Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JW o O śp. Janie Ciechanowiczu słów…
  Greg o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  Boydar o Wolne tematy (4 – 2…
  Ale dlaczego? o Kotka każdego miesiąca rodziła…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Szachtarsk a sprawa polska

Posted by Marucha w dniu 2014-08-11 (Poniedziałek)

Szachtarsk leży w pobliżu miejsca, gdzie 17 lipca wydarzyła się tragedia malezyjskiego samolotu. 28 lipca został zajęty przez wojska rządowe, ale wkrótce odbili go powstańcy. 7 sierpnia wojska rządowe zbombardowały miasto pociskami rakietowymi. W Zagłębiu Donieckim jest katastrofa humanitarna.

Zniszczony Szachtarsk

Nie spowodowała jej bynajmniej Rosja, ale ci, którzy na przełomie 2013/2014 r. podpalili Ukrainę z USA na czele. Za katastrofę humanitarną w Donbasie w pierwszej kolejności ponoszą winę władze w Kijowie, które brutalnie tłumią powstanie donieckie. Tragedia Donbasu obciąża także władze polskie, które aktywnie wspierają kijowską juntę. Od 10 miesięcy z polskich mediów leją się strumienie propagandy proukraińskiej (probanderowskiej) i antyrosyjskiej.

Media te zachowują się tak jakby były kierowane przez neobanderowski Związek Ukraińców w Polsce. Polski odbiorca jest odcięty od obiektywnej informacji odnośnie rzeczywistego charakteru wydarzeń na Ukrainie. W polskojęzycznym przekazie medialnym mamy nieustanne bredzenie o „terrorystach” i kibicowanie kijowskiej juncie. O zbrodniach wojennych popełnianych przez wojska junty na ludności cywilnej Donbasu informacji w tych mediach nie ma. Jest to hańba polskiego dziennikarstwa, które pełni rolę ukraińskich askarysów (askarys to żołnierz tubylczych wojsk kolonialnych w Afryce XIX/XX w.).

Jest to także hańba polskich władz, które zapewniły leczenie w polskich szpitalach rannym bojówkarzom z „majdanu”, ale nie spieszą się z jakąkolwiek pomocą dla ofiar pacyfikacji Donbasu. W tym miejscu warto też przypomnieć, że polscy eurodeputowani ubiegłej kadencji razem z ukraińską bojówką uniemożliwili przedstawienie w Parlamencie Europejskim informacji na temat zbrodni w Odessie z 2 maja.

Władze polskie na polecenie swych mocodawców z Waszyngtonu i Brukseli toczą wojnę gospodarczą z Rosją. Zrobiono przy tym wiele krzyku o jabłka przemilczając, że zaprzyjaźniona Ukraina przywróciła embargo na polskie mięso. Szczytem absurdu jest jednak zerwanie z Rosją stosunków kulturalnych. To nie tylko Rok Rosji, ale także Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Należy zwrócić uwagę, że festiwal ten odwołano już w grudniu 2013 r., a to znaczy, że mamy do czynienia z zawczasu przygotowaną i realizowaną strategią konfrontacji.

Pewnie prędzej czy później będziemy mieli festiwal pieśni banderowskiej „Czerwona Kałyna”. Zwolennicy koncepcji Piłsudskiego i Giedroycia (silna Ukraina jako antyrosyjski kordon sanitarny) nie potrafią zrozumieć niczego, a zwłaszcza tego, że silna Ukraina będzie groźniejsza od Rosji. Jeszcze nie jest silna, a już słyszymy o ukraińskich prawach do Przemyśla i Hrubieszowa.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 13 do “Szachtarsk a sprawa polska”

 1. ALI BABA said

  ” a już słyszymy o ukraińskich prawach do Przemyśla i Hrubieszowa.” szczekać to oni sobie mogą.!!!. JAK PSY BANDEROWSKIE DO KSIĘŻYCA…

 2. maurycy said

  Koncepcja Pilsudskego ? Mzonki Jak koncepcja ,ten degenerat nigdy nie kierowal sie interesem Polski realizowal obce obstalunki albo wlasne urojenia .

 3. syoTroll said

  Jak to jest możliwe że katastrofie humanitarnej w Noworosji nie poinformował nas na konferencji prasowej Husajn O. ? Pewnie dlatego że w Iraku jest personel amerykański, a w Dobasie oficjalnie go nie ma.

 4. Griszka said

  To samo było w przypadku Libii czy Syrii. POPiSowcy i zaprzyjaźnieni funkcjonariusze medialni non stop łgali jak najęci. Po latach to my mieliśmy rację a nie towarzystwo przyjaźni polsko-izraelskiej. Teraz też tak będzie.

 5. Joannus said

  Niezwykle czuli na ofiary z Majdanu dziwnie ucichli. Talmudyczna mentalność w pełnej okazałości. Jeden ”swoj” wart wiecej niż tysiące ”obcych”. Winy oprawców ceduje się na ofiary.
  Mamy zatem obraz postępu bezbożnego talmudycznego humanizmu.

 6. kresowiak said

  panie griszka co tam w donbasie

 7. Mourir pour Prszemishl ???

 8. jowram said

  teraz już za późno, kraj podzielony i sprzedany za 30 srebników -staliśmy się wasalem i neo kolonią całego zachodu, w mediach leci praktycznie wszystko i nic, ludzie walczą o pieniądze, kredyty i godne życie, wielu zmuszono do emigracji, wszystko sprzedano i rozgrzebano, życie toczy się w dużych miastach, a w małych miastach i wsiach (została tylko modlitwa do Boga),

  taka ciekawostka:

  Znalazłem arcyciekawą przepowiednię o III wojnie i pewnym feralnym MOŚCIE w Kamieniu na Wiśle koło Opola Lubelskiego, nad którym to mostem ciąży [b]FATUM [/b]związane z wybuchem wojny światowej.

  Otóż powiem w skrócie, że istnieje ludowa przepowiednia z Lubelszczyzny, która sięga wstecz ponad 100 lat, a której autor nie jest bliżej znany. Autorem jest ktoś, kto żył ponad wiek temu w okolicach Kamienia nad Wisłą (obecnie lubelskie) w czasach zaborów a zaborze rosyjskim (czasy carskie).

  Otóż owa przepowiednia głosi, że jeśli tylko kiedykolwiek zostanie zbudowany MOST w Kamieniu na Wiśle – wnet [b]dojdzie do WOJNY ŚWIATOWEJ a most NIE OSTOI SIĘ I ZOSTANIE zniszczony.[/b]

  Mieszkańcy okolic Opola Lubelskiego znają tę przepowiednię, którą często powtarzały im babcie i dziadkowie.
  Sięgnijmy wstecz do historii wszystkich mostów w Kamieniu, gdzie do tej pory zbudowano dwa i dwa zostały zniszczone w wyniku wojen, które wybuchły zaraz po oddaniu mostów do użytku.

  – I most w Kamieniu – budowany w latach 1913-14, oddany do użytku późną wiosną 1914 w zaborze rosyjskim. kilka tygodni potem wybuchła I wojna światowa, most został zniszczony w wyniku działań zbrojnych Austro – Węgier i Prus przeciw Rosji.
  Przepowiednia sprawdziła się

  – II most w Kamieniu – budowany w latach 1938-39, oddany do użytku 10 lipca 1939, chwilę potem wybuchła II wojna światowa most został zniszczony po walkach prowadzonych na zachodnim przedmościu we wrześniu 1939 roku.
  Przepowiednia się sprawdziła.

  – Uroczystości towarzyszyła wielka radość. Cała okolica brała w niej udział – tak letni dzień 1939 r., kiedy otwierano drewniany most na Wiśle, zapamiętała Marta Wierzbicka, która przed wojną mieszkała w Solcu. Przy okazji zbliżającej się budowy nowej przeprawy dotarliśmy do wspomnień i jednego z niewielu, o ile nie jedynego, zdjęcia przeprawy zniszczonej w pierwszych dniach wojny.
  Obrazek
  Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/650635,radosc-byla-krotka-czyli-historia-mostu-na-wisle-w-kamieniu,id,t.html

  – III most w Kamieniu – obecnie budowany w latach 2012 – 14, ma zostać oddany do użytku w październiku/lostopadzie tego roku tego roku tj. 2014.

  Dodatkowo wklejana wcześniej przepowiednia z datą dla Polski 26 listopada 2014.

 9. Siggi said

  Bardzo ciekawa opinia rumunskiego eksperta w sprawie Boeinga.Pojawia się mocny watek polski.Jest domniemanie .ze za sterami ukraińskiego myśliwca siedział polski pilot i wykonal…Nie kwituje tego głupim smiechem,ale… W Polsce od dziesiatkow lat bardzo aktywna jest mniejszość ukrainska.Sa jej przedstawiciele w aparacie władzy,na uczelniach,w wojsku itd.Nie wykluczone,ze mogą tez siedzieć za sterami.Jak bardzo sa zidoktrynonizowani ,tego wiele razy bylem świadkiem na terenie Ziemi Lubuskiej.W walkach na Ukrainie walczy wielu z nich z Kanady,Szwecji,Niemiec ,Polski. Temat rzeka i bardzo grozna.

  http://www.pravda.ru/world/formerussr/ukraine/11-08-2014/1220252-samolet-0/

 10. Siggi said

  Warto przeczytać…

  http://www.pravda.ru/world/formerussr/ukraine/11-08-2014/1220252-samolet-0/

 11. jowram said

  Napisano 14 grudzień 2011 – 10:17
  to znak!!! bydzie wojna!!! jak zabierają się za most w Kamieniu to się źle kończy, tak było z carska Rosją – wybuchła I wojna światowa, tak było z II Rzeczpospolitą – wybuchła II wojna światowa, tak było z III Rzeszą – wojna rusko-niemiecka, na szczeście ludziska mamy trzy lata aż zbudują albo i dłużej i do roku po zakończeniu budowy i zbuzenia mostu w czasie działań wojennych ;), to ja mówię Jarząbek trener III klasy!!!!
  http://forum.dziennikwschodni.pl/budowa-mostu-nad-wisla-w-kamieniu-na-dobrej-drodze-t55506/

 12. jowram said

  Most w Kamieniu opóźniony o rok przez wycinkę drzew?
  Karol Adamaszek
  01.09.2011 , aktualizacja: 31.08.2011 21:22

  Most na Wiśle w Kamieniu (wizualizacja)

  Zobacz zdjęcia (3)

  Wycinka kilkudziesięciu drzew na brzegu Wisły może o rok opóźnić budowę mostu w Kamieniu – jednej z największych inwestycji drogowych łączących trzy województwa. A to grozi utratą dodatkowych 100 milionów złotych, które na tę budowę mogłaby dać rządowa agencja

  Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10209856,Most_w_Kamieniu_opozniony_o_rok_przez_wycinke_drzew_.html#ixzz3A6hkC7Sn

  http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,10209856,Most_w_Kamieniu_opozniony_o_rok_przez_wycinke_drzew_.html

 13. Griszka said

  @6
  Najważniejszą kwestią jest wymuszenie na Ukrainie przepuszczenia konwoju humanitarnego zorganizowanego przez Rosję i Czerwony Krzyż przez granicę do Donbasu.
  Junta próbuje też ostrzeliwać przy użyciu artylerii rakietowej zakład,w którym znajdują się zbiorniki z chlorem, służącym do chlorowania wody co zagraża bezpieczeństwu miejscowej ludności.
  Odnośnie walk w Donbasie to przykro mi, ale nie ma żadnych nowych informacji po za tymi, które już wcześniej podałem w innym wątku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: