Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JW o O śp. Janie Ciechanowiczu słów…
  Greg o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  Boydar o Wolne tematy (4 – 2…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Zwolennikom kryterium ulicznego

Posted by Marucha w dniu 2014-08-03 (Niedziela)

Wielu wierzy w mit, że wystarczy wyjść na ulicę i poprotestować, zarobić pręgę na grzbiecie i wszystko pójdzie po myśli zwolenników kryterium. Trochę to dziwne, bo wiemy, że kryteria uliczne stosowano w momencie wykopywania aktualnej władzy.

Wielu tu piszących uważa, że historia pisze się na ulicach i z tego względu wynoszenie Majdanu i stawianie go za wzór. Stawiają oni Ukraińców nam za wzór, twierdząc, że nowa bezpaństwowość jest mądrzejsza od starej doświadczonej państwowości. Ba, co niektórzy namawiają do wtrącania się w nieswoje sprawy, czyli walki za Ukrainę.

Mało im, że Polacy stają się celem ordynarnych prowokacji, nawet w dniu swojego święta narodowego, przy angażowaniu nawet szumowin z Niemiec – to chcą jeszcze krwi naszej w imię spraw nie naszych. Wszystko to powinno uświadomić zwolennikom kryterium ulicznego, że w jakimś celu te wysiłki są podejmowane i deptana jest godność Polaków, aby doprowadzić do wybuchu, a wtedy można Polaków w swoim własnym kraju pobić, skatować, aresztować i wreszcie zgnoić.

Czy rzeczywiście historia pisze się na ulicach, czy może gdzie indziej, w zaciszu hotelowych apartamentów przy stolikach, gdzie dobijane są deale i dzielone są wpływy oraz planowane łupy. Te umowy wspierane są działaniami propagandy, aby sprawy poszły tak, jak je zaplanowano.

A może coś z praktyki.

Już w czerwcu 1943 roku zrobiono pierwszy krok i zadenuncjowanego gen. Stefana Grota Roweckiego aresztowali Niemcy. Dlaczego właśnie jego? Wyróżniał się spośród innych dowódców wysokiego szczebla AK tym, że traktował swoją służbę Polsce z pełnym oddaniem, miał bardzo dobry przegląd sytuacji politycznej i był doskonałym organizatorem, bo to właśnie on zreorganizował AK. Miał jedną wadę dla układających się stron, że mógł dzięki swoim cechom pokrzyżować ich plany.

Wikipedia podaje, że dotarli do gen. Roweckiego szpiedzy sowieccy i tylko z jakiś nieznanych względów nie wydano zgody na zgładzenie go. Potrzeba było dopiero agentów Gestapo – Kalkszteina, Świerczewskiego i oczywiście pięknej kobiety, czyli Blanki Kaczorowskiej, by znaleźć konspiracyjne lokum Generała i go aresztować.

Czy to była rzeczywiście zasługa tych agentów pracujących na dwie strony? Czyż nie prościej było aby te informacje w delikatny sposób dostarczył wywiad angielski, bo przecież Józef Retinger był ustawicznie u boku gen. Sikorskiego, za wyjątkiem ostatniego tragicznego gibraltarskiego lotu.

Nie na darmo Anglicy nadaj utajniają dokumenty z tego okresu.

Wracając do wierchuszki AK i jej patrzenia na sprawy planowanego Powstania Warszawskiego to może warto przypomnieć słowa gen. Okulickiego, który mówił: „niech potokami leje się krew, niech mury walą się w gruzy” i o „wstrząśnięciu sumieniem świata”.

Sumienie świata nie miało żadnych wyrzutów, bo taką rolę przypisano Warszawie.

Takie to widzenie walki i roli żołnierza nie było obce pewnej grupie przedwojennych wojskowych, bo gen. Berling publicznie zachwycał się, że podczas rzezi pod Lenino jego żołnierze szli wyprostowani pod niemieckie kule.

W przypadku Powstania Warszawskiego widać wyraźną współpracę trzech stron. Niemcy prowokują wybuch powstania przez wprowadzenie publicznych egzekucji, gdzie rozstrzeliwano dziennie 400 osób. Powstanie wybucha kiedy Niemcy zarządzili masowe stawianie się mężczyzn do budowy umocnień, by z Warszawy uczynić twierdzę.

Rosjanie nie wchodzą do Warszawy, a idących jej na pomoc oddziałów partyzanckich nie przepuszczają.

1 sierpnia zaczyna się największe kryterium uliczne. Przepraszam, że tak piszę, ale chcę niektórym uzmysłowić do czego namawiają. Straty jakie poniosła Warszawa i jej ludność są straszne.

Odsyłam do portalu gdzie zebrano te dane:  http://prawica.net/35566

Pomimo takich ofiar, przypieczętowany przy stolikach los Polski i Polaków nie zmienił się ani na jotę. Ustalenia wypełniono do końca, a Polacy nieświadomi zakulisowych spraw nadal wiernie walczyli i ginęli na Wschodnim i Zachodnim Froncie.

Użyłem nieco instrumentalnie nadchodzącej rocznicy Powstania Warszawskiego, by niektórych gorącogłowych zmusić do chwili zastanowienia się. A może to pisanie nie trafi do niektórych, bo są to zwykli prowokatorzy?

Jeszcze na koniec chcę przypomnieć pomijane notorycznie zasługi Ignacego Paderewskiego, który działał wyłącznie dyplomatycznie i przypomniał wysokim stronom, że jest taki kraj jak Polska, który powinien być na mapie Europy.

PS Jeśli idzie o masową emigrację do Anglii to chciałem przypomnieć, że znamy już podobny przypadek w historii współczesnej Europy. Pamiętacie Państwo masową emigrację Jugosłowian do Niemiec i tylko chciałem przypomnieć jak to się skończyło.

Tadman
http://tadman.neon24.pl

Komentarzy 8 do “Zwolennikom kryterium ulicznego”

 1. Eliza said

  Dziękuję za ten artykuł. Taka historia Polski była mnie przekazana.

 2. Juziek said

  http://www.bibula.com/?p=69691

 3. Boydar said

  @ artykuł wskazany przez Pana Juźka (2)

  Wygibasy Zychowicza odbieram jako żenującą próbę zametłania wymowy coraz lepiej poznawanych faktów. Konkretnie, kto i jak zrobił nas w ch … ja. Nie do końca oczywisty jest jeszcze najważniejszy cel tej operacji, ale i to wyjdzie lada moment; póki co, w czwartym obiegu. Bo wszystkie podawane, to smoleńska mgła – była, żeby być, sceneria musiała być kompletna. Chcesz ukryć liść, ukryj go w lesie; nie ma lasu, to go zasadź.

 4. JO said

  „W przypadku Powstania Warszawskiego widać wyraźną współpracę trzech stron. Niemcy prowokują wybuch powstania przez wprowadzenie publicznych egzekucji, gdzie rozstrzeliwano dziennie 400 osób. Powstanie wybucha kiedy Niemcy zarządzili masowe stawianie się mężczyzn do budowy umocnień, by z Warszawy uczynić twierdzę.” – Tadman

  Tu kolejne spostrzezenie, ze „Powstanie Warszawskie” bylo Planowane od DAWNA, z prezyjna Zegarmistrza lub „Budowniczego” dokladnoscia. Planowanie nie Powstania a ZRYWU Powstanczego Warszawiakow bylo Talmudyczne w oparciu o znajomsc Manipulacji Mas oraz Grzechow w tym ROZPACZY.

  Jakie roznice wielkie byly pomiedzy „Powstaniem Warszawskim ” a „Powstaniem w Getcie”

  Powstanie Warszawskie bylo na bazie Ludobojstawa Polakow oraz likwidacji Polskiej Panstwowosci w Stolecznym, Historycznym Miescie Milionowym, gdzie zgromadzila sie Elita Polska z calego Kraju, ktora postanowila Trwac w Okupowanej Polsce oraz zgromadzony byl bezcenny Majatej Muzealny Polski podtrzymujacy kontynuacje Kutury poskiej miedzy pokoleniami. Sama Warszawa w swej Substancji Byla Wschodnim Paryzem Europy, Sercem Kulturowym Rzeczpospolitej.

  „Powstanie w Gettcie Warszawskim” – samo jego Utworzenie , bylo Separacja Zydow od Gojow – wyraznym Sygnalem Odrebnosci „narodowej”. Getto Warszawskie bylo wspomagane przez Panstwo Podziemnie!!! a Pomoc Zydom Zgromadzonym w Getcie byla w czasie kiedy ZYDOWSKIE PANSTWO IZRAEL po 2000 tysiacach Lat Powstawalo na nowo na Palestynskiej Ziemi, gdzie od Szerego Lat w tym powojennych , zgodnie z miedzynarodowymi umowami Hitler, Roswelt, Churchil za Zgoda ZSRR Budowali Panstwo Izrael i Przesiedlali juz przed Wojna Europejskich Zydow.

  „Powstanie w Getcie bylo przeprowadzone po uprzedniej nimalze calkowitej , tu nalezy powiedziec Deportacji Zydow z Warszawskiego Getta do Obozow Koncentracyjnych w Ktorych Zydzi Zyli jak Paczki w Masle – przyklad Obozu blisko Oswiecimia, gdyz w Oswiecimiu Obozu Zydowskiego nie Bylo a jednynie Oboz Zaglady dla Polakow. W Pobliskim Obozie koncentracyjnym dla Zydow – warunki Zycia ich byly przy Muzyce i Dobrym Wyzywieniu w odroznieniu do Obozu dla Polakow i innych slowianskich nacji, gdzie odbywala sie Zaglada Ludnosci przy Morderczej Pracy dla Koncernow Farmaceutycznych Zydowskich i zabojczych warunkach.

  Polacy z Obozow Koncentracyjnych wychodzili Nowgami do Przodu a Zydzi w swej Wiekszosci deportowani byli do USA, Anglii, Izraela a zabijani byli ci co sprzeciwiali sie Syjonistom i biedota Zydowska, ktora przewaznie byla Ortodoksyjna a nie Syjonistyczna.

  „Powstanie w Getcie” bylo Teatrem obliczonym na te sama przyszlosc co „Powstanie Warszawskie” z tym, ze cele ich bylu totalnie przeciwne:

  1: Celem „Powstania Warszawskiego ” byla eliminacja Elity Polskiej i Dorobku – Skarbow Narodowych dajacych mozliwosc kontynuowania Ciaglosci Historycznej Rzeczpospolitej Polskiej oraz poprzez Traume odciecie sie od Przeszlosci oraz wplyw na przyszle pokolenia identyczny jakie mialy na celu Powstania Kosciuszkowskie, Styczniowe , Listopadow – promocja Zabopjczego Romantyzmy, Ideii Polski i Polakow jako Chrystusa Cierpietnika Narodow, Za wolnosc Nasza i Wasza oraz przede wszystkim wzbudzic nienawisc do Rosji i Rosjan , ktora nie przyszla z Pomoca a niby Mogla….

  2. Celem „Powstania w Getcie” bylo Ideologiczne bydowanie Panstwa Izrael oraz Religii Atysemityzmu, Holokaustu, ktorymi miano zamykac ludzkie usta i zarzuty o zbrodnie tak Gojow przeciwko Zydom jak i samym Zydom przeciwko Zydom.

  „Powstanie Warszawskie” NIE ISTNIALO, NIE MIALO MIEJSCA a mialo miejsce Talmudyczne Ludobojstwo poprzez Prowokowany Talmudycznie Zryw Powstanczy bez szans, bez logiki, bez broni, rekoma Doprowadzonychc Celowo Do Rozpaczy Warszawiakow.

  Talmudyczne Warszawiakow, Polakow, Polski – Ludobojstwo = „Powstanie Warszawskie”

  Skala Jego oraz Organizacja przechodzi ludzkie pojecie, dlatego jest niezrozumiala i Tworzy na Bazie Ludzkich Namietnosci Falszywe Obrazy, Opinie o tym Wydarzeniu , co powoduje Permamentne Zagubienie wydajace Zle Owoce w kolejnych polskich pokoleniach.

  Czas Z Tym Skonczyc. Ostani Czas.

 5. Kar said

  … acclaimed director Agnieszka Holland, In Darkness is based on a „true story”…

  nie moglem zrozumiec dlaczego w filmie „In Darkness” rezyser A. Holland kladla nacisk na lwowski akcent ludzi pomagajacych zydom (Getto). Co ci ludzie (glowni bohaterowie) robili w getcie…? bij zabij nie pojmuje..

 6. Author Instinct said

  Ja tam wierze podręcznikom z czasów PRL. Powstanie wzniecili Angole przy pomocy Polaków na emigracji coby ubiec ruskich i przejąć stolicę. To jest najprostsze wyjaśnienie. Snucie jakichś bizantyjsko skomplikowanych teorii spiskowych sprzeciwia się zasadzie Brzytwy Ockhama.
  A historia tworzy się w domach a ubiera w fakty dokonane kiedy domownicy wychodzą na ulicę. I taka jest siła ulicy.
  Autor artykułu namawia do zaniechania sprzeciwu wobec reżimu. Moim zdaniem sam jest agentem wpływu.

 7. wegiel na raty said

  6.
  jakie masz szanse jak wystąpisz na ringu z zawodowym bokserem?
  tyle i z twojego sprzeciwu z reżimem

 8. JO said

  ad.5. Na ulicach jest Tlum Glupi i o tym juz pisal Mickiewicz….a Glupi Tlum nie moze nic zrobic a tylko dokonac glupoty.

  Sprzeciw wobec Rezimu byl w Okupowanej Warszawie i to nie byl TLUM a okupowana Warszawa Trwala mimo wszystko…..

  Sprzeciw wobez Rezimu jest w Kosciele Katolickim/ Ortodoksyjnym.

  Tlum Byl w Sprowokowanym Talmudycznie Zrywie Powstanczym w Warszawie. Jak sie skonczyl – to Pana powinna byc Nauka, z ktorej wniosek Pan wyciagnac powinien sam.

  Tlum tez byl w Spedach gnanych na JPII….

  Tlum Tworzyla Solidarnosc po 81 Roku…

  Tlum – Tlumu nalezy Unikac, bac sie jego Glupoty.

  Nalezy Organizowac sie i dzialac Wspolnie a to jest cos przeciwnego do Tlumu, ktory jest emocjonalna Reakcja pojedynczego czlowieka zgromadzonego w Tlum…Tlum to zero wspolnego dzialania….a jedynie Emocjonalna Reakcja, Emocjonalny Zryw….Emocje – Ciala Namietnosci to to z Czym Chrystus Uczy i Kzal Walczyc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: