Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rewolucja według Brzezińskiego

Posted by Marucha w dniu 2014-07-19 (Sobota)

Minęło prawie 20 lat od momentu, kiedy Zbigniew Brzeziński postawił kropkę nad „i” na mapie świata i określił przyszłą rolę Stanów Zjednoczonych Ameryki jako „niezastąpionego mocarstwa”. Stany Zjednoczone przypomniały sobie właśnie o tej doktrynie i starają się wykorzystywać ją w swojej obecnej polityce.

Przy czym nie należy traktować Brzezińskiego jako głównego ideologa amerykańskiej ekspansji. Znalazł się on jedynie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Zbigniew Brzeziński od zawsze był znany jako główny ideolog hegemonii Stanów Zjednoczonych. To właśnie Stany uważał on za gwaranta światowego porządku. Równolegle z tą ideą Brzeziński sformułował również główny trend we współczesnej historii. Nazwano go „globalnym przebudzeniem politycznym”, zgodnie z którym coraz więcej osób próbuje samodzielnie uczestniczyć w sprawach państwa.

Według Brzezińskiego, Waszyngton powinien pomóc im w tym „przebudzeniu”, wyjaśnia politolog, zastępca redaktora naczelnego gazety „Izwiestia” Borys Mieżujew:

Z jego punktu widzenia, przebudzenie to posiada antyimperialny charakter, co oznacza, że jest skierowane nie tylko przeciwko tyranii, ale w ogóle przeciwko imperium i zachodniemu światu. Jego globalna idea – najlepiej wyrażona w latach 90. – zakłada, że Stany Zjednoczone, jak bardzo paradoksalnie by to nie brzmiało, powinny stać na czele buntu Trzeciego Świata przeciwko Zachodowi. Należy również postawić na te państwa, które występują przeciwko Rosji. W szczególności, na Ukrainę.

Stany Zjednoczone uległy sugestiom Brzezińskiego. Oczywiście, nikt nie twierdzi, że wszyscy prezydenci Stanów Zjednoczonych z książką politologa w ręku decydowali o losach świata. Nie można jednak zaprzeczyć, że „rekomendacje” Brzezińskiego wywarły jednak jakiś wpływ, mówi Borys Mieżujew:

Nie sądzę, aby Obama czy jego administracja czytali Brzezińskiego w momencie, gdy podejmowano decyzję o udziale Stanów Zjednoczonych w kryzysie ukraińskim. Jednak widzimy wpływ tych idei – należy za pomocą dowolnych środków oderwać Ukrainę od Rosji, nie myśląc przy tym o konsekwencjach. Nie zastanawiając się nad tym, że Ukraina ma strategiczne znaczenie dla Rosji.

Przy tym nie należy uważać Brzezińskiego za proroka lub jasnowidza, twierdzą eksperci. Paradoks polega na tym, że obecnie Waszyngton wykorzystuje te zalecenia do realizacji własnych celów, mówi dyrektor Międzynarodowego Instytutu Państw Najnowszych Aleksiej Martynow:

Brzeziński jest przede wszystkim technologiem „zimnej wojny”, osiągającym w swoim czasie sukcesy oraz posiadającym określone zalety. Nie można jednak powiedzieć, że jego prognozy się sprawdziły. Można mówić o tym, że dzisiaj pojawiło się zapotrzebowanie na technologie lat 70. i 80., które były swego czasu aktywnie wykorzystywane.

Dlatego obecnie Amerykanie wykorzystują rekomendacje Brzezińskiego w celu rozwiązywania swoich problemów gospodarczych. W tym przypadku Stany Zjednoczone poszły po linii najmniejszego oporu, a mianowicie wybrały drogę wojny – na Ukrainie. Komentuje Aleksiej Martynow:

Wychodzenie z globalnego kryzysu gospodarczego jest bardzo trudne i bolesne. Aby rozwiązać wszystkie istniejące problemy środkami pokojowymi, potrzeba poświęcić na to dużo czasu, zasobów i sił. Rezultaty tymczasem nie zawsze będą takie, jakich oczekiwałyby amerykańskie „jastrzębie”. Związane to jest z tym, że podobne decyzje wymagają kompromisów i poszanowania interesów wszystkich globalnych graczy. Dlatego dziś Stany Zjednoczone starają się iść drogą wojny. Zobaczymy, jak daleko są w stanie się posunąć.

Obecnie nawet sam Brzeziński nie jest zadowolony ze swoich popularnych kiedyś prognoz. Niestety, część teorii o światowej rewolucji spełnia się niezależnie od jego pragnień. Być może dlatego w ostatnich latach zmienił się ton jego wypowiedzi. Teraz „globalne przebudzenie polityczne” nie musi prowadzić do demokracji, ostrzega Zbigniew Brzeziński.

http://polish.ruvr.ru

Komentarze 22 do “Rewolucja według Brzezińskiego”

 1. Tekla said

  Czy ta morda w sobotni ładny poranek musi byc pokazana?

 2. Luxeuro said

  Ad. 1 – Proponuje tą fotke

 3. Sara said

  To szuja utrzymywana sztucznie przy życiu, jak długo jeszcze będzie zatruwał świat swoim trupim jadem?

 4. Boydar said

  @ Pani Sara (3)

  Do końca okresu przydatności. To znaczy, dopóki będzie chodził po ziemi choć jeden goj, który wierzy rzężącej mumii. Chyba że mumia rozsypie się wcześniej, co wielce prawdopodobne.

 5. Marek said

  Czołowy satanista globu, na starość mordę ma coraz bardziej wykrzywioną przez swojego tate. Całą swoją politykę oparł na nienawiści do Rosji, Rosjan, słowiańszczyzny.
  Takich podżegaczy wojennych ziemia nosi…
  Mnie martwi, czy tacy, jak on i jego kumple, kissingery, rockefellery, sorose i inne rothszildy, nie zechcą wcisnąć guzika 3wś – zanim zejdą do grobu powitać swojego pana.

 6. adsenior said

  Najgorszy doradca, najsłabszego prezia USA, za mojej pamięci, a dobiegam 70-tki.

 7. fajfer1962 said

  Co ten jewrej znowu miesza. A kysz, do piekła.

 8. Juziek said

  Wstrętny dziadyga, zamiast robić rachunek sumienia to jeszcze chce świat ustawiać!

 9. Romank said

  Z góry wiadomo było, że pojawią się fałszywe świadectwa i falszywi świadkowie,
  Admin

 10. Romank said

  Ten beck z pyskiem szczura i lisimi slepiami sluzy wiernie domowi Rotshildow w jego Rockefellerowskim ogalezieniu pilnujac Tronu Pieniadza….
  A tron sie wali:-)))
  http://investmentwatchblog.com/things-are-heating-up-russia-us-currency-wars-centered-on-ukraine-and-now-mh17/

 11. akej said

  Rzygac sie chce gdy czlowiek na tego potwora patrzy. Widac jednak, ze Bog gadom nie przeszkadza. Niektore ich gatunki zyja nawet grubo ponad 100 lat…

 12. plausi said

  Skleroza

  Nie wiadomo czy to skleroza naszego rodaka, czy proste zadufanie, ale jego wyobrażenia o roli USA w globalnym imperium trącą naiwnością. USA są odchodzącym centrum imperialnym na progu bankructwa, na co w tym blogu wielu autorów zwracało już uwagę.

 13. akej said

  @ 12
  To nie jest nas rodak. To jest zyd o polskim nazwisku!

 14. Romank said

  Panie Gajowy , pan sie na tym zna..to co pokazuje na tym filmie z data…to nie jest putz??

 15. Rafal Z said

  Jest gdzieś wykład na YouTube tego pajaca gdzie podaje więcej szczegółów na temat „przebudzenia”. Przy czym dodaje, że na skutek ów procesów w społeczeństwach łatwiej jest obecnie WYELIMINOWAĆ 1 mln ludzi niż ich KONTROLOWAĆ. Przy czym dawniej było dokładnie odwrotnie wg niego.

 16. Lily said

  Re 5;Marek.Panie Marku,synusiowie tez poszli w slady tate…

 17. Romank said

  i swzyscy na Ukrainie…po polsku nie mowia:-))

 18. Miet said

  Re.6.
  Panie Adsenior.
  Nie mam zamiaru dokładać od siebie Brzezińskiemu, bo już mu tutaj nałożono do wiwatu.
  Mam natomiast zamiar stanąć w obronie Prez. Cartera.
  Ogólnie się przyjęło stwierdzenie, które Pan raczył napisać, że to najsłabszy amerykański prezydent. Ja też pod wpływem amerykańskiej propagandy, kiedy moje stopy stanęły w tym kraju, zgodziłem się z rozpowszechnianą tutaj tą krzywdzącą dla Cartera opinią.
  Co mu zarzucano- to że ponoć rozłożył na łopatki amerykańską ekonomię, bo chciał wprowadzić tutaj za dużo socjalizmu.

  W mojej opinii Carter po Kennedym jest jedynym prezydentem, który nie splamił swoich rąk krwią niewinnych ludzi.
  On nie zbombardował żadnego kraju, nie wdawał się w rozmaite zagrywki (krwawe) na Bliskim Wschodzie.
  Zajmował się sprawami wewnętrznymi i chciał zrobić dużo dla tych „maluczkich” tutaj u siebie.

  Nie wiem czy ktokolwiek wie, że to on zainicjował akcję „tani dom dla ludzi w potrzebie”.
  Ja gdzieś w połowie lat dziewięćdziesiątych partycypowałem w tej akcji – oczywiście w tamtym czasie już Carter nie był prezydentem – ale jego idea ciągle żyje.
  Rzecz polegała na tym aby np. samotna matka z dziećmi mogła mieć swój własny dach nad głową. Nie dany jej przez rząd za darmo ,ale przy jej udziale finansowym i przy gwarantowanej przez rząd porzyczce aby mogła stać się normalną właścicielką domu.

  Problem polegał na zredukowaniu kosztów robocizny do zera.
  Kiedyś mój szef i przyjaciel zapytał mnie, czy nie zechciałbym się włączyć w tę akcję.
  Wtedy nie wiedziałem jeszcze o co biega ale się przyłączyłem – i jestem z tego dumny do dzisiaj.
  Przez kilka weekendów wybudowaliśmy kilka ładnych domów. Były to domy z bardzo podstawowym wyposażeniem ale robocizna była równa zero bo wszystko robiliśmy za frico – do tej pory widzę te uśmiechnięte twarze właścicieli tych domów.
  Wiem, że zrobiłem wtedy coś dobrego.
  Do tej pory idea Cartera żyje – ale nie wiele się o niej mówi – bo to nie bardzo się podoba banksterom i deweloperom.

  Z tego powodu nigdy nie nazwę Prez. Cartera najsłabszym prezydentem USA.

 19. Kiedy w końcu udusi się krawią ten WAMPIR brzezinski, który zagryzł Ameryke ?

  https://www.google.com/search?q=wampire+clipart&tbm=isch&ei=R1jLU6SwHM6ryASO_4DYAw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=LgKNh9hgQqI4RM%253A%3B9kPI9WiWaS4-DM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.picturesof.net%252F_images_300%252FVampire_Biting_Womans_Neck_Royalty_Free_Clipart_Picture_081017-130765-794009.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.picturesof.net%252Fpages%252F081017-130765-794009.html%3B300%3B261

 20. Romank said

  Tak jest ,,panie Mieciu…jak przenicowano ludziom mozgi siowdczy wlasnei to ze uwazaja przez Cartera za najgorszego…a Regana za najlepszego:-))))
  Cztery nogi lepsze dwie nogi zle:-))))

 21. Romank said

  Co do budowania domow,,mialem zaszczyt budowac kilka takich domkow w czynie spolecznym, gdyz wlasnie w akcji najbardziej cennymi ludzmi byli i sa zawodowcy z narzedziami…
  I w 1991 roku budowalismy takie osiedle na Oak Cliff…z prez Carterem. POniewaz ochotnikow bylo zawsze duzo, z czego wybieralo sie takich ktorzy mogli poslugiwac sie narzedziami i takich co tylko nosili, i takich co tylko sprzatali..( organizacja ochotnikow to wielka sztuka opanowana przez Amerykanow do perfekcji) staralismy sie trzymac na slabie co najmniej dwoch ludzi, ktorzy wiedza co robia… Ku mojemu zdumieniu na slabie stanal prez Carter z narzedziami ciesli z kims kogo znal..i on SAM kierowal budowa-framingiem….pracujac.!!!!!!!!
  Pokazcie mi choc jednego prezydenta , gdziekolwiek- ktory wie, jak wybudowac dom>????

 22. Fala said

  „Ten beck z pyskiem szczura i lisimi slepiami……”
  Na szczescie osiagnal juz wiek kremacyjny 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: