Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Znowóż KATASTROFA ko… o Wolne tematy (24 – …
  zagłoba sum o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  zprowincji o Zanim padną salwy
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Dang o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  miś puchatek o Zielone ludziki
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Zielone ludziki
  sudbina Srba o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Albo Korwin-Mikke coś wie, albo się myli

Posted by Marucha w dniu 2014-07-24 (Czwartek)

O tym, dlaczego Korwin-Mikke uważa, że człowiek, który podejrzewa Rosjan lub o zestrzelenie malezyjskiego samolotu nie ma po kolei w głowie, rozmawiamy, ze Stanisławem Michalkiewiczem, publicystą i wieloletnim partyjnym kolegą szefa Kongresu Nowej Prawicy.

STEFCZYK.INFO: Czy podziela pan opinię Janusza Korwin-Mikkego na temat sprawców tragedii zestrzelenia malezyjskiego samolotu?

STANISŁAW MICHALKIEWICZ: Nie wiem, kogo miał na myśli mówiąc „Rosjan”, bo jeśli wojsko Federacji Rosyjskiej to wydaje mi się, że akurat to jest racja, bo Federacja Rosyjska nie miała żadnego interesu, żeby zestrzeliwać cywilny samolot, zwłaszcza w takim momencie.

Korwin-Mikke miał na myśli, wręcz wymienił również tzw. separatystów prorosyjskich…

– Separatystów można już o to prędzej podejrzewać, z tym, że oni też właściwie, jeśliby zestrzelili ten samolot, to prawdopodobnie dlatego, że się pomylili. To jest możliwe.

Ale Korwin-Mikke wyklucza taką ewentualność. Uważa, że zrobili to Ukraińcy, polujący na samolot Putina. Dlaczego głosi to tak zdecydowanie, a nie hipotetycznie?

– O to proszę zapytać pana Janusza Korwin-Mikke. Ja nie jestem tłumaczem jego myśli. Nie wiem dlaczego pan mnie o to pyta?

Bo pan go bardzo dobrze zna…

– Dobrze go znam, ale jak chce pan się dowiedzieć, co miał na myśli Korwin-Mikke, to jego trzeba o to pytać, a nie mnie. Ja sam bym go zapytał, gdybym miał okazję, ale na razie takiej okazji nie miałem…

…i chciałbym zrozumieć, czy za takimi sformułowaniami kryje się tylko chęć, żeby kolejny raz zbulwersować opinię publiczną, nawet za cenę śmieszności?

– Myślę, że w tym co mówi, nie ma nic specjalnie śmiesznego. Nie wiem, czy pan szczerze to mówi, czy nie, ale pańskie pytanie dowodzi tylko, jak nisko upadliśmy jako społeczeństwo. Powiedzenie oczywistej prawdy uchodzi za coś nieprzyzwoitego. To jest ilustracja postępującej uniformizacji naszego kraju i przypuszczam, że to nie jest przypadkowe, że znaczna część publicystów, to są konfidenci, którzy ćwierkają tak, jak im każą oficerowie prowadzący. To widać w sposobie pisania, w sposobie ujmowania tematu, że musi być jedna centrala, która ten kamerton nastraja. Każdy, kto się z tego schematu wyłamuje jest uważany za dziwoląga. Kiedyś tak nie było, kiedyś każdy mówił, co myśli, w związku z czym istniał pluralizm opinii w społeczeństwie, no ale teraz tak nie jest. Teraz króluje terror politycznej poprawności.

Ale takie same zarzuty padają także pod adresem Janusza Korwin-Mikkego, że albo sam jest rosyjskim agentem wpływu, albo działa pod wpływem rosyjskiej agentury, kiedy wygłasza takie szokujące opinie…

– Kiedyś, jeszcze za głębokiej komuny taki felietonista tygodnika „Kultura”, „Hamilton”, chyba jeszcze żyje – nazywa się Jan Zbigniew Słojewski, napisał, że w Polsce są dwa światopoglądy, bo są dwie kasy. Teraz już chyba jest jedna kasa, bo jest jeden światopogląd i każdego kto się wyłamuje z tego schematu podejrzewa się o ruską agenturę. Ja zresztą też jestem podejrzewany, że jestem ruskim agentem, np. przez publicystów Frondy, judeo-chrześcijan. Ale to mnie nie konfunduje, bo z kolei środowisko Myśli Polskiej uważa mnie za czołowego rusofoba w Polsce, więc to mnie utwierdza w przekonaniu, że nie jest ze mną tak źle. Zresztą, szkoda, że nie jestem ruskim agentem, bo pewnie by mi się lepiej powodziło, tak, jak dobrze się powodziło ruskim agentom w przeszłości.

Ale Janusz Korwin-Mikke znany jest z niewzruszalnej logiki. Czy tak kategoryczne obciążanie Ukraińców, w obliczu kolejnych dowodów nagranych rozmów rosyjskich terrorystów, którzy potwierdzają zestrzelenie cywilnego samolotu i przyznają się do tego, zdjęć, filmów tych wyrzutni rakietowych, zacierania śladów, zarówno w necie, kompromitujących deklaracji, jak i wywożenia do Rosji feralnych rakiet, nie kłóci się w dosyć istotny sposób z tą logiką?

– Domyślam się, że pan w te wszystkie dowody wierzy. Przy dzisiejszych możliwościach spreparowanie nagrania każdej rozmowy, nawet naszej w tej chwili nie powinno nastręczać trudności. Nie zastanowiło pana, że służba bezpieki Ukrainy przekazuje w czasie rzeczywistym zdjęcia filmowe z terenów, na które nie ma dostępu? Nie zastanowiło to pana?

Odpowiem podobnie – przy dzisiejszych możliwościach, każdy może wszystko sfilmować choćby komórką i wysłać gdzie chce, a pamiętajmy, że to jednak Ukraina, gdzie co najmniej parę osób może wciąż czuć się lojalna wobec rządu w Kijowie…

– I natychmiast zauważyć wyrzutnię Buk, na której brakuje jednego pocisku, sfilmowała to i przekazała do służby bezpieki Ukrainy w Kijowie? Skoro jest pan taki „wierzący”, to przypomnę panu, że CIA i wywiad brytyjski stwierdziły ponad wszelka wątpliwość, że Saddam Husajn wyprodukował broń masowej zagłady. I jak wiadomo, wszystko okazało się nieprawdą. Więc na pańskim miejscu byłbym bardziej sceptyczny wobec tych wszystkich rewelacji, zwłaszcza, że służba bezpieki Ukrainy natychmiast przedstawiła mnóstwo dowodów, tak, na poczekaniu.

Powiem tak – ja nie wiem, kto ten samolot zestrzelił i dopóki ktoś tego nie ustali, w sposób nie budzący wątpliwości to nadal nie będę wiedział. Natomiast jest taka zasada od czasów starożytnych, Rzymianie ją wymyślili, że is fecit, cui podest – ten zrobił, kto skorzystał. To przyzna pan, że jak na razie, to Ukraina na tym najbardziej skorzystała.

Chyba, że tak, jak pan powiedział parę minut temu, że to był błąd i pomyłka…

– Tak, to mógł być błąd, ale nie wykluczam też innej możliwości – to jednak władze Ukrainy skierowały ten samolot w korytarz, nad miejsce, gdzie się toczą walki, to władze Ukrainy nakazały mu lecieć na niższej wysokości, prawda?

Ależ ja zgadzam się, że jest wiele znaków zapytania. Dlatego chodzi mi o to, dlaczego tak logiczny Korwin-Mikke nie wyklucza żadnej hipotezy, ale kategorycznie stwierdza, że sprawcami są Ukraińcy, a ten kto uważa, że to Rosjanie jest niespełna rozumu…

– Mamy więc dwie możliwości – albo kolega Mikke coś wie, czego my nie wiemy – pan i ja, albo się po prostu nie ma racji. Ja nie uważam go za nieomylnego w każdej sprawie, podobnie nawet jak papież nie jest nieomylny w każdej sprawie tylko w sprawach wiary i moralności, natomiast np. w sprawach gospodarczych może się mylić i wielokrotnie tak bywało.

Rozmawiał: zrk
http://www.stefczyk.info

Komentarzy 78 do “Albo Korwin-Mikke coś wie, albo się myli”

 1. efka said

  Dwie poprzednie wojny światowe odbyły się z inspiracji wiadomej nacji, a ta trzecia, która się właśnie rozpoczyna jest podobnie jak dwie poprzednie kreowana na naszych oczach. Lecz nie możemy udawać, że nie mamy wiedzy o przyczynach dwóch poprzednich.

 2. Zagladajacy z przymrozeniem oka said

  Już Ameryka stwierdziła, że Rosja nie zrobiła tego. Nie ma co bić piany. To, że na całym świecie tłuką się z karabinów AK-47 nie oznacza, że te ofiary to też wina Rosji.

  Pewne jest to:
  – samolot leciał kierowany przez Ukraińców; wybrali mu korytarz powietrzny swojej przestrzeni i …
  – … tu domysł: puścili w eter dezinformację, że w nim wiezione jest np. uzbrojenie,
  – panowie tzw. separatyści nie zastanawiali się długo – bo to samolot leci kilkaset kilometrów na godzinę i posłali mu zamiast brzozy buk – inne drzewo podobne ciało.
  – zaskoczenie i konsternacja była wielka. Zamiast arsenału popaprańcy mogli pooglądać setki ciał.

  Zatem qurwy Ukraińcy – macie kmioty krew na rękach.
  Panowie separatyści – też macie gówno wartą siatkę informacyjną i sieczkę we łbach. Bo info, że był to samolot cywilny mogliście mieć bez trudu.

 3. Aguirre said

  Teraz to chyba już rozszarpią Korwina.

 4. Juziek said

  Jak może doczekać się reakcji ze strony USA i UE, kiedy to oni stoją za tym zamachem, czego dowodem był od samego początku jeden wielki wrzask w stylu „łap złodzieja” zwalający całą winę na Rosę.
  Dzisiaj, kiedy nieco opadły emocje doskonale widać, że to robota banderowców za poleceniem z USA i UE.

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_23/Rosja-czeka-na-reakcje-UE-i-USA-na-dane-o-katastrofie-6995/

 5. AlexSailor said

  Ad. 1
  No ostatnio wywalili go z programu, bo partie układu nie zgodziły się z nim zasiadać przed kamerą.
  Na dobrą sprawę, w TV za pieniądze podatników, JKM powinien wobec tego sam być w programie i sam mieć do dyspozycji cały czas antenowy.
  Jestem pewien, że już po 10 minutach hałastra POPISu PSLD wpadłaby do studia, żeby swoje ryje pokazać i go zakrzyczeć.

 6. NyndrO said

  Ja osobiście uważam tych dwóch za całkiem przyzwoitych ludzi.Nigdy nie byłem wyznawcą Korwina,bo nie jestem wyznawcą niczego,oprócz dobrego bimbru oraz czegoś takiego nieuchwytnego w Gajówce,ale Korwin jakby ostatnio,na starość zupełnie zezprzyzwoiciał.Michalkiewicz był przyzwoity od kiedy pamiętam.Biorę pod uwagę własny błąd,bo zawsze biorę.Bo jestem skończonym głupkiem.Lecz skończonym nie do końca,bo kilka razy w życiu okazało się (ku mojemu dziwieniu),że mam rację.

 7. asdgf said

  Ad. 2
  USA i UE zdecydowanie nie stoją w tym konflikcie po tej samej stronie, bo to UE jest gospodarczo z Rosją powiązana, i to Francje i Niemcy handlują z Rosjanami.

 8. NyndrO said

  Ad 5.* „USA i UE” nie wiedzą po której stronie stoją,bo jakby nie widzą strony.Po prostu aj waj.USA już jest skończone,a UE w ogóle nic nie jest,bo nigdy niczym nie było.

 9. Boydar said

  Panie Stanisławie Michalkiewiczu

  Ja zdaję sobie sprawę, że nadzwyczaj trudno jest człowiekowi wyjść z siebie, stanąć obok i popatrzeć; cudzymi oczami zwłaszcza. Proszę jednak zdobyć się na wysiłek i raz spróbować. Teraz.

  – „… zestrzeliwać cywilny samolot …” – co to znaczy „cywilny” ? czy karawan jest cywilny w tym kontekście ? A jeśli miał wieźć Putina, to był cywilny ? Jeśli był zdalnie sterowany, to był cywilny ? Jeśli wiózł wojskowych specjalistów od broni biologicznej, to był cywilny ? Takich pytań można zadać wiele, bez ustalenia faktów, to sranie w banię.

  – „… to prawdopodobnie dlatego, że się pomylili /separatyści/…” – czy można się pomylić strzelając do jumbojeta na 10 kilometrach ? Mogli strzelać do Su, trafili w boeninga, ale to rakieta się pomyliła, a nie separatyści. A Su zrobił wszystko, żeby się właśnie pomyliła. I to jedyna okoliczność, gdzie można mówić o „pomyłce”. Aczkolwiek nie uważam, że nawet tak było.

  – „… Powiedzenie oczywistej prawdy uchodzi za coś nieprzyzwoitego…” – wrzucił Pan wszystkie oczywiste prawdy do jednego worka, technicznie zasadne, etycznie już nie. Publiczne stwierdzenie po udanym porodzie, że „Tatuś wy…chał Mamusię” jest stwierdzeniem oczywistej prawdy (przeważnie), jednak jest nieprzyzwoite i bez sensu.

  – „… Kiedyś tak nie było, kiedyś każdy mówił, co myśli …” – to musiało być strasznie dawno, bo ja nie pamiętam, a czytam od czwartego roku życia. No ale Pan zapewne starszy.

  – „… bo pewnie by mi się lepiej powodziło …” – mówią na mieście, że grzebiącego w śmietniku nikt Pana ostatnio nie widział.

  Znalazł bym więcej, tylko po co. Nie chodzi mi o to, żeby kwestionować główną myśl artykułu/wywiadu, tylko żeby Pan unikał jawnie dwuznacznych sformułowań. A tak a’propos głównej myśli; to kto skorzystał na tym „zestrzeleniu” ? Bo w sumie się nie doczytałem …

  Pozdrawiam z życzliwym uśmiechem.

 10. revers said

  Panie Joziek gdzie pana zyje? reakcja zachodu bedzie wyslanie wyslanie jankeskiej formacji zabijakow Brave Company, ktora juz przeciwiczyla na swiezo bo 5 lipca taktyke walki terrorytow usmanow z talibskimi terrorystami w afganitanie.

  http://p.washingtontimes.com/news/2014/jul/22/pentagon-team-dispatched-to-ukraine-amid-crisis-wi/

  Nie po to wybrali Junkers na przewodniczacego komisarzy 4 Rzeszy Europejskiej, natowskiego specjalisty od sabotazy, prowokacji, natowskiego terroryzmu typu Gladio zeby szukac dowodow, gdy Junkersi sa szkoleni w zacieraniu sladow i pozbywania sie dowodow nawet w laboratoriach kriminalistyki panstw „zaprzyjaznionych” gdzie maja swoje wtyczki.

  A Pan JKM ze swoja nie prof. Lukasiewicza trostanowa logika niech nie robi
  za komisarza bo widac wpadl juz w zakulisowe wojny 4 rzeszy europejskiej i jest za, nie przeciw i wezmie powaznie slowa parlamentarzysty PE Grafina
  ze II Norymberga to malo lub ze gdyby ” ludzie dowiedzieli sie o waszych akcjach to by was powiesili” jak Mussoliniego ten sam trend unijny kazdy ma sojego lobbyste, JKM juz pracuje dla Monsanto ze swoja znajomoascia pierscieni, grup i DNA w formie grupy $€$€ nie cegelki bricsowej RNA.

 11. NyndrO said

  No to kto konkretnie mówił,że nie widzieli,że nie grzebie Michalkiewicz w śmietniku?Bo technicznie,to pan mówi prawdę.

 12. Anka said

  @Boydar
  A ja ciekawa jestem za co tak Pan nienawidzi Pana Michalkiewicza, który nie mówi prawd objawionych tylko snuje teorie spiskowe. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale pałać aż tak niedobrym uczuciem ?

 13. NyndrO said

  Ja jestem ciekaw,czy jest taka w ogóle nawet teoretyczna możliwość,żeby Pan Stachu coś powiedział (nawet to samo w różnych opcjach),żeby niektórzy nie obsrali se gaci,bo czytać zaczął w wieku lat trzech.

 14. NyndrO said

  Są dwie sprawy,za które Korwinowi bym wypierdolił w ryj.Pierwsza,podstawowa,to GMO.Druga,to udawanie głupka,że nie wie,że ogólnie „umowy śmieciowe” nie muszą być złe,bo ktoś może taką chce mieć.Są takie powody.Tylko,że w tak zjebanym i zażydzonym państwie,jak III RP to wyboru ni ma.Będą takie wmuszali.Jest za mądry na takie pieprzenie.I za to dostałby kopa w ryj.

 15. a mnie rozwalił ostatni z tytułów >wsieci< – "TAK PUTIN ZABIJA" – nosz k….a takie coś to ciężkie oskarżenie i wypadałoby mieć choć cień dowodu bo, np. co do zabijania ludności w Iraku przez amerykanów nie mam za bardzo obiekcji…dowodów nie brak.

 16. Wojtek said

  Anka – Michalkiewicz jest takim samym sługusem unych jak Korwin.

 17. Boydar said

  Pani Anka (7) jest w błędzie.

  Nic z nienawiści nie ma w (5) ani we mnie samym. Im dłużej żyję, tym bardziej jestem przekonany iż nie jestem katolikiem z wyboru, z tradycji rodzinnej, z czegoś tam jeszcze, tylko generycznym. Idzie za tym brak nienawiści. W moim świecie i światopoglądzie jest miejsce prawie dla każdego. Nawet dla Żyda, Murzyna, Cygana, ciapatego, leminga, pedała, bolszewika i nawet dla Pana Michalkiewicza. I oni wszyscy w ogóle mi nie przeszkadzają jako oni. Kiedy jednak to co robią (czy piszą, czy demonstrują, czy kradną, etc.) zaczyna zagrażać mojemu poczuciu bezpieczeństwa, czuję się w obowiązku zareagować. Ale z nienawiścią nie ma to nic wspólnego. Aha, i nie jestem mściwy. Pomstę niewinnych ofiar zostawiam Panu Bogu. Co się stało, już się nie odstanie, widać trzeba było mi lepiej pilnować. I na tym się wyłącznie skupiam, na pilnowaniu właśnie. Wszystkie uwagi co do metod pilnowania są mi mile widziane, Pani (7) również.

  PS : oświadczam, że szanuję postać Pana Michalkiewicza i lubię czytać Jego teksty. Są kontrowersyjnie konstruktywne. Co nie może być powodem braku polemiki.

 18. fajfer1962 said

  MICHALKIEWICZ i JKM łączcie siły przeciw bandytom banderowskim i polskim jewrejom!!!

 19. NICK said

  Toż une są une. I SM i JKM.

 20. Atom said

  Właśnie przeczytałem wywiad z JKM. Na chwilę obecną hipoteza się zmieniła. http://pikio.pl/korwin-mikke-dla-pikio-pl-mozna-nie-uwielbiac-putina-i-nie-uznawac-za-morderce/

 21. fajfer1962 said

  #11.NICK – Myślę, że oni się z nami prawdziwymi polakami zasymilowali. Na pewno to nie są balcerowicze, mazowieckie, herr tuskie, jewreje sikorskie, angole jewrejskie rostowskie vincenty i inne bydło które rozwala naszą ojczyznę od srodka i inaczej, Najjaśniejszą Rzeczpospolitą.

 22. Griszka said

  @3
  Ciekawe, że jedynie JKM poleciał, ale koszer PiS zawsze jest dopuszczany do medialnego korytka. Pamięta Pan jaki to był program.

  @11
  Michalkiewicz myśli samodzielnie. Jest niezależny w przeciwieństwie do różnych prostytutek medialnych, trzymanych na pasku przez syjonistów. Na pewno nie jest nieomylny, ale nie daje się cwelić partyjniakom. Już teraz antypolska Loża Synów Przymierza, której wysługuje się Kaczyński, dała sygnał do walki z Rosją ustami żydomasona Bernada Henri-Levi’ego, który rok przed wydarzeniami na Ukrainie zapowiedział urządzenie tam drugiej Libii.

  Portal Stefczyk.info to typowa tuba pisowska. Jak z USA przyjdzie rozkaz, że trzeba natychmiast polubić gejów, to ten portal będzie się różnić od gazety Michnika jedynie stosunkiem do osoby Kaczyńskiego.

 23. NICK said

  Daj Boże ale baczenie mieć trzeba.

 24. Griszka said

  @15
  Rozwaga a pokazywanie kogoś palcem jako wroga to są dwie różne sprawy, Panie NICK.

 25. Eryka said

  Ad.1
  Nie rozszarpia.Immunitet eurokolchoziany go chroni.

 26. Zerohero said

  Stefczyk to pisiacka tuba, więc dla nich jakaś inna wersja niż banderowska jest szokiem, a jej głosiciel musi się spowiadać w atmosferze skandalu.

  Motyw mieli USA/banderowcy.
  Pomyłka? W 2001 Ukraina już sie pomyliła nad Morzem Czarnym…
  Pomyłka separatystów? Możliwe. Zwłaszcza, że obok Boeingów cywilnych BLISKO, notorycznie latały ukraińskie walczące samoloty bojowe.

 27. NICK said

  Re 16:
  A więc jest Pan nierozważny, P. Griszka.
  Primo: o jakim wrogu Pan mówi? Bo ja o żadnym.
  Secundo: Michalkiewicza chętnie poczytuję bo jemu pozwolono na szerokich forach mówić dość dużo.
  Tertio: jest on jednym z ostatnich w odwodzie do niszczenia Nas co ja zauważam a Pan, myślę, wkrótce zauważy.
  (który[a] z Nas, dawniej, nie zachwycał się Naszym dziennikiem, radiem Maryja, Mikkem czy w roku 1980 wałęsą???

  Z Michalkiewicza można tylko wyławiać niektóre rzeczy, bacząc, czy, niektórych, nie robi w kunia.
  Pozdrawiam.

 28. JO said

  ad.19. I ja sie z Panem NICK opinia zgadzam.

 29. Eryka said

  Z Korwinem-Mikke nigdy nie bylo mi po drodze ale jestem tego samego zdania, ze to Ukraincy
  zestrzelili samolot.Jedno ktore nasuwa mi sie pytanie,dlaczego zachod nie reaguje tak jak
  powinien zrobic,udaje bezradnosc.Moja odpowiedzia jest, Majdan.Zachdowi zalezalo najbardziej
  na tym aby nakrecic majdanowcow do czerwonosci.Oni ponosza odpowiedzialnosc za ten stan
  rzeczy.Putinowi mozna duzo zarzucic-Smolensk,’Kursk’,Teatr na Dubrowce,blok wysadzony
  z ludzmi ale sprawa beoinga, cuchnie na odleglosc.Nie Putin.Czytajac inne blog,portale duzo
  dalo mi do myslenia.Dlaczego nie pokazuja rozpaczajacych rodzin po tej straszliwej katastrofie?.
  Wogole nie bylo widac rodzin przy trumnach.Cos tu jest nie tak..Mowi sie ze rodziny sobie tego
  nie zycza.Akurat ze uwierze.

 30. Ab ovo said

  Ab ovo
  Dlaczego wybuchlo powstanie na Wschodzie???

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/111338,dlaczego-wybuchlo-powstanie-na-wschodzie-ukrainy

 31. minus said

  @19 Panie NICK, kto to jest z pkt-u 3go ” Nas”, co to za grupa osób, Gajówkowicze?, fani, autorzy Myśli Polskiej = komunoendecy?, Tradycjonaliści, sympatycy Pana JO, kto to jest? Tak, w 1989 udzielił mi się nastrój, potem w głupocie swojej głosowałem na Wałęsę, pamiętam jak krótko po wyborach znalazłem się w USA, a mój optymizm był potraktowany wymownym milczeniem przez tamtejszego, lepiej poinformowanego Polaka. Staram się również uważać. To może być za mało.
  @5 Panie Boydar, ładnie to wypunktował. Ktoś przeczyta Pana, ktoś przeczyta Pana Michalkiewicza. To chyba nie będą zbliżone proporcje. Pan Michalkiewicz robi wg mnie dobrą robotę i dociera do coraz większej rzeszy osób, odnoszę wrażenie. I db. A Pańskie uwagi są chyba dla koneserów gajówki, tak?
  I dodatkowo cieszę się, że słychać Pana Korwina- Mikke, niewygodnie słychać. Gdyby nie dostał głosów, żeby zostać Europosłem, byłoby go słychać mniej. Nie jest tak? To dobrze? Czy lepiej nie brać udziału w maskaradzie pt. wybory i z kagankiem oświaty kroczyć do mas samodzielnie, choćby w gajówce?

 32. Griszka said

  @18
  Ja w pomyłkę nie wierzę, bo nie ma dowodu na posiadanie przez separatystów Buków. Buk na lawecie, która przejeżdżała przez Krasnoarmiejsk o bocznym numerze 312 należy do armii ukraińskiej (a właściwie banderowskiej).

  @19
  Przecież Pan nazwał Michalkiewicza „unym”. Wiadomo co oznacza ten epitet. Nie zgodzę się z twierdzeniem, że Michalkiewicz wypłynął na szerokie wody. W mendiach jest przedstawiany jako antysemita i zwolennik teorii spiskowych.
  Nie zgadzam się z jego liberalnymi poglądami na gospodarkę, bo są one utopijne. Widzę za to, że przedstawia swoje własne poglądy w czasie, gdy liczne matrioszki dostały odpowiednie instrukcje.

 33. Griszka said

  @23
  „Tradycjonaliści, sympatycy Pana JO”
  Ciekawe. Czyżby rozdzielił Pan sympatyków Pana JO od tradycjonalistów 🙂

 34. Jest o czym pomyslec said

  Na tych trupach nie ma sladu krwi, a paszporty sa swiezutkie i nietkniete przez katastrofe. A niektore paszporty sa przedziurawione co chyba znaczy ze sa niewazne. Dlatego ludzie dyskutuja. Nie wolno?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czym-porozmyslac-zestrzelony-boeing-kombinacja-trupami-2014-07

  Amerykanie maja wieksza swobode dyskutowania tragedii niz Korwin, Michalkiewicz i rozni Polacy dyskutujacy po blogach. Chyba dlatego bo im rozni agenci syjonu chca nalozyc kaganiec.

  http://jimstonefreelance.com/

 35. NICK said

  Już dwoje cuś inputuje więc milknę, skoro bez meritum.

 36. jowram said

  http://www.defence24.pl/news_awacs-nad-polska-do-monitorowania-sytuacji-na-krymie-trzy-maszyny-obejmuja-terytorium-europy-srodkowej

 37. JO said

  ad.23. Panie Minus, Pan ma sluszne OBAWY przed oddaniem swojego zaufania dla kolejnych grup ludzi. Ludzie sa czesto w bledzie a czesto zdrajcami.

  W Gajowce jednak Gajowiczow okresla sie ludzi, ktorzy Oddaja sie Powszechnemu Panowaniu Chrystusa I Reprezentuja Jego a nie siebie.

  Niech Pan popatrzy na Pana JO (mnie) . Tu nikt nie slucha jak Ja „belkoce”, cos wpisze totalnie nizrozumialego – odbiegajacego od SLOW Chrystusa. Jednak Kazdy tu z Gajowiczow wlacznie z Gajowym Pada na Kolana, jezlei z moich niegodnych Ust I rak plyna poprzez klawiature Slowa Chrystusa, slowa Swietego Magisterium, ktore sa przez Tradycyjnych Katolikow od razu Rozpoznawalne dzieki Wierze, Wiedzy, Duchowi Swietemu.

  W Gajowce choc pisza Ludzie, to NIKT Ludzi tu nie slucha a jedynie Pana Jezusa. Czesto w temacie danym Gajowicze wypowiadaja sie z roznych poziomow, gdyz temat jest niepewny co do okreslenia czy Sluszny – w zgodzie ze Swietym Magisterium czy nie – a wiec POszukujemu Prawdy…. Dobrym przykladem jest rozbieznosc Gajowiczow co do Osoby Pana Michalkiewicza – jego Dzialnia , wypowiedzi…. Przekonany jednak jestem, ze Pan Michalkiewicz, jezeli Gra, to bedzie rozszyfrowany przez Gajowiczow w trimiga, co zreszta sie dzieje, bo jako poierajacy „Ruch Narodowy”, Pan Michalkiewicz zostal od razu uznany za podejrzanego, gdyz „Ruch Narodowy” przez Gajowiczow uznany zostal jako Niekatolicki a wiec Antypolski….

  I jeszce jedno- Tu nie ma sympatykow JO, Gajowego, czy kogokolwiek – Tu sa Wylacznie sympatycy Prawdy I gloryfikowane sa osoby, ktore Prawde Glosza. Przoduje w tym Pan Gajowy, gdyz posiada najwiecej Darow Ducha Swietego wsrod Nas, co Kazdy rozpoznaje.

  Co jest wspaniale, ze nawet Pan Gajowy Pada na kolana przed Prawda nigdy nie stawiajac sie ponad nia, dajac wielki przyklad jak .. w tm Jak My -Uznajac Powszechne Panowanie Chrystusa- mamy Tylko Jednego Wladce – Krola, Przewodnika, tworzac w Gajowce Naturalna Hierarchie plynaca Prosto z Nieba.

  Jezeli Pan chce stawiac na Ludzi I ludzki swiat, to w Gajowce takich Pan nie znajdzie. Tu kazdy stawia na NIEBO I Nadprzyrodzone Zycie Ludzkie, ktorym Gajowicze usilnie staraja sie Zyc.

 38. Griszka said

  @37
  Wpierw był atak na Pana Kosiura teraz na Michalkiewicza. Jaki jest sens podgryzania tych osób ? Czemu nie można z nimi po prostu polemizować ?
  I niech Pan nie miesza swoich podejrzeń z katolikami szanującymi Tradycję Kościoła, bo potem wiele osób zaczyna łączyć Pańskie wydumane teorie z tym środowiskiem.

 39. JO said

  ad.38. A to juz ich sprawa Panie Griszka.

  Pana Kosiura zaatakowalem? Pan chyba bbb Zartuje, lub napi sle dobrego wina.

  Pan Kosiur w Gajowce I poza nia Wystapil przeciwko Kosciolow. Moje uwagi wzgledem niego dotyczyly wylacznie tego tematu z podkresleniem, ze jako Niekatolik nie ma on szans byc Polski Przywodca.

  Co do Michalkiewicza, to Mam o Tym Panu swoja opinie, nie jestem w tym osamotniony I mam prawoja wyrazac w taki sam sposob jak Pan bez obawy wyrazajac sie pozywywnie o dzialalnosci tego Pana.

  No I jeszcze jedno, czy atakiem Pan nazywa Fakt, w ktorym Pan Michalkiewicz byl kims Honorowym – reprezentantem Honorowym Niekatolickiego Ruchu Narodowego???

 40. przemądrzałe bydlę said

  Tu jest ten wywiad z Korwinem, jakby ktoś nie widział:
  http://patrz.pl/filmy/janusz-korwin-mikke-to-wojska-ukrainskie-zestrzelily-malezyjski-samolot

 41. Romank said

  ad 5.. Panie Alex Sailor…czy naprawde panu wydaje sie , ze te odmowy rozmow, fochy, zrywanie programow…to zasluga Korwina>>>?????spontan????:-))))
  =================================================
  Panowanie Chrystusa wg Chrystusa:

  Blogoslawieni- ktorzy sluchaja Slowa Bozego i strzega GO!

  Nie ma zadnej innej intronizacji…jak poprzez PELNE Posluszenstwo BOGU!
  Marsze, pochody, orkiestry. kajania,parady, wience, akty zawierzenia pisane przez wodoleji zlotoustych….nie sa intronizacja..zadna…
  Czy ktos wie – z tych pomylencow bozych – KIm Jest-Ten Ktory Jest- Transcendentalny BOG????

 42. JO said

  ad.41. To dlatego Intronizacja Pana Jezusa Chrystusa Na Krola Polski jest Utopia, bo ona mogla by nastapis li tylko wowczas, gdyby zrobiona byla Godnie a Godnosc-Posluszenstwo Panu Bogu w obecnych warunkach panujacych w PRL Bis I Polskich Rodzinach jest nieosiagnieta.

  Intronizacja Pana Jezusa Chrysusa jako Oddanie swej Rodziny Najswietrzemu Sercu Pana Jezusa jest mozliwa w Katolickich Rodzinach poki co I tylko tych, co rzeczywiscie sa posluszne Bogu uznajac swoja Marnosc, ulomnosc, slabosc, grzechy, winy…..

 43. NyndrO said

  Nie znam osobiście nikogo,kto byłby bardziej cierpliwy,niż Pan Kierownik,Panie Yo.Pan ma rację,co do meritum.Kiedyś się dopieprzałem do formy,ale przestałem,bo Pana polubiłem.Ale niech Pan nie ryczy.Na spokojnie.Chrystus nie musiał drzeć ryja.Ja absolutnie nie jestem nikim istotnym i wcale się nie dziwię,że dla Pana jestem zupełnie nieistotny.Jako poganin kompletny tworzę też Gajówkę i jeśli da radę zostanę tu do śmierci.Pan ma rację,ale nie trzeba na siłę Pana wiedzy do głów ładować.Bo to nic nie da.Czy Pan se wyobraża,że namówiłem moją babę na długą suknię?

 44. JO said

  ad.43. Panie NyndrO, jako Komplenty Poganin NIe moze Pan tworzyc Gajowki, Bo Gajowka to wylacznie Katolicy, to Synowie Bozy.

  Jednak przekonany jestem, ze jesli Pan swoim Zyciem jest w zgodzie z Chrystusem, to nie mnie jest oceniac czy Pan Tworzy czy nie tworzy Gajowki – Pana Czyny I owoce mowia za siebie okreslajac Wiare Panska I przynaleznosc czy tez nie do Tego Szcownego Forum.

  Moje tu wpisy nikt na sile nie czyta I nic na sile nie wywoluja,

  A ja NIE Wyobrazam sobie, by namowil Pan „swoja Babe” do noszenia Dlugiej Sukni, bo Kobieta robi zawsze przeciwnie do tego co mezczyzna namawia…z natury…, ale Wyobrazam sobie, ze Pan „Swojej Babie” Kazal Nalozyc Dluga Suknie a Ona Pana Posluchala.

 45. JO said

  ad.43. I w tym Pan ma Racje, ze Pan Bog jest Getelmenem I NIGDY nie ryczy i jako Slowo odwieczne NIGDY nie podnosi Glosu.

  Chcialbym byc taki jak ON…..

  Ja Robak, jak Prosty czlowiek…

 46. NyndrO said

  Dobra jest.Wszystko w porządku.Ale ja też się o Pana martwię.Żeby Pan był spokojniejszy.

 47. JO said

  Dodam, ze ZADNA Kobieta nie bedzie sluchac mezczyzny , jezeli On nie bedzie Czlowiekem -Mezczyzna ..a jest sie na tyle Czlowiekiem na ile sie ma Boga w Sobie.

  Wykladnikiem Czlowieczenstwa jest BOG.

  Kobieta Bogobojna ZAWSZE bedzie sluchac to co Reprezentujacy Chrystusa Mezczyzna jej Kaze.

  Konkluzja jest wiec taka, ze jezeli panuje niezgoda miedzy mezczyzna a kobieta w zwiazku to zawsze przyczyna tego jest Brak Boga w Mezczyznie I nie ma ale.

  Zaden mezczyzna nie wybierze za Zone Kobiete Niebogobojna – po prostu z nia nie bedzie.

 48. NyndrO said

  Nawiasem,ale to tak tylko,moje kobiety robią to na co je namawiam,bo im klucz zabiorę.

 49. NyndrO said

  Moja kobita nie jest właśne bogobojna zupełnie,ale dzięki Panu i mnie zrozumiała,że łażenie w mini jest być-może malutką przyczyną tego,co się dzieje ze światem.O to mi chodziło.I to na prawdę prawda.

 50. NyndrO said

  Ja nie mam żony.Bo dziwne,żeby poganin miał żonę.Mamy ślub buddyjski.I ja się tego nie wstydzę.Jestem poganinem,który jest po ultra pogańskim obrzędzie Phowa.W Pana rozumieniu pewnie satanistyczny i ok.Niech będzie.Jestem człowiekiem przyzwoitym.Może nawet bardziej,niż się Panu może w głowie pomieścić.Pamiętam swoje zeszłe życie.Z miejscami i rodzicami.

 51. Eliza said

  http://en.itar-tass.com/world/742187 – tak aby spojrzeć

 52. Plausi said

  Coraz zabawniej wygląda ta impreza na Ukrainie

  Jaceniuk poddał się do dymisji, czyżby obawy, że to banderowcy Kołomojskiego zestrzelili samolot były możliwe, że Jaceniuk chce się zmyć, zanim wokół zbrodniarzy zrobi się gorąco ? Jak by nie było, Rosjanie ze stoickim spokojem oponują jak dotąd, że mają z tym mordem masowym coś wspólnego, jakoś lepiej pasuje on do tradycji wołyńskiej, ale nie wiemy jeszcze, jaka teza zwycięży..

  Przypomnijmy przy tym zwrot z czasów PRL: „to jest nagrane”, hipotezę, którą postawiliśmy przed bez mała pół roku, nie uważamy nadal za obaloną. Na poparcie tej hipotezy przypomnijmy, że Janukowicz rzeczywiście użalał się, że jego mocodawcy z Rosji odmówili mu dalszego wsparcia, pozwalając na jego upadek.

  Michalkiewicz jest bezspornie jednym z wybijających się przedstawicieli mediów w Polsce i nie tylko, nie jest to aż tak trudne, wobec niezliczonej masy pętaków na usługach różnorakich służb polskich i obcych, których symbolem niech będzie choćby „GW”no. Obok kompetencji w zakresie prawa, dba o należyte przygotowanie analityczne wypowiedzi. Respekt.

 53. Boydar said

  Drugie :

 54. Zerohero said

  @JO

  „Chcialbym byc taki jak ON…..Ja Robak, jak Prosty czlowiek…”

  Pozujesz Pan na skromnego ale w rzeczywistości jesteś Pan pyszny. Stwierdzam to po Pańskiej utarczce z Gajowym, gdy to pisał Pan, że ludzie przychodzą do Gajówki aby poczytać Pańskie komentarze i Pańskie odejście położy Gajówkę, a w każdym razie mocno jej zaszkodzi.

  Chciałem wtedy napisać: Załóż Pan własnego bloga, po roku obejrzyj Pan statystyki i zamelduj nam o sukcesie! W moim mniemaniu żerujesz Pan na cudzej popularności. Wówczas powstrzymałem się aby nie dolewać oliwy i z szacunku dla Pana. Tyle w temacie wartości Pańskich kazań, które ja na przykład przewijam przeważnie bez czytania, bo sa powtarzalne, nudne i niezwiązane z komentowanymi tekstami.

 55. JO said

  ad.49. Drogi Panie Zerohero – Prosze pojsc do Archiwum Gajowki I sobie przeczytac raz jeszcze, pomyslec I potem mi zarzucac.

  Prosze rowniez o wklejenie moich slow , ktore niby swiadcza o tym co mi Pan zarzuca, a jak Pan ich nie znajdzie to prosze mnie przeprosic z „psigo obowiazku…”

 56. Jaceniuk zrezygnowal said

  Podaja ze po kolejnej bijatyce i mordobiciu w ukrainskim parlamencie Jaceniuk zrezygnowal bo mu sie koalicja rozpadla i nie ma pieniedzy na wojsko

 57. Griszka said

  @51
  Na szczęście pieniądze na diety poselskie zawsze się znajdą.

 58. Griszka said


  🙂

 59. JO said

  ad.53. Ale sie usmialem 🙂
  Dziekuje.

 60. Marucha said

  Re 39:
  Pana poglądy, a zwłaszcza sposób ich wyrażania, mogą być brane przez osoby postronne za typowe dla środowisk Tradycji Katolickiej.

 61. Zerohero said

  @JO

  Szanowny Panie JO. Stawia mnie Pan w niezręcznej sytuacji, bo muszę Pana zganić jako sojusznika. Zadeklarowanego wroga łatwo skopać… Dobrze pamiętam jak się Pan odgrażał, więc po co mnie Pan odsyła do archiwum? Zapamietałem, bo sam byłem w podobnej sytuacji, tylko mój urlop trwał trochę dłużej i bez dramatycznych fochów.

  .Pan i tak ma u mnie taryfę ulgową i sporo Panu wybaczyłem, np. pisaninę o „ziejących otworach” czy jak tam opisywał Pan kondycję współczesnej kobiety. No nie podoba mi się taki ton, działa na nerwy, bo brzmi mało autentycznie. Wie Pan jak to brzmi? Jak na siłe dorobiona ideologia u faceta, któremu z żadną babą nie wyszło. Pan wybaczy, ale tak to właśnie brzmi. Nie podejrzewam Pana o to, ale formy używa Pan takiej by się podłożyć. Potem wyjdzie, że ludzie prowadzący się porządnie i bogobojni to frustraci seksualni, którym jedzie z gęby, żadna nie chciała, więc uciekli w dewocję. Taki pijar może Pan zrobić źle dobierajac słowa. Proszę się zastanowić. To forum publiczne, różni ludzie zaglądają.

  A teraz mnie Pan po prostu wkurza, bo artykuł jest Albo Korwin-Mikke coś wie, albo się myli a Pan nie na temat. Osób mających trudności z utrzymaniem tematu jest oczywiście więcej i nic na to nie poradzimy. W tym momencie sam należę do nich. Ech…

 62. Zerohero said

  @52, Plausi

  W kwestii Pańskiego linku Komentarze do „GW”na

  Sam doświadczyłem wielokrotnie cenzury na różnych portalach. Zwracam jednak uwagę, że nie wolno się podkładać słowem. Ani słókiem! Po co utrudniać robotę cenzorowi? Gdy jeszcze zaglądałem na Onet, to wstawienie do komentarza linka drastycznie zmniejszało szanse publikacji. Jest to niestety sytuacja niesymetryczna, bo druga strona pozwala sobie w komentarzach na bardzo dużo….

  Przykład nieuzasadnionego żalu:

  Molestowanie to znakomita referencja dla prezydenta Izraela, prezydent Kacaw to nawet do molestowania dołożył gwałty, ale też Clinton lubił, gdy mu „ciągnięto druta”, o Murzynach to nawet nie warto wspominać, choćby Zuma z Pd. Afrykie, rodzaj Mandeli. Inna referencja dla prezydenta czy premiera Izraela to korupcja a przynajmniej jakieś zręczne przestępstwo finansowe. A co u nas, tylko mizerny Amber Gold ?
  08.05.2014 09:38 ten tekst został z onetu usunięty przez judejskiego nadzorcę onetu i Polaków.

  Ciąganie druta trzeba było sobie darować.

 63. fajfer1962 said

  ad.58 Panie Griszka bardzo dobra grafika 😀 dZIEKI 😀

 64. Zdravko said

  „gdyz „Ruch Narodowy” przez Gajowiczow uznany zostal jako Niekatolicki a wiec Antypolski….”

  Ruch Narody była jedyną formacją polityczną startujących w wyborach do Europarlamentu, który program jest w pełni zgodny z Nauką Społeczną Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Jedyne podejrzenia wobec Ruchu Narodowego, były potencjalna agenturalność niektórych osób w RN (co było do przewidzenia). Program jednak jest zgodny z Biblią, prawem naturalnym i zarazem Bożym. Ponadto w RN jest dużo tradycjonalistów.

  Zanim ktoś zacznie posądzać Ruch Narodowy o „niekatolickość” to niech się najpierw nim dogłębnie zapozna. Tutaj poniżej II Kongres Ruchu Narodowego, w którym wielu miejscach podkreślono powiązanie katolicyzmu z polskością.

  „Niech Pan popatrzy na Pana JO (mnie) . Tu nikt nie slucha jak Ja „belkoce”, cos wpisze totalnie nizrozumialego – odbiegajacego od SLOW Chrystusa. Jednak Kazdy tu z Gajowiczow wlacznie z Gajowym Pada na Kolana, jezlei z moich niegodnych Ust I rak plyna poprzez klawiature Slowa Chrystusa , slowa Swietego Magisterium, ktore sa przez Tradycyjnych Katolikow od razu Rozpoznawalne dzieki Wierze, Wiedzy, Duchowi Swietemu.”

  To jest Pycha!!! Skąd pan wie, że to co pan przelewa na klawiature lub co pan uzna za prawdę pochodzi od Ducha Świętego? Zaden Święty nigdy nie powiedziałby o sobie, że jest święty, tylko prochem, grzesznikiem nie zasługujący na nic. A pan twierdzi, że jest pan pod wpływem Ducha Świętego!! Co dość łatwo można podważyć, szczególnie po tych „ziejących kroczach”

  „bo Kobieta robi zawsze przeciwnie do tego co mezczyzna namawia…z natury…”

  No tak zapomniałem, Kobiety nie mają rozumu, wszystkie są feministkami, które na jakąkolwiek sugestię mężczyzny reagują z deaprobatą.

  Wypacza pan obraz katolicyzmu, zwłaszcza, że pan odgania od gajówki ludzi, którzy nie katolikami. To tak jakby ksiądz wyganiał z koscioła wszytkich którzy są grzesznikami!!. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że „Kościół to nie hotel dla świętych, a szpital dla grzeszników”. Sam Benedykt XVI powiedział, że „Kościół jest wspólnotą grzeszników”. Dlaczego więc pan wyklucza z gajówki ludzi którzy nie są katolikami?? Gajówka istnieje po to by szukać prawdy pośród masy dezinformacji dookoła. Każdy uczy sie w swoim tempie, więc i również do doskonałości każdy dochodzi swoim rytmem, często przez upadki. Może pan NydrO, potrzebuje trochę więcej czasu, zeby sobie wszystko przemyśleć? Sam powiedział, ze lubi Jezusa, a to już jest sukces, z którego należy się cieszyć i świętować. A pan mała nierozwiniętą roślinkę uznał za chwast, który należy wyrwać i wyrzuć z gajówki. O roślinke należy dbać podlewać, chronić aż wyrośnie piękne drzewo. Tak właśnie działa Jezus. Każdy jest na innym stadium rozwoju duchowego. I nie należy nikogo potępiać bo notorycznie, łamie pan przykazanie „nie sądź a nie będziesz sądzony” Mówiłem to kilka razy (bez adresowania). Myślałem, że pan się domyśli, że o pana chodzi, przemyśli i zmieni postepowanie, ale widać, że byłem naiwny. Nie musi pan lubić posoborowych papiezy, ale nie pan prawa ich oceniać, zwłaszcza, że znamy wszystkich szczegółów jego życia. Nie wchodżmy w buty Boga, sądy jemu zostawmy.

  Każdy z nas jest grzesznikiem i kategoryzowanie ludzi na katolików i niekatolików jest idiotyzmem.

 65. NyndrO said

  Ja na serio bardzo lubię Pana Jezusa.Był niesamowicie mądry i silny facet.Sam czytam Biblię.Tylko nie wiem,czy w dobrym tłumaczeniu,bo mam wydawnictwa Świętego Wojciecha.

 66. NyndrO said

  Stary Testament jest dla mnie jakby patologiczny.No Ale może o to chodzi.Ale Nowy Testament jest bardzo mądry,jasny i przekonujący

 67. Waclaw-L said

  Ad. 64
  JO
  „Jednak Kazdy tu z Gajowiczow wlacznie z Gajowym Pada na Kolana, jezlei z moich niegodnych Ust I rak plyna poprzez klawiature Slowa Chrystusa , slowa Swietego Magisterium, ktore sa przez Tradycyjnych Katolikow od razu Rozpoznawalne dzieki Wierze, Wiedzy, Duchowi Swietemu.”

  Zdravko
  „To jest Pycha!!! Skąd pan wie, że to co pan przelewa na klawiature lub co pan uzna za prawdę pochodzi od Ducha Świętego?”

  Szanowny Panie Zdravko, trochę mniej emocji, proszę jeszcze raz uważnie przeczytać Pana JO.

 68. Griszka said

  @63
  Szkoda, że teraz się nie przyda, bo Jaceniuk już podwinął kitę :

  @65
  Najlepiej poszukać Biblii księdza Wujka.

 69. NyndrO said

  Ta,co Boydar pisał? Nie mam ograniczeń finansowych. „Septuangita”?

 70. Zdravko said

  RE 67: Waclaw-L

  Dobra,przyznaje się niezbyt szczegółowo się wyraziłem

  w zdaniu które podkreśliłem:

  „jezlei z moich niegodnych Ust I rak plyna poprzez klawiature Slowa Chrystusa”

  Pan JO najpierw zakrywa się pokorą nazywając siebie niegodnym, a później twierdzi, że przemawia przez niego sam Chrystus. Jakby był jakis wizjonerem. Może ja oczymś nie wiem i pan JO rzeczywiście jest mistykiem. Jeżeli tak to go przeproszę za to, że uznałem że jego wypowiedź trąci pychą.

 71. Zdravko said

  Re: 65 NydrO

  No weź sobie teraz drogi przyjacielu kartkę i napisz co stoi na przeszkodzi by przyjąć naukę Tego „mądrego i niesamowicie silnego faceta”.
  A potem zaczni to pokolei eliminować. Pozdrawiam

 72. NyndrO said

  Ad 71.* Ale ja tak robię.

 73. fajfer1962 said

  ad.68

  I bardzo dobrze, że ten jewrej banderowski poszedł w pi*du, może inny… banderowiec doprowadzi wreszcie do pokoju. Ale znając tą swołocz (banderowską, niesamowicie zawzietą i złośliwą i mściwą, i nienawidzącą polaków) to bardzo w to wątpię. Prędzej Putin pierwszy wyciągnie rękę w geście pokoju.

 74. minus said

  Ano tak. Wróciłem z pracy i z niepokojem przeglądałem wpisy. Ku mojemu zaskoczeniu, nie zostałem zbesztany przez Pana JO za 31, co wydaje mi się, nastawia mnie do Pana JO bardziej pokojowo, powiedzmy neutralnie. Dziękuję. Nie chodzi mi o treść wpisu 37, poza tym, że nie zostałem w niej wypunktowany. A na marginesie Panie Griszka @33, i tak, i nie rozdzielam sympatyków Pana JO od Tradycjonalistów, wzorując się na nauce o zbiorach w 1szej klasie szkoły podstawowej w Świdniku w czasach, kiedy w Świdniku żadnego kościoła nie było, schabowego z kompotem jadło się w Świdniczance za rybaka, a do kina zasuwało się na poranki i Winnetou.
  Tak mi przyszło do głowy przelatując te i inne wpisy dosyć dużymi literami, że Pan Gospodarz ma dużą cierpliwość.
  A co do odniesienia się do treści, wydaje mi się, że warto doceniać sojuszników. A już zupełnie niecelowe jest ich eliminowanie. A przez rozporek na bazie plot i urojeń, to nie uchodzi w towarzystwie jakby nie było, wymagającym jakiegoś wysiłku głową. O VIII przykazaniu nie wspomnę.
  Panie Boydar, chodziło mi o wpis Pana nr 9, ale to już historia. Proszę bez obrazy, to nie czepialstwo, to tylko tak, no bo Pan Michalkiewicz to jakiś sojusznik jest dla gajówkowiczów ( gajowiczów? tak powinienem napisać?) Lubię czytać Pana, bo to wyróżniająca się kultura słowa. Jak bym umiał tłumaczyć, o co mi chodzi, jak Pan wyraża myśli, zwłaszcza w dialogach z iskrami, miałbym uuuuu, dużo mniej sęków interpersonalnych 🙂 z konsekwencjami.

 75. Easy Rider said

  Ad 40.
  Korwin w tym wywiadzie jest niewiarygodny, gdyż wysuwa idiotyczną tezę dezinformacyjną, jakoby junta pomyliła samolot malezyjski z samolotem Putina. Pomijając tak oczywisty fakt, że identyfikacja samolotów w ruchu lotniczym nie odbywa się wzrokowo, to co, według tego bezwzględnego logika, miałby tam robić samolot Putina? Skąd – dokąd miałby lecieć, aby przelatywać nad rejonem Doniecka? A może zakłada, że P. chciał sobie pooglądać z góry rejon walk?
  To taka perfidna żydowska metoda – uwiarygodnić się, zajmując stanowisko przeciwne wobec rusofobii głównego, żydomedialnego ścieku, a jednocześnie – podłożyć tezę prowadzącą w ślepą uliczkę, czyli coś na wzór „kontrolowanego wentyla” w rodzaju Macierewicza i jego „śledztwa” smoleńskiego.

  Warto posłuchać JKM dla poprawienia sobie nastroju, gdy mówi np. o rządzącej w Brukseli bandzie maoistów, ale kto traktuje go do końca poważnie i wiarygodnie – sam sobie szkodzi.

 76. JO said

  ad. 64. Każdy z nas jest grzesznikiem i kategoryzowanie ludzi na katolików i niekatolików jest idiotyzmem- Zdrawko

  Przeciwnie, to jest naszym Zyciowym Obowiazkiem. I nie chodzi o rozpoznanie Katolika z Mowy a z Czynow I OWOCOW Jego.

 77. Boydar said

  Pan Easy Rider

  JKM jest niewiarygodny w każdym jednym wywiadzie, nie tylko w tym. Wszystko dalsze b. ładnie i trafnie Pan ujął. Pan robacznica nie operuje pojęciami moralności bo ich po prostu nie posiada. Ktoś, kto publicznie wygłasza oświadczenie „Sprawa Przemyka jest prosta i absolutnie niepolityczna. Któregoś dnia podpiwszy sobie, szedł z kolegami i wykrzywiał antyrządowe hasła. Policja wzięła go za chuligana, przyłożyła mu, a on taka chudzina i niestety nie przeżył”, nie ma zdolności honorowej. I nie tylko według Boziewicza. W mordę za to właśnie powinien dostać bo obraził człowieka (Przemyk był po maturze) który nie dość że mu nic nie zawinił, ale i w żaden sposób na ta obrazę nie mógł zareagować (trudno zareagować, kiedy się nie żyje).

  Pan NyndrO

  Babka Józefacka, Panie Nyndro, i jej dwóch znajomych meneli. Trudno o lepszych świadków, bo oni codziennie w tym biznesie robią i przegląd aktualności mają na bieżąco. I jeszcze Asz coś wspominał, ale uważam, że żartował, więc nie będę powtarzał.
  Nawiązując do akapitu poprzedniego, za GMO wypada JKM osądzić i powiesić. Jest to bowiem przykładanie ręki i autorytetu (sic!) do zbrodni na całej populacji. To nie jest sprawa kwalifikująca się do dania w mordę. Bo GMO to ludobójstwo i należy do właściwości sądów karnych a nie honorowych.

  Pan Minus

  Jeśli coś Panu kiedyś dowaliłem niesłusznie – przepraszam. Ja nie jestem wróżka (tfu!), nie wiem co komu w duszy gra, a odnoszę się tylko do układu słów w tekście. Co do Pańskich sęków; mogę tylko doradzić to : Pański przeciwnik musi mieć niezmąconą pewność, że go Pan żywcem zapier_doli, jeśli zacznie mącić przeciw Panu. Ta świadomość pozwala na kulturalne i bezstresowe układanie współpracy na praktycznie każdej płaszczyźnie życia społecznego. Słowa, to sprawa drugorzędna.

 78. NICK said

  P. Boydar.
  Widzisz Pan, kolejny z ‚chamburga’, znaczy Minus.:)
  Ale mnie nie lubi. 😦

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: