Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Aprobata złodziejstwa

Posted by Marucha w dniu 2014-08-19 (Wtorek)

Dymitr Orłow rosyjsko-amerykański inżynier, pisarz i publicysta zajmujący się relacjami kryzysem gospodarczym, ekologicznym i politycznym w kontekście kolapsu USA, który nazywa „permanentnym kryzysem” komentuje ostatnie wydarzenia na Ukrainie.

W kierunku Ukrainy zmierza konwój 280 białych ciężarówek z humanitarną pomocą dla populacji Doniecka i Ługańska. To niewiele dla więcej niż milion potrzebujących, odciętych od żywności, wody, elektryczności a wkrótce i ciepła, bombardowanych przez ukraińską armię. Ale to początek., niestety, nieoczekiwany; najpierw pierwsza trąba NATO + Rasmussen określa tą humanitarną misję jako tajną inwazję. Potem Ukraińcy zaczęli stawiać przeróżne warunki. Przyjrzyjmy się temu.

Kiedy ostatnio Rosja, czy wcześniej ZSRR przeprowadziły tajną inwazję? Jeżeli powiecie „Krym”, musicie zważyć, że:

 • Rosyjskie wojska były na Krymie nieprzerwanie od 231 lat;
 • Były tam na podstawie umów międzynarodowych;
 • Ilość żołnierzy nigdy nie przekroczyła liczby na jaką umowa opiewała.

Gdyby Rosja chciała przeprowadzić inwazję na Ukrainę, po prostu mogła by to zrobić. Ukraińskie oddziały poddałyby się lub uciekłyby, ale po co? Nikt na to nie ma odpowiedzi, nawet Rosjanie.. Pomoc – tak, inwazja – nie, dzięki. Polityka zostawienia Ukrainy by „dusiła się we własnym sosie aż mięso odpadnie od kości” (jak to pisałem w połowie marca) sprawdza się całkiem dobrze, z jeszcze takim bonusem, że UE i USA sami dostają po grzbiecie drugim końcem kija sankcji. Ale będzie to trochę trwać, a to oznacza, że ludność Nowo-Rosji z Donieckiem i Ługańskiem, która została częścią Ukrainy za sprawą Lenina, musi mieć co jeść i czym się ogrzewać w czasie zimy. Stąd misja humanitarna, będąca, o ile wszystko pójdzie dobrze, pierwszą z wielu.

Ukraińskie warunki z pewnością nie zapobiegną tajnej inwazji. Pierwszy, żeby konwój przejechał prosto do Charkowa zamiast do Doniecka, co byłoby sporym nadłożeniem drogi. Później zażądali, aby wszystko wyładować na granicy i załadować na ukraińskie ciężarówki, ale nie mieli ich dostatecznie dużo. Potem, aby rosyjskie samochody miały ukraińskie tablice rejestracyjne i aby w każdym był ukraiński przedstawiciel. Następnie będzie coś innego.

Całe to zamieszanie z tymi dość absurdalnymi warunkami można wyjaśnić całkiem prosto. Ukraińcy robią co mogą, aby wszystko to z konwoju po prostu ukraść. Póki nie wymyślą jakiegoś sposobu nic się nie ruszy, ponieważ na Ukrainie nie stanie się nic, dopóki wszyscy nie dostaną swojej działki. Podczas ponad dwudziestoletniego eksperymentu z „wolnością i demokracją” w zachodnim stylu, co oznacza oligarchię i prostytucję, Ukraina wyhodowała podgatunek ludzi zdolnych przeżyć, a umiejących tylko pytać: „Gdzie mój kawałek kołacza?”

Weźmy takiego Arsenija Jaceniuka, osadzonego na stołku premiera przez amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Niedawno oświadczył, że Ukraina nie otrzymała pieniędzy i że nie może opłacić własnego wojska (co nawiasem, jest kłamstwem, gdyż Ukraina nigdy swoim żołnierzom nie płaciła ani ich nie żywiła) i dlatego rezygnuje z funkcji. Ukraina dostała kilka miliardów dolarów od Rosji jako wstępną zapłatę za przystąpienie do unii celnej za prezydentury Janukowycza, wkrótce obalonego. Gdzie są te pieniądze? No jasne! Gdy już nie było czego ukraść Jaceniuk podał się do dymisji i zmierza na lotnisko w by udać się w drogę do ciepłego i słonecznego miejsca, gdzie mógłby wydać nieuczciwie pozyskane pieniądze na swoje dość osobliwe upodobania. Jego opiekunowie z CIA musieli zawrócić go z lotniska i wepchną go z powrotem na urząd, z którego nie wolno mu odstąpić. Na razie nie może żyć amerykańskim snem dopóki kilku bezmózgich błaznów nie zacznie bełkotać: „misja zakończona” a aparatczycy z CIA nie wrócą do domu; w tym momencie Ukraina spróbuje triku powrotu do Kremla.

A co do konwoju, przełożenie ładunku na ukraińskie ciężarówki aby umożliwić kradzież, nie było możliwe z braku tychże. (Pamiętajcie, że ukraińscy przedstawiciele ludu przez 20 lat rozsprzedawali i rozkradali majątek państwowy, zostało więc go niewiele). Przymus oznaczenia ciężarówek ukraińskimi tablicami to małe ustępstwo, gdyż prawdopodobnie skończyłoby się wymuszeniem łapówki (na Ukrainie nic się nie dzieje bez łapówki), ale może też chodzi o okazję aby wybrać kilka ciężarówek i rozebrać je na części zamienne. A dostać ukraińskiego delegata do każdego auta to kolejne małe ustępstwo oznaczające konieczność karmienia go, pacyfikowania wódką i „dietą”. Ale główny problem – jak ukraść znaczną część, a najlepiej całą humanitarną pomoc dla Noworosji – zostaje nierozwiązany i dopóki nie znajdzie się sposób, sprawa pozostanie w martwym punkcie. Przez to współpraca z ukraińskimi przedstawicielami, którzy, jak się zdaje, utracili nawet cień ludzkich wartości i funkcjonują na poziomie biologicznym, jest trudna, ale Rosjanie może spróbują.

Jak to możliwe aby jakiś kraj w ciągu 20 lat tak się zdegenerował i tak głęboko upadł? Niedawno prof. Saweljew, znawca ewolucji ludzkości, spróbował to wyjaśnić. Ewolucja ludzkości, powiedział w wywiadzie, to głównie ewolucja mózgu. W krótkim czasie istnienia homo sapiens, wielkość mózgu zwiększyła się radykalnie. I choć głosi się, że inteligencja ma wartość głównie do przeżycia, to są także i tacy, którzy widzą w powiększeniu mózgu funkcję logicznego myślenia.

Przede wszystkim powiększała się płat czołowy mózgu – ta jego część, która nie ma jasno zdefiniowanej funkcji, ale odgrywa rolę w modulacji społecznych zachowań. W rzeczywistości, ludzie po lobotomii przedniej kory mózgowej funkcjonują mniej więcej normalnie (choć często wykazują zdumiewający brak zmysłu etycznego i moralności). Ale w żadnym razie lobotomia nie jest niezbędna do wytworzenia u jednostki skarłowaciałej moralności i etyki: etap rozwoju postrzegania powszechnego dobra, zdolności współpracy z innymi bez osobistej motywacji oraz moralności, a etap biologiczny – dominacji własnego interesu, dzielą epoki.

Środowisko społeczne, jakie istniało na Ukrainie w okresie „niezawisłości”, gdy złodziejstwo i prostytucja było najbardziej w cenie, nijak rozwojowi nie pomagało. Należy postawić tezę, że takie środowisko tworzy przeciwny ewolucji nacisk.: jeżeli wszystkie pożądane kobiety są prostytutkami, a jedyną szansą ekonomiczną jest kradzież, to aby przeżyć trzeba kraść. Powoduje to, że przedni płat mózgu staje się zbyteczny, a ci z mniejszym są sprawniejszymi przestępcami. W efekcie społeczeństwem rządzą ludzie pozbawieni jakichkolwiek ludzkich cech, postrzegający tylko biologiczne cele gromadzenia środków i reprodukcji.

Książka „Pięć faz upadku” zawiera studium badania nad Ikami, małym plemieniem łowców i zbieraczy na północy Ugandy, będących przedmiotem badań antropologa Colina Turnbulla w latach 70.tych, ukazująca różne poziomy kulturowej degradacji. Właśnie osiągnęli 5-ty stopień degradacji: kulturowej. Turnbull uważa, że trzeba rozbić i zniszczyć tę społeczność a resztę przesiedlić.

Prof. Saweliew powiada podobnie: ewolucja ludzkości następuje poprzez okrutne akty przemocy, gdy osobnicy degenerujący społeczność, która utraciła ludzkie wartości i poczucie wspólnego dobra, są niszczeni w pierwszej kolejności. Historia zna wiele takich przykładów i choć w nas obraz ten wywołuje, trwogę, dla innych to powód do dumy. Saweliew jako przykład pokazuje Francuzów, widzących w gilotynie, wynalazku rewolucyjnym, przedmiot dumy. Dla nich to cywilizowany i skuteczny sposób rozwiązania problemu – eleganckiego ucięcia głów.

Według Saweliewa ukraińska flaga nie miałaby przedstawiać słonecznikowe pole pod modrym niebem. Parówka nabita na widelec byłaby bardziej adekwatna. W końcu właśnie o to wojują. Nie ma sensu ich zawstydzać za kradzieże i łgarstwa, ponieważ wstyd wymaga jednej z funkcji przedniej kory mózgowej: sumienia. Z tego powodu mówienie prawdy byłoby czymś, nie leży w ich naturze i nie rozumieją, dlaczego to konieczne. Dla nich wystarczy bezczelnie kłamać: „Donieck jest oblężony! Zwyciężymy!” – mówią. Jasne. Zapytajcie powstańców dokąd zmierzają, a powiedzą rzeczowo wam: „pójdziemy aż na Kijów.” Może Francuzi wyślą własny konwój do Kijowa aby zgrało się to w czasie z nadejściem powstańców. Mógłby zawierać trochę gilotyn. Poza tym sądzę, że wujek Sam będzie miał wiele uciech ze swojej ukraińskiej panny młodej; ostatecznie mają ze sobą wiele wspólnego.

Permission to Steal Everything ukazał się 15 sierpnia 2014 na Information Clearing House
Tłum. MM
Ten i inne teksty także na moim blogu: mrozmarek.blox.pl
http://memnon.neon24.pl

Komentarzy 21 do “Aprobata złodziejstwa”

 1. Forged said

  Piękny tekst.

 2. JO said

  „Podczas ponad dwudziestoletniego eksperymentu z „wolnością i demokracją” w zachodnim stylu, co oznacza oligarchię i prostytucję, Ukraina wyhodowała podgatunek ludzi zdolnych przeżyć, a umiejących tylko pytać: „Gdzie mój kawałek kołacza?””

  Jakbym czytal o PRL Bis i Lemingach w nich

  Jakbym czytal o ANGLIKACH….

 3. Plausi said

  Ewolucja moralna na Ukrainie

  „Jak to możliwe aby jakiś kraj w ciągu 20 lat tak się zdegenerował i tak głęboko upadł? ”

  Chodzi o niebywałą ewolucję moralną tego kraju, który wyprzedził nawet podobny proces jaki ma miejsce w Wolnej Polsce, dodajmy nie mniej wolnej przecie jak Ukraina. Bezspornie pewnym wytłumaczeniem są demokratyczne rządy elementów nazywanych oligarchami, posiadające zresztą biblijną podstawę ideową dla przebudowy moralnej ludności Ukrainy, której symbolem niech będzie największa świątynia tej moralności w Europie Wschodniej.

  Dokonując zbydlęcenia moralnego ludności Ukrainy udało się przecie dowieść uczniom talmudu, że mądrości w tej księdze, n.p. „Goje to bydło”, albo „Cała własność Gojów należy się potomkom Izraela” się sprawdziły, przynajmniej na Ukraine, nad Polakami trwa jeszcze ta praca talmudyczna, jak widać nie bez udziału najwyższych moralnych autorytetów kościoła. Szczegóły o tej pracy omawia n.p. red. Michalkiewicz przy okazji instytucji nazwanej „HEART” (ang. SERCE), googlowanie dostarcza dość materiału..

  „Jak to możliwe aby jakiś kraj w ciągu 40 lat tak się zdegenerował i tak głęboko upadł? „, liczę tu historię Polski od 1974 roku, począwszy od .heroicznego czynu KORu i „Solidarności” a kończąc na razie na etapie dzisiejszego zawieszania prawa. Zawieszanie prawa nie znalazło praktycznie żadnego echa w populacji Polaków, stajemy się sentymentalni, przypomniało to nam bowiem praktyki z okresu „złotego wieku” stalinizmu.

  Co prawda zwracaliśmy już na to uwagę, ale przypomnijmy, oddziały Prawego Sektora, skierowane na Wschód Ukrainy aby mordować tamtejszą ludność, należy uważać za prywatną bandę oligarchy Kolomojskiego, pierwszym zadaniem ekipy osadzonej w Kijowie byłoby w państwie prawa najpierw zlikwidować tę bandę i jej zleceniodawcę Kolomojskiego, i jej członków włącznie z Kolomojskim postawić przed sądem i uwięzić. Jak wiemy stało się inaczej, za bandytyzm został Kolomojski gubernatorem, czym ekipa w Kijowie potwierdziła, że stanowi taką samą bandę jak ta Kolomojskiego, a na Ukrainie nie może być mowy o jakimś państwie prawa.

  Nie byłoby to może takie niepokojące, w końcu „Gdzie Rzym, gdzie Krym”, albo lepiej gdzie Ukraina, ale tych bandytów wspierają nie tylko USA, co do tej administracji zbrodniarzy wojennych jak Bushe czy Obama nie mieliśmy złudzeń, ale także rządy krajów UE. Jakiego pochodzenia są w takim razie te rządy, tego w Warszawie nie wyłączając, skoro tak ochoczo wspierają bandytów na Ukrainie w tym banderowców, którzy przecie niemałą rolę odegrali w mordowaniu ludności polskiej pod nadzorem nazistowskiego okupanta ?

  Oryginalny tytuł „Permission to Steal Everything ” można przetłumaczyć dosadniej, „Pozwolenie na kradzież czegokolwiek”, co zresztą określa zasady prawne Ukrainy. Nawiasem mówiąc przed ok. 15 laty spotkaliśmy na Zachodzie Europy ukraińską studentkę, która już wówczas możliwości rozwoju na Ukrainie tak określiła, „Jeżeli chcesz dojść do czegoś, to musisz iść do mafii, abo za granicę.”, wybrała być może to drugie. Wielu polskich patriotów widzi swą przyszłość w podobnych barwach i domaga się jedynie od ekipy zarządzającej w Warszawie bezwizowego wjazdu na teren USA.

  Skoro znamy zasady prawne, jakie Kolomojskiemu i reszcie bandy udało się wprowadzić na Ukrainie, spróbujmy odpowiedzieć na oczywiste w tej sytuacji pytanie:

  „Na co jest Ukraina potrzebna i komu ?”

  no bo taki burdel, prostytucja jest podstawową działalnością gospodarczą Ukrainy, można umieścić w każdym kraju, nie trzeba do tego tworzyć zaraz jakiegoś państwa.

  Użyte linki (ich zawartość) są niezbędne, aby wyeksponować nasz tok myśli i narzucające się asocjacje, ew. ironia czy cynizm w tekście nie nie są przypadkowe, są jedynie formą stylistyczną.

 4. Boydar said

  Wiedziałem, że arszenik to pedał, oni mają taki dziwny wyraz twarzy jak się zapomną.

 5. robertgrunholz said

  Ad.3

  Czy Panu też się zdało, iż arszenik to taki biały Bambo? Nie chodzi o ich rolę, a czysto fizyczne cechy. Patrząc na obu zastanawiamy się czy to co widzimy to twarz czy dupa.

 6. Boydar said

  Obaj to ewidentna KARYKATURA. I to mnie autentycznie cieszy. KTOŚ musiał ją przecież narysować. Aczkolwiek św. Jan …

 7. Re: Artykul.
  Warto ogladnac jak „rzondzacy rzna glupa” i w bezczelnie okradaja przedsiebiorcow…

  zapodal:
  jasiek z toronto

  P.S. Moj komentarz: Czas na likwidacje zydowskich pluskiew…

 8. Griszka said

  Jaceniuk ogłosił, że wszystkie przedsiębiorstwa państwowe, które nie mają strategicznego znaczenia idą pod młotek. Widać, że nagle się okazało, że jeszcze sporo można rozkraść, więc Jaceniuk został.

  @6 Dziękuje za ten filmik Panie Jaśku. Szkoda, że zabrakło w podsumowaniu sitwy z PiS, która też popiera walkę do ostatniego Polaka w celu zniszczenia Ukrainy, bo jakaś waszyngtońska pacynka ma za wszelką cenę utrzymać się przy korycie.

 9. Re: 8 Griszka.
  A PiS to dokladnie taka sama k…rwa i zlodziej jak te PO, SLD czy inne o podobnych kreaturowych „czlonkach” w „jewRopejskich” chalatach.
  Nam nie potrzeba ZADNEJ partii. Nam sa potrzebne konkretne nazwiska (no powiedzmy 12 sprawiedliwych) i w zupelnosci nam to wystarczy, bo jesli (w chwili obecnej) pol swiatem rzadzi 9 „medrcow”, to jakiz jest problem, aby 30 milionowym „grajdolkiem” (bardzo bogatym zreszta) rzadzilo TYLKO 12 Polakow???.

  Czy wie Pan jakie jest najwieksze cierpienie? To takie, ktore nie ma nic wspolnego z cialem…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Filo said

  8
  Jasiek z Toronto
  Te 9 medrcow co rzadzi swiatem posiada 99% majatku swiatowego.
  Same medrcy w Polsce nie wystarcza.

 11. Brat Dioskur said

  „Ukraincy robia ,coi moga ,zeby wszystko z konwoju po prostu ukrasc”

  Przywodzi mi to na mysl historie,ktora kiedys opowiedzial mi dzisiaj juz emerytowany kierowca holenderskiego TIR-a ,ktory w grudniu 81′ uczestniczyl w liczacym 130 ciezarowek konwoju wiozacym dary dla Polakow.Wjechali do Polski w nocy z 12 na 13 XII !!!!
  Po przejechaniu niespelna 30 km zostali zatrzymani przez patrol MO i polecono im jechac juz dalej za radiwozem,ktrory doprowadzil ich na jakis duzy parking. Tutaj milcjanci zazadali wyladunku wszystkiego i przeladowania na wojskowe juz czekajace ciezarowki.Kierowcy odmowili i zagrozili ,ze usypia ze swoich towarow gigantyczny stos a nastepnie go podpala!Negocjacje trwaly dwa dni ,w miedzyczasie widzeli kolumny wojskowe przejezdzajace opodal. W koncu ich puszczono wolno ,ale ladunek mieli dostarczyc po przejechaniu 50 km. Nie wiedzac co z nim zrobic ,wypatrzyli najblizsza wieze koscielna i tam wyladowali caly transport.Pochwalilem go za ten spryt bo dobra na pewno nie wpadly w rece a raczej mordy ZOMO i SB!

 12. 10 Filo.
  Czyz uwaza mnie Pan za idiote, ze nie moglbym zorganizowac emisji banknotow wolnych od lichwy i podatku na terenie RP???.
  I jeszcze jedno: ci medrcy nie posiadaja 99% majatku swiatowego, ale posiadaja (juz troche mniej – 70%) TYLKO pokwitowania na ten majatek w roznej formie: od banknotow do monet, ktorych sa „emitentami”…I moze „doloze” na ostatek: „pieniadze nie sa ZADNYM majatkiem !!!”.
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Re: 12 cd.
  Aby nie byc „goloslownym” to dopisze: „zydowska oligarchia moze sobie wszystko wziac co zbudowala, wyprodukowala czy stworzyla WLASNYMI REKAMI, a czego nie stworzyla, nie zbudowala ani nie wyprodukowala bedzie zmuszona pozostawic tym, ktorzy tych rzeczy dokonali wlasnymi rekami”…

  I pytanie: Prosze mi wskazac choc jedna budowle na swiecie, ktora WLASNYMI REKAMI zbudowali zydzi???”.
  No i tyle w temacie…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W 1999 roku padlo pytanie skierowane do mnie, bowiem bylem za zwrotem majatku dla zydow pozostawionego na terenie RP, a brzmialo ono: „Panie jasku, czy naprawde jest pan za zwrotem zydowskiej wlasnosci pozostawionej po II zydowskiej wojnie na terenie Polski?
  Moja odpowiedz byla: „Owszem jestem, tylko nie zydzi mi wreszcie powiedza jak mam zapakowac ich wlasnosc i dokad wyslac…

  Komentaz pozostawiam (i wnioski) pod krytke, tych, ktorzy uwaznie czytaja moje publiczne wpisy.

 14. Filo said

  13
  Sama emisja nie wystarczy
  Trzeba zagarnietym majatkiem zarzadzac. I miec rozbudowana siatke i wywiadowcza i przemysl zbrojeniowy.
  A przede wszystkim te 12 medrcow musialoby miec potege zeby walczyc z obecnym bardzo zakorzenionym dranstwem.
  Takie drobiazgi jak poparcie spoleczenstwa czy literatura propagandowa to moze byc troszke za duzo zajec dla medrcow.
  A zydzi rozne rzeczy budowali: banki… piramidy, palace Rotschilda, getta i wesole miasteczka jak np. Holywood.

 15. Re: 14.
  Owszem, zydzi rozne rzeczy budowali: banki, piramidy, palace rotshilda i wesole miasteczka…ale rekami gojow…
  (jesli chodzi o piramidy, to w zasadzie byla to kara Boga nalozona na przewrotnych zydow jesli juz…).

  Ja nie szukam poparcia, ale pokazuje rozwiazania…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Luxeuro said

  Ad. 15 – „…ale rekami gojow…” 🙂

  „Gdy już nie było czego ukraść Jaceniuk podał się do dymisji i zmierza na lotnisko w by udać się w drogę do ciepłego i słonecznego miejsca, gdzie mógłby wydać nieuczciwie pozyskane pieniądze na swoje dość osobliwe upodobania. Jego opiekunowie z CIA musieli zawrócić go z lotniska i wepchną go z powrotem na urząd, z którego nie wolno mu odstąpić. ”
  My też mamy takich samych „Jacyniukow” którzy nie mogą pojechać na słoneczne wyspy bo muszą wypełniać swoją role jako „kukły”.

 17. Joannus said

  Ad 9
  ”Nam nie potrzeba ZADNEJ partii. Nam sa potrzebne konkretne nazwiska (no powiedzmy 12 sprawiedliwych) i w zupelnosci nam to wystarczy,”

  Strzał w dziesiątkę Panie Jaśku. Te wszystkie partie to przedstawienia teatrzyków kukiełkowych dla publiki, z kukiełkami poruszanymi łapskami zza kotary, lub zdalaczynnie perswazją lub kontem bankowym.

 18. hhjsh said

  oftop:) myśałem w pierwszej chwili, że to ten orłow od „demona z altówką”..ale nie..polecam przeczytać – świetna książka, było tylko jedno wydanie i ciężko ją dostać.

 19. Re: 17 Joannus.
  Bodajze w 2001 roku zapytano mnie n/t picia alkoholu (jazdy pojazdem po wypiciu alkoholu) – Czy zakazywalbym uzywania alkoholu przez kierowcow uzywajacych swoj pojazd (podczas jazdy)???.
  Pytanie bylo tak skonsruowane, bym zostal publicznie osmieszony jako czlowiek dbajacy o wolnosc kazdego czlowieka (ktory ta wolnosc bedzie faktycznie posiadal).
  Moja odpowiedz byla taka: „Niech sobie kazdy pije ile tylko chce, ale jesli wsiadzie za kierownice i spowoduje wypadek, to bedzie ukarany jako zabojca lub jako kryminalista usilujacy dokonac zabojstwa, czego skutkiem bedzie adekwatny wyrok Niezawislego Sadu.
  (podobnie miala sie sprawa z uzywaniem narkotykow i srodkow odurzajacych).

  Wracajac jeszcze do nazwisk, to kazda osoba, ktorej zostanie powierzona okreslona czesc wladzy, bedzie odpowiadala jako osoba fizyczna za swoj sprawowany (zle czy dobrze) fragment wladzy przed Trybunalem czy Niezawislym Sadem. (swoim majatkiem i stanowiskiem).
  (w podtekscie: zanim dany czlowiek, ktoremu powierzono wladze, bedzie musial trzy, a nawet dziesiec razy sie zastanowic nad wydaniem jednej decyzji (zarzadzenia), ktora moglaby wyrzadzic komukolwiek szkode lub strate).
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ze wzgledow oczywistych nie ujawniam do konca koncepcji skutecznego i dosc sprawnego zarzadzania Panstwem.
  (gospodarka, finansami i polityka zewnetrzna).

 20. aa said

  fajnie napisane i doskonale tlumaczy dlaczego rzad rosyjki postepuje jak postepuje: doskonale
  nawiasem mowiac tekt tez pasuje do sytuacji w Polsce: zgroza widziec i slyszec tych mlodych tzn 30+ oni maja dokladnie w d…. wszystko. tylko forsa dupa i zarcie

 21. Paweł said

  ad 20.
  Zgadza się i dlatego trudno się dziwić, że starsi i mądrzejsi mówią, że goj to zwierzę, a zwierzęta żrą, śpią i dupcą…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: