Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kozicki o podboju Rosji

Posted by Marucha w dniu 2014-07-25 (Piątek)

Stosunek Zachodu do Rosji od z górą dwustu lat wyraża się niezmiennie w próbach realizacji strategii politycznej zmierzającej do jej uzależnienia. Strategia ta realizowana jest dwutorowo, przez podbój gospodarczy (vide działania kajzerowskich Niemiec przed I wojną światową), względnie w drodze podboju militarnego (wyprawa Napoleona na Rosję).

Nierzadko obie metody splatają się w ramach jednej polityki (jak w przypadku III Rzeszy).

Współczesna strategia Zachodu zasadniczo nie odbiega od wskazanego modelu – polityka gospodarcza przeplatana jest z mniej lub bardziej jawną polityką wzniecania irredenty w granicach dawnej sfery wpływów. Współczesne wydarzenia na Ukrainie nie są tu żadnym wyjątkiem, a jedynie kolejną odsłoną konsekwentnie realizowanego planu przy użyciu dostępnych w danym czasie metod.

Zagadnienie stosunku Zachodu do Rosji analizował niejednokrotnie na łamach przedwojennej prasy Stanisław Kozicki. W artykule zatytułowanym „Gospodarczy podbój Rosji”, opublikowanym na łamach „Gazety Warszawskiej” z 19 marca 1929 r., polityk wskazywał na dwie możliwe drogi rozwoju Rosji:

„W pierwszym wypadku kapitał światowy, to znaczy posiadacze tego kapitału, będzie eksploatował Rosję, stosując się do żelaznych praw rządzących życiem gospodarczem i mając możność organizowania tej eksploatacji w ramach otrzymywanych koncesyj, lud rosyjski zaś skrępowany prawami i przepisami, wynikającemi z antyżyciowej doktryny, będzie spychany do roli niewolnika na swej własnej ziemi – utraci nietylko niezależność polityczną lecz i wolność życia po ludzku.

W drugim wypadku z wielkiej katastrofy i bezmiaru cierpień (chodzi o rewolucję bolszewicką – przyp. M.M.) wyniknęłaby przynajmniej dla ludu rosyjskiego ta korzyść, że mógłby ocalić swą niezależność gospodarczą i – powracając do zgody z prawami rządzącemi życiem ludzkiem na ziemi – mógłby się stać panem swych bogactw i wyniki swej pracy zużytkować na pożytek przyszłych swoich pokoleń. Zbyt mało znamy Rosję obecną, by się odważyć na jakiekolwiek przewidywania. To wszakże jest dla nas jasne, że jesteśmy świadkami tego, jak kapitał międzynarodowy idzie krok za krokiem do opanowania rządu nad ludzkością. Powołanie do życia Banku Międzynarodowego oraz podbój gospodarczy Rosji – oto dwie zdobycze kapitału międzynarodowego, które dałyby mu taką potęgę, jakiej nigdy jeszcze dotychczas nie posiadał”.

Pierwszy z warunków wymienionych przez Kozickiego już zaistniał, parabank światowy funkcjonuje. MFW powoli obejmuje swą kuratelą póki co „tylko” Ukrainę, do niej też, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, odnosił się będzie zarysowany powyżej scenariusz. „Międzynarodowy kapitał” z planów podboju Rosji z całą pewnością jednak nie zrezygnuje. Smutnym pozostaje tylko fakt, że współczesne polskie media, od ćwierćwiecza podobno, „wolne” (jest to wszak wolność swoiście definiowana, oznacza bowiem możność podejmowania antypaństwowych operacji podsłuchowych przez antykatolickie tygodniki) niezmiennie pozostają na jego utrzymaniu, mając za zadanie utrzymanie Polaków pod parą „wojny polsko-ruskiej”.

Na odcinku rosyjskim, czy szerzej wschodnim (vide Białoruś), nie istnieją bowiem u nas cywilizowane standardy rzetelności dziennikarskiej. Nie jest to jednak zjawisko nowe, jak zauważał jeden z badaczy: „S. Kozicki nie mógł powstrzymać się od krytycznych uwag pod adresem świata dziennikarskiego, komentującego wydarzenia za wschodnią granicą Polski. Zarzucał mu (…) brak obiektywizmu, tendencyjność, pisanie z odgórnie założoną tezą. Konstatował: «To, co się w naszej prasie podaje o stosunkach rosyjskich, to są rzeczy stojące poniżej najmniejszych wymagań. Nie ma nic gorszego niż nieświadomość i dawanie wiary tendencyjnym bredniom»” (A. Jaeschke, „Problematyka rosyjska w publicystyce Stanisława Kozickiego w latach 30. XX w.”, [w:] „Myśl i polityka. Księga pamiątkowa dedykowana profesorowi Jackowi Marii Majchrowskiemu”, t. II, Kraków 2011).

Nihil novi.

Maciej Motas
Myśl Polska, nr 29-30 (20-27.07.2014)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 3 do “Kozicki o podboju Rosji”

 1. ENKI said

  Cytat z książki Michała Kołodziejskiego „Takahashi Korekiyo”: Jacob Schiff, podobnie jak rynek angielski, zakupił w 1903 r. od rządu Japońskiego obligacje wojenne na sumę 5 milionów funtów. I tak tłumaczył podjęta decyzję:
  „Zrobiłem tak, ponieważ Japonia prowadzi wojnę z Rosją, oraz dlatego, że złoto będzie właśnie na ten cel przeznaczone. Jestem Żydem. Wielu z naszych braci mieszka w Rosji. Rosja prześladuje moich rodaków. Tak naprawdę, polityka carskiej Rosji to historia eksterminacji Żydów….Modlę się za zgubę carskiej Rosji.
  Tymczasem Japonia rozpoczęła wojnę z Rosją. Jeśli Japonia wygra, w Rosji z pewnością wybuchnie rewolucja, upadnie carat. Żywiąc taką właśnie nadzieję, bez wahania postanowiłem pożyczyć Japonii złoto.” (s.37)

 2. JO said

  W PRL Bis nie znam ani jednego juz nawet wielkiego gospodarstwa rolnego nieuzaleznionego od ZAchodniego Kapitalu I Jego Talmudycznego Prawa.

  Co gorsza, poki co nie widze ani jednego Rolnika, ktory by nazekal na zaistniala sytuacje cieszac sie niezmiernie, ze dostanie troche groszy jak zostawi odlog ziemi na tzw dzikie zwierzeta – zajace, ptaki.

  Ci co Wyjechali I skupuja od maloronych ziemie zgodnie z Talmudycznym Planem tylko czekaja na Rodzin porazki, Dramaty , Tragedie by w tym momenciekupic od nich ziemie za bezcen.

  Slepota, kr-tkowzrocznosc, egoism, glupota, kosmopolityzm, pogarda dla wlasnego narodu….po prostu zdeprawowowany , upadlu motloch, bo juz nie Narod Polski

 3. Siggi said

  Komentarz z sieci;

  Rosja jest dziś 5 na świecie eksporterem zbóż. Rosyjskie produkty idą głównie na rynek Chin, Indii (2,6 miliarda kupujących – 300 milionów klasy średniej, czyli ludzi o dochodach 90 000 USD rocznie i powyżej). Rynek USA i Europy to zirca 1 miliarda ludzi, około 300 milionów zalicza się do klasy średniej – siła nabywcza porównywalna. Tylko w USA i UE klasa średnia się kurczy, a w Azji rośnie 5% rocznie.
  Rosjanie kupują niemalże najwięcej nowych samochodów osobowych w Europie – więcej kupują tylko Niemcy. Rosyjski rynek produkcji samochodów jest kilkakrotnie większy niż polski – w tym produkcja własnych marek (Łada, AutoWaz, Kamaz i wiele innych a do tego montownie aut zachodnich). Zapomniałeś o przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym, gdzie nowoczesne technologie liczą się najbardziej – to wszystko w Rosji bardzo się rozwija. Teraz porównaj to do kraju nad Wisłą. Po prostu żenada…

  B O Ż E !!! Ch r o ń Rosję !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: