Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sankcje wobec Rosji: Kogo zabolą bardziej?

Posted by Marucha w dniu 2014-08-01 (Piątek)

Zachodnie sankcje wobec Rosji „z prawnego punktu widzenia nic nie znaczą” – w taki sposób Moskwa komentuje ostatnie decyzje Brukseli. W środę Unia Europejska zatwierdziła kolejną listę środków, wymierzonych w rosyjską gospodarkę, a „czarną listę” uzupełniła nowymi nazwiskami.

Europejscy przedsiębiorcy z kroków Brukseli, delikatnie mówiąc, nie są zadowoleni: już teraz liczą straty. Niektóre kraje obawiają się nawet całkowitego załamania własnych gospodarek.

Polityka powstrzymywania Rosji i geopolityczne intrygi związane z jej osłabieniem nie zniknęły. To właśnie tutaj należy szukać prawdziwych przyczyn wprowadzania różnego rodzaju sankcji i czarnych list – twierdzi przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin.

We wtorek Barack Obama poinformował, że Waszyngton zablokował eksport określonych towarów i technologii dla sektora energetycznego w Rosji oraz rozszerzył sankcje na kolejne rosyjskie banki i firmy, związane z sektorem obronności. Wcześniej Stany Zjednoczone w związku z rozbieżnościami opinii z Rosją w sprawie kryzysu na Ukrainie, nałożyły sankcje wobec Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej, WTB, Rosyjskiego Banku Rolnego oraz Banku Moskwy.

Bruksela natychmiast poszła za przykładem swojego „starszego brata”. Tego samego dnia stali przedstawiciele Unii Europejskiej zdecydowali o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji, a 30 lipca przyjęto odpowiednie akty prawne. Sankcje dotyczą przede wszystkim inwestycji na Krymie, a europejska „czarna lista” obejmuje obecnie 95 osób i 23 organizacje.

Rosja na razie nie odczuwa specjalnych skutków presji ekonomicznej. Również amerykańscy przedsiębiorcy nie spodziewają się jakichś wielkich strat. Ale Europa, gdzie handel z Rosja jest kilkakrotnie wiekszy niż ze Stanami Zjednoczonymi, już liczy straty. W Austrii, na przykład, prognozy wskazują na spadek eksportu o dwadzieścia procent. Analitycy z Wielkiej Brytanii przewidują spowolnienie gospodarcze. Na alarm bije niemiecki biznes. Jednak najbardziej spośród państw Unii Europejskiej skutki jej aktualnych decyzji może odczuć Polska – uważa polski ekspert do spraw energetyki Andrzej Szczęśniak.

Można wyjaśnić to tym, że mamy bardzo dużą wymianę handlową z Rosją. Największe straty mogą dotyczyć sektora ropy naftowej i gazu. W końcu został on stworzony i skupia się na współpracy, wcześniej ze Związkiem Radzieckim, a teraz z Rosją. Za swoje usługi budowlane kupowaliśmy od Rosji ropę naftową i gaz w dobrej cenie. To był, i do dziś pozostaje dobry fundament dla naszej współpracy. Jeśli musielibyśmy teraz wycofać się z zakupu rosyjskiej ropy, a takie propozycje pobrzmiewają w Polsce, to polskie firmy naftowe straciłyby bardzo dużo na swojej konkurencyjności.

Tymczasem, zachowująca neutralność Szwajcaria, nie ma zamiaru przyłączać się do decyzji politycznych Brukseli. Niezależnie od faktu, że Niemcy „uprzejmie, ale stanowczo” zalecają Zurychowi wsparcie Unii Europejskiej.

W niektórych państwach Unii Europejskiej dochodzi prawie do paniki. Ograniczenia w handlu pomiędzy Łotwą i Rosją, związane z nowymi sankcjami Unii Europejskiej, będą miały destrukcyjny wpływ na łotewską gospodarkę – poinformowało Ministerstwo Gospodarki tego kraju. Według pesymistycznego scenariusza, Produkt Krajowy Brutto Łotwy może spaść o 10 procent.

Dlaczego więc Europa, pomimo oczywistych dla niej strat, idzie nadal na rękę Waszyngtonowi? To skonsolidowana polityka Zachodu, globalny plan osiągnięcia konkretnego celu – uważa ekspert Funduszu technologii koncepcyjnych Walerij Pjakin.

Polityka Europy i wszystkich europejskich związków, jakiekolwiek one by nie były, zawsze jest skierowana przeciwko Rosji. Dlatego też, przyjmując amerykańskie sankcje wobec Rosji, Europa potwierdza swoją długotrwałą, wielowiekową politykę.

W rzeczywistości straty gospodarcze – to nic takiego, gdy chodzi o światową hegemonię. Głównym celem Zachodu jest zniszczenie suwerenności Rosji – uważa pisarz, współprzewodniczący partii „Wielka Ojczyzna” Nikołaj Starikow.

Zachód rozpoczął kurs nakierowany na zniszczenie Rosji jako suwerennego państwa. Dla niego istnieją tylko dwie opcje. Albo, zamiast Rosji, Zachód otrzyma państwo, które będzie przypominać Rosję Jelcyna na początku lat 90. – z ministrami, którzy zawsze będą na wszystko się zgadzać i swobodnie dysponować państwowym bogactwem. I druga opcja – Rosja, zgodnie z planem Zachodu, przestanie w ogóle istnieć jako jednolite państwo.

Jednym słowem, pod pozorem „obrony suwerenności i integralności Ukrainy”, Zachód próbuje wyeliminować konkurenta ze światowej areny. Choć Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nie jest stroną ukraińskiego konfliktu, to jest ona oskarżana o wszystkie grzechy – łącznie ze zniszczeniem samolotu cywilnego i ostrzałem terytorium Ukrainy.

Jak zauważają rosyjscy politycy, niektórzy zachodni przywódcy, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, uważają się za sędziów, którzy decydują o tym, kto jest winny oraz określają stopień odpowiedzialności całych państw i narodów. I nie przeszkadza im to, że podobne kwestie są całkowicie poza ich kompetencją.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 12 do “Sankcje wobec Rosji: Kogo zabolą bardziej?”

 1. Juziek said

  Jak tak dalej oszołomy w Europie będą wypełniać żądania syjonistycznego pieska, to przyjdzie nie tylko Polsce z torbami iść!

 2. Romank said

  W Rosji żyją Rosjanie. Jakiejkolwiek mniejszośc obojetnie skad, jeśli chce żyć w Rosji, pracować i jeść w Rosji, powina mówić po rosyjsku i powinna przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli wolą Prawo Shari’ya i nim sie kierowac , moga sie swobodnie przeprowadzic do tych miejsc, gdzie to jest prawem państwowym. Rosja nie potrzebuje mniejszości. Mniejszości potrzebują Rosji, a my wcale nie musimy i nie przyznamy im zadnych specjalnych przywileji i nie bedziemy zmieniac naszego prawa, aby dopasować do czyich upodoban, bez względu na to, jak głośno krzyczą „dyskryminacja” . Lepiej uczyć się na na cudzych bledach samoniszczenia sie popelnianych w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, jeśli my mamy i chcemy przetrwać- jako naród. Rosyjskie tradycje i zwyczaje nie są zgodne z nizsza kultura i i prymitywnymi obyczajami większości grup mniejszości. Gdy ten honorowy legislacyjny organ przedstawicielski myśli o tworzeniu nowych przepisów, powinien mieć na względzie przedewszystkim interes narodowy Rosjan – jako pierwszy i najwazniejszy, zachowujac caly czas uwage , że mniejszości to nie są Rosjanie. ” -.

  Władimir Putin, prezydent Rosji, zwracającsie do Dumy 4 luty, 2013

  Politycy w Dumie odpowiedzili Putinowi owacja na stojąco ponad 5 + minut!

 3. Marcin said

  Polski „ruskie” sankcje nie uderzą. Wystarczy,że każdy Polak kupi po kilogramie jabłek i po „rusku”. Jak to usłyszałem od polskojęzycznych polityków to śmiałem się do rozpuku. Boże kochany, dlaczego w moim kraju rządzą tacy durnie?

 4. Ex said

  @2 Nie ma żadnego potwierdzenia, że to powiedział Putin. To jest najprawdopodobniej zmyślone.

 5. Joanna said

  Cytat z powyższego artykułu:
  „Zachód rozpoczął kurs nakierowany na zniszczenie Rosji jako suwerennego państwa. Dla niego istnieją tylko dwie opcje. Albo, zamiast Rosji, Zachód otrzyma państwo, które będzie przypominać Rosję Jelcyna na początku lat 90. – z ministrami, którzy zawsze będą na wszystko się zgadzać i swobodnie dysponować państwowym bogactwem. I druga opcja – Rosja, zgodnie z planem Zachodu, przestanie w ogóle istnieć jako jednolite państwo.”

  To chyba jest meritum sprawy.
  Jednak, ponieważ Rosja nie ma zamiaru ani cofnąć się do czasów Jelcyna, ani „przestać istnieć”, mamy chyba odpowiedź.
  Niestety tą odpowiedzią jest – WOJNA.
  Pytanie tylko JAK zostanie sprowokowana, KIEDY się rozpocznie (chociaż wielu sądzi, że już obecnie trwa w wersji propagandowej oraz niejawnej – na Ukrainie) oraz czy będzie to wojna w tradycyjnym znaczeniu, czy też w innej, jeszcze nieznanej naszym pokoleniom postaci/postaciach. Mam tutaj na myśli kilka wariantów, np: wojna finansowa na zniszczenie rywala (giełda, spekulacje, waluta), wojna gospodarcza (brak i niedostępność surowców, technologii, zawężenie rynków, coraz większe sankcje), wojna technologiczna (nowe technologie wojenne), wojna z wykorzystaniem sił natury (inżynieria „pogodowa”) czy też po prostu wojna mieszana także z wykorzystaniem arsenałów jądrowych, biologicznych, chemicznych i in.
  Wierzę jeszcze, że to tylko „akademickie” spekulacje.
  Pozdrawiam

 6. Romank said

  Posluchajcie:

 7. akej said

  Rosja jest panstwem samowystarczalnym. Nie moge sie doczekac jak po swych idiotyczbych sankcjach Zachod bedzie ciezko zipac. Za glupote, klamstwo i prrzewrotnosc Pan Bog karze ponoc nabardziej.

 8. Author Instinct said

  Powrót do zimnej wojny wydaje się nieunikniony. Tutaj mały konflikcik, tam mały konflikcik po jedyne pół miliona trupów. Wojna propagandowa, zaostrzenie działalności służb wewnętrznych wobec własnych obywateli, czyli inwigilacja i zamordyzm. W małych krajach podległych już nie trzeba będzie utrzymywać pozorów demokracji i tolerancji dla opozycji, można będzie reaktywować szwadrony śmierci… Wszystko to dobrze znamy sprzed 30 lat, tylko teraz jesteśmy w innym obozie – przynajmniej jest jakaś zmienność.
  To wszystko nie napawa optymizmem bo tym razem przypadła nam rola jaką pełniło w Układzie Warszawskim NRD. Więcej agentów służb wewnętrznych niż dorosłych obywateli:)

 9. inka said

  ad 2 – to już wiem na kim się wzorowała Australia bo jej premierka powiedziała mniej więcej dokładnie to samo….

 10. Filo said

  @ 9
  Inka
  To nie ‚premierka’ to powiedziala tylko John Howard, wyjatkowy szowinista i nie calkiem kumaty. Jeszcze glupsze rzeczy opowiadal.
  Czy to podsluchal Howard u Putina ?, nalezy watpic bo w Rosji mowi sie wieloma jezykami. Na Krymie oficjalnymi jezykami sa: rosyjski, ukrainski i tatarski.
  I takiej bzdury nigdy Putin by nie palnal. Ale mowil o muzulmanach i prawodawstwie. Religie w Rosji sa legalne.
  Szwajcaria, Belgia, Kanada, Etiopia, Poludniowa Afryka, Indie maja po kilka oficjalnych jezykow i jakos to nie zagraza zadnemu ‚narodowi’.

 11. Sybirak said

  Ad. Akej
  „Rosja jest państwem samowystarczalnym. Nie mogę się doczekać jak po swych idiotycznych sankcjach Zachód będzie ciężko zipać. Za głupotę, kłamstwo i przewrotność Pan Bóg karze ponoć najbardziej.”

  To prawda – Rosja jest państwem samowystarczalnym i nie tylko. Odbudowała już swoją potęgę militarna, startując z poziomu który osiągnął Zachód. A wiec najprawdopodobniej go wyprzedza. Wystarczy porównać lotniskowce. Rosjanie nie zastosowali przestarzałych amerykańskich katapult parowych dla startujących samolotów – lecz trampolinę. Lotnictwo wojskowe i rakietowe jest równe lub skuteczniejsze od amerykańskiego. A marynarka wojenna, łodzie podwodne … ich wyższość przyznali nawet w filmie „Polowanie na Czerwony Październik” Gdyby tak nie było, wyśmiano by producentów filmu. Amerykanie już w kosmos prawie nie latają … i na pewno nie z powodu negatywnego tworzenia dziur ozonowych … po prostu ich nie stać. Naprodukowali papierków dolarowych bez pokrycia, których nikt nie chce. Dowód: próba spłaty zadłużenia Chinom fałszywym złotem, zawierającym pod złotą powłoką… wolfram !
  Wynalazki Tesli i innych tajnych broni są Rosjanom dawno znane. Można by ciągnąć tą listę przewagi …
  No to co – wojna ?! Nie. Politycy amerykańscy doskonale wiedzą jak jest ! Wojskowi jastrzębie ? Nie. Amerykańscy generałowie mają już tłuste tyłki i wnuki, które kochają nad życie. Pilnują szaleńców w wojsku i zabezpieczyli się przed niespodziankami. Konflikty zbrojne natomiast szczególnie daleko od Ameryki to rzecz pożądana. Był Irak – zarobili. Była Libia – zarobili. Może by Rosja ? I mamy Ukrainę …

  Wróćmy jednak do sprawiedliwości Boskiej.
  Pan Bóg nie karze od razu – najpierw odbiera rozum. Widać to aż nadto w zachowaniach polityków Zachodu z inspiracji USA. Wiadomo też kto tam rządzi. To pogoń za zyskiem (kosztem innych) zaćmiewa rozum !

 12. maurycy said

  Niektorzy zachodni przywodcy a zwlaszcza w Stanach Zjednoczonych ? Nazywajmy sprawy po imieniu a nie kluczmy glupkowato. Czy to z glupoty, czy to ze tchorzliwego strachu To zydowstwo bezczelnie i bezceremonialnie uzurupuje sobie rzadzenie swiatem ! I w tej bandyckiej bucie bije wszelkie rekordy bezczelnoscii ,cynizmu, tupetu,szalenstwa !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: