Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  robi za Syzyfa o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  antysemita o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Piotr B. o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Zorard o Jak rosyjska ropa umknęła…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Apel górników Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2014-07-19 (Sobota)

W związku z trwającą na Ukrainie wojną domową, Niezależny Doniecki Związek Zawodowy Górników wystąpił z odezwą do górników i robotników Europy. Związkowcy przedstawiają swój obraz sytuacji w Donbasie, podkreślając, że zmuszeni zostali do walki z bronią w ręku w obronie życia swojego i swoich bliskich – w obliczu zagrożenia ze strony oligarchiczno-faszystowskiego reżimu w Kijowie.

Zwracają się do klasy robotniczej Europy z apelem „o solidarną pomoc: pomóżcie nam rozbić bastion faszyzmu na Ukrainie”.

Pod odezwą podpisał się przewodniczący związku Michaił Kryłow, przywódca wielkiego strajku ukraińskich górników w 1989 roku.

W ramach sił zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej walczy Górniczy Batalion, którego dowódcą został wiceminister górnictwa republiki Konstantin Kuźmin. Formacja powstała w wyniku ustaleń podjętych na manifestacji górników w Doniecku 18 czerwca 2014 r. Poniżej cały tekst odezwy:

Bracia górnicy!

Chcemy wyjaśnić Wam rzeczywiste położenie spraw w Donbasie. Europejskie media zniekształcają lub przemilczają prawdziwy obraz wydarzeń. Wiemy, że niełatwo Wam taki prawdziwy obraz pozyskać, dlatego oświadczamy: my, górnicy, zmuszeni jesteśmy walczyć z bronią w ręku o życie, w celu przeżycia!

Nasz interes w tym starciu jest jeden: powstrzymanie przelewu krwi! Zakończeniem wojny będzie sąd nad przestępcami wojennymi, którzy ją wywołali. Nie możemy się poddać, bo to oznacza nasze pełne moralne i fizyczne unicestwienie! Od samego początku „Euromajdan” znajdował się pod kontrolą wielkiej burżuazji: ukraińskich oligarchów i ich zagranicznych mocodawców.

W lutym br. na Ukrainie miał miejsce zamach stanu przy aktywnym udziale neonazistowskich ugrupowań. Będący reakcją na to ruch na Południowym-Wschodzie kraju, który początkowo wysuwał umiarkowane hasła federalizacji i uznania rosyjskiego za drugi język państwowy, spotkał się z terrorem.

W Donbasie trwa prawdziwa wojna, w której ginie ludność cywilna: starcy, kobiety, dzieci. Bezczelnie was okłamują, że to wojna między Ukrainą i Rosją. To nie tak! Wojna toczy się między narodem a garstką oligarchów wspieranych przez władze UE i USA.

Nieszczęście Ukrainy polega na tym, że sprawującym władzę mętom udało się zarazić faszystowskimi ideami część społeczeństwa. My, mieszkańcy Donbasu, walczymy przeciwko wszelkim przejawom nazizmu i faszyzmu. Walczymy z bronią w ręku o swoje życie i o życie naszych bliskich. Nie mamy się dokąd wycofać – to nasza ziemia!

Zwracamy się do Was, robotników krajów europejskich, z prośbą o solidarną pomoc: pomóżcie nam rozbić bastion faszyzmu na Ukrainie. To będzie nasze wspólne zwycięstwo!

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 5 do “Apel górników Donbasu”

 1. Kronikarz said

  : – )

 2. -- said

  I na co czekamy? Zbierajmy Pieniadze Gajowicze!!

 3. revers said

  europa kontestuje, jak zawsze, a europejscy robotnicy uprawiaja GMO, gendryzm lub spozywaja GMO, oraz zastapiani sa przez tansze roboty przemyslowe.

 4. To jest test: jesli ta cywlizacja zasluguje na przetrwanie, to zareaguje pozytywnie… jestem jeszcze optymista…

 5. iw said

  Boże, kto wie czy nas nie czeka to samo…Ale jak pomóc tym ludziom? Prócz modlitwy, cóż więcej? Niech ich św. Michał prowadzi do boju…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: