Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Czołgi na Donieck

Posted by Marucha w dniu 2014-08-01 (Piątek)

Artykuł sprzed paru dni, ukazuje się dopiero teraz z powodu braku czasu u gajowego.
Admin

Albo Ukraina stanie się państwem federalnym, albo jej w obecnym kształcie terytorialnym nie będzie. I będzie to pierwsza wielka zmiana mapy Europy od rozpadu imperium sowieckiego.

Ukraińska armia zbliża się do Doniecka. Dwa miesiące wojny domowej pochłonęły ok 500 zabitych i ok.1500 rannych – cywilów. Te liczby za Kijowem podaje polska telewizja. Straty wojska to ok. 300 żołnierzy. Straty separatystów nie są podawane.

Odmienny przekaz

Oczywistą ofiarą tej wojny jest prawda. Strony konfliktu przedstawiają go kompletnie inaczej. Oskarżają się nawzajem, obrzucają obelgami: terroryści-faszyści, w prasie, w telewizji, w Internecie.

Nasze media drobiazgowo relacjonowały zabór Krymu przez Rosje. Rząd i opozycja, politycy i dziennikarze podkręcali psychozę powszechnego zagrożenia. Tamta gra na emocjach opłaciła się rządzącym w wyborach do europarlamentu. Skutecznie neutralizują kompromitujące ich taśmy.

Teraz rzeczywisty ludzki i narodowy dramat za naszą miedzą zbywany jest ogólnikami. A rzecz dotyczy fundamentów polskiej racji stanu w minionym ćwierćwieczu i obecnie.

Rozpad ZSRR

Solidarność Walcząca była jedyną organizacją w Europie, która w latach 80. i na przełomie roku 1990 jawnie postulowała rozpad Związku Sowieckiego. Imperium, niepobite militarnie, rozczłonkowało się. Za powód podaje się gospodarcze załamanie, niektórzy dodają klęskę w Afganistanie. Dlaczego jednak politycy i eksperci Zachodu monitorujący sytuację ekonomiczną bloku zostali zupełnie zaskoczeni biegiem wydarzeń? Dlaczego prezydent J. Bush senior, premier M. Thatcher jeszcze w 1991 r. nakłaniali przywódców Kremla, żeby nie odpuszczali Ukrainy? Takie poglądy głosili otwarcie.

ZSRR przegrał ideowo. Rosyjskie komunistyczne elity, kręgi władzy związane z Gorbaczowem i Jelcynem postanowiły dać osobną państwowość Rosji i republikom. Zrobili to bez zewnętrznego i wewnętrznego przymusu. Na co liczyli, pozbywając się połowy zasiedlonego terytorium? Na własne korzyści? Bali się wojny z Zachodem? Mieli nadzieję na dobrowolny związek formalnie niepodległych krajów, na wspólnotę Unii Wschodnio-europejskiej?

Narodowe odbicie

Dziesięciolecia carskiego i komunistycznego ucisku nad etnicznymi żywiołami odbiły się rykoszetem. Własne porządki ustanawiają najbliżsi kulturowo Białorusini, w Kazachstanie przy prawie połowie Rosjan rządzi kazachski dyktator. Łotwa i Estonia z podobnymi proporcjami narodowościowymi weszły do UE. Poza granicami Rosji znalazło się ok. 30 mln Rosjan. Najwięcej na Ukrainie.

Nie proponowaliśmy niczego

Gdy rozsypywało się imperium, gdy tworzyła się nowa geografia Europy, rządzący nami Mazowiecki, Wałęsa, Bielecki – zaskoczeni – nie proponowali niczego.

Czy w zamian za zgodę na zjednoczenie Niemiec nie mogliśmy żądać reparacji wojennych? Czy z Rosjanami, którzy zrzekli się 5 mln km², nie mogliśmy targować enklawy królewieckiej?

Pole wyzysku

Po transformacji cały obszar posowiecki stał się polem wyzysku. Przez obcy i rodzimy złodziejski kapitał. Demokracja na zachodnią modłę, przeszczepiona na społeczeństwa wyzute z własności, zatomizowane, pozbawione prawnego i instytucjonalnego wsparcia okazała się katastrofą dla zwykłych ludzi i całych narodów. Nazywało się to sprawdzoną drogą. Ta terapia szokowa, była eksperymentem na szczurach.

Nawet najodporniejsza Polska spadła w światowym technicznym i gospodarczym rankingu. Według noblisty J.E Stiglitza potencjał przemysłowy Rosji w latach 90. zmalał o 60%. Więcej niż w czasie wojny. Na Ukrainie było podobnie. Niestety, niczego nie poprawiła prozachodnia „pomarańczowa rewolucja” w 2004 r.

Bez wizji

Pookrągłostołowa Polska komunie odpuściła, Rosji nie. Nie sformułowaliśmy nowej wizji wschodniej polityki. Ukraina ma być naszym buforem przeciwko Rosji – a Rosja graniczy z nami Królewcem!

Planom drugiej nitki gazociągu przez Białoruś powiedzieliśmy – nie. Bo rurociąg omijałby Ukrainę! Rosjanie dogadali się z Niemcami i puścili rurę Bałtykiem. Co wtedy mówił Radosław Sikorski, minister obrony w rządzie PiS? Mówił bzdury.

Ale gdy Ukraina, ośmielona naszą jałowością, zaczęła stawiać pomniki UPA i SS-Galizien, nie było żadnej oficjalnej reakcji polskich władz. Pomniki faszystowskim formacjom bestialsko mordującym Polaków i Żydów – w głowie się nie mieści! Czyżbyśmy zapomnieli, że patroni tych formacji, hitlerowskie Niemcy, wymazywali Polskę z mapy?

Wczoraj i dziś Ukrainy

Swe obecne terytorium Ukraina zawdzięcza Stalinowi i II wojnie światowej. Najpierw paktowi Ribbentrop-Mołotow, rozbierającemu Polskę, popieranemu przez Ukraińców. Potem bohaterstwu żołnierzy, głównie ze wschodniej i środkowej Ukrainy, którzy w Armii Czerwonej bili Niemców.

Ukraina jest wielkim, żyznym krajem. Ukraińcy mogliby stać się wielkim i bogatym narodem. Potrzebują na to czasu, ustrojowych pomysłów i bezinteresownej pomocy.

Polska, jako reprezentant Europy, tak nieudolnie prowadziła negocjacje z demokratycznym prezydentem i rządem Ukrainy, że w listopadzie 2013 nie doszło do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Putin zaoferował więcej.

Potem był kijowski Majdan, przeciwko któremu Janukowycz nie użył wojska ani strzelającej na ostro policji. Potem, ktoś, do dziś nie ma wiarygodnych wyjaśnień kto, wydał rozkaz strzelania do Majdanu i Berkutu. Następnie Janukowycz uciekł, Rosja zajęła Krym, w Odessie zamordowano kilkudziesięciu prorosyjskich cywilnych manifestantów, w Donbasie odbyło się referendum, zachodnia i centralna Ukraina prezydentem wybrała Petro Poroszenkę. I zaczęła się bratobójcza wojna.

Ukraińcy są podzieleni przez historię i geografię. Jednym bliżej do Rosjan, drugim do Niemców. Całej Ukrainie do rozwoju potrzebne są dobre stosunki z Zachodem i Wschodem.

Poparcie dla separatystów

W ostatnich kilkunastu latach rosyjscy oligarchowie zainwestowali w Donbasie kilkadziesiąt miliardów dolarów. Donbascy separatyści są wspomagani przez Putina, może nawet przez Rosję nasłani. Ale oni mają poparcie miejscowej ludności. Wyobraźmy sobie niemieckich zielonych ludzików z automatami zajmujących gmachy administracji we Wrocławiu i Szczecinie. Nie potrzeba byłoby polskich komandosów. Sami obywatele by ich wyprowadzili. Chyba żeby oni do nas zaczęli strzelać. Ale separatyści do mieszkańców Donbasu nie strzelają. Są osłaniani przez mieszkańców, którzy uciekają przed nadciągającym ukraińskim wojskiem.

Blokada miast

Na Donieck jadą czołgi, Ługańsk bombardują samoloty i artyleria. Mychajło Kowal z Ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa powiedział, że: „nastąpi pełna blokada Doniecka i Ługańska”. Milionowych miast!

Nazwijmy wreszcie rzecz po imieniu. Na Ukrainie trwa pożar pobratymczej wojny, która toczy i zatruwa ukraińską krew. Czyje interesy, jakie racje do tego doprowadziły? Rosjanie zbroją separatystów. Kto zbroi Kijów?

W czerwcu na Wrocław Global Forum, spotkałem znajomego, wpływowego Amerykanina. Rozmawialiśmy o Ukrainie. Powiedział wówczas: „Zwyciężymy, ale będzie dużo zabitych”. Spytałem: ilu? Powiedział: 500 tysięcy. Ta porażająca dla mnie liczba przerwała naszą wymianę zdań.

Trzeba rozmawiać

W połowie lutego na tych łamach pisałem: „Teraz cały polski dyplomatyczny i medialny przekaz powinien być skoncentrowany na uchronieniu Ukrainy przed wojną domową. Tylko wspólne rozmowy mogą uratować Ukrainę przed wielkim nieszczęściem. Przy jednym stole siąść powinni reprezentanci Wiktora Janukowycza, opozycji i szeroko pojętego Majdanu; Rosji, Polski i Europy – razem z nimi siąść powinni ukraińscy oligarchowie i generałowie. I wspólnie, z błogosławieństwem Cerkwi szukać pokojowego, solidarnego rozwiązania. Na dziś i na jutro. Takie rozwiązanie leży w dalekosiężnym interesie Polski”.

Niestety wypadki potoczyły się inaczej. Potoczyły się źle.

Teraz b. prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk w wywiadzie dla „Rz” (15.05.14 r.) mówi: „Niektórzy europejscy przywódcy namawiają kijowskie władze do dialogu ze wschodnią częścią kraju. Ale z kim mamy rozmawiać? Z terrorystami? Ci, którzy nie złożą broni, muszą być zniszczeni bez dwóch zdań”.

Taki sąd prezydenta Krawczuka jest nieludzki i nierealny. Ci „terroryści” mają za sobą Rosję i nie będzie ich tak łatwo zniszczyć i wypędzić jak Polaków z Wołynia i Lwowa.

Na Ukrainie komplikuje się i zaostrza sytuacja społeczna. Kijowski Majdan, symbol wolności i przemian, oburzony eskalacją konfliktu w Donbasie, domaga się spotkania z prezydentem Poroszenką. Prokurator Generalny Witalij Jarema żąda likwidacji Majdanu.

Polski rząd, naznaczony antyrosyjskim piętnem, ma zwężone pole manewru. Ale wciąż ma historyczne i moralne prawo, a także obowiązek publicznego powiedzenia: przerwijcie walki, siadajcie do rozmów. Europa, Ameryka i Rosja z przedstawicielami Kijowa i separatystów – negocjujcie warunki integralności Ukrainy przy możliwej autonomii Donbasu.

Bez tego, niezależnie, kto wygra, wszyscy przegramy. Czas na odpowiedzialną politykę.

Kornel Morawiecki
http://gazetaobywatelska.info

Komentarzy 13 do “Czołgi na Donieck”

 1. wi42 said

  Dużo zdjęć I mapa rozkładu sił na Donbasie:

  http://trueinform.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=28825

 2. revers said

  Najwazniejsze ze polskie transportowce dostarczajana czas uwiezionej podgranicznej huncie nowe oddzialy, uzupelnienia w ludziach i sprzecie, dobrze sprzedaja sie czolgi wegierskie i slowackie dla hunty z dawnych ukaldu warszawskiego zapasow.

  A hipokryzja zachodu lacznie z polskimi marionetkami przekracza kolejne pulapy kosmiczne, bo mozna swietowac powstanie warszawskie, slaskie, wielkopolskie ale odmawia sie prawa powstan Doniecka, Luganska w imie nowego porzadku swiata – tak samo Palestynczykom pod 6 metrowym murem w Gazie odmawia sie prawa do ZYCIA bomardujac humanitanie nawet szkoly ONZ, gdzie likwiduje sie fiyzycznie prawie cala klase szkolna dzieciakow, juz w ramach nie oko za oko ale tysiace podsemitow, ale za medialnie usmierconych 3 nadsemitow ze szkoly talmundu.

 3. JO said

  1. Ukraina to Sztuczne Masonskie Panstwo utworzone by rozsadzic od srodka Rosje i Polske
  2. Ukrainski Jezyk to Sztuczne Esperanto utworzone na Uniwersytetach niemieckich i Austrowegier…
  3. Ukraina i Ukrainiec to Zyd lub zjudaizowani Rusini, czesto mieszancy wyznajacy odmiane Talmudu – Nazizm
  4. Ze wzgledu na Prawo Naturalne Ukraina nie ma Racji Bytu a Ukraincy musza zniknac z powierzchni ziemi lub sie nawrocic….
  5. Chrystus Zabronil rozmawiac z Odrzucajacymi Wiare.
  6. „Separatysci” to ROSJANIE na Rosyjskiej ziemi , ktorzy maja pelne Prawo walczyc o ojcowizne, ojczyzne, Rodziny, Rody o swoj Narod a Ukraincy to Banda Mordercow i Zbrodniarzy chcaca wybic w pien tybylcza ludnosc wg Prawa Talmudu
  7. Artykul jest tendencyjny, mieszajacy Prawde z Klamstwem i nadaje sie do Kosza.

 4. podczaszy said

  Niestety nie mamy dobrych wieści dla członków pewnego ugrupowania w Polsce. Kilka dni temu ciężkie straty w ludziach poniósł podczas bitwy „słynny” Batalion „Azow”. Ten sam, w którego szeregach chciałaby służyć większość małolatów. Zachęcamy więc do wstępowania do niego. Okażcie polsko-ukraińską solidarność. Zgłaszajcie się do punktów werbunkowych na Ukrainie. Zafundujemy wam nawet darmową podróż do Kijowa. Nie będziecie musieli oddawać za nią pieniędzy. Zresztą nie będziecie mieli nawet okazji ku temu.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/kleska-batalionu-azow.html

  Koniec kryminalnego neobanderowskiego Batalionu „Azow”

  Batalion „Azow” został kompletnie rozgromiony w walkach o Saur-Mogiłę, tracąc do 70% składu osobowego. Po tym sztab generalny neonazistów oświadczył, że „Azow” wcale się tam nie znajdował, a wykonuje zadania bojowe pod Mariupolem. Obecnie się wyjaśniło, że żołnierzy „Azowa” wysłano na nieprzyjazny step do walki z przyrodą i że żołnierze batalionu mrą jak muchy od ukąszeń kacapskich żmij. Ale swego rodzaju korzyść z tego dla Ukrainy jest. Zwiększy się komfort w więzieniach kraju.
  Wcześniej Oleg Laszko przyznał, że wśród żołnierzy z jego batalionu „Azow”, który bierze udział w ATO, są przestępcy. „To, że ludzie byli wcześniej karani – nie jest przecież piętnem na całe życie. Chcę wam powiedzieć, że wśród żołnierzy oddziału specjalnego „Azow” około połowy było wcześniej karanych”- oświadczył Laszko.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/koniec-kryminalnego-neobanderowskiego.html

  ———————-
  W najnowszym upublicznionym rozkazie głównodowodzący noworosyjskich sił samoobrony Igor Striełkow, w odpowiedzi na ostatnie liczne przypadki poddawania się ukraińskich żołnierzy, uściśla procedury związane z braniem jeńców i przypomina o konieczności stosowania wobec nich zasad konwencji genewskiej. Wziętym do niewoli którzy nie dopuścili się zbrodni wojennych, po rozbrojeniu i rozmundurowaniu oferowane są trzy możliwości: powrót do rodzin na Ukrainie, przyłączenie się do sił samoobrony lub azyl w Rosji. Wczoraj ponad czterdziestu ukraińskich żołnierzy zbiegło do Rosji szukając azylu

  http://xportal.pl/?p=15458
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/noworosja-nie-strzelac-do-poddajacych.html

  —————————————–
  Rano, 28 lipca, starcia wciąż trwają.
  Około 2 rano czasu polskiego zaczął się nowy bój koło Rozsypnoj, ogień prowadzony jest z automatów i czołgów.Zaczęły się decydujące minuty walki o Donbas. Przypomnijmy, że Szachtarsk znajduje się na drugiej linii komunikacji między Donieckiem i Ługańskiem i jego strata może mieć katastrofalne następstwa dla obrońców Noworosji. Zaczęły się decydujące minuty walki o Donbas.Sedno wydarzeń w tym, że ukraińskie wojska zaczęły dawno zaplanowaną operację jednoczesnego uderzenia w zbiegających się kierunkach z południa i północy, by zamknąć kocioł okrążenia wokół Doniecka. Od południa idą na Szachtarsk – Torez. Z północy na Gorłówkę i Debalcewo. Odciągające uderzenia skierowano na Pierwomajsk i Donieck. Cel: przeciąć komunikację i zamknąć koło okrążenia w Jenakijewie. O takim scenariuszu mówił wcześniej Igor Striełkow. I taką taktykę tłumaczy fakt porzucenia na pastwę losu wojsk ukraińskich w południowym kotle. Giną jako mięso armatnie setki rezerwistów, ale odciągają część sił powstańców.
  Jak to mają w swoim zwyczaju, junta donosi o fantastycznych sukcesach operacji. Według nich Szachtarsk już wzięty i oczyszczony z bojowników. Jednocześnie jakoby szturmują Debalcewo, Torez, Snieżnoje, wywieszają po drodze swoje flagi, przemieszczają zmechanizowane kolumny i hordy czołgów.”

  http://www.facebook.com/donetskrepub
  Rusvesna.su
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/uwaga-wazny-komunikat-z-walk-w-noworosji.html
  ————————————————
  Ukraina – Prawdziwe straty junty kijowskiej
  Łeb Walcmana (tzw. Poroszenko) pęka od zmartwień.

  ORT nagłośniło informację opartą, jak się twierdzi, na tajnych raportach Naliwajczenki i Awakowa sporządzonych dla Poroszenki, które to raporty zawierają katastroficzne liczby dotyczące strat i dezercji w Siłach Zbrojnych Ukrainy i nac-gwardii. Tak więc, według podsumowania ministra MWD Awakowa, tylko w okresie bojów od 9 do 15 lipca zostało zabitych 1600 a rannych 4723 członków wojskowych i zmilitaryzowanych oddziałów ukraińskich. A według dostarczonej notatki szefa SBU Naliwajczenki, od 14 do 19 lipca przepadło bez wieści i zdezerterowało z oddziałów siłowych Ukrainy 3473 ludzi. W związku z tym wyciąga się wniosek o konieczności pilnego wycofania wojsk ze strefy działań bojowych i uzupełnienia ich.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/ukraina-prawdziwe-straty-junty.html
  Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-prawdziwe-straty-junty-kijowskiej-2014-07
  ——————————————-
  Według sił samoobrony „Batalion Donbas” – złożona z nacjonalistów ukraińskich jednostka Gwardii Narodowej” poniósł duże straty w walkach o wieś Karłowka. Jak podają lokalne źródła „ciała trzeba wywozić ciężarówkami. Jednostka w praktyce przestała istnieć.” W walkach wyeliminowano także cztery czołgi i dwa moździerze sił kijowskich.

  na podst. novorossinform.org
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/noworosja-batalion-donbas-rozbity.html
  ——————————————————
  „Proszę o modlitwę za separatystów na wschodzie Ukrainy. Są mordowani przez bestialskie wojska Ukrainy. Kobietom zaszywa się szczury w brzuchach, a dzieci i mężczyźni są bestialsko mordowani. Mam kolegę wśród żołnierzy powstańczych, który przysłał mi list z tą informacją. Proszę również o modlitwę o opamiętanie się Ukraińców, Kijowa oraz o tych wszystkich którzy codziennie karmią nas fałszywymi informacjami by się nawrócili.”
  Nadesłane przez:
  Sekretariat MI
  http://www.militia-immaculatae.org
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2014/07/modlmy-sie-za-obroncow-noworosji.html

 5. qwerty933 said

  Re 3. JO
  A Pan jakies leki zażywa?

 6. revers said

  Panie JO nie pan trzyma bulawe w reku, a i k- rcerz jako antypodum bulawek by przydal sie czasami.

 7. Romank said

  Ten dalej Walczy:-))))) ciekawym ile za to placa????
  Nie powie..od 30 lat nie powie….zapytalem go o to w latach 80, kiedy objezdzal Ameryka nawolujac do Powstania… Jak taki wielki dysydent grozny dla GRU< KGB< SB i wielu innych jezdzi po swiecie, aresztuja go w samolotach..dla kamer. odgrywajac szarpaniny z SB kami,,… a a ja…zwykly goj,,,,mam tu o….. pokazalem…..paszport z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy bez prawa powrotu????Tfu…. nic nei powiedzial i zbranie sie natychmiast rozlazlo:-)))
  Cienko widac skoro wyciaga sie stare popsute kukielki:-)))

 8. JO said

  1. Ukraińska armia zbliża się do Doniecka. – Kornel MOrawiecki

  Panie Kornelu, Pan udaje czy rznie glupa tak piszac , bo kazdy madry wie, ze to Masonska Armia Ukrainska – Miedzynarodowka Zydowska zbliza sie do Doniecka

  [Czy za każdym razem trzeba traktować czytelników jak idiotów i podkreślać rzeczy oczywiste? – admin]

  2. Nasze media drobiazgowo relacjonowały zabór Krymu przez Rosje.- Kornel ( Apropo – Kornelia to Dziewczyna urodzona ze zwiazku Niesakramentalnego, czy Pan Kornel Ma imie , bo jest bekartem? ….)

  Pan Kornel ( Bekart) znow rznie glupa o Zaborze Krymu… [BĘKART? CZY PANA JUŻ TOTALNIE PORĄBAŁO? – admin]

  3.Rozpad ZSRR – Bekart znow bredzi przywplujac Jelcyna i Gorbaczowa, ktorzy mieli za zadanie rozwalic Rosje na Kawalki i pozwolic na Rozkradanie jak PRL przez Sepow PRL Bis…

  4.Bez Wizji ? Czy aby napewno bez Wizji? By sie uwiarygodnic Pan Bekart przywoluje Wolyn.

  5.
  Ukraińcy są podzieleni przez historię i geografię. Jednym bliżej do Rosjan, drugim do Niemców. Całej Ukrainie do rozwoju potrzebne są dobre stosunki z Zachodem i Wschodem.

  Ukraincy nie sa podzieleni ani przez Historie ani Geografie a przez Zydo-Masonerie Polacy sa Podzieleni przeciwko Rosji i Polsce.
  Drugim blizej do Zydowskich Prus a nie Niemiec a Calej Ukrainie jest potrzebny Naturalny Porzadek Rzeczy , ktory Zydo-Masoneria Rozwalila.
  6. może nawet przez Rosję nasłani. – przez Putina – Bekart

  Morze jest szerokie i Glebokie i to zdanie znow Pana Dyskredytuje…

  itd….

  po prostu chlam artykul napisany przez ” KORNELA ”

  Obrazliwe slowa skierowane pod Pana Kornela adres – mialy wyrazic moje emocje do Tekstu i postawy, wiedzy piszacego a nie Obrazic Autora.

  [Panie JO, ja też tak mogę Pana „nie obrazić”. – admin]

  JO

 9. JO said

  ad.7. Widac placa Bardzo Duzo Panie Romanie K albo po prostu niemalze nic…ale to juz tak jest z gnidami…

 10. JO said

  ad.8. Ponioslo mnie , przepraszam.

 11. JO said

  ad.4. Boze Chron Noworosje. Boze Blogoslaw Noworosji. Boze przyjmij Dusze Rosjan do Krolestwa Niebieskiego Zamordowanych przez Zydo-Msonerie.

 12. revers said

  ad 4
  czy zydoubecja torturowala Popieluszke? dzsiaj mozna wszystko na Rosjan zwalic, jak Jedwabne na Polakow

  http://kin-rchristusrex.blogspot.de/2013/10/ksiedza-popieuszke-torturowali-rosjanie.html

  lub

  Smierc Jacka Kosiora w kolejnym nie przewidzilnym wypadku samochodowym, akurat po Braunie, Gawronskim zniknieciu nieporawnych publicystach

  http://kin-rchristusrex.blogspot.de/2014/05/nie-zyje-jacek-kosior.html

  .

 13. wi42 said

  Nawet Michael Bociurkiw (OBSE) zauwazyl, ze samolot MH-17 jest rozstrzelany: (2 min)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: