Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Postmężczyźni i postludzie
  KONAR o 82 urodziny „Myśli Polski…
  UZA o Polski prawnik komentuje karę…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  maksj o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukrainki nie chcą wojny

Posted by Marucha w dniu 2014-07-15 (Wtorek)

– Mój syn ma 22 lata, byliśmy całą rodziną za Euromajdanem, bo chciał móc normalnie jeździć na Zachód, pracować, bo u nas bieda, wszystko kradną ci u żłobu. Miało już być normalnie, a teraz wzięli go do wojska i może zginie gdzieś pod Ługańskiem, z rąk takiego samego chłopca! – woła jedna z matek.

Razem z prawie setką innych co paręnaście dni przychodzi na przejście w Jagodzinie, blokuje drogę, żeby ktoś ją zauważył, przerwał tę cholerną wojnę i oddał jej Olega, niezbyt przystojnego chłopaka pozującego przy starej bryce w zawadiackiej pozie.

W Zosinie bywa gorzej…

Protesty powtarzają się co tydzień, dwa. Trwają z reguły 2-3 dni i noc, niemal paraliżując przejście graniczne w Dorohusku (powiat chełmski). – Kierowcy samochodów osobowych mogli skorzystać z innych szlaków, ale TIR-y były w trudniejszej sytuacji, mając dokumenty przewozowe na to konkretne przejście – tłumaczył po jednym z kolejnych protestów antywojennych st. chor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej.

Jego zdaniem jednak dużo gorsza sytuacja powtarza się w Zosinie (powiat hrubieszowski). – Nie mamy możliwości oddziaływania na to, co dzieje się po ukraińskiej stronie. Jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami, doradzamy więc śledzenie komunikatów informujących o zakłóceniach w ruchu granicznym – tłumaczy chorąży Sienicki.

Nie wszystko się pisze…

Od wewnątrz sytuacja wygląda jednak gorzej. Z jednej strony zrozpaczone kobiety – matki, żony, siostry młodych ukraińskich chłopaków powołanych w ramach poboru do wojska, z drugiej – zdenerwowani turyści i zrezygnowani TIR-owcy.

– Poruszę ten problem w Sejmie, te blokady organizowane są cyklicznie, dezorganizują ruch graniczny, ale są też wynikiem desperacji ukraińskiego społeczeństwa, które ma dość wojny i niepewności o przyszłość – relacjonuje posłanka Małgorzata Marcinkiewicz, szefowa Parlamentarnego Zespołu ds. Partnerstwa Wschodniego, która wizytowała przejście w drodze powrotnej z Ukrainy.

To są fakty, których nie widać z perspektywy Warszawy, wykraczające poza racje geopolityczne, czy interesy mocarstw. Na przejściu w Dorohusku widać codzienne ludzkie dramaty: brak perspektyw ekonomicznych, słabość socjalną Ukrainy, lęk przed eskalacją konfliktu i coraz bardziej powszednią śmiercią w wojnie domowej.

To nie koniec

Kobiety już nie płaczą. Są twarde, zaciekłe. Ich mężczyźni – poborowi – zostali zabrani do obozu przejściowego. Zdaniem Ukrainek, z którymi rozmawialiśmy – przebywają tam bez cieplejszej odzieży, bez miany bielizny, marnie i nieregularnie żywieni, a w dodatku z utrudnionymi kontaktami z najbliższymi. Ich perspektywą – jest wyjazd do obwodu ługańskiego i udział w wojnie domowej, przeciw zwolennikom republik ludowych powstałych na wschodzie Ukrainy.

Nawet pozorowane przez władze kijowskie zawieszenia broni nie przerywały poboru, a trwanie walk zapewnia płynąca z Zachodu pomoc sprzętowa (jak polskie kamizelki kuloodporne i hełmy, też idące m.in. przez Dorohusk) i finansowa. Ta ostatnia nie pomoże jednak rodzinom, pozbawionym oparcia w swych jedynych żywicielach. A Ukrainki mają dość strachu i niepewności. – Jeszcze tu wrócimy! – powtarzają. I chyba tylko to jest pewne w całym tym tragicznym, krwawym ukraińskim zamieszaniu.

Apel dorohuski

Sytuacja po ukraińskiej stronie granicy wpływa też coraz silniej na położenie Polski – dyplomatyczne, ekonomiczne, militarne, polityczne, ale także wewnętrzne – w tym również na terenach pogranicznych. Dlatego jest tak ważne, aby właśnie stąd, z ziemi chełmskiej, hrubieszowskiej, z Lubelszczyzny – wypłynęła inicjatywa transgranicznego, międzynarodowego ruchu pokojowego.

Jeśli z czysto ludzkich pobudek nie zahamujemy procesu rozwoju III wojny światowej rozpętanej przez Zachód na Ukrainie rękoma banderowców – faktycznie zostaniemy wciągnięci do tego konfliktu jako ofiara, ale w sposób na i poziomie, który skrzętnie ukrywają nasi rodzimi rusofobi. W obecnym położeniu dobrze ukierunkowany „pacyfizm” staje się więc postawą patriotyczną, na przekór wojennej, antypolskiej retoryce neo-konskich jastrzębi z MSZ III Rzeczypospolitej. Zamiast Apelu Sztokholmskiego – apel z zablokowanego Dorohuska.

Konrad Rękas
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 6 do “Ukrainki nie chcą wojny”

 1. revers said

  no to trzeba bylo uzupelnic jeszcze wiadomosc wywiadem co sie dzieje w 6 obwodach w przygranicznych w Rosji, gdzie wprowadzono stan wyjatkowy rownowazny katastrofie naturalnej – pol miliona ludzi na uchodzdztwie, w tym nie 19 letnie byczki – a male od niemowlat do 13 lat dzieci.

  Tak koncza sie wyscigi szczurow sponsorowanych przez parchy z monopolem na media i ciezkie uzbrojenie, oby zylo sie lepiej nielicznym i wybranym inaczej.

 2. Griszka said

  O tych blokadach też dowiedziałem się od Ukraińców z zachodniej części kraju. Tylko oni byli normalni, bo nie popierają ani banderowców ani ich sponsorów w Kijowie, dlatego nie rozsiewają propagandy o wielkim dobrobycie po Majdanie.

 3. Romank said

  Ludzie..modlcie sie za Ukraine i Rusinow….!!!!
  Co ci biedni ludzie moga zrobic oprocz takich protestow….turystyki uprawiac nie musisz.. musisz zyc!!!! I one walcza o zycie swoich dzieci!!!!!
  Oni znalezli sie w Sytuacji Takie jakiej..jaka byla wtedy kiedy ich Ojce staneli Nawale Mongolskiej nad Kalka…sami z Polowcami….reszta ogladala z daleka….i spekulowala.
  Swieci Bracia Solonscy Cyrylu i Metody- modlcie sie za nimi!

 4. Romank said

  http://www.liveleak.com/view?i=64f_1405441454

 5. jowram said

  Światowe Dni Młodzieży czy Masonów?

  SAMI BISKUPI I KARDYNAŁOWIE PCHAJĄ NAS W OBJĘCIA SZATANA​

  Światowe Dni Młodzieży

  Masowe znieważanie i poniewieranie Pana Jezusa

  w zamian za Uroczysty Akt Intronizacji Chrystusa Króla.

  http://tv-pustelnia.pl/sdm_2013.htm

 6. przemądrzałe bydlę said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: