Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  Anteas o Będziemy drugą Japonią?
  Zbigniew Kozioł o Prawybory niedemokratyczne
  Mietek o Kłamstwo założycielskie czyli…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof o Będziemy drugą Japonią?
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Będziemy drugą Japonią?
  Mietek o Będziemy drugą Japonią?
  Siekiera_Motyka o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Gnostyk o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Mury polskiej wrogoś… o Mury polskiej wrogości
  lewarek.pl o Pożegnanie z Europą?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Inż. K. Cierpisz: Cud Jarosława i zestrzelenie na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-07-26 (Sobota)

„Polacy to jedyny naród w Europie, który jeżeli już ma jakąś reprezentację, to jest ona tylko żydowska” – pisze autor.

Poniższy tekst, link: http://gazetawarszawska.eu/2014/07/24/cud-jaroslawa-zestrzelenie-na-ukrainie – jest nie tylko jednym z najważniejszych w twórczości inż. Krzysztofa Cierpisza, ale można go też umieścić wśród najlepszych polskich analiz, dotyczących aktualnych problemów w kraju i w Europie Środkowo – Wschodniej. Warto przeczytać, nawet dwukrotnie.

Cud Jarosława i zestrzelenie na Ukrainie

Ostanie wydarzenia w świecie, skupiające uwagę na granicy ukraińsko – rosyjskiej, tylko pozornie mają cokolwiek wspólnego z Ukrainą jako tradycyjnie suwerennym państwem, gdzie świat przejawia swą niekłamaną troskę o jej suwerenność.

To choćby z tego powodu, że Ukraina jest tworem śmiesznie sztucznym i takie państwo czy naród w rzeczywistości nie istnieją. Toteż żadna siła polityczna w świecie nie traktuje Ukrainy poważnie jako suwerennego partnera, poza naturalnie Polakami, którzy jako autentyczny paw narodów tylko patrzą, aby i tam znaleźć sobie kolejnego oprawcę, który by na Polskę napadał, grabił, gwałcił i podpalał, a dzięki czemu polska martyrologia znowu będzie na wokandzie – co jest Polakom notorycznie niezbędne.

Z zachowania społecznego w Polsce – obłąkania medialnego widocznego na każdym kroku, ale też i patologii umysłowej u zwykłego zjadacza chleba – wynika prosta konkluzja mówiąca, że tak jakby Polakom mało było wewnętrznego terroru żydowskiego, który do spółki z bandziorami pruskimi i anglosaskim spuszcza z Polski ostatnie krople krwi. Ale trzeba im przysporzyć coraz to nowych obszarów autozagłady i taką przestrzenią jest akurat – tak się to składa – Ukraina. Tam też – patrząc już zupełnie obiektywnie – pojawia się potrzeba dostawcy mięsa armatniego w agresywnej wojnie żydów przeciw Rosji i rola ta przypada głównie Polsce, bo tylko Polacy są pod ręką, no i lubią umierać za obcych, a co też jest prawdą obiektywną.

Gwałtowność i nachalność mediów w Polsce, omawiających wydarzania na wschodzie, mają uczynić „kwestię ukraińską” polskim „być albo nie być”. Losy Ukrainy mają stać się intelektualną obsesją Polaka, który ponownie ma się sprawdzić jako niestrudzony internacjonał chuligańskich wojen.

Rolą przypisaną Polakom będzie odsiecz kijowska, która jednak nie ma się skończyć na Majdanie, ale na murach Kremla – tak to już można sobie wyobrazić: polski żołnierz zawodowy rozpędzi się na Kijów, ale zatrzyma się dopiero na Kremlu, na jego murach. Mury te zdobędzie, profesjonalnie zastrzeli Putina, ale potem skromnie, znając swoje miejsce w szeregu, poprosi żyda o to, aby to on, spadkobierca Starego Testamentu, wbił głowę prezydenta Rosji na oszczep i pokazał światu twarz tej zabitej bestii. Tym Dawidem od pokazywania głowy Włodzimierza Putina na kiju będzie weteran izraelski. Będzie to osobnik godny i szybko zjawi się Kremlu, jego adres jest znany polskiemu MSZ w Warszawie, gdyż jest również i polskim weteranem, to jeden z tych żydów, którzy strzelali polskim bohaterom wojennym w tył głowy, a teraz Polska płaci mu rentę.

To ten słabo ukryty motyw – ścięta głowa Putina, obnoszona zwycięsko na murach Kremla, leży u podłoża histerii massmediów w Polsce, które szykują Polaków do pomszczenia na Rosji i Rosjanach odwiecznych krzywd żydo-ukrainy.

Po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu, wystawionego na strącenie przez kontrolerów lotniczych w Kijowie, ta typowa PRL-owska rusofobia zamieniła się w autentyczny amok potrzeby odwetu, którym zionie każdy polski prelegent telewizyjny, intelektualista czy autorytet moralny. O „polskich” politykach nawet nie ma co wspominać, bo ci od dnia Okrągłego Stołu mówią jedynie to, co im się każe, a myślenie od razu kojarzy im się z antysemityzmem, więc od niego stronią, aby nie popaść w grzech nienawiści.

To właśnie ta histeria, po prowokacji zestrzelenia boeinga, dokonała cudu zjednoczenia „prawicy” tzn. PIS-u, Ziobry i Gowina. Dostali oni telefony z instrukcjami, że mają się zjednoczyć – bo wymaga tego powaga chwili. Chodzi tu o to, że ten obecny rząd PO trzeba wymienić i to nie dlatego, że on jest zły, bo źle rządzi, gdyż w Polsce „złe rządzenie, to dobre rządzenie”. Problem z Tuskiem polega na tym, że PO już się nie sprawdza, gdyż nie porywa tłumów i na bazie opatrzonych telewidzom miernot tego rządu nie można budować medialnego entuzjazmu „naprawy państwa”, a który to entuzjazm ma rzucić Polaków do „naprawy państwa” pod kierunkiem sprawdzonego bojowca Jarosława Kaczyńskiego. I tu – co pewne – bo zaplanowane, też stanie się cud i to niejeden, bo po wybuchu entuzjazmu „naprawy państwa” szybko się okaże, że ta naprawa musi poczekać. Bo najpierw trzeba dokonać wspomnianej odsieczy kijowskiej. Bo „naprawa państwa” ma odbyć się przez naprawę Ukrainy, a do czego polski najazd na mury Kremla jest niezbędny.

Tak więc wkrótce telewizja objawi to, że stodoła płonie i to Tusk tę stodołę podpalił, a Kaczyński będzie ją gasił i to będzie ten entuzjazm, który skupi masy przy nowym wodzu. Potem zaś – jak powiedziano – okaże się, że Ukrainie trzeba pomóc i stodoła może poczekać. W końcu po udanej misji kijowskiej Ukraińcy masowo wjadą do Polski i to szeroką ławą, i pomogą gasić tę stodołę, i to tak gorliwie, jak tylko to oni potrafią, a co niedobitki Wołynia dobrze wiedzą.

Więc – co widać w telewizji – potrzeba chwili wymaga, aby na miejsce starych obiboków wpuścić do obiegu nowych starych niedołęgów, których profesjonalna telewizja zgrabnie przerobi na mężów opatrzności. A przy okazji robiona im międzynarodowa klaka pochwali polską lojalność wobec sojuszników, bitność żołnierza i jego bezinteresowność, ofiarność w cudzym merkantylnym interesie. Ta atmosfera „zachodniego” uznania, akceptacji i pochwał sprawi, że Polacy – jak jakieś wyżły – tym bardziej jeszcze zaczną się ślinić na widok rosyjskiego zbója, który pogwałca powszechnie uznane normy wolności i demokracji i jako taki musi być ujarzmiony polską ręką, i polski marsz na mury Kremla będzie gotowy.

Niestety – będzie tak jak kiedyś: „za naszą i waszą wolność”, a nawet i gorzej, bo przecież nigdy nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy. Najpierw będzie wielka nadzieja, a skończy się jak zwykle – klęską, ale teraz nie będzie już do czego wracać. Wtedy, drzewiej, Polacy mieli jakieś stałe zasoby materialno–ludzkie i po niepotrzebnej utracie krwi mogli się jakoś odbudować, aby dalej przetrwać. Nikt ich nie eksterminował tak jak dzisiaj, bo istniało papiestwo, które Polaków broniło (nawet przed ich własną głupotą), a państwa rozbiorowe kierowały się etyką chrześcijańską. Nawet żydzi nie mordowali Polaków powszechnie, może z wyjątkiem powstań, gdzie zawsze – w newralgicznym momencie – wbijali Polakom nóż w plecy.

Teraz tak dobrze już nie jest, pod ciosami soboru upadło papiestwo, na naszych oczach rozwalane jest ono do reszty przez bezwstydnego półinteligenta Bergoglio, zakazana został etyka chrześcijańska w państwach ościennych, a w Polsce rządzi żydowskie rozpasanie.

Głębokie rany po II wojnie światowej, PRL-owski ucisk i ekonomiczna nieefektywność, powojenna aborcja rzędu 20-30 milionów Polaków, późniejsze wyniszczenie gospodarki państwowej, wyprzedaż wszelkich zasobów narodowych w ręce obcego kapitału, z obecnie bezprzykładnym drenażowym systemem opodatkowania, który jest wielokrotnie skuteczniejszym narzędziem wywłaszczeniowym, niż wywózki na Syberię lub hitlerowskie roboty przymusowe. To w parze z całkowicie niekontrolowanym przez społeczeństwo systemem emisji złotego i jego „wolnej” wymiany sprawia, że Polacy 70 lat po katastrofie II wojny światowej nie mają jakiekolwiek bazy duchowej, materialno – ekonomicznej jako zaplecza odbudowy, a utracili wszystko to, co takim trudem zbudowano po wojnie.

A w Europie nie ma już ani jednego państwa europejskiego i znikąd nie padnie nawet jedno słowo w naszej obronie, bo w końcu każdy naród jest kowalem swego losu, a nie cudzego – jakby to ciągle chcieli Polacy. Szykowana zatem akcja „naprawy państwa” objawi się pod sztandarem „za naszą i waszą wolność”, a która z kolei będzie wyprawą kijowską, czyli faktycznie polską szarżą na mury Kremla, a to stanie się naszym gwoździem do trumny.

*                                    *                                     *

Sama sprawa gwałtownego zaostrzenia kryzysu w Doniecku nie ma nic wspólnego z zamachem na samolot z Holandii do Malezji. Stany Zjednoczone oburzające się na podłość tego zamachu szybko formują szyki zbrojne przeciw sprawcy: Rosji. A przecież – na własnym podwórku – do tej pory nie znaleziono sprawców zamachu na WTC 9/11, a wszyscy wiedzą, że poganiacze wielbłądów z Afganistanu nie mogą sterować wielkim samolotami, a nawet gdyby, to żaden z nich nie mógłby trafić w wieże WTC, a nawet i dotrzeć czy choćby nakierować samolot na Nowy York, co jest oczywiste. Sprawa WTC jest nierozwiązana i to jako już kolejna. Np. USA doświadczyły żydowskiego ataku lotniczego na USS Liberty: w 1967 myśliwce Izraela zaatakowały ten amerykański okręt wojenny i zabiły (podstępnie zamordowały, bo to był okręt sojuszniczy) 34 członków załogi, zraniły dwustu, a cel był jasny: zamordować wszystkich przez zatopienie okrętu! Mimo upływu lat USA nie podniosły tej sprawy w jakikolwiek sposób. Skąd zatem zainteresowanie Amerykanów cudzymi kłopotami, Ukrainą?

Jeżeli zaś chodzi o porównanie kont terroru lotniczego, to historia wojskowych zamachów na samoloty cywilne jest dość czytelna. Na płaszczyźnie międzynarodowej to USA są terrorystą powietrznym, a nie Moskwa. O ile ZSRR zawsze strącał swoje własne cywilne statki powietrzne, które chciały uciec z jego terytorium, to na tym się kończyło i wydarzenie nigdy nie wychodziło poza granice państwa. Sprawa zaś na nowo podjętego (przez znanych oszustów smoleńskich) zamachu na koreański samolot w 1983 roku Korean Air Lines Flight 007 jest arcyprosta: nie ma dowodu na to, że samolot ten wleciał na terytorium ZSRR. To że ZSRR przyznał się do zestrzelenia nie jest dowodem. http://gazetawarszawska.eu/2014/03/16/frequently-asked-questions-concerning-downing-kal-flight-007/.

Na pokładzie znajdował się kongresman Larry McDonald, który był ostatnim antysemitą w amerykańskim establishmencie, a jak wiadomo antysemitów wolno zwalczać, pod czym podpisał się niechlubnie posoborowy papież Jan Pawel II. Zamach na ten samolot nie miał nic wspólnego z ZSRR, a był planowany przez ośrodki będące pod kontrolą CIA i to tak dalece, że były prezydent Richard Nixon, który już znalazł się na pokładzie tego samolotu (siedział koło McDonalda) został z niego wyciągnięty siłą. USA – jako ofiara tego zestrzelenia – nie wystąpiły również o jakiekolwiek odszkodowanie od ZSRR, co przecież Amerykanie mają w nawyku.

Nie było to jedyne morderstwo polityczne w USA w ostatnich czasach, żydzi zastrzelili prezydenta Kennedy’ego, a nikt w USA nie robił żydom wymówek i nie groził inwazją ani Izraela, ani Banku Rezerw Federalnych, który przecież jest pod nosem Białego domu. Do amerykańsko-żydowskiego terroru wobec statków powietrznych pasażerskich należy zaliczyć też atak na Egipt Air Flight 990, gdzie samolot ten w drodze z USA do Egiptu został najprawdopodobniej porwany przez komandosów ukrytych na pokładzie i rozbity o wody Atlantyku. Pasażerami byli między innymi wysocy oficerowie sztabowi armii Egiptu, którzy specjalizowali się w kontrolowaniu zbrojeń nuklearnych Izraela. Podejrzanie pada bezpośrednio na Mossad, a Egipt nigdy nie uznał wyników prac amerykańskiej komisji wypadkowej, która prowadziła śledztwo.

Podobnie zestrzelenie „omyłkowe” przez armię Ukrainy rosyjskiego tupolewa miało charakter wyraźnie przestępczy, a nie przypadkowy, sprawę wyciszono, a żydzi z Izraela (zginęli na pokładzie) nigdy nie zażądali od Ukrainy odszkodowania – co też rzuca się w oczy. Podobnie było z ukraińskim flight AHW 2137, który wiózł do Iranu 40 inżynierów lotniczych Antonowa. Mieli oni pomagać Irańczykom w produkcji lotniczej, ale samolot nie doleciał, bo się rozbił i przyczyn tego rozbicia nigdy nie podano w wiarygodny sposób.

Obecny zaś zamach na boeinga odwrócił całkowicie uwagę świata od żydowskich mordów na Palestyńczykach, gdzie na moment pisania tego tekstu liczba ofiar sięga ponad 400 zamordowanych ludzi, kilka tysięcy rannych i 35 000 wypędzonych, uciekających przed bombami. Uzbrojeni po zęby żydzi mordują wszystko to, co się tylko rusza, co stoi im na drodze. Pretekstem do tego było porwanie trzech żydowskich studentów i ich rzekome zamordowanie przez Hamas. Plotki w Izraelu zaś mówią wyraźnie, że „porwanie” był zaplanowane przez Mossad i dla wielu było to wiadome na prawie tydzień przed uprowadzaniem i zamordowaniem. Według tychże plotek historia z porwaniem trzech żydów na terytorium kontrolowanym przez wojsko Izraelskie jest komentowana jako wręcz śmieszna – bo całkowicie nieprawdopodobna, a to ze względu na to, że tam każdy metr kwadratowy ziemi jest pod kontrolą armii i w tamtym miejscu żaden Hamas nikogo porwać nie może.

Później zaś, już zupełnie w realu, złapano zwykłego chłopaka palestyńskiego i spalono go żywcem, informując szeroko ludność palestyńska o tym fakcie. Tak to świadomie zaplanowano wywołanie rozruchów, na które armia izraelska była już przygotowana i rozpoczęła się rzeź ludności. Co było do przewidzenia, w Europie akcja ta doznała zbytniego i negatywnego rozgłosu. Odwrócenie uwagi od Izraela poprzez zamach na malezyjski samolot nad Ukrainą jest ewidentnym motywem zestrzelenia tego samolotu, przy czym – nie jest wykluczone – mogły być tu równolegle brane cele dalekosiężne, jak właśnie planowany najazd Polaków na Kreml.

To zestrzelenie musiało być zaplanowane znacznie wcześniej i kto wie, czy nie sięgające okresu, kiedy zaginął inny malezyjski samolot z pasażerami. Przy czym zaginięcie tamtego malezyjskiego samolotu raczej nic nie miało wspólnego z potrzebą porwania jego pasażerów, ale samolot ten mógł być użyty jako ładunek nuklearny do ataku terrorystycznego na Pekin, gdzie uderzono by w Chiny, a postraszono Moskwę. Tak Moskwa, jak i Pekin mogły się w tym zorientować i samolot ten zniknął z tego właśnie powodu, a możliwe, że poleciał z powrotem do Izraela (odwiózł bombę jądrową). To bomba nuklearna na pokładzie tamtego samolotu prosto wyjaśnia solidarne zacieranie śladów jego lotu przez wiele państw, kiedy w innym przypadku ktoś – tylko przez zwykłą nieuwagę – pozostawiłby jakiś ślad. Potem nawet pojawiły się jakieś odgłosy w Sieci, że identyczny samolot malezyjski (do zaginionego) na miesiące przed zniknięciem był widziany w hangarach w Tel Aviv, a jego właścicielem miał być rzekomo Soros.

Najbardziej prawdopodobnie zamachu na samolot nad Ukrainą dokonali żydzi, bo to im było bezpośrednio opłacalne i nie tylko jako odwrócenie uwagi od Palestyny, bo w końcu cała wiosna na Majdanie to akcja armii Izraela i międzynarodowych żydów. A poza tym tylko Izrael ma hermetyczny personel wojskowy, który bez obiekcji morduje innych. Ma to umocowanie religijno-etyczne. Religia żydowska, jak wiadomo, naucza, że śmierć goja jest radością dla Yaweha, armia Izraela zaś ponadto daje wolną rękę dowódcom wojskowym w sprawie decyzji o zabijaniu obcych. Kapral żydowski czy inny stopniem w każdym momencie może zabić człowieka, bo ocenił, że jest on zagrożeniem dla bezpieczeństwa Izraela. Ocena stopnia zagrożenia czy innych warunków nie jest nigdy weryfikowana przez kogokolwiek w armii izraelskiej, bo ten, który właśnie zabił wroga, wiedział najlepiej to, że wróg był zagrożeniem i nikt w armii tego nie może podważyć.

Samolot malezyjski przypuszczalnie nie był zestrzelonym rakietą naziemną, ale typu powietrze- powietrze. Już na samym początku pojawiły się pogłoski, że za samolotem tym podążał myśliwiec, który odpalił w jego kierunku rakietę powietrze – powietrze. Myśliwiec ten, po trafieniu przez niego samolotu pasażerskiego, miałby być zaraz potem zestrzelony przez inne myśliwce, które za nim podążały. Pierwsze zdjęcia wideo pokazywały nawet dwa wielkie ogniska dymu, gdzie jeden był z rozbitego boeinga 777. A ten drugi słup dymu był bardzo wyraźnie innego pochodzenia. Jest dość prawdopodobne, że był to pożar resztek zestrzelonego myśliwca. Za hipotezą rakiety powietrze – powietrze, a nie ziemia – powietrze przemawia też i fakt, że jest to również samolot malezyjski (co wspomniano powyżej), którego to kraju na początku roku zaginął bez śladu inny samolot.

Jak widzimy władze tego państwa niezbyt gorliwie dochodzą prawdy – albo tak udają – i właśnie ich samolot został wybrany nieprzypadkowo, ale świadomie, bo i tym razem nie będzie kłopotliwych pytań, gdyż akcja ta może być również zemstą na Malezji w unieszkodliwieniu zamachu na Pekin. To wszystko wyklucza raczej rakietę naziemną, której obsługa byłaby zdolna do tak dokładnego wyboru celu, bo tam latały też i inne samoloty i łatwo było o pomyłkę. Oczywiście mogło być i tak, że odpalono rakietę z ziemi, aby zrzucić winę na separatystów, ale prawidłowo mógł trafić tylko myśliwiec, bo tylko on wiedział w kogo celować. Sama kwestia rachunku prawdopodobieństwa – dwóch drastycznych „wypadków lotniczych” – tego samego państwa w tym samym okresie wyklucza statystyczną przypadkowość zestrzelenia, a to mocno sugeruje rakietę powietrze – powietrze, gdzie pilot wzrokowo zidentyfikował obiekt.

*                                    *                                     *

Na Ukrainie, na obecnym posowieckim terytorium, mieszkają różne nacje i kultury, które nie mają ze sobą jakiegokolwiek wspólnego etosu, nawet mimo to, że mieszkają w tym samym mieście lub wsi. Wspólnych płaszczyzn nie ma, ale wzajemnych sprzeczności czy konfliktów interesów jest wiele. I to właśnie dlatego region ten jest przedmiotem troski ośrodków żydowsko – anglosaskich w świecie, gdzie łatwo wprowadzić zasadę dziel i rządź. I jak wspomniano na wstępie, w polskiej histerii ukraińskiej nie chodzi tu o Ukrainę, ale o Rosję, której państwo i kulturowa integralność stoi na przeszkodzie dwom czynnikom: NWO i Izraelowi.

Te dwa czynniki są wszechobecne w Polsce i ta histeria medialna nie jest przypadkowa, a odzwierciedla plany tych ośrodków odnoście posłużenia się Polakami przeciw Rosji. Widać wyraźnie przegrupowanie sił NWO z Bliskiego Wschodu na wschód Europy.

Sam Putin chyba nie zorientował się na czas, że rosyjski sukces w Syrii był niczym innym, jak przerzuceniem tamtego frontu z przedpola Izraela na przedpole Moskwy. Syria dziwnie nagle wygrała z islamistami, którzy nagle zaczęli przegrywać, co zaskakujące, biorąc pod uwagę, że była to wojna na wyczerpanie. Oczywiste jest, że islamiści nie mieli jakichkolwiek ograniczeń, czego nie można powiedzieć o Syryjczykach, którzy nagle odetchnęli odpierając wroga. Zachodzi bardzo uzasadnione podejrzenie, że wszystkie środki, tak sprzętu, jak i ludzkie, zostały przerzucone do Ukrainy, Rumuni i Bułgarii. Od kilku lat było wiadome to, że w krajach okolic Ukrainy pobudowano wielkie bazy, mogące służyć jako ośrodki treningowe i możliwe, że islamiści z Syrii tam teraz właśnie siedzą, czekając na uderzenie na Rosję.

*                                    *                                     *

Ukraina jako wspomniana bezpaństwowa mieszanka kultur, o której jednoznacznie negatywnie wypowiedział się Dmowski: „Nie jest dla Polski partnerem do czegokolwiek”. I „polski” entuzjazm w kwestii ukraińskiej powinien być potraktowany tak, jak się traktuje histerię, a nie inaczej. Polska może układać się jedynie z tym, który jest silny i jednoznaczny, a nie z tym, który daje jedynie tło dla rozgrywek obcych, a takim jest Ukraina.

W tym regionie, naszym partnerem do rozmów czy układów jest Putin i Rosja. Silna imperialna Rosja nie jest dla Polski zagrożeniem, ale stabilizatorem całego regionu. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to niech porówna obecny stan Polski z koszmarnym niemal PRL-em. Tamta Polska była bardzo zła, ale miała swe miejsce w świecie, a jej zewnętrzne granice były gwarantowane przez ZSRR, pensje były małe, a na mieszkania czekało się pół życia, ale nikt nie spał w śmietniku.

Dzisiaj jednak, „Polska” to brak granic, niedożywienie dzieci szkolnych, brak jakiejkolwiek ochrony jednostki ludzkiej przed bezprawiem urzędników państwowych czy zagranicznych koncernów, które zaczynają dyktować Polsce swe prywatne warunki nie tylko ekonomiczne, ale i prawne. To kraj, gdzie wyrzuca się 84-letnią kobietę z mieszkania, zabiera się rodzicom dzieci, gdzie Niemcy podnoszą głowy i wypędzają Polaków z ich gospodarstw, gdzie ograniczono dostęp do opieki zdrowotnej, wódka jest dostępna tak woda w kranie, skomercjalizowano dostęp do nauki i sam poziom wykształcenia zaniżono do niewyobrażalnych granic. Gdzie zadłużanie prywatne i państwowe wymknęło się z pod kontroli, etc., etc…

Co tu porównywać z dawnym PRL-em? Toż porównanie z okupacją hitlerowską wypada trafniej. A nawet tam, przy wysiedleniach i zsyłkach, żaden hitlerowiec nie wypędziliby 84-letniej staruszki z jej mieszkania tyko dlatego, że słabo zapoznała się z warunkami „umowy”.

Kwestia ukraińska jest zatem wielką pułapką dla Polski, bo tu chodzi właśnie o Rosję, a nie o Ukrainę i jakiekolwiek włączenie się Polski w żydowska politykę antyrosyjską jest dla nas szkodliwe, bo w skutkach zakończy się końcem Polski bez jakiejkolwiek perspektyw jej odbudowy w przyszłości.

Już w latach 50-tych emigracja polska na Zachodzie, która miała jeszcze swą żywą i aktywną inteligencję, lub w ogóle resztki polskiej inteligencji tylko tam się zachowały, bo żydzi nie mogli jej wymordować, jak to miało miejsce w PRL, nawoływała do ugody z ZSRR lub przewidywała obecny nacisk NWO na Rosje, co zmusiłoby Moskwę do zmiany kierunku polityki sowieckiej na bardziej przyjazną Polsce. Rozumowano, że ZSRR pojmie to, że Polska jest dla Moskwy niezbywalnym buforem polityczno–wojskowym w regionie. Miałoby to sprawić, że władcy na Kremlu szukaliby porozumienia z Polakami.

Nikt wtedy nie spodziewał się tego, że ZSRR się rozpadnie do tego stopnia, jak to widać teraz, ale też nikt nie przewidywał tego, że i Polska będzie w tak strasznym stanie, jak to ma obecnie miejsce. Wiele się zmieniło, wystąpiło wiele innych zmian na gorsze, tak w Rosji, jak i w Polsce.

Jedno jednak nie uległo zmianie – wspólnota interesów Rosji i Polski. Oba kraje czy narody jadą na jednym wózku, są tak samo zagrożone w swej biologicznej egzystencji i mają wspólne interesy oraz wspólnych wrogów. Nawet gospodarki są sobie potrzebne, bo mogą się łatwo uzupełniać. Ogień na Ukrainie czy inne nowe zagrożenia lub prowokacje są i będą ukierunkowane na napuszczenie Polaków na Rosję. Ukraina ma być dla Polski ostatecznym rozwiązaniem, gdzie Polska przepadnie na zawsze.

Bezmiar telewizyjnej histerii w polskich massmediach, ściąganie z urlopów różnych od dawna już odstawionych polityków, porozumienie ponad podziałami, to sceny z obecnej Polski. Kto wie, czy do tej atmosfery powszechnej mobilizacji nie należą również kiedy indziej zwykle nieszczęśliwe wypadki. Ten dość dziwny wypadek lotniczy ze spadochroniarzami i obecna katastrofa autobusu w Niemczech – czy nie są one częścią programu podnoszenia napięcia społecznego, a to celem łatwiejszej manipulacji społeczeństwem? Możliwe, że na tym nie koniec i będzie podłożona jakaś bomba lub nastąpią podobne wydarzenia.

W trakcie pisania tego artykułu nastąpiła dość dziwna katastrofa w autobusu w Niemczech, gdzie kierowca w dość niewyjaśniony sposób – na minuty przed katastrofą – zatrzymał autobus, wysadził pasażerów i gdzieś pojechał pustym autobusem. Nie było go 15-30 minut, a krótko po ponownym załadowaniu paserów wjechał na autostradę , gdzie nastąpiła katastrofa. W niedzielę wieczorem kolejny dziwny wypadek: samochód z wariatem, który w Sopocie taranował przechodniów, a nawet jeździł po sopockim molo. Wypadki się zdarzą, wariaci też, rachunku prawdopodobieństwa okłamać jednak nie można i tu nasuwają się pytania co do tego, czy nie są to wypadki sztucznie zrobione? To wszystko podnosi napięcie społeczne, dzięki czemu można łatwiej sterować masami, które – jak wiadomo – nie kierują się rozumem, a owczym pędem.

Atmosfera jednoczenia się „prawicy” celem gaszenia pożaru stodoły, którą podpalił Tusk, odsiecz kijowska, rakiety Putina skierowane na Warszawę, lada chwila powódź lub niewyjaśniony pożar, kolejny wypadek lotniczy lub kolejowy, wariat z siekierą, który wymorduje dzieci na obozie harcerskim, to wszystko jeszcze przed Polską, a coś z tego lub podobnego niewątpliwie nastąpi.

Przyczyną tego nie jest ani pogoda, ani drapieżność wrogów Polski czy ich już szeroko rozpoznany wampiryzm starszych braci Karola Wojtyły. Przyczyną tego wszystkiego jest absolutna pasywność społeczna i brak w Polsce choćby najmniejszej 10 -20 osobowej organizacji, która byłaby i polska, i suwerenna. W Polsce nie ma ani jednej organizacji społecznej, partii, samorządu, czy drużyny harcerskiej, która wypowiedziałaby się w 5 zdaniach w obronie Narodu. Przyczyn tego jest wiele, wojna i Powstanie, Solidarność wpuszczona na boczny tor, zbrodniczość pontyfikatu Jana Pawła II i jego skutki trwale do dziś, członkostwo w EU, gospodarka wolnorynkowa, etc. etc. Na temat tego, co trzeba robić, trudno jest coś uradzić, brak polskiego ruchu jest faktem bezspornym, ale nie można siedzieć z założonym rękami, bo Polacy to jedyny naród w Europie, który jeżeli już ma jakąś reprezentację, to jest ona tylko żydowska.

Jeżeli jednak Polacy w dalszym ciągu nie są zdolni do uformowania nawet najmniejszego ruchu społecznego w Polsce, który byłby zdolny do jakiej suwerennej egzystencji politycznej, to trzeba choćby stwarzać atmosferę preferowania myśli polskiej na niskim szczeblu tj. w pracy, kawiarni czy w rodzinie. Bo od czegoś trzeba zacząć.

Polska ma otwarty front zachodni, który zwerbował kilka milionów Polaków, pracujących przy zlewozmywakach w Niemczech, Anglii czy Skandynawii. Budują oni dobrobyt tamtych państw, a nie siłę Polski. Obecna atmosfera w Polsce niesie w sobie podejrzenie mówiące to, że zaplanowano otworzyć drugi front – front wschodni. Gdzie żydzi wyślą na ten front następne miliony Polaków, którzy jako najemnicy będą umierać w cudzej sprawie, w walce przeciw narodowi, z którym można by żyć w spokoju i dobrobycie. Przy otwarciu frontu wschodniego Polska dalej osłabnie, opustoszeje i będzie w niej zrobione miejsce dla żydów z Izraela i Niemców. Zajmą oni to, co Polacy opuszczą, a przecież siła tych żywiołów jest już teraz w Polsce ogromna i musi być bezwzględnie unicestwiona, o ile my mamy przeżyć.

Odsiecz kijowska będzie końcem Polski i z tego upadku Polska już się nie podniesie. Nie można na to pozwolić. Aby temu zapobiec, trzeba sięgnąć do kontaktów osobistych z Rosjanami, ale nie liberałami czy demokratami, ale Wielkorusami. Bo tylko tam można spotkać oryginalnych i suwerennych Rosjan, a paradoksalnie tylko tacy mogą nam pomóc się odnaleźć jako naród.

Od czegoś trzeba zacząć.

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7,7); Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie (Mt 21,22); Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie (Mt 26,41).

Krzysztof Cierpisz
http://zygumntbialas.neon24.pl

Komentarzy 37 do “Inż. K. Cierpisz: Cud Jarosława i zestrzelenie na Ukrainie”

 1. deV said

  Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale w obecnej sytuacji należy się być może i cieszyć, że Polskezbaw Kaczyński nie jest prezydentem lub premierem. To żydowskie zombie wypowiedziałoby wojnę Rosji.

  Nie ma zbyt wiele informacji dot. związków Jadwigi Kaczyńskiej z J.J.Lipskim – ciekawe dlaczego? J.J.Lipski chronił tę rodzinę i przygotował i wypuścił na szerokie wody po 1989. Tylko prawda jest ciekawa.

 2. Dinozaur przypomina: Obszar ostatniego etapu lotu zestrzelonego Boeinga nie podlega kontroli w Kijowie ( Borispol ) ale kontroli lotów w Dniepropiertrowsku .
  Czy to ma jakieś znaczenie ? ” Nie , ale może mieć „.

  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 3. Odpowiedz said

  Dinozaur
  I holokaust w Odessie i zestrzelenie malezyjskiego samolotu byly sterowane z zydowskiej stolicy na Ukrainie (Dniepropietrowsk) ktora jest rownoczesnie baza militarna

 4. Kar said

  „Polacy to jedyny naród w Europie, który jeżeli już ma jakąś reprezentację, to jest ona tylko żydowska” – pisze autor..

  to chyba cos jak z kleszczem, ktory lubi wszystkich, ale faforyzuje swoich-specjalnych na liscie (daje im popalic w dwojnasob)

 5. ENKI said

  Nagonka na Putina przypomina mi nagonkę na Saddama Hussaina, przed atakiem na Irak, po agresji , aż do złapania i egzekucji bez sądu.

 6. Griszka said

  Putin siedzi na broni atomowej i posiada bardzo silną armię konwencjonalną. Łapanka na prezydenta Rosji występuje jedynie w mokrych snach impotentów politycznych z PO i PiS.

 7. JO said

  ad.5. Wlasnie o tym pisalem kilka dni temu.

 8. Antares said

  I warto było w czasie wojny ratować tą talmudyczną zarazę? Trzeba było pozwolić aż szkopy zrobiłyby swoje. W ogóle dla mnie wiedząc jaka jest ta rasa, to pomaganie jej uważam za skrajną nieodpowiedzialność – dziś takie grossy, kosińscy i inne żydowskie gnoje robią nam czarną propagandę. A może trzeba było się dogadać z hitlerem – być może byśmy wyszli na tym o wiele lepiej, niemcy mordowali, kradli robili najgorsze rzeczy, i co spotkała ich za to jakaś kara boska – chyba że są narodem błogosławionym przez Boga. Dziś są potęgą gospodarczą i polityczną, każdy ich szanuje. A my – Chrystus narodów jak sami siebie nazywamy, ha ha.

  Pozdrawiam wszystkich

 9. JO said

  ad.8. Panie Drogi , Jakie Szkopy?? Co Szkopy robily? Pan wierzy w Bajki pseudohistorykow o Szkopow Holokauscie na Zydach, podczas gdy ten Holokaust tobyla zorganizowana Akcja przesiedlania Zydow Do Izraela I to tylko tych Bogatych Zydow podczas gdy Biedota NIESYJONISTYCZNA – Ortodoksi, ktorzy za wielki Grzech uznawali Budowanie Panstwa Izrael byli Mordowani ale NIE byl to Holokaust a Zbrodnia Morderstwa Zydow Na Zydach.

 10. niereligijna said

  zrobili to w rocznice zamordowania Cara!

 11. JO said

  I warto było w czasie wojny ratować tą talmudyczną zarazę? -Anteres

  To talmudyczna zaraza mordowala ortodokyjnych Zydow I przede wszystkim Slowianszczyzne.

  NIC sie nie zmienilo po dzis dzien!!

  Popatrzcie tylko w kolo.

 12. Re: 8 Antares..
  Przyjmujac panska „retoryke”, to mozna by utwierdzic sie w przekonaniu, ze to Rzymianie Ukrzyzowali Jezusa Chrystusa…
  (prawie taka sama retoryka, jak szechtera z g…na wybiorczego…).
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Antares said

  Do JO.
  Przecież mówiłem że wiem co to za zaraza. Chodzi mi o to po co było się wtrącać w ich rozgrywki w imię jakiegoś tam miłosierdzia, ilu polaków przez to straciło życie?, a dziś szczują przeciwko nam cały świat. A poza tym najwyższa część SS z Heydrichem i Eichmanem na czeli byli żydami a pozostali zwykłymi szkopami, zresztą podobnie jak u sowietów, z tą tylko różnicą że w Rosji doszli do władzy drogą krwawej rewolucji a w Niemczech nikogo do niczego nie zmuszali. Panie JO, musisz pamiętać iż szwaby i żydki jadą na jednym wózku i wzajemnie się wspierają. To między innymi właśnie przy pomocy niemców, żydzi po I wojnie na terenie Polski zamierzali stworzyć judeopolonię, czyli coś na kształt dzisiejszej Palestyny.

 14. Romank said

  Panie Jasku ..ta retoryka nie zmienia Factu! oczywisci Rzymianie…
  w Polsce tez cala odpowiedzialnosc i leje i goli brat- brata//Polacy,,na Ukrainie Ukraincy…w Canadzie Kanadyjczyci….
  Wtedy tylko Rzymianie mogli skazac na smierc…i skazali.
  Wyciagnal pan z tego wlasciwy wniosek?????

 15. towarzysz0 said

  ” Aby temu zapobiec, trzeba sięgnąć do kontaktów osobistych z Rosjanami, ale nie liberałami czy demokratami, ale Wielkorusami. Bo tylko tam można spotkać oryginalnych i suwerennych Rosjan, a paradoksalnie tylko tacy mogą nam pomóc się odnaleźć jako naród.”

  To jest przyklad ludzi Rusinów, którzy od podstaw tworzą. Konkretnie Sterligow

  http://www.liveinternet.ru/tags/%E3%E5%F0%EC%E0%ED+%F1%F2%E5%F0%EB%E8%E3%EE%E2/

 16. JO said

  ad14. Niech Pan mi Pokaze Chama Wiejskiego, ktory wspiera Chama Wiejskiego a nie czeka na okazje by podlozyc mu noge i wykupic za Grosze.

  Gdzie qrwa jest Polak, ktory pracuje poza granicami i swoje pieniadze oddaje sasiadowi , ktory nie ma mozliwosci wyjechac i dorobic i Topi sie w Dlugach lub opodatkowaniu, lub po prostu ma za malo ziemi by sie i rodzine wyzywic a jedyna rzecza jaka moze zrobic to sprzedac ojcowizne i wyjechac do miasta.

  Qrwa Gdzie Pan znajdzie takiego Polaka???

  Niech Wszystkich Egoistow Szlag Trafi, niech Maja na co zasluzyli, nich sie przed nimi ziemia rodzona rozstapi….

 17. Toni said

  A propos „jednoczenia prawicy”, tzn. Ziobry i Gowina z rusofobem Kaczorem – liczyłem po cichu i robiłem tyle, ile było w mojej mocy, by to zjednoczenie przebiegało wbrew PiSuarom i POjebom, czyli żeby Gowinada wpierw dogadała się z Ziobrystami, a następnie z RN i Korwinadą, i żeby razem stworzyło toto jakąś czwartą siłę obok lewactwa (Palikociarni i SLD), łże-leberałów z przybudówką PSL i rusofobicznego PiSuaru, mimo że szaleniec Kowal (filobanderowiec) siedzi u Gowina.

  Niestety, chudnąc szybko za burtą establiszmentu, nasi politrucy myślą raczej o tym, jak najpewniej załapać się na dietki, a nie o tym, żeby stworzyć jakąś wspólną, rozsądną i przeciwną dotychczasowemu układowi siłę. Mogą się oszukiwać, że w ten sposób będą bardziej skuteczni, tzn. skuteczniej załapią się na dietki. Polsce jednakże z tego nic dobrego nie wyniknie. Strategicze decyzje w takim tyglu wokół PiSuaru będzie podejmował „lider” wiodącej siły, czyli Kaczor… A z tego może być tylko wojna dla Polski z Rosją. Jeśli nie wojna militarna, to wojna gospodarcza. Ani na jedną ani na drugą nie jesteśmy przygotowani i ani jedna, ani druga niczego dobrego Polsce i narodowi polskiemu nie przyniesie… Kaczor jest elemntem dominacji żydowsko-amerykańskiej w Polsce, czyli elementem dominacji żydowskiej, bo USA jest zdominowane przez banksterów wiadomego pochodzenia.
  Boże, chroń nas od Kaczora…

  W zaistniałej sytuacji mogę tylko popierać zwariowanego Korwina i liczyć po cichu na to, że korwinada może dogadać się z głupimi wilczkami z RN, choć szansę na to są małe (tak po jednej jak i po drugiej stronie), ale zdroworozsądkowe przesłanki wskazują na to, że jeśli korwinada chce nadal odgrywać jakąś rolę (poza jedynym wystrzałem w eurowyborach) i jeśli wilczki z RN nie chcą ponownie całkowicie przepaść, to obie strony muszą znaleść jakieś wyjście i porozumieć się ze sobą… Za rok do parlamentu mogłyby wtedy wejść takie ugrupowania: PiSuar z ziobrystami i gowinadą jako niebezwzględny zwycięzca, POjeby siłą rozpędu, ale jako przegrani, Palikociarnia z SLDowcami lub SLDowcy samodzielnie, PSLowcy oraz na czwartym lub piątym miejscu Korwinada z wilczkami RN lub wilczki i Korwinada będą za burtą, gdy pójdą samodzielnie…

  Jeśli przedstawiony powyżej opis potwierdzi rzeczywistość wyborcza za rok (sprawdzian samorządowy z obecnego roku jesienią nie będzie wystarczająco miarodajny), to PiSur z przybudówkami, żeby rządzić, potrzebował będzie koalicjantów. PSL, jeśli się prześlizgnie, może nie wystarczyć. SLDowców PiSuar odrzuca i POjebów (nazwa ta dla oznaczenia ludzi z PO przypadła mi do gustu po ujawnionych nagraniach) – POjebów też odrzuca, przynajmniej na początku… Przydałby się ktoś piąty do układanki, by ją uzupełnić – z jednej strony, a powściągać wojenno-ukraińskie zapędy Kaczora – z drugiej strony… Inaczej wygrany znów musiałby zostać opozycją, a rządziłby układ: POjeby, SLDowcy (LSDowcy) i PSLowcy. Z punktu widzenia pchania nas do wojny z Rosją układ może wcale nie najgorszy, ale poza tym – najgorszy…

 18. JO said

  ad.16. Panie Toni , nie wysilaj sie Pan tu, to nic nie da.

  Tu wiemy, ze jedyna sila jest Kosciol Katolicki – Prwdziwie Katolicki a nie ci zdrajcy, ktorych Pan usilnie tu wciskasz chcacy czy niechcacy.

  Nie wskazuj Pan na niby kompromisy. My nie chcemy Kompromisow, ukladow, liberalnego podejscia, konsensusu, Mnniloci, mosci jakosci, ekumenizmu, wierzacych inaczej, kochajacych inaczej,

  My Zadamy Tak, tak, Nie, Nie. My Sluchamy Tylko Prawdy.

 19. ENKI said

  Koalicja prawicy wokół sojuszu z USA i Izraelem? Pamiętamy słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Izraelu, że bez względu na wynik wyborów rząd w Polsce będzie czynnie popierał interesów Izraela; chociaż to niebezpieczne dla Polski.

  Opinię o haniebnym stosunku Żydów izraelskich do Palestyńczyków potwierdził były kapitan lotnictwa wojskowego Izraela Yonatan Shapira, który porównał okupację w Gazie do tego co się działo w Getcie Warszawskim.
  Ujawnił też nieznane fakty na temat współpracy wojskowej Polski z Izraelem – na podpisanym układzie Polska – USA – Izrael; o tym się nie mówi się w polskich mediach. O tym, że wojsko polskie współpracuje z armią amerykańską w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego wiadomo jest powszechnie. Jednak o kontraktach na broń dla Izraela usłyszeliśmy po raz pierwszy z ust byłego oficera armii izraelskiej.
  Shapiro prosi Polaków, by oprotestowali pracę fabryk i przedsiębiorstw polskich dla Izraela, który jest państwem rasistowskim.
  Dla Polaków w najbliższym czasie najważniejsze jest, czy pakt polsko-izraelsko-amerykański faktycznie został podpisany. Jeśli tak by się stało, to w momencie konfrontacji wojennej z Iranem, możemy znaleźć się nagle w stanie wojny z Iranem. Zagrożenie zamachami terrorystycznymi wówczas byłoby bardzo realne dla Polski, i mogłoby to się skończyć tragicznie, gdyż Iran i kraje arabskie, oraz Rosja i Chiny mogą poprzeć Iran, a są w posiadaniu broni dosięgającej polskich miast. Może to nastąpić przy bierności społeczeństwa polskiego, nie zdającego sobie sprawy z zagrożenia.
  http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2010/06/26/video-ze-spotkania-w-krakowie-z-yonatanem-shapira-i-ewa-jasiewicz-22-czerwca/

 20. JO said

  ad.19. Oczywiscie produkcja broni w PRL Bis to prywatne zaklady w rekach Zydow a nie Polakow.

 21. A natol said

  Rządzącym i pozornej opozycji czyli kompradorom w Polsce poświęcam. Jaki budujecie polski dom. Komu służycie; http://www.youtube.com/watch?v=LYk5RcvLcNQ

 22. Gazda said

  Ad 19, ENKI: „Opinię o haniebnym stosunku Żydów izraelskich do Palestyńczyków potwierdził były kapitan lotnictwa wojskowego Izraela Yonatan Shapira, który porównał okupację w Gazie do tego co się działo w Getcie Warszawskim.”
  Alez, jaki tam „haniebny stosunek” – Izrael kocha palestynskie dzieci, co bez najmniejszych watpliwosci obrazuja ponizsze zdjecia.

 23. Szymon Klucznik said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/konferencja-pedofilska-zydy-owczej-skorze-2014-06

 24. revers said

 25. Przecław said

  Artykuł Cierpisza jest klarowny, w sposób jasny przedstawia zagrożenia dla Polski i realistycznie wskazuje skromne, ale konkretne drogi wyjścia. Jakaż różnica w zestawieniu z wypracowaniami p.Michalkiewicza…
  Jednak Gajowy Marucha raczy nas średnio 2 x na tydzień talmudycznym misz-maszem p.Michalkiewicza, z którego nie wynika nic, poza sianiem defetyzmu pod pretekstem „informowania”, dla osłody podlanym swoistym poczuciem humoru, a Cierpisz pojawia się raz na kilka miesięcy.
  Gajowy zapomniał już, że Michalkiewicz śpiewał w jednym chórze z Michnikiem i Sakiewiczem w celu wyeliminowania biskupa Wielgusa, który miał szansę stać się nowym Wyszyńskim, jakoś nic nie słychać aby faworyt p.Gajowego tę sprawę wyjaśnił, najwyraźniej nie jest ono Gajowemu potrzebne.

 26. Boydar said

  Panie Przecławie, Michnik i Sakiewicz w tym wyścigu nie mają już przecież żadnej szansy …

 27. JO said

  ad.25. Nie ocenaijamy Gajowego zbyt surowo wzgledem do „esejow” Pana S.M. Postawa Gajowego Trzyma Gajowke w ryzach, co nie oznacza, ze ta sama postawa nie moze ograniczac czasu podjecia ostatecznej oceny S.M dzialania-publikacji.

  S.M. Publikacje sa Chwytliwe I nawet Atrakcyjne w czytaniu I nie zawsze dla wszystkich widoczna jest ich powierzchownosc.

 28. JO said

  ad.22. Dziekuje za ten Raport Fotograficzny. On jest najwymowniejszy.

  Nich On pokazuje jakimi Imbecylami jestesmy NIC nie robiac przeciwko Zydom Nami Rzadzacymi, ktorzy zbroja Izrael do wykonywania tego typu „wojny”

 29. Luxeuro said

  WIemy ze wiekszosc Polakow sie nie obudzi ale sprawa MH-17 swietnie pokazuje jak „Wielka Gra” jest grana. Oto, Holandia wysyla swoich policjantow na Ukraine by zabezpieczyc teren wypadku. Polacy wysylaja Kopacz by zalatwiac sprawy Smolenskie.

  „Dutch police on Sunday set off for the scene of the Malaysian plane disaster in eastern Ukraine to secure the site, which investigators complain has already been compromised.

  A dozen Dutch policemen in armored SUVs set off for the site late Sunday morning. Rebel interference and security concerns have limited international investigators’ access to the area, which observers say is still strewn with remains.”
  http://www.themoscowtimes.com/news/article/dutch-police-travel-to-site-of-mh17-plane-disaster/504104.html

 30. revers said

  O nie komentowanym wyroku sadu europejskiego w Strausburgu, nie tylko martylogia dotyczy POlakow, ale obcokrajowcow przetrzymywanych w katowniach PRL-bis za rzondow Rebe Siwaka, Kwasniewskiego, Gieremka

  http://lupocattivoblog.com/2014/07/27/polen-fur-ein-geheimes-cia-gefangnis-durch-den-emrgerichtshof-verurteilt/

 31. JO said

  „Przyczyną tego wszystkiego jest absolutna pasywność społeczna i brak w Polsce choćby najmniejszej 10 -20 osobowej organizacji, która byłaby i polska, i suwerenna. W Polsce nie ma ani jednej organizacji społecznej, partii, samorządu, czy drużyny harcerskiej, która wypowiedziałaby się w 5 zdaniach w obronie Narodu. ” – K.C.

 32. JO said

  Ten artykul bede rozsylal po swoich znajomych

 33. Toni said

  Ad. 18.
  Faktycznie, nie ma co rzucać pereł przed wieprze… Wieprze znają swoje „prawdy” i g…o wpieprzają. Tak, tak jest…

 34. Marucha said

  Re 25:
  Panie Przecławie, Michalkiewicz wyjaśnił swój stosunek do sprawy abp-a Wielgusa bardzo lakonicznie:
  „Po prostu uwierzyłem jego słowom”.
  Przypominam, że abp. Wielgus przyznał się do współpracy, jaka by tam ona nie była. Takie są fakty, niestety.

 35. A natol said

  W sprawie abp Wielgusa istotnym jest analiza ścieżki jak materiały obciążające dostały się do IPN i skąd one pochodzą, dlaczego właśnie wtedy, mało kto zwrócił na to uwagę. Zaś w aktualnie rozstrzygającej się obecnie przyszłości Europy Wschodniej warto przeanalizować zakres prac Konferencji berlińskiej z 1864-65 w sprawie Afryki, analizując istniejące paralele. Po części jest to tu:http://www.youtube.com/watch?v=9Glrdsc6cd8

 36. czesiukk said

  Jestem podobnego zdania w kwestii stosunków z Rosją co autor. Podobnie w sprawie konfliktu na Ukrainie. Nasz obraz tego konfliktu jest wygenerowany przez media i niedouczonych dziennikarzy. Tak na prawdę nie wiemy nic o stosunku mieszkańców wschodniej Ukrainy do Rosji. Wiemy tylko tyle, że zły Putin atakuje Ukrainę, nie mamy zaś przedstawionego obiektywnego obrazu przyczyn, dlaczego to robi. Pamiętać należy chociażby o tym, że to ukraińskie elity polityczne doprowadziły do rozkładu tego państwa jako instytucji, do tego iż obywatele być może przestali się identyfikować ze swoimi elitami. Podobnych elementów niewiadomych są tysiące.
  Pamiętajmy gdzie się znajduje nasz kraj, znajmy swoje miejsce. Z tej świadomości wynikać powinien nasz stosunek do sąsiadów. Powinniśmy być neutralni w relacjach ze wszystkimi, nie być zbyt anty i za bardzo za. Nie bić się w żadnej sprawie, tylko apelować o porozumienie. Nasi politycy powinni wziąć pod uwagę te obiektywne fakty przy podejmowaniu działań.

 37. Panie Cierpisz dziekuje za kolejny dobry material. Trafna analiza i poparta faktami.
  To dobra lektura na sobote i niedziele. Zmusza do myslenia i to krytycznego, i dobrze ze to jest w Gajowce .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: