Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Krzysztof M o Tożsamość Ukrainy
  Tadeusz Kaktus o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Tadeusz Kaktus o Upały i irracjonalizm z b…
  Tadeusz Kaktus o Tożsamość Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ryż z jabłkami

Posted by Marucha w dniu 2014-08-03 (Niedziela)

Rodzima klasa polityczna uraczyła nas kolejną odsłoną dramatu pod tytułem „Za niezawisłą i upowską Ukrainę”. Mało brakowało, abyśmy usłyszeli, że tragiczna ofiara Warszawy sprzed 70 lat poniesiona była również w imię tego, aby nie tylko Polska, ale i Banderlandia była dziś wolna.

Wyświechtany frazes o wolności był bowiem odmieniany w rocznicę Powstania do znudzenia. Abstrakcyjnie pojmowana wolność urasta po raz enty do rangi dziejowego sensu istnienia Polski.
Szkoda tylko, że rzadko kiedy w naszej historii walczymy o własny interes, nie zaś tylko o wolność swoją (przeważnie specyficznie pojętą) i nie swoją. Tym razem nie chodzi jednak o strzeliste mowy, mające przykryć szkodliwą dla Polski decyzję o wybuchu walk przed siedemdziesięciu laty (czym powinniśmy się rzekomo szczycić przed całym światem, utwierdzając jeszcze bardziej opinię o Polakach jako o narodzie… delikatnie ujmując, niezbyt mądrym politycznie).

Tym razem chodzi o nasz produkt eksportowy numer jeden, naszą kluczową markę na świecie – polskie jabłka. Jak wiadomo Rosja jest ich głównym odbiorcą. Nie tylko zresztą jabłek, ale i innych owoców oraz warzyw, a także nabiału i mięsa. Logicznie rzecz biorąc winien być to partner, o którego względy każdy kolejny rząd polski, bez względu na zabarwienie partyjne, zabiega, na którego, mówiąc obrazowo, chucha i dmucha. We własnym dobrze zrozumianym interesie.

Tymczasem, co możemy zaobserwować niemal od początku przemian ustrojowych (wyłączając w pewnym sensie erę prezydentury Lecha Wałęsy)? Ciągłe podłączanie się naszego kraju do kolejnych euroatlantyckich koalicji wymierzonych w Rosję.

Bez względu, czy są to Bałkany, Białoruś, Gruzja czy Libia, Polska jest w szpicy akcji zmierzającej do pomniejszenia bądź całkowitego wyrugowania wpływów rosyjskich z danego terenu. Przeważnie ponosimy też z tego powodu wymierne koszty. W latach 90. była to utrata rosyjskich rynków zbytu dla polskiego przemysłu, co miało przemożny związek z jego upadkiem. Kolejna dekada przynosiła głównie straty na polu zbytu produkcji rolnej.

Rosja stosuje nieprzerwanie od lat ten sam sprawdzony chwyt, po udziale Polski w kolejnej wymierzonej w jej interesy awanturze, nakłada na towary z Polski embargo. Zadziwiający jest fakt, że polska klasa polityczna, niebaczna na wieloletnie doświadczenia, za każdym razem daje, poza niezadowoleniem, dowód swojego całkowitego zaskoczenia i nieprzygotowania. Jeżeli podejmujemy ryzyko utraty rynku rosyjskiego, to zapewnijmy sobie przynajmniej zawczasu innego odbiorcę. Sprawy nie załatwią bowiem błagalne spojrzenia w stronę Brukseli ministra Sawickiego, słusznie skądinąd podkreślającego, że to nie PSL jeździł na Majdan.

Sawicki, podobnie jak swego czasu śp. Andrzej Lepper, może mieć jednak pretensję tylko i wyłącznie do swojego współkoalicjanta, który na ołtarzu nieśmiertelnej giedroyciowskiej idei kładzie po raz kolejny interes Polski i polskich rolników. Wszak według słów ministra Sienkiewicza „lepiej płacić jabłkami niż krwią”. No tak, przecież Polska mogłaby ramię w ramię w sojusz m.in. ze szwedzkimi neonazistami walczyć orężnie o „białą Ukrainę”. A tak, minister Sawicki, robiąc dobrą minę do złej gry, musi jedynie na chybcika przekonywać coraz to bardziej egzotycznych potencjalnych odbiorców polskich jabłek, jak np. Japonię i Chiny, o dobrodziejstwach jedzenia ryżu z jabłkami…

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 37 do “Ryż z jabłkami”

 1. Tak jak w 1989 roku, USA wprowadziły wirusa do kradzionego przez Rosję programu komputerowego sterującego pompami rurociągu gazowego do Niemiec, który spowodował wielki wybuch i bankructwo Sowietów, tak można obecnie kupować gaz z Kanady po 71 dolarów (a nie 500). Zastopować rurę przed Świnoujściem i puścić Putina z torbami. Rosyjski przemysł produkuje mniej niż holenderski. Szybko spokornieją.

  Brednie, niewarte dyskusji – admin

 2. ERROR 404 NSZ said

  Powyższy artykuł dorzuca kamyczek potwierdzający ogólny obraz nad Wisłą ;

  – o braku polityki zewnętrznej ( długoletnich planów i procesów modyfikowanych przez bieżącą sytuację)
  – lub drugi punkt wyjściowy czyli zaplanowaną i z rozmysłem przeprowadzaną destrukcję (za pomocą ludzi nikczemnych i sprzedajnych)

  Z przykrością to napisałem, jednakoż oba wersy są aktualnym scenariuszem rozpisanym na Rzeczypospolitą….

  ERROR 404 NSZ KP, Białystok

 3. Kazik said

  ad 2 . A niby dlaczego mają spokornieć ? Bo tak się podoba ? Z torbami to się sam włóczysz człowieku .

 4. Aro said

  1

  Panie Marku, a że przy okazji my na tym ucierpimy to chu..??? Co tam, grunt byśmy im nosa przytarli.

 5. adsenior said

  Zawsze najgorszym wrogiem zostaje najbliższy sąsiad, a przyjaźń do drugiej nacji, rośnie wraz z odległością jaka obie nacje dzieli. Czy: rugi robili ruskie, czy wynaradawianie, i brak nauki po polsku był na terenie zaboru rosyjskiego w takim nasileniu jak u szkopów, czy strajk dzieci w obronie mowy ojczystej był u „ruskich” ??? To może mi ktoś wyjaśni dlaczego mam uważać szkopów za przyjaciół a ruskich za wrogów? Na koniec, teraz pokazuje mi się i poleca kochać i szanować ukraińców, czy dlatego, że wieszając POLSKIE DZIECIACZKI drutem kolczastym na drzewach, tak te drzewa przyozdabiali przyozdabiali?, czy gdy żywcem cięli piłami nasze RODACZKI, to była to jakaś terapia medyczna??? Nie mówię, iż zaliczam ruskich do moich przyjaciół, ale na Boga, proszę oceniać narody po czynach nie po słowach. Powie ktoś Katyń, a ja zapytam, kto w Katyniu a później w Polsce mordował, ruski czy żyd??

 6. dejpanspokój said

  Dlatego Sikorski jako pierwszy powinien wisieć na drzewie, a jego majątek powinien zostać w całości skonfiskowany. To zdrajca. Następnie pozostali decydenci. Te kanalie działające na niekorzyść własnych obywateli w imię jakiejś niepojętej obcej idei powinni zostać napiętnowani i straceni. W najlżejszym razie wygnani z Kraju. Kurwa, czy nikt oprócz kilku niszowych miejsc tego nie widzi?!

 7. Boydar said

  Znałem w życiu dwóch Jaworskich, oba głupie chu_je na kaczych łapach. Teraz znam trzech.

 8. Hej Boydar:
  Czemu wstydzisz się swojego imienia i nazwiska?
  Kogo się boisz?
  W polityce nie ma przyjaźni, są tylko interesy. Ruscy zrozumieli w 1989, że są biedni jak ich rurociąg wybuchł. Niemcy przestali płacić, a to były miliardy dolarów.
  Ruskim zabrakło kasy na tabakę, wódkę i zagrychę. No to zmienili nazwę, ale bez zmiany metod. Poczekajmy na kanadyjski gaz po 71 dolarów, za to co teraz płacimy 500 a Niemcy 350. Czy to nie jest prawda?

 9. JO said

  Panie Mark, Pana w Gajowce chwile sa policzone….

 10. kosak0 said

  Panie Marucha, co Pan na to?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/komu-podlega-putin-2014-07

  Nic – admin

 11. Baran to brzmi dumnie said

  Pan
  Mark Lech Jaworski wzniosle wyraza sie o ZSRR bo go chwycil atak sklerozy, ze to juz nie ZSRR. DDR-u juz tez nie ma panie Mark Lechu Jaworski. I jest nowe panstwo Bialorus, bo o tym tez sie panu zapomlo. Juz nie wspomne o Litwie i Lotwie bo to moze byc dla pana za trudne.
  Doczekac sie nie moge na ten kanadyjski gaz za 71 dolarow. Bo mam dwa auta i kosiarke..
  Czy to moze slynny i skandaliczny Keystone pipeline?
  Pan Mark Lech Jaworski przypomina mi takiego smyka co to za kazdym razem jak chcial babci zrobic na zlosc to walil kupe we wlasne pory.
  My mamy taki stosunek do sasiednich krajow.
  Dlatego np. Czesi tez nas olali. I Hayundaje beda u nich skladane a nie w Polsce..
  Dzieki takim roznym Jaworskim jestesmy posmiewiskiem swiata bo aktualnie Polska popiera wylacznie te panstwa ktore masowo i namietnie morduja dzieci..
  Jakie rytualne zboczenie???

 12. Boydar said

  Wicie Jaworski, to dla Waszego zdrowia. Jak bym tak Wam powiedział kim jestem, to o spaniu musieli byście zapomnieć. A tak w ogóle, to raczej nie ja się wstydzę; ja tylko z gołym ptakiem po ulicy nie fruwam. Jak już ktoś fruwa, to albo zboczeniec, albo aktor, albo prowokator.

 13. maurycy said

  Na przykladzie Ukrainy widac czarno na bialym poza najmniejszymi watpliwosciami ze rzadzace kanalie i smiecie nie maja nic a nic wspolego z Polska ! Sa to zorganizowane grupy kryminalne czesto zydowstwa zrace i oplu,wajace sie wzajemnie .Polskie jablka ? Co ich to obchodzi . Te polskie jablka sa jak polskie wedliny . Tylko wspomnienie tego co kiedys bylo z okresu sp. prof .Pieniazka ! Smak najczesciej jakas mieka tekturowa papka, nic z soczystosci i aromatu tego co kiedys !

 14. Yah said

  Ad 7

  Taki duży , a tak nie mądry. To że teraz jest po 71 dolarów to nie znaczy, że gdy zrezygnujemy z rosyjskiego będzie po tyle samo. Cena pójdzie w górę. To tak jak z cenami w sieciówkach – były mniejsze niż w sklepach osiedlowych, a po wykończeniu sklepików osiedlowych wzrosły do poziomu znacznie wyższego niż były w tychże sklepikach ( przynajmniej w małych i średniej wielkości miastach).

 15. gracjusz said

  Pan Jaworski jest po prostu pechowcem. Ma do doopy idoli, którzy nie powiedzieli mu, że to oni zrobili na boku kant z ceną gazu. Jego idole pod stołem uzgodnili z Hodorkowskim horrendalną ceną , biorąc też niemałą prowizję ( wliczoną w cenę gazu ) . A gdy Hodorkowski wylądował w jedynym miejscu na świecie gdzie powinni trafić też jego ziomkowie , czyli w pierdlu, Rosja prowizję zatrzymała dla siebie.

  Stąd ten jazgot i giewałt Jaworskiego i Jego idoli.

  Panie Jaworski niech Pan przeskanuje internet i poszuka ile mogła wynosić ta prowizja.

  Dla ułatwienia podpowiem Panu, że budowane w PL autostrady są 3 razy droższe niż w Czechach. Tu prowizja wynosi 2/3 wartości.

  Gdyby Pan obudził w sobie instynkt analityka, wiedziałby Pan kogo pozbawić zębów.

 16. Yah said

  Ad 13

  E tam, Pan Jaworski swoje wie i nikt mu nie będzie prawda mydlił oczu 🙂

 17. revers said

  Ad1 gdzeis sie pan ekonomii uczyl? u Balcerka czy Sachsa? zam prywaciarza Jaworskiegto ktory bardzo dobrze prosperowal na rynku dzwonkow do drzwi w socrealu, i wyprzedzal w produkacji cale niemcy i holandie, po wejsciu do do eurokolchozu zabankrutowal, bo chinskie dzwonki przez eurokontrabande sprowadzane do euroburdelu bez cla przez porty w Roterdamie i Hamburgu sa tansze niz przez zablokowane porty w PL lub ustawione w pachatej wafce.

  Tak samo z gazem, pewnies Mlociemniaku an lekcjach geografii gospodarczej gral ping ponga lub tenisa z Walesa lub Kwasniewskim .

  To gaz sprowadzany z Rosji lub nawet z Kanady przez Geisfald bedzie drozszy od tego z nitki PL, czy ruska ropa prez upadly rurociag przyjazni do Schwedt, ropa przez Schwedt.

  Im wiecej posrednikow jewroniemieckichmaloswojskich Jaworskich taka cena.

  .

 18. Ex said

  @15 http://youtu.be/2VpUN3rbVxo

 19. akej said

  @ Jaworski
  Jak ktos Ci powie, ze jestes pijany, to mu nie wierz. Jak powie Ci dwoch, to sie zastanow. A jak powie Ci to trzech i wiecej – to spierdalaj w podskokach!!!

 20. Juziek said

  „Zadziwiający jest fakt, że polska klasa polityczna, niebaczna na wieloletnie doświadczenia, za każdym razem daje, poza niezadowoleniem, dowód swojego całkowitego zaskoczenia i nieprzygotowania.”

  Trzeba od tego zacząć Panie Macieju Motas, że polskiej klasy politycznej nie ma!

  Jest tylko żydowsko-polski motłoch zaślepiony mamoną, gdzie mu tam w głowie jakiś planowanie na lata lub troska o polskich producentów!

 21. AniaK said

  Mam pięć minut przerwy to zajrzałam do Was 🙂 Obiecuję, że jak odbiorę z Żabki naczynie żaroodporne (jeszcze kilka paczek papierosów i naczynko moje) to narobię tego ryżu z jabłkami (kiedyś to była moja specjalność) i zaproszę tego Waszego ulubieńca. Żony się pozbył, i teraz pewnie nie ma mu kto zrobić takiego pysznego jedzonka. Niech pan Putin pozna moje dobre serce 🙂

  Pani Aniu, zapraszam raczej na Fantazje Kulinarne, http://kulinarnefantazje.wordpress.com/
  Admin

 22. JO said

  ad.19. A ja myslalem, ze Pani zajrzala do Nas w tym Pani Gajowki. Szkoda , ze Pani sie izoluje, separuje tak wypowiedziami jak i okresleniami.

 23. AniaK said

  Re20:
  Panie JO, pisz Pan po ludzku bo nie rozumiem 🙂

 24. AniaK said

  I mam przepis na pyszną szarlotkę. Ciasto ucierane nie miksowane. Trochę roboty ale mogę się poświęcić 🙂

 25. wi42 said

  Wczoraj przy dyskusji o powstaniu warszawskim, mówiono o powstańcach dzieciach.
  Podobnie jest w Noworosji
  http://politikus.ru/video/26000-15-letniy-boec-novorossii-stavshiy-komandirom.html

 26. Zerohero said

  @Mark Lech Jaworski

  ” Poczekajmy na kanadyjski gaz po 71 dolarów, za to co teraz płacimy 500 a Niemcy 350. Czy to nie jest prawda?”

  Brednie. Gaz z Ameryki nie będzie tani, bo technologia LPG dodaje duży narzut.
  http://szczesniak.pl/2674

  Polacy mieli przed 2006 niższą cenę niż Niemcy. Wysłało się rakiety do Gruzji, wspierało się rebelię w Czeczenii, wspiera się Chodorkowskiego, błaga się USA o bazy rakietowe – to się ma. Pocieszny jest ten debilizm niektórych komentatorów utyskujących na niesprawiedliwe traktowanie. Proszę mi pokazać jak USA traktuje kraje, które wspierają ich przeciwników. Cackają się?

  Rosyjski przemysł produkuje mniej niż holenderski

  Jest pewna klasa ćwierćinteligentów porównujących PKB Holandii i Rosji. Pan jest nawet poniżej tych ćwierćinteligentów, bo serwuje głuchy telefon zastępując PKB „przemysłem”.

  który spowodował wielki wybuch i bankructwo Sowietów

  Problemy finansowe Sowietów spowodowała amerykańska umowa z Saudami, którzy obniżyli ceny ropy. Teraz już taki deal nie przejdzie, bo pojawili się mega konsumenci: Chiny oraz Indie, a ropy mniej… Poza tym ZSRR nie upadł od wojen gwiezdnych, braku dwiz i ekonomii. Upadł przez agenta Andropowa i Gorbaczowa. Sto razy biedniejsze Chiny nie upadły, Kuba nie upadła, Korea Północna nie upadła. B

 27. Luxeuro said

  Pasuje jak ulane
  http://www.liveleak.com/view?i=b6f_1407013079

 28. Boydar said

  Co to było to „B”, Panie Zerohero ? 🙂

  I jak chłop krowie na miedzy, powiedziane w normalnym języku – https://suwerenna.wordpress.com/2014/07/31/dziekujemy-za-embargo-na-polskie-warzywa-i-owoce-i-prosimy-o-wiecej/

  I pomysłowy spiek – http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/steve-jobs-no-jobs-no-apples-putin.jpg

 29. Zerohero said

  C.D.

  @Hej Boydar:
  Czemu wstydzisz się swojego imienia i nazwiska?

  Teraz każda oosba gadająca z dumą po linii władzy rozlicza anonimowych internautów z ich anonimowości. Mało wam jednego Ratajczaka, który zostal zniszczony za poglądy?

  Ruscy zrozumieli w 1989, że są biedni jak ich rurociąg wybuchł. Niemcy przestali płacić, a to były miliardy dolarów.
  Ruskim zabrakło kasy na tabakę, wódkę i zagrychę.

  Nie Ruscy towarzyszu. Ruskich nie było przy powstaniu ZSRR, a pod koniec nie stanowili dominującej siły. Jelcyn to był taki „ruski”, który podpuszczał wszędzie separatysów.

  No to zmienili nazwę, ale bez zmiany metod.

  I tu się mylicie towarzyszu albo próbujecie ludziom kit wcisnąć. Wiele się zmieniło, choćby podejście do pieniądza albo rolnictwa.

  Wracają jeszcze do bankructwa Sowietów (
  który spowodował wielki wybuch i bankructwo Sowietów

  Sowieci większość majątku zrobili sami. Domy, samochody, program kosmiczny, elektrownie…To nie Arabia Saudyjska. Dewizy to była wisienka na torcie. Dość decydująca. Kraj wielkości Rosji może być samowystarczalny o ile jest dobrze zarządzany. Blokada Rosji nie grozi choćby dlatego, że Zachód to nie cały świat.

 30. Zerohero said

  @26, Boydar

  Zagadka nawet dla mnie. jeszcze coś tam mi się kołatało, ale zrezygnowałem, nie zauważyłem tego B i poszło. 🙂

 31. Boydar said

  Śtraśnie wartkim zmajstrował Panbócek Zerohero 🙂 🙂 🙂

 32. Luxeuro said

  Sowieci Bankruci z bogactwami pod ziemią. Manipulowano cenę ropy dzięki presji na Saudów ale ropa to nie wytryska spod ziemi bez końca. Manipulowano ceny diamentów i innych surowców by tylko Sowieci nie podnieśli się. Ale czasy się zmieniły. Ta gra jest już stara. Tak ze ta gadka o tanim gazie z Kanady to Bajka bo jak by tak było to Amerykanie nie szaleli by po święcie. Nagle ONI nie kontrolują tego surowca a gaz łupkowy to możemy sobie wsadzić w d&pe bo jest tak tani do eksploatacji.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12516850,Rosjanie_maja_bajecznie_wielkie_zloze_diamentow_.html?order=najfajniejsze#opinions

  http://www.nbportal.pl/pl/np/artykuly/gospodarka/diament-monopol?nrpg=1
  i nie tylko.

 33. Zbyszko said

  Jeżeli cała polska gospodarka została przejęta przez obcych to pewnie także i polskie sadownictwo, więc to nie Polakom Putin robi koło pióra a właśnie tym obcym. Więc może ostatecznie ci obcy splatują i oddadzą tanio te sady Polakom.

 34. magda00 said

  Coraz głośniej już w mediach o tej sprawie, angażują się w nią wszyscy, promując jedzenie jabłek

 35. bar said

  Panie Gajowy, co mi Pan znowu podrzuca? Pani AniaK juz pokazala na kuchni, na co ja stac, mianowicie wdepla, pozawracala czajnik i wypiela sie kuprem. Mi jej zlosliwosci nie przeszkadzaja, albowiem zlosliwosc stala sie cecha narodowa Polakow, wiec żem sie przyzwyczail, ale nie mam czasu, zeby angazowac sie za jej inspiracja w jakies akcje, zeby potem cala para poszla obok gwizdka i zebym sie narazal na szyderczy rechot. Tak, ze pani AniK polecilbym raczej http://www.magiel.com.

  Gwoli uczciwosci, czuje sie zobligowany zeby wyrazic pani AniK uznanie za niesranie na Powstanie.

  Rownoczesnie przepraszam za ponowne polozenie kuchni w stan hemibiozy, a czemu tak sie dzieje, to wyjasnie na lamach wkrotce. Tak, ma to zwiazek z kulinariami i z modernizacja placowki. Bedzie dobrze, ale ich habe nur cwie hende, jak powiadala jedna berlinerka lat temu ponad trzydziesci.

 36. Boydar said

  Panie Bar, to tylko takie ludowe powiedzenie, że mucha jest złośliwa; bo lata, bzyczy, siada i obsrywa. Ona (ta mucha, znaczy się), nie jest złośliwa, tylko muchy … tak mają. Żeby ona była złośliwa, to ona (ta mucha, znaczy się), musiała by najsamprzód inteligentna być. A jej (tej muchy, znaczy się), inteligentnym nikt na szczęście nie uczynił.

 37. Griszka said

  Pan Motas powinien jeszcze opisać o dziwną zależność pomiędzy podnoszeniem cen gazu w okresie, gdy Polska robiła za przedmurze imperium usraelskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: