Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Kaczyński – fałszywy kate…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
  Aryjczyk z pochodzen… o Gotowana na twardo globalistyc…
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Władimir Putin: Krym – półwysep pojednania

Posted by Marucha w dniu 2014-08-15 (Piątek)

Rosja będzie rozwijać się w oparciu o rezerwy wewnętrzne. Państwo nie zamierza odgradzać się od świata i zrywać więzi z partnerami, ale nie pozwoli na odnoszenie się wobec siebie z lekceważeniem, podkreśla Władimir Putin. Z takim oświadczeniem rosyjski prezydent wystąpił w Jałcie, na spotkaniu z członkami frakcji Dumy.

Decyzja o ponownym połączeniu Krymu z Rosją jest ostateczna i apelacji nie podlega. Władimir Putin zwracając się do zebranych w Jałcie deputowanych powiedział, że liczy na ich aktywny udział w realizacji programów w zakresie rozwoju półwyspu. Prezydent jest przekonany, że Krym może odegrać dla Rosji rolę pojednawczą.

Władimir Putin przypomniał, że podczas wojny domowej na początku XX wieku połwysep był miejscem wojennego starcia „czerwonych” i „białych”. Właśnie z Krymu na emigrację udało się ponad 150 tysięcy obywateli rosyjskich. Według słów prezydenta, w ostatnich miesiącach otrzymuje on wiele listów od potomków tych, którzy opuścili Rosję po wojnie domowej. W tych listach znajdują sie słowa wsparcia, wiary w Rosję, troski o przyszłość państwa, o Krym i Sewastopol.

Na spotkaniu w krymskiej Jałcie mowa była i o polityce zagranicznej. Według słów prezydenta, ze strony Rosji powinna być to polityka pokojowa. Jednocześnie wszyscy partnerzy Moskwy powinni rozumieć, że Rosja to wielkie suwerenne państwo. Dysponuje różnorodnymi środkami zachowania swoich interesów narodowych, w tym także zbrojnymi. Choć, jak zauważył Władimir Putin, to nie jest panaceum: Rosja nie zamierza, jak czynią niektórzy „biegać z bronią po całym świecie”.

Co dotyczy porozumień międzynarodowych podpisanych przez Rosję, to Moskwa będzie działać w tym zakresie tak samo, jak to czynią USA. W razie konieczności będzie wypowiadać odpowiednie porozumienia: wtedy, gdy uzna to za korzystne i niezbędne dla dbałości o interesy narodowe, podkreślił prezydent.

Sytuację na Ukrainie rosyjski lider nazwał „krwawym chaosem, bratobójczym konfliktem”. Putin stwierdził, że z każdym dniem sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, na Południowym wschodzie Ukrainy rozgrywa się wielka katastrofa humanitarna. Prezydent zauważył, że Rosja uważnie śledzi to, co dzieje się w sąsiednim państwie i będzie robić wszystko, co od niej zależy, aby na Ukrainie zakończył się rozlew krwi.

Mówiąc o sankcjach wprowadzonych przez Rosję wobec państw Unii Europejskiej Władimir Putin nazwał je nie tylko odwetowymi: zdaniem szefa państwa, to jeszcze sposób wsparcia rodzimych producentów. Ponadto, przyjęte przez Moskwę środki otwierają rosyjski rynek dla nowych partnerów, którzy wbrew USA i Europie, gotowi są do współpracy.

Putin dodał, że niezależnie od koniunktury w polityce zagranicznej i zagranicznej gospodarce, najważniejsze teraz są sprawy wewnętrzne. Prezydent wyjaśnił, że władze muszą skoncentrować się na rozwiązywaniu problemów narodowych. Najważniejsze na chwilę obecną jest zapewnienie wysokiej jakości życia obywateli Rosji. Przyszłość państwa jest w rękach samych Rosjan, uważa Władimir Putin.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 27 do “Władimir Putin: Krym – półwysep pojednania”

 1. Plausi said

  do tekstu Michalkiewicza obok „Umrzeć każdy musi”

  Zbrodniarz Hitler

  „Dzięki bowiem wybitnemu przywódcy socjalistycznemu Adolfowi Hitlerowi, który europejskich Żydów zmasakrował, bezcenny Izrael może dzisiaj dokazywać jak mu się tylko podoba”

  Hitler jak wiemy był zbrodniarzem a to przynajmniej z trzech powodów:

  1. naśladował małpowanie „starszych braci” nazywane „socjalizmem”

  2. wreszcie dokonał plagiatu holokaustu, którego patent posiada przecież tylko „lud wybrany”, co nam tak wspaniale demonstruje na BW

  i „last but not least”

  3. dokonał plagiatu „ludu wybranego” nazywając ludzi niemieckojęzycznych „nadludźmi”, a czymże różnią się „nadludzie” od „ludu wybranego” ?

  Lata 1933-45 wykazały, jakie efekty przynosi wmówienie ludziom, że są „ludem wybranym”, i pomyśleć, że koheni praktykuje to od przeszło 2,5 tys lat, a w Polsce co najmniej ośmiu stuleci. A przecie nic nie jest łatwiejszym, jak wmówić durniom, że są „nadludźmi” czy „ludźmi wybranymi”.

 2. Plausi said

  Wierzymy Putinowi

  „Rosja nie zamierza, jak czynią niektórzy „biegać z bronią po całym świecie”.”

  Rolę policyjną pełni aktualnie NATO pod wodzą USA, ale to się będzie musiało zmienić, kiedy USA utracą zdolność wykonywania takich zadań. Rosji, podobnie jak i Chinom, nałożono inną funkcję w globalnym systemie.

  „Decyzja o ponownym połączeniu Krymu z Rosją jest ostateczna i apelacji nie podlega ”

  W świetle powyższego i po uwzględnieniu postępowania zainteresowanych, można stwierdzić, że strony uzgodniły między sobą sprawę Krymu za załatwioną.

  Zwracamy jeszcze raz uwagę na to, że to nie UE a USA były tą stroną, która cały roz….dol na Ukrainie spowodowała, służalczą postawę krajów UE można wytłumaczyć ich podrzędną funkcją. Także dobór kadr kierowniczych w Polsce dokonuje się raczej z oceanem niż przed urnami.

 3. Filo said

  Ta podobno tajna przemowa Putina wywolala w Polsce zrozumiale zaniepokojenie. Dziennikarze w glowe zachodza co mianowicie Putin przed nami ukrywa?? I to do tego na Krymie!
  Do tej pory byl calkiem jawny i publicznie wszem i wobec opowiadal takie glupoty ze go nikt nie sluchal.
  Zadawal Ukraincowm glosno pytania czy ‚bumagi czytali’ bo mu chodzilo o szczegoly umowy stowarzyszeniowej miedzy Ukraina a Unia, bo tam podobno nic nie bylo o karcie unijnej i zniesieniu Ukraincom wiz do Europy. Bezczelnie kazal przetlumaczyc warunki tej umowy na jezyk rosyjski!. Zdaje sie, ktos juz pisal o tym ze ta umowa nie byla przetlumaczona na jezyk ukrainski wiec sie Putin tylko wyglupil z tym pytaniem, bo przeciez w Kijowie zabronili mowic i czytac po rosyjsku.
  Opowiadal Putin o tym ze Kijow powinien negocjowac z Donieckiem ale przeciez nie wypada dyplomatom z Kijowa negocjowac z terrorystami.
  Na posiedzenie Komisji Europejskiej w sprawie Wschodniej Ukrainy nie zaproszono nikogo ze Wschodniej Ukrainy bo wiadomo bylo ze zadnego porozumienia nie bedzie.
  Putinowi zas ktory sie nieopatrznie wyrazil, ze nalezaloby wysluchac obu stron konfliktu powiedziano wprost zeby nic nie mowil bo cala ta sprawa nie dotyczy Rosji.
  A kiedy USA z Unia urzadzily pokazowke w rocznice desantu w Normandii slusznie postawiono Putina jak uczniaka niesfornego do kata i nikt go w ogole nie sluchal bo przeciez Rosja nie miala nic wspolnego z II wojna swiatowa a tymbardziej ze zwalczaniem hitleryzmu.
  Na Zgromadzeniu ONZ amerykanski maz/zona stanu pani Samanta Power, ambasador USA do ONZ slusznie wyrazila swoje oburzenie w imieniu zaniepokojonego narodu amerykanskiego doskakujac z piesciami do ambasadora Rosji – Czurkina. Niestety, pania Samante w pore obezwladniono a potem zlosliwa prasa rosyjska opisala pania ambasador USA do ONZ ze wyglada jak lesbijska narkomanka ktorej nie stac na fryzjera..
  Wiadomo, ze prasa rosyjska pisze pod dyktando Putina.
  Putin zagarnal Krym nie pytajac sie nikogo o zgode. Opowiadal do tego, ze Krym jest ruski tak jak Kosowo serbskie. Ktoby takich bredni wysluchiwal.
  Przeciez za to referendum na Krymie slusznie sie buntownikom nalezal taki sam los jak tym w Doniecku, Lugansku, Odessie i Slowiansku.
  Zeby do konca pokazac prawdziwe swoje oblicze i kolory Putin probowal przemowic do rozsadku ‚partniorom’ z Unii Europejskiej ze sankcje moga zadzialac w obie strony i ze napewno Rosji nie zrobia wielkiej krzywdy. Ktoby takich bredni wysluchiwal.
  Nikt tez nie sluchal jak Putin porownal USA do pasozytow ziemi ktore zyja kosztem innych panstw. Co za bezczelnosc!
  Reasumujac:
  Miarka sie przebrala.
  Bo oto teraz nagle kiedy chetnie swiat posluchalby agresora to Putin sie zrobil tajemniczy i konspiruje na Krymie probujac ukryc przed milujacymi pokoj narodami swiata wazniejsze czesci swojego przemowienia..

  Polskie wladze pozostawalyby w glebokiej nieswiadomosci tego co knuje szachista na Krymie, gdyby w pore nie wyslaly tam Kulczyka z kelnerami.

 4. Marucha said

  Dziennikarze, którzy śledzą rosyjski „biały konwój” z pomocą humanitarną dla Ukrainy, poinformowali na portalach społecznościowych o kolumnie rosyjskich wozów opancerzonych, która wjechała na Ukrainę. Według nich, w kolumnie były także inne pojazdy wojskowe. Takie informacje przekazał m.in. moskiewski korespondent gazety „The Guardian”.

  Korespondenci brytyjskich dzienników „Guardian” i „Telegraph” – Shaun Walker oraz Roland Oliphant – napisali w czwartek wieczorem, że byli świadkami wjazdu na terytorium Ukrainy 23 transporterów opancerzonych oraz kilkudziesięciu innych pojazdów technicznych na rosyjskich tablicach wojskowych.

  Kolumna – ich zdaniem – wjechała na Ukrainę po godzinie 22 czasu miejscowego. Wcześniej czekała na zapadnięcie zmroku w okolicach obozu dla uchodźców w rosyjskim mieście Donieck, w obwodzie rostowskim. „Nie nazwałbym tego inwazją. To raczej coś, co dzieje się od dłuższego czasu, ale niesamowite jest zobaczyć to na żywo” – napisał na Twitterze Walker.

 5. Boydar said

  @ Pan Filo (3)

  „Pisz Pan, Panie Hiszpan” ! 🙂

 6. Filo said

  4.

  Niestety na humanitarna pomoc trzeba sobie zasluzyc. Nie kazdemu przysluguje.
  Dlatego Kanadyjczykom idzie znacznie lepiej niz Rosjanom. I nie musza sie czaic.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-otrzymala-kanady-32-tony-sprzetu-wojennego-2014-08

  Jeszcze lepiej idzie tym z NATO

  http://investmentwatchblog.com/nato-plans-joint-drills-with-ukraine-to-finally-crush-rebel-militants/

 7. revers said

  no nie czai sie kanadolu, rasisto z nato, wyjdz z krzakow na zachodzie tez maja dobre makarowy, lub glocki na gier westi.

  http://korrespondent.net/ukraine/3406180-shtab-ato-podtverdyl-vezd-rossyiskoi-bronetekhnyky-v-ukraynu

 8. Griszka said

  @4
  Czy te tuzy prasy niezależnej miały kamery albo aparaty fotograficzne ? Powinien być z nimi fotograf albo przynajmniej mają telefony komórkowe, które teraz zawsze są wyposażone w kamerę. Podejrzanie słabo przygotowani byli jak na dziennikarzy czołowych brytyjskich gazet.

 9. Griszka said

  Zastanawia bardzo wybiórczy dobór prasy brytyjskiej u naszych „niezależnych dziennikarzy”. Guardian i Telegraph są znane jako typowe broszury propagandowe redagowane przez neokonów, które wcześniej skompromitowały się na odcinku syryjskim.
  W innych brytyjskich gazetach takich jak np. The Times, dziennikarze piszą, że „wątpliwości względem rosyjskiego konwoju humanitarnego spowodowały, że konflikt na Ukrainie osiągnął nowy poziom cynizmu i głupoty.”

  Czy ostry komentarz może dziwić ? W końcu to apologeci junty kijowskiej przecież powtarzali za swoim wiarygodnym źródłem, że Czerwony Krzyż, będzie między pieluchami przemycał rakiety S-300. Albo w nowej wersji, że obok ciężarówek jadą ruskie czołgi i transportery – mniemam, że kolumna wojska, będzie przekraczać granicę ukraińską pod flagą Czerwonego Krzyża.

 10. jowram said

  Batalion z Równego zrównany z ziemią.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6237
  Rezunów spotkało GRAD-obicie niedaleko rosyjskiej granicy.
  Raport krótki: уничтожен карательный батальон „Горынь”.

 11. jowram said

  Dowódca batalionu „Ruś Kijowska” zneutralizowany.
  Podczas porannych starć we wschodniej części Debalcewa zginął dowódca i twórca batalionu „Ruś Kijowska” Aleksandr Gumieniuk.
  Swoją działalność batalion rozpoczął od ostrzeliwania Sławiańska z góry Karaczun.
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3729-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-15082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html

 12. jowram said

  Grupa Bezlera”Bies” tez nie próżnuje!

  http://rusvesna.su/news/1408097203

  Krótko mówiąc

  Dziś Bezlerowcy zrobili rajd na tyły wroga. W rezultacie tej śmiałej akcji w rejonie Wierchnaja Krynka udało się zdobyć sprawne i działające: Samochodowy moździeż Tulipna (240mm), Uragany i hałubice D-30 a także duże zapasy amunicji do tego wszystkiego!

  W notatce piszą że obrońcy „oswajają się” z nową „techniką”.

  W najbliższych dniach sprzęt będzie wykorzystany na najważniejszych odcinkach frontu.

 13. jowram said

  Zatrzymano grupę dywersantów z nazigwardii, szykującą się do ataku na konwój z pomocą humanitarną z Rosji. W Chevrolecie Niva znaleziono cały arsenał: 3 granatniki, 8 pocisków do nich, 7 min przeciwpancernych.
  Więcej szczegółów:
  http://www.novorosinform.org/news/id/6256

 14. jowram said

  A tu niespodzianka;
  http://lifenews.ru/news/138450
  Do niewoli pod Szachtiorskiem dostał się sam „pan pułkownik” i towarzyszący mu „oficer polityczny” (politruk jak za „starych, dobrych czasów!)…

  Pozdrawiam

 15. Romank said

  No , no panie Filo:-)))..wspanialy text…pozwala pan….. sie dzielic????z bliznietymi??:0))))
  Niech pan tylko temu da jakis sprytny tytul dla zmylki i podpisze sie czyms dluzszym..zeby nie bylo, ze……. jakis pedal:-_)__

 16. Romank said

  Swiadek z gadana, lepszy niz 1000 fotografii…

 17. markglogg said

  Napisano:

  politykę Putina w sprawie Ukrainy (brak interwencji militarnej) popiera 86% mieszkańców FR.

  W kontekście tej wiadomości warto przypomnieć, że zaledwie trzy miesiące temu, 11 maja 2014 roku, ponad 80 % mieszkańców Donbasu (obłasti donieckiej i ługańskiej) wypowiedziało się za oddzieleniem ich obwodów od Ukrainy i ich przyłączeniem do Rosji.

  To była podstawowa przyczyna, że takie „watażki” jak Igor Striełkow, Bołotow i inni rozpoczęli walkę o Niepodległość Donbasu (od opanowanej przez banderowców reszty Ukrainy). Dziś zapewne większość donieckich entuzjastów Noworosji sprzed 3 miesięcy żałuje swej ówczesnej decyzji.

  Zaś sławna „baba Jaga” z Krymu – w której przepowiednie deklaruje się wierzyć Piotr Bein – twierdzi obecnie, że za kilka, a najpóźniej kilkanaście miesięcy, większość rosyjskich entuzjastów obecnej „bezczynności Putina w sprawie Donbasu” będzie przeklinała swą obecną naiwność.

  Bo jest taka zasada demokracji, o której mnie powiadomiono 32 lata temu w Departamencie Epistemologii Genetycznej Jeana Piageta w Genewie: WIĘKSZOŚĆ Z DEFINICJI JEST W BŁĘDZIE.

  A teraz szczegóły tych przygotowań do zapowiedzianego, ponad 2 miesiące temu przez Siergieja Glaziowa, PONIŻENIA ROSJI i PEŁZAJĄCEJ Z NIĄ WOJNY:

  Przecież to już dziś 15 sierpnia, sekretarz generalny NATO Rasmussen (ja miałem duński Fremdenpass aż przez 9 lat) autorytatywnie oznajmił, ze wczoraj w nocy pojazdy pancerne z Rosji wdarły się na teren Ukrainy (NATO ma, z tego wynika, na swych satelitach takie „super-oczki” do widzenia w nocy i przez mgłę w podczerwieni). A jak NATO to stwierdziło to i reżym w Kijowie oraz w Warszawie w to oczywiście uwierzył. I będzie wojna niezależnie od tego czy większość ruskich chce tego czy też nie.

  Co więcej. Przed chwilą otrzymałem od ruskich „anty-globalistów” taki e-przekaz:

  Инна Зеленова
  15 августа г. 17:55
  Батальон «Айдар» получил приказ на уничтожение гуманитарного конвоя России
  http://vognebroda.net/batalonu-aydar-prikazano-unichtozhit-gumanitarnyy-konvoy-rossii

  Боевики намерены заминировать некоторые участки дорог в Луганской области, где планируется прохождение 280 грузовиков.
  По данным ополченцев, диверсанты из „Айдара” планируют уничтожить как можно больше автомобилей и груза и обвинить в террористической деятельности силы ополчения. Видео атаки на автоколонну хотят получить в Киеве, чтобы использовать как доказательство вины ополченцев в терроризме и убийствах сотрудников российского МЧС и международного Красного Креста.
  #Донбасс #ЛНР #Киев #хунта

  Czyli po polsku:

  Batalion „Ajdar” otrzymał rozkaz zniszczenia konwoju humanitarnego

  Bojownicy zamierzają zaminować niektóre odcinki dróg w obwodzie Ługańskim gdzie mają się przemieszczać 280 ciężarówek. Według danych oplotczyków, dywersanci z „Ajdara” planują zniszczenie możliwie największej ilości samochodów i ładunków i zamierzają obwinić o tę terrorystyczną działalność siły separatystów („oplotczyków”). Video z atakiem na autokolumnę chcą otrzymać w Kijowie aby wykorzystać je jako dowódb winy oplotczyków ich terroryzmu i zabójstw rosyjskiego Min. Spraw Nadzwyczajnych i międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

  I zapewne z tego powodu (uzgodniony tydzień temu przez Ławrowa z Johnem Kerry) konwój Czerwonego Krzyża stoi przed ukraińską granica juz dzień drugi i podejrzewam, że będzie tak tkwił w bezczynności aż do 24 sierpnia, święta Wyzwolenia się Ukrainy z „kajdanów” ZSRR . Oczywiscie dostarczając światu dowodu, że Wielka Rosja trzęsie d… przed jakimś jej „okrajem” czyli Ukrainą.

 18. Eliza said

  Zdaję sobie sprawę, że strony Wolnej Polski nie są na stronach p. Maruchy dobrze widziane, ale ten artykuł jest według mnie bardzo istotny dla nas i dalszych losów Ukrainy.

  Noworosja – Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

  Alieksandr Borodaj
  Trzy dymisje, w ciągu ostatnich dni, w rządach Donbassu. Alieksandr Borodaj opuścił stanowisko premiera Donieckiej Republiki Ludowej. Zauważę, na marginesie, że opuścił stanowisko po kilkudniowym pobycie w Moskwie. Powody rezygnacji, na które się powołał, są naprawdę niepoważne. Następnie odszedł Bołotow, wojowniczy, ambitny przywódca Ługańskiej Republiki Ludowej.

  Walierij Bołotow
  Powołując się na jakieś niejasne zranienie, chociaż przeczytał swoje oświadczenie o rezygnacji jako całkowicie zdrowy człowiek, pierś wypięta, kamuflaż, jednym słowem prawdziwy komandos. „W tych ciężkich dniach moje zranienie…” I w końcu zrezygnował najbardziej utalentowany dowódca Donbassu, Igor Striełkow. Zrezygnował w jeszcze dziwniejszy sposób, na początku media zagadały o jego zranieniu a temu zranieniu zaprzeczyli liczni przywódcy Donbassu ale nie sam Striełkow.

  Igor Striełkow
  A potem, nagle, zaraz po odejściu Bołotowa, oświadczono nam o rezygnacji ze stanowiska ministra obrony Striełkowa, ale znowu nie powiedział tego sam Striełkow. Znana jest jego niechęć do publicznych wystąpień ale żeby aż do tego stopnia? I w ogóle gdzie on teraz jest? Jeżeli poszerzyć intelektualny horyzont i zobaczyć rosyjski konwój humanitarny ciągnący ku Ukrainie i następnie zobaczyć naradę na Krymie, zorganizowaną przez szefa państwa Federacji Rosyjskiej w Sewastopolu a następnie dołączyć do tego zestawy faktów dzisiejszy (albo jeszcze wczorajszy) apel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji do walczących stron o natychmiastowe przerwanie ognia przez obie strony konfliktu to narzuca się niedobre wyjaśnienie tego co się dzieje. Kreml usuwa jastrzębie z rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej w celu pojednania powstańczego Donbassu z Ukrainą. Jeden ostatni fakt świadczący na korzyść mojego domysłu. Borodaj i Striełkow to „zawtrawcy” czyli ukształtowani na ideologii gazety „Zawtra”. O tym pisano i mówiono wiele. Tak więc tuż przed wszystkimi głośnymi, donbasskimi rezygnacjami Władimir Władimirowicz Putin spotykał się z redaktorem naczelnym gazety „Zawtra”, Alieksandrem Andriejewiczem Prochanowem, tak poinformował mnie wiarygodny informator. Ale szczegółów nie znam i nie zostałem poinformowany.
  Daj Boże, proszę Cię Boże, żebym nie miał racji. I żeby Władimir Wladimirowicz Putin nie znalazł się z oliwną gałązką pokoju w gardle. Pokoju tam nie będzie, przy jakimkolwiek rozejmie na jakichkolwiek warunkach, Kijów wyrżnie powstańców pospolitego ruszenia.
  Eduard LIMONOW
  To była smutna wypowiedź z dnia 15 sierpnia.
  CENTRALNA AGENCJA INFORMACYJNA NOWOROSSJI
  Za: http://novorus.info/news/policy/26655-eduard-limonov-kreml-ubiraet-yastrebov-v-rukovodstve-dnr-i-lnr-.html
  Data publikacji: 15.08.2014
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-kreml-usuwa-jastrzebie-rzadow-drl-lrl-2014-08

 19. Romank said

  Bedzie Gadana….wlasnie poznaje sie po braniu z nowych gab miary na pierogi..berut miru na warenki:-))))
  Widzi pani…. jak sie szwagry bija..to gadac bneri beda, ale sie znow pobija- jak zawsze -bo sie przywyczaili…..to najlepiej do dzielenia schedy poslac wujkow….oni zazwyczaj ze soba pili…i nadal lubia swoje wspolne hobby:-)))

 20. jowram said

  Strielkow zostal Szefem Sztabu Generalnego – czyli de fakto praca bardziej merytoryczna.
  http://politikus.ru/events/26934-igor-strelkov-ushel-s-posta-ministra-oborony-na-dolzhnost-nachalnika-generalnogo-shtaba.html

 21. Griszka said

  Wspomniane przez Gajowego szmatławce brytyjskie piszą o ruskich kolumnach pancernych, które rzekomo przekraczają rosyjsko-ukraińską granicę. O to koronny dowód na ruską interwencję dołączony przez pożal się dziennikarzy i gorliwie powielany przez polskojęzyczne prostytutki medialne:

  Jeden niezidentyfikowany transporter sowieckiej produkcji na nieznanej drodze. Zdjęcia oczywiście nie można w żaden sposób zweryfikować i mogło być zrobione dosłownie gdziekolwiek.

  Jeśli nie wierzycie, że ktoś mógł taką toporną propagandę puścić w świat to zerknijcie tutaj:
  http://www.theguardian.com/world/2014/aug/14/russian-military-vehicles-enter-ukraine-aid-convoy-stops-short-border
  Najlepsze, że stada lemingów te bajki kupią a spróbuj się z ich „koronnymi dowodami” nie zgodzić, to od razu usłyszysz w odpowiedzi tyrady moralne na temat krwawych rubli i ruskich Buków 🙂

  Tony Cartalucci życzliwie podsumował wcześniejsze kłamstwa Guardiana w kontekście wojny w Syrii:
  http://landdestroyer.blogspot.com/2014/08/russian-tanks-in-ukraine-consider-source.html

 22. jowram said

  Czy polscy najemnicy walczą na Ukrainie? …w ramach tajnej operacji CIA?

  W dniu 11 maja na lotnisku w Kijowie w ścisłej tajemnicy wylądował samolot, który został odprawiony przez personel wojskowy a nie cywilny. Wyładowano z niego mundury wojskowe NATO, 500 paczek amfetaminy i pojemniki oznaczone jako substancje trujące.

  Zgodnie z postanowieniem dyrekcji SBU w Kijowie personel i sprzęt wojskowy oraz pojemniki z trucizną opuściły lotnisko niekontrolowane – w samochodach z przyciemnianymi szybami. Ładunkowi towarzyszył agent CIA Richard Michael. Na pokładzie samolotu byli także ochotnicy z Prawego Sektora oraz najemnicy z prywatnej polskiej firmy wojskowej ASBS [Analizy Systemowe Bartłomiej Sienkiewicz], utworzonej kilka lat temu przez obecnego Ministra Spraw Wewnętrznych Polski B. Sienkiewicza.

  Według dostępnych danych firma ta straciła 6 ludzi w trakcie operacji we wschodniej Ukrainie [pozostałe ofiary spośród zagranicznych najemników pracujących dla junty pochodziły z amerykańskiej Academi PMC i jej spółki PMC Greystone Limited, które straciły odpowiednio 50 i 14 ludzi a także 13 osób z CIA i FBI].

  Polacy aktywnie uczestniczą w tworzeniu szwadronów śmierci na Ukrainie od września 2013 r., kiedy to minister spraw zagranicznych Radek Sikorski zaprosił 86 członków Prawego Sektora, aby mogli trenować w centrum szkolenia policji w Legionowie, 23 km od Warszawy. Bojowników, którzy przybyli pod pretekstem programu wymiany uniwersyteckiej, było około 40 i przeszli oni miesięczny kurs w organizowaniu masowych protestów, wznoszenia barykad, zajmowania budynków rządowych, taktyki i techniki walki ulicznych, w tym strzelania z karabinów snajperskich, itd.

  Polski tygodnik NIE opublikował zdjęcia z Legionowa pokazujące tzw. „bojowników” ukraińskich ubranych w wojskowe mundury wraz z ich polskimi instruktorami w ubraniach cywilnych. Podczas gdy polskie służby specjalne szkoliły przyszłych uczestników operacji na terenie Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wydało oficjalne oświadczenie [02-02-2014]:

  «Popieramy twarde stanowisko zajęte przez Prawy Sektor … Radykalne działania Prawego Sektora i innych grup demonstrantów oraz użycia siły przez protestujących było uzasadnione… Prawy Sektor przyjął pełną odpowiedzialność za wszystkie akty przemocy podczas ostatnich protestów. Takie stanowisko jest uczciwe i my je szanujemy. Politykom nie udało się załatwić sprawy pokojowo. Oznacza to, że jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest radykalne działanie Prawego Sektora. Nie ma innej alternatywy».

  Jednocześnie, polski premier Donald Tusk ostrzegł prezydenta Janukowycza przed «niewspółmiernym użyciem siły» na Majdanie. Dzisiaj Donald Tusk, którego dziadek Józef Tusk służył w Wehrmachcie, domaga się, aby junta z Kijowa postępowała «surowo ze wschodnimi tzw. rebeliantami», «tak jak z terrorystami».

  W połowie maja Tusk zażądał, aby węgierski premier Orban – który uważa, że Ukraina jest «wyzwaniem dla Unii Europejskiej» – by powstrzymał się od wydawania takich oświadczeń, tak aby nie odwracać uwagi od walki z głównym wrogiem – Rosją. Ale kilka tygodni wcześniej [04-24-2014], polski premier stwierdził, że Europa musi przygotować się na rozpad Ukrainy.

  «Problemem jest to, że polityka wschodnia Warszawy jest w dużym stopniu reżyserowana przez polski wywiad, który ściśle współpracuje z amerykańskimi i brytyjskimi agencjami wywiadowczymi» – stwierdził Leszek Sykulski, szef Instytutu Geopolityki w Częstochowie.

  Na początku kwietnia, dyrektor CIA John Brennan odwiedził Kijów. Już następnego dnia po wizycie, szef reżimu w Kijowie, Turchynov [Turczynow. Język polski posiada własną transliterację rosyjskich nazwisk – admin], ogłosił początek «operacji antyterrorystycznych na dużą skalę w związku z wydarzeniami w południowo-wschodniej Ukrainie». W tej operacji pojawili się nie tylko amerykańscy, ale również polscy najemnicy.

  21-22 kwietnia po szefie CIA również wiceprezydent USA Joseph Biden odwiedził Kijów. Przemawiając w Radzie Najwyższej Biden oświadczył, że Waszyngton popiera rząd ukraiński w obliczu «upokarzających zagrożeń», oczywiście myśląc o Rosji. Odpowiedź na pytanie o to czego Stany Zjednoczone szukają we wschodniej Ukrainie jest prosta: miasta, które junta rozpaczliwie próbuje ujarzmić znajdują się w Basenie Dniepr-Don, który ma ogromne złoża gazu łupkowego. Royal Dutch Shell już wyraził zainteresowanie tymi złożami.

  «Chciałbym powiedzieć, że interesy ekonomiczne doprowadziły do zamachu stanu w Kijowie oraz rozpoczęcia działań wojskowych przeciwko własnym obywatelom, ponieważ mogą one osiągnąć zyski z umów podpisanych przez poprzedni rząd», twierdzi amerykański ekspert od spraw zagranicznych Nebojsa Malic.

  Robert Hunter Biden, syn wiceprezydenta USA, który stał się częstym gościem w Kijowie, został niedawno powołany do Rady Dyrektorów jednego z największych prywatnych producentów gazu na Ukrainie, Burisma Holdings, który jest zarejestrowany na Cyprze i posiada licencje na eksploatacje pól gazowych w basenie Dniepr-Donieck. W kwietniu, Devon Archer, przyjaciel rodziny Sekretarza Stanu USA, który był współlokatorem pasierba Kerry’ego w College oraz starszym doradcą w trakcie kampanii prezydenckiej Johna Kerry’ego w 2004 roku, otrzymał również stanowisko w firmie.

  Amerykańscy wysocy urzędnicy i ich bliscy krewni mają wielki interes osobisty we wszystkich krajach opanowanych przez amerykańskie siły okupacyjne, zaczynając od wojen przeciwko Jugosławii i Irakowi.

  Na przykład poprzedniczka Kerry’ego jako sekretarz stanu, Madeleine Albright, ma firmę w „niezależnym” Kosowie, a poprzednik Bidena Richard Cheney i jego rodzina a także kolejna sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, mieli swoje interesy w Irackich zasobach surowców energetycznych poprzez Halliburton i Chevron. Te same motywy pojawiają się u tych, którzy służą interesom Izrael-Amerykanów w Europie Wschodniej. Na przykład, na Ukrainie były Minister Ekologii Mykoła Zlochevsky [Złoczewski – admin] i były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski są w Radzie Dyrektorów Burisma Holdings.

  Jednym z potencjalnych terenów gdzie znajdują się złoża gazu łupkowego, do których prawa zostały przekazane Burisma Holdings jest pole Yuzivska [Juziwska – admin]. Poza Sławiańskiem i częścią sąsiedniego Kramatorska, liczącego 160 tysięcy mieszkańców, Shell otrzymał licencje na obszar obejmujący miasta Krasny Łucz i Svyatogorsk [Swiatogorsk – admin] w rejonie Doniecka, a także Balakeya [Bakaleja – admin] i Izyum [Izjum – admin] w sąsiednim rejonie Charkowa.

  Umowa o wydobycie gazu łupkowego jest tak napisana, że ukraiński rząd jest zobowiązany, aby na siłę odebrać nieruchomości prawowitym właścicielom, jeżeli Shell będzie planował wykonać odwierty na tych ziemiach. Sławiańsk został wybrany jako lokalizacja dla pierwszych odwiertów gazowych.

  Terenami, na których koncentruje się ukraińska armia, wspierana przez Prawy Sektor, prywatne bataliony oligarchy Igora Kołomojskiego oraz amerykańskich i polskich najemników – zainteresowane są elity polityczne USA i Polski a reżim w Kijowie służy ich interesom gospodarczym.

  Wokół Sławiańska i Kramatorska doszło do najbardziej brutalnych starć między karnymi siłami a ludźmi z Zagłębia Donieckiego. Izjum jest główną bazą wojsk ukraińskich uczestniczących w tych działaniach. Oto jakie środki są stosowane w tych działaniach:

  helikoptery, pojazdy opancerzone, haubice 122 mm, system wyrzutni rakiet Grad, których salwa jest w stanie zniszczyć życie na obszarze 14,5 ha,
  bombardowanie miast z moździerzy, w wyniku którego zginęło więcej cywilów niż bojowników samoobrony,
  działania snajperów, którzy, zabijają nawet dzieci,
  korzystanie z helikopterów z symbolami ONZ do ataków lotniczych na Kramatorsk. Te śmigłowce pilotowane były przez polskich najemników w sytuacji kiedy ich ukraińscy koledzy nie chcieli naruszać międzynarodowych norm korzystania ze sprzętu wojskowego z wykorzystaniem oznakowania ONZ.

  Mamy więc odpowiedź na pytanie jakiego rodzaju ładunki były transportowane na Ukrainę w pośpiechu przez polskich najemników pod nadzorem amerykańskiego wywiadu i dlaczego „Polak” Kwaśniewski jest w Radzie Dyrektorów spółki, dla której działają grupy zbrojne ukraińskich banderowców oraz amerykańscy i polscy najemnicy zabijający bojowników i cywilów.

  Wydaje się, że junta z Kijowa i jej zachodni protektorzy nie cofną się przed żadną prowokacją, włącznie z użyciem bojowych środków chemicznych przeciwko miejscowej ludności, jak to się stało ostatnio w Syrii, a wcześniej w Iraku gdzie „Polacy” specjalizowali się w takich akcjach.

  Nikołaj Maliszewski
  http://www.globalresearch.ca
  Tłumaczył Jan Saski

  http://www.wicipolskie.org

 23. Griszka said

  @20
  Striełkow właściwie awansował. Niestety ludzie zaczęli powielać tą informację o jego usunięciu równie szybko co bajki o jego porwaniu czy postrzeleniu.
  Borodaj i Bołotow naskrobali sobie w innej sprawie. Ciekawe, że źródło Wolnej Polski nie przybliżyło nam tej sprawy. Może nie pasowało to do z góry założonej tezy, że to nie Kreml robi porządek a są to jedynie wewnętrzne sprawy władz Noworosji i np. ich konfliktu z Achmetowem.
  Prawda jest taka, że do władzy nad republikami Doniecka i Ługańska dostali się jeszcze więksi radykałowie, ludzie sprawdzeni w walce. O tym można by było się rozpisać, ale po co. Trzeba koniecznie znaleźć na siłę znaleźć wydumane spiski, które miałyby świadczyć o tym, że Putin chce wykończyć Noworosję.

  Osobiste spotkania z Putinem byłyby tajemnicą. To źródło nie jest wiarygodne.

 24. jowram said

  Wstawaj Donbas !!!

  Mamo!, jak się mają sprawy w kraju
  stepów i hałd (w kopalniach węgla)
  Słyszałem, że przyszli wrogowie na naszą
  ziemię i chcą wszystkich pozabijać w pośpiechu.

 25. markglogg said

  @22.

  Skąd Griszka ma doniesienia, ze dotychczasowe „jastrzębie” zostały zastąpione przez „wytrząśnięte z rękawa” (przez kogo?) super-jastrzębie we władzach Donbasu?

  Są dane, że stało się dokładnie odwrotnie. Cytuję komentarz z http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/12/putin-chce-i-nie-moze/:

  moherowy beret
  15 Sierpień 2014 o 11:47

  Proszę ustosunkować się do zamieszczonego tekstu,bo wygląda na to,że polityka wkracza
  w szeregi powstańców.Wygląda,że R.Achmetow nie chce już tracić swojej fortuny po kawałeczku.
  http://3rm.info/50023-ne-vse-krasivo-v-novorossii.html

 26. Filo said

  15
  RomanK
  Filo- to dopiero poczatek. Moze byc Filo -zof, Filo-log, Filo-mata, Filo-man (donosiciel),
  Filo-dendron a moze po prostu Filo-raz inteligencji.
  Reszte pozostawiam fantazji domyslnych.

 27. Griszka said

  @22
  Panie Marklogg,
  Z całym szacunkiem do Pana, ale ja czytam tylko Wierni Polsce Suwerennej. Portal Wierni Polsce został odebrany Panu Kosiurowi przez typowego kreta. Kret nawet życzliwie pozdejmował banery, które mówiły o wsparciu dla Syrii. To wiele mówi o tym, kto tam teraz rezyduje.

  Już mówiłem, że to „wiarygodne źródło” uparcie nie chce podać kto został zastąpiony na stanowisku władz DRL i ŁRL oraz w jakich okolicznościach a jako dowód na słuszność swojego stanowiska próbuje nam wcisnąć, że ma informatora na Kremlu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: