Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ku laokracji

Posted by Marucha w dniu 2014-08-01 (Piątek)

W kapitalizmie rządzą kapitaliści. W socjalizmie – przedstawiciele proletariatu, klasy robotniczej. W nazizmie i faszyzmie – rasowa lub narodowa elita, „nowa arystokracja”. W Czwartej Teorii Politycznej powinien rządzić naród-lud (narod po rosyjsku, pojęcie pokrewne niemieckiemu Volk; nie tożsame z „ludźmi, ludnością, populacją”).

Współczesna Rosja jest kapitalistyczna. Oznacza to, że jest rządzona przez kapitalistów. Czyli nie przez naród. By zbudować Rosję rządzoną przez naród, niezbędne jest przeprowadzenie antykapitalistycznej (a przynajmniej antyoligarchicznej) rewolucji. Magnaci finansowi powinni wybrać: władza LUB bogactwo. Wybierz bogactwo, zapomnij o władzy. Wybierz władzę, zapomnij o bogactwie.

Rewolucja musi się odbyć poprzez trzy etapy:

1. Ultimatum dla najbogatszych magnatów i oligarchów (sto osób z listy Forbes i sto kolejnych anonimowych – ale wszyscy wiemy, których), muszących pozbyć się swoich aktywów (wszystkie strategiczne aktywa krajowe i zagraniczne będą kontrolowane przez specjalne organy).

2. Nacjonalizacja wielkich prywatnych własności o znaczeniu strategicznym.

3. Przekształcenie patriotycznych przedstawicieli wielkiego kapitału w urzędników państwowych po dobrowolnym przekazaniu przez nich własności na rzeczy państwa. Pozbawienie praw obywatelskich (włącznie z czynnym i biernym prawem wyborczym) tych, którzy zechcą zachować swoje duże, ale pozbawione znaczenia strategicznego majątki.

Państwo powinno stać się instrumentem Ludu. System ten najtrafniej jest nazwać „laokracją”, czyli dosłownie władzą ludu (gr. laos – lud).

W krwawej bitwie o Ukrainę widzimy prawdziwą twarz kapitału – ukraiński wielki biznes (oligarchowie – Poroszenko, Kołomojski, Achmetow itd.) przewodzą ludobójstwu przeciwko narodowi; rosyjscy oligarchowie zdradzają naród wchodząc w przestępcze porozumienia z ukraińskimi partnerami klasowymi. Wszystko to leży w interesie globalnej oligarchii – światowego systemu kapitalistycznego, którego centrum są Stany Zjednoczone.

To unaocznia całą niekompatybilność Rosji i kapitalizmu. Albo kapitalizm, albo Rosja.

Najlepiej zrozumieli to przywódcy Noworosji. To oni, będąc dziejową awangardą rosyjskiego narodu, w zasadzie rozpoczęli tę rosyjską rewolucję narodową. To dlatego są tak wściekle atakowani przez najemników ukraińskiej junty oraz elementy liberalno-kapitalistyczne, piątą i szóstą kolumnę w Rosji. Co najważniejsze, stali się oni egzystencjalnymi wrogami USA i rządu światowego. Striełkow, Gubariew, Purgin, Puszylin, Mozgowoj – oni rzucili wyzwanie globalnemu kapitałowi. I zrobili to w imię ludu, w tym przypadku – narodu rosyjskiego.

Ale jeśli sojusznicy narodu ukraińskiego byli by konsekwentni, staliby się zwolennikami tej rewolucji a nie żałosnymi najmitami globalnego kapitalizmu jakimi są teraz. Zwracając się ku Noworosji, Ukraińcy nie tyle zwracają się w stronę Rosji czy nawet „popierania Rosji”, ale w stronę Ludu, Ludu pisanego wielką literą, który toczy śmiertelną bitwę ze światowym Kapitałem, w stronę LAOKRACJI.

Tym samym nadchodząca kampania przeciwko Kijowowi będzie nie tylko zemstą i nie tylko wyzwoleniem starożytnych Ruskich ziem, lecz kampanią przeciwko kapitałowi na rzecz laokracji, władzy ludu, ludowego państwa.

Nie łudzę się, że poprze to rosyjska oligarchia, która dobrze wie, że jej dni są policzone. To dlatego tak histerycznie krzyczy „nie wysyłajcie wojsk”, gdyż zwycięstwo Noworosji będzie nieuchronnie oznaczało odrodzenie samej Rosji, obudzenie się Ludu. To stąd te desperackie próby zdrady Noworosji. To jest agonia rosyjskiej oligarchii i jej urzędniczych najmitów. Ich zadanie – zniszczyć bohaterów noworosyjskiej rewolucji i zdusić ją w zarodku.

Aleksander Dugin
Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl
http://xportal.pl

Komentarzy 11 do “Ku laokracji”

 1. Romank said

  Tu doskonaly stary artukul z Life…ale jakze aktualany..panie Gajowy ,,na Gajowke:
  http://www.ahistoria.pl/index.php/2010/10/reportaz-z-miedzywojennej-polski/#comments

 2. qwerty933 said

  I tam. Autor pisze o zwyklej demokracji i chyba nie odroznia NARODU od SPOLECZENSTWA czyli obecnie zyjacej czesci narodu.
  To ja juz wole zlowrogich kapitalistow niz rzady obecnego spoleczenstwa.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Panie Romanie, może i – jak pisze autor owego artykułu – Polska gospodarka była tragiczna (co było też wynikiem 125 lat rozbiorów i rozczłonkowania polskiego organizmu), ale to właśnie za czasów II RP powstał Centralny Okręg Przemysłowy, port Gdynia, powstawały nowe kontrukcje techniczne (np. samoloty), zagospodarowano masę nieużytków itd.
  Co powstało w III RP?
  Supermarkety.

 4. JO said

  ad.3. II RP miala POLSKIE = KATOLICKIE elity i byla powstala na zyczenie Ostatniego Cara Rosji, ktory promowal te Elity – Dmowski…

  III RP Elit nie ma polskich Elit bo zostaly wymordowane, wyrzucone z kraju lub zmiksowane genetycznie z Zydami. III RP ma za zadanie jak II RP wziasc udzial w Samobojczej Wojnie by dokonac likwidacji ciala genetycznie slowianskiego narodu Polskego – o tym swiadczy masonski Znak „Orla Polskiego”, ktory jest taki sam jak za II RP .

  Mamy byc Kozlami Ofiarnymi zlozonymi Molochowi na rzecz Zydow, ktorzy nami rzada.

 5. JO said

  ad.1. Cyniczny Artykul, ktory ma za zadanie utwierdzac w Negatywnej Roli Szlachty, ktora to niby byla ciemiezca. Artykul Zydo-masonski, ktory ukrywa sie za Wystawiana na odstrzal Arystokracje a przede wszystkim szlachte polska jako Jedyna Elite Narodu zdolna przeszkodzic Zydom nad dominacja Ludnosci Polskiej.

  Dzis wiemy, ze Pilsudski to Zydowska Matrioszka, agent niemiecki , ktory doprowadzil wraz z innymi zydkami do Nedzy w II RP by zatomizowac spoleczenstwo a na bazie konfliktow doprowadzic do Wojny Przegranej z Rzesza Zydowska – Masonska – Niemiecka oraz ZSRR tworzac Judeopolonie.

 6. Romank said

  Panie Gajowy…dzienikarz pisze- jak widzi…on nie usilowal dokonywac analiz… to nei dziennikarstwo Lisa i Olejnik.. my do dzis mozemy dokonywac ocen na podstwie tego co on napisal wtedy. On dal Informacje…
  W tamtych latach Polska, a New York to byla odleglosc wiekow…nie dekad,,, wyrazem czego jest zdumienie z jezdzenia najlepszymi brykami w blocie….
  To fakty..u ksiazat na Lancucie fornale mieszkali w mieszkaniach o standarcie porownywalnym do dziiejszych do najwyzszych..metraz potezny, osobne ubikacje, lazienki, kuchnie, prysznice, lodowki….a wokol kurne chalupy i ludzie mieszkajcy z bydlatkami…..taplajacy sie w grzezawisku…glodujace na przednowkach…
  To bardzo potrzebny artykol myslacym ludziom,,, wlasnei zeby ocenic co zrobiono w II RP…majac caly bagaz i spuscizne historyczna zaborow, startujac z bagna bez zadnych srodkow z 40% analfebetyzmem…..20 lal i porownac do IIIRP..i jej osiagniec:-))
  Prosze nei odpuszczac podatkow….
  TO najlepszy sposob na uswiadomienia sobie lotrostwa rzadzacyc pseudo elit skryminalizowanych kompradorow.
  Prosze zobaczcy jak rozkladaja sie wydatki Budzetowe Polski..,..procebtowo i krotowo…ile utrzymanie administracji…uile edukacji ile sluzby zdrowia i…usiadzcie,….

 7. Romank said

  Dugin:-))) lowkaczij szut’:-)))
  Nu Sasza dawaj..nazywaj rijeczi po otcziestwu…. Rossiju spasala i spasit i tiepier tolko Opriczina…..
  Ja drugowo luczszewo ustrojstwa,,,,nie znaju….

 8. Joanna said

  To jest jakieś pomylenie pojęć! Chodzi o – cytat : „Wybierz bogactwo, zapomnij o władzy. Wybierz władzę, zapomnij o bogactwie.”
  Czy tym samym należałoby zaprzeczyć wielowiekowej, wielotysięcznej nawet, historii ludzkości, gdzie władzę nad ludem właśnie, sprawowali królowie i inni monarchowie?
  Następne kontrowersyjne cytaty: „W Czwartej Teorii Politycznej powinien rządzić naród.” oraz „Państwo powinno stać się instrumentem Ludu.”

  Czy myśmy już tego wcześniej nie przerabiali??? Z wiadomym skutkiem?

  Nie rozumiem i nie akceptuję tej powyższej, wyrażonej w art. koncepcji, że należy kapitalizm i ludzi bogatych zastąpić rządami Ludu. Wręcz przeciwnie – nie mam NIC przeciwko BOGATYM oraz ETYCZNYM elitom narodu, każdego narodu (!), który potrafi odpowiednio poprowadzić lud. Lud w rozumieniu prostych, uczciwych ludzi, którzy potrzebuję WZORCÓW oraz przewodnictwa elit. Własnych narodowych elit.

 9. vigil said

  @8
  Pani Joanno, czy widziala kiedy pani etycznego kapitaliste bogacza ktory prowadzi lud do szczesliwosci? Bo ja nie. Jak pani takiego zna to prosze go nazwac.

 10. Zerohero said

  @9, Vigil

  Bo pojęcia mylą się pani Joannie właśnie. Władzę trzeba rozbijać na niezależne:

  media
  ustawodawcza
  sądownicza
  administracyjna
  biznes

  Łączenie kilku w jednym ręku daje dyktaturę. Cóż robi na przykład biznesmen mający władzę sądowniczą? Skazuje konkurentów. Wydawałoby się to takie proste, a nie jest. Jak widać na tym forum są ludzie, którzy chętnie połączyliby biznes z administracją, biznes z sądami… Różni ludzie bywają na tym forum. Strach się bać.

 11. Zerohero said

  PS. szczytowe połączenie biznesu z włądzą to komunizm.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: