Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szczecin w epicentrum

Posted by Marucha w dniu 2014-07-26 (Sobota)

NATO spieszy wykorzystać kryzys na Ukrainie dla maksymalnego przesunięcia swoich struktur do granic Rosji. Jak powiedział szef Zjednoczonych Sił Zbrojnych NATO w Europie amerykański generał Philip Breedlove, NATO bada możliwość zamienienia Szczecina w największą bazę w Europie Wschodniej. Ostatecznie kwestia może zostać rozwiązana na wrześniowym szczycie NATO w Wells. Oto głos komentatora Piotra Iskenderowa.

Wokół Szczecina już niejednokrotnie rozgrywały się poważne spory. To miasto było i stolicą Księstwa Pomorskiego, i wchodziło w skład Hanzy, i przez wiele stuleci było częścią Prus. Wreszcie w powojennej Polsce Szczecin stał się typowym miastem portowym. Jednak, jak się okazało, wojskowe namiętności wokół Szczecina wrą.

Uporczywe dążenie Stanów Zjednoczonych i NATO do przeciągnięcia struktur wojskowych NATO do rosyjskich granic znów grozi mieszkańcom Szczecina, że staną się zakładnikami geopolitycznych gier. Generał Breedlove obiecuje rozmieszczenie tam nowych rodzajów broni i sprzętu, magazynów amunicji oraz innych obiektów, nie dodających bezpieczeństwa zwykłym obywatelom, ale za to realnie zagrażających ekologii Bałtyku. Według generała Breedlove’a oznacza to „przesunięcie zasobów NATO na wschód”, jednak w praktyce tego typu działania tradycyjnie stwarzają zagrożenie destabilizacji dla regionu – przypomniał dla Głosu Rosji ekspert rosyjskiego centrum analitycznego Fundacja Kultury Strategicznej Andriej Areszew:

Tego typu działania negatywnie wpływają na sytuację w regionie. Wiemy z doświadczenia analogicznych przypadków, że wprowadzenie ugrupowań amerykańskich na ważne szlaki tranzytowe i komunikacyjne ma sprzeczne konsekwencje dla bezpieczeństwa w regionie.

Należy oddać sprawiedliwość strategom NATO. Próbują przełamać „deja vu” swojej polityki na polskim odcinku nowymi argumentami. Wydawać by się mogło, że to było całkiem niedawno – dyskusje o rozmieszczeniu w Polsce baterii amerykańskiej tarczy antyrakietowej, o stworzeniu odpowiedniej infrastruktury, o wyprowadzeniu rejonu bazy spod kontroli polskich władz. Wówczas jako argument USA i NATO powoływały się na mityczne irańskie rakiety, w dodatku z głowicami jądrowymi. Wiadomo już, że te argumenty się nie sprawdzą, szczególnie w warunkach aktywizacji rozmów wspólnoty międzynarodowej z Teheranem. A i groźba Moskwy, że odpowie na rozmieszczenie w Polsce amerykańskich baterii najwyraźniej odniosła skutek.

Jednak strategiczny cel wojskowego ogarnięcia zachodnich granic Polski nie przestaje zajmować Pakt Północnoatlantycki. Teraz, dla jego umotywowania wykorzystuje się sytuację na Ukrainie. Ponadto nie trzeba wątpić, że właśnie przyszła infrastruktura wojskowa w Szczecinie może stać się częścią okrętowego systemu obrony przeciwrakietowej Aegis, którą USA chcą rozmieścić wzdłuż morskich granic Rosji. Z tego punktu widzenia działania Waszyngtonu obiektywnie tworzą niebezpieczne ognisko wojskowego napięcia, uważają analitycy.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 9 do “Szczecin w epicentrum”

 1. pawel said

  A nie lepiej zainwestować w Polską armię?

 2. semperparatus said

  To nieprawda że Szczecin należał do Prus przez wiele stuleci…do roku 1637 należał do pomorskich(słowiańskich)książąt z rodu Gryfitów…od 1648 roku był w posiadaniu Szwecji…dopiero do roku 1720 przejęły Szczecin Prusy…i posiadały go do 1945 roku…kiedy to wrócił do słowiańskiej(Polskiej)macierzy…

 3. Inkwizytor said

  A na CH.J nam polska armia !!! Mamy przecież NATO

 4. Yah said

  Ad 1
  Z polska armia to jest tak jak z produkcja w Polsce. Po co produkować w Polsce – Chińczycy zrobią. Po co armia ( jeszcze się zbuntuje i zgoni nas ze stołków) – mamy Amerykanów. Dlatego trzeba mówić to, co chcą Amerykanie ( tak sobie myśli politykier i jego sługa dziennikarzyna paląc to, co wg. ich chciałby usłyszeć amerykański politykier).

 5. Zbyszko said

  Zrobic ze Szczecina najwiekszą bazę Nato i narazic go na nieuchronny pierwszy ogień. Rosjanie pokazali już jak potrafią zrobic w bambuko natowskie sytemy, ostrzegania, naprowadzania ochrony i nie wiadomo co tam jeszcze. Chyba chodzi o odsunięcie ataku od państw Europy A i przesunięcie głównego udereznia na Europę B

 6. revers said

  Akurat po Aegis-ie sciemnialo na morzu czarnym na okretach us navy – do 12 nalotow SU27, do dooopy takie sciemiajace systemy.

  Baltyk to bajoro, jesli juz to nich robia cos w Norwegii, morzu polnocnym lub na Greenlandi bo tam moze powstac front polnocny gdy idzie o zasoby naturalne antarktydy poza szeleem, strefa 200 mil morskich..

  A Szczecin no coz moze w pierwszej fali dopasc Topola z 10 glowicami typu A lub iskandery wystrzelone z kaliningradu, dosiegly szczecin naloty dywanowe aliantow w 1944 roku, dlaczego nie maja dosiasc ruskie unowoczesnione repliki rakiet V2, tj. R2 – chodzi tez o kompleks portowy Szczecin-Swinujscie z bazami na wyspie Uznam.

 7. Romek said

  # 4 Zgadza sie.
  Dla usraela celem jest poroznic Rosje z Niemcami/Europa. Stad oswiadczenie Medwiediewa.
  Umieszczajac baze nato w Szczecinie pragna sprowokowac jej likwidacje w chwili agresji na Rosje, mozliwe nawet ze z uzyciem taktycznej broni nuklearnej. To by zantagonizowalo spoleczenstwa Niemiec i Europy. Rejon nadwislanski od pokolen kipi rusofobia.

 8. janko said

  Wdrożenie taktycznych systemów rakietowych (ОТРК) „Iskander-M” w obwodzie kaliningradzkim pozwoli zneutralizować zagrożenie ze strony NATO które planuje utworzyć w polskim mieście portowym Szczecin swoją bazę. Tak stwierdził agencji Interfax – AVN rosyjski ekspert wojskowy. „Baza NATO w Szczecinie (miasto w zachodniej Polsce) – jest to tylko polski problem. Ta baza wojskowa staje się punktem będącym w zasięgu wyrzutni „Iskander-M”. Będzie baza NATO w Szczecinie – „Iskander” w sposób nieunikniony pojawi się w obwodzie kaliningradzkim „- powiedział rozmówca agencji. Przypomniał również, że „czas lotu” Iskander do celu wynosi kilka minut.” Kompleks „Iskander-M”, produkowane przez JSC „NPO” ma dużą szybkostrzelność. On jest zdolny do uderzenia celów w zakresach do 500 kilometrów oraz w odstępach co jedną minutę, aby zaatakować dwa różne cele. Pocisk jest kontrolowany podczas lotu do miejsca przeznaczenia, a zatem trudna do przewidzenia jest jego trajektoria lotu.
  Całość na
  Źródło: http://politikus.ru/articles/25383-iskander-mi-baza-nato-v-schecine.html

 9. Ar said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polski-homar-w-odpowiedzi-na-rosyjskie-iskandery- przecież już szykujemy odpowiedź na te iskandery;) a swoją drogą to prace nad budową bazy pod Słupskiem idą pełną parą

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: