Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Amerykańsko-chińska „wojna” o…
  Mietek o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
  Jasiu PUKWATEREK o W propagującej LGBT reklamie g…
  Crestone o W propagującej LGBT reklamie g…
  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  UZA o Zanim padną salwy
  JADAM o W propagującej LGBT reklamie g…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  UZA o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja potrafi stawiać czoła wyzwaniom

Posted by Marucha w dniu 2014-07-24 (Czwartek)

Rejestratory pokładowe Boeinga-777, który uległ katastrofie, zostały przekazane do rąk ekspertów brytyjskich. W zasadzie, decyzja zostanie podjęta po wszechstronnym zbadaniu. Jednakże, można wnioskować, że Zachód już ma sprawcę tej katastrofy – nietrudno domyślić się, że ma to być Rosja.

Moskwa już znajduje się pod nie mającą żadnego precedensu presją międzynarodową. Na podstawie wątpliwych dowodów, przedstawionych przez Ukrainę, zachodni politycy i czołowe środki masowego przekazu wskazują na nią jako na źródło wszystkich problemów. W sposób najbardziej trafny tę tezę ujął premier Wielkiej Brytanii Dewid Kemeron: „Jeśli samolot zestrzelił ruch oporu, to Rosja powinna za to odpowiedzieć”.

Szeroko zakrojone naciski wywierane wobec Moskwy da się porównać do oskarżeń wysuwanych pod adresem Iraku w 2002 roku i Syrii w 2013. Celem oskarżeń jest zapędzenie Rosji do kąta, poddanie jej izolacji na arenie międzynarodowej, zepchnięcie na ubocze geopolityki, zmuszenie do rezygnacji z dążenia do pełnienia równoprawnej roli w rozstrzyganiu problemów na szczeblu światowym oraz regionalnym.

Moskwa wezwała do rezygnacji z wykorzystania tragedii do nieuczciwych interesów politycznych i przedstawiła własne względy co do ewentualnego rozwoju wydarzeń w niebie nad Donieckiem. Jednakże dotychczas nie otrzymała odpowiedzi na sformułowane przez nią pytania, ani też dowodów domniemanej winy powstańców, oświadczył wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Anatolij Antonow:

Padło oświadczenie, że dane wywiadu technicznego Stanów Zjednoczonych i zdjęcia satelitarne potwierdzają fakt wystrzelenia rakiety z terenów, znajdujących się pod kontrolą powstańców. Gdzie są te dane? Dlaczego nie przedstawiono ich opinii publicznej? Czy są jeszcze dopracowywane?. Dlaczego nie są skomentowane dane briefingu ministerstwa obrony Rosji?

Przedstawiciele amerykańscy wykluczyli wszelkie prawdopodobieństwo współudziału w tym wojskowych ukraińskich, gdyż samolot leciał rzekomo poza zasięgiem rakiet. Mam więc pytanie – czy ci Amerykanie są gotowi do odpowiedzialności za to, że to tak jest? Czy wiedzą, gdzie na Ukrainie znajdują się wszystkie wyrzutnie rakietowe? Jak Amerykanie mogą skomentować rosyjskie dane obiektywnej kontroli? Czy też po prostu nie mają nic do powiedzenia?

Najbardziej niezbitymi dowodami są dane kontroli obiektywnej, mianowicie, stacji radarowych, systemów sterowania ruchem lotniczym w rejonie, zgrupowania wojsk obrony przeciwlotniczej na trasie lotu samolotu, jak też ustalenie intensywności lotów lotnictwa wojskowego Ukrainy i lotnisk – baz. Szczególnie ważne są nagrania rozmów kontrolerów lotów z załogą samolotu i zespołów obsługi wyrzutni przeciwlotniczych między sobą. Wszystko to jednoznacznie znajduje się w dyspozycji wojskowych ukraińskich.

Dlaczego, jak dotychczas, nikt oprócz Rosji, nie domaga się niezwłocznego udostępnienia tych danych? – zadaje pytanie eks szef sztabu wojskowej obrony przeciwlotniczej Rosji, generał lejtnant rezerwy Aleksander Masłow. Jego zdaniem, Kijów powinien niezwłocznie udostępnić wszystkie te dane międzynarodowej opinii publicznej.

Jednakże, według dyplomatów rosyjskich, zamiast sprzyjać bezstronnemu dochodzeniu międzynarodowemu, władze kijowskie uprawiają jakąś tajną działalność, związaną z posiadaczami informacji służb dyspozytorskich Ukrainy i samymi dyspozytorami. Wszystko to można uznać za pracę w zakresie fałszowania faktów na korzyść waszyngtońskiej wersji wydarzeń, gdyż w rzeczywistości nie istnieją żadne dowody winy Rosji, – wyraża przekonanie starszy pracownik naukowy Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Siergiej Michajłow:

Całokształt sytuacji wokół katastrofy Boeinga w sposób jak najbardziej poważny jest polityzowany. Jasne jest, że stanowisko polityczne Stanów Zjednoczonych polega na tym, że sprawcą wszystkiego jest Rosja i że Rosja musi kapitulować. Rosja powinna, jak oni sugerują, wykorzystać swoje wpływy dla wywierania nacisków wobec ruchu oporu. Na czym z kolei mają polegać te naciski? Chodzi o to, że – nazwijmy rzeczy po imieniu – ci bojownicy ruchu oporu muszą popełnić samobójstwo: złożyć broń i poddać się w ręce gwardii narodowej oraz polityków kijowskich, którzy ostatecznie stracili już równowagę psychiczną. Hasło może być tylko jedno: Rosja jest winna wszystkiego i zawsze. Jest to rutynowe podejście amerykańskie, nie wymagające żadnych dowodów. Zresztą, żadne dowody, najprawdopodobniej, w ogóle nie istnieją.

Cóż, Rosja a Zachód mają obszerne doświadczenie w zakresie kryzysów w ich stosunkach, wszystko, co ma miejsce obecnie, nie wychodzi poza ramy historycznej normy. Przy tym Rosja nie stawia przed sobą celu strategicznego polegającego na konfrontacji z Zachodem, nie zamierza też sama siebie izolować. Jej strategia jest obliczona na dłuższą perspektywę i jest zabezpieczona zasobami. Jej cele natomiast mają charakter stabilny. Kryzys wokół samolotu malezyjskiego wykazuje, że Rosja potrafi stawiać czoła wyzwaniom.

http://polish.ruvr.ru

Komentarze 22 do “Rosja potrafi stawiać czoła wyzwaniom”

 1. qwerty93 said

  Jakoś nie pamiętam żeby Tel’Awizja żądała sankcji dla Ukrainy za masakre w Odessie.
  http://youtube.com/#/watch?v=QxcB0PI4ZLg

 2. qwerty93 said

  A wlasnie, skoro Gajowka to płatna ruska agentura to moglby mi to ktos przetlumaczyc, chocby na angielski?
  http://m.youtube.com/watch?v=RZ8sjMWhl-4&feature=youtu.be
  To jest podobno jeden z pierwszych materialow opublikowanych przez BBC rus, pozniej usuniety przetrwal w kopiach.

 3. maasteer said

  Ad 1 Qwerty93

  Tel’Awizja – 🙂 no niestety polskiej nie mamy!

 4. jowram said

  Wygląda na to, że rozpad Ukrainy stał się właśnie faktem – Premier Ukrainy podał się do dymisji – Zwalili samolot narobili burdelu, a teraz uciekają jak szczury z tonącego okrętu.

 5. maurycy said

  Sama katastrofa otwiera nowy etap zdziczenia wprost klamstwa ,informacji i calkowitego zwyrodnienia zasad moralnych Nieslychanie agresywna ,wariacka i maniakalna informacja osiagnela niespotykany dotad rozmiar falszU i calkowitej pogardy dla istnienia jakiejkolwiek informacji ! TeraZ w zasadzie o informacji jako takiej absolutnie nie moznaj uz mowic ! Informacje zastepuje belkot dziennikarzy – bandytow w srodkach przekazu ktory nalezy podac ogluionym ludziom ! Niestety dotyczy to takze Radia Maryja ktore w sprawie Ukrainy niczym nie rozni sie od TVN 24 !!! Te Radio juz w zasdzie chyba lepiej zeby przestalo istniec i oglupic ludzi ! komu ono w zasadzie sluzy ? Nie mozna mowic o wolnosci ,prawdzie a samemu glosic falsz i dokonywac manipulacji pod szyldem ,,katolicki glos w twoim domu !

 6. Zerohero said

  Za WP

  „Klub PiS złożył w sejmie projekt uchwały, w którym obarcza prezydenta Rosji Władimira Putina odpowiedzialnością za „zamach na cywilny samolot”, czyli zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych. Uchwałę krytykują PO, PSL i Twój Ruch, a popiera ją Sprawiedliwa Polska. W projekcie uchwały „w sprawie odpowiedzialności za zamach na cywilny samolot” PiS pisze o zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych. Przypomina, że w wyniku katastrofy samolotu śmierć poniosło blisko 300 osób. „Dotychczasowe ustalenia wskazują, że odpowiedzialność za tę zbrodnię, do której doszło w czasie trwającej od kilku miesięcy agresji zbrojnej przeciwko Ukrainie, ponosi prezydent Rosji Władimir Putin” – czytamy w projekcie uchwały. PiS przekonuje, że eskalacja działań wojennych w tym regionie zagraża pokojowi w Europie i w świecie. „Społeczność międzynarodowa musi mieć pewność, że sprawcy zamachu na cywilny samolot zostaną ukarani, a państwo, które wywołało konflikt poniesie polityczne konsekwencje swoich działań” – czytamy w uchwale.

  Agresji przeciw Ukrainie. Ha. A ja myślę, że posłowie klubu PiS mają agresję we własnych d..ch gdy są na randce. I kto udowodni, że jest inaczej?

 7. Griszka said

  @5
  Rozumiem, że dowodami w tej sprawie są sfabrykowane klipy i zdjęcia z mediów społecznościowych, które niedawno zostały usunięte przez ukraińskie służby specjalne. Jeszcze nie ma ustaleń międzynarodowych ekspertów, ale Kaczyński i Macierewicz wiedzą lepiej. Polska po raz kolejny pcha łapy w czyjeś drzwi bez pytania o zgodę. Na pokładzie samolotu nie było żadnego polskiego obywatela.
  W ogóle wyślijmy więcej polskiego sprzętu wojskowego w tamten rejon. Wtedy na pewno nie dojdzie do eskalacji konfliktu.

  @2
  Nie wiem czemu ten materiał usunęli. Według mnie szkoda czasu na tłumaczenie.

 8. jowram said

  Wywiad z tajemniczym dowódcą polowym powstańców donbaskich [PL]

  Rozpoczniemy natarcie, kiedy przeciwnik wyczerpie siły

  https://piotrbein.wordpress.com/2014/07/24/wywiad-z-tajemniczym-dowodca-polowym-powstancow-donbaskich-pl/

 9. m.oskar said

  do sieci przeciekła treść rozmowy telefonicznej Poroszenko i Obamy w sprawie Beoniga 777.
  jeden z pracowników personelu rządu Ukrainy za 1.000.000 dolarów sprzedał korespondentowi jednej z agencji prasowych w Niemczech nagrane rozmowy telefoniczne między USA i Ukrainą, które odbyły się 22 lipca pomiędzy godzinami: 18-53 -19-12 czasu europejskiego.Nagranie zostało przeniesione do Berlina, a o treści była natychmiast poinformowana Merkel. Kazała „w każdych warunkach, treść tej rozmowy w mediach nie ujawniać.” Jednak jeden z oficerów niemieckich tajnych służb (prawdopodobnie pracujących w Polsce) przekazał zapis rozmowy Poroszenko-Obama w Warszawie do rosyjskiej ambasady. Zapis bardzo długi a warto przytoczyć tylko jeden z fragmentów:
  „Poroszenko: – Barack, jestem zaskoczony i zdenerwowany swoją niekonsekwencję w raportowaniu przyczyn zniszczenia Boeinga … To Zwracamy do separatystów, a następnie do Moskwy, a potem nagle oświadcza, że dowód jej zaangażowania w tym przypadku nie jest … Jesteśmy od początku zgodni do trzymania się jednej pozycji … Ale jeśli nadal na sporządzanie takich oświadczeń, trudno będzie oprzeć się Moskwie …
  Obama: – Spokojnie, Peter. Ty najwyraźniej źle zrozumiałeś naturę naszych aplikacji … powiedzieć „niedostępne” … Ale dużo pracy na nim … Ale teraz trzeba pracować dużo więcej do … do … do … by wszystko wyglądało to wiarygodne, jak to możliwe … Zrobiłeś duży błąd, wysyłając to bardzo … rosyjski wojownik … mam go … a teraz, i będziemy bardzo trudne wyjaśnić światu … dlaczego było to konieczne. ..
  Poroszenko: – Nie mieliśmy pewności, że ziemia się uda … musiałem sprawdzić … i błądzić …
  Obama – Wiem, wiem … Ale to nie jest w naszych zrozumienia struktury zdarzeń … A teraz w rękach rosyjskich kolejny atut …
  Poroszenko: – Jak to się stało, jak to się stało …
  Obama: – Peter, widzisz, co się stało jest złe … To jest … To znaczy, że twój samolot, który przyleciał po nas … To dodaje wiele kłopotów …
  Poroszenko: – Oboje zaprzeczył wszystko i nie zaprzeczy … Najważniejsze, aby nikt z was, nie potknął się o tych dziwnych wypowiedziach o jego niewinności rosyjskich … Ty i ja nie odbiegają w tym … W przeciwnym razie trudno będzie …
  Obama: – Będziemy wspierać Cię we wszystkim … Płyniemy na tej samej łodzi … Nie wahaj … Chociaż zakończeniu naszą ogólną kunktatorstwo planu … To musiało się stać trochę wcześniej …
  Poroszenko: – Ale jesteś świadomy poziomu szkolenia naszych specjalistów …
  Obama – Obawiam się, że niektóre z tych ekspertów nie wygadać … Rosjanie prawdopodobnie już zaczęli na nich ich polowanie … Spróbuj zapisać te jego ludzi … Jeśli otworzysz usta …
  Poroszenko: – Rozumiem … Będziemy mieć pewność, że nigdy nie otworzą usta …
  Obama: – Należy ściśle kontrolować wszystkie dokumenty i świadków … To może zniszczyć cały nasz plan …
  Poroszenko: – A co z czarnych skrzynek … wysłanych do Anglii, aby ich eksperci … pracowali w kontakcie z Brytyjczykami … Ale Rosjaninie wymagają dostępu do tych magnetofonów czy cokolwiek … Jest to bardzo niebezpieczne i dla nas, dla Ciebie … rosjan, w pobliżu nie powinno być … w przeciwnym razie …
  Obama – Rozmawiałem już w tej sprawie z Cameronem … Wszystko będzie dobrze … Jego ludzie zrobią coś złego „…

  Fragment z transkryptu tej rozmowy Poroszenko Obamy i zostanie dzisiaj przekazany Reuterowi.
  http://www.li.ru/interface/pda/?jid=2125404&pid=331795866&redirected=1&page=0&backurl=/users/2125404/post331795866/

  w tym kontekście zrozumieć łatwiej dlaczego szczur Jaceniuk zwiał dzisiaj z tonącego ukrojskiego okrętu

  duzi chłopcy bawią się w politykę

 10. Ex said

  @4 Tak jest, banderowskie chazarskie ścierwa wieją. Destination Israhell.

 11. Romank said

  Z filmiku warto posluchac kobiety naocznych swiadkow..one poetwierdzaja obecnosc mysliwcow dwoch w sasiedztwie innego samolotu..i wybuchy wysoko w przestrzeni..wazna tez wypowiedz powstanca, ktory mowi ze te samoloty caly czs ich nekaja i bombarduja, io gdyby mieli odpowiedni sprzet sprobowali by sie ich pozbyc….
  To jednoznacznei uwiarygadnia i Kozakow i Rosjan,,,dlatego chyba zdjeli..z BBCrus

 12. podczaszy said

  Brytyjski regulator Ofcom, w oświadczeniu przekazał, że otrzymał liczne skargi na Russia Today na temat nieobiektywnego sposobu przekazywania informacji o katastrofie malezyjskiego samolotu MH17. Aktualnie Ofcom jest trakcie oceny i decyzji, czy dochodzenie zostanie wykonane w odpowiednim czasie.

  Kolrejne dochodzenia mogą doprowadzić do utraty brytyjskiej licencji, co oznacza, że Russia Today musiałaby starać się o nową koncesję w innym kraju, a kanał RT musiałby zostać wycofany z kablówek, platform i hoteli na całym świecie.

  http://satkurier.pl/news/103276/russia-today-ma-problemy-z-brytyjskim-ofcom.html

  Czy Sakiewicz rzuci sie na organizowanie marszy w obronie wolności słowa jak to było w przypadku marszy TVTRWAM? 😉

 13. podczaszy said

  US Intel releases footage of Vladimir Putin climbing down Brooklyn Bridge after flag placement
  Najnowsze zdjęcie Putin w USA;)

  http://www.activistpost.com/2014/07/us-intel-releases-footage-of-vladimir.html

 14. gracjusz said

  „szczur Jaceniuk zwiał dzisiaj z tonącego ukrojskiego okrętu”

  to jest mimo wszystko złowroga wróżba. Na tonącym okręcie pozostanie kilkadziesiąt milionów ludzi skazanych na zatopienie.

  Co do jaceniuka: chyba nie zwiał. Wyjedzie do kumpli w Szwajcarii na urlop. To byłoby za proste z „ucieczką”. ( bijatyka w ich „parlamecie” wg mnie była wyreżyserowana )
  Idzie jesień a z nią sezon grypowy. Ukraina kilka lat temu, miała test laboratoryjnej świńskiej grypy. A oczyszczenie ukrainy z banderowców i moskali jest nieodzowne w przypadku ewakuacji izraelskiego okrętu zatopionego przez Izrael 🙂

 15. qwerty93 said

  Re 11
  Dziekuje.

 16. revers said

  no nie takie wodne zatopienie, czynsze na ukrainie wzrosly o 400% i konca nie widac, a to dopiero pelnia lata, na zime trzeba liczyc grzany czynsz a gazu niet lub bedzie drogi, beda ukraincy mieli lepsza transformacje jak transformacja balcerowicza.

 17. Marcin said

  Ad 15
  Obawiam się,że część tych ludzi będziemy mieć wkrótce w Polsce.

 18. Romank said

 19. Guła said

  ad 15
  Są opóźnieni w transformacji …
  Ale to nie znaczy że nasze ceny nie będą współgrać z tymi na Ukrainie. Właśnie podnieśli nam minimalny zarobek na 14,29 (brutto) za godzinę wiec netto wyniesie około 7-8 zł.
  Nic darmo.
  Nikt jeszcze nie określi minimum (z wyszczególnieniem) potrzebne do życia., na wzór status quo ante

 20. Guła said

  No bo i po co to gojom?

  Aha …

 21. revers said

  po co gojom Boog i Buk ?

 22. krzysztofm said

  Ad. 9

  Obama – Obawiam się, że niektóre z tych ekspertów nie wygadać … Rosjanie prawdopodobnie już zaczęli na nich ich polowanie … Spróbuj zapisać te jego ludzi … Jeśli otworzysz usta …
  Poroszenko: – Rozumiem … Będziemy mieć pewność, że nigdy nie otworzą usta …

  Ten psychopata zamierza zabić wszystkich tych, którzy mogliby coś ważnego powiedzieć o tej sprawie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: