Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Krzysztof M o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Katolik o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  ! o Wolne tematy (67 – …
  kontrrafa o Monarchia angielska
  Zbigniew Kozioł o Fiskus coraz częściej zagląda…
  bryś o Wolne tematy (67 – …
  Zbigniew Kozioł o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Daemond o Trzy scenariusze przyszłości A…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  plausi o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Odpowiedź Rosji: Europa może stracić rynek rosyjski

Posted by Marucha w dniu 2014-08-09 (Sobota)

W Europie pierwszy tydzień sierpnia minął pod znakiem sankcji wprowadzonych w odpowiedzi przez Rosję i niezadowolenia setek tysięcy rolników, w których rosyjskie embargo z 7 sierpnia uderzy w pierwszej kolejności. Nie chcą oni zrozumieć, dlaczego Bruksela ich kosztem wykonuje polecenia Waszyngtonu odnośnie „ukarania Moskwy za jej ukraińską politykę”.

Moskwa wprowadziła zakaz importu mięsa, ryb, warzyw i owoców, nabiału, serów i wędlin z krajów unijnych, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Norwegii na okres jednego roku.

Oczywiste jest, że sankcje są o wiele sztywniejsze, niż oczekiwano.

Będą to straty szacowane na wiele miliardów. Według obliczeń Komisji Europejskiej, „antysankcje” Moskwy będą kosztowały europejskich producentów żywności 12 miliardów euro. O zrekompensowanie strat już wystąpiły Finlandia, Polska, kraje bałtyckie, Bułgaria, Grecja i Rumunia. Jednak komisarz unijny ds. handlu Karel De Gucht uprzedził, że Komisja Europejska dysponuje funduszami w wysokości 400 milionów euro na pomoc finansową dla europejskich rolników.

Grecja, kraj w którym rolnicy prawie w 50% uzależnieni są od eksportu do Rosji, w poszukiwaniach ratunku przed zbliżającym się krachem sektora rolnego, posunęła się najdalej ze wszystkich unijnych kolegów. Minister spraw zagranicznych Grecji wicepremier Ewangelos Wenizelos poinformował, że Ateny już prowadzą pertraktacje z Moskwą w sprawie ewentualnego ograniczenia sankcji.

Obecnie można do woli bawić się cyframi zastanawiając się, kto i ile straci w Europie wskutek rosyjskiego embarga. Unia Europejska z trudem, ale znajdzie pieniądze na odszkodowania. W skrajnym przypadku będzie musiała zwrócić się o pożyczkę do MFW. To kosztowne przedsięwzięcie, lecz innego wyjścia nie ma.

O wiele gorsze jest co innego, a mianowicie to, o czym obecnie w Unii Europejskiej woli się milczeć: przyszłość europejskich eksporterów – powiedział analityk z Moskiewskiego Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych Władimir Olenczenko:

Tracą oni rynek na przyszłość. Sankcje nie są polem, które musi odpocząć przez pewien czas między uprawami. Ten rynek będzie zajęty. Nie jest istotne przez kogo – Białorusinów, Brazylijczyków czy Irańczyków. Chętnych nie brakuje. W Europie od dawna się mówi o konieczności dywersyfikacji dostaw nośników energii, ale z nieznanych powodów nikt nie zastanawia się nad koniecznością dokonania „dywersyfikacji polityki i gospodarki”. Może jedynie dziwić to, w jaki sposób proatlantyckie władze unijne potrafiły przy udziale Waszyngtonu narzucić całej Unii Europejskiej aktualny – katastroficzny – kurs wobec Rosji.

W unijnym sektorze rolniczym z niepokojem śledzi się napływające z Moskwy doniesienia o tym, że rosyjscy handlarze detaliczni już rozpoczęli pertraktacje w sprawie zastąpienia „europejskiego kosza” z żywnością przez kraje, które nie uczestniczą w sankcjach wobec Rosji. Teraz Rosja będzie kupować owoce i warzywa z Turcji, Argentyny, Armenii, Egiptu, Maroka, Chile, Chin, Uzbekistanu i Azerbejdżanu. Mięso i przetwory mięsne – z Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Argentyny i Białorusi.

Unia Europejska już oskarżyła Moskwę o łamanie przepisów WTO, natomiast przedstawiciel unii uznał sankcje Kremla za „mające podłoże polityczne”. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że po wszystkich wprowadzonych przeciwko Rosji od marca sankcjach taka reakcja stanowi „szczyt cynizmu”.

Wcześniej czy później Bruksela będzie musiała usiąść przy stole rokowań z Moskwą, – uważa profesor z Uniwersytetu Oksfordzkiego Peter Oppenheimer:

Trzeba, aby minął pewien okres rozluźnienia stosunków, pewien czas dla uspokojenia nerwów, aby ludzie zaczęli rozsądnie myśleć, nie zaś kierowali się irytacją, oburzeniem i chęcią zemsty. Trzeba, aby wszyscy spokojnie zastanowili się i wrócili do rozsądnych negocjacji. Oczywiście, dalsze pertraktacje odbędą się nie dziś czy jutro, ale najprawdopodobniej za pół roku czy za rok.

Kroki ze strony Rosji mają charakter wymuszony. To forma obrony, jak dał do zrozumienia premier Dmitrij Miedwiediew. Ale Moskwa jest gotowa do podjęcia walki gospodarczej, jaką narzucają jej Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

„Jesteśmy w zasadzie gotowi do wprowadzenia posunięć ochronnych również w budowie samolotów i statków, w przemyśle motoryzacyjnym i w innych branżach, ale będziemy to robili w sposób dobrze przemyślany”, – oświadczył Dmitrij Miedwiediew.

Jeśli embargo obejmie również te branże, to ewentualne straty Unii Europejskiej będą mierzone w dziesiątkach miliardów euro.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 39 do “Odpowiedź Rosji: Europa może stracić rynek rosyjski”

 1. vigil said

  Rosja nareszcie pojela ze z Rzydami zbrodniarzami sie biznesu nie robi.
  Maja teraz BRICS to jest wlasnie okaza pokazac jak to ma pracowac.
  Kraje azjatyckie, Chiny tez maja produkty rolne i zapene zdrowsze.

 2. słowianin said

  Nie żałować rolników….głosowani na wejsciem do żydounii niech teraz płacą.Polaczki to naród który nie wie co zrobić z wolnością to postanowili dobrowolnie paść na kolana przed odrodzoną następną wielką rzeszą niemiecką’

 3. słowianin said

  Pan Putin-prawdziwy mąż stanu….tak trzymać

 4. Boydar said

  Do tej wycieraczki podłączone było High Voltage ! Tylko tabliczkę BHP ktoś zajumał.

 5. maurycy said

  Sankcje Kremla maja,, podloze poltyczne,, ? Zwyrodnialcy z ,,juni ,, juz nie kontroluja swego oszalałego i plugawego belkotu Moze to w gruncie rzeczy wymusi to na tych zwyrodnialcach jakies ruchy pozytywne ? To zmusza do przewartosciwania i szukania nowych rozwiazan ! W koncu blokada Napoleona stworzykla cukier z burakow cukkrowych

 6. Plausi said

  Sabotaż

  To ostatnie zdanie:

  „straty Unii Europejskiej będą mierzone w dziesiątkach miliardów euro.”

  może najlepiej określają sens operacji USA w Kijowie. W gruncie chodzi USA o uderzenie w gospodarkę UE, w celu jej osłabienia i przedłużenia tym samym okresu dogorywania systemu dolara. Nawet mniej inteligentni pojęli, że wszystkie wojny USA w ostatnich dziesięcioleciach, choć z pozoru wydawały się wojnami zaczepnymi, były wojnami obronnymi dolara, patrz link do tekstu Petrova.

  Tłumaczenie tych wojen chęcią kontroli źródeł ropy i gazu jest, jest poważnym uproszczeniem, oba są „nice to have” ale nie są decydujące o wojnach USA, traktujmy je jako cele oboczne.

  W wojnie o Ukrainę, chodzi o „przyszłość europejskich eksporterów „, jak widać chciałyby USA poprzez embargo Rosji zadać EU cios, który ta długo będzie odczuwać, a im dłużej, tym lepiej dla systemu dolara. No przecież nikt rozważny nie wierzy w to, że MWF ustanowiła w UE euro ot tak sobie, żeby turyści nie musieli stale wymieniać pieniędzy po przekroczeniu granicy innego kraju członkowskiego.

  Operacja na Ukrainie to zwykły sabotaż USA u UE.

  No dobrze, czy politycy w UE tego nie rozumieją i dają się tak bezwiednie zapędzić w róg ? RFN z jej tak cenioną w III Rzeczy… kanclerką Merkel nie zauważa tego ?

  Naturalnie, że UE znakomicie pojmuje tę grę, którą USA realizują pod słynnym hasłem pani Nuland:

  „Pi…dol UE !”

  Obecny układ sił, w mniejszym stopniu kadr agenturalnych USA w administracji państw UE, jak choćby w Polsce, nie pozwala UE na otwarte wystąpienie przeciw tej oczywistej dywersji USA. Wielu zapomina gładko, że RFN jest krajem do dziś okupowanym, gdzie USA urządziły sobie bazy wypadowe do prawie wszystkich operacji wojskowych ostatnich dziesięcioleci.

  Jest rzeczą pewną, że jeśli tylko zagrożenie ze strony USA osłabnie, to cała czereda obecnie służalczych jurgieltników USA w administracji i partiach w Polsce, nagle odkryje swe umiłowanie ojczyzny i ze wstydem zmieni źródło jurgieltu.

  Już dziś jest jasnym, że zwycięzcą w wojnie o Ukrainę będą Chiny, które jeszcze mocniej postawią swą stopę na ziemi obecnej Rosji a i w USA i UE. Zraniony bizon, USA, wykonuje jedynie rozpaczliwe ataki, aby przedłużyć swą agonię, ale skutek jest odwrotny, oszczepy wbijają się przez to coraz głębiej, jak nie z jednej to drugiej strony.

  W latach PRLu krążył następujący żart o Chinach:

  „Chiny uznały granicę na Odrze i Nysie! …. za własną.”

  Oby ten żart nie stał się proroctwem.

 7. Z cyklu: a teraz moze mnie pan pocalowac w dupe i wice wersa said

  To sie zrobil jakis paradoks:
  Unia, zeby ukarac Rosje, na zyczenie Stanow Zjednoczonych, nalozyla na Rosje sankcje a teraz za te sankcje musi slono placic. Znaczy sie zakupila sobie sankcje.
  Na tym wlasnie polega cud wolnego rynku… usankcjonowanego

 8. Griszka said

  400 mln euro na całą Jewropę. LOL. Rosja wiedziała, gdzie uderzyć tak, aby zabolało.
  Przynajmniej Grecy poszli do rozum do głowy. Od kiedy to jakaś niewybieralna jaczejka w Brukseli decyduje z kim można handlować a z kim nie.

 9. Griszka said

  @5
  To jest po prostu najzwyklejsze samobójstwo gospodarcze. Mnie nie dziwi, że ta banda parchów wysadziła Ukrainę w powietrze, ale że są jeszcze w Polsce tacy, którzy ślepo popierają te usmańskie pacynki i mówią tu o wolności, demokracji, itp. Polactwo, glosujące na PiS i PO, to stado otumanionych baranów.

 10. Boydar said

  Z tego ma być Chleb, Panie Grisza …

 11. Zdziwiony said

  @ 3. Dobre !
  Teraz można już „mu” uwierzyć w plusy dodatnie i plusy ujemne Panie Boydar.

 12. Ziemba said

  Biedna Norwegia i Australia. I co teraz będzie?

 13. Kronikarz said

  Rosjanie sprowadzą produkty rolnicze z Azji i z Ameryki Południowej a UE zmuszona będzie eksportować do Rosji technologię, by ratować bilans handlowy.

  Putinowi należą się brawa.

 14. Boydar said

  To tryby ze stali tytanowej, nie wiara. My tutaj Ameryki nie odkrywamy.

 15. Zdziwiony said

  @12. Gajówkę również czytają co tu głosu nie dają.

 16. Boydar said

  I w tym nadzieja ukryta, że Polska Gajówkę czyta.

 17. FanTomasz said

 18. Boydar said

  Ty straszny dziwak jesteś Fantomasz. Niby coś analizujesz, wyciągasz jakieś wnioski, ale dwóch głupich liczb porównac nioe potrafisz

  8 kwietnia 22:18 – 19.910,427
  9 sierpnia 17:50 – 22.565,433

  Pi razy oko wychodzi ponad 660 tysięcy miesięcznie.

  Jak ty takich rzeczy nie widzisz, to jak Ci można wierzyć w poważniejszej sprawie ? Ja bym Ci kota na przechowanie przez trzy dni nie dał.

 19. Pan Kracy said

 20. Boydar said

  Dziękujemy Panie … Kracy. To jest nawet lepsze niż … Order Lenina 🙂

 21. Griszka said

  Tylko tyle masz do powiedzenia żałosna kreaturo ? Polskim rolnikom i hodowcom, którzy mogą jedynie zamykać interes, też puścisz muzyczkę na otarcie łez, majdaniarzu Pan Kracy ?

  Prof. Bartyzel już w grudniu poprzedniego roku pisał o konsekwencjach prostytuowania się z neokonami, że nasze rolnictwo na tym straci, ale wtedy wszyscy woleli słuchać sprzedawczyków, którzy zadłużyli nasz kraj na setki miliardów złotych.

 22. Boydar said

  Aleś Pan mu dokopał Panie Grisza, aż mu kredki z tornistra powypadały 🙂 🙂 🙂

 23. pankracy said

 24. Griszka said

  Ponawiam pytanie. Rolnikom i hodowcom wystawionym do wiatru też będziesz wciskał gadkę o carycy Katarzynie, która nie była katoliczką ? Kogo to do ciężkiej nędzy obchodzi ? Reprezentujecie obce interesy albo jesteście zwykłymi idiotami.
  To jest prosta konkluzja.
  W ogóle widzę, że humor dopisuje. Tylko zwykła gnida taka jak ty cieszy się, że polski rolnik będzie teraz klepał biedę.
  Na grobach Palestyńczyków też tańczysz, gimbusie ?

 25. Griszka said

  @20
  Ma Pan racje to zwykły gimbus, który p*przy bez składu i ładu.
  Dlatego niestety nikt nas nie uraczy monologiem na temat brytyjskiej monarchii, która nie dopuszcza do tronu katolików po dziś dzień, chociaż są naszymi „sojusznikami” w podpalaniu Ukrainy.

 26. Boydar said

  Grisza, easy … spakojno, daj spokój … to nie tak …

 27. kibicowanie said

  @ 15
  Pantomasz
  Wlasciwie nie bardzo mi sie chce odpowiadac na bluzgi zamiast argumentow ale niech i ja sobie ulze:
  Na meczu pilki noznej, ci co kibicuja na swoja druzyne na sto procent sa platnymi agentami tejze druzyny. Kazdy kto kibicuje za Legia jest platnym agentem Legii.
  Innego wyjscia ( i wyjasnienia) nie ma.
  Ergo, kazdy kto popiera Rosje musi byc przez ruska agenture placony; kazdy kto kocha Obame, McCaina i morderce Clintona oraz amerykanskie drony – robi to bezplatnie i z wielkiej prawdziwej milosci do takich idiotek jak Clintonowa czy jej maz – rzeznik Balkanow. Modne sa w USA dynastie polityczne i juz od 2010 roku planowano, ze pani Clintonowa zostanie demokratycznie wybrana na prezydenta USA.

  Zasadnicza roznica miedzy meczem pilki noznej a bombardowaniem wynika z ilosci ofiar.
  Ale my tu dyskutujemy nie o pilce ale o politycznym kibicowaniu i ilosci strzelonych goli.
  A ja to przelicze na tzw. body count.
  W XXI wieku bylaby juz pora przestac sie mordowac za gaz i petrol. I bylaby juz pora, zeby wielkie armie bily sie miedzy soba. Jak na razie to panTomasz kibicuje mordercom dzieci, pedofilom, rzeznikom Bliskiego Wschodu i handlarzom dzieci, i ich nerek no i najwiekszym handlarzom broni i narkotykow w historii swiata.
  Podczas gdy Rosjanie przyjeli juz prawie milion uciekinierow z Ukrainy, Amerykanie nie pozwalaja dzieciom palestynskim uciekac przed bombami.
  Amerykanie sami sie przyznali (pani Madeline Albright) ze wymordowali ponad pol miliona dzieci w Iraku i jak stwierdzila pani Albright – masowy morderca Serbow- warto bylo ubic te dzieci dla ropy.
  I nie mialo to nic wspolnego z ruska propaganda bo pani Madeline zwierzala sie wspanialej TV stacji pt. Foxnews.
  Obama rozpoczal mordowanie ludzi zanim dostal Pokojowa Nagrode Nobla. I nie bylo w tym zadnej ruskiej propagandy jak wjechali do Libii; morduja ludnosc cywilna do tej pory.
  Wojna w Afganistanie trwa juz 13 lat. Wojna ta nie przyniosla zadnych specjalnych korzysci narodowi amerykanskiemu ale pozwolila oligarchii i roznym innym zbirom dorobic sie majatku na okradaniu bogu ducha winnych Afganow urzadzajac trupom krematoria objazdowe, zeby nikt sie trupow nie doliczyl. .
  Nie bylo najmniejszego powodu, zeby napasc na Irak, zniszczyc infrastrukture, wymordowac rzad niby suwerennego panstwa i okrasc muzea kolebki naszej cywilizacji.
  Byl bardzo wazny powod, zeby urzadzic fajerwerki w Nowym Jorku i wmowic ciemniakom swiata a glownie niedouczonym Jankesom, ze dwa samoloty bezzalogowe mogly zamienic w proch trzy potezne wiezowce zbudowane przeciwko atakom samolotowym.
  Tylko ostatni debil potrafil w to uwierzyc, ze w czasie manewrow amerykanskiej armii na terenie Nowego Jorku gdzie znajduje sie 8 baz militarnych, obce samoloty mogly latac nad Nowym Jorkiem przez godzine, palnac w trzy drapacze chmur. I do tego stalowa i betonowa konstrukcja pozwolila samolotom wjechac w wiezowiec jak w maslo. nawet im skrzydla nie odlecialy i nie bylo zadnego zderzenia z cementem. To tylko polski samolot prezydencki mogl sie rozbic o galazke brzozy i spac na ziemie z wysokosci 20 metrow i sie calkiem rozmazac.
  Dla mnie jest wazna ilosc trpow.
  No to niech pan Tomasz policzy trupy z Haiti, Jemenu, Sudanu, Somali, Libii, Afganistanu, Iraku, Syrii, Wietnamu, Hiroszimy, Nagasaki, Filipin, Iranu, Nikaragui, Kolumbii, Jugoslawii, Meksyku, Indonezji i wszedzie tam gdzie sialy i sieja spustoszenie amerykanskie bomby.
  No to nam PanTomasz podliczy Rosje. USA jest takim samym bandyckim panstwem jak byla w 18 i 19 wieku, kiedy mordowala Indian, Meksykanow, Francuzow, samych siebie, Kube, Filipiny.

  Obecna Rosja to nie Sowieci taka jak obecne Niemcy to nie DDR, a Litwa, Lotwa, Bialorus, Kazachstan czy Ukraina to tez juz nie Sowieci juz nie czesc sowieckiego panstwa.
  No to teraz porownajamy oba kraje chocby tylko za ostanie 25 lat, zeby bylo po rowno:
  Usa napadlo i zbombardowalo:
  Paname, Haiti, Kolumbie, Meksyk, Filipiny, Irak, Libie, Abisynie, Sudan, Somalie, Afganistan, Jemen, Pakistan, Czad, Nigerie, Balkany.
  I nie jest to zadna ruska propaganda bo sie Amerykanie tym chwala, ze wprowadzaja demokracje, tylko jeszcze nie wiadomo, gdzie.
  Zeby sie troszke wybielic i pozwalac wine na Rosje to wlasnie amerykanska propaganda zmysla takie hece jak napad Rosji na Gruzje, czy Czecznie. I to wtedy gdy Komisja Europejska rozwazala proces w Hadze przeciwko Gruzji za wymordowanie w nocy 2000 spiacych Osetyncow oraz 60 zolnierzy z Peace Keeping Forces z ONZ.
  Rosjanie faktycznie wjechali i rozpedzili Gruzinow ale czy ktos kiedykolwiek podal ilu zabili????
  Czeczenia jest czescia Rosji i bandy z Arabii Saudyjskiej i Izraela oplacaly bojowki w Czeczeni. Rosja miala prawo zadbac o spokoj swoich obywateli. Skonczyly sie awantury w Czeczni jest swiety spokoj.
  Teraz Ameryka i Izrael probuja wywolac wojne Armenii z Azerbajdzanem, a pretekstem jest Karabah-Nagorno rejon.
  Izrael bierze rope z Azerbajdzanu i usilowali najpierw napasc z Azerbajdzanu na Iran, teraz kombinuja awanture z Armenia. Izrael zaatakowal juz 9 panstw tylko na Bliskim Wschodzie, ale jakos dziwnie wszedzie ma obroncow, mimo bestialskiego mordowania palestynskich dzieci i zrzucania bomb fosforowych na obiekty cywilne.
  Izrael jest bezprawnie na Bliskim Wschodzie ale ma duzo poparcie wsrod mordercow z USA i zaprzyjaznionych kibicow.
  USA probuje teraz rozpetac kolejna wojne swiatowa. A pna Senator McCain wrecz powiedzia, ze USA zadluzone u Chin nie bedzie splaca zadnego dlugu tylko napadnie na Chiny. A USA ma juz za soba trzy wojny w Europie z inicjatywy i uczestnictwa USA.
  Amerykanie zniszczyli pol EUropy: nalotami dywanowymi juz po kapitulacji Niemiec, zbombardowali Balkany i zupelnie zniczczyli Jugoslawie nie wiadomo dlaczego- a raczej wiadomo: ropa, diamenty i AMBO Project.

  Amerykanie maja ponad tysiac baz militarnych po calym swiecie i wiele z nich okraza Rosje.
  Rosja ma tylko jedna baze poza granicami w Tartu.

  Formowanie zas opinii politycznej wylacznie na podstawie propagandy jednej czy drugiej strony jest objawem debilizmu i niedozywienia komorek mozgowych.

 28. Griszka said

  Słowiaństwo, UPA, rezuny to jest niby słownictwo i konstrukcje zdaniowe, które nie funkcjonują od dawna w Polsce. LOL. W jakiej Polsce ? Chyba w Polsce Michnika.

  FanTomasz jesteś zwykłym trollem. Sztucznie rozciągasz wpisy, wbijając Enter po każdym zdaniu, w nadziei, że w ogóle na ten twój bełkot spojrzy łaskawym okiem. W ogóle aż dziw, że się tak męczysz skoro forum czyta jedynie „5-7 aktywistów” a jeszcze podbijasz nam licznik. Skąd takie nagłe poświęcenie ? Czy nie korzystniej by było np. w osiedlowym supermarkecie głośno wykrzyczeć, że tylko Putin mówi Wołyniu czy inne łgarstwo.
  Jeśli zaś odczuwasz tzw. ból dupy z tego powodu, że nie powtarzamy po różnych tubach partyjnych POPiSu jedynej słusznej wersji wydarzeń, to twoje jęki i tak nic nie zmienią. Jeśli chcesz to możesz sobie wierzyć, że banderowcy ze Swobody i Prawego Sektora, którzy dostali intratne posadki rządowe i ministerialne teki są przezroczyści. Nie liczyłbym jednak na duży sukces w rekrutacji do takiej specyficznej sekty na tym portalu.

 29. Luxeuro said

  Ad. 25 – Lista interwencji militarnych USA
  http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/interventions.html

 30. Wzruszony said

  To rzeczywiście straszne.
  A pomyśleć ,że wszystko to byłoby zbyteczne gdyby w 1945 roku spuścili kilka bomb atomowych na ZSRR.

 31. Boydar said

  Twój czas minął. Dosłownie i w przenośni.

 32. Kamil said

  ad Wzruszony: Chyba żartujesz, bomby na ZSSR? Przecież to było ukochane dziecko tych, co wynaleźli atom. To już prędzej na Warszawę, ale na szczęście udało się wywołać powstanie i nie było już takiej potrzeby.

 33. Griszka said

  Wzruszony to banderowiec, który popiera ludobójstwo milionów ludzi. Pewnie jeszcze skacze z radości, gdy Izrael bombarduje szkoły w Strefie Gazy. Szkoda czasu na dyskusje ze zwyrodnialcami, Panie Kamilu.

 34. Filo said

  @29
  Wzruszony
  Wzruszony pewnie ma racje. Gdyby zniszczono nuklearnie Moskwe to faktycznie jankesy i angole nie mogliby sowietom sprzedac Polski w Jalcie. Pewnieby juz wtedy z nas zrobili Haiti albo Honduras.
  Polacy byli najbardziej lojalnym sprzymierzencem aliantow. I nie tylko sprzymierzencem. Przelewali nasi krew i uczyli Angoli latac samolotami. Nastawiali karku i jak psy goncze pomagaly wygrac wojne z nazistowskim okupantem.
  W nagrode zostalismy sprzedani w Jalcie jak bydlo na targu – i to tym sowietom o ktorych tak bardzo sie niektorym Polakom teraz rozchodzi.
  Nie bylo zadnym przypadkiem, ze zarowno czystej krwi prawie Anglik Churchill jak i czystej prawie krwi Anglosas Roosevelt rzucili Polske pod pociag bo nie mieli ochoty splacac Sowietom dlugu.
  Zas aktorzyna hollywoodzki Reagan sprzedal znow Polske zydowskim spekulantom finansowym.
  Nic dziwnego, ze wyrobili nam alianci kompleks niewolnika, ktory wiernie patrzy w oczy panu i jest na kazde zawolanie, zeby mu sluzyc. Nawet wlasnym kosztem i kosztem wlasnych dzieci: w Mali, Libii, Iraku, Afganistanie, Jugoslawii, Haiti…
  I jak pan i wladca kaze teraz szczekac na kolejnego wroga, tym razem w Moskwie – to Polak zapomni krzywd wolynskich i wojennych… i poleci wlasna piersia i za wlasne pieniadze bronic wlasnych mordercow.
  I jeszcze im Przemysl odda i Zamojszczyzne bo tam ponoc pelno smierdzacego gazu, ktory sie Ukraincom slusznie nalezy.
  Wiec ten polski Honduras sie tylko przeciagnal w czasie. Teraz mamy za to coka-cole i szczepionki depopulacyjne. I taka sama nedze jak stworzyli Amerykanie swoim najblizszym sasiadom: Haiti, Honduras czy do niedawna jeszcze Nikaragua.
  Jankesom zas marzy sie Krym zeby tam bylo tez tak pieknie jak na Haiti. Pelno nerek na sprzedaz.
  No i dawno nie bombardowany. Ostatni raz przez Niemcow.

  Haiti walczy z jankesowskim imperializmem: Czy ma jakiekolwiek szanse?

  http://www.globalresearch.ca/haitis-struggle-for-freedom-us-imperialism-minustah-and-the-overthrow-of-jean-bertrand-aristide/5316972

 35. Boydar said

  Panie Filo, ja Pana podziwiam, ale nie zazdroszczę; umiejętność sprzedawania Eskimosom lodówek … Hudini wymiękkka.

 36. Filo said

  @34
  Boydar
  Bo mnie naprawde wytraca z rownowagi ta cala awantura i gebelsowska propaganda. Kiedy wreszcie uwierzymy, ze morderstwo jest zbrodnia przeciwko ludzkosci?
  Juz nikt nie rozmawia o etyce, literaturze, natchnionych poetow nikt nie czyta. Zamykaja ksiegarnie a filmow ogladac sie nie da. Kultura rynsztoku i przemocy. Ludzie juz nie maja czasu dla innych, dzieci denerwuja bo nie maja gdzie isc po studiach. Pracy nie ma, pieniadze budzetowe ktos rozkrada.
  A nam serwuja kolejne jaselka wojenne. i co bedzie? Bedzie wojna w Polsce?
  Gdzie my tam kryzys.
  Dobrze ze choc bedziemy miec jablka taniej.

 37. Boydar said

  Na pozór, tak to niby wygląda, Panie Filo …

 38. Author Instinct said

  @29 I tu masz rację bo w Stanach by się obecnie pisało cyrylicą. Nie wiem, czy taki skutek by cię zadowolił. W 1945 istniało tylko kilka egzemplarzy bomby atomowej o sile kilkunastu kiloton.

 39. Mlokos said

  Ja się Wam w ogóle dziwię, że reagujecie w jakikolwiek sposób na zaczepki trola FanTomasza. Przecież on właśnie po to to robi, żeby Waszą pasję skierować w mało ważną (swoją) stronę. Olać. Zamilczeć go na śmierć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: