Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dziewięć krajów UE zablokuje sankcje gospodarcze wobec Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-07-16 (Środa)

Dziewięć krajów UE gotowych jest zablokować sankcje wobec Rosji podczas szczytu 16 lipca – poinformowało rosyjskich dziennikarzy źródło dyplomatyczne w stałym przedstawicielstwie jednego z zachodnioeuropejskich krajów przy UE.

„Francja, Niemcy, Luksemburg, Austria, Bułgaria, Grecja, Cypr, Słowenia, a także przewodniczące w UE Włochy nie widzą podstaw do wprowadzenia w obecnych warunkach sektorowych sankcji handlowo-gospodarczych wobec Rosji” – powiedział dyplomata.
Decyzja w sprawie wprowadzenia jakichkolwiek środków ograniczających o charakterze handlowo-gospodarczym Rosji podczas szczytu może zostać podjęta tylko za zgodą wszystkich 28 krajów unijnych.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 7 do “Dziewięć krajów UE zablokuje sankcje gospodarcze wobec Rosji”

 1. AlexSailor said

  A Węgry?

 2. Griszka said

  @1 Zobaczymy podczas szczytu. Wątpię, aby głosowali przeciwko Rosji.

 3. maasteer said

  już się powtarzam kolejny raz ale ponownie zapytam – czy Rosja i Chiny nałożą sankcje na UE i uSSa w związku z sytuacją w Syrii (i nie tylko) ??

 4. Griszka said

  Jak widać na załączonym obrazku, głos Angeli Merkel w sprawie sankcji nie cieszy się dużym wzięciem w Niemczech. Są rozpuszczane w mediach pogłoski, że ona może być pierwszym kanclerzem wykopanym ze stołka.

 5. maasteer said

  Re 4 Griszka

  Coż z tego jeżeli z jednego stołka spadnie na inny, być może jeszcze lepszy?

 6. Easy Rider said

  I bardzo dobrze, niech się NWO skłóca i w końcu zawali. Sami tego chcieli – poprzez pazerność na zbyt szybkie opanowanie bogactw naturalnych Ukrainy, nie licząc się z tym, że wcześniej czy później dojdzie do poróżnienia na tle odmiennych interesów USraela i UE wobec Rosji. Jak na razie – czas pracuje dla Rosji, chociaż Putina pewnie ręka świerzbi, aby dobić ukraiński żydo-nazizm.

 7. Siggi said

  Wskazane,aby więcej uwagi przeznaczyć na ten temat.Sytuacja jest dynamiczna …

  Szczyt BRICS jako punkt wyjściowy w tworzeniu nowego świata

  Wielu ekspertów zakłada, że szczyt BRICS w Brazylii stał się ilustracją zakrojonych na szeroką skalę zmian w strukturze nowoczesnej geopolityki. Przewodnią myślą zawartą w komentarzach, poświęconych spotkaniu liderów krajów rozwijających się, jest stwierdzenie faktu zmian, jakie dokonują się na światowej arenie politycznej.

  Ludzkość wyraźnie wyszła poza ramy schematów geopolitycznych XX wieku. Ponadto w zawrotnym wręcz tempie traci swoją aktualność schemat postradzieckiego „pax Americana”, który Waszyngton stara się narzucać wspólnocie światowej w ostatnich latach. Wymienić tu należy amerykański projekt izolacji Rosji na arenie międzynarodowej przy wykorzystaniu swych własnych możliwości politycznych i gospodarczych, a także zaangażowanie do tego swych młodszych partnerów. Jednak przekonujemy się, że własne możliwości okazują się niewystarczające, a sojusznicy stawiają zacięty opór.

  Można z całym przekonaniem stwierdzić, że kraje członkowskie BRICS zajęły wspólne stanowisko w sprawie całego szeregu najbardziej pryncypialnych zagadnień międzynarodowych. Liderzy Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Afryki Południowej oświadczyli, że Iran ma prawo do pokojowego atomu, wezwali do niezwłocznego zaprowadzenia rozejmu w Syrii, potępili sprzeczną z prawem budowę izraelskich osad na palestyńskim terytorium i wyrazili zaniepokojenie sytuacją w Afryce. Ponadto wyrazili głębokie zaniepokojenie w związku z sytuacją na Ukrainie i wezwali do dialogu, deeskalacji konfliktu i powściągliwego zachowywania się przez strony konfliktu.

  Mimo sankcji i rozluźnienia stosunków na linii Rosja – Unia Europejska – Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa i Azja pozostają niezawodnymi partnerami Moskwy. Odnośnie Banku Rozwoju i funduszu walutowego BRICS, to utworzenie tych instytucji może w pełnym zakresie zmienić całokształt międzynarodowej koniunktury gospodarczej. Na członków grupy BRICS przypada blisko 40 procent ludności świata i jedna czwarta światowego PKB. Ekspert do spraw BRICS w Observer Research Foundation w Indiach Vivan Sharan powiedział:

  Upatruję dwie podstawowe przyczyny, które doprowadziły do utworzenia Nowego Banku Rozwoju. Po pierwsze, kraje członkowskie BRICS nie są zadowolone z istniejącego ładu społeczno-gospodarczego na świecie. Na przykład, Indie stawiają sobie za cel przejście z kategorii krajów ubogich do grupy krajów o średnich dochodach, co wymaga wprowadzenia szeregu zmian w infrastrukturze. To samo da się powiedzieć o innych krajach członkowskich. Drugim celem jest stworzenie alternatywy dla ładu światowego, jaki ukształtował się po II wojnie światowej.

  Bank BRICS stanie się podstawą finansowej niepodległości krajów rozwijających się, – uważa członek zarządu Centrum Badań Gospodarczych i Politycznych w Waszyngtonie, prezydent organizacji pozarządowej Just Foreign Policy Mark Weisbrot:

  Bank Rozwoju BRICS ma powstać jako alternatywa dla MFW i Banku Ś wiatowego, które wywierają negatywny wpływ na gospodarki krajów rozwijających się. Utworzenie Banku BRICS odzwierciedla zmiany w bilansie sił na światowej arenie gospodarczej i politycznej, gdzie Stany Zjednoczone i ich struktury nie zajmują już pozycji dominującej.

  Świat nie zamierza powracać do modelu z ubiegłego stulecia, w którym istniały dwa supermocarstwa. Obecnie świat faktycznie stał się wielobiegunowy. Szczyt grupy BRICS w Brazylii stał się kolejnym potwierdzeniem tego faktu.

  Świat, szczyt, BRICS, podsumowanie, Polityka
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_07_16/Szczyt-BRICS-jako-punkt-wyjsciowy-w-tworzeniu-nowego-swiata-8875/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: