Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

„Polska – stałym poligonem NATO?”

Posted by Marucha w dniu 2014-08-12 (Wtorek)

Przedstawiamy rozmowę korespondenta „Głosu Rosji” Leonida Sigana z Konradem Rękasem, ekspertem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.

Coraz bliżej wrześniowego szczytu NATO. Polska, reprezentowana przez ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, wyraża nadzieję na stopniową rozbudowę infrastruktury oraz sił sojuszu na swoim terytorium. Co z tego wynika z punktu widzenia geopolityki?

Oświadczenie ministra Siemoniaka potwierdza fakt, że kierownictwo Polski, szczególnie w ostatnim czasie, jest zainteresowane wzmocnieniem sojuszu atlantyckiego na europejskim terytorium.

Z drugiej strony, taka wypowiedź ministra obrony narodowej Polski nie może nie wywołać zamieszania. W końcu pan Siemoniak zgadza się na zwiększenie liczby żołnierzy innego państwa na terytorium Polski. Co więcej, w warunkach niełatwej sytuacji ekonomicznej kraju, oświadczył on, że wszystkie koszty związane z infrastrukturą i logistyką przybyłych jednostek wojskowych będą pokryte z budżetu Polski.

Należy pamiętać, że kiedy Polska tylko wstąpiła do NATO, polskim obywatelom mówiono nie tylko o wzmocnieniu bezpieczeństwa kraju, ale również o wzroście bonusów finansowych. Polska, podobnie jak inni członkowie sojuszu atlantyckiego, bierze udział w działaniach wojskowych NATO, jednak nie otrzymuje za to żadnego wynagrodzenia.

Tymczasem historycznie polska geopolityka zawsze trzymała się stanowiska nieuczestniczenia w konfliktach zbrojnych. Oczywiście również polscy politycy popełniali błędy. Jednak na chwilę obecną najbardziej przerażający jest fakt, że minister Siemoniak próbuje z Polski zrobić kraj, znajdujący się na pierwszej linii frontu, co z kolei, w związku z eskalacją konfliktu na Ukrainie, może doprowadzić do zagrożenia działaniami zbrojnymi na polskim terytorium.

Na terytorium Polski, zgodnie z prognozą pana ministra, praktycznie permanentnie będą odbywały się szkolenia żołnierzy sojuszu. Mówiąc wprost, czy nie jest to zaproszenie do stworzenia bazy NATO w Polsce?

Rzeczywiście, tworzy się wrażenie, że minister Siemoniak bardzo chce, aby na terytorium Polski jak najszybciej powstały bazy NATO. To właśnie dlatego zaproponował on nawet pokrycie kosztów niezbędnej infrastruktury.

Stworzenie tak zwanego natowskiego poligonu w Polsce może spowodować wiele zagrożeń. I mowa nie tylko o zagrożeniach z zewnątrz, ale również o wewnętrznych. Nie jest tajemnicą, że siły sojuszu nierzadko podczas swoich operacji wojskowych nie szczędzą ludności cywilnej swoich sojuszników, co można było obserwować w Iraku i Afganistanie.

Jeszcze innym aspektem jest fakt, że minister Siemoniak opowiada się za wzmocnieniem międzynarodowego korpusu w Szczecinie. Problem polega na tym, że dana jednostka wojskowa jest znana w Polsce jako symbol walki o zmiany państwowe i terytorialne naszych zachodnich granic – ziemie, nabyte po II wojnie światowej, ich regermanizację.

Tym samym, swoją koncepcją zwiększenia obecności zachodnich sił zbrojnych w Polsce pan minister uderza w integralność bezpieczeństwa narodowego kraju.

Czytaj także: Rosja zbliżyła się do stworzenia Sił Szybkiego Reagowania
http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 25 do “„Polska – stałym poligonem NATO?””

 1. Luxeuro said

  http://www.defence24.pl/news_siemoniak-stabilny-przyrost-wydatkow-obronnych-od-2016-roku

  „Tomasz Siemoniak odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezydenta Komorowskiego o podwyższeniu polskich nakładów na obronę do poziomu 2 % PKB, złożonej podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce. W odniesieniu do przyszłorocznych wydatków obronnych w podobnym tonie wypowiedział się wcześniej minister Mateusz Szczurek. Szef resortu finansów stwierdził, że łączny udział nakładów na obronę w polskim PKB przekroczy w 2015 roku 2 % z uwagi na płatności za myśliwce F-16, a znalezienie dodatkowych funduszy dla zwiększenia środków na obronę o 0,05 % PKB w kwocie ok. 800 mln zł stanowi duże obciążenie dla budżetu.”
  To Polska musi się deklarować przed Obama ile będzie wydawać by ratować ich dupę.

  Ciekawe środowisko.
  „PROKURATURA WOJSKOWA niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartośc dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.”

 2. AlexSailor said

  Czy na poligonach w Polsce używana jest amunicja przeciwpancerna ze zubożonym uranem?
  Pytanie jest ważne ze względu na szkodliwość tegoż.

 3. Luxeuro said

  Resztę wyjaśnienia

 4. Romank said

  Poruszony temat nie jest jednozanacznie oceniony jeszcze przez Uklad Trzymajacy Wladze w USA. Jedni uwazja, ze i Ukraina i Polska i inne ex demoludy sa w stanie prowadzic same, czy wszystkie razem wojne proxy, zaopatrywane przez USA w materialy wojenne…
  Jak wyrazil sie gen Clark pare dni temu…Ukraina to 40 mln ludzi, POlska tez 40…to ogromny potencjal..i wojsk US nie musi sie angazowac….,materialy sie sprzda po wlasciwej cenie na wlasciwie oprocentowane krdyty….to sa wg niego plusy dodatnie:-00
  Inni- jak Rand Poul uwazaja ze to sliski interes i mozna w jednej chwili stracic cale zaplecze ulokowane w Polsce, bo moze nastapic ucieczka agenturalnego rzadu z Polski, bo Polacy juz udowodnili w przeszlosci ze sa nieprzewdywalni…poztym to neizbyt powazne kraje,,,a Ukraina doslownie chultajski…i mozna stracic drogocenne zabawki, po takiej stracie wszystkie systemy sa do wyrzucenia….
  Zgadzaja sie w jednym…ze dlug jaki przy okazji przetrajania swiata skreowali..najlepiej zeby pokryla Europa wschodznia i Rosja,,w nwjgorszym przypadku Unia…nawet kosztem istnienia..wtedy USA i tak i tak wyjdzie na swoje i utrzyma hegemnonia na przynajmniej nastepne 3o lat..co przy wszystkich plusach ujemnych pozostaje plusem:-_))

 5. Agaton said

  I jak im tu wierzyć?

  „W Głosie Rosji znawcą spraw polskich jest sędziwy Leonid Sigan.[żyd] Chodząca historia: w czasie wojny prowadził audycje w rozgłośni Związku Patriotów Polskich, marionetkowej organizacji utworzonej na rozkaz Stalina. Dziś, mimo dziewięćdziesiątki na karku, wciąż siada przy mikrofonie.”

  Za Newsweek.pl

  Radiostacja im. Tadeusza Kościuszki – działająca w czasie II wojny światowej po stronie radzieckiej rozgłośnia radiowa nadająca z Moskwy. Dnia 30 lipca 1944 roku w godzinach; 15.00, 20.55, 21.55, i 23.00 wyemitowała czterokrotnie komunikaty nawołujące ludność Warszawy do powstania przeciw Niemcom. Były one jedną z szeregu przyczyn powstania warszawskiego. Komunikat ten był powtórzeniem nadanej dnia 29 lipca przez radio moskiewskie audycji Związku Patriotów Polskich o zbliżonej treści.

  W latach 1943-1944 redaktorem odpowiedzialnym za Radiostację im. T. Kościuszki był Tadeusz Daniszewski.[żyd]

  Żydem najważniejszym w tej propagandowej organizacji był Левитан, Юрий Борисович,[Wiki] Leonid Sigan był mu bezpośrednio podległy.

 6. Agaton said

  Mój wpis o L.Siganie oczekuje na moderatora
  a tu zajawka
  http://polish.ruvr.ru/2013_05_10/Leonid-Sigan-dwie-trzecie-stulecia-w-jezyku-polskim/

 7. maurycy said

  Tomasz Siemoniak ? To zalosna bwezwolna kukla nie majaca nic absolutnie do powiedzenia . Juz widac wyraznie ze Polska dla tych bandziorow jest tylko kukielka w ich rekach ! Nie liczy sie zupelnie. Polska jest zwyczajnym smieciem i badziewiem w ich rekach ! Polacy to mieso przerznaczone na rzez i tyle i sluzace w sumie do zalosnych i nikczenych gierek ! Gierki ktore sie tocza zwyczajnie przerastaja wyobraznie tych kanali . Sami tez moga zwyczajnie scierwa nie zdazyc uciec ! Albo pasc ofiara samosadow ludzi ktorzy w sytuacjach ekstremalnycgh rozszrpia tych zdrajcow jak sprzedawczykow w czasie w rozbiorow ktorzy zadyndali zwyczajnie na szubienicy Bandziory na nic nie maja pieniedzy ale na instalaje NATO do woli !!! To juz przekracza wszelkie normy lajdactwa bestialstwa ,degeneracji i zwyrodnienia !

 8. antka kobity szwagra brat said

 9. Ex said

 10. Ex said

  Festiwal im. Jacka Kuronia | Ukraina w oblężeniu, Europa na rozdrożu | R.Sikorski i S.Sierakowski

  Opublikowany 11 sie 2014

  Rewolucja Majdanu i rosyjska inwazja na Krym postawiły Ukrainę i Unię Europejską w zupełnie nowej sytuacji. Czy Zachód będzie w stanie odpowiedzieć na europejskie aspiracje Ukrainy? A może w Europie znów zapadnie „żelazna kurtyna”? Czy podział kontynentu na „strefy wpływów” jest nieunikniony?

 11. Ex said

  Idee Jacka Kuronia dziś

  5-17 czerwca 2014 w Warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej odbył się festiwal poświęcony Jackowi Kuroniowi.

  Gośćmi festiwalu byli m.in.: Jeffrey Sachs, Gianni Vattimo, Shana Penn, Radosław Sikorski, Gesine Schwan, Marci Shore, Małgorzata Kowalska, Jarosław Hrycak, Timothy Snyder, Anne Applebaum, Guenther Horzetzky, David Ost, Jerzy Osiatyński, Ludwika Wujec, Krystyna Starczewska, Sławomir Sierakowski, Jacek Żakowski, Danuta Kuroń i Sylwia Chutnik.

 12. Luxeuro said

  Ad. 9 – Sierakowski przyszedł bez tej „kołdry Marysi” ?

  Ad. 10 – Och, Prof. Sachs raduje się ze Polska jest teraz „normalnym krajem”. Hel-leluja Brother

 13. ENKI said

  WINCENTY WITOS…..(artykuł z wygnania, Praga Czeska 1937 r.): „Konstytucja dała każdemu obywatelowi uprawnienia, nakładając obowiązki…Obywatel państwa jest formalnie jego współwłaścicielem ze wszystkimi konsekwencjami. Są nimi: swoboda wypowiadania swego zdanie, wolność poglądów politycznych, krytyka rządu, jego poczynań i organów…To obowiązek wszystkich Polaków w kraju i poza nim…Rząd, poszczególni ministrowie, wszelki urzędy podlegają tak kontroli sejmu, jak i krytyce pojedynczych obywateli. Krytyka nie może być uważana przez nikogo za akt nieprzyjazny, gdyż PAŃSTWO JEST WŁASNOŚCIĄ WSZYSTKICH, A RZĄD JEST TYLKO JEGO PRZEJŚCIOWYM ODPOWIEDZIALNYM KIEROWNIKIEM. Krytyczne sądy i opinie zespołów czy obywateli są dla odpowiedzialnego rządu rzeczą pożądaną, jest obowiązkiem każdego obywatela, od tego obowiązku nie wolno się uchylić…Największe niebezpieczeństwo obecnie stanowi dla Polski polityka, która kopie coraz większą przepaść między ogromną większością polskiej ludności a państwem; utożsamianie rządu z państwem i tworzenie z niego nietykalnego bóstwa; a przy tym prześladowanie tych, co w to bóstwo nie wierzą, a bezkarność zupełna dla wielbicieli i zwolenników. Gdzie to prowadzi, wskazują kradzieże, nadużycia i przestępstwa, z którymi sądy nie dają rady…Bezpieczeństwo państwa jest najpewniejsze, gdy zbudowane na własnym narodzie…a nie na tych, co dokonali rozbioru Polski, dla których każda umowa jest świstkiem papieru i zbrodnię tę powtórzą, o ile im tylko okoliczności pozwolą…

 14. Luxeuro said

  Ad. 9 – Lawirujący Zdradek uradował mnie bo dowiedziałem się ze jego dworek był częściowo chlewem dla radosny świń w PRL-u. Świnie mu nie wybaczą ze im zabrał dworek.

 15. jowram said

  Holokaust Chrześcijan w Iraku – krwawe biesiady: ludobójstwo na niespotykaną dotąd w historii skalę: krzyżowanie – ścinanie dzieciom główek i nabijanie ich na pal…… MEDIA MILCZĄ!!! http://forumemjot.wordpress.com/2014/08/10/holokaust-chrzescijan-w-iraku-krwawe-biesiady-ludobojstwo-na-niespotykana-dotad-w-historii-skale-krzyzowanie-scinanie-dzieciom-glowek-i-nabijanie-ich-na-pal-media-milcza/ BARDZO DRASTYCZNE ZDJĘCIA !!!

 16. Reblogged this on Wieczna Parapetówa and commented:
  Follow my blog with Bloglovin

  Gajowy Marucha wie, co pisze, a ja wiem, co czytam, kiedy czytam Gajowego Maruchę.

 17. Siggi said

 18. Re: 17 Siggi.
  Doskonale ! Oto jest cala zydowska kwintesencja.
  Jak jeden plakat moze zastapic 10.000 slow. Brawo autorom. Nareszcie !!!.
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Modlitwa i praca – ludzie sie bogaca (bynajmniej nie materialnie)…

 19. Luxeuro said

  Ad. 17 – Genialne i tak trafne !!!! Ale czy ten Polka to zrozumie ?

 20. revers said

  .. lub safarii dla zachodnich cyngli z naboru, najemnikow, szumowin, platnych zabijakow z calego swiata

 21. marrkerr said

  Przypadkowo trafiłem na zapis takiej audycji.

  Nie jestem w stanie ocenić czy taka postawa jest u nich normą?

 22. marrkerr said

  idąc dalej tym tropem …

 23. Zbyszko said

  Jowram @15, jest nieprawdopodobne barbażyństwo! tak właśnie musiały wyglądac rzezie na Wołyniu. Powinni to obejrzec wszyscy zwolennicy Kaczyńskiego i jemu podobnych. Koniecznie polecam to do rezesłania jak najszerzej. Gdzie tylko się da, także a granicę. Dlaczego świat nie prostetuje!? Niech sobie piewcy owsiaka zobaczą tolerancję! Tego z całą pewnością nie pokaże im owsiak na łudstogu

 24. Marucha said

  Re 23:
  Myśli Pan, że ci psychopaci nie znają prawdy? Znają.
  Ale dla żyda prawda jest nieistotna. Prawdą jest to, co służy jego interesom.

 25. Luxeuro said

  Ad. 23 – „Dlaczego świat nie prostetuje!? Niech sobie piewcy owsiaka zobaczą tolerancję! Tego z całą pewnością nie pokaże im owsiak na łudstogu”
  Bo to Owsiaka „krewni” fundują takie akcje. Nie uslyszym nic u jego „krewnych” na ten temat w Mediach, a skoro tego tam nie ma to przeciętny zjadacz chleba plecie głupoty na takie tematy.

  „Arabo, który jest szanowanym chaldejsko-amerykańskim biznesmenem spotkał się z innymi przedstawicielami swojej społeczności w Białym Domu w zeszłym tygodniu i wezwał amerykańskich przywódców politycznych do udzielenia azylu około 300.000 chrześcijan uciekającym przed terrorem ISIS.

  „Świat nie widział takiego rodzaju zbrodni w historii” – powiedział CNN. Te zbrodnie są normą…”

  Iść do Białego Domu by pomogli ???? Symbolicznie jest to potrzebne ale jest prawie pewne ze nic to nie da. Kropka. BDom wie o wszystkim.

  „„Świat nie widział takiego rodzaju zbrodni w historii” – powiedział CNN. Te zbrodnie są normą…

  Chociaż wielokrotnie miały miejsce w historii ludobójstwa, w tym słynne ludobójstwa w Rwandzie i byłej Jugosławii, a także Kambodży, ludobójstwo popełnione wobec chrześcijan i innych mniejszości w Iraku jest ekstremalne, także dlatego, ponieważ jest z jawnym zadowoleniem i radością publicznie pokazywane.

  Terroryści, którzy najechali Mosul i inne starożytne wspólnoty chrześcijańskie w Syrii i Iraku robili videoklipy z własnym udziałem, ukazujące mordy cywilów i pojmanych żołnierzy.

  Dosłownie cieszą się z zabijania, strachu i cierpienia doświadczanego przez ich ofiary.

  Ten sadyzm może być porównany z najczystszą manifestacją zła Gwałtu w Nankinie podczas II wojny światowej.”
  Świat nic takiego nie widział? Nie ma tu wymienionego Wołynia bo świat NIC O TYM NIE WIE !!! U nas nic tragicznego w skali historycznej po za Holokłamstwem się nie działo. Żydy dbają by ta niewiedza trwała.

Sorry, the comment form is closed at this time.