Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (48 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-08-17 (Niedziela)

Jeśli ktoś nie wie, gdzie dodać swój komentarz, który nigdzie indziej nie pasuje – to tu jest właściwe dlań miejsce.

Pstrag

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/08/12/wolne-tematy-47-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/08/22/wolne-tematy-49-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 211 do “Wolne tematy (48 – 2014)”

 1. Zbyszko said

  Polacam Polakom, piewcom kapitalizmu, co mówił na ten temat Prymas Tysiąclecia Kardynał Wyszyński:
  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2013/07/kosciol-a-duch-kapitalizmu-ks-kardynal-stefan-wyszynski/

 2. Siggi said

  Pikantny temat;

  http://www.goodbye-iti.mpolska24.pl/6759/wywaleni-z-dyplomacji

 3. Premizlaus said

  Ryba Piotrowa?

 4. robert2360 said

  Polecam wszystkim stronę która może być świetną odtrutką na zalewającą nas każdego dnia mało diagnostyczną publicystyką, felietonistyką, mianowicie: http://www.socjocybernetyka.pl
  Opis świata językiem naukowym powinien być domeną ludzi o wyższych aspiracjach intelektualnych. Niestety zdaje się tego nie rozumieć i z prawa m.in. nijaki felietonista S. Michalkiewicz i wszelka sfołocz z tzw. lewa.
  Jeszcze raz: zachęcam do odwiedzenia strony: http://www.socjocybernetyka.pl

 5. Griszka said

  Turczynow: ukraińscy żołnierze – przestańcie płakać i umierajcie z godnością.

  pic.twitter.com/zW8iL3f2yF

  Sam umieraj, kanalio – admin

 6. Boydar said

  @ Pan Robert2360 (4)

  Ogon, schowajcie ogon.

 7. robertgrunholz said

  http://kefir2010.wordpress.com/2014/08/18/polskie-media-siegnely-dna-szokujaca-manipulacja-onetu-niczym-propaganda-fsb-gru/

  Wiedziałem, że coś śmierdzi z tymi sławnymi rosyjskimi pustymi półkami ostatnio.

 8. zeev said

  Донецк 2014

  Город Харцызск

  Słowacja demokracja UE 2014:)))))))

  http://img.cas.sk/img/4/galleryBig/1530382_kosice-lunik-ix-cigani-romovia.jpg?time=1358964752&hash=e480260bd1e5e0677dda05ca81fc2264

 9. Napisałem, że jedynym pożytkiem książki: Wielka Historia Polski, Tom I, Najdawniejsze dzieje ziem polskich (do VII w.), Piotr Kaczanowski i Janusz Krzysztof Kozłowski, FOGRA Kraków 1998// jest supozycja powstania CYWILIZACJI sarmackiej przez zdobycia Moskwy przez aryjska kulturę amfor kulistych z Płocka i Kijowa. PK i JKK popełniają błędy chronologiczne, bo powinna być sekwencja: Kultura łużycka – Podbita jej przez Scytów podczas wojny scytyjskiej Dariusza Wlk – Rekonkwista Leszka Złotnika z Kaszub i kultura pomorska – Rozpad kultury pomorskiej na kulturę przeworską i oksywską. Spycha to wielki zamek KASZUBY w Koninie PRZED tą secesję.
  PK i JKK wyszczególniają bardzo dziwną kulturę wysp Wysp Duńskich z wielką wyspą Skagen na północ od Jutlandii jako opozycyjną do kultury nordyjskiej w północnych Niemczech, Jutlandii oraz południowej Szwecji i Norwegii, ale BEZ Wysp Duńskich. Kulturę nordyjską zniszczył zaś śląski baron magnetytowy Jan Liczyrzepa na początku Halsztatu, co w mitologii śląskiej nazywa się Wojną z Królem Wód. Efektem tego było powstanie słowiańskiej kultury Jastorf w północno-wschodnich Niemczech, Pomorzu Zachodnim oraz Danii i Olandii.
  Otóż ta zniszczona też przez Liczyrzepę – przezwiska intendenta wojskowego – kultura Wysp Duńskich zdaje mi się być kolonialnym władztwem Kolonii jako handlarza węglem westfalskim – bo chyba tylko tym można tłumaczyć metalurgię RYSKA. Metalurgia powiślańska przerabiała szwedzką rudę na węglu sokalskim a metalurgia kaszubska szwedzką rude na węglu cieszyńskim dostarczanym kanałem Przemysłowym Sosnowiec-Bydgoszcz.
  Wobec tego, że stosunki między metalurgiami kaszubską i powiślańską a ryską były Złe to ta musiała pracować na węglu donbaskim lub WESTFALSKIM??? jak w średniowieczu i renesansie metalurgia tulska na węglu donbaskim. Można tu zadać salomonowe pytanie, że jeśli Tuła pracowała na węglu donbaskim, bo o wytapianiu żelaza węglem brunatnym nie słyszałem, to DLACZEGOŻ NIE RYGA? która miała kanał Dźwina-Dniepr?
  Podczas wyprawy Grakcha I do Azji Mniejszej – znanej historycznie jako Najazd Galatów – powstała na Pomorzu Wschodnim kultura OKSYWSKA, co oznaczyło Uniezależnienie się metalurgii kaszubskiej od węgla cieszyńskiego a metalurgii powiślańskiej od węgla sokalskiego. To można tłumaczyć zaś tylko węglem westfalskim??? jako TAŃSZYM, ale nie wykluczone, że został zbudowany kanał białowieski Bug-Narew i kanał mazurski Narew-Pregoła, którym dostarczano węgiel sokalski TANIEJ od dostarczanego kanałem Przemysłowym węgla cieszyńskiego. W takim jednak razie powstałaby metalurgia BALTYJSKA (od Baltii-Sambii) o której nic jednak nie wiemy.

 10. Ex said

 11. Odwazny mlodzian pan rolnik Andrzej Pochylski mowi rzeczowo o naszych jablkach i nie tylko. Dziekuje Panu za odwage.

 12. niereligijna said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/skutki-rosyjskiego-embarga-na-produkty-spozywcze-puste-polki-w-sklepach/47qnv
  chlodne lato maja w tym roku w Rosji, ubierac sie musza bardzo cieplo

 13. NyndrO said

  Panie Boydar,pańskie rubaszne poczucie humoru zawsze wprowadza mnie w jeszcze lepszy nastrój! 🙂 * https://www.youtube.com/watch?v=cSPeTQBivUY

 14. Centuria said

  Re 3: wyglada jak meksykanska mojara frita. Kosmopolita z Gajowego…..:-)))))

 15. Siggi said

  Kwaśniewski nawrócony

  Stare komuchy nawracają się nam masowo. Po Jaruzelu nadszedł czas na Kwacha, który kilka tygodni temu gorąco zapewniał byłego maoistę Jose Manuela Barroso, że życie po śmierci istnieje. Dlaczego Kwach porzuca materializm dialektyczny?

  W latach 90-tych Aleksander („Sasza”) Kwaśniewski kpił sobie niewybrednie z Jana Pawła II, parodiując go wraz z Markiem Siwcem w słynnej scenie z Kalisza:

  Ale w ostatnich miesiącach Kwaśniewski przekonał się sam, że zarówno cuda jak i aniołowie stróże istnieją, po tym jak opatrznościowe wypłynięcie spisku kelnerów uwolniło go od niewygodnych pytań na temat swojego majątku i powiązań z różnej maści ukraińskimi oligarchami:

  http://monsieurb.neon24.pl/post/109992,mezyhiria-kwasniewskiego

  http://monsieurb.neon24.pl/post/109205,kwasniewski-robi-u-gangstera

  http://monsieurb.neon24.pl/post/109091,cypryjski-cymes-kwacha

  Kwaśniewski nie tylko nagle się nawrócił ale i do tego zaczął z kopyta ewangelizować. Podczas niedawnej wizyty w Brukseli, Kwaśniewski gorąco przekonywał byłego maoistę i odchodzącego szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, że życie po życiu istnieje (wideo, minuta 1:14):

  http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I091711

  Wraz z grupą brzuchatych najemników, Kwaśniewski towarzyszył w Brukseli swojemu sponsorowi finansowemu, ukraińskiemu oligarsze Wiktorowi Pinczukowi, który od lat zajmuje się lobbyingiem i filantropią za ukradzione pieniądze:

  http://monsieurb.neon24.pl/post/106400,platnik-pinczuk

  http://monsieurb.neon24.pl/post/102136,krach-kasjera-kwacha

  http://monsieurb.neon24.pl/post/106296,krach-kasjera-kwacha-2

  http://monsieurb.neon24.pl/post/106347,krach-kasjera-kwacha-3

  No cóż, znając nowy ewangeliczny zapał Kwaśniewskiego, Pinczuk z pewnością wkrótce usłyszy od naszego prezia nie tylko kazanie na temat siódmego przykazania Bożego („nie kradnij”) ale i może nawet prorocze słowa: „z prochu powstałeś, w proch się obrócisz”.

 16. NyndrO said

  Najwyraźniej III rp nieco ociąga się z płaceniem okupu.Tubylcy nieco się rozbudzili i zaczęli lekko marudzić,więc tak ad hoc wycisnąć 65 mld $ to ono jest troszku trudne,to zadanie.Myślę jednak,że znajdziemy rozwiązanie,by odkupić winy i pozbyć się najstraszniejszej sromoty.Można przecież pożyczyć.Dodatkowym ułatwieniem jest fakt,że pożyczymy od tych,którym te 65 mld $ podarujemy,więc cała operacja jest dziecinnie prosta i dodatkowo zaoszczędzimy na przelewach.Może nawet dostaniemy kartę „Złotego Klienta” i długopis z logo „Holocaust Industry” . * http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-USA-rozpowszechnia-sie-konspekt-w-ktorym-Polakow-oskarza-sie-o-wspoludzial-w-holokauscie,wid,16820973,wiadomosc.html

 17. imvubu said

  Pstrąg.

 18. maniek said

  Pstrąg

 19. ewas said

  ad.5 Kiedy syn Turczynowa otrzymal zawiadomienie od Wojennego Komendanta o zgloszeniu sie do wojska, to reakcja bylo natychmiastowe zwolnienie tegoz Komendanta.

 20. CracoviaPany! said

  „Kronika Wojny” – nie wiem czy ktoś już to wrzucał, jeśli tak to pardon:

 21. Dzonyy said

  pstrąg

 22. Listwa said

  Dla Pani Tralala :

  Różnice w rycie Dominikańskim:
  Przed rozpoczęciem Mszy św. kapłan podchodzi do Ołtarza , aby przygotować kielich. Ministrant podaje wodę i wino kapłanowi , jak to zazwyczaj robi się przy Ofiarowaniu. Podając wodę ministrant mówi: Benedicite, a po błogosławieństwie wody odpowiada amen

  Modlitwy u stóp Ołtarza:

  K: W Imię Ojca i Syna i Ducha Św. Amen. Wysławiamy Pana gdyż jest dobry
  (In nomine Patri, et Filii, et Spiritus Sancti Amen. Confitemini Domino , quoniam bonus).
  M: Albowiem Jego miłosierdzie trwa na wieki.
  (Quoniam in saeculum misericiordia ejus)

  K: Spowiadam się Bogu Wszechmogacemu (…) moja wina , błagam was , módlcie się za mnie
  (Confiteor Deo omnipotenti (…) mea culpa, precor vos orare pro me
  M: Niech się zmiłuje nad tobą Wszechmogący Bóg i odpuściwszy ci wszystkie grzechy, zbawi i utwierdzi we wszelkim dobrym dziele i doprowadzi do żywota wiecznego
  (Misereatur tui omnipotens Deus, et dimittat tibi omnia peccata tua, liberet te , et confirmet in omni opere bono, et perducat te ad vitam aeternam

  K : Amen
  M : Amen

  M: Spowiadam sie Bogu Wszechmogącemu , błogosławionej Maryi zawsze dziewicy, błogosławionemu Ojcu Dominikowi Ojcu naszemu, że zgrzeszyłem myślą , mową , uczynkiem i zaniedbaniem, moja wina, (nie uderza się w piersi) , błagam cię módl się za mnie.
  (Confiteor Deo omnipotenti, et beatae Mariae semper Virgini, at beato Dominico Patri nostro, et omnibus Sanctis, et tibi pater, quia peccavi nimis cogitatione, locutione, opere et opere omissione, mea culpa, precor te orare pro me)
  K: Niech się zmiłuje nad wami Wszechmogący Bóg i odpuści wam wszystkie wasze grzechy, uwolni was od wszelkiego zła, zbawi i utwierdzi we wszelkim dobrym dziele i doprowadzi was do żywota wiecznego
  (Misereatur vestri omnipotens Deus, et dimittat vobis omnia peccata vestr, liberet vos ab omni malo, salvet, et confirmet in omni opere bono, et perducat vos ad vitam aeternam)

  M : Amen
  K: Darowania i odpuszczenia wszystkich grzechów waszych niech wam udzieli Pan wszechmogący i miłosierny
  (Absolutionem at remissionem omnium peccatorum vestrorum tribuat vobis omnipotens at misericirs Domini)

  M: Amen
  K: Wspomożenie nasze w imieniu Pana
  (Adjutorium nastrum in nomine Domini)
  M: Który stworzył niebo i ziemię
  (Qui fecit coelum at terram)

  Kyrie – Kapłan nie wraca na środek ołtarza przed tą modlitwą
  Lekcja – Po jej zakończeniu nie mówi się : DEO GRATIAS (ministrant przygotowuje się do przeniesienia Mszału , gdy kapłan ręce z Mszału i je składa.

  Ewangelia – robi się znaki krzyża na czole, ustach, piersiach, a potem należy się przeżegnać. Na końcu nie ma LAUS TIBI CHRISTE, ale trzeba się przeżegnać.

  Ofiarowanie – nie odpowiada się ORARE FRATRES, przed konsekracją ministrant zapala małą świeczkę i stawia na Ołtarzu.

  Hanc Igitur – ministrant dzwoni dopiero gdy kapłan zacznie czynić znak krzyża nad kielichem, małe podniesienie ministrant nie dzwoni

  Komunia – ministrant nie dzwoni na DOMINE NON SUM DIGNUS kapłana. Może odmówić CONFITEOR z rytu Rzymskiego, nie ma rozgrzeszenia – ryt dominikański tego nie wymaga.

  Ablucja – ma miejsce po stronie lekcji , nie na środku Ołtarza.
  Pokomunia – ministrant nie przenosi Mszału , który zostawia się otwarty po tej modlitwie na stronie Ewangelii.
  Modlitwy kocowe – są w rycie dominikańskim pominięte (modlitwy po Mszy św)

  Inne modlitwy Mszy są takie same jak w rycie Rzymskim trydenckim.

  Według św Jan ” Na początku było słowo i Bogiem było słowo, nic bez Niego się nie stało co się stało”. Dominikanie bardzo dbają o słowo (mowa, śpiew) jest wielka dbałość o słowo, dbałość o szczegóły, przychodzą i odchodzą zakładając kaptury, w odpowiednim momencie Mszy kapłan staje i rozkłada ręce podobnie jak umierający Pan Jezus na krzyżu.

  Formalnie różnice między rytami nie są duże, ale Msze dominikańskie są piękne, takie misterium zakonu. Warto zobaczyć i doświadczyć.

 23. Listwa said

  Poprawka:
  Lekcja – Po jej zakończeniu nie mówi się : DEO GRATIAS (ministrant przygotowuje się do przeniesienia Mszału , gdy kapłan podnosi ręce z Mszału i je składa.

 24. Tralala said

  ad 13 i 15 Listwa

  Drogi panie Listwa,

  Dzieki, to ja sobie to „drukne” i poczytam na spokojnie.

 25. Luxeuro said

  Wczoraj na TVP Historia znalazłem okazje oglądać w połowie filmu dokumentalny „HONOR MIASTA. HISTORIA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO” nakręcony przez Eugenuisz Starky. Udało się znalazłem cały film na YT.

  Oto jak film jest przestawiony
  „http://www.pffamerica.org/honor-miasta-historia-powstania-warszawskiego/”
  „Epicki film ten ma na celu zapoznanie odbiorców z zachodu z Powstaniem Warszawskiem i jego dziedzictwem , które stało się inspiracją dla pokoleń. Oprócz bogatego materiału dokumentalnego, film zawiera wywiady z ocalałymi powstańcami, komentarze polityków i historyków. Dla osób zaznajomionych z Powstaniem Warszawskim „Honor miasta” jest jednym z najlepszych filmów dokumentalnych na ten temat, dla pozostałych będzie on podstawą do zrozumienia historii.”

  Film jest w języku angielskim tak ze jest skierowany dla tego środowiska, co jest ważne dla dalszej analizy.

  Przykuło mi oko pojawienie się Zbigniewa Brzezińskiego i „polskiego historyka” Norman Davis. Wsłuchałem się co co za informacje podawał reżyser widzu,

  – Proszę zobaczyć co widzimy w 00:57 (robota Wajdy?) w wersji pokazanej TVP Historia
  a tu jest fragment wersji w języku angielskim gdzie tej całej sceny NIE ma. Może dlatego ze oglądam fragment całego filmu? Nie wiem bo nie ma dostępu do całego w wersji angielskiej.
  „http://www.youtube.com/watch?v=5bc6Rci1Yjc”

  – „Minęło piec lat tej koszmarnej Niemieckiej okupacji. Łapanki, egzekucje, obozy koncentracyjne kosztowały życie 6 milionów Polaków, w tym 3 milionów Żydów.” 🙂
  – 10:00 – Temat Powstania Getta Żydowskiego. Pokazują się słowa Marka Edelmana. „Są takie piękne słowa: Godność i Człowieczeństwo. Tego Broniliśmy.”
  – 12:50 – „Warszawa była jak wulkan. …. Powiedzieć tym ludziom odstąpcie, wróćcie do domu było niemożliwe.”
  – 13:30 Pokazane są walki na ulicach, „To była chwila na którą ludzie czekali przez 5 lat.”

  Moment kiedy coś mnie się nie podobało.
  – 19:00 Tu znalazły się te słowa które mnie zainteresowały, „Jak to ma zrozumieć nie znający Polską historie obcokrajowiec?”
  „Orgia zabójstw. Niemcy i ich ETNICZNI POMOCNICY zabijali każdego …..”

  Kim są ci „ETNICZNI POMOCNICY” Niemców ? Oglądając film widz nie dowie się. Czy to ważne?

  – 26:30 Widz dowiaduje się ze Niemcy, kryminaliści i Rosjanie z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej wkraczaj do Warszawy by likwidować resztki Powstańców.

  – 32:00 Norman Davis znajduje sposób porównywać Powstanie do 911

  Resztę ciekawych momentów zostawię wam, bo są.

  „Dla osób zaznajomionych z Powstaniem Warszawskim „Honor miasta” jest jednym z najlepszych filmów dokumentalnych na ten temat”
  Nie zgadzam się.

 26. Luxeuro said

  Radek został w domu.
  „Rozmowy w Berlinie bez Polski. „Chwała Bogu, że nie było Radka Sikorskiego””

  http://tvn24bis.pl/informacje,187/rozmowy-w-berlinie-bez-polski-chwala-bogu-ze-nie-bylo-radka-sikorskiego,460006.html

 27. Siggi said

  -Sektor Pravy-

 28. NICK said

  „Smutno mi, Ojczyzno”

  (Siedzę. Odpoczywam. I myślę.)
  Żywego ducha. Prócz Świętego.
  Myśli memłane mam. A ściślej
  -to wszystko idzie do niczego!?!

  Któż to zawładnął moim światem?
  I kto mi rani mą Ojczyznę?
  Dlaczego brat pogardza bratem?
  I po co blizna idzie w bliznę?

  Gdież się podziały te wartości?
  Te skarby z prasłowiańskich czasów.
  Jest mniłość miast szczerej miłości.
  I umór fabryk, pól i lasów… .

  A gdzie rodzina? Mężu! Żono!
  A gdież dziateczki? Spolegliwe.
  Czyż wszystko Nam już ukradziono?
  I – czy to wszystko jest możliwe?

  Smutno mi Panie. Że tak czynisz.
  Że mą Ojczyznę ciągle tracę.
  Powiedz mi – za co mnie tak winisz.
  Tak mało pragnę… . Chćby pracę… .

  Masz jakieś plany? Ja – rozumiem.
  I przyjmę wszystkie Twe zamiary.
  Poddać się? Ciężko. Ja nie umiem.
  Zaprawdę? Nie uniknę kary???

  Wciąż wszystko tracę – bez wyboru,
  wszystko, powoli, jest wydarte.
  Tak piękny świat a… bez kolorów.
  Tak jakby wszystko , jest, umarte?

  Ja, Panie, wiem: ta wolna wola,
  którą Nam dałeś! Niepotrzebnie?
  Objawia się w niej diabła rola,
  który Nas JUDZI! Niemożebnie!

  Smutne to wszystko. Polska ginie!
  A świat się stacza. Do otchłani.
  Trzebaż Nam cierpieć? Tę przewinę?
  Aż wszystkich diabeł – OTUMANI?

  Lecz wiem! Już wkrótce! Wybawienie!
  Nadzieja, WIARA i ‚te’ sprawy.
  Czynię – jak każesz. To – spełnienie.
  Zamiarów Twoich! Bez obawy!!!!!

  Pozdrawiam Cię Boże Święty w Trójcy Jedyny. I Ciebie Maryjo-Królowo Polski!

  Podpisał: poecina.
  To nie jego wina,
  że tak mu wyszło.
  Samo z siebie przyszło. Kopirajt.

 29. Siggi said

  USA-Polska: Miłość bez wzajemności

  Napisał(a): Robert Walenciak w wydaniu 28/2014.

  Ameryka nie pokochała nas nieprzytomną miłością, nie zatraciła się tak jak my w tym uczuciu. Amerykańska polityka jest oparta na trzeźwości – uważa prof. Stanisław Filipowicz, członek rzeczywisty PAN, historyk myśli politycznej i prawnej. – A my patrzymy na Amerykę jednym okiem, myślę o naszych elitach politycznych, i widzimy tylko połowę obrazu, tylko amerykańską prawicę! Zupełnie nie rozumiemy tego, że tradycja Demokratów jest związana z pragmatyzmem, że to potężny nurt w amerykańskim życiu intelektualnym, w amerykańskiej kulturze. W amerykańskiej polityce przemoc odgrywa od dawna rolę bardzo istotną. Jeżeli na sprawę patrzymy szerzej, także politycznie, to Ameryka przegrała wszystkie swoje wojny prewencyjne. Wietnam, Irak – to były klęski.

  Ameryka nie pokochała nas nieprzytomną miłością, nie zatraciła się tak jak my w tym uczuciu

  Prof. Stanisław Filipowicz – członek rzeczywisty PAN, historyk myśli politycznej i prawnej, kierownik Zakładu Historii Myśli i Ruchów Społecznych Instytutu Nauk Politycznych UW, członek Komitetu Nauk Politycznych PAN, dziekan Wydziału I PAN. Autor książek i podręczników, wśród których są „Historia myśli polityczno-prawnej”, „O władzy grzechu i grzechach władzy. Rozważania o rodowodzie amerykańskiego antyutopizmu”, „Pochwała rozumu i cnoty. Republikańskie credo Ameryki”, „Demokracja. O władzy iluzji w królestwie rozumu”.

  ——————————————————————————–

  Jak USA traktują Polskę?

  Dr Agnieszka Graff, literaturoznawczyni,
  Instytut Ameryk i Europy, UW
  Pewna studentka Ośrodka Studiów Amerykańskich powiedziała kiedyś podczas publicznej dyskusji z udziałem ambasadora, że jej zdaniem Polska traktuje USA jak mały braciszek starszego brata – z miłością, podziwem i bezpodstawną nadzieją, że ten kiedyś go wreszcie zauważy. Tymczasem starszy brat zwykle nawet nie pamięta, że ma jakiegoś malucha w rodzinie. On ma starszych kolegów, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy. Myślę, że tak właśnie jest. Koronny dowód to kwestia wiz – wielki skandal w relacjach polsko-amerykańskich. Nam ta sprawa spędza sen z powiek od 20 lat, bo robi z nas pariasa w Unii Europejskiej. Tymczasem nie sądzę, by amerykańscy politycy specjalnie się przejmowali tą kwestią.

  Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika „Raport”, ekspert ds. wojska
  Nic nie mogę dodać do tego, co powiedział w nieoficjalnej rozmowie minister Sikorski. A na temat wiz w ogóle nie będę się wypowiadał.

  Dr hab. Romuald Szeremietiew, b. szef MON, AON
  Relacje polsko-amerykańskie w dziedzinie bezpieczeństwa oparte są na razie na deklaracjach. Amerykanie wciąż uznają, że wystarczy tutaj opcja minimum, nasze bezpieczeństwo jest zaś gwarantowane obecnością Polski w NATO. Zapowiadają rozszerzenie opcji minimum i zmianę w tej dziedzinie, ale to wciąż nie wyszło poza same deklaracje. Czekamy więc na efekty. Uważam, że poszerzenie gwarancji bezpieczeństwa jest bezwzględnie potrzebne, zresztą nie tylko Polsce, lecz także całemu regionowi Europy Środkowej. Musimy mieć dodatkowe gwarancje, bo sytuacja polityczna jest niejasna, nie wiemy, do czego doprowadzi konflikt na Ukrainie, a tam jednak wciąż toczy się wojna.

  Dr Rafał Prostak, amerykanista, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
  Sprawa offsetu to już zagadnienie historyczne, natomiast wizy pozostają aktualne. Wina za ich nieprzyznanie leży w zasadzie po stronie Kongresu USA, choć i administracja, która m.in. odmawia Polakom wiz turystycznych w konsulatach w Warszawie i Krakowie, też nie jest bez skazy. Jednak główny problem to stosunek USA do międzynarodowych inicjatyw Polski. Chodzi np. o Partnerstwo Wschodnie, które było wspólną koncepcją Polski i Szwecji. Nie spotkało się ono z poparciem Ameryki, która widzi swoje interesy o wiele szerzej, nie tylko w Europie, ale również w strefie Pacyfiku. Dziś, wobec wydarzeń na Ukrainie, Partnerstwo Wschodnie to trup w szafie. Różni nas także stosunek do Rosji, bo Amerykanów mniej interesują jej wpływy w Europie, a bardziej w Azji i strefie Pacyfiku.
  Not. BT

  ——————————————————————————–

  Rozmawia Robert Walenciak

  Co znaczy dziś Statua Wolności?
  – Myślę, że wciąż znaczy wiele. To symbol, który utrwalił się w naszej kulturze. Wiemy, że są to wrota wolności, symbol otwarcia, który pozwala widzieć nową drogę.

  A czy to jest symbol polityki amerykańskiej?

  – Według przekonania tych, którzy zajmują się w Polsce polityką amerykańską – tak. Ale zdaniem tych, którzy na nią patrzą krytyczniej, już pewnie nie do końca… O wolność można się spierać.

  I o to, czy Ameryka jest liderem wolnego świata?
  – Kiedyś nie mieliśmy co do tego żadnych wątpliwości. A co ciekawe, Stany Zjednoczone, gdy powstawały, porzuciły Europę – jak się wydawało, bezpowrotnie. Przypominam pożegnalny adres Jerzego Waszyngtona i jego słowa, że wydobyliśmy się z chaosu Europy i że nie będziemy tam wracać, nie będziemy zawierać żadnych sojuszy. I wojna światowa zmieniła tę sytuację, II wojna jeszcze poważniej, a potem już było z górki…

  I różnie to wygląda…
  – Jeżeli zastanowimy się nad fundamentami przekazu kulturowego związanego z symboliką Statui Wolności, rzuca się w oczy, że wolności nie można pogodzić z przemocą. Tymczasem od strony realiów wygląda to tak, że mamy amerykańską demokrację, ale i więzienia, i szeryfa z rewolwerem.

  Tajemnica jednodolarówki

  A w polityce międzynarodowej?
  – W amerykańskiej polityce przemoc odgrywa od dawna rolę bardzo istotną. Choć wszyscy już wiemy, przynajmniej od II wojny światowej, że wojna jest nadzwyczajnym stanem polityki, że nie można z nią łączyć żadnych nadziei. Odrobiliśmy pewną lekcję, chociaż nie do końca, bo idea wojny prewencyjnej popada w kolizję z takim sposobem myślenia. A stała się ona jednym z elementów amerykańskiej doktryny w polityce zagranicznej.

  I przyniosła skutki fatalne.
  – Jeżeli na sprawę patrzymy szerzej, także politycznie, to Ameryka przegrała wszystkie swoje wojny prewencyjne. Wietnam, Irak – to były klęski.

  Z jednej strony, polityką amerykańską rządzi poczucie misji, przekonanie, że ten kraj – niczym Statua Wolności – broni wolnego świata. Z drugiej – jest Realpolitik. Dogadywanie się z Chinami, żeby ograć ZSRR, z Arabią Saudyjską, z dyktatorami Ameryki Południowej. Jak to można pogodzić?
  – Musimy bardzo się postarać, żeby to zrozumieć. Poczucie misji jest czymś, co ma absolutnie zasadnicze znaczenie. Jedną z wizytówek Ameryki jest jednodolarówka. Na banknocie widnieje słynna piramida i jako jej wierzchołek wszechwidzące boskie oko. I ten znamienny napis: Novus Ordo Seclorum, czyli Nowy Porządek Wieków, idea nowego początku, nowej ery. To określa sens istnienia Ameryki od najwcześniejszego okresu. To jest przekonanie, że przekroczyliśmy progi, pozostawiamy za sobą stary świat, a nowe życie ma nam przynieść chwałę i szczęście.

  To znaczy?
  – Amerykański patriotyzm, ten polityczny, rozumieć trzeba inaczej niż polski, zanurzony w obsesjach historycznych. Kieruje nim poczucie rzeczywistości, ale samo poczucie rzeczywistości jest związane z poczuciem misji. Amerykanie od pewnego momentu uwierzyli, stało się to po II wojnie światowej, że ich zaangażowanie decyduje o losach świata. Angażowali się z przekonaniem, że są w stanie dokonać dzieła rekonstrukcji, które zmieni wszystko na lepsze. Dziś coraz częściej ta misja staje się czymś mało zrozumiałym. Bardzo często jest powiązana ze skłonnością do stosowania przemocy, a przemoc jest bardzo często symptomem bezsilności.

  Albo fanatyzmu.
  – Można się zastanawiać, czy istnieje zgodność między misjonarskim zacięciem a koncepcjami, które biorą w rachubę amerykańskie interesy. Ale te interesy nie są oderwane od pewnego poczucia obowiązku etycznego.

  Wojna prewencyjna np. w Iraku doprowadziła do jeszcze większego chaosu. Gdyby Ameryka kierowała się w polityce wobec tego państwa Realpolitik, do wojny pewnie by nie doszło. Zresztą George Bush senior zatrzymał wojska maszerujące na Bagdad. A George Bush junior już nie…
  – To była bardzo nierealistyczna polityka. Cała jej symbolika była czymś groteskowym. Bush jr. mówił o osi zła, wymieniając Phenian, Teheran i Bagdad. Jakaś dziwna, mocno powyginana ta oś, od początku nic tu się nie układało! Interpretacje Busha miały charakter sprzeczny z rzetelną analizą interesów. Nie trzeba było głęboko studiować historii regionu, by zdawać sobie sprawę, jak wielkie ryzyko wiąże się z brakiem powściągliwości, z burzeniem. W słowach amerykańskiego prezydenta słyszałem chęć symbolicznego odwetu. To była polityka skierowana przeciwko tyranii. Ale z tego powodu stała się też polityką gestów, frazesów i bezwzględnej siły. Tylko że frazesy, gesty pozbawione jakiegoś uzasadnienia, nigdy nie są skuteczne, nawet jeśli stoi za nimi siła.

  Można pokonać armię, ale narodu, jego historii, już nie.
  – To jest pytanie – czy Amerykanie potrafią zmieniać historię świata? Bo poczucie misji oznaczało przekonanie, że można i trzeba zdobyć wpływ na to, co się dzieje w świecie. Myśląc o postępie, o działaniu na rzecz wartości, które symbolizuje Statua Wolności. Żeby zbliżyć świat do tych ideałów.

  Niszczyliśmy własne symbole

  Uznajmy Statuę Wolności za symbol polityki amerykańskiej. A co jest symbolem polskiej polityki? Co moglibyśmy postawić obok?
  – Symbolem polskiej polityki są namiastki. Tarcza antyrakietowa, której u nas chcemy! To ciekawe, że w Ameryce mamy do czynienia z symboliką otwarcia, w Polsce zaś z symboliką kurtyny. Żeby się schować, zbudować wielki płot, który będzie nas chronił przed wszelkimi zagrożeniami.

  Ucieczka od wolności, odpowiedzialności…
  – Jest teza guru psychologii Jacques’a Lacana, który twierdzi, że porządek symboliczny to osnowa całego naszego świata, naszego życia. Nie potrafiliśmy zatem zorganizować tej przestrzeni naszego życia, bo wszystko nieustannie wymykało nam się z rąk, niszczyliśmy własne symbole. Dziś otaczamy kultem Konstytucję 3 maja, a ona została unicestwiona przez jej twórców. Król przeszedł do obozu przeciwników. Tragedia i groteska! Czy można sobie wyobrazić Jerzego Waszyngtona, który przechodzi na stronę Brytyjczyków? W Stanach Zjednoczonych byłoby to niemożliwe. Tam panuje konsekwencja, związana z ukształtowaniem się ładu symbolicznego, który pozwala trwać w pewnych przekonaniach.

  A w Polsce?
  – Próbowaliśmy rozpaczliwie szukać oparcia w tym słynnym meblu historycznym, jakim jest Okrągły Stół. Nic z tego nie wyszło, udało się to zniszczyć. Za to świetnie nam idzie tworzenie symboli klęsk i męczeństwa. Tutaj potrafimy wykorzystać każdą sposobność, mamy teraz symbolikę smoleńską, która stanowi uzupełnienie i tak już imponujących zasobów. Natomiast jeżeli chodzi o symbole identyfikacji, które pozwoliłyby nam nabrać poczucia pewności, widzieć w sobie tych, którzy reprezentują idee, zasady – tu jest fatalnie. Nie ma żadnego sanktuarium polskiej wolności.

  Bo wolność pojmujemy jako powstanie, konspirę. W Ameryce solą ziemi jest farmer, który bierze sprawy w swoje ręce, kolonizuje, pracuje, walczy z przeciwnościami. I taka jest polityka amerykańska – wejdziemy i zrobimy porządek. A jakie jest marzenie Polaków? Że Amerykanie zbudują tarczę antyrakietową i będą nas bronić. My się im oddamy, jak drobna szlachta oddawała się magnatowi, i będziemy trzymać się jego klamki, i będziemy bezpieczni. A on wszystko załatwi za nas. To jest to marzenie! Uczepionego klamki, a nie wolnego człowieka, który chce organizować wokół świat!
  – Mocna sugestia… Ale myślę, że takie odczytanie naszych niepowodzeń ma sens. Liczyliśmy zawsze na jakieś nadzwyczajne wsparcie. No i wzorce polskiego patriotyzmu ukształtował w największej mierze romantyzm. Pamiętajmy o tej romantycznej egzaltacji. Że musimy wyjść poza granice rzeczywistości i znaleźć oparcie w mocy wyższej. W tej chwili zaczyna to nam trochę przechodzić, ale przecież coś w tym jest – ta wiara, że jeśli Amerykanie otoczą nas opieką, znikną wszelkie nasze kłopoty. Mamy więc pewien rodzaj asymetrii.

  Kraina patosu

  Na czym ta asymetria polega? Czy tylko na różnicy potencjałów?
  – Nasze nastawienie mesjanistyczne związane jest z patosem religijnym, z egzaltacją. W Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z kultem trzeźwości, z kodem wartości, które zmuszają do przyjęcia twardych realiów. Zmysł rzeczywistości zawsze był w kulturze amerykańskiej wielką potęgą.

  Czyli jest wielkie marzenie, ale realizujemy je jak najbardziej realistycznie.
  – I konsekwentnie.

  W Polsce odwrotnie.
  – W Polsce akurat odwrotnie. Żeby zrealizować marzenia, chcemy w ogóle uciec poza przestrzeń naszego bytowania. I z tym jest wielki kłopot. Nasza polityka to polityka gestów. Amerykańska polityka jest oparta na trzeźwości, mimo wszystko… Poza tym Stany Zjednoczone są na tyle potężne, że mogą przeżyć ileś tam niepowodzeń.

  A my?
  – My nawet nie mamy okazji (może na szczęście?), by te niepowodzenia przeżywać. Bo raczej kończymy na pustych gestach, frazesach, połowicznej satysfakcji albo połowicznym poczuciu przegranej. Myślę np. o koncepcji unii energetycznej, która jest bardzo krytycznie oceniana w UE. A my już ogłosiliśmy ją jako wielkie zwycięstwo, zanim ktokolwiek inny zdążył się na ten temat wypowiedzieć. To pustka, w której wykonujemy dziwne gesty, z których nic nie wynika. Wciąż żyjemy w jakimś uniesieniu… Tu różnice między Polską a Ameryką są olbrzymie. W Meksyku mają powiedzenie, że Bóg jest tak daleko, a Ameryka tak blisko. Więc ja powiem, że w Polsce Bóg jest tak blisko, a Ameryka tak daleko…

  I się nie zbliży.
  – Znakomity pisarz, dziennikarz i myśliciel Robert Kaplan napisał książkę o rewanżu geografii. Przypomina nam ona, że to jest ta przestrzeń najbardziej oczywista, realna, w której toczy się nasza gra o przyszłość, w której nabierają kształtu nasze plany. Kaplan podkreśla: przedmiotem zainteresowań amerykańskich jest Morze Południowochińskie. Europa traci znaczenie, Polska zaś nigdy nie była strategicznym partnerem USA. Nasza koncepcja polityki, jeśli przyjąć całą jej symboliczną oprawę, gesty, entuzjazm proamerykański, jest więc świadectwem całkowitego braku realizmu. I jakiegoś sentymentalizmu. To wielka różnica – w amerykańskiej polityce nie ma miejsca na sentymenty, czego my chyba nie rozumiemy. I z tego powodu bardzo źle się komunikujemy ze Stanami Zjednoczonymi.

  Prowadzimy wojnę z komuną

  A Statua Wolności, od której zaczęliśmy rozmowę? Hasło na jednodolarówce o nowym ładzie?
  – Komunikacja symboliczna ma znaczenie nie tylko w polityce zagranicznej, ale zawsze, także w ludzkim życiu. Amerykanie są w tym wirtuozami, o czym świadczy przemówienie Obamy w Warszawie. My jednak nie potrafimy zdać sobie do końca sprawy z tego, że poza wymiarem symbolicznym są jeszcze realia.

  W przemówieniu Obamy słyszeliśmy więc to, co chcieliśmy usłyszeć, a nie to, co naprawdę mówił lub czego nie powiedział.
  – Patrzymy na Amerykę jednym okiem, myślę o naszych elitach politycznych, i widzimy tylko połowę obrazu. Nie dostrzegamy nawet tego, że są tam Demokraci i Republikanie i że są to dwie różne tradycje, różne perspektywy w amerykańskiej polityce. W naszej bigoterii politycznej, która uczyniła z antykomunizmu jakąś nową religię, 25 lat po czerwcowych wyborach traktujemy antykomunizm jako naczelną cnotę polityczną. Szukamy w USA potwierdzenia tej religii, co jest najzwyczajniej projekcją naszych kompleksów. I widzimy tylko prawicę amerykańską! Zupełnie nie rozumiemy tego, że tradycja Demokratów jest związana z pragmatyzmem, że to potężny nurt w amerykańskim życiu intelektualnym, w amerykańskiej kulturze. Jeżeli tego nie rozumiemy, jak możemy mieć choćby poprawne stosunki z Ameryką prezydenta Obamy? Naszym politykom najbardziej odpowiadałaby retoryka wsparcia, która oznaczałaby, że prowadzimy wojnę z komuną. Że mamy tego wroga.

  To jest choroba psychiczna – prowadzenie wojny z komuną, której nie ma od 25 lat, i unikanie Realpolitik. Spodziewał się pan kiedyś, że do czegoś takiego dojdzie?
  – Nie. Zupełnie nie mogę tego zrozumieć. Dzisiaj zdaje maturę pokolenie urodzone w wolnej Polsce. A oni wciąż walczą z cieniem. To mnie zastanawia – czy zostaliśmy tak głęboko zniszczeni przez zło? Przez głębokie kompleksy, które wywołują jakieś zahamowania? To nas pozbawia szansy na przyszłość, bo wciąż jesteśmy obsesyjnie zainteresowani przeszłością. Symptomem tych niebezpiecznych skłonności były obsesje lustracyjne. Ton polskiej polityki określa pogarda dla PRL. To potwornie smutne, gdyż przemyślenie doświadczenia historycznego jest jedynym sposobem, żeby uporać się z własnymi ograniczeniami. Ktoś, kto potępiłby własną biografię, musi się znaleźć pod opieką… Dostrzegam w tym jakąś pasję autodestrukcji. Może rzeczywiście Freud miał rację i wola samounicestwienia odgrywa istotną rolę?

  Znamy prawdę głębiej ukrytą

  Mówimy o pogardzie dla PRL. A nasze kontakty z sąsiadami? Jak o nich mówimy? Wciąż słyszę o poczuciu krzywdy i zagrożenia. Straszymy się – że są groźni Niemcy, groźni Rosjanie…
  – Jeśli zgodzimy się z obligującą mocą realiów, będziemy wiedzieli, że mamy sąsiadów. Że możemy i powinniśmy się zastanowić, kim oni są, czego od nas oczekują i jak my powinniśmy postępować, jak ułożyć sobie relacje. Natomiast jeśli uznamy, że jesteśmy z innego świata, wciąż w drodze, że jesteśmy tymi pielgrzymami, którzy zmierzają ku ziemi obiecanej, i najważniejsza jest czystość w naszych szeregach, to będziemy mieli kłopot. Bo będzie nam brakowało powodu, żeby zajmować się tym, co nas dotyczy. Nieustannie niszczymy kody naszej tożsamości.

  Budujemy nowe. Wielka Polska Katolicka – to piękny kod.
  – No tak. Tu wkraczamy na obszary transcendencji, można powiedzieć… Odrywamy się od świata realiów i znowu jesteśmy na obszarach iluminacji, na obszarach, gdzie króluje symbolika łaski, opatrzności. Octavio Paz podzielił kiedyś kraje na te, które ukształtowała reformacja, i te ukształtowane przez kontrreformację. I to jest ta asymetria – Stany Zjednoczone są ukształtowane przez wpływ reformacji, my jesteśmy zdecydowanie ukształtowani przez wpływy kontrreformacji, stąd te różnice. Nie jesteśmy ufni wobec zmian, tymczasem amerykańska kultura, cała dynamika amerykańskiego życia jest związana z fascynacją przyszłością. Tam było tak od początku. U nas jest inaczej, u nas wszystko gdzieś odpływa w niebyt, znika, a zostaje jakaś pamięć obarczona poczuciem straty. I to jest dla nas ważniejsze niż np. pytanie, jak ułożyć sobie stosunki z Rosją. Wolimy frazesy i gesty, różne patriotyczne deklaracje. Wojna jest u granic! A my co?

  Mówi pan o Polaku niemal takim, jak z powieści Dostojewskiego – przepełnionym frazesami o honorze, godności i ojczyźnie, a przy okazji drobnym cwaniaku, szulerze…
  – Powinniśmy od czasu do czasu spojrzeć na siebie oczami innych. Moglibyśmy sporo się nauczyć. Oni nas obserwują.

  I stąd w Ameryce polish jokes?
  – Nie chcę być niesprawiedliwy, ale to też jest część tego romansu, który nie przyniósł nam powodzenia – czyli nie zdobyliśmy ręki wybranki, Ameryka nie pokochała nas nieprzytomną miłością, nie zatraciła się tak jak my w tym uczuciu. Cóż, nie radzimy sobie zbyt dobrze w amerykańskich realiach. Polonia amerykańska nie ma mocnej pozycji. Inne społeczności poradziły sobie lepiej. To także mógłby być powód do refleksji, ale wolimy wszystko zamaskować chełpliwością. Uciec w stronę symbolicznych gestów, które mówią, że realia są dla naiwnych, a my znamy prawdę głębiej ukrytą. I to wtajemniczenie nam wystarcza.

  Robert Walenciak

 30. Boydar said

  Ładne

 31. maniek said

  Pamiętajmy, Demonstracja pod ambasadą Ukrainy (23.08.2014, 15:00)
  Dość mordów braci Słowian i bezczelnego zakłamania w mediach, rozsyłać do wszystkich.

  Polacy za Noworosją! Поляки поддерживают Новороссию

  Demonstracja pod ambasadą Ukrainy (23.08.2014, 15:00)

  Demonstracja pod ambasadą Ukrainy (23.08.2014, 15:00)
  http://xportal.pl/?p=15806

 32. NICK said

  Panie Boydar. Panu dzięki! Innych – odnośnie – nie będzie.

 33. JO said

  ad.16. Norma Davis – Mason, Znieksztalczacz polskiej Historii, Proukrainski pseudo historyk…

 34. JO said

  Norman Davis w „Bozym Igrzysku” napisal , ze Polska to „panstwo – SEZONOWE”

 35. Griszka said

  W mediach pewnie mówili, że został ostrzelany konwój uchodźców za pomocą Gradów (albo innego typu artylerii rakietowej). Junta już pewnie zwali wszystko na separatystów chociaż zostali przez OWBE nie jeden raz i nie dwa przyłapani na używaniu artylerii a nawet rakiet balistycznych przeciwko cywilom.

 36. Szymon Klucznik said

  Polecam do czytania:
  http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/08/17/modernisci-tradycji-katolickiej/

 37. Griszka said

  @17
  Jak obrócić porażkę w sukces. Po prostu Polska pod rządami POPiS spadła do czwartej ligi.

 38. Luxeuro said

  http://niniwa22.cba.pl/pobog_malinowski_powstanie_warszawskie_1.htm

  „…W początkowych planach „Burzy” nie przewidywano żadnej akcji bojowej w miastach większych *[(68a) Gen. Chruściel („Zeszłoroczne powstanie”, w lond. „Polsce Walczącej”, nr 46 z 24. XI. 1945): „W lutym 1944 zadanie dla okręgu (warszawskiego) przewidywało jedynie ochronę ludności cywilnej w wypadku zarządzenia (przez Niemców) ewakuacji, gdyby front wschodni się cofał; przy czym część sił, dobrze uzbrojona, razem ok. 4000 ludzi, miała odejść do dyspozycji dowódcy podokręgu Skierniewice” … ] – kierowano się troską, by nie narażać ludności na skutki walki, obawiano się odwetu Niemców, który siłą rzeczy w miastach większych byłby znacznie gwałtowniejszy, niż na prowincji – dbano też o to, by nie powodować szkód w gmachach, zabytkach, zbiorach. Z chwilą zbliżenia się linii frontu niemiecko-sowieckiego – oddziały AK, przebywające w miastach, miały opuszczać je, „wychodzić w teren”, zasadniczo na zachód, tam, a nie w mieście, wykonywać zadania, przewidziane dla nich w „Burzy”; w miastach pozostać miały jedynie oddziały samoobrony – miały one opanować miasto dopiero po odejściu Niemców, wystąpić zaś wcześniej, podjąć walkę w obrębie miasta tylko w ostateczności, tylko w obronie ludności, w wypadku gwałtów niemieckich, tak, by „nie dopuścić do zniszczenia ludności bez walki” *[(68b) Żołnierzom AK, zaprzysiężonym, ale nie posiadającym broni, zamierzano pozwolić na wybór: albo tkwić wśród ludności, albo opuścić Warszawę i dołączyć do oddziałów AK na prowincji. Istniał też i był rozważany wręcz fantastyczny pomysł, by dobrze uzbrojone oddziały ochrony, w razie przymusowej ewakuacji Warszawy, towarzyszyły tłumom ludności, by „czuwały” i by w wypadkach gwałtu niemieckiego dokonywały nagłych napadów odwetowych. Pomysł taki, w razie realizacji, spowodowałby niechybnie przekształcenie się jednostkowych przejawów brutalności czy gwałtu w masową rzeź.]. Zgodnie z takimi założeniami i oddziały AK, skupione w Warszawie, a dostatecznie uzbrojone, miały z chwilą zbliżenia się frontu odejść do rejonu Skierniewic i tam wziąć czynny udział w ramach „Burzy”; w Stolicy pozostać miały jedynie oddziały wydzielone dla ochrony ludności przed możliwymi gwałtami niemieckimi oraz dla opanowania tych części miasta, w których nie było arterii komunikacyjnych o większym znaczeniu dla Niemców; arterii głównych opanowywać nie zamierzano, a to dlatego, by nie hamować odpływu sił niemieckich i nie wywoływać ich gwałtownej reakcji, nieuniknionej w wypadku stłoczenia się ich i zamknięcia im drogi. Najjaskrawszym wyrazem tego nastawienia – niepodejmowania walki o Warszawę i w Warszawie, rezygnacji z planowanych zrazu działań o charakterze zaczepnym i ograniczenia się do obrony, a nawet do ochrony tylko, była decyzja uszczuplenia posiadanych przez Warszawę zasobów broni i środków walki – od marca 1944 wysyłano tę broń do okręgów wschodnich, głównie do Białostockiego; jeszcze 7 lipca na rozkaz Bora-Komorowskiego szef uzbrojenia AK płk. „Leśnik”-Szypowski wysłał na wschód 900 „błyskawic” wraz z amunicją, mimo, że w ostatnim czasie Niemcy wykryli tajne składy AK w Warszawie i w okręgu, zagarniając wiele granatów ręcznych i niemało miotaczy płomieni *[(69) Płk. A. Borkiewicz („Powstanie warszawskie”, na str. 20 i 34), oceniając te straty na 78,000 granatów i ok. 170 miotaczy płomieni, powołuje się na relację płka. Rzepeckiego, który podaje: 28,000 granatów straconych, oraz na źródła niemieckie, wg których Niemcy w czasie od lutego do maja 1944 wykryli w Warszawie 60 tys. granatów ręcznych, 600 miotaczy płomieni i znaczne ilości materiałów wybuchowych. Zob. w tym rozdziale niżej przypis 128.].”

 39. Joannus said

  Ad 25.
  W polecanym do czytania coś takiego – ”Grupy indultowe oraz Bractwo św. Piusa X głoszą, iż w pewnych okolicznościach można być nieposłusznym papieżowi, gdy dobro Kościoła i dobro zbawienia dusz tego wymaga.”
  Czyli innej drogi niema jak konieczność powszechnego wypowiedzenia posluszenstwa papieżowi lub przeciwnie, całkowite i bezwzględne posłuszenstwo z akceptacją ”dorobku” SV II.
  Oto rada nieomylnego trybunału doktrynalnego reprezentowanego przez pana Szymona Klucznika

 40. Brat Dioskur said

  Krew w zylach mrozace wiesci dochodza na holenderska depresje z Kijowa! Oto bowiem barbarzynscy separatysci ostrzelali kolumne samochodow przewozacych do Rosji uchodzcow z Luganska….Oczywiscie wytlumaczylem w pracy tulipankom ,ze jezeli separatysci ostrzelali ten konwoj to rownie dobrze mozna twierdzic ,ze Holendrzy dokonali zamachu na wiadomy malezyjski liniowiec! Nawiasem napadnieto mnie ze wszystkich stron po powrocie z Polski ,bo w przeszlosci bronilem polityki Putina.
  „Masz teraz tego swojego Putina !”- podtykano mi karcaco pod nos palce nawiazujac do pamietnej katasrtrofy lotniczej.Zapytalem ich wtedy czy wiedza,ze trasa przelotu tej maszyny zostala przez kijowska kontrole lotow przesunieta daleko na polnoc,gdzie toczyly sie najwieksze walki i ze pilotom kazano obnizyc wysokosc lotu?Oczywiscie …nie wiedziano!Nastepnie zaproponowalem ,zeby sie zastanowic dlaczego wlasnie rejs wypelniony w 2/3 Holendrami znalazl taki tragiczny koniec,bo…. w poprzednich dniach pasazerami byli glownie Azjaci !W koncu po zacytowaniu znanej rzymskiej maksymy juz retorycznie zapytalem kto odniosl najwieksza korzysc z tej katastrofy?A dla kogo jest ona kompletna kleska?No i last but not least ,czego szukal ukrainski mysliwiec w poblizu lecacego malezyjczyka?Ha…opor ich widocznie zmalal,chociaz antyputynizm maja ,ze tak powiem zaimplementowany w mozgu ,co ostatnio objawia sie permanentnym obarczeniu Putina za kleske holenderskich badylarzy ,ktorzy teraz dostaja za kilo pomidorow….40 gr w przeliczniu na polskie zlotowki!Na moja uwage ,ze jest to tylko riposta za wczesniej przez Zachod nalozone na Rosje restrykcje odpowiadano ,ze przeciez Zachodowi chodzilo o ukaranie Putina za niewlasciwa polityke w stosunku do Ukrainy (Krym). tymczasem embargo rosyjskie jest czysto polityczne(sic!)Rozesmialem sie na takie dictum zapytujac kto bedzie mial dluzszy oddech na uprawianie takiego sportu ….Rosja czy Zachod?W De Telegraaf ,wplywowym dzienniku oczy kluje na pierwszej stronie duza fotografia przedstawiajaca zegnajacych sie ze swoimi dziwami banderowcow,wyruszajacych na front.Wszyscy sa w kominiarkach !Skwitowalem to zdjecie uwaga,ze ukrainscy NSB-owcy wybieraja sie mordowac rosyjskich cywilow w Doniecku…..
  NSB to byla w Holandii legalna nazistowska partia ,siostrzana w stosunku do NSDAP,ktorej poslowie zasiadali juz przed wojna w hol. parlamencie! Czy wyobraza ktos sobie jakie bajonskie sumy by nam krzyknieto do zaplacenia ,gdyby w przedwojennej Polsce w Sejmie zasiadali prawdziwi nazisci?

 41. NICK said

  P. Joannus. Proszę przypomnieć swoje zdanie na temat. Ja je znam i nie komentuję. Ale, wie Pan, inni. Wtedy dopiero – dyskusja z P. Szymonem. Tu, ciągle, zaglądają nowe owieczki. Nie do strzyżenia. Do wiedzy i wiary. Sam nie lubię się powtarzać – rozumiem. A tu – trzeba. Cierpliwie. Kciuki za obu Panów. Jesteście podobnie dobrzy. TYLKO nie pojedynek!
  Jeśli pozwolicie… .

 42. Luxeuro said

  Ad. 29 – Niech im Pan da ten artykuł do czytania. Nie gwarantuje ze pomoże ale jest zawsze jest nadzieja.
  http://www.zerohedge.com/news/2014-08-17/control-language-and-you-control-mind
  Komentarze też są dobre.

 43. NICK said

  P. BracieD. Kilka tygodni temu, w dość ważnym momencie, pytałem na forum: gdzie jest BratD. Brakowało wtedy pańskich doniesień z mediów okołoholenderskich. Jeżeli czas Panu pozwala, osobiście proszę [choć jestem NICK’im] o, bieżące, relacje. Pozdrawiam.

 44. Szymon Klucznik said

  AD.28. Pan Joannus niekoniecznie przeczytał ze zrozumieniem. Chcąc postąpić zgodnie z katolickim dogmatem posłuszeństwa: albo uznamy, że osoba którą uważmy za papieża nim nie jest, albo posłuszenstwo Franciszkowi z akceptacją ”dorobku” SV II.

 45. Luxeuro said

  „Nasza sytuacja po wprowadzeniu rosyjskiego embarga jest dramatyczna – mówią przewoźnicy. ─ Decyzja Moskwy postawiła z dnia na dzień tysiące firm przed groźbą bankructwa – mówił w Polskim Radiu RDC prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i Spedytorów „Podlasie” Waldemar Jaszczur.

  Dodał, że wielu przewoźników, którzy mieli stałe kontrakty na linii Polska-Rosja lub Europa-Rosja z dnia na dzień zostało bez pracy.

  Szef stowarzyszenia przewoźników poinformował, że nawet samochody, które wjechały na teren Federacji Rosyjskiej przed 1 sierpnia, a nie przeszły odprawy celnej, zostały zawrócone.

  Waldemar Jaszczur zauważył, że Polska posiada nie tylko największą, ale i najnowocześniejszą bazę transportową w Europie. Jeden ciągnik siodłowy z naczepą to wydatek rzędu pół miliona złotych. ─ Przewoźnik zaciągnął kredyty, leasingi, które trzeba spłacać” – powiedział gość RDC.”
  http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1204632,Rosyjskie-embargo-bije-w-polskich-przewoznikow-Chca-rzadowej-pomocy

 46. Joannus said

  Ad 30
  Istnieje szereg wspólnot tradycyjnych, ale jeden tylko Kośćół. Nie moją rolą i potrzebą jest śledzenie różnic z wchodzeniem w przekomarzanki, która z nich ma racje a która nie .
  Niemniej wrzutki Szymona Klucznika zarzucające herezje Kapłanom i FSSPX nie są mi obojętne. A są chyba także po to
  aby tylko zachwiać wiarygodność FSSPX.

 47. Joannus said

  Ad 33
  Niestety papieże minionych wieków dopuszczali nieposłuszenstwo, a św. Piotr przyparty argumentami , odrzekł -trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Papież to także człowiek omylny.

 48. Szymon Klucznik said

  AD.36. Czy może Pan przytoczyć naukę Kościoła (np. encyklikę, orzeczenie soboru) na potwierdzenie swoich słów, iż papieżowi można być nieposłusznym?

  Sobór Watykański – Sesja IV, Konstytucja Dogmatyczna PASTOR AETERNUS, Rzym 18/07/1870.
  Dlatego nauczamy i wyjaśniamy, że Kościół rzymski, z rozporządzenia Pana posiada nad wszystkimi innymi [kościołami] pierwszeństwo zwyczajnej władzy, oraz że ta jurysdykcyjna władza biskupa Rzymu, która jest rzeczywiście biskupia, jest bezpośrednia: wobec niej obowiązani są zachować hierarchiczne podporządkowanie i prawdziwe posłuszeństwo pasterze i wierni wszelkiego obrządku i godności, każdy z osobna i wszyscy razem, i to nie tylko w sprawach wiary i moralności, ale także w kwestiach dotyczących dyscypliny i kierowania Kościołem rozproszonym po całym świecie; w ten sposób, żeby – przez zachowanie jedności zarówno wspólnoty, jak i wyznawania tej samej wiary z biskupem Rzymu – Kościół Chrystusa był jedną owczarnią wokół jednego najwyższego pasterza.
  To jest nauka prawdy katolickiej, od której nikt nie może odstąpić bez utraty wiary i zbawienia.

  Encyklika Quanta Cura, Pius IX
  Nie możemy pominąć milczeniem zuchwałości tych, którzy, nie znosząc zdrowej nauki, utrzymują, że co do orzeczeń Stolicy Apostolskiej i jej wyroków, mających za przedmiot wyraźne dobro ogólne Kościoła, jego prawa i karność, skoro nie dotyczą dogmatów wiary i obyczajów, można bez grzechu i bez szkody dla wyznania katolickiego odmówić im posłuszeństwa i poddania. Nie ma zaś nikogo, kto by jasno nie widział i całkowicie nie rozumiał jak bardzo to sprzeciwia się katolickiemu dogmatowi o pełnej władzy przyznanej Biskupowi Rzymskiemu od samego Boga Jezusa Chrystusa – władzy pasterskiej oraz władzy rządzenia i kierowania Kościołem.

  Bulla Unam Sanctam, Bonifacy VIII
  Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo każdej istoty ludzkiej Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia.

  Sobór Laterański V
  Jest konieczne dla zbawienia, aby wszyscy wierzący w Chrystusa podlegali biskupowi Rzymu, jak nas naucza Pismo Święte i świadectwo świętych Ojców oraz konstytucja Unam Sanctam naszego poprzednika świętej pamięci papieża Bonifacego VIII (Extravagantes communes I, 8, cap. 1).

 49. Luxeuro said

  Ciekawy Gutek.
  „Żółtaniecki Ryszard – dr, zastępca dyrektora Instytutu Dyplomacji; dyrektor Fundacji Kultury; b. ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji i na Cyprze (1991-1996); b. dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Ukończył Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie pracował w Zakładzie Socjologii Polityki. Doktoryzował się w 1980 roku. W latach 1980-1981 visiting scholar w University of Florida w Gainesville. Aktywny działacz „Solidarności. W 1990 roku został dyrektorem Departamentu Polityki Kulturalnej i Naukowej w MSZ. Ponadto pełnił funkcje: doradcy ministra spraw zagranicznych, wicedyrektora Departamentu Promocji i Informacji w MSZ oraz dyrektora Departamentu Polityki Kulturalno-Naukowej. Opublikował dwa tomy poezji m.in. zbiór zatytułowany „Wypędzeni (Warszawa 1988). W Collegium Civitas wykłada po angielsku przedmiot „Communication Techniques and Organisation of the Diplomatic Service. Wierszokleta napisał „Rotary.”

  Taki poeta brylował na dyplomatę i eksperta. W Wiki jest bardzo skąpo o nim. I taki wielki ekspert w mediach,

  „- Z góry wiadomo, że tego typu negocjacje do niczego nie doprowadzą, bo nie istnieje żadne pole kompromisu – tak berlińskie rozmowy szefów MSZ Rosji, Niemiec, Ukrainy i Francji podsumował w radiowej Jedynce dr Ryszard Żółtanieckim, były ambasador Polski w Grecji i na Cyprze oraz kierownik Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas.”

  http://www.polskieradio.pl/5/3117/Artykul/1205504,Ekspert-zle-ze-rozmowy-z-Rosja-odbywaja-sie-bez-udzialu-USA/?utm_source=box&utm_medium=link&utm_campaign=related

  Co mówił 11 Marca,
  „http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dr-ryszard-zoltaniecki-w-ustalmy-jedno-kto-dzis-bedzie-umieral-za-krym-tylko-ukraincy/7gbdk”

  Znajduje się w piśmie Jezuitów,
  „http://www.przegladpowszechny.pl/archiwum_content/pdfs/1987/pp-0788.pdf”

  O matko,
  „http://www.houseofdiplomacy.com/pl/kontakt/”

 50. NICK said

  Papież, omylnym, prawdopodobnie – być może. Wtedy, gdy, jak franciszek, „dzieńdoberek”, służy….. , odchodząc od Chrystusa. Papieży WIERNYCH nie było aż tak wielu. LUDZIE przechowują WIARĘ. Zwykli ludzie. Duuużo by pisać.

 51. Listwa said

  Szymon Klucznik

  jesteś uparty jak dziurawe wiadro co głosi że wodę w sobie trzyma .

  Wyrywasz fragmenty i szantażujesz. To wyobraź sobie (żebyś miał co robić przez najbliższe miesiące) że papież nie jest nieomylny, a jeśli jest omylny, a jest to, może się pomylić. Żaden prawowierny papież i dobry papież, nie będzie zmuszał do uznania błędu jako prawdy. I nie ma żadnego problemu. A jeśli się pomyli , to trzeba wyjaśnić, zwrócić się o sprostowanie , a nie na własna rękę o dupy strony uważać że : musisz zwykły katoliku uznać błąd jako prawdę albo uznać że papież nie jest papieżem.

  I teraz najważniejsze (tylko przeczytaj uważnie i mocno przemyśl zanim palniesz kolejną bzdurę albo zechcesz się nadąć i oburzyć) wyobraź sobie ze nawet papież głoszący naukę „ex katedra” pozostaje omylny. I nie wątpisz chyba że jestem w stanie wyjaśnić słuszność tego twierdzenia.

 52. Marucha said

  Re 14:
  To jest polski pstrąg.

 53. Szymon Klucznik said

  AD.51. Cóż, według żydów papież jest oczywiście omylny. To zależy którą wiarę się wyznaje.

 54. Pokręć said

  Ciekaw jestem, co Gajówkowicze na to:
  http://www.fronda.pl/a/rosyjskie-media-tarnopol-chce-do-polski,40736.html
  Wprawdzie „Fronda”, ale informacja wydaje się być dosyć rzetelna.
  Czy przypadkiem obie strony konfliktu nie mają swojego za uszami?

 55. zeev said

  Czego się za młodu nauczysz, na starość jakbyś znalazł!!!:)))))))))))))))))

 56. Listwa said

  @ 51 Szymon Klucznik

  Nie żadne cóż Klucznik ,tylko chodzi o wiarę katolicką

 57. Andrzej Konarski, 604 ZAGADKI O WROCŁAWIU, eMKa Wrocław 2014, cena detaliczna 49,90zł

  Chciałem to kupić, ale po przejrzeniu ODECHCIAŁO MI SIĘ. Jest to historiografia z Berlińskiego Komitetu Redakcji i Cenzury Mediów Polskich. Przeczytałem np. że w przedwojennym Wrocławiu było 20 tysięcy Polaków, w co bym uwierzył, ale 2 lata temu w Parku Południowym nieznajomy mężczyzna zaczął mówić: JESTEM RODOWITYM WROCŁAWIAKIEM. WSTĄPIŁEM DO ARMII CZERWONEJ, ŻEBY WALCZYĆ O POLSKI WROCŁAW. DOWODZIŁEM DYWIZJĄ NIEMIECKOJĘZYCZNYCH POLAKÓW I CZECHÓW W MUNDURACH NIEMIECKICH – chyba Brygadą? KTÓRA ZABIŁA NIEMCÓW CO NIEMIARA.
  Tu zaczął wyliczać swe wyczyny godne Hitchcocka. PAN MI NIE WIERZY, ALE JA PANA PRZEKONAM. TO JEST RĘKA, KTÓRĄ LEKARZE RADZICCY ODCIĘLI ESESMANOWI I PRZYSZYLI MNIE – A TAK DOBRZE TO MOGLI TO ZROBIĆ TYLKO ONI… BYŁO NAS WE WROCŁAWIU 400 TYSIĘCY, ALE ZA MÓWIENIE PO POLSKU WYBIJALI ZĘBY. MYŚLELIŚMY, ŻE PO WYPĘDZENIU NIEMCÓW BĘDZIEMY ŻYĆ W TYM PIĘKNYM MIEŚCIE, ALE GDY WRÓCIŁEM Z ARMIĄ CZERWONĄ TO ŻADNYCH POLAKÓW JUŻ TU NIE BYŁO, A JEŚLI JACYŚ TO NIEWOLNICY WOJENNI. ZAKOŃCZYŁEM SŁUŻBĘ WYLATUJĄC Z MOSTEM GRUNWALDZKIM DO ODRY, SKĄD MNIE WYŁOWIONO. – NA POŻEGNAIE MUSZĘ PANU PODAĆ RĘKĘ ESESMAŃAKA.
  Zamieszczam poza tematycznymi posty techniczne, historyczne i archeologiczne, ale na Forum Maruchy nie ma raczej zainteresowanych tymi tematami a czytelnicy Wandaluzji boją się AMERYKANÓW-Holokaustów, którzy TRUJĄ w imieniu Armii Amerykańskiej. Prawda jest taka, że fakalia pruskie, którymi Niemcy otruli Rosję i Francję, a którymi Angela Merkel dokonała Zamachu na USA: NIE BĘDE JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, są NIEREFORMOWALNE, bo np. pruska chronologia architektury jest ZAKALCEM.
  Formuła Merkel była Odpowiedzią na moje ŻĄDANIA Badań Dendrologicznych, których jadacze fekaliów pruskich i hitlerowskich boją się jak Diabeł Święconej Wody. Poza tym na skutek mej podróży do Niemiec Żydogermańska KONSUMPCJA Satelitarnej Detekcji Złota została przekształcona z TTTS, tj. TRUCIA przez Holokaustów posiadających wiedzę o SDZł, na TPP, czyli konwencję 12 państw-KONSUMENTÓW Satelitarnej Detekcji Złota.
  Teraz Trucicielstwo Kanclerz Merkel polega na IGNOROWANIU osiągnięć naukowych, jak np. ogłoszonej przez Anglików w Dreźnie Europejskiej Atlantydy czy identyfikacji przez archeologa niemieckiego Heinricha Kusche gęstej siatki na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowałem jako ARMEŃSKIE lochy zamkowe. To obliguje Ormian do Antytrucicielskiej asekuracji MOJEJ ARCHEOLOGII.
  Gajowy użył terminu Fizyka Einsteinowska, co słyszę po raz PIERWSZY i mam nadzieję Ostatni.

 58. R1a1 said

  Panie Gajowy – co się stało z Panem Rysiem? Ban?

  Brakuje go komuś? – admin

 59. Ludwig von Mises said

  Mnie ! A bo co !

 60. zeev said

  Wojsko RS w działaniu:)))))
  http://www.mojevideo.sk/video/7ff6/armada_sr_v_akcii.html

 61. zeev said

  Укры изобрели Секретный щит:))))

  http://cs7002.vk.me/c7006/v7006489/1933b/V7BSelBMKLw.jpg :))))

 62. marta15 said

  ciekawy artykul . wart przetlumaczenia.
  http://www.henrymakow.com/
  ‚..After a recent visit to the Temple Institute in Jerusalem,
  Steve Thomas wonders if Jewish prophesies of world government aren’t already being realized…”
  „…. I was personally emailed by a Jewish pioneering researcher recently, who tipped me off about the ‚Oded Yinon’ plan –
  he believes this informs present Israeli policy at the highest levels. I have no idea if this is true or not, but read it anyway, to be at least aware of its existence. I was intrigued to read that these very locations mentioned above are being (it is claimed) intentionally divided, to break up the sovereign national contiguity of those countries:

  I am beginning to ask whether or not this utopian plan for Israel, being purposefully planned, prayed for, funded, and implemented by Israeli and American orthodox Jewish organizations, based in Old Jerusalem, protected by Israeli soldiers and Knesset-ordained privilege, projecting a global spiritual regime under the auspices of a Jewish Messiah…..”

 63. Aneta said

  Polecam obejrzeć i wysłuchać ….szczególnie od 7.46 min. Aż serce rośnie.

 64. marta15 said

  ciekawy komenatrz
  „..First Comment from CF:

  This article is fascinating for many reasons, not the least of which is its relation to the fulfillment of Noahide Laws, in THIS current era.

  Recently Netanyahu quietly met with one of the leaders of the terrorist organization, ISIS. Earlier, he publicly stated that ISIS was «good for Israel.»

  Independent journalist reports connect the dots, following the money and arms trail. ISIS’ beefed-up support in new equipment, arms, and ammo, points to the United States. Thus, up until very recently, actions taken by the U. S., against ISIS, have been slow or non-existent. Also well known; that Obama released a prisoner from Gitmo who immediately after became an ISIS top leader.

  Additionally, on the other side, ISIS has ignored the plight of Palestinians, which only reinforces claims that it is yet another tool, controlled/coordinated by Israel, and funded/supported by the United States.

  Therefore, the true purposes of ISIS can only be to;
  further divide the Moslem world (while claiming to do the opposite),
  brutally attack and murder both Moslems and Christians,
  set off more diasporas, and create the (false) impetus and motivation for further deadly false flags in the West (especially in the U. S.) – all part of the Great Game to establish Greater Israel in the traditional Levant region.

  Last, but far from least, is the fulfillment of Noahide Law, by ISIS, via the spilling of much blood by unrelenting, non-stop beheadings – under the guise of Islamic Terrorism… It seems what Israel wants, Israel gets, for now.
  No matter who controls what, this will not end well, for anyone….”

  http://www.henrymakow.com/

 65. Syriusz said

  Panie Gajowy, pstrag napewno pycha ale te kartofle z piekielka rodem to oddalbym moim kurkom.
  To tak dla zdrowotnosci
  Mam zdjecie pstraga z Tasmanii ale nie wiem jak zamiescic.
  Bo ten na obrazku to wyglada jak baby-niemowle
  Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia

 66. Marucha said

  Re 65:
  Na jakiej podstawie Pan sądzi, iż ukazane na zdjęciu frytki (sporządzone w tawernie, a nie kupione w Tesco) są z piekła rodem? Co w nich takiego?

 67. Imvubu said

  Marucha said
  2014-08-18 (poniedziałek) at 18:57:34
  Re 14:
  To jest polski pstrąg.

  A nie mowilem?

 68. Siggi said

  Media w Polsce odkryły „agentów Putina” w Prawym Sektorze!

  18 sierpnia 2014 04:10 komentarzy: 17 Autor: krakauer A • A • A

  rgbstock.com Autor: Sanja Gjenero
  Czytając niektóre media mainstreamowe w Polsce można czasami zadławić się własnym śniadaniem, ewentualnie rozlać poranną kawę. Jednakże to już nie skala manipulacji, to nie skala kłamstw i podawania nieprawdy. Nie, nie! Wręcz przeciwnie! Otóż, jedna z najważniejszych gazet pozwoliła sobie skrytykować Prawy Sektor, delikatnie sugerując, że z tą organizacją „coś” jest nie tak, np.: że jest radykalna i prawicowa i nawet grozi rządowi marszem na Kijów. Wszystko jest okraszone fotografią radykałów w maskach i z emblematami wzorowanymi na emblematach jednej z organizacji faszystowskich.

  To naprawdę coś niesamowitego! Jeżeli tego typu artykuły będą się powielać, to może w końcu dojdziemy do ogrodzenia obiektywizmu i media powiedzą Polakom, że na Ukrainie ludową rewolucję przejęła oligarchia mająca mniejszość w parlamencie poprzez zastraszenie większości z partii legalnego prezydenta po jego uprzednim wygnaniu? Może poinformują o ludobójstwie w Odessie z 2 maja br.,? Może powiedzą o snajperach-mordercach z Mariupola? Może powiedzą o miastach ostrzeliwanych z ciężkich dział, moździerzy, artylerii rakietowej? Może odważą się zadać pytanie, – dlaczego rząd pana Jaceniuka po ogłoszeniu operacji antyterrorystycznej i jej triumfów nie zamknął przestrzeni powietrznej nad rejonem operacji?

  Nasze media mainstreamowe mają poważny problem w dalszym opisywaniu i ocenie sytuacji na Ukrainie, można zrozumieć, że nie znajdziemy słowa o protestach matek żołnierzy z biednych rodzin – bezwzględnie wciąganych do armii, podczas gdy młode prosiaczki – dzieci oligarchicznych świń odpoczywają na Lazurowym Wybrzeżu. Jednakże dlaczego po prostu nie mówi się prawdy o faszystach, radykałach i wszelkiej maści silnych organizacjach prawicowych pustoszących w tej chwili wschód Ukrainy – tego się nie da zrozumieć. Zwłaszcza, że rusofobia nie jest jedyną ideologią spajającą tych ludzi. Jednakże pozostawmy szczegóły, dla chętnego nie ma problemów z uzyskaniem pełni informacji.

  Jednakże tym razem mamy do czynienia z czymś nadzwyczajnym, chodzi o twierdzenie, że Prawy Sektor jest inwigilowany przez „agentów Putina”. Nie jest to teza nieobecna w mediach ukraińskich, jednakże dotychczas w naszych się nie przejawiała w sposób jednoznaczny i oczywisty. Tym razem jednak nie ma wątpliwości, okazuje się, że rewolucja jak to ma w zwyczaju sama zjada własne dzieci. Prawy Sektor – zbrojne ramię Majdanu, w którym z istoty jego natury nie mogło być cherlawych filozofów – nagle okazał się już niepotrzebny. Władze w Kijowie – przypomnijmy – opierające się na władzy parlamentu wybranego w poprzednich czasach, przy czym opozycyjna obecnie Partia Regionów i Partia Komunistyczna zostały ekstremalnie zmarginalizowane a parlamentarzyści i działacze najdelikatniej mówiąc zastraszeni. Te władze, stwierdziły, że nie potrzebują już zagrażającej im samym silnej organizacji radykalnej, której zbrojne oddziały walczą na wschodzie Ukrainy i ich „służbie” towarzyszą liczne oskarżenia o działania zbrodnicze, morderstwa, kradzieże i także wedle wolnych mediów na Ukrainie i mediów rosyjskich ludobójstwo. Nic, więc dziwnego, że czas najwyższy zlikwidować organizację, którą obciąża tak trudna przeszłość i której działacze mogliby zagrozić funkcjonowaniu nowej władzy, co więcej, którzy byliby zdolni do walki w podziemiu przeciwko nowej władzy, co było już nie jeden raz rozważane w ukraińskich mediach.

  Co będzie z tego procesu dalej się rozwijało możemy tylko sobie wyobrazić, w każdym bądź razie już dzisiaj widać, że ukraińska rewolucja nie była taka kryształowa, jaką ją przedstawiano, skoro popierały ją organizacje tak radykalne, że właśnie ich nowi władcy wolą walczyć z nimi póki trwa front niż potem na bomby na kijowskich ulicach. Możemy się tylko spodziewać dni, kiedy Prawy Sektor zostanie zmasakrowany przez nieznanych sprawców na froncie. Uwaga – nie bronimy tych ludzi, – ALE NIE MOŻNA IM ODBIERAĆ POCZUCIA PATRIOTYZMU – to ich kraj i mają prawo go współkształtować, to autentyczni przedstawiciele Narodu ukraińskiego – my nie jesteśmy od tego, żeby ich wartościować. Jednakże, co będzie, jeżeli członkowie Prawego Sektora chcieliby się schronić w Polsce przed prześladowaniami ze strony nowej władzy? Uznamy prawo nowych władz do rządów prawa, skoro wyniosła je rewolucja rękami – właśnie Prawego Sektora – łamiąc ukraińskie prawo?

  Prawdopodobnie właśnie stosunek władz Ukrainy do Prawego Sektora ukształtuje post-rewolucyjną Ukrainę. Jaki to będzie niesamowity chichot historii – jak skazani na więzienie funkcjonariusze Berkutu będą dzielili cele z „herojami” Prawego Sektora! Znane są takie rozwiązania z historii, nie tylko ukraińska rewolucja zjadła własny ogon. Jednakże u nich dzieje się to tak szybko, że już pachnie jakąś formą autorytarnej dyktatury, sterującą przy pomocy terroru i szczucia w mediach z własnym społeczeństwem.

  Obserwator-polityczny.pl

 69. Orion said

  65
  Syriusz
  Pstragi z Tasmanii sa oszukane bo sa z aquakultury karmione peletami

 70. Boydar said

  @ Pan JPT (57)

  A o „ekonomii politycznej”, „demokracji socjalistycznej” i „krześle elektrycznym” to Pan Juliusz słyszał ? Hę ?

 71. marrkerr said

  http://wpolityce.pl/lifestyle/209830-bedzie-kolejna-tecza-stanie-w-poznaniu

  W Poznaniu na placu Zbawiciela jest parking dla samochodów i jest to w bezpośrednim sąsiedztwie parafii św. Krzyża.
  Jajcarze musieliby więc wystąpić o zmianę sposobu użytkowania tego miejsca. Poza tym byłoby to niebezpieczne dla ludzi i kilku obiektów tam się znajdujących.
  Ta informacja więc wydaje się tylko sondowanieniem nastrojów.

 72. Syriusz said

  Kazde frytki sa szkodliwe dla zdrowia, dla kazdego w inywidualnym stopniu.
  Najmniej szkodliwe sa sporzadzone w domu na smalcu, masle gea lub coconut oil uzytym tylko raz do tego celu.

  Orion, mialem na mysli pstragi z rzek i potokow a nie z hodowli.
  Tam nadal wody srodladowe sa czyste jak w Polsce conajmiej pol wieku temu.

  Pozdrawiam

 73. Ad. 70:
  Ładne porównanie ekonomii politycznej i demokracji socjalistycznej do Krzesła Elektrycznego.
  Na poparcie mogę dodać, że wyjątkowym osiągnięciem stasistówki Angeli Merkel jako ZAMACHOWCA na USA jest zniszczenie kilkaset tysięcy stanowisk archeologicznych przez komputerową grę ŚMIECIAMI Satelitarnej Detekcji Złota, o czym pisałem 3 lata temu.

 74. Forged said

  Boydar, Wy nie jesteście przypadkiem jakimś alter ego niejakiego Baryckiego z forum Śfinia?

 75. Boydar said

  Nie jestem, i wcale nie przypadkiem, wypraszam sobie. Moja Matka chciała mieć trzech synów i ma. Pan Bóg łaskawy.

 76. Lily said

  Re 71;P.Marrkerr,nic sie nie dzieje,bez przyzwolenia wladz miasta…,w ktorej pelno ….. !

 77. Boydar said

  @ Pan JPT

  Te trzy potworki były porównaniem do „fizyki einstainowskiej”, chyba śmy się nie zrozumiały …

 78. Forged said

  Boydar, skoro piszecie „pan bóbr łaskawy” to już wiem, że z tym niezwykłym człowiekiem, Kolegą Baryckim, z forum Śfinia, nie macie nic wspólnego.
  Wy jesteście zaledwie i aż duchowym żydem (opolczyk blog).
  Tyle że opanowaliście erytrystykę w sposób fascynujący „myślące” „owieczki”.
  Trzeba Was, Boydar, mieć na oku…

  Póki co, bierzemy pod lupę „Forged” – admin

 79. podczaszy said

  Jak będzie wyglądać dziecko „urodzone” przez geja?
  Będzie brązowe i będzie śmierdziało…

  – Mamo, mamo miałaś mi zrobić herbatę ..
  – Nie jestem Twoją matka. Nie wołaj na mnie mamo.
  – Śpisz z moim tatą. Jak mam na Ciebie wołać.
  – Po prostu Andrzej ….

  „nie brzydka ta, ten, on, ona”

  „Gdyby Adam i Ewa byli zboczeńcami, to nie byłoby świata” (…) „Najlepiej na modzie zna się pedał, najlepiej na muzyce zna się pedał. Kochający inaczej? Nie! Zwykły pedał” (…) „Nikogo nie nachodzę i nie napastuję. Dla mnie to jest nieludzkie”

  Wojtyłowi przepraszacze z orange kontratakują

  http://media2.pl/media/113461-Orange-Sport-przeprasza-za-homofobiczne-zarty-na-antenie.html

 80. podczaszy said

  Mała rzecz ale u nas nie do wykonania:

  http://parezja.pl/rosja-zakaz-emisji-reklam-platnych-telewizjach

 81. Leninowska Loża 33/2014 (164) ?xml:namespace prefix = o ns = „urn:schemas-microsoft-com:office:office”/

  Teatrzyk Zielony Śledź ma zaszczyt przedstawić sztukę pt. Stronnictwa: Pruskie i Ruskie

  Występują: Wańka i Fritz:

  Fritz – A jednak z tym Boeingiem 777, to wypadek przy pracy.

  Wańka – Skąd wiesz?

  Fritz – Chodziło o pasażerski, ale Aerofłotu.

  Wańka – No, tak. To pozwoliłoby nam wkroczyć na Ukrainę w majestacie prawa, a cały świat by nam współczuł.

  Fritz – Teraz rozumiem, że zaskoczenie Putina było prawdziwe.

  Wańka – Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zachód pokazał swoją niemoc w całej rozciągłości.

  Fritz – A co Rosjanie na puste półki w sklepach?

  Wańka – Półki tak szybko nie pustoszeją. Trzeba było odpowiednie prikazy wydać.

  Fritz – Jak to? Nie rozumiem.

  Wańka – No, właśnie widzę. Rosjanie winią Zachód, a to zagrzewa do walki bardziej niż się wam wydaje.

  Fritz – A co z porównaniami z zamachem smoleńskim?

  Wańka – A kto by ich słuchał! Polaki są jak dzieci, wystarczy pokazać im jakąś błyskotkę, albo „naszego eksperta”, który wciśnie im każde gawno.

  Fritz – Ale z tą pomocą humanitarną zorganizowaną niby z Czerwonym Krzyżem, to jednak wpadka.

  Wańka – Widzisz tu jakąś wpadkę? Bo ja nie. Uzgodnienie z Czerwonym Krzyżem było, czy nie było, jaka to różnica?

  Fritz – Ciekawe czy ten wasz koń trojański zadziała.

  Wańka – Nie ten, to inny. Już coś tam nasz sztab wymyśli. Po zajęciu Ukrainy i krajów nadbałtyckich wkroczymy tutaj.

  Fritz – Ważne, żeby nam nie przeszkadzali w ustanowieniu wreszcie naszej wspólnej granicy na Wiśle. Tylko patrzeć jak Polacy zaczną przepraszać za wywołanie II wojny światowej.

  Wańka – Aż takim optymistą bym nie był. Przez 50 lat wpajano im, że Niemiec to wróg.

  Fritz – A Ruski to przyjaciel.

  Wańka – Dokładnie. Nasi uśpieni niewolnicy budzą się teraz i dadzą się porąbać za Putina. Polska jest już prawie nasza. A granicę widzą raczej na Odrze niż Wiśle.

  KURTYNA

 82. Brat Dioskur said

  ad43@Nick
  Kilka tygodni temu juz wybylem z Holandii stad moje milczenie.Oczywiscie jezeli jest tylko cos ciekawego ,co moze byc przez merdia w Polsce przemilczane ,to natychmiast ,jako material wywrotowy ,bede to publikowal.Pozdrawiam rowniez.

 83. Wątłusz said

  Z dedykacja dla właściciela strony:

  (…)

  Spieprzaj, dziadu – admin

 84. Boydar said

  @ Pan Forged

  Nie do końca pojmuję głębię określenia „duchowy żyd”, ale z czystej życzliwości spodziewam się że nie chciał mnie Pan obrazić. Mogę się jedynie próbować domyślać, że poje_bało się Panu boże „Izrael” z czymś zupełnie przeciwnym. Nie jestem jednak wróżką (tfu!) i nie przesądzam.

 85. marrkerr said

  Nie wiem dlaczego tych zwyrodnialców nazywa się bojownikami? Chyba dlatego, że zarzynają chrześcijan.

  „Państwo Islamskie radykalizuje swoje działania przeciwko chrześcijanom. Najnowsze doniesienia Wspólnoty Anglikańskiej News Service mówią o przecięciu przez islamistów na pół…5 letniego chłopca”

  „Tym razem Państwo Islamskie zaatakowało chrześcijan w miejscowości Irbil. Kiedy w ręce bojowników dostał się 5 letni chłopiec, który jest synem założyciela kościoła św. Jerzego w Bagdadzie – został przecięty na pół.”

  http://parezja.pl/islamisci-przecieli-5-letniego-chlopca-na-pol/

  „Po 90. latach odradza się kalifat, który przybrał nazwę Państwo IslamskieUSA uderza w Państwo Islamskie. Więcej … ». Na okupowanych przez siebie terenach północnego Iraku oraz Syrii wprowadza prawo szariatu i prześladuje chrześcijan. Najgłośniejszą chyba znaną sprawą jest wtargnięcie kilku dżihadystów do domu chrześcijańskiego, gdzie muzułmanie zgwałcili żonę i córki mężczyzny na jego oczach za to, że jako chrześcijanin nie miał z czego opłacić specjalnego podatku. Mężczyzna w wyniku tej traumy popełnił samobójstwo. A ile podobnych przypadków jest nieznanych?

  Jednak świat nie reaguje. Musiałby bowiem przyznać, że „rebelia” przeciwko Assadowi rzeczywiście nie była demokratyczna. A na tą propagandę wydano zapewne miliony dolarów. Poza tym trzeba byłoby powiedzieć głośno, że nie wolno bezkarnie atakować chrześcijan, a to mogłoby mieć poważne konsekwencje na całym świecie. Zamiast tego mówi się tylko o Palestyńczykach w Gazie. A i tak poza mową nie ma tutaj żadnego działania. USA bowiem właśnie zatwierdziło kolejne dofinansowanie systemu obronnego Izraela.”

  http://parezja.pl/brak-reakcji-na-bestialstwo-odradzajacego-sie-kalifatu/

 86. Boydar said

  Panie Marrker, każda nasza myśl kierowana w stronę zbrodniarzy stanowi reakcję. Nie nam wiedzieć, ile takich myśli. Krzyczmy więc głośno ! Choć Pan Bóg słyszy i nie wypowiedziane.

 87. Premizlaus said

  Re 55:
  Dziewczyny uczy się walczyć. To jest chore.

 88. Premizlaus said

  Re 85:
  A poza tym to konto jest nie rosyjskie, tylko radzieckie, spod znaku pentagramu z sierpem i młotem.

 89. Brat Dioskur said

  ad83
  „Nie wiem dlaczego tych zwyrodnialców nazywa się bojownikami? Chyba dlatego, że zarzynają chrześcijan….”

  Dokladnie tak!Obserwuje roznice miedzy komentarzami prostego ludu na portalach internetowych a deklaracjami politykow. I tak min.spr. zagr. Holandii opiera sie mocno sugestii,ze IS dokonuje czynow ludobojczych .Rzeczywiscie bandyci z dlugimi brodami (juz niektorzy pilkarze w takich paraduja!) zakasaowali w barbarzynstwie Hunow i Mongolow razem wzietych a w prasie zwie sie ich bojownikami …..podczas gdy w Doniecku walcza terrorysci!Ostatnio przemknela na lamy prasy wiadomosc,ze lotnictwo Assada mialo zabic 50 osob w tym 41 bojownikow z ISIS-u .Okrzykom radosci na hol. portalach nie bylo konca bo ludzie zaczynaja dopiero teraz doceniac role Assada w zwalczaniu islamskiego barbarzynstwa.A jest ono tak przerazajace ,ze odzegnuja sie od tego ISIS-u wszyscy swiatli muzulmanie obarczajac wina za te zbrodnie spisek …syjonistow!Jakikolwiek nie bylby to spisek to USA cos szybko zakonczylo bombardowania tych bandytow tlumaczac,ze jezydzi ukrywajacy sie w gorach sa juz bezpieczni. W walkach o zapore w Mosulu US Air Force wykonalo raptem 12 rajdow na pozycje ISIS-u ,wprawdzie skutecznych bo kurdyjska „peszmerga ” odbila tame,ale mogliby przeniesc ataki wglab tzw. Kalifatu! Te rezerwe zauwazyl nawet Franek ,bo zaapelowal do ONZ o powstrzymanie ISIS-u ,wprawdzie tlumaczac,ze nie namawia do przemocy ,ale samymi modlitwami tych bandytow przeciez sie nie pokona…..

 90. Griszka said

  Dzisiaj słyszałem w radiu jakiegoś partyjniaka którymi mówił, że nie powinniśmy się bawić jabłkami, warzywami, bo to są bzdury a prawdziwy kryzys jest na Ukrainie. W twarz taka świnia nie powie rolnikowi, że ma zdychać z głodu tylko po to, aby oligarchowie tacy jak Poroszenko utrzymali się przy korycie.

 91. Boydar said

  Każdy jeden spisek, Bracie Dioskur, jest krecią robotą syjonistów. I tu akurat owi muzułmanie mają rację, nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy.

 92. Griszka said

  Papież Franciszek powiedział za dwa, trzy lata odejdzie na emeryturę. Serio.

 93. Nemo said

  Głos Rosji znowu zablokowany. No chyba, że to tylko u mnie jakiś problem z połączeniem. Ktoś coś wie?

 94. Griszka said

  @91 Oni mają tak ciągle. To jest raczej problem z połączeniem.

 95. Siggi said

  Chyba jest cos na rzeczy …

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1589641,1,angela-merkel-jedzie-do-kijowa-by-pozbawic-ukraincow-zludzen.read

 96. Luxeuro said

  Bułgaria drugi raz zablokowała budowę rurociągu „South Stream”
  http://biznes.pl/magazyny/energetyka/gazownictwo/kolejny-raz-zarzadzono-wstrzymanie-budowy-south-st,5652915,magazyn-detal.html
  i nagle to
  http://globalaviationreport.com/2014/08/18/f-15s-troops-from-493rd-fighter-squadron-deploy-to-bulgaria/

 97. Griszka said

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_19/OBWE-nie-odnotowala-transportowania-broni-przez-granice-z-Ukraina-8927/

  W Polsce mendia twierdziły, że było inaczej. Komu wierzyć ? 🙂

 98. Brat Dioskur said

  No i cos jescze….Franek chce jechac do Iraku zeby osobiscie wesprzec Kurdow.Niezbyt bezpieczna ekskursja i co bedzie jak go tam brody nienawisci dopadna?Wroci z emerytury Benedykt?

 99. Szymon Klucznik said

  Już dawno tak się nie ubawiłem :))))

  „Mój pontyfikat będzie krótki. Nie potrwa dłużej niż dwa, trzy lata (…)

  Nawet jeśli nie spodoba się to teologom, musimy się przyzwyczaić do papieży emerytów” – powiedział Franciszek na pokładzie samolotu na trasie Korea-Rzym.

  „Jednak słowa Franciszka o abdykacji i to w tak krótkiej perspektywie czasu nie są kokieterią. Skończy on wówczas 80 lat i jak należy przypuszczać planuje by ten właśnie wiek stał się granicą przechodzenia na emeryturę papieży” – kwituje Guenois.

  Inną kwestią jest też to, że Franciszek od samego początku nie oszczędza się. Właśnie pracuje nad kolejną encykliką, tym razem o ekologii.

  http://gosc.pl/doc/2126750.Franciszek-abdykuje-za-trzy-lata

 100. Halszka said

  @ Pan Marucha

  No rzeczywiście boki zrywać z tej piosenki, przeslanej przez p. Wątłusza (83). Tytuł: kupuj g… Ale pewnie to ja poczucia humoru nie mam. Jakoś nie lubię słuchać g…..
  Nawet jeśli towarzyszy mu jeszcze ta wzruszająca dedykacja dla Pana.. .
  .

 101. zeev said


  „страна производитель Р.Беларусь” :)))))))
  А это знаете что такое? http://saveimg.ru/show-image.php?id=86c6ab96d2b6057dc996c0bf72a7eb5b
  А это состав с миномётами, который сфотографировали в Белоруссии, рядом с границей Украины. ::::::::::::::

 102. AQQ said

  Hiszpańscy rolnicy spalili flagę UE żądając normalizacji stosunków z Rosją

  http://www.pravda.ru/news/world/europe/19-08-2014/1222001-sankcii-0/

 103. zeev said

  „SMAK ŻYCIA”

  Ла – Ла -Ла – Ла – Ла! )))


  Хохлы спрятались за юбками баб.
  Бешенство побитых укробандерлогов!! И это только начало Господа Укропитеки!!!
  На хер мне такая украина
  На 6.40 Мне не треба сын в гробе герой, мне треба сын дома живым, мне гроб не надо. Будет кричать слава украине, герой украины – НА ХЕР МНЕ ТАКАЯ УКРАИНА як шо они расстреливают за украину наших деток.
  А КАК ОНИ СКАКАЛИ НА МАЙДАНЕ…
  Укроинцы вы такие смешные)))) на майдане скакать, орать ” москалей на ножи”, орать, что на донбасс надо вырезать, блять вся страна герои,.А как за Украину умирать, то все под мамкины юбки прячутся.
  И нехуй плакать, ваши хозяева за океаном сказали умирать,значит умирать.
  Это…. Прекрасно. Когда не доходит через голову, то рано или поздно с кровью и соплями начинает доходить через жопу.
  В зону АТО послали 4700 человек- бригада, а вернулись всего 83… сколько людей положили..
  Я не понял.
  83 из 4700?
  Как так? Потерь ведь нет!!!
  Герои АТО мочат ватников и сепаратистов по три сотни в час каждый, и каждая колонна бронетанковых войск из России разбивается доблестными укроартиллеристами.
  Тымчук так говорит, он ведь не может врать!!!!!!
  А разгадка проста.
  Тымчуки и укросми действительно не могут врать.
  Они могут только чудовищно, невообразимо, нахально тупо пиздеть.
  А укры верят.
  А вот теперь – встречай, Усраина, героев АТО.
  В несвежем виде, правда, зато компактно упакованных в мешочки и коробочки.
  Слава Усраине!!
  Геморроям слава!!!
  Даёшь Небесный Миллион!!!!
  Эти истеричные shikses бабы бандер не против войны, они лишь против чтобы ИХНИХ мужей туда посылали! А так они двумя руками ЗА геноцид! Тока чужими руками! моя хата скраю.
  То что там убивают мирных людей, детей, женщин, стариков этим ублюдочным бабам насрано. Лишь их детина , дома кричала – „Сало украине!” а не в окопах.
  И этих мамаш- сук, до кучи пострелять.Мрази.
  А как бы они радовались, эти мамашки, если бы их сыновья сровняли с землей Новороссию, убили всех, кто там живёт и вернулись с деньгами и награбленным добром домой!!! Сцуки!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1904352
  Америкосы нашли стадо баранов.Стадо стадо стадо стадо.
  Скачите дальше пока Порошенко фантомы Российских колон в фейсбуке уничтожает… До зимы ещё будите скакать, потом начнёте думать..
  Хохлы, все знают, что вы туполобые, но уже прошло столько времени, Укропов погибло уже- 25тыс. человек, неужели до вас не доходит, что вас уничтожают ваши Америкосовские друзья. Сколько трупов вам ещё надо, чтобы до вас дошло? Вы воюете со своей тенью! Но даже ваша тень сильнее вас! Не позорьтесь вы! Дикий вы народ!
  Тупая нация безмозглых гавнюков: сначала как шакалы визжали „всех москалей вбыты”, поехали, обосрались и тут же крайнего ищут, опять как шакалы зубы скалят на того, с кем вчера скакали и собирались „вбыты”. Никогда вы не поумнеете, долбаебы, пока будете в рот заглядывать тому, кто вас кормит, а когда перестанет, то в спину ему плевать.
  Укры всегда были быдлом и тупым стадом ими всегда командовали австрийцы и поляки.
  И заметьте: вернувшихся дебилов интересует печать, чтобы потом получить денег и землю. им реально на всё насрать. а плачут и сказки рассказывают какчественно!
  Кричите криком, захлебнитесь слезами, рвите на голове волосы (можете не только на голове)…, похрену мне, не жаль ни вас, ведьм, ни ваших ублюдочных упырей-сынков, сдохшим там, в Новороссии за вами избранного Парашенка-хряка и Ко!!!
  Это видео – ещё одно доказательство того, что этой сраной киевской власти самозванцев нет АБСОЛЮТНО НИКАКОГО дела до народа Украины. Поймите это, им АБСОЛЮТНО НАСРАТЬ на нас всех тут. Они, эти киевские пробляди, выполняют заказ чёрной обезьяны по развязыванию войны с Россией. Их не беспокоит благополучие народа. Им нужна только война. Они отрабатывают свои деньги.

  Фашистам поручили охрану ядерных объектов. Это вполне в духе майданутых хохлопитеков,
  от этих дебило-наркоманов можно ожидать чего угодно, но только не хорошего-дуракам закон не писан.
  Ну, теперь ждем объявлений в интернете „Продам ядерное топливо оптом и мелким оптом. Самовывоз”.
  http://politikus.ru/events/27355-vlasti-ukrainy-doverili-ohranu-yadernyh-obektov-nacgvardii-naspeh-sformirovannoy-iz-radikalov.html

  http://nampuom-pycu.livejournal.com/15463.html
  http://false-maidan.livejournal.com/14332.html

 104. revers said

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201408191903-6krc.htm

 105. Premizlaus said

  Zginęli krewni Papieża Franciszka:
  http://www.naszdziennik.pl/swiat/92213,zginelo-troje-krewnych-papieza-franciszka.html

 106. Griszka said

  @99
  Na szczęście jest jeszcze papież Szymon Klucznik I.

 107. Lily said

  Re 99;Panie Klucznik,widocznie dostal kontrakt na tyle,ma zrobic to, co stoi w kontrakcie i tyle…

 108. Szymon Klucznik said

  AD.105. Sugeruje Pani, iż papież nie jest namiestnikiem Chrystusa ale żydowskiej sekty lucyfera?

 109. Joannus said

  Ad 105 Lily
  Niekoniecznie. Może jest chory i ma diagnozę nowotworu.

 110. Boydar said

  Powiem Wam, co myślą na wsi pod Świdnikiem. Papieżowi, jako namiestnikowi Chrystusa na Ziemi należy się to wszystko co już było wymienione. I to jest katolika obowiązek. Kłopot w tym, że kilku ostatnich papieży, było Papieżami tylko troszeczkę. Wyglądali jak Papież, śpiewali jak Papież, latali samolotami jak Papież, przytulali się do heretyków i innych wrogów chrześcijaństwa jak Papież, może nawet byli wybierani na konklawe jak Papież. I tylko zupełnie nie jak Papież mieli pamięć. Zapominali ustawicznie, że są Namiestnikami Chrystusa. To jak ten chłop co w pole orać jechał – fajkę wziąłem, tytoń wziąłem, obiad jest, flaszka w kieszeni, o cholera, pług pod stodołą został ! Ten to jeszcze za życia sobie przypomniał co trzeba, tyle jego. A oni ?

 111. Boydar said

  I mam jeszcze prośbę, ja nie mogę tego czytać. Przeczytałem dwie strony i wymiękłem. Niech ktoś na to popatrzy i powie potem czy to coś warte.

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/unici3.html

 112. Griszka said

  http://prawica.net/39186

  Palestyńczycy podsumowali działalność prosyjonistyczną polskojęzycznych parchów. Tłumaczenie artykułu z Elektronicznej Intifady.

 113. Joannus said

  Ad 109 Boydar
  ”Niech ktoś na to popatrzy i powie potem czy to coś warte.”

  Watre szczególnie do przeczytania przez dla zatroskanych ”agresją” Rosji na niepodległą Ukrainę, warte dla wielbicieli arcyszkodnika Salmana Gineta, który dokładal polskiej krwi do powstania Banderlanu, nakazywał generałowi Rozwadowskiemu oddać Lwów dziczy ukraińskiej.
  Warte dla zrozumienia z jakiego podłoża wyrosły zbrodnie banderowców, przypisywane przez wybielaczy historii i win Rosjanom, Niemcom i żydom.
  Warte dla zapoznania jaki był i zapewne jest nadal tzw. Grekokatolicki ukrainski Kosciół

  Wreszcie warte dla uświadomienia przyszłego zagrożenia ze strony dziczy z kodem dziedzicznym diabelskim – rizat Lahiw
  ”rizat Lahiw”

 114. revers said

 115. zdravko said

  RE 99: Klucznik

  Warto dodać, że powiedział także

  „Cały czas myślę o moich grzechach, o popełnianych błędach, żeby nie stać się zbyt dumnym.”

  Widać, że papież jest świadomy swoich błędów, rzeczywiście zdrowie mu nie dopisuje, gdy był na pielgrzymce do grobu pańskiego, to nie mógł wstać po modlitwie, księża musieli się mu pomóc. Warto czasem na Franciszka spojrzeć z innej strony.

 116. zeev said

  Тряситесь уКропы – ЗИМА БЛИЗКО:)))))))

 117. Marucha said

  Re 72:
  Nie wiem, na czym były robione frytki… co gorsza, nie wiem już, co jest wciąż nieszkodliwe dla zdrowia.

 118. ENKI said

  ad.111. Warto przeczytać, bo o wojnie z Polakami na Ukrainie od 1918 r. dzisiejsi poprawnościowcy, a także IPN, piszą i dyskutują z pozycji ukraińskich. Pomijają, umniejszają terror wobec polskiej strony. Nie jestem osobą postronną, ale z rodziny dosłownie porąbanej, rozdzielonej po wojnie granicami. Dla mnie to istotne sprawy. A środowisko Ukraińskie w Polsce teraz umocnione. I to nawet na planie UE i międzynarodowym. Przecież nawet na KUL-u mają popleczników.

 119. Siggi said

  Dwa-trzy dni temu wspominałem tow.Jozefa Tejchme jako Ministra Kultury i Sztuki ,przy okazji uscislilem;…kto był Ministrem Nauki i Szkol.Wyzszego i wymieniłem prof.gen.Sylwestra Kaliskiego.W zalaczonym linku jest wspomnienie o gen.S.Kaliskim i było by to w miare wartościowe,gdyby autor tegoz nie umiescil kilka wyjątkowo głupkowatych sformulowan. W temacie poziomu nauki polskiej w okresie np.popazdziernikowym’56 i później notujemy kilka ważnych,wrecz spektakularnych osiagniec na skale swiatowa.Np.uzyskiwanie wyjątkowo mocnych materiałów,swiatlowody,elektronika,robotyzacja itd.Rzecz w tym,ze wcale az tak dużo nie lozono na rozwój nauki z oczywistych powodow budżetowych państwa.Zielone swiatlo było,ale przede wszystkim byli ludzie nauki tj funkcjonowal mechanizm wyłaniania wybitnych umyslow i dania im możliwości ksztalcenia i rozwoju.Takim – nie jedynym – przykładem był prof.Sylwester Kaliski.Posiadal slabe auto ,bo do takich zalicza się fiaty ,jeszcze Mirafiory i katastrofa drogowa z tragicznymi skutkami.

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/bombowa-legenda-generala/7plx4

 120. zeev said

  НИКОГДА НЕ ЗАБУДЕМ. НИКОГДА НЕ ПРОСТИМ

  http://nr2.com.ua/News/Kiev_and_regions/Batalon-Donbass-osvyatil-boevye-znamena-78275.html
  http://zabegalovka.uol.ua/text/9344653/
  «Благословляются знамена на силу и волю, и на победу над всеми врагами во имя Отца и Сына, и Святого Духа», – сказал святой отец, окропляя знамена и около двух десятков военнослужащих «Донбасса» святой водой.

  Святой отец попросил Господа защитить Украину бойцов батальона «Донбасс» от захватчиков.
  http://www.archangel.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=63
  http://zakon.mirtesen.ru/blog/43495417292/Kak-Filaret-blagoslovlyal-huntu-na-pohod-na-Vostok
  Ляшко похвастался, что съезд его партии благословил сам патриарх
  http://r-u.org.ua/?p=4662
  вот педерасты!!! хороший укропоп мертвы укропоп

 121. Siggi said

  Tlum.
  Dane z nasłuchu radiowego mowia o kolosalnych stratach wojsk junty.

  Przew.parlamentu Noworosji o.Cariew poinformowal o danych z nasłuchu rozmow ukraińskich wojskowych.Z nich wynika,ze straty sa ogromne.Tylko 19sierpnia pod Donieckiem zginelo 483 woskowych i ponad 700 rannych.
  Rzadki przypadek rozmijania się danych szacunkowych ruchu oporu z danymi z nasłuchu,gdzie dane te sa dużo większe niż szacunki .
  Wczesniej czy później ukraińskie władze odpowiedza za poległych ze wszystkich stron.
  Podaja także niektóre znane nazwiska wojskowych z Kijowa,ktorzy zgineli 19-08.

  Данные радиоперехвата говорят о колоссальных потерях войск хунты

  20.08.2014 – 09:24
  Председатель парламента Новороссии Олег Царев сообщил о данных радиоперехвата переговоров украинских военных. Из них следует, пишет агентство „Новороссия”, что потери войск хунты огромны. Только за 19 августа под Донецком погибло 483 военнослужащих.

  „Редкий случай, когда сводки, которые подали подразделения ополчения, оказались меньше чем цифры потерь украинских войск, которые мы получили путем радиоперехвата переговоров украинских военных. Только за сегодняшней день в результате тяжелых боев под Донецком погибло 483 украинских военных и более семисот раненых. Рано или поздно украинская власть ответит за погибших со всех сторон”, – рассказал Царев.

  В течение дня в разных украинских СМИ появлялись многочисленные публикации о гибели или ранении таких известных персонажей как: командир батальона „Донбасс” Семен Семенченко, сын Дмитрия Корчинского, супруг известной журналистки Михайлины Скорик Сергей и американский наемник Марк Паславски (Франко).

  TLum.
  Zolnierze 30-tej samodzielnej zmechanizowanej brygady wojskowych sil Ukrainy,ktora była rozbita przez ruch oporu ,zazadali od dowództwa odpowiedzi ;…dlaczego ich posylaja na pewna smierc.
  Na pytanie dziennikarzy o tym ,ile ludzi wyjechalo,a ile wrocilo przedstawiciel dowództwa oswiadczyl,ze wg ostatnich danych ze strefy dzialan wojennych przyjechalo 83 osob,a było skierowanych 4,7 tys..Ukrainskich silowikow cytuje RIA Novosti.

  Каратели спрашивают, зачем их послали на верную смерть

  20.08.2014 – 09:04

  Солдаты 30-й отдельной механизированной бригады ВС Украины, которая была разгромлена ополченцами, потребовали от командования ответа, зачем их посылали на верную смерть, пищет „Ридус”.

  На вопрос журналистов о том, сколько человек уезжало, а сколько вернулось, представитель командования заявил, что, по последним данным, из зоны боевых действий приехали 83 человека, при том, что были отправлены 4,7 тысячи. Украинских силовиков цитирует РИА Новости.

 122. Boydar said

  Dziękuję Panu Janowi i Panu ENKI. Ja i tak tego nie przeczytam, ale dziękuję.

 123. Guła said

  A niedawno ogłaszali co jest szkodliwe i w jakim stopniu:

  1. Chemia spożywcza w tym sztuczne nawozy
  2. Chemia gospodarcza i kosmetyki
  3. Papierosy (he he, a jeszcze nie tak dawno przez lekarzy w postaci czystej nikotyny zalecane w niektórych przypadkach od 6 do 10 szt dziennie. Więc żydowskim targiem świńskie dodatki w papierosach)
  4. Alkohol(? – pewnie powyżej hektolitra na głowę w jakimś okresie. Jakim? Tylko empirycznie i indywidualnie trzeba określić.)
  5. Spaliny samochodowe (ja to podejrzewam że niniejszą analizę tworzył jakiś samochodziarz. Analogicznie do chłopca z Lipna rocznik 48 który wprowadził reformę emerytalną od 49 r. Tak że wypowiedź Rywina że jemu na złość nie wytrzymuje krytyki. Choć zabawna.)
  6. Leki w tym antybiotyki.
  7. Nie pamiętam co szkodziło najbardziej na siódmym miejscu. Lekarze? (Guła nie może tak twierdzić a wręcz odwrotnie, dużo lekarzom zawdzięczam)
  Już sobie przypomniałem:
  7. Nieudaczna złodziejska, chamska, idiotyczna, sprzedajna, haniebna, durnowata, narcyz_mowa …itd, waaadza.

 124. Guła said

  Chyba _styczna, nie poprawiam.

 125. Guła said

  To wykaz naturszczyków o ile tak można ich określić.

 126. maasteer said

  http://www.monitor-polski.pl/brics-narzedziem-do-stworzenia-nwo/#more-9311

  BRICS narzędziem do stworzenia NWO?

  Czy Putin faktycznie jest narzędziem Rotszyldów? Czy kraje BRICS mają tworzyć podstawy NWO, a ich wyłącznym celem jest obalenie USA i dolara?
  Jeśli tak jest, to przyznam nieładnie, ale szczerze … jesteśmy w dupie.
  ———————————————————————–

 127. Wyproszenie z Kijowa Łapserdaka było dla mnie satysfakcją, ale jest mi NIEZROZUMIAŁE. Było to ponoć na ŻĄDANIE Putina, za co Łapserdak zemścił się wyrzucając z Ukrainy Włochów, którzy byli tu takimi Szambelanami Putina, jak stasistówka Merkel i Francuzi. Rosja bowiem jako państwo KORUPCYJNE nie toleruje nieagentów i Niejurgieltników, i zamierza zniszczyć Ukrainę ukraińskim systemem korupcyjnym, którym Kieruje, co jest sprawą 2 lat.
  Gdy Ukraińcy skarżyli się, że wobec aneksji przez Putina Krymu Europa i ONZ były Obojętne to odpowiedziano im, że Ukraina NIE ZAREJESTROWAŁA swych granic w ONZ. Teraz sprawa jest inna, gdyż Wschodnie granice Ukrainy, jako POLSKI AKT PAŃSTOWY, zostały zarejestrowane z Pokojem Ryskim w Lidze Narodów i scedowane tym na ONZ – jednak wyproszenie z Kijowa Łapserdaka OSŁABIA Powagę tego dokumentu – aż do zaakceptowania przez Szambelanów Ukraińskiej Suwerenności Putina.
  Wydaje mi się, że teraz gwarantem Granicy Ryskiej na Ukrainie Wschodniej jest PEKIN, chyba że obronie wschodniej granicy Ukrainy wystąpi ZBROJNIE Polska? czyli 2 pachołków Putina: Tusk i Komorowski.
  Uznano Mazura w Chicago za NIEWINNEGO Zabójstwa Papały. Ja od początku głosiłem ABSURDALNOŚĆ tego Oskarżenia, wykazując, że Zabójstwo Papaly było WALKĄ O PREZYDENTURĘ Gorego z Bushem-Juniorem.
  Gore przysłał Mazura z denuncjacją, że Wachowski woził narkotyki jachtem PREZYDENCKIM, toteż Wałęsa i Wachowski MUSIELI zamordować Papałę, który jechał z tym do Brukseli. Bushowie są bowiem mianowanymi przez Hitlera szefami nowoorleańskiej mafii narkotykowej. Gore poza tym dał Mazurowi czek na sto milionów $ na instytut technologiczny we Wrocławiu, na który rzucili się Holokauści-AMERYKANIE, którzy jednak BEZE MNIE potrafią tylko pokazywać odbytnice.

 128. CracoviaPany! said

  Wirtualna Polska – innej nie ma:

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8301,title,Szef-ukrainskiej-dyplomacji-stawia-warunki-rozejmu-na-wschodniej-Ukrainie,nazywo.htmlzi-by-ich-zabic,nazywo.html

  i to samo zdjęcie tu: [Czyli gdzie?? Ja nic nie widzę – admin]

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sily-rzadowe-odbijaja-Siewierodonieck,wid,16772171,wiadomosc.html

  …by właściwie zobrazować fakt medialny podany tubylcom do wierzenia, i by żyło się lepiej.

 129. Dzonyy said

  Co prawda wakacje się kończą, ale jakby kto był na Mazurach tudzież Warmii, np w okolicach Olsztyna, polecam wybrać się do gospodarstwa rybackiego w miejscowości Swaderki niedaleko Olsztynka, za Niemca – Hochenstein. Hodują tam głównie pstrągi, ale też jesiotra, z którego produkują kawior, taka nowość, sieję, karpia…. Można podjechać, kupić sobie świeżo wyłowionego pstrąga, panie w sklepiku mogą od razu wypatroszyć. Można sobie samemu złowić, za niewielką opłatą w łowisku, fajna zabawa. Ale można też usiąść pod parasolem i zamówić sobie smażonego pstrąga. Nie wiem, na czym polega sztuczka. Ja też lubię gotować, co nieco umiem, smażę ryby także. Jadłem pstrąga w wielu barach, restauracjach, jak Polska długa i szeroka. Ale takiego, jak tam, proszę mi wierzyć, nie ma nigdzie. Prze-py-szny. Pani smaży go bez cudactw, sól, mąka i na rozgrzany olej. Robi to na oczach, więc można się gapić. Nic wielkiego, a z tego smażenia wychodzi najlepszy pstrąg pod słońcem.
  Polecam także wędzonego jesiotra. Pychota.

 130. marrkerr said

  Przedstawienie 19.08 na pl. Zbawiciela w Poznaniu jak pisałem, było badaniem nastrojów. Oprócz oragnizatorów zjawili się kibice i organizacja patriotyczna „Wierni Polsce”, co z jednej strony przestraszyło zboczeńców, ale z drugiej nobilitowało całe zajście.
  Jak widać na zdjęciach plac Zbawiciela w Poznaniu to parking przykościelny, nie jest wyłożony nawet kostką brukową. Na środku południowej ściany stoi drewniany krzyż, a wschodnią ścianą jest pawilon z biurem nauki jazdy, więc małpowanie Warszawy efektowne by nie było.
  Tęcza jak słyszymy na komentarzu pewnej pani miała być pleciona m.in. z kwiatów ukradzionych z pobliskiego cmentarza.
  Żałosne popłuczyny myśli chorych ludzi i takie też wykonanie.

  tutaj opis:
  http://www.epoznan.pl/news-news-51513-Tecza_na_Placu_Zbawiciela_„Ich_trzeba_leczyc_i_lac._Lac%20po_ryju”

 131. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-umorzyla-postepowanie-wobec-edwarda-m/wscxf

 132. marrkerr said

  Niemieckie dowcipy:

  „W Berlinie trwają Mistrzostwa Europy w pływaniu. Polskę reprezentuje kilkoro zawodników, mających szansę na medal.
  W czasie powitania polskich sportowców doszło do skandalu.
  Spiker zawodów miło i uprzejmie zwracał się do kolejnych ekip, a kiedy doszedł do biało-czerwonych wypalił: – Witamy! Oto ekipa, która wróci stąd naszymi samochodami”

  http://wpolityce.pl/sport/210010-niemiecki-spiker-chamsko-zazartowal-z-polskich-plywakow

  Obserwuję niemiecki sport i od jakiegoś czasu widać wyraźnie, że coraz więcej tam typowo szkopskich nazwisk np. Ozil, Jakubik, Lisicki, Klose, Podolski

 133. Syriusz said

  129.
  Na miejscu zawodnika z ekipy polskiej podszedlbym do spikera i grzecznie poprosil o mikrofon na sekunde.
  I puscilbym mu taka wiazanke, nawet po polsku – wiekszosc widowni zrozumialaby.
  Kiedys zrobilem tak w Grecji, publicznie i dostalem za to duzo plusow i szacunek do konca mojego pobytu w tym kraju. A moje wakacje trwaly tam 9 miesiecy.

 134. Syriusz said

  Panie Gajowy,
  Trudno strescic w kilku zdaniach co jest zdrowe a co nie.
  Tym bardziej, ze o zdrowa zywnosc jest coraz trudniej.
  Nalezy zglebic temat odzywiania i na poczatek przynajmiej wykluczyc to co jest najbardziej szkodliwe.
  Chcialbym jeszcze dlugo czytac gajowke, bo drugiego takiego portalu nie znajde.
  pozdrawiam

 135. KAZIMIERA said

  @130
  skoro mają szansę na medal – to jest cel
  komu potrzebne „wiązanki” ?

 136. Yah said

  Ad 131

  Zdrowy to jest ascetyzm czyli chłodno, głodno i praca. Nic lepszego na dobre samopoczucie nie wymyślono. Niestety człowiek stracił instynkt jedzenia – jeść powinno się wtedy, jak się jest głodnym i to na co człowiek ma ochotę. Niestety instynkt został zastąpiony przez dietę i dietetyków. Jedz to , tamtego nie jedz- to terror diety. Organizm sam wie czego mu potrzeba, ba jak masz instynkt to organizmy wyczuje, z którą żywnością jest coś nie tak – będziesz odczuł nudności, ociężałość itp. Głównym problemem jest to aby ten instynkt odzyskać.

 137. marrkerr said

  re 132

  Jak plują w twarz to nie można udawać, że deszcz pada.

 138. Syriusz said

  Ad132.
  Nie dam sie upodlic ani za medal ani za zadne pieniadze, nawet miliony.

  133. W 90% odzywiam sie tak jak 50 – 60 lat temu.
  Na zywnosc wydaje 10%, reszte mam swoje

 139. NICK said

  Czy Ludwig Von Mises to… Rysio?

 140. NICK said

  P. ENKI.
  KUL powstał za stalinizmy tylko dlatego, że od początku był sKULwiony. W skrócie.

 141. robertgrunholz said

  http://gielda.onet.pl/zbliza-sie-krach-na-rynkach-noblista-ostrzega-mili,18726,5652978,1,news-detal

  Widzicie Państwo? Pan Soros „przewiduje” i „zakłada się”. To tak jakby krupier w kasynie widząc wszystkie karty obstawiał czy wygra on, czy klient. Skąd się biorą Ci debile?

 142. NICK said

  Sz. Panie Gospodarzu!
  Jak okiem gołym widać, ilość nie idzie w jakość. Nawiązuję do wszystkich,dzisiejszych, komentarzy, w tym „dziwnych” „dyskusji” na inne tematy. Zauważam, że, tak jak we współczesnej, nibykatolickiej Polsce, wszystko staje się coraz bardziej bylejakie. „Rozmemłane”, „niemożebne”. Obawiam się!!! Że Pana blog, w tej formie, zacznie być mniej poczytnym. We formie i z, niektórymi, osobami. Sam: nie jestem bez grzechu, przepraszam. To tylko tak, po prostu. Z odrobiną troski. O Pana dzieło. Co by miało nie być. Zapamiętane. Do śmierci. Daj Nam Panie Boże! Do przeczytania! Amen.

 143. Rafał Chwedoruk, WYBORCY CORAZ CZĘŚCIEJ GŁOSUJĄ POPRTFELEM – PiS jest za słaby, by próbować przyciągnąć do siebie odległe grupy wyborców; Rzeczpospolita, 20 VII 2014, s. A8

  Kaczyńscy deklarowali się RÓŻNIE, ale pozostała im deklaracja Piłsudczykowska. Piłsudczyzna była jednak Antykorupcyjną LEWICĄ PATRIOTYCZNĄ, czym kiedyś Kaczyńscy by się Udławili a i teraz Jarosławowi, który został Zepchnięty na pozycje PATRIOTYCZNE, ta Lewicowość by chyba przez gardło nie przeszła. Ponieważ lewica może być TYLKO PATRIOTYCZNA to Kawiorowa Lewica jest ŁŻA Lewicą. Łżą lewicą był KOMINTERN czyli arystokracja komunistyczna na tajnych kontach szwajcarskich, zasilanych z Folwarków Żydowskich na wykup USA, odnosząca się z OBRZYDZENIEM do procujących na nich komunistów i Roboli jako niewolników żydowskich.
  Rewolucja solidarnościowa polegała więc na oskarżeniu przez wielkich ZŁODZIEII kominternowców małych złodzieii komunistów o Wszelkie Zło i kominternowskie czyli michnikowskie zbrodnie i poszczuciu ich Robolami jako Niewolnikami Żydowskimi.
  Teraz Liberalizm buduje mozolnie system DWUPARTYJNY jako Prawą i Lewą Nogę, jak to mówił Wałęsa. PO ma być partią Kapitałową a PiS Lewicową, GRAJĄCĄ na patriotyzmie. Głosujący PORTFELEM mają więc głosować na Tuska i Komorowskiego, ale sęk w tym, że WYPŁACALNYM w Polsce jestem TYLKO JA.
  20 lat temu gazeta nowojorska napisała, że ja staram się o mandat poselski z Solidarności, co świadczy, że taka propozycja była, co glempiści skontrowali: NIECH SIĘ NAJPIERW WYKAŻE W SAMORZĄDZIE. W LPR jeden starszy pan powiedział, że Jedynym Poważnym Kandydatem na Prezydenta RP jest Prawdzic. Nikt się nie uśmiechnął, tylko ktoś zauważył półgębkiem, że z racji Reprezentacyjności, na co ten pan odpowiedział, że PRZYNAJMNIEJ NIE OKRADNIE.
  Padła więc kandydatura prezydencka NIE ZŁODZIEJA, ale ja potrafię GENEROWAĆ PIENIĄDZE, gdy Tusk wygenerował pieniądze tylko z zegarków Stalina. Jeśli ktoś nie wierzy to niech zapyta Profesora Krasnodębskiego, który zdezawuował Irlandzki Cud Gospodarczy na grilowaniu i Dobrej Piłce Nożnej deklaracją, że WERDER BREMA BY ZBANKRUTOWAŁ GDYBY MIAŁ 2 TAKICH DZIAŁACZY JAK TUSK.
  Ponieważ ja Generuję Pieniądze to jestem WYPŁACALNY, czym nie może się pochwalić Nikt w Polsce, a jeśli tak mówi to jest Złodziejem z PO. Była XIX-towieczna karykatura WYPŁACALNOŚCI ANGLII, z chudym Hindusem pod Prasą, którą dociska żołnierz brytyjski. Hindus nałykał się widocznie złota, bo paskudzi nim, gdy Fryderyk Wlk kazał takich traktować środkami przeczyszczającymi i zęby wybijać. To była jednak głupiego robota w porównaniu z Satelitarną Detekcją Złota.
  Głosowanie na Platformę Obywatelską jest deklaracją ZŁODZIEJSTWA.

 144. Miet said

  Przepraszam,ze zasmiecam.
  Przebywam w Nowym Yorku i korzystam z mojego iPada.
  Mam troche problemow z moimi wpisami.
  To tylko test.

 145. fajfer1962 said

  #144

  ADMIN GAJOWY MARUCHA jest wyrozumiały dla amatorów GAJÓWKI. TU NIE MA RASIZMU. Nie od razu zbudowano Krakau.

 146. maniek said

  USA wprowadziło embargo na Polskie jabłka.
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140810/MAGAZYN/140809629

  Ale o tym pisać nie wolno.

 147. Śowiańśka Dusia said

  W Polście nima rasiś. Tilko zid i cigan, ale pozia tym to nie, ooo, nieee.
  Ni to cio u naś w Burkina Fasio w Aflika. Tam jest rasiś.

  (sparafrazowany cytat z monologu Piaseckiegop sprzed lat).

 148. revers said

  http://nsfwyoutube.com/watch?v=lHODq6i-h60

 149. Siggi said

 150. Siggi said

  Jednak backa z Minska ,to gnida.Podaje tylko link,bo pelny tekst będzie czekal.Warto się z tym zapoznać.Moge przetlumaczyc,choc tekst jest dość latwy,prosty.

  http://www.segodnia.ru/content/145342

 151. Siggi said

 152. 29.Juliusz Prawdzic-Tell said
  2014-08-21 (czwartek) at 05:05:38
  Ponieważ po mym poście: http://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-marszalek-pilsudski-czy-general-rozwadowski-kto-pokonal-bols,nId,1486514#iwa_item=4&iwa_img=1&iwa_hash=29617// Rozwścieczone Psy PODWINĘŁY OGONY to przypominam, że przed bitwą warszawska Naczelny Wódz ZAREKWIROWAŁ całą kawalerię, z której utworzył MIAŻDŻĄCĄ PIĘŚĆ czyli Armie Konną, która uderzyła na Brześć, gdzie okazała się NIEPOTRZEBNA. Dowódcą tej Miażdżącej Pięści był Józef Piłsudski, który – z tej racji – jest NIEOBECNY w Bitwie Warszawskiej, bo rozgromiona przez FRONT Sikorskiego Armia Czerwona żadnego zorganizowanego oporu nie stawiała.
  Konna Armia Piłsudskiego byłaby potrzebna, gdyby Armia Czerwona utworzyła front na Bugu.

 153. Filo said

  Poczytajcie plany wobec Ukrainy. Nawet jesli tylko polowa z tego jest prawda – to jest to przerazajaca wizja nie tylko dla Ukrainy ale i dla Polski: co do Dniepropietrowska to wiadomo juz od dawna ze zydy szykuja stolice nie tylko zydow ale i calej Azji wlasnie tam.

  Podboj swiata przez Chabad:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamach-stanu-chabadu-ukrainie-podwojna-gra-chazarow-strzelaja-obu-stron-2014-08

 154. Ad. 154:
  Światosław miał miał 20 tysięcy piechoty konnej, gdy Chazarowie 200 tysięcy kawalerii a byli to dobrzy wojownicy. Bolesław Srogi miał jednak 40 tysięcy Czechów a Prawdzice z Moskwy 60 tys. piechoty i jazdy, ale zadecydowała wracająca ze ZJEDNOCZNIA CHIN polska jazda, która uderzyła na Chazarów od TYŁU.
  Bolesław po zagrabieniu Złota Chazarów, które wysłał flotyllą do Bratysławy, zdobył Konstantynopol, gdzie umarł w r. 972.
  Amerykański historyk, który przez ćwierć wieku badał historię Chazarów, ogłosił: NIGDY NIE BYŁO ŻYDOWSKIEJ CHAZARII. Judaizm był ekumenicznym wyznaniem kagana, tak jak 7 czy 8 innych religii.

 155. imvubu said

  Jak to wyslal flotylla do Bratyslawy? Przeciez w Bratyslawie nie ma morza. Chyba sie czegos nie doczytalem.

  Kiedys Czesi zapraszali delegacje z Polski na obchody Dni Morza…

 156. NICK said

  Niewesoło P. Filo, niewesoło.
  A mowią, że Obama to chłopak na posyłki.

 157. Guła said

  @153 Wszystkie psy skręcają się ze śmiechu, wiec nie ma ma mowy o ujadaniu.

  „Na zmianę dyslokacji było jednak za późno i bitwa została rozegrana zgodnie z rozkazem nr 10000, na którym widnieje podpis gen. Rozwadowskiego jako jego autora, a marszałek Piłsudski podpisał się, jako ten, który przyjął rozkaz do wiadomości.”
  Pokornie
  Cie choroba…

  Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-marszalek-pilsudski-czy-general-rozwadowski-kto-pokonal-bols,nId,1486514#//utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 158. Kar said

  re:156

  to tak stereotypowo o nas..o naszym „morzu” bardaku, z ktorego ryby zawsze plywaly na czeskich sklepowych polkach

 159. Premizlaus said

  Re 149:
  Żydku, co psioczysz na Świętą Inkwizycję, ruchać to znaczy ruszać. Nie wulgaryzuj staropolszczyzny.

 160. Kronikarz said

  „Rospotriebnadzor rozpoczął sprawdzenie sieci McDonald’s w obwodzie swierdłowskim.”

 161. CracoviaPany! said

  „Tęsknię za tobą, Żydzie!” czyli „Powrót żydowskich biznesów”:

  http://biznes.onet.pl/powrot-zydowskich-biznesow,18490,5652790,2,prasa-detal

 162. Siggi said

  W USA cena ropy naftowej spadła już prawdopodobnie trwale poniżej 99 USD za baryłkę, to bardzo duża zmiana sięgająca kilkunastu procent w porównaniu z początkiem kryzysu na Ukrainie, za co można przyjąć koniec Olimpiady w Sochi. Wówczas ropa była bliższa raczej około 120 USD za baryłkę, to znaczy takie były perspektywy – wojna w Syrii i Libii swoje robiła.

  Co ciekawe nie ma jednak zauważalnego ruchu w dół cen akcji koncernów naftowych z wyjątkiem notowanych na zachodnich giełdach koncernów rosyjskich. To bardzo interesujące, można powiedzieć że to jakiś nowy rodzaj gry na giełdzie poprzez spekulację windowaną czynnikami innego typu. Nie ma tutaj nadzwyczajnych ruchów finansowych, a nawet widoki kolejnych wyrwanych żywcem serc lub odciętych ludzkich głów w tzw. Kalifacie islamskim nie robią na inwestorach wrażenia. Co więcej magazyny na zachodzie są pełne, nie ma strachu przed zakupem paliwa do ogrzewania zimą domów – co jest szczególnie popularne w USA i Kanadzie. Nie ma ani paniki, ani żadnych nerwowości. Rynek wygląda w taki sposób jakby najwięksi gracze realizowali jakiś – narzucony z zewnątrz scenariusz – sterując na spadek cen. Jest to tym ciekawsze, że podobnie dzieje się w Europie z cenami ropy na naszym rynku.

  Proszę zwrócić uwagę, że nawet inwazja Izraela na Strefę Gazy – nie spowodowała żadnych ruchów z cenami ropy, a przecież wystarczyłaby tylko jak kiedyś groźna wypowiedź ministra do spraw zasobów naftowych i od razu mielibyśmy lekką panikę przeradzającą się z tendencją w wyścig po ropę. Nic takiego nie nastąpiło, Arabowie tym razem solidarnie oskarżyli Hamas o niesprowokowaną napaść na Izrael (po brutalnym zabójstwie trójki młodych Izraelczyków) – o jakichkolwiek aktach solidarności w ogóle nie było mowy. Można nawet powiedzieć, że w państwach zachodnich podniósł się większy krzyk na widok przypadkowych ofiar cywilnych w tym także niestety dzieci. Jeżeli więc nawet takie wydarzenie nie ruszyło cen ropy – to co się dzieje?

  Przecież Azja kupuje! Chiny kupują jak zawsze, Indie kupują, Japonia zwiększa stale import – tamtejszy rząd uparł się że zmusi własne społeczeństwo do wydawania pieniędzy (Japończycy mają GIGANTYCZNE oszczędności) i konsumpcji. Nie ma żadnych spadków popytu, wręcz przeciwnie deficyt handlowy Japonii rośnie (oszczędności Japończyków ciągle też).

  Co więcej nawet Iran w sposób cywilizowany jak na swoje możliwości – rozmawia z Zachodem, a to już jest zupełnie nowa jakość na Bliskim Wschodzie. Z Libii niedawno udało się odprawić tankowiec i sytuacja powoli, ale naprawdę bardzo powoli – zmierza w kierunku jakiejś formuły normalizacji. Wenezuela pompuje ile się tylko da, ponieważ potrzebuje pieniędzy na finansowanie swojej ścieżki rozwoju. W USA rośnie stopniowo wydobycie ropy ze źródeł niekonwencjonalnych. Z zakupem ropy naftowej nie ma problemów na świecie, nawet jeżeli jakiś kraj ma możliwość zrobienia zapasów.

  Wszystko wygląda jak bajka – planeta ropą i oczywiście gazem w dostatku płynąca, bez problemów, bez zagrożeń, nikt nawet kawałka rurociągu w Turcji nie wysadzi, od czasu kiedy Kurdowie mają sojusz z Ankarą, która przestała się upierać w nazywaniu ich „Turkami górskimi”. Naprawdę jak na możliwość zagrożeń i elementów scenariusza, które mogą nagle „nie pójść” – mamy do czynienia z jakimś fenomenem, albo – no właśnie…

  Po prostu zawsze tak było, tylko manipulujące światową opinią publiczną media zachodnie robiły wszystko, żeby nadać wydarzeniom wymowę godzącą w wydobycie ropy naftowej, a przez to podkręcić atmosferę na rynkach. Tak się akurat składa, że właścicielami największych mediów są przeważnie te same fundusze inwestycyjne (w szerokim rozumieniu tego słowa), co największych firm naftowych. Nie będziemy nikogo oskarżać o „lobbing”, jednakże fakty widać jak na dłoni – Ukraina krwawi, w Iraku obcina się ludziom głowy, albo zasypuje ich w ziemi żywcem, w Libii po pustyni ganiają się zwaśnione plemiona strzelając do siebie ze wszystkiego z czego tylko są w stanie – a tu nic. Ropa stopniowo, z tygodnia na tydzień – z miesiąca na miesiąc – tanieje.

  Nie ma proszę państwa przypadków, do tej pory spekulanci zarabiali na manipulowaniu cenami ropy, głównie grając na zwyżkę. Wystarczyło kupić kontrakt, poczekać na zdjęcia z placu Tahrir, postarać się, żeby przesłanie dżihadystów było przetłumaczone z pasztuńskiego lub innego na angielski – efekt w notowaniach ciągłych murowany. Może niewielka zmiana, ale przy dużej ilości kontraktów – zawsze robiła znaczne pieniądze, a to nigdy nie pozostawało bez wpływu na cenę ropy w dostawach – może poza długoterminowymi kontraktami, czyli takimi rozwiązaniami jakie ma np. Polska. Generalnie nie było powodów do spadku cen ropy, bo przecież POPYT ROŚNIE!

  Naprawdę nie ma przypadków na rynku, zwłaszcza na rynku ropy, zwłaszcza w USA, które dominują w handlu tym surowcem. To co obserwujemy, to muszą być rzeczywiste działania Zachodu zmierzające do obłożenia – najbardziej bolesnymi sankcjami jakimi tylko można obłożyć rosyjskiej gospodarki. To cicha strategia osłabienia Rosji. Jeżeli ta tendencja będzie trwała, to Federacja Rosyjska (i inne kraje eksporterzy ropy naftowej) będą zmuszone do weryfikacji swoich średnioterminowych planów finansowych, a to zaboli i to już na pewno zaboli. Proszę sobie bowiem wyobrazić cenę baryłki ropy w wysokości np. 50 USD? Czy to jest niemożliwe? Przecież Arabowie nie zbiednieją – pompując po takich cenach nawet przez kilka lat! Mają odłożone gigantyczne nadwyżki, zresztą dla zaprzyjaźnionego królestwa można obniżyć ceny – bo obniżka cen ropy, w tym w szczególności znaczna obniżka cen tego surowca – spowodowałaby silny impuls rozwojowy na globalnych rynkach. Nagle energia stałaby się tania, przynajmniej na tyle, zanim znowu nie dotarłaby do nowego poziomu równowagi. Jednakże tutaj uwaga – będzie on i tak niższy od bieżącego, ponieważ kraje z różnych przyczyn zdesperowane w poszukiwaniu gotówki – jak Wenezuela, Irak, w końcu także Rosja – zasypią rynek wszelką możliwą nadprodukcją, żeby tylko pokryć straty związane ze spadkiem cen. Będziemy w takiej dziwnej sytuacji, że tania ropa – spowoduje wzrost jej konsumpcji, który będzie pokrywany przez wykrwawiające się kraje eksportujące ropę, ale jej cena nie będzie rosła – nie wróci do poprzedniego poziomu, ponieważ nie pozwoli na to „niewidzialna ręka rynku”. Istota jej działań będzie wypompowanie z Rosji jak najwięcej ropy, za jak najmniejsze pieniądze.

  W efekcie na świecie będzie więcej taniej ropy, ale główne kraje eksportujące będą miały mniej pieniędzy, przy czym najbardziej stracą kraje obłożone embargiem lub używające embarga w swojej polityce handlowej, gdyż nie podłączą się do kolejnej fali efektów globalizacji.

  Śmiało można szacować, że jeżeli np. w Polsce cena paliwa spadłaby o połowę (a rząd nie zachował się jak pijawka), to odnotowalibyśmy dwucyfrowy wzrost gospodarczy! Może nawet przez trzy lub cztery lata z rzędu!

  Reasumując – zachód ma przewagę ekonomiczną nad resztą świata i z tej przewagi nie zrezygnuje. Co więcej – nie ma najmniejszego powodu dla którego miałby z niej rezygnować, a nawet dopuszczać kolejnych graczy – w tym zwłaszcza beneficjentów. To co obserwujemy od mniej więcej pół roku na rynku cen ropy naftowej jest bardzo interesujące i raczej nietypowe dla zasad funkcjonowania tego rynku. Tu oczywiście nie ma przypadków! Nie można niczego udowodnić, ale taka jest uroda tego typu działań, że prowadzi się je w sposób wykluczający jakiekolwiek ujawnienie faktów. Jednakże naprawdę widać tutaj „niewidzialną rękę rynku”, zresztą nie tylko rynku. Nie ma przypadków! Po prostu nie ma! Jaki będzie tego efekt? Trudno ocenić, ponieważ wszelkiego rodzaju inżynierie spekulacyjne – wcześniej czy później kończą się paniką na giełdzie. Oczywiście winny kolejnego światowego kryzysu jest już znany, media zrobią swoje i zwalą winę na prezydenta wiadomo jakiego kraju.

  „Obserwatorpolityczny”

 163. imvubu said

  Nie, panie KAR, to z Dniami Morza w Czechach to bylo troche inaczej. Zaprosili polska delegacje na obchody a delegacja sie zdziwila, jak to, przeciez u was nie ma morza. na to Czesi: A wy nas zapraszaliscie na dni kultury.

 164. Brat Dioskur said

  Nareszcie Czerwony Krzyz ujawnil ,ze Bialy Konwoj jest blokowany porzez Kijow…bez podania przyczyny!

 165. Griszka said

  Dowódcy tzw. operacji antyterrorystycznej na Wschodzie Ukrainy, która w praktyce jest zwykłą czystką etniczną, już swoich żołnierzy przygotowują do wycofania wojsk spod Doniecka i Ługańska do obrony Słowiańska (ratujmy rodzinny interes klanu Bidenów!!) i Mariupola w związku z ostatnimi stratami jakie ponieśli. Kończą się im ludzie i sprzęt a rekrutów jak na złość w ciąż brakuje – Ukraińcy masowo olewają kolejne mobilizacje albo masowo dezerterują. Majdan jak widać nie był „głosem uciśnionego ludu” tylko ustawką oligarchów, którzy dobrali sobie banderowskich bojówkarzy 🙂

 166. Zbyszko said

  Ciekawa petycja:
  http://www.petycjeonline.com/a/18709

 167. Siggi said

  Ukraina nie idzie na zachod i nie idzie na wschod,
  Ukraina idzie na dno z uwagi na sytuacje w jej gospodarce.

  Carl Bildt premier Szwecji

 168. robertgrunholz said

  Ad.168

  To minister spraw zagranicznych.

 169. maniek said

  AD 166
  Donieck: Ochotnicy z Francji nadciągają 🙂

  Jak podaje agencja RIA Novosti, do Doniecka przybyło czterech ochotników z Francji, którzy udzielili wywiadu dla rosyjskich mediów.

  Poniżej jego fragmenty:

  „Jesteśmy francuskimi ochotnikami i pierwszą falą całej grupy, która albo przygotowuje się do wyjazdu albo jest już w drodze.”

  „Popieramy geopolityczną ideę europejskiej jedności. Jesteśmy zarówno rewolucjonistami jak i tradycjonalistami. Przyjechaliśmy do Donbasu, gdzie cywile są mordowani przez ludzi Kijowa. Ci którzy przeprowadzają tę terrorystyczną operację w Donbasie są sługusami międzynarodowej mafii oligarchów. Trzeba zrozumieć, że mamy do czynienia z trzecią wojną światową. Zaczęła się w Libii, potem przeniosła do Syrii, teraz do Donbasu. Widzimy, że Rosja jest jednym z niewielu krajów które wyzwały i własnoręcznie zwalczają globalizm. To rodzaj Rekonkwisty. Jesteśmy tu by pomóc Rosji w tej walce.”

  „Nie jesteśmy tu by zarobić, nikt nam nie płaci. W zasadzie to wydaliśmy bardzo dużo by się tu dostać.”

  http://xportal.pl/?p=15970

 170. NyndrO said

 171. Siggi said

  @-169,p.Robercie ,dzięki za korektę.A kto jest premierem w Królestwie Szwecji?Ja mam problem,bo zadnego nazwiska nie utrwaliłem sobie,a w zasadzie to i po co.Pozdrawiam cieplo z CA.

 172. robertgrunholz said

  Carl Bildt był premierem, owszem, ale dosyć dawno. Teraz premierem jest Fredrik Reinfeldt z partii Moderatów. Też jestem raczej średnio zorientowany… Choć, jak Pan pewnie widzi, niedługo wybory i wszędzie te plakaty i stoiska. Dziś dostałem list od młodzieżówki Vansterpartiet. Podarłem bez czytania.

 173. 166 bojkot TVN said

  O muzułmańskiej bombie
  Islam – seksualność w islamie
  http://gloria.tv/media/SbuKbWmQ5Fn
  – judaizm jest prawie taki sam ….

 174. marta15 said

  Gintrowski i piosenka Prolog , wspaniale slowa Zbigniewa Herberta

 175. marta15 said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brudna-wojna-kijowa-2014-08

 176. marta15 said

  tu Frondula od srula ze swymi artykulikiem.

  http://www.fronda.pl/a/globalizacja-to-dzielo-szatana-10-najpopularniejszych-mitow-o-globalizacji,40769.html?page=2&#comments
  komentujacy slusznie zapytali : Frondo ! Komu ty sluzysz?
  I slusznie stwierdzili ze gdy Pan Bog pomieszal jezyki budujacym globalna wieze Babel oznacza to ,ze Pan Bog ma w nosie te cala globalizacje.
  dobry komentarz;
  „..Radzi Sie ,
  ….Globalizacja ma podobne zadanie jak budowana wcześniej po potopie Wieża Babel która maiała byś centrum kultu pogańskiego Balwochwalczego odającego cześć demonom z piekła i ich budowniczym tj. tym którzy w swojej pysze ogłaszali się bogami. Ponieważ już na początku tej budowy domagali się czci dla jakoby wielkiej swej mądrości i zasług stało się to potem przyczyną że podzielili się między sobą.
  Celu budowy z powodu swej pychy nie ukończyli. Globalizacja współczesna buduje Nową Wieżę Babel, a celem jej postawienia na jej szczie ołtarza ochydy tj. dla Wiary Ateizmu. W tym nowym światowym społeczeństwie tylko Ateizm będzie wyznawaną religią. A jedyna Religia Prawdziwa będzie w sposób metodyczny niszczona co zresztą się już jawnie w świecie dzieje..”

 177. marta15 said

  Prolog ,Zbigniew Herbert
  On:
  Komu ja gram? Zamkniętym oknom
  klamkom błyszczącym arogancko
  fagotom deszczu – smutnym rynnom
  szczurom co pośród śmieci tańczą

  Ostatni werbel biły bomby
  był prosty pogrzeb na podwórzu
  dwie deski w krzyż i hełm dziurawy
  v niebie pożarów wielka róża

  Chór:
  Na rożnie się obraca cielę.
  W piecu dojrzewa chleb brunatny.
  Pożary gasną. Tylko ogień ułaskawiony wiecznie trwa.

  On:
  I zgrzebny napis na tych deskach
  imiona krótkie niby salwa
  „Gryf” „Wilk” i „Pocisk” kto pamięta
  spłowiała w deszczu ruda barwa

  Praliśmy potem długie lata
  bandaże. Teraz nikt nie płacze
  chrzęszczą w pudełku po zapałkach
  guziki z żołnierskiego płaszcza

  Chór:
  Wyrzuć pamiątki. Spal wspomnienia i w nowy życia
  strumień wstąp.
  Jest tylko ziemia. Jedna ziemia i pory roku nad nią są.
  Wojny owadów – wojny ludzi i krótka śmierć nad miodu
  kwiatem.
  Dojrzewa zboże. Kwitną dęby. W ocean schodzą rzeki z gór.

  On:
  Płynę pod prąd a oni ze mną
  nieubłaganie patrzą w oczy
  uparcie szepczą słowa stare
  jemy nasz gorzki chleb rozpaczy

  Muszę ich zawieźć w suche miejsce
  i kopczyk z piasku zrobić duży
  zanim im wiosna sypnie kwiaty
  i mocny zielny sen odurzy

  To miasto –

  Chór:
  Nie ma tego miasta
  Zaszło pod ziemię

  On:
  świeci jeszcze

  Chór:
  Jak próchno w lesie

  On:
  Puste miejsce
  lecz wciąż ponad nim drży powietrze
  po tamtych głosach
  *

  Rów w którym płynie mętna rzeka
  nazywam Wisłą. Ciężko wyznać:
  na taką miłość nas skazali
  taką przebodli nas ojczyzną..”
  —————————————————————-
  fantastyczny wiersz Herberta , pisany na modle dramaturgow antycznych ( Ajschylos), w ktorym oprocz anonimego bohatera (aktora) jest tez chor. W tym wierszu role anonimowego bohatera ( ON) przejmuje niejako poeta ,a chor jest niejako zbiorowym glosem wspolczesnosci ,ktora chce ZA WSZELKA cene WYMAZAC pamiec o przeszlosci: „Wyrzuć pamiątki. Spal wspomnienia i w nowy życia strumień wstąp…”
  Poeta ( on ) nie chce jednak sie poddac tej zbiorowej presji i mowi , ze ma obowiazek przechowac pamiec o tych co zgineli.
  „..Płynę pod prąd ,a oni ze mną nieubłaganie patrzą w oczy
  uparcie szepczą słowa stare jemy nasz gorzki chleb rozpaczy..”

  Ta gorzka pamiec tragicznych chwili nie ma byc pogrzebana raz na zawsze, ale zakodowana i pielegnowana w naszej zbiorowej tozsamosci . Ci ludzie, zwykli ludzie, ci anonimowi bohaterzy tamtych czasow wojny, powstania pownni liczyc przynajmniej nasza pamiec o nich, na nasz szacunek wobec ich mestwa i honoru.
  Narod, ktory grzebie swa historie , grzebie swoja tozsamosc, grzebie siebie.
  Sam kopie swoj grob.

 178. Aneta said

  Imponująca, wszechstronna analiza zamachu stanu na Ukrainie z lutego 2014 .

 179. Ar said


  nie do wszystich gajówkowiczów trafia rap, może tekst nie jest do końca idealny, ale są jakieś szanse, że młodzież po odsłuchaniu jednak pomyśli

 180. marta15 said

  obowiazkowo do obejrzenia . po rosyjsku i angielsku. Moze po obejrzenie tego filmu polskie tumany wlacza w koncu myslenie. ale w to watpie.
  ten narod to jest narod zombie. bezmyslnych , zdalnie sterowanych prze zydowskie lub ” judeo-chrzesicjanskie” ( co to za twor?) media. oni juz zatracili wiare a przez to zdolnosc myslenia i tzw zdrowego rozsadku.
  Jak pare bomb uderzy w ich chalupy, odetna im gaz, prad i wode i beda siedziec o glodzie i chlodzie w piwnicach to szybko odzyskaja zdolnosc myslenia.
  Tylko to bedzie ciut za pozno.

 181. zdravko said

  RE 87: Premizlaus

  No ja bym wolał, żeby moja żona stając w oko w oko z banderowcem, a mając pod ręką kałacha potrafiła go w właściwy sposób użyć. A nie tylko piszczeć, krzyczeć i się poniżać błagając to zwierzę o życie. Myślę, że pan Marucha, a może nawet pan JO (nie wiem zaryzykuje) przymknął by oko na wieść, że ich druga połówka w obronie własnej roztrzaskała łeb siekierą nacierającego banderowca.

  Swoją drogą to właśnie tak powinny wyglądać lekcje Przysposobienia Obronnego, a nie tylko kucie regułek, których i tak dzisiaj już nie pamiętam.

 182. zdravko said

  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=14207

  Militarią się trochę interesuje, coś tam wiem, jednak ekspertem nie jestem, więc mógłby ktoś się wypowiedzieć (np. pan Griszka) na temat zamówionej amunicji, czy to znowu nasi umiłowani przywódcy jakiś szajs nie kupili?

 183. http://apokalipsa-eden.bloog.pl/?smoybbtticaid=6134e9
  Dostalam ten rewelacyjny material od kolezanki z RP, ale meczy mnie zapytanie czy nie jest juz dla Nas Slowian za pozno?
  Dreczono nas do dwu tysiacleci a teraz od 1999 (Serbia) ze wzozona eskalacja.
  To tak dla przemyslnia dobrze?

 184. „http://www.archeowiesci.pl,gdzie w przeciagu kilku lat od 2008, poznanscy i warszawscy archeologowie, historyct, antropologowie itd, sami profesjonalisci, zmielili na pyl i wdeptali w bloto wasze zaklamane faszystowsko-zydowskie klamstwa. Sami tego chcieliscie, tylko sie nie przerazac i obrazac! Jest tam tego okolo 750 postow i nie ma to tamto!
  Od pokolen, cale zycie siedzicie w mentalnym szambie, wiec juz najwyzszy czas wrzocic do waszego wychodka granat, zeby was troche rozerwac, przy okazji zamykajac drzwi od wychodka, zeby nic sie z was nie ulalo!
  KONIEC POBLAZANIA ZDRAJCOM POLSKI I SLOWIANSZCZYZNY!
  SLAWA! SLAWA! SLAWA!””

  To tez z RP ale chyba za mocne?Panie Gajowy czy to wolno bez cenzury zamiescic tu w Gajowce?
  W Toronto wirusy sobie lataja a my sobie ‚kichaja’ i nosem pociagaja….
  Etnografia nasza polska juz nie ma racji bytu a to podstawa naszego dziedzictwa kulturowego, bo wies najdluzej kultywuje swoje tradycje slowianskie….

 185. http://www.archeowiesci.pl

 186. Siggi said

  Leon Podkaminer: Czarne chmury nad zieloną Ukrainą Tyg.”Przeglad”

  Napisał(a): Leon Podkaminer w wydaniu 31/2014.

  Ukraina jest – od bardzo dawna – całkowicie zdana na dobrą wolę Rosji. W 2012 r. ponad 25% ukraińskiego eksportu trafiało właśnie do Rosji (więcej niż do całej Unii Europejskiej). W dodatku, podczas gdy udział UE w ukraińskim eksporcie systematycznie maleje od co najmniej 2000 r., udział Rosji stale, choć niespektakularnie, się powiększa. Nie sądzę, by Zachód – pomimo niechęci „do Putina” – był gotów uczynić z Ukrainy kolejny protektorat – pisze Leon Podkaminer.

  Zachód – pomimo niechęci „do Putina” – nie zechce uczynić z Ukrainy kolejnego protektoratu

  Nie zamierzam wypowiadać się o „politycznych aspektach kryzysu ukraińskiego”. Pragnę tylko zwrócić uwagę na kilka nieprzyjemnych faktów ekonomicznych. Otóż Ukraina jest – od bardzo dawna – całkowicie zdana na dobrą wolę Rosji. W 2012 r. ponad 25% ukraińskiego eksportu trafiało właśnie do Rosji (więcej niż do całej Unii Europejskiej). W dodatku, podczas gdy udział UE w ukraińskim eksporcie systematycznie maleje od co najmniej 2000 r., udział Rosji stale, choć niespektakularnie, się powiększa. Niewątpliwie zmniejszanie się udziału Unii w ukraińskim eksporcie (a zwiększanie udziału Rosji – oraz Turcji, Egiptu, Indii, Białorusi itp.) jest świadectwem coraz mniejszej konkurencyjności produktów ukraińskich.
  Po stronie importu Ukraina jest jeszcze bardziej zależna od Rosji – nieomalże jedynej dostarczycielki surowców energetycznych. W 2012 r. ponad 30% całego ukraińskiego importu stanowiły surowce energetyczne – praktycznie tylko z Rosji. Cały import z innych krajów będących znaczącymi eksporterami surowców energetycznych jest śladowy – np. z Kazachstanu wynosi mniej niż 1,8%. Cały import z Rosji to ponad 32% całego importu Ukrainy.
  Bilans handlowy jest dla Ukrainy bardzo niekorzystny. W 2012 r. miała ona 7,6 mld euro deficytu w handlu z Rosją – więcej niż z całym pozostałym światem (tu deficyt wyniósł „jedynie” 4,9 mld euro). W 2000 r. deficyt w handlu z Rosją wynosił zaledwie 2,5 mld euro (w handlu z resztą świata Ukraina miała wówczas sporą nadwyżkę).
  Przy odrobinie fantazji można sobie wyobrazić przejściowe finansowanie rosnącego deficytu ukraińskiego handlu zagranicznego środkami pomocowymi Zachodu (Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego itp.). Ale finansowe potrzeby Ukrainy są dużo większe. Nie kończy się na finansowaniu deficytu handlowego. Trzeba jeszcze uwzględnić koszty obsługi gigantycznego (w stosunku do rozmiarów gospodarki) zadłużenia zagranicznego, które przekroczyło już 100 mld euro.
  Prawdziwy dramat wydarzy się na Ukrainie wtedy, gdy Rosja zrezygnuje z importu towarów ukraińskich – co przyjdzie jej bez najmniejszego trudu. Na świecie nie brakuje producentów czekoladek i oleju słonecznikowego, gotowych zająć miejsce ukraińskich dostawców. W razie potrzeby Rosja sama wyprodukuje te towary – a w ostateczności obejdzie się bez nich.
  Co się stanie, gdy Rosja ograniczy lub wstrzyma dostawy na Ukrainę surowców energetycznych? Albo gdy zacznie wymagać terminowych płatności za nie? Wstrzymanie dostaw nie będzie dla Rosji większym kłopotem – dla Ukrainy będzie to kolejna katastrofa.
  Co może zrobić Zachód, by zapobiec zapaści gospodarczej Ukrainy? Nabywać niepotrzebne mu do niczego produkty ukraińskie? Albo po prostu bezterminowo „rekompensować” jej utratę rynku rosyjskiego bezzwrotnymi dotacjami idącymi w dziesiątki miliardów euro rocznie? Dostarczać Ukrainie surowce energetyczne drogą morską? Ale czy Ukraina ma infrastrukturę portową? I ile musiałoby to wszystko kosztować oraz kto zechciałby za to zapłacić? Też Zachód?
  Zachód utrzymuje już dwa protektoraty w Europie: Kosowo oraz Bośnię i Hercegowinę. „Opieka” nad Bośnią i Hercegowiną trwa prawie 20 lat. Nic nie wskazuje na to, by kraj ten mógł stanąć na własnych nogach – przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości. Podobny scenariusz pisze się w Kosowie. Przy tym sytuacja gospodarcza obu tych protektoratów jest z wielu względów dużo lepsza niż Ukrainy. Przede wszystkim są one znacznie mniejsze. Kosztują Zachód stosunkowo niewiele. Ukraina to jednak dobrze ponad 40 mln ludzi, a nie 2 czy 4 mln. Dlatego nie sądzę, by Zachód – pomimo całej swojej niechęci „do Putina” – był gotów uczynić z Ukrainy kolejny protektorat.

  Autor jest ekonomistą Wiener Institut für Internationale Wirtschaftsvergleiche, a także profesorem w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN i Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej

 187. Marcin Zwierzchowski, POTWORY I SPÓŁKA – John Ronald Reuel Tolkien dał drugie życie poematowi „Beowulf”, ale wcześniej sam go wykorzystał, budując swoje literackie Śródziemia. Najlepiej wyszli na tym – jak zwykle – spadkobiercy pisarza; Polityka, 23-29.07.2014, s. 86-7

  Czytamy „Beowulf powstał prawdopodobnie w VIII w., około 1000 r. spisany został w języki staroangielskim”. W r. 1985 na Anglistyce UWr prof. Worończak powiedział mi, że nie da się zinterpretować historycznie – czyli shistoryzować – Beowulfa i Widsitha. Odpowiedziałem, że to są Podróże Historyczne, z czym się Zgodził – i właśnie ta rozmowa stała się pierwociną niefortunnego filmu BEOWULF – Pogromca Ciemności. Polska krytyka nie zostawiła na filmie suchej nitki, plasując go poniżej Najgorszego Polskiego Filmu WIEDŹMIN.
  Polscy krytycy mieli powód do irytacji, gdyż wiedzieli ode mnie, że było to SPASKUDZNIE zjazdu milenijnego w Szczecinie-Gnieźnie. Beowulf był bowiem elegią na Śmierć Swena Widłobrodego, który odegrał główną rolę w Bitwie Królów pod Svolbord-Rugią. Ponieważ Hugona Złodzieja i Roberta Złodzieja NIE ZAPROSZONO na Zjazd to Prawdzice, których też nie zaproszono urządzili konkurencyjna zjazd w Zatorze-Malborku, na który zaprosili Złodziejów.
  Na Bałtyk wpłynęła więc flota francuska z Robertem Złodziejem, któremu towarzyszył król Norwegii Olaf Tryggvason – wobec czego Chrobry Zaprosił Roberta do Szczecina na co OBRAŻONY Otton III opuścił Zjazd, że trzeba go było długo przepraszać, aż dał się uprosić więc Towarzystwo Ottona urzędowało w GRYFIE a Roberta w GRABOWCU. W tym czasie zaś floty duńska, szwedzka i polska uderzyły pod wodzą króla duńskiego Swena na flotę norweską więc Olaf zakończył bitwę skacząc w Pełnej Zbroi do morza.
  To jest kanwa Beowulfa. Ponieważ synowie Swena z rozwiedzioną żoną przebywali w momencie przybycia poselstwa Żałobnego w Poznaniu to Elegia została napisana ad hoc na Cytadeli poznańskiej. Widsith został zaś napisany przez Czecha, który przybył do Płocka z Judytą Czeską i został wysłany do Anglii z poselstwem o którym pisze Szekspir w Hamlecie.
  Nazwisko TOLKIEN pochodzi od Tolkmicka. Był on finansowany przez Keynesa, który zazdrościł Skandynawom Kapitału Ludowego, wyrosłego na wikingologii i Kalawali, który chciał zainicjować przez adaptację baśni mazurskich.

 188. Guła said

  A Zatorze -Malbork to rzecz jasna węzeł kolejowy na trasie Berlin – Władywostok wybudowanej jeszcze przez Barbarossę (na swoim terytorium) dla wojsk Wermachtu.

 189. Marucha said

  Re 178:
  Pani Marto, nie lubię Pani – Pani dobrze wie, za co.

  Sam nie rozumiałem, dlaczego mimo bluzgów, jakimi mnie Pani wielokrotnie uraczyła, pozwalam Pani tu pisać.
  Teraz wiem, dlaczego.
  Dla tego jednego, wstrząsającego wiersza Herberta, jaki Pani tu zamieściła.

 190. Marucha said

  Re 182:
  Gajowy definitywnie wolał by, aby jego żona (czy jakakolwiek inna kobieta) w dowolny sposób zabiła banderowca, niż go błagała o litość.
  Błaganie psychopaty o litość jest bezskuteczne, tylko jeszcze bardziej go nakręca.

 191. Marucha said

  RE 189:
  Dawno Pana nie zaczepiałem, ale chyba już najwyższy czas.
  Co Pan sądzi o obecnej sytuacji w Rosji i na Ukrainie?
  Na zdrowy rozum powinien Pan stanąć po stronie żydobanderowców, bo mordują Sowietów….

 192. Guła said

  Miło mi panie Marucha i niniejszym oświadczam ze JE W. Putin ma pełne moje poparcie na tym etapie zawieruchy było nie było światowej a dotyczącej Ukrainy.
  Kiedyś też już wspomniałem że nie byłby godny mocarstwa jakim jest FR gdyby odpuścił srulkom, bo przecież o nich chodzi, Krym.

  No to tym razem, panie Guła, zdał Pan 🙂 – admin

 193. NICK said

  Zaczynamy łyk&!
  Tak,tak. Zawsze piątek o poranku:). Proszę nie zazdrościć. Po raz drugi (!) w życiu zarzucę wędkę [czy jak to się tam nazywa]. Na pstrąga kropkowanego – mam taką specjalną – w mojej rzeczce. Często, jak w niej brodzę, rybki śmigają obok nóg. No bo P. Gajowy, zdjęciem, narobił mi smaku.
  Żegnaj Gajówko i, reszto, cywilizacji. Do przeczytania.

  (a obecna sytuacja w Rosji i na „ukrainie” jest… jest… .rozwojowa?)

 194. Guła said

  JE Łukaszenka z początkiem ukrainnego Majdanu wydał dekret w którym nakazał w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji na Białorusi …strzelać bez ceregieli.
  A to że będą wiadome siły próbowały wyeliminować aktualny rząd FR od wewnątrz starą sprawdzoną metodą to pewne. Une nigdy nie odpuszczają, nawet jak ich nie ma.

 195. Guła said

  Znaczy pstrąga potokowego?

 196. Guła said

  Aha
  Cyklopa trzeba pogłaskać za Gajówkowiczów.

 197. NICK said

  Jo, znaczy, tak.
  Jest rzeczka, pewnie niejedna, w Borach Tucholskich, gdzie one mają występy.

 198. Siggi said

  F E R G U S O N !!!

  Mysle,ze w miare rzetelny tekst z „Polityki”.Warto przeczytać ….

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1589681,1,gwardzisci-na-ulicach-ferguson-czyli-co-sie-dzieje-w-amerykanskim-miescie.read

 199. NICK said

  P. Guła. B. miło mi się zrobiło gdy wspomniał Pan Cyklopa. Będą specjalne głaski – od Pana.
  Gdy zajadę, tradycyjnie, natychmiast, przyleci. A będzie się „darł”!!!. A potem przyniesie mi parę myszek… . Ach.

 200. CracoviaPany! said

  Nie może być. Jak on śmiał obwinić usrael:
  „Były dowódca polskich wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak wskazuje, że to Zachód jest odpowiedzialny za powstanie organizacji terrorystycznej ISIL, operującej w Syrii i Iraku. – To Amerykanie ich szkolili i wyposażali w broń do walki z reżimem Asada. To, co zrobili, jest jak powolne samobójstwo – ocenia.”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Waldemar-Skrzypczak-Zachod-jest-odpowiedzialny-za-powstanie-organizacji-terrorystycznej-ISIL,wid,16829824,wiadomosc.html?ticaid=1134f1&_ticrsn=3

 201. CracoviaPany! said

  Kto ma pejsbuka niech lajkuje, pardon maj frencz.

  https://www.facebook.com/PolskaiNoworosja?fref=nf

 202. NyndrO said

  Chciałbym się od Was dowiedzieć,czy to następne „czary-mary,hokus-pokus,zmieniamy Tradycję,bo jest nowoczesność i w ogóle Kościół śmierdzi pleśnią”,czy może jest to dopuszczalne i Tradycja nie jest łamana?Wprawdzie nie jestem katolikiem,ale takie sprawy mnie interesują,bo dotyczą szerszego aspektu. * http://wiadomosci.onet.pl/slask/dziennik-zachodni-ministrantki-to-nie-slaska-tradycja/sdb1n

 203. JUGOSŁOWIANIE I BOŚNIACY !!!

  We Wczorajszej Rzeczpospolitej jest tytuł TYSIĄCLECIE KRAKOWA. Ponieważ Kraków średniowieczny jest dziełem kanclerza Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjska, który kazał KRAKÓW Schedla ROZEBRAĆ, nadsypać grunt o 2 metry i zbudować miasto ŚREDNIOWIECZNE to Kraków Schedla miałby kilkadziesiąt lat, co jest nonsensem.
  Takie stawianie sprawy BLOKUJE też ogłoszoną przez Anglików w Dreźnie Europejską Atlantydę oraz identyfikację przez Heinricha Kusche GĘSTEJ SIATKI na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe według EUROPEJSKIEJ ATLANTYDY, co zostało potwierdzone archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie.
  JUGOSŁOWIANIE I BOŚNIACY – chcą was pozbawić wielkiego kapitału turystycznego, jakim są Piramidy Bośniackie. Jest to operacja na miarę zamordowania Generała Sikorskiego dla zagarnięcia 6 bilionów (nie mld) $ ZŁOTYCH na IV front na Bałkanach. W tym wypadku chodzi jednak o więcej niż Kradzież Kapitału, bo sprawę można porównać do krachu na giełdzie wiedeńskiej w 1873 r., w której to sprawie Kanclerz Bismarck – ten sam co OTRUŁ Rosję i Francję ŁŻĄ Troją Schliemanna – kazał przeprowadzić śledztwo KRYMINALNE, które wykazało, że było to Żydowskie Schweinerai dla WYWŁASZCZENIA NIEMCÓW przy pomocy Świętego Prawa Własności Biskupa Rzymu. Ten zamysł się udał Holokaustom przez Mord w Poecking pod Monachium, kiedy Niemcy OBUDZILI SIĘ W NIE SWOIM PŃSTWIE.
  Jugosłowianie i Bośniacy, trzymajcie się Troi na Złotym Rogu, neolitycznego Sarajewa jako Europejskiej Atlantydy i zamku w Budzie jako inwestycji k’ORFEUSZA z Krakowa od Eurydyki spod Krakowa. Nie dajcie sobie wmówić przez stasistówkę Merkel, w co uwierzyli kiedyś Rosjanie i Francuzi, że fekalia pruskie to Pokarm Bogów, bo będzie was to kosztowało więcej niż 6 tysięcy miliardów dolarów złotych.
  Stasistówka zamordowała komisarza Satelitarnej Detekcji Złota, nałożnika Hitlera Geremka, żeby dać Anglikom i Amerykanom Złoto Włastów z twierdzy Modlin, co Fed ZAREJESTROWAŁ jako Wpływ 750 tysięcy ton złota. Stasistówka była POBOŻNA, ale w poznańskiej farze podziwiano Składanie Rąk do Modlitwy przez Hanię Gronkiewicz. Matka Stasistówki powinna znać Nałożnika, gdyż jako Żydówka obsługiwała w gdańskim Neptunie Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda.

 204. Ad. 158: Kto OTRUŁ PSY, że nie mogą szczekać? Piłsudski NIE PODLEGAŁ Rozkazowi Sztabu Generalnego nr Dziesięć Tysięcy, i dlatego podpisał go Przyjąłem Do Wiadomości. Operacja Piłsudskiego była bowiem RÓWNOLEGŁA do Bitwy Warszawskiej i NIE PODLEGAJĄCĄ OPERACYJNIE Sztabowi Generalnemu, co potwierdza Kwasy na szczeblu dowódczym – zażegnane dość kuriozalnym podziałem armii na PIECHOTĘ i KAWALERIĘ, co Uratowało Armię Czerwoną od zagłady. Sztab Generalny i Naczelny Wódz miały bowiem ODRĘBNE koncepcja decydującej bitwy, która rozegrała się wg koncepcji SzG – przez danie wolnej ręki Najbardziej Ofensywnemu Generałowi, którego Piłsudski nazywał szyderczo: Największe Sukcesy, Największe Straty.
  Nazywanie mnie Admirałem Czechosłowackim potwierdza roszczenia Czechów do Szczecina. Do Szczecina rościł nie Bolesław Srogi a Pobożny, co doprowadziło go do katastrofy, gdyż Polacy zajęli Morawy, Śląsk lewobrzeżny i księstwo Miśnieńskie, ale Złota Chazarów w zamku bratysławskim nie ruszyli toteż było ono administrowane nadal przez panów czeskich. Złoto Chazarów zostało przewiezione po zdobyciu przez Bolesława Srogiego Konstantynopola flotyllą w górę Dunaju do Bratysławy. – Brzetysław przewiózł je z Bratysławy do Pragi, na co CZEKALI NIEMCY.

 205. NyndrO said

  666 * http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Sekretny-protokol-izraelskiej-armii-jak-doszlo-do-katastrofalnego-ataku-na-Rafah,wid,16828195,wiadomosc.html

 206. robertgrunholz said

  Ad.180

  Może do młodzieży trafia, do mnie niestety nie. Wielu raperów zyskałoby w moich oczach, gdyby w swoich tekstach posługiwali się innym językiem, bo nie walczy się z patologią dostosowywaniem się do niej. Przy okazji przydałoby się zero rapowania o tych wspaniałych narkotykach i szacunek do kobiet (choć to mogliby robić inaczej niż ich czarni koledzy ze slumsów L.A) i będzie lepiej.

 207. GW said

  Ad. 149
  A moze tak?
  René François Ghislain Magritte (1898 – 1967) – Sirène

 208. Premizlaus said

  Suspensa dla ks. Lemańskiego:
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/92893,ks-lemanski-zostal-suspendowany.html

 209. Siggi said

  @-208,na raka?

 210. Siggi said

  http://politikus.ru/video/27627-kurwa-ukrainska-draka-mezhdu-ukraincami-i-polyakami-v-avtobuse-varshavy.html

  Kropla w morzu potrzeb – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: