Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  Boydar o Wolne tematy (4 – 2…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Rosyjskie stowarzyszenie broni sowieckich pomników. „To agentura wpływu”

Posted by Marucha w dniu 2014-08-11 (Poniedziałek)

Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej staje w obronie pomników poradzieckich na terenie Polski – informuje „Nasz Dziennik”. – Nazwijmy to agenturą wpływu – mówi prof. Marciniak, członek polsko-rosyjskiej grupy ds. trudnych.

Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskie aktywnie monitorowało w prokuraturze przebieg sprawy oblania farbą Pomnika Czterech Śpiących w Warszawie. Usiłowało dowiedzieć się np. jakie środowiska mogły stać za dewastacją pomnika upamiętniającego żołnierzy Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego zaprowadzających w Polsce sowieckie porządki.

Sąd Rejonowy Warszawa-Praga Północ odmówił odpowiedzi na pytanie Stowarzyszenia, ale to nie zniechęciło jego działaczy. Złożyli oni wniosek o umożliwienie im uczestniczenia w procesie motywując to interesem społecznym. Na rozprawie sąd miał rozpatrzyć wniosek, ale nikt ze Stowarzyszenia się nie stawił – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Jednak pisma Stowarzyszenia bynajmniej nie trafiały w próżnię. Zdążył się na nie powołać w rzeczonym procesie prokurator, wskazując, że są środowiska opowiadające się za dalszym istnieniem tego typu pomników.

Pomnik Czterech Śpiących to niejeden postument broniony przez Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej. Jego członkowie słali pisma do władz Pieniężna i Szczecina w obronie pomnika sowieckiego zbrodniarza, gen. Czerniachowskiego, podobnego pomnika bronili też w Katowicach. Kilka dni temu Stowarzyszenie apelowała z kolei do władz Krakowa o nadanie jednemu z rond imienia sowieckiego marszałka, Iwana Koniewa.

Prof. Włodzimierz Marciniak (PAN), członek polsko-rosyjskiej grupy ds. trudnych waha się przed określeniem działaczy Stowarzyszenia agenturą.

– Zastanawiający jest czas pojawiania się, pewna regularność tego typu inicjatyw i zachowań, na ogół zawsze w sytuacjach konfliktowych i spornych. Ja bym tego nie tłumaczył agenturą, chociaż może tak być – mówi. – Nazwijmy to agenturą wpływu. Chyba mamy do czynienia z tego typu środowiskami, które w tego typu sytuacjach są gotowe bronić racji, tak jak one je rozumieją, często bez formalnej inicjatywy, Rosjan – tłumaczy Marciniak. – To – zdaje się – ujawnia istnienie wielu środowisk, być może w tej chwili rozproszonych w Polsce, jednak gotowych w takim czy innym stopniu w sytuacjach konfliktowych przyznawać stronie rosyjskiej rację – ocenia sowietolog w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
ged
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 do “Rosyjskie stowarzyszenie broni sowieckich pomników. „To agentura wpływu””

 1. deV said

  Oczywiście, że wszystkie to pomniki powinny być usunięte, choćby ze względu na pamięć ofiar komunizmu.
  Za wojskami sowieckimi szło NKWD, Światłowie, Wolińskie i Michnikowie tudzież inne żydowskie parchy. Przy całej sympatii dla Rosjan – ateistyczny komunizm – nie.

 2. syoTroll said

  Akurat „Śpiących” można by było zostawić, no bo jeśli tego typu pomnika nie będzie, to następnym pokoleniom trudno będzie zrozumieć dlaczego w latach 1944-1989 „nie było” Polski. I jak wytłumaczyć, że Polski „nie było”, skoro była, owszem zależna, ale jednak była. Może jak na gajówkę to kontrowersyjny głos, ale to jest pomnik dwóch armii, a nie tylko radzieckiej.

 3. Zerohero said

  @1, Zależy jak te pomniki się interpretuje. Ja mam mieszane uczucia, ale zastanawiające jest, że lansuje się jedną jedyną slusżna interpretację tych pomników: komuna, Wolińska, Michnik, NKWD. Nigdy żołnierz. Jeśli żołnierz, to gwałciciel i złodziej.

  Ciekawe też, że z pomnikami mają głównie odwagę walczyć ci którym nie przeszkadza wiele aktualnych patologii.

 4. semperparatus said

  Gdyby nie Armia Radziecka to ani nas,ani Polski by nie było…warto o tym pamiętać…

 5. Romank said

  Cywilizacja lacinska nie pozwala na zadne inne niz lacinskie pomniki. Zamiast zamienic masonska gwiazde na grobach i pomnikach prawoslawnych zolnierzy na prawoslawny krzyz…woli je zniszczyc!

 6. Ex said

  Przypominam tylko, że w Rosji od niedawna istnieje święto jedności narodowej w rocznicę wypędzenia Polaków z Moskwy. Każdy naród ma prawo do świętowania, upamiętniana czego chce i jak chce.

 7. Romank said

  Nie slyszalem, zeby swieto narodowe Rosji czczono srajac przed polskimi kosciolami.Badz na polskie emblematy.

 8. Boydar said

  Słuszna uwaga (7)

 9. deV said

  @4
  Drogi Panie , nie przeginajmy pałki w druga stronę. W drodze do Berlina byliśmy „po drodze”, w międzyczasie wszyscy „sojusznicy” nas olali, więc byliśmy w orbicie wpływów ateistycznego mocarstwa. Ja nie czuję się wdzięczny za tzw. wyzwolenie, bo z jednego totalitaryzmu, dostaliśmy się w drugi. Nie ma za co dziękować, ja mogę jedynie zrozumieć, że ZSRR realizował swoją politykę budowy satelickiego bloku.

  @3
  Proszę Pana, ja pomniki interpretuję jako pamiątkę nieciekawych czasów, kiedy jako kraj, byliśmy krajem podległym obcemu mocarstwu (teraz nie jest lepiej – gorzka refleksja). Nie lansuję ideologii, ale jak Pan wie z historii, Wasilewska i Bierut, skąd się wzięli? Widzę, że ponieważ żyjemy w kraju okupowanym przez żydowskich pachołków, dostał Pan jakiejś wady wzroku i nie widzi, czym PRL był. Co do walki z pomnikami różnych PiSd, powiem, że jakoś w Gruszowicach ich nie było, żeby rozwalić w pył banderowski pomiot.

 10. Griszka said

  Profesorek nazywa takich ludzi agenturą wpływu a gryzipiórek z Naszego Dziennika twierdzi, że „wacha się nazwać ich agenturą”.
  Media toruńskie trzymają poziom. Czytanie ze zrozumieniem jak widać boli. A propo. Ciekawe czy będę niesprawiedliwy, gdy Nasz Dziennik nazwę amerykańską albo izraelską agenturą wpływu. Szczególnie, że podaną w artykule definicję można dopasować praktycznie do każdego:
  „Środowisko, które w tego typu sytuacjach są gotowe bronić racji, tak jak one je rozumieją, często bez formalnej inicjatywy”.
  Wystarczy sobie tylko przypomnieć jak gryzipiórki z Naszego Dziennika broniły racji „syryjskiej opozycji” niczym Częstochowy.

 11. deV said

  @10
  Kiedyś po drodze, włączyłem RM, tak po 13:00. Nie da się słuchać tej publicystyki. Jednym głosem z Michnikiem w sprawie Ukrainy, a reszta PiS, Kalkstein, PiS, Kalkstein, jedność „prawicy”, Gowin i tak na okrągło. Radio PiS.

 12. psi detektyw 3 said

  No,już sam tytuł ma brzmieć pejoratywnie, no bo „sowieckie” to przecież złe, a zło przyklejone – wężykiem podkreślić, do pomników ma przekonać o potrzebie ich unicestwienia. Słusznie, ze złem trzeba walczyć i wykorzeniać przy każdej okazji. Hamuj się profesorku od trudnych spraw, hamuj! bo te pomniki wyrosły na hektolitrach krwi zwykłych ludzi, żołnierzy, są świadkami historii tej ziemi, i niech sobie stoją! Niech przypominają o okrucieństwach systemu , ale również o milionach ocalonych od śmierci. Głupoli ci u nas dostatek od wieków, i mamy co mamy, a ty dziś znowu próbujesz bezmyślnie budzić upiory nienawiści do Polski i Polaków w narodzie który raczej nie będzie chciał zrozumieć dlaczego niszczy się pamięć o ich przodkach.

 13. Griszka said

  @11
  Radio Maryja też prędzej czy później wytną z interesu. RM nie będzie na topie wiecznie, bo celuje w starsze pokolenie. Już pachołki, popierające Sakiewicza jęczą, że ta stacja to „esbecka ekspozytura”, gdy sami wspierają konszachty z byłym agentem SB z szerokimi plecami, który ma Polsat. Tak ta czerwona hołota walczy z komuną… Niezorientowani jednak nadal się nabierają na ten szmonces.

 14. Piotr said

  Czy czytelnicy Gajówki zwrócili uwagę na „wybitnie słowiańskie ” rysy takich rusofobów jak wymieniony tu prof. Marciniaka czy prof. Nowaka z UJ ??? Czy polskojęzyczna masa kiedykolwiek cokolwiek zauważy ? To jest już tak ewidentne i bezczelne a matoły nadal wszystko „kupują”. Gdzieś kończy się naiwność a zaczyna po prostu głupota.

 15. Zerohero said

  @9, Dev

  Powtarza się Pan. natomiast wadę wzroku to proponuję najpierw u siebie zdiagnozować, bo obsesja pomnikowa jest jednym z jej objawów.

  Kuźwa. Jak widzę ryj Kraśki w TV to widze PRL. Takich „smaczków” mam każdego dnia kilka. A ten będzie mi oczy otwierał. Ha ha. Te pomniki to onanizm pseudolustratorów, pseudopatriotow, pseudoantykomunistów. ONANIZM.

  Pan RomanK w komentarzu nr. 5 trafił w sedno. Brawo!

 16. Boydar said

  Pan Roman we wpisie nr 5, jednoznacznie i bez owijania w tradycyjne ’emmpstgrembzdrem’ zadeklarował swój QTH locator.

 17. deV said

  @15
  Drogi Panie, skoro wspomina Pan Kraśkę, to proszę poczytać o jego przodkach, zwłaszcza o Wincentym Kraśko.
  Bo to dzięki radzieckim towarzyszom tacy ludzie trafili do władzy. I za każdym razem gdy Pan widzi jego parszywy ryj, proszę pamiętać skąd się ta szumowina wzięła. Komuniści budzą u mnie obrzydzenie. Mały komunista to złodziej lub kapuś, wielcy komuniści to najgorsi zbrodniarze.

 18. revers said

  cos panu dev sie pokickalo, bo na niedalekim zachodzie potrafia koegzystowac pomniki nie z czerwona gwiazda ale ze ze zlota gwiazda, naprzeciwko zawstydzonych pomnikow aniolkow.

  Czym sie roznily zachodnie zlote hordy od wschodnich zloto gwiezdnych hord? na dzisiaj iloscia gwiazd unijnych 12 przeciwko dwom wschodnim chin i rosji, co przeklada sie do ilosci zlupania mozliwych zasobow naturalnych na wschodzie.

  Jesli idzie o biologie insekty zachodnie faraonek, prusakow, skarabeuszy wcale nie sa lepsze od wschodnich stonek, i za szybko w dzisiejszym PL zapomina sie o planowym wymordowaniu , redukcji polakow na ich ziemiach j. w aktach Norymberdzkich pod akcja Wartenland, czy Zamojszczyzna, generalna Gubernia.

  Na dzisiaj to przeklada sie planowana depopulacja pollandczykow przez ograniczenia do opieki zdrowotnej, zabor zabezpieczen socjalnych emerytur, rent co wiaze sie tez z zapascia demograficzna, zejscia statusu panstwa nawet nie kolonialnego, ale regionalnego.

  Watek polski marszalka Rokossowskiego w gwiazdzistej armii
  i slowa Montgomergo powiedział: \”to, czego dokonałem, nie dorównuje temu, czego dokonał marszałek Rokossowski\”, udzial Rokossowskiego i jego milionowej armii pod Stalingradem nie da sie zatrzec kolejnej chisterii chistorykow i prusacko-insektowych pismakow z dziennika.

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/rokossowski

  http://www.sww.w.szu.pl/postacie/post_alianci/rokossowski.html

  takie same akcje probowal przeprowadzic zydowski, brukowiec Bild, BZ w Berlinie, usuwajac pomniki T34, liczac na kolejny szow i tania propagande.

 19. fajfer1962 said

  [images https://imagizer.imageshack.us/v2/300x300q90/674/HjKBoa.jpg%5B/img%5D

 20. revers said

  tak wygladaja prawo sektorowi z tatulazami, co nie ktorzy prosto z turm ukrainskich

  http://rutube.ru/video/e5982e7825b6cd85e830b0855f6f4dbc/

  przyjaciele Kaczynskich, i calego ajwahu knesejmowego. ktory szykuje sie na Moskwe.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: