Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Demokracja liberalna, demokrac…
  Ale dlaczego? o Sprawa biskupa Torres’a – odwo…
  Dmy o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  prostopopolsku o Broń nuklearna na Białoru…
  prostopopolsku o Broń nuklearna na Białoru…
  Krzysztof M o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  "Solidaruchy" KOR-ni… o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  maksj o Wolne tematy (25 – …
  Janko o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Olo o Broń nuklearna na Białoru…
  Andrzej27890 o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Быдлошевский Л.З. o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  ? o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  revers o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Katolicki dziennik daje świadectwo prawdzie

Posted by Marucha w dniu 2014-07-19 (Sobota)

Trop wiedzie do Rosji

We władzach USA panuje przekonanie, że sprawcami zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą są separatyści – twierdzą eksperci. Oczekują zdecydowanej reakcji administracji prezydenta Baracka Obamy na ten czyn.

– Nie ma wątpliwości, że rakiety wystrzelili rebelianci. Zważywszy na sytuację na Ukrainie, NATO jest w stanie gotowości i stale obserwuje i nasłuchuje, co się dzieje w tym kraju. Mamy więc mnóstwo materiału. Jestem przekonany, że nasz rząd przedstawi dowody w tej sprawie organizacjom międzynarodowym, które będą prowadzić śledztwo w sprawie tej tragedii – powiedział PAP były podsekretarz stanu w Pentagonie Lawrence Korb, związany obecnie z think tankiem Center for American Progress.

– Nie mam też wątpliwości, że administracja Obamy jasno da do zrozumienia Rosji, iż jeśli nie przestanie pomagać rebeliantom, nadal będzie im dostarczać broń i sprzęt i nie wycofa wojsk znad granicy z Ukrainą, spotka się z dalszymi sankcjami – dodał.

Jako główne dowody odpowiedzialności separatystów eksperci amerykańscy podają znany wpis ich przywódcy Igora Striełkowa w sieci społecznościowej Vkontakte (rosyjski odpowiednik Facebooka), gdzie w czwartek w godzinach popołudniowych chwalił się zestrzeleniem ukraińskiego „samolotu Antonow-26”, który okazał się malezyjskim Boeingiem 777.  [Czy te prymitywy naprawdę mają nas za skończonych idiotów? – admin]

„Wpis zgadza się z czasem i miejscem zestrzelenia MH-17 (numer lotu Boeinga 777 linii Malaysia Airlines z Amsterdamu do Kuala Lumpur)” – pisze na stronie internetowej Brookings Institution były ambasador USA w Kijowie Steven Pifer, szef Inicjatywy ds. Kontroli Zbrojeń i Nieproliferacji tego think-tanku.

Przytacza on także rozmowę telefoniczną dwóch separatystów podsłuchaną przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, w której przyznają oni, że zestrzelona maszyna okazała się samolotem pasażerskim. Przypomina też, że kilka dni wcześniej Striełkow chełpił się, iż separatyści posiadają już systemy rakiet ziemia-powietrze Buk, użyte najprawdopodobniej do zniszczenia samolotu.

„Trzeba natychmiast wszcząć międzynarodowe dochodzenie, by ustalić, co strąciło na ziemię MH-17. Separatyści powinni umożliwić władzom ukraińskim i międzynarodowym zespołom śledczym swobodny dostęp do miejsca katastrofy i oddać im czarne skrzynki. Jeśli się potwierdzi, że to separatyści są odpowiedzialni, następne pytanie brzmi: kto dał im nowoczesny system Buk?” – pisze Pifer.

Na portalu American Enterprise Institute (AEI) jego znany specjalista ds. Rosji, Leon Aron, sugeruje, że nie ma wątpliwości, skąd separatyści otrzymali system Buk.

„Transfer takiego systemu z Rosji zgadza się z szerszą prawidłowością jej postępowania. Zdecydowana nie dopuścić do klęski swoich ludzi na Ukrainie Moskwa przerzuciła już przez granicę inny ciężki sprzęt, jak czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie rakietowe Grad” – pisze ekspert AEI.

„Jeżeli się potwierdzi, że katastrofę spowodowały rosyjskie rakiety, międzynarodowe oburzenie doprowadzi prawdopodobnie – i to szybko – do coraz poważniejszych sankcji przeciw Rosji” – konkluduje.

W oświadczeniu wydanym zaraz po zestrzeleniu samolotu Biały Dom zwrócił uwagę, że niezależnie od bezpośredniego sprawstwa tego terrorystycznego aktu, Rosja jest odpowiedzialna za całą sytuację, która do niego doprowadziła.

„Wiemy, że do tego incydentu doszło w kontekście kryzysu na Ukrainie podsyconego przez poparcie Rosji dla separatystów, w tym dostawy broni, sprzętu i szkolenie rebeliantów” – czytamy w oświadczeniu. Biały Dom wezwał też Moskwę do „natychmiastowego podjęcia konkretnych kroków w celu deeskalacji sytuacji na Ukrainie.

Na Ukrainę wybierają się teraz funkcjonariusze FBI i NTSB (Federalny Zarząd Bezpieczeństwa Transportu), aby służyć jako doradcy w śledztwie w sprawie zestrzelenia samolotu.

Na podstawie porozumień międzynarodowych w sprawie wypadków lotniczych, w dochodzeniu w sprawie katastrofy mogą wziąć udział przedstawiciele kraju producenta zestrzelonego samolotu, w tym wypadku USA.

Tymczasem Republikanie wzywają administrację Obamy do wyciągnięcia zdecydowanych wniosków z tragedii na Ukrainie. W oświadczeniu konserwatywnej Heritage Foundation wini się prezydenta za politykę resetu wobec Rosji i apeluje do radykalnej zmiany kursu.

„Rosyjska agresja przeciw Ukrainie i poparcie dla separatystów stworzyły warunki niestabilności, w których tragedia taka jak dzisiejsza jest bardziej prawdopodobna. Niewyciąganie przez administrację Obamy i naszych sojuszników mocniejszych konsekwencji wobec Rosji za aneksję Krymu i poparcie dla separatystów na wschodzie Ukrainy ośmieliło Putina do ciągłego mieszania się w sprawy Ukrainy″ – czytamy w oświadczeniu.

„Prezydent Obama musi przyznać, że jego polityka wobec Rosji zawiodła, i wytyczyć nową strategię, zgodnie z którą uznałoby się Rosję za strategicznego rywala i destabilizujący czynnik w regionie, a nie za partnera, którego staramy się sobie zjednać″ – pisze Heritage Foundation. Prawicowy think tank postuluje też „kroki na rzecz wsparcia państw członków NATO z Europy Wschodniej″.

RP, PAP
http://naszdziennik.pl

Świat musi działać

Samolot pasażerski należący do malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony przez separatystów wpieranych przez Rosję – powiedział Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Samolot został zestrzelony rakietą ziemia-powietrze z terytorium wschodniej Ukrainy, kontrolowanego przez separatystów wspieranych przez Rosję. Wiemy, że separatyści ci otrzymywali stałe wsparcie z Rosji wśród tego broń i szkolenie, również broń ciężką i broń przeciwlotniczą – powiedział Obama. Jednocześnie dodał, że wczorajsza katastrofa jest ogólnoświatową tragedią i dlatego – podkreślił amerykański prezydent – potrzeba głębokiego, rzetelnego i międzynarodowego śledztwa, na które zgodzili się członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ, w tym Rosja. Ponadto Barack Obama zaznaczył, że Rosja, Ukraina oraz separatyści muszą natychmiast zawiesić broń, by śledztwo mogło być dokładne.

– Zginęły niewinne osoby. Ich śmierć jest niewyobrażalna – dodał Obama. Jednocześnie poinformował, że wczoraj przeprowadził rozmowy telefoniczne z przywódcami Ukrainy, Malezji oraz Holandii, składając kondolencje i zapewniając o wsparciu i solidarności społeczeństwa amerykańskiego z bliskimi ofiar. Jednocześnie podkreślił, że Stany Zjednoczone są gotowe do udzielenia niezbędnej pomocy w wyjaśnieniu okoliczności wczorajszej tragedii. Jak wyjaśnił zarówno funkcjonariusze FBI, jak i amerykańskiej służby bezpieczeństwa transportu są w drodze na Ukrainie, gdzie będą pomagali w prowadzeniu dochodzenia.

– Będziemy robili wszystko, by prawda o katastrofie wyszła na jaw. Natychmiast będziemy koncentrowali się na odnalezieniu wszystkich ciał, a także zabezpieczeniu miejsca i poznaniu prawdy – dodał Obama.

Poinformował o wczorajszej rozmowie z Władimirem Putinem, który nie jest zadowolony z sankcji. Jak zaznaczył przywrócenie pokoju na terytorium Ukrainy możliwe jest jedynie drogą pokojową.

– Rosja nie wykorzystała swoich wpływów, by separatyści przerwali ogień. (…) Rosja, separatyści oraz Ukraina posiadają zdolność do zakończenia tych walk – podkreślił amerykański prezydent.

Izabela Kozłowska
http://naszdziennik.pl

Nasz Dziennik nie skomentował bełkotu zbrodniarza Obamy, który jako prezydent USA bezpośrednio odpowiada za tragedię Ukrainy, ani jednym słowem.  Najwidoczniej ten antychrześcijanin, wręcz satanista, stał się autorytetem dla katolików toruńskich.
Admin

Komentarzy 21 do “Katolicki dziennik daje świadectwo prawdzie”

 1. Za dużo gadania o Ukrainie. Żebyśmy mogli się czym innym zająć, to właśnie zderzyły się w Niemczech dwa busy: polski i ukraiński. Jakiś TIR, który to spowodował, to już szczegół. I narodowość kierowcy TIR-a… a nie mówmy o tym.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Mówi Pan, że sytuacja, która może nas doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej nie zasługuje na szczególną uwagę?
  A haniebna rola „Polski” w próbach jej rozpętania też nie?

 3. feliks said

  Zestrzelenie samolotu to próba odwrócenia uwagi od mordowania(wykańczania )Palesyńczykówt

 4. Andrzej said

  Jest jeszcze ludobojstwo w Gazie….

 5. Ad. 2

  Mówi Pan, że sytuacja, która może nas doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej nie zasługuje na szczególną uwagę?

  Ależ skąd! Zwracam tylko uwagę, że nagle jedną tragedię przykrywa się inną tragedią, taką, która dla władzy nie jest niebezpieczna.

  Wypadkowi busów możemy poświęcić 1% uwagi. Ale nie więcej. Ukraina jest stokroć ważniejsza. Jednak media starają – jak to media – robić z igły widły (i odwrotnie, jak zajdzie potrzeba).

  Kierowca TIR-a mógł dostać zlecenie na spowodowanie wypadku.

 6. Ad. 4

  Jest jeszcze ludobojstwo w Gazie….

  Kto wie… może właśnie TO jest dla nich teraz najważniejsze…

 7. Manfred said

  Był sobie taki głupawy filmik: „I kto to mówi” (oryg. Look Who’s Talking) – aż się ciśnie na usta jako komentarz do słów Barakowoza… Pamięć ichnia krótka -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Iran_Air_655… A zasłona syjonistycznych zbrodni w Palestynie i Gazie swoją drogą.

 8. Boydar said

  Świadectwo prawdzie to daje poeta. Reszta daje dupy.

 9. adsenior said

  Taa, to ci podli separatyści, by móc zestrzelić ten samolot, zmienili trasę przelotu maszyny, by było to możliwe! MAJĄ NAS ZA IDIOTÓW???

 10. adsenior said

  ps. ostatnio przestałem czytać prasę toruńską, wszak w podobnym duchu robi z nas idiotów jak Gówno Wybiórcze”.

 11. Zerohero said

  @4,6

  Ludobójstwo w Gazie nie jest ważne ze strategicznego punktu widzenia, natomiast zwycięzka kampania na Ukrainie zapewni umocnienie światowego monopolu ludu Izraela i wtedy takich nowych „gaz” będą mogli robić tysiące.

 12. Zerohero said

  Rydzyk robi laske Obamie.

  (przepraszam, ale akurat w tym momencie mam problem ze znakami diakrytycznymi)

 13. podczaszy said

  [Czy te prymitywy naprawdę mają nas za skończonych idiotów? – admin] – tylko czytelników Unych Dziennika i reszty kserówek ateistycznego PAPu

  „Unych Dziennik” – gdzie wypowiedzi drugiej strony?

  może jakiś wywiad z prof. Raźny? 😛

  Trzeba przyznać że (W/N)asz Dziennik trzyma poziom… prawicowego dodatku do Gazety żydoWyborczej – Gazety żydoPolskiej Sakiewicza

  „Ultrakatolicki” portal miał dar jasnowidzenia – od razu wiedział że to ruscy:
  http://www.pch24.pl/rosyjscy-separatysci-zestrzelili-malezyjski-samolot–zginelo-blisko-300-osob,24290,i.html

  W tekście cytuje „opinie” ale TYLKO jednej ze stron a w tytule stosuje twierdzenie.

  Nie ma różnicy u czytelników Polonii Christiana a Gazety Wyborczej
  M.M.Vacouver.
  – Putin od tego sie nie „wymiga” jak mu sie „udalo” od Smolenska! To z Ruskiej rakiety stracono ten samolot i tylko Amerykanie maja to na zdjeciach /satelity od dawna obserwuja Ukraine/.Ponadto Ukraina ma nagrane rozmowy,kto tego dokonal – czy trzeba wiecej? Wystarczy na „wyrok”.Putinowi „zachcialo sie nowego imperium”? Zapomnial jak skonczyl Kadafi i inni do niego podobni? Mr.Putin – nastepnym razem na Kube zostaje tylko rower1

  @ o: Dlatego, że ten rejon kontrolują właśnie rosyjscy terroryści, a dupki z rosyjskiego LifeNews byli akurat na miejscu, by zrobić ładny obrazek zestrzelonego An-26. Na tym miejscu zostały zestrzelone już dwa samoloty ukrańskie: Su-25 i An-26. No i po co było zabierać do moskwy czarną skrzynkę, skoro – jak mówisz – nie oni to zrobili i żadnego obywatela rosyjskiego w samolocie nie było, a i do tragedii doszło nie na terenie Rosji? Czy może wyznajesz DRL i LRL? No powiedz, ty trolu putinowski.

  http://www.pch24.pl/separatysci-utrudniaja-prace-na-miejscu-katastrofy,24340,i.html
  Źródło: tvpinfo.pl Źródło: polskatimes.pl, BBC
  Może czas być konsekwentnym i te „katolickie” media będą cytowac antykatolickie tvp info, PAP i międzynarodowe agencje prasowe itp w temacie aborcji, invitro, eutanazji itd

  I mamy wierzyć że NDZ i PCH nie wie o informacjach z np. ?
  http://www.zerohedge.com/news/2014-07-17/was-flight-mh-17-diverted-over-restricted-airspace

  Kondominium niemiecko – rosyjskie a tu ani jednej gazety prorosyjskiej. Niemieccy kondominiarze wyrolowali rosyjskich z gazet?;)

 14. podczaszy said

  12 Zerohero

  Ekumeniacy tak mają

 15. Zbyszko said

  „Samolot pasażerski należący do malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony przez separatystów wpieranych przez Rosję – powiedział Barack Obama,”… dokładnie tak samo kiedyś stanowczo, mówił Busch, jak to niby jakieś samoloty zburzyły WTC w Noeym Jorku. Więc, jeżeli mówi coś prezydent Stanów, to oznaca to nic innego jak tylko i wyłącznie, że on coś mówi.

 16. Premizlaus said

  Re 12:
  Panie Zerohero! Po Panu takiego wulgarnego komentarza się nie spodziewałem.

 17. Romank said

  Obama…gdyby to nie Obama byl prezydentem , ale np GW Bush….na dzis Polak szukalby drugiego Polaka …na pobojowisku niegdys zwanym Polska..,.
  Od Prezydenta niewiele zalezy…on ani ni ustala Policy ,ani nia nie kieruje…nienawisc neoconow do Obamy rowna sie nienawisci do Putina…
  Czyz nie widzicie ze na Ukrainie Ukraincy sa tylko zalosnym rekwizytem , ktory sie rznie kraje i rozdaje?????
  To dzieje sie z narodami..ktore daly sobie wlozyc jarzmo neiwolnicze…jak zwykle od stuleci postawili sie Kozacy,,,wrogiej obcej hazarskiej swoloczy!\
  Modlmy sie za Ukraine..!

 18. Boydar said

  @ Pan Premizlaus (15)

  Ma Pan słuszność, jeżeli już, to trzeba było oględniej – http://pl.wikipedia.org/wiki/Seks_oralny

 19. maurycy said

  T n Nasz Dziennik i to Radio Maryja juz definitywnie staracily wiarygodnosc ! Tak naprawde nie wiadomo komu sluza i czyje interesy reprezentuja . To jest taka juz odrdynarna szczekacza i tuba PIS ! Katolicyzm ich jest takze dwuznaczny ! Obledny duch Soboru Vat II i zupelnie absurdalny kult JP II

 20. Premizlaus said

  Re 18:
  Tfu! Ordynarna i grzeszna praktyka!

 21. Boydar said

  @ Pan Premizlaus (20)

  Czy ona jest grzeszna i ordynarna to ja nie wiem. W Ewangelii nikt się nie wtrącał w uprawnione sprawy męsko damskie. Ale wiem, że niżej jest tylko podłoga. A na tej podłodze leży pudełko z viagrą. I to już nie jest zdrowe.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: