Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wolne tematy (46 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-08-07 (Czwartek)

„Wolne tematy” to najwłaściwsze miejsce do wpisywania komentarzy i uwag nie mających związku z innymi artykułami.

Kuc-16

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/07/30/wolne-tematy-45-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/08/12/wolne-tematy-47-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 247 do “Wolne tematy (46 – 2014)”

 1. Griszka said

  Sytuacja w Donieckiej Republice Ludowej jest krytyczna – brakuje szczególnie żywności. Wojska junty zajęły niewielką miejscowość pomiędzy miastami Śnieżnoje i Krasnyj Łucz, odcinając tym samym ostatnią drogę zaopatrzeniową wiodącą do Doniecka. Oby posiłki z południowego kotła zdążyły na czas.
  Ługańsk otrzymał pomoc humanitarną, dostali liczne generatory prądu.

 2. Boydar said

  Panie Gajowy, na tym talerzu to coś się rusza …

 3. Griszka said

  Inne źródła podają, że walki nadal trwają w tamtym rejonie a separatyści nie ustępują pola. Zobaczymy.

 4. marta15 said

  diabelskie okropienstwo.
  http://endoftheamericandream.com/archives/3d-tattoos-the-bizarre-body-art-trend-that-is-spreading-across-america-like-wildfire

 5. marta15 said

  a tu tzw pop-kultura ,ktora w pelni aprobuja ( i nasladuja) nastolatki chrzescojanskie na calym swiecie.
  http://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-month-0814/

 6. Marek said

  Marucha powiedział/a
  2014-08-06 (środa) @ 20:44:31

  Pan Aniu k,
  Podziwiam Pani konsekwencję w zamulaniu gajówki wpisami niewiele albo i nic nie wnoszącymi do dyskusji.

  =========

  A ja podziwiam dołgotierpliwost’ Pana Gajowego.
  Ale jestem spokojny o końcówkę.

 7. jowram said

  Dziś 7. dzień miesiąca i dziś jest dzień Mojego Święta. Dziś udzielam światu specjalnych Łask, szczególnie tym, co o to proszą Mnie, jako Ojca całej ludzkości. Mało, kto o Mnie pamięta i czci Mnie, a przecież i Ja zasługuję na cześć. Ja Jestem twój Bóg i Pan i proszę, aby kto tylko będzie mógł i chciał niech uczci Mnie w każdy 7. dzień każdego miesiąca, a w sierpniu dodatkowo w 1. niedzielę sierpnia. ”
  http://urbietorbi-apocalypse.net/Bog_Ojciec.pl.html

 8. rusek said

  http://kresy24.pl/51968/rosyjski-wicepremier-spaslak-zaklinowal-sie-w-czolgu-foto/..ale jaja Panie marucha kacapia za dużo żre…

 9. rusek said

  Pan im posyłasz taką wyżerke i świnie się tucza..Pozdrawiam panie Marucha

 10. wi42 said

  Majdan 2.0 – dużo zdjęć

  http://politikus.ru/events/26346-fotografii-s-segodnyashego-maydana.html

 11. Griszka said

  Rusek to kolejny prowokator. Badura z prawicy.net ujawnił manipulacje Kresów24.pl i ośmieszył ten żałosny propagandowy portalik.

 12. cupek said

  ..szanowny Panie Marucha co pan myśli o tych bandziorach

 13. Griszka said

  http://www.zerohedge.com/news/2014-08-06/petrodollar-under-threat-russia-and-iran-sign-historic-500000-barrel-day-oil-deal

  Koniec kariery petrodolara zbliża się szybkimi krokami. Wystraszone USA przełożyły na sierpień rozmowy z Iranem w sprawie przemysłu nuklearnego, ale Moskwa już zdążyła dogadać się z Iranem. Jak mówią krajanie: jest już po ptokach.

 14. Griszka said

  @12
  Przesłuchałeś ten materiał Cupek ? Wiesz, że w tym materiale mówią o miejscowości Jenakijewe, która znajduje się ok. 100 km od miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu ? Nie wiesz, bo nie wysłuchałeś tylko uwierzyłeś na słowo, że taka tandetna prowokacja ma cokolwiek wspólnego z omawianą katastrofą. Po prostu uwierzyłeś jakieś blondie z TVN. Wielu blogerów już pierwszego dnia nakryło SBU z ręką w nocniku i wskazało, że dane pliku wskazują, że materiał powstał dzień przed zniszczeniem MH17. I dlatego ten materiał został przez nich usunięty, ale „dobrzy ludzie” go zdążyli powielić.

  Przez miesiąc nie wyłaziłeś z jaskini, więc nie wiesz, że nagranie wskazuje na Kijowską juntę jako sprawców katastrofy. Ośmieszasz się.

 15. Griszka said

  Rusek, Cupek, Russkij Fallus. Ile jeszcze razy ten sam troll, któremu mylą się literki na klawiaturze, będzie smrodził w Gajówce ?

 16. Marucha said

  Re 15:
  Czasami trochę smrodu się przedostaje, niekoniecznie wbrew gajowemu… warto niekiedy przyjrzeć się naszym szanownym, inteligentnym oponentom.

 17. Siggi said

  Kresy 24,to mendowate strony widac jakiej prowieniencji.Sugestywne klamstwo opanowali do perfekcji.Jeden z paskow -smyczy na jakich ich ciagna – koncowka jest w Kijowie w ambasadzie o powierzchni – 15 000 m2,najwieksza na swiecie.

 18. wi42 said

  @12 Cupek

  Dowod oficjalny Kijowa, na ktory powolywali sie 2 dni wszyscy mezowie stanu, potem zaomnieli o tym „dowodzie”. A dla Cupka to ciagle odkrycie

  Niech Ciupek poslucha, jezeli zrozumie???

 19. PŁOCK Wczesnośredniowieczny, Redakcja naukowa Andrzej Gołembnik, FUNDACJA NA RZECZ NAUKI POLSKIEJ, Instytut Archeologii i Etnografii PAN, Wydawnictwo TRIO, Warszawa 2011; ORGINES POLONORUM, Tom IV, Redaktor naukowy serii Przemysław Urbańczyk; Komisja kwalifikacyjna Roman Michałowski, Krzysztof Ozóg, Jacek Poleski, Jerzy Strzelczyk.

  W r. 1975 prof. Konik powiedział mi na UWr, że prof. Szafrański poskarżył mu się, że NIE MA KOMU stawić Płocka, więc prof. Konik zaproponował MNIE. Wstępem miało być pisanie pracy Doktorskiej u prof. Szafrańskiego, czemu Odmówiłem. W PŁOCKU RZĄDZI PETROCHEMIA WIĘC NAJPIERW BĘDĄ PRÓBOWALI MNIE PRZEKUPIĆ A POTEM ZEPCHNĄ ZE SKARPY, a poza tym Płockie Towarzystwo Naukowe to Loża Masońska. – W Warszawie jest dość alfonsów i dziwek, którzy przyjmą KAŻDE pieniądze.
  Miałem Rację, ale nie przewidziałem, że Petrochemia i PTN oraz OP, FNP, PAN i UW tudzież warszawscy alfonsi i dziwki AŻ TAK OSRAJĄ PŁOCK wg wezwania kanclerz Merkel: NIE BĘDĘ JEŚĆ TOWICH FEKALIÓW – gdyż to są fekalia pruskie z masońskimi, co daje do domyślenia, że PTN dostaje dobre pieniądze z Berlina i Londynu.
  Gnoje Londyńskie myślały, że Euzebio to ZWYCIĘSTWO, więc Budowę Stonehenge zlecili Mozambijczykom, którzy – jako Synowie Abrahama od Złota Afryki – zdali się w Stenehenge na Żydów. Ci znaleźli wprawdzie Drewniane Stonehenge i hałdy łupka technologicznego, ale nie potrafili tego wytłumaczyć. Dopiero ja wytłumaczyłem, że Kamiennego Stonehenge nie można datować na podstawie DENDROLOGII Drewnianego, którego Pale były kilkakrotnie Wymieniane, a OSTANIE pochodzą z Opuszczenia Stonehenge po podboju przez egipską kulturę pucharów dzwonowatych. Hałdy Łupka Technologicznego pochodzą zaś prawdopodobnie z produkcji kostki Brukowej, zużytej przez dzwonowców na budowę jakiegoś EMPORIUM.
  Na triolitach Stonehenge znaleziono ok. 130 rytów Topora Bojowego kultury ceramiki sznurowej, pogrzebowego obrządku kultury pucharów lejkowatych. Dokonano więc laserowych badań triolitów odnajdując jeszcze 84 a z szacunku wynika, że było ich pierwotnie ok. 500. Wg mnie były to PODPISY wojowników Gereona z Krakowa – inicjatora Środkowej fazy kultury pucharów lejkowatych, ok r. 3400 pne.
  W ten sposób udało mi się ZEPCHNĄĆ Kamienne Stonehenge do połowy IV tysiącl. p.n.e., ale jest ono dużo starsze. Wg mitologii greckiej to powinien je budować Chejron z Plocka – niewątpliwie po wybudowaniu Płocka Megalitycznego, na co mam DOWODY. Poza tymi Dowodami jest tu analogia do zbudowanego przez KROKA Megalitycznego Hradczanu, którego pochodną jest Egejska Kultura Megalityczna. Krok był zaś bratem Chronosa, ojca Chejrona, który był Budowniczym Stonehenge.
  Poza tym Berberowie nie mają nic wspólnego genetycznie z Murzynami, którzy choćby z tej racji budować Tartessu-Tangeru nie mogli, natomiast Berberowie są bliscy genetycznie Baskom.

 20. Boydar said

  Kochane kocinki –

  http://ulubiency.wp.pl/kat,1010779,title,Tajemnica-kocich-wasow,wid,16801460,wiadomosc.html

 21. Zbyszko said

  Polecam berdzo ciekawą konferencję na jednej z warszawskich uczelni ekonomicznych, dotyczącą suwerenności monetarnej Polski:

  i potem oświadczenie:

 22. Luxeuro said

  Drogie Panie Gajowy, poprosił bym Pana umieścić ten artykuł kiedy wygodnie o zdrajcu Ludwiku Bernstein vel Namierowski czy Namierowicz rodem z Woli Okrzejskiej. Jest to przykład wyjątkowej szkody dla naszego narodu i dobrym przykładem kim sa ci ludzie zwani Żydzi. Przeczesałem Gajówkę i jest on tylko wspominany w komentarzach ale myślę ze zasługuje on na swój osobny temat.

  http://yelita.pl/artykuly/art/linia-namiera

  a te jako linki do dalszej informacji

  http://www.polishclub.org/2011/09/29/michal-stanislaw-de-zieleskiewicz-v-rozbir-polski-ustalenie-granic-miedzy-niemcami-a-bolszewikami/
  http://blogmedia24.pl/node/36914

  Dobra mapa co zrobił jest tutaj

 23. sniddy said

  Dla niezorientowanych bywalców: zapraszam do zakładki „Działanie” tych, którzy chcą wspomagać Bractwo. Akcja ruszyła. (ponawiam post, bo wcześniejszy dodałem obok nieświeżego już jedzenia)

 24. Syriusz said

  Nareszcie cos na talerzu co i moje oczy uradowalo.
  Zarcie musi byc 50/50
  Conajmiej polowa surowego i reszta umarlego

 25. Nemo said

  @6 Marek

  Zamulanie Gajówki swoją drogą; mnie osobiście postawa pani Ani K w sprawie prof. Chazana, w której to sprawie była ona za a nawet przeciw, ostatecznie zniechęciła do tej pani.

 26. Nemo said

  Demonstracja antywojenne pod ambasadą USA.

  9 sierpnia
  w godzinach 17:30 – 19:30 (UTC+02)

  https://www.facebook.com/events/1482153895364006/

 27. Nemo said

  @25

  Przepraszam- demonstracja odbędzie się oczywiście pod ambasadą Ukrainy 🙂

 28. Griszka said

  @16
  Proszę nie brać do siebie mojej uwagi Panie Gajowy. Ciekawiło mnie po prostu jak długo pojedynczy troll może się błaźnić.

 29. Griszka said

  Wiem, że narażę się Panu JO, ale tym razem wybaczyłbym tej dziewczynie skąpy strój 🙂

 30. Griszka said

  Separatyści zdobyli 18 sprawnych Gradów. W tej chwili część z nich już uczestniczy w walkach.

  Walki o dwa małe miasteczka pomiędzy miastami Śnieżnoje i Krasnyj Łucz nadal trwają. Cześć wojsk junty próbuje się wyzwolić z południowego kotła i koordynują atak z swoimi ziomkami, nacierającymi z południowego zachodu od strony wzgórz Saur-Mogila dla tego sytuacja jest jak na razie niepewna.

 31. Luxeuro said

  Aż nie mogę uwierzyć ze wzięli się za Mikheil Saakashvili w Gruzji !!!
  http://www.veteranstoday.com/2014/08/07/neo-georgian-eu-darling-goes-on-trial/

 32. Yah said

  Ciekawa analiza:
  http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6637:in&catid=8:komentarz-polityczny&Itemid=15

 33. Boydar said

  Dłuuuugie. Ale strawne. No i się nie rusza !

  http://nowadebata.pl/2014/05/13/antyfeministyczna-opozycja-w-niemczech/#comment-12149

  Muszę się temu Gabisiowi przyjrzeć bliżej. A może nie muszę, cóś któś wie na jego temat ?

 34. Boydar said

  Teraz zauważyłem, że to (32) propozycja Pana Agatona, przepraszam.

 35. Krzysztof Kowalski, OKRĘT ZATONĄŁ BEZ WALKI – Płetwonurkowie badają w Tamizie wrak angielskiego żaglowca z XVII w., zakonserwowany w mule; Rzeczpospolita, 08 VII 2014, s. A14

  W Tamizie jest rozpoznanych ok. 1100 wraków. Artykuł jest ilustrowany obrazem marynistycznym „Tak namalował w 1666 r. bitwę morską Willem van die Velde – Kapitulacja Prince Royal”.
  Uczono mnie, że admirał, który przypłynął z Holenderskich Indii Wschodnich, zniszczył u ujścia Tamizy flotę angielską, ale na spalenie Londynu Prześwietne Stany Holenderskie nie zgodziły się. Te badania podmorskie tłumaczą to tym LONDON wiózł dla floty angielskiej 300 beczek prochu, ale WYLECIAŁ w powietrze z 375 ludźmi, z których uratowało się 25.
  ***
  Beta Maciejewska, CHOJNIK W RĘKACH ZDOBYWCÓW – Księżniczka Kunegunda nie chciała wychodzić do ludzi, koń rycerza zmienił się w łasicę, loch głodowy w cysternę na wodę. A to dopiero początek zmian , bo Chojnik szturmowali mało romantyczni archeolodzy. Sławna warownia powoli się im poddaje. – Kunegunda, zła kobieta, według legendy kazała rycerzom starającym się o jej rękę konno objechać zamkowe mury. Wszyscy się zwalili w przepaść; Gazeta Wyborcza, 8 VOO 2014, s. 6-7

  Po powrocie z Niemiec ogłosiłem w Słowie Polskim krótki artykuł, żeby się NIE WYGŁUPIALI z Chojnikiem, gdyż był to zamek Świnków a Kunegunda – jako Świnkówna – nie była Księżniczka tylko Markissą, bo byli to Wolni Panowie Śląscy. Historia z Błędnym Rycerzem mówi zaś o Zamachu Piastów na Świnków w r. 1249, kiedy Bolesław Dziki zabrał Świnkom Jelenią i Kamienną Górę, natomiast Wałbrzych i Świdnicę zabrał Świnkom Przemysław II Wielkopolski, o czym mówi saga Mara z Bojanowskiego Wzgórza.
  Tylu tych Świnków jest a pozwalają sobie paskudzić na głowę przez UWr, który serwuje fekalia pruskie i hitlerowskie: PAN PSIOCZY NA AMERYKANÓW A ONI DAJA PIENIĄDZE – za jadanie fekaliów pruskich.
  Nie znam bardziej PRYMITYWNEGO zamku od Chojnika, co skłania mnie do wniosku, że został zbudowany przez Prahindusów – czyli że jest Najstarszy w Polsce??? Po spaleniu go przez piorun w 1675 r. Schaffgotschowie nie podjęli odbudowy, gdyż trzeba byłoby budować na tym miejscu CAŁKIEM INNY ZAMEK, czego – na szczęście – nie zrobili.
  Chojnik nigdy nie był siedzibą feudalną tylko SKARBCEM, jak Czorsztyn. Ponieważ był to skarbiec ŻELAZA to wnosiłem, że niemiecki Koenig, litewski Kunigas i angielski King pochodzą od Chojnika jako KYNASTU? Nawet nazwa Jelenia Góra jest PRZEDANTYCZNA. Rzymianie rozpowszechnili w Europie daniele, wobec czego przestała się opłacać zagrodowa hodowla jeleni. Ponieważ PRZY SKARBCU hodowla owiec możliwa nie była to hodowano tam na POŁONINACH najpierw jelenia a potem daniele.

 36. Luxeuro said

  Bardzo ciekawa strona byłego premiera Malezji Dr Mahathir Mohamad. Przypadkowo była podane z powodu jego tekstu na temat Izraelu i Syjonistów.
  http://chedet.cc/?m=2014

  Zauważcie ze jest wpis 16/07/14 ale nic aż do 24/07/14. Ten wpis 24/07/14 jest na temat Żydów, ale nic na temat MH-17. Ciekawe czemu nic nie napisał kiedy ma coś na temat MH-370 na swoim blogu. Jest komentarz pod artykułem z 24/07/14 napisany w 25/07/14 gdzie widać ze Malezyjczycy rozumieją sprawę z MH-17 i Akcja na Izrael/Gaza. W polityce nie ma przypadków.

  Oto list żyda Hannan do byłego premiera Malezji, ale po angielsku.
  „http://www.palestinebedrockoftheworld.com/hannan-a-jew-from-israel-wrote-an-email-to-tun-mahathir/”

  Byłego premiera Malezji Dr Mahathir Mohamad byl ostrym krytykiem finansowych kryminalistów w USA i UK. Jest możliwe ze te zbite samoloty to odwet i wygodny pretekst dla szerszej gry.

 37. Boydar said

  Głąby, dziurka w lejku coraz bliżej.

  http://polish.ruvr.ru/2014_08_08/Maliszewski-polozenie-kresu-konfrontacji-politycznej-i-powrot-do-wspolpracy-0222/

  Stuprocentowa zdolność koalicyjna była, jest i będzie.

 38. Eliza said

  @ 21 Panie Zbyszko dziękuje Panu tak jak wszystkim, którzy podają na tej stronie wiadomości, komentarze i informacje związane z tym czym Polska – jako Naród powinien się nam kojarzyć. Nie żałuję czasu, który poświeciłam na odsłuchanie nagrania spotkania ekonomistów polskich z 17.07.2014 r. .
  Z drugiej strony, dopiero po przesłuchaniu „taśm prawdy”, to znamienite towarzystwo stwierdziło, że suwerenność finansowa Polski jest zagrożona, a właściwie jej nie ma, gdy 90% instytucji Rzeczpospolitej obsługują bankowe podmioty zagraniczne i gdy do tej pory nikt nie zmienił prawa podatkowego i po ćwierć wieku utrzymuje się nadal w tym kraju zwolnienia dla podmiotów z kapitałem zagranicznym. Przecież nikt Polakom nie powiedział, co ich czeka w tej wolnej Polsce. Kto z pracujących w zakładach wiedział że p. Balcerowicz zatrudnił firmy doradcze za 390 tys. dolarów w celu przeprowadzenia analiz sektorowych wszystkich gałęzi naszego przemysłu, zakładów przedwojennych wybudowanych w ramach COP z kredytów w latach 1970-1979. Wszystko następnie sprzedał ta banda finansistów sprzedała za grosze w sprzedaży bezpośredniej lub przez NFI, a zaliczki na zakup tych przedsiębiorstw szły do banków zagranicznych.
  Teraz Panowie Profesorowie mówią o tym, że Polakom trzeba wiedzy i świadomości. Trzeba myśleć nie o sobie i swoim ego tylko o innych. Co oni robili przez te 25 lat ? – jakiej ekonomii uczyli – kto im zabronił uczyć młodych ludzi ekonomii gospodarczej zamiast teoretycznej? Kto zaniżał poziom uczelni i tworzył nowe o marnej uczelnie o marnej obsadzie, gdzie Pan profesor był praktyczne na liście płac. Teraz mówią o świadomości – całe pokolenie stracili łupiąc kasę i korzystając z dotacji udzielonych pod zerowe programy nauczania nowych teoretycznych pojęć. Kogo teraz uczą ?
  No dobrze, wykrzyczałam.
  Trzeba ratować co się da.
  Przecież szanowne grono śledzi przepisy i wie co się dzieje z ustawą o NBP od 25 lat. Kto uniemożliwia NPB emisji pieniądza i wykupu długów Państwa Polskiego , dlaczego nie stosuje się w tym kraju prawa – od góry do dołu. Szanowni zebrani nie nazwali TEGO KOGOŚ. Nieważny jest grzesznik ważny jest grzech.
  Prawo napisane jest, tylko jest niemoc i są interpretacje nawet ustawowych zapisów wprost, czytelnych dla każdego.
  Pan prof. A Zawiślak zacytował, przed odczytaniem przez prowadzącego spotkanie petycji do osób znaczących w kraju ( kogo ?), kilka strof wiersza ale nazwiska poety, nie podał. To co zrozumiała podaję :
  „Bezmyślne paście się Narody.
  Na nic wolności garb dla trzody.
  Trzoda jest po to by strzyc ją
  albo jej sprawić rzeź czasami
  a jej dziedzictwem i tradycją
  jest bat i jarzmo … ( i nie zrozumiałam następnych słów/słowa). A propo, może ktoś z Państwa zna nazwisko autora tych strof ?
  Nigdzie w sieci nie znalazłam treści petycji, podpisanej przez pięciu sygnatariuszy
  ( prof. Paweł Soroka, prof. Krzysztofa lachowskiego, prof. Izabelę Litwin, prof. Andrzeja Zawiślaka, prof. Jacka Rossakiewicza) i jej adresatów.
  Czy ktoś mi odpisze?

 39. JO said

  ad.37. Tak Pani Elizo, przebudzenie, nawrocenie przychodzi czasem bbb pozno.

 40. Siggi said

  W Internecie;

  Z ostatniej chwili:
  Trzeciego dnia po ostatnim nowiu, w jednej z małych chińskich miejscowości, przewróciły się aż trzy worki ryżu. Powtarzam – trzy worki. Świadkowie tego dramatycznego zdarzenia twierdzą, że widzieli pomykające polem „zielone ludziki”. Według naszego świadka, Chińczyka Mykoła Band Era, jeden z ludzików miał twarz samego Władimira. Cały świat w oburzeniu postanawia, w ramach sankcji za tą podłą prowokację, zaprzestania korzystania z kuchenek gazowych. Od dzisiaj rusza akcja – Ognisko w mieszkaniu…

 41. Boydar said

  Coś jak Szpotański albo Tuwim, taki rytm.

 42. Boydar said

  Jednak … Puszkin ! „Wolności siewca”. Ale Tuwim przełożył 🙂

 43. bubek1997 said

  Za: http://3rm.info/49814-k-svedeniyu-segodnya-vozmozhen-udar-po-kievu.html

 44. bubek1997 said

  aazz
  Ale okazuje się także i to, że w tym regionie znajdują się kolosalne złoża uranu i ropy naftowej, których szczegółowe dane nie są ujawnione. Właśnie te bogactwa naturalne, w pierwszej kolejności, interesują Zachód i to od dawna. Według dokumentów archiwalnych „Gospłan CCCP” i szeregu innych sowieckich instytucji, w obwodzie ługańskim w końcu lat 40-tych i na początku lat 50-tych były odkryte na dużej głębokości, nie mniejszej niż 1600 metrów, duże złoża ropy naftowej. Od 1952 roku zaczęto je badać ale już w 1957 roku dowody o nich zostały utajnione. A przywództwo ukraińskiej kompartii uzyskało od Moskwy zapewnienie, że, po pierwsze, Ukraina będzie miała zapewnioną, głównie rosyjską, ropę naftową. Po drugie, trasa przebiegu, pracującego na eksport, rurociągu „Przyjaźń” (zbudowany w 2 połowie lat 60-tych): Tatarstan-Europa Wschodnia, nie będzie przechodził przez wschodnią Ukrainę.

  Macie ropę naftową? To znaczy, że nie ma u was demokracji!
  Macie ropę naftową? To znaczy, że nie ma u was demokracji!

  Ale eksperymentalne rozpoznanie i wydobycie ropy, a także towarzyszącego gazu, w obwodzie ługańskim były kontynuowane. Tak więc na początku roku 2000 geolodzy wykonali badania próbne w trakcie których odkryto nowe złoża. Dane o nich zostały także utajnione. Jak poinformowała ługańska agencja informacyjna „LKT-info”: „Ługańszczyzna tradycyjnie klasyfikowana jako kraj węglowy okazuje się być także bogata w gaz i ropę. Wydobycie gazu w obwodzie ługańskim rozpoczęło się na początku lat 60-tych po odkryciu krasnopopowskiego złoża gazowego w rejonie kriemieńskim. Po tym, w ciągu 10-15 lat, w północnej części obwodu został odkryty cały łańcuch złóż gazowych przecinających cały obwód. Przecinają one cały obwód, terytorium to jest ograniczone od południa umowną linią Kriemiennaja-Ługańsk-Dawydo-Nikolskoje, a od północy Swatowo-Starobielsk-Gorodiszcze”. Do roku 2013 ten temat znowu był nieobecny w przestrzeni publicznej. „LKT-info” pisze: „…jak się wyjaśniło na miejscu to temat gazowo-ropny jest pod gryfem „tajne”. Fotografować obiekt zabroniono i udzielania informacji odmówiono. Z przedstawicielem zarządu przemysłu gazowego telefonicznie: „U was na obszarze znajduje się około 12 odwiertów, a jak duże są złoża? To jest informacja poufna”. Słowem, wielkość złóż ropy naftowej i gazu jest tajna”. Jest i inna informacja potwierdzająca te świadectwa. Tak więc na początku roku 2013 firma „Ukrgazwidobuwannia” odkryła nowe złoża ropy naftowej i gazu w obwodzie ługańskim, z wstępnie udowodnionymi zasobami, 500 tysięcy ton konwencjonalnego paliwa. Według wyników geologicznych prac badawczych przeprowadzonych w końcu roku 2012 i na początku 2013 roku okazało się, że na głębokości 3 tysięcy metrów znajdują się pokłady ropy i gazu. Nowe ropo-gazowe złoże zdoła dawać 2 tony ropy dziennie. W związku z tym godna uwagi jest następująca wypowiedź ukraińskiego ekonomisty i polityka Igora Rybakowa (wrzesień 2011): „Unikalne dla obwodu ługańskiego wydobycie ropy odbywa się w rejonie staniczno-ługańskim gdzie znajduje się 10 odwiertów z których każdy daje do 51 metrów sześciennych „czarnego złota” na dobę”. Oczywiście, że w nadchodzącym okresie ropo-gazowego „głodu” na Ukrainie te i inne złoża są potrzebne władzom kijowskim jak nigdy. Nietrudno wyciągnąć wniosek, że operacja antyterrorystyczna w tym regionie jest prowadzona także po to ażeby oczyścić drogi do roponośnych złóż regionu. A co się tyczy złóż uranowych to są one ześrodkowane głównie w obwodzie donieckim i były odkryte jeszcze w drugiej połowie lat 30-tych. Ale pierwsze kompleksowe rozpoznanie miało miejsce dopiero w latach 1944-1946. W drugiej połowie lat 40-tych donbasski uran był użyty do zbudowania sowieckiej broni jądrowej. Nawiasem mówiąc w lokalnych rudach rzeczywista zawartość uranu jest dużo wyższa niż w większości innych uranowych złożach byłego CCCP. Oto co pisały, przykładowo, „Donieckije nowosti” (29.06.2006 rok): „To zaledwie nieco ponad 200 kilometrów od Doniecka wydobywa się radioaktywne materiały…W wyniku prac rozpoznawczych określających złoża uranu, rozpoczętych w 1944 roku, odkryto 21 złóż. Większość z nch znajduje się w granicach zagłębia dnieprowskiego a niektóre z nich znajdują się w dorzeczach rzek Jużnyj Bug i Siewierskij Doniec”. Podkreślono także, że władze Ukrainy „zamierzają rozwijać kopalnie uranu (przedsiębiorstwo WostGOK) i dlatego premier Jurij Jechanurow polecił odtajnienie informacji o ukraińskim wydobyciu uranu”. Te obiekty, jak informowały „Donieckije nowosti” i szereg innych źródeł znajdują się w Adamowce, Majakach, Makatychie i wzdłuż koryta byłej rzeki Kałka (Sławiański rejon Donieckiej Republiki Ludowej). Co więcej te same źródła informują, o „…niebezpiecznie ogólnie wysokim (dyfuzyjnym) poziomie promieniowania radioaktywnego słynnych uranowych kopalni i szybów obwodu ługańskiego i południowo-wschodniej Ukrainy-znanego miejsca „podziemnej wędrówki Odyseusza („wrota Piekieł” i „wejście do Piekła”). Samowolne wejścia bez specjalnego zezwolenia są surowo zabronione”. Według ukraińskiego portalu „UATOM” uranowa geografia regionu jest znaczne większa. Wśród największych złóż jest Nikołajewskoje, Krasnooskolskoje (obwód doniecki), Markowskoje (obwód ługański), Bieriegskoje (na granicy obwodów donieckiego i charkowskiego). Część rudy ze złoża Nikołajewskiego położonego okolo 60 kilometrów na północ od portu Mariupol, ukraińskie władze planowały wywozić drogą morską do Europy Zachodniej. Istnieją podobne zasoby i w sąsiednich obwodach, zaporożskim i charkowskim. Do uranowego surowca, od 2005 roku, „przymierzała się” francuska firma AREVA, kanadyjska GOLD Corporation, niektóre firmy z USA i Wielkiej Brytanii. Zrozumiałe, że „czyszczenie” Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej znacznie ułatwi dostęp Zachodu do tych bogactw naturalnych. I na takie „rozwiązanie” problemów bogactw naturalnych są przykłady. Można przypomnieć o krwawym stłumieniu przez belgijskie wojska (razem z towarzyszącymi im wojskami USA i międzynarodowymi najemnikami) ruchu wyzwoleńczego w prowincji Katanga (południowa prowincja Demokratycznej Republiki Kongo) w latach 1961-1963. Tutaj znajdują się największe w świecie złoża uranu. Powstańcy spróbowali znacjonalizować te złoża ale bogactwa naturalne kraju od dawna należały do zachodniego, glównie belgijskiego, kapitału. Kongijczyków po prostu „oczyścili”, tak jak teraz „czyści się” niepokornych wobec kijowskiej junty mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego. Oni bardzo Zachodowi przeszkadzają, przede wszystkim, znienawidzonym Stanom Zjednoczonym Ameryki. Bogactwa naturalne Noworosji stały się dzisiaj, dla zamieszkujących ją ludzi, przekleństwem! A wszystkie zbrodnie dokonywane na południowym wschodzie Ukrainy dokonywane są w celu dalszego wzbogacenia zachodnich koncernów ponadnarodowych.

 45. bubek1997 said

  Konferencja Jana Taratajcio, część 1 – prof. Jan Talar

 46. Boydar said

  Podobno graniczymy z Ukrainą. W tym kontekście (44) analogiczne utajnienie (zakaz wydobycia) złóż ropy w rejonach przygranicznych w Polsce ukazuje się w nieco innym świetle. Wstrętni sowieci, buuuuuuu … Wróżkę mieli, czyco ?

 47. bubek1997 said

  http://porozmawiajmy.tv/konferencja-jana-taratajcio-czesc-1-prof-jan-talar/

 48. bubek1997 said

  wypowidz 47 tyczy sie pobierania organow .Organy panstwowe oczywiscie (#oczywiscie# nie lubie tego sformulowania)nie powinny wisiec.Najzwyklejszy sposob-usunac.POLACY szukaja sprawnego obcinacz tych nielubianych jaj wystepujacych w wielu formach .

 49. bubek1997 said

  Boydar powiedział/a MAM WIELKI SZACUNEK DO PANA ,WKLEILEM MOZE CUS Z D..y.nie zrozumialem tekstu na to wychodzi.

 50. bubek1997 said

  ps ruda jest z mna z biedronki moze to z tego blond

 51. Boydar said

  Wszystko w porządku Panie Bubku. Tak tylko sobie wyobraziłem, że może ktoś kiedyś (np. 60 lat temu) przewidział (zaplanował ?) pewne strategiczne posunięcia. I chwała mu za to.

 52. Eliza said

  @42
  Dziękuję p. Boydar za Puszkina.
  Ten wiersz, w zależności od tłumacza i jego nastroju miał różne strofy.
  @39, Tak Panie Jo, można wybaczyć, ale nie można zapomnieć. Lekceważenie rzeczywistości przez ludzi świadomych sytuacji jest trudne do wytłumaczenia teraz, a jak ocenią tą teraźniejszość przyszłe pokolenia, i czy one będą Narodem, czy bezmyślną masą?

 53. Boydar said

  @ Pani Eliza

  Prawdę powiedziawszy, w pierwszej chwili stawiałem na Szpotańskiego. Nawet na szybko przejrzałem Jego twórczość. Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że akurat Jego by „tam” nie cytowano. No i zacząłem szukać nieco inaczej.


  Złowieszczy cytat z innej beczki : „wygląda to tak, że dano do ręki małpie karabin maszynowy i teraz czeka się spokojnie co będzie dalej”

  to z artykułu http://adnovum.neon24.pl/post/111814,ukraina-kopie-sobie-grob

 54. JO said

  ad.52. Wybaczac? NIgdy Wybaczac, gdy nie ma POKUTY.To nie w naszej mocy.

 55. Zdziwiony said

  Kościół Katolicki w Rosji

  W 1991 r. rozpoczął się dla Kościoła w Rosji okres odrodzenia, także
  w jego strukturach organizacyjnych. Papież Jan Paweł ii zamianował
  13 iV 1991 r. trzech administratorów apostolskich dla: Rosji europejskiej
  – bp. T. Kondrusiewicza, syberii – ks. Józefa Wertha i republik muzułmańskich
  – ks. Jana Lengę 54 . W 1999 r. Jan Paweł ii przekształcił jednostki
  administracyjne w administratury apostolskie: syberii Wschodniej i syberii
  zachodniej, z siedzibami w irkucku i Nowosybirsku oraz w administratury
  apostolskie południowoeuropejskiej części Rosji ze stolicą w saratowie
  i północnoeuropejskiej części Rosji, w Moskwie. W przeddzień tych decyzji
  papieskich została utworzona Konferencja episkopatu Rosji (4 ii 1999 r.),
  której przewodniczącym został abp Tadeusz Kondrusiewicz, a obecnie
  funkcję tę pełni (od 2007 r.) bp nowosybirski Joseph Werth, który jest też
  ordynariuszem Kościoła katolickiego obrządku greckokatolickiego; istnieje
  egzarchat, którego placówki duszpasterskie znajdują się w Moskwie,
  Sankt Petersburgu, Omsku i Niżniewartowsku w azjatyckiej części Rosji.
  Po reorganizacji terytorialnej dokonanej przez papieża Jana Pawła
  ii w 2002 r. na terenie federacji Rosyjskiej (liczącej 140 mln ludności)
  działa jedna metropolia, w skład której wchodzą: archidiecezja Matki
  bożej w Moskwie, obejmująca środkową i północną część europejskiej
  Rosji i ok. 200 tys. wiernych (63 parafie) z 135 kapłanami, na ogół przybyłymi
  z Polski, słowacji, białorusi (abp Paulo Pezzi od 2007 r.) oraz trzy
  diecezje: św. Klemensa w saratowie licząca 21 tys. wiernych, 49 parafii
  i 49 księży (bp Klemens Pickel od 2002 r.), św. Józefa w irkucku licząca
  520 tys. wiernych, 81 parafii i 39 kapłanów (bp Cyryl Klimowicz od 2003 r.),
  Przemienienia Pańskiego w Nowosybirsku licząca pół miliona wiernych,
  50 kapłanów i 218 parafii (bp Joseph Werth) oraz prefekturę apostolską
  Jużno-sachalińską (do 1938 r. na Sachalinie istniała prefektura apostolska
  Karafuto, z czterema kościołami).
  W Rosji wzrasta liczba katolików, a nowi wierni, którzy proszą o chrzest
  w Kościele rzymskokatolickim, pochodzą głównie ze środowisk odległych
  statystyk – od 790 tysięcy do 1,3 miliona. Większość z nich to potomkowie
  zesłańców i imigrantów: Polaków, Niemców, Litwinów, białorusinów,
  Ukraińców i innych nacji osiadłych w różnych częściach Rosji. Niewielką
  część katolików stanowią rdzenni Rosjanie, przede wszystkim przedstawiciele
  inteligencji i klasy średniej, żyjący w wielkich miastach, jak: Moskwa
  i Sankt Petersburg.
  Społeczność katolicka w Rosji liczy ok. 600 tys. wiernych, w tym 65 tys.
  w Moskwie. Na terytorium federacji Rosyjskiej działa 220 parafii katolickich,
  w których posługę sprawuje 270 księży. Jedna czwarta parafii nie
  ma ani kościoła, ani kaplicy.
  Katolicy w Rosji zazwyczaj praktykują regularnie. Przyczynia się do
  tego na pewno dłuższa katechizacja niż w Kościele prawosławnym. W czasie
  wielkich uroczystości na boże Narodzenie i Wielkanoc świątynie są
  wypełnione, choć nie wszyscy, którzy przychodzą, to katolicy, część z nich
  to prawosławni, którzy chcą pomodlić się za swoich krewnych, którzy byli
  katolikami. Na uwagę zasługuje też styl życia religijnego w poszczególnych
  ośrodkach duszpasterskich, który zależy od konkretnego proboszcza
  i kultury religijnej, jaką przywozi z kraju pochodzenia.
  Ważnym wezwaniem, jakie stoi przed Kościołem katolickim w Rosji,
  jest dialog z Cerkwią prawosławną. Dla podjęcia tej problematyki
  utworzono po 2004 r. Grupę Roboczą ds. Rozwiązywania Problemów
  istniejących między Patriarchatem Moskiewskim a strukturami Kościoła
  Rzymskokatolickiego w Rosji. faktem jest, że wszelkie nieporozumienia
  pomiędzy Cerkwią prawosławną a Kościołem rzymskokatolickim nie mogą
  być interpretowane jako przeciąganie na stronę katolicką; strona rosyjska
  wysuwa często zarzut prozelityzmu.
  Mimo istniejących trudności dobrze rozwija się współpraca między
  Kościołem rzymskokatolickim a Cerkwią prawosławną w dziedzinie opieki
  nad dziećmi, chorymi i bezdomnymi. Przykładem jest „Caritas Rosja”,
  która podzielona jest na trzy regiony: centralny, zachodni i północno-zachodni.
  Przy niemal wszystkich akcjach „Caritas” stara się współpracować
  z Kościołem prawosławnym. i tak w regionie jarosławskim prowadzone jest
  wspólnie centrum dla narkomanów. Władze rosyjskie często zwracają się do
  katolickiej „Caritas” o pomoc we wspomnianej kwestii dzieci ulicy, których
  obecnie w Rosji jest 720 tys. Dobrze układa się katolicko-prawosławna
  współpraca na forum moskiewskiej diecezjalnej komisji ds. rodziny.
  Podstawą relacji Kościoła katolickiego z państwem rosyjskim jest Konstytucja
  federacji Rosyjskiej oraz federalna Ustawa o Wolności Religijnej
  i Organizacjach Religijnych z 1997 r., które potwierdzają zasadę wolności
  do tej pory od wiary. Mało jest powołań kapłańskich. Kształceniem rodzimych
  księży zajmuje się wyższe seminarium duchowne w Sankt-Petersburgu
  pw. Matki bożej Królowej Apostołów; najpierw otwarto je w Moskwie
  (1 IX 1993), a po dwóch latach przeniesiono do Sankt-Petersburga (z tego
  seminarium pochodzi 10% księży pracujących na terenach federacji Rosyjskiej). Seminarium ma uprawnienia wyższej uczelni uznawanej przez
  państwo i studiuje w nim 42 kleryków z czterech rosyjskich diecezji; od
  2000 r. jest afiliowane do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego (wśród
  47 duchownych i świeckich wykładowców są Polacy, Włosi, Hiszpanie,
  Francuzi, Słoweńcy, Białorusini).
  Pracę duszpasterską utrudnia też brak świątyń. W Moskwie istnieją
  właściwie tylko dwa kościoły katolickie, a różnych wspólnot językowych
  i parafii jest około 10. brak świątyń jest problemem także w innych mia-
  stach. W wielu miejscowościach parafie są bardzo małe i liczą kilkadziesiąt
  osób. Praca duszpasterska obejmuje katechezę przygotowującą do przyjęcia
  sakramentów. Przy każdej parafii działa „Caritas”. siostry zakonne
  prowadzą różnego rodzaju domy dla dzieci czy potrzebujących. Działają
  też różne wspólnoty gromadzące osoby świeckie (focolari, Neokatechumenat).
  To, co jest wielkim utrudnieniem w pracy duszpasterskiej, to wielkie
  odległości. Dla przykładu do dekanatu moskiewskiego należy parafia
  w Permie na Uralu, do której z Moskwy jedzie się pociągiem 23 godziny.
  Liczbę katolików w federacji Rosyjskiej szacuje się – w świetle różnych
  statystyk – od 790 tysięcy do 1,3 miliona. Większość z nich to potomkowie
  zesłańców i imigrantów: Polaków, Niemców, Litwinów, Białorusinów,
  Ukraińców i innych nacji osiadłych w różnych częściach Rosji. Niewielką
  część katolików stanowią rdzenni Rosjanie, przede wszystkim przedstawiciele
  inteligencji i klasy średniej, żyjący w wielkich miastach, jak: Moskwa
  i Sankt Petersburg.
  Społeczność katolicka w Rosji liczy ok. 600 tys. wiernych, w tym 65 tys.
  w Moskwie. Na terytorium federacji Rosyjskiej działa 220 parafii katolickich,
  w których posługę sprawuje 270 księży. Jedna czwarta parafii nie
  ma ani kościoła, ani kaplicy.
  Katolicy w Rosji zazwyczaj praktykują regularnie. Przyczynia się do
  tego na pewno dłuższa katechizacja niż w Kościele prawosławnym. W czasie
  wielkich uroczystości na Boże Narodzenie i Wielkanoc świątynie są wypełnione,
  choć nie wszyscy, którzy przychodzą, to katolicy, część z nich
  to prawosławni, którzy chcą pomodlić się za swoich krewnych, którzy byli
  katolikami. Na uwagę zasługuje też styl życia religijnego w poszczególnych
  ośrodkach duszpasterskich, który zależy od konkretnego proboszcza
  i kultury religijnej, jaką przywozi z kraju pochodzenia.
  Ważnym wezwaniem, jakie stoi przed Kościołem katolickim w Rosji,
  jest dialog z Cerkwią prawosławną. Dla podjęcia tej problematyki
  utworzono po 2004 r. Grupę Roboczą ds. Rozwiązywania Problemów
  istniejących między Patriarchatem Moskiewskim a strukturami Kościoła
  Rzymskokatolickiego w Rosji. faktem jest, że wszelkie nieporozumienia
  pomiędzy Cerkwią prawosławną a Kościołem rzymskokatolickim nie mogą
  być interpretowane jako przeciąganie na stronę katolicką; strona rosyjska
  wysuwa często zarzut prozelityzmu.
  Mimo istniejących trudności dobrze rozwija się współpraca między
  Kościołem rzymskokatolickim a Cerkwią prawosławną w dziedzinie opieki
  nad dziećmi, chorymi i bezdomnymi. Przykładem jest „Caritas Rosja”,
  która podzielona jest na trzy regiony: centralny, zachodni i północno-zachodni.
  Przy niemal wszystkich akcjach „Caritas” stara się współpracować
  z Kościołem prawosławnym. I tak w regionie jarosławskim prowadzone jest
  wspólnie centrum dla narkomanów. Władze rosyjskie często zwracają się do
  katolickiej „Caritas” o pomoc we wspomnianej kwestii dzieci ulicy, których
  obecnie w Rosji jest 720 tys. Dobrze układa się katolicko-prawosławna
  współpraca na forum moskiewskiej diecezjalnej komisji ds. rodziny.
  Podstawą relacji Kościoła katolickiego z państwem rosyjskim jest Konstytucja
  Federacji Rosyjskiej oraz federalna Ustawa o Wolności Religijnej
  i Organizacjach Religijnych z 1997 r., które potwierdzają zasadę wolności
  religijnej. Jednak – w praktycznym wymiarze – rosyjskie prawodawstwo
  ogranicza działalność tzw. nietradycyjnych wyznań religijnych na terenie
  Rosji, do których należy także Kościół katolicki. Ustawa religijna nie sprzyja
  także rejestracji zakonów. Obecnie w Rosji pracuje 142 zakonników,
  193 braci i 309 zakonnic katolickich. W praktyce zakony jednak funkcjonują;
  do tej pory udało się zarejestrować tylko dwa: jezuitów i franciszkanów
  (działają też: redemptoryści, werbiści, karmelici).
  W 1991 r. rozpoczął działalność w Moskwie instytut Teologiczno-
  Filozoficzny św. Tomasza z Akwinu (5 filii), kształcący świeckich i siostry
  zakonne. Głównym zadaniem kolegium, którego kurs trwa trzy lata, jest
  kształcenie katechetów.
  Z około 260 pracujących w całej Rosji duchownych większość to obcokrajowcy,
  w tym wielu z Polski. Polscy księża są cenieni, gdyż Polakom
  dużo łatwiej nauczyć się języka i mentalnością są bliżsi Rosjanom; mają
  też doświadczenie życia w ateistycznym państwie. Największą obecnie
  trudnością są wizy dla księży obcokrajowców.
  Jak wcześniej wspomniano, bolączką rosyjskich katolików jest brak
  świątyń. Na 426 parafii aż 30% nie ma swoich kościołów. W samej Moskwie,
  gdzie żyje ok. 60 tys. katolików, w każdą niedzielę w kościołach
  moskiewskich: katedrze, kościele św. Ludwika i w kaplicy św. Olgi na
  obrzeżach Moskwy, odprawianych jest 27 mszy; nie do odzyskania jest
  zabrany w 1938 r. kościół Świętych Piotra i Pawła. W Rosji bowiem nie
  ma ustawy o restytucji mienia. Według rosyjskiego prawa świątynie zabrane
  za czasów komunistycznych są własnością państwa, natomiast nowo
  wybudowane świątynie są własnością Kościoła. Obecnie na obrzeżach
  Moskwy powstaje nowa parafia św. Olgi (zakupiono dom kultury, który
  przebudowywany jest na budynek sakralny).
  Kościół katolicki w Rosji od kilkudziesięciu lat prowadzi działalność
  publicystyczną. Ważną rolę odgrywa rosyjski tygodnik katolicki „Swiet Jewangielija”. Redakcja nie może jednak rozprowadzać tygodnika w ogólnie
  dostępnej sieci kiosków (oskarżenie o prozelityzm); pod koniec 1999 r.
  Konferencja Biskupów Katolickich Rosji nadała gazecie status ogólnokrajowy.
  Od 2001 r. wydawany jest dodatek do tego tygodnika „Roma locuta”,
  zawierający rosyjskie tłumaczenia dokumentów papieskich i watykańskich.
  W Moskwie działa (od 1 VIII 1996 r.) katolickie radio „Dar”, a od 1997 r.
  w Sankt Petersburgu – „Radio Maryja”.
  Na Pokrowce, w historycznej kamienicy należącej do znanej moskiewskiej
  rodziny Botkinów od 2004 r. prowadzi działalność katolickie
  centrum kulturalne: Biblioteka Duchowna. O tej samej nazwie działa
  też od 1993 r. wydawnictwo, które do tej pory wydało ponad 600 tytułów
  literatury religijnej w języku rosyjskim.
  Na dalekiej Syberii, w Nowosybirsku działa Katolickie studio Telewizyjne
  „Kana” oraz wydawany jest miesięcznik „Sybirska Gazeta Katolicka”.
  Diecezja św. Józefa w Irkucku, jako największa terytorialnie diecezja świata
  liczy 50 tys. katolików pochodzących z różnych narodowości: Białorusini,
  Ukraińcy, Niemcy, Rosjanie, Buriaci i Polacy (wzrasta liczba chińskich
  katolików, szczególnie w regionie nadgranicznym nad Amurem). Diecezja
  nowosybirska podzielona jest na pięć dekanatów: Irkuck, Władywostok,
  Krasnojarsk, Jakucja i Magadan; pracuje ok. 50 kapłanów i 60 sióstr
  zakonnych. siostry zajmują się dziećmi ulicy, kobietami samotnie wychowującymi
  dzieci i bezdomnymi. Prowadzą też przedszkola i stołówki dla
  ubogich; działalność charytatywną wspiera państwo.

 56. Boydar said

  Do czego można doprowadzić będąc jednym pojebanym skurwysynem – http://wiadomosci.onet.pl/religia/prorok-w-kajdankach/bfh2d

  A teraz pomyślmy, do czego może doprowadzić parę tysięcy pojebanych skurwysynów, mających do wyłącznej dyspozycji policję, wojsko, prokuraturę, sędziów i wszystkie media.

  Albo lepiej nie myślmy … tak dobrze nam przecież to wychodzi, Bracia Polacy.

 57. Siggi said

  Hey- administracja ! Może by w następnej turze „ww” „przyozdobić” tym co na tym filmiku?

 58. Boydar said

  Nie dość że Pana Gajowego wykańczają nam obowiązki, trolle, poczucie odpowiedzialności, opóźnienia przelewów od Szwagra i jeszcze parę innych, to jeszcze i Pan dokłada do pieca, Panie Siggi ? Wstydził by Się Pan ! To nie po chrześcijańsku !!!

 59. Boydar said

  „Homoseksualiści żyją 20 lat krócej? Według ekspertów, Mateusz Dzieduszycki trafił jak kulą w płot. – Orientacja seksualna nie ma wpływu na długość życia, a sama duża aktywność seksualna może to życie tylko przedłużyć – tłumaczy prof. Zbigniew Lew-Starowicz”

  Nie kłam potrójnie podwójna gnido, dobrze wiesz, że tak jest, i homiki też wiedzą ! Znałem w życiu ośmiu pedałów, pięciu już nie żyje. I nie wpadli pod samochód na emeryturze. Wykończyła ich wyłącznie świadomość własnej beznadziei i towarzyszące pedalstwu choroby.

  A w ogóle jak patrzę na ZLS to widzę pedała – impotenta. Porażka !

  za http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lew-Starowicz-orientacja-seksualna-nie-ma-wplywu-na-dlugosc-zycia-aktywnosc-seksualna-juz-tak,wid,16806088,wiadomosc.html?ticaid=1133b7&_ticrsn=3

 60. NyndrO said

  Wprawdzie z 60 lat (i więcej) temu sytuacja była zupełnie inna,ale w tej chwili usa jest państwem identycznym z izraelem.To są państwa zupełnie tożsame.Od jakiegoś czasu w sieci stosowano formę ” usrael” lub nieco bardziej dosadnie,troszkę przesadzając (w innym przypadku byłoby Niebo i usrahell) „usrahell”. Przyszły czasy,że forma usraell nie jest dla mnie żadnym żarcikiem.To jak najbardziej trafne określenie.Niestety ludzie,którzy dawno temu wyemigrowali do U.S.A. znaleźli się dziś w najbardziej cuchnącym miejscu w historii Planety.W usraelu. * http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,USA-ostrzegaja-Rosje-przed-dalsza-interwencja-na-Ukrainie,wid,16806514,wiadomosc.html

 61. Eliza said

  @54
  Drogi Panie Jo, parę zdań o wybaczaniu z dedykacją ode mnie:
  „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.”
  Łk 6, 37
  „Nie wybaczając innemu nie tyle smucisz go, co obrażasz samego siebie.”
  – św. Jan Złotousty
  „Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze? Przebacz.”
  Henri Lacordaire
  „ Ilekroć, trudno nam będzie przebaczyć,
  Pomyślmy, czy byłoby dla nas korzystne, Jeśli wszyscy byliby nieubłagani.”
  Seneka
  i szczególnie mnie bliskie „Kochająca kobieta wybacza wszystko, lecz nie zapomina niczego”.

 62. http://turystyka.wp.pl/title,Warszawa-dawne-budynki-stolicy-w-parku-miniatur,wid,16805958,wiadomosc.html

  „W parku im. J. Sowińskiego na warszawskiej Woli z początkiem lipca zaczął funkcjonować Minipark Miniatur Województwa Mazowieckiego. Jest on unikatowy w skali europejskiej, gdyż prezentuje wyłącznie nieistniejące budowle. Docelowo na terenie amfiteatru ma stanąć 50 precyzyjnie odtworzonych obiektów dawnej Warszawy.”
  ***
  Park Miniatir MAZOWSZA musi zawierać pałac Wladyslawa Hermana w Płocku – obecnie Więzienie – oraz płocki zamek a’MAZON, od którego pochodzi nazwa Mazowsze. Poza tym powinien tam być pałac Bony na Cytadeli oraz bardzo duży w wiekszości zachowany pałac Zygmunta Augusta w Tykocinie. To byłoby może odstępstwem od tematu, ale Podlasie TO MAZOWSZE. Na tej zasadzie powinen tem też być wspaniały zamek Prawdziców w Drohiczynie, którego WIEŻĘ na Górze Zamkowej wysadzili Rosjanie w wojnie północnej.

 63. Griszka said

  Syjonistyczne pacynki, które przejęły Kanadę, już wysyłają pomoc dla wojsk junty.

 64. http://www.wandaluzja.com/?p=p_352&sName=wiatrakowiec

  http://nt.interia.pl/technauka/news-c919-chinski-konkurent-airbusa-a320-i-boeinga-737,nId,1481832#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=36646&iwa_block=technologies.
  ***
  C-919 nie ma mostu skrzydłowego tylko MUFY do Wkładania skrzydeł. Jest to Ulepszenie KITANA czyli mego Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska, który Kanclerz Schroeder podarował ze stoma miliardami dolców Saddama Husajna Pekinowi na pohybel Swissaira, który mógł Zagrozić Lufthansie.

  Znaczy to, że jeśli Kitan – jako SUWEREN Granic Azjatyckich – jest dla kompanii komandosów to C-919 jest dla BATALIONU.

 65. JO said

  ad.59. A pod tymi jeszcze cytatami bez TLUMACZENIA a wyrwanymi z kontekstu, prosze by Pani podpisala – Nauka Jana Pawla Drugiego….

  Poza tym, prosze podac definicje slowa Wybaczyc, bo Wybaczyc, to nie oznacza NIE WYMAGAC a nawet nie zadac….

  Wiele nieporozumienia wlasnie jest z przyczyny braku rozumienia nauki o Wybaczaniu.

  Byc moze ja Mam do Pani niepotrzebnie uwagi a Pani do mnie, a w zasadzie mowimy o tym samym?

 66. revers said

  tak panie Griszka, dynamika wydarzen wymyka sie z pod kontroli wielu lemmingom

  Sytuacja jest juz nie patowa ale matowa, Donieck w okrazeniu przez hunte

  http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/09-08-2014/1220367-strelkov-0/

  a dzisiaj wyladowal w Charkowie usmanski transportowiec C-17, napewno nie z rodznkami dla dzieci z okrazonego przez banderowcow doniecka, ale z nowoczesna technika radarowa.

  Rodzynki dla dzieci jak to wykorzystuje propaganda zachodnia w przypadku blokady Berlina brzmia dekujaco-przykrywkowo.

 67. Boydar said

  Wierzę, że z Donbasem jest Pan Bóg. Na nic radary. Jeśli wytrwają w wierze, zwyciężą. Jeśli wytrwają …

 68. Griszka said

  @64
  Na razie nie zdołali odciąć drogi zaopatrzeniowej z Doniecka do Ługańska. Niedobitki wojsk junty są usuwane z Krasnego Łucza a wzgórze Saur-Mogila nadal jest utrzymywane przez siły samoobrony, chociaż na południowym stoku nadal skoncentrowane są siły wroga.
  Ostatnia szarża wojsk junty była spowodowana uwolnieniem się części sił zamkniętych w południowym kotle. Separatyści mieli za mało sprzętu, aby ich wyeliminować, ale teraz to się zmieni.
  Ja nie upadałbym na duchu. Nawet jeśli separatyści zostaną usunięci z Doniecka to pozostanie im Ługańsk z przyległościami, z którego po upadku Ukrainy i tak można przeprowadzić kontrofensywę. Kilka miesięcy temu zakładałem, że jedynie Ługańsk się wyłamie i w ogóle wtedy nie liczyłem, że w Doniecku zorganizują powstanie.

  PS. Ja też w to wierzę Panie Boydarze. Przynajmniej miejsce katastrofy nie powinno być zajęte przez banderowców i ich izraelskich przyjaciół.

 69. Boydar said

  Zbyt dużą wagę przywiązuje Pan do materialnych dowodów, Panie Grisza. Jeśli ktoś w obronie własnych dzieci i kobiet walczy z wrogiem, to do cywilnych samolotów nie strzela. A powodów dla których należy banderowców po chrześcijańsku zalać niegaszonym wapnem, jest wystarczająco dużo i bez tego jednego.

 70. Boydar said

  … i ich izraelskich przyjaciół oczywiscie też. Umkło mię, a to nieelegancko tak pominąć …

 71. KPP Brzask said

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10629

 72. Griszka said

  http://en.itar-tass.com/russia/744227

  USA zostały znowu przywołane do porządku 🙂

 73. Griszka said

  http://prawica.net/39103

  Nie oglądam polskojęzycznych mendiów, ale to musi być bolesna nauczka dla tych wszystkich, którzy twierdzili, że wspieranie sitwy syjonistyczno-banderowskiej, która dorwała się do koryta po Majdanie leży w polskim interesie. Jak widać ludzie, którzy głosili takie poglądy są zwykłymi szkodnikami, którzy nie mają bladego pojęcia o polskiej gospodarce, albo sprzedawczykami. Za straty poniesione przez rolników powinien z własnej kieszeni płacić ci wszyscy, którzy tę zadymę wspierali.
  Fundacja Kaczyńskiego przejęła nieruchomości o wartości dziesiątków milionów złotych za drobne grosze. Mogliby poratować polskiego rolnika będącego w potrzebie.

 74. http://naszeblogi.pl/48736-niemcy-potrzebuja-rosji-stac-sie-mocarstwem
  ***
  Najważniejszym wydarzeniem II tysiąclecia była fundacja państwa Zkonnego w Prusach, gdyż od tej pory zaczęły się małpie FIGLE na linie Berlin-Moskwa. W XVI wieku dołączyła do tego OPRYCZNA czyli jezuici z haremów sułtańskich. Takim małpim figlem żydogermańskim jest Satelitarna Detekcja Złota Geremek-Merkel.

 75. Siggi said

  @-57,panie Boydar !!! A czy ja -konkretnie z tego- cos zle zrobiłem?To bardzom przepraszam,ale ja chcem Was odciagnac od wpieprzania tych wieprzow ze wszystkiem co tam było widać w srodku.To dla Waszego zdrowia ,szczęścia ,pomyslnosci i proszę w związku z tem o DYPLOM mnie za to,nawet Gajowy niech podpisze. O!

 76. Boydar said

  Moja Baba wygoniła mnie na dwór z tym rzyganiem, Panie Siggi. Ja tego Panu nie daruję …

 77. Miet said

  Re.71.
  Panie Griszka, ja oglądam codziennie Wiadomości TVP poprzez Internet – nie potrzeba być Sherlokiem Holmesem aby bez trudu rozpoznać kiedy media łżą a kiedy mówią prawdę. Czasami odstawiają niezłą komedię pokazując zachowania „puppets” zarządzających Polską.
  Gdy Putin zablokował dostawy warzyw i owoców z Polski, puppets z Komorowskim na czele, jak na komendę zaczęły sobie urządzać pośmiewisko i błazenadę, objadając się pokazowo przed kamerami jabłkami. Dla puppets było oczywistym, że natychmiast po sankcji Putina UE pośpieszy z odszkodowaniami dla polskich sadowników – no bo przecież nie może być inaczej.
  Wczoraj ta błazenada już ustała bo okazało się, że kontra-sankcje Putina rozszerzyły się na całą UE. Teraz już chyba jest pewne, że strumień euro do Polski nie popłynie, bo będzie wg. zasady – ratuj własną d.pę a nie czyjąś.

 78. Boydar said

  Jeżeli wartość 403826 to jest za brzydka, to ja się ewentualnie przychylam 🙂

 79. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest obuszony sze jest taka ksiaszka o strategia u nasza rasa.

  The Jewish Strategy (2002) – oliver.pdf

  Click to access oliver.pdf

 80. Miet said

  Czymś się musiałem systemowi narazić, bo mój wpis „przepadł” – kiedyś to byłem informowany, że wpis czeka na moderację – teraz nawet tego nie ma.
  Już kiedyś tak miałem i wpis ukazał się po pewnym czasie – teraz już czekam chyba z godzinę i nic…:-)))

 81. Boydar said

  Bośmy przegrzali serwer, Panie Miet, on już od paru dni bańki nosem puszcza 🙂

 82. NyndrO said

  Ad 77.* Panie Miet,a cóż to godzina?! Rychu czeka już kilka miesięcy! Gajówka może być zarówno salą lekcyjną,jak i salą treningową.Teraz Pan ćwiczy cierpliwość.Ćwiczymy! …pięć tysięcy sześćset,pięć tysięcy sześćset jeden,pięć tysięcy sześćset dwa… * https://www.youtube.com/watch?v=yCL-TtBNFa8

 83. NyndrO said

  C.D. 80.* Od czasu erekcji jewromajdanu Gajówka częściej bywa również miejscem pracy szpiegów z krainy deszczowców. *

 84. Boydar said

  No to jak się sypie, to niech się wysypie. Będzie pretekst żeby Szwagier kupił nowy –

  http://gazetawarszawska.com/index.php/9-uncategorised/74-lachy-pomoga-putinowi-ale-tylko-w-chrystusie

  /fatalnie się otwiera, ale potem już jest o’k/

 85. Griszka said

  @79
  Nie do końca OK, bo wkradły się tam bzdury o rzekomym porwaniu Striełkowa.

 86. czytelnyczytelnik said

  Prosiłbym Was szanowni bywalcy gajówki o wytłumaczenie kwestii separatystów rosyjskich?Tak mocno wspierani na gajówce,a tu info o antifie w ich szeregach oraz komunistach hiszpańskich.Gubię się trochę,a chciałbym wyważyć środek opinii.Dziękuję za góry.
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6623-hiszpanscy-komunisci-wsparli-prorosyjskich-separatystow-na-ukrainie

 87. Boydar said

  Widziałem, layout mają jeszcze w proszku, nie wiadomo skąd się to wzięło. Prawdopodobnie to śmieci po tej rozpierdusze co się porobiła. Zanim posprzątają, trochę zejdzie. Ten artykuł (z podanego linku) jest kompletny i podpisany. Ciekawe, że datowany na marzec, gdzie leżał tyle czasu ?

 88. czytelnyczytelnik said

  http://pl.tinypic.com/r/35hl5wm/8

 89. Zerohero said

  @81, czytelnyczytelnik

  Być może popierają bo powstanie ma charakter ludowy. Niech Pan ocenia tak jak z Palestyną. Co z tego, że Palestyńczyków broni np. jakiś lewak? Liczą się fakty.

  Poza tym doradzam ostrożność, bo już było info o batalionie z Izraela, który miał walczyć po stronie separatystów. Info okazało się humbugiem.

  Proszę spojrzeć na źródła tekstu Bodakowskiego: za: Nacjonalista.pl, TVN24.pl. TVN – bez komentarza, nacjonalista.pl – od początku jawnie popierali banderowców.

  Zwracam uwagę na fragment: Po separatystach, zniszczymy Unię”, po stronie ukraińskiej walczy międzynarodowy, odwołujący się do narodowego socjalizmu ale odcinający się do hitleryzmu, 250-osobowy batalion Azow.

  Organizowani przez Zachód (USA+UE), wspierani przez Zachód, finansowani przez Zachód po separatystach zniszczą Unię? Człowieku, przeciez to są teksty kierowane do zupełnych ćwierćinteligentów. JAK ci troglodyci mają zniszczyć Unię skoro sami są sterowani przez „międzynarodowych”? Jak mają przejść od zabijania okrążonych powstańców z ich rodzinami, do zniszczenia Imperium o nazwie Unia Europejska? Pokonają NATO w boju? Czy napiszą ogniste komentarze w Internecie?

  70 lat temu banderowcy też mieli „strategię”, że po Polakach rozwalą ZSRR. I co? jajco. Batalion Azow to ludzkie śmiecie. Na Bliskim Wschodzie ma Pan ich odpowiednik w posatci proizraelskich islamistów. To jest ten sam schemat.

 90. Tralala said

  Kim sa kaplani, ktorych tu widzimy? Poza bp Schnaiderem i ks. Kneblewskim nie znam zadnego.
  http://www.pch24.pl/tv,msza-pontyfikalna-j-e–ks–biskupa-atanazego-schneidera-,24603

 91. Marek said

  Amerykańska ambasador w ONZ Samantha Power oznajmiła w Radzie Bezpieczeństwa, że pogarszająca się sytuacja humanitarna na wschodzie Ukrainy wymaga działania, lecz „nie ze strony tych, którzy się przyczynili do jej powstania”. – Wszelka dalsza jednostronna interwencja Rosji na terenie Ukrainy, w tym pod pozorem dostarczenia pomocy humanitarnej, byłaby całkowicie nie do przyjęcia i głęboko niepokojąca, i byłaby uważana za inwazję na Ukrainę – ostrzegła Power.

  ===========

  Brak słów na te qurwiszony yeb…

 92. revers said

  ad1
  teraz barkuje wody dla ok. pol miliona cywilow w Doniecku, specjalnie zniszczono doplyw pradu do stacji filtrow i pomp, wszelkie proby rozmow o zawieszeniu broni w sprawie naprawy stacji sa torpedowane przez junte i protoszenko.

  http://ria.ru/world/20140809/1019431275.html

  tak robi sie wojne, w zasadzie przez nkwdowsko-gestapowski psychoterror, nacisk na ludnosc cywilna, czy dawny pomur na ukrainie, to te same zydoubeckie sily bezpieczenstwa, oraz przez propagande by wszelkie mordy, wybuch epidemi. efekt nie zadowolenia przerzucic ludnosci cywilnej przerzucic na obroncow.

  Gen.Skrzypczak o zagrozeniach mniej lotnie i gramotnie

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/814330,skrzypczak-retoryka-straszenia-spoleczenstwa-jest-nie-na-miejscu.html

  lub wojna

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/08/09/ukraina-wojna-domowa-9-08-2014r/

 93. Siggi said

  Dzis-9 sierpnia mija 15 rocznica powierzenia Wladimirowi Putinowi p.o.(pelniacy obowiązki) przewodniczącego(pierwszego ministra) Rady Ministrow Federacji Rosyjskiej.Przez te 15 lat byliśmy świadkami jak wielkich wyzwan podjal się ten Rosjanin,patriota swojego kraju,bez reszty oddany sprawie odbudowy znaczenia i pozycji Federacji Rosyjskiej w swiecie.Do niego naleza sukcesy w tym dziele i dlatego nie mogą go strawić na Zachodzie.Roli jakiej się podjal,to mu nie można zazdroscic i tylko podziwiać jak sobie z tym doskonale radzi. A ilez to wylano pomyj,swinstw;…a ze kagiebowiec,a ze nachapal się,czy zlosliwe uwagi natury etyczno-moralnej itd.Pokazal wysoka klase działacza państwowego najwyższej proby.Gdzie bywa,procz tzw.Zachodu jest podejmowany z najwyższymi honorami,cieplo,serdecznie po przyjacielsku chocby ostatnia podróż do Ameryki Lacinskiej. Dwa razy skladal wizyte w Polsce demonstrujac soba wysoka kulture osobista,klase a w jego wystapieniach nie znajdziemy niestosownych slow ,zwrotow pod adresem Polski.Zyczmy Wladimirowi Wladimirowiczowi wielu sil,wytrwalosci,dobrego zdrowa,pomyslnosci.
  Boze !!! Chron Rosje i Jej Prezydenta !!!

 94. Miet said

  Ładnie napisane Panie Siggi – dołączam się do tych życzeń.

 95. Boydar said

  Boże, chroń Rosję. Kraj naszych braci. I każdego prezydenta który prowadzić Ją będzie do Ciebie. I nas też.

 96. 7 ii 2014:
  Ja mam prawo uważać za Pierwsze dzieło architektury KONSTRUKTYWISTYCZNEJ farę wrocławską. Rozgromienie Buzyrysa i jego syna przez Asklepiosa ze Lwowa zagroziło Wrocławiowi, który fortyfikowano pośpiesznie wg systemu FARNEGO, co polegało na urządzeniu stanowiska Dowodzenia na wieży WIDOKOWEJ czyli Farnej. To było początkiem WOJNY BOGÓW.
  Asklepios był formalnie sojusznikiem Krokowa-Pragi, która broniła metalurgii brdneńskiej przed metalurgią sudecką i kielecką, toteż tak jak Wrocław budował fary meklemburskie jako Drogę Wojenną do Morza Północnego i Zatoki Biskajskiej tak Praga budowała fary południowoniemieckie dla ZABEZPIECZENIA dystrybucji żelaza brdeńskiego.
  Wojnę Bogów załatwiono dyplomatycznie skojarzeniem małżeństwa syna Innachosa z Wrocławia Foroneusza z Pragą z Krokowa, choć ten miał buzie jak hipopotam. Wobec tego Asklepios wycofał się za Wisłę i Dunajec, gdzie podjął budowę metalurgii Powiślańskiej na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, budując w tym celu Wspaniały Toruń. Ponieważ metalurgia sudecka i kielecka były NIEKONKURENCYJNE wobec Powiślańskiej to Posejdonidzi musieli budować metalurgię Kaszubską na szwedzkiej rudzie i cieszyńskim węglu, co wymagało kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz. Jest tu pytanie, DLACZEGO nie ma Wspaniałej Bydgoszczy, skoro Bydgoszcz była takim węzłem wodnym w Polsce jak Berlin w Niemczech? na co odpowiedziałem w artykule: http://www.wandaluzja.com/?p=p_199&sName=krzyzacka-bydgoszcz//.
  II faza architektury KONSTRUKTYWISTYCZNEJ to Waleska Złotowłosa. Doskonale to widać na Wawelu, gdzie najpierw budowano mauzoleum Gereona w postaci Katedry Gereona, którą to budowę Waleska Przerwała odsyłając warsztat do Kamienia Pomorskiego, i zbudowała ojcu katedrę OBECNĄ z Krypta Grobów Królewskich, co potem Powtórzyła na mauzoleum dla siebie w katedrze wrocławskiej, czemu przyglądał się z uwagą Bundestag.
  Prometeomachia i Wojna Bogów były w XLVIII-XLVII w., gdy Waleska żyła w w. XXXIV. O ile fara wrocławska to system PRZEDPRYPOROWY to architektura Waleski ma przypory ROMAŃSKIE, które w kościele Marii Magdaleny zostały wymienione na Gotyckie.
  W farze ryskiej też mamy system Przedprzyporowy, czyli że miasto zaczął budować Zelnik wg porządku ROMAŃSKIEGO, ale farę zbudowano Konstruktywistycznie, w opozycji do soboru sofijskiego w Nowogrodzie Wlk, który zbudował Apis z Wrocławia – najmłodszy syn Pragi i Foroneusza – wg sekwencji: katedra Wenecka, kościół Apostołów w Konstantynopolu http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=2130// i sobór Sofijski w Kijowie. To daje do myślenia, że farę ryską budował Bazylios PRZED budową Wspaniałego Szczecina.
  Na Śląsku mamy Powrót Romanizmu CEGLANEGO Waleski Złotowłosej – we Wrocławiu, Lubiążu, Henrykowie czy Nysie – która Kochała Śląsk, gdyż jej KATEDRY poza Śląskiem znane są tylko z Krakowa i Kamienia Pomorskiego.

 97. Siggi said

  „Modlitwa” francuskiego poety średniowiecza Francois Villon(1431-1463)najmocniej brzmi w wykonaniu Bulata Okudzawy.W Polsce już w latach 60-tych upowszechnil przez charakterystyczne spiewanie Gustaw Lutkiewicz a potem piosenkarka Aneta Lastik.Silna wymowa slów.

 98. Griszka said

  @84
  Batalion Azow to są ludzie Kołomojskiego, członkowie Prawego Sektora. Ci bandyci otwarcie popierają postawę Izraela wobec mieszkańców Gazy.

 99. robertgrunholz said

  Zachęcam do czytania

  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/08/10/wojna-na-kolejnym-froncie/

 100. Boydar said

  @ Pan Robert

  Temat na czasie ?

  http://www.xn--myl24-vcb.pl/spoleczenstwo/1786-o-godnosc-kobiety-i-dume-mezczyzny.html (z 4 sierpnia 2014)

  Zawsze na czasie, wiem. Coraz bardziej rasowe te Pańskie teksty.

 101. robertgrunholz said

  Ad.93

  Nie czytałem, ale dziękuję za link. Wygląda mi to na krótki, acz treściwy felieton. Temat, rzekłbym, uniwersalny.

 102. robertgrunholz said

  Tak w ogóle to gdzie jest Pan Fran SA?

 103. Griszka said

  Nie ma Pana Fran SA od dłuższego czasu.

 104. podczaszy said

  Donieck kolejny raz jest oblegany, jednak tym razem władze republiki chcą oszczędzić krwi cywili, ktorzy ponoszą największe ofiary. Premier Zacharczenko zaproponował zawieszenie broni.

  Ochotnicze bataliony Kijów 1 i Kijów 2 złożone głównie z ultranacjonalistycznych bojowników ukraińskich uzyl palek, broni palnej i koktajli Mołotowa przeciw niezadowolonym z poczynań nowej elity rządzącej majdanowiczom

  79 brygady przekazała siłom swój sprzęt, w zamian za mozliwosc ewakuacji na terytorium Federacji Rosyjskiej. Oddano: wyrzutnie rakiet, systemy artyleryjskie, systemy przeciwlotnicze ” Osa ” oraz kilkanaście pojazdów opancerzonych. W ręce Noworosjan przekazano również proukrainskich najemników z zachodu, którzy wcześniej próbowali zniszczyć sztab polowy brygady

  Batalion Ajdar prawdopodobnie zostal zlikwidowany. Wedlug doniesień oficerów znecali sie oni nad miejscową ludnością. Co ciekawe Sierhij Melnyczuk, dowódca batalionu potwierdza informacje, jakoby chciano siesię ich pozbyć, ale juz Andrij Łysenko , rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony twierdzi, że nie mogło mieć to miejsca.

  https://www.facebook.com/PolskaiNoworosja

 105. Nie zgodziłem się na pisanie pracy doktorskiej o PŁOCKU, gdyż tam rządzi PETROCHEMIA, więc najpierw próbowaliby mnie przekupić apotem zepchnęli ze skarpy. Takiego jednak OSRANIA Płocka przez Petrochemię i masonów przewidzieć nie mogłem. Ponieważ nikt nie raczył odpowiedzieć mi na post: Krzysztof Kowalski, OKRĘT ZATONĄŁ BEZ WALKI – Płetwonurkowie badają w Tamizie wrak angielskiego żaglowca z XVII w., zakonserwowany w mule; Rzeczpospolita, 08 VII 2014, s. A14: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=5863&sid=8267c2e080f962be40243601a52936f6#5863 – str. 194// to proszę masonów na odpowiedzenie mi, czy Wielki Pożar Londynu był faktycznie wywołany przez piekarza, czy też był realizacją prośby admirała holenderskiego o SPALENIE LONDYNU?
  Jest to dla mnie ważne, gdyż do kilkunastu lat PROTESTUJĘ budowę błazeńskiego Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, którym chcą nas uraczyć Anglicy jako Zapłatą za Wybryki. Festiwal Szekspirowski w Polsce musi być w Płocku, który był miejscem akcji 2 najważniejszych sztuk Szekspira: Hamleta i Opowieści Zimowej – i właśnie dlatego masoni z Petrochemią OSRALI PŁOCK, że nikt tam nie przyjedzie.
  Gdy kapelan Księży Patriotów Karol Wojtyła POZWOLIŁ uwięzić ich to szydzono z niego jako proroka Krakowskiego Wyznania Wiary: I WSTANĄ Z GROBÓW OSRANI. Awans Wojtyły na kapelana Księży Patriotów był skutkiem przewiezienia przez niego z Tyńca do Watykanu mikrofilmów zdobytych przez Pitra Jaroszewicza najważniejszych dokumentów Hitlera, dzięki czemu został też komisarzem wywiezionego do Zurychu Złota Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Proszę więc Anglików o danie spokoju Teatrowi Szekspirowskiemu w Gdańsku i fekaliomachicznym zamacham na Płock. 10 lat temu protestowałem odbudowę BŁAZEŃSKIEGO Zamku Przemysława w Poznaniu za bony PODATKOWE, który był Skarbcem Henryka I z Wrocławia, zagarniętym w wojnie rekuperacyjnej przez książąt krajeńskich. Niemcy stawali bowiem na głowie, żeby o tej wojnie nikt nie wiedział. Kaczyńscy zlikwidowali wprawdzie te bony, ale nie podziękowali mi, toteż nie wiem, czy było to skutkiem UBEZWŁASNOWOLNIENIA Urszuli Sipińskiej???

 106. Siggi said

  Nazista z „Azova” – maz Tatiany Czernowol zabity pod Ilowanskiem.
  W walce z ruchem oporu pod Ilownskiem zginal maz”glownego bojownika z korupcja na Ukrainie Tatiany Czerhowol,informuje Voenkor.info.
  Jak podaje w swoim Facebooku doradca szefa MSW A.Geraszczenko,maz „pełnomocnika rządu Ukrainy do spraw antykorupcyjnej polityki”T.Czernowol banderowiec Nikolaj Beregawoj poszedł jako ochotnik do represyjnego batalionu Azov i był zabity kilka godzin temu.

  No i jednej kanalii mniej,a ona se znajdzie następnego przydupasa,bo ma srodki.

  Нацист из „Азова” – муж Черновол убит под Иловайском

  10.08.2014 – 14:26

  В бою с ополченцами под Иловайском ликвидирован муж „главного борца с коррупцией в Украине” Татьяны Чорновол, сообщает Voenkor.info.

  Как написал в своем «Facebook» советник главы МВД Антон Геращенко, муж „уполномоченной правительства Украины по вопросам антикоррупционной политики” Т. Черновол бандеровец Николай Береговой пошел добровольцем в карательный батальон „Азов” и был убит несколько часов назад.

 107. http://niezalezna.pl/58201-sa-jakies-granice-bezczelnosci-zabralem-darmowe-leki-emerytom-chwali-sie-senator-po
  ***
  Lepszy od Tuska, który WYGENEROWAŁ pieniądze z zegarków Stalina

 108. Amadeus said

  Nie wiem czy ktoś to dawała ale…

  i

 109. http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/linia-wisly,69196#commentReplyForm-main

  Granica NUKLEARNA na Wiśle jest najlpszą formułą granicy żydowsko-niemieckiej,
  sformułowanej przez nałożnika Hitlera Bronisława Geremka: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Dlatego Geremek nie chciał dać Anglikom i Amerykanom Złota Włastów z twierdzy Modlin (Wojny Palatynów), że dałi go dopiero Merkel z Tuskiem po zamordowaniu Geremka.
  PANIE, ŚWIEĆ NAD DUSZĄ ŚWIĘTEGO BRONISŁAWA.

 110. Guła said

  „A przecież mogło być tak, Anno Domini 1944: do Warszawy przybywa doktor Joseph Goebbels. Na wielkim wiecu mieszkańców dystryktu Warschau w Generalnym Gubernatorstwie, zwołanego na Adolf Hitler Platz, krzyczy: czy chcecie wojny totalnej?”

  http://wpolityce.pl/polityka/163264-krytycy-powstania-motywowani-jak-hitlerowcy-przypominamy-felieton-sp-macieja-rybinskiego-napisany-w-60-rocznice-wybuchu-pw

 111. podczaszy said

  07.08.2014 Na Morze Czarne wpłynął dziś amerykański krążownik rakietowy Vella Gulf – czytamy w komunikacie prasowym Marynarki Wojennej USA. W oświadczeniu podkreślono, że celem wprowadzenia tego krążownika w zamknięty akwen Morza Czarnego jest „zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności w regionie”. Zgodnie z konwencją z Montreux, okręty wojskowe państw nie należących do regionu Czarnomorza mogą przebywać w nim nie więcej niż 21 dni. Wcześniej w tym roku konwencja ta została już naruszona przez amerykańską fregatę USS Taylor, która przekroczyła limit o 11 dni

  Liczba uchodźców z Ukrainy, przebywających w punktach tymczasowego pobytu w Rosji w ciągu 24 godzin wzrosła o prawie dwa tysiące osób i osiągnęła 48 tys. – poinformował międzyresortowy sztab operacyjny. Według jego danych, do przyjęcia uchodźców zostały zorganizowane 643 takie punkty, w których pracują psycholodzy i lekarze. Ludzie są zaopatrzeni w wodę pitną, żywność i leki. Do wewnętrznych regionów kraju różnymi rodzajami transportu przewieziono już 27,79 tys. uchodźców.
  Za: http://jeznach.neon24.pl/post/111780,czwartek-7-08-2014

  Ukraina – Babaj mówi, że Amerykanie włażą, i złapano najemnika-Murzyna. Ochotnicy pospolitego ruszenia z Kramatorska wzięli do niewoli czarnoskórego, amerykańskiego najemnika. O tym fakcie powiadomiono w sieciach społecznościowych w opublikowanym wywiadzie video z kubańskim kozakiem Alieksandrem Możajewem, bardziej znanym jako Babaj. Wedlug niego w konflikcie zbrojnym na południo-wschodzie Ukrainy biorą udział Amerykanie. W przeddzień samoobronie udało się uzyskać dowody na obecność obywateli USA w Donbassie. Żołnierze wzięli do niewoli Afro-amerykanina. „Murzyna schwytaliśmy”-oświadczył Babaj. „Obama, schwytaliśmy twojego współskórcę”. Zwracając się do amerykańskiego prezydenta kubański kozak wezwał go do zabrania wojska z Ukrainy, zagroziwszy inwazją kozaków na USA. „Kiedy my wejdziemy do Kijowa, daj Bóg, i ty jeszcze wojsk nie wycofasz to my zbierzemy kozacką armię i przyjdziemy do ciebie w gości i cały wasz żydomasoński matecznik rozpieprzymy”-obiecał Babaj. Zdementował także plotki o swoim ranieniu, plotki, które rozpowszechniały kijowskie media. Jak twierdzi kozak, tę „kaczkę” wypuszczono po to żeby zdemoralizować opór Donbassu i podnieść na duchu ukraińską armię, która według słów samego Babaja, bardzo się go obawia. Wcześniej Możajew powiedział, że jego oddział kozacki do zadań specjalnych nie ma związku z GRU i z Armią Rosyjską. Do Kramatorska Babaj przyjechał z Biełorieczienska. Teraz on i jego kozacy strzegą stanowisk blokujących i chodzi na rozpoznanie obserwując ruchy wojsk kijowskich.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/babaj-2014-05

  Jak widać to Ukrainę po cichu się dozbraja. Na polskiej granicy zatrzymano ludzi, próbujących przemycić kamizelki kuloodporne i hełmy z kevlaru z Czech. Do tej pory przemycono kilka tysięcy sprzętu.

  https://www.facebook.com/PolskaiNoworosja

  Wiadomość od Strielkowa 01/08/14 21:11 (Donieck) 20:11 (Warszawa)

  U nas tragedia. Dzisiaj wymienialiśmy dwóch naszych jeńców za dwóch ich „desantowców”. „Desantowcy” do swoich poszli na swoich nogach. Naszych wyrzucili jak worki: wszystkie kości złamane, wszystko co w środku pobite, prawdopodobieństwo że będą żyli – prawie zero. Potwory! Jakie potwory! Przecież to nie „nacgwardia”, to „Dniepropietrowski desant”. Będziemy pamiętali. Dałem rozkaz nie brać do niewoli ani jednego oficera 25’ej [brygady desantowej- red]. NIGDY!

  https://www.facebook.com/donetskrepub

  Noworosja: Ukraińcy bombardują swoich

  Wczoraj ukraińskie lotnictwo zbombardowało pozycje resztek podległej Kijowowi 79. brygady powietrznodesantowej zamkniętej w kotle przy granicy z Rosją. Świadkowi relacjonują, że bombardowania dokonały ukraińskie samoloty Su-24. Według sił samoobrony Noworosji atak miał być karą za ucieczki żołnierzy na terytorium Rosji.

  na podst. novorossinform.org

  http://xportal.pl/?p=15695

  Polska sprzedaje juncie kijowskiej stare czołgi sowieckie
  Wczoraj, 3 lipca, Igor Striełkow poinformował, że według jego danych, władze Ukrainy kupują w Polsce i na Węgrzech samoloty, pojazdy pancerne i inną broń produkcji radzieckiej. Wcześniej o podobnych faktach pisali również niektórzy dziennikarze ukraińscy.

  http://rusvesna.su/
  http://rusvesna.su/english
  http://rusvesna.su/german
  http://rusvesna.su/french
  Tł. Janusz Sielicki
  Za: http://3rm.info/48571-oborotistoe-nato-ili-kak-evropa-greet-ruki-na-krovavoy-voyne-na-ukraine.html

  https://www.facebook.com/Russianball
  https://www.facebook.com/FreeCrimeaBall

  Żyd judaista Wildstein redaktor pisma „katolickiego” Fronda i „prawicowej” ŻydoGazety Polskiej na froncie walki o nazistowski i banderowski reżim kijowski:

  Podczas wczorajszej antywojennej demonstracji pod ambasadą ukraińską w Warszawie do grupy prostestujących podeszła grupa prominentnych fanów tzw. Majdanu ze środowiska „Gazety Polskiej”. Grupkę prowadził Dawid Wildstein aczkolwiek w roli „pitbulla” wystąpił tradycyjnie nadpobudliwy Jacek Łęski.

  https://www.facebook.com/USA.imperium.zla
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1726%3Adefensywa-gazpol-a-wildstein-pijany-cki-z-mandatem

 112. Siggi said

  99.
  Siggi powiedział/a
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2014-08-10 (niedziela) @ 14:12:28
  Nazista z „Azova” – maz Tatiany Czernowol zabity pod Ilowanskiem.
  W walce z ruchem oporu pod Ilownskiem zginal maz”glownego bojownika z korupcja na Ukrainie Tatiany Czerhowol,informuje Voenkor.info.
  Jak podaje w swoim Facebooku doradca szefa MSW A.Geraszczenko,maz „pełnomocnika rządu Ukrainy do spraw antykorupcyjnej polityki”T.Czernowol banderowiec Nikolaj Beregawoj poszedł jako ochotnik do represyjnego batalionu Azov i był zabity kilka godzin temu.

  No i jednej kanalii mniej,a ona se znajdzie następnego przydupasa,bo ma srodki.

  Нацист из „Азова” – муж Черновол убит под Иловайском

  10.08.2014 – 14:26

  В бою с ополченцами под Иловайском ликвидирован муж „главного борца с коррупцией в Украине” Татьяны Чорновол, сообщает Voenkor.info.

  Как написал в своем «Facebook» советник главы МВД Антон Геращенко, муж „уполномоченной правительства Украины по вопросам антикоррупционной политики” Т. Черновол бандеровец Николай Береговой пошел добровольцем в карательный батальон „Азов” и был убит несколько часов назад.

 113. Siggi said

  Nikolaj Bieregawoj zginal na południowym wschodzie.
  No i ta info jest pod modernizacja. Rece opadają.

 114. Keri said

  Witam ! To mój pierwszy komentarz tutaj, choć nie ukrywam, że bloga podczytuję od dawna i uważam, że jest naprawdę świetny i rzetelnie prowadzony. Zamieszczam popularny ostatnio na yt film : https://www.youtube.com/watch?v=jITsQZDdmcs
  To jest wręcz kpina jakich ludzi zaprasza się teraz do tv…

 115. podczaszy said

  NIE DLA GMO, TAK DLA DOBREJ ŻYWNOŚCI

  List otwarty do Prezydenta, Premiera, Rządu, Posłów i Senatorów RP oraz Europarlamentarzystów

  WZYWAMY Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, Posłów i Senatorów oraz Europarlamentarzystów do uszanowania głosu większości swoich wyborców poprzez wstrzymanie importu i sprzedaży żywności i pasz z GMO oraz natychmiastowe wprowadzenie bezwzględnego, ustawowego zakazu rejestracji odmian, obrotu i upraw genetycznie modyfikowanych nasion i roślin w Polsce.

  Żądamy wprowadzenia DZIESIĘCIOLETNIEGO MORATORIUM na wszelkie genetycznie zmodyfikowane uprawy w otwartym środowisku w całej Unii Europejskiej oraz na import i sprzedaż żywności i pasz z GMO. Okres ten należy przeznaczyć na dokonanie gruntownych badań laboratoryjnych w celu wykazania całkowitego bezpieczeństwa GMO. W przypadku nieuzyskania stanu całkowitej pewności naukowej, co do bezpieczeństwa GMO w pierwszych pięciu latach moratorium, drugą jego część należy wykorzystać do usunięcia skażenia biologicznego spowodowanego przez organizmy transgeniczne wcześniej uwolnione do środowiska, a moratorium przedłużyć na czas nieokreślony.

  Jednocześnie domagamy się, aby fundusze społeczne przeznaczano na badania i dalszy rozwój tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa, które jest gwarantem zachowania bioróżnorodności, utrzymywania urodzajności ziemi, dobrego stanu zwierząt oraz zdrowia obywateli.

  ! Domagamy się dostosowania przepisów sanitarnych do skali produkcji tak, aby były one korzystne dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych i dla konsumentów, którzy poszukują dobrej jakości żywności.
  ! Domagam się zalegalizowania sprzedaży bezpośredniej przez rolników zarówno nieprzetworzonych, jak i przetworzonych produktów żywnościowych, jak to ma miejsce w innych krajach Unii Europejskiej.

  http://www.petycjeonline.com/nie_dla_gmo_tak_dla_dobrej_ywnoci
  http://www.polska-wolna-od-gmo.org/
  http://genetyczneoszustwo.pl/protest-przeciwko-nowej-ustawie-o-organizmach-genetycznie-zmodyfikowanych/

  Od czerwca w Sejmie RP trwają prace (w trybie przyspieszonym!) nad zatwierdzeniem projektu zmian do ustawy o GMO przedłożonego przez Rząd RP BEZ KOSNULTACJI SPOŁECZNYCH(!).
  Obecna nowelizacja ustawy o GMO to szczyt hipokryzji rządzącej oligarchii PO-PSL, która pod pozorem dostosowania prawa do wymogów Unii Europejskiej realizuje program niszczenia polskiego rolnictwa i zdrowia Polaków przez ponadnarodowe korporacje biotechnologiczne.

  http://www.icppc.pl/antygmo/
  http://eko-cel.pl
  http://siejemyprzyszlosc.info/

 116. Premizlaus said

  http://www.gloria.tv/media/2kKBu7HPDK5

  Żydostwo chce na dobre nas skłócić z Rosjanami i wpędzić w jarzmo wojny.
  Czy na to będzie mobilizacja powszechna?

 117. janko said

  oto jeden z przedstawicieli banderowskiego batalionu Azow, były pensjonariusz szpitala psychiatrycznego we Lwowie

 118. revers said

  ad111

  partyzantka charkowska rozbila konwoj wojskowy, w jednym z samochodow ciazarowych znaleziono
  wyrzutnie rakietowe przeciw pancerne FGM-148 Javelin, ktore dzien wczesniej dowiozl transportowciec C 17

  http://antimaydan.info/2014/08/partizany_harkovskoj_oblasti_razgromili_vrajeskuu_avtokolonnu_i_zahvatili_132045.html

  Tak ze kto kogo zbroi na potege? i zwraca uwage drugiej stronie zeby tego nie robila pod grozbami sankcji ktore i tak nadeszly z innego powodu.

  inne rozwalki

  http://politikus.ru/events/26576-ukraina-yuzhnyy-razgrom.html

  jak sie robi biznes gazowo-militarny na ukrainie

  https://wikispooks.com/wiki/Document:Stench_of_Corruption

  na wzgorzach Golan

  http://shar.es/LZWgt

 119. revers said

  Pucz woskowy w Bagdadzie, silly specjalne premiera Maliki nie moga powstrzymac rebeliantow

  http://www.news.com.au/world/troops-surround-baghdad-green-zone-as-embattled-prime-minister-maliki-appears-to-cling-to-power/story-fndir2ev-1227020033404

 120. NyndrO said

  Wielokrotnie miałem okazję obserwować zasadę,że w obliczu sytuacji ewidentnej,kiedy stajemy przed czymś nieuniknionym logika i właściwie swoboda myślenia (jeśli potrafi się utrzymać umysł w miarę spokojny,czyli ta zasada nie dotyczy panikarzy oraz ludzi z rzekomym ADHD) wspaniale bierze górę nad pierdołami.I pan Fidel ewidentnie jest bliziutko śmierci.I zgodnie z logiką nie traci czasu na pierdoły.I myślę,że taki stan przed śmiercią,kiedy człowiek wystarczająco inteligentny i zdrów na umyśle do końca,może być czasem niespotykanej wcześniej wolności. 🙂 http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fidel-castro-wydal-manifest-o-palestynskim-holokauscie-w-strefie-gazy/ypt57

 121. Zbyszko said

  Bardzo polecam list pisarza w sprawie Ukrainy do prezydenta Komorowskiego:
  http://si.neon24.pl/post/111858,list-stanislawa-srokowskiego-do-prezydenta-rp

 122. Boydar said

  Panie Gajowy, postuluję carte blanche dla Pana Siggi.

 123. JO said

  AD.121. Po co, do kogo, do jakiego prezydenta????

 124. Nemo said

  Niektórzy z Gajówkowiczów zapewne kojarzą tego probanderowskiego, łysego prostaka, który w czasie demonstracji w Dniu Zwycięstwa zorganizowanej przez polskich narodowców po ambasadą Rosji, wyzywał jej uczestników od „ruskich pachołków”. Cóż- chciało by się rzec: nosił wilk razy kilka…

  „Nasz krewki gieroj miał jednak pecha bo o ile polska policja wyjatkowo wyczulona na antysemityzm ręki na brodatego nie podnosła, to porządku jakoś pilnować musi. Został więc obciążony mandatem w wysokości 500 zł. i w związku z tym spędził chwilkę w policyjnym radiowozie aby nieco ochłonąć. Obaj panowie niestety dopuszczali się rękoczynów wobec protestujących.”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1726:defensywa-gazpol-a-wildstein-pijany-ski-z-mandatem

 125. podczaszy said

  Wtedy socjaliści zamieniają się w satanistów, albo sprzedawców bezpośrednich wciskających nie swój towar. Ci pierwsi to gazownia, a w tych drugich właśnie obraca się partia, której wszyscy kibicujemy, czyli Prawo i sprawiedliwość. Po czym ja to poznaję? Po obecności Ziobry, Kurskiego i Gowina, a dodatkowo jeszcze po tym co widziałem w nagraniu z lokalu „Konspira” we Wrocławiu gdzie występował Grzegorz Braun.

  Jak widzimy więzienie wyszło Grzegorzowi Braunowi na dobre, bo jest jeszcze bardziej dynamiczny niż był przed aresztowaniem i gada jak nigdy. Jest również tak samo nie rozumiany i tak samo lekceważony. Cały zaś kłopot polega na tym, że on nie chce być przywódcą politycznym. Ja mu się nie dziwię, ale nie dziwię się też ludziom, którzy słysząc te wszystkie rewelacje chcieliby jednak jakiegoś dalszego ciągu, chcieliby, żeby Braun po prostu poprowadził lud na barykady, nie z pieśnią rewolucyjną na ustach rzecz jasna, ale z pieśnią religijną i żeby po prostu zwyciężył.
  On zaś zasłania się obłędem posłanniczym, w czym troszkę przypomina Krzysztofa Vargę, ale tylko troszkę.
  Grzegorz Braun nie jest alternatywą dla PiS, to trzeba sobie jasno powiedzieć, on jedynie twierdzi, że polityka wewnętrzna prowadzona przez tę partię nie jest skuteczna na tyle, by zmienić Polskę. Niby wszyscy to widzimy, ale ciągle czekamy aż coś się zmieni. Braun zaś mówi wprost, że polityka PiS, oparta na wytycznych z ambasady amerykańskiej nie doprowadzi nas nigdzie, a być może zakończy się katastrofą. To jest nie do pojęcia dla większości ludzi starszych pamiętających komunę, a dla młodszych może stać się najważniejszym doświadczeniem pokoleniowym, po którym niczego się już w Polsce nie da nikomu wytłumaczyć.

  Program, który proponuje Braun – Kościół, szkoła, strzelnica, jest z istoty nierealny. Nie dlatego wcale, że nie mamy broni. To jest akurat najmniejszy problem. Chodzi o to, że nie możemy zakładać szkół, bo jest to prawdziwa droga przez mękę, a Kościół nie jest instytucją powołaną do stymulowania polskiego patriotyzmu. Grzegorz Braun o tym doskonale wie, wie także, że nie o stymulowanie patriotyzmu chodzi, ale ludzie, którzy na jego spotkania przychodzą, ludzie którzy angażują się w politykę, chcieliby sukcesu. Hasło zaś – Kościół, szkoła, strzelnica, brzmi tak, jakby ten sukces gwarantowało.

  I tu właśnie drogi Brauna i wyborców PiS się rozchodzą. Oni wierzą w sukces natychmiastowy, który przyjdzie po następnych wyborach, a on mówi im, że bez szkoły, Kościoła i strzelnicy nic się nie wydarzy.
  Oni na to, że połączenie tych trzech elementów w jedną, działającą całość jest w Polsce niesłychanie trudne, a on, że to nic, że trzeba próbować. Oni znowu swoje – no to niech pan pokaże jak? Na co on – mam inne sprawy na głowie, muszę realizować film o aborcji w Kanadzie. I tak się to właśnie kończy. Można oczywiście powiedzieć, że Braun namawia do samodzielności rozumianej skrajnie, do indywidualizmu posuniętego do granic.
  No, ale ludzie podświadomie wyczuwają, że żaden indywidualizm nic tu nie pomoże, że potrzebna jest organizacja i liczą na to, że on stanie się liderem takiej organizacji.

  On zaś odmawia, bo wie jakie jest ryzyko i wie, że nie ma takiej organizacji, której nie dałoby się odwrócić na nice i całkowicie zanegować jej statutowej misji. Nie ma też żadnego budżetu, który dawałby członkom takiej organizacji choćby złudzenie osobistego sukcesu, budowanie zaś struktur, w których poszczególni ludzie, zdolni i dynamiczni robią kariery jest niemożliwe, bo do tego trzeba by zbudować organizację terrorystyczną a nie polityczną. Ta ostatnia bowiem zawsze promuje miernoty. Braun namawia ludzi do aktywności pozapolitycznej, która o ile przyniesie sukces stanie się polityką, bo wszystko co przynosi sukces zamienia się w politykę, a to dzięki wspomnianym tu miernotom ze struktur partyjnych, którzy chcieliby choćby przez chwilę stać koło kogoś naprawdę fajnego.

  Ludzie jednak tego nie rozumieją, bo mają etaty, albo emerytury, albo jakieś fuchy i jedyne co ich interesuje to zagospodarowanie wolnego czasu. To zaś, żeby miało sens i odpowiednią temperaturę musi być zaprawione czymś naprawdę mocnym, polityką po prostu, fałszywą, bezsensowną, nie dającą nadziei na sukces, ale dającą złudzenia. I za te złudzenia ludzie daliby się pokroić. Braun przemawia moim zdaniem do niewłaściwego audytorium, on mówi do ludzi doświadczonych, a powinien mówić do młodych. Tyle, że na to nikt mu nie pozwoli.
  Ci doświadczeni zaś za nic na świecie nie przyprowadzą swoich dzieci i wnuków na spotkanie z Braunem, bo mogłoby się okazać, że wnuki owe wyciągają z pogadanek pana reżysera wnioski inne niż dziadkowie i doszłoby do konfliktu w rodzinie. Kto przemawia do młodych i kto ma na to monopol? Ludzie przykrojeni do schematu wymyślonego w laboratoriach cybernetycznych. Jeden z lewicy, drugi z prawicy, trzeci skądś tam, a jak skończą na scenę wskakuje Jakubik w gaciach i śpiewa o swoich rozwianych złudzeniach. Do tego jeszcze dziennikarze TVN.

  Nawet Sakiewicz nie może przemawiać do młodych, bo to jest osobna specjalizacja. Pozostaje więc Braunowi apostolstwo wśród starych pryków, przepraszam Państwa najuprzejmiej, ale tak to wygląda i nic tego póki co nie zmieni. A piszę to ponieważ Wy to powinniście zmienić, inaczej się nie da, bo system działa w sposób przemyślany i precyzyjny. Jedyne więc co można zrobić to postępować w myśl formuły Gandhiego – niech każdy nauczy jedną osobę. W naszych okolicznościach znaczy to – niech każdy przyprowadzi jedną osobę. Jeśli zaś ktoś na moim lub na wspólnym naszym spotkaniu z Braunem zada mi jeszcze raz pytanie: a proszę pana, a jak trafić do młodych, to po prostu wyjdę i zakończę tę imprezę.

  Czego oczekują od Brauna stare pryki? Tego mianowicie, by wydał im certyfikat jakości. Podczas tego spotkania wstało trzech chyba panów, nie licząc Kornela Morawieckiego, którzy wprost zaczęli opowiadać o jakichś swoich osobistych interwencjach w sprawach ważnych i niecierpiących zwłoki
  O czym to świadczy? O całkowitej ich bezsilności, o fikcji systemu zwanego demokracją i o wielkiej potrzebie przywrócenia sensu działaniom i osobom. Tego nie potrafi dokonać ani poseł Jędrysek, ani Kornel Morawiecki, ani nikt poza Braunem. No, ale on tylko gada. No więc mili Państwo, to jest przyczyna dlaczego socjaliści i rewolucjoniści zawsze wygrywają. Na tym rzecz się jednak nie kończy, bo oni mają jeszcze budżet, to jest bankowy budżet, którego nie muszą zwracać, nawet w ratach. A jeśli wygrają, a wygrywają zawsze to jeszcze do tego zmieniają prawo tak, by było im łatwiej. No więc jeszcze raz – niech każdy przyprowadzi jedną osobę. Nie zasłużoną, nie z więzienia, nie Kornela Morawieckiego, nie posła Jędryska, ale kogoś młodego z otwartą głową. Stać Was na to?

  http://coryllus.pl/?p=1599

 126. podczaszy said

  W lipcu 1790 roku podpisano traktat pokojowy pomiędzy Austrią a Prusami. Przeszedł on do historii jako traktat z Reichenbach. Prusy, miały wówczas szczery zamiar wkroczyć do Czech i zająć ten kraj, korzystając z osłabienia Austrii po śmierci cesarza Józefa i agresywnej postawy rewolucyjnej Francji wobec Wiednia. Wojna wisiała na włosku, wszyscy spodziewali się, że cesarz będzie się bronić i wpadnie tym samym w pułapkę. Austria toczyła wówczas jeszcze jedną wojnę -z Turcją. Cesarz Leopold także zakończył ją pokojem. Były to wielkie sukcesy dyplomacji wiedeńskiej, ale nikt ich tak nie oceniał. Historycy i propagandyści bowiem entuzjazmują się czymś innym. Cesarz zaś ocalił państwo. Zrobił to po cichu, bez fanfar. Austrii groził rozbiór, podobnie jak Polsce. Leopold II uniknął katastrofy i skierował cały impet agresywnej polityki pruskiej na Polskę. Oczywiście cesarz przypłacił swoje decyzje życiem, zmarł nagle, bez wyjaśnionych przyczyn w marcu 1792 roku. Austria zaś, przypominam, nie wzięła udziału w II rozbiorze Polski. Ja zaś piszę to ponieważ uważam, że podobny manewr zastosował właśnie Putin. W przeciwieństwie do Grzegorza Brauna jestem jakoś dziwnie spokojny i nie przeczuwam rychłego wybuchu wojny, ani też środkowoeuropejskiej katastrofy

  Co do jednego się zgadzam – nie mieszajmy się w nic. To jest najlepsze co możemy zrobić, przyglądajmy się uważnie co mówią nasi politycy i do czego chcą nas doprowadzić stosując te tak zwane demokratyczne wybory. Gazownia już nawołuje do powstania, jeszcze dokładnie nie wiadomo przeciwko komu, ale budzenie ducha już się zaczęło.

  Wracając do osiemnastowiecznych analogii, tort przeznaczony do podziału musi być wielki, tak wielki, żeby usatysfakcjonować wszystkich uczestników przyjęcia. Póki co jest tylko jeden taki tort – to Rosja. Putin to wie i za żadne skarby nie da się wciągnąć w konflikt na Ukrainie, ani gdzie indziej. Wtedy bowiem okaże się, że jego przeciwnik prócz tej talii kart, którą widać, ma jeszcze trzy zapasowe. Możliwości zaś kreowania kryzysów wewnętrznych są dziś prawie nieograniczone. Pozbawienie polityka kontroli nad własnym aparatem nie jest znowu aż tak trudne i było już ćwiczone na mniejszych organizmach wiele razy. Oczywiście Rosja jest wielka, Putin ma poparcie narodu. Tyle, że to poparcie stopnieje w jednej chwili, w momencie kiedy na dworzec petersburski w Moskwie wjedzie pociąg wypełniony ciałami poległych. Wystarczy jeden taki pociąg, góra dwa, plus kilka spektakularnych buntów dziennikarzy na wizji, oburzonych niedemokratyczną postawą szefa państwa. Pytanie czy USA naprawdę chcą podziału Rosji czy tylko całkowitego jej podporządkowania?

  Przede wszystkim zaś powinniśmy uważać na język propagandy. Ten zaś jest bowiem nieadekwatny do rozwijających się wydarzeń, co świadczy o tępocie komentujących wydarzenia bieżące lub wprost oparty na założeniu, że Polska powinna poświęcać najlepszych w imię wyższych celów. Otóż życie najlepszych jest jedynym wyższym celem. Do najlepszych nie zaliczam składów redakcyjnych gazowni, GP, „W sieci”, „Do rzeczy”, ani nawet administracji salonu24.

  Na koniec wróćmy od cesarza Leopolda. Oczywiste jest, że swoich misternych planów nie przeprowadzał on samodzielnie, bo wtedy nie zdążyłby złożyć nawet podpisu pod traktatem z Reichenbach, umarłby dwie minuty wcześniej na przewlekłe zapalenie stawów jak Mozart, albo na wątrobę, jak Józef II, który całe życie leczył się na gruźlicę. Cesarz Leopold miał mocne poparcie za granicą, wymuszone co prawda pewnym zdecydowanym manewrem, ale bardzo mocne. Pewnie już zgadliście jakie. Oczywiście, Leopold załatwił sobie przychylność Londynu. Postraszył tamtejsze gangi oddaniem austriackich Niderlandów Francji. Austriackie Niderlandy to Belgia po prostu. Jak pamiętamy większość średniowiecznych i nowożytnych wojen toczyła się wokół tego właśnie obszaru, który skupiał gros produkcji tekstylnej Europy. Do końca XVIII wieku nic się więc w kwestii Flandrii nie zmieniło, Anglicy woleliby przejść na katolicyzm niż oddać Flandrię Francuzom, ocenili sytuację bardzo poważnie i dali Leopoldowi gwarancje. Wystarczyły one na dwa lata. Potem cesarz zmarł. Na ile opiewają gwarancje Putina? I na co on umrze? Jak ktoś jest bardzo złośliwy może już dziś rozpocząć obstawianie, jak pasuję, mam inne zajęcia.

  http://coryllus.pl/?p=1597

 127. robertgrunholz said

  Ad.125

  Nie wiem od ilu lat co jakiś czas czytam artykuły, których myślą przewodnią jest to, iż nie mamy przywódców i że trzeba ich znaleźć. Sam kiedyś coś podobnego niestety napisałem. Bez możliwości dodania dwóch podstawowych spraw: kogo i jak. Albo ktoś w końcu znajdzie, albo nie. Jedyną możliwością jest namówienie pozostałych, by poszli za konkretną osobą. Nawoływania, by się znaleźli są bez sensu.

 128. Boydar said

  Panie Podczaszy, ten (125) bez Pańskiego komentarza jest … niekompletny.

 129. podczaszy said

  Żydofil Rafał Ziemkiewicz tzw. „doradca” ugrupowania „Ruch Narodowy”

  Od paru tygodni pożywką dla żydofobii jest wojna prowadzona przez Izrael w strefie Gazy; paru nieszczęśników z endeckimi znakami dało się nawet wciągnąć w demonstracje pod ambasadą Izraela, ramię w ramię z najbardziej ekstremalnymi lewakami odpowiedzialnymi za napaści na Marsz Niepodległości – co stanowiło widok doprawdy żałosny. Rozumiem, że ktoś może nie rozumieć zawiłości geopolityki, ale przynajmniej towarzystwo, jakie rozpętuje wściekłą nagonkę na „psa łańcuchowego amerykańskiego imperializmu”, jak w mowie lewicy zwie się Izrael, powinno mu dać do myślenia.

  Rozum i uczciwość każe w toczącej się na Bliskim Wschodzie wojnie wspierać zdecydowanie Izrael. Jeśli ktoś nie rozumie, jaką rolę pełni on jako wyspa zachodniej cywilizacji w morzu groźnego dla niej islamskiego fundamentalizmu, czy może raczej jako korek zatykający butelkę z dżinnem – niech weźmie pod uwagę choćby argument najbardziej prymitywny, ale nieodparty, że póki Żydzi są tam, nie ma ich tu.

  http://fakty.interia.pl/felietony/news-zydzi-do-gazy,nId,1481803
  http://xportal.pl/?p=15713

 130. Griszka said

  Dziękuje Panie Marucha za stosowne potraktowanie trolla.

 131. Griszka said

  Amerykański koncern Exxon Mobil prowadzi wspólne odwierty razem z Rosjanami pomimo tych śmiesznych sankcji. Nie zdziwiłbym się, gdyby w niedługim czasie więcej firm powiedziało: F.CK Obama.

  @129
  To jest ostateczny dowód, która zamyka wszelką dyskusję, że Ziemkiewicz jest żałosną syjonistyczną kreaturą.
  Kompletna znieczulica wobec ludobójstwa małoletnich Palestyńczyków może cechować jedynie socjopatów.

 132. podczaszy said

  Panie Boydarze,
  tekst zawiera fałszywe tezy, że zostawiłem bez „naprostowania”?

 133. Griszka said

  http://polish.ruvr.ru/2014_08_10/Ermitaz-rozdaje-koty-5889/

  Przeoczył Pan, Panie Marucha 🙂

 134. robertgrunholz said

  Ad.131

  Jednak tak pragmatycznie proszę Panie Griszka napisać: nie lepiej jakby tak żydzi i muzułmanie wyżynali się wzajemnie przez kolejny… no, powiedzmy, tysiąc lat? Najlepiej tak bardzo, że ani jedni ani drudzy nie będą zainteresowani sprawami Europy? Mi też jest żal Palestyńczyków na których Izrael dokonuje już nie po raz pierwszy zbrodni ludobójstwa, lecz mam do czynienia z tymi „miłymi” muzułmanami na co dzień. Nie chcemy na naszym kontynencie ani jednych, ani drugich. Można więc polać parę łez, lecz co potem? W polityce nie może być miejsca na emocje. Jeśli chodzi o jakąś rację stanu, nie ma też przyjaźni ani współczucia.

 135. Marucha said

  Re 133:
  Wie Pan, że nie przeoczyłem… ale nie chcę zbytnio „zakocić” gajówki 🙂

 136. Griszka said

  @134
  Za chwilę oni mogą zepchnąć Palestyńczyków do morza, więc lepiej by było, aby Izrael został ukarany za swoje wybryki, ale to nie nastąpi dopóki USA nie zostanie dobite ekonomicznie.
  Wśród Palestyńczyków są też chrześcijanie a nawet katolicy.
  Wypowiedź Ziemkiewicza jest nie do obrony. Typowe wybielanie zbrodni na ludności cywilnej, której dokonali nadludzie z Izraela, które może jedynie budzić u normalnego człowieka odrazę.

  @135
  A to OK 🙂

 137. Boydar said

  Nawet nieskończona liczba kocinek nie może zakłócić termodynamicznej równowagi wszechświata (drugie twierdzenie Alcybiadesa)

 138. robertgrunholz said

  Ad.136

  Nie będę wybielać Ziemkiewicza, sam nie znoszę tego syjonisty. Nie usprawiedliwiam też zbrodni żydowskich, przecież mnie Panowie znają. Twierdzę jednak, że dobrze by było gdyby Palestyńczycy z czyjąś pomocą nakopali żydom… jednakże nie do końca. Do tego stopnia, by nikt nie miał wyraźnej przewagi nad pozostałymi. To byłaby najlepsza sytuacja dla Europy.

 139. Boydar said

  @ Pan Podczaszy

  „Ja to wiem, Pan Doktor to wie, ale kot może nie wiedzieć”

 140. Afro-Amerykanin said

  @
  134
  Robertgrunholz
  Cos pieknego! Milych sojusznikow ma rzad Izraela.
  Napisal pan: Zal mi Palestynczykow…
  (Lecz popieram mordercow dzieci).
  To samo mowia niektore zydy w Kjiowie o chrzescijanskich dzieciach w Doniecku.
  Dla mnie prosze pana to nie zaden pragmatyzm. To popieranie ludobojstwa na tle religijnym, a bardzo czesto rytualnym..zydzi czesto morduja dzieci rytualnie
  Nie wiem gdzie pan mieszka i co panu zrobily palestynskie dzieci.
  W koncu sa w SWOIM kraju!!!
  Podejrzewam, ze jak przyjdzie pora bedzie pan popieral mordowanie dzieci w Rosji.
  Wielu Polakow ma juz tych Rosjan powyzej uszow. I jakby tak dorwali corki Putina…
  No wlasnie. Corke Putina chcieli wywalic z Holandii a syna rosyjskiego ministra porwali Amerykanie z lotniska na Maldiwach.
  Moze sie pan zglosic do pomocy amerykansko-zydowskiej soldatesce. Oni tez popieraja pragmatyzm.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mordujacy-dzieci-socjopaci-izraela-2014-08

 141. robertgrunholz said

  Ad.140

  Niech Pan nie przegina. Nie popieram morderców dzieci, syjonistów, ludobójców, jakby ich nie nazwać. Z chęcią wsiadłbym w wehikuł czasu i nie doprowadził do powstania Izraela. W tej jednak sytuacji to zbrodnicze pseudo-państwo wszelkimi sposobami walczy z ludźmi, którzy również nie kochają Europy, katolicyzmu, ani Polaków. Jest to walka dwóch największych wrogów cywilizacji łacińskiej. Mnie, jako człowieka, poruszają obrazy mordowanych dzieci. Nie jestem jednak głupcem by marzyć o rządzących, którzy podejmowaliby decyzje polityczne na podstawie czystych emocji. Dzieci umierają też na Ukrainie, zabijane przez juntę kijowską. Albo od amerykańskich bomb. Nie chciałbym jednak, aby polski premier zapłakiwał się nad zdjęciami zabitych dzieci i w związku z tragedią Palestyńczyków ściągnął nam na kark tysiące uchodźców.

 142. Griszka said

  @138
  Nie sugerowałem, że Pan, Panie Robercie popiera działania Izraela. Całkowite wyrzucenie syjonistów z Palestyny to i tak raczej mało realistyczny scenariusz. Chciałbym, żeby chociaż Palestyńczycy odzyskali część terytorium swojego kraju. W tej chwili następuje odwrotny proces.

 143. robertgrunholz said

  Ad.142

  Mało realistyczny, niestety. Prawdą jest, że wszystko wygląda tak, jakby Palestyna miała wkrótce ostatecznie zostać zniszczona. No i szkoda ludzi. Nie chcę jednak załamywania rąk Europejczyków nad losem muzułmanów. Właśnie takie nastawianie przekonało masy Brytyjczyków, Francuzów, Szwedów, Niemców czy Włochów, że trzeba przyjmować biednych i uciskanych uchodźców. Dzieci i dorosłych. A potem ich dziadków i kuzynów. Wszyscy są i byli baaaardzo wdzięczni Europejczykom za to, że chronili ich głowy przed izraelskimi czołgami i rakietami. Odwdzięczają się doprawdy przemiło.

 144. Marucha said

  Re 143:
  Coś jest na rzeczy, Panie Robercie…

 145. Boydar said

  @ Pan Robert (141)

  Na Pańskim miejscu ograniczyłbym się w (141) wyłącznie do pierwszego zdania. Naprawdę nie jest Pan wielbłądem ?

 146. robertgrunholz said

  Widocznie jedynie dromaderem 😦

 147. EUROSCAR said

  Komentarz do znanego (i nawet udanego), koszernego wyciskacza łez pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie”:

  Film jest hipertendencyjny i ekstremalnie wręcz przejaskrawia wojenne patologie. Heinrich Himmler w jednym ze swych publicznych wystąpień miał niewątpliwie rację: służba w SS była najtrudniejsza, gdyż mimo fizycznego lajtu, jak na owe czasy, oraz społecznego prestiżu, wykonywanie zadań najbardziej niewdzięcznych straszliwie obciążało psychikę germańskiej elity bojowej, choć to, co zwykle pokazuje się w takich filmach, czynił tylko niewielki procent SS-manów, i to głównie ochotników o opcjonalnych skłonnościach sadystycznych. Swoją drogą zastanowiła mnie wypowiedź jednego ze strażników wyższej rangi w innym filmie o SS – dokumentalnym, gdzie twierdzi, że uczynił z Auschwitz „sanatorium”. Cóż, mitologia holokaustyczna jest straszliwie zakłamana, bo to globalny biznes idący w miliardy dolarów i ton złota, oraz narzędzie szantażu i nacisku na Europę, torujący Żydom drogę do zniszczenia całej Białej Rasy w majestacie ich chorego prawa. Służby mundurowe od tego są, niestety, żeby wykonywać rozkazy ponad osobistym sentymentem. Góra każe im zamknąć Germara Rudolfa, który przestępcą nie jest, tylko naukowo obala mity holokaustu – muszą go aresztować, nawet jeśli prywatnie są za nim. Pełniąc służbę w obozie, można było czuć sympatię do pojedynczego Żyda, który np. miał jasne włosy, wesołe usposobienie i prywatnie był przez Polaków lubiany jako uczciwy rodzynek, ale nosząc mundur NIE MOGŁEŚ się człowieku wyłamać od ogólnie przyjętej linii, a co najwyżej dać mu lżejsze prace przy nieco lepszej aprowizacji, to wszystko. Wysoki oficer który wspominał o sanatorium, chciał zapewnie pójść większej ich liczbie po trosze na rękę – należałoby to obiektywnie zbadać. Swoją drogą władze III Rzeszy stosowały okrucieństwo uzasadnione, nie bezmyślne – Żydów należało internować nie z racji samej dobrze uzasadnionej niechęci do nich, ale dlatego, że gdy zaczęła się wojna w Europie, nijaki Chaim Weizmann z odgórnego kierownictwa diaspory, 5.IX.1939 roku wypowiedział Niemcom wojnę „w imieniu WSZYSTKICH Żydów”, stąd pozostawieni sami sobie do powojennej deportacji na Madagaskar (notabene pomysł polski!), względnie do Gujany czy Afryki Środkowej, stanowiliby dla Rzeszy dywersyjne zagrożenie. Dopiero po pierwszych niepowodzeniach w tyrańskiej, żydobolszewickiej Rosji, Hitler zrozumiał, że może przegrać wojnę i polecił swojemu pupilkowi Heydrichowi zwołanie konferencji w Wannsee, na której podjęto decyzję o koniecznym prewencyjnym uszczupleniu populacji żydowskiej, aby zmniejszyć powojenne skutki ich spodziewanej tyranii i bezprawia – co nie było bezzasadne, mając na uwadze tragiczne wydarzenia, jakie wydarzyły się od 1917 roku w Rosji. No i niższej rangi SS-mani musieli niestety wykonać to przykre i arcyniewdzięczne zadanie, reprezentując tym interes własny, interes całej Europy i nawet całego normalnego świata, a dziś oschle i bazując na powierzchownych pozorach, odsądza się ich od czci jako zwyrodniałych sadystów, psychopatów i morderców. Owszem, tacy też byli jak wszędzie, lecz nie generalizujmy i chociaż postarajmy się obiektywnie zbadać GŁĘBIĘ zagadnienia.
  Niemcy są ludźmi niezwykle wartościowymi, mądrymi, praktycznymi i bardzo dobrze zorganizowanymi, za co też bardzo ich lubię, szanuję, podziwiam i wysoko cenię; ci zaś, których znam osobiście, są wobec mnie przyjaźni nawet bardziej niż Polacy. Wojenny przemysł śmierci stanowił eufemizujące remedium na ogromny psychiczny stres wynikły z egzekucji bezpośrednich. Człowiek wybitny jest na niego narażony nawet bardziej niż prostacy czy wywrotowe strzygi z wiadomej nacji, gdzie po latach nijaki Abraham Vidro z Izraela robi towarzyskie spotkanie ze swymi braćmi enkawudzistami z Katynia, którzy na pełnym luzie mu się przechwalają z dumą: „MORDOWAŁEM POLACZKÓW WŁASNYMI RĘKAMI – I SAM DO NICH STRZELAŁEM!!!”. Było to jawnie, bez cienia żenady i skruchy opisane w izraelskiej gazecie „Maariv” z 1971 roku (ja cytuję z pamięci za „Tylko Polską” z roku bodaj 2006 lub 7) i nikt za to nie poszedł siedzieć.
  PS. Nikogo nie chciałem tutaj obrazić, głosząc tylko obiektywną PRAWDĘ, tym niemniej tekst bardzo szybko może ZNIKNĄĆ, więc jeśli zgadzasz się ze mną, to skopiuj go i powiel, Czytelniku.

  To był komentarz do znanego (i nawet udanego), koszernego wyciskacza łez pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

 148. Griszka said

  @77
  Panie Miet. Teraz wielkie USA mają od nas kupić jabłka. Obawiam się, że każą nam się wypchać.
  D

 149. Lily said

  Zloto ustny John Kerry,przybyl z wizyta do Australii…Obrzydliwa postac jak dla mnie,zreszta nie on jeden.On tez,z tych” starszych i madrzejszych”,kochajacych pokoj,sprawiedliwosc ponad wszystko.

 150. Filo said

  @148
  Griszka
  Polska rzeczywiscie poprosila wielkiego protektora i przyjaciela za oceanu, zeby wykupil jablka bo ich Rosjanie nie tkna.
  Podobno zrobil sie juz bunt amerykanskich sadownikow bo oni tez nie maja co z jablkami zrobic.
  Zdaje sie ze Rosja zdrowo namieszala.
  Amerykanskie mysliciele polityczne uwazaja Putina za gracza, imperialiste, wichrzyciela, agresora itp..
  Zapominaja ze Putin jest judoka. Ma jakies najwyzsze mistrzowskie pasy i odznaczenia z samoobrony.

 151. Griszka said

  @150
  Dla mnie jest to niezła komedia. Władze USA będą musiały teraz je od nas kupić, bo nie wierzę, że nasze jabłka, będą konkurencyjne w stosunku do tych u lokalnych sprzedawców po przebyciu połowy Świata.
  Pytanie czy to zrobią a jeśli tak to o jaką kolejną przysługę poproszą.

 152. Filo said

  @141
  Zdaje sie ze pan Robert doczekac sie nie moze zeby zydom budowac pomniki i skladac wience za uwolnienie cywilizacji od palestynczykow. Bardzo sie ceni taka szczerosc.

  Dzieci do gazu:
  http://www.theguardian.com/environment/earth-insight/2014/jul/09/israel-war-gaza-palestine-natural-gas-energy-crisis

 153. Griszka said

  @152
  Myślę, że ekstrapolowanie niektórych niefortunnych stwierdzeń Pana Roberta jest niesprawiedliwe. Szczególnie, że w innym wpisie zaprzeczył jakoby popierał działalność władz Izraela.

  Tak – admin

 154. robertgrunholz said

  Już kolejny raz wyciąga się argument dzieci. Nie ma to jak „tam zabijają dzieci, potwory!”. Cóż, wszyscy wiemy, że gdyby Hamas miał okazję, to ukatrupiłby też nie jedno żydowskie dziecko, dla odmiany. To pokazuje wyraźnie, iż nie wszyscy nadają się do polityki. Teraz u władzy mamy zdrajców, sabotażystów i agenturę. Załóżmy, że na ich miejsce trafiają o tacy właśnie poczciwcy, którzy nie odróżniają tych dwóch światów. Kiedy tylko Unia zatrąbiłaby, że Polska ma przyjąć 100.000 uchodźców z Bliskiego Wschodu, to Ci poczciwcy zaraz by im sprezentowali domy i zasiłki, bo przecież należy im się nasza pomoc skoro pejsate do nich strzelają. Polaków zachęciłoby się poprzez pokazywanie 24 godziny na dobę w TVNie reportaży o zabitych dzieciach w Palestynie i Libanie. Czegoś takiego nie powstydziliby się najlepsi spece z telewizji i rządu. Tylko tak dalej, a warszawska Praga będzie niedługo budzona z rana potępieńczym wyciem imama. Na złość tym, którzy będą kursować z Wiejskiej do synagogi.

 155. Griszka said

  http://www.opednews.com/articles/Malaysian-press-charges-Uk-by-Alex-Lantier-Government-Corruption_Malaysia-Airlines-Flight-17_Putin_Russia-140809-576.html
  http://www.opednews.com/articles/2/Malaysian-press-charges-Uk-by-Alex-Lantier-Government-Corruption_Malaysia-Airlines-Flight-17_Putin_Russia-140809-576.html

  Malezyjska gazeta znaja już winnych w sprawie katastrofy MH17. Dziennikarze przygwoździły też ukraińskiego ambasadora, który właściwie przyznał, że kluczowe dowody, czyli zapisy z wieży kontroli lotów, rozpłynęły się w powietrzu.

 156. biscoter said

  Drodzy Państwo sugerować Panu Robertowi popieranie żydolandu, bycie żydem itd. to można tylko na żarty, co ja w naszych prywatnych rozmowach uwielbiam czynić.

 157. Boydar said

  @ Pan Biscoter

  Niefortunna wypowiedź. Mimo że ze szczerego serca. Umieszcza bycie żydem w kategorii fekaliów. A co ma na to powiedzieć taki śp. Hemar ? Ja już pomijam kwestię, że nikt z nas nie ma 100% procentowej pewności. Oni są już tu 1000 lat, krew nie woda. Sądźmy drzewa po owocach.

 158. biscoter said

  @157 Panie Boydarze, bycie żydem – talmudystą to stan umysłu i jest to tożsame z posiadaniem fekaliów w umyśle. Bycie żydem talmudycznym to nic innego tylko kategoria fekaliów. Nie ma to wiele wspólnego z genetyką, o czym wie każdy, kto kiedykolwiek widział wycieczkę z Izraela…

 159. Andrzej Nowak, DZIEJE POLSKI, Tom I do 1202: SKĄD NASZ RÓD, Kraków „Biały Kruk” 2014

  Elżbieta Cherezińska ogłosiła artykuł POLSKA HISTORIA MOŻE BYĆ ATRAKCYJNA (Rzeczpospolita, 9-10 VII 2014, s. A15), co jest Krokiem Dalej, że POLSKA HISTORIA MOŻE BYĆ CIEKAWA. Znaczy to, że MOŻNA JEŚĆ z tego szamba pruskiego, jezuickiego, masońskiego i rosyjskiego.
  Ja 2 dni temu napisałem, że Niemcy na głowach stawali, żeby nie ujawniać Wojny Rekuperacyjnej, w której książęta pałucko-krajeńscy zdobyli skarbiec Piastów śląskich w Poznaniu: JAM PAŁUK, ALE Z KRAJNY. Wówczas bowiem z Szamba Pruskiego wyszedłby król polski Bolesław Dziki, którego najemnicy niemieccy wzięli na postronek i poprowadzili ZA KOŃMI do Legnicy, którą ANEKTOWALI – a to Strzela i Zabija.
  Andrzej Nowak pisze, że słynny Ewangeliarz Ottona III powstał w Reichenu nad jeziorem Bodeńskim ok r. 1000 (s. 113). – Jeśli tak to powstał on w r. 1002 dla ZAMACHU politycznego na cesarza Ottona III ?
  Podobna sprawa jest z Drugim Kielichem Dąbrówki z Trzemeszna, obecnie w muzeum Archidiecezjalnym w Gnieźnie (s. 89). Króla koronuje chłystek w stroju PĄTNICZYM, za którym stoi Miecznik czyli że chłystek jest KRÓLEM. Jest to wyraźnie koronacja Chrobrego przez Ottona III na Zjeździe Gnieźnieńskim w roku Tysięcznym. Zjazd był w Szczecinie-Gnieźnie na Wałach Chrobrego w zamach GRYF i GRABOWIEC, gdyż było to przygotowanie do uderzenia na Kolonię, gdzie rządził jako Król Niemiecki Karol Dolnolotaryński. Otton III w Majestacie w Ewangeliarzu Ottona tronuje zaś w Pałacu Cesarskim w Kolonii.

 160. Boydar said

  @ Pan Biscoter (158)

  🙂 no ale w (156) to już Pan tego (158) nie napisał 🙂

  żyd, Żyd, żyd talmudyczny, żyd syjonista, Żyd ortodox … jest tego trochę … kto to ma przecedzić …

 161. biscoter said

  @160 Panie Boydarze nie napisałem, bo ja Pana uświadamiać nie muszę. Ani nikogo ze stałych gości Gajówki. Choć nie ukrywam, że nadal jestem tutaj czasami uświadamiany 🙂 Ale to robota dla Gajówkowiczów „starszych i mądrzejszych” w pozytywnym znaczeniu tego słowa :-)))))

 162. biscoter said

  Przygotowuję ofertę na całą Polskę. Planuję jeździć po całej Polsce z wykładami na temat nie tylko prof. Konecznego, ale także elementów mediewistyki polskiej i klasycznego wychowania. Jeśli się uda, to będę pisał książkę.

 163. biscoter said

  Porady Gajówkowiczów mile widziane, bo potencjał jest niemały a i renoma już w regionie jest.

 164. Siggi said

  @-155,p.Griszka,w zasadzie u znawcow przedmiotu na podstawie tego co lezy na ziemi,to jest oczywiste,ze dwulufowym działkiem potraktowali lainer.I jeszcze ten watek,gdyby był faktem ,to już cala pikanteria-100%.

  Bardzo ciekawa opinia rumunskiego eksperta w sprawie lainera.Pojawia się mocny watek polski.Jest domniemanie .ze za sterami ukraińskiego myśliwca siedział polski pilot i wykonal…Nie kwituje tego głupim smiechem,ale… W Polsce od dziesiatkow lat bardzo aktywna jest mniejszość ukrainska.Sa jej przedstawiciele w aparacie władzy,na uczelniach,w wojsku itd.Nie wykluczone,ze mogą tez siedzieć za sterami.Jak bardzo sa zidoktrynonizowani ,tego wiele razy bylem świadkiem na terenie Ziemi Lubuskiej.W walkach na Ukrainie walczy wielu z nich z Kanady,Szwecji,Niemiec ,Polski. Temat rzeka i bardzo grozna.

  http://www.pravda.ru/world/formerussr/ukraine/11-08-2014/1220252-samolet-0/

 165. Siggi said

  Z komentarzy:

  „Mark Eugen Von Motz ~neutralny :
  Informacje z Ukrainy ….
  na polskich forach internetowych to czysta fas.zystowska propaganda. Rzeczywistość jest zgoła inna. Wiem co mówię, bo przynajmniej raz w miesiącu jestem służbowo na Ukrainie. Strach się odezwać po polsku albo rosyjsku. Po ulicach biegają przestępcy z kałachami. Kijowem i okolicą rządzą banderowscy Talibowie, którzy dokonali zamachu stanu i w ciągu ostatnich miesięcy dopuścili się bestialstwa na niespotykaną skalę. O tym nie przeczytacie na tym forum, ale ci bandyci:
  1. Podrzynają ludziom gardła
  2. Gwałcą kobiety w ciąży
  3. Na żywca rozcinają brzuchy pojmanym mężczyznom na Wschodzie
  4. Wieszają zakładników albo skręcają im karki
  5. Obnażają i profanują ludzkie zwłoki
  6. Palą żywcem swych przeciwników
  Na dowód tego o czym piszę istnieje wiele filmów w sieci, gdzie ci zboczeńcy prezentują swoje uczynki występując w kominiarkach. W świetle prawa międzynarodowego te zwierzęta są przestępcami i z całą pewnością (o ile wcześniej nie pójdą do piachu) staną kiedyś przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. To tylko kwestia czasu. Naród polski powinien głośno protestować przeciwko poparciu jakiego tym degeneratom moralnym udzielają polskie władze. Z tego poparcia nic dobrego dla nas nie wyniknie. Nie łudźmy się, oni nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi, bo podrzynanie gardeł śpiącym leży w ich naturze. Wyssali to z mlekiem matki.”

 166. Boydar said

  Nie jestem fanem Brauna, w ogóle nie jestem fanem kogokolwiek żywego, no może za wyjątkiem Gajowego Maruchy.
  Ten jednak felietonik Coryllusa próbuje, moim zdaniem, ocierać się o rzeczywistość. Nie możemy wszak całego zła upatrywać wyłącznie w żydach, to nadinterpretacja. Są bowiem jeszcze „potwory, alfonsi i prostytutki”. Także te nie obrzezane/

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13445&Itemid=119

 167. EUROSCAR said

  @ Siggi (164)
  A widzi Pan? W dziale „Ukraina kopie sobie grób”, przy moich dygresjach religijnych, mimochodem wspomniałem o niszczącym działaniu prawa karmy za wyrządzanie krzywdy i zła, w kontekście wojny na Ukrainie i zbrodni UPA. Owszem, nie napisałem tego wprost, żeby nie irytować katolików, lecz DOKŁADNIE TAKA jest natura tego zjawiska! Pan to pamiętam że do nich nie należał, zachowując religijny obiektywizm, więc mogę się nieco otworzyć i postanowiłem ująć tę sprawę expressis verbis. Proszę tam zajrzeć i się stosownie wypowiedzieć, jak dawniej.

  Swoją drogą wcale nie dziwi mnie osobowość jednostki rasowej typu Ukrainiec. Abstrahując od duchowości ambitniejszej, jest to zdziczały motłoch przejściówki polsko-rosyjskiej, bez błysku inteligencji w oczach, przez wieki z racji swej niezbyt fortunnej lokalizacji terroryzowany straszliwie przez barbarzyńskie najazdy Awarów, Tatarów, Turków i innych niearyjskich plemion z Azji, którym stali na drodze do serca Europy, a co generowało stresy i traumy długotrwałe, periodyczne, gdzie ów wielopokoleniowy dystres i zwyrodnienie najeźdźców zdały się odcisnąć swe niezatarte piętno na genotypie ukraińskiej pseudonacji. Moja ciotka co tam mieszka mówi jasno, że Ukraińcy są „bardziej mściwi” od Polaków i Rosjan, a tu w Polsce mój sąsiad Ukrainiec siedział za gwałty na własnej córce i jeszcze jakiejś innej, obcej kobiecie, a małżonkę swą wielokrotnie po pijaku ganiał z siekierą, że stale tam interweniowała Policja. Teraz ciotka relacjonuje mi, jak nawet w Tarnopolu na zachodzie kraju armia wchodzi do mieszkań i od wejścia ten żołdak za niewinność rzuca ją o ścianę jak przedmiot, choć ta ma 80 lat, po czym wszystko zabierają z lodówki co jest, a nawet jaki lepszy telewizor, żeby sprzedać lub wymienić na broń. Są w tej rodzinie małe dzieci, lecz oni mają to gdzieś, byle tylko własne 4 litery napchać. Ukraina jest marionetkowym pariasem władz niemieckich i choć jej mieszkańcy nominalnie masowo nawiązują do bohaterstwa oddziałów SS, to w istocie Niemcy prezentują znacznie wyższy typ człowieka i nie ma tu porównania do wysoko cywilizowanej, choć może trochę w duchu spartańskim III Rzeszy, gdzie mimo potwornych braków na koniec i odgórnej obowiązkowości, kobiety niemieckie w przemyśle zbrojeniowym NIE PRACOWAŁY, aż do gorzkiego końca, a przecież mogłyby wydatnie wesprzeć wysiłek swoich mężów i synów walczących na froncie, przedłużając wojnę choćby o kilka miesięcy, by skórę bolszewikom sprzedać jak najdrożej. Hitler jednak nie chciał zbytnio forsować podległej mu płci bynajmniej niebrzydkiej (co stwierdzam z własnych podróży), jak głosi fama przekornych Polaczków, albowiem był taktownym dżentelmenem i kochał zwłaszcza naturalne blondynki dokładnie tak samo jak ja, pragnąc zabezpieczyć ich egzystencję oraz trwanie i rozpłód w całym świecie. Równy chłop – w założeniach popieram go niemalże w pełni, tylko bardziej delikatnie i przemyślanie należało to wszystko zrobić. 🙂

 168. Zbyszko said

  Polecam bardzo ciekawy artykuł bo szybko „ucieka”:
  http://nichcik.neon24.pl/post/111860,10-04-10-to-pryszcz-zamach-czyli-zydowska-trylogia

 169. Boydar said

  EUROSCAR, ty jesteś normalnie skrzyżowanie qurwy z mułem, odporny na wiedzę i trudny do zaje_bania. Zapewniam cię jednak, że nawet qurwy mają swój honor, a za_jebać mozna praktycznie każdego. I ciebie też, matole. Co ty masz pod tym linkiem, cda ? Zabić ojca, zabić matkę, zabić wszystkich ? Co reklamujesz mentalny terrorysto i złodzieju ? Kradniesz naszym dzieciom normalne życie, a nam próbujesz ukraść rozum. Bodajbyś zdechł ! I twoi sponsorzy razem z tobą. Po trzykroć !!!

 170. Boydar said

  @ Pan Zbyszko (168)

  Taaak, dość ciekawy. Pan Braun powinien złożyć ostry protest, najlepiej u samego Pana Boga.

 171. Listwa said

  @ 90 Tralala

  Jest to Bractwo św Piotra w Krakowie.

  http://www.fssp.pl/
  http://www.fssp.pl/menu_items/56

  Msza Św jaką sprawują Dominikanie nie różni się wiele od rytu rzymskiego, ale sprawują Msze przepięknie.

 172. Boydar said

  Panie Listwa, „w domu powieszonego, nie wypada rozmawiać o sznurkach”. Daj Pan spokój z Dominikanami, dopóki nie zrobią u siebie porządku.

  xxx.youtube.com/watch?v=Inpww-lezxE
  xxx.youtube.com/watch?v=aP74qJBWsKY

  wstawiłem iksy, żeby nie zaśmiecać, jeśli komuś pilno się zrzygać, niech je wykasuje a link wklei

 173. Listwa said

  @ 102 robertgrunholz

  I Pan Jan (Joannus) gdzie jest? Dziwnie zamilkli .

 174. JO said

  ad.173. Odzywa sie czasem ale niezaczesto jakos ostatnio…

 175. Listwa said

  @172 Boydar

  Oczywiście popełniłem błąd myśląc, że wszyscy wiedzą o czym piszę . Chodzi o Dominikanów z Avrille (Francja). Sprawują Msze Św nie liturgię soborową, są naukowcami katolickimi – ortodox. Kultywują to co Dominikanie czynili przez wieki, tu trochę o nich: http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=503%3Adominikanie-z-avrille&catid=24%3Az-archiwum-zawsze-wierni&Itemid=10&lang=pl

 176. Listwa said

  @ Griszka

  Dzięki za info i podsumowania

 177. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. Wydawało mi się jednak, że generał jest jeden i że jest generałem. No ale może stary i głuchy, to by wiele tłumaczyło.

  http://dominikanie.pl/zakon/

 178. Lily said

  Re 170;Ten typek na tym filmie wyraznie cierpi.Jak mu malo Zydow w Polsce,to niech jedzie tam gdzie ich jest duzo…

 179. Boydar said

  @ Pani Lily

  Najbliższa kupka jest o dziewiętnastej.

 180. EUROSCAR said

  @ Boydar:
  1. Strona cda.pl to zbiorczy magazyn filmów i filmików, z którego często korzystam i różne rzeczy ludzie tam wrzucają, jak na youtuba – ja za nich nie odpowiadam. Popatrz dobrze, prostaku jeden, zanim zaczniesz znowu na mnie pyskować, bo się tylko ośmieszasz.
  2. Przyszedłem tu dziś z własnej woli i ochoty – tak jakby po warszawsku, żeby podzielić się z ludźmi swymi refleksjami, ćwicząc przy okazji umysł. I nikt z przykrótkim napletkiem mi za to nie płaci. :))
  3. Jak widzisz, Ja Jestem nie do zaj*bania, nie do zdarcia i co jakiś czas wracam tu i ówdzie silniejszy i jak bumerang, a ten walec na przejściu jakoś mnie nie przejechał, pejsie jerozolimski jeden. 😉

  SWOJĄ DROGĄ TO SKANDAL I ŻAL PATRZEĆ, JAK POLACY MIAST WSPÓŁPRACOWAĆ, WŚCIEKLE SKACZĄ SOBIE DO GARDEŁ!!!

 181. JO said

  ad.180. Wspolpracuja, wspolpracuja – Polacy=Katolicy/Ortodoksi

  Nikt wiecej.

 182. Luxeuro said

  Ad. 164 – Taki teatrzyk ze to Polak (tak jak ten Polak Adam Michnik) zestrzelił samolot to nie był by po za ICH możliwościom zrealizowania.

  Ad. 170 – Jak go tylko widzę to mi źle się robi. Te kultowe czarne okulary „Woody Allena” świetnie pokazują jak tych głupków rozpoznać

  A tu jak oni sami produkują antysemityzm

 183. Listwa said

  @ 177 Boydar
  Tak powinno być , jeden zakon jeden generał, po SVII trzeba jednak szukać gdzie jest prawdziwy generał i gdzie prawdziwy zakon.
  O tym tu mówią w samym zakonie ( http://religia.tv/index.php?typ=autor&id=16) co ma niby generała : „Współbracia mówią o nim „pozytywny wariat”; pasjonat, tygiel pomysłów” – a wydawało się patrząc na habit co innego..

  „Ojciec Paweł to rozmównicowy prowokator, ba, nawet skandalista; lubi wsadzać kij w mrowisko i stawiać Państwa przed trudnymi dylematami”- inni tańczą na scenie jak Fredy Mercury..

  A tu jeszcze lepszy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Barto%C5%9B) był niby zakonnikiem , świętym, oświeconym, nauczającym , a tu ciach – prach okazało się ze dominikańska atrapa.

 184. revers said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-charkowem-powstancy-zdobyli-amerykanskie-rakiety-2014-08

 185. Listwa said

  trochę o znaczeniu słów i konsekwencjach ich używania:

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13451&Itemid=53

 186. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Bardziej miałem na myśli wzięcie za mordę tego towarzystwa. Ale stopień komplikacji zagadnienia niestety rozumiem. Na pewno są tam jeszcze boże człowieki. Im jest najciężej na duchu, bo wiedzą najlepiej jak jest.

 187. Boydar said

  Artykuł p. Ozdoby proponowany przez Pana Listwę (185) lekturą obowiązkową, krótko i bez kitu.

 188. JO said

  ad.185. Niezapominajmy, ze to Bog jest Slowem, Bog jest Prawda. Slowa musza byc Uzywane w zgodzi z ich znaczeniem a znaczenie slow Determinuje Swiete Magisterium a nie Zydowska Utopia – Talmud.

 189. EUROSCAR said

  Re 181, JO:
  Sugeruje Pan, że polscy katolicy nominalni soborowi, albo też polscy zadrugiści czy bezwyznaniowi naziści – dwie najbardziej radykalne, bojowo usposobione i wolne od zahamowań w walce z wrogiem frakcje Narodu Polskiego – nie przedstawiają dla naszej wspólnoty żadnej wartości??? Życzy Pan sobie teokracji – fanatycznego państwa wyznaniowego, jak w średniowiecznej Europie lub jak niedawno np. w Iranie???

 190. JO said

  ad.189. Nie sugeruje a mowie , ze w istocie tak jest.

  Wymienione przez Pana Grupy sa narzedziem Zydo-Masonerii, co widac na scenie politycznej i sa najgrozniejsze dla Polakow, bo Nas Imituja.

 191. EUROSCAR said

  Pan wybaczy, JO – ale Zadruga powstała na długo przed masonerią i jest to w końcu nic innego, jak tylko nasza słowiańska wiara rodzima plus kodeks etyczny. Zna Pan zespół Honor? Jego wokaliście Mariuszowi Szczerskiemu nikt nie płacił – poza pełnymi chwały koncertami chłopina klepał biedę, tyrając na supermarkecie za grosze, a i tak na końcu został przez te systemowe k..rwy zabity, rękami najemnika Roberta Kury, co go rozjechał ciężarówką. Kura też został potem zabity, chyba przez Combat 18 albo satanistów, ale taka wymiana figur na polskiej politycznej szachownicy, dla nas jest bardzo niekorzystna, jak ich pionek zbity za naszego hetmana. 😦

  Proszę sobie przesłuchać utwory Honoru „Sanhedryn”, „Ulice grudnia”, „Bez litości”, „Naród dla Narodu” czy opatrzony świetnym teledyskiem kawałek „Na szubienice!”, a potem puścić to swoim dzieciom i wnukom, żeby zaniosły to i więcej do szkoły, bo Pan sam chyba jest już człowiekiem starszym.

  I jeszcze pragnę się Pana poradzić w pewnej sprawie. Pewien mój znajomy i znacznie mądrzejszy ode mnie nacjonalista z nurtu neopogańskiego, anonimowy człowiek-geniusz o rzadko spotykanym IQ=210, powiedział do mnie ostatnio, że „Bractwo [Piusa X] to jeszcze gorsze łajzy niż katole soborowi, bo marzy im się restytucja ciemnoty rodem ze średniowiecza”. Jaki Pan racjonalny kontrargument by tu wystosował?

 192. Ad: Grzegorz Jagodziński, RENFREWOWI NIE WIERZĘ; Colin Renfrew ‘Archeologia i język’; internet TARAKA: Słowianie i Indoeuropejczycy

  Kilkanaście lat temu w odpowiedzi na NIE ZNANE MI Obelgi i lżeństwa pod mym adresem, z których najłagodniejszymi były MONTE PYTHON, ogłosiłem post: Ad. Grzegorz Jagodziński, RENFREWOWI NIE WIERZĘ. Lord Renfrew zastosował bowiem mój wniosek traktowania mitologii greckiej jako greckiej HISTORIOGRAFII znad Dunaju.
  Po Ograniu mnie przez Kanclerza Schroedera w Kapitale Lotniczym dzięki WYSADZENIU nad Atlantykiem 2 Swissairów z 450 ludźmi – co kazało się NAJLEPSZYM BIZNESEM do budowy w Las Vegas Drugiej Wenecji – musiałem ogłosić – żeby nie być Drugim Indiana Jonesem – że Małoazjatycka Metalurgia Żelaza jest FEKALIEM PRUSKIM, gdyż Bliski Wschód importował Żelazo i Stal z SUDETÓW.
  To otworzyło Puszkę Pandory, gdyż Anglicy ogłosili odkrytą w Dreźnie EUROPEJSKĄ ATLANTYDĘ – którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji – a kilka lat później archeolog niemiecki Heinrich Kusche ogłosił, że Gęsta Siatka na zdjęciach satelitarnych Europy to NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, co Przekwalifikowywało MOJĄ datację zamków nadreńskich z Halsztatu na Neolit.
  To UPRAWOMOCNIAŁO moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, którą Franz J. Strauss kupił a Akademii Nauk NRD za 8 mld DM ze Skarbu III Rzeszy w Szwajcarii dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, gdyż BEZ Popiełuszki ZSRS stawał się Folwarkiem Izraelskim.
  Niemcy zmienili reklamę turystyczną z KRAJU 10 TYSIĘCY ZAMKÓW na kraj MILIONA LAT HISTORII. Ja jednak nigdy Niemcom MILONA lat historii nie dawałem a co najwyżej 10 tysięcy lat, jak Turcji: STAMBUŁ – HISTORIA OD 8000 R. P.N.E., PRZEWODNIK PASCALA, wznawiany permanentnie – toteż nic dziwnego, że Anglicy z powodu HAGIA SOPHIA jako mauzoleum Eurydyki zajoba dostali.
  Na skutek mego wyjazdu do RFN w 1989 r. Żydogermania z granicami na Wiśle i Missisipi nie mogła strawić Satelitarnej Detekcji Złota, która musiano przekwalifikować z TSSS na konwencję 12 państwo TPP jako konsumentów SDZł. Formułą TPP była deklaracja stasistówki Mekel do mnie: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co jest zamachem na USA, gdyż WYMUSZA jedzenie fekaliów pruskich i hitlerowskich. Jest to technika Barania: WIERZYCIE TEMU GNOJKOWI? NIE, NIE, NIEEE – wobec czego Wiarygodnym pozostaje Żelazny Kanclerz, który otruł Rosję i Francję fekaliami pruskimi (???)
  Książka Andrzeja Nowaka DZIEJE POLSKI (ad. 159) jest „trzymaniem się” POKOJU STRASZNEGO, jak Żydzi nazywali Kapitulację Wałęsy, Glempa i Jaruzelskiego przez Żydogermanią, która 1 IX 1939 podjęła wojnę z Całym Światem dla eksterminacji Słowian i Murzynów.

 193. Listwa said

  @ uroscar

  Przytoczył pan głupawy tekst podszyty szatańską pianą : „Bractwo [Piusa X] to jeszcze gorsze łajzy niż katole soborowi, bo marzy im się restytucja ciemnoty rodem ze średniowiecza”. A jaką pan ma opinie w tej sprawie ? Jest pan w stanie coś stwierdzić własnoumysłowo czy tylko i jedynie rozdziawiać buzię na IQ = 210?

  Racjonalny kontrargument, jaki tu można wystosować – temu od IQ = 210 brakuje racjonalnych dowodów na poparcie swych IQ 210 oświeceniowych opinii, który nie jest w stanie oderwać się od uprzedzeń i na tych uprzedzeniach buduje swoje opinie.

  @186 Boydar
  ciekawe jest natomiast, że Dominikanie z Avrille nie wybierają swojego generała ,a tylko przeora klasztoru. i kultywują katolicyzm w czystej formie.

 194. JO said

  ad.191. Bractwo to Swieci Ksieza, ktorzy nosza Posluge – Sakramenty oraz nauczaja Swietego Magisteruim niezmienionego od czasow Chrystusa, ktore Uznawane bylo przez naszych Przodkow, ktore Koronowalo Naszych Krolow, ktore Uswiecalo kazdego z naszych Dziadow w tym w czasach Sredniowiecznych – czasach, ktore byly Najwiekszym Osiagnieciem Ludzkosci do czasow obecnych – lepszych czasow nie bylo!!!..

  Swiete Magisterium zostalo przyjete przez Naszych przodkow, bo nasi Dziadowie rozpoznali w nim Swoja Wiare, sedno Swojej Wiary – Prawde i Tylko Prawde.

  Moj Rod nalezy do tzw Szlachty Odwiecznej, ktora personifikowala Rody…., co oznacza, ze wywodzacej sie od Wojow, ktorzy w swiecie Slowianskim Bronili w tym Wiary jak i Rodow.

  Nie uwazam, by pradziadowie nasi byli Debilami a przeciwnie, przyjmujac Prawde Dobrowolnie – Wiare Katolicka /Ortodoksyjna dali nam szanse Zycia Wiecznego ale i Na Ziemi mozliwosc Zycia w Krolestwie Nadprzyrodzonym, z ktorego plyna Laski i Sila Niedopokonania.

  Bractwo Piusa X Zachowuje Nam Nienaruszona Wiare-WIEDZE o Prawdzie-Drodze i jej Celu, Zyciu. Dzieki Naukom Bractwa, ktore jest Kosciolem Katolickim, Rzymskim Zakonem my umiemy Rozpoznac Klamstwo od Prawdy, umiemy walczyc z wlasnego Ciala Namietnosciami oraz walczyc umiemy z Poganstwem – Swiatem, na czele ktorego jest Zlo-Szatan-Stuprocentowe Klamstwo.

  Bractwo Piusa X w Polsce – To SKARB NARODOWY, za ktory WARTO ODDAC NAWET ZYCIE.

 195. Boydar said

  Panie Listwo drogi, znów mnie Pan oświecasz. Tkwiłem w błędzie sądząc, że generał jest jeden na CAŁY zakon 🙂

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Genera%C5%82owie_zakonu_dominikan%C3%B3w

  Jak une się wykociły, to jeszcze wypłynie, jednak i bez dłuższego czekania znać drzewo po owocach cbdo

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_dominikan%C3%B3w

  Jedna Pańska jaskółka z Avrille, nie czyni wiosny – „jeśli jest tak dobrze, czemu jest tak źle”.

 196. EUROSCAR said

  @ Listwa
  Oj panie kolego, to jest temat-rzeka, która ewidentnie płynie w złym kierunku, sondując po narastających emocjach – dalekich od miłości chrystusowej. Przyszedłem tu obiektywnie pogadać, nie burzyć czyjś wyidealizowany wizerunek rzymskiej korporacji z całą jej duchową otoczką. Pytałem o KONTRARGUMENT na Waszą obronę, a tu mnie ciągną za język jeszcze bardziej przeciwko sobie. No dobrze, wedle życzenia – przykładowy wierzchołek góry lodowej, bo nie chce mi się tego samego pisać z głowy:
  http://slowianin.wordpress.com/2012/07/?title=Cudka

 197. EUROSCAR said

  @ Panie JO (194)

  Z całym szacunkiem dla Pana i Jego przekonań, ale jak dla osób świeckich i spoza tego wyznaniowego kręgu – to co Pan pisze to jest CH.U.J a nie argument, patrząc na sprawę zdroworozsądkowo. No niestety. :/

 198. Marucha said

  Re 196:
  Uparł się Pan, aby na katolickim forum drążyć tematy religijne z punktu widzenia, który jest dla nas nie do zaakceptowania.
  Po raz drugi ostrzegam Pana: nie tu jest miejsce na tego typu dywagacje, a zwłaszcza na drwiny z Kościoła.

 199. Tralala said

  ad 171 Listwa

  Dziekuje Panu za odpowiedz na moje stare pytanie.
  Strasznie jacys „pogubieni” ci ksieza podczas Mszy sw. z biskupem, brak wprawy, bo brak okazji.
  A co do Dominikanow, tak, rozumie sie samo przez sie, ze Avrillé.

  Nie ma tego roku listy przydzialow nowow wyswieconych w FSSPX ? Nie ma tez listy nowych nominacji. Nasz przeor dostal Madryt, a my nowego przeora, „przyjaciela spadachroniarzy” – ks. Joela Malassagne’go.

 200. JO said

  ad.197.

  Jezeli dla Pana Umiejetnoc walki ze swojego ciala namietnosciami to jest „CH.U.J a nie argument” i zdrowego rozsadku w tym co napisalem Pan nie widzi, to Ja otrzepuje pyl Pana z moich rak… i odwracam sie na piecie…

 201. Listwa said

  @ 196 Euroscar

  jakieś tu cudka podrzucasz i twierdzisz jeszcze , że masz takie w głowie. Takie słomiane śmieci to jedną zapałką można spalić i to zawilgoconą. Tylko nawet ewidentnie szkoda wilgotnej zapałki, bo cenniejsza niż te cudka.Obiektywnie mozna pogadać , ale z kimś kto ma własne opinie, a nie rozdziawia budzie na byle IQ210 i na jakieś wstrętne strony kieruje, co to niby mają być argumentem przeciw Bractwu, a na stronie nic o Bractwie. A w którym roku powstało ? no poszukaj szybciutko bo ci IQ210 nie powiedziało. Powoływanie się na miłość Chrystusową żeby ukryć, że nie masz kolego nic sensownego do powiedzenia to słaba zagrywka. Bo wyobraź sobie że pogaństwo to ciemnota, a neopogaństwo również, a Bractwo akurat czegoś takiego nie głosi.
  I niestety kolego, ty tu nie pogadasz, ty możesz tu zacząć się uczyć. To pogadania może kiedyś dotrzesz. Oby.

  @ 195 Boydar
  Oj zaraz oświecasz. Napisałem co sam odkryłem. Lubię się czasami pochwalić osiągnieciami. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale może uczynić. I czekamy na to.

 202. Boydar said

  „… Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale może uczynić. I czekamy na to…”

  Przybijam piątkę.

 203. EUROSCAR said

  RE Luxeuro (182)
  Obrzynki same dolewają benzyny do ognia. Albo już się mają za lepszych od rodowitych Białych, albo całkiem im się w dupach od tej kuracji naszą krwią poprzewracało. Tylko że KTOŚ jednak może im kiedyś wytknąć, że to aryjskość sztuczna i uzurpatorska.
  Swoją drogą ta blondyna z filmu od wejścia fizycznie podoba mi się i pociąga mnie seksualnie. Trochę też jest podobna z twarzy do generała SS Jürgena Stroopa, acz o tym wolę zanadto nie myśleć, gdyż przy opcjonalnym spotkaniu z nią czułbym się jak pedał. :/

 204. revers said

  Po wizycie NATO Oberfuehrera Rasmusena w Kijewie w dn.07.08.2014 , smiertelnie psychopatycznego rusofoba, mozna juz bombardowac donieck z lotnisk natowskich i usraelskich w Rumunii.

  http://novorossia.su/ru/node/5092

 205. Listwa said

  @ 199 Tralala
  Jeśli Pani chciałaby dowiedzieć się jakie są różnice w rycie rzymskim i dominikańskim to proszę „mrugnąć” na tak to postaram się napisać. Bp Schneider to biskup nowus który dobrze wypowiada się o Tradycji i ją ceni, chyba pracuje w Kazachstanie czy coś koło tego. A tym z Bractwa św Piotra to nogi im latają trochę tu, trochę ze wskazaniem na soborowe „tak”. No i się nie kleiło.

  A w Bractwie zbyt ciekawie nie jest, Niedługo napiszę więcej.

 206. Listwa said

  @ Boydar
  I ja przybijam.

 207. Listwa said

  To dziś:

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_12/W-nocy-z-12-na-13-sierpnia-spadnie-gwiezdny-deszcz-2034/

 208. EUROSCAR said

  @ Marucha
  No dobrze – postaram się odtąd skupić tylko i wyłącznie na polityce. Jakkolwiek niektóre uwagi oponentów podziałały na mnie konstruktywnie oraz inspirująco do dalszej pracy nad zagadnieniem.
  Bardzo tylko proszę Pana, że gdyby do mnie w odpowiedzi na to co już jest pisał Wosiu, Siggi albo pani Niereligijna, to żeby Pan przepuszczał wszelkie wpisy tej trójki skierowane do mnie, OK?

  @ Listwa
  Zapałka, słomiane stosy – ech, skąd my to znamy… No ale przed chwilą DAŁEM SŁOWO, więc nic już się nie będę krytycznie odzywał niepytany w tym temacie. Miłego dnia wszystkim życzę. 🙂

 209. Listwa said

  Z ostatniej chwili. Wczoraj Kornel Morawiecki, szef „Solidarności Walczącej” miał zawał. Leży w klinice we Wrocławiu. Jak będę miał nowe wiadomości, to zamieszczę je na stronie.

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9751

 210. sniddy said

  @EUROSCAR:

  Po kilku Pana wpisach w tym wątku widać jedno. Mianowicie, że nie przyszedł Pan tu prowadzić żadnych dyskusji a tylko prowokować i atakować. Jest Pan dostatecznie uprzedzony i zindoktrynowany kłamstwami jakie serwuje Pan sobie sam przez treści którymi się Pan otacza oraz zapewne także przez kolegów o wielkim IQ. Znam kilku idiotów i wielkim IQ. Nie przyszedł Pan szukać odpowiedzi a jedynie okazji do ponaparzania się. I kilku tu udało się Panu sprowokować, gratuluję.

  Ciężko się ustosunkować do artykułów tak oszczerczych i wulgarnych jakie Pan linkuje. Napiszę jedno dla Pana dobra, bo mi to nic nie przyniesie na plus czy minus. Proszę odejść od fanatyzmu, jakikolwiek by on nie był. Proszę spojrzeć na Kościół odrzucając kłamstwo, ale i wyidealizowany obraz. Sam jeszcze 3 lata temu mogłem określać się jako ateista. Teraz jestem katolikiem i to dość gorliwym. Nikt mi nie zakadził, nie mam tradycji katolickiej w rodzinie. Po prostu doszedłem do tego rozumem, też czasami ocierając się o głupoty m.in. taki jakie Pan ma w głowie. Też obracam się w tym świecie gdzie gimbaza łyka fascynację rodzimowierstwem, powrotem do korzeni, kadzidełka, ogniska, bóstwa których nie ma…To wszystko jest po prostu żałosne i dziecinne. To dorabiania wyimaginowanej otoczki religijnej do chlania przy goniskach w puszczy. To dorabianie ideologii do fascynacji pewną emocją, klimatem rodem z fantasy.

  Napisałem. Odpisywać Pan nie musi, bo i tak podejrzewam treść. Pomodlę się, może Pan zmądrzeje.

 211. Listwa said

  http://www.crazynauka.pl/perseidy-2014-obserwowac-czym-sa/

  Przy tej okazji zobaczymy na pewno dużo innych ciekawych rzeczy, które zdarzą się na niebie. Choćby przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która tego dnia będzie pięknie widoczna o 21:47.
  Czym są Perseidy?

  Perseidy to rój meteorów czyli zjawisko powstające, gdy Ziemia przelatuje przez rój kosmicznych drobin materii czyli meteoroidów. Wpadają one w atmosferę z ogromną szybkością (w przypadku Perseidów to 59 km/s) i płoną pozostawiając długi ślad, który widzimy z powierzchni planety jako jasną smugę. Stają się widoczne zwykle na wysokości 75-100 km i spalają się na 50-95 km.

  Ślad meteoru ma kilka centymetrów średnicy i kilkadziesiąt kilometrów długości. Tworzy go zjonizowane powietrze, które świeci bardzo jasnym światłem nawet przez kilka sekund.

  Perseidy to pozostałość komety Swifta-Tuttle’a, która pojawia się w okolicy Ziemi co 133 lata.

 212. Listwa said

  I to warto wiedzieć:
  http://www.crazynauka.pl/7-rzeczy-ktorych-pewnie-wiesz-piorunach/

 213. Listwa said

  http://www.crazynauka.pl/piekne-zdjecie-polski-baltyku-okolic-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej/

 214. Luxeuro said

  Ciekawe czy dotrą do nas. Kierownica po prawej stronie pewnie to utrudni.

  Okazuje się ze coraz więcej Japońskich samochodów pokazuje się na Dalekim Wschodzie z RADIOAKTYWNOŚCIOM jako dodatek.

  http://www.silkroadreporters.com/2014/07/09/around-70-radioactive-cars-sent-bishkek-cant-sent-back/

 215. Griszka said

  Na portalu prawica.net pojawiła się kontynuacja wątku na temat portalu Kresy24.pl, będący przystanią dla wszelkiej maści niebanderowskich propagandystów. Ten pożal się serwis informacyjny jest kierowany przez Fundację Wolność i Demokracja.
  Kto wspiera tę „niezależną” fundację: http://wid.org.pl/partnerzy/
  Co to za „wsparcie” ? Na pewno wśród wymienionych organizacji są te, które przekazują fundusze FWiD. W końcu za darmo nikt nie prowadzi takiej działalności. Bilety na wyjazdy, pensje dla licznych pracowników, opłata serwera itd. Wszystko kosztuje.

 216. Listwa said

  @ 208 EUROSCAR
  Nie przekręcaj, było słomiane śmieci, a nie słomiane stosy. Trzeba w tym wieku zacząć odróżniać śmieci od stosów.
  I skąd wy to znacie? wcale nie znacie, propagandy się nałykaliście jak indor kluchów. Inkwizycja to od słowa Inquisitio – śledztwo, badanie.
  Kościół wprowadził dochodzie, śledztwo, sąd , aby protestanci i inni nie mogli palić ludzi bez sądu, śledztwa, faktów, dowodów i prawa do obrony.

 217. Marucha said

  Ad 213:

 218. Marucha said

  Re 191:
  Zadruga, organizacja antyklerykalna, powstała w roku 1935.
  Masoneria – to wiek XVIII, ale jej korzenie sięgają dawniejszych czasów.
  Więc co Pan nam wciska?
  Idź Pan sobie do swoich konfratrów. I tak przed śmiercią zawołacie księdza.

 219. Listwa said

  Ale strata dla festiwalu, ludzie uważają tego młodzieniaszka za kryminalistę, co on krew pije czy co?.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polanski-nie-przyjedzie-na-67-Festiwal-Filmowy-w-Locarno,wid,16812818,wiadomosc.html

 220. Siggi said

  W Soczi spotkali się prezydenci Rosyjskiej Federacji i Egiptu.Znaczny wzrost eksportu rolnego Egiptu do Rosji,duze ułatwienia i uproszczenia w handlu.Polska będzie skutecznie wyparta z rosyjskiego rynku,kto wie czy nie na zawsze? I znow będzie,ze…madry po szkodzie.

  http://politikus.ru/events/26763-putin-rossiya-uprostit-dostup-tovarov-iz-egipta-na-svoy-rynok.html

 221. EUROSCAR said

  @ Marucha:

  No, może wyraziłem się nieprecyzyjnie, przyznaję, aż się zrobił z tego stos śmieci. 😉 Miałem jednak na myśli nie stronę urzędowo-formalną ruchu zadrużnego, lecz sięgającą korzeniami daleko w przeszłość – notabene tak jak przy masonerii – kulturową Tradycję naszych praojców. Mam pewne informacje odnośnie Polski pod rządami dynastii Popielidów – nazwa założyciela od popiołów: kazał wypalać puszczę, żeby poddani nie musieli karczować jej w męce i był władcą sprawiedliwym, tylko jego syn Popiel II okazał się wyrodny, otruł stryjów miodem i został obalony siłą przez skandynawskich Mysingów („myszy”), którym przewodził Dagobert – Mieczko. Popiel I rządził mądrze i sprawiedliwie, pod jego rządami kraj kwitł, ale… hmm, nie godzi się przypisywać żadnych zasług władcy pogańskiemu, tylko ewentualnie go oczernić w legendzie i „zacząć” historię Polski od sprzedawczyka, który porzucił wiarę ojców i przyjął „prawdę objawioną” z Judei. Słowianie mieli swoją namiastkę pisma – runiczną bławlicę. A potem przy latynizacji zaprzeczy Pan szefie, że całe piśmiennictwo, oświata i kultura swego czasu znalazły się w rękach Kościoła, który dokładnie kontrolował całe życie polityczne i społeczne Narodu? Dlaczego masowa i niemal pełna alfabetyzacja Polski nastąpiła dopiero po II wojnie pod egidą zbrodniczej komuny, a nie już ok. roku 1000? Czy potrafi mi Pan podać jakieś konkretne, udokumentowane przykłady miłosiernego traktowania przez Kościół rodzimowierców, którzy z różnych przyczyn nie chcieli popłynąć z prądem i poddać wyznaniowej konwersji??? Jak wyglądało życie codzienne takich opornych pogan pod hegemoniczną władzą Kościoła? Skąd Pan wie, że owe „cudka” mogą stanowić spreparowaną konfabulację? Czy ma Pan jakiekolwiek dowody lub przesłanki świadczące o tym, że Stachniuk i Wacyk byli Żydami lub zdrajcami na żołdzie masońskim??? Tyle opcji podałem, że z pewnością mnie Pan na czymś „wyhaczy”, żeby wyjść na swoje, przy okazji wyprowadzając mnie z błędu. 😉

  PS. Ja naprawdę nie miałem świadomej intencji, co by wprowadzać tu zamęt i kłótnie, tylko już będąc jakby rutynowo spaczony w gnojeniu probrudasowskich lewaków, podświadomie i poza kontrolą mam jakieś „kozackie pióro” i wychodzi mi tak bardzo często, nawet od niechcenia. 😉

 222. fajfer1962 said

  [img]9d1fd9eae6757b223a36fcba77f6fab0[1].jpg[]/img

  ? – admin

 223. Joannus said

  Na zdjęciu pod np linkiem widać jak wygląda demokracja zainstalowana w Iraku, przez USA z poparciem ”naszych”.
  Niewinne dziecko chrzescijanskie przed rozstrzelaniem przez islamistów.

  http://www.catholic.org/photos/photo.php?news=56481

 224. gracjusz said

  Joannus – skąd wiadomo, że to dziecko jest chrześcijańskie ?
  Przecież ta fotka jest reżyserowana. Do manipulacji 🙂

 225. Tralala said

  ad 205 Listwa

  Mrugam :TAK i …czekam.

 226. Joannus said

  Ad 223 Gracjusz
  Znajduje sie na stronie witryny katolickiej ”forumdlazycia”, którą uznaje za wiarygodną. Prosze zajżeć.

 227. Lily said

  Wiadomo przeciez,ze wszystkie wojny,rewolucje,i wszelkie inne zlo, zaczyna sie od manipulacji,i przeklamania…

 228. zeev said

  Укролохов Wita Buratino :)))

  http://rt.com/news/179136-nato-plane-arrives-ukraine/

  http://vz.ru/news/2014/8/12/700024.html

 229. Listwa said

  @ 221 EUROSCAR
  Lekkie pióro to masz , tylko do bajek, fajne bajki piszesz i to w formie pytań, nowatorska twórczosć. Możesz stanąć koło Wisławy i stać.
  Kozackie pióro to wykazał Boydar w @169, a jak Gajowy wróci i te pytania zobaczy, to nie wiem, czy zamiast odpowiedzieć na te dukadła to walnie cię w łeb i będzie spokój. No nie wiem. No, ale bądź dobrej myśli. Napisz, że jesteś niedorozwinięty i nie kocha cię sąsiadka. Zawsze to coś łagodzącego.
  A jeszcze zapytam – czy sam odpowiedzi jakieś znasz czy tylko prukasz pytaniami?

  @ 225 Tralala – zrobi się

  @ 223 Joannus – wreszcie się Pan odezwał.

 230. KAZIMIERA said

  Panie EUROSCAR , pan jest wielki człowiek!”prawie” jak BÓG, a nie mógłby pan zainteresować naszych mediów tak przykrą sprawą Palestyny, oni nie mają żadnego poparcia w mediach? Oni na pewno bardzo tego pragną. pytam tak nieśmiało- jestem tu pierwszy raz.

 231. Boydar said

  Proszę polać Pani Kasi.

 232. KAZIMIERA said

  Kazi, Panie Boydar 🙂

 233. KAZIMIERA said

 234. Boydar said

  Upsss, Kazi, przepraszam najuprzejmiej. Mam nadzieję że ma Pani poczucie humoru, bez tego będzie to małżeństwo z rozsądku 🙂

 235. revers said

  front poludniowy, cd.

  http://rutube.ru/video/256db605236869b56c6f960732436f9a/

 236. KAZIMIERA said

  Zgoda na rozsądne małżeństwo z humorem, a co tam nie mam nic do stracenia 😉

 237. Miet said

  Od dwóch dni amerykańskie media „żyją” samobójczą śmiercią gwiazdora komediowego Robin’a Williams’a.
  Powiesił się biedak na pasku (chyba od spodni) w swoim domu koło San Francisco, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Od trzydziestu lat prześladowała go narkomania i alkohol.
  Najlepiej zapamiętałem go z filmu „Moscow on The Hudson”, w którym grał rolę rosyjskiego emigranta.
  Muszę przyznać, że ze wszystkich współczesnych aktorów komediowych dałbym mu wysoką notę – potrafił świetnie łączyć śmiech ze łzami.

 238. Eliza said

  @59
  Panie Jo, słusznie skierował Pan do mnie słowa wątpliwości. Spłaszczyłam temat a jest on wart szerszego opracowania.
  Może zbyt pochopnie postępujemy wybaczając ad hot, wpierw sobie a później bliźnim. Czy mogę wybaczyc tym co nie rozumieją mocy tego słowa, mając inną etykę i kulturę. Przy mojej małej wiedzy, nie mam też podstaw do wypowiadania się krytycznie o nauce wybaczania podawanej przez JPII, ale nie rozumiem również w czyim imieniu, zwrócił się do Żydów o wybaczenie wyrządzonych przez nas ( kogo) krzywd. Nie wiem też co Talmud mówi
  o pokorze i pokucie oraz czy biedni Żydzi wybaczyli swoim bogatym braciom lub odwrotnie oraz czy ma to dla nich jakiekolwiek znaczenie.
  Przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi i pozdrawiam.

 239. Joannus said

  Ad 228 Listwa
  Dzięki za pamięć. Miałem trochę problemów, takze z internetem.

 240. Kar said

  re:235

  w przeciwienstwie do pana, Panie Miet, dalbym mu b. niska note/ocene za jego oslinione „komediowe” role. Wg mnie byl lichym-kiepskim komediowym aktorem. Staral sie usilnie jak mogl, ale mial jakis taki dziwny jeczacy styl-sposob odtwarzania komediowych rol (np. Good morning Vietnam..). On chyba sam to czul i dlatego chlal na umor i zazywal inne dopingi antystressy. Ja mysle, ze on byl takim niedopieszczonym niedocenionym przez Holywood pudelkiem. Na otarcie lez dali mu wyprawke zegnajac jako swojego..dymal w ich rog przez tyle lat i cos od zycia mu sie nalezy, prawda?

  http://www.jpost.com/Diaspora/Jews-mourn-the-loss-of-honorary-member-of-the-tribe-Robin-Williams-370830

 241. revers said

  Przyjaciele Kaczynskich, popisow, Krzysiow , za ruskich robiacych trolli w gajowce, prosto z wiezien po rozwalce
  http://rutube.ru/video/e5982e7825b6cd85e830b0855f6f4dbc/

 242. Boydar said

  Amba, Panie Revers, oczien’ żal …

 243. Miet said

  Re.238.
  Absolutnie nie mam zamiaru podważać tego co Pan napisał.
  Jak zaznaczyłem, zapamiętałem go z tego jednego filmu. W tym filmie mi się podobał i sam film też.
  Co do innych – grał jeszcze znaczące role w 19 innych – nie oglądałem żadnego z nich.
  Wszystko wskazuje na to, że Hollywood go źle nie traktował – teraz na newsach komentatorzy prześcigają się w pochwałach. Sama jego śmierć i jej szczegóły to woda na newsowy młyn – no bo sensacja.
  Jako człowieka nie mam go zamiaru oceniać – chyba to postać raczej tragiczna a nie komediowa.

 244. Ilona Kuczera, 5 NAJWIĘKSZYCH MITÓW STAROŻYTNEJ TROI: czy drewniany koń ZNISZCZYŁ GNIAZDO. SCHLIEMANN SWOIM ODKRYCIEM TROI ZADRWIŁ Z BADACZY; 21 Wiek HISTORY: IMPERIUM BIZANTYJSKIE; s. 38-41

  IK „zgadza się”, że Grecy oblegali Troje siłą 100 tysięcy wojowników na tysiącu okrętach, powołując się na opinie słowackiego historyka Voitecha Zamarovskyego (1919-2006). Ten szacunek ma się jednak nijak do Hissarlika Schliemanna, który mógł być strażnicą czy bazą morska, ale nie centrum handlowym i politycznym, jakim na Hellesponcie był ZAWSZE Złoty Róg.
  IK opiera się na Manfredzie Korfmannie (1942-2005), którego prawdopodobnie to ja zaszczułem na śmierć: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich//, za którego ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ ponoszą rządy Badenii-Wirtembergii i Republiki Tureckiej. Nie brakowało tu małpiego humoru, jak np.: Interia.pl – 20 01 2012: OFIARA POLIKSENY; Poniedziałek, 16 stycznia (14:56) „Upalny sierpień, trwają prace na stanowisku wykopaliskowym w Troi. Grupa archeologów dokonuje niecodziennego odkrycia: na domniemanym cmentarzysku achajskim leży obsypany złotymi blaszkami kobiecy szkielet, który doktor Pola Mor, ambitna archeolożka, identyfikuje jako szczątki mitycznej Polikseny, branki Achillesa…”.
  Przypominam więc, że Der Spiegel nadmieniał niejednokrotnie, że na terenie Hissarliku NIE ZNALEZIONO ANI JEDNEGO GROBU TROJAŃSKIEGO CZY MYKEŃSKIEGO, choć jest to teren przebadany najlepiej a groby greckie są z czasów kolonizacji jońskiej. Jakiegoś Cmentarza Achajskiego tam być nie może zaś dr Guzowska prezentuje grób HETYCKI, bo Grecy tak pochować kobiety NIE MOGLI. – W Hissarliku NIE MA I NIE BYŁO ŻADNYCH GROBÓW TROJAŃSKICH CZY grecko-ACHAJSKICH.
  Sto Tysięcy Wojowników oblegało miasto KILKUSET-tysięczne, jakim była Troja na Złotym Rogu, które Aleksander Wlk przemianował na Aleksandrię Trojańską, gdy Hissarlik miał 3 tysiące żołnierzy i marynarzy.
  Prahindusi przekopali Dardanele i zbudowali port w Yenicapi 10 tysięcy lat temu, zaś w XLVII wieku p.n.e. przybyli tam k’ORFEUSZ z Krakowa, Apis z Wrocławia i Set z Castellommare di Stabia, którzy przekopali Bosfor i przenieśli port do Złotego Rogu.
  Datowanie II Kielicha Dąbrówki na rok Tysięczny COFA polskie złotnictwo o Wiek. Tłumaczyłem Niemcom, że Karol Wlk miał nos orli-przypłaszczony, zaś tzw. Herma Karola Wlk ma nos wklęsły-perkaty (s. 86) – z czym się ZGADZALI. Na Koronacji Ludwika Pobożnego MIECZEM przez Popiela Gnuśnego w paryskiej krypcie Karolingów nos Karola ma Ludwik, zaś Karol ma nos sterczący Ludwika, co było fuszerstwem Kanclerza Einharda, który chciał bić monetę NIEMĄ z profilem Karola-Ludwika.
  Tłumaczyłem Niemcom, że herma Karola Wlk, była pośmiertnym odlewem twarzy Kazimierza II Sprawiedliwego, co jest do weryfikacji. BEZCZELNOŚCIĄ jest też przypisywanie twarzy Sprawiedliwego Kazimierzowi Wlk.
  Schliemann NIE DRWIŁ z naukowców tylko musiał Robić Historię DLA Żelaznego Kanclerza, który uknuł intrygę zniszczenia finansowego Rosji i Francji. Za zjeździe Mocarstw Kontynentalnych w Skierniewicach w/s brytyjskiej okupacji Egiptu skłonił Rosję do zakupu Długu Sułtańskiego, zaasekurowanego kapitałem historycznym Iliady. KIEROWNICĄ tego kapitału był jednak nie Złoty Róg a Hissarlik-GÓWNO.
  Polska pieśń bojowa: IDZIEM, BO ZAGRZMIAŁ ZŁOTY RÓG! jest nie o Gównie, choć jadaczy fekaliów pruskich i żydowskich nie brakuje. Hitler kazał Bronisława Kamińskiego rozstrzelać – z co 10-tym żołnierzem RONA’y – nie za masowe mordy i gwałty, ale za Dozbrojenie Powstańców. Przy stole mówiono, że Niemcy rzucili na Żolibórz dywizję pancerną, a dziś przeczytałem, że DWIE.

 245. revers said

  ale oni tam na wycieczke turystyczna autobusem nie jechali, wczesniej to samo zrobili z wieloma autobusami z cywilnymi uciekinierami bez broni do Rosji. miedzy innymi uciekajacy autobusem z Slowenska.

  Lub tabliczka z nekrologiem dla Putina.

 246. Kar said

  re:241

  tak..tak zgadzam sie, bo to raczej taki lzawo-tragiczny charakter..skrzypek nad dachu… Ale Holywood kazal mu pokazywac/robic za clown’a przed publika..zalosne..

  dobranoc

 247. Marucha said

  Re 221:
  „Popiel I rządził mądrze i sprawiedliwie, pod jego rządami kraj kwitł, ale… hmm, nie godzi się przypisywać żadnych zasług władcy pogańskiemu, tylko ewentualnie go oczernić w legendzie”

  Nie wiem, skąd Pańskie tezy, ale przypuszczam, ze z głowy, czyli z niczego.
  Nikt tu nigdy nie deprecjonował polskiej historii, tej pogańskiej również. Bożkowie słowiańscy są równie godni uwagi i pamięci, co bóstwa greckie dla Greków, czy rzymskie dla Włochów. To jest nasza spuścizna. Po prostu.

  Co się tyczy Pańskich pozostałych twierdzeń, czy pytań – nie zasługują one na odpowiedź, jeśli Pan uważa, że historycznie udokumentowane posłannictwo Jezusa Chrystusa jest bzdurą. Utwierdzają mnie one natomiast w podejrzeniach, że nie przyszedł Pan tutaj szukać prawdy, lecz aby mącić i, co gorsza, obrażać osoby wierzące.

  Nb. Nikt tu nie zarzucał żydowskości Stachniukowi czy Wacykowi.

  Na zakończenie dodam, że gdyby nie Kościół, zakładane przez niego szkoły i uczelnie, gdyby nie uczeni wywodzący się z Kościoła i jego Tradycji, do dziś byłby Pan analfabetą, co może by i na lepsze wyszło.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: