Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dlaczego PiS nie wypowiada się w sprawie Brauna?

Posted by Marucha w dniu 2014-08-01 (Piątek)

Wszyscy, albo prawie wszyscy znamy opowieści o szlachetności przedwojennych dziennikarzy, będących w przeciwnych obozach politycznych. Ja sobie w tej chwili nie przypomnę nazwisk, ale chodzi o konkretnych ludzi i konkretne sytuacje.

Dwaj panowie walczyli ze sobą zaciekle na łamach, a kiedy jeden popadł w kłopoty z powodu głupawych oskarżeń o obrazę bodajże marszałka i trafił do więzienia, drugi bronił go zaciekle swoim piórem. Sytuacja ta świadczyła nie tylko o szlachetności charakterów, ale o tym także, że publicystyka przedwojenna, oraz ówczesna polityka były całkowicie autentyczne i nie oszukane.

Przedwczoraj do aresztu trafił Grzegorz Braun, wszyscy wiemy dlaczego i wszyscy znamy poglądy Grzegorza Brauna. On się wielokrotnie i publicznie wypowiadał w sposób krytyczny na temat polityki Lecha i Jarosława Kaczyńskich. No, ale co z tego? Nie domagam się, by w jego sprawie głos zabierał sam prezes, chodzi o to, żeby partia opozycyjna wypowiedziała się w tej, tak istotnej dla wielu z nas kwestii. To chyba jest możliwe? Jeśli zaś z jakichś przyczyn rzecznik prasowy PiS nie może wziąć w obronę Brauna, dlaczego nie zrobią tego „nasi” dziennikarze? On tam ma przecież kolegów, wiele osób go zna. Czy oni wszyscy są tak pochłonięci realizacją swojej misji, że nie mogą nic w jego sprawie napisać? Przydałby się list protestacyjny, albo oświadczenie, albo cokolwiek.

Jeśli ktoś będzie mi teraz tłumaczył, że będzie lepiej dla PiS, żeby nie mieszała się do takich historii, to bardzo przepraszam, ale wyrzucę go z bloga. Braun, w przeciwieństwie do Hoffmana nie opowiadał o tym, jakiego ma długiego i nie popisywał się jak idiota w różnych krytycznych sytuacjach. Rozumiem, że można go nie lubić, ale on jest postacią rozpoznawalną, z dorobkiem, o jakim wielu może tylko pomarzyć. Trzeba go więc bronić.

Póki co w obronie Grzegorza Brauna wystąpił UPR, pod listem zaś podpisany jest między innymi Adam Słomka. Ja nie znam pana Słomki, ale co jakiś czas pokazywany jest on w mediach, w sytuacjach, które – choć mają pewien rys tragiczny, wywołują u tak zwanego przeciętnego odbiorcy uśmiech politowania. Nikt nie tłumaczy o co tak naprawdę chodzi panu Słomce i dlaczego policja wyłamuje mu drzwi w mieszkaniu. Tym mniej jest tych tłumaczeń im szybciej Adam Słomka jest wypuszczany z aresztu i znów może cieszyć się wolnością. Ludzie kojarzą te sprawy jednoznacznie i nie wierzą w ich autentyczność po prostu.

Czy tak samo będzie z Grzegorzem Braunem? Na razie zamknęli go pierwszy raz, więc wszystko może się zdarzyć, ale jeśli sytuacja rozwinie się w sugerowanym przeze mnie kierunku, wszyscy na tym stracimy.

Uważam, że wszyscy wpływowi politycy prawicy, tak zwanej prawicy, oraz wpływowi ludzie z nią sympatyzujący, a także dziennikarze, od Sakiewicza począwszy na Ziemkiewiczu kończąc powinni zabrać głos w sprawie Grzegorza Brauna i bronić wszelkimi dostępnymi sposobami. Czy będzie to miało jakiś skutek czy nie nie jest w tej chwili ważne. Wszyscy ci ludzie powinni to zrobić, ponieważ brak tej reakcji odbiera im autentyczność i czyni z nich polityków, publicystów i ludzi z papieru.

Argument – nie można bo są rzeczy ważniejsze, uważam za kretyński. Nie mam też zamiaru oskarżać nikogo o tchórzostwo, bo czasy póki co nie wymagają od nas wielkiej odwagi. Nie rozumiem więc, co może, poza oczywiście osobistą zawiścią, stać na przeszkodzie wyrażeniu takiego protestu wobec działań sędziego. Może ktoś mi to wytłumaczy?

Bo przecież nie krytyka Brauna dotycząca polityki Izraela, prawda? Wobec tego co dzieje się w tym sądzie i toczącej się przez siedem lat sprawy, takie rzeczy nie mogą mieć żadnego znaczenia.

Ktoś, na przykład Tomasz Terlikowski, mógłby powiedzieć, że wstawienie się za Braunem można by nawet rozpatrywać w kategoriach kompromitacji. To nie jest przecież występ w telewizji w towarzystwie Owsiaka, to nie jest pogadanka z Moniką Olejnik, no i taki event nie ma nic wspólnego z miłosierdziem chrześcijańskim. Terlikowski i inni, żeby podjąć takie wyzwanie musieliby na chłodno skalkulować czy im się to naprawdę opłaca i jak się to skończy. I już dziś coś, jakiś wewnętrzny głos, podpowiada im, że może skończyć się źle. Czy Terlikowski pamięta, że więźniów należy pocieszać?!

Nie rozumiem też dlaczego w obronie Grzegorza Brauna nie występują twórcy i w ogóle artyści. Nie mówię o takich artystach jak Wajda, czy Klata, czy ktokolwiek, ale mam na myśli takich pisarzy jak choćby Witold Gadowski, człowiek odważny, bezkompromisowy, wolny i świadom celów. Czy wszyscy ci ludzie nie obawiają się, że zaniechanie słów i czynów w sprawie Brauna zemści się a nich samych i to niebawem?
Trudno mi odgadywać ich intencje, ale uważam, że trzeba się jasno w tej sprawie wypowiedzieć. Postępowanie wobec Brauna jest haniebne i demaskuje naszą sytuację w sposób totalny. Powtórzę – nie politycy, ale rzecznicy, dziennikarze i twórcy powinni stanąć w jego obronie.

http://coryllus.pl

Komentarzy 21 do “Dlaczego PiS nie wypowiada się w sprawie Brauna?”

 1. Lily said

  Dlaczego ?,bo im nie po drodze z tym, co Pan Braun soba przedstawia…

 2. podczaszy said

  Wydaje się, że w tej chwili jest realizowana zapowiedź sędzi Doroty Kropiewnickiej, skierowana do Grzegorza Brauna, gdy ten wychodził z sali rozpraw, trzaskając drzwiami – „to jeszcze nie koniec!”.

  Dzisiaj my mówimy: T O J E S Z C Z E N I E K O N I E C !!!!!

  PRZYPOMINAMY:

  Wrocław ul. Świebodzka 2, SOBOTA 2.08 godz. 16.00 – protest w obronie GRZEGORZA BRAUNA !

  O początkach sprawy, w której ofiara została potraktowana jak przestępca , dowiemy się czytając tekst Grzegorza Brauna wystosowany do mecenasa Marcina Streszyńskiego:
  http://www.opcjanaprawo.pl/index.php/pocztki-listy-gornolskiej/spis-funkcjonariuszy-sb-sp-1430768198/item/1002-list-do-mecenasa-marcina-streszy%C5%84skiego/1002-list-do-mecenasa-marcina-streszy%C5%84skiego

  https://grzegorzbraun.pl/to-jeszcze-nie-koniec
  https://grzegorzbraun.pl/ukarany-w-areszcie-za-nieposluszenstwo
  http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/866-ujawniamy-kulisy-aresztowania-i-osadzenia-grzegorza-brauna-kmentarz-stefana-hambury?fb_action_ids=803895002975716&fb_action_types=og.likes
  https://grzegorzbraun.pl/dosc-szykan

  Wszystkich świadomych patriotów zapraszamy do wysyłania konwencjonalnych listów poparcia dla Grzegorza Brauna na adres Aresztu Śledczego we Wrocławiu, Świebodzka 1, 50-046 Wrocław lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: as_wroclaw@sw.gov.pl oraz protestów na bezprawne działania za pośrednictwem poczty e-mail na adresy: prezes@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl ; IIkarny@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl z czytelnym żądaniem włączenia do akt sprawy prowadzonej przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia, II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11.

  https://grzegorzbraun.pl/natychmiast-uwolnic-grzegorza-brauna
  https://grzegorzbraun.pl/policja-w-akcji-tydzien-w-areszcie
  https://grzegorzbraun.pl/zegorz-braun-rezyser-i-dokumentalista-trafil-do-aresztu-wczesniej-policja-pod-jego-nieobecnosc-przeszukala-mu-mieszkanie-o-zaskakujacej-sytuacji-pisze-portal-niezalezna-pl-sprawa-ma-zwiazek-z-ka

  Kara ta w Unii Europejskiej jest bezprawna; zgodnie z treścią orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (zob. orzeczenie ETPCz w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi) – kary porządkowej nie może nałożyć sędzia, który jednocześnie jest oskarżycielem, świadkiem i / lub poszkodowanym w danej sprawie.

  Domagamy się też przede wszystkim niezwłocznego uwolnienia Grzegorza Brauna i wyciągnięcia daleko idących konsekwencji dyscyplinarnych wobec SSR Krzysztofa Korzeniewskiego. Bowiem sędzia, który zastosował areszt wobec Grzegorza Brauna powinien zostać wyłączony z prowadzenia sprawy. Nie można uznać sądu za bezstronny, gdy zachowania sędziów (wypowiedzi czy inne przejawy ich stosunku do sprawy lub stron postępowania), poprzedzające wyrokowanie, świadczą o ukształtowaniu sobie poglądu przed rozpoznaniem sprawy

 3. Romank said

  TO bez Papiza panie…to bez niego tego JPII…panie…ino..nie inacy…
  BO un- jak stanol – i powiedziol….
  Nie Bojcie sie!!!… Nie Bojcie sie! Nie lenkojcie!!!!
  To nos tak przelenknol….ze sie ludzie trzensli- jak liscie na osice…. im wiencej wolol- tym nos wiekszy strach ogarniol….ze panie odlenkonc teroz nie do rady:-)))))) To poszlo panei w lendzwia i nosienie.. i sami widzicie to co tero sie rodzi, no to co po jabloni skoce…to je naso przyszlosc panie….swietlano przyciemnonego koloru panie….i zalenkniono,,dlotego skoce…
  Zresztom panie, jak sie ftory odlenknie, to go rychtem do ancla….a reszta sie przelenko jeszcze barzi:-_)_)))
  I widzicie panie..bo nojgorzy to zyc w kraju przelenknientych bohaterow…..naserrmatter panie… BO to- jak z wieprzkiem…jak drze ryja. to go panie napoic i dac zryc..nawet bele jakie jakie zliwki panie..nachlo sie i spi w chlewie i cicho w obejsciu…ale lepi go przelenknoc…a to nojlepi mokrym worem…tak bez leb..bo je i zbity i mokry i przestraszony,….i on sie przelnknie tak…ze w chlewie zdechnie z glodu …a nie kwiknie…
  Cego i wom i sobie zyce..ament.

 4. Romank said

  LIki podan eprzez pana Podczasego wlaczja wszystkie zabazpieczenia wlacznie z pulsujacym banerem ostrzegawczym ze strny sa zainfekowane,,,

 5. Lily said

  Re 4; Mnie zas informuja,ze to nie jest prawdopodobnie ta strona ktora chce zobaczyc.

  This is probably not the site you are looking for

 6. Juziek said

  Bo PIS nie ma nic wspólnego z prawdziwym patriotyzmem.
  To jest zakonspirowana partia żydowska, jak wszystkie pozostałe partie żerujące na Polsce!

 7. podczaszy said

  Jeśli to przeglądarka ( nie antywirus na swoim komputerze) zgłasza że wirus na stronie to prawdopodobnie zgłosił to przeciwnik Brauna do „bazy stron zawirusowanych ( lub „nieprawomyślnych”).
  U mnie bez problemów. Ale może jeszcze ktoś inny potwierdzi.
  Może zamiast https -> http pomoże?

  —————–
  Dokąd wysłać list w obronie G.Brauna?
  – wykaz instytucji, do którychj kierujemy protesty!

  http://solidarni2010.pl/luba/inc/pobierz_plik.php?nazwa_pliku=listy_w_obronie_g.brauna_-_kontakty.doc&miejsce=pliki

  Zapraszamy na wiec protestacyjny we Wrocławiu współorganizowany przez kilka organizacji niepodległościowych z OT Solidarni2010 Wrocław!
  Wrocław ul. Świebodzka 2, SOBOTA 2.08 godz 16.00 – protest przed aresztem!
  Pobierz plakat i rozpowszechnij:
  Protest w obronie Grzegorza Brauna

  http://solidarni2010.pl/luba/inc/pobierz_plik.php?nazwa_pliku=protest_przed_aresztem_sledczy1-1.jpg&miejsce=pliki

  Białystok- 2 sierpnia- ul. Mickiewicza, godz. 16 (plac przed Sądem Apelacyjnym)
  http://solidarni2010.pl/luba/zdjecie.php?img=./bank_zdj/protestBraun.jpg&maxH=800&maxW=

  http://solidarni2010.pl/28568-najnowsze-wiadomosci-nt-grzegorza-brauna.html

  https://www.facebook.com/popieramBrauna

  http://solidarni2010.pl/28555-wroclaw-bialystok—protesty-grzegorznbspnbspbraunnbspnbsparesztowany—aktualizacja.html
  http://www.ksd.media.pl/aktualnosci/2328-pilne-jutro-pikieta-w-obronie-wiezionego-grzegorza-brauna

  – wykaz instytucji, do którychj kierujemy protesty!
  ROZSYŁAMY NA
   LISTOWNIE  na adres pocztowy Aresztu Śledczego we Wrocławiu, Świebodzka 1,  Wrocław 50-046 lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: as_wroclaw@sw.gov.pl 
   
  oraz protesty za pośrednictwem  poczty e-mail 
  na adresy:    
  IIkarny@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl 
  z czytelnym żądaniem włączenia do akt sprawy prowadzonej przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia, II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11.
   
   
  A nadto w dowolnej formie piszemy emaile   
  (jedyny wymóg podanie nazwiska autora natomiast  adres pocztowy nie jest wymagany!)
   
  Prezes SSR   Robert Kuczyński
   
  Wiceprezes Sądu Rejonowego ds. karnych
  Edyta Sielicka –
  prezes@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl
   
   
  Areszt Śledczy we Wrocławiu
  Świebodzka 1  50-046 Wrocław   Tel./Fax: 71/32 72 400, fax 71/343 66 10
  E-mail: as_wroclaw@sw.gov.pl
  -============================
  Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej Wrocław Kleczkowska 35
   50-211 Wrocław  Tel. (71) 327 26 01 / (71) 327 26 70
   oisw_wroclaw@sw.gov.pl
   
  ———————————————————–
  Dyrektor okręgowy Służby Więziennej Wrocław
  płk Ryszard Godyla
  Tel./Fax: (71) 327-26-01
  E-mail: oi_wroclaw@sw.gov.pl
  Zastępca dyrektora okręgowego Służby Więziennej
  ppłk Krystyna Zuwała
  Rzecznik prasowy
  por. Mariusz Jastrzębski
  Tel./Fax: (71) 327-26-96 / 669-477-776
  E-mail: rzecznik.wroclaw@sw.gov.pl
  -============
   Dyrektor Generalny  Służby Więziennej, zwanego dalej „Dyrektorem Generalnym”
  generał SW Jacek Włodarski – na stanowisku od 2 października 2010
  Centralny Zarząd Służby Więziennej
   
  Biuro Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
  Rakowiecka 37a   02-521 Warszawa   Tel./Fax: 22 640 8591 / 22 640 8592
  E-mail: bdg@sw.gov.pl
   
  Dyrektor Generalny Służby Więziennej
  gen. Jacek Włodarski
   
  Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
  płk Artur Dziadosz
  Tel./Fax: (22) 640-84-01 / (22) 640-83-12
   
  Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
  płk Jacek Kitliński
  Tel./Fax: (22) 640 83 11 / (22) 640 83 12
   
  Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
  płk Jarosław Kardaś
  Tel./Fax: (22) 640-85-01 / (22) 640-83-22
   
  Zespół Kontroli CZSW
  Rakowiecka 37a
  E-mail: zk@sw.gov.pl
   
  -===================
   
  Rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego
  Służby Więziennej  ppłk Jarosław Góra
  email: jgora@sw.gov.pl
  Tel. kom: 603 391 793
  zespół prasowy na kraj
   
  ppłk Barbara Prus
   
  email: bprus@sw.gov.pl
  tel: (22) 640 86 63
  fax: (22) 640 86 62
  kom: 603 391 648
                  
  por. Marcin Kunicki
  informatyk
  email: mkunicki@sw.gov.pl
  tel: (22) 640 85 43
  fax: (22) 640 86 62
  kom: 601 950 030
  -=====================
   
  Wrocław
  por. Mariusz
  Jastrzębski
  Tel. 669 477 776
  (71) 327 26 96
  rzecznik.wroclaw@sw.gov.pl
   
  -=========

  Sad Okregowy Wrocław  Prezes – Ewa Barnaszewska

   
  Wiceprezes – Małgorzata Brulińska
   
  Wiceprezes – Ewa Gonczarek
   
  Wiceprezes – Marcin Sosiński

   
  Sekretariat:
  ul. Sądowa 1  Wrocław

  tel. 71 3704201  fax 71 3444959
  e-mail: prezes@wroclaw.so.gov.pl
  -===================
  Rzecznik Prasowy i  Biuro Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego Wrocław
  Marek Poteralski
  tel./fax 71 3704333
  e-mail: rzecznik.prasowy@wroclaw.so.gov.pl
  -=================
  Prezes Sądu
  Andrzej Niedużak – Sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu
  Sekretariat Prezesa   ul. Energetyczna 4, 53-330 Wrocław
  pok. 24  II piętro, tel. 71 798 77 13, faks: 71 798 77 14
  e-mail: sekretariat.prezesa@wroclaw.sa.gov.pl 
  Wiceprezes 
  Barbara Krameris – Sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu 
  Wiceprezes 
  Jacek Gołaczyński – Sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu 
  -======
   
  II Wydział Karny 
  Przewodniczący – SSA Wojciech Kociubiński 
  Zastępca Przewodniczącego – SSA Andrzej Krawiec 
  Sekretariat Wydziału  ul. Energetyczna 4, Wrocław
  pok. 34 III piętro, tel. 71 798 77 85, 71 798 77 82  faks 71 798 77 97 
  e-mail: wydzial.karny@wroclaw.sa.gov.pl
   
   
  -=================
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka (powstała w stanie wojennym z inicjatywy Mec. P.Andrzejewskiego i Z.Romaszewskiej  dla pomocy więźniom politycznym , obecnie zajmuje się palaczami w aresztach i  gejami etc,  TRZEBA ICH EDUKOWAC
  hfhr@hfhrpol.waw.pl
   
  -============
  Biuro rzecznika praw obywatelskich biurorzecznika@brpo.gov.pl,
   
  -========
  Minister Sprawiedliwości skargi@ms.gov.pl,
  Gabinet polityczny ministra
  gpm@ms.gov.pl
  oraz
  biuro ministra
  bm@ms.gov.pl
  media@ms.gov.pl
  internet@ms.gov.pl
   
  -=======
   
  Przesyłam kopię pisma, które proszę przekazać  do akt
  sprawy prowadzonej przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia, II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11
  -==
   
  Dla Prezesa Sadu Rej. Wrocław Śródmieście
  SSR Robert Kuczyński
  kopia pisma dot.  G.Brauna więźnia politycznego  
  osadzonego decyzją sędziego  Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia, 
  II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11. 
  -========
   
  Przesyłamy kopię pisma do wiadomości członków kolegium Sadu Okręgowego Wrocław
   dot.  G.Brauna więźnia politycznego    
  osadzonego decyzją sędziego  Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia, 
  II Wydział Karny – sygn. akt II K 462/11. 
   
   
  Kopia pisma dla 
  Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej  we Wrocławiu
  Płk. Ryszard Godyla
  celem stosownego nadzoru

 8. wars said

  Braun jako jeden z nielicznych pod nazwiskiem mówi o Polsce szybko zmierzającej do kondominium niemiecko-rosyjskiego pod protektoratem żydowskim. Nie w smak to Żydom i filosemitom licznie zgromadzonym w tzw. jedynej partii opozycyjnej oraz publicystom-humanistom skupionym wokół tej partii nie mówiąc już o tych którzy reprezentują „obóz postępu” – nie będą przecież kąsać ręki która ich karmi!

 9. Zbyszko said

  Trzeba także na to patrzec jak na próbę prowokacji. Próbę, jak ludzie zareagują. A ludzie powinni zareagowac mądrze. Przede wszystkim nagłaśniac całą sprawę gdzie tylko się da i przez to pozyskiwac Panu Braunowi nowych słuchaczy jego wystąpień, nowych pryzjaciół. O Panu Braunie powinna mówic cała Polska. Chyba to aresztowanie zrobi Panu Braunowi niezłą przysługę. Grzegorz Braun ma już swoją całkiem sporą widownię, grupę sympatyków i nie wiadomo czy ktoś nie chciałby tych ludzi wyciągnąc na ulice. Myślę, że Polacy powinni raczej zrobic porządną zrzutkę na porządnego adwokata, na całą kancelarię adwokacką.

 10. maurycy said

  Kolejny i kolejny i kolejny raz widac ze ten PIS to jest obrzydliwa atrapa udajaca bezczelnie i chamsko role lze opozycji Scierwa nie maja nic wspolnego z prawem ! Nigdy nie zdefiniowali wizji prawa ,zrodel prawa ,zaproponowali spojnej koncepcji prawa , kodyfikacji prawa ,nigdy w zasadzie nie staneli w obronie ludzi ktorzy stali sie ofiara sedziow -bandyow ! Cala ta nazwa Prawo jest tylko zabiegiem maketingu politycznego ! Oni wiedza ze ludzie tesknia za praworzadnoscia, chca prawidlowego funkcjonowania prawa ,scigania bandytow zlodzieji malwersantow . Zruja wiec na tej tesknocie jak hieny poslgujac sie bezczelnie i cynicznie prawem zeby ugrac poltycznie i skutecznie realizowac swe wszwe i,,jenteresa ,, Musimy lajdakow ciagle napietnowac i zedrzec z ich geby odrazajaca maske jak ubieraja zeby kolejny raz ludzi oszukac ! To jest tylko taka pala zydowstwa z USA ktora jest ich kukla sklonna wykonac kazdy ich nawet kryminalny obstalunek Czesto jeszcze gorsi niz PO Lepszy otwarty wrog niz falszywy przyjaciel a zasadzie kurwa udajaca przyzwoitke ! Mozna wyliczac bez konca kiedy bandziory z PIS glosowali tak samo jak PO . Ostatnio bandziory z PIS poparli renty dla obywateli Izraela !!! Oto pariotyzm bandytow z PIS i ich kolejny raz prawdziiwe oblicze ! Grzegorz Braun mowi otwarcie o zagrozeniu przez zydowstwo rzadzace Polska zywotnych polskich interesow ! Bandziory wiec z PIS sa wrecz zaintersowni zeby go uciszyc bo utrudnia ich krecia robote , bo moze jeszcze ich calkowicie zdemaskowc

 11. wars said

  Zbyszko ze smutkiem ci donoszę, że we Wrocławiu ludzie znowu „dali się sprowokować” i będą na ulicy protestować…Powinni postąpić mądrze szurać tylko butami, siąpić nosami i śpiewać na smutą nutę Rotę. Najważniejsze to nie dać się sprowokować, a reszta w rękach Boga.

 12. Griszka said

  Braun krytykuje Izrael. Żyronda czy PiS nigdy nie staną w jego obronie.

 13. Marucha said

  Re 8:
  To kondominium niemiecko-rosyjskie mnie trochę rozbawiło…

 14. Griszka said

  Ostatnio miłośnicy teorii o kondominium niemiecko-rosyjskim powinni z zwykłej przyzwoitości zamilknąć. Gdy niemieccy przedsiębiorcy, ichniejsi oligarchowie, protestują przeciwko wprowadzaniu sankcji – władza kochana w Niemczech nieubłaganie wysługuje się USA, wbijając swoim ludziom i Rosjanom nóż w plecy. Co z tego, że syjoniści amerykańscy traktują ich jak zwykłych pariasów, nawet tych na najwyższym szczeblu, szpiegując ich na potęgę.
  Wcześniej ta sama ekipa wspierała najemników operujących na terenie Syrii pod pozorem uszczęśliwiania ludności cywilnej demokracją – m.in. ich statki wywiadu elektronicznego dostarczały dane wywiadowcze dla przywódców tych sadystów. W końcu nie byli tam w celach rekreacyjnych. Jedyne kondominium jakie istnieje naprawdę, a nie w wydumanej teorii spiskowej, to jest to kondominium amerykańsko-niemieckie. Chyba, że Niemcy wyłamią się i zaczną kombinować razem z BRICS, wtedy zweryfikuje swoje poglądy, ale wątpię w ten scenariusz.

  I przepraszam jeśli kogoś urażę, ale sugerować kuratelę rosyjską nad Polską, ruskie serwery i inne bajki dla ciemnego ludu, może jedynie ciężki idiota albo agent, utrzymujący się z izraelskiej jałmużny. Ewentualnie człowiek, który żyje w jaskini i nie ma dostępu do serwisów informacyjnych, w którym na każdym kroku, 24h/7, trwa przysłowiowe sranie na głowę Moskala ponad podziałami partyjnymi, gdzie polski goj jest karmiony najbardziej toporną propagandą antyrosyjską, która zawstydziłaby nawet rusofoba Cejrowskiego. Dostajemy kolejne sankcje za bezpośrednie wspieranie junty banderowskiej sprzętem wojskowym i polskim mięsem armatnim. Ludzie nadal się nabierają na proste zagrywki z podręcznika propagandysty. Mówię szczególnie o grze sitwy magdalenkowej ze sfałszowanymi teczkami w dobrego i złego glinę czy ograny numer doliniarzy „Łapaj złodzieja”.

 15. joasia said

  Do „Maurycy”- Niestety z wielkim smutkiem muszę przyznać ci racje w 100% !! Jeszcze z rok temu myślałam ze PIS to jedyna nadzieja i szansa dla Polski na lepszą przyszłość
  Niestety ! konflikt na Ukrainie zdemaskował tę hołotę bez żadnych wątpliwości ! Bratanie się z potomkami lub wielbicielami patologicznych zbrodniarzy w żaden sposób nie pasuje do interesu Polski !! Przykre ale ci ludzie już nigdy nie dostaną mojego głosu ! Mam nadzieję że jeszcze wielu ludzi do wyborów się otrząśnie i zauważy co to za „patriotyczna” partia i czyje interesy reprezentuje!!

 16. akej said

  @ A ty czego sie nacpales? Nie widzisz co sie teraz dzieje??? Jak kondominium – to tylko i wylacznide usraelsko (bo miedzy Usraelem i Izraelem nie ma tu roznicy) – szwabskie!

 17. akej said

  @ 15
  Usmialem sie i zapomnialem napisac, ze wpis odnosi sie do wypowiedzi „Warsa” nr 8.

 18. Zbyszko said

  Wars @11, Manifestacja pod więzieniem jak najbardziej. Z całą pewnością będą to dla Pana Brauna jakieś chcwile otuchy, ale o wiele więcej dla Pana Brauna i dla całej sprawy uświadamiania ludzi byłoby gdyby te wszystkie organizacje zebrały się i opracowały ulotkę, którą masowo w całym Kraju by rozpowszechniały. Do tego akcja bilbordowa, artykuły o Panie Braunie w necie. Z całą pewności w ślad za tym poszliby jacyś dziennikarze, redaktorzy gazet. Przecież akcja uwięzinia kogos takiego jak Pan Braun, osoby znanej już w całej Polsce, jest wyjatkową okazją do zinteresowania narodu sprawami Kraju.

 19. Zbyszko said

  Wars @11, zachęcam do przeczytania artykułu: http://tadman.neon24.pl/post/111625,zwolennikom-kryterium-ulicznego

 20. JerzyS said

  Komendant Głowny Policji powinien natychmiast zwolnić 6 pobitych policjantów i zatrudnić Brauna jako instruktora walki wręcz

 21. Lily said

  Re 20;Panie JerzyS,jak Pan mysli,kto jest komendantem glownym policji?.

Sorry, the comment form is closed at this time.