Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowe dowody: jak zachód zwabił Ukrainę

Posted by Marucha w dniu 2014-08-12 (Wtorek)

Fresh evidence of how the West lured Ukraine into its orbit
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/vladimir-putin/11023577/Fresh-evidence-of-how-the-West-lured-Ukraine-into-its-orbit.html
Christopher Booker – 9.08.2014
Tłumaczenie Ola Gordon

Zachód demonizuje prezydenta Putina, podczas gdy powodem wywołania kryzysu były nierozważnie prowokacyjne posunięcia, mające na celu wchłonięcie Ukrainy przez UE.

Niezależnie od tego jak niebezpieczny staje się ten kryzys, to zachód go wywołał, a nasze histeryczne szkalowanie Władimira Putina bardziej przypomina fatalny nastrój z lata 1914, niż nam się wydaje.

Dziwnie się czyta te wszystkie artykuły o Europie, która jak lunatyk wchodzi na drogę wojny latem 1914 – i o tym że takie szaleństwo nigdy nie może się powtórzyć – na tle najbardziej zakłamanego w mediach poważnego wydarzenia w 2014 roku: wzrastającym kryzysie między Rosją a Zachodem z powodu Ukrainy, kiedy obserwujemy rozwój sytuacji w tej bardzo paskudnej wojnie domowej, z gromadzącymi się na granicy 20 tysiącami rosyjskich żołnierzy.

Od miesięcy zachód demonizuje prezydenta Putina, a osoby takie jak książę Walii i Hillary Clinton porównują go z Hitlerem, nie zważając na to, że powodem wywołania kryzysu były lekkomyślnie prowokacyjne posunięcia mające na celu wchłonięcia Ukrainy przez UE.

Nigdy nie było żadnej możliwości co do tego, że ten pęd wchłonięcia kolebki rosyjskiej tożsamości do Imperium Brukselskiego nie sprowokuje reakcji Moskwy – nie tylko ze względu na perspektywę, że jedyne porty ciepłej wody na Krymie mogą wkrótce zostać przejęte przez NATO.

I mamy tu jeszcze rzadko wspominane miliardy dolarów i euro, mniej lub bardziej tajemniczo przelewane przez zachód na Ukrainę po to, by promować sprawę: nie tylko żeby podtrzymać jej upadły rząd i system bankowy, ale finansować dziesiątki fałszywych „pro-europejskich” grup składających się z tego co UE nazywa „społeczeństwem obywatelskim”.

Kiedy Komisja Europejska powiedziała dziennikarzowi, że w latach 2004-2013 te grupy otrzymały tylko €31 mln, mój współautor Richard North szybko poinformował na swoim blogu EU Referendum, że prawdziwa liczba, pokazana na własnym portalu komisji “Financial Transparency”, wynosiła €496 mln. Te 200 fasadowych organizacji, które otrzymały tę kolosalną kwotę, mają nazwy takie jak „Centrum Współpracy Europejskiej”, albo „Doniecka Regionalna Organizacja Publiczna z Nadzieją na Przyszłość” (już pierwsza strona pokazuje jak wiele ich jest na wschodniej Ukrainie albo na Krymie, z ich w większości rosyjską populacją).

Jeden z moich czytelników usłyszał od pracującej w Brytanii Ukrainki, że jej małżonek w kraju zarabia €200 miesięcznie jako elektryk, ale otrzymuje dodatkowe €200 miesięcznie od niemieckiego banku, za udzial w demonstracjach takich, jakie miały miejsce w marcu, kiedy setki tysięcy ludzi – wielu bez wątpienia całkowicie szczerze – pojawiło się w Kijowie by krzyczeć „Europa, Europa” do baronessy Ashton, wizytującego „ministra spraw zagranicznych” UE.

Niezależnie od tego jak niebezpieczny staje się ten kryzys, wywołał go zachód, a nasze histeryczne szkalowanie Władimira Putina bardziej przypomina fatalny nastrój z lata 1914, niż się nam wydaje.

Komentarzy 17 do “Nowe dowody: jak zachód zwabił Ukrainę”

 1. maurycy said

  Zachod ,zachod ? Brednia . Jesli by to byl zachod no to jeszcze mozna to byloby przelknac . Niestey to nie zachod tylko wsciekle reakcyjne zydowstwo chce rozkrasc Ukraine i osaczyc Rosje . Absolutnie nie chodzi im o dobro Ukrainy i Ukraincow !

 2. gekon said

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3643-hakery-uznali-kto-sbil-boing-na-ukraine-video.html Oni wiedzą kto zbił Boeninga777.

 3. Joannus said

  Ad 1
  ”Zachod ,zachod ? Brednia”
  Kłamca i zabójca od początku, przybiera różne maski, jedną z nich jest ”demokratyczny zachod”

 4. Branibor said

  Obudzimy sie lepiej POLACY I gonimy swolecz syjonistyczna Z naszych ziem.

 5. JO said

  ad.4. Ta swolocz mozna wygonic tylko samemu odrzycajac ich Systemy, na czele ktorych oni siedza, prowadzac Nas. Kazdy indywidualnie musi to zrobic, gdyz systemy Zydo-Masonskie UDERZAJA nas kazdego z osobna najpierw i w tym Caly Nasz Ogol.

  Tylko indywidualne nasze odrzucenie ich systemow Tworzac Grupowy Front moze ich pokonac.

  Ta Akcja jest Wojujacy Kosciol Katolicki/Ortodoksyjny, ktoremu Uni przeciwstawiaja Wszystkie SEKTY tego Swiata, ktore polaczyl w Ekumenizmie JPII i Sobor Watykanski II przeciwko Mistycznemu Cialu Chrystusa – Ludziom Uznajacym Prawa i Wykladnie Tradycji – Swietego Magisterium.

 6. Toni said

  Od końca XVIII w. tzw. Zachód (w analizie porównawczej Konecznego – Cywilizacja Łacińska), czyli Europa Zachodnia, w tym Wielka Brytania i jej odpryski cywilizacyjne (Kanada, Australia i Nowa Zelandia) oraz Stany Zjednoczone Ameryki – Zachód, przez te dwieście lat historii, dał się opanować poprzez sekty masońskie, banksterstwo, czyli zinstytucjonalizowaną lichwę, oraz poprzez lewactwo polityczne, posługujące się całym spektrum sztucznych, apriorycznych ideologii – Zachód dał się opanować wrogiej i przeciwstawnej światu łacińskiemu cywilizacji żydowskiej.

  Ta zaś cywilizacja żydowska, jako żywotna na swój sposób – żywotna w tzw. rozproszeniu (diasporze) nie spocznie dopóki nie opanuje całego świata na podobieństwo raka niszczącego zdrowy organizm, czyli nie spocznie dopóki nie opanuje wszystkich pozostałych cywilizacji tj. 1) rosyjskiej, którą miała w garści przez pewien czas na zasadzie komunizmu, 2) chińskiej, którą miała w podobny sposób co rosyjską, 3) bramińskiej (hinduskiej), którą także opanowywała poprzez sztuczną ideologię socjalizmu, 4) arabskiej, z którą najwięcej ma kłopotów, bo sama ją wyhodowała w latach bliskich dacie 666 po Chrystusie, by powstrzymać rozwój chrześcijaństwa na świecie…

  Przeciwstawność cywilizacji łacińskiej i żydowskiej polega na tym, że
  1) łacińska jest personalistyczna – żydowska gromadnościowa,
  2) łacińska jest aposterioryczna – żydowska aprioryczna,
  3) w łacińskiej etyka jest uznawana przed prawem stanowionym, w żydowskiej prawo (kruczkarstwo) jest wysunięte przed etykę i normy moralne sumienia,
  4) umysłowość łacińską charakteryzuje indukcjonizm – umysłowość żydowską dedukcja,
  5) łacińskość to transparentność na wszystkich polach życia społecznego – żydowskość to tajność, gmatwanie, zamazywanie i komplikowanie wszystkiego,
  6) w łacińskiej jedna etyka, jedna moralność obowiązuje wobec wszystkich: władców, poddanych i inne narody – w żydowskiej jest podwójna etyka: inna wobec członków własnej społeczności, inna wobec członków obcej społeczności,
  7) łacińska, przyjmując etykę chrześcijańską we wszystkich obszarach życia, jest jednak cywilizacją świecką – żydowska jest cywilizacją sakralna…

  Zatem, paradoksalnie, wszędzie tam gdzie z udziałem mocarstw zachodnich jątrzone są współcześnie różnego rodzaju konflikty możemy powiedzieć, że to Zachód działa i zarazem, że to nie działa Zachód, lecz wroga mu cywilizacja, która się nim posługuje tak samo jak komórki rakowe posługują się komórkami organizmu, który niszczą… Jeśli natomiast mamy do czynienie z rakiem mózgu, czyli z rakiem centralnego układu kierowniczego, to w końcowym stadium choroby osobnik taki może wyczyniać rzeczy, których nigdy by nie zrobił mając mózg wolny od wyniszczających go komórek rakowych…

 7. Plausi said

  Stare dowody

  My nie potrzebujemy żadnych nowych dowodów, bo stare dowody są wystarczające.

  O tym, że USA (MSZ-Nuland) i niektórzy bandyci z UE (w tekście wymieniono panią Ashton, tę podobną do konia, do czego prowadzi kazirodztwo z wierzchowcami) przygotowali

  Należy przy tym różnicować uczestników UE, n.p. RFN, choć od prawie 70 lat okupowany przez armię USA i inne, zachowuje się dość powściągliwie, pomimo tego, że agentka USA, kryptonim „Angelika”, wywija się jak piskorz, ale w RFN jest dość sił, które nie mają interesu dać się wwikłać w jakąś paranoję tych kretynów z Waszyngtonu, którzy od dziesiątków lat usiłują zniszczyć to młode dość państwo, jakim są USA.

  O tym, że przekształcenia Ukrainy w bezbronny kawałek ziemi i domenę gangsterskich oligarchów dokonały tzw. NGOs, w tym kontrolowane przez Sorosa, podobnie jak też podboju przez zorganizowaną przestępczość finansową świata takich krajów jak ZSRR czy PRL, to nie wie jedynie ten zdolny czytać, który się bardzo o to postarał. W Polsce grasuje do dziś organizacja gangsterska pod nazwą Fundacja Batorego.

  Bezpieka rosyjska, prawdopodobnie też ostatnio bezpieka na Węgrzech, zorientowała się, że przy podziale łupu z rabunku majątku narodowego, tak przypuszcza red. Michalkiewicz, i to jest dość prawdopodobne, została przez gangsterów Sorosa i innych z grupy MWF wyślizgana, zlikwidowała grupę gangsterów kooperujących z MWF a firmowaną przez słupa tych gangsterów Jelcyna, znanego w UE jak wielkiego demokratę, i odebrała znaczne części łupu, zagrabionego przez tzw. oligarchów, n.p. Chodorkowskiego, ale nie tylko.

  Ten proces oczyszczania bezpieki nie odbył się ja Ukrainie, być może też dlatego, że Ukraina nie ma zbyt wielkich szans, aby ostać się jako państwo, na co zwracamy uwagę w pierwszym linku. Według obserwowalnych znaków, weźmy choćby wystrzał ostrzegawczy pułkownika, znajduje się bezpieka i siły podobne na rozdrożu, tylko absolutnie zdurniali mogą się łudzić, że jeszcze będzie można jakiś czas ujeżdżać „padłego konia”, ale znaczna część rozgląda się od dłuższego czasu, za nowym źródłem jurgieltu, a te należą do grupy BRIC, z których Chiny i Rosja są najbardziej interesujące.

  Nie podzielamy niepokoju autora tekstu, że mamy oznaki wojny światowej, miejmy nadzieję, że mamy rację, gdyż nie ma do tego ani oznak propagandowych, ani też bazy militarnej, do prowadzenia większych działań wojennych, poza tym, oczekujemy, że kolejne większe wydarzenie wojenne, powinno mieć miejsce na kontynencie amerykańskim, przy czym najlepiej na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych, przecie to byłe mocarstwo nie zechce odejść z areny dziejów bez jednego wystrzału ?

  Wyda się czytelnikowi ta wypowiedź zbyt nieprawdopodobna, my opieramy się na prawach obowiązujących w w tym systemie i to od tysiącleci, poza tym jak długo jeszcze zechce MWF tolerować tę bandę idiotów z Waszyngtonu ?.

 8. Aguirre said

  ad ) słuszne uwagi. Ja tutaj kiedyś posłużyłem się „tolkienowskim” porównaniem co do Europy – tutaj można również do tzw. Zachodu, że jest jak król Theoden, na który Saruman rzucił zły czar. Wszędzie możemy zauważyć a szczególnie w administracji państwowej „talmudyzację” w zakresie przepisów, papierologii i całej biurokracji. Wszelkie nadinterpretacje urzędnicze, brak zdroworozsądkowego podejścia, unikanie odpowiedzialności, paraliż w podejmowaniu decyzji, cedowanie trudnych spraw na innych, wykręcanie się. Tzw. Zachód został otruty jadem obcej cywilizacji narzucającej prawo, zasady a nawet mentalność. Tak to prawda terytorialnie tj. Zachód (choć nie do końca) ale to nie Pismo Święte i Kościół mu przyświeca lecz Talmud.

 9. Aguirre said

  ad 6) oczywiście.

 10. Filo said

  W artykule jest blad.
  Nie chodzi wcale o wchloniecie Ukrainy przez Europe tylko o zainstalowanie NATO i baz militarnych u progu Rosji. Mialo byc przejecie Krymu, ale nie wyszlo.
  Drugim bardzo waznym powodem bylo odebranie Rosji monopolu na dostawe gazu do Europy.
  Na razie tez nie wyszlo bo nie ma konkurencji.
  Postanowili wiec stworzyc taka konkurencje w postaci gazu lupkowego na Wschodniej Ukrainie. Dlatego nalezy oczyscic tereny Slowianaska bo tam maja zaczac wiercic. Sprzet juz zajechal.
  Dramat sie zacznie wtedy jak zatruja wode z Dniepru a w ogole wyssaja wode z Dniepru. Bo ten gaz lukowy wyssal juz Teksas Oklahome i Kalifornie
  Natomiast zeby wszystko bylo pod kontrola wiodacej rasy to z Dniepropawlowska trzeba zrobic nowa stolice Ukrainy i zalozyc nowe panstwo zydowskie bo na tym Bliskim Wschodzie nie wiadomo jak dlugo sie utrzymaja.
  Dlatego Chabad Kolomojski rytualnie oczyszcza Slowiansk i okolice zeby zapewnic kontrole nad Wschodnia Ukraina. Taka ofiara rytualna ( calopalna) byli spaleni zywcem mieszkancy Odessy ( 2-go maja)
  O jakimkolwiek wchlonieciu Ukrainy do Europy nigdy nie bylo mowy. A pieniedzmi europejskimi zarzadza Zydowski parlament europejski, ktorego zalozycielem jest wlasnie pan Kolomojski.

 11. Romank said

  Panie Toni..niech sie pan jeszcze raz sam przeczyta.
  Po per analogia, jesli pies, wypelnia wszystkie znamiona psa..to wychodzi…. ze moja duopa sie sama pogryzla:-))))to nie paradox, ale zwykla bujda:-))

 12. Boydar said

  Panie Toni, nie daj się Pan wpuścić w kanał, białomorski szczególnie. Zalecam widły i siekierę. Poważnie.

 13. Filo said

  @6
  Toni
  Co to znaczy, ze cywilizacja zydowska jest sakralna?
  Skoro ich bog pelni role agenta od handlu nieruchomosciami a zachowuje sie jak herszt bandy zbojcow, to taka ‚religia’ jest bardziej swiecka niz sakralna. Zwlaszcza ze taki na przyklad Talmud nie opowiada za bardzo o roli boga wobec wierzacego tylko o roli boga-zyda wobec nie-zydow.
  Jest to swoisty manual, ksiazka instruktazowa jak nalezy traktowac ‚niewiernych’., a nie jakie zobowiazania ma wierzacy zyd wobec swojego boga. To przeciez bog kaze im znowu zdobywac orezem ziemie obiecana nie szczedzac kobiet, dzieci, starcow i innych bezbronnych mieszkancow ziemi na ktora apetyt maja moski.
  Teraz maja zakusy na Ukraine wiec juz sie przyznaja ze pochodza od chanow chazarskich a te ziemie ukrainska tez maja obiecana od boga

  Jak i kiedy im wygodnie to tak zmieniaja mitologie. Ostatnio wykupili Patagone bo tam tez jest ich kolebka religijna.

  http://yukon.neon24.pl/post/111773,izrael-przyznaje-zydzi-to-chazarzy-powrot-na-ukraine

 14. semperparatus said

  Religia żydowska nie jest religią w naszym rozumieniu tego słowa…jest projektem politycznym ograniczonym do naszego materialnego świata…do „tu i teraz”…a więc wyklucza wszelką transcendencję i duchowość…

 15. Toni said

  Ad. 11
  Takich „błyskotliwości intelektualnych” jak zaprezentowane ja nie wychwytuję. Paradoks to pozorna sprzeczności i taka pozorna sprzeczność może być doświadczeniem intelektualnym tych przedstawicieli innych zrzeszeń cywilizacyjnych, którzy nie czują wszystkich niuansów historii Europy, a zwłaszcza jej historii z ostanich dwustu lat.

  Ad. 13
  Według F. Konecznego i jego analizy porównawczej na Ziemi występują jedynie dwie cywilizacje o charakterze saktalnym: żydowska i bramińska (hinduska). Oznacza to, że wysztkie urządzenie życia społecznego tych cywilizacji otrzymują sankcję religijną – są wyprowadzane ze świętych ksiąg przyjmowanej religii i są uzasadniane zapisami w tych księgach. Nawet islam, będący religią dwóch cywilizacji – arabskiej i turańskiej, nie powoduje, że wszystko, co składa się na fundamenty obydwu wskazanych cywilizacji jest wyprowadzane z Koranu. Inną natomiast sprawę stanowi to, o jaki typ religii chodzi. Ani współczesna mutacja braminizmu, ani dzisiejsza mutacja judaizmu niczego nie zmieniły w tym, co składa się na fundamenty cywilizacji bramińskie i fundamenty cywilizacji żydowskiej. Rys charakterystyczny religii żydowskiej podniósł ciekawie Semperparatus (14).

 16. Ania said

  ZGADZAM się z Maurycym

 17. Romank said


  Tu bzydki ambasador Shnepff sprzedaje jablka:-)))) przeczytajcie komentarze…da wam to oglad jak nas lubia i szanuja:-)))
  Jeden z bardziej paskudnych: Polska od 1900 lat nie wyprodukowala nic innego oprocz jablek i prostytutek…
  Co znei wiele lepiej wyrazil sie kolega Schnepfa tez Konsul Poleki Surdykowski kiedy reklamowal Polaki jako najlepsze sprzetaczki i kurwy,…to wasz rzad….

Sorry, the comment form is closed at this time.