Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  lewarek.pl o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  NICK o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Chaos kontrolowany

Posted by Marucha w dniu 2014-08-11 (Poniedziałek)

Rosyjski analityk Andriej Fiediaszyn pisze o roli Ukrainy w planach i działaniach Waszyngtonu

Jak poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony USA, 5 sierpnia przybyła do Kijowa specjalna grupa Pentagonu „w celu pomocy w śledztwie” wokół katastrofy malezyjskiego Boeinga 777.Kiedy jednak oficjalnego przedstawiciela resortu wojskowego zapytano, czym konkretnie będą się zajmować eksperci z tej grupy, odpowiedział tylko, że nie pojadą na miejsce katastrofy, ale będą z Kijowa konsultować śledczych z Holandii, Australii i Malezji.

Należy uwzględnić, że do zadań Pentagonu nigdy nie należało badanie awarii i katastrof samolotów pasażerskich. Tym w USA zajmowała się zawsze Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) i Zarząd Federalny Lotnictwa Cywilnego. Pentagon ściągano wyłącznie w przypadku katastrof samolotów wojskowych. Należy również powiedzieć, że NTSB już skierowała własnych ekspertów na Ukrainę, mniej więcej trzy dni po katastrofie, do której doszło 17 lipca.

W skład obecnej delegacji, jeśli wierzyć Pentagonowi, wchodzą eksperci ds. operacji specjalnych, logistyki i planowania operacji wojskowo-powietrznych. Wydawałoby się, że to nie do końca jest to, czego potrzeba w toczącym się śledztwie.

Po co więc przyjechali? Rozwiązanie zagadki kryje się w krótkim zdaniu oświadczenia prasowego Pentagonu. Po udzieleniu rzeczonej „pomocy w śledztwie” w sprawie katastrofy rejsu MN17, grupa od razu przystąpi do szkolenia ukraińskich wojskowych i Gwardii Narodowej na zachodzie Ukrainy. Innymi słowy, mowa jest po prostu o rozszerzeniu udziału amerykańskich wojskowych doradców w przeszkoleniu, technicznym wyposażeniu i uzbrojeniu armii pacyfikacyjnej i oddziałów specjalnych kijowskich władz.

Rosyjscy eksperci zauważają, że wobec Ukrainy stosuje się te same wzorce, które stosowano w przypadku Kosowa, a nawet i Wietnamu. W Wietnamie amerykańska obecność także zaczynała się od kilkudziesięciu doradców wojskowych, wysłanych na południe kraju w 1954 roku. A kosowskich Albańczyków Amerykanie szkolą i „konsultują” do tej pory.

Na Ukrainie, co z każdym dniem widać coraz wyraźniej, powtarza się sytuacja, którą przeżyły Bałkany z ich wojnami domowymi i rozpadem Jugosławii, uważa profesor MGU Andriej Manojło. Tyle tylko, że teraz USA działają bardziej bezpośrednio i cynicznie. W Kijowie wszyscy doskonale wiedzą, że CIA zajmuje całe piętro budynku Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. To samo szykuje się w Ministerstwie Obrony Ukrainy. Podobnie jest zresztą i u innych sojuszników USA w Europie.

Z geopolitycznego punktu widzenia bałkanizacja Ukrainy jest Waszyngtonowi ogromnie na rękę, mówi Andriej Manojło. Przemiana Ukrainy w jedno wielkie ognisko zapalne pod kontrolą USA jest potrzebne jako instrument osłabiania wpływów Rosji. Każdy konflikt u granic Rosji od razu staje się bowiem poważnym zagrożeniem dla jej bezpieczeństwa. „Eksport kontrolowanego chaosu z Ukrainy do Rosji” – to jeden z celów zaplanowanej przez Waszyngton „operacji Ukraina”, przekonany jest Andriej Manojło.

Pogrążając Ukrainę w tzw. „kontrolowanym chaosie”, czyli stosując tam technologie „kolorowych rewolucji”, Amerykanie stwarzają konflikt, którym już nauczyli się doskonale kierować. Ten konflikt Amerykanie wykorzystują dziś jako narzędzie oddziaływania politycznego na swoich przeciwników oraz na swoich sojuszników. Geopolityczne położenie Ukrainy jest w tym kontekście dla Amerykanów bardzo korzystne. W związku z tym, w żadnym wypadku nie będą oni sprzyjać jakimkolwiek procesom pokojowym na Ukrainie. Bez konfliktu, którym można sterować, i który trwa i rozwija się, Ukraina będzie Waszyngtonowi niepotrzebna. Na odwrót, jak długo się tylko da, będą oni dolewać oliwy do ognia wojny domowej.

Organizacja „kontrolowanego chaosu” i prowokowanie wojny domowej na Ukrainie to lustrzane odbicie tego, co USA już przecież z powodzeniem robiły w Syrii i Iraku, opowiada ekspert Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych Stanisław Iwanow. A Syria i Irak to w gruncie rzeczy nic innego, jak kontynuacja sztucznie wywołanej wojny przeciwko Jugosławii w latach 90-ych.

W Syrii i Iraku służby specjalne i oficjele USA wspierali najbardziej radykalne siły islamistyczne. Obecnie siły te wyszły spod kontroli i grożą utopieniem we krwi całego regionu. Na Ukrainie Waszyngton, kosztem 5 mld $ jeśli wierzyć pani Victorii Nuland, vice MSZ USA, zorganizował przewrót państwowy, przeprowadzony przez najzagorzalszych nacjonalistów, przez siły jawnie neonazistowskie, odwołujące się do ideologii Bandery i tradycji UPA-OUN, przypomina Stanisław Iwanow.

Boję się, że Ukraina najgorsze ma jeszcze przed sobą. Na dziś nie ma tam optymistycznych prognoz. Jeśli nawet oni (Junta Kijowska) stłumią powstanie na wschodzie, to w przewidywalnej perspektywie czasowej żadnego pokoju ani dobrobytu w państwie po tym nie będzie. Trzeba będzie odbudować wszystko, co zostało zniszczone, ułożyć zgodny dialog ze wschodnimi regionami. A jak można to osiągnąć, jeśli tam wszystko jest zalane krwią? Tysiące zabitych i rannych i już pół miliona uchodźców? „Kontrolowany chaos” na granicach Rosji Waszyngotnowi jest na rękę.

Jak uważają rosyjscy eksperci, Kijów dziś już całkowicie znajduje się pod kontrolą Stanów Zjednoczonych. Wszystkie decyzje władz od początku ustalane są z amerykańską ambasadą. Dochodzi do tego, że stanowisko kijowskiego rządu najpierw ogłasza Departament Stanu USA, a dopiero potem „minister spraw zagranicznych” Ukrainy. Zdarzają się przy tym żenujące wpadki.

Na przykład 5 sierpnia osławiona już gafami rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki nazwała „prowokacyjnymi” ćwiczenia wojsk rosyjskich „koło granicy z Ukrainą” w obwodzie astrachańskim. Obwód astrachański nie graniczy z Ukrainą, a sam poligon leży w odległości tysiąca kilometrów od jej terytorium. I tym razem nawet posłuszny MSZ Ukrainy nie zdecydował się na powtórzenie absurdalnego „protestu” Departamentu Stanu USA.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Chaos kontrolowany”

 1. Najnowsze badania, w tym m.in. wykrycie piramid i lasow cedrowych wciaz stojacych na dnie Zatoki Meksykanskiej, potwierdzaja, ze Ameryka, a konkretnie wlasnie rejon Zatoki i strefa podzwrotnikowa po obydwu stronach rownika, to zalana woda i zniszczona zywolem burzy kosmicznej, czyli Konca Swiata, legendarna Atlantyda. Sama nazwa Atlantyda pochodzi od Ata Lanta – Inna Ziemia – w jezyku Niebianskim, Poli, skad zreszta pochodzi jezyk Polski, znaczacy doslownie Niebianski. Cywilizacja w tym rejonie jest mozliwa raz na 100tys lat dlatego, ze taki jest cykl epok lodowych, ktore lokuja wode z oceanu w formie lodu w strefach nadzwrotnikowych, poczawszy od grubych czap biegunowych, przez co poziom wod w morzach obniza sie znacznie, o 60-70 metrow, a jednoczesnie czyni ze strefy rownikowej strefe normalnego klimatu. I to w tej strefie, nigdy powyzej zwrotnikow, zawsze i niezmiennie rozwijala sie cywilizacja nielicznych gigantow-Atlantow, a mali czarni ludzie przezywali ‚konce swiata’ tradycyjnie zawsze i nieodmiennie od milionow lat w Afryce Rownikowej, nie majac genetycznych przystosowan do eksploracji zadnego chlodnego klimatu.
  Niestety, Atlantyda przy calej swej wspanialosci, to zarazem rowniez „Ziemia Przekleta”. Tzn. los jej, przynajmniej ten potwierdzony obserwacjami z ostatnich kilkunastu tysiecy lat tak chcial. I to stamtad giganci sterowali rozwojem calej cywilizacji na Ziemi, ale jednoczesnie osrodek ten ulegl zagladzie w samym szczycie swej potegi. Ciekawe, ze w naszych dniach widzimy wyrazna powtorke tego scenariusza, kiedy to niepowstrzymana przewaga technologiczna Atlantydy narasta, jakby „przeczuwajac podswiadomie”, ze jej losem jest upadek po osiagnieciu apogeum. Nikt nikomu nie powinien zyczyc strasznych przejsc, czego i ja tu nie robie, ale TYM BARDZIEJ ta Niebianska Wedyjska zasada powinna rzadzic motywami nastepcow legendarnych Atlantow – dziesiejszymi Amerykanami.
  Niestey, doradcami wspolczesnych Atlantow sa ludzie z Europy, a ci sa w naturalny sposob pozbawieni od co najmniej jednego millenium dostepu do WIEDZY NIEBIANSKIEJ, czyli PRAWDY, i nie sa w stanie harmonijnie pokierowac rozwojem tego centrum wladzy, przez co narazaja cala Ziemie na smiesznosc, a przede wszystkim na nieslawe wsrod plemion Galaktycznych obserwujacych nas z Kosmosu. Nie chce wytykac palcem, bo to nieetyczne i niewedyjskie, ale wszyscy wiemy kto jest doradca wspolczesnej polityki amerykanskiej, a zreszta ktokolwiek to jest, widac, ze nie ma zielonego pojecia o PRAWDZIE, co jest bardzo przykre dla swiata doswiadczajacego cierpienia zadawanego przez wspolczesna ‚Atlantis’ mordowanym przez nia niewinnym istotom, ale bedzie jeszcze bardziej przykre, w to w krotkiej historycznej perspektywie dla samych wspolczesnych ‚Atlantow’, o ile sie nie opamietaja. Wzywam ich niniejszym do opamietania sie i wziecia sobie do serca i do glowy PRAWDY, poczawszy od tej obserwacji: http://poloneum.com/Pp.html#PRAWDA
  Tym razem przyczyna bezposrednia upadku Atlantydy moze okazac sie przede wszystkim erupcja superwulkanu w Yellowstone Park, co wymaze ponownie z mapy cywi;liozacji Ameryke, ale rowniez dla na wszystkich bedzie to apokalipsa. Z tym, ze okres tej erupcji jest policzony na 600tys. lat, wiec nie byla to przyczyna ostatniego upadku. Ten nastepny elektryczny ‚Koniec Swiata’ spodziewany jest w ciagu najdalej kilkuset do tysiaca lat (mamy oszukany kalendarz, o dodane 1150 lat przez watykanczyka Scallieriego, wiec to utrudnia dokladniejsze obliczenie, ale to nam jednoczesnie daje wiecej czasu na opamietanie sie!:) w postaci kolejnego ataku elektrycznej burzy kosmicznej na Ziemie, tak jak podane tutaj:
  http://tiitinstitute.com/conceptiitp.html#GEE
  W czasie tego wydarzenia olbrzymie pioruny ze Slonca zrobia to co zwykle – kiedys nawet wyrwaly w jednej eksplozji Grand Canyon, podobnie jak Valles Marineris na Marsie, a na Wenus spalily atmosfere, ktora do dzis plonie. O tej ostatniej zachowaly sie przekazy, ze Wenus byla widoczna z Ziemi, a jej atmosfera palila sie jak pochodnia, zreszta ogon tego dymu jest widoczny do dzis.
  Badania naszej przeszlosci sa prowadzone przez coraz liczniejsze grono niezaleznych wysokiej klasy naukowcow-entuzjastow PRAWDY (zadne etatowe placowki ich nie chca:) i ujawniaja coraz wiecej ukrywanych przez pop-media i obecna oficjalna tzw. „nauke” faktow. Wspolczesni wnikliwi internauci maja poki co unikalna szanse, aby uzywajac wlasnej, ale dobrze przecwiczonej, zelaznej logiki i skanujac cala informacje dostepna normalnie w sieci, poskladac sobie samemu prawidlowy obraz w jedna spojna, wolna od falszu calosc i cieszyc sie czysta PRAWDA.
  Czego niniejszym serdecznie zycze Gajowkowiczom.

 2. Hnatuśko said

  @1

  Atlantyda, czyli Ata Lanta, czyli arkadyjska Atalanta (czy też Atlanta, zależnie od wersji). Nie należy zapominać o mieście Atlanta w stanie Georgia.

  Skoro świadomie fałszuje się ludzkie poznanie ( vide tzw. oficjalna „nauka” czy też oszukańczy kalendarz), to ta świadomość implikuje celowość. Skoro wiadomo, że akcja powoduje reakcję, można równie łatwo opanować reakcję, czyli działania ludzkie, na które składa się nieoficjalna, czy też opozycyjna nauka, na zasadzie bodziec-reakcja. Kluczowe w tej metodzie jest sterowanie pośrednie, skuteczniejsze i trudniejsze do wykrycia, zapewniające kontrole, umożliwiające odejście od praktykowania oficjalnej „nauki” i przejście na opozycyjną naukę, nadal idąc w zamierzonym przez siebie kierunku.

  Składanie czy też tworzenie obrazów, czyli rola tych, będących przed ogniskiem w platońskiej jaskini i rzucających cienie. Kukiełkarze.. a gawiedź tylko się przygląda.

  Skanowanie strzępków informacji z www (który nie jest całą siecią, lecz zawiera w sobie zaledwie 5 % danych całego internetu), hm, to trochę (za) mało.

  Mahapralaja

 3. jan said

 4. Griszka said

  @1
  Co legendy o Atlantydzie mają wspólnego z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie ?

 5. revers said

  Pomoc humanitarna poszla z Rosji, Poroszenko tez szykowal propagandowo, humanitarna pomoc dla Luganska, tak jak z zawieszeniami broni, gra slow, dbanie o medilaly wydzwiek i jak to w slowach ujete wybitnego szefa gobalnego bezieczenstwa – Sienkiewicza c…uj , dooopa i kamieni, gruzow kupa.

  https://www.facebook.com/groups/2204721941/

  Margarita Seidler mowi o otwartej agresji na Rosje

  http://anna-news.info/node/19933

 6. Re: Artykul
  Mysle, ze chyba nikt tyle naraz faktow nie uslyszal…w Irlandzkim parlamencie…publicznie na temat zydowskiego rezimu wobec Palestynczykow…
  Warto posluchac – (przekaz jest w j. angielskim).

  zapodal:
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. revers said

  a od rana w jewromediach slychac tylko o jednostronnych odpowidzialnych za katastrofie Boeninga 777, choc fakty, dowody przecza wersji zapadlej-zachodnie wj lzemediach z tymi samymi naratorskimi glosami i argumenatmi przekupek dzienikarskich.

  O tym ze chaos panuje na rynkach kapitalowych to nic nowego, na ten temat jest wiele publikacji i ten chaos kapitalowy przeklada sie na zyc albo nie zyc calych narodow lub poszczegolnych jednostek prawnych, grup spolecznych, istnieje wiele regulacji rynku kapitalowego, wielkosci stop procentowych, podatki ale te parametry finansowe sa czesto ustalane recznie, w malych maloprzejsrzystych grupkach monopoöistow drukowania pieniedzy i nie zawsze na korzysc konsumentow rynku finasowego, czy towarowego, czyli na nie korzysc konsumenta lub malych udzalowcow rynku kapitalowego w dlugofalowej perspektywie czasowej..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: