Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Wywrotowiec o Wolne tematy (08 – …
  UZA o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Oskarżenia przeciwko Rosji uzyskały irracjonalny charakter

Posted by Marucha w dniu 2014-07-29 (Wtorek)

Najnowsze „kanonady” w wojnie informacyjnej prowadzonej przeciwko Rosji tym razem rozległy się ze strony ambasadora Stanów Zjednoczonych w Kijowie Geoffrey’a R. Pyatta i znów okazały się niecelne.

Ministerstwo obrony Rosji uznało za sfałszowane zdjęcia satelitarne, na których rzekomo zarejestrowano rosyjskie działa samobieżne ostrzeliwujące Ukrainę. Amerykański ambasador umieścił zdjęcia na swoim Twitterze 27 lipca. Dwa dni późnej okazało się, że nie są to wcale dane z amerykańskich satelitów szpiegowskich. Zdjęcia zostały zrobione przez prywatną amerykańską korporację Digital Globe. Każdy może je zdobyć, jeśli jest w stanie za nie zapłacić.

Zdjęcia są takiej jakości, że ich analiza jest niemożliwa. Mogły zostać wykonane w dowolnym miejscu. „Gdyby to było na poważnie, to nie zostałyby one opublikowane”, – powiedział były wysokiej rangi pracownik administracji Regana Paul Craig Roberts. Zgodnie z jego słowami, pojawienie się zdjęć na Twitterze stanowi jeszcze jeden dowód na to, że mamy do czynienia z wojną propagandową.

Rosja już od dawna domaga się od Amerykanów albo przedstawienia dowodów potwierdzających oskarżenia pod adresem Rosji, (przerzucanie ciężkiego sprzętu wojskowego, ostrzeliwanie, udzielanie pomocy powstańcom), albo zrezygnowania z rozpowszechniania fałszywych informacji. Ale Stany Zjednoczone do tej pory nie zrobiły tego, zaznaczył minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow. Powiedział on, że Moskwa udostępniła wszystkie dane obiektywnej kontroli – zdjęcia satelitarne, dane wywiadu elektronicznego i radiowego, przechwycone rozmowy – kilka dni po katastrofie malezyjskiego Boeinga. Przekazało je ONZ i OBWE:

Nasi wojskowi i przedstawiciele Federalnej Agencji Transportu Lotniczego zadali około 40 szczegółowych pytań. Nie rozumiemy, dlaczego Amerykanie, którzy twierdzą, że posiadają niezbite dowody, nie udostępniają ich. Czy mamy wierzyć im na słowo? Już to przerabialiśmy. Dochodzenie musi być uczciwe i opierać się na faktach. Spróbujcie stawić się w amerykańskim sądzie i powiedzieć: „Mój klient posiada stuprocentowe alibi, lecz stanowi ono tajemnicę państwową. Proszę uwierzyć mi na słowo”. Ludzie będą się z tego śmieli.

Rosyjscy analitycy wojskowi i polityczni sugerują, że aktualna amerykańska kampania propagandowa jest zadziwiająco prymitywna i schematyczna. Najpierw dramatyzuje się sytuację, potem udostępnia się fałszywe informacje, dochodzi do prawdopodobnej prowokacji – jak w przypadku malezyjskiego Boeinga – i emocjonalny wybuch.

Fakt, że prezydent Ukrainy Poroszenko zaczął zabierać głos na Twitterze, zdaniem rosyjskich ekspertów, stanowi potwierdzenie tego, że autorami ataków na Rosję w Kijowie są amerykańscy specjaliści od wojny psychologicznej. Możliwości mediów społecznościowych pozwalają na organizowanie kampanii propagandowych w sposób szybki i skuteczny. Nawet budowa zdań przez ukraińskich polityków i używane przez nich słownictwo cechuje mnóstwo zapożyczeń z języka angielskiego.

Rosja nie po raz pierwszy demaskowała zarówno ukraińskie, jak i amerykańskie fałszywki i przytaczała swoje kontrargumenty. Ponadto eksperci z OBWE potwierdzili, że nie odnotowali przemieszczania się i koncentracji rosyjskich wojsk, ostrzeliwania przez nie ukraińskiego terytorium, powiedział znany rosyjski politolog Aleksiej Muchin:

Najprawdopodobniej podobne fakty będą lekceważone na polu informacyjnym. Oczywiście, bardzo poważnie nasili się intensywność potoku emocjonalnego skierowanego przeciwko Rosji. Jednak te oskarżenia uzyskują już charakter irracjonalny i nie są potwierdzane żadnymi faktami. Im bardziej Stany Zjednoczone i Kijów będą dalej działać w tym kierunku, tym głębszy dół wykopią dla siebie.

Pośpiech, z jaki Kijów próbuje obarczyć innych odpowiedzialnością za tragedię malezyjskiego Boeinga, irytuje nawet władze holenderskie. Holenderska Rada Bezpieczeństwa – organizacja pozarządowa, która przeprowadza śledztwa w sprawie katastrof spowodowanych przez człowieka w kraju – uznała za przedwczesne i szkodliwe oświadczenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy z 27 lipca o tym, że czarne skrzynki z Boeinga 777 już zostały odszyfrowane, a ich treść wskazuje na to, że samolot został zestrzelony przez rakietę z ziemi. „Czarne skrzynki” zostały przekazane Wielkiej Brytanii dopiero 24 lipca. Ich analiza potrwa kilka tygodni. Zgodnie z przepisami, obowiązującymi w ICAO, nikt nie ma prawa do ujawniania informacji przed zakończeniem dochodzenia. Nie mogą się one również przedostać do prasy.

Obecnie nawet eksperci z CIA przyznali, że nie wiedzą, kto wystrzelił rakietę. Fachowcy nie chcą brać na siebie odpowiedzialności za decyzje polityczne na szczeblu liderów, powiedział rosyjski politolog Borys Mieżujew:

Biały Dom zdecydował, że za tym wszystkim stoi Rosja. Przytacza się różne argumenty. Jeśli nawet okaże się, że malezyjski Boeing został zestrzelony przez ukraińskiego żołnierza przy pomocy ukraińskiej rakiety, i tak winna będzie Rosja.

http://polish.ruvr.ru/

Komentarzy 31 do “Oskarżenia przeciwko Rosji uzyskały irracjonalny charakter”

 1. robertgrunholz said

  Dodałem od siebie ile mogłem. Krótko, bo przeglądam jak zwariowany wiadomości z ostatnich dwóch tygodni.
  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/07/29/lza-niczym-psy-nad-trumnami-ofiar/

  Inaczej nie dało rady. Jak kogoś interesują szczegółowe opisy zdarzenia, ma Gajówkę. Podobnie jeśli chce zapoznać się z każdym tekstem źródłowym tyczącym się dziwnych śladów na kadłubie samolotu itp. Nie zamierzam uchodzić za eksperta od lotnictwa. Wystarczy, że jest już ich tyle milionów. Wiem jednak kto na tym zyskał. Tylko i aż tyle. Bo to mi wystarcza. A szczegółów nigdy nie poznamy.

 2. Zerohero said

  Irracjonalny charakter? Jak najbardziej racjonalny. Ma być wojna a przed wojną obywateli trzeba urobić. Smierdząco w tym wszytskim wygląda rola Watykanu, który we wszystkich zasadniczych sprawach rżnie głupa.

 3. Romank said

  TO..co uprawia wydzial propagandy Pentagonu…to jest opluwaiem jadem zaby!!!
  Jak narazie splywa po zabie bez szwanku,,,histeria mediow w Ameryce nei przeklada sie wcale na opinie publiczna…ktora absolutnie jest przeciw nowej wojnie.
  Obawiam sie ze psouna sie do nastepnego 911 zeby to zmienic…
  Ogladalem wczoraj TVPolonia…..zenujace doswiadczenie..traktuja Polakow jak bande irracjonalnych polidiotow.

 4. Maverick said

  Zydostwo pcha do wojny poniewaz Rosja nie oddala Im za friko zloz naturalnych.
  Mysle jednak ze zydostwo I ich oligarchowie sie przeliczyli, bunkry nuklearne nie wystarcza. Sankcje sa wypowiedzeniem wojny , burka Obama pomyli sie jak pomylil sie Napoleon czy hitler.

 5. Juziek said

  Zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777 to robota USI łapami Ukraińców z Kijowa!

 6. Maverick said

  Co ciekawe kundle NWO w Polsce nie zdaja Sobie sprawy ze narazaja Polakow na calkowite zniszczenie..

 7. dachu3 said

  Hej, nie bedzie niezaleznych bankow pomiedzy Rosja, Chinami, Indiami, Brazylia i Afryka Poludniowa.
  Dollar ma byc krolem i kazdy kraj ma byc uzalezniony od dollara ktory jest drukowany na cala pare.

  A jak wam to sie nie podoba, to moga zdarzyc zle rzeczy jak wypadki samolotowe albo cos gorszego jak wybuch malej bomby nuklearnej w Nowym Jorku. Cala wina bedzie zwalona na Rosje.

 8. Juziek said

  „Najprawdopodobniej podobne fakty będą lekceważone na polu informacyjnym. Oczywiście, bardzo poważnie nasili się intensywność potoku emocjonalnego skierowanego przeciwko Rosji. Jednak te oskarżenia uzyskują już charakter irracjonalny i nie są potwierdzane żadnymi faktami. Im bardziej Stany Zjednoczone i Kijów będą dalej działać w tym kierunku, tym głębszy dół wykopią dla siebie.”

  To już widać ten dół, w którym pogrążają się coraz bardziej syjoniści. Każdy normalnie myślący człowiek musi to widzieć!

 9. Luxeuro said

  Ad. 2 – Zgadzam się. To jest jak najbardziej racjonalna akcja. Widzą ze im się wali piramida kłamstw w USA i ich oszustw i potrzebują wojnę. Nie trudno zauważyć ze ta banda w USA na tym kreci swe lody i ukrywają swoją brudną robotę przez wieki w ten sposób.

  Tutaj jest racjonalna analiza czemu MH-17 to nie WYPADEK.
  http://www.doomsteaddiner.net/blog/2014/07/25/mh17-downing-background-context-cause-hypothesis/

  http://investmentwatchblog.com/new-mh17-sensation-german-experts-point-finger-at-ukrainian-air-force-jets/#LROUzcBB4Wd05RH3.99

  Holendry i Niemcy wiedza gdzie USA ich zagania. Tylko Polska rola ma być pożytecznych idiotów i dlatego ta furia w mediach. Czytałem ze Holenderskie strony internetowe nie połykają to co nam Polskie media serwują.

  Taśmy radarów i rozmów MH-17 z Ukraińskim ATC istnieją i mogą wyjaśnić wszystko ALE ich nie zobaczymy i nie widzimy. Tak jak wypadku strzelaniny na Majdanie, ta sprawa musi być zakopana.

 10. Luxeuro said

  Oto chodzi,
  „Badanie: 35 procent w US obliczu komorników”
  http://abcnews.go.com/US/wireStory/study-35-percent-us-facing-debt-collectors-24752030

  Polacy nie długo tam będą jak „Aj Waj Cyrk” rozkręci się u nas.

 11. Iwet said

  W czwartym akapicie „poprawniejszą” formą byłoby „śmiali”.

 12. revers said

 13. Luxeuro said

  Ad. 12 – Dempsey zachowuje się jak dupek.
  http://www2.gwu.edu/~nsarchiv/nukevault/ebb480/

  Oto stan suszy w USA. Tak, wojna jest im potrzebna bo rola nic nie da i będą WIELKIE STRATY na zachodzie USA.
  http://droughtmonitor.unl.edu/

 14. revers said

  Jak na razie incjatywy naleza do unych Poroszenko uzgodnil z premierem latajacych holendrow i spadakjacych boeningow na wlasne zyczenie, wyslanie w miejsce katastrofy 700 ekespertow lotniczych razem z uzbrojonym konwojem w sklad ktorego wezma obok Holendrow, Brytyjczycy.

  Widac parcie lobby Dutch Shella i nato wyprzedza takktyke dzialania, moze dojsc do kolejnych incydentow zbrojnych i taki korpusik zbrojny moze okazac sie koniem trojanskiom dla
  nowej rosji pod pretekstem zabezpieczania sladow katastrofy lotniczej a wybawieniem dla zamknietych w kotle banderowcow.

  Takze Donieck staje sie okrazany, mieszkancy Doniecka masowo opuszczaja miejsce kolejnej konfrontacji zbrojnej, bo w donecku dostaje sie juz
  pociskami duzego kalibru budynkom mieszkalnym-wiezowcom gesta zaludnionym zabudowom.

 15. Maverick said

  https://m.youtube.com/watch?v=oj6kn1u_Ru4

  Ostrzezenie o masonach, NWO I przepowiedni fatimskiej.

 16. wi42 said

  Wystarczy obejrzec zdjecia, dla znajacych j. rosyjski ciekawy tekst (fragment przetłumaczony):

  http://politikus.ru/articles/25616-evreyskie-fashisty-stroyat-novuyu-ukrainu.html
  1. Krótko mówiąc, to nie europejską drogę wybrali Ukraińcy, a źydowską. Ani Kuczma czy Juszczenko nie doprowadziliby kraj do wojny domowej. Do masakry w Odessie, do zniszczenia Słowiańska itp.
  2. To nie jest ich wybór, nie są do tego zdolni. Ale nie są też w stanie tego wszystkiego zatrzymać.
  Oni stoją i patrzą jak kozły na nowe bramy na swój kraj i nie poznają go, ponieważ kraj ten jest prowadzony przez chłopaków z CIA, a najbardziej aktywną siłą, która nieuchronnie dąży do dominacji na Ukrainie są tutaj tacy Żydzi jak Kolomoyskij i Korban.

 17. Miet said

  Re.16
  Nic dodać, nic ująć Panie Wi42. Jedno co bym zmienił, to chyba oni nie wybierali tej drogi – ona im została narzucona.
  Teraz idą tą drogą i nie wiedzą dokąd.

 18. wi42 said

  @ 17 Miet

  Zgadza się – faktycznie „wybrali”, chociaż tzw. „świdomym” – tak siebie nazywają banderowcy i podobni wydaje się, że to oni wybrali, jeszcze się wydaje…

 19. wi42 said

  Rozkaz Striełkowa o zakazie przekleństw:
  http://politikus.ru/events/25621-strelkov-izdal-prikaz-o-zaprete-maternoy-brani.html
  „Nazywamy siebie prawosławną armią i jesteśmy dumni, że służymy nie złotemu cielcu, ale Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi i swemu narodowi. Na naszych sztandarach przedstawione jest oblicze Zbawiciela. Używanie przekleńsw jest bluźnierstwem przeciw Panu i Matce Bożej, któremu służymy, i które nas chronią nas w walce „

 20. Zbyszko said

  Każde poważne państwo odwołałoby takiego ambasadora, który wstawia sobie na fejsbuki co mu się tam podoba. Chyba że ten amabasador nie wstawił tego ot tak ze swojej zwykłej głupoty. Może mu ktoś kazał?

 21. grzech said

  A co się Rosja dziwi – Amerykanie robią tak samo jak oni sami robią na przestrzeni wieków

 22. Ania said

  @21
  …spadaj głąbie na onet !

 23. Przechodzień said

  @ 22 Ania vs Grzech 21: Tutaj jego miejsce – ciawebteam http://forum.gazeta.pl/forum/f,50,Swiat.html. Jeśli będzie pluł napisz ADONAI. Tak trzymaj. Oskarżenia Rosji w tytule (bez przeciwko) – dostateczne i wystarczające. Pozdrówko.

 24. revers said

  wlasnie wczoraj postrzelono jankeskiego generala kee randa Alana, ktory bral w wielu operacjach specjalnych w Iraku, Afganistanie, przez znajomosc techniki lotniczej mogl miec duzy wplyw na zestrzelenie MH17, tak robi sie polityke przez podmianki flag, faszywki militrane http://valkvs.livejournal.com/701372.html

 25. Juziek said

  Było to tylko kwestią czasu, ciekawe jak rolnicy zareagują?
  Czy nie najwyższy czas popędzić z Polski tę syjonistyczną bandę, która działa wbrew interesowi Polaków?

  http://polish.ruvr.ru/2014_07_30/275278551/

 26. revers said

  http://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/07/19/malezyjskiego-boeinga-nad-ukraina-zestrzelily-amerykansko-izraelskie-sily-specjalne-w-ukrainskich-mundurach/

 27. Miet said

  Re.25.
  Ależ Panie Juziek, życzenia to ma Pan całkiem, całkiem – tylko kto pogoni tę bandę syjonistyczną i czym???
  Może Polacy otworzą okna swoich domostw i na komendę krzykną głośne BUUUUU…!!!! – i une się tak tego wystraszą, że pouciekają, gdzie pieprz rośnie.-)))
  No a my wtedy zaczniemy żyć długo, zdrowo i szczęśliwie.:-)))

 28. wi42 said

  @24 R
  W linku jest nie mniej ciekawa informacja o rakietach balistycznych, które wystrzeliła Ukraina – o tym mówiono w mediach. Nic nie wspominano w co trafiły rakiety. Otóż link podaje, że rakiety zostały strącone przez Rosjan – podobnie jak te, które wystrzelono na Syrię ok. rok temu. I to wydarzenie spowodowało panikę, Rosja ma coś więcej niż oni wiedzą – zaczęto mówić o rozmowach. Zobaczymy…..

 29. Re: Wi42..
  Jesli dwa samoloty bojowe bez zadnego uzbrojenia pokladowego potrafily calkowicie rozbroic amerykanski okret wojenny w sposob elektroniczny latajac nad nim przez 1.5 godziny jak dwa sepy nad „padlina”, to Rosji odpowiedz byla jasna i klarowna: „s….alajcie jankesi z naszego pola widzenia i nie przyplywajcie tutaj wiecej, bo nastepnym razem, te dwa mysliwce beda mialy pelne wyposazenie rakietowe i nie beda manowac paliwa na 1.5 godzinne latanie”…
  No i nie bez powodu az 26 amerykanskich Gi Aj Dzo (komiksowych zolnierzykow) po tym fakcie zrezygnowalo z dalszej „najemnej” sluzby na tym okrecie…Przejrzeli na swe durne slepka, ze Rosja, to nie Irak ani bynajmniej Syria, gdzie bezkarnie wykonywali swoje „misje stabilizacyjno-pokojowe” w pelnym uzbrojeniu pokojowej „demon-kracji”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. fajfer1962 said

  Syjonistyczna mafia i tuba wali w naszych braci Słowian Rosjan bez ostrzeżenia. Kto to powstrzyma?

 31. A natol said

  W 100 rocznicę urodzin Louis de Funès warto obrjrzeć film z jego udziałem Przygody rabina Jakuba – po 40 latach od powstania szczególnie na czasie :http://marcino85pila.wrzuta.pl/film/9ytqfVSA5oZ/przygody_rabina_jakuba_1973

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: