Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Węgry: Żydzi atakują pomnik upamiętniający ofiary niemieckiej okupacji

Posted by Marucha w dniu 2014-07-23 (Środa)

Nie ustają protesty przeciwko pomnikowi upamiętniającemu ofiary niemieckiej okupacji na Węgrzech. Po instalacji monumentu, w Budapeszcie doszło do przepychanek agresywnych Żydów z policją.

Pomnik od początku powstania idei jego budowy, wzbudzał kontrowersje wśród licznej na Węgrzech społeczności żydowskiej. Doprowadził nawet do wycofania się Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich na Węgrzech z Roku Pamięci Ofiar Holocaustu, który jest obchodzony w tym roku z inicjatywy rządzącej centroprawicy z partii Fidesz.

Żydzi zarzucają rządzącym, że monument zrównuje „ofiary i katów”, ponieważ nie ma na nim wzmianki o współudziale Węgrów w Holocauście i niemieckiej okupacji na Węgrzech.

Ostatecznie pomnik został zainstalowany pospiesznie w nocy z soboty na niedzielę. Od wczoraj przeciwko monumentowi trwają protesty. Policja zatrzymała trzy osoby, które rzucały jajkami i przepychały się z funkcjonariuszami. Przedstawiciele społeczności żydowskiej na Węgrzech co chwila próbują wywrócić barierki otaczające monument i wykłócają się z policją.

Żydów wspierają partie lewicowe, na czele z Koalicją Demokratyczną byłego premiera Ferenca Gyurcsány’ego, odpowiedzialnego niemal za bankructwo Węgier.

Na podstawie: kuruc.info, mno.hu
http://autonom.pl

Komentarzy 14 do “Węgry: Żydzi atakują pomnik upamiętniający ofiary niemieckiej okupacji”

 1. lolek said

  Skwer z zabawną fontanną jest bardzo często odwiedzany przez turystów.
  Znacznie wcześniej, bo od wielu miesięcy pomiędzy fontanną a obecnymi teraz tymczasowymi barierkami odgradzającymi nowo powstały pomnik jest spontanicznie utworzony i układany przez odwiedzających Budapeszt żydów pas kwiatów, zdjęć, tekstów, kamieni i butów upamiętniający holocaust.
  Czy nie podobnie jak w Oświęcimiu, nie tyle przesłanie pomnika co zawarty w pomniku krzyż jest dla żydów nie do przyjęcia. Anioł z pomnika trzyma w ręku jabłko z podwójnym krzyżem, insygnium władzy Stefana I Świętego, króla chrystianizującego przed wiekami Węgry.

 2. Marcin said

  Tak w sumie to dobrze,że protestują. Węgrzy mogą zobaczyć z czym mają do czynienia i przy okazji rozpoznać swoich sąsiadów co to za jedni.

 3. biscoter said

  Dlaczego ich nikt nie aresztował za dewastowanie pomnika i znieważanie pamięci ofiar holokaustu? Pytanie retoryczne.

 4. Kar said

  re:3

  glupie pytanie! a Kto mial niby aresztowac?..zyd zyda? Zyd stawia pomniki-prowokuje-ma globalny temat do pokazywania brudnym gudlajskim paluchem gdzie siedzi antysemityzm..

 5. Przechodzień said

  Porada dla Węgrów: umieścić duży napis ADONAI. Wypróbowane w Wiedniu na pomniku Radeckiego, na który Żydzi przechodząc spluwali.

 6. Easy_Terran said

  „zrównuje „ofiary i katów””
  A co na to Kastner?

 7. NyndrO said

  Nie ma nic lepszego od wycofania się Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich z czegokolwiek.

 8. galaszek said

  Uuuuujccc!!!!!! …a czeguj te Wegiery taki gupi gojy i stawaju jakiegos Renderorsag do ochrony tego pomnik!?….przeca tam wystarcza machen dookolo tego pomnik zamiasta z cegla ze swynskie leb – takie malo wysoki na 7 meter – cokolika …. a nie jakiegos plota …jakiegos policja stawiac!?…..

 9. Witek said

  To co wypisuje pan Słomka, przechodzi ludzkie pojęcie
  Głosujcie ludzie dalej na takich …… a w Polsce będzie lepiej!

  http://www.ngopole.pl/2014/07/23/slomka-do-blattera-mozna-byc-apolitycznym-ale-nie-slepym/#comment-84779

 10. lolek said

  Winni czy ofiary?
  „Rząd jednak dopiął swego i na Placu Wolności (Szabadság tér) stanął pomnik upamiętniający ofiary okupacji niemieckiej z 1944 roku. Pod osłoną nocy z soboty na niedzielę i w asyście policji na cokole umieszczono symbolizującą Węgry postać archanioła Gabriela trzymającego w ręku koronę i unoszącego się nad nim niemieckiego orła…”
  „Z organizacjami żydowskimi Orbán prowadził jeszcze przed wyborami negocjacje w sprawie ostatecznej formy pomnika, opozycja proponowała nawet referendum, ale sąd ten projekt odrzucił, a po wyborach rozmowy zostały przerwane.”

  http://budapeszter.wordpress.com/2014/07/21/winni-czy-ofiary/

 11. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/07/23/wegry-zydzi-atakuja-pomnik-upamietniajacy-ofiary-niemieckiej… […]

 12. […] Tekst -Komentarz Lolek; https://marucha.wordpress.com/2014/07/23/wegry-zydzi-atakuja-pomnik-upamietniajacy-ofiary-niemieckiej… […]

 13. Guła said

  Gdyby umieścić informację o udziale Żydów w wojskach Wermachtu i w hitlerowskich władzach, to i mogłaby być informacja o tzw „holocauście” wybranego narodu na terenie Węgier. A tak co? Zabełtane.

  W Kraju niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz zaproponował, na wzór amerykański, stworzenie tablic pamiątkowych ofiar na ścianach budynku przy Rakowieckiej.

  A vis a vis na Ścianach budynku uczelni kupieckiej proponuje, niezastąpiony Stanisław Michalkiewicz, umieścić takie same tablice z nazwiskami po tatełe, ich katów. Co by jak pisze autor felietonów wycieczki z kraju zaprzyjaźnionego, nadziwić się nie mogły.

 14. Agaton said

  Rabin Dov Lior – zgodnie z prawem żydowskim można zabijać kobiety, dzieci, pozbawiać je środków do życia.
  Jest popierany przez innych rabinów, a próba aresztowania go, za tzw „rasistowskie poglądy” kończy się np petycją 25 członków Knessetu która nazywa, to przesłuchanie go „haniebnym” i po godzinie jest wolny. Czyli jest to taki teatrzyk, który potem opisuje się np w Wikipedii, pokazując na całym świecie jako walkę z rasizmem w Izraelu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: