Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europoseł ostrzega: Rosyjski „biały konwój” to militarna operacja specjalna

Posted by Marucha w dniu 2014-08-17 (Niedziela)

Anna Fotyga. Swego czasu wielka nadzieja białych Polaków na przyzwoitego ministra spraw zagranicznych… Obecnie kiepska kabareciara.
Admin

Europoseł Anna Fotyga, w liście do Catheriny Ashton, przedstawiciela UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, ostrzegła, że rosyjski „biały konwój” to w rzeczywistości militarna operacja specjalna. Dodała też, że Unia Europejska „nie może udawać, że nie zna prawdziwych motywów działań Rosji”.

„Społeczność międzynarodowa z dużym zainteresowaniem i przejęciem przygląda się aktualnemu rozwojowi sytuacji na Ukrainie. W ostatnich kilkunastu godzinach oglądaliśmy kolejną odsłonę tego spektaklu – rosyjski konwój humanitarny. Bardzo łatwo i wygodnie jest ulec podstępowi Rosji, pozwalając wjechać jej funkcjonariuszom na teren Ukrainy pod pozorem niesienia pomocy pokrzywdzonym cywilom. W rzeczywistości, jest to jednak militarna operacja specjalna i Unia Europejska nie może udawać, że nie zna prawdziwych motywów działań Rosji” – napisała Fotyga.

Europosł przypomniała, że „na przestrzeni ostatniego stulecia, pod pozorem troski o pokój i bezpieczeństwo cywilów, wielokrotnie dochodziło do otwartej agresji, łamania prawa międzynarodowego, a w konsekwencji cierpienia ludności cywilnej”.

„Związek radziecki i ideologia komunistyczna stanowiły awangardę takiej metody działania. Dziś, kiedy Władimir Putin – były agent KGB, znany jako ten, który określił upadek Związku Radzieckiego jako „największą katastrofę geopolityczną” dwudziestego wieku – realizuje politykę odbudowy imperium, znajdującą swój wyraz nie tylko w używanej retoryce czy oficjalnych dokumentach, ale również w działaniach, warto sięgnąć do historycznego doświadczenia” – czytamy w liście do Catheriny Ashton.

Fotyga podkreśliła, że oceniając zagrożenia międzynarodowe nie może pominąć doświadczenia i wiedzy Polski.

„Polska stała się ofiarą agresji sowieckiej w 1939 roku. Zajęcie wschodniej części Polski moskiewska propaganda przedstawiła jako pokojową „interwencję” sowieckich oddziałów, prowadzoną w celu „ochrony” ludności cywilnej we wschodnich obszarach Polski. W rzeczywistości, była to po prostu realizacja paktu Ribbentrop-Mołotow” – zaznaczyła europoseł.

Następnie dodała, że po zakończeniu II wojny światowej, wycofanie wojsk sowieckich stacjonujących w Polsce „tymczasowo” zajęło sowietom 48 lat, a ostatni rosyjski żołnierz opuścił Polskę w 1993 roku. „Jest oczywistym, że obecność wojsk rosyjskich związana była z utratą suwerenności Polski” – napisała Fotyga.

W dalszej części swojego listu była minister spraw zagranicznych przypomina, że z podobną akcją – z rosyjską „pomocą humanitarną” – mieliśmy do czynienia w Polsce.

„Procedura, podobna do tej, którą obserwujemy na Ukrainie, była już testowana przez Związek Radziecki na Polsce w 1991 roku. Dzisiejsza sytuacja Ukrainy jest niemal identyczna z sytuacją mojego kraju sprzed dwudziestu trzech lat. W roku 1991 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich próbował przekroczyć granicę Polski w ten sam sposób, w jaki dziś dzieje się to na Ukrainie. Wówczas, rząd sowiecki ogłosił, że duży konwój pomocy humanitarnej dedykowany mieszkańcom ZSRR, składający się z wojskowych ciężarówek, zostanie wysłany z byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej poprzez terytorium Polski. Ponieważ jednak w konwoju nie było żadnego ładunku, a darem pomocy humanitarnej okazały się same ciężarówki (wypełnione uzbrojonymi żołnierzami), Polska nie zgodziła się na przejazd tego konwoju, zakamuflowanego jako humanitarny. Polska wówczas, tak jak Ukraina dziś, stała się celem sowieckiej propagandy wojennej. Mój kraj jednak nie wycofał się. Zaproponowano, aby ładunek pomocy humanitarnej został przewieziony przez Polskę jako transport kolejowy, bez statusu wojskowego. Po tej propozycji sowiecka idea konwoju humanitarnego zniknęła” – czytamy w liście.

Na zakończenie Anna Fotyga ostrzega: „Jeśli rosyjskie ciężarówki przekroczą ukraińską granicę bez zgody Kijowa, będzie to powtórzenie historycznego doświadczenia, które wyżej opisałam. Będzie to kolejny krok w kierunku zmiany wschodniej Ukrainy w terytorium podobne do Naddniestrza, Abchazji i Osetii Południowej”.

http://niezalezna.pl

„Niezależna” opublikowała powyższy artykuł całkiem na serio, a nie – jak można by przypuszczać – jako śmieszny przykład żaby, która podstawia nogę, gdy konia kują.
Admin

Komentarzy 80 to “Europoseł ostrzega: Rosyjski „biały konwój” to militarna operacja specjalna”

 1. maasteer said

  Polskojęzyczny rzont i takież media z uporem maniaka popierają nowy Wołyń w Donbasie – przecież tam są obozy koncentracyjne. Czy historia nic ich nie nauczyła?

 2. adsenior said

  Po stosunku do wydarzeń na Ukrainie, najlepiej widać, że scena polityczna została podzielona, udzielono koncesji na działanie tej samej nacji – eskimosów, którzy na co dzień grają rolę dobrego i złego gliny!

 3. Kolejna Polka bierze aktywny udzial w kampanii antyrosyjskiej powodujac jeszcze wiekszy antagonizm miedzy naszymi Bracmi Rosjanami a nami Polakami?
  Ujma dla naszego narodu. To juz wola o pomste do nieba.

 4. Griszka said

  Glizda Fotyga się spóźniła ze swoimi wazeliniarskimi deklaracjami. Ukraińskie Ministerstwo Polityki Społeczne wydało oficjalny dekret, że rosyjski konwój ma charakter humanitarny:

  http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=165056&cat_id=107177

  Minister Polityki Społecznej Ukrainy Ludmiła Denisowa podpisała dekret o uznaniu ładunku Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża za pomoc humanitarną.

  „Zgodnie z art 4 i 5 Ukraińskiego Prawa w sprawie pomocy humanitarnej i biorąc pod uwagę inicjatywę Prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki, odnośnie przyjęcia pomocy humanitarnej w ramach międzynarodowych misji humanitarnych pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) rozpoznajemy ten ładunek jako pomoc humanitarną”- czytamy w dokumencie.

  Pismo z wykazem towarów, pomocy humanitarnej otrzymanych przez Ministerstwo Polityki Społecznej dznia, 16 sierpnia, zostało podpisane przez przewodniczącego Regionalnej Delegatury Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Federacji Rosyjskiej, Białorusi i Mołdawii, Pana Pascal Kutta. Zgodnie z tym pismem ładunek humanitarny składa się z następujących produktów:

  – gulasz wołowy;
  – ryż;
  – gryka;
  – sól;
  – cukier rafinowany;
  – mleko skondensowane;
  – herbata;
  – woda mineralna;
  – żywność dla niemowląt;
  – leki, które nie zawierają substancji odurzających;
  – koce
  -śpiwory

  Razem 12 pozycji.
  Całkowita masa ładunku: 1856,3 ton.

  Odbiorcami ładunków humanitarnych jest misja Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża na Ukrainie. Ładunków zostaną przetransportowane przez MKCK Ukrainy przez punkt kontrolny w Doniecku,

  ___
  Niestety ku zmartwieniu pisiurów ich ukraińscy koledzy nie odnotowali między śpiworami i paczkami z ryżem żadnych rakiet S-300, kałachów, granatów itp.
  Chciałbym zobaczyć teraz minę lemnigów, które wierzyły skompromitowanemu patologicznemu kłamcy Łysence i straszyły ruską interwencją. Fotyga zwyczajnie się w tym momencie ośmieszyła. Nie po raz pierwszy. To samo Sakiewicz.

 5. No tak bedac europoslanka to juz zobowiazuje do czegos prawda? Trzeba sie wykazac i glosic ‚prawde’ bylo nie bylo? Ale jak potem zyc ze samym soba i jak spojrzec w oczy tym co wybrali byli te pania do reprezentowania elektoratu?
  A czy pani EUruoposlanka przedstawila namacalne dowody?

 6. Griszka said

  Zamiast koców na jedenastej pozycji są generatory prądu.

 7. maasteer said

  „Będzie to kolejny krok w kierunku zmiany wschodniej Ukrainy w terytorium podobne do Naddniestrza, Abchazji i Osetii Południowej”.

  Pani fotyga niechcący zapomniała o zmianie granic Serbii o ostatnio także i Strefy Gazy.

  Na wp.pl był news, że reżim kijowski apeluje o pomoc militarną do uSSa i UE w celu „oswobodzenia” Krymu.

  W związku z powyższym Serbia powinna zaapelować do krajów Brics o pomoc militarną w celu odzyskania kosova i wyjeb…nia stamtąd usmanskiej bazy.

 8. Marucha said

  Re 4:
  Panie Griszka, lemingom można wciąż podawać stare, nieaktualne brednie, dawno zdementowane nawet przez tzw. rząd ukraiński czy USRael. Przecież oni mają dostęp tylko do gadzinówek. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, muszą wejść na Internet, znać jakiś język itd.

 9. Niezalezna.pl powinna chyba nie kpic z nas taka nazwa publikujac bzdety jak powyzej.Niezalezna aly czy na pewno? traca wiarygodnosc z minuty na minute.

 10. maasteer said

  Ad 4 Griszka
  „Niestety ku zmartwieniu pisiurów ich ukraińscy koledzy nie odnotowali między śpiworami i paczkami z ryżem żadnych rakiet S-300, kałachów, granatów itp.”

  Z tym chyba nie problem – granaty i kałachy można jakoś podrzucić do tych ciężarówek.
  Gorzej z S 300 – bez których powstańcy i tak dobrze walą po samolotach ukraińskich terrorystów.

 11. maasteer said

  Ad 3
  „Kolejna Polka bierze aktywny udzial w kampanii antyrosyjskiej ”
  taka ona Pola jak arszenik jaceniuk ukrainiec

 12. maurycy said

  Typowy wybryk syjonstycznegoi zydowstwa z PIS ogarnietego istna wscieklizna antyrosyjska i kompletnym zaslepieniem ! Te oszalale zydowstwo z PIS jest zdegenerowana zgnilizna Usraela w Polsce ! I Oni wykonaja kazde lajdactwo swoich panow z Usraela jesli otrzymaja takie dyspozycje ! Sa znacznie brdziej odrazajacy niz PO ! Wycieraja sobie jeszcze zawsze w bandycki sposob bezczelnie morde Polska !

 13. Griszka said

  @7
  Informacja i tak się przebije, a z pisiurów będzie można drzeć łacha przez wiele dni, że potem głosują w wyborach na tak nieodpowiedzialnych ludzi jak Fotyga, która tylko czeka żeby wywołać skandal międzynarodowy, próbując rozsiewać zwykłe plotki jak typowa wiejska baba u płota.
  http://fakty.interia.pl/polska/news-do-perfumerii-rzadowa-limuzyna,nId,833645

  PS. Przepraszam za literówki.

 14. Romank said

  Nie za bardzo rozumiem dlaczego piszac o rzadzie, poslach- jak Fotyga etc.. uzywacie przymiotnikow „polski”…to bardzo wygodna dla nich semantyka.
  Za te psie umizgi spotyka ich co raz afront ,ktory przelykaja z trudem i ,,dzieki temu dziela sie z Polakami hanba i nieudacznictwem.
  Oto publiczne placze ,ze :Ukraina” nie poprosila „Polski” o pomoc w rozmowach w Berlinie…tlumaczac to na ludzki jezyk – Junta Oliparchata olala dokladnei moczem Parchatasarmacje i kazala sie pocalowac..w oberzniete.
  Przypominam , ze Polski nie ma !
  Istnieje tylko- jako nazwa geograficzna….Jako podmiot, niezalezny i suwerenny w rozumieniu Prawa Miedzynarodowego przestala istniec cedujac suwerennosc na Unie Europejska.,
  Oczywiscie panie Gajowy..pisze pan cala prawde,,,latwo nazywac ludzi lemingami,,jesli maja tylko dostep do gadzinowek.. a te wlacznie z tivi siegaja poziomem bruku.
  Mowie to ogladajac od czasu do czasu TVPolonia u sasiada….i porownujac do miejscowych gadzich mediow, jak Fox czy CNN…
  Poziom tych „polskich” mozna tylko porownac do dwoch kanalow hiszpansko jezycznych robionych celowo dla analfabetow latynosow..

 15. Marucha said

  Re 12:
  Z Pisuarów można drzeć łacha do woli. Po nich to spływa jak gnój po ścianie wygódki, że użyję barwnego, acz cuchnącego porównania.

  Re 13:
  Ten „polski rząd” to tylko skrót myślowy, panie Romanie… obaj dobrze wiemy, co się za nim kryje.

 16. plasibo said

  Kurwa i tyle z niej jest. Tysiąc murzynów powinno ją wydymać a potem na autostrade i wyjebac ją z auta przy prędkości 250km/h!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To tyle co mam do powiedzenia na temaa polskich zdrajców!!!!!!!

  Panie Plasibo, przy pewnych slowach wypada odchrząknąć 😉
  Admin

 17. Griszka said

  @8
  Klepnęli dokument a za całą sprawę odpowiada teraz Czerwony Krzyż.
  Pisiury i ci od Michnika mogą sobie jęczeć, że to jest tak naprawdę ruska interwencja, ale w Europie nikt tego bajdurzenia nie kupi. Wystawią się jedynie na pośmiewisko. Jeśli będą kontynuować cyrki w tym kierunku to polskojęzyczna klasa polityczna zostanie uznana za zwykłych czubków.
  Oberwaliśmy sankcjami, ale jak widać Polacy nie cierpią wystarczająco za polskojęzycznych parchów, więc trzeba ciągnąć komedię.
  Śmieszne, że takie zera jak Fotyga mówią o suwerenności, gdy jednocześnie PiS wkręcił Polskę do Eurosojuza,

 18. Filo said

  Przypomniala mi sie poprzednia dyskusja na tym blogu o roli kobiety w spoleczenstwie i to miedzynarodowym.
  Wlasciwie trudno znalezc odpowiednia ilosc bluzgow na ten faszyzm jakiejs gestapowki, ktora wspomina wojne …. i wynika z tego ze w czasie wojny ta malpa zatrzymalaby kazdy odruch humanitarny dla ofiar wojny bo jej sie ofiarodawca nie podoba!!
  Foltynowa powinna do swoich racji anty-humanitarnej akcji dolaczyc do listu odpowiednie dowody i obrazki satelitarne, ktore pokazuja te ruska agresje. Anie jakies daty historyczne zupelnie nie zwiazane z obecna sytuacja.

  Zaglodzone ofiary wojny na Ukrainie nie mialy zaszczytu byc wspomniane przez to wsciekle zwierze. Normalne zwierzeta sie tak nie zachowuja..
  Bo gdyby przez sekunde przyszla jej do glowy mysl o potrzebie ofiar bombardowan bronia fosforowa – to sama powinna zapakowac chleb i aspiryne w torby i jechac na Ukraine.

  Ten list popelnila w imieniu narodu polskiego i podobno w trosce o ten narod powolujac sie na historie, racje stanu, swoja nienawisc i brak orientacji.
  Napisala to tez i w moim imieniu. Kto ja prosil?
  Ciota zalzawiona przeszkolona w IDF do walki z Gaza.

  Wlasciwie ten list nadaje sie do jej natychmiastowej dymisji. Zlamala Konwencje Genewska, zlamala prawo miedzynarodowe i polska konstytucje.
  Zlamala tez Karte Unii.

  PS
  Granice Abchazji i Osetii nie byly zmienione!
  Natomiast Lwow, Stanislawow, Tarnopol, Wilno….

  Byle bezplodna maciora z chlewu wydusilaby mniej kompromitujace plwociny.

 19. Marcin said

  Całkowite straty członków ekspedycji karnej w Donbasie od 2 maja do 10 sierpnia 2014:

  – 19002, wśród nich 11237 osób — (zabitych, rannych), 78 — jeńców i 7697 dezerterów.

  Specyfiką ostatniej doby staje się rozgromienie pod Iłowajski batalionu oddziału karnego -najemników « Azow » (w jego składzie Ukraińcy, Szwedzi, Włosi itd.). Właśnie członkowie oddziału karnego »Azow« brali aktywny udział w masowym zabójstwie obywateli w Mariupol 9 maja 2014 roku.

  Także na obszarze Gorłowki rozgromiona została kolumna samochodów członków oddziału karnego (zniszczone ponad 20 samochodów pancernych).

  Trwają bezwzględne walki w Sławiańsku. W ciągu doby powstańcy w Sławiańsku ostrzelali blokposty przeciwnika 23 razu! Około 100 członków oddziału karnego zabitych i rannych.

  A więc straty członków oddziału karnego – 11237 człowiek (zabitych, rannych), 78 jeńców: z nich — 2940 ekstremistów « Prawego sektora », wchodzących w skład gwardii narodowej a także straty wśród samych wojskowych gwardii narodowej Ukrainy.

  29 maja zabito w Sławiańsku szefa wyszkolenia bojowego gwardii narodowej generała-majora Siergieja Kulczickiego, 21 lipca w Lisiczańsku zabity został dowódca batalionu nacgwardii « Czernihów » pułkownik Radijewski, a 23 lipca w Lisiczańsku dowódca Kirowogradzkiego batalionu gwardii narodowej podpułkownik Snicar.

  – 2377 ukraiński najemników Kołomojskiego (bataliony ukraińskich najemników « Dniepr », « Donbas », « Czernihów », « Ajdar » i « Azow » i t. d.).

  – 115 pracowników SBU Ukrainy (Sumski « Alfa » w całości niszczona, Kijowski, Połtawski, Tarnopolski, Iwanofrankowski, Lwowski, Rówieński, Łucki, Wołyński, Winnicki, Żytomierski « Alfa » ponieśli duże straty itd.)

  – 360 obcych najemników: polska « ASBS Othago » straciła 144 ludzi, amerykański « Greystone »

  – 60 osób, amerykański « Academi » (do 2009 roku znana pod nazwą Blackwater)- 130 osób.

  – Kobiety-snajperzy (tu określone jako – Прибалтийские женщины), 26 osób.

  – 200 wojskowych z 95 desantowo-szturmowej Żytomierskiej brygady

  – 540 wojskowych 25 desantowo-szturmowej Dniepropetrowskiej brygady

  – 510 wojskowych 79 desantowo-szturmowej brygady (z Nikołajewa)

  – 550 wojskowych 24 zmechanizowanej brygady (z Jaworowa, Lwowski obwód)

  -190 wojskowych 80 desantowo-szturmowego pułku (Lwów)

  -290 wojskowych 3 pułk specnazu (Kirowograd)

  – 30 wojskowych 8 pułk specnazu (Chmielnicki)

  – 10 wojskowych z 10 oddzielnego oddziału specjalnego przeznaczenia GUR (Kijów);

  – 220 wojskowych z 93 zmechanizowanej brygady (z Czerkasskoje, Nowomoskiewski rejon Dniepropetrowski obwód)

  – 450 wojskowych z 72 zmechanizowanej brygady (Biełaja Cierkow, Kijowski obwód)

  – 500 wojskowych 51 oddzielnej gwardyjskiej zmechanizowanej brygady (Władimir Wołynski)

  – 310 wojskowych 28 oddzielnej gwardyjskiej mechanizowanej brygady (Gwardiejskoje, Odeski obwód)

  – 110 wojskowych 128 brygady piechoty górskiej (z Mukaczewa, Zakarpacki obwód)

  – 150 wojskowych z batalionów terytorialnej obrony

  – 80 wojskowych 1 brygady pancernej ( Gonczarnoje, Czernihowski obwód)

  – 55 wojskowych Ługańskiego granicznego oddziału

  – 85 wojskowych Donieckiego granicznego oddziału

  – 30 wojskowych 51 – brygady wojskowego lotnictwa gwardii narodowej (Aleksandria, Kirowogradzki obwód)

  – 35 wojskowych 16 brygady wojskowego lotnictwa ( Brody, Lwowski obwód)

  – 40 wojskowych 831 brygady taktycznego lotnictwa ( Mirgorod, Połtawski obwód)

  – 5 wojskowych 114 brygady taktycznego lotnictwa (Iwano-Frankowsk)

  – 35 wojskowy 299 – brygady taktycznego lotnictwa (Nikołajew)

  – 9 osób z 25-ej brygady lotnictwa transportowego (Melitopol)

  – załoga pierwszego Ił-76

  Taki wpis pojawił się na ONET.

  Czy to możliwe?

 20. Zbyszko said

  Chciałbym się mylic, ale nie widzę na tej twarzy śladów jakichś głębszych przemyśleń…

 21. Eliza said

  @3 Reine Toronto

  Jaka z tej Pani – Polka. W okresie wolnościopodobnym każdy minister spraw zagranicznych nie reprezentował narodowej ( dla dobra Narodu) polityki za granicą.

 22. Luxeuro said

  „Fotyga podkreśliła, że oceniając zagrożenia międzynarodowe nie może pominąć doświadczenia i wiedzy Polski.

  „Polska stała się ofiarą agresji sowieckiej w 1939 roku. Zajęcie wschodniej części Polski moskiewska propaganda przedstawiła jako pokojową „interwencję” sowieckich oddziałów, prowadzoną w celu „ochrony” ludności cywilnej we wschodnich obszarach Polski. W rzeczywistości, była to po prostu realizacja paktu Ribbentrop-Mołotow” – zaznaczyła europoseł.”
  Pani Fotyga nie fatygowała się wspomnieć o „doświadczenia i wiedzy Polski” w sprawie zdrady przez Wielką Brytanie i Francję w 1939 roku. Ale jak wiemy ma selektywną pamięć.

 23. Griszka said

  @11
  Na jakim czołgu została przywieziona rodzina takiego Wildsteina czy Kaczyńskiego ? Wiadomo, że nie na amerykańskim 🙂 Żarty, żartami, ale POPiS to jest według mnie dokładnie to samo, w skrócie Cep Cepa Cepem Pogania. Wiecznie te same przepychanki pomiędzy „żydami a chamami” o dostęp do koryta.

 24. Filo said

  18
  Eliza
  Dla mnie nie ma znaczenia jakiej narodowosci jest ta suka.
  Nie rozumiem dlaczego lis zarzadza kurnikiem

 25. Griszka said

  @19
  Możliwe. Chociaż stawiałbym na większą liczbę dezerterów.
  Miło słyszeć, że w Słowiańsku wzięli z powrotem za wojsko junty. To może tłumaczyć ostatnie wypowiedzi Bidena. Gość jest wściekły, że biznes mu nie wypalił a separatyści mogą się dodatkowo zaopiekować sprzętem do wydobywania gazu łupkowego wartym setki milionów dolarów, który jest składowany w okolicy.

 26. Romank said

  Polacy, Ukraincy wschodnii, Kozacy, srodkowi, chocholy,zachodni, Rusini Karpaccy, Rosjanie…wszyscy Slowianie sa tylko ofiara, ktorych krwia szafuja Budowniczowie Khazarii Magna…
  POpatrzcie -jak??? , w jaki sposob??? i za czyje???….taka banda oliparchata wyrosla na \Komunie i jej gnojowisku…. potrafi trzymac za gardlo 40 mln ludzi na Ukrainie, 38 w Polsce i 150 w Rosji….

 27. Witek said

  Warto obejrzeć filmik z uroczystego zakończenia obrad Knesetu w Polsce.
  Ilu tam ” naszych” posłów zasiada…
  Od ministra ” kultury piknik” Zdrojewskiego po panią Pawłowicz wymowną 🙂
  Siedzi tuż obok prawdziwego patrioty Ujazdowskiego ( 6 minuta filmu)
  O innych szkoda gadać.

 28. Rafal Z said

  Przy tak antyrosyjsko nastawionych zarządcach polskiego dystryktu powstaje potencjał i pole do działania dla sił szczeropolskich… Jeśli ten czas zostanie dobrze spożytkowany to otworzą się nowe możliwości dla sprawy polskiej

 29. Filo said

  Ostatnie doniesienia z frontu i pomocy humanitarnej:

  http://jeznach.neon24.pl/post/112060,niedziela-17-08-2014

  http://jeznach.neon24.pl/post/112046,sobota-16-08-2014-cz-ii

  http://jeznach.neon24.pl/post/112046,sobota-16-08-2014-cz-ii

  http://jeznach.neon24.pl/post/112025,piatek-15-08-2014

 30. Filo said

  29
  Poprosze admina zeby zdjal ze mnie moderatora bo to sa wiadomosci biezace z Ukrainy
  A to sa jeszcze doniesienia o tym przechodzeniu wojsk na strone opolczencow:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ukrainscy-zolnierze-masowo-przechodza-strone-powstancow-2014-08

  Nie znajduje się Pan pod moderacją.
  Zob: https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Admin

 31. Griszka said

  @27
  W Polsce jest ścigany tylko antysemityzm, publiczna pogarda wobec pedalstwa oraz w najbliższej przyszłości mówienie o banderowcach może być potraktowane jako mowa nienawiści. Polnofobia czy rusofobia jest za to kosher.

 32. Boydar said

  Ogólnie rzecz biorąc, madamme Fotyga w swoim miłosnym liściku do trzeciego kaszalota, wpisuje mi się w skądinąd zasadne wysiłki inżynierów od silników spalinowych. Większą bowiem wydajność procesu uzyskuje się przy wyższym stopniu sprężania mieszanki. Ciekawe, ile i jak długo wytrzyma te eksperymenty materiał cylindra. Nie ma jednak co jej krytykować, popatrzcie na jej oczy i co mówi jej spojrzenie. Ona już by chętnie sama wsiadła „in den Zug nach Treblinka”. Żeby tylko to wszystko się już wreszcie skończyło; no future …

 33. Marek said

  „Jest oczywistym, że obecność wojsk rosyjskich związana była z utratą suwerenności Polski” – napisała Fotyga.

  ========

  Obecność jankesów nad Wisłą przeciwnie – oznaką suwerenności Polski.
  Qurrwa jego mać

 34. Filo said

  30
  Sorry ale tak ‚stalo napisane’. Ja wiem, ze to program i ze musze przeczekac ale akurat nie wiem czemu mi sie teraz spieszylo.

 35. Wszytko można zrozumieć, ale kiedy to kompletne beztalencie było „wielką nadzieją białych Polaków”. Gajowy chyba sobie po prostu dobrze żażartował – tak to odbieram.

 36. Marucha said

  Re 35:
  A było, było… po objęciu rządów przez PIS+LPR+SO…
  Buwało, buwało, ale się sfajdało.

 37. Joannus said

  Tak to u mnie jest, że coraz bardziej dostrzegam zagrożenie ze strony patrioto-katolików rydzykowych. Za niedługo doprowadzą do tego, że zmora Fotyga bedzie ministrem spraw zagranicznych..

 38. Plausi said

  Wspólniczka

  Tę panią można bez wątpliwości zaliczyć do wspólników band ukraińskich.

  Czy Polacy muszą tolerować, że w imię tzw. „demokracji” są zarządzani przez prze ten POPiS demokracji przy wtórze SLD, PSL, SP i pomniejszych do Palikotków włączenie, przypominający raczej mafię z rabunkiem, oszustwem i mordem. R.F.N. ma taką klauzulą w ich ustawie podstawowej, nałożonej jej przez władze okupacyjne::

  „ARt. 20.
  (4) Gegen jeden, der es unternimmt, diese Ordnung zu beseitigen, haben alle Deutschen das Recht zum Widerstand, wenn andere Abhilfe nicht möglich ist. ”

  (Przeciw każdemu, kto usiłuje ten porządek zlikwidować, wszyscy Niemcy mają prawo do oporu, jeśli inne środki nie są możliwe.)

  A co na to tzw. konstytucja w Polsce ?

 39. qwerty said

  http://m.youtube.com/watch?v=Bfe1bnNjwq4&feature=youtu.be

  Banderowcy milo spedzaja czas.

 40. Toni said

  Oby nikt z nas rychło się nie zdziwił, jak rusofobiczne PiSuary odwrócą kota ogonem i powiedzą, że mieli rację, a Fotyga była nadzwyczaj przenikliwa, bo oto transport humanitarny służy bojownikom wschodniej Ukrainy, bo jest zaopatrzeniem w żywność i lekarstwa walczącego obszaru, który śmiał się zbuntować i powiedzieć, że mu nie po drodze z umiłowanymi przez naszył łże-patriotów faszystami i parchatymi oligarchami…

 41. Easy Rider said

  Ad 39 – film.

  Uczą dzieci bandytyzmu od małego, stąd też w tzw. dającej się przewidzieć przyszłości – nie ma mowy o rozliczeniu z banderowską przeszłością. Ciekawe, jak będą śpiewać i czyje kukły będą palić, gdy nadejdzie najbliższa zima.


 42. Pan Darek porusza kwestie samoobrony Polski w razie wojny. Autentyczny Polak walczy samotnie o nasza Ojczyzne.
  Polecam Jego programy na youtube.
  Doskonala analiza biezacych wydarzen. Nie wiedzialam ze ‚Fotyga’ nie jest Polka, chociaz teraz widze podobienstwo do szefowej zagranicznej polityki Libbi z Izraela.Pand Darek bije na alarm a co rzad?

 43. Joannus said

  Ad 39 i Re 41 – film
  Lwowa żal, Kresów żal, ale czasem przychodzi myśł, że banderland po 1945 r. w ZSRR nie był najgorszym rozwiązaniem.
  Z tym dziadostwem rezunskim w naszych granicach byłoby bardzo nieciekawie i zle.

 44. Luxeuro said

 45. Filo said

  Ciekawe jak sie ta europoselka co nas tak skompromitowala tym pismidlem teraz czuje:
  Uwazam, ze Ukraincy powinni jej leb ukrecic za to ze ich szkaluje i oczernia ze podejrzewaja Rosje o oszustwo w tej calej pomocy humanitarnej; i ze tam ruski ukryly bomby fosforowe i pociski rakietowe zamiast lekarstw i jedzenia;
  Jak mozna tak szkalowac dobre imie junty kijowskiej i podejrzewac ich o brak zaufania do pomocy z Rosji!.

  Ukraina uznaje humanitarna pomoc z Rosji:

  http://rt.com/news/180844-ukraine-recognizes-russia-humanitarian-aid/

 46. Luxeuro said

  Ad. 27 – Bardzo ciekawe słowa padaj od 11 minuty z ust Dupy Lizaka C. Grabarczyka.

 47. Żydówa Anna Fotyga ma NASRANE we łbie ! said

  Banda rozwydrzonych ŻYDÓW z obywatelstwem amerykańskim, którzy z tzw. „białego domu” w Waszynktonie zrobili swoją żydowską MELINĘ, taka KLOAKĘ, a z flagi amerykańskiej zrobili sobie ścierę do podcierania OBSRANEJ swojej żydowskiej dupy nie mogą się pogodzić, że z Kremla w Moskwie nie mogą też sobie zrobić swijej żydowskiej MALINY, aby RABOWAC ruskich tak jak po obskoczeniu MELINY „biały dom” OKRADLI ten głupi wykołowany MOTŁOCH w USA.

  Ta żydowska PROŚCIARA Anna Fotyga płacona ŁAPÓWKAMI przez żydowską przestępczą międzynarodówkę zamocowaną w tym SRACZU żydowskim o nazwie „biały dom’ czyli żydowskiej MELINIE usiłuje przesunąc tą prapagandową żydowską destrukcje CHCIWOŚCI szrogęszacych się ŻYDÓW z Waszyngtonu i jej marionetki jak ten GŁUPTAS Jarosław Kaczynski usiłują straszyc „ruskimi” głupia gawiedz w III RP.

  Ta PROŚCIARA żydowska Fotyga czy ten rusofobiczny EXTREMISTA obsraniec J.Kaczynski ze złodzejami PO-PiS opłacani ŁAPÓWKAMI od żydów rozsiewają enuzjazm zainstalowanej żydo-mafi w Kijowie, aby polscy obywatele pomagali MORDERCOM następnej genercji banderowcom, którzy ZABILI z zimną krwią 500 tysięcy Polaków w celu zrabowania MAJĄTKU który sobie ci zbrodniarze ukraincy przywłaszczyli po polskich ofiarach !

  Polski obywatelu NIGDY NIE , PRZENIGDY NIE głosuj w wolnych wyborach na tych PRZESTEPCZYCH anty-polskich OSZOŁOMÓW PO-PiS, a zwłaszcza na tych obsranców Kaczyńskiego, Tuska czy tych z SLD-PSL-PZPR post-komuchów którzy Wami KUPCZA w otwarty sposób BANKRUTUJAC Was mieszkających w tym gangstersko-mafijnym pojebie o nazwie III RP tuskowa ! ! !

 48. Griszka said

  Mnie bardziej zastanawia, że Fotyga jest taka bitna na odcinku rosyjskim, a gdy obecne ukraińskie władze zaprzeczają ludobójstwu dokonanemu przez banderowców na Polakach na forum międzynarodowym, to Ania siedzi cicho i nie daje już żadnego wykładu z historii wielkim i maluczkim ani tym bardziej nie wyraża swojego oburzenia, tylko muszą robić to za nią ci wredni ruscy komuniści, jak np. Churkin. Typowa koniunkturalistka, która wie skąd diengi lecą i jak tematów trzeba unikać. Jeśli USA znowu się odwidzi i zaczną np. popierać Rosję to na następny dzień Ania będzie jako pierwsza klepać paciorki do Wujka Joe.
  Teraz niestety takim listem można się jedynie podetrzeć 🙂 Warto jednak zapamiętać fakt, że baba naprawdę myślała, że Czerwony Krzyż zgodzi się przemycać uzbrojonych żołdaków 🙂
  To są skutki tego, gdy za politykę zagraniczną próbują się brać albo idioci, albo amatorzy. Nawet Sikorski tym razem był bardziej powściągliwy w swoich ocenach, co najlepiej świadczy na niekorzyść tego nawiedzonego babsztyla.

 49. Zerohero said

  W kwestii auto-kompromitacji mentalnych wykolejeńców, tzn. polityków PiS i ich wyborców.

  PRZYPOMINAM:

  Pisiurskie portale internetowe straszyły, że na Euro 2012 Polskę podbije SPECNAZ przebrany za rosyjskich kibiców. W Gajówce info wklajała pisiura podpisująca się Bojkot TVN 166 (czy jakoś tak). Wypominałem jej to przez jakiś czas i jakie to wrażenie na niej zrobiło?

  ŻADNE !!!!!!

 50. Filo said

  Ukraina zakupila dwa stare czolgi z demobilu od Wegrow za ktore zaplacila 8500 dolcow.
  Jest podejrzenie, ze chca podmalowac te czolgi i puscic jako rosyjskie bo Rosjanie uzywaja ten typ czolgow i opowiedziec, ze to ruskie czolgi wkroczyly na teren Ukrainy, zeby wywolac kolejna drake: Ciekawe czy to prawda:

  http://whatreallyhappened.com/node/344630

 51. Griszka said

  Raczej nieprawda. Ukraina też używa tego typu czołgów podczas ATO http://s16.postimg.org/avkigmfs5/Bte_Vudb_IUAA_W5_L.jpg
  Węgierskie MSZ zaprzeczyło jakoby Węgry wysyłały jakiekolwiek uzbrojenie na Ukrainę.

 52. aa said

  Wg ryja widac banderowska krew jako faszystka wnioskuje o pozbawienie obywatelstwa i postawienie pod sad haski za podzegiwanie do nienawisci rasowej. Oczywiscie w Polsce konfiskata mnienia i sad za to wszystko co dokonala w rzadzie

 53. bobolain said

  Najsmutniejsze jest to że ci ludzie będą teraz rządzić Polską,
  zapewne prowadząc taką politykę, doprowadzą Polskę na skraj (a może jeszcze dalej) wojny.
  Niestety jest coś jeszcze smutniejszego – nie ma nikogo innego kto mógłby prowadzić stery naszego kraju w dobrym kierunku.
  No cóż, na tą chwilę nadzieja tylko w Bogu i czekanie na cud, Ciężko gdy Polacy stygną w wierze, no chyba że Bóg zlituje się na tym padołem łez dla żertw ofiarnych od Nataka. Amen

 54. Boydar said

  Kiedy krokodyl płacze, to aż żal dupę ściska.

 55. Joe said

  Fotyga czy Sikorski,Tusk czy Komorowski??Jakie to ma znaczenie??To tylko geby dla telavizji….Slyszalem na radio FM w New Jersey…Dzwonil sluchacz znajacy sie na finansach.Zapytal prowadzacego ilu sluchaczy na swiecie zdaje sobie sprawe ze Putin jest tym ktory od wiosny rozdaje karty na wszystkich gieldach swiata.Od jego dacyzji zalezy narazie spadek na gieldach.
  Ale i tyko to wystarczy…bo Bambo natychmiast musi dodrukowac dolarow bez pokrycia…Jak dlugo jeszcze da sie to czynic??Czy ktos jest w stanie mi odpowiedziec?Oczywiscie mam na mysli drukowanie papierkow …Kiedy Putin zada im pytanie czy maja juz na tyle zeby palic w piecach?

 56. Lily said

  A pro-po Fatyga,zimna twarz,zimne spojrzenie. Z twarzy podobna do wodza Pis-u Jaroslawa.

 57. Zerohero said

  Czemu ona nie żyje

  a ta szpetna i głupia Fotyga ma się jak pączek w maśle? To niesprawiedliwe.

  Kara śmierci dla zbrodniarzy! Fotyga pod sąd. Norymberga dla zdrajców, banderowców, syjonistów.

 58. imvubu said

  Najbardziej boli, panie Gajowy, że w Kraju znajduje się mnóstwo dość poważnych i mądrych ludzi którzy mimo wszystko zaślepieni są nienawiścia do wszystkiego co rosyjskie. Bolszewik ongiś swoja robotę wykonał nadzwyczaj starannie.

 59. Boydar said

  Panie Imvubu, w Pańskim (58) jest istotna sprzeczność. Człowiek „poważny i mądry” nie może być „zaślepiony”. Te dwie właściwości są wzajemnie wykluczające. Idąc dalej tym tokiem, jaki pożytek z zarozumiałych durni ? Gdyby nie groby, wypadało by przecież bolszewikowi podziękować. Wiemy dokładnie, „who is who”. Wymyślił by Pan na trzeźwo dziesięć lat temu, że można krzyczeć sława herojam i jednocześnie podawać się za Polaka ? I że co najmniej parę milionów innych łże-polaków łyknie to jak kaczka kluski ? Jak by Pan chciał w praktyce odsiać ziarno od plew w czterdziestomilionowym korcu ? Tylko niewinnych żal, Oni już nie powstaną z ziemi. Nie zmarnujmy ofiary Ich życia. To wszystko, co możemy na razie zrobić. Bo Pan Bóg nam tego już nie wybaczy. Albo będziemy wielcy, albo martwi.

 60. Przeciez Fotyga kogos tam w Polsce reprezentuje i przeto ona nie ma prawa tak od siebie wypowiadac takie oszczerstwa w stosunku do Braci Slowian czyli Rosjan.
  Ludzie odezwijcie i zrobcie protest przed jej biurem…tak sie robi w Kanadzie i krajach UE…spytajcie ja kto jej na to zezwolil i odbierzcie jej ten mandat….czy to mozliwe w Polscie jeszcze? ciekawam z jakiego ona jest okregu i kto ja wybral? ten system wyborczy w RP jakis jest nadal dziwny…dochodzi do takich paradoxow?ale nas wrobiono w kloake…straszne to i takie hanbiace nasz narod, zeby tacy maluczcy nami pogardzali i wrecz pluli w twarz?

 61. A natol said

 62. francisco said

  Jedyna istotna informacja jest tutaj taka, że Gajówka (prawdopodobnie nieświadomie) dołączyła do tych co niszczą język polski umożliwiając łatwiejszą aplikację NWO. Mianowicie przedrukowała bez komentarza powiedzenie o kobiecie określenia „europoseł” zamiast po polsku „posłanka do PE”.

  to smutne.

 63. Dictum said

  ad. „… Obecnie kiepska kabareciara.
  Admin”
  A moim zdaniem, to znakomita kabareciara. Ona mnie od początku – nawet kiedy była „nadzieją… na przyzwoitego ministra…” – śmieszyła niepomiernie swoimi minami, nawet niektórymi wypowiedziami i w ogóle zachowaniem. Było też, o ile dobrze pamiętam, jakieś służbowe publiczne tańcowanie. I to już był cyrk.

 64. revers said

  Moze juz europosel na extra ludzka watrobe, lub nerke zalapal sie z podludzkiej lapanki na wschodzie ukrainy? 5:50 min ukraisnki jeniec mowi o wycinaniu organow ludzkich jencow strony przeciwnej.

 65. Luxeuro said

  „Błaszczak z PiS skoro twierdzisz na temat R. Sikorskiego ” Nieudacznik Sikorki „, to Błaszczak przypomnę tobie jaką totalną miernotą i nieudacznikiem była Anna Fotyga jako min. spraw zagranicznych. Przypomnę obecnie Błaszczakowi z PiS co dyplomaci USA mówili na temat A.Fotygi : „Amerykanie sugerują, że Fotyga nie nadaje się do pełnienia funkcji szefa MSZ. Opisują ją jako osobę bez potrzebnego doświadczenia w dyplomacji, „nieporadną” i nieufną w kontaktach z mediami, niesamodzielną w podejmowaniu decyzji i nie potrafiącą zarządzać ludźmi” to jest fragment ujawnionej przez WikiLeaks depesze amerykańskich dyplomatów z 2006 roku.”
  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/689150,nieudacznik-sikorski-to-kim-byla-anna-fotyga.html
  http://wikileaks.org/cable/2006/11/06WARSAW2312.html

 66. NyndrO said

  Ad 64.* Akurat jeśli dyplomaci jakiegoś państwa krytykują min. spraw zagranicznych innego państwa,to z reguły dobrze o nim świadczy.Przyznaję jednak,że tu mamy do czynienia z wyjątkiem od reguły.

 67. JO said

  ad.27. Same Psychopatki i Psychopaci

 68. Syriusz said

  Ta Fatyga moglaby pofatygowac sie i zejsc z polskiej przestrzeni politycznej.
  To nie jest Polka, ta wiesniara od banderowcow

 69. Luxeuro said

  Ciekawa sprawa z ta naszą byłą minister MSZ. Nie jedna osoba pyta „Kim jest Pani Fotyga?”. Jeżeli zerkniemy do Wiki do dowiadujemy się ze jej życiorys rozpoczyna sie od 1981 roku. Nic więcej nie jest podane po za data urodzenia. Przynajmniej Radek dal nam 100 razy więcej informacji. Ale dało się znaleźne dwa,

  „Anna Elżbieta Fotyga z domu Kawecka (ur. 12 stycznia 1957 w Lęborku) – polski polityk, ekonomistka, była deputowana do Parlamentu Europejskiego, minister spraw zagranicznych w rządach premiera Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w Jarosława Kaczyńskiego, od 29 listopada 2007 szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

  W 1981 ukończyła studia z zakresu handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim, jest też absolwentką Duńskiej Szkoły Administracji Publicznej. Odbyła staże i szkolenia zagraniczne, m.in. w Departamencie Pracy Stanów Zjednoczonych, na Uniwersytecie
  Cornell w stanie Nowy Jork oraz w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

  Działalność zawodowa i polityczna
  W 1981 pracowała w dziale zagranicznym Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym utrzymywała się, ucząc języka angielskiego i rosyjskiego. W latach 1987-1989 była członkiem Zarządu Spółki „Modem”. Od 1989 do 1991 pracowała, a
  następnie kierowała Biurem Spraw Zagranicznych Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Była bliskim współpracownikiem ówczesnego wiceprzewodniczącego Związku Lecha Kaczyńskiego. W latach 1992-1994 pracowała w spółce wydawniczej „Przekaz” Sp. z
  o.o., a w kolejnych latach jako ekspert w Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz jako doradca przy projektach Banku Światowego. Od 1998 do 2002 sprawowała funkcję wiceprzewodniczącej rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 1999 do 2001
  była doradcą prezesa Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych ds. integracji europejskiej. W 2000 była również doradcą Prezesa Rady Ministrów do spraw międzynarodowych w rządzie Jerzego Buzka, a w 2001 pełniła obowiązki dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 20 listopada 2002 została mianowana zastępcą prezydenta miasta Gdańska, gdzie była odpowiedzialna za politykę gospodarczą miasta oraz między innymi fundusze z Unii Europejskiej. Zrezygnowała z tej funkcji w dniu 12 stycznia 2004, formułując bliżej nieokreślone zarzuty pod adresem prezydenta miasta Pawłem Adamowiczem z PO i jego otoczenia[1].

  W wyborach do Parlamentu Europejskiego 13 czerwca 2004 startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 obejmującym województwo pomorskie. Uzyskała mandat poselski, otrzymując 25 994 głosów. Funkcję polskiej deputowanej VI kadencji PE sprawowała do 22 listopada 2005. 23 listopada 2005 została mianowana sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 9 maja 2006 po dymisji Stefana Mellera prezydent Lech Kaczyński mianował ją na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Utrzymała to stanowisko w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Od 7 września 2006 zasiadała w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Jej działalność jako ministra spraw zagranicznych spotkała się z licznymi głosami krytyki. 4 lipca 2007 Platforma Obywatelska złożyła do Sejmu wniosek o wotum nieufności dla Fotygi. 7 września 2007 została odwołana ze stanowiska ministra w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który równocześnie powołał ją na stanowisko sekretarza stanu w MSZ, a po kilkudziesięciu minutach ponownie na stanowisko
  ministra. Tym samym Marszałek Sejmu uznał za bezprzedmiotowy wniosek PO o wotum nieufności. Funkcję ministra pełniła do 16 listopada 2007. ”

  „Pięćdziesiąt trzy lata lata temu, przyszła na Świat, jedna z najwybitniejszych Polek od czasów ukończenia II Wojny Światowej i Upadku komunizmu. Pani Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej urodziła się 12 stycznia 1957 roku w Lęborku.

  W 1981 roku ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę zawodową i społeczną w Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ „Solidarność”

  W latach 1989 -1991 była pracownikiem a następnie kierownikiem Biura Spraw Zagranicznych Krajowej Komisji Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego ” Solidarność”
  W latach 1992 do 1994 była wydawcą prasy na Wybrzeżu w wydawnictwie Przekaz Sp. z o.o.
  Odbyła staż na Uniwersytecie Cornella w Stanie Nowy Jork. Cornell University to jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, założony 1865 roku przez Ezrę Cornella. Odbyła przeszkolenie w Departamencie Pracy Stanów Zjednoczonych. W federalnej Izbie Mediacji i Arbitrażu w USA. Studiowała w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.Szkoła jest wzorowana na francuskiej École Nationale d’administration (ENA). Duńskiej Szkoły Administracji Publicznej jak również w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. współpracowała z Międzynarodową Organizacją Pracy, MOP ang. International Labour Organization ILO. International Labour Organization, jest organizacją afiliowana przez ONZ. W 1969 roku ILO, otrzymała Pokojowa Nagrodę Nobla. Była zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZUS.W 2000 roku doradcą Premiera, profesora Jerzego Buzka do spraw międzynarodowych. W roku 2001 pełniła obowiązki dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2002 do 2004 radna i wiceprezydent Gdańska. W dniu 13 czerwca 2004 roku z ramienia Partii Prawo i Sprawiedliwość, została wybrana do Parlamentu Europejskiego. W Parlamencie Europejskim zajmowała się koordynacją prac w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego.Swa misję w Parlamencie Europejskim sprawowała do 22 listopada 2005 roku. Dzień później została sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw zagranicznych. Po dymisji Stefana Mellera, otrzymała nominację z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.Funkcję te pełniła w rządach premierów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kalczyńskiego do końca Kadencji. Zasiadała w Radzie Bezpieczeństwa Narodowegodo śmierci pana Prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego
  Zaszczytną funkcje Ministra Spraw zagranicznych pełniła do 16 listopada 2007.

  Od 29 listopada 2007 roku do 20 sierpnia 2008 roku pełniła funkcję Szefa kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  Jest jednym z najlepiej przygotowanych Polskich dyplomatów, posiada olbrzymią wiedzę w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Doświadczenie i co jest bardzo ważne bardzo dobre układy w Świecie Dyplomacji.”

  Jest różnica.

  Troche wiecej o tym wielkim polityku.
  „Anna Fotyga i Jan Tombiński nie doradzili prezydentowi, by zażądał
  wpisania do traktatu lizbońskiego tak zwanego mechanizmu z Joaniny,
  który pozwala odwlekać wprowadzanie unijnych decyzji. Tak wynika z
  informacji „Rzeczpospolitej”, która ujawnia kulisy negocjacji na
  szczycie Wspólnoty w Brukseli. Czerwiec 2007, szczyt Unii
  Europejskiej w Brukseli. Polski prezydent ostro negocjuje z
  Francuzami w sprawie tzw. Joaniny. Ma obok siebie tylko Annę Fotygę
  i Jana Tombińskiego. Ale żadne z nich nie doradza, by Lech Kaczyński
  domagał się otwarcie wpisania tego mechanizmu wprost do tekstu
  traktatu reformującego Wspólnotę. Szerpów – polskich urzędników
  pilnujących w Brukseli naszych interesów – nikt nie poprosił do
  rozmów. Francuzi postanowili to wykorzystać. „Zostawili Joaninę tam,
  gdzie była wcześniej, czyli w niezobowiązującej deklaracji” –
  opowiada „Rzeczpospolitej” anonimowy polski dyplomata. Podobno po
  tym nieformalnym spotkaniu, już podczas obrad, wybuchł spór między
  prezydentem Francji a Lechem Kaczyńskim. A premier Jarosław
  Kaczyński tuż po szczycie mówił, że nas oszukano. Jak to możliwe, że
  ówczesna szefowa polskiej dyplomacji i nasz przedstawiciel przy Unii
  nie potrafili dobrze doradzić Lechowi Kaczyńskiemu? „Tombiński
  zaledwie cztery miesiące wcześniej przestał być ambasadorem we
  Francji i z Unią nie miał wiele wspólnego, a minister Anna Fotyga do
  znawców unijnych mechanizmów również się nie zalicza” – komentuje
  anonimowy rozmówca z MSZ. „Polskie władze postawiły na Francję, bo
  nie chciały kompromisu z Niemcami. I się przeliczyły” – ocenia jeden
  z polskich dyplomatów to, co wydarzyło się na szczycie w Brukseli. ”
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/158561,taki-traktat-to-wina-fotygi.html#reqRss

 70. Filo said

  Zaden z polskich tak szalenie aktywnych przedstawicieli polskiej i europejskiej racji stanu nie zostakl zaproszony na walne spotkanie panstw Unii w sprawie konfliktu na Ukrainie i dyskusji na temat humanitarnej pomocy dla glodujacego i wyczerpanego wojna Doniecka. (17/08/14)
  Widac spotkanie rozpoczeto odczytaniem listu pani Fotygi i jej obecnosc nie byla juz niezbedna.
  Prawde mowiac, polska mysl polityczna dostala po pysku a priori bo wszyscy sie wystraszyli, ze Polacy beda uzywac slow nieparlamentarnych i zebranie zejdzie na pouczaniu Moskwy i wyzywaniu Putina co jak wiadomo jest niezbedne w kazdym dialogu polskiej dyplomacji.
  Na takim zebraniu wystarczy jeden cham z Kijowa; konkurencja podobnie jak w przypadku wolnego rynku gazowego bardzo niemile widziana.

 71. Filo said

  Awantura o te pomoc humanitarna ma na celu jedno: kombinowanie jakby tu te pomoc ukrasc i zamiast do Doniecka – sciagnac do Kijowa bo tam tez sie nie przelewa. Czy pani Fotyga o tym wie? Jesli wie, to jest przestepczynia i pomaga zlodziejom. Jesli nie wie – jest zwyczajnym debilem.

  http://memnon.neon24.pl/post/112083,aprobata-zlodziejstwa

 72. revers said

  groby Bandery w Monachium dobrze pala sie

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zbezczescili-grob-stepana-bandery-w-monachium,459872.html

 73. Griszka said

  @70
  Coś się nie zgadza pisiaku ? Rząd ukraiński oficjalnie potwierdził, że Fotyga roznosiła kłamliwe plotki na temat konwoju humanitarnego Rosji i Czerwonego Krzyża.

 74. Joannus said

  Ad 71
  Krzyż na grobie tego zbrodniarza to profanacja, winien być tryzub.

 75. Marucha said

  Re 62:
  Nie mam w zwyczaju zmieniać zamieszczanych tekstów, z wyjątkiem oczywistych błędów ortograficznych czy interpunkcji.

 76. marta15 said

  jak Michalkiewicz pisze , teraz polsko-jezyczna „jewlita ” ma ” odgorny rozkaz aby za wszelka cene bronic Ukrainy”.
  I temu tez pisza oni „NIE tak jak jest, ale jak „powinno byc”. Znaczy sie podlug nich.
  Agenci i uzyteczni idioci sa ZAWSZE do uslug
  .A durne, zaczadzone tlumy ich sluchaja i sledza te ich banialuki z wywieszonymi ozorami.
  ech

 77. Re:62
  Pan Gajowy jest czlowiekiem tolerancyjnym i dopuszcza oryginalne slownictwo piszacych. Przyznaje ze pisze troszke dziwacznie ale jestem na kanadyjskiej ziemii juz ponad lat 30 i to robi wplywa na styl. Wazna jest wg mnie mysl i meritum sprawy.
  Prosze nas nie krytykowac Polonijniakow czy tzw. czlonkow Polonii. Nam nie podba sie tez wiele slowek pochodzenia angielskiego tzw. anglicyzmow a wrecz ignorowoanie polskich dostepnych w slownikach i mowie potocznej i akademickiej… w srodkach masowego przekazu np. artefakt czyli przedmiot muzelany angielski : artefact. …Przyklady w miastach bary sklepy firmy …tak jakby nasz kraj to nie Polska?
  Nie kazdy jest akademikiem albo literatem. Jestesmy tu na Forum z wielu srodowiski i starmy sie pisac to co myslimy, czasem predko i chaotycznie, szeczegolnie gdy cos nas zaszokuje albo zbulwersuje.
  EUposlanka to chyba dobrze wszyscy wiedza o co chodzi? Wielu Polakow zna angielski bo jestesmy w krajach anglosaskich ja np. nie znam niemieckiego czego zaluje. Francuskii i rosyjski dobrze tez no i lacina akademicka sie przydaje…w nauce wloskiego .

  Pan Gajowy dobrze Panu odpowiedzial. Dziekuje Panie Gajowy Marucho.
  Jest Pan OK ! a my nie zawsze bo czasem nerwy poniosa a Pan sie wkurza ale potem wszystko jest w porzadku.
  Pozdrawiam.

 78. Marucha said

  Re 77:
  Język polski się rozwija, co jest normalne.
  Oczywiście pojawia się w nim mnóstwo chwastów, które trzeba tępić.
  Powstają też słowa pożyteczne, które opisują nowe zjawiska i rzeczy.
  I to by było na tyle.

 79. Boydar said

  Rychtyk, jak się komuś drosselklapa zblindowała, to ryksztosuje 🙂

 80. Lily said

  Z tego co slyszalam,to J.Kaczynski wodz Pis-u,do dzis nie upublicznil swojej pracy doktorskiej,i u kogo ja bronil.Temat jego pracy,pasuje jak ulal do jego mentalnosci. Oni wszyscy,sa siebie warci,ale chociaz ci drudzy nie udaja swietoszkow,i gorliwych patriotow.

Sorry, the comment form is closed at this time.