Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Enya o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  lewarek.pl o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Putin liczy na pomoc „Kazańskiej Pani”

Posted by Marucha w dniu 2014-07-27 (Niedziela)

Władimir Putin polecił patriarsze Kiryłowi wysłać w pielgrzymkę po kraju jedną z najbardziej czczonych ikon – Kazańską Matkę Bożą. Wedle tradycji rosyjscy carowie i generałowie zawsze wykorzystywali kult „Pani Kazańskiej” dla uproszenia zwycięstwa militarnego. Tak było w przypadku zajęcia Moskwy przez Polaków, wojen z Turkami, Napoleonem i Niemcami. Ikona „wędrowała” po Krymie tuż przed rosyjską aneksją.

Kazańska Pani „odnaleziona w ogrodzie” w 1597 roku – jak zauważa Marisa Martin – wskazuje na rosyjski nacjonalizm i militaryzm. Wierni prawosławni uważają, że ikona posiada cudowną moc i pomaga Rosjanom w zwycięstwach militarnych.

To dzięki jej wstawiennictwu – jak twierdzą wierni – Rosji udało się odeprzeć ataki Napoleona, Turków, Szwedów, Polaków i Niemców. Nawet Stalin wierzył w cudowną moc „Czarnej Dziewicy” Wysłał ikonę „Kazańskiej Pani” do Stalingradu w 1943 r., by ochraniała Rosjan przed Niemcami.

Ikona w 2007 r. rozpoczęła peregrynację po krajach świata. Wydarzenie to było przedstawiane przez rosyjskie media jako „wezwanie do świętego pojednania między Rosjanami w kraju i za granicą (po raz pierwszy od rewolucji w 1917 r.)”. W lutym 2014 roku Putin wysłał ikonę na pielgrzymkę po Krymie. Wkrótce potem nastąpiła aneksja Krymu.

Patriarcha Kirył w porozumieniu z Kremlem propaguje także kult rodziny carskiej zamordowanej przez bolszewików w 1918 r. Car Mikołaj II i jego rodzina przedstawiani są jako „męczennicy za wiarę”. Wierni prawosławni także czczą kopię ikony cara Mikołaja II, która krąży po Rosji od 1998 r. Mikołaj II słynął z religijnego zaangażowania. Ostro zwalczał przedstawicieli innych wyznań, w tym także katolików. Car uważany jest przez cerkiew w Moskwie za „Chrystusową ofiarę”. Jak podkreślają rosyjscy duchowni, „wziął na siebie winy narodu rosyjskiego, które przez to są mu odpuszczone”.

W niektórych kręgach rosyjskich duchownych panuje przekonanie, że Rosja powinna realizować „boski plan przywrócenia imperium bizantyjskiego”. Patriarcha Aleksander z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego za Granicą mówi, że „car Mikołaj był ziemskim symbolem Niebiańskiego Króla, opiekunem i podporą Kościoła prawosławnego w Rosji, będącego spadkobiercą Bizancjum. … I, jak jego ojciec, on też był głową Kościoła prawosławnego Wschodniej Rosji. Pod rządami Mikołaja II, Moskwa postrzegana była jako nowy Konstantynopol, Trzeci Rzym”.

Źródło: wnd.com, AS.
http://www.pch24.pl

W Polsce można by wysłać w pielgrzymkę po kraju ikonę Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Geremka.
Admin

Komentarzy 214 do “Putin liczy na pomoc „Kazańskiej Pani””

 1. Aro said

  „Nawet Stalin wierzył w cudowną moc „Czarnej Dziewicy” Wysłał ikonę „Kazańskiej Pani” do Stalingradu w 1943 r., by ochraniała Rosjan przed Niemcami.”

  Chyba lekko naciągane. Raczej wierzył w cudowną moc jaką wywiera ta ikona na ludzi i jak dodaje im wiary i ducha walki. Niewykluczone, że takie same intencje przyświecają teraz i obecnemu prezydentowi.

 2. Premizlaus said

  Mikołaj II przeciwko katolikom? Oj, coś nieprawdziwie to brzmi.

 3. JO said

  ad.2. Car tak zwalczal Przedstawicieli Innych wyznan, ze Odradzajacej sie Polsce Katolickiej Wybudowal jedna z najpieknieszych Cerkwi na Swiecie w Warszawie , a I za Jego Glownie Decyzja Katolicy Polscy Otrzymali Niepodlegle Panstwo – II Rzeczpospolita o czym Zydo – Masoneria nie uczyla I nie uczy Lemingow w PRL Bis..

  Rodzina Carska powinna byc Uznana za Swieta w tym przez Zakon Rzymski Jednego Kosciola Chrystusowego.

 4. revers said

  ad1

  i o to chodzi, gdy na zachodzie lewi i prawi, chadecy pod naciskiem koszer bankow i koszer nostry lacza sie w wspolny program walki ze wschodem – na wschodzie podobne czynia zabiegii socjotechniczne by „za rodinu” czy ateisci, wierzacy jednoczyli sie w walce o przetrwanie np. jezyka i kultury rosyjskiej na wchodzie ukrainy.

  We Lwowie spalono wszystkie rosyjsko jezyczne ksiazki jak w III Rezszy palono ksiazki z listy niepoprawnych publikacji. Nastepne moga byc Polskojezyczne ksiazki – nie ktorym osrodkom unych sa na reke lokalne nacjonalizmy z osrodkiem w Berlinie i Brukseli, przykl Litwy.

 5. Pokręć said

  Oznacza to tylko jedno – źle się dzieje w państwie rosyjskim…

 6. plasibo said

  Oby „Kazańska Pani ” pomogła zwyciężyć tych pieprzonych faszystówi lucyferian i pmogła ich wsadzić do piekła bo bez nich ta planeta byłaby rajem.
  Jezu Chryste pomoż tym biednym ludziom którzy traca swoje dzieci:

  Gatunek ludzki został zchańbiony przez tych ludzi którzy mordują te biedne dzieci. Wstyd mi za te zbrodnie, którye dokonują na niewinnych ludziach. Już chyba zwierzęta bardziej zasługują żeby zamieszkiwać tę planetę a nie ludzie bo takie zbronie przekraczają granice rozsądku.

 7. Boydar said

  Otóż wczoraj rozmawiałem z pewną starą Żydówką, nb. znaną większości z Was. I cóż mi Ona powiedziała; ano, na moje pytanie, ‚jak Pani widzi sytuację na świecie’, stwierdziła, że w Jej ocenie bardzo się zmieniło. Pytam, co najbardziej. Najbardziej to w Rosji. No a co w Rosji, pytam dalej. „Rosji już nie zależy”, dostałem odpowiedź. Nieco mnie to zdumiało, więc drążę dalej. ‚Na czym nie zależy, Pani […] ? Na wizerunku w świecie, na sojuszach, na gwarancjach międzynarodowych – tak rzekła. Oooo, myślę sobie, jeśli Ty Kochanieńka, o której wiem co nieco, tak mówisz, to cóś jest na rzeczy. I chwała Bogu. Tak że, Panie Pokręciu drogi, źle – być może, jeno dla kogo ?

 8. Nemo said

  @5 Pokręć

  Skąd taki wniosek panie Pokręć?

 9. Pokręć said

  @7: Jak to, skąd? Z najprostszej logiki, ikonę „uruchamiano”, kiedy było bardzo źle, kiedy Niemcy pod Stalingrad podchodzili, wcześniej, kiedy Polacy okupowali Rosję… Znaczy, że skoro teraz car Putin zarządził kolejna peregrynację, to znaczy tylko jedno…
  Ja sam już nic nie wiem, ale dla mnie Putin jest osobą bardzo dwuznaczną. Z jednej strony – skuteczny polityk, strojący się w tradycyjno – prawicowe piórka, z drugiej – osobnik nie wahający się użyć przeciwko SWOIM, niewinnym obywatelom gazów bojowych (szkoła w Biesłanie i teatr na Dubrowce). I żeby było śmiesznie, po sprawie, kiedy juz obezwładnionych i nieprzytomnych terrorystów rozwalali metodą katyńską (tych akurat nie żałuję), trzymali w takiej tajemnicy nazwę tego gazu, że ludzie potem umierali w szpitalach pod szafkami pełnymi naloksonu, który jest odtrutką. Lekarze po prostu nie wiedzieli, co im jest. gdyby wiedzieli, że zastosowano fentanyl (chyba najmocniejszy narkotyk opioidowy, pochodną morfiny), to by można było uratować o wiele więcej niewinnych ludzi. Ale w Rosji mają mentalność „людей у нас много”. Nie wiem, może to po prostu róznica kulturowa, czy cywilizacyjna, ja tego nie trawię.

 10. Griszka said

  Putin wysyła pielgrzymki a w Russia Today wciskają bajkę, że 90% DNA to śmieci i ratują religię darwinizmu. Jeden krok do przodu, dwa kroki w tył.

 11. maurycy said

  Od 1 .Porownanie Putina ze Stalinem i przypisywanie mu tych samych intencji jest bezmyslne i glupkowate !

 12. Kiryl said

  „Władimir Putin polecił patriarsze Kiryłowi wysłać w pielgrzymkę po kraju”
  jak władza pozbawia rozumu

  Sp…j trollu – admin<

 13. JO said

  ad.9. NIe uwazam, by to polecienie bylo oznaka pozbawienia rozumu a przecienie, swiadczy o wielkiej Roztropnosci.

  Przypomne, ze przed Wojnami, bitwami w Polsce panowala tradycja oddania sie opiece Bozej I Boga Rodzicielki

  Przypomne rowniez, ze kazdy wladca w Polsce Mial Statut Duchownego

  Nie dziwie sie, ze Putin majac Wladze I Bedac Ortodoxa uzywa tego Statutu Duchownego I KAZE isc z Pielgrzymka z Bogiem do Kazdego Rosjanina w Chwilach WIELKIEGO zagrozenia dla Calego Narodu I Panstwa.

 14. Romank said

  KTo jest na tyle stary ,zeby pamietac Uwiezienie Ikony Czarnej Madonny Jasnogorskiej w PRLu…
  KTo pamieta peregrynacje Obrazu a potem samych ram obrazu po Polsce????
  To bylo budzenie i konsolidacja narodu Polskiego……budowanie solidarnosci Polakow…ktora zaowocowala wielkim Ruchem w 80 Roku….
  Prawoslawie….zobaczcie tylko dokad siega Prawoslawie i znajdziecie odpowiedz na pytanie ..dlaczego??? Ikona Czarnej Madonny Kazanskiej przypomina Ruskiemu Ludowi…kim jest.
  Czarna Madonna rozpoczela peregrynacje od Wladywostoku, przez cala Rosje ..Europe..teraz goscimy ja w Ameryce….

 15. Griszka said

  Panie JO. Szkoda tłumaczyć takiemu czym jest kult obrazów w chrześcijaństwie. Ten pajac, który kryje się za patriarchą Kiryłem to troll. Oni w swojej sekcie czczą obraz świętej rodziny Michnika.

 16. Prawda nas wyzwoli said

  W Polsce można by wysłać w pielgrzymkę po kraju ikonę JPII.

 17. Romank said

  Mam nadzieje.. ze pewnego dnia i JPII zostanie zrozumiany przez jego zapieklych wrogow Polakow…z ktorych zaloze sie zaden nie wysilil sie, zeby przeczytac ze zrozumierniem to – co on z mozolem pisal dla nich cale zycie.
  Przypomne tylko , niektore wynurzenia dot KK w Polsce na kanwie nagonki na Ks Pralata Jankowskiego, kiedt on ujawnil nazwiska agentow ksiezy ktorzy donosili na niego zwlaszcza podczas pielgrzumki papieza do Polski wlacznei z biskupem M….

  http://www.zw.com.pl/artykul/98814.html?print=tak

  Jak kwitowali sytuacje Kosciola podczas nagonki niejakiego Pawla Huelle..etc….wykazuje najlepiej jakie stanowiska w Neoparcheosolidarnoscibis…pracownicy aparatu komiunistycznych sluzb do walki z Kosciolem,,,,najlepiej chyba oddaje artykol Szymona Holowni z Newsweeku…

  http://polska.newsweek.pl/henryk-jankowski–kaplan-i-ekscentryk,62243,1,1.html

  Przeczytajcie go dobrze i uwaznie…to wyszlo spod doskonalego piora dobrego fachowca opieajacego sie o doskonaly syntetyczny material odpowiednich sluzb…warsztat dziennikarski zupelnie podobny do Michalkiewicza..wskazuje ze terminowali w tym samym Warsztacie.;.; bosdz i tych samych Mistrzow..
  DOkonuje w nim oceny i usiluje postawic najbardziej wierna prognoze…. jak widac po czterech trafia doskonale..
  Jak to wygladalo chyba najlepiej oddaje inofrmacja zamiesczona w Afery Prawa..o wygranym przez Ks Pralata procesie o znieslawienie przez Huelle:
  Nie tyle sama sprawa ale zwroccie uwage na podlosc polskich sadow….i wlasnei poprze zprzypominanie sobie takis glosniejszych spraw od roku 1992 kiedy rozpoczeli process falandyzacji prawa , jak stacza sie polski wymiar Sprawiedliwosci po rowni pochylej,,,zamieniajac w pohybel i prawa…i sprawiedliwosci.

 18. Romank said

  Pominalem link,,prosze:
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Ks-Jankowski-wygral-przeprosiny-od-zydowskiego-pismaka-Pawla-Huelle-717

 19. JO said

  ad.14. JPII nie zostanie zrozumiany przez Jego Zapieklych wrogow.

  Natomiast – JPII zostal Zrozumiany dokladnie przez Katolikow Tradycjonalistow, ktorzy za niego sie Modla a JPII Slowa – Czyny oraz Owoce Pontyfikatu bardzo Drobiazgowo Skrytykowali.

  Pan Romanie nie rozumie, ze zaden Tradycyjny Katolik nie jest Zapiekly w kierunku JPII. Wiele osob byc moze nawet jest zdania takiego jak Pan wzgledem tego Papieza. Jednak Papiestwo a osoba Wojtyly I jego dusza roznia sie tym, ze Papiestwo jest oceniane przez Pryzmat Pontyfikatu I jego owocow a nie Zekomych Checi I wyrywkowych Slow Czlowieka piastujacego to stanowisko.

  JPII juz jako Wojtyla Biskup postawil sie posa Kosciolem Swietym bo byl Modernista.

  JPII stawial sie Wielokrotnie poza Kosciolem piastyujac Stanowisko Papieza

  JPII Pontyfikat to Smierc, Smierc, Smierc, zero ZYCIA

 20. Boydar said

  Panie Romanie, z całym szacunkiem – nie pierdolcie głupot.

  JP number Zwei w najlepszym przypadku (zgodnym z Pańską diagnozą) był POLITYKIEM.

  Papież nie ma być politykiem, ma być UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM i KATOLIKIEM, pierwszym wśród równych, kimś, kogo katolik ma rozumieć i na kogo może liczyć. Zarówno docześnie jak i później. Jeśli takim nie jest, to jest pierońską szlangą. Weg !!!

 21. JO said

  Pan, Panie Romanie, ktory tak wiele wie o Solidarnosci wskazuje na Przywodce Solidarnosci tej po 81 roku a nim byl wlasnie JPII.

  JPII z miejsca swojego Urzedowania widzial dokladnie co staje sie z Polska I gdzie ja Prowadzi – Jego Urzednicy sa po dzis dzien w Judeoepiskopacie, ktory JPII stworzyl I kontynuuja JPII pontyfikat.

 22. — Miast podstawionego przez obcych nieprzyjaciol , wrogiego nam , ale zrobionego swietym na „chybcika” , przywodca duchowym Polakow w 1978r. zostalby prawdziwy Polak , o inteligencji tego wrogiego , Polska bylaby dzis niepodlegla i nie rozkradziona . Z wolnoscia wyjazdu z Kraju , ale wiekszosc by zostala .
  Bylyby mozliwosci powrotu w 1989r, Zeslancow i ich Rodzin z bylego ZSRR a nie bardzo niedobrego elementu ze Swiata .
  Polacy w wiekszosci , nie zdaja sobie sprawy (zapatrzeni w wozki supermarkietow) co im po 1989r. ucieklo bezpowrotnie . Ze dla zarzadzajacych naszym Krajem , Polska jest pojeciem teoretycznym , na uzytek lemingow , motlochu , pozniej jeszcze stare mapy

 23. Romank said

  Panowie..dopuki nei zrozumiecie- ze JPII nie byl ZADNYM przywodca Polakow..nie byl zadnym Politykiem…ale byl Biskupem KK..wybranym Papiezem KK..dalej bedziecie chodzic wokol beczki wrzeszczac ,…zamurowali nas:-))))

  O tym wiedzial wielki Ojciec Polakow, czlowiek -ktory przygotowal duchowo Polakow na nadchodzace zmiany ,ktore chyba tylko mistycyzm pozwolil mu przewidziec….Prymas Tysiaclecia..
  Rozpoczal ten proces w 1963 roku…przygotowaniami do 1000lecia…
  Proces obserwowany ,analizowny i protokolowany prez wszystkie sluzby na swiecie..z uzyciem calej gamy zapleczy naukowych wielkich panstw.
  Jaka to jest bron..swiadczy uzycie ja przez Rosjan i ich rzad…

  Przywodcy rodza sie co chwila…nalezy ich tylko odpowiednio wychowac….tych ,ktorzy potrafia przygotowac narody wielomilionowe do wielkich akcji….policzyc mozna na palcach jednej rekiillll

  JPII robil to samo w wymiarze globalnym KK.
  Madrosc nakazuje nie usilowania zatrzymania Nieuniknionego…ale przygotowanie sie na nie….

 24. adsenior said

  Na jakiej podstawie twierdzicie, iż „Putin Polecił”? Czy peregrynacja po Polsce obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, odbywała się na polecenie władz?

 25. Tekla said

  Polska się wyludnia,w mieście tylko widać starych ludzi..kiedys ten okres wakacyjny kojarzył mi sie ze spiewajacymi dziecmi,które tu przyjezdżały na kolonie ..były nawet specjalne pociagi..

  Wczoaraj spotkałam się z kuzynka i jej męzem z Warszawy,ludzie wykształceni i nawet nie mozna powiedziec ,że młodzi,więc z bagazem doswiadczen,ale rozmowa i nimi żenada..
  Niestety wiekszość tych ,których znam nic nie chce wiedziec..chce sie bawić i żyć wesoło..no i oczywiście uwielbiają JPll..

  Kuzynki mąż opowiadał ze łzami w oczach jak to jakiś wielki szef ich córki,z Ukrainy ale mieszkający w Szwajcarii specjanie przyjechał do Warszawy jak JPll ogłoszono swietym..

 26. Tralala said

  ad 6 Boydar

  jezeli komus „juz wogole nie zalezy” to albo jest swiety, albo niebezpieczny !

 27. hnatusko said

  10

  Panie JO, mógłby Pan rozwinąć na czym polegał „statut duchownego” władców Polski, jak wyrażał się ten charyzmat? Wiemy chociażby o tym, że królowie Francji każdorazowo po koronacji i namaszczeniu Świętą Ampułką, będąc już w swojej siedzibie / pałacu wyciągał ręce do tłumu, zachowały się świadectwa nagłych uzdrowień czy to trędowatych czy sparaliżowanych.

 28. JO said

  ad.23. Wladca Krolestwa Katolickiego-Ortodoksyjnego w tym Krolestwa Polskiego, bedac Koronowanym otrzymywal zarazem Swiecenia I jako Krol byl osoba DUCHOWNA.

  Uwazam, ze Putin ma pelne prawa uzywac tej Paraleli…

 29. Boydar said

  @ Pan Roman

  Kiedy ukaże się (o ile się ukaże) mój komentarz nr 17, zatrzymany przez filtr wordpressa ze względu na nieparlamentarne sformułowanie, ten niniejszy, stanowić będzie jego uzupełnienie.

  Nie ma czegoś takiego jak nieuniknione. Nieuniknione jest tylko zwycięstwo Chrystusa. I nikomu nie jest dane znać kiedy i jak. Bo przyszłość zna tylko Bóg. Pan podobnie jak Szatan, uzurpuje sobie wraz z podobnymi sobie, prawo „głoszenia i czynienia w imię”. Czyje imię, się pytam. Pańskie tezy niewiele się różnią od „cel uświęca środki”. I żadne werbalne mądrości tego faktu nie zmienią. Jeśli „przygotować na nieuniknione”, to dlaczego ludzie wybierają utopienie się w naturalnym akwenie a nie w dostępnej pod ręką gnojówce ? Przecież śmierć taka sama ! Pańskie dowodzenia, to czysty, rabiniczny sofizm. Uzbrojony jedynie w sprytniejsze chwyty erystyczne, pozwalające omamić słabo zazwyczaj zorientowanego w mechanizmie tych sztuczek, czytelnika. Bo zdecydowana większość ichnich rabinów, to w gruncie rzeczy małpy, papugi i idioci. Ich jedyną siłą jest nasza głupota. Głupota, która nie dopuszcza myśli, że są na świecie aż takie squrwysyny; to się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. A Słowianinowi w szczególności.

  Gdyby komuś się chciało, proszę kliknąć w link http://www.sciaga.pl/tekst/128235-129-erystyka-przyklady-chwytow-erystycznych

 30. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gest-wladimira-putina-zaskoczyl-papieza-franciszka/bh9s9

  Ta wiara pana Putina moim zdaniem trochę kupy się nie trzyma. Ikony całuje a żonę ze swojej biografii kasuje.

  „Władimir Putin przyjechał do Watykanu spóźniony prawie 50 minut.”

  Papieża nie szanuje.

  Dla mnie to podejrzany typek. Ja mu nie wierzę.

 31. Yah said

  Ad 19

  Z tego co pamiętam, Kardynał Wyszyński nie specjalnie przepadał za przyszłym JPII – chyba przeczuwał lub wiedział kto zacz. Niestety śmierć Wyszyńskiego w 1981 roku ułatwiła realizację celu neokolonizacji Polski. Nie wiem, mam teraz po latach takie subiektywne uczucie, że Kościół w Polsce za Wyszyńskiego to zupełnie inny Kościół od tego, który pojawił się po jego śmierci. Wtedy rzeczywiście można było odczuć obecność Trójjedynego Boga – oczywiście to są moje prywatne odczucia, których racjonalnie nie udowodnię …..

 32. JO said

  ad.27. Udowodni Pan, udowodni – OWOCAMI

 33. Tekla said

  Z sieci..

  Kochany Wspaniały Prezydent Putin ostatnia obrona przed tymi zboczeńcami z UE i USA !!!

 34. AniaK said

  Moim zdaniem pan Putin za dużo robi na pokaz. Wiara jest nierozerwalnie związana z życiem człowieka. Zdarzają się nawrócenia, ale to też musi iść w parze z czynami. Rozwód rozumiem, ale nie można żony „uśmiercić” za życia. On chyba ma złych doradców.

 35. JO said

  ad.23. Prosze Pamietac, ze Krol Byl POMAZANCEM Bozym bo Byl Namaszczony Swietymi Olejami w Katolickim – Ortodoksyjnym Rytuale Koscielnym KORONACYJNYM jak osoba Duchowna, ktora Krol w swej Istocie w Hierarchii Koscielnej JEST.

  W Polsce nieupublicznione sa Rytualy Koronacyjne naszych Krolow ale przeciez te dokumenty musza byc zachowane – gdzies.

  Krol Nie jest Ksiedzem ale jest Osoba Duchowna w Hierarchii Koscielnej

  To dlatego Krolowie zabierali Glos w Wyborze Papierza

  To dlatego Krolowie mogli nawet Upominac Ksiezy I im „nakazywac”

 36. AniaK said

  Re31:
  Papieża 🙂

 37. JO said

  Panie Romanie, do czego JPII przygotowal KK??? KK na calym Swiecie??

  Poza tym pierwszy raz slysze, ze Papiez przestaje byc Przywodca Narodow. To jakas Nowa Teoria?

  Tradycyjnie Papiez jest Przywodca WSZYTKICH NARODOW a Papiesto nie likwiduje milosci do ojczyzny, z ktorej pochodzi a przeciwnie – Obliguje – co widac po zachowaniu Piusa X ale I innych Papiezy dbajacych w tym szczegonie o kraj swojego pochodzenia.

  Co zrobil JPII dla Polakow I Polski? Co zrobil JPII dla KK na Swiecie?

  Pan takimi wpisami rzuca na szale Szalenstwa siebie lub nas. Ktos z Nas musi byc Szalony I uwazam, ze to nie jestesmy My Panie Romanie.

 38. JO said

  ad.32. Ostatni Cesarz Austro Wegier – po jego zablokowaniu Kandydatury…- Krawiec zostal Piusem X

 39. Premizlaus said

  Pan Kafelek broni kremówkowego Lolka. Oj za dobrze to Panu nie wyjdzie.

 40. Sybirak said

  Ad. AniaK powiedziała: „…Putin… Dla mnie to podejrzany typek.”

  Chciałbym aby Polska miała takiego „typka” za przywódcę ! Spał bym spokojnie.

  Przyzwoity przywódca państwa „żeni się” z państwem, którym kieruje i na tym
  cierpi na pewno jego życie rodzinne. Ludzie wielkiego formatu jeżeli się czemuś
  poświęcają to bez reszty.

  No cóż, stwierdzenie AK: „…a żonę ze swojej biografii kasuje.” -co do końcu też prawdą nie jest – zalatuje tanim feminizmem.

  Mimo szacunku dla wszystkich kobiet, ciągle przychodzi mi na myśl to co powiedział mój
  św. pamięci stryj, harcmistrz Rzeczy Pospolitej Polskiej, wieziony w Gułagu : „kobieta mimo
  wielu zalet nie jest stworzona do filozofii lecz do wielu innych ważnych funkcji”.

 41. Zerohero said

  Panie Bojdarze. Z zainteresowaniem kliknąłem na artykuł o erystyce na portalu sciaga.pl. Autor podał przykłady sztuczek ersytycznych:


  1. Dziennikarz pyta Ministra Obrony podczas wywiadu:
  -Czy uważa Pan, że nasi żołnierze powinni ginąć w państwie X ?
  Minister logicznie powinien odpowiedzieć, że NIE, jednak za odpowiedzią pójdzie kolejne pytanie dziennikarza:
  -To co Pan robi, aby żołnierze nie ginęli i dlaczego nie robi nic, żeby misja się zakończyła ?
  Oczywiście sprawa nie jest tak prosta. Za wysyłaniem wojsk idą różne umowy międzynarodowe, pakty itd. i tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Jednocześnie, jeżeli ktoś jest niewiarygodny i nie umie wybrnąć z sytuacji to w oczach widza nie wzbudza zaufania.

  Przykład jest fatalny, bo wymaga wyjaśnienia czytelnikowi czemu „misja” jest słuszna. Dobry przykład powinien WYJAŚNIAĆ a nie zmuszać jeszcze do wyjaśniania nieczytelnego przykładu. Coś czuję, że autor był zwolennikiem wojny w Iraku i takie „obiektywne” wyjaśnienia są dla niego oczywiste.

  2. Dziennikarz pyta pewnego posła – katolika, konserwatystę A „Czy człowiek, który kłamie pójdzie do piekła”
  Wiadomo, że poseł często używa kłamstw. Dziennikarz w tym momencie stawia polityka pod ścianą, katolik powinien robić wszystko, aby uniknąć pójścia do piekła. Obie odpowiedzi w tym wypadku są niewiarygodne; TAK spowoduje, że ludzie pomyślą, że ten człowiek jest hipokrytą i sam sobie przeczy, NIE , zaprzecza istocie grzechu, piekła etc. Poseł w obu sytuacjach jest postrzegany jako kłamca.

  A tu jakie poglądy autora wyszły? 🙂

  Nie można było dać przykładów z Misiem, Prosiaczkiem i Zajączkiem? Trzeba tak nachalnie, jeb – łopatą po głowie – katolikami-kłamcami i niejednoczną (!!!) oceną agresji militarnej?

 42. Re: Artykul
  A na Kogo Putin (Rosja) moze liczyc jak nie na swoich Swietych, kiedy osaczona jest zydowska suto oprocentowana „demon-kracja???”.
  (szczerzaca swe jadowite kly przy jej granicach).
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. AniaK said

  Re36:
  „Przyzwoity przywódca państwa „żeni się” z państwem, którym kieruje i na tym
  cierpi na pewno jego życie rodzinne. Ludzie wielkiego formatu jeżeli się czemuś
  poświęcają to bez reszty.”

  Panie Sybirak, ile lat Pan spędził na tym Sybirze?

  „Putin liczy na pomoc „Kazańskiej Pani””

  Gdybym to ja była „Kazańską Panią”, to ode mnie pan Putin dostał by po pysku. 🙂

 44. Re: 39 AniaK
  Przywilejem kobiety jest to, ze mysli sercem, a przywilejej mezczyzny jest to, ze uzywa glowy…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Zerohero said

  @AniaK

  Może Putin robi coś na pokaz, ale jego pokazówka ma cel o 180 odwrotny niż pokazówka dajmy na to Karola Wojtyły, Kaczyńskiego, Cejrowskiego…W Rosji renesans, a u nas…..?

 46. JO said

  ad.39. Pani Aniu, Panmi Ocenia Putina Decycje. Owszem, rozwod to wielka Tragedia. Prosze jednak zauwazyc, ze Putin nie mowi , ze jest Swietym. Prosze zauwazyc, ze Putin pochodzi z Kraju , ktorego squrwiali przez 100 lat, gdzie rozwody , aborcje, pijanstwo, klamstwo, Boze moj drogi korupcja , wydawanie Rodzicow na smierc, wydawanie rodzenstwa na smierc, odbieranie dzieci Rodzicom……ilez mozna wyliczac squrwiajacych metod Rosjan….

  Putin wyszedl z Takiego Narodu, z takiego Srodowiska.

  Ludzie sa Slabi I czasem ludzie robia rzeczy zle po to by nie zrobic Gorszych.

  Prosze popatrzec na Polskich Krolow, przeciez oni mieli pozamalzenskie dzieci I choc o tym sie nie mowi, to oni mieli I to bylo Tolerowane po to , by niedopuscic do wiekszego zla.

  Za Krolow sie modlono. Powinnismy sie modlic za Przywodcow takich jak Putin, ktory jednak przywrocil Panowania Religii Ortodoksyjnej I moze niezdarnie jako byly komunistyczny KGBowiec ale dazy do Poznania Prawdy I Ukazuje ja Rosjanom z plena swiadomosci, ze ma doczynienia z Ludzmi w wielkim Procencie Patologicznie squrwionymi przez Zydo-Masoneria – Skrzywdzonymi , schorowanymi na Duszy, ktora jednak Putin, te ROSYJSKA DUSZE probuje Uzdrowic.

  Robi to jako jedyny nie liczac Przywodcy Wegier – przywodca na swiecie…

 47. JO said

  ad.40 ………….uzywa – ROZUMU

 48. Re: 41 Zerohero.
  Putin jest otoczony niezwykle utalentowanymi ludzmi (generalami i ciekawymi myslicielami politycznymi), ktorzy sa w „cieniu” i rozpatruja wszelkie opcje na zydowska polityke ukierunkowana jedynie na zniewolenie (polityczne i ekonomiczne).
  Rosyjska polityka to nie TYLKO W.Putin. To caly sztab tegich glow. (10-15 wyjatkowych ludzi)
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Oto wazny przyczynek do Slowian i naszego wspolnego pochodzenia, ktore nas powinno laczyc a nie dzielic.
  Od wiekow wasnimy sie i dlatego atakowani jestesmy z kazdej strony przez nacje nam wrogie.
  Dostalam to z Polski od kolezanki. Warto sie zastanowic wlasnie teraz…..

  Głagolica podstawą słowiańskiej kultury – Tadeusz Mroziński – 10.07.2014

 50. Zerohero said

  @39Gdybym to ja była „Kazańską Panią”, to ode mnie pan Putin dostał by po pysku.

  a Kołomojski z Obamą dostaliby buzi. Pyszczyć na forum możesz, ale do bycia „Kazańską Panią” masz całe lata świetlne, więc zawrzyj gębę.

 51. Re: 43 JO.
  Oczywiscie, ma Pan racje ze rozumu, bowiem glowa moze (w wiekszosci przypadkow) sluzyc jedynie do noszenia beretu…:)))
  Przepraszam za nie precyzyjne sformuowanie mojej wypowiedzi.
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 52. Yah said

  ad 42

  No cóż Panie JO na tym świecie zło wydaje się być atrakcyjne ( stąd uwiedzenie Ewy 😉 ) dobro zaś mało atrakcyjne – czyniący dobro ( takie prawdziwe, nie na pokaz są często wyśmiewani. Inna sprawą, jest to, że jesteśmy ludźmi i w naszej naturze leży żeby upadać ….. żeby upadać, wstawać i iść dalej a nie leżeć w g…nie ku uciesze gawiedzi – i tak chyba robi Putin i przynajmniej część Rosji. A w Polsce ( na cóż nie będzie to miłe) ludzie leżą w g..nie i jeszcze się zachwycają jak ono ładnie pachnie i śmieją się z Rosjan i Węgrów, że wstali i się otrzepują …

 53. Zerohero said

  Ona rozumek swój ma, nie bójcie się. Na Rosjan zrzucany jest teraz biały fosfor i amunicja rozpryskowa, tak samo jak na Palestyńczyków. Putin zatrzymał postępy zwyrodnialców w Syrii, kombinuje na Ukrainie. Żydówka mu tego nie daruje. To jest ich nowy Haman. One mogą być głupie, mało bystre, ale wiedzą co w trawie piszczy. Tak to jest z unymi, więc nie dajcie się robić w konia na tzw. cwaną gapę. Cwana gapa ma polewkę z trolowania.

 54. AniaK said

  Re45:
  Spokojnie Panie Zerohero, tak sobie tylko palnęłam. Nie przymierzam się do bycia „Kazańską Panią” ani za sto, ani za milion, ani za miliard…..lat świetlnych. Chcę tylko pomóc Rosjanom bo nie wiem za co Oni nas tak kochają. Polak w ich domu to honorowy gość.

 55. Boydar said

  Panie Zerohero, skoro już dostrzegł i poruszył Pan drugi poziom piwnic w tym artykule (tym o erystyce) , to czemu nie poszedł Pan za ciosem … VIP-Katolik ? Który permanentnie kłamie ? To jest dopiero prezydencka erystyka ! A to przecież tylko jeden kawałeczek.

 56. AniaK said

  Apel do „Kazańskiej Pani” 🙂

  „Kazańska Pani”, kiedy staniesz twarzą w twarz z panem Putinem, zapytaj proszę, do czego mu była potrzebna małżonka w wyborach prezydenckich w 2012 roku, i co działo się z Nią przed wyborami, i po wyborach, bo taki sam los może spotkać Ciebie.

 57. Romank said

  Panie Boydar,,niech pan to odstawi i przynajmniej nie pisze ,,bo nie przybywa od tego rozumu:-)))
  Pisze pan:

  Nie ma czegoś takiego- jak nieuniknione. Nieuniknione jest tylko zwycięstwo Chrystusa…

  nie widzi tu pan sprzecznosci????

  Zatem jest..takim jest dodatkowo starosc, choroba, smierc…to ze napewno bedzi epan potrzebowal jedzenia , picia i wychodka….kazdy ma cos czego za nic nie uniknie…chyba ze przerwie wlasne zycie:-))
  Stad przewidywanie…futurystyka…a to panie Boydar nie jest wiedza…pan nie wie ,ale pan sie spodziewa,..
  Dalej wali pan na oslep..a moze to wali to co pan pije:-))) posuwajac sie do stwierdzenia:

  dlaczego ludzie wybierają utopienie się w naturalnym akwenie, a nie w dostępnej pod ręką gnojówce ? Przecież śmierć taka sama…

  Ludzie rozne maja sposoby ,,ja sam znam przypadek wlasnie takiego utopienia sie w gnojowce… chociaz wiecej ludzi uzywa powroza, lekow, czy pistolet….ponadto sa ludzie co do samego konca maja wstret do rzeczy brudnych,,a woda kojarzy sie im z oczyszczeniem,,,,Uczciwie nie wiem,,zaden samobojca mi nigdy sie nie spowiadal w jakim stanie byl przed skokiem do jeziora,… I to nie jest najwazniejsze panie Boydar, ale to, ze- nie oni sami dali sobie zycie..nie do nich nalezy’ zeby go skracac…

  Nie wiem nie zajmuje sie ludzmi , ktorzy przez sambojstwo unikaja nieuniknionego…jak wyzej..odmawiaja wykonania Planu Bozego w im przypisanym zakresie..sprzeciwiaja sie Naturze .i dezerteruja…przerazeni zadaniami zycia.
  Gdzie tu, na podstawie czego panu nasuwa sie ze cel uswieca srodki?????
  Nie widzi pan, ze wszystkie procesy edukacyjne…maja przygotowac na ,,Nieuniknione>>>???
  Niech mi pan powie, jesli powiedza panu, ze nadchodzi globalny kataklizm…powiedzmy Potop bis…powiesi sie pan dzis???? czy poczeka ile sie da i zrobi to widzac sciane wody…..???? wtedy wlasnie do gnojowki skakac nie radze:-)))
  I niech pan odroznia erystyke od logiki….

 58. Romank said

  Pani Aniu K…. Kazanska czy Jasnogorska to tylko inne , czy tez rozne fotografie tej samej Czarnej Madonny…
  Fotografia- jak pani dobrze wiadomo nie staje przed nikim,,ale zdarza sie, ze odwrotnei tak i to bardzo czesto:-))))
  Dlatego dziewczeta nie zbyt chetnie dawaly wszystkim kolegom swoje fotografie….wybierajc jednego raczej… co znowu czasmi bylo zuopelnie przeciwne do tego co praktykowaly:-)))

 59. Zerohero said

  @50, Boydar

  A po co drążyć. Wystarczy zdemaskowanie. Uznałem, że to ciekawe i pouczające. Tekst o erystyce pisze człowiek tak mocno zaangażowany w spory ideologiczne, że nie opduszcza przemycenia swojego nawet w abstrakcyjnych przykładach. Toż to cymes. Wyobraźmy sobie jak mógłby układać zadania z matematyki. „na gałęzi siedziały trzy wróbelki. Przyszedł ksiądz i zabił dwa. Ile wróbleków siedzi na gałęzi”? Czysta matematyka, nie? 🙂

  @51 AniaK

  Bill Clinton miał problemy za zdradzanie żony, ale zdrada kraju i narodu przeszła bez echa. Tutaj ważny jest kontekst i proporcje. Putin puścił kantem żonę, a krzyżując szyki NATO uratował w Syrii kilka milionów ludzi. Nie chcesz zapytać Obamy o chęć wymordowania 1/3 Syrii i zaprowadzenia w niej marionetkowych rządów islamistów? Nie chcesz. Ale ciśnie Cie ta żona Putina. Przecież dobrze wiemy, że tylko udajesz naiwniaczkę.

 60. AniaK said

  Re54:
  Ja nie stoję za żadną ze stron która przyczyniła się do rozlewu krwi. Na pana Putina jako Ojca Narodu nabrać się nie dam. Nie wiem czyje plany udało mu się pokrzyżować a czyje nie, ale krwi z jego powodu przelało się wiele.

 61. JO said

  ad.55, Prosze wymienic te powody Pani Aniu K. Czegos sie moze dowiemy wiecej od Pani.

 62. adsenior said

  Jako Polak nie cierpię Putina, jako Polak mówię, daj nam Boże takiego Putina /lub Orbana/ za przywódcę. Wszak ludzie ci dbają o swój kraj. Co jest rozwodnikiem, to popatrzeć proszę iluż rozwodników jest najwyższymi przywódcami? Nieraz odnoszę wrażenie, jakby społeczeństwa za ten fakt ich premiowały!

 63. AniaK said

  Re56:
  Panie JO, mężczyzna wykorzystujący kobietę nigdy nie będzie dobrym Ojcem Narodu. Proszę mi wierzyć. Można się rozejść z kobietą, ale nie wolno kobiet wykorzystywać. Gdyby pozwolił Jej odejść, może miałabym do niego odrobinę szacunku.

 64. AniaK said

  Re57:
  To że pan Putin jest rozwodnikiem kompletnie mi nie przeszkadza. Już dawno mógł to zrobić. To małżeństwo i tak było fikcyjne. Ja po prostu temu człowiekowi nie wierzę.

 65. Zdravko said

  Re 37 Zerohero:

  „2. Dziennikarz pyta pewnego posła – katolika, konserwatystę A „Czy człowiek, który kłamie pójdzie do piekła”
  Wiadomo, że poseł często używa kłamstw. Dziennikarz w tym momencie stawia polityka pod ścianą, katolik powinien robić wszystko, aby uniknąć pójścia do piekła. Obie odpowiedzi w tym wypadku są niewiarygodne; TAK spowoduje, że ludzie pomyślą, że ten człowiek jest hipokrytą i sam sobie przeczy, NIE , zaprzecza istocie grzechu, piekła etc. Poseł w obu sytuacjach jest postrzegany jako kłamca.”

  Pod ścianą to może się znaleść dwudziestoparoletni gówniarz w samorządzie, albo w sejmie, ale nie doświadczonego polityka. W takich sytuacjach zawsze odpowiada się wymijająco, bardzo rzadko politycy odpowiadają na pytania Tak – Nie jak na odpowiedzi w szkole.

  Przykład:

  D: Czy człowiek, który kłamie pójdzie do piekła ?
  P: Musimy sobie zdać sprawę, że na werdykt sądu szczegółowego po śmierci składa się wiele czynników, gdy zło przewyższa dobro człowiek idzie do piekła, w odwrotnej sytuacji do Czyśćca, albo Nieba. Ponadto amerykańscy naukowcy stwierdzili, że każdy z nas kłamie średnio 17 razy. Np. czy pan lubi wszystkich swoich przełożonych?
  D: No nie…
  P: więc skłamał pan mówiąc do nich dzień dobry.
  D: Dobra, a pan sądzi o…

  Odpowiedzi jest multum na tego typu pytania, niekoniecznie trzeba kłamać. Mój kuzyn pracuje w banku i jego też na szkoleniu uczyli jak odpowiadać na pytania klientów, nie kłamiąc, ale nie mówiąc wszystkiego. Myśle, że przynajmniej część polityków przeszła przez podobne szkolenie, zwłaszcza rzecznicy prasowi.

 66. adsenior said

  W uzupełnieniu mojej wypowiedzi, nie uznaję za 100% mężczyznę facia który po wielu latach wspólnego życia, gdy się żona zestarzeje, porzuca ja dla młodszej. Nam już idzie 48 rok po ślubie.

 67. AniaK said

  Re60:
  Ja aż taka krytyczna nie jestem. Serce nie sługa, długi staż małżeński nie zawsze jest gwarancją udanego związku. Moim zdaniem ważniejsze jest nie z powodu kogo, a z czym na stare lata ją zostawia.

 68. biscoter said

  Nie wiem czy ktoś już zwracał uwagę Gajówkowiczom na tematykę strony stopsyjonizmowi.wordpress.com: pierwsze strony to praktycznie samo jeżdżenie po „żydzie Putinie”. Koncesjonowany antysyjonizm?

 69. Tekla said

  Pani Aniu! My to mamy szczęscie sami przykładnni męzowie byli i są naszymi przywódcami,Wałesa,Kwaśniewski ,Komorowski..

 70. AniaK said

  Re63:
  Pani Teklo, pozostawię to bez komentarza 🙂 🙂 🙂

 71. Tekla said

  Coś z historii Rosji..

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmitrij_Mendelejew

  W 1876 roku zakochał się obsesyjnie w 17-letniej Annie Iwanownie Popowej. Mimo starań jej rodziców, by nie dopuścić do związku córki z przeszło czterdziestoletnim mężczyzną (wysłali ją m.in. na studia do Włoch, dokąd podążył Dymitr, nie bacząc że jest już powszechnie znaną osobą), doszło do małżeństwa po tym, gdy w 1881 roku naukowiec zagroził Annie samobójstwem w przypadku odmowy. Rozwód z Leszewą dokonał się dopiero miesiąc po drugim ożenku 2 kwietnia 1882, po tym jak Mendelejewowi udało się znaleźć przekupnego popa. W kilka dni po ślubie sprawa stała się głośna i pop stracił sutannę, ale sławnego naukowca władze pozostawiły w spokoju. Jednak nawet po oficjalnym zakończeniu sprawy rozwodowej w świetle przepisów Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego pozostawał bigamistą. Ówczesne bowiem przepisy religijne dopuszczały powtórny ożenek nie wcześniej niż po upływie 7 lat od rozwodu. Niedługo potem pewien rosyjski arystokrata postanowił pójść w ślady Mendelejewa i również wstąpić na ślubny kobierzec przed upływem ustawowego siedmioletniego okresu. Kiedy jednak zwrócił się z petycją do cara, powołując się na casus Mendelejewa, ten mu odpowiedział: To prawda, że Mendelejew ma dwie żony, ale przecież mam tylko jednego Mendelejewa![4]

 72. Griszka said

  @66
  Wrzodak ostro pojechał Beina za krytykę listu do rosyjskich władz. Może coś w tym być.

 73. Boydar said

  @ Pan Roman

  „… nie widzi tu pan sprzeczności? …”

  Nie, nie widzę, paradoksalnie – z daleka lepiej „nie widać”.

  To jest klasyczny przykład erystyki, Panie Romanie. Przyporządkował Pan do jednego zbioru sranie i los ludzkości. Pan Jezus o sraniu nic nie wspominał, bo to była oczywista oczywistość. Powiedział natomiast o paru innych sprawach, które już takie oczywiste nie były i nie są; zależą bowiem od naszej wolnej woli. Pan tą wolna wolę, fundamentalny dla Stwórcy warunek brzegowy stworzenia człowieka, kwestionuje. Co najmniej kilku takich jak Pan kontestatorów historia już odnotowała. Dlatego też uważam, że przy najkorzystniejszej interpretacji bożego prawa, dostanie Pan wyrok za herezję. Nie liczył bym jednak na Pana miejscu na taki obrót spraw; nawet jeśli karmił Pan zimą kocinki. „Tam” dogrzebią się wszystkiego. I to nie będzie dintojra, tylko sprawiedliwość.

 74. Dictum said

  ad. „W Polsce można by wysłać w pielgrzymkę po kraju ikonę Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Geremka.
  Admin”

  W Polsce cały czas trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – od parafii do parafii. I ta uwaga Sz. Pana Admina jest ni przypiął ni przyłatał.

 75. Tekla said

 76. Boydar said

  Jak Sz. Pan Admin przeczytał artykuł, to Go szlag trafił jasny i na miejscu. W takim stanie pisze się różne rzeczy 🙂

  Ale ma Pan słuszność.

 77. inka said

  tylko sie rozwiódł a mógł zabić ( to ironia żeby nie było niedomówień a ta jego zona to taki wzór cnót wszelakich bo nie znam kobiety że to tylko on winien? Może kobieta przykra w obejściu i nie myła się albo co? A może jakaś nielojalność popełniła z ogrodnikiem lub agentem CIA że ją tylko zamknał bo krzywdy robić nie chciał z sentymentu że matka jego dzieci – czy to takie jednoznaczne jak bylo i dlaczego? )

 78. hnatusko said

  35

  „W Polsce nieupublicznione sa Rytualy Koronacyjne naszych Krolow ale przeciez te dokumenty musza byc zachowane – gdzies.”

  Ze strony http://www.replikiregaliowpl.com/koronacyjny.html :

  Piątek
  POGRZEB
  Tego dnia odprawiano w katedrze wawelskiej ponowny, uroczysty pogrzeb poprzedniego władcy. Nowo wybrany król-elekt oddawał w ten sposób hołd swojemu poprzednikowi i zgodnie ze staropolską zasadą „Osoba Pańska umiera, Korona nie umiera” symbolicznie wchodził na jego miejsce w państwie.

  Sobota
  POST, JAŁMUŻNA, SPOWIEDŹ, PIELGRZYMKA PIESZA
  Nowy król przygotowywał się do koronacji przez post, jałmużny rozdawane ubogim, spowiedź i pielgrzymkę pieszą (zupełnie jak przed otrzymaniem święceń – dopisek mój), której droga wiodła w Krakowie z Wawelu do kościoła św. Stanisława na Skałce, a w Warszawie z kolegiaty św. Jana do kościoła św. Krzyża. Król w otoczeniu dostojników duchownych i świeckich przechodził pośród zgromadzonych po drodze tłumów.

  Niedziela
  SYMBOLICZNE OBUDZENIE
  Tego dnia odbywał się obrzęd koronacji. Rano król oczekiwał dostojników w swojej łożnicy. Prymas dotknięciem ręki symbolicznie budził króla do nowego, królewskiego życia. Króla ubierano w szaty koronacyjne p o d o b n e d o b i s k u p i c h, (rozstrzelenie tekstu uczynione przeze mnie) po czym w otoczeniu panów duchownych i świeckich udawał się do katedry.

  ORSZAK CEREMONIALNY
  Uroczysty orszak posuwał się wysłanym kobiercami chodnikiem zwanym mostem. Prowadził go marszałek wielki z laską opuszczoną w dół, co oznaczało, że król nie objął jeszcze swojej godności. Za marszałkiem szli dostojnicy Królestwa w ustalonym porządku, niosąc wydobyte ze skarbca koronnego oznaki władzy królewskiej – insygnia koronacyjne.

  Koronę sprawioną przez Władysława Łokietka, a przypisywaną Bolesławowi Chrobremu niósł na srebrnej tacy kasztelan krakowski, berło i jabłko – dwaj wojewodowie, Szczerbiec – miecz przypisywany także Chrobremu – trzymał miecznik krakowski. Chorąży koronny niósł chorągiew Królestwa zwiniętą na znak, że nowy król nie ma jeszcze pełni władzy.

  Koronę wieńczącą skronie królewskie tworzyła złota, ozdobna obręcz z której wyrastały heraldyczne lilie, wysadzana cennymi kamieniami. Był to znak główny pełnej i nikomu nie podległej mocy monarszej.
  Berło, krótka laska ze złota, również zdobiona, oznaczało władzę rozkazywania.
  Jabłko, złota kula zwieńczona krzyżem, symbolizowało w ręce królewskiej świat i kraj.
  Miecz należał do oznak monarszej władzy wojskowej i sądowniczej. Chorągiew z Orłem Białym, powiewająca nad zastępami rycerstwa, była najwyższym znakiem ziem Królestwa Polskiego.
  PRZYGOTOWANIE DO KORONACJI
  Po wejściu do katedry król zasiadał na krześle pośrodku kościoła, naprzeciw prymasa, panowie świeccy zaś składali na ołtarzu insygnia. Obrzęd koronacyjny rozpoczynał się kazaniem wygłoszonym po polsku przez jednego z biskupów, a dostosowanym treścią do uroczystości.

  KORONACJA

  Przysięga
  Koronacja rozpoczynała się od przysięgi króla. Od tej chwili formuły wypowiadano po łacinie. Król klęcząc odpowiadał na zadawane mu przez prymasa pytania: czy zamierza służyć wierze, otaczać opieką Kościół, rządzić sprawiedliwie i bronić Królestwa. Prymas zwracał się następnie do obecnych z zapytaniem, czy chcą służyć królowi. Odpowiadano aklamacją – czyli pełną zgodą, wołając po polsku: „radzi, radzi, radzi!”

  Pomazanie
  ! Prymas w otoczeniu dwóch biskupów dokonywał pomazania króla namaszczając jego głowę, piersi, plecy i ramiona świętymi olejami. Przez namaszczenie król z osoby świeckiej s t a w a ł s i ę p o m a z a ń c e m pod niejednym względem p o d o b n y m b i s k u p o w i. !

  Zapadała cisza. Prymas wręczał miecz klęczącemu przed ołtarzem królowi. Król przyjąwszy miecz ciął nim trzykrot­nie powietrze czyniąc znak krzyża. Gest ten oznaczał, że władca powinien być dzielnym obrońcą kraju i przyjętych przezeń zobowiązań przysięgi.

  Koronacja
  Prymas oraz wspomagający go dwaj biskupi nakładali teraz koronę na głowę króla. Prymas wręczał mu również berło i jabłko. Był to moment szczytowy obrzędu koronacji.

  Rozpoczynała się Msza święta. Łączenie jej z koronacją było cechą szczególną polskiego ceremoniału koronacyj­nego. ! W czasie Mszy k r ó l s k ł a d a ł O f i ar ę z c h l e b a i w i n a i całował podany mu przez arcybiskupa wydobyty ze Skarbca koronnego relikwiarz Krzyża Świętego. !

  Król na majestacie
  Po Mszy św. prymas wypowiadając formułę: „Stań i dzierż odtąd to miejsce” prowadził króla do tronu. Udzielał mu pocałunku pokoju i intonował hymn dziękczynny Te Deum laudamus – Ciebie, Boże, wysławiamy.

  Po odśpiewaniu pieśni król dokonywał pasowania na rycerzy – swojej pierwszej czynności królewskiej.

 79. Miet said

  Re.17.
  Dobrze Panie Romanie, że Pan to pisze.
  Może to dotrze do wielu – mam taką nadzieję.
  Tych wszystkich co nieustannie jazgoczą na Papieża JPII zapytam, co przeczytaliście co On napisał? Co z Niego macie w swojej domowej bibliotece.

  A czytaliście to?:

  ========
  MYŚLĄC OJCZYZNA…

  Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
  mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym,
  aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
  z niej się wyłaniam…gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb.
  Pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia.
  ========

 80. Marucha said

  Re 74, 76:
  Dam sobie łeb urwać przy samej dupie, że więcej jest w Polsce czcicieli Geremka – a tym bardziej Lecha Kaczyńskiego – niż prawdziwych katolików.
  A więc obaj zamknijcie się.
  Moja uwaga była słuszna bardziej, niż to sobie wyobrażacie,

 81. Marucha said

  Re 17:
  Gdy prześladowany i szykanowany ks. Jankowski starał się o audiencję u papieża JP II, szukając u niego pomocy i wsparcia moralnego – Największy z Polaków nie raczył mu poświęcić nawet trzech minut czasu.

 82. Marucha said

  Pani Aniu K,
  Ja Panią z jakichś względów nawet lubię… ale bardzo proszę o nie dokonywanie żadnych analiz politycznych…

 83. Marcin said

  Ad 7
  Panie Boydar. Wujcowa bajki opowiada.

 84. Re: 79…Miet…
  I-sra-el tez zamknal swoja „ojczyzne” ciekwymi murami i i-sra-el rowniez ta swa „ojczyzne” poszerza i skarby (cudze) mnozy (kradnie)…

  Takie „cytaty” doskonale pasuja do „innych” kwestii „poszerzaczy narodowych wybrancow”, ktorzy od zawsze twierdzili, ze Ziemia jest „ich” wlasnoscia”…nawet w kwestii religijnej tej „udoskonalonej” na wszelakie potrzeby…swiata…ma sie rozumiec…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 85. Pani ‚Ania K.’ nie powinna atakowac prezydenta Putina z powodu jego personalngego zycia. Jest to nieeleganckie i swiadczy o braku klasy.
  Czy Pani mu wierzy czy nie, to panska osobista sprawa a nie naszej gajowkowej Braci.
  Prosze sie zajac swoim zyciem i nie krytykowac cudzego.

 86. Miet said

  Panie Jaśku, o czym Pan za przeproszeniem…nadaje???
  Co ma Izrael do tego co JPII pisał, co ja przytoczyłem???
  Szuka Pan kwadratowych jajek???
  Wszystkie są owalne Panie Jaśku. Gwarantuję Panu – wszystkie!!!

 87. Miet said

  Wszystkim patriotom , gościom Gajówki, dedykuję tę przepiękną pieśń, którą śpiewa mój ulubiony pieśniarz Ładysz z jego małżonką.

  Niech wam łzy popłyną.

 88. u said

  Moze wiec Opatrznosc podpowie Putinowi i zapozna sie z trescia artykulu PCRobertsa ” Does Russia (andy humanity) have a future? Roberts mu radzi:

  ” Jesli rzad rosyjski ludzi sie nadzieja, ze uniknie wojny z Waszyngtonem, ktora prawdopodobnie bedzie finalna wojna zycia na ziemi, rzad rosyjski powinien dzialac TERAZ i zakonczyc problem na Ukrainie, poprzez akceptacje zadan seperastycznych prowincji odnosnie ich ponownego zjednoczenia sie z Rosja. Jesli ustawa 2277przejdzie w Senacie, Rosja nie bedzie mogla nic juz zrobic w tej suytuacji bez konfrontacji militarnej ze Stanami, poniewaz Ukraina zostanie uznana jako amerykanski sojusznik.”

  Byc moze ma Roberts ma racje. na przykladzie Syrii, Libii, Egiptu mozna przeidywac, ze chaos u rosyjskich granic bedzie trwal niepohamowanie, bo wiadomo jaki cel ta burda domowa ma do zdobycia.

 89. Halszka said

  @ 9

  Panie Pokręć, skąd pomysł, że przeciw „własnym,niewinnym obywatelom” w szkole w Biesłanie użyto gazów bojowych?. Tak było na Dubrowce, ale nie w Biesłanie.
  W Biesłanie w szkole, opanowanej przez terrorystów islamskich, uwięzione od kilku dni dzieci w upale, bez wody, mdlały,piły mocz, a terroryści nie pozwalali dostarczyć im jedzenia i wody.Terroryści grozili każdej chwili odpaleniem założonych ładunków wybuchowych, kilku obecnych w szkole ojców dzieci zastrzelili. Sytuacja była rozpaczliwa. Antyterroryści ryzykując życiem podjęli konieczną próbę odbicia szkoły. Nie wszystkich zakładników (ale znaczną większość!) udało się uratować. A to, że nie wszystkich uratowano, to Pana zdaniem nie wina terrorystów, tylko Putina? Jakiego cudu powinien on był dokonać?

  @ 67

  Pani Aniu K, ja Panią też lubię, co już wcześniej deklarowałam. Więc teraz, z całą przyjaźnią, mam tylko takie małe pytanie: czy w ciągu ostatnich lat zdarzyło się Pani przeczytać w prasie, lub usłyszeć w TV cokolwiek pozytywnego, czy chociażby obiektywnego o Władimirze Putinie? I czy taki jednomyślny chór potępienia nie budzi u Pani żadnych wątpliwości? Żadnych podejrzeń, że to może nachalna propaganda? (Kolejna – po Miloszeviciu, Saddamie Husajnie, Kadafim, Asadzie)

  Osobiście nie wiem, jak było z małżeństwem Putinów, i nie próbuję dociekać, z braku wiarygodnych relacji. Ale jak widzę tytuł „Ludmiła o mężu: On jest wampirem!”, a potem czytam małymi literkami pod koniec tekstu, że Ludmiła P. powiedziała tak kiedyś żartem do znajomej, to odnoszę wrażenie, że ktoś tu celowo robi ludziom wodę z mózgu.

 90. Centuria said

  Pani Aniu, pisze Pani o wykorzystywaniu kobiet. A czy nie zna Pani przypadkow, gdy to mezczyzni sa wykorzystywani? Ot, malzenstwo Clintonow… Wiadomo, ze malzenstwo jest na papierze i normalna kobieta nie znioslaby tych wszystkich zdrad, ale Hitlerka trwa przy Billu, bo jest dla niej atutem politycznym.

 91. Romank said

  Panie Gajowy….to nie Papiez przyjmuje swoich gosci i ich selekcjonuje na prywatnych audiencjach…. W przypadku Ks Jankowskiego spostkanie bylo umowione,,i papiez JPII czekal na niego….i nie zostal wpuszczony na wyrazne polecenie Don Stanislaw….wiem to od niego samego.Tzn Pralata….takich incydentow bylo wiecej… znali to i papiez Benedykt i zna dobrze papiez Franciszek…moze dlatego tak przeczesali kadynamerow i pucatow w Kuriii i ich niby to nic nei znaczaca wladze…
  NIech pan pamieta..jak silna jest wladza trzymajacego klucz do sraczyka….jesli natychmiast potrzebny…

 92. Romank said

  Panie Mieczyslawie…dzieki ja tez na to licze,,choc jestem pewny ze do wielu nie ma szans dotrzec nic..i nie dotrze…Z prostej przyczyny nie ma wiecej miejsca…na nic,,,
  Wi edpan przekonale sie zd c inajwieksi krytukanci cala swoja wiedze nabyli tylko z broszur zacieklych wrogow Papieza..i to wcale nie samych sedevacantystow ile z ludzi ktorzy nawet nei sa chrzczeni, ale udaja katolikow….Ich autorytety ,,autorytet oszustow i jawnych imposterow..ale tych ludzi jest najbardziej wiarygodny…
  Niech pan sam roztrzygnie- czy to idiotyzm autentyczny??? nabyty?? wrodzony?? czy zaplacony???

 93. Romank said

  Szanowny panie U…. neich sie pan nei martwi…rzady USA robia tylko to co moga i co sie im oplaci,
  Prawo???umowa???zobowiazanie????dokad tylko nam sluzy- to sie go przestrzega..
  W stanie w jakim znajduje sie USA nie stac US na prowadzenie wojny z Rosja…z nikim…
  Glownie ze nie ma zadnego poparcia Amerykanow…wcale…
  Przegrali wojne propagandowa…teraz ogladajac nowe klamstwa Amerrykanie przypominaja sobie wszystkie wczesniejsze, w ktore wbrew rozsadkowi chcieli wierzyc..ale teraz nie moga….

 94. u said

  „W stanie w jakim znajduje sie USA nie stac US na prowadzenie wojny z Rosja…z nikim” cytat z @ 92

  Wlasnie p.Romanie to jest najgorsze, ze bankrut nie ma nic do stracenia. Niech Pan wezmie pod uwage przyczyny wybuchu poprzedniej WS. Tak Niemcow uwalily po IWS finasowe gady przy pomoca kolosalnych reperacji wojennych, ze zmusily ich tym samym do rozpoczecia nastepnej wojny. Moze to astronomiczne zadluzenie Stanow ma sens?

 95. AniaK said

  Re88:
  ” I czy taki jednomyślny chór potępienia nie budzi u Pani żadnych wątpliwości?|

  Jednomyślny chór potępienia zawsze budzi moje wątpliwości, ale zbiorowy zachwyt też bywa trochę podejrzany.
  Pani Halszko, w rosyjskiej prasie można się naczytać samych dobrych rzeczy o panu Putinie 🙂

 96. AniaK said

  Re89:
  Czym innym jest układ małżeński gdzie korzystają z życia obie ze stron, a czym innym jest fikcyjne małżeństwo. Pani Ludmiła za bardzo nie nacieszyła się życiem jako Pierwsza Dama ani u boku małżonka, ani jako wolna osoba. Kobiet wykorzystujących mężczyzn jest całe mnóstwo ale nie chcę zaśmiecać tematu.

 97. AniaK said

  Re82:
  Obiecuję poprawę 🙂

 98. Merlin said

  AD.23
  „Madrosc nakazuje nie usilowania zatrzymania Nieuniknionego…ale przygotowanie sie na nie….”

  Nie ma czegos takiego „Nieuniknione”…we Wszechswiecie to ilosc „takiej czy innej” ENERGII tworzy RZECZYWISTOSC. Fizyka kwantowa, pamiec WODY, wibracje DNA, wibracje SLOWA itd; sa to zrodla ENERGII ktore TWORZA w KAZDEJ CHWILI to co „bedzie za chwile”.
  Wiec w absolucie „Nieuniknione” nie istrnieje, bo to co bedzie jest „Funkcja” mysli, slow , czynow, MARZEN, WYOBRAZEN itd.
  Wielcy Magowie, Wolchwowie, Medrcy nie na darmo przypominaja ,ze „MARZENIA TWORZA RZECZYWISTOSC”
  szczescia!

 99. Dictum said

  Ad. 70
  Ani mi się śni zamknąć.
  Co innego tępota, zaślepienie czy dezorientacja ludzi mniej rozgarniętych (niż Pan Admin) w sprawach politycznych, a co innego uczucia religijne i szczere oddanie się Matce Bożej nawet tych samych mniej rozgarniętych. Więc uważam nie na miejscu dowcip o kimkolwiek, a już najbardziej o takiej kanalii, jak Geremek, który nasuwa wyłącznie analogię do wędrówki obrazu Matki Bożej po parafiach, co odbywa się za sprawą Kardynała Wyszyńskiego od kilkudziesięciu lat.

 100. Dictum said

  Ps.
  A ten ostry język strzęp Pan na innych adresatach niż ja czy Pan Boydar.

 101. Boydar said

  Szanowny Panie Gajowy

  O słuszności Pańskiego komentarza (pod artykułem), mnie przekonywać nie trzeba. Była oczywista dla mnie od chwili gdy go (komentarz) przeczytałem a jego intencja pojęta przeze mnie właściwie. Jednak dopiero uzupełniony o (80) staje się on zrozumiały dla większości. Który to rozwój „wydarzeń” również zakładałem. Pan Dictum zareagował prawidłowo ale zbyt prostodusznie jak na cuchnące realia.

 102. Halszka said

  @ 94

  „Pani Halszko, w rosyjskiej prasie można się naczytać samych dobrych rzeczy o panu Putinie”

  Otóż nic podobnego, Pani Aniu.

  Prorządowa może być rosyjska telewizja. Natomiast wiele rosyjskich gazet należy do zachodnich korporacji medialnych, tak samo jak u nas, i używa sobie na Putinie ile wlezie. A „Nowaja Gazieta” wyszła wręcz z przeprosinami na okładce za zestrzelenie samolotu MH17 – mimo że nie było i nadal nie ma żadnych dowodów winy Rosjan,

 103. Dictum said

  Owszem – prostodusznie patrzę na te rzesze wiernych, którzy być może nie mają blyskotliwej orientacji w sprawach tego świata. O tępocie naszego narodu też – mniej prostodusznie – wiem. Mnie jedynie chodziło, żeby Pan Gajowy – którego wyczucie języka i trafność wypowiedzi przeważnie bardzo mnie zadawala – w tym miejscu przyznał rację, że ironizowanie i pisanie o Geremku w kontekście naszej chwalebnej tradycji religijnej jest nie na miejscu i dowcip – jak kulą w płot!
  Ale odpowiedzią były niegrzeczne słowa.

 104. Carlos said

  tylko ze JP2 nie wzial pod uwage ze rozpieprzajac z Reganem ZSRR -Zachod (Niemcy,Francja,USA) rozpier…a nas do cna.Taka mamy korzysc z tej zmiany.Za slaby jestem w temacie RELIGIA by moc komentowac Jego pontyfikat, jakkolwiek z zarzutami jakie przedstawil W.Lysiak w jednej z ksiazek-wobec naszego papieza- zgadzam sie.

 105. JO said

  ad.103. To prosze sie doksztalcic w Gajowce na temat religii i poza nia, bo to klucz do oceny JPII jako w tym polityka.

  JPII to Morderca Polakow

 106. JO said

  Ni i zeby nie bylo, ze tak sobie rzucam oskarzenia. – JPII zmienil Kosciol z Chrystusowego na Posoborowy – zmienil Wiare wprowadzajac modernizm – zakazana przez Papiezy Herezje, ktora prowadzi do Umierania Calych Narodow. Liberalizm, Ekumenizm, Kolegializm doprowadzily, ze Kosciol juz nie broni Narodow a pozwala im pod wplywem innych niechrzescijanskich Cywilizacji – Umierac.

  Tym Sposobem wprowadzajac Smiertelny System do Kosciola i Narodow Chrzescijanskich JPII stal sie MORDERCA tak Ludzi jak i Wiary Katolickije – Tradycji Katolickiej.

  Nie ma zadnego Ale dla Heretyka Wojtyly, ktory byl gorszy od wszystkich Heretykow z przeszlosci.

 107. Merlin said

  Dla Pani AniK filmik…z zyczeniami imieninowymi 🙂 o waznych sprawach miedzy Kobieta i Mezczyzna .

  Tam gdzie sa PRAWDZIWE KOBIETY, tam sa PRAWDZIWI MEZCZYZNI, ot takie prawo Energii;)
  Prosze posluchac pieknej bajki dla doroslych…i paru nastepnych ktore Pani zobaczy w „podobnych „przy tym filmie na YT.
  Mezczyzna, ktory jest z KOBIETA, przy ktorej Jego Meska Energia sie objawia, nie szuka drugiej. Bo PO CO???? Jak to mowila pewna wiekowa bardzo Cyganka;)

  (My Slowianie obchodzimy imieniny…)

  Szczescia Pani AniuK…nastaje epoka PRAWDZIWYCH MEZCZYZN…bo coraz wiecej kobiet pragnie BYC KOBIETAMI, a nie tylko pracownicami; dyrektorkami,wyborczyniami itd. System bardzo sprytnie wprowadzil RYWALIZACJE miedzy kobietami a Mezczyznami…a to juz dluzszy temat. Kumaci zalapali i bez dalszych wyjasnien.

 108. Griszka said

  @103
  Przystał na organizację międzyreligijnego spędu ekumaniackiego w Asyżu. To wystarczy, żeby obciążyć go za promocję indyferentyzmu i synkretyzmu.

  Podczas pielgrzymek ostrzegał, żeby nie uczestniczyć w pogańskich rytuałach i spędach, ale sam się do tych zaleceń nie stosował. Oczywiście znajdą się pożyteczni idioci, którzy będą wciskać bajki o „masońskich broszurach” i inne ordynarne bzdury obrażające ludzką inteligencje, ale wystarczy otworzyć archiwalne numery L’Osservatore Romano a tam są nie tylko obrazki z Asyżu z szarlatanami od vodoo, ale i z wizyt w świętych gajach w Afryce, z gospodarskich odwiedzin w zborach i synagogach w duchu braterstwa czy innej masońskiej fantasmagorii. Wszystko to wraz ze stosownym komentarzem. takim jak np. wykazywanie „niezwykłej religijności” u towarzysza Lutra przez JP II.
  Większość z tych dowodów pojawiła się na witrynie Gajowego i pochodzą one z watykańskich mediów oraz oficjalnych dokumentów, z których wiele nadal znajduje się na witrynie internetowej Watykanu, ale nie znajdzie się żaden odważny z tych kundli, aby powiedzieć Panu Marusze prosto w twarz, że niby posługiwał się fałszywymi materiałami, autorytetami i jeszcze najpewniej brał za to pieniądze.

  Obsrywanie za kontuarem i kierowanie żali na wycieraczkę admina w trzeciej osobie jest wszystkim na co stać niektóre burki schowane w budach ze sklejki sosnowej 🙂

 109. Marucha said

  Re 91:
  Nie znam się na wewnętrznym funkcjonowaniu Stolicy Apostolskiej, ale nie bardzo rozumiem jedną rzecz: skoro Jan Paweł II wiedział o wizycie ks. prałata Jankowskiego, a ks. prałat się nie pojawia… czy nie zainteresował się dlaczego?

 110. Premizlaus said

  Re 65:
  Tylko nie gówniarz, staruchu.

 111. Marucha said

  Re 95:
  Gdzie Pani ma ten „zbiorowy zachwyt” nad prezydentem Putinem? W Gazecie Wyborczej, Rzeczypospolitej, na „niezależnych” witrynach internetowych, wśród polityków?
  Niech mi Pani pokaże jakiekolwiek mainstreamowe źródło zachwytów.

  Panowie Dictum i Boydar,
  Jeśli Was uraziły moje ostre słowa – to przepraszam.
  Ale w meritum mam rację.

 112. JO said

  ad.110. Panie P, Prosze nie pisac tak. Moze ktos byc Glupi ale nie wyzywajmy od Staruchow, bo ponizamy ten wiek, ktory winien byc dla nas Drogocenny I winnismy go darzyc szacunkiem szczegolnym.

 113. Dictum said

  ad. 111
  Przeprosiny przyjęte, a co do meritum to należy ustalić meritum, bo zdaje się Pan o czym innym, a ja o czym innym.
  Nie dyskutuję o głupocie naszego narodu, bałwochwalczych postawach bez cienia refleksji. To się wie. Uderzyło mnie tylko – co rzadkie u Pana – bardzo niezręczne wyszydzenie takich postaw. I tylko tyle.

 114. Zdravko said

  RE 110:

  Słowo gówniarz użyłem, by nakreślić, że z taką sytuacją (stanięcie pod ścianą) mogą się spotkać głównie osoby młode, niedojrzałe i niedoświadczone. Wulgaryzm użyłem po to by uwypuklić negatywny stosunek do osób nieprzygotowanych do roli polityka ( vide środki stylistyczne) i by przekazać czytelnikowi, że takie osoby powinny się z daleka trzymać od tak odpowiedzialnych funkcji. Polityka to strategia, jeśli ktoś nie jest w stanie sobie poradzić z dziennikarzem, to jak ma sobie dać radę z decydowaniem o losach kraju?

  Nie mam nic do osób młodych, sam taki stary nie jestem. Jeśli pana (lub innych młodocianych gajówkowiczów) to przepraszam.

 115. Boydar said

  Pax Vobiscum, wszyscyśmy chcieli dobrze. Nie ma tu niczyjej winy. „… bo zdaje się Pan o czym innym, a ja o czym innym …” – ma zastosowanie, a jak zaistniało nieporozumienie, to o żadnej obrazie czy przepraszaniu mowy być nie może. Nawet popularny ostatniemi czasy Boziewicz to uwzględnia. Mam nadzieję że żadnemu z Panów, takim postawieniem sprawy, nie ujmuję.

 116. Zdravko said

  Re 114: Zdravko

  Komentarz się jeszcze nie pokazał, a ponieważ (mimo sprawdzania) dostrzegłem błędy to wnoszę do pana admina o kasację poprzedniego postu na rzecz tego

  RE 110: Premizlaus

  Słowo gówniarz użyłem, by nakreślić, że z taką sytuacją (stanięcie pod ścianą) mogą się spotkać głównie osoby młode, niedojrzałe i niedoświadczone. Wulgaryzm użyłem po to by uwypuklić negatywny stosunek do osób nieprzygotowanych do roli polityka ( vide środki stylistyczne) i by przekazać czytelnikowi, że takie osoby powinny się z daleka trzymać od tak odpowiedzialnych funkcji. Polityka to strategia, jeśli ktoś nie jest w stanie sobie poradzić z dziennikarzem, to jak ma sobie dać radę z decydowaniem o losach kraju?

  Nie mam nic do osób młodych, sam taki stary nie jestem. Jeśli pana (lub innych młodocianych gajówkowiczów) uraziłem to przepraszam.

 117. Dictum said

  ad. 114.
  Otóż nie. Nieporozumienie i rozmowa to jedno, a „zamknijcie się” to już zupełnie co innego.
  Dlatego spodziewawszy się przeprosin, przyjmuję je z miłym zadowoleniem.

 118. Miet said

  Gdybym uważał JO za w pełni poczytalnego człowieka, to może i bym zareagował ostro na to co wydusił on z siebie pod #105.
  ========
  „JPII to morderca Polaków”
  ========

  Ponieważ zgadzam się z diagnozą p. Romana odnośnie JO – psychophrenia, więc tylko pozostaje mi współczuć.

  Jako odtrutkę na taki jad, przytoczę jeszcze jeden akapit z książki wydanej na 25-lecie Pontyfikatu – „Poezje Zebrane i Tryptyk Rzymski”

  MYŚLĄC OJCZYZNA…

  Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać aż przyjdzie jego godzina.
  Godziny wciąż powracają na wielkiej tarczy historii.
  Oto liturgia dziejów. Czuwanie jest słowem Pana i słowem Ludu, które będziemy przyjmować ciągle na nowo.
  Godziny przechodzą w psalm nieustających nawróceń:
  Idziemy uczestniczyć w Eucharystii światów.

 119. JO said

  ad.118. Panie Miet. To Pan jest Niepoczytalny. Coz wymagac po moderniscie I Balwochwalcy?

 120. Romank said

  Paraphremia panie Mieciu…psychophremia to inna jednostka chorobowa:-))))
  Panie Gajowy..tego sie juz nie dowiemy…ale sadzc po paru incydentach,,nie o wszystki papiez wiedzial…np.
  Kiedy w Polsce exploatowano slynna afere z biskupem Paetzem, szafowano wola papieska…ale juz po ucichnieciu afery i zapomnieniu..miala miejsce pielgrzumka i prywatna audiencja dla grupy ksiezy z Poznania..i podczas rozmowy Papiez nagle zapytal.. a co sie dzieje z Bp Juliuszem, ja go tak dawno nie widzialem, powiedzcie mu- zeby mnie odwiedzil..a moze choruje????
  Wsrod gosci zapanowala konsternacja…zauwazyl to papiez i powiada zdecydowanie..Prosze mi natychmiast powiedziec co sie stalo!@
  Opisano mu cala sprawe…a on niezmiernie zdziwiony i zaszokowany….ukryl w rekach twarz///…
  Tak to widzial jeden z uczestnikow audencji….
  Jak widac nie o wszystkim papiez byl informowany i czego sie obawiam nie wyszystkie decyzje byly decyzjami JPII…

 121. Romank said

  Panie Merlin…
  Twierdzi pan:
  Nie ma czegos takiego „Nieuniknione”…we Wszechswiecie to ilosc „takiej czy innej” ENERGII tworzy RZECZYWISTOSC….
  Na jakiej podstawie???
  Porownuje pan dwie rozne jakosci, pojecia sam zaprzeczajac stawianej tezie… bez Alfa…nie ma Omega… jak i nie ma Konca bez Poczatku.
  Rzeczywistosc kieruje sie bowiem Zelaznymi Prawami Boga- Natury.
  Ktore powoduja ,ze Nieunikniona jest Rzeczywistosc przy istnieniu takiej czy innej energii…ktorej zachowanie powoduje takie- czy inne ,ale zawsze Nieuniknione skutki.
  Nie wydaje sie panu, ze podany przez pana przyklad- zaprzecza stawianej przez pana tezie???

 122. Re: 120 RomanK
  Panie Romku, pan Miecio ma swoja „prywatna wiare” i na „sile” uskutecznia publiczna wiare JPII, a Pan na „sile” usprawiedliwia glowe Kosciola, ktora juz z racji swego stanowiska winna WIEDZIEC O WSZYSTKIM co sie dzieje w Kosciele, ktorego powierzono mu piecze. (klucze).

  A wracajac do panskich obaw? No coz, wiekszosc z nas takowe posiada, lecz fakty w slusznej wiekszosci nie sa zgodne z przekonaniami…przy ktorych usilnie obstajemy za wszelka cene…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 123. Romank said

  Panie Jasiu…jesli ktos ma wiare…laske Wiary…to zawsze to jest i prywatna Laska…i prywatna Wiara…. Pan myli Wiare…… z Religia, a pan Miet rozrozna te pojecia.
  Jesli pan to przemysli i zacznie odrozniac jedno od drugiego zrozumie pan wiele roznych zjawisk jakie zachodza w stale zmieniajacym sie swiecie.
  Dlatego wiekszosc ocen -jakie tu slysze bazuja na tych przywatnych wiarach i wyrazane w postaci opinii..i to nie tyle wlasnych opinii co powtarzanie opinii innych..nazwijmy to autorytetow, -czy ci na taka nazwe zasluguja i zaufanie- czy tez nie.
  O wszystkim wie tylko Duch Swiety stad przymiot Boski- Wszechwiedzacy..papiez- zaden papiez takiego przymiotu nie posiada i nie uzurpuje ograniczajac sie do spraw wiary i to wyglaszabne ex cathedra.Nawet sedewakantysci nie uzurpuja sobe tego przymiotu zadawalajac sie tym- ze wiedza poprostu lepiej:-)) a w szczegolnosi od papieza:-)))

 124. Griszka said

  Romek z budy w Teksasie jeszcze do niedawna nie wiedział jaka jest definicja Objawienia w Krk ani nie znał innych prostych definicji z katechizmu i chwalił się swoją skromną wiedzą razem tow. Podgórnym Kolą, zanim ten ostatni nie wyleciał z Gajówki z hukiem za całokształt. Po tylu latach w końcu otworzył katechizm i teraz nawet jako stary cap może brylować w towarzystwie 🙂 W pierwszej kolejności wykład na temat papieskiej nieomylności, bo to w końcu wielkie novum 🙂

 125. JO said

  ad.120. Wole wierzyc Arcybiskupowi Levebvre I Jego Zyciu jako swiadectwu niz Pana Przypuszczeniom wzgledem JPII Panie Romanie K.

 126. Miet said

  Re.120.
  Dziękuję Panie Romanie za sprostowanie – przekręciłem nazwę, i to – psia kość – na niekorzyść zdiagnozowanego.:-)))

 127. JO said

  ad.78. Bardzo Panu Dziekuje.

 128. Re: 126 Miet.
  I teraz niech sobie Pan Miecio przeczyta moje wpisy (riposty) na Pana Miecia objawienia (prywatne)… :)))
  Tak to jest, jak sie mysli o czyms innym a co innego publicznie pisze, wiec nic wcale dziwnego, ze p. JO dosc bezposrednio skomentowal panskie „upodobania” prywatne ma sie rozumiec. Prywatne…Zreszta nie bez powodu…

  .Re: 123 RomanK.
  Panie Romku, widze, ze jest Pan uparty jak (….) i znowu na „sile” probuje Pan „usprawiedliwiac” wladze (glowe Kosciola) koscielna na poszczegolne elementy wplywu i wiedzy Papieza. Nie da sie. Papiez (bez znaczenia kim jest i byl) jest Glowa Kosciola i sprawuje (nadano mu) wladze absolutna (Magisterium Kosciola) i jego obowiazkiem jest WIEDZIEC !!!.
  (na jakim krzesle usiasc, z kim nie zasiadac do stolu, z kim sie nie bratac, do kogo nie zachodzic, komu sie nie klaniac, z kim kompromisu nie zawierac itd, itd., itd., itd.).

  Jesli natomiast mowi publicznie cos, co nie jest zgodne z Magisterium Kosciola, to kazdy smiertelnik moze odniesc sie do jego slow wypowiedzianych i odpowiednio je skomentowac (skrytykowac lub wydac opinie w formie pytajacej). Kazdy moze miec watpliwosci i kazdy moze zadawac pytania…

  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 129. Romank said

  Panie Jasiu wytlumaczylem panu, ze Wiara,,panska Wiara..pozwala pani miec swoje opinie.wynikajace z tej panskiej prywatnej wiaruy .i pan je ma..i wolno panu! TO pana Prawo..wynikajace z darow Ducha sw Wolnosci i Rozumu, ktorego uzywa pan na wlasna odpowiedzialnosc.
  Widzi pan ja nic nie usiluje na sile..to wbrew moim zasadom….ja staram sie trzymac i interpretowac fakty….sluchajac opinii..roznych opinii stale konfrontujac z faktami…
  czego pan notorycznie ……nie uprawia.Ponadto wolno panu miec swoja opinie..nie wylamuje panu reki, ani nikomu innemu.
  Ale szastajac terminologia np Magisterium..zapominacie czym jest Magisterium i kto jest powolany i ustanowiony do interpretacji Magisterium:-))))
  I wlasnie tak- jak pan opisuje jest w kosciele baptstow min w First Self- Righteous Baptist Church, ze…cyt za panem:

  kazdy smiertelnik moze odniesc sie do jego slow wypowiedzianych i odpowiednio je skomentowac (skrytykowac lub wydac opinie w formie pytajacej). Kazdy moze miec watpliwosci i kazdy moze zadawac pytani…
  a potwierdzenier przesylam panu doskonale ilustrujaca to homilie preachera Ray’a:
  Alelluja:-))

 130. Miet said

  Re.128.
  Pan Panie Jasiu, jak zwykle, potrafi ściemniać, odchodzić od tematu, gdy ktoś Panu zwróci uwagę na ubytki wiedzy w jakiejś dziedzinie.
  Przez te pańskie „riposty” odkrył się Pan pokazując, że nie tęgo u Pana z podstawami logiki.
  Gdy na to wskazałem, Pan szybciutko wskoczył (widocznie za karę) na temat mojej wiary – obwieszczając światu jaka ona jest ułomna.
  Ja jednak nie tylko, że nie skorzystam z tej pańskiej wiedzy na temat mojej wiary – ale te wszystkie „riposty” pozwolę sobie olać szerokim łukiem – mimo, że prostata moja już w nienajlepszym stanie.:-)))

 131. Griszka said

  @128
  RomanK po prostu wie co myślał wtedy papież, tak samo jak znał treść Katechizmu zanim jeszcze do niego w ogóle zajrzał
  🙂

 132. AniaK said

  Re107:
  Piękne dzięki Czarodzieju Merlinie 🙂

  Dzisiaj miałam szczęście spotkać złote rybki, było ich około dwunastu. Wszystkie nakarmiłam, trochę z nimi porozmawiałam i czekam. Może chociaż jedna była prawdziwa? 🙂

 133. Premizlaus said

  Re 116:
  Wybaczam. I też przepraszam za zbyt nerwową reakcję.
  W wieku dwudziestu paru lat osoba powinna sobie poradzić z funkcją sobie powierzoną, jeśli jest do tego przygotowana. Jeżeli ktoś nie wie, co zrobić, to po prostu przy sterach są głupcy. Wiek niby gra rolę, bo doświadczenie zawodowe, ale z drugiej strony popatrzcie proszę na dojrzałych osłów i sprzedawczyków w sejmie – mimo średniego i starszego wieku, są to żydki z mądrością i inteligencją równą plebsowi, a nie arystokracji.

 134. Slowianin said

  …ad116.
  U Slowian nie bylo wyraznych podzialow na „plebs i arystokracje”
  Owszem, byly grupy spolecznosci przeznaczone do obrony rubiezy, ktore nazywano SOKOLAMI(do dzisiaj np. nazwiska Sokolow, Sokolowski itp. )z nich to wywodzilo sie rycerstwo, ale KAZDY CZLOWNEK spolecznosci slowianskiej mial rowne prawa. Kaplani pracowali i nie mieli jakichs specjalnych przywilejow, poza wyjatkowymi sytuacjami rytualnymi.
  Slowo arystokracja = ARYJ- STUKRATNYJ czyli stokrotnie szlachetny uduchowiony Czlowiek.
  Aarian znaczy w sanskrycie wlasnie szlachetny, uduchowiony, swiatly czyli bedacy w SWIETLE, w PRAWDZIE.
  Arystokrata w prawdziwym znaczeniu to szlachetny madry, uczciwy Czlowiek. Nic to nie ma zwiazku z „pasozytniczym” systemem, ktory ustanowil przywileje dla grupy sprytnych pasozytow, ktora siebie nazywa „arystokracja”.
  Tak na marginesie:
  Slowianie okazuja czesc dla wieku, ale wiek nie usprawiedliwia podlosci, hanby, skapstwa, chciwosci , oszustwa i podobnych przypadlosci.

 135. Slowianin said

  @Premizlaus

  … :)mialo byc ad.133

 136. Merlin said

  ad.121
  Szanowny Panie Romank
  „Rzeczywistosc kieruje sie bowiem Zelaznymi Prawami Boga- Natury.
  Ktore powoduja ,ze Nieunikniona jest Rzeczywistosc przy istnieniu takiej czy innej energii…ktorej zachowanie powoduje takie- czy inne ,ale zawsze Nieuniknione skutki”
  Ma Pan racje…ale nie do konca chyba Pan zrozumial
  …chodzilo wlasnie o to, ze to co wydaje sie np. w tej chwili doslownie, w tej chwili, nieuniknione, jezeli zmienimy nasze mysli, marzenia, wyobrazenia, to wlasnie przestanie byc „nieuniknione”.
  To tak w duzym skrocie.
  Pasozyty i podobne byty chca straszyc, ze to czy tamto „ma sie stac”…moze, ale nie musi. To o to chodzi; I kazdy z nas ma wplyw na Rzeczywistosc, chociazby tylko w minimalnym stopniu. To dlatego pasozyty „Biora nas na zmeczenie”

  To dlatego pasozyty zatruwaja ludzi , aby ich wyobraznia, marzenia, energia duchowa pozostala w odurzeniu i niszczala

  pozdrawiam

 137. Luxeuro said

  MH-17 w 17/07

  i
  1918:
  Aleksandra Fiodorowna, caryca Rosji, święta prawosławna (ur. 1872)
  Aleksy Romanow, rosyjski carewicz, ostatni następca tronu Rosji, święty prawosławny (ur. 1904)
  Anastazja Romanowa, wielka księżna Rosji (ur. 1901)
  Maria Romanowa, wielka księżna Rosji, święta prawosławna, święta prawosławna (ur. 1899)
  Mikołaj II Romanow, ostatni car Rosji, święty prawosławny (ur. 1868)
  Olga Romanowa, wielka księżna Rosji, święta prawosławna (ur. 1895)
  Tatiana Romanowa, wielka księżna Rosji, święta prawosławna (ur. 1897)

  1762 – Piotr III Romanow, cesarz Rosji (ur. 1728)
  „Im bardziej Piotr III prowadził politykę proniemiecką, tym większe uznanie w Rosji zyskiwała jego żona Katarzyna. Żona Piotra szybciej zadomowiła się w prawosławnej ojczyźnie. Nauczyła się płynnie mówić po rosyjsku. Demonstrowała publicznie swoje przywiązanie do cerkwi, ostentacyjnie stawiała na kulturę i tradycję rosyjską[14][15]. Wokół jej osoby zaczęło gromadzić się stronnictwo tych, którzy niezadowoleni byli z rządów Piotra. Został zawiązany spisek mający usunąć cesarza z tronu. Mimo powiększającej się popularności, pozycja Katarzyny w Rosji była jeszcze wciąż słaba. Nie miała dostatecznie silnej legitymacji, by rządzić państwem Romanowych. Aby zwiększyć swoje szanse na przejęcie władzy, musiała pozbyć się „swojego holsztyńskiego konkurenta”.”

  Lagarde wspomina o numerologi i numerze 7. Mówi o G7 kiedy Rosja jeszcze nie była wyrzucona.

  http://truthstreammedia.com/is-imf-chief-christine-lagarde-delivering-an-occult-message-in-this-speech/

 138. revers said

  Po ostaniej decyzji niezaleznego inaczej sadu w Hadze pod TTIP na mocy ktorego konsomolski kapital Chodorowskiego w wysokosci 300 mln $$$$ wystarczyl zeby przejac Yukos, plus uklady bez konkurencji jako bylego ministra energetyki i nafty CCCP bis, zaden juz sad ziemski ani niebianski nie pomoze Rosji.

  Lucyferianie ida na calego by zniszczyc ekonomicznie lub wojennie Rosje.

  Jeszcze brakuje sadowego orzeczenia na 400 mld $$$$ za nie TTIPowskie a pro Chinskie umowy gazowe na rzecz Bidenow, Jaceniukow, Timoszenko GAZ Chazaria UA bis.

 139. Miet said

  A w tym czasie u nas tzn. w USraelu kongresman z South Carolina oświadczył, że UN jest anti-semitic .
  Nawet dziennikarka prowadząca z nim wywiad próbowała go trochę powstrzymać – no bo jeżeli UN jest anty-semitic, to znaczy, że cały świat jest anty-semitic i co z tego wynika, no co???
  Oni już tak są zadufani w sobie i ich sukcesach, że już olewają nawet jakąkolwiek choćby najmniejszą formę przyzwoitości.

 140. Re: 139 Miet.
  Obawiam sie Panie Mietku, ze jest to bardzo powazny symptom zaniepokojenia syjonistycznej oligarchii uzurpujacej sobie wladze nad calym swiatem, zwlaszcza, ze Rosja, Chiny, Indie, Iran i niektore panstwa skrupulatnie odsuwaja sie od zydowskiej finansowej (lichwiarskiej) „kurateli”..
  (rozliczeniach w zydowskim dolarze z federal reserve).
  Jak na razie wiekszosc zaplanowanych przez syjonistow koncepcji politycznych i ekonomicznych (finansowych) „spalilo sie na panewce”, a i nawet prowokacje militarne sa eliminowane (ujawniane) w blyskawiczny (merytoryczny) sposob.
  Generalnie, to pol swiata ucieklo zydom spod ich brudnych talmudycznych lap i to dla nich jest porazajace (ale wciaz bluffuja)…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 141. AniaK said

  Re136:
  Czarodzieju Merlinie, podpowiedz panu Putinowi, żeby w pielgrzymce po kraju z obrazem „Kazańskiej Pani” wysłał Prof.Żdanowa. Rosjanie serca mają ogromne, ale jednym z Ich większych problemów jest alkoholizm. Dotyczy szczególnie mężczyzn.

  PS.
  Rybki nie do końca były złote. W sumie to one były popielato-pomarańczowe. Trochę się z nimi popluskałam to może będę zdrowsza. 🙂

 142. Yah said

  ad 141

  Pani Aniu rzeczywiście alkoholizm jest problemem. Szatan kusi jak może. W krajach bogatych kusi mirażami szczęścia zakupów. Ludzie zapracowują się na śmierć, żeby tylko mieć najnowszy gadżet. Co szatan ma zrobić w kraju, gdzie nie ma bogactwa towarów, a ludzie nie mają możliwości zarabiania i zapracowywania sie na śmierć. Kusi innym mirażem – alkoholem. Jaka jest różnica miedzy pracoholizmem i alkoholizmem? Żadna obydwa nałogi w konsekwencji doprowadzają do rozpadu rodzin, odczłowieczenia i śmierci…

 143. JO said

  ad.142, Dodam Rzecz – po obu stronach szatan podmienil Pojecie szczescia I celu Zycia.

  Celem Zycia dla Dzisiejszego wsplczesnego czlowieka jest Szczescie , rozumiane jako nieustajace Uniesienie-Radosc z Nowego Posidania rzeczy oraz przyjemnosc z nieustajacego Uniesienia Fizycznego wynikajacego z Kontaktu Fizycznego I to juz nie tylkoz plcia przeciwna ale z ta sama plcia I to wieloma naraz czy zwierzetami – czyli za pomoca TOTALNEJ perwersji.

  Szatan a wiec jego Sludzy – Zydo-Masoneria promuja od conajmniej 100 tal Odczucie Zakochania wmawiajac, ze to nie tylko objaw Milosci ale Milosc sama w sobie, 100 procentowa , ktora ludzie musza miec, przezywac czy stary, czy mlody czy nawet dziecko juz.

  Wyeliminowano ze swiadomnosci Naszej Totalnie rozumienie Prawdziwej Milosci jako DARU z Niebios , ktorym sa Dary Ducha Swietego oraz Owoce Rozanca Swietego skoncentrowane w przypadku Kobiety I Mezczyzny na Sakramencie Malzenskim – POSWIECENIU drugiej osobie bezgranicznemu z Zwiazku dla Jego Uswiecenia Dusze ku Chwale Bozej-Milosci-Prawdy-Jedynej Drogi-Zyciu –

  – Sakrament Malzenstwa – Ofiarowanie Sie – Ofiara dana ze Swojego Zycia Malzonkowi….jak Chrystus

 144. Yah said

  Ad 43

  Nie mogę sobie przypomnieć kto to napisał – „Szczęście to brak potrzeb”. Jesteś szczęśliwy kiedy masz wszystko lub….. kiedy niczego nie potrzebujesz, niczego nie pragniesz. Czy to możliwe – osoby wierzące powiedzą , że tak …

  Z drugiej strony w świetle tego cytatu widzimy, że współczesny świat kreując potrzeby czyni człowieka nieszczęśliwym.

  „– Sakrament Malzenstwa – Ofiarowanie Sie – Ofiara dana ze Swojego Zycia Malzonkowi….jak Chrystus” – Chyba w Prawosławiu symbolem małżeństwa są …. dwie korony cierniowe.

 145. JO said

  Szczesciem Czlowieka na ziemi Jest Posiadanie Darow Ducha Swietego dzieki Ktorym Zyje w Lasce Uswiecajacej w Nadprzyrodzonym Krolestwie – Nadprzyrodzonym Zyciem otwierajacym Wrota do Raju , gdzie w Zyciu Wiecznym w Obecnosci Bozej zazna Prawdziwej Pelni Szczescia a ktorej tylko ulamek, namiastke moze przezyc na Ziemi, Ziemi ktora jest Padolem a Zycie – Znojem.

  Szczescie na ziemi Prawdziwe-Pelne nie istnieje.

  Zydo-Masoneria wciska Glupoty , ze cos dajac Ciala „Przyjemnosc” – mile odczucie CIALA – na chwile – jest szczesciem a przeciez jest Chwilowa Uluda, gdyz Zarcie Dzis konczy sie Kupa i np – rakiem odbytnicy a Kobieta bez Boga jest Ciezarem dla Mezczyzny I to puszczajacym w luzku smierdzace baki nie mniej niz kazdy zainteresowany jej Uzyciem Ciala dla przyjemnosci.

 146. Yah said

  ad 145

  Oczywiście rozmawiamy o „szczęściu” ziemskim. Dobrze Pan ujął to co ja nie zdołałem:

  „Szczesciem Czlowieka na ziemi Jest Posiadanie Darow Ducha Świętego ”

  „Szczęście to brak potrzeb”. Jesteś szczęśliwy kiedy masz wszystko …. masz wszystko czyli Dary Ducha Świętego!

  A co do raka odbytnicy to przyczyna jest nadmiar chleba pszennego na polepszaczach i brak zwykłego żytniego chleba na zakwasie. Dziwne, że do tej pory nikt nie zauważył korelacji pomiędzy wzrostem ilości alergii ( pszenny gluten) i zachorowań na raka odbytu, a wzrostem spożycia pieczywa przennego, lub jak kto woli spadkiem spożycia chleba żytniego

 147. JO said

  ad.146. W Gajowce o Chlebie pszennym byla Mowa, bylo b duzo o tym pisane i korelacji Grup Krwi wzgledem Zywnosci i Reakcji na Zywnosc ukazujacej sie jako Choroba.

  Jaka Grupe Krwi Pan Ma Panie Yah?

 148. JO said

  Dzis Kazda Kobieta i Mlody Mezczyzna szuka „zony, meza” po to by „BRAC ” a nie „WKLADAC”

  Totalnie o 180 stopni odwrocenie tego co Naucza Sw Magisterium, co nakazuje Trojca Swieta

  Mlodzi by BRAC pokazuja swoje Cialo i ciala Namietnosci zamiast je ukrywac , bo zagrazaja Nadprzyrodzonym Darom dzieki, Ktorym mozemy dokonywac wlasciwe Decyzje tak wzgledem siebie jak i innym.

  Zyjemy w Trupim Uniesieniu Glupity, Uludy, Porzadliwosci, Nienawisci, Zazdrosci, Lakomstwa…

  zamiast w Lasce – czyli nieustannym obdarowywaniu nas Przez Ducha Swietego Madroscia, Rozumem.Cierpliwoscia, Rozwaga, Miloscia, Umiejetnoscia Poswiecenia, Wiary – Wiedzy o Swiecie – Grzechu i nienawisci do Niego…. – czyli tego wszystkiego co w Swiecie Nie ma a jest Jedunie w Niebie i Z niego Pochodzi.

 149. Yah said

  ad 147 Grupa A

 150. JO said

  ad.149. No to sie nie dziwie, ze Pan wspomnial o chlebie z Nowej odmiany Pszenicy. Grupa A ma alergie pokarmowa na nowa odmiane pszenicy gdzie glutyny jest 1000 razyw iecej niz w tradycyjnej, na krowie mleko, na Czerwone mieso – procz jagnieciny…
  Pan nie moze jest Bananow. Pomidorow i niestety ziemniakow, choc polskie tradycyjne odmiany nie wywoluja tak strasznych reakcji jak zachodnie …

  A czy Pan jest osoba szczupla z dluga szyja i palcami czy raczej nie?

  Pytam, bo chce okreslic Pana grupe hormonalna.

  W sumie Grupa A przewaznie to osoby wybuchowe, widzace swiat przez „czucie”, to osoby „widzace” wicej niz inne grupy. To osoby przez to nie potrafiace podjac szybkiej decyzji, osoby potrzebujace miec w kolo rzeczy i ludzi – w odroznieniu do Grupy 0 krwi – ktorzy sa samotnikami, grupa A nie potrafi byc sama, samotnosc to wielki stres. Grupa A nie potrafi za bardzo zorganizowac sie, to czesto poprzez Alergie pokarmowe – Dyslektycy, osoby posiadajacy dysgrafie w wiekszym czy mniejszym stopniu wszystko uzaleznione jest od Grupy Hormonalnej oraz podgrup krwi , grupy recesywnej krwi.

  To osoby, ktore moga byc otyle bo gromadza toksyny w tkance tluszczowej. Osoby, ktore nie powinny wykonywac wysilku wizycznego w stylu Aerobik .

  A to grupa krwi , ktorej stres rozchodzi sie po ukladzie nerwowym – mozgu i przez to reagujac na stres maja odczucie sennosci, musza odsterowac sie LEZAC-Spiac.

  To grupa, ktora ma problemy ze wstawaniem z rana od razu po przebudzeniu – potrzebuje czasu „zwleczenie sie ” z lozka…w odroznieniu do Gajowego, ktory wstaje z rana od razu jak otworzy oczy 🙂

  A to wegetarianie przezde wszystkim

  Jezeli Mieso – to Drobiowe – kurczak lub jagniecina.

  Grupa B potrzebuje Ryby a hormonalna przysadkowa pije mleko jak Wode i przetwory mleczne.

 151. Zdziwiony said

  Tak jest JO
  Zanim miałam na zawsze porzucić rozkosze miłości, chciałam wprzódy je poznać [Jan Potocki: Rękopis znaleziony w Saragossie].
  Wbrew powyższemu:

  * Jan Paweł II “Mężczyzną i niewiastą stworzył ich…”

  http://www.kbroszko.dominikanie.pl/min_index.htm

  * ADHORTACJA APOSTOLSKA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
  O ZADANIACH RODZINY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM
  FAMILIARIS CONSORTIO

  http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/apost_exhortations/documents/hf_jp-ii_exh_19811122_familiaris-consortio_pl.html

 152. JO said

  ad.151. Kazda niemalze Wypowiedz JPII jest Talmudycznha i nie wyplywa z Prawdy, nie nawiazuje do Tradycji KK a Humanizmu Masonskiego przezerajacego Swiete Magisterium celem utworzenia nowej Swiatowej Jednaj Religii

 153. JO said

  🙂

  Ad.153. Prawa Kobiet
  Prawa Dziecka

  A moze jeszcze Prawa Zwierza?

 154. Zdziwiony said

  ad. 151.
  Warto przypmnieć sobie, tak się akurat złożyło, że gdy głosił Jan Paweł II ciąg katechez środowych na temat “Mężczyzną i niewiastą stworzył ich…”, doszło do zamachu na Jego życie.

 155. Zdziwiony said

  Celowo dla JO wspomniałem o Janie Potockim żyjącym na przełomie w. XVIII / XIX, by wiedział o ówczesnej rozpuście – nihil novi sub sole.

 156. Premizlaus said

  Teraz posoborowy Kościół uważa, że wszelkie bydlęce zachowania seksualne (seks oralny, seks doodbytniczy), jeżeli mają miejsce w małżeństwie, a stosunek kończy się upływem nasienia w drogach rodnych kobiety, nie jest to grzechem.
  Tradycyjny katolicyzm zabrania takich bydlęcych zachowań pod karą grzechu ciężkiego.

  Re 150:
  Jeśli można, proszę moją grupę tak samo opisać. Ja mam grupę B Rh+, jak Panu pisałem.

 157. JO said

  ad.154. Nie wirze w zamach na JPII , ze mial miejsce. Wierze, ze to wszystko bylo Klamstwem.

  Cale nauczanie JPII z Soborem Vat II nalezy wrzucc w mroki zapomnienia. Osobiscie nie chce slyszec nawet Imienia JPII

 158. JO said

  ad.156.

  To osoby , ktore lustrzanym odbiciem grupy 0.
  Tak jak grupy 0 Prawie wcale nie choruja na virusowe przeziebienia a przynajmnia.
  To osoby, ktore widza swiat przez ANALIZE Faktow.
  To osoby, ktorenie czuja jak A, nie widza czarne I biale jak 0 a analizuja matematycznie Fakty.
  To osoby , ktore sa urodzonymi Zakonnikami , kamedulami
  To osoby b odporne na stress – „bo nie czuja :)….”
  To osoby , ktore robia tylko wowczas gdy sa gotowe lub chca cos robic – nikt Grupy B nie moze zmusic… ich popychanie do czegokolwiek to strata czasu
  To osoby Ultra wrazliwe – jak Grupa 0 bo grupa 0 tez nic nie czuje na poziolie od – 90 do + 90 a czucie grup B I ) to – 100 do – 90 I 90 do + 100

  To osoby , ktore powinny jest Ryby I je lubia bo potrzebuja oraz czerwone mieso ale nie biale a wiec nie kurczaki!!

  Mleko powoduje bol glowy u grupy B

 159. Premizlaus said

  Re 158:
  Dziękuję.
  Kruczę, a ja lubię i jem drób.

 160. Premizlaus said

  A poza tym to już wiem, skąd ten pociąg do bycia zakonnikiem i właśnie rozważanie do wstąpienia do kamedułów. Ale widząc zdjęcie, gdzie jeden kameduła modli się przy obrazie Jana Pawła II, totalnie mnie zniechęciło do tego zakonu.Tak, jak Pan JO pisał: lepiej poza FSSPX się nie wychylać. Ale z kolei zakonnik FSSPX to nie życie w zamkniętym klasztorze, tylko życie apostolskie, pomoc kapłanom,a poza tym nie ma nowicjatów FSSPX w Polsce.

 161. Boydar said

  Ja to bym sobie życzył, Panie Dictum sympatyczny, żeby przez następne 3 lata (a tyle już udzielam się w Gajówce) Gajowy Marucha 3 razy dziennie mówił do mnie „zamknij się Boydar”. Ale, jak to mawiają, „żołnierz strzela, Pan Bóg kule nosi”. Carpe diem.

 162. Romank said

  A w Dukli modlili sie do krzesla…. na ktorym siedzial Swiety Jan Pawel II…jeszcze nie byl swietym..teraz sie znow chyba modla sie do krzesla…
  Co jest dodatkowa atrakcja …. bo modlili sie tylko do Ramienia sw Jana z Dukli….
  Polecam OOBernardynow. , ktorzy zawsze modla sie do czegos, w odroznieniu od tych co modla sie do niczego.

 163. Romank said

  Drogi panie Merlin..pisze pan:
  …Ma Pan racje…ale nie do konca chyba Pan zrozumial
  …chodzilo wlasnie o to, ze to co wydaje sie np. w tej chwili doslownie, w tej chwili, nieuniknione, jezeli zmienimy nasze mysli, marzenia, wyobrazenia, to wlasnie przestanie byc „nieuniknione”.

  Niech pan sie zastanowi nad tym co pan napisal. Wydaje sie….ze w tej chwili….cos jest.
  Tu popelnia pan blad… Jesli cos sie panu wydaje w tej chwili, ze jest….to znaczy- ze to nie jest Rzeczywistosc. Bo Rzeczywistoscia jest to co jest…. i rzeczywistosc istnieje obiektywnie, abslutnie niezaleznie od tego- czy pan jest tego swiadomy- czy nie.
  Pan za nieuniknione uwaza : niespelnione”…to dwa rozne pojecia….
  Roznica polega -ze na Nieuniknione pan nie ma zadnego wplywu…poza przygotowaniem sie…

  Panskie mysli, marzenia nie zmienia nieuniknionego…. ale maja wplyw na niespelnione…ktore wlasnie pod ich wplywem zaczyna sie spelniac.
  Nieuniknione to cos co w panskiej slowianskiej metodzie pojmowania Cosmosu nazywane jest Fatum.. Los.. w innych Przeznaczenie, Predestynacja….

 164. JO said

  ad.162. No Tak, bo JPII to wicej niz Bog dla nich.
  Poza Tym , nie modlimy sie do Relikwi , np Ramienia a do Boga, do Swietych o Wstawinnictwo majac Obrazy, Relikwie, ktore Nigdy jednak Krzeslem nie byly 🙂 , chyba ze w Posoborowym Ala Kosciele.

  A moze Pan porowna Krzeslo na ktorym siadal Heretyk JPII z Krzyzem , na ktorym Umarl Zbawiciel?

 165. Yah said

  Ad 158

  Zgadza się, ale tylko częściowo.

  Pieczywa pszennego nie lubię, ale banany i pomidory jem i mi nie szkodzą. Ziemniaki od czasu do czasu, bez przesady. Rzeczywiście nie jem mięsa od ponad 30 lat – nie jem bo nie lubię 🙂

  Uwielbiam być sam – wtedy naprawdę dobrze się czuję. Nienawidzę tłumów i towarzystwa – rozpraszają mnie.

  Jestem szczupły nie choruję i co ciekawe prawie nic nie jem. Jedzenie trzy razy dziennie, tak ja to robi większość rozleniwia mnie i „przymula” – nie znoszę takiego stanu. Idealnie to jeden posiłek dziennie, ale czasami muszę więcej jak ciężej pracuje albo biegam – trzeba uzupełnić zapasy glikogenu 🙂

 166. Premizlaus said

  Dopiero, co czytałem sprzed roku artykuł o Janie Pawle II i voo-doo i komentarzową jatkę między Panem JO i Kaflem.
  Teraz znowu Roman i Pan JO obok siebie się wypowiadają. Będzie gorąco?

 167. Luxeuro said

  „Putin liczy na pomoc „Kazańskiej Pani””
  I niech ją dostanie bo na nią zasługuje.

 168. Dictum said

  ad. 161.
  Niewykluczone, że Pan Gajowy spełni Pana życzenia.
  A gwoli wyjaśnienia – mnie nie rażą ostre słowa w dyskusji. W bezpośredniej rozmowie wypadają przeważnie już nie tak ostro, ale napisane jednak gorzej.
  Verba volant, scripta manent.
  Ponadto Pan Gajowy niezbyt pofatygował się zrozumieć, o co mi chodzi.

 169. Boydar said

  Ech, Panie Dictum, kiedy ostatnio Pan Gajowy powiedział do kogoś „zamknij się”. Dla mnie to komplement pierwowo miczurinskowo sorta 🙂 🙂 🙂

 170. JO said

  ad.166. Emocje ostygly, Panie P a argumenty, owoce oraz JPII nastepcy nie daja szans stronnikom Swietosci Wojtyly. Kazda ich wypowiedz jest dowodem na ich albo szalenstwo, albo opetanie, albo zdrade.

 171. JO said

  ad.169. Dobrze Pan odbiera, to complement…

 172. Boydar said

  Bo ja, Panie JO, jestem elektronikiem i radiowcem z zamiłowania, z wykształcenia i z zawodu. I mam dyplom z detekcji 🙂

 173. JO said

  ….jak kazdy prawnik-adwokat… 🙂

 174. revers said

 175. Griszka said

  @170
  Ma Pan całkowitą rację, Panie JO.

 176. Zdziwiony said

  Zgodne z „polską” racją JO:

 177. Boydar said

  Stolzman i Siwiec mieli już w owym czasie status śmieci historii w oczach Polaków a nawet sporej części lemingów. Aby nic się nie zmarnowało, dostali polecenie wsparcia wysiłków mających na celu wszechstronne zalegendowanie Lolka. Nihil novi sub sole. Zdziwienia brak.

 178. Zdziwiony said

  Podobnie Urban: wszystko obracałem na swoją korzyść. Tu obrócił Pan też na krzyść JO i tym spalił Pan jego „ripostę”.

 179. Merlin said

  Ad. 144
  ” Chyba w Prawosławiu symbolem małżeństwa są …. dwie korony cierniowe.”
  alez NIEEEEEEEEEEEE!!!!! panie /i Yah !!!!
  Te KORONY sa to KORONY KROLEWSKIE, ktore w chwili slubu czynia Kobietae Krolowa a Mezczyzne KROLEM NA ich kROLESTWIE CZYLI NOWEJ rODZINIE? DOMU? POLU ITD;
  jEST TO prastary slowianski zwyczaj? KTORY PRAWOSLAWIE KONTYNUUJE;;? JAK ZRESZTA WIELE INNYCH Rodzimych :)SLOWIANSKICH rytualow 🙂

 180. Boydar said

  Pan JO ripostuje w dużych ilościach, nie ogarniam czasem tej kuwety. Jak coś zepsowałem, to przepraszam 🙂

 181. Boydar said

  Miało być (180) ‚zasikałem’ …

 182. Zdziwiony said

  I zamiast odp. JO narobiło się smrodu, a zresztą to wszystko jedno.

 183. JO said

  ad.179. Jeden symbol nie przeczy drugiemu Prosze Pana.

 184. JO said

  ad.181. Bojdar, Bojdar – przekombinowuje Pan…

 185. Boydar said

  No kurcze, przepraszam ! Trzeba było podawać numery komentarzy, to bym się połapał w czym rzecz.

 186. JO said

  ad.176. Panie Zdziewiny, TO NIe z Papieza Kpi Kwasniewski I Siwiec ale z POLAKOW.

  To media przekierwaly Uwage Polakow na Papieza, podczas gdy To byla Kpina z Polakow jak JPII robi WALA z Polakow.

  Prosze sobie przypomniec Panike w Mediach, Dyspute jako to byla niby obraza Wojtyly-JPII.

  To mialo swoj Cel, odwrocic Uwage od Jasnego Obrazu sytuacji, ze Jan Pawel II wraz z Pookraglostolowa Masonska Sitwa, z Judeoepiskopatem ROBI WALA Z POLAKOW.

  Ten film ma Bledny Tytul, ktory wciaz Zamula Obraz , wprowadza w kanal ogladajacego.

 187. JO said

  ad.155. JPP II wswojej Rozprawie mowi o Rzeczach jakie nigdy w Obecnosci BOga nie byly poruszane I nie moga byc poruszane – mowiac wprost – sex I Bog. To jest Talmud.

  JPII mowi o prawach Kobiet I dzieci – Prawo? to Talmud, bo w Swietym Magisterium Prawa kobiecie i dzieciom daje Bogobojny Mez – przedstwiciel Chrystusa Na ziemi a nie JPII I Jego Ludzkie nauczanie.

  Kosciol I Cywilizaca Chrzescijanski opiera sie na Hierarchii I na poszczegonych szczeblach kazdy jest Panem suchajacym Prawdy a nie Prawa Ludzkiego, ktore JPII Wymysla powolujac sie na Boga.

  JPII nauczanie niczym nie rozni sie od Masonskiego Humanizmu I w tym temacie.

  Ja widze raczej w jego wypowiedziach potwierdzenie tego, ze JPII mial Kochanke I znia Dziecko. Tak jak JPII opowiada o relacjach Kobiety I Mezczyzny moze mowc NIE Ksiadz Swiety a tylko Facet , ktory sprobowal raz Kobiety I wicej nie moze.

 188. Merlin said

  Ad. 183;

  Oj przeczy, przeczy …prosze Pana.
  Oto slowianski obrzed zaslubin 🙂

  …U NAS SLOWIAN Korona symbolizuje Aure, Okraglinek, Kolacz…czyli zwiazek z Kosmosem, z Boskoscia, Symbolizuje emanacje DUCHOWOSCI danej osoby.

  Za pare godzin napisze dluzej 🙂

 189. Merlin said

  Ad.183 c.d. 🙂
  Dzieje Slowian sa Dluuuuuuuuu….gie.
  prosze zobaczyc np.
  ten film i nastepne:

  Miasto swiete ARKAIM ma ponad 12000 lat…tak, tak, a podwalina zamku na Gople ponad 10 000

  …i filmy z serii:
  Słowianie 10000 lat Polskiej Historii cz 1 z 4

  Dzieje Slowian siegaja do Hiperboreji…

  Od podpisania Pokoju w Gwiezdnej Swiatyni (Chramie ) liczy sie Nowa Epoka i ma ona ponad 70000 lat 🙂

  Komu zalezy , aby nasze dzieje zaczynac od mieszka, ktory , swoja droga trafil na trudny okres dziejow…

  Na szczescie PAMIEC RODOWA zachowala tkaniny, rytualy, piesni itp 🙂

  Chwala Przodkom !

 190. Merlin said

  Ad 189 🙂

  Mialo byc ponad 7 000 …ale wczesniej faktycznie liczy sie w dziesiatki tysiecy lat …

 191. Zdziwiony said

  „zalegendowanie Lolka” (177) i „Kpina z Polakow jak JPII robi WALA z Polakow” (186), no i nie wspomniane bluzgi „rzecznika” tego z dawniejszych „Szpilek” wraz z podobnymi bluzgami JO – oto drogowskazy i metody wg słynnej makiawelicznej maksymy, że cel uświęca środki.

  Kto chce niech czyta:
  Jan Paweł II, Veritatis Splendor

  Ruczyński B., Cel uświęca środki:
  http://wbc1.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?

  Fraszka
  „Cel uświęca środki”
  W pogoni za ideałem
  Wszystkie świństwa popełniałem.
  (Jan Sztaudynger)

 192. AniaK said

  Re189:
  Dlatego też Czarodzieju Merlinie, nie sadzę, żeby „Kazańska Pani” pomogła panu Putinowi. Rodzina to jeden z kręgów. Ci co go niszczą, nie mają Boga w sercu. Tam gdzie jest miłość, tam jest Bóg. Do chaosu w Świecie, przyczynili się wszyscy co rozbijali kręgi. Nawracać należało tych co pobłądzili, a nie rozbijać rodziny. Chyba niektórym trochę się pomieszało. Tam gdzie ludzie żyją w zgodzie z naturą, i gdzie panuje wzajemny szacunek, tam nigdy nie będzie wojen. Wolność buduje a nie rujnuje (nie mylić z anarchią). Sprawcami całego zła na Świecie są niszczyciele kręgów. Jak te chłopy w Rosji przestaną chlać, to Rosja może stworzyć ogromny krąg ludzi o wielkich sercach. Daj Boże żeby „Kazańska Pani” ich oświeciła.

  PS.
  Żeby nam tylko Pan Gajowy nie zamknął tego tematu 🙂

 193. AniaK said

  cd.
  Poparcie jakim cieszy się pan Putin w swoim kraju, moim zdaniem prowadzi bardziej do anarchii niż do wolności. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo jak on tych pijanych chłopów wyśle na wojnę. Niech on się modli do Pana Boga o trzeźwość Narodu. Wielki człowiek zabiega o poparcie mądrych ludzi.

 194. AniaK said

  Niech on się modli do Pana Boga i „Kazańskiej Pani” o trzeźwość Narodu. Trzeźwy Mądry Naród to prawdziwy skarb.

 195. AniaK said

  Dlatego też Czarodzieju Merlinie, nie sadzę, żeby „Kazańska Pani” pomogła panu Putinowi.

  Chociaż nie. Jak uda Jej się oświecić tych pijanych chłopów, to może pomóc panu Putinowi w programie naprawczo- rodzinnym. Jeżeli o taką pomoc chodzi to jestem za. Niech „Kazańska Pani” działa! A z kobiet niech urok zrzuci. Jak się ma pijaka w domu, to pan Putin może śmiało uchodzić za Boga. Pytanie tylko czy Panu Bogu się to podoba.

 196. AniaK said

  Staram się trochę pomóc „Kazańskiej Pani”. Mam nadzieję, że pan Putin nie będzie miał nic przeciwko 🙂

  http://biznes.onet.pl/nie-daj-sie-putinowi-jedz-jablka,18565,5650241,1,news-detal

  Ciekawe skąd pan Putin będzie teraz sprowadzał jabłka. Dla niego pewnie bez różnicy czy kilogram jabłek kosztuje rubla czy dziesięć, ale dla Rosjan może to stanowić różnicę. W ramach współpracy polsko-rosyjskiej proponuję załatwić jakieś transporty z jabłkami chociaż dla dzieci i kobiet. Ofiarami gierek politycznych zazwyczaj są nie ci co trzeba. Rosjanie to Naród o wielkim sercu, a Polaków kochają jak braci. U nich Polak w domu jest gościem honorowym. O tym należy pamiętać. Rublowka to inna bajka. Tam sobie poradzą bez naszej pomocy. Zza lady po specjalnej cenie mogą ewentualnie dostać.

 197. JO said

  ad.193. Pani Aniu, Pani cos Obiecala Panu Gajowemu. Lamie Pani obietnice.

 198. AniaK said

  Re197:
  Panie JO, o to Panu chodzi?

  „Pani Aniu K,
  Ja Panią z jakichś względów nawet lubię… ale bardzo proszę o nie dokonywanie żadnych analiz politycznych…”

  Widzi Pan w moim pisaniu jakieś analizy? Czy ja jestem zdolna do jakiś analiz? Ja sobie tylko głośno myślę. Proszę nie mylić pojęć 🙂

  Panie JO, analiza to coś typu poniżej. Dziadek mojego znajomego był bardzo dobry w analizach.

  „O sowietach Dziadek mówił mi, ze oni tak wyzwalają i wyzwalają, ale kto od nich wyzwoli. Dosłownie to samo dotyczy wszystkich oficjalnych wyzwolicieli. W rzeczywistości silniejsze łajdactwo zabiera niewole słabszym łajdakom.”

 199. Miet said

  Re.196.
  Pani Ania pyta:
  „Ciekawe skąd pan Putin będzie teraz sprowadzał jabłka.”

  A ja zapytam, czy musi jabłka sprowadzać?
  Nie wyobrażam sobie aby tak wielki kraj jak Rosja był uzależniony od zagranicy ze względu na produkcję rolną.

  W związku z powyższym mam prośbę – czy ktoś z gajówkowego forum, znający się na rzeczy, mógłby w miarę krótko opisać obecny stan rosyjskiego rolnictwa.
  Czy kołchozy i sowchozy istnieją jeszcze? Czy przeprowadzono jakieś uwłaszczenia ziemi uprawnej?

 200. AniaK said

  Re199:
  „Nie wyobrażam sobie aby tak wielki kraj jak Rosja był uzależniony od zagranicy ze względu na produkcję rolną.”

  Panie Miet, Pan czyta w moich myślach. Dokładnie o tym samym dzisiaj pomyślałam. Co się stało z rosyjskim rolnictwem. Ukraina ma ich żywić, od nas jabłka kupują…. co tam jest grane.

 201. JO said

  ad.198. Prosze NIE MYSLEC, od myslienia sa Mezczyzni. Prosze siedziec na swoim siedzeniu i sie nie wychylac.

 202. AniaK said

 203. JO said

  ad.189. A ci Lubelscy Bardowie, to juz lepiej ubrani nie mogli byc. Taaacy Ubodzy.

 204. JO said

  ad.199. A czy PGRy byly zle???

  Poza tym w Gajowce sa tacy, ktorzy od dawna informuja, ze rodzina wielodzietna dostaje w Rosji za darmo – za Dzieci – Gospodarstwo Rolne. To chyba wystarczy….

 205. Merlin said

  Ad 192

  Pani Aniu K,
  Pisze Pani:”Jak te chłopy w Rosji przestaną chlać, to Rosja może stworzyć ogromny krąg ludzi o wielkich sercach. Daj Boże żeby „Kazańska Pani” ich oświeciła”
  prosze pani, u nas tez „chlaja” i mezczyzni i kobiety.
  Pani mysli w kategoriach ;Rosjanie, polacy itd, a ja w kategoriach MY SLOWIANIE.
  Czy Pani piije?
  A w Pani rpodzinie czy ktos pije?
  Ile??? kieliszek, kufel, wiecej ??? Wiec jednak pije.?
  Prosze Pani, jak UZALEZNIENI maja przestac, jesli ci „pijacy kulturalnie”_( CO ZA PERWERSYJNE OKRESLENIE??? Czy mozna kulturalnie pic SRODEK CZYNIACY Z LUDZI NIEWOLNIKOW????) nie maja sily by przestac spozywac trucizne.
  Trosze zauwazyc TRUnek ! tak jak trutka!
  Niech sie wiec Pani modli, aby u nas w Ojczyznie POLSCE ludzie przestali pic.
  Pan Putin wie co robi. A chce Pani pomoc Rodakom, niech natychmiast wywali Pani trucizne z zycia i Domu. Niech Pani tego nie podaje nigdy i nikomu….no chyba w sytuacji ekstremalnej, bialoruscy lekarze w czasie wojny podawali rannym przy operacjach jako srodek znieczulajacy…to jest sytuacja ekstremalna!!!

  polecam film:
  Wódka – technologia rozpijania ludzi

 206. Merlin said

  Ad 195.
  Pani Aniu K

  Kazanska Pani POMOZE TYM, ktorzy SZCZERZE o POMOC JEJ PROSZA. Bo nigdy jeszcze nie widziano na swiecie , by ktokolwiek odszdl od NIEJ nie bedac wysluchany.
  pani ANIU , chce Pani byc MADRA POLKA, MADRA SLOWIANKA, niech Pani nikomu nie poda ani kropli alkoholu. Trzeba NAPRAWE ZAWSZE ZACZAC OD SIEBIE.

 207. Merlin said

  Ad 195.

  Wyklad nietypowy, ale warto zobaczyc do konca….

  KOBIETY BARDZO DUZO MOGA/
  Druga strona seksualnej rewolucji – KOBIECA MOC – WTOPIONE napisy PL

 208. Merlin said

  Ad 203

  Panie JO

  A od kiedy to suknia zdobi Czlowieka???
  pan pisze o duchowosci, a takie glupoty jak SZMATKI Pana zaciekawily:)

  Pewny siebie Czlowiek nie musi nadrabiac szmatka, samochodem, nowym telefonem i nnymi SWIECIDELKAMI PASOZYTOW , Hi, Hi, Hi 🙂
  Owszem, czystosc, porzadek, schludnosc, estetyka itp sa wazne, ale znoszone ubranie jest pelne energii zycia!!!

  Warto nosic ubrania RODZICOW, DZIADKOW, zajrzec do kuferkow, do szaf, nieraz w babcinej chustce jest ENERGIA CHRONIACA PRZODKOW 🙂

  Mode wymyslily pasozyty by oglupiac ludzi …
  Polecam film o BOGACTWIE naszych slowianskich strojow:


  1. Słowiański strój

  i ten 🙂

  I…:

  iiiiiiiiii:

 209. Luxeuro said

  Ad. 205 – „Wódka – technologia rozpijania ludzi”
  Kto ta „technologie” pędził gdzie się dało? „200 Lat Razem”

  „Mode wymyslily pasozyty by oglupiac ludzi …
  Polecam film o BOGACTWIE naszych slowianskich strojow:”
  Tak Jest !!!

 210. AniaK said

  Re206:
  Panie Czarodzieju Merlin, ja mam duszę słowiańską, ale ja wierzę w Pana Boga. Jeżeli Jezus Chrystus przemienił wodę w wino, to znaczy że wino jest dla ludzi. A Pan Bóg po to dał nam rozum, żebyśmy mogli z niego korzystać. W przypadku alkoholu przede wszystkim ważny jest umiar. Ja od dziecka byłam przeciwniczką jego nadmiaru, i zawsze głośno towarzystwo o tym informowałam. To niestety często było niewłaściwie odbierane, i przez to nawet stałam się wrogiem katolików.

 211. AniaK said

  Re205:
  „Pani Aniu K,
  Pisze Pani:”Jak te chłopy w Rosji przestaną chlać, to Rosja może stworzyć ogromny krąg ludzi o wielkich sercach. Daj Boże żeby „Kazańska Pani” ich oświeciła”
  prosze pani, u nas tez „chlaja” i mezczyzni i kobiety.
  Pani mysli w kategoriach ;Rosjanie, polacy itd, a ja w kategoriach MY SLOWIANIE.”

  Zgadza się. U nas też chleją, ale chyba nie tak jak w Rosji. Ale dobrze, w ramach poczucia wspólnoty operujmy może ogólnie terminem Słowianie, i módlmy się o nawrócenie naszych Braci i Sióstr na właściwą drogę.

  „Czy Pani piije?”
  Bardzo rzadko. Ale palę. Proszę zatem o modlitwę i w mojej intencji 🙂

 212. Marucha said

  Pani Aniu K… Pani stale i wciąż o tym pijaństwie w Rosji… Ma Pani jakie doświadczenia w tej materii nie pochodzące od tzw. głównego ścieku medialnego?
  Czy pijaństwo to jest jedyne zło, jakie może przytrafić się narodowi?
  A co Pani powie o pracoholizmie, o lemingowatości, o wszechogarniającym bezmózgowiu itd?

 213. Merlin said

  AD 210

  Pani Aniu…”jeżeli Jezus Chrystus przemienił wodę w wino, to znaczy że wino jest dla ludzi”

  To co Pani uwaza za „wino” to byl po prostu SOK WINIGRONOWY !!!
  A na dodatek narody „poludnia” maja inne uwarunkowania denetyczne ;

  czy pani wie , iz egipcjanie poili winem niewolnikow Hi Hi Hi , a dlaczego? Bo wino BLOKUJE ROZWOJ SYNAPS W MOZGU, CZYLI PROCESY UCZENIA SIE. Nadal pani wino smakuje? chyba ze Pani juz nic nie mysli nowego poznawac ???.

 214. Merlin said

  Ad.209

  Pan naprawde nie rozumie ??? Czy tylko dla sportu i z przekory komentarz?

  Naprawde Pan nie zrozumial filmu???

  Naprawde nie zrozumial Pan komentarza?

  …a moze to ja nie rozumliem panskiego poczucia humoru???
  jak jest tak jest , moze dzieki tym filmom ktos pic przestanie, ktos nie da sie wciagnac w pulapke mody i konsumpcji…i to jest wazne…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: