Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wielki polski kontrakt w Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-07-14 (Poniedziałek)

Od redakcji: sukces polskiej prywatnej firmy PESA produkującej tramwaje i pociągi nie wzbudził zainteresowania mediów. O ile podnoszą one larum przy każdej okazji „groźby” kupienia czegokolwiek w Polsce „przez Rosjan”, w tym przypadku panuje milczenie. Sukces PESY jest tym bardziej godny uwagi, że w zajęła ona miejsce renomowanej firmy kanadyjskiej BOMBARDIER.

Tramwaj PESY w Moskwie

Rosyjski rynek transportowy jest ogromny. Zabiegają o niego prawie wszystkie liczące się firmy wspierane przez własne państwa (klasycznym przykładem są Niemcy, ale i Czechy). U nas jednak panuje inna poetyka – swego czasu niesławnej pamięci minister transportu Sławomir Nowak robił wszystko, żeby nie pojechać na Kongres Kolejowy do Soczi, mimo że miał zaproszenie.

Nic więc dziwnego, że nasze potencjalne miejsce zajmują inni. PESA to firma prywatna, więc nie była spętana zawiłościami, czy raczej szaleństwami, polskiej polityki wschodniej. Pokazała jak należy postępować na rynku rosyjskim i jakie potencjalne możliwości moglibyśmy mieć, gdyby nie spętanie prometejskimi dogmatami. Poniżej tekst na temat sukcesu PESY:

Na Targach Przemysłowych InnoProm 2014 w Jekaterynburgu prezes Pesy Tomasz Zaboklicki i Dyrektor Generalny UralWagonZawod Oleg Sijenko podpisali list intencyjny w sprawie powołania wspólnego przedsiębiorstwa. To kolejny przełom dla polskiego producenta taboru. Wszystko wskazuje na to, że dostawa 120 tramwajów Fokstrot (na zdjęciu) do Moskwy to tylko przygrywka przed dużą ekspansją na rosyjski rynek bydgoskiego producenta taboru, Pesy. Dziś podpisana została umowa z UralWagonZawod (UVZ) na utworzenie wspólnej spółki. Obie firmy sprecyzowały w podpisanym dokumencie, że celem ich przyszłego wspólnego działania jest produkcja, sprzedaż i serwisowanie pojazdów szynowych.

Przedstawiciele kierownictw bydgoskiego producenta taboru i UVZ ujawnili, że pierwszymi wspólnymi krokami obu firm będą: w najbliższych tygodniach rejestracja spółki w Federacji Rosyjskiej i rozpoczęcie jej działalności zmierzającej na tym etapie do pozyskania pierwszych zamówień zgodnie z założeniami przyjętego biznes planu.

– To kolejny krok w realizacji strategii naszej spółki na rynku rosyjskim i rynkach całej unii gospodarczej. Współpraca z UVZ, tak poważnym i doświadczonym partnerem, otwiera przed obiema firmami nowe perspektywy rozwoju na tych rynkach – powiedział Dariusz Skotnicki, dyrektor marketingu rynku wschodniego Pesy Bydgoszcz.

Porozumienie zakłada uruchomienie centrów montażowych i serwisowych na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz powstanie wspólnego przedsiębiorstwa produkującego tramwaje, lokomotywy, wagony metra i inne pojazdy elektryczne.

– Nie byłoby podpisanego dzisiaj dokumentu, gdyby nie dostawa tramwajów dla Moskwy. To dzięki niej mogliśmy zbudować biznesowe relacje i wzajemne zaufanie. Dla Pesy to kolejne, ważne wyzwanie, a dla polskich przedsiębiorców potwierdzenie, że rosyjskie firmy są dla nas ważnym partnerem. Oparta na profesjonalizmie i wzajemnym zaufaniu współpraca może zaowocować sukcesami w skali globalnej – dodał Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy.

UralWagonZawod powstał w 1936 roku jako producent taboru fabryka podczas II wojny światowej przejęła produkcję czołgów i do dziś jest największym na świecie producentem tego typu pojazdów. „Produkcja specjalna”, czyli dla wojska, jest najważniejszym zadaniem liczącego ponad 100 firm kombinatu naukowo-produkcyjnego.

O skali zaangażowania w tabor szynowy też świadczą liczby: fabryka wyprodukowała w 2012 roku 30 tysięcy wagonów towarowych, co jest prawdopodobnie rekordem świata. W 2013 roku nastąpiło spowolnienie produkcji, do… 20 tys. wagonów. Gigant z Niżnego Tagiłu szuka źródeł dywersyfikacji przychodów, stąd wejście na rynek taboru pasażerskiego.

O tym, jak poważne są ambicje Pesy świadczy to, że pierwotnie z gigantem miał współpracować największy producent taboru na świecie – kanadyjski Bombardier. Jego miejsce zajął jednak bydgoski producent. Rosyjskie firmy stoją przed wielkim wyzwaniem modernizacji taboru zarówno Kolei Rosyjskich RŻD, jak i tramwajów czy metra w miastach. Dość powiedzieć, że Fokstrot jest pierwszym seryjnie dostarczanym nowoczesnym tramwajem w tym kraju.

Model, który przyjęły Pesa i UVZ jest klasyczny dla inwestycji na rosyjskim rynku. Tą samą drogą postępował Alstom, który założył spółkę joint-venture z Transmaszholding (mają m. in. kontrakt na dostawę 1210 wagonów piętrowych dla Kolei Rosyjskich) oraz Siemens z Sinarą (wspólne zamówienia na ponad 1000 lokomotyw). Tramwaje dla Moskwy też chciały zresztą dostarczać Alstom i TMH, ale robi to Pesa z UVZ.

Partner Pesy jest szczególnie aktywny na targach Innoprom. Wczoraj zaprezentował na nich niezwykły model koncepcyjny tramwaju Russia One (R1), o którym pisał portal Transport-Publiczny.pl. Według naszych informacji, z projektowaniem tramwaju R1 Pesa nie miała jednak nic wspólnego.

Za: rynek-kolejowy.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarze 33 do “Wielki polski kontrakt w Rosji”

 1. JO said

  Swiatelko pokazujace jak Powinno byc ….

  Poki co naszym Towarem exportowym sa Nasze Polskie Dziewczyny do Murzynsko-Zachodnich Burdeli a importowany towat to Prezerwatywy i Srodki Antykoncepcyjne i Technologia In Vitro

  I my sie na to godzimy bo przeciez jest dobrze…, no nie?

  Przeciez mozemy brac udzial w wyscigu szczurow i cieszymy sie jak nasz sasiad bankrutuje, ginie w wypadku, wiesza sie…etc. etc. etc.

  Niech Was Wszystkie Lemingi Szlag Trafi!!!

 2. Juziek said

  Panie JO.
  Niech Pan trochę odpocznie, wakacje przecież, a żyć dalej trzeba!

 3. Juziek said

  Odnośnie artykułu pozostaje mieć nadzieję, że Polacy i Rosjanie będą jednak razem, pomimo nienawiści, jaką szmule próbują nam wszczepić!

 4. Zdravko said

  „O ile podnoszą one larum przy każdej okazji „groźby” kupienia czegokolwiek w Polsce „przez Rosjan”, w tym przypadku panuje milczenie.”

  Nie mam nic do Rosjan, wręcz przeciwnie uważam, że Polska powinna pogłębiać współpracę z Rosją, również na płaszczyźnie gospodarczej, ale ja osobiście na jakąkolwiek próbę przejęcia strategicznego przemysłu Polski (którego i tak za wiele nie zostało), reaguje z awersją, nieżależnie od tego, czy to Niemcy, Rosjanie, Żydzi, czy Amerykanie, próbują przejąć dany zakład.

  Podstawą suwerenności państwa jest suwerenność gospodarcza, a to oznacza, że przemysł w Polsce powinnien być w Polskich rękach.

 5. Poczekajmy na wiadomość o źródle finansowania przedsięwzięcia. Czyli KTO będzie to kredytował?

 6. JO said

  ad.4. A gdzie Pan widzi Przemysl w PRL Bis Przejety przez Rosjan? I czy ten artykul mowi o Wrazym przejeciu czy o zamowieniu w Prywatnej Polskiej Firmie?

 7. Zdravko said

  RE 6: JO

  Rosjanie, mają już 20% akcji Grupy Azotów, które są największym wytwórcą produktów azotowych w Europie. Ponadto wspomniałem o próbie przejęcia. Fakt, faktem Rosjanie jeszcze nie kontrolują w pełni azotów, ale już mogą wprowadzić swojego przedstawiciela do rady i w ten sposób wpływać na politykę koncernu. Przemysł w Polsce powinien być polski. Gdybyśmy kiedyś odzyskali niepodległość, to jedną z pierwszych decyzji (po zamknięciu bandytów i qrew) będzie właśnie nacjonalizacja strategicznego przemysłu. Lepiej nie wyprzedawać naszych strategicznych aktywów Rosjanom, niż później niepotrzebnie się zgrzytać z Rosjanami, odbierając im to co do nas powinno należyć. Nawet jeśli ta nacjonalizacja odbędzie się za odszkodowaniem to i tak w bliższej lub dalszej przyszłości Rosjanie będą mogli się odgryść znajdując byle pretekst do nałożenia embarga na np. wytwory mięsne.

  „Zachód” i tak będzie na nas „szczekać” za wybijanie się na niepodległość, nie ma potrzeby jeszcze się dodatkowo konfliktować z Rosją.

 8. Jacek said

  1. Wspolpraca na zasadzie kontraktow to jedna sprawa a przejecie w czesci lub calosci to druga. W pierwszym przypadku kontrachneci zachowuja niezaleznosc w drugim jeden z kontrachentow ja traci ( w calosci lub czesciowo). W tym wypadku wyglada na to, ze kontraktujace strony zdecydowaly sie powolac nowe przedsibiorstwo kontrolowane wspolnie. Biorac pod uwage charakter przedsiwziecia wyglada to na bardzo rozsadna decyzje.

  2. Warto sie zorientowac do jakiego stopnia PESA jest kontrolowana przez kapital obcy (niepolski) np niemiecki lub francuski.

  3. Bombardier jako firma kanadyjska mogl byc zobligoawny do wycofania sie pod naciskiem rzadu kanadyjskiego (ktory zajmuje stanowisko ekstrymistycznie „pro-ukrainskie”) lub byc wyeliminowany w ramach kontrsankcji rosyjskich.

  4. Przyklad ten pokazuje, ze odbudowa gospodarki polskiej po „stanie wojennym” byla mozliwa w oparciu o rynek rosyjski (jak rowniez bliskowschodni i azjatycki). Tak sie nie stalo nie tylko ze wzgledu na sorosow, ale rowniez ze wzgledu na krotkowzroczna polityke putinowskiego kremla, ktory postawil na zamkniecie Polakow w kondominium rosyjsko-niemieckim.

 9. JO said

  ad.7. ad. 8. W obecnych Warunkach Przemysl w Polsce nie moze byc w Polskich rekach, gdyz Polski NIE MA a sa li tylko polsce wyrobnicy, polskie Lemingi i 0.00001 promil Elity, ktora jest gola i bosa.

  Przemysl w Polsce MUSI byc odebrany przez Tego kto ma Warunki odebrac go Zydo-Masonerii oraz ma Wole Odbudowac Panstwo Polskie.

  Sami Polacy w Obecych Warunkach NIC nie moga, procz zdobywania wiedzy, organizowania sie oddolnie w warunkach totalnego niewolnictwa.

  To co Pan wypisuje to Romantyzm, Zyczenia a nie Realna Sytuacja…

 10. JO said

  ad.9. To bylo do Pana pod ad. 7…

 11. Marucha said

  Re 8:
  Przyklad ten pokazuje, ze odbudowa gospodarki polskiej po „stanie wojennym” byla mozliwa w oparciu o rynek rosyjski (jak rowniez bliskowschodni i azjatycki). Tak sie nie stalo nie tylko ze wzgledu na sorosow, ale rowniez ze wzgledu na krotkowzroczna polityke putinowskiego kremla, ktory postawil na zamkniecie Polakow w kondominium rosyjsko-niemieckim.

  O czym Pan pisze???
  O jakim „kondominium” rosyjsko-niemieckim Pan mówi?
  Czy chodzi o „krótkowzroczną politykę Kremla” – czy o fanatycznie antyrosyjską politykę Warszawy?

  Czym grozi Rosji zerwanie kontaktów z Polską? NICZYM.
  To Polsce winno zależeć na nich. Nie Rosji.

 12. maasteer said

  Ad 4 Zdravko

  Azoty to ułamek promila z tego co pozostało. A gdzie była Pana awersja jak rozkradali całą resztę polskiego przemysłu? A może jednak ta awersja działa tylko na Rosjan??

 13. Zdravko said

  Re 12: Maasteer

  Niech pan jeszcze raz przeczyta moją wypowiedź, a szczególnie się zastanowi nad tym zdaniem

  „ale ja osobiście na jakąkolwiek próbę przejęcia strategicznego przemysłu Polski (którego i tak za wiele nie zostało), reaguje z awersją, nieżależnie od tego, czy to Niemcy, Rosjanie, Żydzi, czy Amerykanie , próbują przejąć dany zakład.”

  Podkreśliłem elementy mojej wypowiedzi, które przeczą pańskiemu zarzutowi.

  Odpowiadając na pańskie 1 pytanie, to podczas kulminacji procesu rabowania naszego nieszczęśliwego kraju, czyli lata początek lat 90. Nie posiadałem internetu, którym dysponuje dopiero od 2002 roku. Więc ciężko było mi zaprotestować na gajówce nie mogąc się z nią połączyć.

  2. Nie mam nic do Rosjan, a od tego (celowo zresztą) zacząłem swoją wypowiedź. Słowianie są jedną rodziną i powinni ze sobą współpracować, ale na zasadzie równy z równym, wolny z wolnymi. Te warunki zaproponowaliśmy Rosjanom XVI chcąc zawrzeć, unię personalną z Rosją, ale oni raczej naszej propozycji nie zrozumieli. Myśleli, że chcemy być ich podanymi, ale to już inna historia.

 14. Zerohero said

  @11

  Ten pan pisze o kondominium niemiecko-rosyjskim w którym nie ma miejsca

  na kupno F16, bo kupujemy Migi
  na „misję” w Iraku, bo wspomagamy Rosjan w Czeczenii
  na przejęcie przez Francję TPSA, bo przejeli ją Rosjanie
  na kadzenie na każdym kroku Żydom
  na wspieranie Zachodu na Ukrainie kosztem Rosji
  na antyrosysjką propagandę

  a co do Niemców, to zanim zaczną tworzyć własną politykę, muszą załatwić ELEMENTARNĄ sprawę podsłuchiwania przez NSA. Jak na razie wszystkie działania zagraniczne Niemiec są w ramach działań wspólnych z USA: rozwalenie Serbii, wojna domowa na Ukrainie. Nie widzę takiego współdziałania z Rosją.

  innymi słowy ten pan buja w obłokach alternatywnej rzeczywistości. Zapewne uległ propagandzie która termin „kondominium niemiecko-rosyjskie” powatarzała 1000 razy, co zgodnie z naukami niejakiego Gebelsa ma moc czynienia z kłamstwa prawdy.

 15. Griszka said

  @8
  Rosja sama w tym czasie borykała się ze skutkami terapii szokowej oraz parchatymi elitami. Oni nie będą bić się z naszymi wrogami za nas samych.

 16. Marucha said

  Re 13:
  Sytuacja wyglądała zupełnie odwrotnie.
  To pewien Szwed, siedzący na polskim tronie, chciał potraktować Rosjan jak mużyków, którymi mieli rządzić polskie pany, narzucając im króla, którego nie chcieli.
  W ogóle obchodziła go bardziej Szwecja i jej interesy, niż polska racja stanu.
  Pamięta Pan, kto to był?

 17. Zerohero said

  @13

  Obrona Azotów jest chaotyczna i biorąc pod uwagę dotychczasowe „osiągnięcia” oznacza prawdopodobnie chęć zatrzymania ich dla innego inwestora zagranicznego. Jawne dyskwalifikowanie jednego z chętnych oznacza automatyczne spuszczenie ceny. Pewnie o to chodzi. Nam się wiska kit, że to obrona przed Rosjanami. A jaka inna retoryka jest w Polsce możliwa? Argument obrony polskości zakładów publicznie nigdy nie padnie, bo za pare miesiecy musieliby sie z niego wycofywać.

  Sam Mosze Kantor to Żyd mieszkający poza Rosją i mający z Putinem zwadę, więc pojęcia nie mam czemu Azotów oficjalnie broni się przed Rosjanami. Być może na Azoty łakomi się inny Żyd i swojego krajana odstrzeliwuje pod „rosyjskim” pretekstem.

  Pan Maasteer ma rację w tym sensie, że nie istnieje w publicznej przestrzenii retoryka suwerennościowa tylko antyrosyjska. Tak jakby Polska nie należała do Polaków, ale kogoś innego kto nie chce sięz Rosjanami dzielić Polską.

 18. maasteer said

  Ad 13 Zdravko

  Przeczytałem dokładnie Pana komentarz, dlatego napisałem: a może jednak?
  Bo na Gajówce było wiele okazji aby zagrzmieć z powodu rozkradania majątku narodowego gdy czynili to nie-Rosjanie i jakoś nie widziałem wówczas Pańskiego oburzenia. No chyba że jestem mało spostrzegawczy i nie zauważyłem 🙂

 19. maasteer said

  Ad 17 Zerohero
  „nie istnieje w publicznej przestrzenii retoryka suwerennościowa tylko antyrosyjska”
  Chyba nie tylko u nas 🙂 . Nawet Niemców amerykanie podsłuchują w obawie przed Rosjanami. Cóż za braterska przysługa!

 20. Griszka said

  Gorzej jak nam Rosjanie zablokują ten kontrakt w podziękowaniu za tworzenie band polsko-banderowsko-litewskich.

 21. Marucha said

  Re 19:
  To trochę inna płaszczyzna,
  Retoryka amerykańska niekoniecznie jest antyrosyjska.
  Parcho-Amerykanie są gotowi zamordować każdego, kto nie uznaje ich zwierzchności nad światem i nad pieniądzem, czy ich poglądów na „demokrację”. Rosję też.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Nadeszły takie czasy, że więcej honoru ma bycie Hotentotem, niż Polakiem.

 23. Xe said

  (…)

  Nie rozumiesz Pan, gdy grzecznie mówię?
  No to powtórzę: SPIERDALAJ STĄD.
  Admin

 24. Zdravko said

  re 18: maasteer

  Nie rozpisuje się pod każdym tematem na gajówce, czynie to wówczas kiedy jeśli chce wyrazić własne zdanie lub, jeśli moja opinia może coś wnieść do dyskusji i nie stanowi ono jedynie powielenie poprzednich komentarzy. Pare razy narzekałem na rozkradanie Polski, każdy z gajowiczów jednak wie mniej więcej o stanie naszej gospodarki i nie musze o tym co kilka dni przypominać, zwłaszcza, że ten temat siłą rzeczy od czasu pojawia się w wypowiedziach gajówkowiczów.

 25. Sowa said

  Re 7:
  Jacy k*wa Rosjanie cymbale? Jacy Rosjanie???!!!

  Onet nawet napiasł o kogo chodzi: „Wieczysław Mosze Kantor, jeden z najbogatszych Rosjan, oligarcha z drugiego rzędu i wpływowy żydowski filantrop. ”
  http://gielda.onet.pl/rosjanin-ktory-kupuje-tarnow,18726,5642236,news-detal

  Viatcheslav Moshe Kantor (Russian: Вячеслав Моше Кантор, born on September 8, 1953 in Moscow) is a Jewish leader, philanthropist and businessman. He currently serves as the President of the European Jewish Congress.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Viatcheslav_Moshe_Kantor

  Daj spokój chłopie z tymi Rosjanami i się tak nie napinaj.

 26. Xe said

  Panie Xe,

  Nikt nie „zmieniał” Pańskich komentarzy. Moje uwagi były wyraźnie oddzielone od treści wpisywanych przez Pana, oznaczone kursywą i podpisane „admin”.
  Niech Pan zgłasza do WordPressa, co Pan chce.
  Ja nie mam zamiaru poświęcać czasu na wyszukiwanie Pana komentarzy i ich usuwanie.
  Admin

  ..editing a comment to change the intent of the original comment is illegal. If the changes are made to make it appear as though you agree, when you actually disagreed, then it’s defamation and libel:

  https://www.eff.org/issues/bloggers/legal/liability/defamation

  Także czekam za usunięcie wszystkich komentarzy oznaczonych Xe, albo zgłoszę to do WordPressa i ten blog będzie mógł zostać zawieszony.

  The best course of action in my opinion is a DMCA notice. You retain copyright to your words. If they were changed against your will and are displayed on a website, you have a legitimate DMCA claim.

  http://en.support.wordpress.com/tag/dmca/

  Also, that will set the blogger back. It might get the blog suspended.

 27. Griszka said

  @22
  Ma Pan rację. Nie dość, że nas okradli to jeszcze chcą zszargać opinię o nas na świecie.

 28. maasteer said

  Re 21 Pan Gajowy

  „Parcho-Amerykanie są gotowi zamordować każdego, kto nie uznaje ich zwierzchności nad światem i nad pieniądzem, czy ich poglądów na „demokrację” ”
  Tylko, że akurat Rosja stanowi największy opór do wprowadzenia nowego światowego porządku. Stąd też jej osaczanie dookoła przez amierykańskie bazy. I w Syrii nie wyszło dzięki uporowi Putina.
  Cały czas zagadką są dla mnie Chiny – czy nie są jednak w zmowie z lichwiarzami?

 29. Marucha said

  Re 27:
  Oczywiście, że Rosja to ich główny przeciwnik i dlatego poświęcają jej tyle uwagi i zachodów.
  Ale nie sprowadzają wszystkiego do domniemanych wpływów rosyjskich, nie redukują całej złożoności świata do bycia anty- czy pro-rosyjskim. Dzieli ich, mimo ich całej nędzy moralnej, przepaść od prymitywizmu środowisk PISowskich.

  Chiny?
  Pamiętajmy, że jest to społeczeństwo pogańskie, nie kierujące się takimi samymi wartościami moralnymi i etycznymi, jak chrześcijanie. Działają wyłącznie we własnym interesie. Dla własnych interesów gotowi są wejść w taktyczny sojusz właściwie z każdym.

 30. Julek said

  Zdravko, z akcjami to prawda, mają 20%, ale nie mogą wprowadzić członka rady nadzorczej. Mogą próbować się ubiegać, ale dzięki zapisom w statucie spółki, tylko skarb państwa może mieć więcej niż 20% głosów na walnym zgromadzeniu. Do tego dochodzą fundusze i razem jest taka przewaga, że wszystkie decyzje, które mogą zaszkodzić spółce zostaną przegłosowane.

 31. Xe said

  @26 Panel sterowania -> komentarze -> szukaj: Xe -> zaznacz wszystkie -> usuń

  Kazał mi pan spierdalać, więc chce zabrać to co moje i myślę, że to jest fair. Nie uważam, że blog na WP jest pana prywatnym miejscem gdzie może pan robić co chce ale ok, niech tak będzie.

  Jeśli jutro tutaj będą moje komentarze to – skoro sam pan chce – zgłoszę to do WP. Ich sprawa co z tym będzie dalej.

 32. Marucha said

  Re 31:
  O ile mam obowiązek nie zmieniania treści niczyich wpisów, to mam też prawo je usuwać lub komentować.
  Natomiast nie mam obowiązku ich usuwania.
  Pozdrowienia od bandy endokomunistycznych onanistów.

 33. Xe said

  @32 Jeśli zmienia się treść komentarza zostawiając podpis, a jego autor nie zgadza się ze zmienioną (a ja się nie zgadzam) treścią to jest to przypadek opisany w kom. 26

  Żadnego Pańskiego komentarza nie „zmieniłem”, odwal się chory człowieku.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: