Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Nick o Polskość na Kresy powraca
  NICK o Polskość na Kresy powraca
  NICK o Polskość na Kresy powraca
  NICK o Wolne tematy (84 – …
  NICK o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  revers o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  waldens o Polskość na Kresy powraca
  Yagiel o Wolne tematy (84 – …
  revers o Chiński ślad i ukraiński trop.…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  Peryskop o Wolne tematy (84 – …
  revers o Przepraszam, Rosja wygrywa…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Na straży pomnika zbrodniarzy

Posted by Marucha w dniu 2014-08-19 (Wtorek)

Można milczeć gdy u sąsiadów wznoszą pomniki ludobójców lub tłumaczyć to różnymi punktami widzenia. Można jednocześnie sprzeciwiać się budowie pomnika ich ofiar w Polsce. Można nawet siedzieć cicho, gdy i u nas stawiane są pomniki katów polskiego narodu, niczym w jakimś okupowanym kraju. To Polacy przećwiczyli już pod zaborami.

Ale kiedy ktoś wkurzony zamaluje taki nielegalny pomnik… O! Wtedy trzeba zagrzmieć na cały kraj!

Chodzi oczywiście o „profanację” pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu. Tylko jak tu potępić jej sprawców, nie narażając się na śmieszność, skoro pomnik ten stał nielegalnie? Da się! Hokus-pokus i widzę w „Gazecie Wyborczej” wywiad z Piotrem Tymą, prezesem Związku Ukraińców w Polsce. Człowiekiem, który nie chciał potępić Stepana Bandery, skazanego na dożywocie mordercy Polaków, choć uczynił to nawet Europarlament. W studiu Polsat News wił się Tyma w tej sprawie jak piskorz. Spytany kiedyś, czy złożyłby kwiaty pod pomnikiem nazisty Bandery jako jedyny nie odpowiedział odmownie.

Kilka miesięcy wcześniej Tyma dał na antenie do zrozumienia, że straszenie ukraińskimi nacjonalistami to wytwór chorej wyobraźni. Przy okazji strzelił sobie jednak samobója w pięknym stylu mówiąc, że to straszenie ma już swoją długą tradycję, a mianowicie… od czasów międzywojennych. No fakt, jakim prawem już wtedy ktoś śmiał straszyć, skoro dopiero po paru latach okazało się, że ci „niewinni” nacjonaliści z zimną krwią wyrżnęli sto kilkadziesiąt tysięcy ludzi, nie tylko zresztą Polaków, okrutnie torturując niemowlęta, kobiety i starców?

Teraz wprawdzie nie wyrzynają, a tylko krzyczą przy każdej okazji dawne banderowskie hasła: „Sława Ukrainie! Herojom Sława!” i „Smert woroham!”. Może więc pan Tyma ma rację, że tak nas uspokaja? Tyle, że zanim nastąpiła rzeź Polaków, banderowcy też uspokajali, podobnie jak Niemcy przed Holokaustem. Historia nauczyła nas dobrze, czym się takie „uspokajanie” dla Polski kończy.

Jak zareagowałaby dowolna komunistyczna gazeta w PRL-u gdyby zamalowano pomnik bolszewickiego zbrodniarza? Czy oddałaby głos ludziom, którzy powiedzieliby co naprawdę o tym sądzą, czy raczej poszukałaby jakiegoś propagandzisty, który potępi sprawców za psucie stosunków polsko-radzieckich? Pewnie, że to drugie. Pokazano by to jako „grubymi nićmi szytą prowokację imperialistyczną”, której trop prowadzi na Zachód. I oto w analogicznej sytuacji z pomnikiem banderowców Gazeta Wyborcza natychmiast zwraca się do faceta, który – jakżeby inaczej – wyrazi niezadowolenie i zaniepokojenie tym co się stało. A przy okazji da do zrozumienia, że jeśli się takich, jak by kiedyś powiedziano – reakcyjnych – zachowań nie zdusi w zarodku to…

No właśnie, co? Zakłócony zostanie rozwój Polski? Dobrobyt miast i wsi legnie w gruzach? Pokojowy sojusz ze Związkiem Radzieckim pójdzie w diabły? Tyma nie używa słowa „reakcyjny”, za to wspomina o mowie nienawiści, a zamiast sojuszu ze Związkiem Sowieckim, odmieniana jest we wszystkich przypadkach przyjaźń z Ukrainą.

Ktoś zauważy: przecież to prezes Związku Ukraińców w Polsce, to co ma mówić? Tyle, że on nie broni Ukraińców, bo i nikt Ukraińców w Polsce nie zaatakował. Zaatakowano pomnik banderowskich zbrodniarzy. Czemu Tyma stawia między jednymi i drugimi znak równości? Czy tak mu zależy, żeby upowszechnić wśród Polaków stereotyp Ukrainiec = banderowiec?

Związek Ukraińców w Polsce przypomina mi trochę sektę, która uważa, że reprezentuje jedyną i słuszną „ukraińskość”, uzurpując sobie prawo do definiowania co jest dla tej „ukraińskości” dobre, a co złe. Najwyraźniej atak na pomnik zbrodniarzy uznano za rzecz „złą”.

„Po 89 roku, my Ukraińcy mieszkający w Polsce, mieliśmy wielką potrzebę artykułowania prawa do własnej pamięci o okresie II wojny oraz powojniu” – mówi Tyma w kontekście pomnika. Czy to jest jakaś próba usprawiedliwienia złamania polskiego prawa przy jego wznoszeniu?

Dodajmy, że wbrew uproszczonym medialnym relacjom, pomnik w Hruszowicach nie został „zniszczony”. Pomazano go tu i ówdzie farbą i stoi sobie dalej jak stał. Ci, którzy od lat nie mogli doczekać się jego usunięcia, po prostu przypomnieli o tym, że jest nielegalny i godzi w pamięć ofiar UPA. Słowo „profanacja” również nie wchodzi w grę – nie stosuje się go wobec pomnika zbrodniarzy w kraju ofiar, podobnie jak wobec pomników morderców bolszewickich.

Polaków od lat oburzają stawiane na Ukrainie pomniki sprawców ludobójstwa. Polskie władze boją się jednak wyrazić w tej sprawie jakiekolwiek niezadowolenie. Co więcej – okazuje się, że nawet na naszym własnym terytorium nie panują nad sytuacją. Szowiniści ukraińscy są w stanie bezkarnie popełnić u nas dowolną samowolę budowlaną i wszystko jest OK. Tyma twierdzi, że pomnik powstał w latach 90-ch, gdy nie było precyzyjnych uregulowań prawnych. Ciekawe jak wszystkie inne pomniki wtedy powstawały? Też nielegalnie?

Podobnie Związek Ukraińców w Polsce podchodził do sprawy rozwalenia pomnika UPA na Chryszczatej, który powstał całkiem niedawno. Też oczywiście nielegalnie. Grozili nawet zgłoszeniem sprawy do prokuratury! Takich bezprawnych pomników UPA jest zresztą w Polsce więcej.

Kolejne usprawiedliwienie Tymy dla nielegalnych działań jest jeszcze bardziej kuriozalne. Twierdzi bowiem, że w przypadku legalnych zgłoszeń „gdzie później inicjatorzy przestrzegali procedur, na zgodę trzeba było czekać wiele lat”. Doprawdy wzruszające. A co z polskimi pomnikami, które nie mogą doczekać się takiej samej zgody? Też możemy postawić je nielegalnie?

„Czy oficjalne czynniki w dialogu z mniejszością wypracują formułę, czy też poprzestaną na publicznym nawoływaniu do zburzenia pomnika, bez brania pod uwagę meritum sprawy i konsekwencji nowej polsko-ukraińskiej „wojny o pomniki”? – pyta oskarżycielsko prezes Tyma. Co to ma być? Straszenie polskiej administracji państwowej wojną o pomniki? Ja użycie przez Tymę w tym kontekście słowa „wojna” rozumiem jako ostrzeżenie przed odwetowymi atakami na polskie upamiętnienia na Ukrainie. Mylę się?

Prezes Tyma nie byłby oczywiście sobą, gdyby w ataku na pomnik w Hruszowicach nie dostrzegł „ruskiej ręki”, tym bardziej, że ktoś napisał tam coś o Donbasie: „W Ługańsku i Donbasie też straszy się ludzi banderowcami i faszystami. Nie trzeba się domyślać, komu zależy na tym, żeby stwarzać sytuacje, w których Polacy będą się oburzać na Ukraińców. Z tego powodu wykorzystywane są symbole z przeszłości, przywołuje się pamięć Wołynia i UPA”.

Teraz już wiecie: jeśli choćby słowem zająkniecie się o zbrodniach UPA, jesteście ruskimi pachołkami, najlepiej płatnymi. No, w ostateczności jesteście przez ruskich inspirowani. Nie macie po prostu prawa do pamięci.

Oczywiście, każdy kto ma choć trochę oleju w głowie rozumie, że dla Rosji konflikty polsko-ukraińskie są korzystne. Tyle, że to właśnie Tyma, wysławiając UPA pod nosem Polaków, paradoksalnie przyczynia się do podsycenia tych sporów, podobnie jak ci, którzy wznoszą nielegalne pomniki zbrodniarzy. Kto faktycznie działa tu na korzyść Rosji?

Warto pamiętać, że to właśnie środowiska kresowe w Polsce przeciwstawiają się stereotypowi Ukraińca-rezuna, rozdzielając Ukraińców od UPA. Niejedna polska rodzina przetrwała bowiem rzeź na Wołyniu ukrywana przed UPA przez zwykłych Ukraińców. Tyma woli jednak bronić banderowców:

„Dlatego tak często w debacie publicznej wykorzystywany jest symbol Wołynia czy UPA. Niektórzy publicyści, liderzy organizacji kresowych, używają symbolu Wołynia jak kija bejsbolowego (…), przy każdej okazji, gdy mowa jest o historii, tym kijem uderza się w Ukraińców. Przeszłość, ale i teraźniejszość oraz fakty często nie mają znaczenia”.

Pytam więc: kto najbardziej upowszechnia w Polsce stereotyp Ukraińca-rezuna? Czy nie ten, kto usprawiedliwia i wychwala banderowców? Czy nie ten, który zamiast mówić o sadystycznej zbrodni UPA na polskich cywilach woli pokazywać ją jako „spór Ukraińców z Polakami”? Sadystyczna zbrodnia to nie żaden „spór”!

„W Polsce nazbyt często używa się selektywnych faktów z historii” – mówi pan Tyma. Bo na Ukrainie to w żadnym razie, tam sami obiektywni historycy? Tylko czemu niektóre przykłady historiografii na Ukrainie przyprawiają raz po raz o salwy śmiechu? Prawda jest taka, że Ukraina jest w stosunku do Polski daleko, daleko w tyle pod względem profesjonalnych badań.

Na koniec prezes Tyma nie omieszkał też wspomnieć o niszczonych w Polsce litewskich tablicach. Ciekawe na jakiej podstawie łączy pojmaną na Podlasiu grupę neonazistów z litewskimi tablicami w Puńsku? Może wie więcej i powinien w związku z tym pomóc policji w śledztwie?

Po przeczytaniu wywiadu z prezesem Tymą w „Gazecie Wyborczej” Polska jawi się jako kraj targany nietolerancją, lub przynajmniej mocno nią zagrożony. Trzeba byłoby wysłać wszystkich Polaków na korepetycje z tolerancji. Najlepiej na Ukrainę i Litwę. Prezes Tyma mógłby to zorganizować, napisać projekt, który na pewno ochoczo sfinansuje któreś z polskich ministerstw.
W korzystaniu z obfitych dotacji z kieszeni „nietolerancyjnego” polskiego podatnika Związek Ukraińców w Polsce ma przecież wielkie doświadczenie.

Aleksander Szycht

P.S. Równo rok temu na stronie Polskiego Radia ukazała się następująca informacja:
Pomnik UPA koło Przemyśla zostanie zlikwidowany
„Likwidacja monumentu to skutek interpelacji skierowanej do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przez podkarpackiego Europosła Tomasza Porębę z Prawa i Sprawiedliwości.
Europoseł informował w niej o nielegalnym obelisku i domagał się zdecydowanych działań. Teraz jest oficjalne potwierdzenie, że ta kwestia zostanie rozwiązana – powiedział Tomasz Poręba. Dodał, że Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, podzielił jego zastrzeżenia dotyczące pomnika. Zapowiedział też „zdecydowane działania”, które mają służyć zlikwidowaniu budowli, która została postawiona kilkanaście lat temu bez zgody polskich władz.
Europoseł Poręba zapowiedział natychmiastowe przekazanie pisma od Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa władzom powiatu przemyskiego. Jak podkreśla, teraz ruch w sprawie likwidacji pomnika w Hruszowicach należy do władz lokalnych”.

Aleksander Szycht
Pierwotnie tekst ukazał się na portalu kresy24.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 14 do “Na straży pomnika zbrodniarzy”

 1. maurycy said

  Widac ze Polska rzadza zorganizowane grupy kryminalne ! Czescia tych grup kryminalnych sa bandyci ze Zwiazku Ukraincow ! Tak trzeba nazwac ludzi dla ktorych idolem jest superzbrodniarz i kanalia ludzka- Bandera ! Bandyci ci ciesza sie poparciem i otrzymuja pieniadze na swoja jawnie kryminalna dzialalnosc Sa przypadki ich wrecz niezliczonej ilosci kryminalnych ekscesow ktore sa calowicie bezkarne ! Sycz i snalek bandyty i zbrodniarza z UPA jest poslem !!! Marek Kuchcinski reprezentujacych Ukraicow i broniacy bandytow z UPA jest wce=marszalkiem Sejmu obecnej kadencji !!! Onyszkiewicz bratanek zbrodniarza z UPA powieszonego w PRL za zbrodnie byl wieloletnim v-ce i ministremi obrony RP !!! Te bandziory ze Zwiazku Ukraicow sa czescia wladz w Polsce ! Oto Polska i jej wladze ! Pogrobowcy bandytow i zbrodniarzy z UPA – polska wladza !!!

 2. Kazik said

  Autor artykułu celowo zaniża ilość ofiar upowców , gdyż ich ilość wynosi ok. 500 tysięcy osób i dotyczy to tylko Polaków . Nie chce mi się wierzyć , że nie są mu znane te liczby .

 3. AlexSailor said

  Ciekawe dlaczego nikt nie składa doniesienia o przestępstwie na lokalnych pracowników nadzoru budowlanego w lokalnym starostwie, których psim obowiązkiem jest nałożenie kar i nakazanie likwidacji pomnika, a w przypadku braku reakcji rozebranie go (o drogo wychodzi) na koszt łamiących prawo.
  Dlaczego nikt nie rusza lokalnego starosty, który za niedopełnienie obowiązków powinien wnioskować o odwołanie szefa nadzoru i kary dyscyplinarne dla pracowników (jeśli zawinili).
  Dlaczego w końcu przełożony geodetów na szczeblu wojewódzkim nie jest karany za nie wykonanie obowiązków służbowych polegających na tolerowaniu dziwnego zachowania podwładnych.

  Nadzór budowlany potrafi gnębić karami Polaków za byle co, nakazywać rozbiórkę garaży a nawet domów, obkładać astronomicznymi karami za legalizację samowoli, a tu co?
  Ślepy, nie widzi i nie pracuje????

  Gdzie w końcu Polacy mają organizacje i instytucje społeczne, z budżetem (G.Maciejewski i G.Braun się kłaniają) najeżone prawnikami, informatorami, specjalistami do reagowania na takie rzeczy????
  Czy nie jest tak, że Polak pracujący w administracji boi się wykonywać swoje obowiązki (nic nie tłumaczy), gdyż nie ma żadnego wsparcia a z drugiej strony grozi mu starcie z mafiami i szemranymi organizacjami np. mniejszości lub grup interesu?????

 4. JO said

  Uznanie Upa jako Zbrodniczej Organizacji to wyrzeczenie sie Calej Ukrainskiej ideologii na ktorej Buduje sie mit Narodu i Panstwa. To powrot do RUSI, ktora odwiecznie byla czescia Polski i jej Dziedzictwa kulturowego.

  Uznanie UPA za Zbrodnicza Organizacje zakonczylo by Talmudyczny Podzial Jednego Narodu Polskiego na Ukraincow i Polakow-Lachow. Spowodowalby naturalny powrot do Ruskiej Tozsamosci, ktora plemiona Lechockie wspolbudowaly.

  Zydo-Masoneria do tego NIGDY nie dopusci PO DOBROCI

 5. JO said

  ad.2. Bo w PRL BiS jest Talmudyczne prawi, ktore zablokuje Kazde dzialanie z powodu nawet smiesznej procedury. Prosze sprobowac a przekona sie Pan. To bicie sie z Koniem….

 6. AlexSailor said

  Ad. 2 Dodam jeszcze.

  Dlatego przegrywamy i prawdopodobnie przegramy.
  Zachowujemy się jak stado owiec do strzyżenia, które można na dodatek skierować w dowolną stronę, np. na wojnę z Niemcami w 1939r. lub na wojnę z Rosją obecnie.
  Wystarczy jakieś odwołanie się do honoru, konieczności dziejowej, stereotypów, czy mesjanizmu.

  Proszę zauważyć.
  Swojego czasu (i dalej) szalała Rada Etyki Mediów.
  Powołana zupełnie prywatnie przez antypolskich cwaniaków, nie reprezentująca nikogo.
  Ale jak brzmi, i ile miała zawsze do powiedzenia, i jak jej głos był traktowany.
  Natomiast My, Polacy, nie jesteśmy w stanie powołać niczego, bo oglądamy się ma administrację, na centralę, na Warszawę, a teraz nawet (!!!) na Brukselę.

  To jest chore.
  My jesteśmy chorzy.
  Potrafimy tylko dać się strzyc, doić, dawać się obdzierać ze skóry i przerabiać na mięso w puszkach dla psów.
  Też jestem Polakiem i mnie to też dotyczy.

  Owszem, wszystko zwalamy na Sowiety, agenturę rosyjską, mitycznych żydów (cokolwiek to znaczy), Niemców, Werwolf, cia-cho z ameryki, masonów, bankierów, cyklistów, i kogo tam jeszcze.
  A problem jest w nas, w każdym z nas z nielicznymi wyjątkami.
  Chcemy grilować, dobrze się bawić, żyć wygodnie i fajnie mieszkać.
  Sprzedajemy Polskę za ładny trawniczek przed domem.
  Wydajemy krocie w skali narodu na wycieczki, wczasy, chlanie wódy i piwa, ciuchy, kosmetyki, i podobne pierdoły, a nie stać
  nas na zebranie głupiego miliarda rocznie na obronę polskich interesów, na polskie ośrodki analityczne, na polskich prawników, na polskich ekspertów, na polską uczelnię uczącą tego, co Polakom potrzeba bez jakiegokolwiek wsparcia z Warszawy.
  A to wychodzi 50 zł rocznie na łeb – jedna flacha lepszej wódy, lub 20 piw, lub mały pojemnik średniej jakości kremu dla starzejących się bab.
  I za to sprzedaliśmy i sprzedamy Polskę właśnie, a nasze wnuki będą nas przeklinać w modlitwach, bo dzieci nasze są jeszcze głupsze niż my.
  Tak je wychowujemy, to znaczy dajemy wychować Państwu i mediom.

 7. JO said

  ad.5. Takim smutnym przykladem potwierdzajacym to o czym Pan mowi jest „wspolne dzialanie” – poki co Niemalze NIKT nie deklaruje wsparcia Finansowego „wpoljawnego” nawet dla Bractwa, choc tu sa niby jego Wierni.

  Nawet Pan Gajowy Milczy 😦

 8. jowram said

  USA i Unia Europejska wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Właśnie się dowiedziałem, że Jarosław Kaczyński domaga się wprowadzenia przez Polskę embarga na rosyjski węgiel. Nikt jednak nie myśli o sankcjach dla Ukrainy za jawne odwoływanie się do nazistowskiej symboliki niektórych formacji jej sił zbrojnych (pomijając już zbrodnie dokonywane przy pacyfikacji Donbasu). Przecież nazizm i faszyzm są surowo zwalczane zarówno w USA jak i w UE. Czyżby Ukraina dostała od Zachodu specjalną koncesję na uprawianie nazizmu? To popieranie szowinizmu i neonazizmu na Ukrainie może zakończyć się dla Zachodu tak jak popieranie najbardziej skrajnego fundamentalizmu islamskiego w Afganistanie, Iraku i Syrii. Żeby potem nie trzeba było wprowadzać na Ukrainę „międzynarodowych sił pokojowych”.

  No i czy siłom politycznym Rzeczypospolitej Polskiej – zarówno obozowi rządzącemu jak i opozycji – nie przeszkadza ta symbolika? Przecież Polska doznała największych strat i okrucieństw nie od komunizmu, ale od nazizmu – niemieckiego i ukraińskiego. Najwidoczniej polski mainstream polityczno-medialny, gorąco wspierający kijowską juntę, pozbył się już wszelkich oporów moralnych.

  http://bohdanpietka.wordpress.com/2014/08/16/nazistowska-symbolika-sil-zbrojnych-ukrainy/

 9. mądr po szkodzie said

  Tak się to załatwia w Bieszczadach:
  http://www.twojebieszczady.net/st_cerkwie/obelisk_upa.php

 10. robertgrunholz said

  Prawo prawem, ale wystarczy paru łysych chłopa z niedrogim sprzętem, by każdy taki pomnik (co pisałem nie raz) w nocy kompletnie zniszczyć, tak, że go własny jego autor nie pozna. A winnych niechaj szukają w polu – sprowadzić ludzi z innych miast. Za ciężkie dla chłopców? Najwidoczniej. Że też sparafrazuje idola mimo wszystko nadal wielu z nich: wam szczać kury prowadzać, a nie konspiracje robić.

 11. R1a1 said

  AlexSailor

  – bo współczesny Polak to tylko karykatura Polaka z XVII wieku i wcześniej;

  proszę sobie poczytać pamiętniki Pana Paska jak się spierał po zdobyciu zamku w Danii kto będzie ścinał głowy szwedzkim oficerom i porównać to ze wspomnieniami Powstańców 1944, że jeńców się nie zabija! Nas mogą zabijać bo są źli – ale my nie możemy bo jesteśmy dobrzy! Umysłowy odlot i faktyczna zachęta do dalszego mordowania Polaków.

  a co teraz powie Polak w 2014? ano, że Trynkiewicz musi wyjść na wolność bo swoje odsiedział i lex retro non agit! – a że komuś coś może zrobić to trudno, bo takie jest prawo…
  ale już nie zauważą, że nic nie odsiedział bo miał KS i skoro nie KS to 4 dożywocia, no ale my jesteśmy prawi i dobrzy.

  jest to efekt skutecznych działań agentury wpływu – wychowano sobie Polaków na dobrodusznych i sentymentalnych głupków, co powtarzają: „pieniądze szczęścia nie dają”, „polityka tylko dla łotrów”, „sprawiedliwość dosięgnie złych w piekle”, „trzeba przestrzegać sojuszy”, „honor ponad wszystko” (w tym życie cudzych dzieci!), „długi należy płacić” (zwłaszcza zagraniczne odsetki), „prawa nabyte są nietykalne” (zwłaszcza dla np. Lidla) ITP. ITD.

  proszę zauważyć, że nikt się nas nie boi – nawet nie ma polskiej mafii!
  z Ruskich się śmieją w filmach, ale zawsze jest puenta, że Rusek się zemści i na 100% ukatrupi!

  a Polak powie (tzn. idiota powtórzy, ale o tym nie wie, że powtarza): TRZEBA WYBACZYĆ ALE ZAPONIEĆ NIE WOLNO.

 12. Boydar said

  Podnoszenie wątku prawa budowlanego to zwykłe ściemnianie i przygrywka do ewakuacji tematu. Te „pomniki” nie mają prawa istnieć i prawo budowlane takie czy srakie nic z tym wspólnego nie ma. Mnie się wydaje, że une już wiedzą, jak to wszystko się skończy, będą musieli (przynajmniej w części) tu u nas jakoś żyć i jakoś do śmierci doczekać. Sami te „pomniki” w try miga rozbiorą żeby tygrysa za wąsy nie ciągnąć. Być może nawet w biały dzień i w świetle fleszy.

 13. Romank said

  as 10…dokladnie!
  CytL
  Nikt Ukraińców w Polsce nie zaatakował. Zaatakowano pomnik banderowskich zbrodniarzy. Czemu Tyma stawia między jednymi i drugimi znak równości? Czy tak mu zależy, żeby upowszechnić wśród Polaków stereotyp Ukrainiec = banderowiec?

  Związek Ukraińców w Polsce przypomina mi trochę sektę, która uważa, że reprezentuje jedyną i słuszną „ukraińskość”, uzurpując sobie prawo do definiowania co jest dla tej „ukraińskości” dobre, a co złe. Najwyraźniej atak na pomnik zbrodniarzy uznano za rzecz „złą. k, cytaty.

  Skad pomieszanie z poplataniem??? z lekkosci mysli:-)))))przenosni , porownan i onomatopei:-)))
  Nie przypomina- ale jest, bo zostal przejety przez Banderowcow! I przez to nie jest zwiazkiem Ukraincow- ale Zwiazkiem Banderowcow! Jak i provydnyk Tyma!
  TO dlatego wywolali wojne z Noworosja ! W imie czystosci rasowej banderowskiej~~~~
  to tylko i wylacznei banderowcy orzekaja o ukrainskosci…jaki jezyk, jaka kultura!
  Hanba wszystkim ssynom udajacym polskich urzednikow pozwalajacycm na panoszenie sie tego faszystowsko nazistowskiego barachla! Szlachetnie urozonych kundli prachatych!

  Przejeli Zwiazek Ukraincow i zamienili w banderowska jaczejke. Pomniki stawiaja wszedzie tam gdzie Zwiazek do nich nalezy, zatem i rachunki za rozbiorkli pomnikow bandziorom wojtowie pwinni wysylac im. To sprawa Wojtow!
  Wszedzie tam ,gdzi esa pomniki WOjrow nalezy natychmisat wymienic!!!! NATYCHMIAST…bo stanowie agrozenie dla zdrowia i zycie mieszkancow gmin.!!!!!

 14. Marucha said

  Re 7:
  Póki jestem w rozjazdach, trudno mi cokolwiek zadziałać na tym froncie.
  Poza tym przyzwyczaiłem się do osobistego przekazywania pieniędzy Bractwu….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: