Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Centrum Szymona Wiesenthala chce zmiany nazwy francuskiej wioski La-mort-aux-Juifs (pol. Śmierć Żydom)

Posted by Marucha w dniu 2014-08-17 (Niedziela)

Cen­trum Szy­mo­na Wie­sen­tha­la wy­sła­ło list do fran­cu­skie­go mi­ni­ster­stwa spraw we­wnętrz­nych z żą­da­niem zmia­ny nazwy ma­lut­kiej wio­ski La-mort-aux-Ju­ifs, którą można prze­tłu­ma­czyć jako „Śmierć Żydom”. [Z żądaniem, nie prośbą – admin]

– To szo­ku­ją­ce, że taka nazwa prze­trwa­ła 70 lat od upad­ku re­żi­mu Vichy we Fran­cji i wy­zwo­le­nia Eu­ro­py z na­zi­zmu – na­pi­sał Shi­mon Sa­mu­els w li­ście do mi­ni­stra Ber­nar­da Ca­ze­neu­ve.

Ma­rie-Eli­za­beth Se­cre­tand, za­stęp­ca mera wsi Co­ur­te­maux, któ­rej pod­le­ga przy­sió­łek La-mort-aux-Ju­ifs, na­zwa­ła żą­da­nie or­ga­ni­za­cji „nie­do­rzecz­nym” i „bez­sen­sow­nym”, jako że miano to ist­nie­je od śre­dnio­wie­cza i „nikt nigdy nie był tu an­ty­se­mi­tą”.

Na La-mort-aux-Ju­ifs skła­da się obec­nie farma i dwa domy. Do zmia­ny nazwy wio­secz­ki po­ło­żo­nej 100 km na po­łu­dnie od Pa­ry­ża po­trzeb­na jest de­cy­zja rady gminy, ale już raz rada od­rzu­ci­ła ten po­mysł.

Spra­wa przy­po­mi­na sy­tu­ację z Hisz­pa­nii, gdzie w maju miesz­kań­cy nie­wiel­kie­go Ca­stril­lo Ma­ta­ju­dios opo­wie­dzie­li się w re­fe­ren­dum za zmia­ną nazwy swo­jej miej­sco­wo­ści, któ­rej drugi człon ozna­czał „zabić Żydów”. Ca­stril­lo Ma­ta­ju­dios zmie­ni nazwę na Ca­stril­lo Mota de Ju­dios – „wzgó­rze Żydów”.

http://podroze.onet.pl/

Komentarze 34 do “Centrum Szymona Wiesenthala chce zmiany nazwy francuskiej wioski La-mort-aux-Juifs (pol. Śmierć Żydom)”

 1. plasibo said

  Super wioska. Chciałbym w takiej mieszkać. Bardzo miło mi się zrobiło, że tak długo przetrwała taka nazwa!!!:) Taki świetny napis mógłbym umieścić sobie na tylnej szybie mojego auta i chyba tak zrobię.

 2. Plausi said

  Za karę

  będzie musiała administracja francuska zmienić nazwę na La-mort-aux-Goyim, Goy = Goj. Dziwne, że nawet Sarko tego nie zauważył.

  Nasuwa się też odpowiednia nazwa dla Gazy: La-mort-aux-Palestiniens.

 3. aaaaaaaaa said

  ta nazwa ulicy to sami kit jak ta informacja :
  ” W Belgii jedna z kafejek wywiesiła komunikat: „Psy mogą wejść, zakaz dla Żydów”. Podobnie jest m.in. w Danii i we Włoszech.”

  …dzisiaj przespacerowałem się po tej ulicy i nie ma tam ani jednej tabliczki z napisem La-mort-aux-Juifs …..to samo jest z tym komunikatem ……ani jednej wzmianki w internecie ……kolejna propaganda antysemi o „przelewającej się fali ” przez Europę ……..co najwyżej przelewa się im w woda w mózgu ……..

 4. Marucha said

  Re 3:
  Dziwne.

  Wrzucenie „La-mort-aux-Juifs” do Google daje MASĘ informacji na ten temat.
  Np.
  http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2014/08/13/these-french-villagers-want-to-keep-living-in-a-place-called-death-to-jews/
  http://www.lemonde.fr/societe/article/2014/08/12/un-lieu-dit-du-loiret-nomme-la-mort-aux-juifs-remis-en-question_4470499_3224.html

 5. aaaaaaaaa said

  re 4….chodzi o komunikat „Psy mogą wejść, zakaz dla Żydów”…..przetłumaczyłem na duński i nic nie ma …..

  z nazwą ulicy to są artykuły ale na samej ulicy nie ma nic ….3 domy na krzyż ….ot cały hałas ……

  odnośnie Hiszpanii ( Ca­stril­lo Ma­ta­ju­dios ) to oczywiste że będą zmieniać bo Hiszpania zniosła zakaz nie wpuszczania żydów który obowiązywał od wielu lat ….dorwali się do koryta tak jak u nas u już robią swoje …………

  Pan(i) pisze zupełnie o czym innym. Chodzi o francuską wioskę, a nie o ulicę w Danii – admin

 6. Marucha said

  Ad 5:
  Jeszcze dodatek: napis na kawiarni, tyczący praw wejścia dla psów i Żydów, znajduje się (znajdował?) w Belgii, w Liege i był wykonany po turecku. Więc nie wiem, czego Pan(i) szukała w Danii.

  Odnośnie Hiszpanii:
  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/castrillo-matajudios-namechange-helps-village-to-forget-its-links-with-spanish-persecution-9436193.html

 7. Filo said

  Sie zorientowali jak zrozumieli po francusku.. Troche czasu zajelo.
  Mnie to zastanawia ze propozycje takich roznych zmian nazw na ogol pochodza od ludnosci tubylczej wzglednie lokalnych wladz.
  Na ogol.
  A Centrum Wiesenthala lepiej niech sie zajmie SS Galizien.

 8. maurycy said

  Od 3. Takie tabliczki to typowa zagrywka zydowstwa ! Oni sa czesto autorami kryminalnych prowokacji! Ileś razy zlapano zydowskich bandytow z wiadrami farby i pedzlami w USA kiedy bandziory malowali sfastyki na murach synagog !!! Oni takze sa autorami niezliczonych kryminalnych prowokacji ! Tworza kanalie grupy ,pismidla ktrore celowo szerza wscieklizna antyzydowska aby natychmist zydowskie szczekaczki zaczely rwetes -,, ajaj , aja,j, ajwaj, awaj, zydom giewałt ,, !

 9. Radici said

  „Mort- aux- juifs” nie znaczy „smierc zydom!”, tylko „pomor zydow”.
  Zeby bylo „smierc zydom!”, musialo by byc „Mort aux juiff !”
  Ta sa subtelnosci francuskiego. „Docteur!”, znaczy „Panie doktorze!”, ale „le docteur” znaczy „lekarz”.
  Geneza tej nazwy jest taka, ze w XIII w. tam byla jakas epidemia. W tej wiosce mieszkali sami zydzi i na skutek epidemii wszyscy umarli. Od tej pory wiec ta wioska tak sie nazywa.

 10. Radici said

  A juz tym bardziej, kiedy cala nazwa ( zlozona) jest poprzedzona rodzajnikiem okreslonym, co wyklucza tryb rozkazujacy, zas miedzy slowami sa myslniki odsylajace do rzeczownikowego i wspomnieniowego charakteru tej nazwy.Tak samo po niemiecku pisze sie np. Karl-Marx-Straße, a nie Karl Marx Straße.

 11. Filo said

  8
  Radici
  Nieszkodzi.
  Z zydami to jest tak jak w tym powiedzeniu:
  Uderz w stol – a noga odleci.

  Co innego jakby sie wies nazywala Ville de Rotschild. Nikt by nie mial pretensji.

 12. Radici said

  Ale ja jestem purysta:)

 13. Marucha said

  Re 9:
  Dziękuję za wyjaśnienia. Francuski jest subtelnym językiem, zbyt subtelnym dla Centrum Wiesenthala…

 14. Zerohero said

  @11, Filo
  @12, Radici

  To nie tylko puryzm. W świetle lingwistycznych wyjaśnień pana Radici żydowskie żądanie staje się bardziej bezczelne, bo bezpodstawnie wmawia żądzę mordu.

  PS. ciekawe, że Słowian w Donbasie i Palestyńczyków w Gazie wolno (a nawet NALEŻY!) mordować, natomiast w stosunku do Żydów…o…tu jest jasno powiedziane, że nawet myślą nie wolno grzeszyć.

 15. Filo said

  14
  E, tam panie Zerohero
  Nie znamy przeciez do konca subtelnosci motywacji Centrum Wiesenthala. Byc moze ze oni tez maja ( tak jak caly swiat) dosc slowa ‚zyd’ na kazdym slupie. Ilez mozna. Kontekst jest niewazny. Jakby bylo zamiast ‚mort’ -‚amour’ to by tez bylo mocno genderowo podejrzane .

 16. podczaszy said

  ‘Więc widzi pan, panie Albinie, Żydzi są jak te wszy lub mendy. Jak raz już wejdą na taki organizm, to one będą się tuczyć i mnożyć, a ten na którym są, będzie marniał. Polska dla nich była zawsze tym najlepszym żerowiskiem, odkąd wyrzuciły ich kolejne narody.
  Jeśli idzie o choroby związane z Żydami, to do dziś mamy po nich pamiątkę. Na południu Polski, gdzie było dużo Żydów i żyli w brudzie, zapanował parch. Padali jak muchy na ten parch. Po tej zarazie mamy nazwy miejscowości w Lubelskim o nazwie „Parchy i Parchatka”, po tym, w tej części Polski określano Żydów, od ich choroby „parchami”.

  https://radiopomostphoenix.wordpress.com/2011/06/20/bez-strachu-%E2%80%93-tom-ii-czesc-xvi/

  Nie tylko we Francji naród nieuprany zostawił niesławną pamiątkę.

 17. Danwiś said

  Brawo Plasibo. Ja mam na dupie wytatułowaną menorę do góry nogami:-))

 18. Siggi said

  Proszę Kolezenstwa!
  O jakie,co to,gdzie to – tzw.Centrum Sh.Wisenthala?
  Ja widziałem,bylem w srodku w czym takim jak Centrum Tolerancji im.Sz.Wisenthala w L.A.Czasem leci w swiat jakies burkniecie z tego Centrum i co wpadac w rozwolnienie?
  Po zwiedzeniu miałem wiele krytycznych uwag co to sensu szeregu prezentacji,organizacji itd.Konsultacja historyczna dot.II WS ponizej krytyki.W tym drewnianym budynku,kilka pięter ,jest ogromne zagrozenie pożarowe ,na wypadek paniki ludzie zadepczą się.
  Wystarczy , okiej?

 19. aaaaaaaaa said

  @6 nie wiem skąd Pan wziął ten turecki ….opieram się na tym co jest napisane „Podobnie jest m.in. w Danii i we Włoszech.”

  nic nie pomieszałem – proszę czytać …ulica w wiosce to jedno , …a sprawa tabliczki to drugie …z innej bajki choć z tego samego artykułu ….

  skoro wioska tak się nazywa to gdzieś do cholery jakaś tablica powinna być z tą „obrazoburczą ” nazwą ….sugeruję ,że równie dobrze może to być nazwa ulicy …

  co do Danii to przetłumaczony tekst : „Psy mogą wejść, zakaz dla Żydów ” po duńsku nie istnieje w internecie
  , nawet gdyby jak Pan sugeruje był po turecku – to nikt by nic nie napisał słowa o tym w duńskich portalach , informacjach ???

  …..samo duńskie żydostwo już by wydało wielki krzyk na cały kraj ……
  zwykła propaganda i tyle …..

  co do francuskiej wioski zresztą co za różnica czy nazwa wioski czy ulica ? ..albo INFORMACJA jest albo nie ma ….ktoś zawraca tylko dupę tym po to aby odhaczyć kolejny przejaw antysemi ……

  szkoda słów …

  Skąd u Pana wciąż ta Dania? Gdzie była mowa o Danii?
  Admin

 20. aaaaaaaaa said

  @6 tak na marginesie –

  Hiszpania już jest u mnie na czarnej liście …zniesienie tego zakazu świadczy o tym że teren już jest skażony ….więc wszelkie informacje z tego kraju trzeba ” podzielić przez 10 „

 21. Mordka Rosenzweig said

  re 9, 13

  Ja pan Mordka pszczytal i jest obuszony na panuw Francuzuw.

  Okazuje sie, sze ta wioska to takie francuskie Jedwabne tylko sze jeszcze bez pszeprosin, co jest duszy skandal.

 22. adsenior said

  Jacy ci eskimosi zarozumiali, będą ustalać na całym świcie jak tubylcza – GORSZA, nacja ma prawo nazywać miejsca i miejscowości w swoich krajach!

 23. Filo said

  16
  Podczaszy
  Parchow sie moze i pozbylismy ale trzeba uwazac na wszy i mendy. Podobno maja nadmiar w Izraelu:
  Pojechala panienka zwiedzac obce kraje i kulture dziejow narodu wybranego i nabawila sie insektow i przewleklej choroby!.
  Widac te miliardy amerykanskich dolarow nie zapewnily wybrancom higieny:

  http://wakeupfromyourslumber.com/video/andie531/video-israeli-lice-epidemic-gives-visitor-chronic-illness

 24. Lily said

  Ciekawe czy,w tej wiosce sa jacys kawalerowie do wziecia.

 25. Franek franca said

  Słuchajcie ludzie, jak ktoś będzie jechał z Krakowa na Śląsk, to zatrzymajcie się w Oświęcimiu i pod tablicą z nazwą miejscowości dopiszcie sprayem czytelnie: „Witamy żydów!”, względnie „Witamy żydów gorąco!”.
  Przeczytałeś? – Podaj dalej albo sam zrób!

 26. hulsz said

  piekna nazwa ja bym tylko zmienil na La mort aux tous Les Juifs

 27. Mordka Rosenzweig said

  re 23

  Ja pan Mordka byl kiedys w konsulacie od Polsza i stal w kolejce do okienka. Nagle pszyszedl jakis inny pan zyd, ktury sie wybieral do Polsza. Zaczal sie pytac jak najlepiej sie dostac do Auschwitz.

  Ja pan Mordka mu zyczliwie poradzil, tak jak zyd do zyda, sze Auschwitz jest jusz nieczynny od lat i tam jet tylko muzeum.

  Wszystkie czlowieki w konsulacie byly bardzo obuszone na pan Mordka ktury pszeciesz tylko chcial pomuc kolega zyd.

 28. Kronikarz said

  Wybiorę się tam kiedyś !

 29. aaaaaaaaa said

  @ ADMIN Skąd u Pana wciąż ta Dania? Gdzie była mowa o Danii?

  oto skąd :

  http://wyborcza.pl/1,75477,16482352,Francuscy_mieszkancy_wsi_Smierc_Zydom_nie_chca_zmiany.html

  ” [..] W Holandii organizacja Cidi, która monitoruje antysemickie ataki, tylko w ciągu jednego tygodnia w lipcu odebrała ponad 70 telefonów ze skargami od Żydów. W Belgii jedna z kafejek wywiesiła komunikat: „Psy mogą wejść, zakaz dla Żydów”. Podobnie jest m.in. w Danii i we Włoszech.”

  ….Czy teraz jasne ?……jak zwykle wpadłem na to przypadkiem szukając zupełnie innego tematu …..no może prawie innego 😉

 30. Marucha said

  Re 29:
  Na miłość boską,,, w artykule nie ma w ogóle mowy o Danii czy Belgii.
  Z czym Pan więc dyskutuje? Z Wyborczą?

 31. hulsz said

  ad.9 chyba z francuskim mial Pan pod gorke do szkoly zyd pisze sie juif a nie juiff natomiat s na koncu wyrazu czyli juifs oznacza liczbe mnoga czyli zydzi

 32. aaaaaaaaa said

  @30….ja nie dyskutuję ….szukałem potwierdzenia pewnych informacji i wpadłem na tę stronę ……..skoro jest napisane podobnie jak w Danii to sprawdzam, ……..Dania to dosyć „faszystowskie” państewko ,więc warto było się upewnić , czy antysemityzm idzie pełną parą ….a tu zwyczajna kicha za przeproszeniem ;-(

 33. Radici said

  Bo była literόwka w moim wpisie. Nie potrafię zmodyfikować. Może Pan Leśniczy będzie potrafił 🙂

 34. Zerohero said

  @31, Hulsz

  Radici (o ile dobrze się orientuję) jest dość dobrze zakorzeniony we Francji. Pudło Panie z tą szkołą, pudło!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: