Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Crestone o W propagującej LGBT reklamie g…
  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orbán: Era demokracji liberalnych się skończyła

Posted by Marucha w dniu 2014-07-30 (Środa)

Węgierski premier Viktor Orbán 26 lipca wygłosił przemowę skierowaną do Węgrów z rumuńskiego miasta Baile Tusnad (węg. Tusnádfürdő) podczas dorocznego Węgierskiego Wolnego Uniwersytetu Młodzieży. zapowiedział m.in. utworzenie parlamentarnej komisji mającej zajmować się obserwacją obcokrajowców dążących do uzyskania wpływów na Węgrzech. Chodzi tu zwłaszcza o tzw. organizacje pozarządowe reprezentujące obce interesy.

Węgierski premier uznał także, że w polityce wobec Rosji Węgry powinny kierować się przede wszystkim własnym interesem, któremu nie sprzyja pogorszenie stosunków Federacji Rosyjskiej z Zachodem, stąd węgierski sprzeciw wobec kolejnych sankcji. Według Orbána wymiana handlowa Węgier z Zachodem i Wschodem powinna być mniej więcej na takim samym poziomie.

Viktor Orbán powiedział również, że kopiowanie nieefektywnych zachodnich wzorców to swego rodzaju prowincjonalizm, niszczycielski w swoich skutkach.

„Będziemy próbować odnaleźć metodę organizacji społeczeństwa, która różni się od dogmatycznych ideologii panujących w świecie zachodnim – nowe państwo węgierskie zdolne do ponownego uczynienia naszej wspólnoty zawodnikiem w wielkim globalnym wyścigu w nadchodzących dekadach.” – mówił premier Węgier.

Na koniec przemówienia Viktor Orbán rzekł, iż „era liberalnych demokracji się skończyła”, a jako inspirujące dla Węgier modele państw wymienił Chiny, Indie, Rosję, Turcję i Singapur.

„Nasz czas nadejdzie” – tymi słowami zakończył przemówienie.

(na podst. budapestbeacon.com/rp.pl oprac. MG)
http://xportal.pl

Komentarzy 26 do “Orbán: Era demokracji liberalnych się skończyła”

 1. dejpanspokój said

  Pozazdrościć takiego przywódcy! Ciekawe kiedy popełni samobójstwo albo ulegnie wypadkowi?

 2. Kronikarz said

  Kiedy Polacy będą mieli równie myślącego premiera ?

 3. Juziek said

  Panie Dejpanspokój.
  Lepiej będzie dla nas, kiedy nie popełni samobójstwa!

 4. Jazzus said

  „Samobójstwo” raczej go nie dotyczy, ale wypadek jak najbardziej.

 5. Dictum said

  Wyplujcie Panowie te słowa!!!!
  Ten cud węgierski niech trwa. Może i my doczekamy się cudu.
  Tyle że u nas obserwacji (a potem czemuś zdnacznie radykalniejszemu) należałoby poddać nie obcokrajowców, a tzw. tubylców, co udają Polaków, włażą na wszystkie możliwe stanowiska i rządzą na naszą zgubę.

 6. Romank said

  Polacy mieli i maja wielu ..nawet lepszych od Orbana…..ale Polacy maja pewna odrozniajaca od innych ceche….
  Dlatego zamiast Pana Stanislawa Tyminskiego wybrali Lecha…:-)))…dali sobie oszustom KaczynskIm rozwalic swoja polska Samoobrone i LPR….najlepsi ludzie ,ktorzy reprezentowali ich interesy dogorywaja wsrod Polakow udajacych- ze tego nie widza……skazani na totalny brak mozliwosci utrzymania. Najlepsi, najuczciwsi politycy, artysci, eknomisci, naukowcy..lekarze….inzynierowie..chocby ostatnie prof. Rowny Chazan,,na kurwa waszych oczach- elito narodu kurdupli!
  Dlatego zasluguja Polacy dokladnie na to- co sobie zalatwili….i co maja -taka jest Sprawiedliwosc Boza!
  Polacy zawsze wybieraja najglupszego…najbardziej skorumpowanego i sprzedajnego…po to zeby miec usprawiedliwienie i mozliwosc obciazania wina wlasnie jego:-_)_)_
  POkaz mi rzady, a powiem ci – jakie kurduple zasiedlaja ta ziemie……

  Pyta kronikarz- KIEDY????
  Odpowiadam ……………….NIGDY!..
  Wez choragiewke i idz sobie pochodzic na marsze:-))))) pokazcie wadzy , zescie pelni pokoju i nie stanowicie zdnego zagrozenia…,.:-))) glosujcie na PIS…
  i narzekajcie:\
  ze bajzel ??…to zydy panie wszendzie zydy….ita tego razwietka panie,,,chyba tyz rusko…

  ze brak roboty??…to zydy panie zabraly- panie , rozebraly…panie i majontek i nasze baby :-)))

  A to panie…ze sie moje baby puszczaja???…to JPII

  O i to ze sie leniom…to panie tyz JPII…bo un panie- jak zawolol tego jakiegos ducha…to nos tak ogarnelo lenistfo, ze do dzis nawet sie wyszczac nie kce:-)))

  To un panie tyn JPII…nos tak doprowadziol…
  Zamiast Szast – Prast panie…takie…oooooo nasermatter…..wszytko un JPII…nikt inny,….
  ..ze co??/.. eee nie panie ..to corne???co po jabloni skoce ?? a aaa nie panie …to dzieci…to moje wnucki…corki ich z Anglij na wakacje przyslaly…

 7. Agaton said

  Myślę, że nie należy tak pochopnie ulegać czarowi Orbana.

  Węgrzy doświadczali wielokrotnie traumy pod rządami żydokomuny i teraz to elektorat wymusza na nim pewne zachowania, stąd taka retoryka. Putin również walczył z zachodnimi NGO’sami, ale okazało się to mało znaczącym pozorem.

  Proszę sobie przypomnieć Wałęsę, który w pewnym momencie był nawet antysemicki przed wyborami na prezydenta, oczywiście pod publikę, co potem przyznał Michnik.

  Szefem Kancelarii Orbana jest żyd János Lázár
  ostatnio łączy się go z NGO Open Society Foundation Sorosa
  http://tinyurl.com/kkujvb7

  A sam Orban w 1989 również był sponsorowany przez niego podczas studiów w UK

 8. Dictum said

  ad. 6.
  Wiadomo też, że był zdeklarowanym liberałem. Ale przejrzał. A te posunięcia, które dotąd poczynił dla dobra Węgier, narażając się na nieustające opluwanie w UE, raczej są bezdyskusyjne.

 9. Zdravko said

  Re 6,7 Agaton, Dictum:

  Na tą chwilę w pełni popieram Orbana i jego dotychczasowe posunięcia. Aczkolwiek jest z natury podejrzliwy i nie wierzę, że masoneria nie ma wpływu na Węgry, czy Rosję. Masoneria na pewno szykuje III Wojnę światową, która będzie inna niż ostatnie dwie. Nie będzie podziału na dwa obozy, w stylu Alianci preciw państwa osi, czy tez państwa Trójprzymierza przeciwjo Trójporozumieniu. Będzie to wojna wszyscy, przeciwko wszystkim. Z racji tego, że na Rumunii i Słowacji mieszka dużo Węgrów, Orban ukrytym okiem patrzy na Siedmiogród, a jawnie na Zakarpacie, Bardzo nie wiele trzeba, żeby na południu od nas wybuchł duży konflikt.

 10. Romank said

  Oczywiscie panie Zdravko…to musi Masoneria//na potwierdenie podsylam panu film nagrany ukryta kamera ze Wielkiej Konwencji Maronerii- Shriners….gdzies w Ameryce…szaaaaaa….
  Niech pan zwroci uwage na widoczny podzial…..

 11. Delije sever said

  Ciekawe co na to ostatni pozostały przy życiu kurdupel?

 12. Plausi said

  NGOs (tzw. Non-governmental organizations)

  NGOs, „tzw. organizacje pozarządowe „, są organizacjami o nieznanym źródle finansowania, wchodzą w rachubę trzy najważniejsze możliwości finansowania:

  a. służby tajne niewiadomego kraju, chcącego aktywnie oddziaływań na kraj goszczący NGO, n.p. AFL-CIO przy instalacji Solidarności

  b. koncerny, zabiegające o przywłaszczenie sobie majątku kraju goszczącego NGO, n.p. Cheveron na wyprawie łupieżczej po gaz łupkowy.

  c. organizacje globalne, jak choćby JAfI czy UNO, w celu globalnym

  Inspiracje do własnych przemyśleń dostarcza też Perkins, który opsuje zasady gry.

  Różnica pomiędzy NGOs i organizacjami wywiadowczyni polega głównie na fasadzie propagandowej, jaką media NGOs stworzyły. Płacenie donacji na rzecz rodzimego NGO oznacza finansowanie szpiegostwa, dywersji w innym kraju.

  Inna spraw to, w jaki sposób obchodzą się odbiorcy naszych dotacji ze środkami finansowymi i innymi. Uczestnicy NGO nie potrzebują się obawiać jakiejkolwiek kontroli czy wpadki, czegoś takiego nie ma i być nie może w krajach, gdzie NGOs są aktywne. W takich krajach kontrola jest niemożliwa, za to korupcja kwitnie.. Przywłaszczanie, wzgl. pospolita kradzież powierzonych środków jest raczej regułą niż wyjątkiem..

  NGO musi wykorzystać miejscowych przedstawicieli, których mogą oddać jej do dyspozycji służby specjalne, a to oznacza, że są to osoby związane z organizacjami przestępczymi, które można ogólnie określić mianem PPZ. Nie trzeba chyba przy tym nikogo przekonywać, że NGOs posiadają władzę nad ludźmi w kraju goszczącym, gdyż z reguły dysponują środkami bardzo pożądanymi przez ludność, n.p. w głodującym kraju mają dysponują żywnością i lekarstwami.

  Na łamach tego blogu dyskutowano przed paru dniami na temat ks. Jankowskiego, zapytani, czy jest możliwe, że ks. Jankowski (też taki NGO) mógł wykorzystać przekazane mu środki na cele obce ? musielibyśmy odpowiedzieć: Tak. Prawdopodobieństwo, że w jego otoczeniu do takich nadużyć doszło, jest bardzo wysokie.

  Musimy sobie uświadomić, że pierwszym zadaniem NGO jest skupienie w obcym kraju wokół siebie klienteli, która w jakiś sposób z NGO jest związana, najlepiej od NGO zależna. Przypadek ks. Jankowskiego dostarcza dość ilustracji tego stanu rzeczy. NGO służy dla jego zleceniodawcy jako stopa w drzwiach w obcym kraju.

  Powyższe uwagi przynajmniej w części odnoszą się także do tak uznanych instytucji jak Instytut Goethego , Alliance Francaise, chociaż te nie są już NGOs.

  Wracając do NGOs, należy je traktować jako przyczółki polityczne obcego zleceniodawcy, rzadziej militarne, oznacza to, że suwerenne państwo nie powinno dopuścić NGOs na swój teren. Zadał by sobie ktoś nieco trudu aby sprawdzić, jak powstały środowiska dysydenckie na wschodzie Europy, natknął by się natychmiast na jakieś NGOs, czy innych filantropów, z których red. Michalkiewicz najczęściej cytuje „filantropa” Sorosa, zasłużonego dla procesu rozpadu polskiej gospodarki i państwowości jak też rabunku mienia społecznego po „transformacji ustrojowej”, jak też procesu rozpadu ZSRR i rabunku jego mienia, jak też rozkwitu systemu przestępczego (w rodzaju PPZ) za czasów Jelcyna.. Naturalnie także w Polsce powstały odpowiednie struktury PPZ, afera z Amber Gold jest znakomitym przykładem jak filary władzy: legislatywa, egzekutywa i judykatwy współdziałają, aby wykreować „legalną” organizację przestępczą i umożliwić jej długotrwały rabunek klientów, OFE jest inną, nieco inaczej skonstruowaną organizacją rabukową..

  Na zachodzie podawano oficjalnie, że n.p. dysydent J. Kuroń był finansowany m.in. za pośrednictwem Amnesty International. W jaki sposób NGOs przyczyniły się do stworzenia środowisk operujących na rzecz okupantów w RFN po II Wojnie, relacjonuje film sprzed 15 laty, niestety po niemiecku. NGOs były finansowane przez CIA i jej poprzedniczkę.

  Decyzje w Rosji odnośnie NGOs, i jak też podobne idee na Węgrzech, są konieczne, aby chronić suwerenność kraju i przeciwdziałać obcej działalności wywiadowczej. Jak już zwracaliśmy uwagę, fakt, że władze PRL dopuściły do rozkwitu NGOs w Polsce jest najlepszym dowodem na to, że w Polsce działała piąta kolumna dziesiątki lat przed „transformacją ustrojową”.

  Jeżeli czytelnik odniesie wrażenie, że nasze wypowiedzi są dla niego zbyt obrazoburcze, to radzimy rozszerzyć nieco wiedzę o służbach specjalnych.

  „Węgry powinny kierować się przede wszystkim własnym interesem „ (sic!) dla porównania weźmiemy tym razem nie Polskę a RFN, cytujemy za Kanclerką RFN A.Merkel:

  „Das entschiedene Eintreten für das Existenzrecht Israels und für das Recht seiner Bürgerinnen und Bürger, in sicheren Grenzen und im Frieden mit seinen Nachbarn zu leben, ist eine unverrückbare Konstante deutscher Außenpolitik aller Bundesregierungen.”

  (Zdecydowane występowanie o prawo do egzystencji Izraela i prawo jego obywatelek i obywateli do życia w bezpiecznych granicach i pokoju z jego sąsiadami, jest nienaruszalną stałą niemieckiej polityki zagranicznej wszystkich rządów federalnych.), jak wiadomo także wszystkich polskich rządów.

  Inteligentne spostrzeżenie:
  „Viktor Orbán powiedział również, że kopiowanie nieefektywnych zachodnich wzorców to swego rodzaju prowincjonalizm, niszczycielski w swoich skutkach
  i niepokojące:
  „„era liberalnych demokracji się skończyła” „, nadchodzi era reżymu UE ?!

 13. Plausi said

  Winno być:

  przed „Inteligentne spostrzeżenie:” w końciwej częście tekstu należy wiersz:

  „Orban i UE: skojarzenia.”

  Zbrakło tego wiersza, jest on istotnym wprowadzeniem do dlaszego tekstu. Nasze przeoczenie.

 14. maurycy said

  Demokracji liberalnych? To przeciez jest frazes sluzacy tylko do bezczelnego oglupiana ludzi ! Rzadza zorganoizowane klany, majce jedna prawie orientacje, kierujace sie tylko w sposob wrecz kryminalny swoimi interesami ,szerzace destrukcje demoralizacje,zdziczenie obyczjow . To nawet nie jest liberalizm to jest jakis mafijny i przestepczy uklad . Jak zwykle pod okreslone pojecia uparcie podstwaia sie falszywe tresci na kazdym niemal kroku

 15. u said

  Orban ma racje, teraz sa w cenie demokracje podnozkowe, dla Stanow. Nie dla Obamy, Buchanan w ostatnim artykule bronil jego dorobku, stwierdzil, ze w prownaniu do niepohamowanego w interwencjonizmie Busha to Obama jest golabkiem pokoju. Buchanan musial miec cynk i wyprzedzil wypadki. Dzis przeciez Obama stanal w obliczu oskarzen z powodu reformy zdrowotnej, ktora firmowal. Biedny Obama, nie chcial byc pod lozkiem.

 16. NICK said

  Państwa ‚wiara’ w Orbana… .
  Spojrzałem w lustro i zobaczyłem przerażenie na facjacie… .

  W najlepszym przypadku – pozwolenie od gminy.
  Najgorszy – przemilczę.

 17. Sowa said

  Re 9:
  Na Zakarpacie to niech uważa. Bo tam są silne tendencje antywęgierskie. Rusini zakarpaccy dobrze pamiętają węgierskie wyczyny z czasów CK Monarchii.

 18. Plausi said

  Wyjaśnienie do 12. Plausi

  Na moderację czeka tekst go pprzedzający, pod znamiennym tytułem „NGOs (tzw. Non-governmental organizations)”. Załączamy link do tekstu, aby czytelnik był w stanie zrozumieć o co właściwie chodzi.

  Generalnie NGOs, pomimo wielkiego uznania publiczności dla nich, wytresowanej przez media (gadzinówki), są w piewszym rzędzie niebywale efektywnym instrumentem politycznym o charakterze konia trojańskiego. Niestety tresura mediów pozwala wielu tego niedostrzegać, por. także nasze wcześniejszy dyskusje n.t. panowania nad senantyką, patrz „Słownik demokracji” w blogu.

 19. Luxeuro said

  Ad. 16 – Słuszna obserwacja ktora ludziom jest bardzo trudno zrozumieć, o czym strona fundująca NGO-sy wie. Putin szybko rozprawił się z tymi organizacje w Rosji jak i z „niezależnymi” mediami które pomagały wdrążając Demokracje. Były to takie sobie „Moskiewskie Company” z czasów Iwana Groznego.

 20. Ad6: Romank
  „Dlatego zasluguja Polacy dokladnie na to- co sobie zalatwili….i co maja -taka jest Sprawiedliwosc Boza!
  Polacy zawsze wybieraja najglupszego”

  Panie Smutny, przestań Pan dosmucać ! „Smutnych” mam i w Polsce dość. Jeśli Pan ma coś pozytywnego do napisania – to piszpan! Ale takie jojcenie – to psu na budę

 21. Yah said

  Ad 14

  Walka kahałów o wpływy Panie Nick ????

  Panie Nick Pan to każda nadzieje zabierzesz 😉

 22. NICK said

  Re 18
  Coś w tym biuście, P. Yah!!!

 23. Yah said

  Coś w tym jest, zawsze lepiej zakładać, że wszystko pójdzie nie tak jak powinno. Wtedy mniej rozczarowań i jestesmy przygotowani na najgorsze. To chyba nazywa się roztropność 🙂 Moje dzieci maja do mnie czasami pretensje – dlaczego na wycieczki w góry wychodzimy o 4 rano ? Parę razy mogły się przekonać dlaczego bo gdy my schodzimy ze szlaku to właśnie zbiera się na burzę.
  Lubie ludzi roztropnych, choć większość ich nie lubi i roztropność nazywa czarnowidztwem. Pozdrawiam Panie Nick

 24. fajfer1962 said

  Brawo Orbán.

 25. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/07/30/orban-era-demokracji-liberalnych-sie-skonczyla/ […]

 26. Easy Rider said

  Ad 6 – Romank.

  Panie Romanie – Polacy nie wybrali Wałka, lecz ci, którzy liczyli głosy. Pamiętam dokładnie – z kim się wówczas nie rozmawiało, każdy głosował na Tymińskiego. Mam do dzisiaj wątpliwości, kim naprawdę mógł być wówczas Tymiński, ale z dwojga złego, wolałbym jego niż montera wózków akumulatorowych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: