Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Fronda zirytowana: Braun, Moskwa i Żydzi

Posted by Marucha w dniu 2014-08-17 (Niedziela)

Czegóż można oczekiwać od „judeokatolickiego” portalu Fronda? Ale odnotujmy z obowiązku…
Admin

Grzegorz Braun po raz kolejny zirytował portal Fronda. Redakcja postanowiła wziąć w obronę oficjalną wersję wydarzeń ukraińskich, a także… Żydów rzekomo krzywdzonych przez reżysera. Nie omieszkała przy tym zakpić z jego pobytu w areszcie.

„5 sierpnia opinia publiczna zwolniła z Berezy Kartuskiej bezkompromisowego reżysera dokumentalistę, super patriotę a przy tym nadzwyczajnego analityka lokalnej i ponadlokalnej polityki Grzegorza Brauna” – czytamy w głównym poniedziałkowym tekście na portalu Tomasza Terlikowskiego. To kpiny ze skandalicznego zatrzymania reżysera (od sześciu lat ciąganego po sądach w związku z rzekomym pobiciem kilku policjantów), który za sprzeciw wyrażony pod adresem Wysokiego Sądu trafił dwa tygodnie temu do aresztu.

Co tak poirytowało Frondę? „Aktualnie jeździ po kraju [Braun] i ex catedra z logo Pch24 w tle udziela, nieuświadomionemu narodowi, lekcji prawdziwego narodowego patriotyzmu. Opartego oczywiście na politycznym realizmie”. Autorów tekstu – Tadeusza Grzesika i Emilię Drożdż – martwi, iż Grzegorz Braun inaczej niż oni postrzega konflikt na Ukrainie. Nie spodobało im się, że reżyser nawołuje do gospodarczego patriotyzmu, w tym również do zacieśnienia współpracy gospodarczej z Białorusią, co nie mieści się w obecnym kanonie politycznie poprawnych poglądów. [Warto, aby również Pch24.pl zmieniło swe nastawienie do Ukrainy i Rosji! – admin]

Braunowi dostało się także za określanie III RP pionkiem w rękach USA. Najwidoczniej autorzy nie pamiętają słów Radosława Sikorskiego (prowadzącego naszą politykę zagraniczną przez ostatnie siedem lat) ujawnionych po aferze taśmowej – minister potwierdził wówczas – w mocno wulgarny sposób – przypuszczenia wielu publicystów twierdzących, że Polska nie jest niezależna od Stanów Zjednoczonych, a wręcz przeciwnie. Może dziennikarze Frondy takie informacje przegapili?

„Portal poświęcony” zwrócił też uwagę na słowa odnoszące się do Żydów. Redaktorów oburza, że w kontekście odpowiedzialności za konflikt na Ukrainie Grzegorz Braun zamiast mówić li tylko o Putinie, zwraca uwagę również na inne fronty walki o wpływy, także w Polsce. Najwyraźniej Polacy powinni całym frontem zwrócić się przeciwko Rosji, w żaden sposób nie oglądając się na inne mocarstwa czy arcywpływowe w polityce międzynarodowej środowiska. Nie od dziś wiadomo, że według środowiska Frondy jesteśmy tylko „dziczką” wszczepioną w Izrael i słowa ponad to nie wolno o tej nacji powiedzieć.

Redaktorzy Grzesik i Drożdż porównali publicystyczną działalność Grzegorza Brauna do peerelowskiego „Paxu” i Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald. Patriotyzm reżysera nazwali „koncesjonowanym i zorientowanym na Moskwę”. Przedstawiając zaś dokumentalistę pominęli jego najgłośniejsze i najważniejsze filmy („Towarzysz Generał”, „Towarzysz Generał idzie na wojnę”, „Transformacja. Od Lenina do Putina”). Czyżby dlatego, że nie pasowałoby to do grubymi nićmi uszytej tezy? Z punktu widzenia rzetelności dziennikarskiej to spore nadużycie – wystarczy wysłuchać wykładów Brauna. Tych, z których kpią Grzesik i Drożdż. Reżyser od dawna podkreśla bowiem, że oprócz potencjalnego zagrożenia ze strony Moskwy należy również bacznie przyglądać się innym aktorom międzynarodowej sceny politycznej, w bardziej czy mniej jawny sposób sytuujących Polskę we własnych strefach wpływów.

Tego jednak autorzy tekstu Frondy nie rozumieją albo rozumieć nie chcą. To typowe dla wielu patriotycznie zorientowanych środowisk, nie przyjmujących do wiadomości poglądu, że Polska mogłaby być podmiotowym graczem na scenie międzynarodowej, że sama mogłaby decydować o swojej pozycji, a nie tylko w sojuszu, dajmy na to z Amerykanami. Mogłaby, gdyby tylko rządzący nią tego zechcieli.

Taki sposób postrzegania świata nie mieści się jednak w kategoriach, którymi rozumuje zgodnie większość warszawskich salonów i antysalonów. Ich przedstawicieli nie dziwi, że antagonistyczne wobec nich media takie jak „Gazeta Wyborcza”, TVN czy „Newsweek” widzą wojnę na Ukrainie dokładnie tak samo, jak większość „obozu patriotycznego”. Kto się z taką wizją nie zgadza, musi być „koncesjonowanym patriotą” – jak Bolesław Piasecki. Tyle, że Piaseckiego koncesjonowało ówczesne państwo, obecne zaś koncesjonuje własne poglądy na wydarzenia ukraińskie. A są to poglądy bliskie nie Braunowi, ale Frondzie właśnie.

Krystian Kratiuk
http://www.pch24.pl

Komentarzy 37 do “Fronda zirytowana: Braun, Moskwa i Żydzi”

 1. APA said

  Nic nowego w obsadzie rol !
  Wszyscy z tych samych korzeni rodowych,choc inaczej opłacani.

 2. Marek said

  Fronda to jeszcze większa szmata niż Trybuna Ludu w czasach najgorszego staliniżmu. A „judeokatolicka” żydoprawica zamieniła się rolami z NKWD…

 3. Griszka said

  Może jeszcze według Terlikowskiego mamy wysyłać Izraelowi broń, żeby pacyfikacja Gazy była skuteczniejsza ? W końcu bycie usłużnym gojem zobowiązuje.

 4. KAZIMIERA said

  Panie Griszka,
  jak ma si piątkę dzieci i się jest pismakiem na sznurku – to tak jak niewolnik
  dożywotni…………

 5. Boydar said

  Ba, kiedyś wszystko było prostsze. Wystarczyło rozkminić interesy puławiaków i natolińczyków a front walki ideologicznej stawał się klarowny jak dobry rosół. Dzisiaj jakby coraz mniej rosołu a gospodyni, wyraźnie gdzieś sobie cedzak wsadziła.

 6. KAZIMIERA said

  u nas w rodzinie to rosołek nie często gotuję
  lubimy pomidorową – chłop mój najbardziej, dodaję duuuużo śmietany- tak żeby była całkiem biała

 7. ERROR 404 NSZ said

  Jeżeli ktoś jest sprzedajnym pismakiem jak mówi Pani Kazimiera, sam się wyklucza ze zdrowego społeczeństwa…

  W czasie wojny gangrenę reguluje skalpel w postaci siekiery i chorą kończynę odrzuca….

  Honorowo takiemu panu się ręki nie podaje…..

  Dzień dobry, ERROR 404 NSZ, Białystok

 8. Pokręć said

  @Kazimiera: O, tototo! Ja już od dawna mówię, że red. Terlikowski obiektywny być nie może. jak się ma piątkę dzieci i talenty głównie humanistyczno – dziennikarskie, to trzeba sie pod jakąś szajkę podczepić, cudów nie ma. Red. Terlikowski podczepił się pod neokonserwatystów. Niestety, niezależność i swoboda wygłaszania własnych poglądów kosztują, i to słono. Zawsze kosztowały. Jak się ma 5-tkę dzieci i apetyt na następne, to trzeba iść na czyimś pasku. No, ale czego się dla dzieci nie robi? Dziś w kościele była ewangelia o tym, jak Kananejka żebrała jak pies u (było-nie-było) Żyda (jakim był Pan Jezus) uzdrowienia dla swojej córki. Upokarzana kilkakrotnie – dopięła swego. Pomijając już fakt, że upokorzyć się przed Bogiem – to najwyższy zaszczyt, jaki może człowieka w ogóle spotkać.
  Jak chcesz być niezależny i wolny – nie zakładaj rodziny. Bo dzieci to bardzo wygodny punkt szantażu wszelakich mafii – z państwami na czele. Wystarczy, że pokażą Ci zdjęcie Twoich dzieci idących ze szkoły zrobione przez ich cyngla przez celownik optyczny – i już podpiszesz wszystko, zrobisz wszystko i oddasz życie za poglądy właściciela zdjęcia. Bez szemrania – dla własnych dzieci zeszmacisz się bez protestu. I trzeba to zrozumieć, red. Terlikowski po prostu nie ma wyboru. My wszyscy myślimy sobie (excusez le mot) „ale się zeszmacił, przykro patrzeć”, a on sobie myśli: „mam ich w d…, robię to dla moich dzieci”.
  Takie stanowisko też troszkę wyłazi przy okazji artykułów red. Terlikowskiego z pogardą a nawet ledwo hamowaną nienawiścią pod adresem singli i tym bardziej bezdzietnych z wyboru małżeństw. Słowo „pasożyt” pod ich adresem jest tu jednym z łagodniejszych. Zapomina p. redaktor, że nikt mu nie kazał płodzić dzieci. Sam je spłodził, dobrowolnie i z rozmysłem, to nie dopust Boży, tylko jego decyzja. Skoro taką podjął, to chyba wie, dlaczego? Daj Boże że dlatego, że uważał, iż taka powinna być droga chrześcijanina w małżeństwie i w ten sposób podoba się Bogu. Czyli – wie co poświęcił za co.
  Pan Jezus jednak powiedział, że lepiej jest się nie żenić. Podobnie i św. Paweł klarował. No, ale, jak zwykle, co dla jednostki dobre, to złe dla gatunku. Podobnie zresztą i w ekonomii – deflacja dobra dla jednostek, ale dla gospodarki socjalistycznej już nie za bardzo…
  O tyle obronię red. Terlikowskiego, że sam uważam, że jedynym usprawiedliwieniem nieposiadania dzieci jest celibat. Jeśli dla p. redaktora celibatariusze (nawet świeccy) nie wpadają w kategorię „single”, to jest jeszcze nadzieja. Bo jak ktoś sobie używa a wzbrania się przed założeniem rodziny i przyjęciem „na klatę” wyciupcianych przez siebie dzieci, to nie jest w porządku – przyznaję.

 9. Boydar said

  Panie Pokręć, litości ! To jeszcze z wczoraj Pana trzyma ??? Sok z ogórków, alboco … A może jednak klinika …

 10. Pokręć said

  Jakby red. Terlikowski był szmatą absolutną – to poszedłby na pasku po inii „mainstreamu” – „Newsweeka”, „Wprost”, „Gazowni”, etc. Tam miałby kasy jak lodu. Ot, mógłby wybrać drogę takiego np. Romana Giertycha. Wybrał neokonów. Oni przynajmniej w kwestii deklaratywnej nie żądają opluwania Boga i religii katolickiej. Ale i jedni, i drudzy to masoni, tak, jak masoneria szkocka była wręcz demonstracyjnie chrześcijańska (na pokaz), masoneria francuska – ostentacyjnie świecka i antyreligijna. Obie jednak palą świeczkę diabłu. A to, czy przy okazji zapalą Bogu ogarek, czy nie – nie ma takiego wielkiego znaczenia.

 11. Griszka said

  @6
  Sam nie jestem bez winy, ale posiadanie piątki dzieci albo więcej nie będzie wymówką dla promocji judeochrześcijańskich bredni, które zahaczają o herezję, gdy już człowieka weźmie w obrotny Najwyższy Sędzia. To taka dygresja. Dla mnie jest to typowy koniunkturalista i przyznaję Pani rację. .

 12. AlexSailor said

  Ad. 3
  Można też milczeć lub poszukać innego zajęcia.

 13. Pokręć said

  @9: A o ssssooo chozzzzzzi? Spokojnie, nic mnie nie trzyma. Sierpień jest przecież, mamy narodowy detoks wątroby… Tylko wyraziłem swój pogląd, że kochający ojciec jest zdolny do niemal wszystkiego dla swoich dzieci. No, tak jest i tego nie da się zmienić. jak chcesz móc sobie pozwolić na własne poglądy, to trzeba albo pracować na stanowisku, gdzie owe poglądy nie są istotne i nie ma konieczności ich prezentowania – np. inżynier, czy kasjer w markecie, albo, niestety, jeśli się jest humanistą – to albo ma się faktycznie poglądy gazowniane i nie ma konfliktu sumienia, albo ma się pecha i trzeba wybierać – głodne dzieci albo przedstawianie cudzych poglądów jako własnych. Pół biedy, jeśli można wybrać poglądy neokonserwatywne, choć to mniej popłatne niż otwarcie liberalno – ateistyczne.

 14. KAZIMIERA said

  @8
  Panie Pokręć
  Pan jakiś jednak nie do końca……….
  Pan Terlikowski zanim otworzył usta to powinien obejrzeć film z Melem Gibsonem pt. Okup.
  Super! No ale to dla facetów z jajami.
  Na pewno brał pod uwagę rodzinę, ale nie ma jaj- no cóż, nie wszyscy mają.

 15. Pokręć said

  Swoje tezy uzasadnić mogę tym, że pamiętam red. Terlikowskiego z czasów, kiedy był o wiele mniej stronniczy a na jego portalu lewactwa trollującego było jak na lekarstwo. Dziś w komentarzach pod artykułami większość to lewacko – ateistyczne tłuki myślące tym, co mają między nogami. No, ale „pecunia non olet” (5-tka dzieci!) a a klikalność = kasa w tym fachu…

 16. KAZIMIERA said

  Polska teraz to jednak stan umysłu
  ale co to jest TVę?

 17. AlexSailor said

  @Pokręć
  Nie ma Pan racji.
  Zdrajca jest 100 razy groźniejszy niż wróg.
  Podszywając się pod patriotyczny portal katolicki bardzo łatwo można zwodzić ludzi mieszając im w głowach.
  Jedyną okolicznością łagodzącą jest nie specjalne ukrywanie swego „judeochrześcijaństwa” – cokolwiek to znaczy w rozumieniu frondowców.

  Jest wiele opcji innych niż ześwinienie się.
  Najprostszą jest zaproponowana polskim władzom przez SerKozi’ego – wykorzystać okazję, żeby milczeć.
  Nikt nie zmusza do pisania świństw.
  Proszę sobie znaleźć spotkanie Brauna z Terlikowskim (i innymi na Youtube).

 18. Pokręć said

  @14: Być może stracił „jaja”, ja tyko wyraziłem pogląd i poddaję go pod osąd Gajówkowiczów. Nie upieram się przy nim, staram się tylko znaleźć przyczynę. Zresztą na Frondę zaglądam w miarę rzadko a w komentarzach pod artykułami nie widzę już wielu ludzi, z którymi jeszcze może kilka miesięcy temu mieliśmy wspólny język. Niektórzy z bardzo rzadka się jeszcze pojawiają i otwarcie mówią, co sądzą o obecnej postawie Frondy (czyli psy wieszają).

 19. KAZIMIERA said

  @18
  Może i stracił – w końcu ma do wyboru albo 5 misek pełnych albo 5 misek pustych.
  A jak jest do wyboru tylko miska pusta…….pozostają jaja
  lecę do kuchni – ugotować jaja na twardo – nomen omen
  na sałatkę :))
  pozdrawiam wszystkich panów
  tych z jajami

 20. Pokręć said

  @17: nie usprawiedliwiam red. Terlikowskiego, niezależnie od przyczyn ześwinienia się – ma Pan rację, zdrajca jest o wiele groźniejszy. Tyle, że czasem pokusa jest silniejsza, czasem słabsza. Przyszłość własnych dzieci jest bardzo silną pokusą. Dlatego lepiej nie ciupciać i nie mieć dzieci. Wtedy nic nie będzie kusiło. A za milczenie nie ma klikalności, czyli nie ma kasy. Nie wzywam do nietraktowania red. Terlikowskiego jak zdrajcy! On absolutnie stracił jakikolwiek obiektywizm. jak czytam „Frondę” od jakiegoś czasu, to mam wrażenie, że jest ona redagowana co najmniej w Tel Awiwie.
  Moim zdaniem diabeł kusi na wiele sposobów. najprostszy (i działający na 95% ludzi) to seks. jak ktoś ma na tyle silny kręgosłup, że seksu nie tknie, to kusi kasą. Albo władzą. Ale jak trafi na ubogiego duchem, który potrafi poprzestać na tym, co ma, wiedząc, że lepsza chuda miska od Boga niż suty stół od diabła – wtedy kombinuje jeszcze sprytniej – poprzez właśnie dzieci. Mało kto wytrzyma widok własnych głodnych dzieci pod przysłowiowym mostem w imię idei. Przyznam – chwyt paskudny, najpaskudniejszy z możliwych, ale po diable można się spodziewać wszystkiego.

 21. Eliza said

  Bycie wolnym jest najkosztowniejszym zajęciem.

 22. Doprawdy można się pośmiać – niestety, w pierwszym rzędzie z nas samych – Polaków. Jakże inaczej, skoro adresowane do nas rożne zakamuflowane polskojęzyczne gadzinówki po prostu kpią sobie z nas dosłownie w żywe oczy.
  „Tego jednak autorzy tekstu Frondy nie rozumieją albo rozumieć nie chcą. To typowe dla wielu patriotycznie zorientowanych środowisk…”. Doprawdy, koń by się uśmiał: Dla panów redaktorków i publicystów pch24 Fronda to „patriotyczne środowisko” – tak wynika jednoznacznie z powyższej opinii! Ciekawe, jaki to patriotyzm kultywuje się w tym pseudokatolickim medium? Odpowiedź prosta: mniej więcej taki sam, jak w „Polonia Christiana”, gdzie udziela się m.in. taki red. Wolak, nie mogący np. wprost odżałować, że III RP nie zbudowała sobie armii ściśle w oparciu o wzorce izraelskie i najlepiej jeszcze przy wykorzystaniu tamtejszych ekspertów. Wtedy to dopiero mielibyśmy armię – ho,ho! Wystarczyłoby mocniej cupnąć na defiladzie 15 sierpnia i ruski w try miga nie tylko przestał by mieszać na Ukrainie, ale od razu wycofał się nawet i z Krymu.
  Braun „koncesjonowany i zorientowany (patriotycznie) na Moskwę” – to są już doprawdy szczyty fikcji, to kreowanie tzw. sztucznej rzeczywistości w najczystszym wydaniu. W normalnym kraju i społeczeństwie autorzy takich bzdetów trafiliby z miejsca na porządne badanie psychiatryczne. U nas te bzdety są wdzięcznym przedmiotem rozwlekłych dyskusji i dywagacji! I tak mija dzień za dniem!

 23. robertgrunholz said

  Racji w tym trochę jest, iż jeśli dziś ktokolwiek chce się na poważnie zaangażować i coś zmienić, a ludzie za tą osobą idą, musi bacznie uważać na bliskie swoje osoby. Może jednak lepiej by było, gdyby głowa wszystkiego rodziny ni zobowiązań nie miała żadnych. Bezpieczniej dla niego i takoż dla innych.

 24. NyndrO said

  Ad 22.*A dlaczego niby w normalnym kraju i zdrowym społeczeństwie mieliby trafić na badanie psychiatryczne?Podejrzewam,że gdyby w tej chwili napisali,że Putin,Orban i – powiedzmy – rząd Islandii to jedyne siły w Europie,które sprzeciwiają się zorganizowanej (najpotężniejszej w historii Planety) mafii żydowskiej,to właśnie byliby o krok o psychuszki.Proszę się zastanowić,co Pan napisał.

 25. kresowiak said

  panie griszka co tam u bojowników

 26. Griszka said

  Batalion Kołomojskiego Ajdar został pokonany pod Ługańskiem. Walki trwają na trasie przejazdu „białego konwoju” na drodze do Ługańska. Teraz największe zagrożenie to atak na Donieck od strony Gorłowki i Debalcewo. Przeciwnik przygotował się do niego, gromadząc duże ilości sprzętu.
  Obrona tych dwóch miast będzie najważniejszym celem w nadchodzących dniach.

 27. Do p. Nyndro: Zdrowe społeczeństwo, która da sobie wciskać największy ‚kit” – dobre sobie…

 28. NyndrO said

  Ad 27.*Proszę Pana,proszę nie robić uników.Pan literalnie napisał,że w normalnym kraju i zdrowym społeczeństwie „dziennikarzom” (debilom,czy stokrotkom) za wciskanie kitu należy się psychiatryk.

 29. No, przyznaję p. Nyndro, że trochę się zagalopowałem (w kom. nr 22). Niemniej podtrzymuję jak najbardziej opinię, że są to takie bzdury i bzdety, że szkoda sobie zawracać nimi głowę. Jeśli ktoś pisał to naprawdę w dobrej wierze, wizyta o psychiatry bardzo wskazana, jakkolwiek nie obligatoryjna (powiedzmy: zaburzone postrzeganie rzeczywistości, nie znam fachowej terminologii psychiatrycznej, ale mniej więcej do tego sprowadza się to zaburzenie).

 30. NyndrO said

  A pod tym,to mógłbym się podpisać.,Panie Krytyczny Komentatorze.

 31. Joannus said

  Ad 22 Krytyczny Komentator
  Jeden z lepszych komentarzy. Brauna pominę, chociaż niektóre kwiatki u niego mocno śmierdzą. Natomiast Terlikowski jak pies łancuchowy z pianą na ustach szarpał się i szczekał podczas akcji ”wyeliminowania” Arcybiskupa Wielgusa.
  Pismak jak pies, obijętnie czy maści lewicowej czy z koncesjonowanej prawicy, utrzymywany jest aby sluzć szczującemu.

 32. Może dobrze będzie zobaczyć głównego bohatera roztrząsanego artykułu w akcji. Oto zatem wielce interesująca debata z jego udziałem i bardzo istotnym wkładem w tzw. Klubie Ronina:

 33. I jeszcze jeden interesujący materiał (zawiera m.in. słynną już diagnozę G. Brauna o III RP jako „rosyjsko-niemieckim kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym”; w tle: zamach smoleński i szereg innych, bardzo interesujących spostrzeżeń, czasami bardzo trafnych i rzeczowych, niekiedy zaś bardziej lub mniej bałamutnych ):

 34. Spróbuję wrzucić film raz jeszcze – może przekręciłem jakąś literkę przy wpisie!:

 35. A to ciekawe!: film nie istnieje, a na youtube jest jak najbardziej dostępny: Wystarczy wrzucić hasło: Transformacja – Od Lenina do Putina – dyskusja po filmie Grzegorza Brauna.

 36. Marek said

  Marek said
  2014-08-17 (niedziela) at 07:00:56

  Fronda to jeszcze większa szmata niż Trybuna Ludu w czasach najgorszego staliniżmu. A „judeokatolicka” żydoprawica zamieniła się rolami z NKWD…

  ======

  Nie wiem, czy większa, to raz.
  Czy żydoprawica zamieniła się rolami z nkwd, może…
  nie morduje przynajmniej tysiącami w ten sam żydowski sposób, to dwa

  A po trzy, Marek to ja jestem, a Tego wyżej nie znam 🙂

 37. Prawda nas wyzwoli said

  Terlikowski i Braun maja zydowska krew.
  Gdzie sa Polacy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: