Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o 1863 i Aleksander Wielopo…
  prostopopolsku o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie dajmy się wciągnąć w wielką wojnę!

Posted by Marucha w dniu 2014-07-30 (Środa)

Dziesięciu amerykańskich kongresmenów – zarówno demokratów, jak też republikanów – zaproponowało uznanie Ukrainy za sojusznika militarnego Stanów Zjednoczonych. Odpowiedni projekt ustawy wzywa prezydenta Obamę do udzielenia Ukrainie pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa i wywiadu.

„Może to pociągnąć za sobą daleko posunięte konsekwencje dla globalnego pokoju”, – oświadczył w wywiadzie dla Głosu Rosji popularny czeski polityk, były senator z ramienia Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej, wiceminister sprawiedliwości Republiki Czeskiej Jiří Vyvadil:

Obawiam się tego, że Stany Zjednoczone skłaniają się ku militarnemu rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. Nie twierdzę, że jest to powszechna opinia, jednak przeważa wśród amerykańskich polityków, w rodzaju senatora McCaina. Jest to bardzo niebezpieczna tendencja. Kategorycznie się jej sprzeciwiam. Chodzi bowiem nie tylko o Ukrainę, lecz również o zachowanie powszechnego pokoju w Europie.

W ubiegłym tygodniu pisałem o zagrożeniu przekształcenia się lokalnego konfliktu w wielką wojnę. Może to stać się niespodziewanie. Wystarczy przypomnieć, w jaki sposób sto lat temu wybuchła I wojna światowa. Jednym słowem, projekt ustawy, zgłoszony przez grupę kongresmenów, jest faktem bardzo niepokojącym. Liczę na to, że Obama go nie poprze.

Oczywiście, kurs na wyizolowanie Rosji będzie kontynuowany. Ale Obama raczej nie zdecyduje się na sprowokowanie konfliktu na skalę światową. Natomiast może zdecydować się na zaopatrywanie ukraińskiej armii w broń.

Odnośnie sankcji przeciwko Rosji, które Zachód już wprowadza, to nie decydują one o niczym. Wypada przypomnieć, że jak tylko zaczęto mówić o prawdopodobieństwie wprowadzenia sankcji przeciwko Rosji, prezydent Czech Miloš Zeman, a następni szef rządu Bohuslav Sobotka natychmiast odcięli się od nich. Przywódca państwa nazwał sankcje pozbawionymi wszelkiego sensu. Ale dyskusje w Unii Europejskiej nadal trwają. Nie ma zgody między państwami w tej sprawie. Jasne jest jedno: sankcje wobec rosyjskiej gospodarki są bronią obosieczną i zaszkodzą rosyjsko-europejskim stosunkom.

Temat sankcji niezbyt interesuje Czechów. Na przykład, o czym piszą dzisiejsze gazety. Wszystkie omawiają przedruki z prasy zachodniej o tym, że w otoczeniu Władimira Putina są dwa obozy – resorty siłowe i oligarchowie – które walczą o wpływy. Naiwna jest podobna wizja mechanizmu podejmowania decyzji na najwyższych szczeblach władzy na Kremlu. Odważę się na zasugerowanie prezydentowi Rosji, aby podjął próbę przy użyciu siły – nie na radykalną skalę –zmuszenia stron do zawarcia pokoju. Zaakceptowałbym takie posunięcie. Nie można patrzeć na zagładę cywili, ostrzeliwanie szkół i szpitali. Koniecznie trzeba niezwłocznie położyć kres rozlewowi krwi. Przy udziale Rosji.

Niektóre gorące głowy w Czechach denerwuje to, że Władimir Putin nie decyduje się na coś większego, niż tylko ochrona uchodźców z Doniecka i Ługańska. Jednak jawnie rozważa on wszechstronnie swoje działania, na jego barkach spoczywa bowiem olbrzymia odpowiedzialność za zachowanie pokoju na kontynencie.

Nasuwa się pytanie: jakie jest wyjście z tej sytuacji? Wydaje mi się, że w miarę nasilania się chaosu politycznego i gospodarczego na Ukrainie – co właściwie widzimy już teraz – władza tam osłabnie na tyle, że problem rozstrzygnie się sam.

Odpowiadając na pytanie dotyczące oceny w Czechach stanowiska Rosji i Stanów Zjednoczonych w zażegnywaniu kryzysu ukraińskiego, czeski polityk zaznaczył, że w jego kraju ukształtowała się specyficzna sytuacja.

Większość mediów nastawionych jest antyrosyjsko. Natomiast w sieciach społecznościowych stopniowo zaczyna przeważać zrozumienie stanowiska Rosji, a jednocześnie nasila się krytyka polityki izolowania Waszyngtonu wobec FR, ostentacyjnego wspierania przez niego Kijowa.

Jestem dumny z postawy czeskiego społeczeństwa, które w odróżnieniu od Polski i krajów bałtyckich, coraz wyraźniej popiera Rosję, jej propozycję odnośnie zaniechania wojny na Ukrainie. Przy tym dzieje się to mimo lawiny negatywnych materiałów w krajowych mediach wymierzonych przeciwko Kremlowi i prezydentowi Putinowi. Na dzień dzisiejszy bilans krytyki i poparcia dla Rosji ze strony Czechów wynosi 50 na 50.

Obawiam się, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska będą coraz bardziej starać się poróżnić nasze narody. Zaczną rwać się kontakty gospodarcze, kulturalne i międzyludzkie. Oczywiście, reakcją na to ze strony Rosji będzie też krok do tyłu. Nie wolno bowiem rozmawiać z wielkim krajem z pozycji siły, tym bardziej zbrojnej, do czego w zasadzie wzywa projekt ustawy zgłoszony przez amerykańskich senatorów.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 17 do “Nie dajmy się wciągnąć w wielką wojnę!”

 1. Luxeuro said

  Oto list wysłany do Obamy przez byłych analityków wywiadu amerykańskiego w sprawie MH-17. Przytaczają oni sprawę KAL007 ( jak ciekawe ze dzieje sie to w czasach Wielkich Zmian, 1983 rok) gdzie administracja Reagana WIEDZIAŁA ze był to nie fortunny wypadek częściowo spowodowany przez obecność amerykańskiego samolotu wywiadowczego w tej okolicy. Reagan ukrył rozmowy radiowe atakującego samolotu by nie pozwolić Światu dowiedzieć się ze była to pomyłka. Ale jak już wiemy, prawda ma krótkie nogi.

  http://www.zerohedge.com/news/2014-07-29/senior-us-intelligence-officers-obama-should-release-ukraine-evidence

 2. Juziek said

  Wychodzi na to, że Czesi nie tylko przewyższali, ale przewyższają nas zdrowym rozsądkiem!

 3. Luxeuro said

  „czeskiego społeczeństwa, które w odróżnieniu od Polski ”
  Bądź my trochę miłosierni czytając to i myśląc o naszym narodzie. Polskie społeczeństwo jest tak zmanipulowane ze nie wie prawdy. A ci co podejmują decyzje to NIE „Polskie Społeczeństwo”. Zresztą to nie tylko Polski problem. Czy pamiętamy sprawę wysyłanie małolatków wcześnie do szkoły? Ile społeczeństwo miało do powiedzenie w tej sprawie?

  Percepcja jest zależna OD DOSTĘPNEJ INFORMACJI.

 4. Tralala said

  Nie jestem fanka Rosji, ani Putina. À le to nie znaczy, ze popieram anty rosyjska polityke polskich wladz, etc.

  Przyjrzalam sie ostatnim wypowiedziom (nagonce na Rosje) Obamy i do zludzenia przypominaja mi one ataki waszyngtonskich przywodcow na rzady Kadafiego, Syrii, Iranu, Iraku itd.
  To zle wrozy !

 5. Romank said

  Polacy mieli i maja wielu ..nawet lepszych od Orbana…..ale Polacy maja pewna odrozniajaca od innych ceche….
  Dlatego zamiast Pana Stanislawa Tyminskiego wybrali Lecha…:-)))…dali sobie oszustom KaczynskIm rozwalic swoja polska Samoobrone i LPR….najlepsi ludzie ,ktorzy reprezentowali ich interesy dogorywaja wsrod Polakow udajacych- ze tego nie widza……skazani na totalny brak mozliwosci utrzymania. Najlepsi, najuczciwsi politycy, artysci, eknomisci, naukowcy..lekarze….inzynierowie..chocby ostatnie prof. Rowny Chazan,,na kurwa waszych oczach- elito narodu kurdupli!
  Dlatego zasluguja Polacy dokladnie na to- co sobie zalatwili….i co maja -taka jest Sprawiedliwosc Boza!
  Polacy zawsze wybieraja najglupszego…najbardziej skorumpowanego i sprzedajnego…po to zeby miec usprawiedliwienie i mozliwosc obciazania wina wlasnie jego:-_)_)_
  POkaz mi rzady, a powiem ci – jakie kurduple zasiedlaja ta ziemie……

  Pyta kronikarz- KIEDY????
  Odpowiadam ……………….NIGDY!..
  Wez choragiewke i idz sobie pochodzic na marsze:-))))) pokazcie wadzy , zescie pelni pokoju i nie stanowicie zdnego zagrozenia…,.:-))) glosujcie na PIS…
  i narzekajcie:\
  ze bajzel ??…to zydy panie wszendzie zydy….ita tego razwietka panie,,,chyba tyz rusko…

  ze brak roboty??…to zydy panie zabraly- panie , rozebraly…panie i majontek i nasze baby :-)))

  A to panie…ze sie moje baby puszczaja???…to JPII

  O i to ze sie leniom…to panie tyz JPII…bo un panie- jak zawolol tego jakiegos ducha…to nos tak ogarnelo lenistfo, ze do dzis nawet sie wyszczac nie kce:-)))

  To un panie tyn JPII…nos tak doprowadziol…
  Zamiast Szast – Prast panie…takie…oooooo nasermatter…..wszytko un JPII…nikt inny,….
  ..ze co??/.. eee nie panie ..to corne???co po jabloni skoce ?? a aaa nie panie …to dzieci…to moje wnucki…corki ich z Anglij na wakacje przyslaly…

 6. Napiszę tylko, że za jeb….ną Ukrainę czy inne ścierwo nie mam zamiaru umierać. Widać jak na dłoni ofensywę informacyjną skierowaną na Rosję. Nosz k…a mać! Gdy słyszę, że sankcje są za to, że Rosjanie zestrzelili samolot to mnie krew zalewa. A skąd „UNE” wiedzą? Ahaaaaa….wiedzą… Bez dowodów, bez sądu – to przypomina faktycznie Libię, Egipt, Syrię tyle, że niedźwiedź w narożniku stanie się bardzo agresywny i może się odgryźć. Polska dostanie wtedy pierwsza a tym sk….nom z NATO i tzw. zachodu będzie to wisiało wielkim kalafiorem bo palcem nie kiwną aby nas bronić. Wściekły jestem – wszędzie sieją wojnę – tak im na tym zależy, że za wszelką cenę będą dążyć do zwarcia. Retoryka odziera ze złudzeń…

 7. P.S. Nie jestem fanem Rosji, Putina tym bardziej, niezbyt lubię to towarzystwo – oficjeli nie cierpię ale gdy widzę i słyszę co się wyrabia – nie mam najmniejszych wątpliwości – śmierdzi czosnkiem i siarą na całą Ziemię…

 8. Luxeuro said

  Dla tych którzy po angielsku czytają
  http://www.doomsteaddiner.net/blog/2014/07/25/mh17-downing-background-context-cause-hypothesis/
  Nie jestem dobrym tłumaczem tak ze w skrócie. To nie był wypadek a Operacja. Cel jest Rosja. Informacja co się stało jest i skore USA jej NIE ujawnia to znaczy to ze maja w tym rękę bo inaczej to by wszystko w takiej sytuacji pokazali.

 9. jowram said

  Antyrosyjska choroba Lecha i Jarosława Kaczyńskich zaowocowała w Polsce tym, że w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego prym wodziła Ukrainka – uchodząca za Polkę – Bogumiła Berdychowska. Jej koleżanka, również Ukrainka, prof. Aleksandra Hnatiuk, była I doradcą Ambasadora III RP w Kijowie i organizowała konkursy dla uczniów gimnazjum o polityce Gedroycia. W PiS wiceprezesem został Marek Kuchciński – Ukrainiec z Przemyśla, uchodzący za Polaka, który w 2004 r. osobiście woził na Ukrainę bele płótna pomarańczowego z Polski, bo zabrakło go na Ukrainie. PiS obsadził wiele stanowisk w IPN Ukraińcami – zwolennikami bandery – by broń Boże nie prowadzono spraw przeciwko UPA.

  Wpis na blogu wp.pl autora- „Mgr. Historyk”
  Za: http://www.nasznowyjork.org/5/post/2014/07/internauci-o-kryzysie-na-ukrainie.html

 10. Luxeuro said

  Ad. 9 – Dobra informacja dla zrozumienia jak te mendy to robią. Źle to wygląda.

 11. ENKI said

  ad.9. Bardzo sensowny głos „z Nowego Yorku”. Faktycznie; z daleka widać wyraźniej.
  Zachęcam do przeczytania artykuły Kornela Morawieckiego:
  http://gazetaobywatelska.info/news/show/2092

 12. Boydar said

  @ ENKI (11)

  Tym artykułem p. Morawiecki rozwiał moje wątpliwości. Choć nie jednemu psu Burek, Lassie była tylko jedna jedna.

 13. NICK said

  Na szczytach PIS-u i jego bocznicach JEST całe mnóstwo osobników pochodzących z „ukrainy”, znaczy takiej chazarii żydogermańskiej.

  Panie Romanie. Coś mało WIARY.
  Poza tym, niestety, się zgadzam.

 14. markglogg said

  Czy przypadkiem, ten zestrzelony (zdetonowany uprzednio? Bo świadkowie mówili że słychać było dwa wybuchy.) na Donbasem malezyjski Boeing to na pewno był ten „zaginiony” na Oceanem Indyjskim?

  Proszę jeszcze popatrzeć na poniższy zestaw zdjęć z flagami Malezji i zaznaczonymi jej krańcami. Element samolotu zestrzelonego ma namalowaną flagę Malezji o kształcie ROMBOIDALNYM, podobnie jak ten który miał odlecieć z Amsterdamu 9M-MRD.

  Natomiast „zaginiony” 9M-MRO miał na korpusie flagę PROSTOKĄTNĄ.

  null

  Co więcej, dolna krawędź romboidalnej flagi na elemencie zestrzelonego Boeinga kończy się na wysokości PIERWSZEGO OKNA z szybą, natomiast na 9M-MRD kończy się ona na wysokości DRUGIEGO OKNA.

  Co to oznacza? Czy przypadkiem ten zestrzelony Boeing to nie był TEN TRZECI, o którym już od dawna się pisze „w sieci”, że jest gdzieś ukryty w hangarze w Izraelu?

  Także obserwatorzy zdjęć opublikowanych w necie dostrzegli, że rozmiary szczątek silników odrzutowych samolotu który spadł koło Doniecka są o ok. 30 % mniejsze od oryginalnych silników Boeinga 777. Patrz zdjęcia poniżej.

  Kto i kiedy i po co wymienił silniki Boeinga 777, którego „zestrzelono” nad Donbasem 17 lipca? I zrobiono to dokładnie w tej samej godzinie kiedy to Izrael rozpoczął swą „akcję anty-terrorystyczną” (ATO) w Gazie.

  MG – opracowane na podstawie zdjęć w http://www.srspol.sk/clanek-ake-lietadlo-to-vlastne-nad-ukrajinou-zostrelili-9653.html

 15. Luxeuro said

  http://zaplog.nl/zaplog/article/osce_bociurkiw_we_saw_signs_of_heavy_machine_guns_no_sign_of_missle
  Rozmawia Kanadyjczyk z OSCE który był na miejscu wypadku krótko po wypadku.
  5:45 – mowa o dziurach zrobionych przez pociski z ciężkiej broni maszynowej.

  http://www.globalresearch.ca/german-pilot-speaks-out-shocking-analysis-of-the-shooting-down-of-malaysian-mh17/5394111

 16. Miet said

  Re.5.
  Nic dodać, nic ująć, Panie Romanie.
  To chyba najkrótszy i najbardziej trafny opis stanu świadomości polactfa.
  Można pękać ze śmiechu z tego co Pan zapodaje góralską gwarą – ale niestety nie do śmiechu mi gdy się nad tym wszystkim zastanawiam.

  Interesuje mnie (to taka choroba zawodowa, która mnie jeszcze nęka) stan świadomości młodych ludzi, w wieku kiedyś określanym jako produkcyjny – to są wnuki moich dawnych kolegów, znajomych, kuzynów.
  Wystarczy zajrzeć na ich strony Facebooka – przerażenie ogarnia. Czym ci młodzi ludzie żyją, jakie mają zainteresowania – zgroza ogarnia.

 17. fajfer1962 said

  A kto powiedział, że Czeski naród to u cycola syjonistów wisi?!? mają swoją politykę i to bardzo madrą. Należy im kibicować, a nie się dąsać i odwracać dupą od nich.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: