Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

UE brakuje zdecydowania wobec Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-07-16 (Środa)

W Parlamencie Europejskim dyskutowano dziś [wtorek 15.07.2014 – admin] na temat sytuacji na Ukrainie. W ocenie europoseł Anny Fotygi (PiS) dotychczasowe działania Unii Europejskiej wobec Rosji są mało zdecydowane.

Komisarz Sztefan Fuele przedstawił stanowisko wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, wysokiej przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w sprawie sytuacji na Ukrainie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Rosja powstrzyma się od dalszych, niedopuszczalnych gróźb w stosunku do Ukrainy.

Tymczasem Anna Fotyga, przewodnicząca stałej podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE (SEDE), prezentując podczas dyskusji stanowisko grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów stwierdziła, że działania, jakie dotychczas podjęła UE, są dalece niewystarczające.

– Powinniśmy pójść dalej w sankcjach i wyraźnych sygnałach dyplomatycznych – stwierdziła europoseł Fotyga. – Od czasu pierwszego objęcia prezydentury przez Władimira Putina obserwujemy w Rosji proces odnawiania polityki neoimperialnej, odzyskiwanie wpływów w sferze posowieckiej. Model odzyskiwania wpływów jest prosty. Zaczyna się od destabilizacji sytuacji, potem następuje zainstalowanie przychylnych władz, potem ewentualnie czystki etniczne, przychylne umowy, które pozwalają na obecność baz i sił militarnych. Tak się stało na Krymie, gdzie doszło do jednostronnego zakwestionowania stabilności granic suwerennego państwa – dodała Fotyga.

Mariusz Kamieniecki
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 9 do “UE brakuje zdecydowania wobec Rosji”

 1. Halszka said

  Tylko że to suwerenne państwo przez dwadzieścia parę lat swego istnienia nawet nie zadbało o wytyczenie własnych granic, a teraz gromko domaga się od Rosji,aby ona tych granic (z drugiej strony) strzegła. Władze i oligarchowie (czyli jak teraz widać, jedna sitwa) zanadto zajęci byli zbijaniem miliardowych majątków i stawianiem pomników UPA. Co naszej polskiej patriotce Fotydze jakoś zupełnie nie przeszkadza.

 2. Halszka said

  Wyborcy, którzy głosowali na p. Fotygę, dzięki którym będzie ona pobierać przez 4 lata ogromne pieniądze jako europoseł, spodziewali się zapewne, że ta pani będzie bronić interesów polskich.

  W tej chwili nasze interesy są poważnie zagrożone przez narastającą falę uchodźców z Ukrainy, uciekających przed trwającą tam wojną domową. Tę wojnę, prowadzoną przy użyciu lotnictwa i artylerii, Kijów bezczelnie nazywa „operacją antyterrorystyczną”.

  W interesie Polski jest jak najszybsze nakłonienie tzw. władz w Kijowie – o ile w ogóle mają one coś do powiedzenia – do zaprzestania tych działań i szukanie pokojowego porozumienia z separatystami. W przeciwnym razie Unia pod byle pretekstem zamknie granice, a my tu zostaniemy z dziesiątkami – albo setkami – tysięcy bezdomnych uchodźców.

  W interesie Polski byłoby też zadbanie o interes polskiego rolnictwa (eksport do Rosji) i ochrona polskiej mniejszości na Ukrainie, której istnienie się w ogole przemilcza.

  Kogo myśmy k…. wybrali do tego Europarlamentu?

 3. Sowa said

  Re 2:
  A kto Pani kazał głosować na PiSówkę? Radyjo? No to reklamację proszę zgłosić do Torunia. Na pewno rozpatrzą, na pewno…

 4. JO said

  Zydowka Fotyka robi to co jej Kaze Jej Alfons…

 5. Griszka said

  Ciekawe, że Fotyga w tej sprawie wypowiada się dokładnie tak samo jak rzekomy przeciwnik polityczny Radosław Sikorski. POPiS wiecznie żywy !

 6. Zerohero said

  Fotyga odwraca rzeczy o 180 stopni, bo destabilizację zaczął euromajdan, kontynuuje proamerykańska junta, a czystki etniczne zaczeli banderowcy Prawego Sektora w Odessie już kilka miesięcy temu. Teraz równają z ziemią całe wioski na wschodzie. Ta kobieta ma krew na rękach i powinna być sądzona za zbrodnie razem z tym bydlakiem Radkiem.

  Fotyga pod sąd.

 7. Zerohero said

  …a co powiedzieć o Iraku, który od kilkunastu lat jest destabilizowany? Co powiedzieć o Syrii? Miliony ludzi zamordowali tam patroni Fotygi. Fotyga milczy, bo to pachołek morderców. Pachołek morderców = morderca. Fotyga pod sąd, razem z Tuskiem, Radkiem oraz resztą zbieraniny !!!!!!!!!!!

  PS. jej moralności dorównuje tylko szpetota. Konkurentka pani Ashton.

 8. maasteer said

  Te wszystkie kontrargumenty pani jaszczurki można porównać do działań uSSa wobec skolonizowanych krajów – czy ona nie widzi (lub nie chce widzieć) hipokryzji i podwójnych standardów stosowanych przez reżim UE? Obie reptylianki (fotyga i ashton) działają w imieniu antychrysta!

 9. Halszka said

  Re 3

  „A kto Pani kazał głosować na PiSówkę?”

  A kto Panu powiedział, że ja głosowałam na PiSówkę Fotygę? Gdzie Pan to przeczytał? Bo przecież nie u mnie! Piszę „Wyborcy, którzy głosowali na p. Fotygę, spodziewali się zapewne…” Oni, wyborcy. Trzecia osoba liczby mnogiej. Bo jacyś wyborcy musieli przecież na nią głosować, skoro dostała mandat.europosła!

  Jeśli na końcu napisałam „kogo myśmy wybrali do Europarlamentu”, to nie w znaczeniu, że ja albo Pan głosowaliśmy akurat na taką drużynę. To miało znaczyć:. „jaką żałosną my, Polacy, mamy reprezentację w Europarlamencie”. Bo nędzną reprezentację mamy tam wszyscy, niezależnie od tego, jak kto głosował i czy w ogóle głosował – prawda?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: