Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof55 o „Goudomor” jak Hołodomor, czyl…
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  minka o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Novy o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Rick o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  lewarek.pl o Putin i putinizacja
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (44 -2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-07-23 (Środa)

W tym miejscu wpisujemy nigdzie indziej nie pasujące komentarze.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/07/16/wolne-tematy-43-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/07/30/wolne-tematy-45-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 288 do “Wolne tematy (44 -2014)”

 1. Zdravko said

  Panie Jaśku mam do pana pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu.
  Otóż dyskonto skompensowane zakłada zrównanie różnicy między produkcją a konsumpcją. A co jeśli wartość konsumpcji np. wskutek wojny, albo gigantycznej katastrofy przekroczy produkcję? Pan Douglas, Even, pan inni kredytowcy próbując gojom wytłumaczyć kwestię regulacji cen powoływali się na przykład zakładający większą produkcję niż konsumpcję, co jeśli nastąpi odwrotna sytuacja? Pozdrawiam

 2. Siggi said

  http://r-scale-5b.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/411ae1bf081d1674ca6091f8c59a266f/7c868c6a-1281-11e4-b71f-0025b511226e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 3. Re: 1 Zdravko.
  Jesli zostanie ustalone, ze pieniadze sa odzwierciedleniem wartosci materialnej (mam na mysli dokonanej – wyprodukowanej czy stworzonej – zbudowanej), to po okresie gigantycznej katastrofy (w sensie wojny, powaznej powodzi, lub powaznego zniszczenia) musi byc dokonana inwentaryzacja, a wiec niezwloczne zrownowazenie ilosci pieniedzy (gotowki) ktora w danej chwili znajduje sie w cyrkulacji (zdjecie jej poprzez wycofanie z obiegu) wzgledem faktycznej (rzeczywistej) wartosci wyprodukowanej czy stworzonej po fakcie katastrofy czy nawet strat wojennych.
  Wycofana gotowka z cyrkulacji moze byc ponownie uzyta jako nowe pieniadze na nowa produkcje czy uslugi (w tym przypadku budowlane).
  Oczywiscie, ze Rzad (minister finansow) musi wiedziec ile jest gotowki (jaka znajduje sie ilosc) wzgledem rzeczywistosci wytworzonej czy wyprodukowanej przez obywateli i tym samym sprawowac kontrole nad iloscia nowej gotowki wchodzacej (bez zadnego oprocentowania lub podatku) do cyrkulacji spolecznej.

  Kazda katastrofa w sensie materialnym, staje sie tzw., „konsumpcja” w takiej ilosci wprost proporcjonalej do poniesionych strat materialnych (zawinionych lub nie zawinionych przez obywateli, ktorzy sa wlascicielami dobr materialych i tym samym wlascicielami gotowki ktora jest odzwierciedleniem ich majatku w sensie fizycznej rzeczywistosci.

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z wiadomych wzgledow staram sie wyjasnic na tyle, by wiekszosc czytajacych mogla w dosc szybki sposob przyswoic zapodawane informacje na ten temat, ktory nota bene jest bardzo waznym jak nie najwazniejszym aspektem zycia kazdego obywatela (uslugodawce i producenta).

 4. Re: 3 – i jeszcze jedno
  Rzad emitujacy gotowke na potrzeby swoich obywateli (producentow i uslugodawcow) NIGDY nie bedzie ingerowal w jakakolwiek wlasnosc prywatna i gotowke, ktora dzieki wlasnej produkcji i uslug maja (i beda miec) w swym posiadaniu, co swiadczyc bedzie o tym, ze Rzad jest po to, aby sluzyl swoim obywatelom na miare ich potrzeb spolecznych (publicznych) jak rowniez w wielu przypadkach i prywatnych.
  To moze na tyle.
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Guła said

  Cholera, panie Jasiek. To oczywiście prawda że rząd jest po to by służyć swoim obywatelom. Ale, właśnie są jeszcze siły wyższe – tak bym to nazwał, które spowodowały w życiu Guły dwie wymiany zł. (obydwie 1:10 000) i jedną denominację dolara (1:10) która całą inicjatywę Krajową była łaskawa puścić z torbami. No tych na zleceniach budżetowych. Życie przebiegło a efektów niet. Myślę więc sobie że nie tędy droga.

  Problem jest w tym coby te siły wyższe spacyfikować, załadować im kopa w kuper i wysłać na Marsa. Inaczej problem pozostanie w strefie teorii.
  Warto też skoro o teorii mowa, zapoznać się z Walka o pieniądz Song HongBing, którą i tu na Gajówce polecano.

 6. Guła said

  Dobrze jest wiedzieć co się je, boć i tak bywa że widać co podano ale za nic nie można określić >z czym to się je<
  To białe małe odsmażone, albo podsmażone o ile z mięsem to pycha.
  A to brązowawe to zapewne kiszka ziemniaczana w naturalnym flaku (z Biedronki?) Też może być, ale dlatego że-m mało wybredny. Tatar najlepiej mi idzie, no z polędwicy wołowej, utarty na tarce. A nie z pod siodła.

 7. Guła said

  Aha

  „Cytat: Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą (choć, jak widać, nie tak znów …”

  z googlownicy

 8. Marucha said

  Parę kwestii na raz.

  1. Wiarygodność admina.
  Na jej temat najwięcej do powiedzenia powinni mieć ci, którzy są w gajówce od paru lat. Mogli sobie sami wyrobić zdanie.
  Oczywiście zupełnie inne opinie zaprezentuje dość liczna rzesza różnych obszczymurków, płatnych i darmowych prowokatorów, hasbary, pospolitych awanturników czy zwykłych durniów, którzy z różnych względów z gajówki zostali wyproszeni.

  2. Sprawa Boeinga strąconego (?) nad terenami Noworosji.
  Ujawniają się nowe szczegóły, informacje, dezinformacje, spekulacje.
  Póki co nie widzę powodu do zmiany mego zdania: chodzi o przewidywalną, sztampową, standardową operację fałszywej flagi dokonaną w interesie USRaela, być może rękami chachłów. A interesem tym jest wszczęcie wojny światowej celem zresetowania gigantycznych długów oraz zarobienia nowych pieniędzy rękami, a raczej krwią gojów.

  3. Pan JO nazwał moje uwagi odnośnie jego wypowiedzi „emocjonalnymi” i „niezrównoważonymi”.

  Człowiek, któremu brak cierpliwości, aby pozwolić sobie na przemyślenia, wali spontanicznie jeden wpis na ten sam temat za drugim. Do pierwszego dopisuje uzupełnienia. Potem do uzupełnienia dopisuje kolejne uzupełnienia, komentarze, dodatki etc. zamiast wszystko razem połączyć w jedną spójną całość. Używa przy tym sformułowań, które rażą swym brakiem zrównoważenia, nieopanowaniem i rozgorączkowaniem – do tego stopnia, że zwracają mu uwagę nawet ludzie, którzy podzielają jego poglądy.

  Z drugiej strony mamy gajowego, który cierpliwie, od lat, napomina go, aby nie pisał pochopnie, aby nie obrażał ludzi, aby nie używał ciężkich słów, aby nie popełniał systematycznie grzechu zwanego brakiem rozsądku… na próżno.

  I ten pierwszy zarzuca drugiemu „emocjonalność”… Boże, Boże…

 9. Eliza said

  Dzień Dobry ,
  Drogi Panie Marucha, mam pytanie i prośbę zarazem.
  Czy może Pan podłączyć do obecnych wolnych tematów, informacje ktore dołączyłam wczoraj w nocy na temat geoinżynierii łącznie z filmem z youtube. Proszę.

 10. Boydar said

  Czy Pani Eliza była by skłonna sformułować własną opinię na temat zjawiska zwanego chemtrails z minimalnym nawet uzasadnieniem ? Powyższa prośba nie jest z mojej strony żadną prowokacją ani też próbą ośmieszenia Pani Elizy.
  Co do tego, że „pryskają”, wątpliwości już żadnych nie ma. Raz, bo widać, dwa, bo sami się przyznali wielokrotnie i z różnych pozycji. Trzeba iść dalej, a nie podśpiewywać cichutko „a po nocy przychodzi dzień”.

 11. human said

  Re 3. Panie Jaśku. Pokatastroficzna inwentaryzacja sfery materialnej jest zrozumiała i oczywiście uzasadniona.A co z inwentaryzacją sfery niematerialnej – szeroko rozumianej sfery usłóg?

 12. NICK said

  Ad 8.
  Cóż napisać.
  Prawda, prawda, prawda.

 13. human said

  USŁUG – oczywiście.- ale byk!

 14. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  ”… Boże, Boże…”

  Niech Pan Gajowy nie rozpacza; jeśli Bóg Pana doświadcza, znaczy się, ma wobec Pana poważne plany. Oleksego nie doświadcza 🙂

 15. Eliza said

  Dniu 15 lipca 2014 r., 400 obywatele z Północnej Kalifornii zebrali się na potkaniu , którego głównym celem było przedstawienie informacji, która dowodziła o bardzo tragicznym zanieczyszczeniu metalami ciężkimi i emisji promieniowania UV w całym regionie Shasta County i całym świecie. Eksperci przedstawili dane, które potwierdzają obawy związane ze stosowaniem geoinżynierii (zanieczyszczniem nieba metalami ciężkim) stosowanymi pod pozorem walki z globalnym ociepleniem. Z prelekcji wynika, że programy były wdrażane od lat 60-tych z XX w. Poniżej wideo ze strony YOU Tube. Można ustawić tłumaczenie napisów na polski. Warunek posiadania translatora. Warto poczytać lub posłuchać.

  a tu strona – dobra
  http://chemtrailsplanet.net/2014/07/22/landmark-meeting-to-stop-covert-climate-engineering-in-california/
  Na stronie http://chemtrailsplanet.net/2014/07/15/7152014-russian-wildfire-update-no-srm-over-region/ podane są prawdopodobne przyczyny nagłych i olbrzymich pożarów lasów na naszej planecie – to są ataki terrorystyczne – w Kaliforni na Syberii i w Australii !!!!
  Cyt.” Najnowsze dane potwierdzają, trwający atak karny tajnej inżynierii klimatu zawierający bromki chemiczne, które są znane jako niszczące dla warstwy ozonowej, ochronnej Ziemi, umożliwiając niebezpieczne promieniowanie UV-B, i jej przeniknięcie do powierzchni Ziemi. Umyślne niszczenia ochronnej atmosferze ziemskiej jest natychmiastową kwestią bezpieczeństwa narodowego ( wszystkich krajów na świecie – przypis mój) , jak niszczenie ozonu, może być interpretowane wyłącznie jako celowe działania eko-terroryzmu przez obce siły i / lub krajowe, jako broń przeciwko ludzkości mających wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan amerykański ( i całego świata- przypis mój) populacje ludzi i wszystkie sprawy pozwiązane globalnynie.
  Proszę się zastanowić czy nie wymagane by było rozsyłanie tych stron, zainteresowanie sprawą naszych rządzących i śpiących rycerzy owalnej sali sejmowej.
  90% naszych Rodaków nie zdaje sobie sprawę z rangi tych spraw i ich wpływu na obecne i przyszłe pokolenia.
  Panie Bojdar Pana uszczypliwość jest conajmniej nieuprzejma

 16. Szanowny panie gajowy Marucha Pozwalam sobie przedstawić panu pod rozwagę temat do zamieszczenia na pańskiej stronie Nie zauważyłem żeby ktoś w Polsce , czy to z rządów czy z opozycji a także media podejmowały kwestię podziału dochodu narodowego Pozdrawiam Stefan Dembowski http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 17. Boydar said

  Ja ? A w życiu Mariana ! W co niby Panią podszczypałem ? Może wolała by Pani, abym Panią pogłaskał ? I też by zaraz były pretensje – za słabo, za mocno, pod włos, nie w to co trzeba – za Babą nie trafisz !

  Dobra, jaja sobie robię naturalnie. To nie była żadna uszczypliwość. Niech Pani napisze jak sugerowałem. Sądzę, że Panią wesprę w następstwie. Pisanie „że”, obecnie jest parą w gwizdek. Trzeba pisać o przyczynach i skutkach, nawet teoretycznie. Gajówka to dobre miejsce na rzeczowe dyskusje. Jeśli oczywiście Pan Gajowy nie będzie miał uwag.

 18. NyndrO said

  Mnie nie chodzi o sensacyjną wiadomość.Mnie rozchodzi się o źródło.Właśnie dlatego sprawdzam różne wirtualne onety,żeby wiedzieć na jakim odcinku jestem.http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-tym-sie-nie-mowi-bilderberg-tajemnicza-grupa-ktora-rzadzi-swiatem/p3l2n

 19. AniaK said

  Coś do poczytania i do pooglądania. Fantastyczne zdjęcia!

  https://pl-pl.facebook.com/kolodko

 20. Griszka said

  @8
  Amerykańskie służby specjalne nie mają dowodów na bezpośrednie zaangażowanie Rosji w tę katastrofę. Departament Stanu USA przyznał, że mogą jedynie się posiłkować materiałami z YouTube’a i Facebook’a, które okazują się być sfałszowane albo błędnie interpretowane. Czemu USA nie chce ujawnić zdjęć satelitarnych ?

  http://www.nytimes.com/2014/07/23/opinion/putins-crime-europes-cowardice.html
  Niech Pan zobaczy jak syjoniści są wściekli na Rosję, że ta im się postawiła. Ich język niczym nie różni się od tego używanego przez polskojęzycznych parchów, którzy rozkradają Polskę. Ten sam żydek z Loży Synów Przymierza straszył Ukraińców, że zostaną potraktowani tak samo jak Libijczycy.

 21. http://niezalezna.pl/57615-strategia-rosyjska-zwasalizowac-europe

  „Między marcem a 17 lipca Rosja sprzedała obligacje za mniej niż 5,4 mld dol., podczas gdy w tym samym okresie 2013 r. – za 21 mld, a spłaty długów w tym roku wynoszą 191 mld dol.”
  ***
  Żydzi Kupili świat za chrześcijańskie pieniądze poprzez KORUPCJĘ a Kościołem Korupcji jest masoneria. Piotr Wielki zaś, który wykształcił się w Holandii i zdobył władzę Polskimi Bagnetami, chciał podbić Europę ROSYJSKIMI PAPIERAMI WARTOŚCIOWYMI.
  Włodek Wiśniarek ze Słupska, który zarekwirował 50% renty technologicznej kolei żelaznej, zyskując tym kapitał na Zjednoczenie Niemiec, WYGNAŁ jednak rosyjskie papiery wartościowe z giełdy berlińskiej mówiąc do inwestorów: CHCECIE ZAROBIĆ TO IDŹCIE DO CZECH. Chodziło mu, żeby Niemieckie Pieniądze PRACOWAŁY DLA NIEMIEC, i żeby rosyjskie papiery wartościowe nie Uzależniły Niemiec politycznie – poprzez Zależność wierzyciela od dłużnika. Ponieważ Złoty skarbiec carów był OGROMNY to zniszczył go przez skłonienie Rosji do zakupu papierów Długu Sułtańskiego z ASEKURACJĄ kapitału historycznego Troi Schliemanna, która jest fekaliem pruskim. Po tym sukcesie pozostał jeszcze dużo większy Skarbiec Romanowów na tajnych kontach szwajcarskich – i dlatego carewiczom Obcinano Palce.
  Mam książkę: Dr Jane McIntosh, LOST TREASURES – Civilization’s great riches rediscovered, C 2000, 2010 Cartlon Books Limited, London WIT 3JW. – Wśród skarbów Zaginionych podczas wojny i ODZYSKANYCH w r. 2000 jest Bursztynowa Komnata (s. 74-75).
  Bursztynową Komnatę ZNALAZŁEM JA w banku argentyńskim podczas rewolucji neoperonowskiej. Wynika z tego, że Alfons Rega przestraszył się i wysłał Bursztynowa Komnatę do Bonn, a Wessi odesłali ją do Ostberlina, gdzie dokonano KONSERWACJI, którą Zametrykowano – żeby nie płacić mi znaleźnego: napoleońskiego 10% czy rzymskiego 50% – jako REKONSTRUKCJĘ.
  DZIĘKUJĘ ANGLIKOM ZA NAUKOWE POTWIERDZENIE WERSJI PAŁĘTAJĄCEJ SIĘ PO MEDIACH.

 22. JO said

  A czy Pan czytal ksiezke wydana za czasow PRL – Skarbiec Krolow Polskich, dzis w ogole niedostepna nawet w Antykwariatach ze wzgledu na jej tresc?

 23. Yah said

  No i ginie kolejny samolot:

  Co dziwne tym razem TVN i inne ścierwomedia nie znają sprawców.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/stracili-kontakt-z-samolotem-zniknal-50-minut-po-starcie,452867.html

 24. Yah said

  Popatrzcie na to:
  http://www.flightradar24.com/data/airplanes/ec-ltv/

  To historia lotów samolotu, który przed chwila zaginął. Dziwne ( choć nie jestem specjalistą od lotnictwa) ale miejsce lądowania to z reguły miejsce startu do kolejnego lotu. Tymczasem wczoraj wylądował w Batna w Algierii, a dziś wystartował z Wagadugu z Burkiny Faso. Co sie z nim działo w nocy ????? Znów coś kombinują ….

 25. marost said

  Mam pytanie do SzP Gajowkowiczow: poszukuje „namiarow” (adres mail lub nr telefonu) do prof M.Giertycha. Od 1996 roku otrzymuje redagowane przez niego kwartalniki Opoka w Kraju. Przez pare lat czytalem je z zaciekawieniem, badz to z szacunku dla jego ojca, badz niekiedy rzeczywiscie ze wzgledu na ciekawe konkluzje wydarzen zwlaszcza, ze czuje sie tez narodowcem.
  Niestety w kilku ostatnich numerach autor odkrywa jakby inne swoje oblicze – poprawnosc polityczna, pochwala stanu wojennego, postaw waznych osob w dzisiejszej Polsce, „poprawnosc kosciola soborowego”… slowem nie znajduje miejsca w swojej bibliotece dla tego rodzaju publikacji, a przeciez znaczek na kopercie do Francji pare zlotych kosztuje i pan profesor moglby je przeznaczyc na inny cel.
  Chcialem zatem do niego napisac i podziekowac.
  Moze ktos ma jakis pomysl na kontakt z prof M.Giertychem?

 26. Catolicus said

  Re 17 AniaK powiedział/a

  2014-07-24 (czwartek) @ 10:15:43
  Coś do poczytania i do pooglądania. Fantastyczne zdjęcia!

  – „fantastyczne” z MAJDANU a szczególnie to https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1486736_718066851572748_5853323839567806179_n.jpg?oh=0bb83a22a4e50478bc3d51c6f9e54e68&oe=5442DC23&__gda__=1414705514_89733275ab11e7da7a7fb21f4ccdc76c

 27. AniaK said

  http://vod.pl/programy-tv/rozmowy-poszczegolne-z-wojciechem-mlynarskim-rozmawia-agata-mlynarska/d4ss8#

 28. AniaK said

 29. JO said

  ad.28. Lubie Bajora.

 30. BANITA NSZ said

  Obca telewizja w teepociągu o 17:00-ej pokazała western w reżyserii potomka Ogniem i mieczem pod tytułem „Przyjdę po każdego Polaka, który na mnie
  spojrzy inaczej niż bym chciał „, skasowano dzisiaj w Białymstoku wielu młodych ludzi…

 31. Griszka said

  @30
  O co chodzi z tym pogromem w Białymstoku, bo przyznam, że na polskojęzyczną Telavizję nie spoglądam ?

 32. Re: 11
  W zasadzie wszystko mozna zinwentaryzowac o skrupulatnie okreslic w kazdej formie jesli robia to uczciwi ludzi posiadajacy elementarne poczucie przyzwoitosci.
  Kazde uslugi czy produkcja po fakcie katastrofy nie bedzie wstrzymywana (mam na mysli odbudowe rzeczy materialnych i nie materialnych) jakimikolwiek hamulcami finansowymi ze strony Rzadu.
  Wiem, ze ma Pan na mysli sfere ludzi szczegolnie utalentowanymi (pomyslodawcami, kreatorami czy tworcami mysli technicznej) – to zapewniam Pana, ze ZADEN taki talent nie zostanie w jakimkolwiek stopniu zmarnowany i nie „skonczy” w teczce w tzw., „urzedzie patentowym”…pomyslem pokrywanym kurzem…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. Re: 5 Gula
  O ZADNEJ WYMIANIE gotowki na „nowa” nie bylo mowy!!!. (po fakcie katastrofy czy zniszczen wojennych)
  I prosze nie „przezywac” zydowskich „inflacji” czy „hiper-inflacji”…na „rachunek” (straty) obywateli (podatnikow i wyrobnikow)…
  W mojej terminologii nie istnieja zadne zydowsko-lichwiarskie pojecia, ktore zydostwo „wdrukowalo” w sluszna wiekszosc glow (mozgow) obywateli..
  ====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Eliza said

  „W związku z rozpadem koalicji parlamentarnej, a także nie-przyjęcia wielu ważnych rachunków, ogłaszam moją rezygnację,” mówi Jacyniuk (Pinokio – moje skojarzenie) – wyraźnie za dużo wydłużył się jego nos.
  http://en.itar-tass.com/world/742187

 35. BANITA NSZ said

  @31 Griszka

  W skrócie chodzi o to , że wnuk sowa dotrzymał i przyszedł w „gości” do Białegostoku. Było mocno i po Hollywudzku.Budżetowane przez nas
  oddziały specjalne na polecenie góry weszły do wielu mieszkań młodych ludzi.Pod hasłem walki z skinhedami itd, itd,.Znaleziono u nich
  oczywiście broń,narkotyki,symbole faszystowskie,wiele niebezpiecznych materiałów itd, itd,

  Aha, oczywiście skinhedzi nie stawiali oporu …

  Zwyczajny polski żebrak umysłowy ( potocznie leming), to łyknie ale pan Panie Griszka mam nadzieję – nie….

 36. Griszka said

  @35
  Ja w ogóle koszernych mediów nie oglądam. Tam jest tyle jadu i fałszu, że szkoda zdrowia.

 37. BANITA NSZ said

  My musimy oglądać, a jak będziemy grzeczni to w przyszłym roku włączą nam Teleranek.

 38. Zdravko said

  Poradnik dla świeżych gajówkowiczów

  Gajówka jest portalem społeczno-informacyjnym, nie uznający żadną poprawność polityczną. Artykuły nierzadko mogą zawierać treści uznane za kontrowersyjne z racji ich obiektywności, co jest obce głównym mediom. Gajówka nie jest związana z żadną partią polityczną, ani nie wspiera żadną z nich. Na ogół odnosi się do niej z dużą rezerwą. Agitacja za partiami będącymi w sejmie (czyli PO, PIS (i jej pochodne), KNP,PSL, SLD, TR i inne pozasejmowe lewackie formacje) spotka się w najlepszym wypadku z dużym sceptyzmem. Wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać do pewnego stopnia pod zachowaniem pewnych warunków:

  1) Gajówkowicze z Gajowym na czele są patriotami, dlatego też promowanie kosmopolitzmu, Unii Europejskiej, NWO i inne tego typu koncepcje nie są mile widziane.

  2) Katolicyzm jest istotną częścią Polskości, nikt nie jest zobowiązany do jej wyznawania. Jednakże krytykowanie katolicyzmu podważanie jej zasad, promowanie innych koncepcji religijnych, nie jest mile widziane.

  3) Portal nie ma charakteru nacjonalistycznego, aczkolwiek przychylnie się na nią patrzy pod warunkiem, że nie wykracza poza jej definicję. Promowanie Szowinizmów, adoracja Józefa Piłsudzkiego, zrównywanie nacjonalizmu z faszyzmem, relatywizacja szowinistycznych zbrodniczych formacji takich jak OUN-UPA, NSDAP, NKWD jest gwarancją otrzymania Bana.

  4) Promowanie modernizmów, liberalizmu, (pod każdą postacią), homoseksualizmu i innych sodomii, zasad „róbta co chceta” organizacji opierające sie na tych zasadach oraz zajmujące sie wprowadzaniem ich w życie, jest surowo wzbronione

  4a) Promowanie liberalizmu gospodarczego i partii politycznych na niej oparte nie jest mile widziane. Uzasadnianie tego typu fatamosgorii nie ma żadnego sensu, gdyż jest to próba zaklinania rzeczywistości

  5) Większość gajówkowiczów to słowianie, więc z tego tytułu w przychylny sposób patrzą na Rosję. Krytyka nie jest zabroniona, lecz wymaga ona szczegółowego uzasadnienia, im zarzuty poważniejsze tym, bardziej powinne one być uzasadnione. Źródła na które się powołujemy powinny być rzetelne. Dotyczy to zwłaszcza Putina, jego poprzednicy nie są przychylnie postrzegani.

  6) Unikać równan typu Rosja=Związek Radziecki

  7) Wypowiedzi powinne być spójne, by uniknąć spamu prosze się starać pomieścić swoją wypowiedź w jednym poście, okazjonalnie w dwóch, ale nadużywanie tego nie jest zalecane. By zwiększyć przejrzystość wypowiedzi można rodzielić ją akapity odzielone między sobą przerwą, ale nie jest to konieczne.

  8) Jakiekolwiek spory powinny być rozwiązane kulturalnie i bez wyzwisk.

  9) Wulgaryzmy mogą urozmaicić wypowiedź, przekazać nasze emocję, nie ma tu ostentacyjnej cenzury pod tym względem, ale proszę nie nadużywać brzydkich wyrazów, zachowajmy pewien poziom.

  10) Zalecane jest przeczytanie zakładki „Cenzura” oraz „Poglądy Maruchy” by uniknąć zbędnych nieporozumień i odpowiedzieć na własne pytania

 39. Inkwizytor said

 40. Griszka said

  @39
  Tradycja zobowiązuje… Pamiątkowe noże i siekiery pewnie dostały od dziadka, który bohatersko bronił się przed dziećmi i kobietami „polskiego okupanta”.
  Izraelu jest podobnie, tylko wyposażenie zagłady jest bardziej zaawansowane:

 41. Premizlaus said

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/07/24/kolejne-kpiny-i-szyderstwa-z-katolikow-tym-razem-wroclaw-barmanki-przebrane-za-zakonnice-i-bog-ojciec-polewajacy-adamowi-alkohol/
  Kolejne kpiny z katolików.

 42. Premizlaus said

  Re 39 et 40:
  Nawet dzieci zachęcają do mordowania. Bydlęta skończone.

 43. JO said

  ad.41. Coz – wynajeto Prostytutki do Gorszenia, bo to przeciez jest Unych cel nas Squrvic Polakow.

  Taka po wyjsciu ze swej Meliny powinna miec Armie Alfonsow do ochrony. Ufam, ze tak jest Panowie z Wroclawia.

 44. Siggi said

  &/$ – 34 Eliza.
  Wiadomość dnia i pytanie;…czy taktyczna zagrywka,czy ucieczka?Łajba nabrała już dużo wody.Syn Awakowa – min.spraw wew. schował się w Szwecji,podlega częściowej mobilizacji i na wojnę.Temat zbitego samolotu nie jest dla nich taki oczywisty,kasa państwa pusta,poziom życia w dół,anarchia w najlepsze,coraz więcej pogrzebów poległych w wojnie dom.Długo wymieniać a najgorsze przed Ukrainą.To jest proces destrukcji na własne życzenie,dlatego Rosja nie wchodzi oficjalnie.
  Mądry Ukrainiec po szkodzie – będzie maxymą…
  A pies im mordę lizał.

 45. Marucha said

  Re 25:
  Powinien wystarczyć kontakt z Marianem Giertychem:
  DR HAB. MARIAN J. GIERTYCH
  Telefon: +48 68 328 78 62
  Email: m.giertych@wnb.uz.zgora.pl, giertych@man.poznan.pl

 46. http://www.fakt.pl/wydarzenia/byly-doradca-putina-przedstawia-czarna-wizje,artykuly,476690.html

  NAJPIERW ATAK NUKLEARNY NA WARSZAWĘ
  ***
  Ja o tym słyszałem od Asza na długo zanim usłyszałem o Putinie. Asz tłumaczył to tym, że w Prawosławiu rosyjskim żyd to jest Dobry Tata a diabłem jest Polak.

 47. marost said

  AD45
  Dziekuje Panu za „namiary”.

 48. Boydar said

  Pan kłamie, Panie JPT. Całym (46). I proszę mnie zmuszać, abym to Panu udowodnił.

 49. Premizlaus said

  Re 43:
  Też tak sobie pomyślałem: prostytutki w strojach zakonnic i w rolach karczmarek.

 50. https://marucha.wordpress.com/2014/07/23/wolne-tematy-44-2014/

  Ad. 48: Boydar powiedział/a – 2014-07-24 (czwartek) @ 18:29:24
  „Pan kłamie, Panie JPT. Całym (46). I proszę mnie zmuszać, abym to Panu udowodnił.”
  ***
  Skoro zarzucił mi Pan w Twarz KŁAMSTWO to ja mam prawo prosić Pana i uzasadnienie tego. Czekam z niecierpliwością.

 51. Tekla said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-putin-boi-sie-o-swoje-zycie-zatrudnil-testera-zywnosci,nId,1474181#iwa_item=11&iwa_img=0&iwa_hash=26098&iwa_block=facts

 52. GW said

  @51

  ‚Dawniej z usług testerów żywności korzystali także Adolf Hitler, komunistyczny dyktator Rumunii Nicolae Ceausescu czy iracki dyktator Saddam Husajn.’

  To na deserek sam w artykuliku zaserwowano niewinnie, subtelniutko i sugestywnie, rownie smacznie i z usmiechem.

 53. GW said

  do 51/52

 54. revers said

  tymczasem armijne miesko z pl cwiczy na poligonie w drawsku swoj udzial w wyprawie po sheellowskie wlosci na poludniowym froncie

  http://rt.com/news/175292-nato-poland-supply-base/

 55. Tekla said

  Ad.52
  Zewsząd leje się ohydna propaganda, press-tytutki obwiniaja Rosję i prezydenta Putina o zbrodnie ,które sami wygenerowali,.zalewani jestesmy szambem od switu do nocy..całe szczęscie ,ze nie ma w rodzinie nikt gadającego pudła..

 56. Boydar said

  @ Pan JPT (50)

  Nie wiem do czego Panu tak śpieszno. Ja na Pańskim miejscu próbował bym się z tej sytuacji wyślizgnąć. Nawet głupim tłumaczeniem albo chociaż, że deszcz pada. Pan idzie na konfrontację, Pańska wola.

  Uzasadnieniem o które Pan prosi, jest odpowiedź na pytanie : ‚co upoważnia Pana do autoryzowania opinii, czyniącej z Rosjan bandytów i morderców’. Ponieważ jest to opinia nieprawdziwa, Pański podpis pod nią, jest równoważny kłamstwu. Nie wierzę, że nie wie Pan, kim jest Andriej Iłłarionow. Że nie wie Pan co robi obecnie, dla kogo, i za co został wyje_bany z Rosji. Skoro Pan wie, to jest Pan takim samym śpionem i dywersantem jak on, klaskając w takt jego wypocin. Powołuje się Pan w owej autoryzacji na Asza. Kto może to potwierdzić i jaki dla KOGOKOLWIEK rzeczony Asz stanowi autorytet. Rzecz cała sprowadza się do obsrania Rosji i Putina. De facto dzisiejszej Rosji i dzisiejszego Putina.
  Pominę fakt, o którym mało kto pamięta – Warszawa z niejasnych powodów, zawsze była dla Rosji i Rosjan miastem świętym. Jednym z jedynie trzech. Amsterdam w każdym razie do nich nie należy i użycie nazwy tego miasta w (50) traktuję jako element rozpraszający uwagę czytelnika.

  Cały artykuł w podanym przez Pana linku to stek bzdur; jak można planować w pierwszej kolejności atak na Warszawę (może być Legionowo), mając gros sił pierwszego uderzenia na zachód od Wisły. Przecież to są pierdy, w które nawet dzisiejszy leming gimnazjalista grający w gry RPG w życiu by nie uwierzył. A Pan Juliusz Prawdzic wiarę dał. I dupy też.

 57. AniaK said

  Re51:
  Żeby pan Putin nie umarł z głodu to może by mu podesłać naszego Pana Gajowego? Ugotuje, przetestuje, krzywdy na pewno nie zrobi 🙂

 58. 22. JO powiedział/a – 2014-07-24 (czwartek) @ 10:34:53
  A czy Pan czytal ksiezke wydana za czasow PRL – Skarbiec Krolow Polskich, dzis w ogole niedostepna nawet w Antykwariatach ze wzgledu na jej tresc?
  ***
  Hrabia Kurowski, który jest w II fachu Księgarzem, mówił mi, że Żydzi powołali w 1989 r. Komanda Księgarskie, które przeszukiwały biblioteki i antykwariaty – płacąc cenę TRZYKROTNĄ za literaturę antysemicką i Nieprawomyślną. Ja stwierdziłem, że tą sprawą zajmuje się policja polityczna, którą w III PR jest Mossad, gdyż zostałem okradziony z Nieprawomyślnej literatury NAUKOWEJ.
  Gdy MSW Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że ANTYSMITYZM NIE PRZEJDZIE to odpowiedziałem, że według Woltera, Goethego, Fichtego, Staszica i Prusa to BEZ ANTYSEMITYZMU NIE JEST MOŻLIWA OBRONA PRZED KAPITAŁEM KRYMINALNY, na co ten Holokaust UKRADŁ MI teczkę z pozostałymi dokumentami.
  Nie wiem, co znaczy ten wpis:
  30. BANITA NSZ powiedział/a – 2014-07-24 (czwartek) @ 15:19:11
  Obca telewizja w teepociągu o 17:00-ej pokazała western w reżyserii potomka Ogniem i mieczem pod tytułem „Przyjdę po każdego Polaka, który na mnie spojrzy inaczej niż bym chciał„, skasowano dzisiaj w Białymstoku wielu młodych ludzi…
  ***
  To jest HUŃSKA MOWA cesarza Wilhelma II do korpusu płynącego tłumić Powstanie Bokserów w Chinach – więc czyżby i Polacy wystąpili przeciw okupacji amerykańsko-brytyjsko-francusko-japońsko-niemiecko-rosyjskiej? czyli przeciw reżimowi opiumowo-kompradorskiemu??? Gdy w 1990 r. powróciłem z Niemiec to rozpytywałem się, CO TO ZA USTRÓJ? Glempizm, czy co do Cholery? aż na zebraniu KPN pouczono mnie, że to nie Glempizm tylko KOMPRADORYZM.

 59. Zdravko said

  Gdyby komuś nawleciały komory do mieszkania i chciał się ich pozbyć bez rozmazywania krwi na ścianie to polecam odkurzacz. Wczoraj w ciągu 5 minut wciągnąłem ze 7 małych wampirów i inne paskudztwa, których bym się nie pozbył za pomocą kapcia czy tez łapki zwłaszcza, że niektóre „wampirki” siedziały na suficie (wysokość ~2,5 metra) lub innych trudno dostępnych miejscach. Tylko ostrzegam, że niektórzy domownicy mogą nieprzychylnie zareagować na odgłos odkurzacza o 1 w nocy. Pozdrawiam

 60. Tralala said

  ad 59 Zdravko.

  Popieram pomysl. Ja ostatnio poluje odkurzaczem na maczne mole, ktore pchaja sie do domu w letnie noce.

 61. Boydar said

  Talbot jak zwykle daje czadu ale punkt widzenia jest ciekawy –

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/111338,dlaczego-wybuchlo-powstanie-na-wschodzie-ukrainy

 62. przemądrzałe bydlę said

  Młodzież Wszechpolska wzięła udział w Marszu Autonomii organizowanym przez RAŚ. Niby po to, aby go „strollować”, ale niekoniecznie tak to zostało odebrane:

 63. przemądrzałe bydlę said

  Nawet GW odnotowała to z satysfakcją:
  http://wyborcza.pl/1,75248,16318544,Mlodziez_Wszechpolska_maszeruje_ze_slaskimi_autonomistami.html

 64. towarzysz0 said

  Wesołe czasy bracie nadeszły

 65. przemądrzałe bydlę said

  Hiszpańskie konta bankowe na celowniku MFW:
  http://independenttrader.pl/252,hiszpanskie_konta_bankowe_na_celowniku_mfw.html

 66. podczaszy said

  Dwa dni po odwołaniu prof. Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala św. Rodziny, zamordowano w tym szpitalu pierwsze dziecko.
  http://wmeritum.pl/bylym-szpitalu-prof-chazana-juz-dokonano-aborcji/

 67. podczaszy said

  Przemysław Holocher, działacz Ruchu Narodowego
  W związku z:
  – hasającymi po Ukrainie bandami pogrobowców UPA
  – Zmanipulowanym przekazem medialny, który niesamowicie kontrastuje się z przekazem np. z Marszu Niepodległości
  – Euroentuzjazmem protestujących
  – anarchizmem protestujących
  Zdecydowanie potępiam zamieszki na Ukrainie i solidaryzuje się z tamtejszą władzą.
  (źródło: 24 stycznia 2014, Facebook.com)

  Sylwester Chruszcz, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego, kandydat tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  O słowach Władimira Putina, że rosyjska armia zajmująca obiekty wojskowe na Ukrainie to „samoobrona Krymu”, a protestujących na majdanie w Kijowie „szkolono w Polsce”: To są mocne zarzuty i Putin powinien przedstawić na to dowody, ale też nie wierzyliśmy w więzienia CIA. Okazuje się, że chyba to była prawda
  (…) Putin udowodnił że jest dobrym przywódcą Rosji
  http://niezalezna.pl/52495-prorosyjskie-tuby-trwa-wojna-dezinformacyjna-lista-nazwisk

 68. podczaszy said

  Na portalu GW ukazała się wreszcie informacja o tym człowieku, który rozjeżdżał ludzi na Monciaku. Okazuje się, że to wybitny pracownik korporacji, a konkretnie działu HR. Możemy więc śmiało, na podstawie tylko tej jednej wiadomości przyjąć, że pan ów jest po prostu świrem. Ja miałem do czynienia z kilkoma ludźmi od rekrutacji i powiedzieć mogę tyle, że oni są po prostu tacy sami. To jest ten sam typ oszusta, który formatowany jest w jakiejś podziemnej maszynce do mięsa wielkości stodoły. Inaczej być nie może.
  Ten co ludzi rozjeżdżał, miał na przykład fioła na punkcie zdrowego życia, posiłki do pracy przynosił sobie w specjalnych słoikach i, jak nas informuje GW, bardzo dobrze grał w squasha. Nie wiem co to jest ten squash, ale zgaduję, że coś wyjątkowo bezsensownego. Najciekawsze zaś jest to, na jakim etapie znajduje się dziennikarskie śledztwo gazowni. W tekście opisującym tego zwyrodnialca stoi, że przed swoim czynem mamrotał buddyjskie mantry, ale – jak pisze autor tekstu – w tej pokojowej religii nie należy szukać przyczyn ataku. To jest najlepszy fragment tekstu jaki kiedykolwiek został napisany przez autora stamtąd. Nie dorównuje mu żaden tekst Orlińskiego. W tej pokojowej religii nie należy szukać przyczyn ataku – wskazówka dla śledczych po prostu. No i to założenie, że miał miejsce jakiś atak. Z jakiej przyczyny? Jedzenie w słoikach było niesmaczne czy squash się zepsuł z samego rana?

  Są bowiem religie pokojowe i religie wojenne. Gazownia pisze o tym co jakiś czas. Bezwzględnie pokojową religią jest oczywiście judaizm, dalej idzie buddyzm, a może ludowe pogaństwo, sam już nie wiem, gdzieś niżej plasują się sekty protestanckie, w których kapłanami mogą być kobiety, potem mamy suficki islam, obojętnie co by to nie znaczyło, następnie husytyzm, islam normalny, prawosławie, satanizm, a na końcu religię rzymsko-katolicką, która jest po prostu jednym wielkim nawoływaniem do wojny i zniszczenia. Tak to mniej więcej wygląda.

  http://coryllus.pl/?p=1551

  W gazowni jest za to wielki tekst-relacja, o poszukiwaniach Iwony Wieczorek, która zaginęła cztery lata temu. Tekst ten to opowieść jej matki, która ma zakład fryzjerski na Monciaku w Sopocie. Ja tam nie bywam, ale rozumiem, że to nie jest tak, jakby ktoś miał zakład fryzjerski u mnie na wsi pod Grodziskiem. Ja się wcześniej nie interesowałem sprawą Iwony Wieczorek, ale teraz przeczytałem ten materiał z uwagą. Okazuje się, że nie istnieje w Polsce coś takiego jak śledztwo-poszukiwanie, istnieją jedynie mocno rozbudowane działania markujące to śledztwo oraz absolutnie profesjonalna obróbka medialno-policyjna ofiar, czyli w tym przypadku matki zaginionej dziewczyny.
  Ja pozwolę sobie streścić część tego tekstu. Oto Iwona idzie na imprezę z poznanymi na plaży młodymi mężczyznami. Jest jeszcze do tego nieletnia koleżanka, którą oni postanawiają zabrać do tego klubu, bo mają tam jakieś znajomości i obiecują jej wejście. Ten klub to jest jakiś ósmy cud świata. Nawet ta matka to podkreśla, bo raz tam była. No i to wyjście jest po prostu wielkim wydarzeniem. No, a potem, na drugi dzień rozpoczyna się ten cały festiwal kłamstw. Ze swojego domu ojczym Iwony, który ma zwyczaj budzić się o 4 rano i oglądać telewizję słyszy jak stojąca pod blokiem jej koleżanka gada z nią przez telefon. Z nią, albo z kimś innym, w każdym razie pada w tej rozmowie kilka razy imię dziewczyny. Potem okazuje się, że ktoś dzwoni do domu, bo Iwona była o 8 rano umówiona na siatkówkę plażową, a nie przyszła. Jeden z mężczyzn, którzy zabrali Iwonę do klubu przychodzi do zakładu jej matki umówić tam wizytę jakieś rzekomej cioci. Potem się okazuje, że to kłamstwo, no a później zjawiają się wszyscy w komplecie. Trzech facetów i dziewczyna i zaczyna się tak zwane poszukiwanie zaginionej. Kiedy się okazuje, że policja nic w tej sprawie nie robi. Jeden z tych panów sugeruje, że trzeba zadzwonić po Rutkowskiego. Ten zjawia się nadzwyczaj szybko i od razu mówi, że dziewczyna na pewno nie żyje.
  Temperatura trwających 4 lata poszukiwań jest letnia. Obszar do zbadania niewielki, ale efektów nie ma żadnych. Do sprawy włącza się jasnowidz Jackowski, który przybywa na miejsce wraz z ekipą Polsatu. Bredzi coś bez sensu i pokazuje jakieś szmaty, które mają być rzeczami Iwony, dziennik „Fakt”, którego stałym felietonistą jest prawicowy dziennikarz Łukasz Warzecha, pisze, że Iwona była przed śmiercią torturowana i opisuje ze szczegółami te tortury. Latkowski też przyjeżdża. Gada z matką przez piętnaście minut, a potem pisze tekst o tym, że cała ta rodzina to mafia.
  Wszystko to jest opisane dziś z rana na portalu gazowni. Jeśli Wam się zdaje jednak, że znajdziecie tam nazwisko, albo choćby tylko imię faceta, który na tym samym Monciaku, gdzie jest zakład matki Iwony Wieczorek wjechał w grupę ludzi samochodem, to jesteście w błędzie. Nic na jego temat nie napisali. Ponoć jest on synem jakiejś sędzi z Bielska Białej, a jak wiadomo od sędziów i ich dzieci trzeba się trzymać jak najdalej. Może właśnie przez to nic o nim nie piszą. Inne portale też siedzą cicho. Dziwne miejsce ten Monciak. Zakłady fryzjerskie, zaginione dziewczyny i naćpany wariat wjeżdżający w ludzi. Do tego telewizja, która pilotuje działania jasnowidzów i detektywi, do których wydzwaniają ludzie z najściślejszego kręgu podejrzanych z prośbą o pomoc.

  http://coryllus.pl/?p=1549

 69. GW said

  The BBC does not tell us how the black boxes are simultaneously in British and Dutch hands, or how they got into British and Dutch hands when the separatists gave the black boxes to the Malaysians with the guarantee that the black boxes would be turned over to the International Civil Aviation Organization (ICAO) for expert and non-politicized examination.

  So where are the black boxes?

  http://www.globalresearch.ca/us-intelligence-on-malaysian-flight-mh17-russia-didnt-do-it-us-satellite-photos-do-not-support-obamas-lies/5393053

 70. wi42 said

  http://politikus.ru/articles/24493-10-chuvstv-kotorye-delayut-nas-russkimi.html
  10 odczuć, tych, którzy są Rosjanami naprawdę:
  1. Poczucie sprawiedliwości
  2. Współuczestnictwo w cudzej biedzie
  3. Miłosierdzie do pokonanych wrogów
  4. Współczucie słabym
  5. Miłość do rosyjskiej (ogólnie własnej) przyrody
  6. Poczucie bezkresej przestrzeni
  7. Godzenie się z losem
  8. Poczucie misji historycznej
  9. Odczucie współuczestnistwa w zamyśle Bożym
  10. Wiara w Rosję

  Które z odczuć nie są nam obce? Może więcej niż 6 czy 8 a może nawet 10.
  I to wyjaśnia dlaczego bywalców gajówki wyzywają czasami rusofilami lub nawet agentami Putina – zaglądali tutaj takie przybłędy. Dla nich prawdopodobnie wszystkie z tych odzuć są obce.

 71. Yah said

  Ciekawe i przerażające:
  http://beforeitsnews.com/alternative/2014/07/breaking-25-american-cities-currently-have-secretly-planted-nukes-2998460.html

 72. Yah said

  Ad 70

  No to jestem ruskiem 😉 Tylko dlaczego pkt. 3 zawsze mści się przeciwko nam ????

 73. Yah said

  Kolejny element układanki:

 74. Siggi said

  &(70)-dlatego wołam/wołajmy;

  B O Ż E !!! Chroń R o s j ę !!!

 75. veely said

  Do zapamietania.

  Cytuje wybiorczo, choc temat znany:
  [….]
  24. 01 .2014r. w głosowaniu Nr 79, na posiedzeniu Nr 59 sejm dyktatury Fałszywych autorytetow uchwalil zmiany ustaw o kombatantach, ofiarach represji wojennych i powojennych, o Korpusie Weteranow Walk… , I inne ustawy o osobach będacych ofiarami represji niemal jednogłośnie 434 glosami przeciw jedynie posłowi Wiplerowi niezrzeszonemu I posłowi Szaramie z PiS (może przypadkowo?).

  Posłowie Solidarnej Polski Ziobry i RdP Gowina głosowali razem z palikoteria, POPiSem ,SLD I PSL oraz większością niezrzeszonych jak się okazało dopiero z publikacji “The Times of Izrael” za emeryturami dla ofiar holocaustu i ich potomstwa szacunkowo 50 tysięcy tj około 5 milionow euro miesiecznie.
  [….]

  Wedlug mnie, to 2 lub 3 pokolenia splacania 65 miliardow dolarow, bo przeciez o to tylko chodzi.

 76. revers said

 77. Boydar said

  @ Pan Podczaszy (67)

  Nie mam konta na wywiadowni pejszbukowej, a wskazany wpis chyba nie jest dostępny publicznie bez zalogowania. Jeśli jednak jest tak, jak Pan przytoczył, ciekawi mnie jedno – dlaczego ten, który podpowiedział p. Holocherowi, że hasać pisze się przez ‚samo ha’, nie wyjaśnił mu przy okazji, że grupa trzymająca władzę w Kijowie (chłe, chłe, trzymająca) to także banderowcy albo nawet coś znacznie gorszego. Powinien także, wypunktować (p. Holocherowi) różnicę pomiędzy zamieszkami a rzeźnią.

  Co do „więzień CIA” zlokalizowanych na terenie IIIRP, to czekam z niecierpliwością (prawie tak wielką jak Pan JPT) kiedy ktoś zada publicznie pytanie : czy tych dwóch ciapatych świrów nie mogli panowie agenci przesłuchać na wydzierżawionej po cichu łódce, uprzednio wypłynąwszy na wody eksterytorialne, a po uzyskaniu satysfakcjonujących zeznań, otworzyć w tej łódce zawory denne bez przeprowadzania ewakuacji ciapatych. Oczywiste jest bowiem, że mogli. Tyle że wcale nie chodziło o „satysfakcjonujące zeznania” tylko o to, by na początku przedstawienia, wbić w ścianę gwóźdź a na końcu na tym gwoździu powiesić kogo trzeba.

 78. JO said

  ad.47, Panie Marost, a Pan gdzie wsiakl?? Przeciez Pan w Gajowce jest potrzebny.

 79. Ad. 50, 56:
  Nie wiele z tego zrozumiałem poza całkowitą Negacja. Jednak Replika poszła chyba za daleko, gdyż ja Rosjan o zbrdnicze intwencje nie oskarżałem. Prof. Zieliński mówił, że Lenin – chcąc pozyskać carskich oficerów – musiał się posłużyć ICH retoryką, a LOGIKA ta doprowadziła do Odczytania przez Narodowców Wielkopolskich Ultimatum Piłsudskiego – przygotowanego na Taką właśnie okazję.
  Denikin udowodnił, że był postacią Niepolityczną, bo inaczej nie ODDAWAŁBY Turkom Konstantynopola oraz Ormian i Greków, a ku memu zaskoczeniu Taki Sam błąd popełnił Putin, a to znaczy, że Endecy – jeśli są narodowcami – muszą strzelać do NIEGO wcale nie z powodu B777.
  Na Ukrainie potórzyła się sytuacja z roku 1919, gdy Denikin ZMUSIŁ do strzelania do niego nie tylko piłsudczyków, którzy nie mieli złudzeń wobec Białych Rosjan – że są gorsi od Czerwonych – ale i endeków, którzy chcieli się dogadać z Białymi za Wszelka Cenę.
  W r. 1919 Biali chcieli wziąć OD RAZU Konstantynopol, Kijów i Moskwę, gdy mogli wziąć po Konstantynopolu przy pomocy piłsudczyków Moskwę i z endekami Kijów, ale nie odróżniałi piłsudczyków od endeków, gdy I chcieli Kijowa dla Ukrainców II dla Rosjan. Potem endecy ZMUSILI pilsudczyków do ewakuacji Odessy, Mińska i Kamieńca Podolskiego dla Lenina.
  Pan mi nie odpowiedział DLACZEGO ja kłamię? 3 pokolenia moich przodków ze strony ojca zginęło na Syberii, ale to nic w porównaniu z tym, co opowiadał Asz, więc obaj byliśmy podatni na Krakowską Szkołę Historyczną, której Mądrość powtarzał Józef Piłsudski, że w rosyjskiej folozofii politycznej istnieje imperatyw Likwidacji Polski i Narodu Polskiego, czego epizodem jest KATYŃ.

 80. Boydar said

  No i mamy konsensus. Kłaniam się uprzejmie.

 81. Griszka said

  http://rt.com/news/175484-hrw-rockets-killed-civilians/

  Human Right Watch twierdzi w swoim raporcie, że ukraińska armia używa Gradów przeciwko ludności cywilnej.

 82. JO said

  ad.58. Jak Pan bedzie tak dalej dekodowal swoje teksty to Pana polubie. Nie licze na to , ze Pan zmieni swoj styl I nawet to by bylo zle, ale prosze o bardzie STRAWNE wypowiedzi ze wzgledu na tak malointeligentnych ludzi jak ja, by nie rzucali w Pana kierynku „kamieniami”.

  No I prosze oswiadczyc swoje pozytywne podejscie do Religii Katolickiej – Ortodoksyjnej – jak Pan to zrobi to moze Pan grypsic do upadlego :))) , wowczas wszysrko Panu Wybacze 🙂

 83. Griszka said

  Rosja nałożyła właśnie embargo na ukraińskie produkty mleczne.
  Kanada zaś nałożyła sankcje na… rosyjskie przedsiębiorstwa zbrojeniowe.

 84. NyndrO said

  Aj waj: – „Putin ma kolegów przekonanych, że poradziliby sobie lepiej od niego – przekonuje George Friedman w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”. Światowej sławy politolog uważa, że prezydent Rosji źle ocenił sytuację na Ukrainie a w konsekwencji musi liczyć się, że w jego otoczeniu znajdują się osoby, które są nielojalne wobec niego i chcą się go pozbyć.”

 85. Boydar said

  Żeby było śmieszniej Panie Grisza, z tą Kanadą to najpoważniejsza sprawa jak do tej pory. Niestety, Kanadyjczycy to autentyczna potęga w zakresie prawie wszystkich strategicznych technologii. Oni jak mówią ‚stop’, to po niecałej dobie jest już pozamiatane.

 86. JO said

  NICK powiedział/a
  2014-07-21 (poniedziałek) @ 13:01:07
  P. JO.
  Co nowego?

  179.JO powiedział/a
  2014-07-24 (czwartek) @ 09:38:34
  ad.178. Dostalem wiadomosc na mojego Meila, od Pani Broughton oraz Pana Alexandra, ze konto Bankowe bedzie juz niedlugo dostepne.

  Na Koncie Bankowym bedzie £ 25 od Pani Broughton, £50 od Pana JO oraz £ 50 od Pana Alexandra, czyli razem 125 funtow.
  Proponuje zbierac na poczatek do kwoty £ 1000, 00 na rzecz Bractwa Pisa X od Gajowiczow z dopiskiem Ksiedzu Karoliwi z os serca podziekowaniem za posluge w Polsce, tak by Ksiadz Karol mial od nas troche pieniedzy na Start swej Poslugi w Azjii, by byl bezpieczny choc troche finansowo i to dzieki nam Gajowiczom. Co o tym myslicie Panstwo?

  Zbiorke pieniedzy robimy publiczna , tak by dac przyklad Polsce.
  1. Broughton – £ 25.
  2. JO – £ 50
  3. Alezander – £ – 50

  Kto ile deklaruje przelac? Konto podam juz niedlugo.

  Proponuje tez zamowic nasze logo , ktore opisalem wyzej? Czy ktos potrafi to logo zrobic na komputerze, czy tez trzeba bedzie zamowic u plastyka?

  180.JO powiedział/a
  2014-07-25 (piątek) @ 10:55:55
  Dane Bankowe Gajowkowej Ogolnopolskiej Publicznej Zbiorki Pieniedzy na Rzecz Bractwa Piusa X w Polsce jako PUBLICZNE SWIADECTWO poparcia dla Jedynej Drogi Wyjscia naszego Umeczonego Kraju z Opresji Masonskio – Liberalno – Demokratycznej narzuconej nam podstepem I przemoca.

  Dear Association Members,

  I am now pleased to be able to report that your A/c is fully operational and therefore able to receive payments.

  Please find below all the necessary details which your bank may require in order to make International Payments for you:

  A/c Name: Pius X Association

  IBAN: GB61LOYD30806329142668

  BIC: LOYDGB21731

  SWIFT: LOYDGB2L

  I pray that God blesses you all with financial prosperity, and the courage to share this prosperity with your brothers and sisters in need; whoever they may be…

  Through Paul’s New Testament teaching we are encouraged that „God will supply our every need according to His riches in Glory by Christ Jesus”. Those of us who can believe in this promise and therefore be in a position to receive God’s blessings, have a responsibility to be generous towards those of lesser faith…

  God be with you all.

  Yours in His Service,

  CBW

  181.JO powiedział/a
  2014-07-25 (piątek) @ 11:00:22
  Panie Robercie , prosze o umieszczenie tego Konta z informacja … na swoim Blogu.
  JO.

  Uiszczajacy pieniadze sa zobowiazani do podania zastrzezenia w przypadku, gdy chca na Oficjalnej Liscie Publikowanej w Gajowce tylko wystepowac pod Pseudonimem jak ja – JO

  ( postaram sie o udogodnienie przelewow pod wzgledem kosztow finansowych zgodnie z sugestia Pana Gajowego..)

 87. Yah said

  To się nazywa „wolność słowa”:

  http://parezja.pl/nasz-news-przeszukanie-domu-readaktora-naczelnego-portalu-parezja-pl-ndie-pl/

  http://parezja.pl/zachowanie-sluzb-kpina-z-panstwa-prawa/

 88. AniaK said

  A będą jakieś zdjęcia kościołów, schronisk, kapliczek, pastwisk……w tym roku? Tylko niech Pan Gajowy nie mówi że zapomniał zabrać ze sobą aparatu 😦

 89. Guła said

  Pan Boydar zbiera konsensusy więc tylko skopiowałem jak najbardziej poważną facjację pan JPT (za którymi przepadam).

 90. Guła said

  „Poprzez projekt „Badwater 2014 – Powrót” chcę udowodnić, że niepełnosprawny Polak też potrafi” – dodaje. A na pytanie, czy warto pomóc mu w realizacji tego planu na PolakPotrafi.pl prawdopodobnie najlepiej odpowiada ten, wielokrotnie nagradzany film „Zwycięzca” opowiadający jego historię:

  http://natemat.pl/102677,niepelnosprawny-polak-tez-potrafi-darek-strychalski-zbiera-w-sieci-fundusze-na-udzial-w-morderczym-ultramaratonie

 91. Guła said

  ad 89
  Spokojnie to retrospekcja. Rzecz już się dokonała.

 92. AniaK said

  Chyba musimy wystosować do Pana Gajowego wspólną prośbę o zdjęcia 🙂

 93. zeev said

  :))))))
  http://www.interpol.int/notice/search/wanted/2014-16549
  лидер «Правого сектора» 42-летний Дмитрий Ярош
  Недавно Дмитрий Ярош встретился в среду с послом Израиля в Киеве Реувен Диномом. Он заявил что его организация будет бороться против антисемитизма и за толерантность по отношению к меньшинствам (это не касается русских). Объявлен отказ от всех форм ксенофобии и шовинизма.

  „”””самый хитрый из людей – это харьковский еврей!””””:)))))
  Геннадий Кернес: Я не считаю Путина агрессором
  http://news.liga.net/news/politics/2612996-gennadiy_kernes_ya_ne_schitayu_putina_agressorom_.htm
  Кернес не дурак, знает куда все идет, да и мерзнуть не хочет.

  http://www.rg.ru/2014/07/21/kernes-site.html
  Мэр Харькова Геннадий Кернес назвал министра внутренних дел Украины Арсена Авакова и председателя Харьковской облгосадминистрации Игоря Балуту в числе возможных заказчиков покушения на него.

 94. AniaK said

  W galerii tylko tyle znalazłam 😦

  https://marucha.wordpress.com/galeria-zdjec/

 95. zeev said

  http://politikus.ru/events/25252-na-zhirinovskogo-i-zyuganova-zaveli-dela-na-ukraine.html
  Руководитель фракции ЛДПР в ГД Владимир Жириновский прокомментировал заведенное в отношении него на Украине уголовное дело. По словам Председателя партии, никакого уголовного дела быть не может, ибо в Киеве находится незаконная власть.
  http://ldpr.ru/events/zhirinovsky_criminal_regime_in_kiev_should_rather_pack_bags/
  Он еще раз подчеркнул: режим в Донецке и Луганске – законный, а в Киеве — оккупационный. «Новороссия — это государственное образование, созданное после референдума в Донецкой и Луганской народных республиках. А преступный режим в Киеве должен скорее упаковывать чемоданы».

  mądra głowa:))))))

 96. Mosiek said

  Boydar – 85 – dobry dowcip!!!

 97. Griszka said

  Mówił to Pan na poważnie Panie Boydarze ?

  @84
  Śmieszne, że światowej sławy politolog musi się zadowolić jakąś niezbyt poczytną tubylczą gazetką i z łam takiego szmatławca rzuca groźby pod adresem Putina. Psy szczekają a karawana jedzie dalej…

 98. NyndrO said

  Najuczciwszy Panie Kierowniku,niech Pan to puści,a reszta szanownych kolegów niech włączy maksymalną moc tej,no demokracji.To a propos bimbru.

 99. Boydar said

  A co mam napisać, Panie Guła, ja całego świata nie zmienię. Masz Pan tu dowcip w letniej promocji

  Dwie blondynki stoją nago przed lustrem. Jedna z nich ma czarne owłosienie łonowe.
  – Widzisz – mówi do drugiej – taka całkiem głupia to ja nie jestem!

 100. Boydar said

  @ Pan Grisza (95a)

  Jak najpoważniej. Przy czym powaga odnosi się generalnie do państwa Kanada, ich potencjału oraz metod postępowania. Nie do konkretnej okoliczności, bo o niej wiem tyle co w (83). Jeśli to prawda, to najboleśniejsza sankcja jak do tej pory.

 101. arcybolesnaprawda said

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/111368,inz-k-cierpisz-cud-jaroslawa-i-zestrzelenie-na-ukrainie

  Polacy to jedyny naród w Europie, który jeżeli już ma jakąś reprezentację, to jest ona tylko żydowska.

 102. NyndrO said

  I to jest tak z Panem Kierownikiem.Że jak Pan nie puści tego mojego ostatniego linka,to się nie zdziwię,no bo jak?Ale jak Pan puści,to też się nie zdziwię,bo z Panem nigdy nic nie wiadomo.Ale niech Pan pamięta.Za Panem murem staję,gdyby Putin przyszedł i chciał Pana bombą szczelić.Ten terrorysta bombowy i strzelec wyborowy.

 103. podczaszy said

  77 Pan Boydar

  P. Holocher napisał to gdy władza = Janukowycz

 104. Mosiek said

  Boydar – chyba nie piszesz powaznie o Kanadzie. Dzisiaj Kanada to pacholek USA w 100%; a co do technologii – jakich kolego jakich? Gdzie je masz w Kanadzie – podaj jakies firmy.

 105. AniaK said

  Re96:
  Ameryki Panie Boydar Pan nie odkrył. Od wieków wieków wiadomo, że najgłupsze są tlenione brunetki. Będąc jeszcze brunetkami pewnie wymyśliły kawały o blondynkach. Może trochę naturalnych blondynek nie ma najwyższego IQ, ale proszę rzucić okiem na nasze celebrytki. Wśród tych o wątpliwym IQ na prowadzeniu zdecydowanie są brunetki naturalne albo tlenione. Kolejność przypadkowa:
  – Doda
  – Edyta Herbuś
  – Ania Mucha
  – Kasia Cichopek
  itd. itd.
  Nie wiem jak Joanna Krupa. Może ona i naturalna. Dzięki Bogu i wśród brunetek mądrych kobiet nie brakuje. Na przykład Pani Dominika Kulczyk. Czytanie wywiadów z Nią to prawdziwa przyjemność.

 106. Eliza said

  dla @44
  Moim zdaniem jest to taktyczna zagrywka i wynika z dotychczasowego cv p. Jaseniuka. Został powołany z poparciem zagranicy na to stanowisko i wcześniejsze. Po wyborach może być ministrem gospodarki i przekształceń własnościowych. Będzie mieć dużo zadań do wykonania. Od realizacji tych, które nie udały się p. Janukowyczowi – jak sprzedaż ziemi zagranicznym inwestorom, po sprzedaż 164 przedsiebiostw, w tym w gałęziach znaczących dla gospodarki dla Ukrainy.

 107. Boydar said

  Mosiek, przyjacielu, daj spokój. Jak to mówią – „nie jesteś bracie w temacie”. Albo właśnie za bardzo jesteś.

 108. Boydar said

  @ Pani AniaK

  Przecież Pani sama Się pcha pod łopatę !!! Dzisiaj jednak żadnej krzywdy Pani nie zrobię, mam dzień dobroci dla blondynek, moja Baba wyjechała 🙂

 109. podczaszy said

  Moderniści dwudziestego wieku

  Ci układni, sprytni fałszerze mają głębokie korzenie i ich biografie ukazują liczne wspólne cechy:

  • Zostali wybrani do wykonania specyficznych zadań.

  • Przeszkoleni przez modernistów, niektórzy już od lat młodzieńczych.

  • Wielu w młodym wieku straciło rodziców, co skutkowało brakiem mocnych więzi domowych. Wszystkie siły poświęcili dla „sprawy”.

  • Chronieni przed nazistami i sowietami podczas drugiej wojny światowej (König, Rahner, Suenens i Wojtyła) albo osłaniani przez Święte Oficjum (de Lubac).

  • Szybko awansowani na wpływowe stanowiska: profesora teologii, rektora seminarium, biskupa i kardynała.

  Jak wyjaśnić obozy namiotowe, wędrówki turystyczne, uprawianie narciarstwa i kajakarstwa trwające każde miesiącami oraz podróżowanie i nauczanie Wojtyły niezakłócone przez Służbę Bezpieczeństwa podczas gdy biskupi, kapłani i świeccy byli aresztowani, torturowani i mordowani za swą katolicką Wiarę w komunistycznej Polsce?

  Grupa wysoce inteligentnych, dobrze zorganizowanych, bezwzględnych heretyków spróbowała zniszczyć Kościół od wewnątrz i stworzyła fałszywy kościół, który prowadzi na manowce miliony ludzi. Nie jest zaskoczeniem, że są oni powszechnie znani jako Chenu, Küng, Rahner i Ratzinger zamiast ks. Chenu, ks. Küng, ks. Rahner i kardynał Ratzinger. Chcą być postrzegani jako profesjonalni „teologowie”, a nie katoliccy duchowni.

  Warto zauważyć, że jest niewiele zdjęć tych „teologów” odprawiających Mszę albo odmawiających brewiarz lub różaniec. Jak znaleźli czas by napisać tysiące artykułów, wygłaszać niezliczone wykłady i podróżować po całym świecie bez zaniedbywania obowiązku odprawiania Mszy, Divinum Officium, różańca i rozmyślań?

  Wielu czci Jana Pawła II i Heldera Câmarę za ich udawaną świętość, jednakże ci sami ludzie świadomie oszukali miliony. Zastąpili Ewangelię Jezusa społeczną ewangelią, a Jego nauczanie swoim własnym.

  Moderniści w działaniu podczas Vaticanum II

  Utalentowane osoby z całego świata połączyły swe zdolności by wziąć udział w diabolicznym dziele utworzenia fałszywego kościoła. W kolejnym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia z ich życia i wykażemy jak są one ściśle powiązane. Poniższa niekompletna lista będzie służyć jako punkt wyjściowy.

  Alfrink, Daniélou, Döpfner, Frings, Häring, Léger: krzewiciele modernizmu (nowa teologia);

  Baum, Bugnini, Diekmann, Lercaro, Montini: liturgicznymi zmianami zniszczyli Mszę i sakramenty;

  Bea, Meyer, Murray, Rahner, Ritter, Willebrands: propagowali ekumenizm, powszechne zbawienie i wolność religijną;

  Chenu, Liénart, Maksymos IV Saigh: kwestionowali wszystko;

  Congar: głosił powszechne kapłaństwo wiernych;

  Cushing, de Smedt, Suenens: promowali indyferentyzm;

  De Lubac: zanegował Rzeczywistą Obecność Chrystusa w Świętej Eucharystii;

  Küng, Schillebeeckx: zanegowali Boskość Chrystusa;

  Ratzinger, Wojtyła: promowali kolegialność, osłabiając papieską władzę;

  Hélder Câmara, König, Wojtyła: promowali teologię wyzwolenia, stosując do Kościoła marksistowskie koncepcje.

  Choć moderniści negują Objawienie Boże, to jak na ironię, ich słowo ma być przedmiotem posłuchu tak, jakby to była Ewangelia.

  http://www.ultramontes.pl/radecki_inspiratorzy_v2_2.htm

 110. AniaK said

  cd.
  No może nie tylko brunetki, one same nie dałyby rady. Pewnie te kawały o blondynkach wymyśliły wspólnie z szatynkami i rudymi. 🙂

  A za ten kawał, jak tu się tylko zjawi Pan JO, to tak się Panu oberwie że nawet Mamusia nie pomoże. Widziałam jak Pan JO dzisiaj ganiał z młotkiem 😉

 111. Mosiek said

  Boydar – nie wypisuj glupot, jesli nie masz pojecia o temacie!

 112. Boydar said

  Mośku, wy zawsze „wiedzieliście lepiej”. Specjalnie nie odstajesz. „Nie chce mi się z Tobą gadać”.

 113. AniaK said

  cd.
  Kurka wodna, o Natalii Siwiec zapomniałam. Ta oczywiście też w czołówce. Jak się Panom jeszcze jakaś brunetka przypomni to śmiało można dopisać, żeby potem za pominięcie jakiejś obrazy nie było. 🙂

 114. Marucha said

  Re 88:
  Pani Aniu – i inne osoby zainteresowane – zdjęcia będą, aparat (dla pewności z GPS-em) jest.

 115. Marucha said

  A propos dowcipów o blondynkach… jest taka teoria, że pochodzą one od przedstawicieli narodu koczowniczego, w którym naturalny kolor włosów blond (słowiański, skandynawski etc) praktycznie nie występuje. Taki drobny wkład w obrzydzanie gojom tego, co u nich piękne.

 116. roman said

  Dzień Dobry Państwu!Przepraszam ,ze nie na temat…

  Mieszkam w domu jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości opodal Bielska -Białej ,ktorego jestem włascicielem.Dwa lata temu mrozy jakie miały miejsce ,rozmroziły mi całą kanalizację,c o oraz wodę.Przez cały ten czas probuje doprowadzic do ładu szkody jakie wyrzadziła zima aby w godnych warunkach mogły zamieszkac w połowie domu dzieci moje wraz z żoną.Jest to zdrowy ,piękny dom duzy ogrod ,bezpieczny i ogrodzony,kazde z dzieci ma mozliwosc posiadania swojego pokoju i spokoju potrzebnego do nauki oraz zajec dodatkowych np./ gra na skrzypcach,czytanie malowanie..Wchwili obecnej dzieci moje mieszkaja w ciasnym mieszkaniu wraz z żoną,co gorsza zagrzybionym ,zawilgoconym gdzie zacieki i grzyb dochodza do połowy sciany Ekspertyza inspektora budowlanego wykazała iz nie jest to nasza wina jak twierdzi własciciel czyli TBS …Jest tam ciasno i dzieci nie maja warunków do nauki ,gdyz jeden drugiemu przeszkadza siłą rzeczy,nie wspominam juz o zagrozeniach jakie niesie z soba przebywanie w takich pomieszczeniach zagrzybionych CIAGLE CHORUJA z radosnych pełnych energi dzieci robia sie zagubione i przygnebione,brak warunkow do nauki .Najmłodsza corka juz miała wypryski naskórne alergiczne ,poniewaz cały czas spi przy zagrzybionej scianie i zawilgoconej.Czesc spi na ziemi,meble i lozka nam gnija od wilgoci,jest i tak nam bardzo ciezko gdyz brakuje nam odziezy dla dzieci zywnosci..art pismienniczych do szkoły a stan ten pogarsza sie bo wszystko przechodzi wilgocia i plesnia.

  W chwili obecnej zaklad mój czyli sp.z o.o ;JEDNOSC; ogłosiła upadłosc,nie dostajemy którys z rzedu miesiac wynagrodzenia za prace w całosci ,lecz w niewielkich kwotach tzw.zaliczki,sa to kwoty rzedu 300-400zł,pomimo tego iz cały czas pracuje .Spłacam kredyt hipoteczny ,ktory wziąłem aby spłacic ciotkę dalsza oraz na remont domu.Wykonałem kanalizacje do parteru ,podciągnąłem wode z ogrodu ,załozyłem licznik na wode,cała piwnice przygotowałem aby ;pójsc; z pracami remontowymi dalej wyremontowałem pokoje zostala mi kuchnia i lazienka oraz zakup kafelek oraz NASADAY KOMINOWej TYPU H FI 150 DEFLEKTOR KWAS.Wszystko wykonuje sam z corkami najstarszymi ,zona ..Niestety sytuacja moja materialna nie pozwala mi na to,brak naleznosci za prace w całosci,zatrzymał moj remont w martwym punkcie,nigdy nie myslałem,że po 32 latach pracy nie bedę mial z czego zyc!!a musze łozyc rowniez na utrzymanie dzieci ,gdyz one muszą zjesc .

  Zyje w domu bez wody,pomimo iz mam piec centralnego ogrzewania nie moge go uzywac ,gdyz nie mam rur,co mogłem to wykonałem we własnym zakresie ,niestetey brak srodkow finansowych do zycia zmusily mnie do zycia w takich warunkach .Myslałem skoncze remont i dzieci beda mogły godnie zyc i uczyc sie,niestety do tej pory nie wiem na czym stoje w zakładzie,wiem tylko iz nie mam srodkow na zycie i zyje w tragicznych warunkach.Boje sie ze dluzej nie wytrzymam tego.Pisalem prosbe do MOPS o zas celowy na niezbedny do zycia remont otzrymalem kwote 400zl na opał.Nie moge byc z rodzina bo nie ma miejsca tam myja naczynia w umywalce i brodziku a kanalizacje zatyka regularnir co 3 tyg. najprawdopodobnie jest gdzies rura pęknieta w ziemi i zasypuje przelot ,bo gdy przyjezdzaja z wodociagow czyscic kanalizacje tzw. karczerem to sama ziemia wypływa.W momencie zatkania wszystko z rur wybija na łazienke i przedpokoj-kuchnie z ubikacji i brodzika -okropnosc.

  Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc w mojej sprawie moze ktos ma niepotrzebne jakies materiały abym mogl skonczyc remont ja zyje bez wody toalety myje sie w zakladzie lub u dzieci .Sam jestem w stanie go dokonczyc w niespełna 2 tyg. poniewaz znam sie trochę na tych robotach a czego nie wiem czytam i robię.
  Nie wiem co robic czy oddac dzieci do rodziny zastepczej chodzic i zebrac wyjechac? Cale moje zycie to rodzina i dzieci,mielismy zadluzenie w TBS dlatego przeszlismy na mieszkanie ktore mialo byc socjalne ,lecz czynsz jest taki sam jak za komunalne.Zona chciala pomalu splacac zadluzenie lecz nie mamy mozliwosci bo drozej ja wynosi mieszkanie w ktorym przebywaja obecnie ,nie wspomne o kosztach za leki dla dzieci..
  Bardzo prosze ,wrecz błagam o pomoc,chce udostepnic całe 1 pietro dzieciom,beda wtedy bezpieczne,zdrowe ,radosne,beda mogły dalej kontynuowac swoje pasje i hobby,beda miały spokoj i cisze i warunki do zycia i nauki.Nie beda musiały oglądac pijakow wystajacych pod oknami i pijacych oraz przeklinajacych jaki to przyklad dla dzieci? sam zamieszkam wtedy na parterze domu,będę mogł poswiecic im wiecej czasu a co najwazniejsze dla nich beda czuły sie bezpieczne i beda miały swoj upragniony dom,

  Wysłalem tyle juz @ do biur poselskich urzedu miasta fundacji-wszedzie rozumieja jest im przykro ale skoro rodzina nasza nie jest patologiczna nie ma alkoholu przemocy klopotow wychowawczych z dziecmi -nie moge liczyc na pomoc.Z urzedu miejskiego dostalem pismo ze jestem zlym ojcem ,bo nie potrafie zapewnic bytu rodzinie-ale nikt nie przyjdzie nie zobaczy jak zyjemy co zostalo zrobione nie zada pytania dlaczego rury mi rozmroziło,fakt mamy zadluzenie ale wiele ludzi ma ,czasy sa ciezkie teraz sie ma prace a jutro moze jej nie byc,nie uciekniemy od dlugu pomaly bedziemy go splacac ,lecz bardzo boli fakt ze zostałem zepchniety na margines .Moze gdybym pił bil rodzine to predzej byłaby jakas pomoc a moze gdybym popelnił samobojstwo ? dostali by rente i łatwiej byłoby zakonczyc te pare rzeczy w domu? ale co wtedy z psychika dzieci?
  Dziewczynki sa kochane i zdolne tyle juz osiagneły chlopak jeden rodzynek gra w pilke nozna to jego pasja tez mu brakuje i getrow i korkow-wszystkimjest ciezko ale najbardziej odbija sie to na dzieciach .
  Moze ktoś z Państwa bedzie nam mogł pomóc,moze ma zbedne materiały typu farba olejna do okien,2 paczki uzywanych paneli w/w deflektor bez ktorego niestety nie ma ciągu w kominie i cały dym wraca na mieszkanie,jakąs wykladzine lub duży dywan zbedny,brakuje nam łóżka typu mała sofa lub fotel rozkładany,uzywane meble do kuchni,odzież dla dziewczynek od wzr.140 do 166cm chlopca 168cm,obuwia rozm od 33,34,36,38,chlopiece 39-40.Za wszystko bedziemy bardzo wdzieczni.Przez jakis czas braliśmy odpady z pobliskiego marketu i zona wykorzystywała co sie dało,lecz niestety zmienił się kierownik i stwierdził ,iż taka sytuacja nie może mieć miejsca i odmówił nam takiej formy pomocy,na chwilę obecną często głodujemy,nie wiem gdzie szukac pomocy dlatego ośmieliłem sie prosic Panstwa o pomoc jakąkolwiek,jestem w stanie dostarczyc wszelkie dokumenty do wgladu uwierzytelniajace nasza sytuacje,czy zdjec,zapraszam do nas -prosze ,błagam niech mnie ktos usłyszy…..moj @ to romstr63@wp.pl-prosze o przesłanie mojej prosby dalej ,wierze ze znajda sie ludzie o dobrym sercu

  Moze ma ktoś z Panstwa nie potrzebne płytki scienne ,jakies koncówki paneli kleju czy zaprawy murarskiej,farb olejnych,rury do komina ,mebli kuchennych uzywanych cokolwiek co Wam sie nie przyda a nam moze pomoc,bardzo chetnie przyjmiemy.Jezeli obraziem ma prosba kogos to przepraszam ,jezeli jest nie na temat to prosze moderatorów o usuniecie.Juz nie wiem gdzie pisac aby ktos mnie usłyszał

 117. Mosiek said

  Boydar, jesli masz informacje nt kanadyjsliego Hi-Tech, chetnie poczytam

 118. Anczlauzen said

  @Eliza

  ” Panie Bojdar Pana uszczypliwość jest conajmniej nieuprzejma”

  Proszę Pani,Boydar jest niejako oficerem do specjalnych poruczeń skierowanym przez ,powiedzmy sobie, Siły ,dla ktorych kwestie poruszane na tym forum wymagają pewnej korekty . Chemtrails należa do kategorii „teorii spiskowych” a tej tzw. Une nie znoszą ,chyba ,ze chodzi o motyw „Przyszedł Rywin do Michnika” .Boydar więc wygladza faldy i nadaje pożadany kierunek tematom ,ktore tzw. Uny uważaja dla siebie za kluczowe. Do rego zdążyl tu sobie zbudować opinę zagorzalego katolika ,ktory przćmił nawet samego Franciszka z … o nie ,nie z Watykanu tylko Asyżu!Jego ornamentyka jezykowa ma wprawic w zaklopotanie odbiorce ,co trzeba przyznać doskonale mu się udaje. Nie jest to wiec uscztpliwosc tylko tresura ,żeby na przyszlość nie przyszło Pani do głowy sie przeciwstawiać.Na wąrku o nowym Dmowskim nakreślilem zgrubsza charkterystyke Boydara.Najlpiej więc ignorować!

 119. JO said

  116. Panie Romanie. Gajowka z tego co wiem, poki co nie ma strony z takimi ogloszeniami ale Pana wpis moze kogos zainspiruje. Wzajemna pomoc moze byc tylko wowczas gdy potrzebujacy beda mieli smialosc prosic o nie. Pan zrobil pierwszy dobry krok.

 120. Lily said

  Polakom w ich Ojczyznie,zgotowano taki los.Polacy w Polsce,sa traktowani jako obywatele drugiej kategorii,albo nawet jak intruzi przez polsko-jezycznych.

 121. Boydar said

  Panie Anczlauzen

  Ponieważ nie próbuje mnie Pan obrazić, a tylko wymacać, pozwolę sobie coś Panu podpowiedzieć. Ani w temacie chemtrail, ani odnośnie USOPAŁ i honorowego prezesa (no i twórcy) Kobylańskiego, nigdy nie wyraziłem żadnej opinii, która mogła by zostać (nawet przez Pana) zakwestionowana. Więcej, z całości moich wypowiedzi wynika jedynie moja nieufność co do faktów medialnych jakimi jesteśmy permanentnie karmieni.

  Co ja mogę wiedzieć o Kobylańskim, tyle co napiszą. Jedyne co mogę zrobić, to popatrzeć kto pisze i co pisał na inne tematy znane mi bliżej. Raz kurwa, zawsze kurwa. Kłamie w oczy o „A”, może kłamać i o „B”. Jeśli znane mi indywidua, wieszają na Kobylańskim psy, dla mnie znaczy, że gość jest im niewygodny. Ale przecież nie ze względu na krój garnituru. Pewności mieć nie mogę, ostrożność wypada zachować, ale napisałem wyraźnie – nie wiem tego czego wiedzieć nie mogę. To nie jest manipulacja, to doświadczenie. Proszę popatrzeć na historię promocji Piłsudskiego w okresie ostatnich sześćdziesięciu lat. Teoretycznie był przez bolszewików zakazany. A jednak cudownym zbiegiem okoliczności wykreowano go na zbawcę Polski. I w świadomości sporej części społeczeństwa tak już pozostanie do śmierci choć to gówno prawda a wręcz przeciwnie. Tu manipulacja była tylko dwupiętrowa. A co przeszkadza żeby miała więcej etaży ? Dla mnie Kobylański prywatnie może być Żydem, pedałem, cyklistą i CB-stom (to użytkownik radia CB). Mam to w dupie, jeśli robi dla prawdziwej Polski dobrą robotę a z tamtym się nie obnosi po ulicy. Ale na piedestał go za życia stawiać nie będę, bo sancto subito już przerabialiśmy. Niektóre procesy beatyfikacji trwały i kilkaset lat. I słusznie. Bo tacy angole dokumentów o Sikorskim jeszcze nie odtajnili i nie zanosi się aby to szybko nastąpiło.

  Co do chemtraili, moja opinia jest od lat (także w Gajówce) klarowna; są, są trujące, są trujące teraz i jeszcze przez długie lata będą. Nie interesują już mnie kolejne elaboraty że mleko jest od krowy a nie z leclerka. Mnie interesuje, dlaczego ktoś nam wmawia że niby jest odwrotnie i co nim kieruje. Stąd i moja sugestia do Pani Elizy. Nie chce, Jej wola, znajdzie się kiedyś ktoś inny z kim się rzeczowo pogada.

  Kłaniam się.

 122. Premizlaus said

  Re 109:
  Dziękuję za artykuł. Zamieściłem na Glorii.tv. Ciekawe, jak długo się utrzyma.

 123. Griszka said

  @116
  Wiele osób z tego forum jest na emigracji. Ja niestety na drugim krańcu Polski. Bardziej realna by była pomoc finansowa.

 124. Griszka said

  @118
  Jeśli Pan tak celuje w insynuacjach, to może trzeba odrzucić pozory i od razu przenieść się na plotek.pl ?

 125. Lily said

  Re122; P.Premizlaus,bede sprawdzala kiedy usuna,bo prawie jestem pewna,ze to zrobia.

 126. Zdravko said

  RE 116: Roman

  Na tą chwilę mogę jedynie panu polecić… modlitwę, konkretnie Nowennę Pompejańską. Pomogła ona tysiącom ludziom. Single znajdowali miłość swojego życia, bezrobotni (nawet ci przez 7 lat tkwili w tym stanie) znajdowali pracę. Bankrutująca firma z długami wychodziła na prostą. Mąż alkoholik bijący żonę stawał się abstynentem i kochającym partnerem. Pomogła również mi i mojej rodzinie. Takich świadectw jest wiele, więcej znajdzie pan na stronie.

  http://pompejanska.rosemaria.pl/

  Pozdrawiam serdecznie, będę o panu pamiętać w modlitwach

 127. Zerohero said

  Jeśli ktoś odwiedza nacjonalista.pl, to niech wklei im prezent:
  http://www.interpol.int/notice/search/wanted/2014-16549

  bo o Jarosz to ich idol. Niech zbierają na paczki dla swego żydobanderowskiego idola. Ciekawe czy Jarosz będzie grypsował. A może zostanie cwelem? 🙂

  A to proponuję wstawiać na pisiakcie fora:
  http://szczesniak.pl/2700
  Niech zobaczą jak jak ten ich przeklęty eunuch cieszy mordę sikając na pieniądze polskiego podatnika. Jaro z Ryżym pod sąd, a Lecha won z Wawelu!

 128. Griszka said

  @127
  Na razie Ukraina nie chce go wydać.

  Kaczyński zapowiedział, że chce jeszcze uwalić co najmniej bilion złotych 🙂 Lewandowski może się schować ze swoimi „durnymi klipami”.

 129. Ex said

  Mustafa Dżemilew – laureat Nagrody Solidarności

  Ukraine Crisis | Poklonskaya about Mustafa Dzhemilev| Crimea | English Subtitles

 130. Boydar said

  Dzięki, Arcybolesna Prawdo (101). Artykuł jak skompilowany z Gajówki.

  Pozwolę sobie przypomnieć link – http://zygumntbialas.neon24.pl/post/111368,inz-k-cierpisz-cud-jaroslawa-i-zestrzelenie-na-ukrainie

  kawałek tekstu :

  Jedno jednak nie uległo zmianie – wspólnota interesów Rosji i Polski. Oba kraje czy narody jadą na jednym wózku, są tak samo zagrożone w swej biologicznej egzystencji i mają wspólne interesy oraz wspólnych wrogów. Nawet gospodarki są sobie potrzebne, bo mogą się łatwo uzupełniać. Ogień na Ukrainie czy inne nowe zagrożenia lub prowokacje są i będą ukierunkowane na napuszczenie Polaków na Rosję. Ukraina ma być dla Polski ostatecznym rozwiązaniem, gdzie Polska przepadnie na zawsze.

  oraz jeden z komentarzy :

  w sumie to społeczeństwo coraz bardziej „olewa” te wszystkie akcje rządzącej warstwy. Po prostu tworzy się nurt odrębnego życia. Oni mają tyle, ile uda się im ukraść społeczeństwu. Ale też i społeczeństwo w coraz większym stopniu zdaje sobie z tego sprawę i zaczyna tworzyć odrębny nurt życia. Władza tej grupy coraz bardziej opiera się na krzyku medialnym. I nic poza tym.
  Tyle, że proces przebiega powoli. Ale może to i lepiej, gdyż wszelkie przyspieszenie mogą nieść wiele zagrożeń.
  Dlatego tak ważna jest spokojna praca uświadamiająca.

 131. roman said

  RE;119,126-DZIĘKUJĘ

 132. Guła said

  Sprzedajesz pan, panie Boydar, „w promocji” jak „Biedronka”, stare kawały.
  Pani AniaK, może (ewentualnie) potwierdzić panu iż dziś włosy łonowe nie są w modzie. Ponieważ jest stałą czytelniczką „Pudelka” i siłą rzeczy na ty jest z trendem w modzie.

 133. przemądrzałe bydlę said

  @127
  Gdzieś kiedyś czytałem, że rafineria w Możejkach należała do Chodorkowskiego i po tym, jak Putin skonfiskował jego aktywa na terytorium Rosji (a Możejki były z nimi powiązane i tylko w takim układzie były rentowne), zostały mu Możejki przynoszące straty. Ktoś musiał je „biedaczkowi” zrekompensować, żeby miał za co kupować kawior po wyjściu z łagru. Padło na nas.

 134. Boydar said

  No to mnie Pan Guła rozszyfrował, a taki chciałem być sprytny, buuuuu … 🙂

 135. Marcin said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/07/25/szambo-kremlowsko-kijowsko-amerykanskich-oligarchow-czyli-co-smuci-igora-strielkowa/

 136. podczaszy said

  Aldous Huxley vs George Orwell
  Nowy Wspaniały Świat vs Rok 1984

  http://kwejk.pl/obrazek/1741280/huxley-vs-orwell-pl.html
  http://9gag.com/gag/5196073/orwell-vs-huxley-make-you-think
  http://www.wykop.pl/link/2047086/swiat-wg-orwella-vs-swiat-wg-huxley-a-infografika-pl/

 137. Boydar said

  @ Pan Przecław

  Tak, ma Pan rację, nie popatrzyłem na datę. Przepraszam. Ale i tak mi się „nie podoba”. A w Tarsie się raczej nie rodził. Ta cała sprawa wali siarą na kilometr. Jak zacząłem szukać informacji, to trochę mi się pokojarzyło rzeczy różnych. USOPAŁ, Kobylański, Holocher, Ruch Narodowy, ONR, facebook, Wikileaks, szczere przekleństwa, legendowanie … jaki ten świat jest mały. A pomysły i metody wciąż te same. Gdzie wyobraźnia Panowie, gdzie polot, nowe trendy !!! No i na koniec ten przenikliwy Anczlauzen. Mamma mia …

 138. podczaszy said

  S. Michaela Pawlik spotyka nawiedzoną wyznawczynię Kościoła Wojtyliańskiego…
  Już etap mniłości ma za soba, zadanie niewykonane to pochył uklękowy i ucieczka z kościoła.

  Proszę zgłosić wniosek o ekskomunikę dla s. Pawlik za negowanie nauczania Soboru Watykańskiego II i wyznanie iż poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia i wszystkie religie poza Katolicką są fałszywe.

  http://pl.gloria.tv/?media=639201

 139. Eliza said

  @118 Anczlauzen dziękuję za wsparcie. Ze swojej strony nie obrażam się na żadnego z uczestników forum dyskusyjnego. Jest to miło, że wogle ktoś reaguje na mój wpis. To że Pan Boydar cyt. „jest niejako oficerem do specjalnych poruczeń” – zorientowałam się, ponieważ zanim włączyłam się do dyskusji ją czytałam. Napisanie jednego zdania w tak znakomitym gronie jest zawsze stresujące.
  @ 121 Boydar
  Każda indywidualność jest w cenie. Pan prowokuje i słusznie bo odpowiedzi świadczą o dyskutancie i to oni są do ewentualnego wymazania.
  Pan Boydar napisał: „Mnie interesuje, dlaczego ktoś nam wmawia że niby jest odwrotnie i co nim kieruje. Stąd i moja sugestia do Pani Elizy. Nie chce, Jej wola, znajdzie się kiedyś ktoś inny z kim się rzeczowo pogada” – proszę powiedzieć co Pan ma na myśli – bo nie wiem. Podałam informacje powołując się na stronę i zaprezentowałam swoje stanowisko (@15).

 140. Boydar said

  @ Pani Eliza (139)

  Pani Elizo, ja rozumiem, że Pani nie rozumie. Wrogów spotykamy na każdym kroku, prawdziwych bądź urojonych; a sprzymierzeńców z rzadka.
  Ja Pani do niczego nie prowokuję, ja zachęcam. Czy gdybym napisał : „dlaczego ktoś nam wmawia od wielu lat że niby jest odwrotnie”, to kontekst byłby jaśniejszy ? Owszem, piszę nieco oględnie, jednak doświadczenie (moje) wskazuje na sens rozmowy wyłącznie z ludźmi, którzy mają coś do powiedzenia i ‚czują blusa’. Inaczej to strata czasu a ja mam „czterdzieści królików”. Swoje założenia brzegowe wyłożyłem w trzecim akapicie (121). „Ktoś” to „ktoś”, a Pani to Pani. Jaśniej się nie da. Poruszoną kwestię mojej podległości służbowej oraz realizowanych zadań operacyjnych pominę dyskretnym milczeniem; to też proszę zrozumieć – tajemnica służbowa; nie to, co jakieś tam chemtraile.

 141. MÓJ FRANCUZIE NADSTAW BUZIE

  Z artykułów POLSKA SIEDZI NA ROPIE można wnosić, że gdy ja zacząłem się awanturować o Złoto Włastów to Amerykanie i Anglicy, żeby Wyciszyć sprawę zapłacili NIE Polskim Prostytutkom, do których to złoto formalnie należało, ale Rządowi Polskiemu bogatymi polami naftowymi w Libii, które Tusk prawdopodobnie sprzedał?
  W „Incydentu nie było” piszę, że w r. 1965 zaproponowano mi napisanie do Bohdana Piaseckiego i jego matki w Szwajcarii, na co odpowiedziałem, że nie będę pisał do Sobowtórów. Wkrótce potem Hindus Peter Raina napisał obszerny artykuł: JAK ŻYDZI ZAMORDOWALI BOHDANA PIASECKIEGO, i potem w towarzystwie padło oświadczenie, że Nie Ma Sprawy, bo IZRAEL ZAPŁACIŁ KONTRYBUCJĘ.
  Dotyczyło to mnie, gdyż Bohdan został zamordowany jako Spadkobierca Sprawy, więc zamordowany miałem być JA, gdyż mój stryj zastrzelił Berię posługując się nazwiskiem Bolesław Piasecki, do którego Beria miał ZAUFANIE. W przeddzień uprowadzenia i zamordowania Bohdan powiedział kolegom: STAŁA SIĘ RZECZ STRASZNA, ALE MÓWIĆ O TYM NIE MOGĘ – co znaczyło, że Strachociem było zastrzelenie Dyktatora ZSRS przez BOLESŁAWA PIASECKIEGO, co jest sprawą państw postjugosławiańskich.
  Kadafiego zamordował Sarkozy. To ZAPŁACENIE Bogatymi Polami Naftowymi, dzięki czemu Polska stała się Potęgą Naftową – więc Do Dupy z VDTW – powinno obejmować również sprawę Iwony Wieczorek. Kadafi zapłacił za 259 ofiar wysadzonego nad Szkocją Pan-Americana po 20 milionów $ za GŁOWĘ, wobec czego Kontrybucja za Iwonę Wieczorek powinna być CO NAJMNIEJ dziesięciokrotnie większa, a ostatnie Awantury mogą być stad, że Rząd Tuska NIE UIŚCIŁ TEGO???

 142. Griszka said

  Pierwszego sierpnia są planowane ćwiczenia NATO na Wschodzie Ukrainy. Jestem ciekaw czy dojdą do skutku. USA próbują obejść przepisy NATO i bezpośrednio zawiązać sojusz z Ukrainą, aby usprawiedliwić interwencję swoich wojsk w tamtym rejonie. Rosja może im się postawić. Ostatnio, gdy amerykański niszczyciel próbował dopłynąć do portu w Odessie, został osaczony przez rosyjskie samoloty przeznaczone do walki elektronicznej. Wszyscy pamiętają jak się skończył pokaz rosyjskiej siły – USmańce musieli uciekać z podwiniętą kitą a lamentom w Waszyngtonie nie było końca. Nikt nie śpieszy z pomocą finansową dla dzielnej armii banderowskiej a Jaceniuki i inne szczury ewakuują się z okrętu. Ciekawe czy rzeczywiście finałem będzie interwencja Amerykanów czy tylko będą potrząsać szabelką z bezpiecznej odległości. Syrię praktycznie odpuścili co widać po histerycznej reakcji Erdogana, którego odcięto od strumienia gotówki a Rosja była wcześniej w stanie odstraszyć flotę NATO.

 143. Marek said

  Redaktor Szechter wydala kał z otworu gębowego.

  fragment:

  „Nie utożsamiamy Putina z narodem rosyjskim, tak jak nie utożsamialiśmy z narodem rosyjskim Breżniewa, gdy rozpętywał awanturę w Afganistanie. Głosem Rosji uczciwej i odważnej był wtedy Andriej Sacharow, który o interwencji w Afganistanie powiedział w rosyjskim parlamencie: „Haniebna wojna”.

  Obecna wojna z Ukrainą, rozpoczęta aneksją Krymu, a kontynuowana prowokacjami na wschodzie kraju, jest równie haniebna, tragiczna i niebezpieczna. Towarzyszą jej decyzje typowe dla dyktatur, które dławią swobody demokratyczne w Rosji.

  Polityka ustępstw jest drogą donikąd.

  Putin nie jest politykiem typu europejskiego; to polityk, który uprawia permanentne awanturnictwo. Wiele wskazuje na to, że już otworzył puszkę Pandory – z Rosji do Ukrainy podążają szowiniści, amatorzy podboju i krwi. Uzbrojenie tych bandytów w znakomity sprzęt wojskowy jest zbrodnią.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,16381653,Nikt_tak_pieknie_nie_mowil_o_pokoju.html#CukGW#ixzz38ZhbpEBx

  ========
  Zadaniowiec, plujek, szujeek, chooyek, moralne denko poucza i wyznacza ściężkę kahału dla lemingowego bydła. A bydło mlaska, oblizuje.
  Jakie dobre i świeżutkie…
  Że goowno, już nie czują.

 144. Griszka said

  @143
  Czym różni się Kaczyński od Michnika w poglądach na politykę zagraniczną ? Kaczyński gra jedynie dobrego glinę w tym teatrzyku, bo trzeba na razie urabiać elektorat prawicowy, aby poparł interesy izraelskiej diaspory. Maski zaczynają spadać z ich twarzy.

 145. Premizlaus said

  Panie Griszka, Pan ciągle o wojsku piszesz. Zatem będę Pana traktował jako wojskowego z Gajówkowiczów. Czy widzi się Pan jako szef państwa polskiego w dyktaturze wojskowej?

 146. Griszka said

  @145
  Niech Pan nie żartuje. Nie należę do inteligencji ani nie mam stopnia oficerskiego. Jestem prostym człowiekiem, znajdującym się na końcu łańcucha pokarmowego, który może być pewnego dnia powołany do wojska.
  Państwa polskiego już nie ma. Pozostał jedynie barak NATO, razem z kantyną i burdelem. I cyrk na Wiejskiej z polskojęzycznymi klownami, którzy udają, że uprawiają samodzielną politykę. Nie ma o co walczyć. Wojsko miało okazję zrobić porządek przed 89′ tak jak niedawno miało to miejsce w Tajlandii, ale jak widać zabrakło patriotów. Byli na miejscu tylko tchórze i sprzedawczyki – z Jaruzelskim na czele.

 147. revers said

  00:39 sekunda

 148. revers said

 149. Siggi said

  http://www.octpib.info/FotoDays.aspx?idFotoDay=18241

 150. JO said

  ad.148. I niech sie teraz Ktos ZDZIWI , ze PUTIN swietem Narodowym wybral wlasnie Wygnanie Wojsk Rzeczpospolitej z Moskwy.

  Ruch Putina Doskonaly, bo wiedzial, ze dzisiejsza Polska to wrog nr jeden Zydobolszewizmy z Lemigami – Baranami w Polsce, na ktorych nie ma co liczyc.

 151. Tralala said

  ad 121 Boydar

  „…dlaczego ktoś nam wmawia że niby jest odwrotnie…” – bo ma w tym interes !
  A dlaczego sie to im udaje? Bo jestesmy niedouczeni, a czas budzenia sie trwa dluuuuugo.

  Czytam sobie Leona de Poncins o Judaizmie i Watykanie (te ksiazki sa po francusku i angielsku), o tym jak niejaki Jules Izaak wymuszal (i wymusil) na watykanskiej chierarchii zydowskie widzenie religii katolickiej.
  Jak mu sie to udalo?
  Jak mu sie udalo wmowic kardynalom i biskupom, „ze jest odwrotnie niz jest”? BO BYLI (pomijam tych zdecydowanych rozp…yc KRK) POTWORNIE NIEDOUCZENI !

 152. Boydar said

  @ Pani Tralala (151)

  Że ma, to ja wiem; inaczej być nie może. „pozostaje do ustalenia” jaki. I o to mię siem rozchodzi całyczas.

  Co do Pani ostatniego pytania, i dość bulwersującej odpowiedzi, nie tyle się z nią nie zgadzam, co pragnę zwrócić uwagę na wiszące jak szabla Damoklesa pytanie inne – „jaka nacja ma obowiązek czytać tylko jedną książkę ?”.

 153. Zbigniew said

  Tak z boku bardzo. Córka właścicielki jak bardzo ze mną. Aż dziwne. Bardzo lubię. Ją. Jako dziecko, córkę, tak to. Niezwykłe, prawdaż? A może i inaczej też lubię.

  Dla odmiany i przypomnienia, klasyka dla wieku większości z nas tutaj: Killing me softly with this song. Zamiast AniK (ha ha). I nie mówcie że tylko Rosjan ja. Przytuliłbym i murzynkę, gdyby miała serce dla mnie. Pana JO cenię okropppnie, ale niechaj nie komentuje.

  Roberta Flack

 154. JO said

  ad.153. 🙂

  NIe komentuje…..bo Pan prosi Pani Zbigniewie.

 155. podczaszy said

  Eva i Adolf Rotschild Hitler
  Testy DNA wykazały, że przodkami żony Adolfa Hitlera, Ewy Braun, byli Syjoniści . Ujawnia to pogram brytyjskiej telewizji Channel 4. W XIX wieku wielu Żydów w Niemczech przeszło na katolicyzm, tak jak najbliższa rodzina kochanki i żony wodza III Rzeszy.

  http://ligaswiata.hvs.pl/eva-i-adolf-rotschild-hitler

  Here’s the text and image they posted on their page from the Amsterdam Schiphol Airport.

  From Dutch to English, the “Mocht hij verdwijnen , zo ziet hij d’r uit” translation reads: “‘In case it goes missing, here is what it looks like”.
  „Na wypadek gdyby zaginął tak wygląda” – ze strony Lotniska Amsterdam

  http://xposethereal.com/malaysia-flight-17-passenger-made-a-haunting-facebook-post-prior-to-boarding.html

  The crashed plane had a different configuration of windows than MH17

  Unfortunately for those who staged the false flag event, the MH17 plane had an extra window (below) next to the second right-side door, which MH370 did not — and neither did the wreckage of the airplane!

  #1 Update [07.25.14]: Jim Stone brings more photographic evidence supporting the connection between the wreckage and flight MH-370:

  #2 Jim Stone Update [07.26.14]:

  The flag in the wreckage is now getting cropped out of images posted of the shoot down, and someone either kicked the aluminum plate over the window out or a second window got Photoshopped in. Take a look at this photo:

  And ask yourself, WHY HAS THIS BEEN DONE? Obviously, to muddy the waters, that is a super professional Photoshop hack, we all know what the real photo is supposed to look like and this was obviously done in response to people discussing the flag, and having the window arrangement match flight 370 exactly.

  They HAD TO release a photo showing a window where there was none in the original crash scene, to muddy the waters and just „PROVE” this is MH17. Notice the flag is cropped out, because it is the smoking gun that proves this is flight 370. [1]

  Image source: © REUTERS

  #3 Update [07.26.14]: There is a lot of official Photoshopping going on. The following is a prime example:

  01. Image source: AFP; | 02. Image source: Official © REUTERS/ Maxim Zmeyev;

  The first picture is the original, taken at the crash site, while the second one has been obviously Photoshopped, adding a black window under the flag.

  According to independent journalist Jim Stone,

  „It is important to note that MH370 [bellow] was new, and therefore never repainted. This is the way the flag ALWAYS looked on Flight 370, and it forever pegs the shoot down plane as flight 370.”

  „Next is flight MH17. Notice the flag position, and ALSO, that MH17 has an extra window on this side of the aircraft, TOTALLY BUSTING THE OFFICIAL STORY.” [1]

  So, what does it all mean?

  The plane wreckage shown in the propaganda pictures doesn’t have the window configuration of MH17, whilst it matches the one of MH370.

  The conclusion is obvious: the wreckage most probably belongs to the ‚lost’ flight MH370.

  Zestrzelony przez żydobanderowców samolot na Ukrainie ma inny układ okien niż samolot lotu z Amsterdamu MH17
  a taki sam jak zaginiony MH370

  http://banoosh.com/blog/2014/07/26/mh-17-fact-lost-flight-mh-370/
  http://humansarefree.com/2014/07/busted-mh-17-was-in-fact-lost-flight-mh.html
  http://www.jimstonefreelance.com/

 156. Griszka said

  http://rt.com/usa/175820-us-libya-shut-embassy/

  USA tak dobrze zaprowadziły demokrację w Libii, że teraz muszą się stamtąd zwijać… Nie przypominam sobie, aby w czasach straszliwego reżimu Kadaffiego dochodziło tam do takiej jatki.

 157. JO said

  ad.5. Doda spiewa lepiej i ubiera sie bardziej elegancko, tak po polskiemu!

 158. Siggi said

  Sporo czytania ,ale warto…

  http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page90.php

 159. Lily said

  Re 157;P. Siggi dzieki,warte przeczytania.

 160. Zerohero said

 161. http://www.fakt.pl/wydarzenia/7-spiskowych-teorii-ktore-okazaly-sie-prawda,galeria,477146,7.html

  TPP to tajny traktat regulujący własność intelektualną (zawarty miedzy 12 krajami). Ma on regulować bardzo wiele aspektów życia sporej części ludzkości takich jak medycyna/leki, wydawców, dostawców internetu, swobód obywatelskich i patentów biologicznych. Traktat został zdemaskowany przez Wikileaks.
  ***
  Kupiłem książkę: Anna Zechenter, KREMLOWSKIE TRUCIZNY, Kraków ARCANA Sp. z o.o., 2012, gdzie przeczytałem, że WSI było komandem Likwidacji Akt czyli Pigułą Kremlowską. Jest tam też rozdział ZBRODNIA ZAMILCZANA NA ŚMIERĆ – co pasuje do Satelitarnej Detekcji Złota, którą wsadzają sobie Do Dupy 12 sygnatariuszy TPP.

 162. revers said

  Ad 150

  Panie JO, nawet jewroKK przez pejsate radio watykan prowadzi nagonke na Rosjan nadajac o zakladnikach przetrzymywanych przez separatystow w Charkowie i sugeruje jednostrony terroryzm.

  Takie parchate czasy jak nie z nami parchami lub z lgbt to odrazu stajesz sie separatysta, terrorysta, heretykiem, szizmatykiem.

  W Berlinie od tygodnia szykuja sie na pro Palestynska manifestacje, byle by nie powtorke z Paryza ale z uzyciem silnych srodkow niemieckeigo ZOMO.

 163. dr TS said

  Ciekawy post internauty na onecie pod artykułem o odczytaniu skrzynek z MH17:

  ~??? do ~~historyk: Malezyjski Boeing mógł zostać zestrzelony podczas ćwiczeń obrony przeciwlotniczej Ukrainy – oświadczył przedstawiciel jednego z resortów siłowych Ukrainy. Zgodnie z jego słowami, 17 lipca pododdział obrony przeciwlotniczej ukraińskich Sił Powietrznych prowadził ćwiczenia w zakresie usuwania blokady systemu startu rakiet. Nadzwyczajna sytuacja w jej trakcie mogła przyczynić się do tragedii. Podkreślił on, że dowódca 156 przeciwlotniczego pułku rakietowego otrzymał nakaz rozmieszczenia dywizjonów oraz wykonanie całego algorytmu towarzyszenia i umownego niszczenia celów rakietą przeciwlotniczego zestawu rakietowego Buk-M1. Dodał on, że realny start rakiety nie był przewidziany, pomimo że dowódcom baterii zostały wydane klucze do odblokowania do odpalenia rakiet. Źródło poinformowało, że śledztwo w sprawie zdarzenia prowadzą pracownicy Rady Bezpieczeństwa Ukrainy, wieczorem w dniu katastrofy zabrali dowódcę baterii z załogą.” To tłumaczy odmowę USA na publikację zdjęć satelitarnych oraz nerwową reakcję Kijowa w postaci rzekomych „dowodów” winy Rosji – filmów na Youtube; Tylko dlaczego niektóre z nich były przygotowane na dzień przed katastrofą? zwiń

 164. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-wegier-nie-chce-psuc-relacji-budapesztu-z-rosja/hnzmt

 165. Tekla said

  http://ksiazki.onet.pl/kornel-makuszynski-pisarz-ktory-kochal-zbytki/h3d0v

  Juz od rana zaczynaja obsrywac ..nwet nie daruja naszemu kochanemu Kornelowi Makuszyńskiemu..co za q..y..

 166. Zbigniew said

  Pani Teklo 🙂

  Toż to mój krajan, ten Matołek. Po całym świecie, jak i ja, Pacanowa szukał. Przykro, że taki anty i semitnik.

 167. Boydar said

  W przeciwieństwie do Pana, Panie Zbigniewie, Koziołek Matołek robił maślane oczy wyłącznie do kapusty 🙂

  A Makuszyński był debeściak w każdym calu. Polecam dwa teksty, wydają się nie przekłamane.

  http://www.knh.wwi.pl/info.php?id=51 oraz http://www2.tygodnik.com.pl/tp/2821/kultura01.php

  I dwa cytaty z twórczości :

  „Śmierć mnie czeka w paszczy wilka, nasz Matołek rzewnie jęczy. Gdy wtem most przed sobą ujrzał, przeogromny, z cudnej tęczy”

  „Na próżno jędza w przebraniu księdza z lodu nas spędza. W pierwszej „b” klasie, w zimowym czasie, nikt mu nie da się!”

 168. miziaforum said

  WAŻNE DLA WSZYSTKICH BLOGERÓW I NIEZALEŻNYCH MEDIÓW – SKANDAL !!!

  WAŻNE !!! BLOGER MIZIAFORUM – ZASTRASZANY , SZANTAŻ , PRÓBA WYŁUDZENIA 60 OOO ZŁ ZA OPUBLIKOWANIE PRAWDY O PRZEKRĘTACH

  PATRZ FOTOKOPIE – SKANDAL !! KURIOZUM !!!

  UMIESZCZAJCIE NA FORACH , BLOGACH , WYKOPIE !!!

  PRAWNIK !!!!!!!!???????? ODMAWIA OBYWATELOM PRAWA DO ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH I PUBLIKOWANIA DOKUMENTÓW I OPISÓW SPRAWY POD GROŹBĄ WYŁUDZENIA 60 000 ZŁ !!!!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/07/27/c-d-spr-mb-service-bezczelnosc-zastraszanie-i-proba-wyludzenia-60-000-zl-za-upomnienie-sie-o-wyplate/

 169. http://turystyka.wp.pl/title,Nowa-kampania-promocyjna-Polski-bociany-fontanny-i-gofry,wid,16779579,wiadomosc.html

  Gamonie nie wiedzą, co mają, bo im Niemcy każą sprzedawać Amerykanom fekalia pruskie – a skoro NIE WIEDZĄ, to zarobić nie mogą. Trzeba sprzedawać nie Smrody, ale to, bez czego Amerykanie OBEJŚĆ SIĘ NIE MOGĘ.

 170. revers said

 171. AniaK said

  Re165:
  Tych co dobijali resztki naszych Elit powinno się umieścić na wspólnej liście naszych katów obok tych z Katynia. Pan Gomułka aniołem może nie był, ale nie był też potworem. Potrafił chociaż docenić czyjś dorobek. Nie dane mi było osobiście poznać Pana Kornela Makuszyńskiego – urodziłam się po Jego śmierci – ale byłabym bardzo dumna gdyby był moim Dziadkiem. Poza bajkami, filmami…coś tam o Nim czytałam, i strasznie Go polubiłam. Za Koziołka Matołka od przyszywanej wnuczki ma duuuuużego buziaka. 🙂

 172. AniaK said

  Tyle szukania tyle szukania i poza Panem Bogiem jeszcze się nie dowiedziałam kto był moim Dziadkiem. Mam tylko przypuszczenia. Mogli to być: Stanisław Szukalski, Kornel Makuszyński, Julian Tuwim…albo ktoś podobny. 🙂

 173. AniaK said

 174. Boydar said

  No, i tu (172) Pani „… przekombinoowała …” 😦

 175. Boydar said

  Dzięki Panie Szymonie, Pan był pierwszy w szukaniu ale pozwalam sobie na „tutaj” –

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/konferencja-pedofilska-zydy-owczej-skorze-2014-06

  cytat do elementarza :

  „… żyd musi spełniać polecenia gminy i to po karą śmierci, o ile by się ociągał w swej gorliwości, a nie gra roli czy jest biskupem, czy papieżem …”

  Szkoda tylko, że to tekst Cierpisza, a nie Michalkiewicza … 🙂

 176. Tekla said

  Ad.Panie Zbigniewie to dla Pana..i wszystkich co kochaja swoeje rodziny i Kornela Makuszyńskiego..

  Fakt ,że kazdy wędrownik szuka swego Pacanowa,ale z tego co widac dobrze sie Pan czuje w obecnym Pacanowie-

 177. Boydar said

  Pani Tekla nie powinna była otrzymać pozwolenia na broń, to poważne niedopatrzenie administracyjno systemowe 🙂

 178. Nemo said

  @176 Tekla

  W takim razie również dla mnie, mojej żony i córeczek. DZIĘKUJEMY 🙂

 179. human said

  A może cos z dowcipów?
  Sąsiadka do sąsiadki mówi: wyrosła mi taaaaka cukinia i taaaakie pomidory.
  Na to włącza się inna sąsiadka lekko niedosłysząca i mówi: nie ważne, co on tam ma, ważne zeby miał dobry charakter.

 180. AniaK said

  Re176:
  Pani Teklo, proszę sobie poczytać co dalej się dzieje z Panną Irenką.

  http://aleseriale.pl/gid,14629,img,394829,page,2,fototemat.html?ticaid=613283

  Piękna i bardzo mądra z Niej Kobieta.

 181. Boydar said

  Liczy Pan, że Pan JO w niedzielę nie ma dostępu do netu ???

 182. revers said

  z fejsu

  Dlaczego Syjoniści popierają UPA? Bo UPA popierała Syjonistów!

  W 1967 roku po wojnie izraelsko – egipskiej ss – mani z dywizji Galicja manifestowali poparcie dla Izraela ? Takie manifestacje miały miejsce przed ambasadami tego kraju, o czym donosiła ówczesna polska prasa. Skąd ta miłość do Syjonu? Otóż w skład tej zbrodniczej formacji wchodzili głównie konwertowani Żydzi z Galicji. Dowódcą SS Galicja był olsztyński Żyd, Fritz Freitag, ur. z matki Grabowska. To z tego powodu alianci nie deportowali tych zbrodniarzy do Europy Wschodniej. Wykaz naturalizowanych przez Brytyjczyków do dziś pozostaje tajny. Także z tego powodu GKŻpNP do dziś ich nie ściga, podobnie jak wielu SS manów z załóg obozów koncentracyjnych

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonizacja_józefińska
  Kolonizacja Galicji – wykaz osad http://www.mtg-malopolska.org.pl/images/skany/schneider_djvu/schneider.djvu Jedną z nich była lwowska osada Dornfeld

 183. Luxeuro said

  Ad. 161 – Odnośnie autorki
  http://www.4shared.com/mp3/NWGsZwRs/Czytanka-Anna_Zechenter-Kremlo.html

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=47255
  „Od 1991 r. musieli na każdym kroku przełamywać opór najpierw władz sowieckich, a później – z nazwy – rosyjskich. Ale rozkopali doły śmierci, uporządkowali ludzkie szczątki, pochowali je po chrześcijańsku. Widzieli rzeczy straszne: rozwarte w wiecznym krzyku usta czaszek; dłonie skrępowane sznurami z tyłu, oddzielone od ciał; zwłoki zachowane tak dobrze, że zobaczyć mogli rysy twarzy, i szkielety bez głowy. W tym wielkim przedsięwzięciu, na miarę historyczną przecież, pozbawieni zostali wsparcia i ochrony ze strony własnego państwa, pomocy Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy i MSZ pod kierunkiem kolejno Krzysztofa Skubiszewskiego, Andrzeja Olechowskiego i Władysława Bartoszewskiego.

  Ludzie, którzy zakończyli swoją misję, czekają teraz, rankiem 7 września 1995 r., na przybyszy z Polski, by tam, w lasku katyńskim, odprawić nabożeństwo pogrzebowe generałów II Rzeczypospolitej, Mieczysława Smorawińskiego i Bronisława Bohaterewicza – dwóch z 14,5 tys. polskich jeńców wojennych zastrzelonych w Katyniu, Charkowie i Kalininie (Twerze). Na grobach staną drewniane krzyże przywiezione, tak jak trumny, z Polski. Tymczasem ani bliskich gen. Smorawińskiego, ani rządowej delegacji nie ma. Pociągiem przyjechali przedstawiciele Rodzin Katyńskich, na miejscu są też dalsi krewni generała i uczniowie ze szkoły jego imienia w Turku.

  Wreszcie okazuje się, że oficjalna delegacja z kilkoma generałami i biskupem polowym Sławojem Leszkiem Głódziem nie przyleci. Bo władze zapomniały wystąpić w porę do Rosjan z prośbą o zgodę na lądowanie samolotu wojskowego – taka informacja dociera do Katynia. Z czasem okazuje się, że Sztab Generalny wiedział dzień wcześniej o braku zgody, ale mimo to na lotnisku w Warszawie urządzono komedię na użytek pasażerów: kazano im czekać na odpowiedź Rosjan, która nie miała nadejść.”

 184. podczaszy said

  Peter Schweizer:
  VICTORY CZYLI ZWYCIĘSTWO
  Tajna historia świata lat osiemdziesiątych
  CIA i „Solidarność”
  Tytuł oryginału: Victory
  Wydanie pierwsze
  The Atlantic Monthly Press, 1994
  Polska Oficyna Wydawnicza „BGW”, Warszawa 1994
  Tłumaczenie: Igor Apiński

  http://web.archive.org/web/20090122070219/http://www.anonimus.com.pl/victory.html

  Strategię stworzono i wprowadzono w początkowym okresie prezydentury Reagana, a jej koniec nastąpił w 1987 roku, na skutek trudnej sytuacji powstałej w wyniku wydarzeń w Iranie, odejścia kluczowych urzędników państwowych oraz podziału w łonie administracji. Strategia polegała na atakowaniu samego jądra systemu radzieckiego i obejmowała:
  – tajną pomoc finansową, wywiadowczą i wsparcie logistyczne dla ruchu „Solidarności” w Polsce, co zapewniało przetrwanie opozycji w środku radzieckiego imperium;
  – znaczną pomoc finansową i militarną dla ruchu oporu w Afganistanie, jak również dostawy dla mudżahedinów, służące przeniesieniu wojny na teren samego Związku Radzieckiego;
  – kampanię mającą na celu drastyczną obniżkę napływu twardej waluty do Związku Radzieckiego w wyniku obniżek cen ropy naftowej, uzyskanych we współpracy z Arabią Saudyjską, oraz ograniczenie radzieckiego eksportu gazu ziemnego na Zachód;
  – wyrafinowaną, szczegółowo opracowaną wojnę psychologiczną, mającą podsycić niepewność i strach w kierownictwie radzieckim;
  – kompleksową akcję na skalę światową z użyciem tajnej dyplomacji włącznie – w celu drastycznego ograniczenia dostępu Związku Radzieckiego do zachodniej najnowszej technologii;
  – szeroko zakrojoną kampanię dezinformacji technologicznej w celu zniszczenia gospodarki radzieckiej;
  – wzrost zbrojeń utrzymanych na wysokim poziomie technicznym, w celu doprowadzenia gospodarki Związku Radzieckiego do ruiny i zaostrzenia kryzysu zasobów.

  Na przykład sekretarz stanu, George Shultz, dowiedział się o Inicjatywie Obrony Strategicznej* ledwie kilka godzin przed jej publicznym ogłoszeniem (* Tzw. Inicjatywa Obrony Strategicznej (SDI) zakładała utworzenie do r. 2005 kosmicznego systemu militarnego, obejmującego wykorzystanie laserów wielkiej mocy, setek sztucznych satelitów oraz najnowszych osiągnięć fizyki cząstek wielkiej energii. SDI miała zapewnić Stanom Zjednoczonym absolutną kontrolę nad całym globem i możliwość nagłego zniszczenia dowolnej liczby obiektów

  W „The Secret War Against Hitler”, książce wydanej pośmiertnie, pisał następująco: Uważam, że w dzisiejszych czasach istotne jest zrozumienie, jak bardzo ważny był wywiad, tajne operacje i zorganizowany ruch oporu. Dzięki tym metodom walki z Hitlerem, walki zakończonej zwycięstwem, uratowano wiele istnień ludzkich. W przyszłości w sytuacjach kryzysowych metody te mogą być bardziej skuteczne niż pociski i satelity. Ich skuteczność wskazuje na potrzebę wykorzystania dysydentów w akcjach przeciwko centrom władzy potęgi totalitarnej.26 (26 W. Casey „The Secret War Against Hitler”, op. cit., str. XIV)

  (…) I tak powstała Doktryna Reagana – plan finansowania i wspierania ruchów i powstań antykomunistycznych na całym świecie. Pomysł podobał się Casparowi Weinbergerowi, Richardowi Allenowi i Aleksandrowi Haigowi. Reagan poprosił, by Casey bardziej szczegółowo zajął się tą sprawą i wskazał na te ruchy i powstania, w które USA mogą się konkretnie zaangażować, oraz osoby, którym można byłoby udzielić wsparcia.

  Kiedy samolot Caseya wylądował w Tel Awiwie, rankiem 13 kwietnia, na spotkanie dyrektora przybyła ochrona, która natychmiast odwiozła Amerykanów do siedziby Mossadu. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa na powitanie Caseya nie przybyli dyplomaci. Przyciągnęłoby to zbędną uwagę.
  W siedzibie Mossadu Casey spotkał się z generałem Hoffi, szefem wywiadu izraelskiego. (…) Poruszył temat Polski. Usiłował odbudować amerykański wywiad za granicą. Posiadał pewne źródła w Polsce, ale nie miał dostępu do opozycji. „Czy można wykorzystać wasza kanał?” – spytał Hoffiego. Jego gospodarz skinął potakująco głową. W zamian za pomoc finansową Casey zyska dostęp do siatki Mossada. Uścisnęli sobie dłonie. Interes został ubity.
  Wieczorem 26 kwietnia czarny nie oznakowany samolot znów wystartował. Tym razem leciał na północ. Nazajutrz Casey miał się spotkać z agentami rezydentury w Rzymie. Z jej szefem widział się na początku lutego w Paryżu, na spotkaniu wszystkich europejskich szefów rezydentur z nowym dyrektorem Agencji. Lecz tym razem miał w Rzymie bardziej konkretne interesy. Wprawdzie zależało mu inspekcji rzymskiej rezydentury, ale jeszcze bardziej na rozmowie na dwa tematy: terroryzmu i Polski.
  Temat Polski sprowadził Caseya do Rzymu, bo właśnie tam mieszkała jedna z głównych postaci mających wpływ na rozwój sytuacji w Polsce. Pomysł zwrócenia się do polskiego papieża o współpracę w tym rejonie pochodził od Ronalda Reagana. Oto jak Richard Allen wspomina chwile, gdy razem z Reaganem oglądali wiadomości o wizycie papieża Jana Pawła II w jego kraju ojczystym w 1979 roku. Reagan co pewien czas powtarzał, że papież jest kluczową postacią decydującą o losie Polski. Kolosalne wrażenie wywarł na nim widok przejętych milionów Polaków, którzy wyszli na spotkanie papieża. Reaganowi stanęły łzy w oczach.6

  Papież był zagorzałym krytykiem marksizmu. W marcu 1980 roku wygłosił przemówienie w Meksyku, ostrzegając przed niebezpieczeństwem teologii wyzwolenia, odgałęzienia radykalnej myśli katolickiej, które łączyło myśl chrześcijańską z marksizmem-leninizmem. Przemówienie papieża wskazywało, że Watykan będzie zdecydowanie przeciwny księżom o prokomunistycznych poglądach w takich krajach, jak Nikaragua i Salwador, a właściwie w całej Ameryce Łacińskiej. Poglądy Jana Pawła II wpłynęły na to, że stal się on bardzo niepopularny na Kremlu.
  Prasa radziecka pisała o papieżu jak o zagrożeniu, z którym należy się uporać albo je odeprzeć. Poglądy i wiara Jana Pawła II były jak „choroba zakaźna”. Dla obecnego kierownictwa w Watykanie obiektem szczególnej troski jest Ukraina. Watykan stara się wykorzystać nadal istniejące tam spore i aktywne jądro Kościoła katolickiego jako podstawę rozszerzania wpływów na całą ludność republiki.7

  Personel CIA w Rzymie złożył Caseyowi sprawozdanie na temat terroryzmu i przekazał także informacje, które mogły się okazać istotne, zwłaszcza dla oceny sytuacji w Polsce.
  Casey prosił, aby rezydentura załatwiła mu spotkanie z kardynałem Agostino Casaroli, sekretarzem stanu w Watykanie. Casaroli był doradcą czterech papieży. Jako zwolennik normalizacji stosunków z komunistycznymi rządami w Europie Wschodniej uprawiał następującą politykę: stopniowe, powolne i rozważne wykuwanie stosunków pomiędzy Watykanem a blokiem komunistycznym na płaszczyźnie państwowej.
  Casaroli twierdził, że na spotkanie z dyrektorem nie pozwoli mu już ustalony rozkład zajęć. Casey domyślał się, że odmowa jest odzwierciedleniem polityki zagranicznej prowadzonej przez sekretarza. Poprzednio Casaroli spotkał się z lewicowymi rebeliantami z Salwadoru i marksistowskimi przywódcami z Palestyny. Z prośbą o spotkanie nie zwrócił się do niego bezpośrednio prezydent. Casaroli więc mógł grzecznie odmówić Caseyowi. Zaproponował, że może się z nim spotkać jego współpracownik, ale konieczne będzie zachowanie absolutnej dyskrecji. Publiczne ogłoszenie, że takie spotkanie się odbyło, skończy się tym, że Związek Radziecki będzie spekulował, czy Kościół i CIA nie organizują spisku, który doprowadzi do przewrotu w Polsce. Casey, nigdy specjalnie nie przejmujący się protokołem, przystał na propozycję kardynała Casaroliego.
  Spotkanie miało odbyć się w Rzymie, w kancelarii przykatedralnej. Dyrektor miał wejść tylnym wejściem, współpracownik kardynała – frontowym. Mieli się spotkać w zakrystii.
  Wszystko odbyło się bez komplikacji. Współpracownik kardynała był ubrany w zwykły strój osoby duchownej. Miał twarz cherubina i bystre spojrzenie. Przywitał się serdecznie z Caseyem i przeprosił, że Casaroli nie mógł przybyć. Wyglądał na skrępowanego. W końcu nieczęsto widywało się przedstawicieli Watykanu w towarzystwie dyrektora CIA. Casey usiłował rozluźnić atmosferę, mówiąc od razu o tym, że jest zainteresowany wyłącznie sytuacją w Polsce.
  Współpracownik kardynała westchnął z wyraźną ulgą, po czym przez godzinę i trzy kwadranse przedstawiał Caseyowi swój punkt widzenia na sprawę. Kardynał Stefan Wyszyński umierał na raka. Ta główna postać polskiego kościoła, dzięki zdolnościom i charyzmie, doprowadziła do tego, że „Solidarność” mogła się rozwijać. Kardynał Wyszyński trzymał polski rząd w szachu, grożąc (chyba „przestrzegając przed…” przyp. Anonimus) zamieszkami na szeroką skalę, w razie gdyby zdecydowano się na represje wobec „Solidarności”. Jednocześnie prosił o pohamowanie najbardziej radykalnych elementów w „Solidarności”, ponieważ sprowokowany rząd mógłby się zdecydować na użycie siły… Adam Michnik, dysydent pochodzenia żydowskiego, oświadczył, że dzięki kardynałowi Wyszyńskiemu Kościół stał się najpotężniejszym przeciwnikiem systemu totalitarnego. Odejście kardynała będzie niepowetowaną stratą, powiedział przedstawiciel Watykanu do Caseya. Kościół jednak zamierza nadal wspierać „Solidarność” i przeciwdziałać represjom.
  Papież był przekonany, że prędzej czy później represje nastąpią. Ważne tylko było to, jaką przybiorą formę i jak na to będą przygotowani Kościół i opozycja. Pogłębiał się bowiem kryzys żywnościowy, a strajki stawały się coraz częstsze. Kościół miał nadzieję ułatwić wprowadzenie procesu reform bez zachęcania do przykręcania śruby, lecz bez Wyszyńskiego nie będzie to łatwe.

  Za prezydentury Jimmy’ego Cartera Stany Zjednoczone prowadziły na małą skalę program pomocy dla „Solidarności”, w zakresie dostarczania literatury oraz takich materiałów, jak – na przykład – maszyny drukarskie. Doradca do spraw bezpieczeństwa, Zbigniew Brzeziński, Polak, pełnił rolę sprężyny napędowej tego programu. Zakres tej pomocy był jednak niewielki. Fundusze szły na drukowanie podkoszulków z napisami prosolidarnościowymi, na opłacanie drukarzy oraz na dystrybucje materiałów prosolidarnościowych.
  Cała ta działalność odbywała się poza Polską. W kraju wydawało się to zbyt ryzykowne. „Solidarność” była ruchem w stu procentach ukształtowanym i organizowanym w Polsce. Jakikolwiek wykryty ślad świadczący o pomocy z zewnątrz mógłby rzucić na ten ruch cień, że jest narzędziem CIA. Poza tym Agencja nie posiadała żadnych tajnych kontaktów w łonie ruchu.
  Casey przeglądał wszystkie aktualne opracowania na temat Polski, przygotowane przez dyrekcję wywiadu. Wydarzenia następowały szybko. W pojęciu Caseya niebawem miało dojść do użycia siły. Często rozmawiał na ten temat ze swoimi współpracownikami. Rząd Polski zaczął się uginać pod żądaniami „Solidarności”, a Moskwa robiła rozpaczliwe wysiłki, by zażegnać niebezpieczeństwo upadku komunizmu w Polsce. Na początku marca wyżsi przedstawiciele państwowi Polski zostali wezwani na Kreml, gdzie Politbiuro udzieliło im porad. 5 marca sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Stanisław Kania*, premier Wojciech Jaruzelski i dwóch członków Komitetu Centralnego odbyło prywatne spotkanie z Leonidem Breżniewem, szefem KGB Jurijem Andropowem, ministrem obrony Dymitrem Ustinowem, ministrem spraw zagranicznych Andriejem Gromyko i pięcioma innymi wysokimi funkcjonariuszami partii. Spotkanie zakończyło się komunikatem dla Polskiej Agencji Prasowej.
  Obie strony ustaliły, że istnieje potrzeba „bezzwłocznego podjęcia akcji” celem przeciwdziałania zagrożeniu socjalizmu we Polsce. W sumie komunikat wyrażał niepokój Moskwy o to, czy jej imperium nie zostanie naruszone – wypadki w Polsce powinny być przedmiotem zainteresowania i troski „całej wspólnoty socjalistycznej”. Oświadczenie w dalszej części brzmiało następująco: Siły imperialistyczne i wewnętrzne siły reakcyjne miały nadzieję, że kryzys ekonomiczny i polityczny w Polsce doprowadzi do zmiany w układzie sił na świecie, osłabienia wspólnoty socjalistycznej i internacjonalistycznego ruchu komunistycznego. Z tych względów szczególnie pilna staje się potrzeba dania zdecydowanego, stanowczego odporu wszelkim niebezpiecznym próbom.
  W zakończeniu autorzy oświadczenia stwierdzili: Wspólnota socjalistyczna jest nierozerwalna. Jej obrona nie polega tylko na obronie interesów poszczególnych państw, lecz także całej wspólnoty (…) Naród radziecki wierzy, że Polska nie zawiedzie jako ogniwo we wspólnocie socjalistycznej.
  Z Moskwy rozlegał się ponadto nieprzerwany jazgot propagandy, który mógł wskazywać na to, że sankcje lub inwazja nie dadzą na siebie długo czekać. W radzieckiej prasie ukazywały się codziennie sensacyjne artykuły. „Krasnaja Zwiezda, organ Ministerstwa Obrony, oskarżała NATO o próby „namawiania Polski, by dołączyła do sojuszu zachodniego. Gazeta oskarżała „Solidarność” o „eskalację antysocjalistyczną”. Pisała: Sytuacja nie rozwija się w zadawalającym kierunku. Nie widać oznak, żeby rząd odzyskiwał kontrolę. Tygodnik stwierdził, że „Głos Ameryki” i „Wolna Europa” są ośrodkami przekazywania aktywistom „Solidarności” „rozkazów” dotyczących tego, kiedy, gdzie i jak wzniecać ogniska strajków pod hasłami „Solidarności”. Był to znany, stary sposób propagandy, ale miał on głębsze znaczenie. Wskazując bowiem na „zagrożenie” z zagranicy, Moskwa miała zamiar usprawiedliwić swoją interwencje wojskową.

  Na początku sierpnia 1981 roku zaczęły nadchodzić niepokojące wieści z Polski, najbardziej rzucającego się w oczy rejonu radzieckiego imperium. Pułkownik Kukliński, członek polskiego Sztabu Generalnego, okrężną drogą przekazał informacje, że Polsce grozi wprowadzenie stanu wojennego. Między innymi przesłał egzemplarze drukowanych w Moskwie po polsku ulotek wzywających obywateli do zachowania spokoju oraz podporządkowania się zarządzeniom stanu wojennego.*

  * Plakaty z rozporządzeniem o wprowadzeniu stanu wojennego były wydrukowane w Polsce z początkiem lat 70. na zlecenie Komitetu Obrony Kraju i przechowywane przez kilkanaście lat w utajnionych magazynach wojskowych. Oryginalne plakaty nie zawierają odniesień do Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Nazwa ta pojawia się dopiero w plakatach II nakładu z grudnia 1981 r.

  ——————-
  (…) W którymś momencie Casey zadzwonił przez zabezpieczoną linię do generała Hoffi, dyrektora wywiadu izraelskiego.
  Casey zaczął mu grozić – wspomina jeden z urzędników.
  Przed ponad pół rokiem Mossad obiecał udostępnienie dojścia do własnej siatki i kanałów przerzutowych w Polsce, a tymczasem CIA nie otrzymała nic.9 Casey wykrzykiwał pogróżki i żądał natychmiastowego spełnienia obietnic. Krzyczał, że nie obchodzi go to, że stan wojenny komplikuje sprawę.
  Przypomniał Hoffiemu, że przekazał mu zdjęcia satelitarne i inne materiały wywiadowcze.

  —————–

  (…) Do połowy lutego Bill Casey miał już gotowy plan tajnego finansowania „Solidarności”. Plan ten obejmował cztery główne punkty:
  • przekazywanie „Solidarności” podstawowych funduszy…
  • dostarczenie nowoczesnych środków łączności w celu stworzenia skutecznej sieci C31* dla podziemia „Solidarności”. Miało to umożliwić ruchowi komunikowanie się nawet w warunkach stanu wojennego;
  • przeszkolenie kilku wybranych osób, zaangażowanych w ruchu, w zakresie posługiwania się nowoczesnymi środkami łączności;
  • korzystanie ze źródeł CIA, które miały służyć jako oko i ucho „Solidarności” oraz udostępniać, w razie potrzeby, najistotniejsze materiały wywiadowcze.

  W celu przedyskutowania tego planu Casey spotkał się prywatnie z prezydentem i Billem Clarkiem pod koniec lutego. Reagan uznał, że plan jest ryzykowny, ale warto go zrealizować. Był zaintrygowany pomysłem wspierania robotników w celu podkopania podstaw państwa robotniczego. Podpisał się pod planem, ale nie wydał na piśmie niczego, co by dotyczyło tajnej operacji przekazywania funduszy. Uznano, że to zbyt ryzykowne. (…) Do kasy „Solidarności” przekazywano w okresie szczytowym 8 milionów dolarów rocznie.17
  Aby móc przeprowadzać tę operację, przy zachowaniu ścisłej tajemnicy, Casey stworzył złożoną sieć międzynarodowych instytucji finansowych. Poza tym szlak przepływu pieniędzy ciągle musiał być zmieniany, aby go nie wykryto. Gdyby został wykryty przez polskie władze, które dotarłyby do jego źródła, oznaczałoby to koniec „Solidarności” oraz mogłoby wywołać kryzys na skalę międzynarodową.

  Tymczasem reakcja Waszyngtonu była niemal natychmiastowa. 9 października prezydent Reagan cofnął klauzulę najwyższego uprzywilejowania w handlu ze Stanami Zjednoczonymi. Jej cofnięcie oznaczało, że taryfy na polskie produkty eksportowane do Ameryki wzrosną o 300-400%, co praktycznie wykluczało je z rynku amerykańskiego.

  Pomoc finansowa Stanów Zjednoczonych była niezwykle istotna dla trwania „Solidarności” – mówi Robert McFarlane. Już wczesną jesienią 1982 roku dysponowała ona nowoczesnym systemem łączności C31. Posługiwanie się nim pomagało organizować protesty i inne akcje masowe.

  Zgodnie z NSDD-32 oficjalnym celem Stanów Zjednoczonych było obalenie radzieckich wpływów w tym rejonie. Prezydent Reagan rozmawiał z doradcami nie tylko o przetrwaniu „Solidarności” w formie nienaruszonej, lecz także o obaleniu ustaleń konferencji jałtańskiej, która po II wojnie światowej podzieliła Europę.

  CIA była w stałym kontakcie z działaczami „Solidarności”. Przekazywała założenia polityki Stanów Zjednoczonych podziemiu, spotykając się z jej przedstawicielami we Frankfurcie nad Menem, a następnie używając fal eteru.*
  —–
  Chodzi o specjalne, przenośne radiostacje nadawcze, przeznaczone dla potrzeb wywiadowczych. Były one wyposażone w magnetofon o maksymalnie przyspieszonym działaniu, umożliwiający przekazanie nawet obszernego meldunku w postaci jednego, krótkiego gwizdu, trwającego mniej niż jedną sekundę. Utrudniało to goniometryczną lokalizację nadajnika. Radiostacje tego rodzaju są niedostępne na rynku cywilnym.
  —–
  (…) ale ludzie w Polsce wydawali się wyczerpani, malała chęć do masowych wystąpień… Organizatorzy strajków i działacze siedzieli w więzieniach. Żywność była coraz mniej dostępna. Niemal wszystko było na kartki… Do wybuchu powstania,*)oczekiwanego przez niektórych – a wśród nich przez Billa Caseya – nigdy nie miało dojść.

  (* Jeśli Autor „nie fantazjuje”, to brak mi słów. Tylko tego, jeszcze jednego powstania, „było bardzo Polsce potrzeba!”
  Anonimus)

  Dramatyczna sytuacja, w której Polak zwracał się przeciwko Polakowi, sprzyjała działalności wywiadowczej.

  (…) Program tajnych operacji w Polsce rozwijał się gwałtownie… Szwecja okazała się dobrym punktem tranzytowym przy szmuglowaniu za granicę działaczy i przerzucaniu do Polski urządzeń łączności. A co ważniejsze, była krajem oficjalnie neutralnym, do którego polskie władze miały większe zaufanie.

  Casey poinstruował placówkę sztokholmską, by poczyniła wstępne przygotowania do spotkania ze szwedzkimi władzami podczas jego planowanej wizyty w październiku. Zamierzał przekonać Szwedów, by pomogli w naszych wysiłkach wspierania „Solidarności” – wspomina jeden ze współpracowników. – Nikt nie przypuszczał, że mu się to uda.42

  Przerzut materiałów do Polski zorganizowany był dość prosto. Wyposażenie i zapasy kupowane za pieniądze CIA przekazywano do Brukseli, gdzie mieściło się jedno z największych i najbardziej efektywnych biur „Solidarności”. Zasoby strategiczne sprowadzano do Brukseli rozparcelowywano po rozmaitych magazynach. Tam przepakowywali je działacze „Solidarności” i wysyłali przez Sztokholm. Kiedy kontenery znalazły się w Szwecji, zmieniano ich oznakowania i pakowano na statek w skrzyniach jako „części do traktorów”, „narzędzia” i „produkty rybne” adresowane do polskiego portu.

  W istocie administracja Reagana stawiała generała Jaruzelskiego w sytuacji, w której nie miał praktycznie wyboru. Stany Zjednoczone utrzymywały, że warunkiem złagodzenia sankcji jest zwolnienie więźniów politycznych. Spełnienie tego warunku zagrażało istnieniu reżimu, przyczyniało się bowiem do wzmocnienia opozycji. Niespełnienie zaś oznaczało utrzymanie amerykańskich sankcji, a więc dalszy upadek gospodarczy i coraz większe uzależnienie się od Moskwy. Mimo swych solidnych komunistycznych papierów Jaruzelski nie ufał Kremlowi i nienawistna była mu myśl o tym, że Polska coraz głębiej wpada w objęcia sowieckie. Ojciec Jaruzelskiego siedział w rosyjskim łagrze*, a sam generał przez całe życie żywił antyrosyjskie tendencje. W znacznym stopniu z powodu sankcji amerykańskich Moskwa musiała wspierać rząd Jaruzelskiego sumami 3 do 4 miliardów dolarów rocznie**. Jak zwykle tego rodzaju „pomoc” nie była bezinteresowna.

  * Władysław Jaruzelski, ojciec Wojciecha, po ponadrocznym pobycie w 7 łagpunkcie w Krasnojarskim Kraju i zwolnieniu go z łagru w rezultacie umowy Sikorski-Majski, zmarł 4 czerwca 1942 r. w Bijsku w Ałtajskim Kraju i tam jest pochowany. Wojciech Jaruzelski jako spiecpieriesieleniec przebywał tam wraz z matką i siostrą w osadzie Turaczak, a następnie w Bijsku (Kraj Ałtajski). Pracował jako drwal, robotnik i tragarz.
  ** Autor dowolnie żongluje liczbami. Na str. 221 ocenia radziecką pomoc finansową na 1 do 2 mld dolarów. Radzieckie wsparcie dewizowe dla PRL nawet z przyczyn płatniczych nie mogło osiągnąć sum rzędu „3 do 4 miliardów dolarów”, gdyż z początkiem lat 80, cały deficyt płatniczy ZSRR w stosunkach z Zachodem obracał się w podobnych granicach.

  Następnie Poggi mówił na temat sytuacji w Polsce. Nawet kościół podzielił się na radykałów, którzy chcieli udzielić pełnego poparcia opozycji, i tych, którzy opowiadali się za bardziej ugodowym podejściem do władz. Było to niezwykłe w ustach arcybiskupa wyznanie na temat wewnętrznych problemów kościoła, być może jednak odpowiadał na szczerość Caseya dotyczącą ograniczeń i słabości amerykańskich. Podział wewnątrz kościoła ujawnił się na niewielkim przemysłowym przedmieściu Warszawy, w Ursusie, kiedy to w małym kościółku zebrało się ponad 2000 Polaków, którzy rzucili wyzwanie polskiemu prymasowi kardynałowi Józefowi Glempowi. Prymas przeniósł księdza Mieczysława Nowaka, wielkiego sympatyka „Solidarności”, z Ursusa do innej parafii. Spór ten znajdował odbicie w całej Polsce.

  Nie tylko kościół miał problemy, również polska gospodarka znalazła się w opałach. Poggi chciał uświadomić administracji Reagana, że sankcje są bardzo kosztowne (12 miliardów dolarów według jednej z ocen polskiego rządu)*, a Jaruzelski nie wątpił, że pogorszenie sytuacji ekonomicznej przynosi wyraźną korzyść jego oponentom po obu stronach: w „Solidarności” i wśród zwolenników twardego kursu w partii, którzy uważali, że nie okazał się dość brutalny wobec przeciwników wewnętrznych. Poggi radził Caseyowi, by administracja nie wycofywała się z sankcji, ponieważ Jaruzelski będzie musiał w końcu uciec się do jakiegoś kompromisu.

  Ukryta pomoc USA dla „Solidarności” w sensie dosłownym pomogła podziemiu przetrwać długą, ostrą zimę stanu wojennego. Szlak biegł z Brukseli przez Sztokholm do Gdańska. 23 lutego radio „Solidarność” po raz pierwszy po półrocznej przerwie odezwało się w eterze. Wykorzystując nowy sprzęt radiowy i elektroniczny Zbigniew Bujak zachęcał do oporu wobec reżimu i wzywał do bojkotu czerwcowych wyborów do władz lokalnych.

  Sankcje Stanów Zjednoczonych przeciwko Polsce zmuszały Moskwę do podtrzymywania rządu Jaruzelskiego pilnymi zastrzykami w wysokości 1 do 2 miliardów dolarów rocznie. W obydwu tych wysuniętych placówkach sowieckiego imperium polityka amerykańska przyczyniała się do kryzysu.

  W 1985 roku Polska, leżąca w sercu radzieckiego imperium, była polem bitwy pomiędzy dwoma supermocarstwami. Moskwa popierała rząd Jaruzelskiego, udzielając mu pomocy gospodarczej i otaczając innymi mackami radzieckiej władzy państwowej, wywiadowczej i militarnej. Waszyngton kontynuował tajną akcję pomocy finansowej i materiałowej podziemiu, przesyłając „Solidarności” również zasadnicze informacje wywiadu, które mogłyby okazać się użyteczne.

  W lutym 1986 roku starania Stanów Zjednoczonych, by ograniczyć władzę sowiecką w Europie Wschodniej, wkroczyły w nową fazę, kiedy zaczęły płynąć fundusze dla podziemia w Czechosłowacji. Zgodnie z dyrektywą NSDD-32 i z życzeniem prezydenta nawiązano kontakty z czeskimi emigrantami na Zachodzie i zorganizowano niewielką linię przerzutu dla czeskiego podziemia.. Nie dało się tego jednak porównać ze skalą i zakresem operacji polskiej, tutaj chodziło jedynie o kilkaset tysięcy dolarów rocznie. Czeska opozycja nadal znajdowała się w stanie embrionalnym, uczestniczyli w niej głównie intelektualiści z organizacji obrony praw człowieka, jak Karta 77, czy świeccy katolicy. Fundusze z CIA posyłano za pośrednictwem organizacji emigracyjnych na Zachodzie, które i tak przemycały prywatną pomoc dla kraju. Chodziło wprawdzie o niewielkie sumy, ale spodziewano się, że efekt dwu tajnych operacji będzie większy. „Solidarność” uczyniła odważny gest, popierając ruchy opozycyjne w całym bloku sowieckim. Przeprowadzano konsultacje pomiędzy przywódcami opozycji obydwu krajów w odludnych miejscach, w lasach przy czesko-polskiej granicy. Gdyby te dwie podziemne organizacje połączyły siły, stanowiłoby to znacznie groźniejsze wyzwanie dla sowieckiego panowania w tym regionie.

  Współpraca z ruchem podziemnym za żelazną kurtyną była ryzykowna. Niełatwo było znaleźć kanały przesyłania pomocy. Istniał jeszcze dodatkowo problem zdemaskowania. Służby wywiadowcze bloku sowieckiego mogły odkryć ten plan i wykorzystać go do rozbicia opozycji. W latach dwudziestych służby bezpieczeństwa bolszewików założyły wiele fikcyjnych organizacji podziemnych, dzięki którym wyłapywały prawdziwych przeciwników reżimu. Najbardziej znany był Związek Monarchistów Rosji, o zaszyfrowanej nazwie Trust. Organizacja ta z powodzeniem penetrowała ruchy antykomunistyczne i storpedowała wiele operacji wywiadu w Rosji.

  Jeśli jednak można było brać za przykład Polskę, to pomoc zewnętrzna miała niesłychaną wagę. „Solidarność” otrzymywała około 500 000 dolarów rocznie z prywatnych dotacji zagranicznych, oprócz funduszy Agencji. Tylko od AFL-CIO pochodziło 300 000 dolarów. Wczesną wiosną 1986 roku przechwycono kilka przesyłek ze Sztokholmu i z portu Ystad. Polskie władze oczekiwały na nadbrzeżu na nadejście przesyłek. Nie były to przypadkowe wpadki. Ktoś na trasie linii przesyłowej dostarczał informacji.

  (…) Bill Casey przyjechał do Nowego Jorku na prywatne (a nawet tajne) spotkanie z dyrektorami banków.

  (…) Sowieci zdają sobie sprawę, że muszą dokonać postępu w technologiach komputerów i łączności, żeby móc z nami konkurować… Ale żeby to osiągnąć, będą musieli poluzować wewnętrzny ucisk polityczny. Stanęło przed nami wielkie pytanie: czy Ameryka powinna wspierać ten proces, by zachęcić do liberalizacji…, czy też powinna utrzymać swoją przewagę…

  (…) Kiedy sytuacja finansowa radzieckiego imperium zmierzała do punktu krytycznego, na peryferiach owego imperium rósł sprzeciw wobec komunistycznej władzy, podsycany pragnieniem wolności i wspomagany przez Stany Zjednoczone.

  (…) rząd Jaruzelskiego ogłosił amnestię powszechną. Uwolniono wszystkich więźniów politycznych. Wrogowie reżimu wrócili na ulice, znów mogli przyłączyć się do podziemia. Próba zgniecenia „Solidarności” nie powiodła się.

  Reakcja Waszyngtonu była umiarkowana. Warszawa niemal spełniła owe trzy warunki wstępne, ale w Białym Domu panował wojowniczy nastrój. Casey, Weinberger i wielu pracowników Rady Bezpieczeństwa Narodowego radziło prezydentowi nie odwoływać sankcji. Reagan poprosił o konsultację z Watykanem. Z kolei podziemie w Polsce chciało natychmiastowego zniesienia sankcji. Lech Wałęsa i dziewięciu ważniejszych przywódców „Solidarności” wydało oświadczenie z prośbą do Reagana, o zmianę nieprzejednanego stanowiska, ponieważ pogarszające się warunki ekonomiczne zagrażają rządzącym i rządzonym, a także przyszłym pokoleniom. Takiej samej rady udzielał kardynał Casaroli. Papież uważał, że naród wycierpiał się już dosyć. Administracja odwlekała decyzję do stycznia 1987, kiedy to prezydent posłuchał rady papieża. Ale tajne finansowanie Solidarności trwało nadal.

  (…) Kiedy polscy działacze nękali rząd demonstracjami, literaturą i polityką protestu, żołnierze pakistańscy w bazie lotniczej pod Islamabadem zaczęli rozpakowywać na początku lipca bardzo delikatną przesyłkę. Wewnątrz zwyczajnych na pozór skrzyń znajdowała się „cudowna broń”, na którą czekali mudżahedini. Administracja Reagana dotrzymała obietnicy – nadeszła pierwsza partia rakiet Stinger.

  Związek Radziecki nie upadł ani dzięki osmozie, ani dzięki temu, że czas wydawał się nam sprzyjać. Gdyby Kreml nie musiał stawić czoła skumulowanym efektom SDI i rozbudowy arsenału obronnego, geopolitycznym niepowodzeniom w Polsce i Afganistanie, stracie dziesiątków miliardów dolarów w twardej walucie pochodzącej z eksportu energii i ograniczonemu dostępowi do technologii, można by bez ryzyka błędu przypuszczać, że udałoby się mu przetrwać. Komunizm sowiecki nie był organizmem skazanym na samozagładę w żadnej sytuacji międzynarodowej. Polityka amerykańska mogła zmienić i zmieniła bieg historii. Na ironię zakrawa fakt, że wielu zachodnich obserwatorów, którzy upierali się niegdyś, iż gospodarka sowiecka jest porównywalna z amerykańską i że polityka konfrontacji nie przyniesie owoców zważywszy stosunkowo silną pozycję Sowietów, twierdzi nagle, że zmierzch i upadek sowieckiego imperium był nieunikniony.

 185. Zbigniew said

  Dobrze … panie Boydar. Pani Tekla nikogo. A rozumie. Tak, ten Pacanów.

  Akurat pani Jadwiga tuż obok znalazła Riedela z Niemenem. Aż sam zaskoczony tą kombinacją. Zobaczcie. Kłaniam się z sympatią, szczególnie pani T (A. z P.)

 186. sleszowiak said

  Inkwizycja

  Inkwizycja jest prawdziwym garbem dla Kościoła, szczególnie zaś dla zakonu dominikańskiego. Nie da się go zdjąć, jednakże wiele rzeczy można i trzeba wyprostować. Najpierw jednak zdecydowanie trzeba podkreślić, że zakon nie powstał dla inkwizycji i nie należy ona do jego posłannictwa. Zresztą zaangażowani w nią byli nie tylko dominikanie, ale także franciszkanie i duchowni diecezjalni. Jeśli na urząd inkwizytora często powoływano właśnie dominikanina, to z tej prostej przyczyny, że w tym zakonie można było w średniowieczu znaleźć najlepiej przygotowanych teologów, co było tym istotniejsze, że oskarżenia o herezje (składane czasami przez zawistnych sąsiadów np. w celu przejęcia majątku) dotyczyły nieraz subtelności teologicznych, w których tamta epoka celowała.

  Zakon dominikański długo bronił się przed obciążeniami go tym niewdzięcznym zadaniem. Poza tym nigdy dość przypominać, że to władzy świeckiej bardziej na inkwizycji zależało niż Kościołowi, a błąd Kościoła polegał na tym, że dał się tu wykorzystać jako narzędzie. Zresztą niektóre kraje, nawet zwalczające papiestwo, karały śmiercią heretyków znacznie wcześniej niż powstała inkwizycja. Osobno należy też traktować inkwizycję hiszpańską, która nie miała nic wspólnego z kościelną a pełniła rolę państwowych organów ścigania wrogów władzy królewskiej. Państwo popierało inkwizycję zwalczającą herezje dlatego, że ruchy heretyckie, także te, których członków nawracał św. Dominik, były z ducha rewolucyjne i to w takim sensie w jakim my współcześnie rozumiemy rewolucyjność, przez co stanowiły poważne zagrożenie dla porządku społecznego. Niejednokrotnie np. waldensi przynaglani „duchem ubóstwa” grabili i mordowali właścicieli ziemskich a także z „pogardy dla ciała” uprawiali rozpustę.

  Co do wyroków inkwizycyjnych, zwłaszcza zaś kary śmierci, zawsze wykonywała je władza świecka a nie kościelna, co na przykład nieprawdziwie ukazane jest w głośnej powieści Umberto Eco „Imię róży” a jeszcze bardziej w powstałym na jej podstawie filmie. Ukazany tam jeden z najbardziej aktywnych inkwizytorów Bernard Gui wydał 930 wyroków, przez co często rozumiano, że skazał 930 osób na stos. Tymczasem spośród tej liczby w 42 przypadkach orzekł on przekazanie władzom świeckim, która miała prawo wykonać wyrok śmierci. Inne sprawy kończyły się takimi wyrokami, jak pielgrzymka, modlitwa, ofiara, post a czasami uniewinnienie i oczyszczenie z zarzutów. Oczywiście 42 wyroki śmiertelne to coś strasznego. Niemniej jest różnica między tą liczbą, a 930. Oprócz takich jak Bernard istnieli także święci inkwizytorzy. Jednym z nich jest św. Piotr z Werony, który został zamordowany przez heretyków. Konając napisał on na ziemi palcem umoczonym we własnej krwi: „Credo”, czyli wierzę. Poza tym niejednokrotnie także sami dominikanie i to wybitni, jak choćby Hieronim Savonarola, padli ofiarą inkwizycji.

  za http://dominikanie.pl/zakon/

 187. Griszka said

  @185
  Odnośnie treści artykułu. Inkwizycja jest garbem dla Kościoła, ale jedynie w oczach modernistów albo ludzi, którzy wiedzę na temat historii tej świętej instytucji czerpią z gazety Wielkiego Cadyka. Tropienie heretyków albo morderców, dokonujących samosądów na niewinnych ludziach, jest niewdzięcznym zadaniem, ale nie widzę powodu do wstydu. Inkwizycja to był pierwszy krok w kierunku nowoczesnego sądownictwa.

 188. AniaK said

  Re181:
  Widzę, że kilka razy młoteczkiem po główce oberwało się Panu Boydarowi od Pana JO. Ale dobić się nie udało 🙂

 189. sleszowiak said

  @186
  Ja to wiem Panie Griszka.
  Wkleiłem to dlatego, żeby pokazać jakie podejście mają „starzy” polscy dominikanie i jakie „”wartości”” i poglądy przekazują nowo formującym się .

  Doprawdy papieże się w grobach przewracają… Najbardziej ci dominikańskiego autoramentu.

 190. janko said

 191. http://naszeblogi.pl/48478-sojusz-z-hitlerem-niespelnionym-marzeniem-polskich-patriotow

  Marcin Tomala
  Okiem emigranta – Zawód: Tęskniący, sceptyczny marzyciel – Miasto: Marden
  O mnie, tj. MT:
  Chłodnym, tęskniącym i marzycielskim okiem oceniający szarą, polską rzeczywistość… Czy może to tylko kwestia odległości i perspektywy? Może z bliska jest kolorowo, tylko ja, sceptycznie (cynicznie) tych barw nie dostrzegam…?
  Powstanie Warszawskie to symbol – niezłomności, walki, cierpienia. Tragiczna próba ukazująca bezmiar okrucieństwa czasów okupacji, desperację i bezsilność państwa postawionego w obliczu niemożliwego, a którego godność, honor, człowieczeństwo zostały wystawione na próbę zdrady, osamotnienia, porażki.
  Dziwię się, że przeciwnicy PW nie pójdą w swych zdecydowanych żartach i analizach krok dalej, co najzabawniejsze w swej historycznej ironii – mądrzej. O ile wydarzenia roku 1944 były naturalnym następstwem okupacji i działań rozpoczętych w 1939 roku, to przecież można było tych wszystkich cywilnych ofiar (przynajmniej w teorii) uniknąć idąc wcześniej na… sojusz z Hitlerem.
  ***
  Jest to historiografia Donalda Tuska: OTRUĆ POLAKÓW FEKALIAMI PRUSKIMI I HITLEROWSKIMI, JAK W KOŃCU XIX WIEKU OTRUTO FAKALIAMI PRUSKIMI ROSJĘ I FRANCJĘ.
  Gdyby Polska w r. 1939 przystąpiła do paktu Antykominternowskiego to mielibyśmy WSCHODNIĄ granicę Niemiec na Missisipi, za którą byłby Izrael. GRANICA ta upadła w bitwie nad Bzurą, bo niemożliwe było uderzenie Guderiana na Brześć Litewski, wobec czego Wschodnia granicą Rzeszy został nie Słucz a Bug. Granica na Missisipi oznaczała zaś EKSTERMINACJĘ Slowian i Murzynów Amerykańskich: Warszawiaków i Murzynów w komorach gazowych a Niepotrzebnych na plantacjach Murzynów i Słowian w obozach Folwarcznych i Przemysłowych, w których nadzorcami mieli być Żydzi, jak na Syberii.
  Sytuacja ta powtórzyła się w r. 1944, gdyż budowa OPERACYJNEJ Festung Warschau Odwracała Sojusze ku aliansowi sowiecko-japońsko-niemieckiemu ze SKUTKIEM granicy niemiecko-sowieckiej na Wiśle i sowiecko-żydowskiej na Missisipi – i dlatego Churchill dał Himmlerowi 200 milionów $ za UMOŻLIWIENIE Wybuchu Powstania Warszawskiego.
  Wg prognoz niemieckich powstanie to mogło trwać Tydzień a wg sowieckich 4 Dni, co ułatwiało raczej osiedlenie w Warszawie stu tysięcy młodych Niemek jako podstawy Operacyjnej Festung Warschau, ale doszło do zaciekłych walk grenadierskich, jak w Stalingradzie, że Osiedlenie Niemek i Budowa twierdzy były NIEMOŻLIWE.
  Ja pojechałem do Niemiec, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną detekcją Złota, ale Kanclerz Kohl nie pozwolił US Amy zamordować mnie tylko przekwalifikował jurysdykcję TTTS na TPP, którą podpisało 12 państw – czyli więcej niż mocarstw okupacyjnych Chin – ze Skazaniem mnie na Internowanie i TRUCIE przez Amerykanów czyli Holokaustów MÓWIĄCYCH o SDZ.

 192. JO said

  ad.189. Jan Pawel II Zyd – Morderca Tradycji Katolickiej – Ortodoxyjnej bezprawnie Legalizujac Kosciol Ukrainski liczyl na to, ze zrobi to samo z Rusinami co z Polakami

 193. revers said

  zawsze mnie zastanawia Panie JO po co agent syjonu JP2 zrobil wycieczke na Ukraine, a po owocach ich poznacie – wlasnie krwawe zniwo zbiera kolejny raz ukraina wschodnia, triumfuje wolny liberalizm zachodni z lgbt, niszczeniem wartosci religii przez lgbt, no i rodzina jako podstawowa komorka spoleczna, a co dopiero zorganizowana druzyna harcerska czy inna typu Spartakus do ktorej nalezal poeta K.Baczynski.

  „Za rodinu” taki napis mozna znalezc na ruskim czolgu K1, K2 na froncie poludniowo-wschodnim, jeden z najwiekszych tego typu czolgu 2 wojny swiatowej, ktory jak raz sie ustawilo na odpowiednim terenie bez bliskiego podejscia np wsrod bagien, mokradl mogl zatrzymac cala dywizje pancerna SS na wiele tygodni jako twierdza z 152 mm dzialem.

  A co stalo sie z LPR ktora odpadla w wyniku niskiego lotu intryg Popisow i Giertychow na rzecz g..na unijnego?

 194. AniaK said

  Re191:
  Panie JO, już raz Pana prosiłam, żeby Jana Pawła II zostawił Pan w spokoju. Jak mnie nie wypaczył, to i innych nie powinien 🙂 Ja mam Mu może do zarzucenia brak odwagi w obronie najwyższych wartości, a co za tym idzie naprawy Kościoła, ale przekazu bym się nie czepiała.

 195. http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10607&Itemid=56

  Największym szmelcownikiem była Żydówka, która zadenuncjowała KILKASET Żydów berlińskich. Jednak nie było to Odżydżenie Berlina, gdyż po zdobytym przez Armie Czerwona Belinie szwędało się TYSIĄCE Żydów z Gwazdami Dawida. Gdy aresztowano słynną berlińską szmelcowniczkę to wytłumaczyła się Amerykanom, że jako agentka Abwehry musiała realizować Antikomunistischbefehl, więc znalazła pracę u Amerykanów, którzy docenili jej FACHOWOŚĆ.
  Największa afera szmelcownicza była w warszawskim hotelu Polonia-Kolonia, gdzie Żydzi otrzymywali paszporty brazylijskie za wydanie UKRYWAJĄCYCH.

 196. Yah said

  Z jednej strony pozywa się redaktorów Parezji i ndie z tego powodu, że podają informacje, a z drugiej strony umarza się taka sprawę:

  http://kontrowersje.net/fan_wo_p_mo_e_leczy_jebanych_katolik_w_pr_dem_i_jebany_katolik_nie_ma_prawa_si_ba_0

 197. JO said

  ad.193. Pani Aniu. Prosba Pani jest niedozrealizowania. Uwazam, ze tak jak kluczem do Unicestwienia Polakow=Katolikow jest ich Squrwienie co skutecznie z nami robi Zydo-Masoni, to tak kluczem do odrzucienia squrwiajacego nas systemu judeochrzescijanstwa zaaplikowanego przez Sobor Watykan II jest ukazywanie w calej krasie ZDRADZIECKIEGO-Niekatolickiego dzialania I mowy Wojtyly od poczatku jego drogi jako Duchownego do samego Jej Konca w tym jego „wybrancow”.

  Pan Roman chce wmowic nam teorie, ze JPII byl Jasnowidzem widzacym jasno, ze Masoneria czy tak czy siak przejmie KK od srodka I wg Pana Romana Teorii Wojtyla Lawirowal wsrod Masonow jak niby Pilsudski pomiedzy Niemcami a Zwiazkiem Radzieckim czy wczesniej Rosja.

  Ja odrzucam te teorie, gdyz u podstawy dzianie takie jet NIekatolickie I nawet gdyby tak bylo, to Szatan musial te mysl zapodac JPII a wiec nie pochodzila ona od Boga.

  Lawirowanie JPII czy nielawirowanie TO bylo Morderstwo Tradycji, To Morderstwo Mistycznego Ciala Pana Jezusa.

  Czy zawiniony- z premedytacja Morderca czy nie, bo w dobrej wierze.. – zawsze Morderca a to nie ja a Bog Jego juz Osadzil . Nam jednak Pan Bog w obowiazku nakazuje Osadzac Ludzkie czyny I to Musimy Robic z Duchem Swietym jako Dar Poznania Grzechu przed Krorym Bog Nas Chroni jako Tarcza.

 198. JO said

  ad.193. Dodam Pani Aniu, ze jest Pani Starsza ode mnie I miala Wplyw Prawdziwych Katolikow, ktorym Pani zawdziecza , ze nie zagubila sie.

  Ja jestm mlodszy od Pani. Bylem wychowany bez Rodzicow mozna powiedziec a wiec bez Wplywu najblizszych a li tylko wplyw miala na mnie szkola I Kosciol w Polsce.

  Tak jak Roslem w wierze do czasow Smierci Wyszynskiego, tak po Wyborze JPII na Papieza moja Wiara Zrobia sie NOWOTWOREM, Guzem Zlosliwym na tym co jako dziecko otrzymalem z przyczyn BRAKU Wiary w KK w Polsce.

  Jezdzilem na Papieza, na zaspe I zamiat Boga widzialem Czlowieka wzywajacego by nie bac sie, by Zyc, by byc solidarnym, slyszalem JPII Zarty na ktore tlum z aplauzem reagowal. Widzialem Show w stylu Amerykanskim, widzialem Hipnotyzera

  ale nie widzialem Ksiedza, ktory Upominal , ze procz tego Swiata, ktory jest Nam Wrogi jest Swiat Nadprzyrodzony, w ktorym kazdy Polak Winien jest Zyc korzystajac z Darow plynacych prosto z nieba a ktorych SWIAT nie podaruje bo ich nie posiada.

  JPII nie byl ksiedzem, ktory Uczyl, ze Jesesmy Synami Bozymi, ze Reprezentujemy Chrystusa, ktory dal nam Mozliwosc SWA Ofiara rozpoznawania PRAWDY od Klamstwa, ktore jest Szatanem; ze dal nam Mozliwosc Walki ze Swiatem I Wygrania jej Uzywajac Nadprzyrodzonosci odrzucjac Naturalizm czyli Namietnosci Swojego Ciala.

  Widzialem JPII jako Kaszpirowskiego co udokumentowane jest az w zbyt wielu Ksiazkach wydawnictwa Pax…

  Nie widzialem w nim Ani razu takiego ksiedza jak Ksieza Karol, Jan czy inny Ksieza z Bractwa, nie mowiac juz o Biskupach jak Wyszynski czy Lefebvre.

  Widzialem SWAD SZATANA , tak to byl widoczny Swad Szatana , ktorego Owoce wciaz Zbieramy.

 199. Premizlaus said

  Re 185, 186 et 188:
  To są dominikanie zarażeni modernizmem.
  Na szczęście jest odłam dominikanów Tradycji z Avrille i ci z pewnością mają prawidłowy stosunek do Świętej Inkwizycji.

  PS: Dominikanin, opisujący zakon, ma niepolskie nazwisko. Ciekawe, jakie ma korzenie.

 200. AniaK said

  http://www.fakt.pl/polityka/lech-walesa-jako-papiez-,artykuly,476328.html

  Czekam cierpliwie na reakcję naszego Episkopatu. Nie wiem czy wszyscy na urlopach, czy całkowicie odcięli się od mediów. Gdyby ten żarcik był dziełem jakiegoś internauty, wówczas można byłoby nieco przymknąć oko. Młodzież miewa głupie pomyły. Ale jeżeli pan Wałęsa, nasz legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent, laureat pokojowej Nagrody Nobla, publikuje coś takiego na swoim blogu, to sprawa moim zdaniem jest nieco poważniejsza. W tym przypadku nawet jego ograniczony horyzont umysłowy nie jest usprawiedliwieniem.

 201. JO said

  ad.198. Po latach dowiadujemy sie jaka Wiare mial Lech Walesa w Latach Solidarnosci I jakich mial Ojcow Duchowych – JPII

 202. AniaK said

  Re199:
  Kochany Panie JO, jakich pan Wałęsa miał Ojców Duchowych to jest zupełnie bez znaczenia. Jak się ktoś uważa za Boga, to i tak nikogo nie będzie słuchał. Gdyby od Jana Pawła II w odpowiednim czasie publicznie dostał po mordzie, to może by zszedł na ziemię. Tego w pontyfikacie Jana Pawła II wyraźnie mi brakowało 🙂

 203. Ok godz. 22 oglądałem rekonstrukcję bitwy pod Naseby w r. 1645. Prezentowano DREWNIANĄ pikę piechotną, która mnie zdziwiła, gdyż nie wiedziałem, że w Anglii w XVII wieku używano pik Drewnianych, jakie w Polsce były jeszcze na uzbrojeniu pospolitego ruszenia Władysława IV Łokietka, gdyż później były piki i kopie z żelaznych rur WALCOWANYCH zwane Rohatynami od RURY. W Rosji było OPAŁCZENIE, gdyż pik drewnianych używano tam aż do Smuty.
  Bitwę pod Naseby wytłumaczono tym, że w II fazie jazda najemnika niemieckiego Ruperta zdobyła tabory Parlamentu i zaczęła je plądrować, co umożliwiło Cromwellowi zwinięcie na BOKI Środkowego frontu piechoty i uderzenie jazdą na rojalistycznych ZWYCIĘZCÓW Środkowego odcina frontu.
  Zwycięski Cromwell zawarł Pokój Westfalski, w któreym dał Polsce prawy brzeg Odry za obietnicę Zdobycia Konstantynopola.

 204. Tekla said

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/

 205. Miłek said

  http://www.wykop.pl/ramka/1865220/wkraczamy-na-nowy-poziom-ubostwa-ludzie-chca-pracowac-w-zamian-za-jedzenie/

 206. Tekla said

  Nie jest tak zle ! prosze zobaczyc jak jest witany i kochany w Ostródzie J. Shatunov
  wprawdzie to ,,tylko'” dysco-polo ..ale tu mieli wiecej rozumu i nie odwołali ..

 207. Tekla said

  Przepraszam nie to mi sie wkleiło ,chodziło o to..

 208. JO said

  ad.202. No to sie rozumiemy Pani Aniu, z tym ze Pani z Uporem Wariata uwaza, ze JPII jest Swiety i dlatego nie byl po mordzie…

 209. Yah said

  Ad 202

  Pani Aniu, od JPII po mordzie????? Przecież Wałęsa robił to co JPII chciał. I w jednym i w drugim wypadku to była wydmuszka religii – pusta w środku – bez Boga, Chrystusa i Ducha Świętego i ja to czułem. Niestety, tak jak napisał Pan JO osobom z Pani pokolenia ( zresztą tak jak moim ponad 80-letnim rodzicom) to się w głowie nie mieści. Bronią hierarchii, bronią neokościoła, bronili JPII ( za jego działania ewidentnie łamiace postanowienia poprzednich soborów) mówiąc papież by tego nie zrobił, ale zmuszają go do tego, musi to robić. Na moje pytanie , kto go do tego zmusza, nie potrafili udzielić odpowiedz.

  Ad 198

  Ja, Panie JO raz byłem na papieżu, ale od razu wyczułem dziwną atmosferę – to jak Pan napisał hipnotyzowanie tłumów. A że jestem samotnikiem, raczej indywidualistą to od razu zapala mi się czerwone światło w momencie, gdy ktoś usiłuje na mnie wpływać i mną manipulować. Wie Pan, te tłumy jeżdżące na papież nigdy , ale to nigdy nie przyznają się do tego, że były przedmiotem wrednej manipulacji. Stąd uwielbienie dla JPII, będące swojego rodzaju wyparciem niewygodnych faktów. Moi rodzice zawsze twierdzili, że ze mnie taki niedowiarek, ale jak się okazało na tym moim niedowiarstwie, wyrosła prawdziwa wiara …

 210. Yah said

  Nie wróży to nic dobrego:

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_28/W-Kongresie-zgloszono-propozycje-uznania-Ukrainy-za-najwazniejszego-sojusznika-USA-9996/

 211. Nemo said

  Redaktorowi Michałkiewiczowi puściły nerwy. Ja się nie dziwię.

  Sk…syny niech płacą za więzienia CIA z własnych kieszeni! Stanisław Michalkiewicz

 212. Griszka said

  @210
  To jest na razie propozycja. W USA są siły, także w armii, które są przeciwne pójściu na wojnę z Rosją. Nie dlatego, że mają dobre serduszko, ale pilnują swojego koryta. W Kongresie jest frakcja świrów, finansowana przez Sheldona Adelsona, która chciała zbombardować Iran przy użyciu broni atomowej. To oni szukają guza na froncie ukraińskim.

 213. JO said

  ad.209. Poruszyl Pan b wazny temat – ludzie nie przyznaja sie do wlasnej porazki, ze „jechali na Papieza”, bo to przyznanie sie do wlasnej glupoty, niewiedzy, miernoty…. a na to egoizm nie pozwala tak promowany dzis w swiecie. Gdyby to ktokolwiek zrobil…to tym samym Otwieralby sobie Drzwi do Nieba. Szkoda, ze dzis nikt nie potrafi powiedziec ” me culpa – moja wina”.

  Ostatnio przeczytalem Ksiedza Karola jakby list pozegnalny – ten wspanialy Ksiadz bije sie w piers przed Bogiem, przed Kosciolem mowiac – „Mea Culpla”

  A Polacy?

  Polacy szukaja miejsca jak by sie ulozyc w TYM SWIECIE odrzucajac jak przesad fakt, ze w tym swiecie nie uda sie nikomu ulozyc a jednynie mozna Zyc tu na ziemi poprzez Budowanie Nadprzyrodzonego Zycia walczac ze swiatem za pomoca oreza duchowego, operajac sie na srodkach nadprzyrodzonych – Darach Ducha Swietego i owocow Rozanca swietego – Rozumu, Madrosci, Wytrwalosci, Rozwagi, Wiary, Milosci, Cierpliwosci , Umiejetnosci rozpoznania Grzechu-Klamstwa…umiejetnosci Panowania nad swojego Ciala Namistnosciami….

  Polacy ida wrecz przeciwna droga , ktora wskazal JPII – poprzez Ekumenizm lykaja nowinki innych cywilizacji sexizm, genderyzm, konsumizm, egoizm, stawiajac swojego ciala namietnosci na pierwszym miejscu czyniac sie Bogami odrzucajac Jedyna Niezmienna Prawde wchodza w filozofie Prawdy zaleznej od okolicznosci – Okolicznosciowej uzaleznionej od ich wlasnego widzimisie.

  Polacy podazaja za tym co oni chca – a wiec Utopia! zapominajac , ze Bog daje im WSZYSTKO co Im Potrzeba i po to co im Potrzeba Polacy w ogole nie siegaja.

  Polacy Modla sie do Bozkow w tym do JPII Heretyka czy Radia Masonskie Majace Ryja – zamiast Zycie zamienic na Modlitwe do Trojcy Swietej przyjmujac Dary Plynace z Mszy Trydenckiej, Katolickich Kazan Swietych Ksiezy, pokute, sakramenty – czyli WYRZECZENIA sie przyjmujac Bol – Slodkie Jarzmo Chrystusa – przyjemnosci Tego Swiata.

  Przeciez jak Dobrze niektorym jest z codzymi rzeczami w tym Zona, Mezem…
  Jak dobrze sie obzerac, konsumowac WSZYSTKO
  Jak dobrze zyc Urojeniami

  Tylko to wszysko prowadzi do Smierci co widac po naszym Narodzie dzis i Narodach Zachodniej Europy. W nasze miejsce wchodza Inne narody Azjatyckie , Afrykanskie a My Umieramy a raczej dokonujemy Samobojstawa , ktore tamtym cywilizacjom jest OBCE, gdyz Muzulmania, Hindusi, Czy Sekty Wielkiego Kciuka odrzucaja Cywilizacje smierci a przyjmuja ja na niby wiedzac, ze ona daje Im miejsce po cywilizacji Bialego Czlowieka, ktory dokonuje samounicestwienia.

 214. JO said

  Powtorze raz jeszcze, ze tak wlasnie wyobrazam sobie Sekte Bogobojcow w Lechii i Calej Europie w tym Bizancjum, dokonujaca Samobojstwa przyjmujac Filozofie Liberalizmu w tamtych wiekach. Nie dziwie sie, ze Cesarzowa Bizancjum Kazala ZABIJAC Bogobojcow, ktorzy Sila , tak jak Caly Zachod wprowadzali swoja filozofie Smierci.

  Roznica jezt taka, ze My NIE walczymy. My Polacy NIE Walczymy. Dalismy sobie wmowic jak na zachodzie, ze Dzici NIE oplaca sie miec a jezeli juz to jedno podczas Gdy Wszystkie inne Sekty wiedza, ze Dziaci to DAR od BOga i Przyszlosc – bezpieczenstwo na Starosc.

  To dlatego Odwoluje sie do Gajowiczow, by traktowac nauczanie Katolickie Powaznie i SEPAROWAC sie, otrzepywac rece od Zony, ktora nie wierzy, od dziecka, ktore nie wierzy, od sasiada, ktory nie wierzy, od Ksiedza ktory nie wierzy a Byc razem z WIERZACYMI i razem wsrod Wierzacych tylo dzialac.

  Zostwmy ich smierci ktora adoruja.

  Ratujmy Wierzacych, Ratujmy siebie

 215. sleszowiak said

  @199
  Na stronie http://www.piusx.org.pl/fsspx/zakony można uszczknąć jakieś normalne zakony 🙂

  http://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/8522-sanrajs-po-boemu-czyli-wro-synu-wro.html
  ręce opadają… Hospody, pomyłuj!
  dmuchany kościół, „przenośny konfesjonał” i jeszcze dlasz MOC ATRAKCYJ!

  ehh http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/128/622/KILL-IT-WITH-FIRE-FUNNY-FORUM-PICS.jpg

 216. podczaszy said

  Marcin Luter

  O Źydach: „Przeklęty goj, jakim jestem, nie jest w stanie zrozumieć, jak oni to robią, że są tak zręczni, chyba że pomyślę, iż wtedy, gdy Judasz Iskariota powiesił się, jego kiszki rozerwały się i opróżniły i Żydzi być może przysłali swoje sługi ze srebrnymi naczyniami i złotymi konwami, aby nabrać moczu Judasza z innymi skarbami, a potem zjedli i wypili to gówno i mają dzięki temu tak przenikliwe oczy, że dostrzegają w Pismach wstawki, których nie znaleźli ani Mateusz, ani sam Ezajasz, nie mówiąc o nas, przeklętych gojach…”. „Bierzcie się do całowania! Szatan znowy się wypróżnił, znowu nasrał w portki. Oto prawdziwa świętość, którą Żydzi i ci, co za Żydów chcą uchodzić, niechaj całują, pożerają, piją i obdarzają czcią, i niech też sztan pożera i spija to, co tacy jego uczniowie potrafią z siebie wypluć, wydalić z góry i z dołu. Zebrali się tu odpowiedni dla siebie goście i gospodarze, wszystko jest dobrze ugotowane i przyrządzone… Teraz szatan z angielskim ryjem zajada się tym, co wychodzi z górnej gęby Żyda”.

  http://jacquesblutoir.blogspot.com/2009/10/3110-swieto-reformacji.html

 217. Premizlaus said

  Re 213:
  Nie seksizm, tylko seksualizm.

 218. zeev said

  przyjemność:))))

 219. sleszowiak said

  @218

 220. robertgrunholz said

  Wróciłem z urlopu. Witam wszystkich serdecznie.

 221. podczaszy said

  Jan Paweł II i voodoo JOHN KENNETH WEISKITTEL

  „Przejawiacie silne przywiązanie do tradycji przekazanych wam przez waszych przodków. Słusznie należy się im wdzięczność za przekazanie wam poczucia sacrum, wiary w jednego Boga, który jest dobry, zmysłu świętowania, szacunku dla życia moralnego i harmonii w społeczeństwie”. (Jan Paweł II do przedstawicieli voodoo z Beninu, 4 lutego 1993 w mieście Kotonou).

  „Bo wielki jest Pan i chwalebny bardzo, straszliwy jest ponad wszystkie bogi. Albowiem wszyscy bogowie pogańscy – to czarci, ale Pan niebiosa uczynił”. (Księga Psalmów 95, 4-5).

  „Ale co poganie ofiarują, czartom ofiarują, a nie Bogu. Nie chcę zaś, żebyście byli wspólnikami czartów”. (I List do Koryntian 10, 20).

  „Wszystkie wezwania pogan są Bogu obmierzłe, bo wszyscy ich bogowie to diabły”. (Św. Franciszek Ksawery).

  „I tu moderniści nie przeczą: jedni skrycie, inni otwarcie wyznają, że wszelkie religie są prawdziwe”. (Papież św. Pius X).

  Podczas wizyty w Afryce w 1982 roku, Jan Paweł II usłyszał propozycję soborowych biskupów aby połączyć „zwyczaje przodków” z „katolickimi” rytami; rok później, posunął „afrykanizację” krok na przód nadając watykańskie stanowisko „arcybiskupowi” z Zambii Emanuelowi Milingo, którego krytycy oskarżyli „o praktyki graniczące z czarami”; a w 1984 roku, w Nairobi przywdział on plemienne nakrycie głowy wykonane ze skóry małpy by wyrazić (sparafrazuję tutaj oklepany zwrot, którego używa on na całym świecie) „solidarność z najgłębszymi aspiracjami i najszlachetniejszymi tradycjami waszego ludu” (64). „8 sierpnia 1985” – pisze francuski, katolicki, tradycjonalistyczny kapłan, ksiądz Noël Barbara – „w Togo, w Afryce, [Jan Paweł II – JKW] aktywnie uczestniczył w pogańskich ceremoniach w tajemnym gaju niedaleko Lome. Kilka dni później brał udział w innych niekatolickich obrządkach religijnych w miejscowości Kara oraz Togoville” (65). Wspominając odprawianie pogańskich obrządków w miejscu poświęconym na oddawanie czci plemiennym bóstwom, Jan Paweł II podekscytowany wyznał: „Spotkanie modlitewne w sanktuarium nad jeziorem Togo było szczególnie uderzające. Tam, po raz pierwszy modliłem się z animistami” (66). Ustalono, że podczas wizyty w Togo faktycznie złożył on hołd „świętym” wężom (67). Czyny te stanowią najwyższą zniewagę wobec Boga, gdyż są próbą stawiania fałszywych bogów na równi z Nim. Jednakże będą one wstrząsem tylko dla tych, którzy przez minione półtorej dekady żyli w próżni informacyjnej, ponieważ jest to ten sam modernistyczny sposób działania, jaki tenże „papież” wielokrotnie stosował (jak np. przyjęcie na czoło znaku hinduskiego bóstwa Sziwy podczas wizyty w Indiach w 1986 roku). Parafrazując biskupa Mauritiusu: czynne uczestnictwo w ceremoniach voodoo i podawanie się jednocześnie za katolika i papieża, jest w przypadku Jana Pawła II niebezpiecznie bliskie popełnienia niewybaczalnego grzechu.

  Jednakże to „dialog” – a nie nawrócenie – jest punktem centralnym przemówienia Jana Pawła II. Nie będzie zatem żadnym zaskoczeniem wiadomość, że „papież” zapewnia czcicieli vodun o ich „prawie” do wolności wyznania. (Cóż może być „bardziej oczywiste” nad niezbywalne prawo do czczenia węży, picia krwi kurczaka, któremu dopiero co obcięto głowę, bluźnienia przeciw Bogu przez utożsamianie Jego świętych z diabłami, rzucania śmiertelnych przekleństw na swoich bliźnich, bądź zjedzenia dziecka?). W typowo pokrętny, modernistyczny sposób Jan Paweł II korzysta z okazji by powiedzieć benińskim poganom, że ich konwersja na jego odmianę „chrześcijaństwa” jest słuszną (choć nie koniecznie decydującą) alternatywą. I alternatywa jest tu z pewnością kluczowym słowem, ponieważ wolności religijnej nadane jest nadrzędne znaczenie w jego uwagach. „Papież” stwierdza:

  „Wszystko to dokonuje się w wolności. I rzeczywiście, Ewangelie podkreślają, że Jezus nigdy nikogo nie zmuszał. Chrystus powiedział do Apostołów: «Jeśli chcecie, naśladujcie mnie»; choremu powiedział: «Jeśli chcesz, możesz być uzdrowiony». Każdy człowiek musi swobodnie i odpowiedzialnie odpowiedzieć na wezwanie Boga. Kościół uważa wolność religijną za niezbywalne prawo, prawo, któremu towarzyszy obowiązek poszukiwania prawdy. To właśnie w atmosferze szacunku dla wolności każdej osoby, międzyreligijny dialog może się rozwinąć i wydać owoce” (69).

  Tak więc, według Jana Pawła II i sekty, której przewodzi, będącej w całkowitej sprzeczności z wieczystym nauczaniem Kościoła, za którego głowę się uważa, człowiek ma swobodę wierzyć w sposób jaki sobie wybierze, o ile tylko „poszukuje prawdy”. Sens jego wypowiedzi jest praktycznie w swej istocie identyczny z następującym racjonalistycznym twierdzeniem potępionym w 1864 roku przez papieża Piusa IX w Syllabusie Błędów: „15. Każdy człowiek ma swobodę wyboru i wyznawania religii, którą przy pomocy światła rozumu uzna za prawdziwą…” (70).

  Jan Paweł II mówi o obowiązku „odpowiedzi na Boże wezwanie”, jednak nigdy nie wyjaśnia co dokładnie ma na myśli. Do którego Boga nawiązuje? Mawu? Legha? Vodunhwe? Czy może do Trójcy Świętej? Jednakże nie czyni żadnego rozróżnienia, pozostawiając tym samym wyznawców voodoo bez czegokolwiek, z czego mogliby wyciągnąć jakieś wnioski prócz jedynie jego „pokrętnej” aprobaty dla ich wiary w Boga (a raczej marnej kopii tejże wiary). Czemuż zatem, mieliby mieć jakiś powód do zmiany religii, jako że, w ich rozumieniu, oni właśnie odpowiadają na to wezwanie? Chociaż przywołuje on imię Chrystusa, to w jakim celu? Wielu już utrzymuje, że podąża za Nim. Jednakże nie ma on dla nich żadnych odpowiedzi, jedynie pustą retorykę o ich rzekomym „poczuciu sacrum” itp.

  Nie ma nic papieskiego ani katolickiego w uwagach Jana Pawła II na temat „wolności wyznania”, wiele jest natomiast posłuchu dla modernistycznej myśli. Na przykład, nigdzie w całej przemowie „papieża” poganie nie zostali zganieni za oddawanie czci fałszywym, nikczemnym bożkom; udzielono im raczej teologicznego ekwiwalentu „świadectwa zadowalającego stanu zdrowia”. Jest to zgodne z obserwacją świętego Piusa X, że moderniści uznają ważność wszystkich religijnych doświadczeń, również pogańskich. Nawet jego rzucona mimochodem „ulotka reklamowa” odnosząca się do Chrystusa koresponduje z modernizmem, gdyż zamiast położenia nacisku na to, że jest Zbawicielem i wskazania radykalnej różnicy między naturalistyczną ziemską religią vodun a objawioną, nadprzyrodzoną wiarą chrześcijańską, Jan Paweł II zadowolił się rozróżnieniem mającym nie większą konsekwencję niż wybór marki samochodu, którym się jeździ albo restauracji, w której się je obiad. Również to, całkowicie harmonizuje ze stwierdzeniem świętego Piusa X, że opierając się na błędnym nauczaniu o jakiejś rzekomej uniwersalnej prawdzie znajdującej się w religiach światowych: „co najwyżej, mogliby moderniści utrzymywać to jedno, że religia katolicka z pośród różnych religii ma więcej prawdy, gdyż jest żywotniejsza…”. Sposób, w jaki Jan Paweł II „zachęca” wyznawców voodoo do Chrystusa zasługuje na krótką analizę, ponieważ jest to majstersztyk modernistycznego pustosłowia, który w pojedynczym fragmencie zawiera tę samą taktykę wyrachowanego pomieszania jaką znajdujemy w książkach napisanych przez jego heretyckich poprzedników. Według słów świętego Piusa X zawartych w Pascendi, ten bezład jest „z góry nakreślony” w ich pracach, gdzie „na niejedno zdanie w ich dziełach mógłby się śmiało każdy katolik pisać, ale wystarczy odwrócić kartę, a będzie się zdawało, że się czyta racjonalistę” (71). Jan Paweł II przedstawia benińskim „tradycjonalistom” nauczanie o wolnej woli, lecz następnie kontynuuje w taki sposób, że stawia tę zasadę na głowie. Czyniąc tak, wspiera tak zwaną „wolność wyznania”, błąd nieustannie potępiany przez Kościół katolicki, lecz promowany na Vaticanum II (72).

  Świętokradzko przedstawia się Naszego Pana jakoby zatwierdzającego błędy Vaticanum II, który rzekomo „sugeruje” Swoim Apostołom „jeśli chcecie, pójdźcie za mną”, i choremu „jeśli pragniesz, możesz być uleczony”. Jeśli chcecie? Jeśli pragniesz? Sprawdzenie tych cytatów w angielskim tłumaczeniu Biblii wersji Douay-Reims i odsyłaczy w Kolegium Angielskim, zakończyło się tym, że nie znaleziono żadnego wyrażenia, sugerującego, że Zbawiciel proponował jakiś wybór. Jest za to w Piśmie Świętym wiele miejsc, gdzie Chrystus oświadcza otwarcie: „Pójdź za mną”. Często widzimy Go jak wzywa Apostołów by za Nim poszli i używa również tego zwrotu w przynajmniej dwóch innych przypadkach (najpierw do nieznanego ucznia, a później do bogatego młodzieńca) (73). Jednakże w żadnym z tłumaczeń nie można znaleźć niczego takiego jak „jeśli chcesz” – warunku, który Jan Paweł II chce przyczepić do ewidentnego znaczenia słów Chrystusa; wręcz przeciwnie, w każdym przypadku, sens jest zawsze wyrażony w trybie rozkazującym: Boskie polecenie jest przedstawiane słuchaczom do przyjęcia albo odrzucenia. „Wolność” odrzucenia – jak to uczynił bogaty młodzieniec – może być tylko postrzegana jak odmowa przyjęcia niezmierzonej łaski, której Bóg pragnie dla danej osoby, dlatego też nie jest niewinnym wyborem. W istocie, to właśnie odmowa przyjęcia uroczystego zaproszenia Chrystusa do pójścia za Nim uczyniona przez tegoż samego bogatego młodzieńca, doprowadziła do uwagi uczynionej przez naszego Pana: „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego” (Mt. 19, 24). Pytająca odpowiedź Jego uczniów (19, 25) jest również dość wymowna wobec stanowiska Jana Pawła II: „Któż tedy może być zbawiony?”. A zatem nakaz „Pójdź za mną” narzuca potrzebę działania, którą „Jego Świątobliwość” kompletnie ignoruje z wielkim uszczerbkiem dla dusz wyznawców voodoo.

  Tak samo, nie znaleziono frazy „Jeśli pragniesz, możesz być uleczony”. Wydaje się, że tutaj „papież” myli Chrystusa z tym, którego On ma uzdrowić. Odnośny epizod biblijny mówi o tym jak trędowaty zbliżając się do Zbawiciela, woła: „Panie! jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” [kursywa dodana] (Mt. 8, 2). Na co Chrystus odpowiada: „Chcę, bądź oczyszczony” (8, 3). Chociaż wiara odgrywa znaczną rolę w cudownym uleczeniu, to w przeciwieństwie do inklinacji narzuconej przez Jana Pawła II, człowiek wierzący ma tu zawsze bierną rolę, jak wyraźnie to widać w podanym powyżej przykładzie. I to właśnie z całą pewnością, Baranek Boży, jest Tym, który czynnie uzdrawia. We wszystkich Ewangeliach chorzy i ich rodziny niezmordowanie poszukują naszego Pana, aby ich uleczył. Nigdzie nie zanotowano, aby Chrystus powiedział „jeśli pragniesz” – jako warunek uzdrowienia, ponieważ jest ono zawsze udzielane: to ich wiara, w pierwszej kolejności jest pobudką zmuszającą ich do poszukiwania Go; wszelkie podobne pytania z Jego strony byłyby zatem zbyteczne.

  Choć zwolennicy (i quasi-zwolennicy) Jana Pawła II życzyliby sobie niemożliwego, tj. aby te rażące błędy popełnione przez człowieka rzekomo pełniącego misję następcy św. Piotra zniknęły, to jeszcze coś gorszego ma nadejść. Gdyż jeśli nawet nagięto by na jego korzyść zasady i dopuszczono, ad absurdum, argument, że nie jest on w żaden sposób winny, ponieważ albo: 1) użył przekłamanego tłumaczenia biblijnego [!], albo 2) nie chciał zranić ich uczuć [sic], to nic nie może go usprawiedliwić z pominięcia – nawet jako wzmianki – absolutnie zasadniczej kwestii, następującego biblijnego tekstu: „I rzekł im: Idąc na cały świat, opowiadajcie ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 15-16) (74). Lecz Jan Paweł II, modernista w każdym calu, nie będzie brał udziału w „obarczaniu” wyznawców voodoo jakimś pouczeniem w rodzaju „wszystko albo nic”. Zadowala się prowadzeniem z nimi gry słownej, mówiąc, że „muszą dobrowolnie… odpowiedzieć na Boże wezwanie”. Ale, jak już zwracano na to uwagę, w kontekście wszystkich jego uwag, jest dość zagadkowe, jakiego Boga i jakie wezwanie ma na myśli. I oczywiście, nie podejmuje żadnego wysiłku, aby wyjaśnić swoje intencje. Gdyby „papież” wybrał głoszenie im katolicyzmu zamiast bredni, to powiedziałby coś w tym rodzaju:

  „Bóg wzywa i zaprasza was do przyjęcia Jego miłosiernego wezwania, które obejmuje porzucenie waszych starych dróg i uwierzenie w Jego Syna, Jezusa Chrystusa, jako waszego Zbawiciela. Bóg jest bardzo zagniewany, iż nadal zanosicie modły do wężów i tym podobnych, a czyniąc to wierzycie, że to Jemu je składacie. Wasze ofiary ze zwierząt są jak całopalenia słomy przed Wszechmogącym, nic wam nie pomagające. Tylko Chrystus oddał za was Swe życie i tylko On otworzył dla was drogę do Życia Wiecznego. W to wszystko musicie uwierzyć jeśli chcecie zbawić swe dusze. Kościół, z wyciągniętymi matczynymi ramionami, zaprasza was byście przyłączyli się do niego i uczynili wasze życie miłym Bogu…” (itp.).

  Fakt, że w taki sposób każdy prawdziwy papież (nie wspominając każdego misjonarza godnego tego miana) zachowałby się w tej sytuacji jest tak oczywisty, iż dyskredytuje wszelkie próby ustalenia tego jak to jest możliwe, że tylu skądinąd rzetelnie tradycyjnych „katolików” Novus Ordo może akceptować (i, jak będzie niebawem wykazane, nawet znajdować usprawiedliwienia) tak rażącą teologiczną „pomyłkę” popełnioną przez ich „Ojca Świętego”. (Czyż wyrażenie tajemnica nieprawości nie wywołuje tu właściwych skojarzeń?). Wśród wielu zaniedbań (i praktyk) jakich dopuścił się przeciw Wierze podczas benińskiego tournée, dwie z najpoważniejszych porażek Jana Pawła II to bezspornie: nie powiedzenie wyznawcom voodoo, że przez istnienie ich ogromnie rozpowszechnionego wolnego wyboru, skończą albo w niebie albo piekle oraz, że jest tylko jedna droga, dzięki której mogą bezpiecznie osiągnąć to pierwsze i uniknąć drugiego.

  Oczywiście, piekło jest słowem, które nie występuje w słowniku Jana Pawła II (oprócz, być może, bardzo rzadkich i efemerycznych odniesień do niego czynionych przy tych okazjach, gdy usiłuje on „zdobyć punkty” u tradycyjnie myślących zwolenników i przekonać ich o swej ortodoksji), tak więc nie jest żadną niespodzianką, że o nim nie wspomina. (W sytuacji gdy nawet historycznie katolickie narody prawie powszechnie odrzuciły Chrystusa i Jego nauczanie na rzecz kultu człowieka, potrzeba stałego przypominania nauczania o piekle jest niezwykle ważna; notoryczne pomijanie tej nauki przez Jana Pawła II świadczy o tym, że nie wierzy on w piekło, przyjmuje, być może, tylko użycie go jako środka literackiego przez autorów Pisma św. Również i to jest dostateczną podstawą, aby nie był traktowany jako prawowity papież). Ostatecznie, nie proponuje wyznawcom voodoo ani jednego istotnego powodu dla którego mieliby porzucić pogaństwo na rzecz chrześcijaństwa.

  Bardziej niż wszystko co dotychczas przedstawiono w tym artykule, ta ostatnia kwestia powinna być wystarczająca do ukazania „papieskiego” odpadnięcia od katolicyzmu. I znowu, ani raz w swej przemowie nie mówi im w tych prostych, zrozumiałych słowach: „Jeśli chcecie uratować swe nieśmiertelne dusze, musicie się wyrzec waszej fałszywej religii, uznać Chrystusa za waszego Zbawiciela i wyrazić gotowość przystąpienia do Jego Kościoła”. Lecz dlaczegóż miałby to powiedzieć, skoro rzecz oczywista jest to coś w co nie wierzy. W benińskim skandalu (jak również w wielu innych podobnych incydentach) w jednoznaczny sposób okazuje się, że podstawowa modernistyczna doktryna potępiona przez świętego Piusa X – „wszelka religia nawet pogańska musi być uznana za prawdziwą” – stanowi zasadniczą część soborowego „credo” Jana Pawła II. Nie ma dla niego żadnego znaczenia, że benińskie bóstwo jest odległe od nieba: Ponieważ wszystkie religie są prawdziwe, wszystkich czeka zbawienie!

  (67) Co się tyczy incydentu w Togo, istnieje podobno pewien szczegół – zupełnie niesamowity, chociaż całkiem prawdopodobny – niewspomniany powyżej. Został on umieszczony w przypisie, po prostu dlatego, że w czasie pisania tego opracowania nie była dostępna bezsporna dokumentacja tego zdarzenia. Niemniej jednak, zostanie to tutaj odnotowane jako że zdecydowanie ma posmak prawdy. Jan Paweł II, znany z tego, że nigdy nie unikał kamer, poprosił, jak się twierdzi, aby nie towarzyszyli mu fotoreporterzy w czasie gdy będzie odwiedzał wioskę na odległej wyspie, by uczestniczyć w ceremonii. Stojąc wraz z przywódcą voodoo przed chatą węża w środku wioski, rzucił obierzyny ogórka na ziemię przed jej wejściem. Chwilę później, wypełznął z niej wąż. Naczelnik voodoo zwrócił się wtedy do „papieża”, wykrzykując, że pojawienie się gada oznacza, iż wężowemu bóstwu spodobała się jego ofiara. Jednym z najmocniejszych dowodów przemawiających za prawdziwością tej anegdoty jest fakt, że opowiedziano ją piszącemu te słowa ponad rok przed napisaniem tego artykułu, niemniej jednak dokładnie odpowiada temu, czego od tego czasu dowiedziano się na temat czcicieli węży w trakcie badań. Jeśli jakiś czytelnik posiada bezpośrednią dokumentację z tego wydarzenia to jest proszony o jej udostępnienie w celu wykorzystania do przyszłej publikacji. Podziękowanie zostanie zamieszczone, jeśli takie będzie życzenie.

  (68) W około 750-wyrazowym artykule zamieszczonym w L’OR, będącym angielskim tłumaczeniem francuskiego tekstu przemówienia „papieża”, ani razu nie znalazło się wyrażenie – rzymskokatolicki. Tylko dwa razy, na początku tekstu, używa w ogóle słowa katolicki: najpierw, gdy zwraca uwagę, że przybył do Beninu by odwiedzić „katolickie wspólnoty”; i drugi raz, kiedy oświadcza, że „Kościół katolicki przychylnie spogląda na dialog…”.

  (74) Błędne cytowanie tekstów biblijnych przez Jana Pawła II stanowi odrębny problem w odniesieniu do jego statusu: Albo jego nieznajomość podstaw Pisma Świętego jest tak niezmierna, że czyni go niezdolnym do sprawowania urzędu albo też umyślnie sfałszował Ewangelie, aby nagiąć je do modernistycznych potrzeb.

  http://ultramontes.pl/jp2_i_voodoo.htm
  http://www.novusordowatch.org/voodoo_you_trust.htm

 222. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/russia/742595

  Amerykański ambasador na Ukrainie powinien mieć zabronione korzystanie z Twittera, bo potem ośmiesza się tak samo jak nasz Radek w krótkich portkach. Ile razy jeszcze to samo zdjęcie zostanie obrobione Photoshopie i przedstawione jako dowód, zdają się pytać Rosjanie 🙂

 223. Premizlaus said

  Re 220:
  Witam. To Pan pracuje, że miał Pan urlop? W tak młodym wieku?

 224. robertgrunholz said

  Ad.223

  Wakacje są od szkoły, urlop od pracy, ale jeśli nie ma szkoły to nie znaczy jeszcze, że nie ma pracy 🙂 Miałem zatem szczęśliwie wakacje i urlop przez te dwa tygodnie. Teraz już tylko wakacje, pora więc wziąć się z powrotem do pracy. Uważam, że zacząłem nawet zbyt późno. Nie rozumiem osób, które pierwsze prace czy praktyki odbywają po 20-stce, często po studiach. Cóż to za przydługie dzieciństwo? Bez pracy nie wypracuje nikt sobie przyszłości. Pracować więc trzeba kiedy tylko można. Poza pracą równie ważna może być jedynie tylko dalsza nauka. Co jednak nie zmienia faktu, że dzisiejszych studiów nie uznaję za studia prawdziwe. Studia to zatem zajęcia formalne i nieformalne. Spotkania, dyskusje, praca w grupach i indywidualna, czy to w domu czy to w bibliotece. Zajęcia w małych grupach. Dyskusje w domach profesorów i w kawiarniach. Nieustannie, latami. Studia to nie są zajęcia wieczorowe i Juwenalia. Dziś takich studiów już wiele nie ma i ciężko zatem o to, by były wiele warte. Protestuję zatem, Panie Premizlaus! Każdy w mym wieku powinien mieć już za sobą pierwszą pracę, choćby tylko letnią 😉 To uczy życia. Nie zabawy na koszt rodziców, ani państwa.

 225. podczaszy said

  „Uśmiechnął się, wiedząc, co mam na myśli i skomentował to słowami: „nie interesuje mnie nawracanie ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm. Chcę, żeby ludzie znaleźli Jezusa we własnej społeczności. Jest wiele doktryn, co do których nigdy się nie zgodzimy. Myślmy raczej o okazywaniu miłości Jezusa” – miał powiedzieć papież.

  http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/item/1669-zacytowano-slowa-papieza-o-nawracaniu-ewangelicznych-chrzescijan-na-katolicyzm.html

 226. Premizlaus said

  Watykan nałożył sankcję na tradycjonalistą diecezję:
  http://www.fronda.pl/a/watykan-nalozyl-sankcje-na-tradycjonalistyczna-diecezje,40015.html

  Re 224:
  Oczywiście, że pracowanie od młodości jest dobre, ale wiadomo, jak dzisiaj świat jest ukształtowany, a myślałem, że Pan jeszcze się uczy w szkole i teraz pracę jednocześnie znalazł, a to obecnie niemożliwe.

 227. Premizlaus said

  Re 227:
  Tfu! Tradycjonalistyczną.

 228. Lily said

  Jonathan Pryce aka Franek …… Wiecej na ten temat na tym blogu

  wellaware1.com

  prawy gorny rog ekranu who’s who ,patrz pod vatican

 229. sniddy said

  Chodorkowski wygrał w Hadze:
  http://www.pch24.pl/jukos-wygral-sprawe-z-rosja,24488,i.html

 230. sniddy said

  @226: Za mało walili w tamburyny, klaskali i trzymali się za ręce. Za mało gimnazajlistów emocjonalnie nakręconych Duchem Świętym, za mało nowej cool ewangelizacji i bezproblemowych, wyluzowanych księży. Za dużo kadzidła i powagi w tym co się robi… Kurwa. Przepraszam.

 231. sniddy said

  Mój komentarz oczekuje na moderację. To wrzucam ponownie, tym razem bez słowa na k…

  @226: Za mało walili w tamburyny, klaskali i trzymali się za ręce. Za mało gimnazajlistów emocjonalnie nakręconych Duchem Świętym, za mało nowej cool ewangelizacji i bezproblemowych, wyluzowanych księży. Za dużo kadzidła i powagi w tym co się robi… k***. Przepraszam.

 232. Dla zainteresowanych – OPOKA nr 17, ostatnia redagowana przez Jędrzeja Giertycha. Maj 1982.

  http://chomikuj.pl/km_dante/OPOKA+nr+17+-+J*c4*99drzej+Giertych

 233. chemtrail said

  Ciekawe: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kulisy-zimnej-wojny-2014-07

 234. http://historia.wp.pl/title,Swiat-wielkiej-rzezi-W-pojedynczych-bitwach-bezsensownie-ginely-setki-tysiecy-zolnierzy,wid,16782867,wiadomosc.html?ticaid=1132a7

  Wielka Wojnę wywołało Towarzystwo Kanału Sueskiego przy pomocy serbskich psów wojny, płacąc rabinowi Sarajewa sto tysięcy Ł. Wojnę Rewanżową PRZYGOTOWALI zaś politolodzy UMo tłumacząc Adolfowi, że ROSJĘ MA W KIESZENI poprzez Pakt Antykominternowski, do którego Polska – jako państwo faszystowskie – przystąpić MUSI.

 235. podczaszy said

  żydowski guru na Polskę już transmitowany na Ukrainie

  http://espreso.tv/article/2014/07/26/nikhto_tak_krasyvo_ne_hovoryv_pro_myr

  5. Gdy reporterzy pokazali paszporty po ich otwarciu, to były na nich wyraźnie widoczne dane pasażerów. Użytkownicy zagranicznych forów nie byli leniwi i przeprowadzili swoje własne mini-dochodzenie, w trakcie którego okazało się, że osoby, których paszporty zostały pokazane przez dziennikarzy, „rzeczywiście istnieją” – mają swoje profile w „Facebooku”. Ale – uwaga! – Profile tych, wydawało by się absolutnie niezależnych od siebie osób, zostały zarejestrowane w jednym czasie: 21-kwietnia 2013 roku. Wszystkie te profile są podobne w tym, że niczego, oprócz fotografii, umieszczonych w dniu rejestracji, na tych stronach nie ma. Również u tych użytkowników nie ma ani przyjaciół, ani żadnych publikacji lub uwag o ulubionych stronach – absolutnie nic! Strony są puste.

  http://gazetawarszawska.com/index.php/9-uncategorised/79-zestrzelony-boeing-kombinacja-z-trupami

 236. NICK said

  Sezonowe sprawy.
  1. Pora suszyć płatki róż i nagietka lekarskiego; najprościej na stolnicy, na gorącym strychu, poddaszu i t.p. Dwa dni i gotowe. Z zachowaniem koloru i aromatu.
  Świeże płatki nagietka aromatycznie zdobią wszelkie surówki a smakowo są praktycznie obojętne. Polecam mizerię (wcale nie mizerną): na osobę/ dwa ogórki, jeden pomidor, łyżeczka natki pietruszki, po dwie łyżeczki szczypiorku i koperku, cebulka – zrobić typowo. Po wymieszaniu ze śmietaną posypać płatkami nagietka. Bomba witaminowo-mineralna, smak a WIDOK kolorów !
  2. Po deszczach wysypało purchawki. Zbieramy białe lub kremowo-białe na wskroś kulki, płuczemy. Można na surowo lub dowolnie; pyszne z rusztu, jak pieczarki.

  p.s. Fantazje kulinarne słabo przędą, dlatego tutaj.

 237. Zbigniew said

  Ach to mi pan przypomniał. To już nie sezon, ale może idea pozostanie komuś do roku następnego. Otóż pokusiłem się wykorzystania płatków czarnego bzu. Roboty z tym niewiele, a rezultat niezły. Otóż do dużego zbiornika na wodę wrzucamy parę kiści kwiatów i nieco cukru (kwestia gustu, wiele jednak nie trzeba). Dodajemy plasterki cytryny albo kwasku cytrynowego. Odstawiamy w miejsce ciemne a nie gorące na tydzień. Potem przecedzić napój. Można do butelek (i plastikowe są dobre). Można do lodówki. Napój jest gazowany, musujący o specyficznym smaku, wcale ciekawym (zachodzi reakcja zamiany cukru na alkohol pod wpływem drożdży na płatkach) ale alkoholu tam prawie nie ma.

  Łatwo też zrobić syrop z kwiatów (czy na przeziębienie czy dla smaku do herbaty): najpierw kilka-kilkanaście kiści kwiatów, po oddzieleniu płatków od lodyżek zalewamy przegotowaną wodą na dwa dni. Następnie odcedzamy, wyciskamy tę sok/wodę i do tego cukier, na mały ogień, aż dostaniemy konsystencję syropu. To się dobrze przechowuję, nawet pasteryzacji nie trzeba.

  Teraz już bez czarny przekwitł. Ale widzę że jego owoce już dobrze dojrzałe. Za parę tygodni będzie można je wykorzystać (ale koniecznie tylko dobrze dojrzałe, te zielonkawe są trujące). Przepisów na ich wykorzystanie jest mnóstwo.

 238. NICK said

  Różne rzeczy robiłem z bzu ale „oranżadki” nigdy. Spróbuję. Dzięki.

  „Mój” chłodnik [na czasie-upały]:
  Ugotować bulion warzywny a z niego, nieco marchewki wkroić, resztę wyrzucić. Wkroić drobno pokrojony buraczek ćwikłowy i zagotować dodając pieprz, sól i sok z cytryny. Pod koniec gotowania zblanszować pokrojony ogórek świeży, nieco rzodkiewki, garść botwinki i szczawiu. Gdy ostygnie do letniej temperatury dodać „mój kefir’ lub inny. Trzymać w chłodziarce do 3 dni.
  Na większą sytość mozną bulion na chudym mięsie i (lub) porządną śmietanę.

 239. Tralala said

  Profanacja za zgoda wladz koscielnych, kazanie ks. Michala Olszewskiego :

  http://pl.gloria.tv/?media=640581

 240. tedd said

  Panie Gajowy: ..jak donoszą jedynie słuszne media to podobno Główny Gajowy naprawdę poluje!!

 241. Siggi said

  Szaleńcy liczą,że problem zadłużenia można roztrzygnąć wielką wojną.W tym kierunku to wszystko zmierza.Ci przywódcy,którzy sugerowali zastąpienie $ innymi środkami nie żyją,a następni są w kolejce do …ścięcia.
  Boże! Chroń Rosję!

  http://finanse.wp.pl/gid,16748992,kat,1033801,page,12,title,Najbardziej-zadluzone-kraje-na-swiecie,galeria.html

  http://www.nationaldebtclocks.org/

  http://www.zegardlugu.pl/

  http://www.usdebtclock.org/

 242. podczaszy said

  Grzegorz Braun zatrzymany o świcie!!!

  Grzegorz Braun został dziś zatrzymany przez policję. Wcześniej – pod nieobecność reżysera – funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Kiedy reżyser zgłosił się w celu odbycia kary, został odesłany z kwitkiem. Teraz z kolei został zatrzymany.

  Grzegorz Braun został skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Reżyser zaprotestował w ten sposób przeciwko postępowaniu prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego.

  Za co Grzegorz Braun otrzymał karę siedmiodniowego aresztu? Zdaniem sądu miał nazwać policjanta – tego, który zatrzymał go 6 lat temu – „bandytą” i „złodziejem”. Jak relacjonuje reżyser, faktycznie nazwał policjanta „bandytą”, ponieważ na to wskazywało jego zachowanie podczas zatrzymania w 2008 roku. Nie użył jednak słowa „złodziej”. Ponadto policjant ten, wezwany na świadka, miał zaglądnąć jedynie do sali sądowej i wymienić z sędzią kilka słów. Sędzia pytał go, czy ma coś do dodania w tej sprawie. Funkcjonariusz nie był więc de facto przesłuchiwany w charakterze świadka. Grzegorz Braun nie mógł na przykład zadawać mu pytań. – To było naruszenie mojego prawa do obrony – mówi.

  Reżyser zgłosił się do wrocławskiego aresztu. Nie został jednak przyjęty.

  – Od blisko siedmiu lat staję przed sądami z powodu fałszywego oskarżenia prokuratury o rzekomą napaść na policję. Tymczasem sprawy miały się zupełnie inaczej. To ja, w kwietniu 2008 roku, zostałem zaatakowany i bezprawnie zatrzymany przez wrocławską policję, na co się poskarżyłem. Skarga ta jednak została odrzucona lekką ręką – przypomniał Grzegorz Braun.

  O komentarz do skazania reżysera, portal PCh24.pl poprosił Stanisława Michalkiewicza. -„Widzi, że most – i jedzie!” Jakże inaczej, niż tym staropolskim porzekadłem („polski most, niemiecki post, włoskie nabożeństwo – wszystko to błazeństwo!”) skomentować historię Grzegorza Brauna – stwierdził publicysta. Całość komentarza czytaj w Michalkiewicz o sprawie Brauna: finis Poloniae już bliski.

  Bulwersująca sprawa potyczek reżysera z wymiarem sprawiedliwości nie znalazła się w orbicie zainteresowań liberalnych mediów. Ten fakt nie dziwi. Zastanawia jednak brak silniejszego odzewu ze strony tzw. prawicowych gazet i portali. Na swego rodzaju zasłonę milczenia jaką spuszczono na sprawę reżysera zwracamy uwagę w tekście „Zasłona milczenia w sprawie Brauna – czego boją się media?”.
  http://www.pch24.pl/zaslona-milczenia-w-sprawie-brauna—czego-boja-sie-media–,24407,i.html
  Został zatrzymany o godz. 8 we wrocławskim mieszkaniu na Krzykach. Wcześniej o godzinie 6 w mieszkaniu reżysera przeprowadzono rewizje w momencie kiedy go nie było na miejscu.

  http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-zatrzymany-o-swicie—,24504,i.html

  Dziś ok. godz. 8.00 policja przyszła do domu Grzegorza Brauna. Reżyser został skazany na karę 7-dniowego aresztu po tym, jak opuścił salę w czasie jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu.

  Partnerka reżysera jest zdezorientowana i nie wie, co obecnie dzieje się Braunem. Również jego adwokat nie posiada na razie szczegółowych informacji. Potwierdził jednak w rozmowie z Telewizją Republika informację o jego zatrzymaniu. – Policja nikogo nie informuje o takich działaniach, również mnie jako obrońcy – mówił. Dodał, że nakaz o aresztowaniu został wydany już 2 tygodnie temu. – Dziś policja wykonała po prostu swoje obowiązki – wskazał.

  Jak stwierdził, w związku z tym, że orzeczenie było wydane już jakiś czas temu, Pan Braun zdawał sobie sprawę, że policja może się zjawić.

  – Szkoda, że nie doszło do aresztowania, kiedy Braun sam się zgłosił – ocenił mecenas. – Widocznie policji zależało, żeby zrobić to z zaskoczenia – podkreślił. Dodał, że zastosowana procedura jest oczywiście zgodna z prawem, jednak powinna być stosowana raczej w przypadku niebezpiecznych przestępców. – W przypadki kiedy ktoś się sam zgłasza, normalną procedurą wydaje się wysłanie wezwania do odbycia kary – skwitował obrońca Brauna.

  https://grzegorzbraun.pl/policja-w-akcji-tydzien-w-areszcie

  25 lat wolnosci w III RP.

 243. AniaK said

  http://vod.pl/filmy-dokumentalne/miasto-goryczy/4pheq#0

 244. Iwona Trusiewicz, ROSJA MUSI ZAPŁACIĆ ZA JUKOS – Ponad 50 miliardów dolarów wynosi odszkodowanie dla byłych akcjonariuszy koncernu za doprowadzenie do jego upadłości i wywłaszczenie; Rzeczpospolita, 29 VII 2014, s. B2-3

  Ja przy wyjeździe do Niemiec szacowałem wartość Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej na 50 miliardów $, jako aktywów przemysłu turystycznego i kapitału historycznego – co łatwo policzyć, choćby przez PRZEDATOWANIE 500 zamków nadreńskich z X wieku na Halsztat. Niemcy reklamują się turystycznie jako KRAJ 10 TYSIĘCY ZAMKÓW. Teraz jednak nie są to już zamki halsztackie, ale NEOLITYCZNE.
  Szacowałem też wartość MEJ Świątyni Salomona na miliard $ a Pretorium Rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym, z Przebudowy PAŁACU Salomona, na 500 milionów $ – co nie było ceną wysoką za podstawę Największego Katastru na Świecie. Wszystko to zostało Anulowane przy Okrągłym Stole PRAWEM WOJENNYM z pełnomocnictwa 12 Zawłaszczycieli Satelitarnej Detekcji Złota TPP, z wyrzuceniem i skazaniem nawet na Śmieć przez Holokaustów SETEK funkcjonariuszy mej historiografii.
  Przed wyjazdem do Niemiec widziałem w TVP obrzucenie kamieniami przez wyrostków palestyńskich rządowej delegacji amerykańskiej, za co potem arafatowcy gorąco przepraszali. Takie WYPOWIEDZENIE protektoratu amerykańskiego miało sens przy ogłoszeniu Protektoratu nad BIBLIĄ, jak to zrobiły koncerny NG, Sony i BM, ale tego nie mógł zrobić PŁATNY agent CIA Jasir Arafat.

 245. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-polska-rozpoczela-wojne-przeciwko-noworosji-2014-07

  Podczas Pomarańczowej Rewolucji Włosi GROZILI POLAKOM za Napad na Rosję, jakich to połajanek za Majdanie nie było. Polacy zrewanżowali się zaś Włochom nazywając Strącenie B777 nad Donieckiem Zamachem w Sarajewie. W I wojnie światowej zginęło pół miliona Polaków a Włochów milion, czyli tyle co Serbów.
  I WŚ była OBRONĄ Towarzystwa Kanału Sueskiego przed Koleją Bagdadzką przez danie w łapę rabinowi Sarajewa stu tysięcy Ł, żeby NIE WIDZIAŁ Serbskich Psów Wojny. KB brała bowiem finansowo Handel Indyjski przez przeniesienie giełdy Owocowej do Budapesztu a Herbacianej do Wiednia.

 246. BALISTYCZNYMI rakietami nazisci z Kijowa ostrzeliwują Donieck said

  Ukraińsko-żydowski NAZISM od dzisiaj ostrzeliwuje Donieck BALISTYCZNYMI RAKIETAMI z głowicami z ładunkami wybuchowymi po 1000kg trotylu !

  http://lifenews.ru/news/137524

  Naziści z Kijowa ostrzeliwują ruskich zamieszkałych w Doniecku, aby ich doszczętnie wymordowac WZORUJĄ się na US Army, którzy aby zamotrdowac Libie i wprowadzić tam chaos wystrzelili 199 sztuk balistycznych rakiet Tomahawk w 2011
  roku

 247. Siggi said

  http://finanse.wp.pl/gid,16748992,kat,1033801,page,12,title,Najbardziej-zadluzone-kraje-na-swiecie,galeria.html

  http://www.nationaldebtclocks.org/

  http://www.zegardlugu.pl/

  http://www.usdebtclock.org/

 248. AniaK said

  http://www.logo24.pl/Logo24/1,125389,16301145,Stanislaw_Lem__czlowiek__ktory_dal_nam_inne_swiaty.html?order=najnowsze#opinions

  wizjinerka
  „Kiedy pewnego dnia do Lema dzwoni Richard Gere, zainteresowany nabyciem praw do ekranizacji „Solaris”, pisarz trzeźwo pyta: – A kim pan jest, panie Gere? Ten odpowiada, że aktorem. – Nie będę zatem z panem rozmawiał – kończy rozmowę pisarz.”

  Ech ten Richard, mógł powiedzieć że jest filozofem. Chociaż nie jestem pewna. On tej filozofii chyba nie skończył. Pewnie przez kobiety 🙂

  Co się tyczy Pana Lema, z racji tego że literatura SF za bardzo mnie nie interesowała, to z Jego pisaniem zainteresowałam się stosunkowo późno. Tak trochę z ciekawości. Trzeba przyznać, że człowiek miał wyobraźnię. Nie dziwota, że się Nim interesowano na różnych kontynentach. I ja nie chciałam być gorsza. Trochę książek Pana Lema przeczytałam. „Pokój na ziemi” – to jeden z tytułów który utkwił mi w pamięci. Polecam z czystym sumieniem.

 249. AniaK said

  Korekta po mojej interwencji 🙂

  Co się tyczy Pana Lema, z racji tego że literatura SF za bardzo mnie nie interesowała, to Jego pisaniem zainteresowałam się stosunkowo późno.

 250. AniaK said

  http://biznes.onet.pl/obywatel-wegera-kontra-panstwo,18494,5649795,1,news-detal

  Ciekawe czy pan Wałęsa słyszał o Panu Wegerze. Mając takie znajomości w Kraju i na Świecie – pewnie było można pomóc. Ta obiecana wolność widać nie dla wszystkich. Przerażająca historia człowieka z Kraju nad Wisłą.

 251. Eliza said

  Moi Drodzy mamy pierwsze kule w elewacji domu i w ogrodach przy granicy z Ukrainą na Podkarpaciu. Prawdopodobnie trafiły tam w wyniku prowadzonych ćwiczeń policji ukraińskiej, cha, cha, cha … co za niekompetencja naszej władzy przesyłać takie wytłumaczenie dla Polaków w eter. Ćwiczenia..? ( informacja niestety z Onet)
  a w Kijowie – Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaproponował/skierował do Rady Najwyższej parlamentu krajowego, do ratyfikacji umowę – porozumienia pomiędzy Ukrainą i Holandia w celu zabezpieczenia miejsca katastrofy MH-17.
  Holenderska misja została utworzona z wojskowych i cywilnych pracowników z Holandii i Australii ( i prawdopodobnie Brytyjczyków – mój przypis) „W skład misji wejdzie nie więcej niż 700 uzbrojonych pracowników,” mówi dokument. Ludzie w misji będą mieć swobodę ruchu na ukraińskim terytorium w miejscu katastrofy Airliner. „Personel misji będzie mógł nosić broń i użyć ich do obrony w ich działalności”.
  KIJÓW, 29 lipca. / ITAR-TASS /
  Powiem jedno: Boże chroń Polskę.

 252. revers said

 253. Ad. 241:
  http://vod.pl/filmy-dokumentalne/eldorado-polowanie-na-legende/mw8s2

  „Według niektórych źródeł Eldorado jest nieodnalezionym miastem w dżungli, w którym ostatni wolni Inkowie ukryli swoje bajeczne bogactwo. Film pokazuje historię poszukiwań Eldorado od wyprawy Pizzara do dnia dzisiejszego. Film jest relacją z wyprawy polsko-rosyjsko-peruwiańskiej pod kierownictwem Jacka Pałkiewicza. Wyprawa miała na celu poszukiwanie miasta Paititi, związanego z legendą Eldorado. Według niektórych źródeł jest to nieodnalezione miasto w dżungli, w którym ostatni wolni Inkowie ukryli swoje bajeczne bogactwo. Film przedstawia też historię poszukiwań Eldorado – od wyprawy Pizzara do dnia dzisiejszego. Dowiadujemy się m. in. o wyprawach brata Pizzara, sir W. Raleigha Quesady, wyprawie z początków XX wieku P. Fawcetta, poznajemy tragiczne dzieje Inków oraz kulisy śmierci ostatniego ich króla – Atahualpy. Podróżujemy do Machu Picchu i odwiedzamy Indian wysoko w Andach, dokąd Jacek Pałkiewicz z towarzyszami dociera konno. Odwiedzamy też ks. E. Szeligę, polskiego misjonarza który od lat 30. ubiegłego wieku mieszka w Peru.
  Gatunki: Dokument Historyczny, Reżyseria: Rafał Mierzejewski, Dostępny do 31 marca 2016
  ***
  Pałkiewicz nie ma pojęcia o historii. Eldorada szukano 500 lat, i znaleziono dopiero z SATELITY jako wielką plamię złota w północno-zachodnim Haiti.
  Podobnie było ze złotem Włastów na Syberii, z tym że Sowieci uznali je za złoże o bardzo wysokiej koncentracji i dopiero amerykański satelita do poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej – które POLICZYŁ na Syberii – zidentyfikował to jako SKARBIEC.
  Za Gierka złupione w Chinach Złoto Włastów (najazd Dzurdzenów) złożono w twierdzy Modlin, ale po zamordowaniu Geremka Angela Merkel i Tusk oddali je Amerykanom i Anglikom, co złamało suwerenność tajnych kont izraelskich nad USA, gdyż Fed ZAREJESTROWAŁ JE.
  Machu Picchu nadawało się TYLKO NA SKARBIEC. Było tam 6,5 tysiąca ton złota i drogich kamieni o których mówi Testament Inków z Niedzicy w Pieninach. Jeden z Beneszów dał ten Testament Aleksandrowi Humboldtowi do przetłumaczenia więc – na co jest dowód – za Napoleona Hiszpanie i Prusacy podzielili się nim.

 254. podczaszy said

  Ioannes Paulus II Osculator Alchoranis

  Tu na przykład widzimy Jana Pawła II całującego muzułmański Koran w czasie jednego z jego licznych spotkań z wyznawcami islamu. Jest to groźny widok, ponieważ chodzi tu o „najświętszą” księgę islamu, w której z pogardą mówi się o chrześcijanach a także Pana Jezusa uznaje się jedynie za proroka, czyli tylko za człowieka. Z tej księgi samobójcy uczą się jak zakończyć swój żywot i niestety także życie wielu niewinnych ludzi. Ta księga pozwala mężczyznom na posiadanie 4 żon i nieokreślonej liczby konkubin. Papieże w przeszłości chronili Europę od najazdów islamskich hord, które chciały zniszczyć chrześcijaństwo w Europie a dziś całuje się ten Koran. Pewnie św. Pius V i nieprzeliczone zastępy Świętych, którzy wykupywali chrześcijańskich jeńców z muzułmańskiej niewoli przewróciliby się w grobach, gdyby nie byli w niebie. Koran zaprzecza istnieniu Trójcy Przenajświętszej, czyli naszego Pana Boga.

  Do czego doprowadził ten zgubny ekumenizm-synkretyzm? Widzimy to w nowych wojnach między muzułmanami i chrześcijanami. Napięcie się powiększa i obawiam się, że nie będzie się zmniejszać.

  W 2001 roku Jan Paweł II zorganizował wizytę w Izraelu. Tu widzimy go na „mszy” bez krzyża. Wręcz przeciwnie, widzimy jak siedzi na krześle z odwróconym krzyżem, co jest znakiem satanistów.

  Czy potrzebny tu komentarz?

  Tu lepiej widać ten odwrócony krzyż. Jeden pobożny „modernista” starał się mi objaśnić, że ten krzyż przedstawia męczeńską śmierć św. Piotra…

  Tu widzimy Jana Pawła II przy „ścianie płaczu” w Jerozolimie. Pod tą ścianę, która jest pozostałością świątyni Heroda w Jerozolimie, przychodzą żydzi opłakiwać stratę świątyni zburzonej przez wojska rzymskie, jak to przepowiedział Nasz Pan Jezus Chrystus. Żydzi w tej świątyni składali ofiary starotestamentowe a kiedy odmówili uznania Ofiary Chrystusa, świątynia ta straciła na znaczeniu ponieważ symbolizowała odtąd odrzucenie odkupicielskiego dzieła Chrystusa. Inni żydzi chodzą pod ten mur, aby prosić swojego boga o wybudowanie nowej świątyni, w której by znów mogli składać swoje ofiary. Tym tylko potwierdzają, że w dalszym ciągu odrzucają Chrystusową ofiarę na krzyżu.

  Jan Paweł II, który miałby reprezentować Wikariusza Chrystusa, naszego Odkupiciela, nie ma tam czego szukać. Jego obecność przy „ścianie płaczu” tylko potwierdza, że także on nie uznał ofiary Pana Jezusa na krzyżu a to z kolei tylko świadczy, że nie może być katolikiem a tym bardziej papieżem.

  Tu widzimy JPII w Indiach jak haniebnie przyjmuje na czoło od hinduskiej kapłanki znak bogini Sziwy, znak pogańskiego bóstwa i symbol seksualności. Miliony naszych męczenników odmawiali wzięcia do ręki kadzidła przeznaczonego do oddawania czci pogańskiemu bóstwu, a tu „Wikariusz” Boga żywego przyjmuje znak bogini Sziwy na czoło. Czy potrzebny tu jakiś dalszy komentarz? Obecnie nasi męczennicy nie musieliby nawet przelewać swojej krwi w ramach tzw. inkulturacji, co w tłumaczeniu oznacza poważne znieważenie podstaw religii chrześcijańskiej.

  Tu widzimy 18 letnią studentkę przy czytaniu lekcji na „mszy papieskiej”. Widzimy ją z kompletnie obnażonymi piersiami w obecności licznych kardynałów i biskupów. Ma to być modernistyczna moda na nowej mszy, aby się również w ten sposób potwierdziło, że nowa msza nie pochodzi od Boga. Ta studentka nie chodzi tak bezwstydnie ubrana (rozebrana) na uczelniane wykłady i możliwe, że taka półnaga nie chodzi także po swoim domu. Gdyby JPII był papieżem, nie mógłby tolerować takiego znieważenia mszy. Zdecydowanie: Nagość nie przystoi liturgii. Nagość pasuje tylko do sypialni małżeńskiej, wizyty lekarskiej czy przy kąpieli.

  Modernistyczny „Kościół” pod kierownictwem JPII toleruje wszystkie mody w kościele, krótkie spodenki u dorosłych, minispódniczki i odkryte plecy u pań. Stoi to w całkowitej sprzeczności z tradycją Kościoła katolickiego i w ogólności z dobrymi manierami. Ale kto nie słucha dobrych rad, dla tego nie ma ratunku.

  To właśnie Kościół katolicki przyniósł cywilizację na Nową Gwineę i gdzie indziej na świecie. Kościół uczył prymitywne plemiona uprawy roli, hodowli zwierząt, ale również jak należy się ubierać. Teraz widzimy trend odwrotny: Prymitywizm wchodzi do modernistycznego ” Kościoła” pod hasłem inkulturacji i dla współczesnych prałatów nie ma już żadnego problemu, gdy w naszych świątyniach tańczy się pogańskie tańce „liturgiczne” .

  Osculator Alchoranis – łac. Całowacz Koranu.

  http://ultramontes.pl/Osculator_Alchoranis.htm

 255. Yah said

  Polskiego Orbana nie widać na horyzoncie ….

  http://xportal.pl/?p=15487

 256. AniaK said

  http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/jest-szansa-na-poprawe-zycia-polskich-seniorow,2033882,4141

  „Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska oceniła, że renta dożywotnia i odwrócony kredyt hipoteczny daje możliwość poprawy bytu seniorów. – Równocześnie obydwa produkty są obarczone pewnym ryzykiem i dlatego powinny być wprowadzane jednocześnie, by dać osobom starszym możliwość wyboru. Powinny być one zabezpieczone przed możliwymi nieprawidłowościami. Zwłaszcza dotyczy to renty dożywotniej – zaznaczyła.

  Zauważyła, że instytucje oferujące rentę dożywotnią często bankrutują, albo znikają z rynku lub też umowy zawierane ze świadczeniobiorcami są dla nich bardzo niekorzystne.

  – Dobrze, że Ministerstwo Gospodarki zadbało w projekcie o to, by nie dopuścić do nadmiernego poziomu ryzyka. Najważniejsza jest jednak edukacja w tym zakresie. Trzeba jak najwięcej mówić o różnicach między rentą dożywotnią a odwróconym kredytem hipotecznym – zaznaczyła.”

  Ani tego typu renta dożywotnia, ani odwrócony kredyt hipoteczny na pewno nie jest szczytem marzeń seniorów/seniorek, ale w życiu różnie bywa, raz na górze raz na dole. Poza tym, wśród emerytów/emerytek są osoby bezdzietne, które może chcą sobie na stare lata trochę poprawić standard życia. Z dziećmi też czasami bywa różnie, wydoją rodziców, a do pomocy nie bardzo się garną. Dlatego też jak słusznie zauważyła Pani prof. Elżbieta Mączyńska – żeby wyeliminować z rynku wszelkiej maści oszustów – potrzebny jest nadzór państwa nad tego typu instytucjami, i edukacja w tym zakresie.

  W kwestii wysokości emerytur oczywiście zdania nie zmieniłam. Wszystkim równo 🙂

 257. veri said

  219.

  Mam lepsze :

  🙂

 258. AniaK said

  Jak tu jest jakiś pracownik ZUS-u, to niech mi dokładnie policzy ile będzie przypadało na łebka 🙂

 259. AniaK said

  Reforma emerytalna AniK 🙂

 260. AniaK said

  W wyniku reformy pana Balcerowicza też jedni zyskali inni stracili 🙂

 261. NICK said

  Ad. 248.
  Tak, p. Elizo.
  Nie zdajemy sobie sprawy w jakim strachu żyje ludność niektórych rejonów Podkarpacia.
  Znany jest mi strach Polaków z Bieszczad – bezpośrednio o życie.
  Czy te pierwsze (?) kule „ukraińskie” oznaczają początek konfliktu zbrojnego w Polsce?
  No, bo, wojna – wiadomo – trwa.

 262. JO said

  ad.252. No I dobrze , ze nie widac. To nie jest czas na Polskiego Orbana, bo Polacy jeszcze nie wyszli z Amoku Lemingowego i gdyby Taki Polski Orban sie Ujawnil a nie watpie, ze jest, to …by sie zaraz powiesil.

  Robmy Swoje Panowie.

  Gajowka Dziala na Polske

 263. Ania said

  Od tego żydostwa głowa może rozboleć,powiem krótko mamy przeje..ne ! 😦

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/energetyka-surowce-europie-wschodniej-celowniku-nat-rothschilda-40-letniego-spadkobierce-bankowego-imperium-2014-07

 264. JO said

  ad.258. …. bo nie mal by go kto obronic jak Leppera….

 265. Eliza said

  Muszę odnieść się do wypowiedzi pani AniK.
  Jestem wprost przeciwnego zdania. Każdy wariant z wypłacaniem wyższej ( od 50 zł-200 zł miesięcznie) emerytury dla biednych emeryt w zamian za własność – jest nietrafiony i pachnie na odległość oszustem. O czym już zdołali przekonać się niektórzy z emerytów. O jakim zabezpieczeniu Państwa Pani pisze. Mamy zbyt dużo przykładów w teraźniejszości, żeby obecnemu Sejmowi i rządzącym nie ufać. To czysta naiwność. Państwo mamy tylko teoretyczne. Chodzi o dalsze zniewolenie i powolne zajęcia własności.
  Jestem przeciwna tzw. równości w emeryturach wypłacanych z FUS. Natomiast zdecydowanie należałoby postąpić z emeryturami innej grupy zawodowej (ludzi zatrudnionych tzw. aparacie ucisku byłych pracowników i obecnych).
  Znam zbyt wiele ile przykładów negatywnych takiej równości. W praktyce wygląda to tak, że np. lekarz po przejściu na emeryturę w związku z tym, że w większości pracował na umowach cywilno-prawnych i posiada na starość spory kapitał, otrzymując stosunkowo niskie świadczenie emerytalne, korzysta z dodatkowych ulg z opieki społecznej i innych funduszy z pomocy publicznej z naszych podatków. Na taką pomoc nie ma żadnych szans pracownik – wyrobnik, mając nieco wyższą od niego emeryturę. Ten lekarz – emeryt i podobni do niego inni emeryci z dużym kapitałem, a niskim świadczeniem na starość w większości przypadków ma objawy neurolologiczno – psychopatyczne.
  To nie emeryturę trzeba zrównać to system trzeba zmieć – a nie pozbywać najbiedniejszych poczucia bezpieczeństwa.
  A tak wogle, ten temat to prowokacja – czy Pani pracuje dla obecnego rządu i ma etat w mediach.

 266. Boydar said

  „… to …by się zaraz powiesił …” – oczywiście w piątek wieczorem i bez udziału osób trzecich.

  Ja tam wcale nie jestem taki pewien, czy Orban nie reprezentuje konkurencyjnego a pokrzywdzonego dotychczas kahału. Za dobrze Mu cóś idzie. Istnieje też możliwość, że stoją za nim ci Żydzi którzy zauważyli, do czego to wszystko nieuchronnie zmierza – kiedy goje wyzdychają, zdechnie z głodu i pasożyd. Ale to tylko takie moje głupie gadanie – na pewno wlał w serca Braci Madziarów nadzieję na normalność i nieco pomiotom bolszewickim przypiłował rogi. Chwała Mu za to, bez względu na proweniencje i motywacje.

  Natomiast myśl zasadnicza wyrażona przez Pana JO (258) – ze wszech miar słuszna. Temu naszemu Orbanowi trzeba najpierw przygotować ludzi, którymi miał by rządzić. No i żeby był katolikiem generycznym, a nie „po żonie”.

  Ciekawy artykuł z przed lat kilku – polecam

  http://www.podprad.org/aktualny-1.php?idg=1712&tyt=PROTESTANT%2C+PATRIOTA%2C+PREMIER

 267. AniaK said

  Re261:
  „O jakim zabezpieczeniu Państwa Pani pisze. Mamy zbyt dużo przykładów w teraźniejszości, żeby obecnemu Sejmowi i rządzącym nie ufać. To czysta naiwność. Państwo mamy tylko teoretyczne. Chodzi o dalsze zniewolenie i powolne zajęcia własności.”

  Pani Elizo, miałam na myśli odrodzone Państwo Polskie. Wiadomo że tym obecnym kieszeni wypychać nie mam zamiaru.
  Z tą równością może trochę przesadziłam. Żeby mnie nie wyzywano od komunistek, to trochę poprawek się wprowadzi. Może w zależności od lat pracy……

  „W praktyce wygląda to tak, że np. lekarz po przejściu na emeryturę w związku z tym, że w większości pracował na umowach cywilno-prawnych i posiada na starość spory kapitał, otrzymując stosunkowo niskie świadczenie emerytalne, korzysta z dodatkowych ulg z opieki społecznej i innych funduszy z pomocy publicznej z naszych podatków”

  W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie odwrócony kredyt hipoteczny 🙂

  „A tak wogle, ten temat to prowokacja – czy Pani pracuje dla obecnego rządu i ma etat w mediach.

  Nie wiem kto podsuwa mi te pomysły, ale za swoją pracę nie dostałam jeszcze złotówki 😦

 268. Eliza said

  Ad. 253
  Nick – „Czy te pierwsze (?) kule „ukraińskie” oznaczają początek konfliktu zbrojnego w Polsce?”
  Mam nadzieję, że nie, ale świadczy o przerażającej ignorancji naszych granic. Na ten temat nikt z rządzących się nie wypowiedział – to tylko incydent, natomiast w celu równowagi podano, że rosyjskie samoloty prawdopodobnie naruszyły naszą przestrzeń powietrzną.
  W tej tragicznej wojnie, sprowokowanej, zaplanowanej i celowej jest zbyt dużo krwi i ofiar cywilnych, matek i dzieci. Po porannym przeglądnięciu kilku stron internetowych ten front ukraiński jawi się jak wielka ośmiornica, każda macka sięga w inna stronę i jest zabójcza: separatyści rosyjscy, separatyści Kołomyjskiego, majdan dalej trwa, milicja noworosyjska, kijowska nacjonalistyczna banda, międzynarodowa pomoc wojskowa, plan izraelski, a ostatnio misja zachodnia, dla zabezpieczenia miejsca katastrofy.
  Celem misji jest pożarcie Rosji, zwiększenie w niej wpływów, odcięcie jej źródeł zasilania, zagarnięcie bogactw naturalnych Ukrainy (ziemi i minerałów), wyrugowanie z ziemi ukraińskiej jej mieszkańców, sprowokowanie wojny, zmniejszenie populacji, nowe zasiedlenia. Rozwiązaniem jest wojna? Mówi się o rozmowach, kto z kim od 6-ciu miesięcy.
  Embarga wzajemne, a teraz i Polacy muszą za politykę niby naszego rządu zapłacić –teraz embargiem na nasze owoce i jarzyny.
  Jestem wściekle bezradna.

 269. AniaK said

  263cd
  Po wstępnych wyliczeniach pragnę donieść, że Ci co sobie uczciwie zapracowali na swoje emerytury specjalnie nie stracą 🙂

 270. robertgrunholz said

  Tak naprawdę wystarczy niewiele.

  ZUS to bankrut i instytucja o ogromnie rozrośniętej biurokracji. W pierwszej kolejności należy zatem tą instytucję zlikwidować, a w nowej Konstytucji zapisać, iż jego dotychczasową rolę przejmuje Narodowy Bank Polski. Ponadto warto zastanowić by się nad konstytucyjnymi zakazami rozrostu instytucji oraz jakiejkolwiek zmiany tegoż systemu. Jaki byłby to system? Nadzwyczaj prosty. Osoby wchodzące teraz na rynek pracy, bądź będące na nim od niedawna, posiadałyby swoje konta emerytalne w NBP. Właściwie to można by te konta zakładać nawet po urodzeniu dziecka, gdyby rodzice chcieli przez pewien czas coś na te konto wpłacać. Po podjęciu swej pierwszej pracy, każdy stałby przed decyzją wysokości stawek. NBP wyliczałoby jakąś ciekawą, wysoce indywidualną propozycję w stosunku do tejże osoby zarobków i ogólnej sytuacji. Oczywiście można by wpłacić też mniej lub więcej. Progi mogą być procentowe, lub byłyby to tylko kwoty pieniężne. Jako, że system ten byłby nastawiony indywidualnie do każdego obywatela, człowiek zakładający swój biznes nie martwiłby się o płacenie czegokolwiek kiedy jego firma nie przynosi jeszcze zysków, a osoba o ciężkiej sytuacji materialnej mogłaby do momentu podjęcia pracy zostać zwolniona z płacenia składki. Każdy obywatel mógłby zatem w Internecie zalogować się na swoje konto i sprawdzić jego aktualny stan. Byłyby też tam wyliczenia dla jego przyszłej emerytury i propozycje np. niezbyt znaczącej teraz, a wielce ważnej dla wysokości emerytury zmiany składki. Każdy obywatel przypisywałby to konto w testamencie. W razie przedwczesnej śmierci, zależnie od jego woli, pieniądze NBP wpłaciłoby na konto emerytalne żony lub dzieci, bądź też przekazało pieniądze bezpośrednio, całą sumę czy też w ratach. Dlaczego? NBP stałby tylko na straży pieniędzy będących własnością obywateli. Nie byłoby żadnego obracania nimi, a odpowiednia polityka monetarna państwa wykluczałaby jakąkolwiek inflację, rezerwy zabezpieczałyby wszystkie składki. Oczywiście obecni emeryci i Ci, którzy na emeryturę przejdą w ciągu kolejnych np. 30 lat mieliby tak, jak Państwo obiecało. Likwidacja zbiurokratyzowanego ZUSu i brak dopłat dla niewydolnego systemu emerytalnego, jak i inne cięcia w budżecie mogłyby sprawić, iż emeryci otrzymujący obecni sumę poniżej jakiejś kwoty, bądź osoby, którym taka emerytura zostanie wyliczona, mieliby do dyspozycji z budżetu państwa jakieś 40 miliardów rocznie, które można by podzielić zależnie od sytuacji indywidualnej każdego emeryta, by każdy wiódł przyzwoity żywot. Może to być nawet mniejsza kwota przy wydolnym systemie opieki zdrowotnej, niższych cenach i podatkach.

 271. Eliza said

  @ wcześniejsze i 192,198,213, 258
  Panie Jo. Dziękuję, samo czytanie daje jakąś nadzieję.
  Muszę jeszcze jedno powiedzieć, że zgadzam się z Panem, że czytanie ze zrozumieniem tekstów podanych na stronach p. Maruchy wymaga wyjścia z okresu niemowlęctwa, cierpliwości i chęci. Faktem jest, że na „Orbana” jeszcze nie zasłużyliśmy.
  Co do JPII również zgadzam się z Panem, i mam ku temu własne powody.

  @262 Panie Boydar, dzięki za ten tekst, bo myślałam, że to tylko ja wszędzie widzę teorie spiskowe. Niech się Węgrom uda. A może to tylko gra?…

 272. Boydar said

  No to jeszcze „Dla Elizy” 🙂 Encore !

 273. JO said

  ad.268. Panie Elizo, przesylam Pani Slowny Bukiet Kwiatow bo wkleic ich nie potafie ale wyobrazam sobie, ze sa to kwiaty Najpiekniejsze tego lata.
  Pozdrawiam,
  JO

 274. Ad. 251:
  Miałem w ręku wydana w Niemczech broszurę „200 Herezji Jana Pawła II” – a ponieważ JP2 żył jeszcze kilka lat to tych herezji musiało być 250. Asz mówił, Czy ten głupol wie, czym jest nazwanie Antysemityzmu GRZECHEM? – Jeden z wywiadu wojskowego mówił mi, że wprowadzenie przez Konstantyna Wlk chrześcijaństwa Antysemickiego ZLIKWIDOWAŁO kastrowanie Rzymian i Greków przez chrześcijan. Chrześcijanie trzymali pieniądze w bankach żydowskich a byli bogaci dzięki greckiemu prawu spółdzielczemu. MARZENIEM chrześcijanina było wykastrowanie Rzymianina i być za to UKRZYŻOWANYM.
  Konstantyn osiągnął to przez zdefraudowanie pieniędzy chrześcijańskich w bankach żydowskich, dzięki czemu miał pieniądze na WSZYSTKO. Glempizm okrągłostołowy też zmierzał do kastrowania Możebnych a nie mających spermy jerozolimskiej.
  Podczaszy jest KATAREM, gdyż pisze:
  „Tu widzimy Jana Pawła II przy „ścianie płaczu” w Jerozolimie. Pod tą ścianę, która jest pozostałością świątyni Heroda w Jerozolimie, przychodzą żydzi opłakiwać stratę świątyni zburzonej przez wojska rzymskie, jak to przepowiedział Nasz Pan Jezus Chrystus. Żydzi w tej świątyni składali ofiary starotestamentowe a kiedy odmówili uznania Ofiary Chrystusa, świątynia ta straciła na znaczeniu ponieważ symbolizowała odtąd odrzucenie odkupicielskiego dzieła Chrystusa. Inni żydzi chodzą pod ten mur, aby prosić swojego boga o wybudowanie nowej świątyni, w której by znów mogli składać swoje ofiary. Tym tylko potwierdzają, że w dalszym ciągu odrzucają Chrystusową ofiarę na krzyżu.”
  Ściana Płaczu jest pozostałością PRETORIUM prefekta Gratusa, gdzie odbył się Jerozolimski proces Jezusa Chrystusa. Świątynia Heroda: http://www.wandaluzja.com/?p=galleryGalleryShow&iContent=290&iPhoto=3/ była III Świątynią Jerozolimską z przebudowy odzyskanej przez Heroda Świątyni Salomona jako CYTADELI. Świątynia ta została przebudowana na Pałac Flawiuszów: http://www.wandaluzja.com/?p=galleryGalleryShow&iContent=290&iPhoto=5/, który senat kazał Trajanowi zburzyć, ale ten ocalił ją dając nią Żydówkom jako sanktuarium Żony Jehowy. W ten sposób Pałac Flawiuszów został IV Świątynią Jerozolimską, gdzie cesarzowa Helena urządziła sanktuarium Maryjne, zarekwirowane przez Omajadów na pałac Kalifacki, który zburzyli prawdopodobnie Abbasydzi?
  Podczaszy nie powinien pokazywać mi Języka zza węgła.

 275. Eliza said

  Serdecznie dziękuję, za miłe słowa i piękne bukiety i balladę. Uroniłam łzy przy Daukszewiczu, Panie Boydar.
  Jest miło i smutno, ale nadzieja umiera ostatnia.

 276. Boydar said

  Tak może powiedzieć Kobieta. Mężczyźnie tak nie przystoi. La garde meurt, mais elle ne se rend pas. Nadzieja jest nieśmiertelna.

 277. zeev said

  Chochlandia Zaczynamy :)))))
  http://rusvesna.su/news/1406709523
  У неё серьезные проблемы с головой :)))))
  http://www.km.ru/world/2014/07/30/ssha/746316-dzhen-psaki-vyshla-na-brifing-v-odnom-sapoge
  Gratuluję Mr. Netanjahu
  http://politikus.ru/articles/25662-izrail-unizhaet-obamu-publichno.html
  http://www.timesofisrael.com/day-22-five-soldiers-killed-four-of-them-in-mortar-attack-idf-bombards-gaza/#liveblog-entry-1038715
  http://israelmatzav.blogspot.co.il/2014/07/transcript-of-netanyahu-obama-phone.html
  „”””Kish meir Yiddische Tuchas!””””:)))))))))

 278. Siggi said

  Zbieranie trupów …

 279. francisco said

  re: post 263

  Dziwne, że nikt nie podejmuje jakże istotnego Pani spostrzeżenia. Zwłaszcza chodzi o fotkę Putina z Abramowiczem:

  z fotek jasno jasno wynika kto rządzi w Rosji i że mamy przeje..ne.

 280. francisco said

  279 cd.

  No może mam nadzieję, że Matka Boża Fatimska w kluczowym momencie tą całą rosyjską siłę przekieruje w dobrym momencie.

 281. Zerohero said

  @279, Francisco

  Putin odziedziczył żydowskich oligarchów po Jelcynie. Rozprawił się z kilkoma, kilku zostawił. Teraz Zachód żąda od Rosji odszkodowania w wysokości 50mld$ (słownie: MILIARDÓW) dla izraelskich włascicieli Jukosu.

  Pan rozumie sytuację?

  Może Putin i kolaborant, ale niech każdy jego krytyk napisze mi co by w takiej sytuacji zrobiłby sam. tzn. jak pozbyć się pluskiew nie narażając kraju na atak.

  Teraz będzie sytuacja jasna.

  jak już zostaną zerwane wszelkie stosunki, sankcje będą tak czy siak, to zobaczymy jakie są PRAWDZIWE intencje Putina. Bo co więcej Rosji zrobią jak już nałożą sankcje?

  Dobry czas na odpluskwienie kraju.

 282. Eliza said

  Od dłuższego czasu zastanawiam się o podłożu stosunków Rosja (+4-ch) – i USA – Izrael – UE, nawet się zastanawiałam czy coś więcej na ten temat nie napisać, ale i tak wszystko sprowadza sie do walki o nową walutę opartą na złocie w związku z tatlnym kryzysem petrodolara-USD. A wiadomo co się stało z Libią jak Kadafi chciał wprowadzić złotego afrykańskiego dinara.

 283. Luxeuro said

  „Co gorsza, proces gazyfikacji wytwarza ogromne ilości dwutlenku węgla. Według jednego z szacunków, 50 zaplanowanych zakładów będą uwalniać dwutlenek węgla równy około jednej ósmej wysokości aktualnego uwalnianego przez całe Chiny, które już jest na świecie najbardziej wyuzdane emitentem gazów cieplarnianych. Więc globalne ocieplenie jest przyspieszone i planeta, i jego mieszkańcy, będą odpowiednio cierpieć, póki chińskie mieszkańcy miast są dostatecznie posłuszni w tej chwili.”

  http://consortiumnews.com/2014/07/30/postponing-costs-for-bad-decisions/

  A my PŁACIMY UE za wydzielanie dwutlenek węgla !!!!

 284. zeev said

  s.9

  Click to access CHIDUSZ-4-6-2014.pdf

 285. JO said

  ad.284. Przeciez w Polsce nie ma zydow a poza tym to Zydzi wygineli w Oswiecimiu…

 286. Lily said

  A propo,tych modlow pod ta sciana,czy zwrociliscie kochani uwage,na ruchy ich bioder?.

 287. zeev said

  ad:285
  Oj wej, Oj waj…………..,Izraelici są :)))

 288. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=13101

  Rektor PGd gdy sobie podpił lubił opowiadać W JAKI SPOSÓB ZOSTAŁ POLAKIEM. Gdy Armia Czerwona wyzwoliła Sobibór, który był obozem Wehrmachtu, co Ważne, to przyjechała delegacja PPR, z Towarzyszem Gomułką na czele, która obiecała dla każdego Żyda, który wstąpi do PPR-u, Polskie nazwisko i pracę a po opanowaniu języka polskiego mieszkanie w Warszawie lub innym prestiżowym polskim mieście. – W ten sposób ON, który od Polski trzymał się z daleka, zamiast jechać do Palestyny wstąpił Gremialnie z 30 tysiącami innych Żydów do PPR-u i ZOSTAŁ POLAKIEM.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: