Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Krzysztof M o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  as o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  provincjal o Nie „polowanie”, tylko ob…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (43 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-07-16 (Środa)

Uprzejmie zapraszam do wpisywania komentarzy nie powiązanych z innymi tematami właśnie w tym miejscu – w „Wolnych tematach”.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/07/13/wolne-tematy-42-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/07/16/wolne-tematy-43-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 321 do “Wolne tematy (43 – 2014)”

 1. Marucha said

  Odnośnie komentarza 240 z poprzednich Wolnych Tematów (42 – 2014):

  Panie Zbyszku, proszę mi wybaczyć, ale muszę to napisać: Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków.

 2. Marucha said

  Nie droczcie się źle Panowie Marucha i JO.
  Do mnie pisanie JO dociera. Myśli są inspirujące. Pan JO bez wątpienia jest narwany. Pan Marucha ma trochę inne myślenie i nawzajem tworzą sobie konflikt. I nam. Bronię JO, mimo że czasem i dla mnie on nie całkiem sympatyczny.

  To nie jest żadne „droczenie się”. Droczyć to ja się mogę z panną Kasią.

  Bez względu na to, jak inspirujące mogą być myśli p. JO – jego wypowiedzi (np. nazwanie małych dziewczynek w spodniach „kurwami” czy coś podobnego – no bo miały spodnie!) są często, łagodnie mówiąc, absolutnie niestrawne, a moja cierpliwość jest narażana na próby, których może nie przejść.

 3. Easy Rider said

  Ciekawy wywiad w TV Russia.ru ze Stevenem Seagalem – okazuje się, że czującym się Rosjaninem i będącym dumnym z tego powodu, również popierającym Putina, ale mówiącym również ciekawie o sprawach ogólnoludzkich. Ale jeszcze nigdy nie wklejałem ramki z Rutube i nie wiem, czy wyjdzie – prośba do Admina o ewentualną pomoc.

  Стивен Сигал – я русский и горжусь этим (интервью)

  http://rutube.ru/video/121d1330dd950a457d922a11cac5d359/

  Wklejenie linku to wszystko, co można zrobić – admin

 4. Guła said

  Pan JO napisał:
  JO powiedział/a

  2014-07-16 (środa) @ 21:01:34
  ad.215. Czy Pan widzi roznice w slowiach Umierac i Obumierac??? Bo ja widze i rozrozniam od razu. Panu pewnie chodzi by roslyny proces obumierania juz nazywac Umieraniem, no tak Pan chce bysmy zaczeli mowic , ze rozliny UMIERAJA jak Ludzie…

  Niech Pan sie nie powoluje na Sw Franciszka, bo Pan tyle o nim wie, co o Rosjanach…i Rosji.

  Znów Car Puszka w użyciu. Panie JO.

  Trudno panu wytłumaczyć panie JO że można posłużyć się w życiu potocznym innym określeniem niż „zdechł”. Pewnie dlatego że „zdechł” jest naukowym pojęciem lek Wetów, o czym nie wiedziałem, bo lek wety u których bywam, no z zwierzętami, tego słowa, jak zauważyłem, unikają. Tak jak nie mam prawa nic wiedzieć o św. Franciszku, czy też o Rosji i Rosjanach.
  Ale jeden z pana aksjomatów skomentuję: nie wyobrażam sobie modlitwy do portretu cara. (Nie będziesz miał innych Bogów przede mną) Ale jak już wspomniałem lek Wek nie jestem.

  Poza tym, napiszę, że dobrze czyta się pańskie komentarze.

 5. Guła said

  Schabowy z borówkami? Pyszności.

 6. Dzonyy said

  Panie Guła, właśnie, lekarze weterynarii unikają słowa zdechł, bo to nie jest właściwe, ma zabarwienie negatywne emocjonalnie, a żeby Pan wiedział, ile to wynurzeń bardzo osobistych właściciele zwierząt potrafią wypowiadać, jak przychodzą do lekarza. O zwierzakach, o sobie, o rodzinie….Jak potem powiedzieć, ze np zdechł. To nieetyczne.Nie jest to naukowe pojęcie. To słowo z ulicy.

 7. ku rozwadze
  http://bgoczynski.wordpress.com/2014/07/15/czy-trzecia-rzesze-da-sie-zreformowac/
  http://bgoczynski.wordpress.com/2014/07/09/madrosc-elit/

 8. NyndrO said

  Polacy,bo Polacy,Ale,że te głupki się NIBY nie kapnęły,co jest grane?I tam jest kilkoro Polaków.Z tym,że Ci ze strony Pana Kierownika już raczej nie śpiewają. http://www.youtube.com/watch?v=OoDY8ce_3zk&feature=kp

 9. Luxeuro said

  Fotka jest warta 1000 słów
  http://nowahistoria.interia.pl/historia-na-fotografii/jaruzelski-wybrany-na-prezydenta-zdjecie,iId,1521869,iSort,5,iTime,1,iAId,121585

 10. NyndrO said

 11. AniaK said

  Re2:
  Proszę nie przeganiać stąd Pana JO, bo ja muszę mieć Go pod kontrolą. 🙂

 12. AniaK said

 13. AniaK said

 14. Panie Gajowy,
  Dzięki za zamieszczenie mojego tekstu. Mam nadzieję, że spowoduje on dyskusję.
  Pozdrawiam
  Bogdan Goczyński

 15. Dzonyy said

  No i proszę. Premier miał ambicje na przewodniczącego Parlamentu Europejsatego, na co pani Merkel stwierdziła, że w rozmowie z nim miał rzec, że nie jest zainteresowany. Z kolei stręczono Radka na szefa Komisji Europejskiej, pani Merkel stwierdziła, że raczej na kogoś od gospodarki w Komisji. No i gdzie leży środek ciężkości naszej dyplomatołowatości?

 16. Gość said

  Re 2
  Pan JO w żadnym wypadku nie może być nazwany chamem, choć reaguje na wiele spraw w sposób odbiegający od standardowego, ale w tym co pisze jest myśl, głęboka wiara i wiedza oraz uczciwość.
  Jego wpisy są ważne, gdyż ma bardzo szczególny ogląd świata i jest jednym z najbardziej wartościowych gajówkowych gości. Wiele osób to przyznawało. On jest szczery, choć może nie zawsze znajdzie odpowiedni sposób wyrażania swoich opinii (jak ta przytoczona przez Pana Gajowego).
  Są w gajówce wpisy autentycznych chamów, którzy potrafią kobietę, która po raz pierwszy w sposób kulturalny dokonała wpisu w gajówce potraktować „gazami grochowo-kapuścianymi”, a sami oprócz mało wartościowego słowotoku niczego ciekawego nie produkują, przy doskonałym własnym samopoczuciu. Wpisy tych ostatnich są personalną potrzebą dowartościowania się i nie wnoszą dosłownie niczego wartościowego, ale wpisy Pana JO, często pod nieatrakcyjną formą mają ogromna wartość!

 17. Griszka said

  Wojska banderowskie uciekające w panice z północnego kotła dostają ciężkie lanie od Gradów 🙂 Separatyści okrążyli ok. 5 tysięcy bandytów. Tamci mają dwa wyjścia. Albo poddać się albo walczyć do końca i modlić się, że jakimś cudem wyjdą z okrążenia. Rosja zmobilizowała na terenach przygranicznych ok. 10 tysięcy żołnierzy, aby mieć pewność, że kocioł jest wystarczająco szczelny. Część banderowców może w desperacji próbować przedrzeć się przez terytorium z Rosji.

  USA wprowadziła sankcje przeciwko rosyjskim firmom. EU najwyraźniej się nie dołączy.

 18. Marucha said

  Re 11:
  Nikt Pana JO nie wygania, choć niektórzy się temu dziwią.

  Re 16:
  Wypowiedzi Pana JO to mieszanina bardzo słusznych i odważnych spostrzeżeń – oraz graniczących z furiactwem ataków na wszystko, co się rusza: na powstańców warszawskich, na Mickiewicza i Słowackiego, na dziewczynki ubrane w spodnie na wycieczce górskiej, na właścicieli psów i kotów, na Chopina… ciągnąć dalej?

  To graniczące z paranoją szukanie związków między sprawami nie mającymi ze sobą nic wspólnego (typowe: kto mówi, że mu zwierzak umarł, ten jest pod wpływem masonerii, żydów, satanistów i ch… wie kogo jeszcze).

  Gajówka nie powinna być miejscem, które odstrasza nowo przybyłych.
  Człowieka, który przyszedł – być może – szukać prawdy, nie można już po pierwszym wpisie zwyzywać od ostatnich i wyrzucić za drzwi (chyba, że widać, iż jest prymitywnym prowokatorem).

 19. Griszka said

  USA próbuje się mścić na Rosji za działania w ramach BRICS, którego członkowie podkreślają, że chcą zakończyć dominację USA na świecie, oraz za ostatnią spektakularną porażkę armii banderowskiej. USA jest już na wojnie z Rosją od prawie 100 lat. Ciekawe ile jeszcze czasu pozostało do wielkiego finału ?

 20. Luxeuro said

  Podatek CO2 który nie chcieli i nie będą płacić. Ale bogata Polska niema problemu z tym.
  http://www.illawarramercury.com.au/story/2423654/carbon-tax-abolished-by-senate/?cs=300

  „Australia stała się pierwszym krajem na świecie, w celu zniesienia opląty za CO2, Senat przegłosował unieważnianie tego podatku 39 do 32.”

 21. Griszka said

  Kolejna wpadka w syjonistycznych mediach 🙂 Przerwano debatę w telewizji, ponieważ jedna z osób z widowni chciała dokonać obywatelskiego aresztowania zbrodniarza wojennego Dicka Chenneya.

 22. Dzonyy said

  I będzie tak, jak chce pani Merkel. Szefową Komisji Europejskiej ma zostać pani minister z Włoch. Krajom Europy Wschodniej nie podoba się je prorosyjskie nastawienie. Tako rzecze Polskie Radio.
  A Radzio na otarcie łez pewnie dostanie komisarza od gospodarki. Jak tak się stanie, dopiero dziura ozonowa powiększy się 10 razy ze wszystkimi konsekwencjami tego powiększenia.

 23. AniaK said

  @Gajowy
  I widzisz Pan coś Pan najlepszego zrobił? Pana JO nie ma, i nie wiadomo czy w ogóle się tu jeszcze pokaże. Prawda prawdą, ale ze słowami trzeba się troszeczkę liczyć. Przykro mogło Mu się zrobić. Pan JO tam czasami kogoś zbeształ, czasami pogonił….ale nigdy nie robił tego złośliwie. Zawsze odważnie występował w obronie zasad i wiary.

  Panie JO, proszę się nie obrażać na Pana Gajowego. My tu wszyscy Pana kochamy. A ten Pan Marucha, to czasami taki trochę w gorącej wodzie kompany. 🙂

 24. Gość said

  ad
  Dołączam się do postu 22, mało tego, uważam, ze Pan JO ze względu na swoje niepowtarzalne wartości, dary od Boga, nie powinien ich zamykać, bo Pana widzenie świata daje innym (np. choćby mnie) rozwiązanie i odpowiedź na sprawy nawet niezwiązane z poruszanym tematem, ale punkt widzenia Pana JO (często wstrząsowy) naświetla pewne sprawy właściwie. Panie JO, prosimy o Pana wpisy, bo przecież Pan Gajowy (wpis 18) nie chce Pana odejścia, ale tylko prosi o małą korektę w elegancji zapisu, żeby tych jeszcze nieprzygotowanych na odbiór Prawdy w Pana wydaniu nie zrazić.
  Pana obecność jest naprawdę ważna, myślę, że Pan to wie!

 25. Griszka said

  @21
  Silny głos sprzeciwu ze Wschodniej Europy, czyli: polskojęzyczni politykierzy i grupa antypolskich szowinistów z Litwy.

 26. Dzonyy said

  Aha, dodam, że a radiu kładziono nacisk na „socjalistyczna” ministra z Włoch.
  Jest taki artykuł w gajówce o możliwości reaktywacji III Rzeszy. Skoro zamordyzm unijny już znamy, totalniactwo marksistowskie w zakresie kultury, kierowniczą rolę polityczną Berlina, generalnie brak możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu bez akceptacji Brukseli, a szefem tego bajzlu ma być socjalistyczna ministra, no to przecież możliwości nasuwają się same, nieprawdaż?

 27. Dzonyy said

  Nic to, póki co Dzonyy rusza na Zalew Wiślany, aby znów popatrzeć na magiczny Frombork od strony wody a może znów się uda i trafi się koncert organowy wieczorowa porą? Omijając starannie Krynicę Morską 🙂 ahoj wszystkim 🙂
  (Ahoj tam na wodzie!! -Ahoj wam do tego 🙂 )

 28. podczaszy said

  To nie Kościół ma problem z pedofilią, a ŻYDZI!
  – Rabin Rosenberg uważa, że około połowa chłopców w chasydzkim środowisku na Brooklynie, największym w USA i jednym z największych w Stanach Zjednoczonych była ofiarami molestowania seksualnego dokonanego przez starszyznę. Ben Hirsch, dyrektor organizacji na rzecz ofiar znęcania się seksualnego wśród ortodoksyjnych Żydów „Survivors for Justice” wierzy, że ta liczba jest większa – pisze Barbara Rode.

  Syjonistyczne media blokują informacje na temat pedofilii wśród ortodoksyjnych Żydów. Działanie mediów w tym zakresie mocno kontrastuje ze wzmożoną aktywnością środków przekazu w sprawie przypadków molestowania seksualnego w kościołach chrześcijańskich.

  Jeżeli chodzi o nieustannie opisywane sprawy molestowania w Kościele katolickim, syjonistyczne media dopilnowały, aby cały świat wiedział o tym skandalu, pomimo, iż Kościół zapewniał, iż zaledwie 1,5% kleryków dopuściło się tego przestępstwa.

  Choć syjonistyczne media okazjonalnie wspominały o seksualnym znęcaniu się nad dziećmi w społeczności żydowskiej, nigdy sprawa ta nie otrzymała takiej ilości uwagi i nie uzyskała takiego rozgłosu, co sprawa Kościoła katolickiego, pomimo, iż ostatnie badania wykazały, że skala tego zjawiska w środowisku ortodoksyjnie żydowskim może sięgać nawet 50%.

  Zgodnie z najnowszym filmem dokumentalnym produkcji niezależnej firmy „Vice” pt. “The Child – Rape Assembly Line” (“Linia produkcji gwałtów na dzieciach”, tł: BR) dzieci są systematycznie molestowane w rytualnych saunach/ pokojach kąpielowych, a jeden rabin, który odważył się sprzeciwić tym praktykom był prześladowany, a nawet grożono mu śmiercią.

  Rabin Nuchem Resenberg, tłumaczył w filmie zjawisko, które określił jako „linia produkcji gwałtów na dzieciach” wśród sekt fundamentalistów żydowskich.

  Członek odłamu brooklińskiego „Brooklyn”s Satmar Hasidim” ortodoksyjnych Żydów, Nuchem projektuje i naprawia tzw. „mikvahs” czyli pokoje kąpielowe służące do obmywania się np. kobiety po miesiączce, a mężczyźni przed celebracją ważnych żydowskich świąt takich jak Rosh Hashanah czy Yom Kippur, a także przed i po akcie seksualnym czy przed Szabasem, zgodnie z nakazem Tory.

  Podczas wizyty do Jeruzalem, w 2005 roku, rabin Rosenberg poszedł do „mikvah” w jednej z najświętszych dzielnic miasta, Mea She”arim.

  “Otworzyłem drzwi”, mówił rabin “opary wszędzie, ledwo mogę coś zobaczyć. Kiedy moje oczy już się przystosowały, widzę, starszego mężczyznę, w moim wieku, z długą białą brodą, wyglądającego na świątobliwego, siedzącego w tych oparach. Na jego kolanach, siedząc w przeciwnym do niego kierunku jest chłopiec, może siedmiolatek, a ten starszy mężczyzna uprawia stosunek analny z tym chłopcem.”

  Rabin Rosenberg uważa, że około połowa chłopców w chasydzkim środowisku na Brooklynie, największym w USA i jednym z największych w Stanach Zjednoczonych była ofiarami molestowania seksualnego dokonanego przez starszyznę. Ben Hirsch, dyrektor organizacji na rzecz ofiar znęcania się seksualnego wśród ortodoksyjnych Żydów „Survivors for Justice” wierzy, że ta liczba jest większa. “Z nieofcjalnych danych wiemy, że jest to ponad połowa. To stało się prawie rytuałem.”

  Kilka tygodni po tym wyznaniu, rabin Rosengerb został zaatakowany kiedy spacerował w dzielnicy Brooklynu Wiliamsburg. Nieznany mężczyzna podbiegł do niego od tyłu, położył mu rękę na ramieniu, a kiedy ten się odwrócił, wylał mu na twarz żrący wybielacz. Rabin trafił do szpitala z poparzeniami twarzy oraz tymczasową ślepotą.

  Później, pewnego dnia został okrążony przez młodych chłopców, którzy ubliżali i grozili mu, śmiali się z niego i pluli na niego, a on zastanawiał się wówczas ilu z nich będzie jeszcze molestowana.

  Takie konsekwencje poniósł kiedyś szanowany rabin, obecnie nie tylko z poparzoną twarzą na ulicach „świętej dzielnicy” miasta, ale też wykluczony ze własnej społeczności.

  W rzeczywistości, pedofilia w Talmudzie (księdze prawa żydowskiego) jest dozwolona, a czasem wręcz rekomendowana.

  W drugim wieku, rabin Simeon ben Yohai, jeden z popularniejszych, zasłużonych rabinów w historii judaizmu, kreator Kabbalah, zezwolił na molestowanie małych dziewczynek, jeszcze przed ich ukończeniem trzeciego roku życia. Twierdził “Nawrócona, która ma poniżej 3 lat ma prawo poślubić księdza.” (Yebomoth 60b, str. 402)

  Kolejni rabini, uważali, że prawo to jest wiążącym prawem żydowskim. Faryzeusze usprawiedliwiali gwałt na dzieciach tłumacząc, iż dziewięcioletni chłopiec nie jest jeszcze mężczyzną, a więc nie może podejmować decyzji, winić swojego oprawcy, a stosunek z takim chłopcem nie jest aktem seksualnym. W Talmudzie znajdziemy również stwierdzenie, iż dziewięcioletni chłopiec lub starszy, musi poślubić żonę swojego zmarłego brata, jeżeli miał z nią stosunki płciowe.

  W przeciwieństwie do prawa rabina Simeona ben Yohai, Talmud stanowi, iż rabin musi poczekać, aż dziewczynka ukończy trzeci rok życia, aby móc ją zgwałcić, a następnie poślubić.

  R. Joseph powiedział: “Dziewczynka w wieku 3 lata i jeden dzień może być poślubiona poprzez stosunek płciowy, a jeżeli jej zmarłego męża brat współżyje z nią, ona staje się jego”. (czyt. żoną). (Sanh. 55b; 69a, 69b, Yeb 57b, 60b)

  Przy tak ustanowionym i niepodlegającym zmianom czy korektom prawie religijnym można spodziewać się, iż pedofilia przestanie być praktykowana w środowiskach żydowskich?

  Dlaczego problem o tak wielkich rozmiarach nie jest nagłośniony, a 1,5% przypadków molestowania wśród kleryków Kościoła katolickiego to od lat niekończąca się, dobrze zabarwiona i wciąż odgrzewana historia? Dlaczego Kościół katolicki musi nieustannie publicznie przepraszać za chore jednostki w swojej wspólnocie, a inne środowiska, które mają o wiele większy problem nie tylko nie przepraszają, ale w ogóle się o nich nie mówi, a proceder jest kontynuowany? Kto rządzi nie tylko amerykańskimi, ale również europejskimi i polskimi mediami?

  Barbara Rode

  Za: http://www.prawy.pl/
  http://niszczsyjonizm.blogspot.com/2013/11/to-nie-koscio-ma-problem-z-pedofilia.html

 29. podczaszy said

  Jeżeli zanuży się kość w szklance z Coca Colą, kość rozpuści się w dwa dni.
  Aby wyczyścić muszlę klozetową wystarczy wlać szklankę Coca Coli i tak pozostawić.
  Kwasek cytrynowy Coca Coli czyści plamy na naczyniach kuchennych.
  Aby wyczyścić plamy rdzy na chromowanych zdeżakach samochodowych wystarczy nacierać zdeżak kawałkiem folii aluminiowej zamoczonej w Coca Coli.
  Aby wyczyścić przedmioty nadżarte przez kwas z akumulatora samochodowego wystarczy oblać Coca Colą miejsce skorodowane.
  Tłuste plamy na ubraniu czyści się skutecznie wlewając szklankę Coca Coli do maszyny do prania z zatłuszczonym ubraniem, dodając proszek do prania.
  Coca Cola pomaga czyścić tłuste plamy.
  Coca Cola pomaga również czyścić szyby samochodowe.
  Głównym składnikiem aktywnym Coca Coli jest kwas fosforowy. Jego PH jest 2.8 i może rozpuścić paznokieć w ciągu 4 dni. Kwas fosforowy, eliminuje wapień z kości i z tego powodu jest głównym powodem zwiększenia osteoporozy.
  W Niemczech przeprowadzono badanie w celu znalezienia powodu występowania osteoporozy u 10-cio letnich dzeci. Przyczyny doszukano się w nadmiernym spożywaniu Coca Coli co wymykało się kontroli rodziców.
  Ciężarówki transportujące Coca Colę są zaopatrzone etykietą: « Towar niebezpieczny »
  Dystrybutorzy Coca Coli używają ją do czyszczenia motorów ich ciężarówek od ponad 20 lat.
  Coca Cola Diet jest uważana przez lekarzy i naukowców za bombę zegarową z powodu mieszanki Coca Coli z aspartamem. Podejrzewa się, że jest ona powodem autoimmunologicznej choroby Lupus i degeneracji systemu nerwowego.
  Nigdy nie należy pić Coca Coli i jednocześnie jeść cukierków miętowych z powodu ryzyka eksplozji żołądka wynikającej z reakcji chemicznej.
  Na zakończenie, radzi się nie myć zębów zaraz po piciu Coca Coli aby uniknąć permanentnego ścierania emalii zębów.

  http://polonuska.wordpress.com/2014/06/29/woda-czy-coca-cola
  http://www.era-zdrowia.pl/strefa-toksyczna/szkodliwa-zywnosc/woda-czy-coca-cola.html

 30. sniddy said

  Witam Gajówkowiczów po krótkiej przerwie. Synek rośnie jak na drożdżach, żona wiecznie Go karmi i mało co śpi a ja zamieniłem się chcąc, nie chcąc w kurę domową, bo nie ma komu sprzątać, myć garów i robić zakupów. Jakaś odmiana w życiu musi czasem być 😉

  @18: popieram. Cenię Pana JO za to co pisze, ale czasem trzeba patrzeć przez palce. Jestem, podobnie jak Pan JO tradycjonalistą, ale nie chcę i nie lubię fanatyzmu i szukania dziury w całym. Takie podejście kojarzy mi się z Kalwinem (jako człowiekiem, a nie z kalwinizmem), który wieszał w Genewie za modlitwy za zmarłych, czy batożył za złamanie postu. Trzeba wrzucić na luz, bo człowiek może zwariować i wszędzie węszyć smród. Panie JO – bez obrazy.

 31. sniddy said

  Co do jedzenia – Fish & Chips? Słyszałem że to oficjalnie najbardziej niezdrowe danie na świecie.

 32. Marucha said

  Re 23:
  Ja w gorącej wodzie kąpany?
  Ja, który od kilku lat nieustannie i cierpliwie usiłuję mitygować wyskoki pana JO? Który mu spokojnie tłumaczy rzeczy oczywiste? Który stara się hamować jego werbalną agresję i skłonności do potępiania ludzi?

  O czym Pani mówi?
  Od kiedy jest Pani w gajówce?
  Czyta ją Pani? Przegląda komentarze?

  Re 24:
  Ja Pana JO prosiłem setki razy, aby nie wchodził na orbitę, aby nie był pochopny, aby nie grzeszył brakiem rozsądku, aby nie potępiał ludzi, których nie zna… ABY NIE SZKODZIŁ SŁUSZNEJ SPRAWIE swoją popędliwością.
  Z ZEROWYM SKUTKIEM.
  W końcu napisałem parę słów prawdy. Bardzo oględnie.
  I za to Pani AniaK nazywa mnie „w gorącej wodzie kąpanym”.
  Nic, tylko chce się puścić wiąchę złożoną z krótkich, paroliterowych wyrazów.

  ZNAJDŹCIE NA INTERNECIE INNEGO ADMINA, BARDZIEJ ODE MNIE CIERPLIWEGO.

  Re 30:
  Patrzę bardzo przez palce na Pana JO.

 33. Yah said

  Ciekawe czy ta informacja się potwierdzi …… i pamiętajmy, że nie są to polscy żołnierze tylko amerykańscy najemnicy…..

  http://www.novorosinform.org/news/id/3227

 34. fajfer1962 said

  MARUCHA to jest BARANEK wśród adminów na wszelakich portalach. Wiem coś o tym. Są tacy admino-moderatorzy, że za jedno słowo „nieparlamentarne” lub wręcz bałahostkę wala od razu bana bezapelacyjnie. szczególnie uczulam was na niejakiego ARDKA vel Adrianka vel Adriana Łazarskiego z forum wyBudzonych przedtem z forum Otwórzz Umysł. To dopiero jest bydlak i to ich pojebane, jewrejskie forum!!! :/ :/ ;/

 35. Marucha said

  Re 33:
  Tłumaczenie:

  Polska przystąpiła do wojny po stronie katów

  Według źródeł, 16 lipca 2014 w porcie w Odessie, w atmosferze podwyższonej tajności, dokonano wyładunku 12 dział samobieżnych: armatohaubic152 mm vz 77 „Dana” (produkcji czeskiej), znajdujących się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP, a także sztabowych autobusów i ciężarówek.

  Po rozładunku batalion artylerii (prawdopodobnie z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii), w pełnym składzie osobowym, udał się na stację przeładunkową Razdielnaja.

  Mieszkańcy Odessa nie mogą potwierdzić ani zaprzeczyć tej informacji.

 36. podczaszy said

  Tusk przebił Kaczyńskiego w służalczości kondominium izraelsko-niemieckiemu?

  http://narodowcy.net/europa-i-swiat/10059-tusk-chce-utworzenia-polskiej-brygady-na-ukrainie

 37. sniddy said

  Pisząc poprzedni komentarz nie przeczytałem postów z poprzednich „wolnych tematów”. Tak, czy siak nie wycofuję się. Bycie adminem to trudna sztuka. Nie da się dogodzić wszystkim. Uważam, że Gajowy robi dobrą robotę i okazuje wiele cierpliwości. Jak by nie było to jego forum i ma prawo wymagać minimum zasad, jakie mu się podobają. Pan JO pisze wiele celnych komentarzy, wiele też „z kosmosu” (moim zdaniem) – ale nie w tym rzecz. Chodzi o podejście do ludzi. Ktoś z tak radykalnym zestawem poglądów jak pan JO musi mieć alergię na kogokolwiek, kto przychodzi do Gajówki na świeżo z zewnątrz. Chodzi tylko o to, aby dać sobie na wstrzymanie, wziąć dwa wdechy, odczekać parę sekund aż puls opadnie i wtedy napisać post. Choćby i najświętszy był człowiek – nie może zmieniać się w maniakalnego tropiciela zła. Nie może atakować z uporem i pełną zaciętością zła u kogoś obcego na starcie. Nie można zrażać do siebie ludzi. A byłem świadkiem ataków pana JO i na mnie i na innych. Tekst, że ktoś jest chory to niestety standard. Dużo lepsze owoce daje wyjaśnienie, dobry przykład, pozytywne świadectwo… Zło dobrem zwalczajcie.

 38. Marucha said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/malezyjski-samolot-pasazerski-rozbil-sie-na-ukrainie-przy-granicy-z-rosja/4mkl9

  Już wiadomo, kto ten samolot zestrzelił.
  Putin z dymiącym naganem.
  Potwierdzi to A. Macierewicz i cały PIS jak jeden mąż.

 39. Marucha said

  Re 37:
  Pan JO podoba się wielu osobom – dopóki ich samych nie nazwie zdrajcami, oszustami, mordercami, sługusami masonerii.. albo w najlepszym razie chorymi lub zagubionymi.

 40. Luxeuro said

  Ad. 38 – Zwalić samolot z 30,000 m to robota dla speców. No i wybrane miejsce też jest wygodne.

 41. Wosiu said

  Re38/ Marucha

  Zwalą na Rosjan albo „separatystów”. Wczoraj w tym samym rejonie zestrzelono Su-25 też na wysokim pułapie, Ukraińcy twierdzili, że „separatyści” zdobyli samobieżny zestaw plot Kub, mogący zwalczać cele na pułapie 10.000 metrów. Jest to niewykluczone, o ile była obsługa do zestawu. I bez wsparcia systemowego, obsługa pojedynczego zestawu nie odróżni czy to samolot pasażerski czy wojskowy. Ten samolot po prostu nie powinien lecieć tą trasą.
  Mozliwe też, że to ukraińska prowokacja.

 42. Kazek said

  Nie wiem czy to już było u Gajowego?
  Cytat
  Niewątpliwie najbardziej rewizjonistycznym tekstem najnowszego Glaukopisu jest artykuł Marka Kmińskiego „Professor locutus est” w którym autor ujawnił, że Józef Piłsudski zmarł na kiłę.

  Kiłę u Piłsudskiego rozpoznał austriacki lekarz Karel Frederik Wenckebach. Marszałek bojąc się skandalu sam zażądał by badał go lekarz spoza Polski.

  Wyniki badań utajniono. Propaganda rządowa kolportowała wersje oficjalną według której Piłsudski zmarł na raka wątroby.

  Wykryta u dyktatora choroba objawiała się zaburzeniami psychicznymi.

  Trzecie stadium choroby świadczyło, że Piłsudski chorował na nią od lat, a choroba degenerowała jego psychikę.

  http://prawica.net/38879

 43. Wosiu said

  Re39/ Marucha

  Pan JO od dawna wykazywał te same syndromy chorobowe co Wandaluzja, choć w nieco mniejszym stopniu. Nie wiem czy to jest niewidoczne dla większości tutaj, czy przez grzeczność niektórzy o tym nie mówią.

 44. Luxeuro said

  Oto jak Angole powiadamiają swoich lemingów o ważnych wydarzeniach w Polsce

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/poland/10973779/Seven-drown-in-septic-tank-on-Polish-pig-farm.html

  A to Polska wersja przez naszych Volksdeutscherów.
  http://tinyurl.hu/9wEb/

 45. Marcin said

  Ad 41
  Amerykanuszki maczały w tym paluszki. Separatyści nie mogli się pomylić,za wysoki pułap aby był wzięty za wojskowego an 26 i zestrzelony . Jak podają żydomedia separatyści się pomylili.

 46. Wosiu said

  Re40/Luxeuro

  Nie 30.000 metrów, tylko 30.000 stóp, czyli 10.000 metrów.

 47. Griszka said

  @36 Podczaszy
  Taka brygada została już dawno sformowana. Teraz dopiero dowiaduje się o tym opinia publiczna.

  @41 Zdobyli jeden zestaw Buk, ale nie wiadomo czy w ogóle był sprawny. Rakieta tego systemu może zniszczyć cel znajdujący na wysokości 25 km. Samolot był na wysokości ponad 30 km, więc sami separatyści nie mieli możliwości zniszczenia tego celu. Dlatego wymyślili sobie teraz, że to rosyjski myśliwiec strącił ten samolot. Jest to wyjątkowo żałosna prowokacja ze strony tych bydlaków z Kijowa. Przegrywają i chwytają się wszystkiego, żeby tylko wywołać wojnę na większą skalę.

 48. Griszka said

  No właśnie teraz patrzę. 10 km.

 49. Luxeuro said

  Pasuje to Zachodu by ten temat i inne spadły z uwagi,

  Samolot jest na pierwszej stronie ale nic o zabitych dzieciach lub co robi Izrael
  http://www.latimes.com/

  Dla tych psychopatów nie ma granic. Myślę ze była to ekipa tak ubrana

  na krótkiej misji by odwiedzić oddziały Ukraińskie walczące z rebeliantami.

  http://the-tap.blogspot.nl/2011/10/u.html

 50. Luxeuro said

  Ad. 46 – Masz racje 🙂

 51. revers said

  Malo tego w odesie laduja baterie haubic 152 mm, w ramach wspolnych tuskowych brygad , tuskolandczycy beda brac uzal w maskakrach kolejnych miast Noworosyjska jak w Slawiansku, czy dalej w operaccjach na Krymie.

  Juz trudno czytac na obcojezycznych forach o kurestwie pl lub insekcyjnych gnidach pl.

  http://politikus.ru/events/24601-polsha-vstupaet-v-voynu.html

 52. Luxeuro said

  Ciekawe CZEMU linie lotnicze DALEJ latają na tym terenem kiedy wiadomo ze bron przeciw lotnicza jest używana w tym rejonie. Kretyństwo bez limitu.

 53. revers said

  ad 36
  juz sa w odessie z ciezka artyleria

 54. Griszka said

  http://www.bbc.com/news/world-europe-28354856

  Zobaczcie jacy prorocy z tych banderowców. Gdy inni dopiero ustalają co było przyczyną katastrofy, MSW Ukrainy od razu wie, że samolot został zestrzelony – co z tego, że nie przeprowadzono żadnego śledztwa. Winni są natychmiast wskazani a także Kijowski nierząd wie już w jaki sposób samolot został zniszczony i na jakiej wysokości.

 55. Griszka said

  @51
  Przynajmniej eksperci wojskowi wypowiedzieli się, że MANPAD nie zestrzeli takiego samolotu a nic nie wskazuje na to, żeby separatyści posiadali sprawny radar.

  „Analysis: Jonathan Beale, BBC News
  A defence expert has told the BBC that shooting down a plane at 10,000m (9.7 miles) would have required a long- range surface-to-air missile – possibly guided by radar.
  That suggests it is unlikely it could have been downed by a portable air defence missile, or Manpad, which has a much shorter range.
  The only other possibility is for an aircraft at that height to be downed by a fighter carrying air-to-air missiles.”

 56. revers said

  ad51 ? jak to dlaczego, jak zniknal boening lot MH370 z Malezji, to dlaczego nie moze zniknac kolejny latajacy zestaw boeninga, tym bardziej ze zaiteresowane sluzby prowokacjami, maja wyjatkowe rozeznanie gdzie co wmontowane jest w samolocie, poczowszy od czarnej skrzynki po autopililoty i radary, nadajniki nawigacyjne.

 57. Wosiu said

  To bardzo łatwo może być „cassus belli” już większej wojny (choć uważam, że III WŚ już trwa w formie rozproszonej):

  np. Ukraina wezwie siły NATO do zabezpieczenia terenu katastrofy samolotu – obecnie zajętego przez tzw. „separatystów” – aby móc przeprowadzić śledztwo, i pod tym pretekstem zniszczy się „separatystów” którzy na razie mają szanse dokopać banderowcom.

 58. Luxeuro said

  Ad. 55 – Lub coś/ktoś na pokładzie. O może taki z biletem ulgowym

 59. Inkwizytor said

  Chyba czas wracać do Rosji

 60. Wosiu said

  Tragiczne jest to, że wszelcy eksperci wypowiadający się w TVN, przywołują dwa przypadki zestrzelenia samolotów pasażerskich w latach 80-tych, czyli południowokoreański Boeing zestrzelony przez radziecki mysliwiec koło Sachalinu i irański Boeing zestrzelony przez amerykański krążownik w Zatoce Perskiej. Jakoś nikt nie mówi o rosyjskim Tu-154 zestrzelonym 4 października 2001 nad Morzem Czarnym (78 ofiar) przez ukraiński system plot S-200 Wega (rzekomo błąd podczas ćwiczeń na Krymie).

 61. Luxeuro said

  Ad. 60 – „południowokoreański Boeing zestrzelony przez radziecki mysliwiec koło Sachalinu”
  Z dziwnym samolotem w pobliży.
  Oto jak zabłądził

 62. Griszka said

  @59 TVN wciska, że to rosyjski myśliwiec zestrzelił samolot. W Sejmie będziemy mogli znowu obserwować reaktywację POPiS, która następuje za każdym razem, gdy trzeba przypilnować ważny dla syjonistów interes.

 63. Siggi said

 64. Griszka said

  Na pokładzie było 23 USmanców. Ameryka standardowo będzie pchać palce między drzwi.

 65. Griszka said

  @62
  Sorry za spam, ale bardzo ciekawe materiał podesłał Pan, Panie Siggi. Na dodatek według rosyjskich źródeł przestrzeń nad Donbasem miała być zamknięta dla cywilnego ruchu powietrznego. Syjoniści zaczynają szyć swoją bajeczkę bardzo grubymi nićmi. Na dodatek czarne skrzynki trafią w ręce Rosjan, jak zapowiedziały władze Ludowych Republik Ługańska i Doniecka.

 66. Luxeuro said

  http://colonelcassad.livejournal.com/1676228.html

 67. Luxeuro said

  A tu widać jak lecieli w innych dniach. NIE NAD tym rejonem !!!

  http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140715/1000Z/EHAM/WMKK
  http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140709/1000Z/EHAM/WMKK

  17/07/2014
  „http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140717/1000Z/EHAM/WMKK”

 68. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8101,title,Rosyjski-samolot-zestrzelil-ukrainskiego-Su-25,nazywo.html

  Łączę się w bólu z rodzinami i przyjaciółmi ofiar dzisiejszej tragedii.

 69. Griszka said

  @69
  Bardzo ciekawe. Link powinien, zgodnie ze swoją, nazwą odsyłać do informacji o rzekomym zestrzeleniu Su-25 przez Rosjan, a zawiera newsa na temat katastrofy Boeinga. Widać jak mendia są zdesperowane, aby tylko wskazać gojowi odpowiedniego kozła ofiarnego za pomocą Wujka Google. Cała akcja jest bardzo dobrze koordynowana przez funkcjonariuszy propagandowych.

 70. Siggi said

  Источник: целью украинской ракеты мог быть самолёт Владимира Путина

  +8

  Сегодня, 22:22 • Опубл.: Apolitikus • Просм.: 5046 • Комм.: 50 • События в мире

  Источник: целью украинской ракеты мог быть самолёт Владимира Путина
  Президентский самолёт, Ил-96-300ПУ. Фото: ru.wikipedia.org

  Вероятной целью украинской ракеты, попавшей в самолёт Boeing 777 компании Malaysia Airlines, мог быть самолет президента России, считает источник в Росавиации.

  Boeing-777 рейсом Амстердам – Куала-Лумпур потерпел в четверг крушение на востоке Украины. На борту находились 280 пассажиров и 15 членов экипажа.

  Источник на правах полной конфиденциальности сообщил «Интерфаксу», что существует вероятность того, что целью украинской ракеты или наземной, или выпущенной с военного самолета, мог быть самолет президента России.

  «Могу сказать, что борт номер один и малазийский «Боинг» пересекались в одной и той же точке и на одном эшелоне. Это произошло близ Варшавы на 330-м эшелоне на высоте 10100 метров. Борт номер один был там в 16:21 мск, малазийский самолет – в 15:44 мск», – заявил источник.

  «Контуры самолетов в целом похожи, линейные размеры также весьма схожи, а что касается раскраски, то на достаточно отдаленном расстоянии она практически идентична», – пояснил собеседник агентства.

  Источник: http://russian.rt.com/article/41332

 71. Griszka said

  “A Boeing-777 is an extremely reliable piece of machinery. Modern planes don’t just crash with no reason,” he said. “Let us recall how a Ukrainian missile downed Russian TU-154 aircraft ten years ago. I can’t completely exclude the possibility the Boeing-777 was also hit by a missile.”

  Dziesięć lat temu ukraiński pocisk rakietowy zniszczył rosyjski TU-154. Idę o zakład, że mendia nie podadzą tej informacji dla porównania, bo jest teraz zlecenie żeby tylko wskazać palcem na Rosję.

 72. Siggi said

  S E N S A C J A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://russian.rt.com/article/41332

 73. AniaK said

  Re69:
  Panie Griszka, ja palcem absolutnie nie chcę nikogo pokazywać. Skupiłam się na zawartości a nie nagłówku linku. W dzisiejszych czasach oszuści są tak dobrze zorganizowani że prawda zazwyczaj jest głęboko ukryta. Mam nadzieję, że ta tragedia zmusi do głębszej refleksji i będzie przestrogą dla wszystkich.

 74. Marucha said

  Re 43:
  Panowie JO i Wandaluzja różnią się od siebie, jak niebo od ziemi.
  P. Wandaluzja nikogo nie obraża, ani sam nie jest przesadnie obraźliwy. A z jego – bardzo specyficznego – pisania można się czasem ciekawych rzeczy dowiedzieć, jeśli znaleźć do nich klucz. Czasami wydaje mi się, że już go znalazłem, czasami znów myślę, że nie.

 75. Griszka said

  @72 Bardzo dobrze, że Pani podała ten link. Przypadkowo wyszły matactwa tzw. niezależnych mediów w Polsce.
  Nie zdziwiłbym się, gdyby to wcześniejsze porwanie malezyjskiego samolotu było próbą generalną przed tym wydarzeniem.

 76. Griszka said

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/1359353/Ukraine-admits-it-shot-down-Russian-airliner.html

  Władze Ukrainy wczoraj przyznały, że ich wojsko zestrzeliło rosyjski TU-154, który spadł do Morza Czarnego w zeszłym tygodniu, co spowodowało śmierć 78 osób.

  Jewhen Marczuk, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, stwierdził, że samolot został najpewniej zestrzelony przez omyłkowe trafienie rakietą systemu S-200 podczas ćwiczeń.

  Rosyjscy śledczy twierdzą, że rakieta eksplodował w bliskiej odległości od samolotu, zasypując go odłamkami. Rosyjscy i Izraelscy naukowcy znaleźli metalowe odłamki z pocisku w ciała ofiar i w kadłubie samolotu.

  Władimir Ruszajło, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Rosji powiedział, że: ” przeprowadzone dochodzenie wykazało, że katastrofa była spowodowana trafienie przez głowicę bojową pocisku przeciwlotniczego”.

  Chociaż władze Rosji i Ukrainy od początku zdawały sobie sprawę co było przyczyną katastrofy, osiem dni zajęło zanim Ukraina przyznała się do winy tej sprawie.

  —-
  W mendiach będą teraz robić z parchów w Kijowie święte dziewice, więc pozwalam sobie przypomnieć pewne zdarzenie sprzed 13 lat.

 77. Marucha said

  Re 68:
  Fajny link: Rosyjski-samolot-zestrzelil-ukrainskiego-Su-25.

  Tymczasem nie przeprowadzono na razie żadnego śledztwa. Nie wiadomo, czy katastrofa była spowodowana wybuchem na pokładzie, celowym ostrzałem ukraińskim, noworosyjskim czy rosyjskim, czy też samolot trafiono przypadkiem.
  Ale ścierwomedia już „wiedzą”.
  Co ciekawe, w artykule nie ma ani słowa o rzekomym rosyjskim sprawstwie. Ale jak się będzie szukać w Googlach, to wyskoczą „Rosjanie”.

  To tak, jakby dać tytuł „Ksiądz pedofil molestował córkę aptekarza”, a w treści napisać o hodowli kaczek przez gosposię księdza.

  Pamiętajmy też o setce osób spalonych w Odessie, o cywilach ostrzeliwanych szrapnelami, o osobach konających w męczarniach od białego fosforu, o autobusach z dziećmi atakowanych bronią palną przez „bojców”, o noworosyjskich matkach rozstrzeliwanych za synów….

 78. Luxeuro said

  „‘Due to the unsafe situation where more than one ATS provider may be controlling flights within the same airspace from 3 April 2014, 0600 UTC onwards, consideration should be given to measures to avoid the airspace and circumnavigate the Simferopol FIR with alternative routings. ‘
  On July 8, the State Aviation Administration of Ukraine closed its airspace to civilian aircraft after rebels shot a military transport aircraft that was flying over 20,000 feet.
  The restriction, warned commercial aircraft from transiting
  British aircraft were warned to avoid the area altogether. A Notice to Airmen, seen by Mail Online warned: ‘Due to the potential for conflicting air traffic control (ATC) instructions from Ukrainian and Russian authorities and for the related potential for misidentification of civil aircraft, UK aircraft operators are strongly advised to avoid, until further notice, the airspace over Crimea, the Black Sea and the Sea of Azov.’
  The EASA supplied airlines with a list of alternative routes avoiding the conflict zone.
  The US Federal Aviation Authority had also banned its aircraft from the Crimea region.
  The suspected shooting down of a large passenger plane while flying at altitude presents airlines and their passengers with an extremely serious new development in air travel, according to aviation experts.
  They also question the future of Malaysia Airlines – caught in the global glare of bad publicity following the disappearance of flight MH 370 earlier this year.
  If today’s incident is confirmed as a deliberate act then Ukraine airspace could well be closed down, meaning diversions for UK carriers who currently fly to and over the area.
  ‘This could be a very serious development,’ said David Kaminski-Morrow, air transport editor of Flightglobal magazine.
  He went on: ‘If reports are true, we are not talking about small-arm fire but serious weaponry. Normally even if planes fly over a war zone they can go high enough for the conflict not to be a worry.
  ‘Any decision about the opening or closing of Ukranian airspace will be a matter for the Ukrainians. It could well be that part or all of that airspace will now be closed.
  ‘Also, individual airlines, including UK carriers, could decide to detour around Ukraine.’
  Mr Kaminski-Morrow continued: ‘It’s really quite incredible that it should be Malaysia Airlines involved in this, after what happened earlier in the year.
  ‘This is not a small airline on a faraway route. This was a major airline flying from a European destination to a capital in the Far East. There must be serious concerns about how the airline can recover from this.
  ‘There will obviously be political as well as aviation concerns from all this. This will run and run.’

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2696161/BREAKING-NEWS-Malaysian-passenger-plane-carrying-295-people-crashes-Ukraine-near-Russian-border.html

  Tak ze pytanie jest „Jak ten samolot znalazł się w tym rejonie bo nie miał prawa tam być?”
  Stare trasy pokazują ze NIGDY w tym miesiącu nie leciał nad tym rejonem bo WIADOMO CZEMU, Wojna na ziemi i w powietrzu.
  http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140703/1000Z/EHAM/WMKK

 79. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/world/741219

  Ważna informacja. Władze Ludowej Republiki Doniecka poinformowały, że nie posiadają w ogóle systemów Buk a jedynie MANPADy, którego mogą porażać cele na wysokości od 3 do 4 km.

 80. Boydar said

  Dobry wieczór Państwu oraz Gościom. Udało mi się odzyskać dostęp do komputera i własnego czasu.

 81. revers said

  jeszcze nie wyjasniono odstrzalu rakieta samolotu pasazerskiego z 2001 roku lecacego z Novosybirska do tel Av-Avivu przez marynarke Ukrainska.

  A juz nowy ajwach, hucpa w mediach.

 82. Sowa said

  Dziś Cerkiew Prawosławna wspomina śmierć cara Mikołaja Ii i jego rodziny.

 83. AQQ said

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_17/Celem-ukrainskiej-rakiety-mogl-byc-samolot-Wladimira-Putina-9028/

 84. Luxeuro said

  Ciekawe czytać komentarze pilotów na ten temat. Rozważone itd. dopóki nie pojawi się ….. tra la la POLAK.

  „BlueSky1976 From Poland, joined Jul 2004, 1863 posts, RR: 4
  Reply 39, posted Wed Jul 16 2014 23:39:27 your local time (4 hours 21 minutes 45 secs ago) and read 94524 times:

  A Russian fighter recently shot down Ukrainian attack plane in the area – clear act of war, as the Russian fighter was operating within airspace of Russia.

  Sorry.

  This has KAL007 written all over it.”

  http://www.airliners.net/aviation-forums/general_aviation/read.main/6128856/#menu52

 85. Griszka said

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_17/Kijowskie-wladza-za-szybko-poinformowaly-ze-samolot-sie-rozbil-4194/

  Przepraszam za wklejkę, ale chyba będziemy mieli do czynienia z taką samą wpadką jaką zaliczyły grupy bandytów operujące w Syrii, gdy zamieściły materiały filmowe na temat rzekomego użycia gazu bojowego dużo wcześniej zanim miał miejsce zbrodnia. Tylko tym razem tego smrodu, który się rozejdzie, nie da się tak łatwo przykryć jak w przypadku, bo zagraniczni kontrolerzy lotów nie są naiwni.
  Prorocze zdolności kijowskiej junty mogą okazać się ostatnim gwoździem wbitym do ich trumny.

 86. towarzysz0 said

  Mała ciekawostka.
  Chciałem posadzić stewię (latem na zewnątrz, zimą w mieszkaniu) aby mieć własny susz do słódzenia. Drogo kupione nasion (ok 8 szt) nie skiełkowały. Wolałem więc oryginalne z Am. poludniowej. Więc poprosilem znajomych Kolumbijczyków o nasiona. Po ich powrocie dowiedziałem się, że kupowanie nasion od Indian chłopów jest nielegalnym. Owszem można kupić (roslinę? nasiona? ) podpisując bodajże jakąś umowę. Szczegołów nie zrozumiałem, ale we wszelkim przypadku jakiś koncern położył na tym łapę. Nawet ich kawę nie mogą swobodnie sadzić i uprawiać. Są jakieś ograniczenia. Może jakiś odpowiednik MOnsanto.
  I jak tu ma się nie otwierać szyzoryk?

 87. Griszka said

  https://twitter.com/spainbuca

  Źródło informacji, która może ostatecznie pogrążyć juntę. Na miejscu katastrofy są już obserwatorzy OBWE.

 88. Luxeuro said

  Pan Jeziorki ostrzegał na swoim blogu w „TUESDAY, 15 JULY 2014” ze dziwi się czemu samoloty dalej latają nad Ukraina !!!
  http://jeziorki.blogspot.co.uk/2014/07/high-over-eastern-ukraine.html

 89. deV said

  @64

  Mimo, że nie mam wielkiego sentymentu do USA (obecnie pod okupacją Izraela), to muszę przyznać, że troska o obywateli USA, którzy są w niebezpieczeństwie gdzieś na świecie, budzi mój szacunek. Polscy obywatele są zostawieni na pastwę losu, a delegtura Izraela na Polskę (MSZ) zajmuje się cygarami.

 90. Luxeuro said

  Ad. 89 – Oj oj
  http://electronicintifada.net/content/photostory-israeli-bulldozer-driver-murders-american-peace-activist/4449
  In addition to the killing of Rachel Corrie by the bulldozer driver, Israeli troops have shot and killed several other internationals in different incidents during the Intifada: German doctor Harald Fischer, Italian cameraman Rafaeli Ciriello, and British United Nations worker Iain Hook.

 91. deV said

  @90
  No chyba, że naród wybrany zabija Amerykanów.

 92. Griszka said

  Nad Donbasem wojsko ukraińskie nie ustanowiło przypadkiem tzw. no-fly zone ? Separatyści potwierdzili też, że nie mają żadnych radarów wojskowych.

 93. Griszka said

  Hiszpański kontroler lotów, który prowadził ten samolot Malaysia Airlines twierdzi, że odpalono w kierunku Boeinga ukraiński pocisk przeciwlotniczy. Oczywiście należał do wojsk kijowskiej junty.

 94. maasteer said

  to false flag satanistów

 95. AQQ said

  Co za zbieg okoliczności!
  Czy to nie ten sam B777 co zaginął wiosną?
  I-sra-l dziś własnie gromi strefe G.

 96. maasteer said

  re 95 aqq
  słuszna uwaga
  re 82 Sowa
  czyżby mord rytualny?

  i odnalazł się zaginiony boeing

 97. AQQ said

  http://www.centerkor-ua.org/novosti/item/1251-polsha-vstupaet-v-vojnu-na-ukraine.html

 98. Griszka said

  Kontroler odnotował obecność dwóch myśliwców zanim MH17 został zniszczony. Zadał takie pytania:

  Dlaczego samolot tak bardzo zboczył z kursu (ok.200km) ?
  Dlaczego Ukraińcy nie ostrzegli załogę samolotu, mimo że MH17 tak bardzo zboczył ze swojego kursu ?
  Dlaczego samolot wleciał w przestrzeń powietrzną, która 3 dni temu została zamknięta przez Ukraińców ?
  Czy Ukraińcy przechwycili samolot z użyciem dwóch wspomnianych myśliwców ?
  Czy MH17 został strącony w nadziei obarczenia Rosja, pośrednio lub bezpośrednio ?

 99. NyndrO said

  Panie Kierowniku,pierwszy raz widzę,żeby Pan tyle komentował.Ale jak zwykle daje Pan radę,bo to są najmądrzejsze wpisy na całym dziale „Wolne Tematy”.

 100. Sowa said

  Re 96 Maasteer:
  Tak, to był mord rytualny.

 101. Boydar said

  Najpierw mord, potem rytualny. To pierwsze ma przynieść wymierna korzyści TUTAJ, to drugie świadczy o piętnie.

 102. AniaK said

  „Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat.”
  (N. Mandela)

  „Dobrze pojęta edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat. Trzeba się trochę cofnąć do czasów Chrystusa i Sokratesa. ”
  (AniaK)

 103. AniaK said

  Przykład na obalenie teorii N.Mandeli.

  Jeżeli współczesnym Sokratesem będzie pan Wałęsa, a Chrystusem Ojciec Rydzyk – to czarno to widzę.

 104. Lily said

  Kochani piszcie,co „polskie” media nadaja na temat katastrofy lotniczej nad Ukraina. Bo angielsko -jezyczne nadaja non stop,wiedza juz nawet,ze za tym stoja pro-rosyjscy rebelianci.

 105. NyndrO said

  A A-propos pańskiej,Pana Kierowniku Cierpliwości ,sam se obiecałem,że już nigdy Pana nie wkurzę,ani nie będę próbował.

 106. NyndrO said

  Bo chcę się na tej najmądzrzejszej na polskich internetach stronie czasem móc wypowiedzieć.Chociaż jestem absolutnym głupkiem.

 107. Marucha said

  Re 104:
  „Polskie media”? A gdzie one są?
  Pani Lily, telewizor w dniu dzisiejszym to jeden wielki ściek dziennikarskiej gnojówki. Nie ma co tego nawet opisywać. Teraz w TVP Info mówi jakiś, k…a, „ekspert” polszczyzną z wyraźnym akcentem i takąż fizjonomią. On też wie, że to „terroryści” z Noworosji. I on też twierdzi – że potrzeba silnej, zbrojnej reakcji „Zachodu”.

  Kiedyś skazywano fałszerzy pieniędzy na karę śmierci…
  Czy nie powinno się tak samo skazywać fałszerzy informacji?

 108. podczaszy said

  Żal Polaków oglądających telewizje-pamięciówki czyli tzw dezinformacyjne TVP info i podobne: Żydoukraińcy mówią że to Rosjanie (x24h /24h)
  Sekwencje klatek filmików z zamachu reżimu żydobolszewickiego ze stolicą tymczasową w Kijowie na pamięć się można nauczyć.

  Pokazują tytułowe strony jakiś kurwarówek angielskich a urzędnik rządowy zw. prezenterem mówi że „tak oto świat myśli”…
  Może wypadałoby pokazać w polskiej TV co myśla Polacy?

 109. Boydar said

  Gdyby fałszerzy informacji skazywano na karę śmierci, i kara była by wykonywana, na świecie nie zostało by nawet jednego …
  No, może kilku, skrzypków.

 110. Zdravko said

  A z tym ładunkiem 12 haubic w Odessie, to nie jest to przypadkiem ładunek z Afganistanu? Tak się składa, że Polacy się akurat wycofują z tej nieszczęsnej krainy, a wiem, ze haubice Dana były tam wykorzystywane. Wiem też, że planowano przerzucanie sprzętu Afganistanu przez Odesse prosto do Polski.

  P.S. proszę nie nazywać mnie cymbałem, idiotą czy wylewać na mnie inne pomyje. Nie śledzę każdego transportu wojskowego

 111. Luxeuro said

  Reporter z NBC (USA) który osobiście widział zabicie Palestyńskich dzieci 16/07/14 już nie pracuje w Gazie. Był odwołany.
  https://firstlook.org/theintercept/2014/07/17/nbc-removes-ayman-mohyeldin-gaza-coverage-witnesses-israeli-beach-killing-four-boys/

 112. AniaK said

  http://nocoty.pl/sort,14,gid,16762788,kat,1013547,title,Czy-Majdan-uniewazni-dla-Rozenek-slub-koscielny,galeria.html#opinie

  Myślę, że to nie będzie trudne. Wystarczy spojrzeć na suknię ślubną panny młodej, i od razu wiadomo że z katoliczką nie mamy tu do czynienia 🙂 Na miejscu księdza udzielającego ślubu, ja bym ich wywaliła za drzwi kościoła i poprosiła o stosowny ubiór.

 113. Polon said

  A tak gwoli lokalnej informacji to sezon ogórkowy się zaczął. Bób do zebrania, papieróki lecą (może zrobię z nich cydr) w balonie już puka mód pitny na soku wiśniowym. Nalewki z czarnej i czerwonej porzeczki dojrzewają. Mój świat jest piękny.
  Pozdrawiam egoista

 114. Zdravko said

  Wie ktoś może w jaki sposób i przede wszystkim co ustanawia kursy walutowe np. dlaczego euro kosztuje 4 złote a nie 1 zł 4 euro??
  Próbowałem to jakoś wyliczyć, ale po kilku dniach się poddałem.

  Kombinowałem z stosunkiem podaży pieniądza do PKB, ale do niczego nie doszedłem.
  W Polsce Podaż pieniądza M2 wynosi ~1 Bilion zł, a PKB ~1,7 BLN zł
  W eurolandzie Podaż pieniądza M2 wynosi ~10 BLN €, a PKB ~ 13 BLN €

  Oznacza to, że podaż pieniądza w eurolandzie jest o 30% większa stosunku do PKB niż w Polsze, a mimo to euro jest 4 razy więcej wart niż nasza złotówka. Może mi kto to wyjaśnić??

 115. Anka said

  Panie Gajowy…
  Zdaję sobie sprawę z tego że bardzo się dużo dzieje i w Polsce i na świecie. Jednak to co zdarzyło się w Rudzie Śląskiej, bodajże powinno nabrać bardzo wielkiego rozgłosu.
  Milicja zabiła bezbronnego, chorego, po operacji, w stresie człowieka i co i wiadro.
  Czy zdajecie sobie sprawę z tego jak człowiek czuje się po operacji, jaki jest oszołomiony, bezbronny ? Okazuje się jednak, że milicjanty chłopy na schwał musiały ZABIĆ !! Nie mieli paralizatorów, nie było posiłków, po prostu wyjęli broń i ZABILI CZŁOWIEKA.
  Proszę Państwa, trzeba śledzić tę sprawę, nie odpuszczać tym gnojom, bo jeżeli takie rzeczy pominiemy milczeniem to zaczną na ulicy do biegnącego człowieka strzelać. Milicja jest bardziej bezkarna niż za „komuny”. Wtedy przynajmniej stwarzali pozory, teraz idą na całość !

 116. NyndrO said

  Ad 109.* Gdybym był skończonym egoistą,pomyślałym, Wuju,że to do mnie.Ale nie jestem.I nie przyjadę pod Świdnik Panu skopać dupy.

 117. Griszka said

  @110
  To jest najbardziej prawdopodobna wersja.

 118. NyndrO said

  Chociaż mógłbym podrzucić całkiem niezły bimber.Tak dobry,że nawet Pana Dość mógłbym nauczyć.

 119. Marucha said

  Re 115:
  Tak, Pani Aniu.
  Pierwsza wersja, zapodana przez policję, bardzo się różni od wersji świadków polowania na chorego człowieka.

  Policjanci, silne byki, tak się wystraszyli 56-letniego człowieka, 160 cm wzrostu, „uzbrojonego” w nóż do smarowania masła (bo nie żaden tam rzeźnicki czy myśliwski), że musieli do niego strzelać.

  I wiadomo, że wiele osób po operacji, będąc wciąż pod wpływem chemikaliów, jakie im wpompowano w krew, zachowuje się w sposób niezrozumiały. Jedni wpadają w głęboką depresję pooperacyjną. Inni, jak ów nieszczęsny pacjent, stają się agresywni.
  Dwuletni chłopczyk po niegroźnej operacji wszczepienia do uszu specjalnych rurek (które potem się usuwa), bardzo miłe dziecko, taka „przylepka” – rzucił się z piąstkami na mamę, z nienawiścią w oczach.
  Po paru dniach mu przeszło…

  Żeby, kurde, dwu policjantów nie było w stanie obezwładnić niegroźnego pacjenta… to mi się w głowie nie mieści. Do pasienia krów ich wziąć, a i to pod nadzorem.

 120. Boydar said

  Panie Nyndr0 szanowny, Pan nawet jak łże, to tak dziecinnie i czytelnie, że żaden poważny sąd nie zawracał by sobie Panem głowy. Toteż i ja nie o Panu 🙂

 121. Boydar said

  Zaraz, zaraz, to Pan Nyndr0 też skrzypek ? A może bankier ? Za bankierów, niestety, nie mogę gwarantować …

 122. Griszka said

  http://rt.com/news/173784-ukraine-plane-malaysian-russia/
  http://rt.com/news/173636-buk-malaysian-plane-crash/

  Zastanawiam się czy to tłumaczyć. W naszych mendiach raczej o tym nie wspomną, bo są zajęci kolportowaniem żałosnego dowodu, jakim jest rozmowa dwóch anonimowych separatystów (?), która została umieszczona w sieci na długo przed samą katastrofą. Przynajmniej tyle widziałem TVN. Domorosły detektyw Kuźmiar, błysnął nawet dowcipem, że teraz powinno się separatystów nazywać terrorystami. Obeznana z tępym humorem a la Macierewicz, Gazeta Polska, na pewno już podchwyciła ten błyskotliwy żart i doceniła talent dupka po licencjacie, przebranego za dziennikarza.

 123. Griszka said

  http://www.zerohedge.com/news/2014-07-17/ukraine-releases-youtube-clip-proving-rebels-shot-down-malaysian-flight-mh-17

  Materiał stworzony przez juntę kijowską po to, aby zrzucić winę na separatystów, i chętnie pokazywany w naszych mendiach, m.in. TVN, został zgrany dzień wcześniej przed katastrofą. Tacy ludzie będą pokazywali palcem Rosjan, darli szaty nad międzynarodowym śledztwem, ale ich służby nie potrafią nawet zatrzeć śladów swoich prowokacji na powszechnie dostępnym serwisie internetowym. Banda trampkarzy… a obok tego wszystkiego zdesperowany wieprz Kołomojski.
  Ciekawe czy w naszych mendiach będzie jakiekolwiek sprostowanie ?

 124. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mateusz-piskorski-poroszenko-i-jego-mocodawcy-zza-oceanu-pra-do-iii-wojny-swiatowej/jnyh7

 125. osoba prywatna said

  Ukraina: karta przetargowa w cudzej grze
  Tymczasem Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął projekt ustawy o zapobieganiu rosyjskiej agresji, na mocy której Ukraina otrzyma status sojusznika Stanów Zjednoczonych bez członkostwa w NATO.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_07_18/Ukraina-karta-przetargowa-w-cudzej-grze-3205/

 126. AniaK said

  Re115,119:
  Ja słyszałam jeszcze coś ciekawego. Pacjenta z ranami postrzałowymi przewieziono do drugiego szpitala. Pewnie trochę to trwało. Ponoć zmarł na stole operacyjnym z powodu wykrwawienia. Teraz pewnie będzie że wszystkiemu winna była laborantka 🙂

  Winny jest wyższy personel szpitala w którym zdarzenie miało miejsce i policja wezwana do akcji. Zarówno jedni i jak drudzy zachowali się nieprofesjonalnie. Jeżeli zgodnie z procedurami, to albo mają problemy z ich interpretacją, albo procedury do d.py.

 127. Listwa said

  @ 114 Zdravko

  jest kilka światowych „kantorów” (chyba 6) gdzie codziennie dokonywane są zakupy walut przez globalnych graczy. relacja ilości zakupionych walut ustala ceny walut , trzeba pamiętać, że walutę np. dolar zakupuje się inną walutą np. euro.

  Jeśli jakiś kraj chce kupić ropę od arabi saudi i nie posiada dolarów, to musi nabyć dolary za waluty które posiada , zapotrzebowanie na dolary ustala kurs wymiany dolara na dany dzień. Jeśli kraje BRICS zrezygnują z operacji zakupu dolara aby kupić ropę i sprzedać gaz to zapotrzebowanie na dolara zacznie spadać i nie jest ważne ile tego dolara jest w obiegu. Zacznie być go za dużo i jego wartość zacznie spadać ponieważ zacznie spadać zapotrzebowanie na tę wautę, Tak to mniej więcej wygląda. .

  Jasiek z Toronto się znalazł. I dobrze. Ciekawe gdzie jest Pan Jan (Joannus) ? W donbasie walczy?

 128. Luxeuro said

  Ad. 124 – Jeden komentarz który nam przypomina co zapominamy szybko.

  „lipa1944 : Nasi politycy popierani przez wielkiego brata,to zaczęli na majdanie, wciągnęli w to Unię, teraz my Naród będziemy zbierać tego żniwo, Ukraińcy nam za to zapłacą. Pamiętacie jak nasi „misjonarze” w Afganistanie kupowali sobie za swoje pieniądze kamizelki kuloodporne a teraz nasz rząd wysyła na Ukrainę kilka tys, kamizelek i hełmów, i jest Oky ale jak Rosja pomaga tamtej stronie to wielkie larum. A Putin od początku mówił zostawcie Ukrainę Ukraińcom nie wtrącajcie się. To wszystko wina naszych rządzących, poddanych USA. zwiń

 129. AniaK said

  Re115,119: cd.
  Ciekawa sprawa z tymi dokumentami. Skoro go przewieźli z innego szpitala to może w tym drugim szpitalu trzeba było szukać? A może w karetce gdzieś się zawieruszyły? Ale co on by robił w tym drugim szpitalu? Mi też trochę się to kupy nie trzyma.

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/strzelanina-w-szpitalu-w-rudzie-slaskiej-ukrywaja-prawde-jak-zginal-moj-maz_412703.html

 130. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/world/741414

  Propaganda kijowskiej junty nie została uwzględniona w raporcie OBWE z miejsca katastrofy. Chcieli wskazać na separatystów.
  Na miejscu katastrofy jest już 30 przedstawicieli OBWE i 4 ekspertów ukraińskich. Tyle jeśli chodzi o informacje rozprzestrzeniane przez mendia, że separatyści nie chcą dopuścić do śledztwa albo będą je utrudniać.

 131. AniaK said

  Re115,119: cd.

  http://szpitalruda.pl/?s=kontakt

  Fachowców widzę że tam mają sporo. Na miejscu oddział neurologiczny, psychiatrzy pod telefonem…..po kiego czorta była im ta policja.

 132. Luxeuro said

  Kłamią na wszystkich frontach,

  „Amerykanka pisze o „polskich nazistach” i nowym Holocauście

  Odnosząc się do tych wydarzeń amerykańska komentatorka stwierdziła, że w Europie ma ponoć szykować się „kolejny holokaust”. Pamela Geller twierdzi, że choć ludobójstwo było niemiecką inicjatywą, to przeprowadzone zostało przez wszystkie europejskie narody, „poza Duńczykami”. „Istnieli holenderscy naziści, polscy naziści, francuscy itd. – Europa jako kontynent zadecydowała, że pozbycie się Żydów jest dobrym pomysłem. Badacze z amerykańskiego Holocaust Memorial Museum skatalogowali na przestrzeni 13 lat 42,5 tysiące gett i obozów. Ta liczba obejmuje ośrodki śmierci, obozy pracy przymusowej, obozy wojenne, domy publiczne i ośrodki, w których kobiety w ciąży były zmuszane do aborcji, jak donosił New York Times. Chodzi o 30 000 obozów pracy przymusowej, 1150 żydowskich gett, 980 obozów koncentracyjnych, 1000 obozów jenieckich, 500 domów publicznych i tysiące innych ośrodków dla kobiet w ciąży i osób starszych”

  Read more: http://www.pch24.pl/amerykanka-pisze-o-polskich-nazistach-i-nowym-holocauscie,24286,i.html#ixzz37qGF9NI0

 133. AniaK said

  Re115,119: cd.

  http://szpitalruda.pl/?s=oddzialy

 134. Tralala said

  Marcin Dybowski, katolicki wydawca o cenzurowaniu katolickich tytulow (b. dobre) :

  http://pl.gloria.tv/?media=636667

 135. osoba prywatna said

  Izrael rozpoczął inwazję lądową w Strefie Gazy – giną palestyńskie dzieci
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/izrael-rozpoczal-inwazje-ladowa-w-strefie-gazy-gina-palestynskie-dzieci

 136. Luxeuro said

 137. Miet said

  Re.135.
  A nasz prezydent Obama w przemówieniu na temat zestrzelenia malazyjskiego samolotu, po paru zdaniach, ni stąd, ni zowąd przeszedł do spraw izraelskich i obieścił światu, że Izrael ma prawo się bronić.
  Te dzieci palestyńskie, to musi być jakieś wielkie zagrożenie dla miłującego pokój Izraela i musi się przed nimi bronić – nieprawdaż?
  Tym zdaniem zapewne chciał przekonać wszystkich słuchających, że dla USA nie ma ważniejszych spraw od spraw izraelskich.
  Po tym obwieszczeniu Obama powrócił do spraw Ukrainy ale nic konkretnego nie powiedział, widać było, że to dla niego tylko przykry obowiązek i mącił tak, żeby powiedzieć tak aby nic nie powiedzieć – i to chyba mu się udało.:-)))

 138. Boydar said

  Przez około godzinę wisiało to na http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-USA-to-nie-byl-wypadek,wid,16764849,wiadomosc.html?ticaid=1131b5&_ticrsn=3

  „… Jak dodał, katastrofa malezyjskiego samolotu „to nie był wypadek”. – Separatyści nie są w stanie strącić samolotu transportowego – mówił Obama …”

  Czy ktoś może zweryfikować, czy faktycznie tak powiedział ?

 139. Marek said

  http://labuszewska.blog.onet.pl/2014/07/18/mozna-zalozyc/

  rzut okiem na ryj z linka, proszę przeczytać parę pierwszych zdań, reszty nie warto…
  to modernistyczne goowno wali kupy na temat Ukrainy nie pierwszy raz.

 140. Marek said

  Mikke na swoim blogu.

  dzisiaj rano:
  „Jest oczywiste, że separatyści nie mieli ani technicznych możliwości ani żadnego interesu by ten samolot zestrzelić. Nie bardzo widać, jaki interes mieliby tu Rosjanie. Więc jeśli rzeczywiście ktoś go zestrzelił – to kto? Ukraińcy polujący na samolot, którym miał lecieć Prezydent FR? Czy ktoś, kto dąży do wywołania III wojny światowej?”

  dzisiaj popołudniu:
  „zaczynam podejrzewać, że przyczyna była prozaiczna: obsługa BUKa (rosyjskiego? ukraińskiego? – wątpię, by separatyści posiadali tę broń…) popiła się i postanowiła sprawdzić, czy ta zabaweczka działa.
  U naszych wschodnich sąsiadów wszystko jest możliwe.
  Bo nie bardzo chce mi się wierzyć, że zrobili to Amerykanie, by mieć pretekst do wojny. Gdyby tak było, to by energiczniej zareagowali.”

  ===

  już ktoś postraszył następce paligłoopa i zadaniowca:)

 141. towarzysz0 said

  Ad 131
  Pani Aniu.
  I dlugo Pani ogląda telewizję? Niechaj pani wyrzuci to pudło z domu, bo widać wyraźnie wpływ mediów, zwłaszcza szklanych i tych od codzienności.

 142. deV said

  @ 139
  Panie Marku, litości, proszę.
  Tygodnik Powszechny = polskojęzyczna prasa dla wykształciuchów.

 143. AniaK said

  Re141:
  Panie Towarzyszu0, u mienia niet telewizora. Korzystam tylko z Internetu. I pochwalę się Panu, że chyba udało mi się rozwiązać tę zagadkę. Media chyba zostały trochę wyprowadzone w pole, albo kiepsko są doinformowane. Nie mogę nigdzie doczytać, gdzie dokładnie miało miejsce to zajście, na ul. Wincentego Lipa 2, czy na ul. Główna 11. Gdzie pacjent zmarł wiem, ale nie wiem dokładnie na jakiej ulicy został postrzelony. Jeżeli na Głównej11, to nie mam więcej pytań. 🙂

 144. NyndrO said

  Zmieniam powoli zdanie o tym asie.No coś pozytywnego mówi.Fakt-ciekawe,co zrobi.Ale ja osobiście zaczynam mu ufać. https://www.youtube.com/watch?v=o5MLZQojT3I

 145. NyndrO said

  Chociaż fakt,że „Stokrotka” go pokochała,faktycznie śmierdzi szambem.Bo większą kurwę ciężko znaleźć.Ale tu to raczy wszyscy wiedzą.* Znam opinię Pana Kierownika o Tatcher,najprowdopodobniej żydówie.I też tak myślałem.No ciekawe,bo np. Michalkiewicza,kumpla Mikkego Pan Kierownik szanuje.

 146. NyndrO said

  No i fakt,że po tylu latach dopiero był tą sprawiedliwość wymierzył też podpada.No ale,że żydzi pozwolili?A z trzeciej strony,czy to nie jest hutzpa,i nikt nikogo nie spoliczkował?.To pytanie też biorę pod uwagę.

 147. Anka said

  Z racji tego, że sama choruję i przeszłam operacje wiem, że choremu podaje się leki przeciwbólowe i uspakajające. Dlaczego w tym wypadku tego nie zrobiono, a już w szczególności w momencie kiedy stwierdzono, że pacjent jest nadpobudliwy – nie wiem. Nie było mężczyzn lekarz, sanitariuszy? No tak – zapomnijmy o mężczyznach bo oni dzisiaj robią za baby. a pielęgniarki potrafią być bardzo krewkie. Należało natychmiast podać leki.
  Na domiar złego zbóje milicjanci zapędzają człowieka do piwnicy i robią sobie z niego cel strzelniczy.
  Cała ta sytuacja jest przerażająca i powinien wkroczyć prokurator. Co jednak jak milicja, sędziowie, prokuratorzy już tak zbydlęceli, że jakaś tam śmierć i tak chorego człowieka nic ich nie obchodzi.
  Ale do cholery jasnej mnie obchodzi !

 148. AniaK said

  Co tam się dzieje z tym Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej co tam się dzieje. Nie wiem czy tam doszło do fuzji – na mapce figuruje już jeden punkt i jeden adres, a jeszcze wczoraj były dwa – czy do rozwodu. Oddzielnie znaleźć można, ale razem już nie.

  https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=8BbKU8evBIeH8QfbjIHABw#q=szpital+miejski+ruda+%C5%9Bl%C4%85ska

  https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=8BbKU8evBIeH8QfbjIHABw#q=szpital+miejski+ruda+%C5%9Bl%C4%85ska+g%C5%82%C3%B3wna+11

 149. AniaK said

  Re147:
  Pani Aniu, proszę się nie denerwować, na pewno to wyjaśnią. Ja staram się im trochę pomóc. 🙂

 150. AniaK said

 151. AniaK said

  Oj dawno nad morzem nie byłam. Chyba ostatnio pond 30 lat temu 😦 Słyszałam że tam mają dużo jodu. 🙂

 152. AniaK said

  W wysokich górach też dawno nie byłam 😦

 153. Anka said

  Pani Aniu nie da się „niedenerwować”, nie mam siły przechodzić obok takich spraw obojętnie. Zresztą tak jak i Pani i wielu innych.
  Przecież nie o taki świat na chodzi, prawda ?
  Dlatego cenię bardzo zainteresowanie i monitowanie przez Panią tego tematu. Dzięki 🙂
  A później niech Pani jedzie nad to morze nasze, bo tam naprawdę jest jod 🙂

 154. Stanisław Kolouszek, Fortyfikacje FESTUNG BRESLAU, Jelenia Góra 2014

  Ponieważ dość gruba książka mówi i egzemplifikuje fortyfikacje Przedniemieckie to tytuł powinien być mniej kategoryczny. Również dzisiejsza Gazeta Wyborcza zamieszcza artykuł Joanny Dzikowskiej, SPACER PO NAJSTARSZYCH FORTYFIKACJACH. WROCŁAWIA OPBRONNY: OD ŚREDNIOWIECZA DO 1807 R (18 VII 2014, s. 10-11).
  Na załączonej mapie JDz mamy 2 pierścienie murów, ale bez kwalifikowania. Tymczasem ceglany mur ZEWNĘTRZNY jest Starożytny – wg mnie Tymoteusza, zięcia Posejdona z Poznania – gdy WEWNĘTRZYNY powstał z Rozbiórki zamku Królewskiego na Nowym Mieście, gdy rada miejska, korzystając ze śmierci Henryka II pod Legnicą i małoletności jego następców przyjęła samowolnie prawo magdeburskie, burząc wielki zamek Królewski na Nowym Mieście jako SPRZECZNĄ z prawem magdeburskim Cytadelę.
  Z tego materiału zbudowano nowy staromiejski kanał śluzowy jako fosę Wewnętrzną za któryą zbudowano Wewnętrzny mur obronny. Podzieliło to miasto na kupiecki Kremlin, od czego pochodzą KRAMY, i rzemieślnicze Międzymurze. Cechy miały obowiązek bronić muru Zewnętrznego a mur Wewnętrzny broniła milicja miejska zwana Pretorianami.
  Żyjący strachem przed Mongołami Henryk I zaczął wznosić mury NAWODNE. W kronice Schedla, gdzie mamy Wrocław na miedziorycie z roku 1242, mury Nawodne nie są ukończone. Po rozgromieniu Wielkiego Chana Mongołów Gujuka, Węgrów i Małopolan przez Złotą Ordę i Mazurów pod Jarosławiem w 1249 r. KRÓL POLSKI Bolesław Dziki był bankrutem, gdyż Skarbiec Śląski w Poznaniu zdobyli rekuperanci wielkopolscy z Krajny. Wobec tego niemieccy najemnicy, bo Ślązacy walczyć nie chcieli, wzięli Króla Polskiego na POSTRONEK i poprowadzili Za Końmi do Legnicy, którą zarekwirowali za długi.
  Z niewoli niemieckiej uwolnili Bolesława Wielkopolanie, który musiał za to zmienić tytuł na Księcia Legnickiego, uznać we Wrocławiu władze brata Henryka Białego a drugiemu dać Głogów, co powetował sobie na Świnkach jako Wolnych Panach Śląskich, którym zabrał Jelenią– i Kamienną Górę. Henryk III Biały uznał prawo magdeburskie, czego pomnikiem jest jego statua na fasadzie wieży farnej z r. 1260, należąca do tzw. Pięknej Rzeźby Śląskiej.
  Dobry gospodarz Henryk III miał wszelkie dane by budować IV linie murów na linii obecnej kolei. Umierając – prawdopodobnie od trucizny – powierzył regencję kardynałowi salzburskiemu Władysławowi a nieletniego syna wysłał na dwór praski. W r. 1270 rządy objął Henryk IV Probus, który zaraz udał się jako poseł Przemysła II Ottokara do Niemiec, gdzie jako zwycięzca turniejów został Bohaterem Ludowym i odegrał główną rolę w pacyfikacji Szwajcarii, z której kontrybucja umożliwiła Rudolfowi Habsburgowi Ukoronowanie się INDYJSKĄ koroną Leszka III Wyścigowego jako Świętego Cesarstwa Rzymskiego – co było intrygą polskiego antyczeskiego stronnictwa węgierskiego.
  Pod Stolcem na zachód od Ząbkowic doszło w 1276 r. do bitwy stronnictwa czeskiego z węgierskim. Wg mnie o zwycięstwie stronnictwa węgierskiego i niewoli Henryka IV Probusa z Przemysławem II z Poznania zadecydowała zdrada książąt opolskich, którzy bali się Czechów. Po bitwie pod Stolcem Przemysł II Ottokar skapitulował przed Rudolfem oddając mu Austrię. Myślał, że uwolnienie Henryka IV i Przemysława II pozwoli mu pokonać orężnie Rudolfa, ale pomylił się.
  Henryk IV przed swą śmiercią od trucizny niemieckiej zdołał ZJEDNOCZYĆ POLSKĘ, przez pobicie pomorców z Gdańska i Szczecina, Ukoronowanie Się w Gnieźnie, rozgromienie 16 Królów Tatarskich pod Sandomierzem i oślepienie Leszka Czarnego za spiskowanie z Tatarami.
  Na mapie WROCŁAWIA Mikołaja Kopernika: http://www.wandaluzja.com/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska/ mamy basteje, zbudowane zapewne przeciw Polakom w Wielkiej Wojnie. Polacy jednak łatwo zdobyli Wrocław spiskiem husytów, którzy bronili się za tymi bastejami przed Krzyżowcami Zygmunta Luksemburskiego a w murach przebudowanego kościoła św. Maurycego przy Oławskiej zachowano bazaltowe kule krzyżowców. Podczas tej pacyfikacji Korybutowicz Ostrogski poprowadził Tatarów Krymskich do Czech, co zbankrutowało Luksemburgów.
  ROK 1586, cyframi gotyckimi i arabskimi (z Aleksandrii) w bastionie Ceglarskim jest ukończeniem budowy bastionów WŁOSKICH – wyraźnie przeciw Polakom. Pierwszym bastionem holenderskim był Sakwowy; w odpowiedzi na budowę przez cesarzową cytadeli w Kocich Górach (Dworzec Główny, Górnośląski i Magazyny Kolejowe) rozdano mieszkańcom torby do noszenia ziemi, którą usypano platformę artyleryjską do ewentualnego ostrzału cytadeli. Potem zaś zbudowano bastiony holenderskie, z których Austriacy bronili się przed Prusakami.
  Fryderyk II po zdobyciu Wrocławia podjął budowę twierdzy na wzór twierdzy krakowskiej Jana III Sobieskiego. Była to II co do wielkości twierdza w Europie po twierdzy PARYŻ, przeznaczona do przechowywania pruskich strategicznych zapasów zboża (węgierskiego). Fryderyk chciał Kupić Węgrów kanałem Dunaj-Odra jako alternatywą kanału Prypeć-Bug, dla ZASTĄPIENIA w Europie pszenicy i wołowiny ukraińskiej węgierską.
  Fryderyk kupił pałac Spoetgenów, gdzie urządził Plac Broni przez przesunięcie fosy na południe i budowę pałacu w POPRZEK, aby Przy Biurku WIDZIEĆ, co się dzieje? A miał takie OKO, że zaraz poznał która jest w kiecy z sukna angielskiego i lał laską – że powstała Berlińska Moda wszywania poduszek na pośladki.
  Twierdza WROCŁAW odegrała strategiczną rolę w wojnach śląskich a POLITYCZNĄ w napoleońskich. W traktacie Tylżańskim napisano: TWIERDZA WROCŁAWSKA, ZBUDOWANA PRZEZ FRYDERYKA II HOHENZOLLERNA NA TERENACH ZABRANYCH MIASTU I W ZNACZNYM STOPNIU NA KOSZT MIASTA, PRZECHODZI NA WŁASNOŚĆ WOLNEGO MIASTA. Napoleon chciał tym wykupić strategiczną twierdzę od Wolnego Miasta, ale po podpisaniu Pokoju król pruski przyjął delegację Wrocławia, której oświadczył, że chętnie zwróci miastu tereny skonfiskowane przez Fryderyka II, tj. Arsenał Artylerii w Ogrodzie Botanicznym i Koszary Artylerii na Wyspie Mieszczańskiej, ale inne tereny Twierdzy zostały ZAKUPIONE przez cesarzową austriacką w czasie Potopu, na co są dokumenty.
  Napoleon wściekał się na brata-półgłupka, który dał się ograć. Dzięki temu Clausewitz ukrył w twierdzy wrocławskiej 90-tysięczna armię, która, gdy Napoleon był w Moskwie, podjęła pruską wojnę wyzwoleńczą. Napoleon musiał więc ewakuować Moskwę w czasie śnieżycy, po której nastąpił wieli mróz, a gdy Wielka Armia przechodziła Dniepr to Berezyna wylała JAK MORZE zabierając mosty, że Wielka Armia potopiła się w błocie. Niemcy twierdza, że główną rolę w pruskiej wojnie wyzwoleńczej odegrała milicja śląska, ale było twego pospolitego ruszenia 40 tysięcy.
  Na mocy kapitulacji Prus w Ołomuńcu w r. 1850 twierdzę wrocławską wystawiono na licytację i kupiło ją Świdnickie Towarzystwo Kolejowe, które zrobiło na tym kokosy, gdyż cena gruntów budowlanych wzrosła wielokrotnie. Wiaduktem fortecznym Fryderyka II poprowadzono kolej a halę cytadelową przebudowano na Dworzec Główny.
  Już za czasów niemieckich stwierdzono, że wiadukt fryderycjański – tak jak w Poczdamie – nie odpowiada normom BEZPIECZEŃSTWA, więc przy budowie olbrzymiej twierdzy HITLEROWSKIEJ budowano pod miastem metro dla pociągów do Dworca Głównego, o czym pisałem w Słowie Polskim. Gdy wróciłem z Niemiec to facet o skandynawskiej urodzie pieklił się w autobusie: BOGATE PAŃSTWO A MPK NIE MA KLIMATYZACJI. Powiedziałem, że Wrocław ma metro forteczne do Bolesławca i Wałbrzycha, na co on: JA JEŹDZIŁEM TYM METREM W CZASIE WOJNY DO GŁOGOWA. Jak pisałem to metro to zalała Armia Sowiecka w r. 1984.
  Zasłużonemu Architektowi PRL-u, który nie został profesorem, bo nie wstąpił do PZPR-u, Niemiec powiedział: KRAKÓW JEST PRZEPIĘKNY, ALE JAK PAN CHCE ZOBACZYĆ NAJŁADNIEJSZE MIASTO NIEMIECKIE TO PROSZĘ PRZYJECHAĆ PO WOJNIE DO WROCŁAWIA. Potem ZAr PRL jeździł po świecie i tak Pięknego parku jak TWARDOWSKIEGO nie widział. – Najładniejszy jest Ren, bo piękniejsza jest tylko Saska Łaba. Kiedyś należała mi się niemiecka kontrybucja, w postaci wolnego wstępu na zamek w Heidelbergu i darmowego piwa.

 155. AniaK said

  Re153:

  Pani Aniu,
  zawsze staram się pomóc jak mogę. Los pojedynczego człowieka nigdy nie był mi obojętny. „Dzisiaj ja, jutro ty możesz być czyjąś ofiarą” – Tak moja Babcia Ania często powtarzała. Kochana Babcia. Zawsze była dobra dla mnie, i ja byłam dla Niej dobra. Moja zasługa w tej sprawie jest niewielka. Trochę w Internecie pogrzebałam, dla rozprostowania kości małą wycieczkę zrobiłam… Dużą zasługę to ma pewnie komputer z bystrym okiem. Siedzi sobie pani/pan na portierni, patrzy w komputerek, i wszystko ma pod kontrolą. Za to należy im się pochwała. Super pomysł. Te firmy ochroniarskie tylko straszyły gości. A ile kasy w kieszeni szpitala? Jak widziałam czasami tych ochroniarzy, to zawsze się zastanawiałam, ile im płacą za to spacerowanie. Trochę nudne to zajęcie to pewnie sporo. 🙂

  A z tym morzem to nie taka prosta sprawa. Bilety drogie, rodziny tam nie mam…..Ale dziękuję za dobre serduszko. 🙂

 156. Czy polscy sędziowie ptrafią czyścić kible? Zobaczymy, może przyjdzie na nich taki czas!
  http://bgoczynski.wordpress.com/2014/07/19/wysoki-sadzie-czyscic-kible/

 157. NA TROPIE CYTADELI DAWIDA, Focus, VII/2014, s. 10

  To jest z mojej Wandaluzji: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&iPageContent=2/:
  Walter Saller, DAS HEILIGE HERZ DES ZORNS, GEO, 02/2004, s. 72-94
  ***
  Ważne jest, czy ów Syfon Wodociągowy został PRZEBUDOWANY, czy nie.

 158. Zerohero said

  Znany jest przypadek portalu nacjonalista.pl, gdzie polscy „nacjonaliści” alergicznie reagują na słowo „Wołyń” i dali zupełny szlaban informacyjny na zborodnie reżimu neobanderowskiego w Kijowie przechodząc do nagonki na „kacapów” z których Ukrainę należy „oczyścić” (tak komentowali np. zbrodnię w Odessie). Pomyślałem sobie, że takich falszywych portali może być więcej i sprawdzilem co też może wypisywać portal Centrum Informacji Anarchistycznej (CIA – zbieżność skrótów z amerykańskim wywiadem przypadkowa). CIA to
  – lewacy
  – antykapitaliści
  – opętani na punkcie walki z faszyzmem i nacjonalizmem
  – poodobnie jak nacjonalista.pl krytykują Izrael

  Pomyślałem sobie, że kto jak kto, ale takie CIA zapewne (nie wykazując sympatii do Rosji) skopie jednak tyłek kijowskiej junty, która chodzi na pasku wielkiego kapitału, opiera się ideologicznie na neonaziźmie i oligarchach (wielki kapitał!), a cywilów bombarduje jak w Gazie. No i co? Jajco. 🙂

  To mogą być nawet te same typki co z nacjonalista.pl ha ha. Oj, ten Soros nie jest głupi. Zafundować takie „konspiracyjne” fantomy i uderzyć z grubej rury, gdy sprawa będzie na pewno ważna.

 159. Zerohero said

  ..ale z tej grubej rury nie wyszedł ogień lecz smród!

 160. Listwa said

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_16/Antyrakieta-dalekiego-zasiegu-poprawi-skutecznosc-pracy-S-500-7206/
  http://polish.ruvr.ru/2012_12_14/Co-powstrzymuje-swiat-przed-wielka-wojna/

 161. osoba prywatna said

  Robią nas w konia: KONIEC elit III RP – i co dalej?

 162. Marek said

  Dzisiaj rano w serwisie informacyjnym TV Trwam dowiedziałem się, ile to państw chce międzynarodowej komisji śledzczej w sprawie katastrofy – Rosji nie wymieniono.
  Bezczelność…

 163. deV said

  Oczywiście, że powinna być międzynarodowa komisja śledcza, jakieś obiektywne państwa powinny się w niej znaleść, np. Azazel (o, przepraszam Izrael), USA (obecnie terytorium zamorskie Azazela), Unia Euro-pejska (delegatura Azazela na Europę).
  Na technicznego przewodniczącego powołać Antoniego Macierewicza lub Polskezbawa Kaczyńskiego.

 164. NyndrO said

  Z reguły z tym Gościem są jaja niesamowite,ale tym razem mimo wszystko wyjątkowe.

 165. Siggi said

  Przebywająca z wizytą w Moskwie Bouthaina Shaabane, doradczyni syryjskiego prezydenta, została zaproszona przez ministra spraw zagranicznych Norwegii do udziału w międzynarodowym forum. Bouthaina Shaabane jest jedną ze 170 osób figurujących na liście przedstawicieli władz syryjskich objętych sankcjami, w tym zakazem podróży.

  Shaabane bezpośrednio z Moskwy poleciała do Oslo. W Norwegii, 18 i 19 czerwca spotkała się z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Jimmym Carterem, dyplomatą amerykańskim Jeffreyem Feltmanem, który jest obecnie numerem dwa w strukturach ONZ, a także z dyrektorem gabinetu prezydenta Iranu, szejka Hasana Rouhani.

  Dlaczego Norwegia, będąca członkiem NATO, wystąpiła z taką inicjatywą? Jaki sygnał chciały wysłać Stany Zjednoczone? I co chciały negocjować z Syrią?

  Żaden z uczestników spotkania nie przekazał opinii publicznej informacji nt. tych rozmów, a oficjalna strona Forum Oslo uparcie milczy w danej sprawie.

  Ile pieniędzy pochłoną zamorskie operacje Stanów Zjednoczonych?

  Kilka dni później, 25 czerwca prezydent Obama przedstawiał kongresmenom swój budżet na zamorskie operacje wojskowe i dyplomatyczne (Overseas Contingency Operations – OCO). Z 65,8 mld dolarów 5 mld przeznacza się na Fundusz Partnerstwa Antyterrorystycznego (Counterterrorism Partnerships Founds – CTPF), którego utworzenie prezydent zapowiedział w trakcie przemówienia w West Point 28 maja br. [1].

  Jak głosi komunikat opublikowany przez Biały Dom, 4 mld zostaną przekazane do dyspozycji Pentagonu, a 1/5 całej kwoty będzie powierzona Departamentowi Stanu.

  – 3 mld zostaną wykorzystane do utworzenia lokalnych sił antyterrorystycznych, walki z radykalnymi ideologiami, walki z finansowaniem terroryzmu, oraz do promowania „demokratycznych” metod rządzenia.

  – Kwota 1,5 mld zostanie wykorzystana do zapobiegania rozprzestrzenianiu się konfliktu w Syrii na sąsiednie kraje poprzez utworzenie służb bezpieczeństwa w celu uszczelnienia granic oraz udzielanie pomocy uciekinierom.

  – 0,5 mld pójdzie na „utworzenie i wyposażenie kontrolowalnych podmiotów uzbrojonej syryjskiej opozycji dla lepszej ochrony ludności syryjskiej, stabilizacji stref pozostających pod kontrolą opozycji, ułatwiania dostępu do podstawowych usług, udaremniania planów terrorystycznych, a także sprzyjania warunkom do rozstrzygania konfliktu drogą negocjacji”.

  – Pozostała kwota 0,5 mld zostanie odłożona na wypadek nowych sytuacji kryzysowych.

  Ale co w komunikacie Białego Domu oznacza „stabilizacja stref pozostających pod kontrolą opozycji”? Nie może być mowy o utworzeniu jakichś zalążków państwowości bo obszary te są zbyt małe i podzielone. Najprawdopodobniej chodzi o utworzenie stref bezpieczeństwa dla Izraela. Pierwszej na granicy izraelsko-syryjskiej i drugiej na granicy turecko-syryjskiej, tak, aby w razie konfliktu Damaszek znalazł się w potrzasku. Te strefy miałyby zostać powierzone „kontrolowanym podmiotom uzbrojonej syryjskiej opozycji”, co potwierdzałoby przypuszczenie, że wsparcie udzielane przez Waszyngton siłom Contras nie zmierza już do obalenia państwa syryjskiego, a jedynie do ochrony osiedli żydowskich w Palestynie.

  Tego posunięcia nie można oceniać w oderwaniu od wypowiedzi Baracka Obamy, jaka padła 20 czerwca na antenie CBS This Morning: „Sądzę, że mówienie o jakiejś umiarkowanej sile politycznej w Syrii, która mogłaby pokonać [prezydenta Baszara] Assada mija się po prostu z prawdą, i sama Pani wie, że poświęciliśmy dużo czasu na próby współpracy z umiarkowaną opozycją w Syrii (…) Pomysł, że mogłaby ona obalić Assada, a nawet zwyciężyć bezlitosnych, a przy tym wysoko wykwalifikowanych dżihadystów, pod warunkiem, że wyślemy jej trochę broni, jest urojeniem, i sądzę, że zrozumienie tego jest niezwykle ważne dla narodu Stanów Zjednoczonych, a może jeszcze ważniejsze dla Waszyngtonu i amerykańskich mediów” [2].

  Waszyngton naraża się na wyrok Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

  Jeżeli Kongres poprze budżet Obamy, amerykańska pomoc udzielana dżihadystom w Syrii przestanie być tajnym programem CIA, stając się publicznym, szeroko zakrojonym programem Pentagonu.

  Jego upublicznienie narusza fundamenty prawa międzynarodowego, które kategorycznie zabrania finansowania i wojskowych szkoleń opozycjonistów w kraju trzecim, a już tym bardziej w celu podziału tego kraju na dwa państwa. Już samo mówienie o tym, jako o przyjętym celu, nawet jeśli Kongres miałby go odrzucić, stanowi wobec Syrii groźbę, która pogwałca prawo międzynarodowe. Nie ulega wątpliwości, że Syria ściągnęłaby na siebie potępienie Stanów Zjednoczonych, jeśli wniosłaby skargę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, a więc do organu sądowego Narodów Zjednoczonych. W 1984 roku małe państewko Nikaragua wniosła sprawę przeciwko Stanom Zjednoczonym za udzielanie oficjalnego wsparcia siłom Contras. Na decyzję trybunału trzeba czekać od roku do dwóch lat.

  Nie powinno więc dziwić, że ostrożny sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon opublikował dość dziwny artykuł, w którym obarczył winą Syrię, ale też, zboczywszy nieco z toru, ocenił jako „nieodpowiedzialne ze strony obcych mocarstw podtrzymywanie wsparcia wojskowego stronom konfliktu, które dopuszczają się okrucieństw i w sposób rażący łamią prawa człowieka oraz podstawowe normy prawa międzynarodowego. Usilnie prosiłem Radę Bezpieczeństwa o nałożenie embarga na dostawy broni”. [3]

  Rzecz jasna Waszyngton wstąpił na tę drogę dopiero gdy wymógł na Bouthainie Shaaban, że Syria nie złoży skargi przeciwko Stanom Zjednoczonym. Ale w zamian za co? Chociaż amerykański dyskurs nadal godzi w Syrię, to całą pewnością prawdziwy cel znajduje się gdzie indziej – i nie jest nim po prostu Irak.

  Destabilizacja sytuacji w Iraku trwa

  A tymczasem w Iraku trwa natarcie ze strony ISIL. Udając zaskoczenie i chęć wspierania integralności terytorialnej Iraku, Waszyngton kieruje jednocześnie, z pomocą Francji i Arabii Saudyjskiej, działaniami dżihadystów [4].

  Wobec powszechnego powątpiewania w prawdziwość bajki o szajce terrorystów, która w dwa dni opanowuje 2/3 terytorium dużego państwa, źródła dyplomatyczne w NATO i GCC zapewniają teraz, że do bojowników ISIL dołączyła mniejszość sunnicka. I nie ważne, że w strachu przez dżihadystami uciekło już 1,2 mln sunnitów i chrześcijan, bo takie wytłumaczenie lepiej osłania waszyngtońskie zaplecze logistyczne trwającej inwazji.

  Jak można się było domyśleć, Stany Zjednoczone oświadczyły, że nie wyślą swoich wojsk do Iraku i grożą krajom, które by zamyślały iść na pomoc irackiemu rządowi federalnemu Nuriego al-Malikiego. Dlatego gdy ten ostatni podziękował Syrii za wkroczenie na terytorium Iraku i zbombardowanie kolumn ISIL, John Kerry groźnie zmarszczył brwi: „Wysłaliśmy jasny komunikat państwom regionu, że nie potrzeba nam kolejnych incydentów podsycających i bez tego napięte już bardzo relacje między lokalnymi sektami”. [5].

  W swej niewyczerpanej dobroci prezydent Obama zgodził się wysłać 300 wojskowych, głównie do ochrony amerykańskich budynków publicznych, pozostawiając rząd Nuriego al-Malikiego na pastwę losu. Nie wiedząc co robić, premier szuka nowych sojuszników. Pożegnawszy się z myślą o amerykańskich F-16, zakupił bombowce od Białorusi i Rosji.

  Z pomocą irackim szyitom wystąpił też Iran, wysyłając do Iraku broń i doradców, ale już nie żołnierzy. Z pewnością Teheran związany jest z Waszyngtonem jakimś porozumieniem, choćby niepisanym, o zniszczeniu Iraku. Bardzo ciekawe, co też wysoki przedstawiciel ONZ Jeffrey Feltman i dyrektor gabinetu prezydenta Hasana Rouhani mieli na ten temat do powodzenia w rozmowie z Bouthainą Shaaban, doradczynią syryjskiego prezydenta.

  Możemy natomiast z pewnością twierdzić, że Iran i Syria uzależniły swoją pomoc w realizacji amerykańskiego projektu od zachowania korytarza transportowego łączącego te dwa kraje, i przeciętego przez siły ISIL.

  Jakkolwiek by było, plan przekształcenia „rozszerzonego Bliskiego Wschodu” (Greater Middle East) zaczął konkretyzować się w Iraku i to pomimo nieudanych prób z 2003 i 2007 roku. Bo trzeba przyznać, że planu zniszczenia państwa nie da się wykonać w jeden dzień. Na to potrzeba co najmniej dziesięciu lat zaprogramowanego chaosu.

  Jako pierwsi dali się nabrać Turcy, którzy odbyli w Ankarze rozmowę z Neczerwanem Barzani, premierem rządu regionalnego irackiego Kurdystanu. Ten zapewnił swych rozmówców, że w swym dążeniu do niepodległości nie zwróci Kirkuku rządowi federalnemu w Bagdadzie, uspokajając przy tym, że nie będzie podejmował prób wzniecenia irredenty wśród tureckich Kurdów. Ankara ma więc przed sobą trochę czasu, chociaż i tak nie zatrzyma rozpędzonego biegu wypadków, który w odpowiedniej chwili doprowadzi do rozłamu Turcji. Zapędzony w ślepą uliczkę rząd Recepa Tayyipa Erdoğana zamknął granicę z Syrią, ni stąd, ni zowąd przerywając wsparcie militarne i logistyczne, którego udziela od trzech lat zagranicznym najemnikom. Dziś turecki rząd obawia się nie tylko powstania Kurdów, ale też tego, że wojsko może wykorzystać sytuację i dokonać przewrotu.

  Lokalny rozkład sił zmienia się w miarę zasilania szeregów ISIL przez byłych oficerów i żołnierzy Gwardii Republikańskiej prezydenta Saddama Husseina. Chcą się w ten sposób zemścić za to, że zostali odtrąceni przez obecny rząd, za co winią Stany Zjednoczone, Iran i Arabię Saudyjską. Mając doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierowniczych, bez problemu odnajdą się dziś w pracy dla amerykańskiego rządu, tak jak przez długie lata czynił to ich lider Saddam Hussein. Wiedzą przy tym, że ambicje Iranu ograniczą się do ludności szyickiej, wobec czego kierują swoją zemstę przeciwko Arabii Saudyjskiej.

  Arabia Saudyjska na celowniku

  W takim kontekście Waszyngton uważa, że nastał czas przekształcenia królestwa saudyjskiego zgodnie z planem, który w 2002 roku w Pentagonie zaprezentował Laurent Murawiec. Francuski strateg zakończył swoje wystąpienie tymi oto trzema sentencjami: „Irak to oś taktyczna; Arabia Saudyjska to oś strategiczna; Egipt będzie nagrodą” [6]. Innymi słowy, Saudów będzie można obalić dopiero po zrobieniu porządku z Irakiem, a ten, kto spowoduje ich upadek przejmie kontrolę nad Egiptem.

  Świadoma zagrożenia dynastia saudyjska wzniosła się ponad spory rodzinne, aby bronić swoich wspólnych interesów. Po długich wczasach w Maroku król Abd Allah wrócił do Rijadu. Ale w drodze powrotnej saudyjski samolot wykonał międzylądowanie w Kairze. Nie mogąc się samodzielnie poruszać, król przyjął generała as-Sisi na pokładzie samolotu [7], gdzie oświadczył mu, że Waszyngton nie zdoła tak prędko odsunąć jego rodziny od władzy. I dla jasności zapewnił go, że królestwo saudyjskie zawsze miało kontrolę nad ISIL, oraz że to się nigdy nie zmieni. Dlatego postanowił ponownie wezwać do siebie na służbę księcia Bandara bin Sultana, który towarzyszył mu na pokładzie samolotu.

  Od 2001 roku i faktycznej śmierci Osamy bin Ladena książę Bandar, arcymistrz w prowadzeniu niewypowiedzianej wojny był szefem światowego ruchu dżihadystów. Odsunięty został na wniosek Johna Kerry’ego po nieudanych próbach obalenia Baszara Assada i na tle kryzysu wokół broni chemicznej, który poróżnił obie strony. Powrót Bandara jest więc asem w rękach Saudów. Waszyngton pomarzyć tylko może o poszczuciu na Arabię dżihadystów dopóki Bandar ma swój udział w sprawie.

  Gotując się ze złości, sekretarz stanu John Kerry udał się znienacka do Kairu, aby ostrzec prezydenta Abd al-Fattah as-Sisi przed stawianiem wszystkiego na jedną kartę. Istotnie – rządy wojskowe w Egipcie popadły w pełną zależność donacyjną od Arabii Saudyjskiej. John Kerry wysupłał więc 572 mln dolarów (co stanowi 1/3 tradycyjnej zapomogi dla Egiptu, zawieszonej od czasu zamachu stanu) i oznajmił o niezwłocznym dostarczeniu 10 śmigłowców Apache obiecywanych już od dawna dla ustabilizowania sytuacji na Wzgórzach Golan (a co za tym idzie dla zapewnienia bezpieczeństwa Izraelowi).

  Podróżując tak z miejsca na miejsce i przygotowując grunt pod planowaną destabilizację Arabii Saudyjskiej, John Kerry wylądował 25 czerwca w Brukseli, gdzie odbywał się szczyt NATO. Podkreślił na nim, że sytuacja w Iraku powinna skłonić do „zastanowienia się w celach strategicznych nad możliwościami wywiadowczymi, przygotowawczymi, reakcją, szybkością reakcji i jej naturą”, innymi słowy nad „gotowością operacyjną”, która będzie tematem rozmów 4 i 5 września na kolejnym szczycie NATO w Walii.

  Nazajutrz, 26 czerwca, sekretarz stanu spotkał się w Paryżu z głowami państw Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Jordanii. Jak podaje Associated Press Waszyngton liczy na to, że Arabia Saudyjska i Jordania wykorzystają plemiona Beduinów z obszarów przygranicznych do przewozu broni i pieniędzy dla wsparcia sunnitów z Iraku (czytaj: ISIL). [8].

  27 czerwca John Kerry był już w Arabii Saudyjskiej, gdzie spotkał się z Ahmadem Dżarbą, szefem Syryjskiej Koalicji Narodowej. Podkreślał wtedy, że Dżarba jest Beduinem z plemienia Szammar (podobnie jak król Abd Allah), wędrującego też po Iraku, a także, że „umiarkowana opozycja syryjska” może udzielić militarnej pomocy w ustabilizowaniu sytuacji w Iraku [9]. Powstaje pytanie: jak ludzie „niezdolni”, pomimo udzielanego im wsparcia, do obalenia władzy w Syrii mogliby teraz odegrać jakąś rolę militarną w Iraku? I dlaczego Dżarba, związany z ugrupowaniem ISIL, miałby przeciwko niemu walczyć?

  Saudyjska riposta

  Tuż przed przyjęciem amerykańskiego sekretarza stanu Abd Allah postanowił „podjąć wszystkie konieczne kroki dla ochrony mienia narodowego oraz terytorium państwowego, zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności narodu saudyjskiego (…) w razie gdyby organizacje terrorystyczne lub inne stworzyły zagrożenie dla bezpieczeństwa ojczyzny” [10].

  Trzymając się tej samej logiki, król Abd Allah postanowił powierzyć irackie sprawy temu samemu Bandarowi bin Sultanowi, którego odprawił 15 kwietnia na prośbę nikogo innego, jak właśnie Johna Kerry’ego, a to z powodu niemożności obalenia Baszara Assada i nagłej animozji, jaką powziął wobec administracji Obamy.

  Rijad jest gotów pomóc Waszyngtonowi w niszczeniu Iraku, ale nie pozwoli na to, by zawrzało w samej Arabii.

  Zgodnie z otrzymanym przekazem, syryjski „rząd tymczasowy”, ustanowiony przez Koalicję Narodową, miałby odwołać generała Abda al-Ilaha al-Baszira i cały jego sztab generalny. Pozbawiona tak żołnierzy, jak i oficerów Koalicja Narodowa miałaby pewność, że jak tylko otrzyma swoje obiecane 500 mln dolarów, to pieniądze te praktycznie od razu powędrują do rąk ISIL.

  Thierry Meyssan

  Tłumaczenie: Justyna Jarmułowicz

  Źródło: http://www.voltairenet.org/article184577.html

  [1] “Remarks by Barack Obama at West Point Academy”, by Barack Obama, Voltaire Network, 28 maja 2014.

  [2] “Obama : Notion that Syrian opposition could have overthrown Assad with U.S. arms a „fantasy””, CBS, 20 czerwca 2014.

  [3] Wersja francuska : « Syrie : mettre fin à l’horrible guerre », Ban Ki-Moon, Le Temps, 27 czerwca 2014.

  [4] “Waszyngton reaktywuje projekt rozdziału Iraku”, przezThierry Meyssan, Traduction Justyna Jarmułowicz, Al-Watan (Syrie), Sieć Voltaire, 25 czerwca 2014.

  [5] “Kerry issues warning after Syria bombs Iraq”, Hamza Hendawi i Lara Jakes, Associated Press, 25 czerwca 2014.

  [6] Czytelnik zapozna się tu z tekstem wystąpienia w Powerpoint, który otrzymałem z rąk amerykańskiego informatora. Niestety utraciłem grafikę. Taking Saudis out of Arabia, Laurent Murawiec, Defense Policy Board, 10 lipca 2002.

  [7] “Saudi king makes landmark visit to Egypt”, Al-Arabiya, 20 czerwca 2014.

  [8] “US, Sunni States Meet on Mideast Insurgent Crisis”, Lara Jakes, Associated Press, 26 czerwca 2014.

  [9] « Kerry, Syrian Coalition Leader During Their Meeting in Jeddah », Departament Stanu, 27 czerwca 2014.

  [10] « Décret de la Cour royale : le serviteur des Deux Saintes Mosquées ordonne de prendre toutes les mesures nécessaires pour préserver la sécurité du royaume », Agence de presse saoudienne, 26 czerwca 2014.

  Artykuły powiązane

 166. AniaK said

  http://www.tvp.info/16048312/ochroniarze-w-szpitalach-nie-sprawni-fizycznie

  To ci pech. Kogo oni tam zatrudniają. Emeryci, renciści – dorobić sobie do emerytury czemu nie. Chłopy poodchodziły na emeryturę w wieku 50 lat albo mniej, to na siedzenie w domu trochę za prędko. Za 1500zł, po judo, karate, kursie pielęgniarskim…. zarówno z ochroniarzami jak i pielęgniarzami może być faktycznie problem. Słyszałam że jedni i drudzy kiepsko zarabiają. Trochę chłopaki popracują, i szukają lepiej płatnej pracy. No chyba że jest to praca dodatkowa. A personelu średniego i niższego mało, bo pozwalniano albo „sprzedano”. Lekarzom było wiecznie mało, więc żeby nie odstawali od europejskich, to się zajęto ich problemami. No i w końcu nie biadolą, i nie straszą że odejdą od łóżek. Chociaż tak na marginesie, to przy tych łóżkach to oni się za bardzo nie napracują. Gdzieś tam słyszałam, że na zachodzie większość czynności związanych z pacjentem wykonuje lekarz. U nas pewnie nie mają czasu, bo tymi papierami ich strasznie zawalili. Te papiery to wszędzie koszmar. Nie wiem jak z młodymi, ale starzy lekarze/lekarki ponoć w końcu są usatysfakcjonowani, i teraz ich siłą do śmierci stamtąd nie ruszysz. Tak im się ta praca podoba.

 167. AniaK said

  cd.
  Za 1500zł w piątek świątek i niedzielę, w dzień po południu w nocy. Najlepiej do dyspozycji 24h/dobę. Każdemu by się marzył taki ochroniarz albo pielęgniarz. 🙂

 168. AniaK said

  Chociaż tych ochroniarzy, jak niektórzy się zorientowali, śmiało można zastąpić miłą panią z komputerem. Monitoring 24h/dobę. W razie czego policja zawsze pod telefonem. Gorsza sprawa z tymi pielęgniarzami.

 169. AniaK said

  1500zł miesięcznie.

 170. Siggi said

  Ukraina jest bankrutem

  Piątek, 21 lutego (14:29)

  Ukraina jest gospodarczym bankrutem. Jej zobowiązania wobec Rosji sięgają 30 miliardów dolarów, a żeby wyciągnąć kraj z gospodarczej zapaści potrzeba ok. 150 miliardów euro – mówią ekonomiści.

  Ukraina jest bankrutem na poziomie zbliżonym do bankructwa Grecji w strefie euro. Gospodarcze dźwigniecie Ukrainy z tej sytuacji wydaje się znacząco przekraczać możliwość finansowe Unii Europejskiej. Aby program pomocowy mógł przynieść skutek potrzeba wielu lat i ok. 150 mld euro. To jest wysiłek, którego UE nie jest w stanie w pełni wziąć na siebie. UE może służyć pomocą, ale z całą pewnością nie jest w stanie postawić tego kraju na nogi – uważa ekonomista Janusz Jankowiak.

  Ekspert podkreśla, że Ukraina ma bardzo niewielkie rezerwy walutowe – sięgające ok. 16 mld dolarów – przy bardzo dużych zobowiązaniach, również krótkoterminowych.

  Musi płacić za gaz, do czerwca musi wykupić obligacje warte ponad 5 mld dolarów. Oczywiście inwestorzy, którzy byli zaangażowani w obligacje i w papiery skarbowe Ukrainy już zareagowali bardzo nerwowo, podnosząc w ciągu kilku dni rentowność obligacji o 10 pkt. proc. One w tej chwili są na poziomie ok. 35 proc. To jest poziom krytyczny, który dotychczas powodował niewypłacalność w strefie euro – powiedział.

  Jak dodał, zobowiązania wobec Rosji z tytułu różnych form płatności wynoszą w tej chwili ok. 30 mld dolarów. Ta suma zestawiona z wielkością rezerw walutowych robi na pewno wrażenie. Jeśli relacje z Rosją ułożą się źle, Rosja w każdej chwili może przedstawić Ukrainie rachunki do zapłacenia. Ukraina nie jest w stanie ich zapłacić – podkreślił.

  Również prof. Elżbieta Mączyńska ze Szkoły Głównej Handlowej wskazuje na fatalny stan gospodarki ukraińskiej. Kraj rzeczywiście jest bankrutem. Biorąc pod uwagę wielkość rezerw, biorąc pod uwagę zadłużenie Ukrainy – między innym w stosunku do Rosji – Ukraina nie jest w stanie tego zadłużenia spłacić. Sytuacja polityczna jeszcze bardziej te warunki pogarsza – powiedziała.

  Jak dodała, stopień ryzyka politycznego jest tak wielki, że firmy które chciałyby inwestować na Ukrainie, będą się przed tym powstrzymywać. Biznes lubi stabilizację. Nie wiemy jakie będą sankcje wobec Ukrainy. Jeśli sankcją byłoby zakaz eksportu z krajów UE, to w ten sposób ukarany byłby naród ukraiński. Oligarchowie już dawno zadbali o swoje interesy – dodała.

  Rano Ukraina odwołała planowaną emisję pięcioletnich euroobligacji wartości 2 mld USD, które miałaby kupić Rosja. Kijów miał nadzieję, iż obligacje te kupi Moskwa, by pomóc Ukrainie, zagrożonej niewypłacalnością.

  Również dziś agencja Standard & Poor’s obniżyła długoterminowy rating Ukrainy dla długu w walutach obcych do poziomu CCC.

  (j.)

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/opinie/news-ukraina-jest-bankrutem,nId,1110049#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=msie

 171. podczaszy said

  W tym roku Okręgowy Kongres Świadków Jehowy odbędzie się pod hasłem „Szukajmy najpierw Królestwa Bożego”. W trakcie trzydniowego spotkania, które rozpocznie się w piątek, 18 lipca Jehowy będą szukać odpowiedzi na pytania:

  Rząd światowy – dlaczego jest potrzebny? Czy utworzenie go jest możliwe? Kto nadaje się do sprawowania władzy?

  to „kocia wiara” już tak wprost się odsłania?!

  Pamiętajcie nie dawajcie pieniędzy;)
  Wstęp jest wolny, nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

  http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia

 172. osoba prywatna said

  Ukryte terapie, cz. 1 – Jerzy Zięba – 15.07.2014

 173. Marek said

  Panie Griszka, jakie są źródła info o hiszpańskim kontrolerze, oprócz Głosu Rosji?
  Jeśli ktoś wie, proszę o linki.

 174. osoba prywatna said

  Czyż ptaki nie są inteligentne?

 175. osoba prywatna said

  Dobry jest!!

 176. podczaszy said

  Po pielgrzymce w 1998 roku mówiło się, że papież lubił prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego bo wyróżnił go zapraszając do papamobile. Jak to wyglądało? To naprawdę wyróżnienie, a może zaplanowany, polityczny ruch?

  Nie było w tym żadnej polityki. Prosty gest ze strony Ojca Świętego. Jechał swoim papamobile już po płycie lotniska. Akurat blisko przechodzącej pary prezydenckiej, która zaczęła do niego machać. Mieli jeszcze trochę do przejścia dlatego Jan Paweł II Zareagował. Zupełnie spontanicznie i po ludzku. Żeby nie musieli iść poprosił abym ich zawołał. Kazał zatrzymać auto i zaprosił Kwaśniewskich do samochodu. To politycy dorobili do tego ideologię. Nie jest jednak tajemnicą, że Jolanta Kwaśniewska jest osobą głęboko wierzącą i wielokrotnie to okazywała, również podczas tamtej wizyty .

  http://pejzaz.blogspot.com/2014/04/ochraniaem-jana-pawa-ii.html

  17 czerwca 1999 r., lotnisko w Krakowie. Kończy się pielgrzymka. Miliony Polaków, które w telewizji oglądają uroczystość pożegnania Ojca Świętego, widzi, jak prezydencka para wchodzi do papieskiego papamobile i wspólnie z Janem Pawłem II podjeżdża do trybuny honorowej. Rozpoczyna się ceremonia.

  To było wydarzenie bez precedensu. Kwaśniewski był jedynym prezydentem na świecie, którego spotkał taki zaszczyt. W Polsce trwała wtedy kampania prezydencka. Kwaśniewski starał się o reelekcję, jego kontrkandydatem był Marian Krzaklewski.

  Ks. Mokrzycki był wtedy drugim sekretarzem papieża. „Spotkanie z prezydentem miało być już przy scenie, ale Aleksander Kwaśniewski nagle znalazł się w innym miejscu, kilkaset metrów od sceny. Ojcu Świętemu trudno byłoby przejść ten odcinek, a z drugiej strony niezręcznie byłoby jechać, kiedy tę samą trasę pieszo przemierzałaby pierwsza para. Zadziałał ksiądz Stanisław. To on, a nie Ojciec Święty, zaprosił prezydenta i jego małżonkę do papamobile” – wspomina abp Mokrzycki.

  Co na to kardynał Dziwisz? „Potwierdzam, to był mój pomysł, papież nic o tym nie wiedział”

  „Kwaśniewski miał ogromne szczęście, a kardynał Dziwisz czy nawet sam papież nie do końca zdawali sobie sprawę ze znaczenia takiego gestu, który później został uznany za szczególne wyróżnienie” – komentuje dr Antoni Dudek, historyk IPN –

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/139888,to-nie-papiez-zaprosil-kwasniewskich-do-auta.html

  Koło papamobile szli Starsi Bracia w wierze Kwaśniewscy -Stolzmani – papież nic o tym nie wiedział
  Papamobile się zatrzymał – papież nic o tym nie wiedział
  W Papamobile drzwi się otworzyły – papież nic o tym nie wiedział
  W papmobile 2 osoby wsiadły – papież nic o tym nie wiedział

  Jan ” nic nie wiedział” Paweł II – patron nic niewiedzących

  Ks. Stanisław Dziwisz ma wiele wspólnego z Aleksandrem Kwaśniewskim Stolzmanem
  Jak to mawiał Oleksy: Oluś zawsze był małym krętaczem

 177. podczaszy said

  Dziennikarka CNN po tym co zobaczyła nazwała Izraelczyków szumowinami
  Diana Magnay, repotrerka CNN była wstrząśnięta nieludzkim zachowaniem Izraelczyków. Po nagraniu materiału ze wzgórza na którym zebrali się Izraelczycy obserwujący bombardowanie Palestyńczyków, dziennikarka umieściła wpis na Twitterze opisujący skandaliczne zachowanie. „Izraelczycy ze wzgórza powyżej Sderot wiwatowali za każdym razem kiedy pociski wybuchały w strefie Gazy, grozili nam że zniszczą nasz samochód jeżeli powiem „złe” słowo. Szumowiny” Pomimo że zaraz po wstawieniu komentarza dziennikarka go usunęła, ponad dwustu użytkowników Twittera zdążyło skopiować jej wpis. Poniżej niespełna minutowa relacja Diany Magnay ze wzgórza: Rzeczniczka CNN wydała oświadczenie dla The Huffington Post w imieniu Diany Magnay: „Ona głęboko ubolewa z powodu wypowiedzianych słów, które były skierowane bezpośrednio do osób na wzgórzu, które groziły ekipie CNN. Z całą pewnością nie chciała obrazić nikogo innego i bardzo przeprasza za cały incydent” Po „incydencie” kierownictwo CNN oddelegowało dziennikarkę do relacjonowania wydarzeń z Moskwy. Poniżej zdjęcia Izraelczyków zebranych na wzgórzu podczas bombardowania Palestyny: Izraelczycy wyczekujący bombardowania strefy GazaWidok ze wzgórza na bombardowaną PalestynęRozkoszowanie się widokiem rzezi Palestyńczyków źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2696871/CNN-reporter-quickly-deletes-tweet-called-Israelis-cheering-missiles-striking-Gaza-scum.html#ixzz37qsOFuNS http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israelgaza-conflict-sderot-cinema-image-shows-israelis-with-popcorn-and-chairs-cheering-as-missiles-strike-palestinian-targets-9602704.html

  http://www.devas.pl/samsara-news/?page_id=307
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dziennikarka-cnn-zobaczyla-nazwala-izraelczykow-szumowinami-zostala-usunieta-relacjonowania-konfliktu-2014-07?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dziennikarka-cnn-zobaczyla-nazwala-izraelczykow-szumowinami-zostala-usunieta-relacjonowania-konfliktu

 178. Boydar said

  Czy anakonda, jedyny wąż zabijający dla zaspokojenia potrzeby zabijania jest szumowiną ? Nie jest. Jest zadziwiającym wybrykiem natury, ale nie szumowiną. Bo anakonda nie ma ani sumienia ani etyki. Jest zwierzęciem i mieć nie musi. Ale nie jest szumowiną. Żydzi na wzgórzu też nie byli/są szumowinami. Bo szumowiną człowiek się staje. W konsekwencji różnych kolei losu. A oni tacy byli zawsze, od urodzenia. Twarze młodych żydów, kilku, kilkunastoletnich, pokazywanych zwycięsko na fotografiach, wyrażają nienawiść do wszystkiego co się rusza. I to bynajmniej nie na zasadzie „chłop żywemu nie przepuści”. Po prostu żądza mordu, jak u anakondy, jak u opętanego, jak u banderowca, jak u żyda na wzgórzu.

 179. revers said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mh17-przewozil-makabryczny-ladunek-skazonych-zwlok-krwi-2014-07

 180. podczaszy said

  Jan Paweł II satanistycznie o transplantacjach: świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o daro- waniu narządów dla zdrowia i dobrego samopoczucia innej osoby.

  Poniżej zamieszczam wypowiedzi JPII (który, jak Ukochany Przywódca, Wiel ki Wódz, Kim Ir Sen, znał się oczywiście na wszystkim i podobnie jak on miał wielkie wizje uszczęśliwiające nowego założonego przez siebie państwa, tak JPII miał wielkie wizje uszczęśliwiające całą ludzkość nową „wiosną Kościo- ła” i „nową ewangelizacją”, zgodnie z którą, wbrew przykazaniu „Nie zabi- jaj”, uważał za chwalebne i popierał wyrywanie bijącego serca i innych ży- wych narządów człowiekowi choremu, potrzebującemu leczenia i pomocy lekarskiej, bo

  „świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów dla zdrowia i dobrego samopoczucia innej osoby”.

  (Cyt. „Jan Paweł II o transplantacjach”; nowezycie.archidiecezja. wroc. pl)

  Wyznawcy JPII wprowadzając jego wizje w życie i nieustannie o nich naucza- jąc – pozostawili w rozpaczy rzesze wiernych, którzy nie mogą już liczyć na pomoc i poparcie swoich – wydawać by się mogło – pasterzy, poza nieliczny mi wyjątkami, jak Ojciec dr. n. med. Jacek Norkowski OP, którego fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez portal Prawy.pl przytaczam.

  […] Po śmierci człowieka nie można pobrać narządów ukrwionych. Wszy- stkie takie narządy pobiera się od osoby z bijącym jeszcze sercem, która formalnie jest nazywana osobą zmarłą. […]

  W Stanach Zjednoczonych z jednego ciała ludzkiego można uzyskać kwo- tę w wysokości dwóch milionów dolarów. W cenę wliczane są narządy czło wieka z bijącym jeszcze sercem: wątroba, nerki, płuca, serce itp. Następ- nie po śmierci, z martwych już zwłok pobiera się: skórę, ścięgna, powięzie , chrząstki, kości, soczewkę, rogówkę itp.

  To razem uruchamia potężny biznes. W Europie jedna nerka kosztuje do kilkudziesięciu tysięcy euro”. […]

  Biorca „Musi pobierać leki immunosupresyjne, aby jego organizm nie od- rzucił przeszczepu. Ściśle biorąc jego organizm to w końcu zrobi, ale cho- dzi o spowolnienie tego procesu”. […]

  „Roczne koszty utrzymania takiej osoby po przeszczepie pokrywane przez systemy ubezpieczeniowe wynoszą do kilkudziesięciu tysięcy euro rocznie na jednego pacjenta. Jeśli pomnożymy to przez ilość osób, którym przesz- czepiono cudzy organ, i dodamy lata przez które takie leki będą im poda- wane, to sumują się nam potężne kwoty.

  Kto robi na tym największy interes? – Producenci i dystrybutorzy tych le- ków. Kto za to płaci? – Ten, kto jest ubezpieczycielem, ale często oznacza to sięgnięcie po fundusze budżetowe”. Za: Transplantologia zabija, świat milczy! – dr. n. med. o. Jacek Norkowski OP.

  W Polsce jak wiadomo refundacja leczenia pokrywa tylko część kosztów i czę sto chorzy po przeszczepie nie mają na leki, a więc jest to przedłużanie życia tym, których na to stać, którzy po prostu mają kasę.

  Co do samej promocji zabijania człowieka przez tzw. transplantację deklaro- wanej przez JPII najobrzydliwsze jest to, że ten okrutny proceder nazywał „kulturą życia” zgodną z wymogami etyki i Ewangelią, na którą się chętnie powoływał, jako rzekomo zgodną z głoszonymi przez siebie heretyckimi idea- mi odwiecznych wrogów Kościoła i człowieka.

  Jan Paweł II wielokrotnie dawał wyraz swojej akceptacji dla przeszczepów, najwyraźniej może w zdaniu odczytanym na XVIII Międzynarodowym Kongre sie Towarzystwa Transplantologicznego w 2001 roku:

  Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębo- kie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów.

  http://forumdlazycia.wordpress.com/2014/07/14/jan-pawel-ii-satanistycznie-o-transplantacjach-swiat-potrzebuje-braterskiej-milosci-ktorej-wyrazem-moze-byc-decyzja-o-daro-waniu-narzadow-dla-zdrowia-i-dobrego-samopoczucia-innej-osoby/

 181. Marcin said

  Grunt to wolność wypowiedzi http://www.dailymail.co.uk/news/article-2696871/CNN-reporter-quickly-deletes-tweet-called-Israelis-cheering-missiles-striking-Gaza-scum.html

 182. Miet said

  Re.180.
  Człowiecze – udław się tymi swoimi rzygowinami, zanim je tutaj podeślesz.

 183. AlexModz said

  Drogi Panie Marucha,
  Cos smutno sie zrobilo w gajowce, ostatnimi czasy. Dziki weszly w kartofle, albo co? Sami malkontenci i narzekacze pisza; co gorsza mam wrazenie ze szczekaja pod zlymi drzewami, co sie zdarza jak psy slepna i traca wech.

  Sprobojmy najpierw wyprostowac slownictwo.
  Narod, panstwo, rzad… Te trzy slowa znacza bardzo rozne rzeczy, ale sa czesto uzywane w sposob zamienny. Czy ta konfuzja jest przypadkowa? Mysle, ze nie! Ostatnim schronieniem lajdaka jest patriotyzm powiedzial Samuel Johnson i ludzie o nieczystym sumieniu nadal lubia owijac sie w barwy narodowe. Kto rzuci kamieniem w zlodzieja zawinietego we flage? No chyba nie patriota…

  Machanie flaga bialo-czerwona jest czescia maskowania—sztuka, ktora Pan, Panie Gajowy, rozumie poprzez doswiadczenie w polowaniu na kaczki. Mysl Pan jak kaczka; jak za duzo ptakow na wodzie to pewnie sa z plastyku, a w szuwarach siedzi facet z dwururka. To samo ze sztandarami.

  Rzad jest terminem najlatwiejszy do opisu poniewaz ma jasno postawione zadanie, administrowac krajem. Poza ogolna niechecia, rzady nie wzbudzaja silnych uczuc, a powinny bo tam sie stonka ziemniaczna mnozy.
  Podatki, kontrole, urzedy, ktore daja przerozne pozwolenia (albo nie), wojny – wszytko to robactwo gniezdzi sie w sferach rzadowych.
  A pomimo to potrzebujemy tego rzadu, no bo ktos musi zajac sie sadami i obrona granic. Rozwiazaniem na te sytuacje jest miec rzad, ale jak najmniejszy i trzymac go jak najdalej od naszego zycia osobistego.

  Nie jest to moj pomysl, s.p. Prezydent Regan zrobil kariere na tej idei. Ale musze go wyciagnac po lekturze listow Pana gosci.
  Czegoz Ci dobrzy, ale niezyt swiatli, ludzie od rzadu nie oczekuja! Zeby rozwalil, a przynajmniej ustawil na wlasciwym miejscu, panstwo pobolszewickie. Zeby Niemcom, co pluli nam w twarz, kazal zamknac Nord Stream. Zeby ukaral tych Ukraincow co mordowali naszych przodkow wiecej niz 70 lat temu.
  O ile pierwsze dwa zadania sa malo realistyczne ale—teoretycznie przynajmniej—nie niemozliwe, to jak ukarac zbrodniarzy ktorzy od co najmniej pol wieku rozkladaja sie w glebie?
  Ludzie Kochane, rozumu!

  Jest to prawda, ze bandy gluptakow chodza po Lwowie z insygniami SS Galizei, ale czy my to gluptakow nie mamy?
  Nie wiem jak Panu, Panie Marucha, ale mnie swastyka ze szczesciem sie nie kojarzy, jak niektorym ludziom w Bialystoku.
  Moje dlugie doswiadczenie zycia miedzynarodowego sugeruje, ze rozklad glupoty na swiecie jest dosyc rownomierny, bez specjalnych “hot spots” w poszczegolnych krajach Europy Srodkowej i Wschodniej.

  A jezeli komus sie zdaje, ze my mamy takie czyste rece na wschodzie, to moze powinien jeszcze raz przeczytac “Ogniem i Mieczem.”
  Powinnismy sobie z Ukraincami powiedziec “Przebaczamy i prosimy o przebaczenie” i zaczac od nowa. Podzialalo to calkiem dobrze z Niemcami, nie ma powodu zeby nie bylo skuteczne z Ukraincami.
  Tak mi sie wydaje, ze mamy wieksze problemy w okolicy do rozwiazania. Pozyskanie partnera, chociaz teraz dosyc slaby, moze tylko wyjsc na zdrowie naszym dzieciom. Wiec bedziemy sie troszczyc o dzieci czy mscic dziadkow?

  No, ale te oczekiwania od rzadu nie koncza sie na sprawach miedzynarodowych.
  Rzad ma zapewnic dobre zarobki i tyle pracy, zeby mozna przebierac jak w ulegalkach.
  Ludziska, cos Wam sie kurna popieprzylo! Rzad niczego poza papierami nie produkuje. W PRL-u owszem, rzad byl w biznesie gospodarki ale Wam sie nie podobalo! No i slusznie, bo rzady jako takie sa bardzo marnymi administratorami gospodarczymi, na calym swiecie.

  Ten polski przemysl co byl w latach osiemdziesiatych rozprzedali, byc moze za tanio, ale ze go odstapili w rece prywatne to bardzo dobrze. W wyniku mamy zaglebie lotnicze pod Rzeszowem, ktore sfinansowali Amerykanie, Wlosi i Anglicy. Teraz produkuja samoloty i helikoptery sprzedajace sie na calym swiecie.
  Tak, zagraniczni inwestorzy ciagna z tego zyski, no ale w koncu po to inwestowali, prawda? A dookola nich jest kilkadziesiat polskich zakladow ktore kooperuja i rozwijaja sie. Co z nich wyrosnie? Kto wie, moze kilka rozwinie sie w wieksze organizacje z ktorych bedziemy dumni.
  Za to mozemy z cala pewnoscia powiedziec, ze te kukuruzniki co PRL-owski Mielec budowal nie byly wielkim hitem rynkowym.

  A teraz zapomnijmy o przemysle “straconym” w obcych rekach. Siergiej i Larry zalozyli Google w 1996 roku, Facebook wszedl na rynek gieldowy w 2012 roku. Kompletnie nowe i bajecznie dochodowe galezie przemyslu powstaja kazdego roku.
  A co robili w tym czasie goscie gajowki? Szukanie wszy i wylewanie zolci na forum nie wygrywa konkurancji swiatowej. Czy chociaz dopilnowali zeby ich dzieci braly kursy z matematyki wyzszej?

  Tak mi sie zdaje, ze wielu malkontentow myli pojecia “ruch narodowy” i “statyzm” czyli nadmierne poleganie na rozwiazaniach panstwowych.
  Prawdziwi narodowcy podkreslaja przynaleznosci do narodu i chca pracowac dla jego dobra, podczas gdy statysci oczekuja od panstwa zeby zaspokoilo ich wszystkie potrzeby.
  Z jednej strony gotowosc do ofiar i chec czynienia kontrybucji, z drugiej zadanie opieki i oczekiwania…
  Te dwie postawy sa przeciwstawne a ich jedynym wspolnym mianownikiem jest bialo-czerwona flaga i skandowanie “Polska, Polska” wsrod nocy rozswietlonej blaskiem pochodni i ogni sztucznych.
  Jak na polowaniu, Panie Gajowy, dobre maskowanie jest bardzo wazne a lajdaki nadal wiedza gdzie sie chowac.

  Mialbym nadzieje, ze w tym punkcie wszyscy prawdziwi narodowcy wybiegna aby zalozyc ich wlasne podmioty gospodarcze a leniwi statysci chociaz sie zaczerwienia. Ale, Panie Marucha, rzeczy nie sa takie proste.
  Entuzjasci nowego polskiego przemyslu spojrza na sterte papierow potrzebnych do zalozenia firmy i jekna, pokonani jeszcze przed startem.

  A to za malo, jako minimum, powinni odwrocic sie i dac porzadngo kopa temu statyscie, ktory wymachuje bialo-czerwona flaga, udajac narodowca.
  To ty lajdaku jestes odpowiedzialny za ten przerosniety, biurokratyczny, marnotrawny rzad! Ty zadales specjalnej opieki dla swego leniwego tylka, ty krzyczales o prace dla twych debilnych dzieci.
  No ale teraz mowimy o prawdziwych narodowcach, ktorzy chcieliby cos dac swojemu narodowi. Nie moge jednak zaprzeczyc, ze rzucanie starymi jajami i burdy z policja to wieksza frajda.

  Specjalne miejsce w ciemnej czesci mego serca zajmuja “elity”, czyli ta czesc spoleczenstwa, z ktorej wylaniaja sie rzady. Poniewaz rzady dochodza do wladzy poprzez wybory, sianie niezgody jest podstawowym narzedziem ruchow politycznych. Niezgody, a jak sie uda to nienawisci, bo nic nie odbiera rozumu bardziej niz nienawisc. A poplecznika bezrozumnego latwiej poprowadzic, czy to do urny wyborczej czy na barykady.
  Homoseksualizm, aborcje, mniejszosci narodowe, wypadki samolotowe… cokolwiek by ludziom odebralo rozum bedzie dobre. Ale kto by mogl pomyslec, ze zaplodnienia in-vitro moga stac sie skutecznym orezem. Sa geniusze polityczni miedzy nami!

  A jak juz ludzie zglupieja dosyc to przestaja pytac o takie klopotliwe rzeczy jak, dlaczego druga linia metra jest spozniona, albo kto kupil zbankrutowana rafinerie w Mozejkach, na Litwie.

  I jak tu sie upierac, ze wiedza to sila? Dla polskich elit, niezaleznie jakie sa ich dzisiejsze ugrupowania polityczne, glupota i nienawisc wyborcow to potega, ich wlasna potega.
  Na rany boskie, ludzie, przestanmy sobie rzucac piachem w oczy, moze wszyscy bedziemy lepiej widziec co sie dzieje? A pozniej niech juz kazdy sam wyciagnie wnioski dla siebie, ale przed drugim piwem, OK?

  Jak kochacie swoj narod to mu sluzcie, ale praca i mysla a nie jalowa nienawiscia i wandalizmem. No i zgodzmy sie na jedno, elity polityczne i ich partie, jak prostytutki, na milosc nie zasluguja. Czasami z nich korzystamy (czego bede zaprzeczal az do rozwodu), ale nikogo na pojedynek w obronie ich czci wyzywac nie trzeba.
  Mozemy miec rozne zdania ale ten kraj wcale nie jest taki maly. Wszystkie poglady sie w nim zmieszcza jezeli nauczymy sie uzywac argumenty raczej niz wyzwiska.

 184. Boydar said

  @ Pan Miet (182)

  ???

 185. przemądrzałe bydlę said

  Izrael ogranicza wolność słowa w Polsce:
  http://nczas.com/wiadomosci/bliski-wschod/izrael-ogranicza-wolnosc-slowa-w-polsce/

  Izrael tworzy nowe państwo na Bliskim Wschodzie:
  http://www.voltairenet.org/article184757.html

 186. Marucha said

  Polskojęzyczna telewizja w tych dniach, to taki festiwal medialnych kurew, alfonsów, bydlaków i pospolitych osłów, jakiego chyba jeszcze nie widziałem.
  A myślałem, że widziałem już wszystko… zwłaszcza po katastrofie w Smoleńsku.
  Tego się nie da opisać.
  Ani jednego głosu – już nie mówię, że obiektywnego – ale bodaj choć trochę umiarkowanego.
  Przekłamywanie faktów – nie, nie chodzi o interpretację faktów, ale o same fakty!
  Bezczelne, psychopatyczne towarzycho nadające się do dożywotniego odosobnienia od normalnych ludzi.

 187. Premizlaus said

  Pani Anna K. robi aluzje, jakoby Administrator i Gajowy to są dwie inne osoby.
  W związku z tym mam pytanie: czy to ta sama osoba, czy dwie inne?

 188. Boydar said

  Panie Premizlaus, dla Pańskiego zdrowia psychicznego – niech Pan zaprzestanie analiz tekstów Pani AniK. Dobrze Panu życzę w tą piękną niedzielę 🙂 Zawsze Panu dobrze życzę zresztą …

 189. Premizlaus said

  Re 188:
  Gratio Tibi.

  I jeszcze przesyłam artykuł z Pch24 o Mszy Tradycyjnej:
  http://www.pch24.pl/liturgia-trydencka-podkresla-ofiarny-charakter-mszy,24329,i.html

 190. AniaK said

  Żeby tu się przypadkiem wszyscy lekarze na mnie nie obrazili, pragnę poinformować, że jest sporo fajnych lekarzy tylko trzeba mieć w życiu trochę szczęście. Ja absolutnie na swoich nie narzekam. 🙂

  Kuba Sienkiewicz – Ten też wygląda mi na fajnego. Zachęcam do wysłuchania. Ciekawy wywiad.

  http://www.tvr24.pl/wideo-223-92.html

  http://www.tvr24.pl/index.php/wideo-223-93.html

 191. AniaK said

  Ten Pan Doktor – Kuba Sienkiewicz – na pewno świetnie by sobie poradził z pacjentem szpitala w Rudzie Śląskiej.

 192. AniaK said

  Ten wypadek w Rudzie Śląskiej cały czas nie daje mi spokoju. Zabić człowieka kochającego gołębie. Mój Boże. I jeszcze zrobić z człowieka wariata.

 193. JO said

  Dziekuje wszystkim , ktorzy w moim kierunku wypowiedzieli mile slowa.

  Dziekuje wszystkim za slowa krytyki, ktore wezme pod rozwage wlacznie ze slowami Pana Gajowego, ktorego niektore wypowiedzi sa krzywdzace mnie, wypowiedziane emocjonalnie, nierozwaznie ale zawierajace pewne przeslanie pozytuwne w mojej ocenie.

  Gajowke wciaz czytam I nie zamierzam rezygnowac ze wspolnego poszukiwania Prawdy. Potrzebuje troche sie wyciszyc, wiec w tym poki co w wiekszosci tylko czytam Panstwa Wypowiedzi.

  Pozdrawiam Gajowego, Gajowiczow, serdecznie zyczac Dobrej Niedzieli.

  JO

 194. NyndrO said

  No to da radę,Panie JO.Pewnie Pan Kierownik Panu wybaczy,bo bardzo Pana szanuje,wie Pan?Ale z dziwkami w wieku lat pietnastu,to Pan po prostu zdziczał.

 195. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jaceniuk-apeluje-w-fas-do-zachodu-potrzebna-jest-nam-bron/jwlys

 196. Tralala said

  ad 172 Osoba prywatna

  dziekuje za video, sporo sie dowiedzialam.

 197. Boydar said

  Najmilsze słowa Panie JO, na jakie mnie stać aktualnie : „Szwedzi pod klasztor podchodzą, a Pan gdzie się podziewasz ?”

 198. Griszka said

  Nie mogłem nikomu odpowiedzieć, bo wczoraj nie miałem internetu.
  Czytałem, że władze Malezji chcą, żeby przekazano im czarne skrzynki. To byłaby najlepsza opcja.

  Powtarzam się, ale warto przypomnieć, że banderowskie pacynki karmione przez takich oligarchów jak Poroszenko czy Kołomojski teraz usunęły materiały z YouTube, którymi chciano oczernić separatystów i Rosję. Czemu je usunięto ? Pewnie dlatego, że wiele osób złapało juntę z Kijowa na braku wiedzy z zakresu obsługi serwisu YouTube. Nie zorientowali się, że serwis zapisuje także datę, gdy plik był tworzony/modyfikowany na koncie przez użytkownika. Oni robili to już dzień wcześniej.
  Co więcej. Nie zgadza się miejsce też katastrofy samolotu – widocznie coś poszło nie tak z tą prowokacją. Na pewno nie chcieli oddać wraku w ręce separatystów.

 199. Griszka said

  Jeszcze jedno. Dzisiaj na TVP1 leciał dokument o Majdanie, w którym próbowano udowodnić, że pomagał tym opłaconym pachołkom sam Bóg ! Zgodziłbym się z powyższym jeśli mają na myśli ich bożka Poroszenkę albo Sorosa. Inaczej są zwykłym bluźniercami, którzy znieważą każdą świętość byle by tylko mogli sobie Nią wytrzeć gęby.
  Całego dokumentu nie oglądałem. Nie jestem masochistą.

 200. Griszka said

  Zapomniałem dopisać. W „taśmach prawdy” na nagraniu pada nazwa miejscowości Jenakijewo w odniesieniu do miejsca katastrofy, która jest oddalona o ok. 100km od Śnieżnoje – prawdziwego miejsca upadku samolotu.
  To pokazuje jak grubymi nićmi jest szyta ta prowokacja i jak mendia, które traktowane są na co dzień jako wiarygodne, w ogóle nie chcą nawet sprawdzać materiału zanim go u siebie opublikują. Nie interesuje ich, że mogą kogoś w ten sposób oczernić.

 201. Boydar said

  Tak przy niedzieli, mam słowo do Pana Bogdana Goczyńskiego.

  Szanowny Panie Bogdanie. Pańskie publikacje były by istotnie wstrząsające, gdybyśmy żyli w normalnym kraju. Ktoś mi zaraz zaripostuje, że gdyby to był normalny kraj, nie było by takich publikacji. W sumie, tak. Czy więc Pańskie pisanie jest bez sensu ?
  Ano, bez kropki nad „i” to taki syndrom Szarika – zanieść sto kilo trotylu „tam”, a zapalnik przytargać ze zmęczenia z powrotem.
  Nie chcę Panu nic podpowiadać, ale dodając do Pańskiej martyrologi (być może to niewłaściwe porównanie, przepraszam) bardzo już niewiele, można znakomicie przyczynić się do zwycięstwa w sprawie o którą Pan walczy (w naszym także imieniu i interesie). Pozdrawiam Pana.

 202. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/russia/741521

  Kijów sfałszował dowód, który miał obciążyć separatystów za katastrofę malezyjskiego Boeinga

  Nagranie umieszczone w sieci [w serwisie YouTube] przez ukraińskie służby specjalne, które rzekomo przedstawia rozmowę pomiędzy siłami samoobrony na temat katastrofy malezyjskiego samolotu, jest fałszywką – stwierdził Nikołaj Popow, znany ekspert, zajmujący się analizą dźwięku.

  Grupa ekspertów po przeanalizowaniu nagrania [umieszczonego na YouTube] doszła do wniosku, że została ono zmontowane z wielu niepowiązanych ze sobą fragmentów.

  To nagranie dźwiękowe nie jest jednolitym plikiem, ale została stworzone zmontowane z wielu fragmentów. Szczególnie, pierwsze trzy fragmenty nagrania, w których przywódca sił samoobrony w Gorłowki Igor Bezler mówi o zestrzeleniu samolotu, w ogóle nie wskazują typu zniszczonej maszyny – powiedział W tym samym czasie wyraźnie słyszymy w nagraniu nazwę Jenakijewe. Jednakże to miasto jest zlokalizowane w odległości ok. 100Km (60 mil) od Śnieżnoje, gdzie rozbił się malezyjski Boeing 777.

  Sam Bezler przyznał, że rozmowa na temat zestrzelenia ukraińskiego samolotu szturmowego [Su-25] w okolicach Jenakijewa rzeczywiście miała miejsce dzień wcześniej niż katastrofa malezyjskiego Boeinga.

  Druga część klipu składa się z trzech fragmentów, ale została przedstawiona jako pojedyncze nagranie. Jednak analiza spektroskopowa widma dźwięku oraz czasu nagrania wykazała, że rozmowa separatystów została wpierw pocięta na oddzielne klipy a następnie ponownie zmontowana w całość. Krótkie pauzy w tym nagraniu są bardzo wyraźne: plika audio ma zachowane markery czasowe, które pokazują, że ta rozmowa została stworzona z kilku różnych fragmentów – stwierdził ekspert.

  Analiza językowa nagrania wyraźnie pokazuje także, że ci którzy stworzyli tę fałszywkę nie mieli wystarczająco czasu i materiału. Z tego powodu, fragmenty rozmowy nie korelują ze sobą zbyt dobrze, pod względem sensu poszczególnych wypowiedzi, oraz widmo nagrania nie jest jednolite.
  Najbardziej znaczącym szczegółem jest fakt, że nagranie zostało stworzone dzień wcześniej niż miała miejsce katastrofa samolotu pasażerskiego- – dodaje Popow.

  W czwartek 17 lipca Boeing 777, należący do Malaysia Airlines, na drodze z Amsterdamu do stolicy Malezji, Kaula Lumpur, rozbił się we Wschodniej Ukrainie w regionie Doniecka, gdzie ma miejsce zbrojny konflikt pomiędzy separatystami a siłami ukraińskiego rządu. Wszystkie 298 osób, znajdujące się na jego pokładzie, zginęło na miejscu.

  Dopisek mój.
  W dniu katastrofy, Tyler Durden, w swoim wpisie umieszczonym w serwisie internetowym Zero Hedge, wskazał na te nieścisłości pomiędzy znacznikami czasowymi, występujące w nagraniu z YouTube, rozpowszechnianym przez rząd ukraiński i usłużne mu media. Dane pliku pobranego z serwisu YouTube pokazują, że nagranie zostało stworzone dzień wcześniej.
  Pomimo tak wielkich nieścisłości w tym krótkim 2 minutowym nagraniu, wszystkie media głównego nurtu pokazały ten klip jako autentyczny. To wiele mówi na temat wiarygodności tych serwisów informacyjnych. Obecny nielegalny rząd w Kijowie oraz jego pomocnicy w przestępstwie, poprzebierani za niezależnych dziennikarzy, po raz kolejny zostali złapani na gorącym uczynku.

  http://www.zerohedge.com/news/2014-07-17/ukraine-releases-youtube-clip-proving-rebels-shot-down-malaysian-flight-mh-17

 203. http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=88&sid=46f18124e384767645d993f3e888adab
  Wysłany: Sro Lip 17, 2013 11:32 am    Temat postu:

  https://marucha.wordpress.com/2013/07/07/wolne-tematy-29-2013/
  203. AniaK powiedział/a – 2013-07-16 (wtorek) @ 14:36:44: (…).
  ***
  Bardzo Pani dziękuję za ten wpis, bo to ja ROZWIĄZAŁEM obie sprawy, ale ani Olewnikowie, ani Wieczorkowie się do mnie nie odezwali, choć powinni przysłać adwokatów. – Jeśli ja oskarżam Urszulę Sipińską o Trucicielstwo Polityczne i oddanie Zachodniego Wybrzeża USA spermie jerozolimskiej, a jej adwokat CHOWA SIĘ przede mną, to o CZYMŚ świadczy.
  Z tej racji sprawy Olewnika i Wieczorkówny upodobniły się do mordu Politycznego na Bohdanie Piaseckim. W 1964 r. zaproponowano mi – jako skoneksjonowanemu z Piaseckimi – Napisanie do Bohdana Piaseckiego i jego matki w Szwajcarii, na co odpowiedziałem, że nie będę pisał do SOBOWTÓRÓW. Wkrótce potem padła w towarzystwie opinia, że Żydzi zapłacili za Bohdana kontrybucję czyli skorumpowali sprawę. Uznałem to za szczególnie WREDNE, gdyż Zasadnicze było KTO POLOWAŁ NA BOLESŁAWA PIASECKIEGO? co Wyjaśniłem.
  Po powrocie do Polski w r. 1990 starałem się o wizytę u pana Jarosława Piaseckiego – również przez znanych polityków – ale nie zdołałem. Po tym NIEPOWODZENIU napisałem recenzję, którą załączam.
  ***
  Andrzej Żuławski, LITY BÓR, Polska Oficyna Wydawnicza „BCW”, redaktor Katarzyna Merta, Warszawa 1991, ISBN 83-85167-95-1,323
  LłTY BÓR jest synonimem zagubienia i błądzenia, co oddał bandyta Paramanow w Ostatnim Słowie. Styl jest szczegółoworzeczowy i refleksyjny – bardzo ciężki – co można nazwać dostojewszczyzną czyli psychologizowaniwem, ale nie intelektualizmem, bo AŻ nie radzi tu sobie. AŻ czytał Dostojewskiego i starał się nim zainteresować Andrzeja Wajdę, który trzymał się jednak od Dostojewskiego z daleka. Książka została napisana w 1. 1968-69, przed śmiercią idola mej wczesnej młodości, zbuntowanego po chuligańsku Marka Hłaski. Akcja dzieje się w dużej części na Dworze „księcia warszawskiego” Andrzeja Wajdy. Tłem muzycznym i politycznym jest antysyjonistyczne przemówienie Gomułki w Sali Kongresowej Pałacu Stalina w Marcu 68, gdy pienił się na Syjonistyczną Piątą Kolumną. Niesamowity jest ciąg zdarzeń w trakcie tego przemówienia – nawet symboliczny – ale szczegółowość narracji każe widzieć w tym literaturę faktu.
  AŻ jedzie najpierw do swej pierwszej miłości Ewy, Córki Poety K, którym był wyraźniej Julian Tuwim. Patrzą na transmisję z Sali Kongresowej PKiN, gdzie aktyw PZPR skanduje antysemicko a Ewa płacze, że będzie musiała opuścić Ten Kraj. Gdy wchodzi na trybunę Towarzysz Wiesław opuszczają mieszkanie i jadą do Byłej Żony Wajdy. Potem AŻ dostrzega swego młodszego brata Antka na cokole pomniku Powstańców Getta, któremu kiwa ręką oraz Adolfa Rudnickiego. Wyskakuje do AR a ten pyta czy „słyszał To”, i z mądrą miną objaśnia: „Znowu zacznie się doszukiwanie żyda.”
  U Byłej Żony AW AŻ zostawia Ewę i jedzie pożyczonym mercedesem do SPATiF-u na Krakowskim Przedmieściu, gdzie jest już tylko fasolka po bretońsku, ale kierowniczka mówi mu o szaleństwie jego starszego brata Jurka, następcy Zbyszka Cybulskiego w Filmie Polskim. Po fasolce wsiada do samochodu, gdzie widzi w lusterku twarz Antka, który mówi: Porozmawiajmy o Dostojewskim: – Wiesz, Dostojewski mówił, że Rosja zginie przez Żydów i Polaków”. Miałem to za reminiscencję, ale AŻ zastanawia się, jak się Antek tam znalazł, i odpowiada, że ma drut, którym otwiera każdy samochód. Jego sutanna jest brudna od sypiania w gruzach i na klatkach schodowych, więc schował się pod siedzeniem. Studiował teologię – żeby Mordować Niedowiarków.
  Zatrzymuje się w Grandzie, gdzie w trakcie nastawionego na cały regulator pienienia się Gomułki pijany Andrzejewski ma do AŻ mowę oskarżycielską: „Zawsze ciągnęło was do żydostwa. – Twój ojciec nie flirtował z Falangą ale skłaniał się jednak do Mocarstwowej Prawicy ONR-owskiej, ale ONA wyciągnęła go z tego i wychowała na ludzi – choć nie do końca – więc straszne musiały być te męki i abstrakcyjne zarazem, skoro podała nazwisko swego kochanka, ojca swojego dziecka, w dalekiej Polsce.”
  Reżyser Poręba awanturuje i oskarża Żydów, przekrzykując Gomułkę w telewizorze. W trakcie tego Oskarżenia bufetowa podała kieliszek chwiejącemu się Andrzejewskiemu z poufałym szeptem: „To już siódmy panie Jureczku.” Andrzejewski wyraził się tak, gdyż chciał wyminąć Piaseckiego, którego się wszyscy bali, współczuli i za wyjątkiem Żydów popierali, a który był, jak Mirosław Żuławski, do podporządkowania polskiego antysemityzmu Kościołowi, który był Widelcem do jedzenia antysemitów.
  Nagle telewizyjne charczenie Gomułki i okrzyki Poręby zagłuszył krzyk Jurka – syna TEJ z moskiewskiego łoża tortur: „Toż to spisek przeciwko Najjaśniejszej Panience, Królowej Korony Polskiej i Żydowskiej”. Poręba, młody chłop na schwał, rzuca się na niego z 3 gorylami, ale ten robi z nich durnia, śpiewając ”Meine ijdische Mamme…”, co może być argumentem, że był szkolony w Izraelu.
  Jeszcze bardziej surrealistyczne jest zakończenie książki: AŻ jedzie do szpitala psychiatrycznego w Pruszkowie. Na III piętrze niezakratowanego okna widać rudą głowę Antka i białą Jurka. Jurek – na Powitanie – wyskakuje z okna i pada głową na beton. AŻ wyjmuje mu z ręki kartkę i Czyta: TO JA ZABIŁEM SYNA BOLESŁAWA PIASCEKIEGO. Podpis Jerzy Fejgin-Pawłowski. Po chwili kartkę wyrywa mu kapitan Dariusz, który przejął po swym ojcu śledztwo w sprawie zamordowania Bohdana Piaseckiego. Trzeba zapytać o to byłego Kapitana Darka, męża piosenkarki Anny German, którego ojciec, pułkownik SB pożegnał AŻ: „A do pana nie mam pretensji że pan zerżnął mi synową przed ślubem.”
  Książka jest polskim Dolce Vita, przy którym Fellini jest żebrakiem, i dynamitem politycznym. Wielokrotnie opisywano akt porwania Bohdana i relacjonowano zeznania świadków tegoż, ale Pan Pułkownik SB Wacek nie dał się zwieść. Nawet ja zauważyłem, że nagrany głos rzecznika porywaczy: HALO TU KSIĄDZ…, ma doskonałą dykcję – toteż Pan Pułkownik rozpoznał w tym głos Jurka, filmowego następcy Zbyszka Cybulskiego. Matka Jurka, bundówka Fejgin-Pawłowska, przyznała się w Moskwie do uwiedzenia przez funkcjonariusza Defensywy Mirosława Żuławskiego, ojca AŻ, ale w Warszawie wybuchła afera Pana Rotmistrza, o czym piszę w książce Incydentu nie było, wobec czego Fejginównę zesłano do obozu a małego Jurka do makarenki.
  Mirosław Żuławski ocalał we Lwowie, gdyż wygrał zorganizowany przez Putramenta konkurs na wiersz O Stalinie. Fejgnówna z Jurkiem zostali wydani Niemcom, ale Jurek uciekł do bogatych krewnych matki w Warszawie a matka miała zginąć w Oświęcimiu, ale Andrzejewski mówił, że uratowała Mirosława od zarzutu mordowania Żydów i komunistów.
  W oddziale partyzanckim była lwowska kochanka Mirosława, Marynia, która urodziła Antka. Była ona porucznikiem NKWD i wydała Mirosława i Bolesława Piaseckiego, a potem zamordowała we Lwowie żonę Mirosława, nacjonalistkę i antysemitkę, która jednak ukrywała przed Niemcami 3 Żydów, aby w Pradze Czeskiej, którą nazywała Zadupiem, zająć jej miejsce. Żuławski i Piasecki należeli z moim ojcem do kilku, których uwolniono z Zamku lubelskiego. Mój ojciec był oskarżony o podpisanie wyroku na sztab NKWD do walki z AK i NSZ-tem, ale wybronił go konsulat USA w Królewcu.
  Marynia, matka Antka, miała nieszczęście spotkać na swej drodze do kariery generalskiej pułkownika SB Wacka, który odegrał pewną rolę w aresztowaniu Bolesława Piaseckiego, a któremu – może z tego powodu – powierzono śledztwo w sprawie porwania Bohdana. Ten na mistyfikację z sobowtórem Bohdana nabrać się nie dał. Szybko „wyniuchał”, że w spisku była nauczycielka angielskiego więc ożenił się z nią, ale ta uciekła mu w Jugosławii, czym „skompromitowała go”. Ujawnił jednak zwłoki Bohdana i przekazać śledztwo swemu synowi Dariuszowi.
  Ja wiem, że ujawnienie przez Wacka zwłok Bohdana zburzyło montowaną w Szwajcarii grę sobowtórów Bohdana i jego matki Haliny z Kopeciów, wobec czego Marynka dostała miast nominacji generalskiej rozkaz Powieszenia się, gdyż do niej należała likwidacja zwłok, które odnaleziono – jak pisała prasa – w piwnicznej ubikacji gmachu Warszawskiego Sądu Powiatowego. Wacek odnalazł te zwłoki szybko, ale zastawił pułapkę, wobec czego Marynka nie mogła ich zlikwidować. Gdy zabito stróża i wobec odsuwania od śledztwa Wacek przekazał sprawę Gomułce, który kazał to ogłosić.
  Po pogrzebie Maryńki pułk. Wacek odprowadzał tramwajem Żuławskich i, podpity, zwierzał się: „Podłoże mordu jest intelektualne – jakby od Dostojewskiego pisarza: – Pasuje to do Marka Hłaski – ale on leżał w Domu Pracy Twórczej na dziwce – i to JAKIEJ!?” – Hipoteza VI, mówił szeptem: „Doradcy sowieccy…” Ale tu wycofał się: „To pasowałoby do Stalina, żeby utrzeć takiemu Piaseckiemu nosa…, ale teraz? Pan Pułkownik tak mówił, gdyż czuł się asekurowanym przez Nasera, który musiał interesować się sprawą. Pułkownik Wacek myślał sobie, że skoro Marek Hłasko położył się tak – tak żeby Wszyscy widzieli – na Pierwszej Kurwie PRL-u to chyba Nieprzypadkowo – czyli alibi ZA DOBRE. Oficerem SB, który w r. 1973 proponował Bolesławowi Piaseckiemu ujawnienie morderców jego syna był więc chyba Wacek a materiałem dowodowym powinna być Tytułowa książka.
  AŻ opisuje szczegółowo zamordowanie Bohdana, wobec czego można to skonfrontować z materiałami śledczymi, których wersje prasowe mówiły o uprowadzeniu z ulicy, co powinno odnosić się do sobowtóra, który powinien być przysłany z Moskwy lub Izraela, o czym Pułk. Wacek wiedział. Podejrzewał jednak NKWD czyli Maryńkę, gdy był to Bund, czyli Powszechny Żydowski Związek Robotników Polski i Rosji, a MSW robiło tylko pozory, żeby sprowadzić sprawę na manowce. Po Antysyjonistycznym przemówieniu Gomułki lasalowski Bund postawił na rewolucję antymarksistowską, wobec czego pisarz Mirosław Żuławski zorientował się, że Bundowi będzie potrzebny autorytet moralny i intelektualny, do czego jego syn Andrzej, scenopisista Andrzeja Wajdy, się nadawał.
  Wobec tego Mirosław kazał synowi opisać zabójstwo Bohdana Piaseckiego i przesłać Markowi Hłasko w Kolonii, który zaczął karierę od chodzenia po Warszawie z Gwiazdą Dawida, jako ekspiacji za mordowanie Żydów przez Piaseckiego i Żuławskiego, który realizował wyłożony w Dziełach Testament Stalina: „Władzę w Polsce oddałem Żydom, gdyż tylko oni będą ja sprawować w mojej intencji. Oni nauczą polaczków szacunku dla Związku Sowieckiego.”
  Marek Hłasko na Żyda nie wyglądał i z żydostwem nie miał formalnie nic wspólnego, toteż owe błazenady – żeby wszyscy Polacy chodzili z Gwiazdą Dawida – wyglądały bezinteresownie, ale był to szkolony w Izraelu terrorysta. Wobec tego tytułowa książka miała być politycznym kapitałem kryminalnym. MH dał AŻ izraelski nóż wojskowy do zamordowania Bohdana. Jego protektorem był chyba stalinowski propagandzista i brat propagandzisty Roosevelta Gross, ojciec autora SĄSIADÓW. Protektorem Bundu był zaś Nadrabin ZSRS Lazar Kaganowicz, teść Stalina. Bund jest ideologicznie lasalowski a najwybitniejszym politykiem lasalowskim był Adolf Hitler.
  Było to zagranie kapitałem kryminalnym dla awansowania AŻ na prezydenta postkomunistycznej Polski. To powinno się udać, ale Pułkownik Wacek przewidział taki obrót sprawy i poradził Gomułce zamordowanie MH – na co Gomułka się zgodził dopiero po ustaleniu przez Bundesdinst, że MH zamordował w Hollywood Krzysztofa Komedę, tylko dlatego, że ten był Polakiem. MH został zamordowany, ale rzeczonego kapitału kryminalnego nie przechwycono. Został on przekazany przez Bundesdinst dopiero Gierkowi, czym moczarowcy chcieli skontrować ofensywę izraelską nad Suezem w r. 1973.
  Jest domysł, że mord na Bohdanie Piaseckim był kapitałową grą Cyrankiewicza na młodszego syna Bolesława Piaseckiego Jarosława. Cyrankiewicz był jednak tylko beneficientem tego, gdyż – dzięki temu – zmusił Chruszczowa do pocałunku Braterstwa, czym uratował stanowisko premiera. Zamachy na Bolesława Piaseckiego powinno organizować KGB, gdyż ten pośredniczył między Chruszczowem a dowództwem Wehrmachtu na Białorusi.
  Książkę LITY BÓR dostałem od kogoś, kto kupił ją przypadkowo na wyprzedaży makulatury za Grosik? choć jeszcze kilka łat temu rozmawiałem na ten temat z kompetentnymi i zainteresowanymi kapitałowo. W porównaniu z tym Fellini jest żebrakiem – co świadczy o potędze stałinowsko-ruzwełtowskiej propagandy grosowskiej.
  ***
  Po ogłoszeniu tej recenzji Fakultet Papieski i Civitas Christiana zorganizowały konferencję w/s Bohdana Piaseckiego – że aula Fakultetu była ZATŁOCZONA. Na sali był Hindus Peter Raina, autor książki: JAK ŻYDZI ZAMORDOWALI BOHDANA PIASECKIEGO.
  Wszedłem na mównicę, pokazałem książkę LITY BÓR i zapytałem, czy ją KTOŚ zna? ale nie było nikogo. Wówczas zwróciłem się do dr Petera Rainy – że on ZNAĆ JĄ MUSI, czemu zaprzeczył. Powiedział tylko, że pytał MSW Antoniego Macierewicza, Czy są jakieś nowe materiały do sprawy Bohdana Piaseckiego, na co ten odpowiedział, że SĄ, ALE ZGLOSIĆ SIĘ MOŻĘ PO NIE TYLKO RODZINA. Dałem mu tą książkę i rozdałem zainteresowanym kilkanaście egzemplarzy Recenzji. – Dlaczego jednak Rodzina NIE ZGŁOSIŁA SIĘ? to można tłumaczyć tylko „wredną plotką”, która dotyczy też mnie, gdyż zamordowany miałem być ja, jako SPADKOBIERCA Zamachowca (Czesława Stefana Prawdzica-Tella) – czyli że Bohdan Piasecki zginął przez POMYŁKĘ, gdyż mój stryj podał się z Bolesława Piaseckiego, do którego Beria miał Zaufanie.
  Powtarzanie BREDNI, bo winnym jest TEATR ŻYDOWSKI, który robi Pozory których udowodnić nie można, co sprowadza sprawę na manowce ku Kontrybucji od Żydów. Nie jest to jednak całkiem bezsensowne, gdyż jeśli na Bolesława polował Chruszczow, który, po wygnaniu przez Stalina za złamanie na radzie wojennej w Stalingradzie samowładztwa znalazł schronienie u Bolesława Piaseckiego, to mógł wyjść stamtąd żywym tylko po podpisaniu Des Antikomunistischbehls Wehrmachtu, co mógł mu załatwić Tadeusz Mazowiecki. Przed ATAKAMI Chruszczowa Piasecki mógł bronić się zaś tylko Ugodą z Żydami, co jest dobrym powodem do plotek o Kontrybucji.
  Piasecki był człowiekiem Serowa, namiestnikiem Berii w Polsce, a mój dziadek zamordował Stalina a stryj Berię, który tworzył SAMOISTINNĄ UKRAINĘ żydowską. – Atakowanie Teatru Żydowskiego uważam za szkodliwe dla Polski.

  218. bemek powiedział/a – 2013-07-17 (środa) @ 12:20:00
  Ad. 215 Wandaluzja
  Rozumiem, że sprawa Olewników jest szczególnie ważna, bo zahacza o kręgi biznesowe i władzę.
  Oczywiście z całym szacunkiem dla tragedii p. Wieczorków, ale co Ich wyróżnia wśród wielu innych zaginionych lata temu i nie odnalezionych? Czy jest to temat zastępczy, jak “mama Madzi”?

  220. AniaK powiedział/a – 2013-07-17 (środa) @ 16:32:05
  Re215:
  Panie Wandaluzja, w polemikę kto pierwszy rozwiązał sprawę Olewników i Wieczorków wdawała się nie będę. Stosowane przez Pana metody śledztwa nie są mi znane, więc nie wiem czy zasługują na uwagę ich adwokatów. Ja zostałam wciągnięta w sprawę obligatoryjnie przez media. Zatem przyglądam się z boczku i wyciągam wnioski. Podskórnie w obu sprawach wyczuwam kłamstwo. Mam problemy z doszukaniem się logiki. Odnoszę wrażenie, jakby rodziny chciały doprowadzić sprawy do końca z satysfakcjonującym je zakończeniem, i przypieczętować stemplem prawnym. Wówczas kłamstwa zamienią się w prawdę, i dalej będą mogły żyć z czystym sumieniem.
  A tak w ogóle to ja Panu radzę nie mieszać się zbytnio w cudze sprawy. Jak adwokat Pana Kulczyka dorwie się Panu do tyłka, to pomoc Matki i Ojca może nie wystarczyć. Wraz z Panią Marią Dąbrowską polecam Panu utwór: “Następny do raju” Pana Marka Hłasko

  224. Wandaluzja powiedział/a – 2013-07-17 (środa) @ 19:52:43
  Ad. 220:
  To bardzo ciekawe, że została Pani wciągnięta Obligatoryjnie, ale NIE CHCE PANI WIEDZIEĆ – czyli coś z jurysdykcji stalinowskiej? Rugnęła Pani mnie, za „czepianie się” pani Urszuli Sipińskiej, ale gdy postawiłem sprawę kategorycznie to podwinęła Pani ogon, że Pani jej nie zna – a ja chciałem bardzo poznać 3, którzy mienili się jej adwokatami, choć z Generałem Jaruzelskim mówić bym nie potrafił.
  Co do jurysdykcji stalinowskiej (niewiarygodnego świadka lub śledczego) to powtórzyła Pani łaskawie mój domysł: „Odnoszę wrażenie, jakby rodziny chciały doprowadzić sprawy do końca z satysfakcjonującym je zakończeniem, i przypieczętować stemplem prawnym” – czyli korupcyjnym załatwieniem sprawy? jakie to domysły Fakt opublikował – jakby została sprzedana w hotelu PRAWDZIC przez mamusię?
  A co do pana Kulczyka to wpraszałem się do jego adwokata, ale też woli jurysdykcję stalinowska od napoleońskiej.
  ***
  Bohdan Piasecki został zamordowany jako SPADKOBIERCA zastrzelenia następcy Stalina Ławrentego Berii przez Bolesława Piaseckiego – co omawiałem ze znanymi politykami. Ponieważ pan Jarosław Piasecki obraził się na mnie – że jego ojciec NIGDY kurierem dyplomatycznym nie był – to zdałem sobie sprawę, że BOLESŁAWEM PIASECKIM, który zastrzelił Dyktatora ZSRS był mój stryj podający się za Bolesława Piaseckiego, do którego Dyktator MIAŁ ZAUFANIE.
  Pan Jarosław Piasecki nie chciał widocznie UJAWNIAĆ, że jego ojciec był Agentem Berii, czym zrobił mi krzywdę choć ja bym tego nie rozgłosił – jak zrobiłem to, gdy poszło Na Udry. Beriowcy stracili głowę, gdyż zamordowany miałem być ja, jako SPADKOBUERCA SPRAWY, gdyż pan Jarosław Piasecki się do tego NIE NADAJE.

 204. AniaK said

 205. Siggi said

  Wpis internauty w Sieci.

  11 LIPCA – KRWAWA NIEDZIELA NA WOŁYNIU
  Jak pisze F.Budzisz – „w latach 1943-1944 trudno jest znaleźć dzień w którym by nie dokonano mordów na ludności polskiej , a były to dni w których zabito tysiące np. 10, 11, 12 lipca i 30 sierpnia 1943 r. Na 11 lipca 1943 przypada apogeum zbrodni ludobójstwa. Była to NAJKRWAWSZA NIEDZIELA w historii polskiego narodu. Pod względem zasięgu terytorialnego , ilości ofiar i barbarzyństwa oprawców – zbrodnie dokonane w tę niedzielę przewyższają wszystkie inne, dokonane kiedykolwiek na ludności polskiej w ciągu jednego dnia. W blisko 100 miejscowościach Wołynia, wsiach i osadach, w tę niedzielę najbardziej bestialskimi metodami wymordowano ponad 10 000 osób .” W siedmiu wołyńskich kościołach nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA zabili ponad 1000 wiernych, nie oszczędzając dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. ani księży. Rozległość obszaru na którym dokonano tych zbrodni i wybór momentu ich dokonania (niedziela) świadczy o tym, że była to starannie zaplanowana i skoodrynowana, przez kierownictwo OUN, akcja.
  A oto jedynie kilka przykładów:
  11 lipca 1943 r. W okolicach RADZIWIŁŁÓW, pow. dubieński, spalono kilkanaście osiedli polskich oraz wymordowano ich mieszkańców.
  11 lipca 1943 r. JEZIORANY SZLACHECKIE, pow. dubieński, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 43 osoby narodowości polskiej .
  11 lipca. 1943 r. LINIÓW, wieś, gm. Świniuchy, pow. horochowski nacjonaliści ukraińscy wymordowali całą wieś…
  11 lipca 1943 r. KISIELIN, siedziba gminy, pow. horochowski. Duża liczebnie banda nacjonalistów ukraińskich otoczyła zgromadzoną w tamtejszym kościele ludność polską… Cześć ludzi wyszła z kościoła, wówczas zamordowane zostały 62 osoby. Pozostali — około 200 osób — przeszli na plebanię… podjęli na piętrze desperacką obronę… Po północy napastnicy wycofali się… Pomocy rannym udzielili miejscowi Ukraińcy, przeciwnicy UPA.
  11 lipca 1943 r. RUDNIA, wieś, gm. Kisielin, pow. horochowski, ludność polska napadnięta przez ukraińskich nacjonalistów… cała wieś została doszczętnie spalona. Zginęło około 100 osób.
  11 lipca 1943 r. ZAMLICZE, wieś, folwark, gm. Chórów, pow. horochowski… Ukraińcy wymordowali 118 osób narodowości polskiej.
  11 lipca 1943 r. GUCIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, kilkusetosobowa grupa nacjonalistów ukraińskich dokonała o świcie napadu na kolonię. Wszystkich mieszkańców około 140 osób (35 rodzin) oprawcy spędzili do starej, nie używanej kuźni, którą zaryglowano, oblano obficie benzyną i podpalono. Pośród dantejskich scen w palącej się kuźni, kilku mężczyzn zdołało zrobić wyłom w ścianie i część ludzi uciekła… Większość jednak zginęła w płomieniach. Troje dzieci Jana Krzysztonia uratowała stara Ukrainka. Następnego dnia dzieci zostały siłą zabrane i żywcem utopione w studni…
  11 lipca 1943 r. KALUSÓW, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski. Grupa upowców spędziła do stodoły gospodarza Grabowskiego wszystkie kobiety, mężczyzn zaś do stodoły Urbaniaka, gdzie wszyscy zostali wymordowani. Ogółem wymordowano 107 osób… Podczas rzezi… kilku oprawców wpadło do domu Józefa Fili, gdzie zamordowali jego żonę lat 23, paromiesięczne dziecko rozerwali za nóżki, a szczątki położyli na stole.
  11 lipca 1943 r. MIKULICZE, siedziba gminy, pow. włodzimierski, przyjechał tam na ponad 80 furmankach oddział UPA (około 600 ludzi)… Kolejno mordowali ludzi w poszczególnych domach, bądź wyprowadzali całe rodziny do lasu i tam je zabijali. W ten sposób wymordowana została cała osada…
  11 lipca 1943 r. BISKUPICZE, wieś, gm. Mikulczyce, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali masowego mordu ludności spędzonej do budynku szkolnego…
  11 lipca 1943 r. OKTAWIN, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski… grupa oprawców (UPA) dokonała mordu w oktawińskim kościele. Po rzezi wewnątrz kościoła podpalono go granatami…
  11 lipca 1943 r. DOMINOPOL, wieś, gm. Werba, pow. włodzimierski, upowcy wymordowali całą ludność Dominopola liczącą około 60 rodzin (około 490 osób)… Mordowali nożami, siekierami, widłami itp…
  11 lipca 1943 r. TERESIN, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali w kolonii Teresin 88 osób dorosłych i 28 dzieci narodowości polskiej, razem 116 osób…
  11 lipca 1943 r. KRYWNO, wieś, gm. Krymno, pow. kowelski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską zgromadzoną w kościele na niedzielnym nabożeństwie.
  11 lipca 1943 r. TURÓWKA, kolonia, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 49 osób ludności polskiej. 22 osoby wrzucono do studni.
  11 lipca 1943 r. ORZESZYN, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 306 osób narodowości polskiej…
  11 lipca 1943 r. WYDRANKA, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.
  11 lipca 1943 r. ZYGMUNTÓWKA, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali sto kilkadziesiąt osób narodowości polskiej…
  11 lipca 1943 r. WITOLDÓWKA, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.
  11 lipca 1943 r. CHRYNÓW, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zaatakowali w czasie nabożeństwa rzymskokatolicki kościoł-kaplicę. Księdza Jana Kotwickiego zabili przy ołtarzu… W innym miejscu Chrynowa, w dwóch stodołach oprawcy wymordowali około 200 osób.
  11 lipca 1943 r. NOWINY, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski… Tego dnia (z rąk UPA) zginęło w Nowinach 66 osób narodowości polskiej.
  11 lipca 1943 r. STĘZARZYCE, wieś, gm. Korytnica, pow. wtodzimierski, oddział UPA dowodzony przez „Krwawego Potapa” zamordował 80 Polaków.
  11 lipca 1943 r. SMOŁOWA, wieś, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali zbiorowego mordu na Polakach. Pośród ofiar była rodzina Jana Wargackiego… żonie w ciąży rozcięto brzuch, aby „pomóc | urodzić proklatoho Lacha”… Ogółem wymordowano 19 osób.
  11 lipca 1943 r. PORYCK, miasteczko, siedziba gminy, pow. włodzimierski. Podczas nabożeństwa niedzielnego o godz. 11.30 banderowcy napadli na ludność polską zgromadzoną w miejscowym kościele. Nawę kościelną obrzucili granatami, a do ludzi otworzyli ogień z broni ręcznej i maszynowej powodując masakrę, pokotem kładąc wszystkich na posadzce kościelnej. Przy ołtarzu zginęli ministranci, a ksiądz Bolesław Szawłowski został ciężko ranny i udawał zabitego. Po tej wstępnej kanonadzie banderowcy weszli do kościoła j i strzałami w głowę dobijali wszystkich, którzy ruszali się jeszcze… Po tej masakrze oprawcy naznosili słomy i podpalili kościół… W tym czasie spadł ulewny deszcz, który wygasił ogień… Ks. Szawłowski zmarł, uzupełnił grupę 500 osób, które zginęły tego samego dnia w kościele bądź obok kościoła…
  11 lipca 1943 r. KORYTNICA, siedziba gminy, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zamordowali ks. Karola Barana z miejscowej parafii. Po zadaniu mu wielu ciosów nożem, przecięli w poprzek ciała piłą w drewnianym korycie.
  11 lipca 1943 r. ZABŁOCIE, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 76 osób.
  11 lipca 1943 r. MIKOŁAJPOL, kolonia, gm. Werba, pow. Włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 50 osób…
  11 lipca 1943 r. WÓLKA SWOJCZOWSKA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską…
  11 lipca 1943 r. SWOJCZÓW, osada, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy wymordowali kilkaset osób narodowości polskiej. Rzeź rozpoczęła się od próby wysadzenia murów miejscowego kościoła, co było hasłem j do mordowania Polaków… zgromadzonych na niedzielnym nabożeństwie…
  11 lipca 1943 r. STASIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, uzbrojony oddział upowców okrążył kolonię, do stodół spędzono i osobno kobiety z dziećmi a osobno mężczyzn, następnie wszystkich wymordowano — stosując wymyślne tortury…
  11 lipca 1943 r. ZWIERZYNIEC, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, miejscowi nacjonaliści ukraińscy zamordowali Łukasza i Antoninę Gaczyńskich. Łukasza żywcem wrzucono do studni i zabito kamieniami. Antoninie ucięto głowę, którą dzieci ukraińskie za włosy ciągnęły po drodze.
  11 lipca 1943 r. BOŻA WOLA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy żywcem wrzucili do studni Antoniego Stelmacha i dwunastu innych młodych chłopców, którzy ponieśli śmierć przez utonięcie bądź od kamieni wrzuconych do studni”
  Przypominam, że był to tylko JEDEN DZIEŃ

  W dniu 11 lipca minęła 71 rocznica „krwawej niedzieli” która zapoczątkowała pogromy i ludobójstwo na Polakach. Co na ten temat miały do powiedzenia nasze? polskie? media.
  Najpierw przejrzałem te które krzyczą że są najbardziej patriotyczne.
  „Niezależna” – ani słowa.
  „Gazeta Polska” – artykuł „Niebiańska sotnia” myślałem że to o tym ale okazało się że o bohaterach Majdanu.
  „Gazeta polska Codziennie” – ani słowa
  „Nasz Dziennik” – jest artykuł „Wypełnijmy obowiązek pamięci”. Brawo za to.
  „Wyborcza” – jest artykuł „Dziś 71. rocznica rzezi wołyńskiej. „To nie nacjonaliści dyktują, w jaki sposób Ukraińcy myślą o Wołyniu” ale raczej nie o zbrodni tylko o współczesnych Ukraińcach którzy się nie solidaryzują z UPA.
  „Wprost” – ani słowa.
  „Newsweek” jest artykuł „Mija 71 rocznica zbrodni wołyńskiej”. Brawo.
  „Polityka” – ani słowa.
  No i ten portal – zero. Za to o rocznicy mordów w bośniackiej Srebrenicy nie zapomnieli.
  Dalej nie chciało mi się szukać. zwiń

  dzisiaj 14:34 | ocena: 94%

  | odpowiedzi: 64

  odpowiedz

 206. Easy Rider said

  W 45. rocznicę lądowania na Księżycu – nieznany film.

 207. JO said

  ad.197. Modle sie I szykuje do Walki. Dziekuje.

 208. http://socjolog61.neon24.pl/post/111105,zmarli-otwieraja-oczy-zywym

  TESTAMENT
  Wyroki w Polsce nadal wydają Marie Gurowskie-Sand (Junony Gajewskie). Wyroki stalinowskie, zaoczne, przy drzwiach zamkniętych za pieniądze pseudo filantropów z Rotary Club Jelenia Góra.
  ***
  W Jeleniej Górze miałem Polsko-Niemiecką Konferencję Ochrony Środowiska na szczeblu MINISTERIALNYM, 22-23 X 1996, na której Kanclerz Kohl powołał niemiecko-japońskiego Protektora mego silnika spalinowo-parowego VDTW, który 9 I 1997 rzucił na kolana amerykański przemysł samochody.
  W Jeleniej Górze wydano też Kuriozalną książkę: Stanisław Kolouszek, Fortyfikacje FESTUNG BRESLAU, Jelenia Góra 2014, której chyba GDZIE INDZIEJ wydać było NIE MOŻNA: Recenzja powyżej 154.

 209. — Pan Miet z wpisu 182 —
  Oprocz niemilych tresci , wyrzucanych z swego jesteswa , i czestowanie nimi Gosci Forum , Pana Maruchy , mialby Pan cos jeszcze ?

  Wiekszosc odwiedzajacych Forum , czyta tu artykuly , komentarze , zgadzajac sie lub nie , z tym co one przedstawiaja .
  Wielu sie nie zgadza z Wspolgoscmi , ich pogladami , ale pisza przewaznie – dlaczego

 210. Siggi said

 211. Dzonyy said

  Wróciłem z rejsu po Zalewie Wiślanym. Słońce, wiatr, ludzie, z którymi chce się być, mój magiczny Frombork. Przestrzeń, mało ludzi. Wszystko. Bez zestrzelonych samo,lotów, wypadków. Teraz tylko jak siedzę przed komputerem, świat lekko faluje. Grunt stabilny, bez fal i kołysania, to się dzieje na pewno/. Gdzieś cała reszta, choćby i tragiczna, umyka. Dla zdrowia psychicznego każdemu życzę takich dni, w których można się zapomnieć, myśleć o tym, jak będzie wiało za chwilę, czy zrobić zwrot, gdziekolwiek to będzie. Byliśmy pod rosyjską granicą, nikt nas nie ostrzelał, żaden u-boot się nie wyłonił. Polska Straż Graniczna czuwa, jedna łódka na całą granicę, dają chłopaki radę, rosyjska wycieczkę skontrolowali, wycieczka popłynęła dalej.

 212. Premizlaus said

  Radio Watykańskie: „Homoseksualizmu nie należy leczyć”
  http://www.bibula.com/?p=75683

 213. Podczaszy said

  182 Miet
  Nie pójdę w twoje ślady człowiecze.

 214. Yah said

  A ścierwa mordują dzieci, brak słów, a łzy same do oczu płyną. Kiedy spotka ich za to kara boska ??????? ( pierwszy link bardzo drastyczny)

  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israelgaza-conflict-sderot-cinema-image-shows-israelis-with-popcorn-and-chairs-cheering-as-missiles-strike-palestinian-targets-9602704.html

  Co tam dla nich zestrzelić samolot pasażerki,albo zrównać z ziemia miasto …… brak słów i sił na to wszystko !!!!!

 215. Boydar said

  Krótki, trafny (moim zdaniem) komentarz –

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_20/Drugie-zycie-Boeinga-9438/

 216. Siggi said

  The Guardian”: USA dążą do wojny z Rosją

  Rola Waszyngtonu w kryzysie ukraińskim może mieć ogromne konsekwencje dla całego świata. Według Johna Pilgera, publicysty „The Guardian”, Stany Zjednoczone dążą do wojny z Rosją. „Po raz pierwszy od czasów Reagana USA prą do światowego konfliktu. Ukraina, ostatni bufor przed Rosją, jest rozdzierana przez faszystowskie siły wspierane przez USA i UE” – czytamy w serwisie internetowym gazety.
  „Nazwa wroga Zachodu zmieniała się na przestrzeni lat. Wcześniej był to komunizm, teraz są to islamscy terroryści. Generalnie są to niezależne społeczeństwa zajmujące strategiczne, bądź bogate w złoża terytorium” – pisze Pilger. Liderzy tych społeczeństw są przeważnie brutalnie usuwani. Pilger przytacza przykłady: Mohammad Mosaddegh – demokratycznie wybrany premier Iranu, Jacobo Arbenz Guzmán – prezydent Gwatemali, czy Salvador Allende – prezydent Chile. Wszyscy usunięci w wyniku zamachu stanu. Pilger oddaje, że liderzy wrogich reżimów są szkalowani w zachodnich mediach. Wcześniej Fidel Castro i Hugo Chavez, teraz Władimir Putin.

  „Ale rola Waszyngtonu w kryzysie ukraińskim jest jednak inna, a konsekwencje odczuje każdy z nas” – pisze Pilger. „Po raz pierwszy od czasów Reagana USA prą do światowego konfliktu. Ukraina, ostatni bufor przed Rosją, jest rozdzierana przez faszystowskie siły wspierane przez USA i UE” – czytamy dalej.

  Jak pisze publicysta, po zaplanowanym zamachu stanu w lutym przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi w Kijowie, Waszyngton chciał przejąć bazę marynarki Rosji w Sewastopolu. Nie udało się. Rosjanie obronili się. „Militarne okrążenie NATO doznało przyspieszenia wraz z atakami kierowanymi przez USA i sojuszników na Rosjan na Ukrainie. Jeśli Putin da się sprowokować i pójdzie im z pomocą, będzie to uzasadniało prowadzoną przez NATO partyzancką wojnę, która może rozlać się także w samej Rosji” – czytamy na stronach „The Guardian”.

  „Jak wcześniej Irak czy Afganistan, Ukraina została przekształcona w park rozrywki dla CIA, prowadzony osobiście przez dyrektora agencji Johna Brennana. Nadzoruje on ataki na ludzi, którzy przeciwstawili się zamachowi stanu w lutym” – ocenia Pilger.

  Przypomina też niedawny pożar w Odessie, gdzie zginęło 41 osób. „Lekarze chcieli ratować ludzi, ale nie zostali dopuszczenie do potrzebujących przez proukraińskich radykałów. »Jeden z nich odepchnął mnie brutalnie, mówiąc, że wkrótce mnie i innych Żydów z Odessy spotka ten sam los. Takie rzeczy nie działy się nawet podczas faszystowskiej okupacji w II wojnie światowej. Zastanawiam się, dlaczego świat milczy»” – przytacza relację naocznego świadka tamtych zdarzeń.

  „Rosjanie na Ukrainie walczą o przetrwanie. Gdy Putin ogłosił wycofanie wojsk z ukraińskiej granicy, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w rządzie Arsenija Jaceniuka, Andrij Parubij, założyciel faszystowskiej partii Swoboda, mówił, że operacja przeciwko terrorystom będzie kontynuowana. W Orwellowskim stylu propaganda na Zachodzie atakuje Moskwę, próbując ją sprowokować” – uważa autor.

  Co roku amerykański historyk William Blum publikuje raport o polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Wynika z niego, że od 1945 roku USA próbowały obalić ponad 50 rządów na całym świecie. Wiele z nich było demokratycznie wybranych. Raport mówi też, że Stany ingerowały w wybory w 30 krajach, bombardowały ludność cywilną również w 30 krajach, używały broni chemicznej i biologicznej i próbowały zabić wielu światowych przywódców. W wielu z tych przypadków USA pomagała Wielka Brytania – przytacza Pilger.

  ***

  John Richard Pilger – brytyjski dziennikarz z australijskimi korzeniami. Był korespondentem w Wietnamie i Kambodży. Spod jego ręki wyszło wiele filmów dokumentalnych. Napisał też kilkanaście książek. Współpracował z „Daily Mirror” i „New Statesman”.

  (JS)

 217. Miet said

  Re.209.
  Panie Gościu Po Raz Pierwszy, jeżeli ktoś porównuje Papieża Jana Pawła II z Kim ir Senem i pomawia go o działalność wbrew przykazaniu „Nie zabijaj” i sugeruje, że JPII nauczanie graniczyło z satanizmem, to ja na takie coś nie mam innego języka jak ten, którego użyłem.
  I nie mam zamiaru przed nikim się z tego tłumaczyć.

 218. Guła said

  @6 Pan Dzonyy napisał:

  „2014-07-17 (czwartek) @ 05:35:54
  Panie Guła, właśnie, lekarze weterynarii unikają słowa zdechł, bo to nie jest właściwe, ma zabarwienie negatywne emocjonalnie, a żeby Pan wiedział, ile to wynurzeń bardzo osobistych właściciele zwierząt potrafią wypowiadać, jak przychodzą do lekarza. O zwierzakach, o sobie, o rodzinie….Jak potem powiedzieć, ze np zdechł. To nieetyczne.Nie jest to naukowe pojęcie. To słowo z ulicy.”

  Doskonała opinia panie Dzonyy. Dla niekumatych dodam że te domowe zwierzęta są jak najbardziej uważane za członków rodzin przez poszczególne rodziny i spełniają niepośledni udział w ich rodzinnej integracji.

  (lepiej późno niż wcale panie Dzonyy, sory za zwłokę z odpowiedzią)

 219. DLA MĄDRYCH LUDZI PRAWICY ! ! !
  Chciałem przypomnieć ,że światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
  niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
  .Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – MĄDROŚĆ ! ! !.
  Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.To Polacy
  mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
  STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
  . Nie Żydzi ,tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
  To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,bo prawda jest bardzo prosta.
  Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
  BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !

  NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo
  tak chcą nasi władcy !
  Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
  Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
  DR.JAN KWAŚNIEWSKI

 220. Dzonyy said

  Tak jest Panie Guła 🙂

 221. Boydar said

  Wstrętni banderowcy, co zrobiliście z naszym Panem Gajowym !!!

 222. Boydar said

  Panie Miet z wpisu nr 217

  Rozumiem, że w III RP zajęcia ze studentami może mieć bandyta (jak np. Bauman). Ale żeby w US uczyli analfabeci ? Podobno to taki zaawansowany cywilizacyjnie kraj. Przecież Pan czytać nie umie.

  Cóż napisał bowiem inkryminowany przez Pana zbereźnik Podczaszy ? Ano napisał tak :

  „… JPII (który, jak Ukochany Przywódca, Wiel ki Wódz, Kim Ir Sen, znał się oczywiście na wszystkim i podobnie jak on miał wielkie wizje uszczęśliwiające nowego założonego przez siebie państwa, tak JPII miał wielkie wizje uszczęśliwiające całą ludzkość nową „wiosną Kościo- ła” i „nową ewangelizacją”, zgodnie z którą, wbrew przykazaniu „Nie zabijaj”, uważał za chwalebne i popierał wyrywanie bijącego serca i innych żywych narządów człowiekowi choremu, potrzebującemu leczenia i pomocy lekarskiej …”

  To jest b. trafne porównanie „fenomenu” (spodziewam się, że Pan wie co to „fenomen”) JPII w zakresie dogłębnej znajomości świata i ludzi do karykaturalnie analogicznego fenomenu Kim Ir Sena. Powiedział bym nawet, że trudno znaleźć lepszy przykład. A co do treści satanistycznych ? Ależ oczywiście ! Nieboszczykowi należy się szacunek i godny pochówek. Jeżeli ktoś ma życzenie aby jego ciało posłużyło do zmiany naturalnego biegu rzeczy komuś innemu, jego sprawa. Ale głowa naszego Kościoła nie ma prawa tego popierać czy propagować. Są „matki”, które tylko po to zachodzą w ciążę, aby urodzone dziecko oddać satanistom na kaszankę. To przecież też ich wola, nie wtrącamy się !

  Ja nie wierzę Panie Miet, że Pan jest tak głupi, żeby bez świadomości pisać to co Pan czasem pisze, a to nie jest pierwszy raz. Pan wcale nie jest głupi. To jaki Pan jest ?

 223. Yah said

  Ad 217 Panie Miet, może Pana Podczaszego trochę poniosło, ale czyż nie napisał prawdy ???? A czy od papieża nie moglibyśmy oczekiwać, aby przemyślał swoje poparcie dla czegoś co nie jest miłością bliźniego tylko mamony. Dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło …..

 224. Yah said

  Ad 224 Panie Boydar bo wychodzi tu bałwochwalstwo czyli wiara w człowieka ( JPII ), a nie w Boga w Trzech Osobach…..

 225. Boydar said

  Panie Yah, niech to (224) napisze Pan po amerykańsku.

 226. Yah said

  Ad 225

  Mr. Boydar, because comes out here idolatry or belief in man (JPII), not in God in Three Persons …..

  Ale czemu po amerykańsku ????

 227. Boydar said

  Wydaje mi się Panie Yah, że to nie było bałwochwalstwo, tylko inny syf, ale tą kwestię omawiano w Gajówce wielokrotnie.

 228. Boydar said

  Bo po polsku niektórzy mogą nie zrozumieć. Dzięki 🙂

 229. Griszka said

  Dobre podsumowanie ze strony ludzi Alexa Jonesa ostatniej prowokacji syjonistów. Wskazują też na hipokryzję mediów, które zajmują się jedynie katastrofą MH17, gdy podczas ofensywy Izraela zginęło tyle samo cywili.

 230. Lily said

  Prosze,zapoznac sie z tym blogiem.

  wellaware1.com

  Prawa gorna strona ekranu who’s who

  Polecam przegladnac caly blog

 231. http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/przeklenstwo-piastow,68911#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=yoursinteria&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=23407&iwa_block=yoursinteria

  ~Saddam – 19 min temu
  Radzę poczytać kroniki, Mieszko l jest dopiero 18 władcą Polski. W kronice Bielskiego, napisanej dla króla Zygmunta Wazy, autor podaje, że państwo Polskie ma 3000 lat, to samo pisał chociażby Długosz czy Kadłubek. A my wciąż z uporem maniaka, że Polska powstała w 966 a wcześniej siedzieliśmy na drzewach. „Bolesław Chrobry był na tyle silny militarnie i na tyle zręczny politycznie..”- że w 1025 zorganizował wyprawę na Rzym, który zajął i zabrał z niego tron Juliusza Cezara. Dlaczego nagle i niespodziewanie zmarł? Przyjął zatrutą hostię z rozkazu Papieża. Był zbyt potężny, jego państwo sięgało od Kaukazu po Saksonię i Morze Czarne.

  ~Gość – 47 min temu
  Mieszko I ,był taki sam jak nasz Sikorski! Sprzedał by wszystko co Polskie, naraził by na wojny ze wszystkimi byle by go ktoś z zachodu po pleckach poklepał i powiedział dobry burek dobry, do nogi burek, leżeć. Polski lud był zanim powstał barbarzyński obłudny i podły kościół nasze ziemie sięgały aż nad Łabę . Czas nazwać rzecz po imieniu. Mieszko I był zdrajcą wiary naszych ojców. Mieszko I jest właśnie przykładem zdrady interesów Polski na rzecz zachodu . To co teraz się dzieje to skutek i dalszy ciąg wymazywania Polski z europy . Obudź się narodzie, bo niedługo tylko zostaniesz w gawędach ludowych . Wszelkiego rodzaju zdrajcy Kaszubscy Ukraińscy czy Katoliccy zniszczą nasz kraj. POLSKA NIE MUSI NIKOMU NIC PŁACIĆ.
  ***
  Mieszko I był XVIII władcą Polski od Lecha Afrykańskiego, który przybył na Śląsk z Belgradu z Czechem Afrykańskim w 550 r, prosząc o pomoc dla oblegających Konstantynopol Wandalów Afrykańskich. To zaś, że Polska MIAŁA 3 TYSIĄCE LAT pochodziło od ukonstytuowania się Sejmu na Górze Narad w Poznaniu w roku 1625 pne. Tam każde plemię – niezależnie od języka i wyznania – miało obowiązek przysłania 2 posłów na Święto Kupały.
  Mieszko I był Szczwanym Lisem, który MUSIAŁ za Wszelką Cenę ODZYSKAĆ SZCZECIN, zabrany mu przez Gerona i Wichamana siłą Flot Słowiańskich. Gdańsk był Sobiesławowiczów więc Mieszko musiał Drugi Londyn odzyskać – jak Piotr Wielki Petersburg zbudować.
  Zjazdu w Szczecinie-Gnieźnie w zamakach GRYF i GRABOWIEC był dla Uderzenia Polaków i Rzymskich Niemców na Kolonię, gdzie rządził Król Niemiecki Karol Dolnolotaryński, bo dla Polaków Cesarz Rzymski był lepszy od Króla Niemieckiego. W r. 1025 Polacy szli zaś nie na Rzym a KONSTANTYNOPOL, w trakcie czego Chrobry został zamordowany przez będących w służbie polskiej rycerzy niemieckich.

 232. Yah said

  Ad 227

  Panie Boydar, w tym przypadku tak, ale jeśli wejdzie Pan do jakiegoś kościoła to obrazów i rzeźb , nazwijmy to kontrowersyjnych świętych, jest kilkukrotnie więcej niż Chrystusa.

 233. Boydar said

  Niewątpliwie jest tak (232), jak Pan napisał (kilkakrotnie więcej). Jednak pragnę zauważyć, ze np. takiego św. Pawła, Piotra, Józefa czy nawet Najświętszej Maryi Panny, chrześcijanin i katolik nie uważa za Boga czy nawet bóstwo. Niech Pan przeanalizuje nasze prośby zwane modlitwami; do Boga (obojętnie w której Osobie) modlimy się innymi słowami, do Tych wymienionych wcześniej – innymi. Pokorna prośba do Matki Boskiej o wsparcie czy wstawiennictwo, nie jest bałwochwalstwem tylko … prośbą o wsparcie czy wstawiennictwo ! Do kogo ? Do Tego który JEST BOGIEM.

  Są i uznani za świętych tacy, którzy budzą nasze wątpliwości, często uzasadnione. Czy jednak bardziej zależy nam na zachowaniu „drogi służbowej”, czy jednak na tym, aby nasza szczera prośba została wysłuchana przez Najwyższego. On zawsze słyszy, co do tego nie ma wątpliwości. Zarówno w przypadku modlitwy do św. Pawła jak i św. Pawła drugiej świeżości. I na pewno bierze poprawkę na nasze ludzkie ograniczenia. Kiedyś słyszałem (albo mi się zdawało) jak siedząc na Swym boskim tronie, mruczał pod nosem „Ech durak, ty durak, nu ja liubliu tiebia”.

 234. Yah said

  Ad 233.

  Jest dokładnie tak jak Pan pisze. Nie uważam kultu świętych za bałwochwalstwo – się tak jak Pan pisze pośrednikami miedzy Bogiem a ludźmi, ale powinni być również WZORCAMI do naśladowania i w wielu wypadkach tak jest. Nie mniej uważam, że z naszego (ludzkiego) punku widzenia osoba Chrystusa jest najważniejsza, a najważniejsza modlitwa powinna być modlitwa św. Makarego Egipskiego i Ewagriusza z Pontu. Przez JPII ludzie zapomnieli o Chrystusie i Jego cenrtalnej roli w Kościele – jeździli „na papieża” , a nie przezywać Eucharystię, a tak być nie powinno….

 235. Yah said

  W prawosławiu wszelkie dylematy moralne rozstrzygają mnisi , a nie hierarchia kościelna. Dlaczego ? Bo tylko oni mogą sobie pozwolić na pełny nonkonformizm.

  http://xportal.pl/?p=15290

 236. Boydar said

  Nie chcę na siłę burzyć Panu poglądu (‚kimże jestem …’), ale „wydaje mi się”, że nasz Jeden Bóg objawia się nam w naszym doczesnym świecie w trzech postaciach (ew. osobach). Żadna z Nich nie jest mniej ważna od drugiej („… osoba Chrystusa jest najważniejsza …”). Najważniejsze, jeśli już, jest to, co PRZEKAZAŁ nam Chrystus. Bo stanowi wyjaśnienie i dopełnienie tego wszystkiego, co powiedziane było wcześniej. W przekazie tym, mieści się również i przede wszystkim Jego niepojęta śmierć na krzyżu dla naszego zbawienia.

 237. Yah said

  ad 236

  Jest dokładnie tak jak Pan piszę, raczej chodziło mi o to, że Chrystus spośród trzech Osób Boskich jest najbliższy człowiekowi i ku niemu najłatwiej kierować ludziom modlitwy. Być może niezbyt precyzyjnie sformułowałem myśl ….

 238. Boydar said

  No to mamy konsensus. Dobrze 🙂 Pozdrawiam serdecznie Panie Yah.

 239. Yah said

  Ja również pozdrawiam Panie Boydar.

 240. podczaszy said

  217 Miet

  Człowiecze nie zarzyguj forum zgłoś dr. n. med. o. Jacek Norkowski OP gdzie trzeba za kłamstwa, nieprawomyślność i podważanie świętości Jana Pawła II.

  222 i 223
  P.Boydar i P. Yah

  Notka 180 była w całości cytowaniem z załączonego odnośnika. Dziękuję w imieniu cytowanej osoby za poparcie i obronę;)

 241. Zbigniew said

  Zauważyłem, że zrobiono film „Baczyński”. Czy ktoś widział, potrafiłby ocenić? Przyznaję, że rozmowy radiowe mnie odrzucają (grrr.. jakże nienawidzę radia).

 242. towarzysz0 said

  Ad 241
  Panie Zbigniewie
  Oj, myslalem, ze tylko ja jestem taki chory.
  Nie znosze radia.
  Porownuje to do sytuacji, gdzie moje mieszkanie bez drzwi i scian znajduje sie na Dworcu Centralnym.

 243. Boydar said

  Tak, tak Panowie. A tacy np. bogobojni szariaci, nienawidzą swoich zgwałconych sióstr. I w ramach upuszczania złej krwi kamienują je do spółki z tatusiami, dziadkami i sąsiadami. Spółka dotyczy oczywiście celnego trafiania gruzem w oko zgwałconej.

 244. podczaszy said

  http://www.pch24.pl/grzegorz-braun–najblizszy-tydzien-spedze-w-wiezieniu,24345,i.html

  Tak się faktycznie stało. Braun zgłosił się do wrocławskiego aresztu. Nie został jednak przyjęty. Reżyser zgłosił się więc do sądu, do wydziału odwoławczego, który zasądził karę. Tam dowiedział się, że powinien pójść na policję. – Przypuszczam, że dokumenty tej sprawy krążą teraz między sądem a policją. Być może przyjdzie do mnie jakieś wezwanie do poddania się każe lub po prostu zostanę zatrzymany – mówi Braun.

  http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-nie-bedzie-aresztowany–na-razie,24361,i.html

  Co takiego się wydarzyło?

  Jak Pani wie, jestem we Wrocławiu sądzony za rzekomą napaść na Policję – po tym, jak wiosną 2008 roku to ja zostałem poturbowany przez tajniaków, poskarżyłem się urzędowo, po czym moje skargi zostały odrzucone, a ja sam zostałem postawiony przed sądem. I stoję tak już siódmy rok – a końca nie widać. Na początku tego roku poskarżyłem się wreszcie na przewlekłość postępowania – i tę skargę odrzucono. Na kolejnej rozprawie – a było ich już przecież w kolejnych instancjach razem kilkadziesiąt – sędzia Korzeniewski dopuścił się skandalicznego naruszenia procedury i mojego prawa do obrony: zrezygnował z przesłuchania powołanego świadka. A świadek to istotny: policjant-bandyta, nazwiskiem Balcerzak, który dowodził w 2008 roku tą grupą, która mnie napadła. Dziś nie jest już czynnym funkcjonariuszem – stając w drzwiach sali rozpraw rzucił do sędziego, że się spieszy, bo ma „do podpisania kontrakt za dwa miliony”. I sędzia Korzeniewski puścił go bez żadnych pytań [patrz: http://www.youtube.com/watch?v=6tuNCobXOlA ]. Na co zareagowałem – za co z kolei sędzia wymierzył mi kare grzywny. Przy czym w uzasadnieniu tej decyzji przywołał rzekomo obraźliwe słowa, których miałem użyć; „bandyta” i „złodziej”. Bandyta, owszem, tak powiedziałem – bo to fakt. To on przecież nawoływał swoich podwładnych do złamania prawa – kiedy niższy funkcjonariusz nazwiskiem Wadowiec (dziś mój główny fałszywy oskarżyciel) wahał się, czy ma mi się regulaminowo wylegitymować, do czego zgodnie z prawem go wezwałem – wówczas to ów Balcerzak rzucił: „Co się będziesz tu z nim p…lił” [patrz np.: http://www.blogpress.pl/node/1734 ]. Więc „bandyta”, owszem. Ale „złodziej” – to sobie Sąd uroił – tego słowa nie użyłem, bo nie jestem przecież wprowadzony w interesy p. Balcerzaka na tyle, by dokonywać takiej ich ewaluacji. Od decyzji o nałożeniu grzywny odwołałem się. I oto kilkanaście dni temu Sąd Odwoławczy, nie wysłuchawszy moich argumentów, tę decyzje podtrzymał – przywołując te samo urojone uzasadnienie decyzji. Kiedy Wysoki Sąd ogłosił wyrok, wstałem, pożegnałem się z moim adwokatem i wyszedłem z trzaskiem zamykając drzwi za sobą. I za to właśnie wysyła się mnie na tydzień do aresztu – lepsze to, niż nic, bo innego urlopu w tym sezonie mieć nie będę.

  No tak, ale zdaje się, że „Przysięgę Hipokratesa” w nowych pokoleniach medyków nie wszyscy już znają – została ona przecież zastąpiona jakimś tekstem o powadze nie przewyższającej „przyrzeczenia zuchowego”, w którym jasność dyrektyw została skutecznie rozmyta, więc i o kategorycznym zakazie odbierania życia nie ma już mowy.

  http://ksd.media.pl/aktualnosci/2290-grzegorz-braun-obowiazujacy-w-post-prl-u-tzw-kompromis-aborcyjny-jest-dokladnie-na-poziomie-tego-co-zaprowadzil-hitler

 245. Premizlaus said

  Gajowego nie ma, to sporo komentarzy tutaj teraz będzie.

 246. Boydar said

  Tak sobie poczytałem http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-apeluje-o-zaostrzenie-sankcji-wobec-rosji/6mvt8

  a potem sobie klikłem w http://www.theatlanticpost.com/middle-east/rouhani-responds-netanyahus-u-n-address-4108.html

  I tak się teraz zastanawiam, co oni mają takiego w twarzach, że można za nimi iść i na koniec świata …

 247. Boydar said

  I nagle mnie olśniło – TO JEST FILM !!! http://www.de-funes.de/biographie.html

  No to co ze horror …

 248. Premizlaus said

  Re 214:
  Sporo mahometańskich fanatyków się tam wypowiada.

 249. Boydar said

  „… Kartapołow dodał, że rosyjskie satelity nie wykryły żadnych rakiet wystrzelonych w kierunku samolotu Malaysia Airlines. Poprosił też Amerykanów, by pokazali zdjęcia satelitarne, jeśli mają dowody, że w tym rejonie wystrzelono pociski /rakiety Z-P przyp. mój/…”

  to za http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Sztab-generalny-Rosji-to-ukrainski-samolot-bojowy-zestrzelil-malezyjskiego-boeinga,wid,16768831,wiadomosc.html

  Nasze MSW wyjaśniło by to od razu – „Obywatel Boeing popełnił samobójstwo”. A niezawisły prokurator dodał by ze współczuciem – „Przeprowadzone czynności nie wykazały udziału osób trzecich”. Mają chłopcy Parchatenko problem, nie drażni się grzechotnika bosą stopą …

 250. http://historia.wp.pl/title,Prof-Witold-Kiezun-dla-WPPL-wiekszosc-moich-studentow-uwaza-Polakow-za-nazistow,wid,16753214,wiadomosc.html?ticaid=1131fa/

  Diabeł dał Żydowi Rosję, ale gdy po latach odwiedził swego Syna, żeby zapytać, JAK MU SIĘ WIEDZIE? to ten podał go na NKWD, które wysłało Diabła na Kołymę.

 251. Siggi said

  Opinia z Sieci …

  Ryzyko podjete przez Kijów opłaciło sie… Przed lotem zestrzelonego malajskiego MH17 ukrainska ofensywa zaczela sie spowalniac popzez zdolnosc separatystow do zestrzeliwania ukrainskich transportowcow i mysliwcow przy pomocy rakiet. Nagle 5 dni przed MH17 nastapila dramatyczna eskalacja gdy separatysci zestrzelili ukrainski samolot transportowy, demonstrujac tym ze zaden ukrainski samolot nie jest juz bezpieczny nad wschodnia ukraina. Stało sie jasne ze separatysci maja dostep do nowoczesnych rakiet. Bez kontroli nieba ukrainska ofensywa zakonczylaby sie kleska. Wiec jak Kijow odpowiedział? Malezyjski MH17 normalnie lecialby na południe od strefy dzialan wojennych ale został skierowany przez kijowskie stacje obslugi radarowej dokladnie nad teren najbardziej zacieklych dzialan. Potem MH17 zostal zestrzelony nad pozycjami separatystów przez czekajacy ukrainski mysliwiec lub przez separatystów. Kijowska maszyna propagandowa ruszyla od razu, jeszcze w chwili gdy nawet miejsce katastrofy nie bylo dokladnie znane, obarczajac wina separatystów. Swiat pograzyl sie w horrorze. Przez nastepne dni straszne historie sa przedkladane publice- w stylu nonsensu ze 100 badaczy HIV zginelo. Amerykanscy spece od propagandy nauczyli kijowskie wladze jak postepowac, im wiecej strasznych naglowków tym lepiej. I wyrzutnie rakietowe separatystów ucichły…. Kijów od razu wykorzystał okazje do ataku na calym froncie jednoczesnie z powietrza i na ladzie. Zamordowanie 20 rosyjskich cywili w Lugansku nastepnego dnia po katastrofie przeszlo bez echa, przytloczone propaganda o malezyjskim samolocie. Aby trzymac Rosje i separatystów na kolanach Kijów , zachodnie media i USA zalewaja propaganda cale media i internet zmniejszajac sympatie dla mordowanych separatystów- cywili.Przy tym odstraszaja separatystow od stosowania rakiet przeciwlotniczych. I oto skutek kijowskiej kampani masowych morderstw i kłamstw . ukrainskie czolgi pomykaja po Doniecku gdy ukrainskie mysliwce kraza nad glowami separatystow bombardujac do woli wschodnie miasta pozbawione ochrony przeciwlotniczej.

 252. jaszmija said

  Zanim rozwalą mi głowę: samolot został zestrzelony przez Kijów – kontroler ruchu lotniczego lotniska „€žBorispil”€

  Hiszpański pracy kontrolerów ruchu lotniczego na lotnisku „Boryspil” powiedział, że malezyjski samolot został zestrzelony przez ukraińskich wojskowych, którzy teraz chcą zrzucić winę na milicję. Pisał o tym w Twitterze, według LifeNews .

  Według kontrolera ruchu lotniczego, do momentu katastrofy „Boeing” towarzyszy ukraińskich bojowników. Powiedział też, że po tym został złapany wieża kontroli cudzoziemców lotnisko. Menedżer zauważyć, że informacja ta została potwierdzona za pomocą radaru, które wszystkie były wyraźnie widoczne.

  W swoim Twitterze hiszpańskiego menedżera pozostawia wiele wiadomości, ale w tym momencie jego konto nie jest dostępne. 24smi.org publikuje Hiszpan translating tweety w porządku chronologicznym:

  – Katastrofa lotnicza: samolot pasażerski rozbił się na Ukrainie, obwód Donieck
  – Katastrofa lotnicza, samolot 777, w rejonie Doniecka
  – Forum 777 „Malaysia Airlines” rozbił się na Ukrainie na granicy z Rosją
  – W 777 „Malaysia Airlines” 280 pasażerów
  – Władze Kijowa spróbować zrobić to prorosyjski atak milicji
  – Nie! Wydaje się, że Kijów osiągnął to, co chciał
  – W Kijowie ponownie przejął kontrolę wieży
  – Potwierdzony: 777 samolot zniknął z radarów o raportach odnotowano anomalii
  – Samolot został zestrzelony, to nie jest przypadek
  – Ta katastrofa nie jest całkiem normalne. Grożą nam w sterowni
  – W każdej chwili będziemy odbierać telefony
  – Przed odebrać telefon lub będę rozbić głowę: był hit KIJÓW
  – Mamy potwierdzenie, że samolot zestrzelony. Władze Kijowa mają już wszystkie informacje
  – Co personel zagraniczny w wieży kontrolnej: Zbierz informacje
  – B777 samolot poleciał w towarzystwie dwóch ukraińskich bojowników jak czas od kiedy zniknął z radarów
  – Jeśli władze Kijowa chcą usłyszeć prawdę – dwa myśliwce poleciał blisko, ale nie są one mu zapukał
  – Natychmiast po utracie władz B777 Kijowie poinformował spadek. Jak oni dowiedzieć się o niej tak szybko?
  – Jak donosi 19.00 osbitom samolot później wziął nasze przekazującego. Cudzoziemcy nadal tutaj
  – Dla niedowierzaniem: wykryte wszystkie radary. Samolot zestrzelony Kijów. Na to wszyscy wiemy i wojskowych
  – Wojsko uznają, że Ukraina to zrobił, ale nie wiem, który zamówił
  – Kilka dni temu powiedziałem, że wojsko chce usunąć Poroszenko. Być może jest to przypadek, i wydaje rozkazy Tymoszenko
  – Zamknięcie przestrzeni powietrznej
  Przypomnijmy, Malaysian Airlines samolot został zestrzelony 17 lipca około godziny 19:00 czasu moskiewskiego. Samolot rozbił się w pobliżu miasta śniegu. Jak wynika z tej klęski zabitych 298 ludzi.

  Autor: Michael Savastyanov

  (Automatyczne tłumaczenie przez Google.)

  Źródło: http://24smi.org/news/17366-aviakatastrofa-na-ukraine-samolet-byl-sbit-ukrains.html

 253. http://www.fakt.pl/wydarzenia/matka-iwony-wieczorek-wie-kto-uprowadzil-jej-corke-,artykuly,475764.html

  Duża plansza ze zdjęciem Córki i Matki z napisem: SZOKUJĄCA SPOWIEDŹ MATKI IWONY WIECZOREK: To było morderstwo!
  WSZYSCY MATACZYLI a Policja zachowywała ie tak, jakby NIE CHCIAŁA SIĘ WTRĄCAĆ – czyli że była zaangażowane Ciemne Siły? Potem tytuły prasowe głosiły, że IWONA WIECZOREK BYŁA PRZED ŚMIERCIĄ TORTUROWANA, czyli że posiadała jakieś Tajemnice – może w rodzaju gdańskiej licealistki-blondynki, która powiedziała bogatemu Dawidkowi, żeby się od niej ODCZEPIŁ. Wobec tego została zgwałcona PUBLICZNIE przez jego trabantów więc poszła do domu i POWIESIŁA SIĘ.
  Tu też mamy ten wątek, bo Iwona w hotelu PRAWDZIC uciekła Arabowi, ale przed domem zajechał jej drogę samochód, do którego wsiadła lub została Wciągnięta? ale Policja nie chciała o tym wiedzieć, bo nie chciała mieć nic wspólnego z Pułkownikiem Kadafim z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej czy Mafii Śmieciowej?

 254. WOW said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/zydzi-beda-walczyc-o-ukrainski-donbas#

  „Pierwszym, który poinformował o uzyskaniu pozwolenia od oficjalnych władz na utworzenie ochotniczego oddziału wojskowego, składającego się z etnicznych Żydów czujących się patriotami Ukrainy, był mieszkaniec Odessy Maksym Nejman.Mam 25 lat. Służyłem w CAHALe (izraelskim wojsku), dosłużyłem się do stopnia samara (starszego sierżanta). Razem z innymi zapaleńcami żydowskiego pochodzenia zdecydowaliśmy, że utworzymy własny batalion ochotników i pojedziemy na wschód. Naszą inicjatywę podtrzymało prawie 250 osób. 70 z nich już na dniach wyjeżdża do obozu treningowego, gdzie przez 2-4 tygodnie będą ćwiczyli, jak walczyć z wrogiem na polu boju – opowiada Nejman.

  Każdy z ochotników musi spełnić szereg warunków – być po służbie wojskowej w Armii Obrony Izraela albo ukraińskich Siłach Zbrojnych (wielu ukraińskich Żydów ma podwójne obywatelstwo i byli zobowiązani do służby w izraelskim wojsku), czuć się patriotą Ukrainy oraz przejść przez komisję lekarską.

  Oddziały „Matilan” w Izraelu pełnią funkcję specjalnych jednostek wojskowych ochrony pogranicza.”

 255. revers said

 256. Guła said

  AniK też nie ma.

 257. Boydar said

  Grabisz se Pan, Panie Guła 🙂

 258. JO said

  ad.194. Prosze Pana. Slowa Pan wyrywa z Kontekstu. Kontekst dotyczyl Ubioru i wplywu tego ubioru nawet nastoletnich dziewczat ( a nie „dziewczynek” kilkuletnich….) na mezczyzn. W Gajowce jest Tekst Ksiedza Gladkowskiego, ktory okresla kazda Kobiete ubrana niegodnie jak – tu nie pamietam dokladnie slowa, ale chyba to slowo – alaprostytutka. Prosze sobie przeczytac.

  I w tym kontekscie dawno juz temu mowilem o kobietach w tym mlodych jako „Prostytutkach”

  Pana Gajowego Emocjonalne powolanie sie i Pana „Krakanie” w ten sposob , na moja wypowiedz jest mnie krzywdzace.

  Tak samo krzywdzace jest to, ze ja obiecalem nie okreslac juz kobiet w spodniach jako Ziejacymi… a wymyslilem nowe , lagodniejsze – cos w rodzaju – ” Gorszacymi Kroczami „.

  Wydaje mi sie , ze slowa dotrzymalem a wiec przywolanie tego co bylo a nie jest – jest…, znow – Emocja niezdrowa i mnie krzywdzace.

  Co do Pana Wandaluzji i mnie – to ja nie obrazam Chrystusa jak Pan Wandaluzja i Katolikow ( i tu juest wielka roznica pomiedzy nami…)a moje wypowiedzi moje sa czasm z bledami i ogolne z prozaicznych przyczyn.

  Rowniez okreslam ludzi ad personem, bo niegodne jest mowic ad rem, co nie oznacza, ze ludzi wyzywam a dosadnie okreslam ludzkie czyny, lub mowe. To , ze to szokuje, to inna sprawa. Moze szokuje wlasnie dlatego, ze niemalze wszyscy przywyklismy do poprawnosci politycznej i niemalze kazdy juz mowi „nowomowa”?

  Tak, roznica pomiedzy mna a Panem Wandaluzja jest , ale nie taka jaka niektorzy tu opisali….

 259. JO said

  ad. 197. Panie Boydar, prosze mi powiedziec, dlaczego Pan chce mi ” przywalic lopata „?

 260. JO said

  ad.6. Lekarze Weterynarii nie uzywaja zlowa „zdechl” , tak, bo to ma wydzwiek negatywny, ale dla ich Pieniedzy Prosze Pana. Che, che, che, juz widze jak Lekarz Weterynarii skubiac wlasciciela zwierzaka w oczy mu mowi jak to on cierpi i „Umiera” a za plecami do swojej „pielegniarki” jezeli ja w ogole w PRL Bis posiada mowi po eutanazji , np: „Qwa za dlugo ten zwierzak zdychal…” i zdenerowal mi tym klienta.

  Problem jest w tym, ze Lecznice Weterynaryjne juz nie Swiadcza Uslog Weterynaryjnych a sa Uslugodawcami dla Przemyslu Weterynaryjnego a raczej Weterynaryjno – Farmaceutycznego.

  Oczywiscie, za niektorymi wyjatkami….to tak po to napisalem by uniknac zarzutow….

  Leczice Wetrynaryje prawdziwe istnialy za PRL ale juz nie dzis…

 261. revers said

  lgbt wchodzi do kosciola od zachrystii, wlasnie obama wydal dekret djacym prawo pracy lgbt na rowni z heteroi orientacjami plciowymi. co oznaacza w praktyce ze w katechezie, w bibli pojawia sie nie synowie bozy, bog ojciec , czy nie matka boska a ono, nie wiadomo bog 1, bog 2, bogini 1, bogini 2.

  http://www.foxnews.com/opinion/2014/07/21/obama-lgbt-executive-order-endangers-religious-liberty/

  no coz, postep nie nadarzy za szatanistami lub poprawnosc polityczna, a teraz popcioczcie na Putina calujacego Ikone z synem bozyym..

 262. Zerohero said

  http://kompania.kresy.pl/produkt/koszulka-moskwa-1610/?utm_source=Kresy&utm_medium=baner-rotowalny&utm_campaign=produkty-rotowalne

  Dawne dzieje, ale jeśli portal Kresy ekscytuje się bestialstwami z 1610 roku, gdzie to z pamiętników polskich żołnierzy możemy wyczytać, że „nie oszczędzaliśmy nawet osesków”, to pytam: dokąd do k… nędzy oni zmierzają i jak zareagują na dumną rosyjską koszulkę pt. „rzeź Pragi”. Będzie wtedy święte oburzenie? Coś się redkacji w glowach popie..liło. typowe banderowskie myślenie, bo Polska na okupacji Moskwy nie zyskała, ale dla Rosji była to smuta. Dokładnie jak z Wołyniem. Ukriana g miala, a zabiła 200tys Polaków.

  Tfu!

 263. NyndrO said

  Ad 257.*Między mną a Panem jest sztama,przynajmniej z mojej strony.Ale na tym zdjęciu były właśnie niewinne dziewczynki.Ja Pana nawet szanuję,mimo,iż jestem poganinem,ale to przecież nie znaczy, że aż tak skończonym głupkiem.Dodam,że teraz się Pana zupełnie inaczej czyta.Czyli to nie Pan Kierownik był emocjonalny,a Pan wtedy.Jest OK,ale zostaną zapamiętane Pana deklaracje.I jak Pan nie dotrzyma,to ja Pana wyzwę na pojedynek.*Zupełnie na serio,zaproponowałem swojej,że pójdziemy do krawca i uszyją Jej długą suknię.To przetworzyła (mimo,że lata w mini),ale chustę wyśmiała.I to chyba nie znaczy,że jest mądra.No to zaproponowałem taką chustę wiązaną „do tyłu”.Jak czasem nosi Łobaszewska.No i się śmiać przestała.

 264. Siggi said

 265. Guła said

  Grabi nie grabi, ale jej ni ma.

 266. Boydar said

  @ Pan JO (259)

  Panie JO Szanowny. Wykreowana przez Pana (spodziewam się, że jest Pan Facetem) postać „JO” jawi się czytelnikom Gajówki jako „rąbnieta w kierunku przyzwoitości”. Nie piszę nawet „katolicyzmu”, gdyż katolik jest przyzwoity generycznie. Sposób w jaki „Pan JO” prezentuje a potem broni swoich (w rzeczywistości nie swoich a katolickich) szańców, nie przystaje do konwencji prowadzonej wojny. Nie przystaje, bo niestety, żadna konwencja nie obowiązuje. Ci, którzy walczą z katolicyzmem, a dalej z przyzwoitością, żadnych konwencji nie chcą i nie uznają. Nie po to napisano talmud, aby goj miał prawo do wygranej. Nie jest nawet istotne, czy w danym momencie Pańskim oponentem jest talmudysta – wykoślawienie dyskursu publicznego jest wszechobecne i wszechogarniające. Punkt niestety dla pomiotu diabła. Nie ma Pan szans na zwycięstwo w chwale, przeciwnik jest zbyt oślizgły. Proszę sobie przypomnieć scenę z filmu „Wstrząsy” i tą piękną skarpę. Tu trzeba Zagłoby a nie Zawiszy.

  Co do łopaty, zupełnie nie rozumiem czego Pan nie rozumie. Moim (197) przywołałem Pana w okopy, na rehabilitację („… potrzebuję trochę się wyciszyć …”) nie pora. Jaki Panu lepszy paszport potrzebny ode mnie ?

 267. Boydar said

  Co znaczy „nie ma” drogi Panie Guła ? Pani Maruszyna obije Panu mordę przy najbliźsiejszej okazji i będzie miała rację 🙂

  – AniaK powiedział/a – 2014-07-21 (poniedziałek) @ 18:29:18 [ https://marucha.wordpress.com/2014/07/20/dlaczego-rzadzi-nami-strach/#comment-400074 ]
  – Guła powiedział/a – 2014-07-21 (poniedziałek) @ 20:37:24 [AniK też nie ma]

 268. JO said

  ad.266. Kiedys , jak bylem w Liceum Ketrzynskim dostalem od Pani Borowik ksiazke ” Ostatni Bledni Rycerze”. W zasadzie, ta wpaniala nauczycielka probowala powiedziec mi lata temu to co Pan napisal dzis.

  Dziekuje za Pana slowa i przypomnienie mi o tym.

 269. towarzysz0 said

  Pfuj!
  Jak dlugo bedziecie robili sobie odciski na palcach kiwajac nimi w bucie???
  Czyz nie sa o niebo lepsze soczyste bable, ktore nie watpliwie w liczbie mnogiej wyrosna, jesli udacie sie na Pielgrzymke?
  http://www.piusx.org.pl/pielgrzymka/
  Zaznaczam – Pielgrzymka jest miedzynarodowa!

 270. Marucha said

  Ja bardzo lubię radio.
  Tylko nie ma w nim co słuchać. Ale to nie wina radia. Radia nie należy likwidować, jak by zaproponowali oszołomscy zwolennicy niszczenia wszystkiego, co można by naprawić, włącznie z Państwem Polskim.

  Kiedyś, kiedyś lubiłem Radio Maryja…

 271. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prof-Maciej-Mrozowski-Polska-potrzebna-Rosji-jako-wrog,wid,16770187,wiadomosc.html

  Ekspert: ATAK NA POLSKĘ MOŻE BYĆ PODSTĘPNY I WREDNY

  Asz – potomek bankiera Powstania Styczniowego na Białorusi – już kilkanaście lat temu powtarzał, że Opryczna Rosja bez zaatakowania Polski nie ostanie się. Najpierw będzie to atak na Augustów i Suwałki, a jeśli Polscy będą się bronić skutecznie to II krokiem będzie atak nuklearny na Warszawę – i dlatego Tusk zlikwidował armię polską.
  Gdyby nie Polacy to Wszyscy Rosjanie mieliby już spermę jezuicką z haremów sułtańskich – czego Opryczna Rosja Polakom NIE WYBACZY. Teraz pretekstem może być oskarżenie Polaków o HOLOKAUST, gdyż Opryczna Rosja płodziła AMERYKANÓW na Syberii kosztem 17 milionów Polaków wg księcia Pożarskiego i Stu Małych Narodów Rosji wg Broz-Tity-Pindara.

 272. Panie Gajowy, polecam uwadze esencję pracy wielu lat.
  http://bgoczynski.wordpress.com/2014/07/22/polskie-sady-studium-urzedniczej-psychopatii/

 273. towarzysz0 said

  Ad 270

  Mysle, ze jednak bez radia byloby lepiej. Sluchac zywe slowo, znalezc medrca i sluchac. To jest rzecz dobra. Aby znalezc takowego ilez trzeba sie namodlic, nachodzic. I te madrosci odpowiednio sa doceniane i uzywane.

  Natomiast, gdy poprzez radio otrzymujemy perly (ja mowie oczywiscie o ewentualnych perlach, o takim wyimaginowanym RADIU, ktorego nie ma) to i nie doceniamy, nie przezuwamy tego;
  wleci i wyleci. Sluchamy, a nie slyszymy. Mysle o szkodach, wynikajacych z tego – u nas powstaje poczucie madrosci, zupelnie nie zasluzone;
  powtarzamy frazesy, ktorych nie rozumiemy.
  Tak wiec, nie stajemy sie rozpowszechnicielami dobrej idei, a wrecz, poprzez nieprawidlowe zrozumienie, odrzucamy potencjalnych zwolennikow.
  To rozwazania dotyczacego DOBREGO RADIA i rzekomych korzysciach latwego dostepu do MADROSCI.

  W praktyce, DOBREGO RADIA NIE MA. Bo jest ono uzywane jak lodowka, czyli na okraglo. I szkod , takie radio nasieje co niemiara.
  Czyz SREDNIOWIECZE NIE JEST WSPANIALE?

 274. https://marucha.wordpress.com/2014/07/16/wolne-tematy-43-2014/#comment-400170

  258. JO powiedział/a – 2014-07-21 (poniedziałek) @ 23:03:52
  ad.194.
  (…) Tak, roznica pomiedzy mna a Panem Wandaluzja jest , ale nie taka jaka niektorzy tu opisali….

  Bardzo Panu JO dziękuję za tą deklarację i Żal, jako chadek, nie może przyłączyć się do mnie. Proponuję jednak panu JO biznes: Niech wyegzekwuje od Arabów należność za MÓJ kataster jerozolimski – ale nie wg Znaleźnego Napoleońskiego tylko Rzymskiego, gdyż jest to status WOJENNY – za 1/3 gratyfikacji wg prawa Amerykańskiego.
  Każda kancelaria amerykańska wzięłaby to z Pocałowaniem ręki, ale zostałaby OTRUTA przez Amerykanów czyli Holokaustów. Takich przypadków było już 2:
  1. Proces z zaskarżenia przez wrocławską Gminę Żydowską wydawnictwa Worldmedia za wznowienie książki PRZEZ MORZE CZERWONE KU GETTOM EUROPY, z Podziękowaniem dla Kanclerza Adolfa Hitlera. Gdy jednak Sąd zapowiedział wydanie Wyroku to Wydawca wyjął z teczki moją książkę INCYDENTU NIE BYŁO więc Pozwy poprosiły o Polubowne załatwienie sprawy, przed czym wzbraniały się. – Gdy zapytałem o wysokość Kontrybucji to usłyszałem ILE CHCIAŁ.
  2. Ogłoszenie przez koncerny National Geographic, Sony i Bangalur Microsoft PROTEKTORATU NAD BIBLIĄ za 400 ataków żydowskich ogierków na MOJĄ Świątynię Salomona, ale po pewnym czasie koncerny te Nabrały Wody, co wypada tłumaczyć zainkasowaniem KONTRYBUCJI.
  Jeśli Gajówkowicze podejmą się tego to zrezygnuję z 33% Amerykańskich na 50% Cygańskich. – Byłoby fajnie, gdyby obok 3 potentatów hipotecznych Palestyny: Greków, Rosjan i Ormian, pojawili się CYGANIE…

 275. JO said

  ad.274. Panie Juliuszu! Ja nie jestem Chadekiem a Rojalista.

  Nie mam „Zalu” , ze nie moge sie do Pana przylaczyc, gdyz Pan :

  1. Obraza Pana Boga, Kosciol.
  2. Pan jest osoba „wierzaca inaczej”
  3. Pan Majac duza wiedze, wspanialy umysl uzywa go w sposob NIEKATOLICKI tworzac malozrozumialy Belkot Celowo, tym sie rozniacy od mojego, ze jezeli Moj od czasu do czasu tu na Forum zaistnieje to jest on NIECELOWY I zawsze w Dobrej , Bozej Intecji.

  Katolika wypowiedzi zawsze powinny byc czyste,klarowne na „Tak, tak, nie, nie ” do czego ja ulomnie z powodu dysleksji, dysgrafii, braku mozliwosci czasowych…ale DAZE.

  Pan siedzie na Du-pie, „pier-dzi w Stolek” jak to mawial nauczyciel moj z Fizyki – Pan Lozinski – I tworzy CELOWO -BELKOT wielokrotnie obrazajacy ….

  Pana propozycje belkotliwa niech Pan skieruje do kogos innego, np Pana Romana K.

 276. NyndrO said

  A tak w ogóle,to Pan YO gra na ataku reprezentacji Brazylii.Mam dowody.

 277. AniaK said

  Re253:
  „Tu też mamy ten wątek, bo Iwona w hotelu PRAWDZIC uciekła Arabowi, ale przed domem zajechał jej drogę samochód, do którego wsiadła lub została Wciągnięta? ale Policja nie chciała o tym wiedzieć, bo nie chciała mieć nic wspólnego z Pułkownikiem Kadafim z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej czy Mafii Śmieciowej?”

  Panie Juliuszu Prawdzicu-Tell, a może Iwona szczęśliwie dotarła do domu? Takiej ewentualności nie brał Pan pod uwagę. Przeczytałam z dużą uwagą zapodany przez Pana artykuł, i nie sądzę, żeby ta trójka czy czwórka dzieciaków – w tym Szef Mafii Śmieciowej – byli katami Iwony. Oni trochę kręcą, zmyślają…ale to są typowe zachowania nastolatków. Ponieważ doszło między nimi a Iwoną do jakiegoś nieporozumienia, to myślę że oni mieli wyrzuty sumienia, i różnymi sposobami próbowali się z Iwoną skontaktować.

  Ja znalazłam jeszcze ciekawszy obszerny artykuł w tej sprawie.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16339075,_Mam_swoje_podejrzenia_i_bede_o_nich_mowic___OPOWIESC.html

  Po uważnym przeczytaniu moją uwagę przykuło kilka szczegółów. A mianowicie:

  – nowe szpilki zakoszone matce – mogą świadczyć o tym, że Iwona nie do końca była grzeczną dziewczynką
  – po raz pierwszy zwróciłam uwagę na to, że matka i córka mają takie samo imię
  – dość mocne podobieństwo wizualne matki i córki

  Matka Iwony ciężko pracowała na swój wizerunek, dzieci nie zawsze niestety potrafią to docenić, a co gorsza, pomimo pracy od podstaw, z wiekiem czasami odzywają się inne geny. Po minie młodej Iwony widać, że ona nie należy/należała raczej do osób niezależnych. Niosąc w ręce te szpilki, chyba czuła że jej się dostanie od matki.

  No i na zakończenie posłużę się słowami matki.

  „Ja nikogo nie oskarżam. Mam tylko wątpliwości. Bo policyjne śledztwo było słabe, bo niektórzy za dużo kłamali w tak poważnej sprawie. Może moje podejrzenia są całkowicie błędne. W takim razie już teraz przepraszam. Ale ktokolwiek to zrobił, musi wiedzieć jedno – nie przestanę szukać, dopóki się nie dowiem, co się stało. Przestanę, jak się dowiem.”

 278. AniaK said

  Korekta. Wsadziłam „nie” tam gdzie nie trzeba.

  Po minie młodej Iwony widać, że ona należy/należała raczej do osób niezależnych.

 279. AniaK said

  Może z tym cytatem trochę przesadziłam. Tyle wystarczy.

  „Ja nikogo nie oskarżam. Mam tylko wątpliwości. Bo policyjne śledztwo było słabe, bo niektórzy za dużo kłamali w tak poważnej sprawie. Może moje podejrzenia są całkowicie błędne. W takim razie już teraz przepraszam.”

 280. Premizlaus said

  Panie Januszku kochany!
  Nareszcie się Pan odezwał! Tak pusto było tutaj bez Pana.

 281. Yah said

  Ad 253

  To skutki Shengen . W ciągu kilkunastu godzin mogłaby być w dowolnym miejscu UE. Dałby coś przegląd z monitoringu stacji benzynowych – ale nikt tego nie zrobił. Porwanie na zlecenie – dom publiczny lub narządy ( których pobieranie popierał kremówkowy święty)….

 282. podczaszy said

  Statki przywożące niewolników do USA

  Nazwa statku – Właściciel – Etniczność

  Abigail – Aaron Lopez, Moses Levy, Jacob Franks – Żydzi

  Crown – Issac Levy i Nathan Simpson – Żydzi

  Nassau – Moses Levy – Żyd

  Four Sister – Moses Levy – Żyd

  Anne & Eliza – Justus Bosch i John Abrams – Żydzi

  Prudent Better – Henry Cruger i Jacob Phoenix – Żydzi

  Hester – Mordecai i David Gomez – Żydzi

  Elizabeth – Mordecai i David Gomez – Żydzi

  Antiqua – Nathan Marston i Abram Lyell – Żydzi

  Betsy – Wm. De Woolf – Żyd

  Polly – James De Woolf – Żyd

  White Horse – Jan de Sweevts – Żyd

  Expedition – Johna i Jacob Roosevelt – Żydzi

  Charlotte – Moses i Sam Levy i Jacob Franks – Żydzi
  Caracoa – Moses i Same Levy – Żydzi

  Źródło: Elizabeth Donnan, 4 Volumes, ‚Documents Illustrative of the History of the Slave Trade to America’ Washington, D.C. 1930, 1935 Carnegie Institute of Technology, Pittsburgh, Pa.

  http://www.tworca.org/zmienianie_historii.html

  Niemcy do tego stopnia chcieli być wiarygodni, że ujawnili nawet rozstrzelanych polskich oficerów – Żydów, uznanych za zagrożenie i rozwalonych przez swoich rodaków. Pomysłodawcą eksterminacji polskiej elity państwowej był oczywiście szef NKWD Ławrientij Beria (Żyd!), który realizował plan wraz z zespołem składającym się w przeważającej części z ludzi takich jak Bogdan Zaharewicz Kobułow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein (transport), Sierow(ludzie pochodzenia żydowskiego !!!). Sam mord „zatwardziałych, nie rokujących poprawy wrogów władzy sowieckiej” w lesie katyńskim prowadzili na miejscu kierowniczy funkcjonariusze mińskiego komisariatu NKWD – Abram Borysowicz, Lew Rybak i Chaim Finberg. O bezpośrednich katach, strzelających Polakom w tył głowy, posiadamy informacje dzięki polskiemu Żydowi Abrahamowi Vidro
  http://www.tworca.org/katyn.html

  CÓŻ WIEC STALOBY SIE, gdyby wielu ludzi zaczelo wierzyc, ze rewizjonisci maja racje a holocaust to jeden wielki mit?

  – Rzecz jasna upadlaby wtedy religia „Holocaustu”,

  – zniszczony by zostal jeden z centralnych elementow kultury, polityki i ideologii wspolczesnego Zachodu,

  – zniknalby glowny fundament tozsamosci wspolczesnych Zydow zarowno tych zyjacych w Izraelu, jak i tych zyjacych w diasporze.

  – Panstwo Izrael straciloby swoja legitymacje i mozliwosc wykorzystanie „Holocaustu” jako podstawowego instrumentu swojej polityki.

  – Spadloby do poziomu normalnego panstwa i byc moze przestaloby istniec, szczegolne, ze Stany Zjednoczone nie moglyby juz otaczac go specjalna protekcja i wyschłyby w ten sposób źródła finansowania tego państwa z zewnątrz

  – Jak pisal prof. W. D. Rubinstein z Australii: „Gdyby Holocaust zostal przedstawiony jako ‚syjonistyczny mit’, rozpadlaby sie najsilniejsz bron w propagandowym arsenale Izraela” („Quadrant”, wrzesien 1979).

  – Wyparowaloby lepiszcze spajajace diaspore zydowska.

  – Nastapilaby godzina zero dla narodu zydowskiego:

  -moglaby nastapic olbrzymia katastrofa – przede wszystkim dla elity zydowskiej, dla zydowskiego establishmentu, ktory, o czym nie nalezy zapominac, uzywa religii „Holocaustu” jako narzedzia ideologicznego panowania nad masami zwyczajnych Zydow, z niej czerpie legitymacje dla przemawiania w ich imieniu, ona pozwala utrzymac ich w posluszenstwie, zdyscyplinowac dla swoich akcji politycznych pod haslem: nam ufajcie, nas sie trzymajcie, bo to my robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uchronic was przed nowym „Holocaustem”.

  -Dzieki religii „Holocaustu” wytworzyny zostal u Zydow syndrom oblezonej twierdzy, na zewnatrz ktorej czyha wrog z nowym „Holocaustem” w zanadrzu. Nie ma innego wyjscia jak poprzec komendantow twierdzy, zjednoczyc sie wokol nich i poddac sie ich rozkazom.

  -Religia „Holocaustu” jest sposobem, aby utrzymac solidarnosc wewnatrzgrupowa Zydow, zespolic ich, mimo rozproszenia, w jedna „wspolnote losu” i zagwarantowac zydowskiej klasie elity rzadzacej, czyli klerowi religii „Holocaustu”, panowanie nad nimi.

  – Gdyby upadla religia „Holocaustu”, establishment zydowski po prostu by sie rozpadl,

  – a ludzie tacy jak Ellie Wiesel, Claude Lanz-mann, Henryk Grynberg odeszliby w polityczny i medialny niebyt.

  – Organizacje zydowskie utracilyby mozliwosc wywierania moralnego nacisku na rozne panstwa.

  – Jednakze dla milionow zwyklych Zydow mogloby to oznaczac radosne wyzwolenie ze straszliwego koszmaru, zrodzonego ze swiadomosci, ze 6 milionow ich rodakow zostalo wymordowanych dlatego, ze byli Zydami, i z ciaglego strachu, ze moze sie to powtorzyc.

  Odnosi sie niekiedy wrazenie, ze religia „Holocaustu” spycha wielu Zydow na granice histerii, neurozy, czy wrecz manii przesladowczej, bioracej sie z przekonania, ze nikomu nie moga ufac, skoro narod o takiej wspanialej kulturze jak Niemcy mogl dokonac „Holocaustu”.

  Gdyby niewidzialne mury getta zbudowane z dogmatow religii „Holocaustu” runely, przed diaspora zydowska bylyby tylko dwie drogi:
  – albo ponowna judaizacja przez powrot do religii i kultury przodkow
  – albo asymilacja w przyspieszonym tempie.

  – Jesli „Holocaust” okazalby sie mitem, to wszystkie inne prawdy gloszone przez demoliberalne elity Zachodu po wojnie takze utracilyby wartosc.

  – Obecna klasa rzadzaca utracilaby panowanie nad przeszloscia a tym samym nad terazniejszoscia i przyszloscia.

  – Trzebaby bylo zrehabilitowac posmiertnie skazanych w proceasach norymberskich, uznac Eichmanna i Hoessa za ofiary „sadowego mordu” etc.

  – W tym momencie nastapilby prawdziwy koniec II wojny swiatowej,

  – rozpadlaby sie koalicja interesow laczaca po dzis dzien dawnych aliantow, okazaloby sie po latach, ze sojusz zachodnich demokracji z rezimem Stalina byl pomylka lub godna moralnego potepienia „cyniczna polityka sily”.

  – Na pierwszy plan wysunelyby sie zbrodnie judeobolszewizmu, co rzuciloby cien na zachodnie elity uwiklane w takie czy inne zwiazki z komunizmem, nastapiloby zrownanie zbrodni wojennych obozu demokratyczno-stalinowskiego i Rzeszy Niemieckiej.

  – Caly porzadek polityczny swiata zachodniego zbudowany po 1945 roku musialby runac.

  – Nigdy tez nie zostalby zbydowany Nowy Lad Swiatowy, bo przeciez „pamiec o Holocauscie” jest dla jego budowy czyms zasadniczym. Poniewaz religia „Holocaustu” zlala sie w jedno ze wspolczesna ideologia demoliberalna,

  – to jej upadek pociagnalby za soba upadek tej ideologii.

  – Niemcy i Polacy wyzwoliliby sie z „teologicznego ponizenia” i ze statusu „metafizycznych wrogow”.

  – otworzylaby sie droga do „renacjonalizacji” narodow,

  – do odrodzenia europejskiej tradycji uwolnionej od zarzutu odpowiedzialnosci za „Holocaust”,

  – zakonczyla sie „holocaustyczna indoktrynacja” i „psychoterror” stosowany przez demoliberalne elity jako instrument panowania.

  – Na zlom powedrowalaby „oswiecimska palka” uzywana do zwalczania prawicowej ideologii politycznej,

  – oskarzania o „antysemityzm”, „rasizm” i „nacjonalizm”, utracilyby swoja perswazyjna moc,

  – nastapilby krach „shoah-byznesu”, miliony dolarow moznaby zainwestowac pozytecznie.

  – Jak pisal niemiecki prawicowiec Eduard Peter Koch, nastapiloby nowe swieto narodow, uroczysta wiosna przynoszaca im orzezwiajaca moc stanowienia o sobie.

  Jest wiec tak, jakby losy swiata w nastepnych dziesiecioleciach zalezaly od tych kilku pomieszczen w Oswiecimiu/Brzezince uwazanych przez jednych za komory gazowe, czyli narzedzie „najstraszliwszej zbrodni w dziejach, a przez drugich za zwykle kostnice.

  Tutaj przebiega dzis os historii swiata, tu jest archimedesowy punkt swiatowej polityki. Ten kto utrzyma w swych rekach umieszczona na nim dzwignie, ten zwyciezy.

  („The Scorpion” nr 16, lato 1993.)

  http://www.tworca.org/rewizjonizm.html

  Już w XVIII wieku językoznawcy zwrócili uwagę na pokrewieństwo języków słowiańskich z językami Romańskimi, Germańskimi, Bałtyjskimi, Celtyckimi, Irańskimi,czy sanskrytem. Naukowo problem ten zbadał i ujął systemowo profesor literatury orientalnej w Berlinie, Franciszek Bopp. Dowiódł on, że języki słowiańskie należą do języków powstałych ze wspólnego prajęzyka, nazwanego przez niego „Indoeuropejskimi”( Aryjskimi ). Oznaczało to, że zarówno Słowianie, jak też Romanie, Germanie, Bałtowie, Celtowie, ludy Indoirańskie i inne należące do tej rodziny językowej, tworzyły przed kilkoma tysiącami lat jeden wielki naród, mówiący jednym językiem ( Aryjski ). W nauce przyjęto nazwę „Indoeuropejski” lub „Aryjski”, od jego starożytnej nazwy ARJA, wymienionej w indyjskiej Wedzie
  http://www.tworca.org/slowianie.html

  Swastyka – święty symbol Rodzimej Wiary, dobrobytu i szczęścia
  http://www.tworca.org/swastyka.html

 283. Krzysztof Kowalski, KOSMICI WYLĄDOWALI W INDIACH – prehistoryczne malowidła naskalne są tak sugestywne, że o pomoc w ich ocenie poproszono NASA; Rzeczpospolita, 22 VII 2014, s. A14

  Hindusi ocenili wiek fresków na 10 tysięcy lat – w trakcie których NIE UTRACIŁY naturalnej barwy? Mi znana jest relacja z Chrztu Szczecina, w której niemiecki duchowny pisze o pogańskich rzeźbach malowanych tak, iż wyglądają JAK Żywi Ludzie, i NIE TRACĄ żywej barwy choć stoją pod gołym niebem na Niepogodzie.
  Jeśli freski ze stanu Chhattisgarh w środkowo-wschdnich Indiach mają faktycznie 10 tysięcy lat to odpowiadają FACHOWO plombowanym zębom, znalezionym w Pakistanie przez archeologów amerykańskim na cmentarzysku z VIII tysiąclecia p.n.e. Ja wykazałem, że MAGNETYTY na tą Metalurgię pochodziły nie z Afryki Wschodniej a SUDETÓW. Ci Prahindusi kupili od Praegejów Dardanele i Bosfor, ale gdy przekopali kanał Dardanelski, jak Sueski, to Praegejowie – przerażeni zniknięciem pod wodą doliny Marmary – Wypędzili ich, więc i przenieśli się do Triestu, skąd ZALUDNILI Kotlinę Dunaju powyżej Żelaznych Wrót, co nazywa się Rolniczymi Kulturami Naddunajskimi.
  Przeczytałem, że Zboża RKNadd NIE BYŁY Bliskowschodnimi, bo miały za sobą 40 tysięcy lat pozytywnej selekcji. Rolnictw ZBOŻOWE Wymaga zaś Sprzężaju a sprzężaj Hodowli i metalurgii Żelaza. NIE ZNANE JEST ROLNICTWO ZBOŻOWE BEZ SPRZĘŻAJU, HODOWLI I METALURGII ŻELAZA. – Znaczy to, że metalurgia żelaza pojawiła się Gdzieś 50 tysięcy lat temu, gdzie zaczęto uprawiać rośliny zbożowe, które 7,5 tysięcy lat temu zostały przyniesione nad Dunaj, co Anglicy nazwali Europejską Atlantydą.
  Prof. Eugeniusz Konik mówił mi, że słuchał dyskusji prehistoryków niemieckich, którzy twierdzili, że Indie były zamieszkałe przez Europidów, którzy WYCOFALI SIĘ przed populacyjnym naporem Negroidów na Zachód ??? co odpowiadałoby Zaludnieniu Europy przez Rolnicze Kultury Żeglarskie – POSZUKUJĄCE MEGNETYTÓW.
  Archeolog niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało POTWIERDZONE w Austrii i na Lubelszczyźnie. Znaczy to, że 90% znanych Zamków europejskich jest NEOLITYCZNA.
  Dzisiejsza Gazeta Wrocławska zamieszcza artykuł Aliny Gierek, JEDEN PIORUN ZNISZCZYŁ PIĘKNY ZAMEK, HISTORIA // 13. AG datuje zamek CHOJNIK ma XIV wiek, choć po powrocie z Niemiec w 1990 r. napisałem w Słowie Polskim O BŁEDNYM RYCERZU I KUNEGUNDZIE Z CHONIKA, datując Legendę Chojnika zamachem Bolesława Dzikiego na Świnków w r. 1249. Potem wykazywałem, że nazwa CHOJNIK pochodzi od Chejrona z Płocka, uwięzionego tam przez Prometeusza z Palermo, który po klęsce z Posejdonem zajął miejsce Chejrona przy zamkowym pręgierzu.
  Ale nie dość na tym: Chojnik jest TYPOLOGICZNIE Najstarszym Zamkiem w Europie – czyli że został zbudowany przez Prahindusów w Górach Olbrzymów dla strzeżenia MAGNETYTÓW SUDECKICH. – Nawet Medyceusze ZALEGALIZOWALI swój kapitał napisem na florenckim pałacu: BOGACTWA KARKONOSZY UCZYNIŁY NAS PANAMI.

 284. — Do Pana JO z wpisu 275 —
  Dlaczego belkot , jak Pan okresla wypowiedzi innych Forumowiczow , jest NIEKATOLICKI . Natomiast Panski belkot jest CELOWY , i zawsze w DOBREJ BOZEJ INTENCJI . Dlaczego jesli belkot , belkotliwe propozycje , to kaze innym uczestnikom adresowac do Pana RomanaK . Ilez w Panskim SERCU musi byc antykatolickiej , antyludzkiej nienawisci do ludzi ktorzy , tak naprawde w ogole Panu sa nieznajomi .

  A wulgarnosci , to plynie ona tez z SERCA ? Czy z ROZWARTEGO ?

  Ale podpisuje sie pod Pana zwolennikow wielbicieli i zawsze Pana czytam .
  Ale lubilem tez czytac Pana Rysia a nawet Pania Moon

 285. JO said

  ad.284. Czy Pan Rozumie Pana Juliusza? Nawet Pan Gajowy mieknie w rozumieniu tego Pana.

  Jezlei wpisy Pana Juliusza nie sa belkotem, to jak je okreslic? Ma Pan propozycje?

  Czemu Wpisy Pana Juliusza nie sa Katolickie? Ano to juz Pan jako Katolik powinien wiedziec. Ja to napomknalem we swoich wpisach dot Pana Julusza.

  Czemu adrsowac do Pana RomanaK. Bo to jedyna osoba, ktora Rozumie (chyba) Pana Julisza wpisy!

  Gdzie Pan widzi wulgarnosci w moich wpisach? – Panie Delikatny?

  Jezeli ma Pan taki „smak” jak do Osob pokroju Pana Rysie, to ja dziekuje. Ufam wciaz, ze Pan nie zalicza mnie do Tego Rodzaju Grupy ludzi co Pan Rysiu. Gdyby Pan to zrobil , to tylko cos by swiadczylo o Panu.

 286. NyndrO said

  Moja taka a’la wskazówka,to tak za bardzo nie wnikać,co Pan Julek pisze.Tam są i głupoty,i rzeczy bezcenne.A na religii,to ja się nie znam.I to przyznaję na tym „portalu” bez bicia.Chociaż Jezusa lubię.

 287. Siggi said

 288. AniaK said

  Wywiad godny uwagi.

  http://www.medexpress.pl/pacjent/smierc-pacjenta-w-szpitalu-w-rudzie-slaskiej-to-morderstwo/46945/

 289. Siggi said

  Dla znających j.rosyjski i nie tylko znających – BUKIET HUMORU. Między innymi legendarny Arkady Rajkin. Może i Żyd,ale to mi nie przeszkadza, bawi do pierwszych kropli mochu.

  http://www.liveinternet.ru/users/3166127/post331653476/

 290. http://historia.wp.pl/title,Niewolnice-Muammara-Kadafiego-libijski-dyktator-i-jego-niepohamowane-zadze-seksualne,wid,16771878,wiadomosc.html

  Ad. 275, 277:
  Jest to potwierdzenie wersji, że słynna Kobieca straż przyboczna Kadafiego była jego HAREMEM. Miał on kryć dziennie 5 ochroniarek. W ten sposób dorobił się Setki synów, na czym ponoć działalności rozpłodowej poprzestał, wobec czego Nie Dorównał takiemu Teodorowi Żiwkowowi, który miał 168 synów. Żiwkow wyposażył jednak swe męskie potomstwo kapitałem DUŻO WIĘKSZYM NIŻ POLSKA, w postaci APPLE i MICROSOFu z wrocławskiego ELWRO, czemu przyglądałem się. Seryjne płodzenie fakirów indyjskich, jak Steva Jobsa i Billa Gatesa, opłaciło się.
  Iwona Wieczorek została ZAKOPULOWANA NA ŚMIERĆ nie z powodu Ukradzenia matce szpilek, ale z powodu Ucieczki marynarzowi arabskiemu w hotelu PRAWDZIC.
  To że ja BEŁCZĘ WE ŁBACH to usłyszałem od Jerzego Piekalskiego, który został ZA TO Profesorem Archeologii na Uniwersytecie Wrocławskim (Alina Gierak, JEDEN PIORUN ZNISZCZYŁ PIĘKNY ZAMEK, Gazeta Wrocławska, 22 VII 2014, HISTORIA // 13). Dla Ochrony UWr PRZED KOMPROMITACJĄ podjął się SIŁOWEGO usunięcia mnie z UWr, ale sam mnie wyciągnąć z pokoju nie mógł a inni mu pomagać nie chcieli, a chciałem wiedzieć, KTO poprze Siłowo Hitlerynkę, która okazała się Angela Merkel: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW.
  Potem zapraszano mnie do Powrotu, ale odmawiałem. Profesor Piekalski ZADATOWAŁ zamek Chojnik na XIV wiek, co już fekaliem pruskim i hitlerowskim nie jest, ale MASOŃSKIM, bo jest to zdezawuowanie Świnków, których udzielność na na Jeleniej i Kamiennej Górze zlikwidował Bolesław Dziki w r. 1249 a na Świdnicy i Wałbrzychu Przemysław II z Poznania w r. 1289.
  Świnkowie bowiem – jak sama nazwa wskazuje – nie mieli spermy jerozolimskiej, a Profesor Piekalski ją ma. – Tylko dlaczegoż u licha masoni z Genewy uznali markissę Świnkównę za Żydówkę? – Że niby spermie jerozolimskiej od fakira indyjskiego wolno kopulować i zapładniać ŚWINIE???
  Ja PIERDZĘ W STOŁEK I BEŁTAM W GŁUPICH ŁBACH???

 291. NyndrO said

  Nie wiem,czy już się spotkaliście z tą sytuacją (ja wczoraj),ale jehowcy wymyślili nową taktykę.Wysyłają młode,piękne dziewuchy.Puk,puk.Idę.Patrzę,a tam okaz piękna z jakimś łachudrą z zeszytem,coś notuje.Tak patrzę,bo była na serio piękna,a ta zaczyna tą syfiącą gadkę.Że niby chcą się dowiedzieć,co sądzę….Dalej nie wiem,ponieważ pizgłem drzwiami.Także ostrzegam starych kawalerów.

 292. Boydar said

  Słyszał Pan NyndrO o syrenach ?

 293. Luxeuro said

  Bijatyka w Banderlandzkim Parlamencie z powodu nie chęci Swobody do rozszerzenia poboru do wojska. Brakuje rąk do walki. Tyanibok w ostry sposób sugerował wyeliminowanie ich z parlamentu. Rozpoczęła się bijatyka z psychopatom z kucykiem w na czele.


  inna wersja
  „http://www.youtube.com/watch?v=TxZkO_tKSz0”

 294. Wczoraj przed północą i dziś rano oglądałem na kanale Wiasat History Polsat film Śledczy SKARBY KRÓLA SALOMONA. Najpierw były bowiem Skarby Króla Salomona ze sprzedaży metalurgii filistyńskiej za Cały Skarbiec Asyryjski, który podzielono równo i schowano w cysternach pałacu KRÓLEWSKIEGO na Wzgórzu Świątynnym i Świątyni Salomona na Górze Meczetów, ale ok r. 800 p.n.e. skarbiec PAŁACOWY przeniesiono do Świątynnego, co dało SKAB ŚWIĄTYNI, którego szukał Anglosas Indiana Jones.
  W filmie występuje Indiana Jones, siwiejący blondyn z przedziałkiem środkowym i włosami na skroniach, ale nie wiem, czy to ten z Oświęcimia, któremu kilkanaście lat temu amerykańscy turyści stawiali drinka, bo musiał Zbankrutować, gdyż w r. 722 p.n.e. Skarb ten ODZYSKALI Asyryjczycy. Gdy Amerykanie podjęli II inwazję na Irak to radziłem temu Bankrutowi by przyłączył się do Buszów z Oświęcimia, bo nie wiedziałem, że ci Holokauści zaatakowali Irak, żeby ZNISZCZYĆ mego Aerobusa jako SUWERENA GRANIC AZJATYCKICH.
  W filmie jest też mowa o Arce Przymierza. LEKTYKA pasierba faraona Mojżesza jednak nigdy w Jerozolimie nie była a faraon Szeszank, który ograbił Pałac i Świątynię, ale do cystern nie zaglądał, powrócił tryumfalnie do Egiptu w lektyce SALOMONA.
  Radziłem Mercedesowi produkcję lektyk Salomona. TO BYŁBY BIZNES.

 295. NyndrO said

  Ad 292* Jedną nawet jeździłem.105.Szybkie nie było,ale strasznie wygodne fotele….no i ten klimat.

 296. -- said

  ad.290. 🙂
  :)))

  I jedno i Druge. Jednak sa Tacy, ktorzy nie daja sie na Pana Beltanie nabrac bo nie sa Glupi.

  Widzi Pan Panie Juliuszu, czasem Pan potrafi napisac z sensem jak Pan czegos Chce, na przyklad – zapytac….

  Pan jest Pomylencem wg mnie, ooo przepraszam, to Pana wpisy sa pomylone, bo Pan przeciez jest najnormalniejsze w swiecie i jakze ja smielbym Pana Ad Personem nazywac Pomylencem?

 297. JO said

  ad.295. JO

 298. AniaK said

  Re290:
  „Wieczorem oglądamy monitoring z Sanatorium. Znów płaczę. Widać Iwonę, jak idzie do domu. W ręku ma te cholerne buty.”

  Za buty zakatowana raczej nie została. Ale myślę, że z tymi szpilkami dotarła do domu. Ojczym dobrze słyszał. Iwona była na osiedlu. Rozmawiała głośno z Adrią przez telefon (nie odwrotnie). Miała udać się do niej żeby pogadać, ale najpierw chciała odnieś buty do domu. Możliwe, że matka z ojczymem czekali na nią w przedpokoju. Za te buty trochę jej się oberwało, a że miała obrażalski dzień, to mogła się obrazić na wszystkich łącznie z Adrią, i poszła nie wiadomo gdzie. Taki scenariusz wydaje mi się bardzo prawdopodobny.

  Myślę, że w tej sprawie wszyscy kłamią. Wyrzuty sumienia nie dają im spokoju. Dorwij Pan w końcu tego marynarza i zaprowadź gdzie trzeba.

 299. JO said

  ad.297. Pani Aniu, Pani pokazuje, ze mozna cos wyczytac z wpisow Pana Juliusza i Siedzenie jego jest produktywne. Prosze mi wiec wyjasnic, PO CO Pan Juliusz pisze Grypsami dla Wielu NIESTRAWNYMI?????

 300. JO said

  A teraz z tematu Pana Putina.
  Jako KGB i GURU agent informuje Gajowiczow, ze wczoraj w mediach zachodnich w tym GB obserwowano medialny atak na osobe Pana Putina w rodzaju Atakow na Kadafiego, Husaina i innych przywodcow niezaleznych Panstw…

  Szykuje sie potezne spustoszenie albo smierc Putina w stylu w/w

  Och, gdybym byl….wyjechalbym do Rosji i tam stanal w szeregach ich armii

  A tak, pozostaje mi modlic sie za Rosje i Pana Putina

 301. zeev said

  …ciekawe komentarze…
  Правильно Путин сделал, что войска не вводил.
  http://zergulio.livejournal.com/1789769.html
  Влада, щоправда, має певний кредит довіри.:))))
  Как все таки хорошо и привольно жить в Украине…:))))

 302. AniaK said

  Re298:
  Kochany Panie JO, to jest raczej pytanie do Pana Juliusza a nie do mnie. 🙂

 303. Guła said

  „Co znaczy „nie ma” drogi Panie Guła ? Pani Maruszyna obije Panu mordę przy najbliźsiejszej okazji i będzie miała rację :-)”

  A pan Marucha dokończy panie Boydar?

  W pierwszym przypadku za dyshonor casusu bym nie poczytał.
  A w drugim przypadku tak łatwo nie poszło by.

  Aha

  Pani Ani nie było od:
  – AniaK powiedział/a – 2014-07-21 (poniedziałek) @ 18:29:18
  do:
  AniaK powiedział/a 2014-07-22 (wtorek) @ 11:41:57

  Przecież wolno jej było nie być. No nie?

 304. JO said

  ad.300. On odpowie mi w stylu „Kar zgadl Krokodyla a Krokodyl Kara, ktory byl Symem Mieszka Brodatgo, ktory zabranial mu pluc na prawo i lewo i tym bardziej bekac z narazeniem Aureoli…”

  Pytam , bo moze Pani instynktem Kobiecym cos przeczuwa…

 305. sniddy said

  Papież Franciszek proponuje mecz charytatywny między religiami. Ma on promować pokój.
  http://gosc.pl/doc/2094171.Mecz-zaproponowany-przez-Franciszka

 306. Boydar said

  Panie JO, walcz Pan tam (czyli tu) gdzie los Pana rzucił. To może i ważniejsze. Los się nie myli.

  Panie Guła, myślę, że Pan Gajowy rękę ma ciężką, a i z mańki potrafi zajechać. Tak że się Pan tak za bardzo nie ciesz 😦

 307. qwerty93 said

  http://youtube.com/#/watch?v=QxcB0PI4ZLg
  film pokazujacy szczegoly masakry w Odessie.

 308. marrkerr said

  http://wpolityce.pl/polityka/206279-nieoczekiwana-zamiana-miejsc-walesa-publikuje-wesole-zdjecie-z-franciszkiem

 309. marrkerr said

  Pan Juliusz jest The Special One, jak siebie określił kiedyś José Mourinho. To określenie jest bardzo adekwatne i pasuje jak ulał do p. Juliusza, który swoimi wpisami urozmaica gajówkę. A przyznam, że mnie oczy otworzył na niektórych, jak to on określa, łykaczy fekaliów pruskich i holokaustów. A tych w Polsce (i nie tylko) całe mnóstwo.

 310. Yah said

  Niedobrze się robi czytając ten bełkot. Byłby prawdziwy jak by wyraz Rosja zmienić na USrael. Ślepota ludzi na zło i kłamliwość sięga zenitu !!!!!

  http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/87065,imperium-zla.html

 311. Guła said

  http://3obieg.pl/nowela-ustawy-o-broni-i-amunicji

  >Przede wszystkim co to jest „wszelkich innych przedmiotów mających charakter broni ofensywnej”?<

  Przecież wiadomo, ze widelec na ten przykład.

  A ostrzegałem co by zadołowąć, jak się już kopało.

 312. Wiesiek said

  Nowe pokolenie – małe banderówki:

 313. Zerohero said

  @309

  Duma koszernego nacjonalizmu dla głupich gojów. Za kilka lat, jeśli będą miały szczęście, zostaną sprzątaczkami albo prostytutkami, bo tylko to im zapewni Ukraina Żyda Kołomojskiego.

 314. Lily said

  Zwroccie uwage na te dwie,jak dla mnie, sa one po kadzieli z Julia vel Timoszenko.

 315. ENKI said

  ad.307. Po co zmieniać, oto głos z samego źródła:
  „Co roku amerykański historyk William Blum publikuje raport o polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Wynika z niego, że od 1945 roku USA próbowały obalić ponad 50 rządów na całym świecie. Wiele z nich było demokratycznie wybranych. Raport mówi też, że Stany ingerowały w wybory w 30 krajach, bombardowały ludność cywilną również w 30 krajach, używały broni chemicznej i biologicznej i próbowały zabić wielu światowych przywódców. W wielu z tych przypadków USA pomagała Wielka Brytania – przytacza Pilger.
  John Richard Pilger – brytyjski dziennikarz z australijskimi korzeniami. Był korespondentem w Wietnamie i Kambodży. Spod jego ręki wyszło wiele filmów dokumentalnych. Napisał też kilkanaście książek. Współpracował z „Daily Mirror” i „New Statesman”.

 316. Ad. 294 i następne:
  Zdaje się, że Afera Podsłuchowa zaczęła się w hotelu PRAWDZIC, gdzie blondynki spotykały się z Arabami, ale Amerykanie MUSILI podsłuchiwać Kanclerz Merkel po jej Deklaracji, czy zafirmowaniu przez nią tegoż: NIE BĘDĘ JEŚĆ MOICH FEKALIÓW, gdyż był to zamach na USA. – Jak bowiem powiedział Merrkerr ad 306 to ja BRONIĘ GAJÓWKI przed jadaczami fekaliów pruskich i Holokaustami, a d’Gaulle uznał Holokaust za NAJGROŹNIEJSZY IMPERIALIZMEM W HISTORII. Groźny jest bowiem NAZIZM Kanclerz Merkel, że Polacy mówią językiem ZWIERZĘCYM czy że są Eliminowani PRAWEM WYŻSZEJ RASY. Ładnie to wyszło przy odatowaniu przez rasowego masona Piekalskiego – gdyż masoneria jest Rasą nazistowską – zamku Chojnik na XIV wiek – w ramach Bezwzględnego Eliminowania Polskości.
  JO użył wobec mnie wulgarnego zwrotu na TRZYMANIE SIĘ ABSURDU I POWTARZANIA GO, wobec czego powinien dać Przykład takiego ABSURDALIZOWANIA przeze mnie Gajówki. Zagroziło mu Karne Zbanowanie, z czego wyszedł SALOMONOWO:
  299. JO powiedział/a – 2014-07-23 (środa) @ 09:27:07:

  299.JO powiedział/a
  2014-07-23 (środa) @ 09:27:07
  „A teraz z tematu Pana Putina.
  Jako KGB i GURU agent informuje Gajowiczow, ze wczoraj w mediach zachodnich w tym GB obserwowano medialny atak na osobe Pana Putina w rodzaju Atakow na Kadafiego, Husaina i innych przywodcow niezaleznych Panstw…
  Szykuje sie potezne spustoszenie albo smierc Putina w stylu w/w
  Och, gdybym byl….wyjechalbym do Rosji i tam stanal w szeregach ich armii
  A tak, pozostaje mi modlic sie za Rosje i Pana Putina.”

 317. Griszka said

  @293

  Jak tak dalej pójdzie to banderowcy ze Swobody będą przynosić na głosowania siekiery.

  ______________
  W polskojęzycznych mendiach nadal sprzedają otumanionym gojom bajki o ruskich Bukach na lawetach, klipach z separatystami i inne skompromitowane materiały. Może warto by było podsumować wszystkie „dowody”, aby pokazać jak niewiarygodne są relacje przedstawiane przez funkcjonariuszy medialnych w Polsce i nie tylko ?

  http://rt.com/news/174868-ukraine-buk-falsification-continues/

  Buk na lawecie, którym masturbowało się MSW Ukrainy a z nim ścierwo-media, należy jednak do ukraińskiej armii. Dowiedziono też, że materiał został nakręcony w Krasnoarmiejsku, który jest pod kontrolą sił rządowych. Po publikacji tego materiału na Russia Today wspominane „dowody” równie zostały szybko usunięte ze stron Ukraińskiego SBU, co osławiony klip z separatystami zmontowany dzień prze katastrofą Boeinga.
  Gdy jakiś poborowy z ukraińskiej armii sfotografował się na tle wyrzutni Buk, niezależni dziennikarze twierdzili, że on jest tak naprawdę ruskim separatystą, mimo że żołnierz potwierdził, że służy w siłach rządowych.

 318. AniaK said

  Szpital w Rudzie Śląskiej ciąg dalszy.

  http://www.medexpress.pl/start/pacjent-mial-wrazenie-ze-chca-go-zabic-i-dlatego-sie-bronil/47052/

  „W psychiatrii są dwa rodzaje psychoz oficjalnie rozróżnianych. Jeden rodzaj psychoz jak w schizofrenii, manii czy depresji, jest bez zaburzeń świadomości. Oznacza to, że człowiek ma urojenia, ale wie gdzie jest, kim jest, ma w pewnym stopniu zachowany kontakt z realnością. Są też takie psychozy, to drugi rodzaj, typu majaczenie, które są psychozami z zaburzeniami świadomości. Człowiek z taką psychozą nie wie gdzie jest, co go otacza i nie ma orientacji w żadnym kierunku: czasu, miejsca, okoliczności. Ten pierwszy rodzaj psychoz występuje w schizofrenii lub innych chorobach psychicznych. Drugi w różnych stanach somatycznych np. po operacji, u alkoholików majaczących itp.”

  Nocny dyżur, mniejsza obsada personelu, pacjent po zabiegu zachowuje się agresywnie….to dla bezpieczeństwa/świętego spokoju pewnie został przewieziony na oddział psychiatryczny tego samego szpitala w innym miejscu. Nad rodzajem psychozy pewnie nikt się specjalnie nie zastanawiał. Tam pacjent kompletnie stracił orientację miejsca czasu i przestrzeni i wpadł w szał. Wezwana policja, myśląc że ma do czynienia ze świrem do potęgi trzeciej nastawiła się na atak, a pacjent nie wiedząc co się dzieje, czując zagrożenie z każdej strony zwyczajnie się bronił. To był raczej drugi rodzaj psychozy.

  http://www.medexpress.pl/start/policja-tlumaczy-sie-z-zastrzelenia-pacjenta-w-rudzie-slaskiej/47079/

  „Dlaczego policja nie użyła w szpitalu w Rudzie Śląskiej takich środków, które pozwoliłyby pacjentowi bezpiecznie skończyć leczenie? Dlaczego policjanci strzelali do pacjenta?

  Inne środki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Tam była użyta pałka oraz gaz, który na tego człowieka, niestety, nie podziałał. Były użyte inne środki, które policja stopniowała, czyli od najprostszych i najmniej inwazyjnych do tego ostatecznego, jakim była broń.”

  Pacjent jak dzikie zwierzę został upolowany – inaczej trudno to nazwać – sytuacja opanowana, ale pojawił się nowy problem, bo w tamtej placówce nie było z kolei odpowiednich chirurgów i laboratorium, więc pacjenta w tri miga należało z powrotem odesłać skąd przyjechał ale na ratunek było już trochę za późno.

  Niestety cały personel nie został odpowiednio przeszkolony co do wersji wydarzeń, ale ta wersja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. Tragedia do potęgi entej. Ponoć to był człowiek o bardzo łagodnym usposobieniu.

 319. Eliza said

  O tych, którzy chcą nam ukraść Ziemię
  Dniu 15 lipca 2014 r., 400 obywatele z Północnej Kalifornii zebrali się na potkaniu , którego głównym celem było przedstawienie informacji, która dowodziła o bardzo tragicznym zanieczyszczeniu metalami ciężkimi i emisji promieniowania UV w całym regionie Shasta County i całym świecie. Eksperci przedstawili dane, które potwierdzają obawy związane ze stosowaniem geoinżynierii (zanieczyszczniem nieba metalami ciężkim) stosowanymi pod pozorem walki z globalnym ociepleniem. Z prelekcji wynika, że programy były wdrażane od lat 60-tych z XX w. Prowadzi je NASA – a u nas sieją od …… r. Poniżej wideo ze strony YOU Tube. Można ustawić tłumaczenie napisów na polski. Warunek posiadania translatora. Warto poczytać lub posłuchać.

  a tu strona – dobra
  http://chemtrailsplanet.net/2014/07/22/landmark-meeting-to-stop-covert-climate-engineering-in-california/

 320. revers said

 321. Eliza said

  Niszczą nas i naszą Ziemię.
  Na stronie http://chemtrailsplanet.net/2014/07/15/7152014-russian-wildfire-update-no-srm-over-region/ podane są prawdopodobne przyczyny nagłych i olbrzymich pożarów lasów na naszej planecie – to są ataki terrorystyczne – w Kaliforni na Syberii i w Australii !!!!
  Cyt.” Najnowsze dane potwierdzają, trwający atak karny tajnej inżynierii klimatu zawierający bromki chemiczne, które są znane jako niszczące dla warstwy ozonowej, ochronnej Ziemi, umożliwiając niebezpieczne promieniowanie UV-B, i jej przeniknięcie do powierzchni Ziemi. Umyślne niszczenia ochronnej atmosferze ziemskiej jest natychmiastową kwestią bezpieczeństwa narodowego ( wszystkich krajów na świecie – przypis mój) , jak niszczenie ozonu, może być interpretowane wyłącznie jako celowe działania eko-terroryzmu przez obce siły i / lub krajowe, jako broń przeciwko ludzkości mających wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan amerykański ( i całego świata- przypis mój) populacje ludzi i wszystkie sprawy pozwiązane globalnynie.
  Proszę się zastanowić czy nie wymagane by było rozsyłanie tych stron, zainteresowanie sprawą naszych rządzących i śpiących rycerzy owalnej sali sejmowej.
  90% naszych Rodaków nie zdaje sobie sprawę z rangi tych spraw i ich wpływu na obecne i przyszłe pokolenia.
  No, ale ONI szykują się na wojnę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: