Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  revers o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  ajmar o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Waldek o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  revers o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Służby coraz chętniej przegląd…
  Zenon_K o List przełożonego generalnego…
  carlos o Szprycowanie ponad podziałami
  realista o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Majster o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Kwal o Wolne tematy (53 – …
  UZA o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Stan Piasta o List przełożonego generalnego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana

Posted by Marucha w dniu 2014-08-20 (Środa)

W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz, przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.

To co faktycznie dr. Piper powiedział przed kamerą dotyczyło raportu Leuchter’a, który okazał się być prawdziwy: nie było żadnych morderczych zagazowań w budynku oznaczonym jako „komora gazowa” w Auschwitz.

Tym oświadczeniem wydanym przez dyrektora Państwowego Muzeum w Auschwitz, jeden z największych „faktów” historycznych został zniszczony. Ta „komora gazowa” jest ważnym historycznym „Faktem”, na którym oparte jest wiele zagranicznych i krajowych polityk państw zachodnich od czasu II wojny światowej.

To była podstawa do przelania przez Stany Zjednoczone ponad 100 mld dolarów dla Izraela od jego powstania w 1948 roku, wypłacenia 16.500 dolarów w ramach pomocy zagranicznej na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w państwie żydowskim oraz miliardów zapłaconych przez Niemców w ramach „odszkodowań”- nie wspominając o budowie krajowej telefonii Izraela, systemów elektrycznych i kolejowych … wszystko to dary od narodu niemieckiego. „Fakt” o którym mówimy, jest podstawą do wypłacania 10 mld dolarów „pożyczki” (czytaj „darowizny”) dla emigrantów z Izraela przebywających na terytoriach okupowanych … podczas gdy Amerykanie śpią na ulicach, a firmy zatrudniające tysiące pracowników bankrutują. (Uwaga – Począwszy od 2004 r., ani jedna „pożyczka” od USA dla państwa Izrael nie została spłacona.)

Niemcy płacą „odszkodowania”, a Stany Zjednoczone robią znaczący wkład aby odpokutować za „gazowanie w Auschwitz”. Jeśli te „mordercze komory gazowe” były powojenną kreacją Sowietów, w których nikogo nie zagazowano, niezależnie od rasy, wyznania, koloru skóry czy kraju pochodzenia, wtedy te ‚zadośćuczynienia’ były niepotrzebne, i opierały się na oszustwie.

Kasety wideo, na których dr Piper robi swoje objawienie powstały w połowie 1992 roku przez młodego badacza żydowskiego, Davida Cole. Po nich następuje 12 lat intensywnych badań przez kilkudziesięciu historyków, dziennikarzy i naukowców, którzy próbowali dostać się do tego, co naprawdę wydarzyło się w Auschwitz.

„Prawda za bramami Auschwitz” 1/6 w części 3 znajduje się wywiad z Dr. Franciszek Piperem:

Podobnie jak większość Amerykanów, Cole od młodości został poinstruowany, że masowe mordercze zagazowywanie odbywało się w Oświęcimiu. Liczba straconych – oświadczył również niepodważalnie sięga 4,1 mln.

Wtedy ukazał się Raport Leuchter’a w 1988 r. który spowodował ponowna ocenę liczby zgonów w Auschwitz (zmniejszając ją do 1.1 miliona). Jako początkujący historyk i żyd – Cole został zaintrygowany.

Przed 1992 r., każdy kto publicznie wątpił w oficjalną liczbę 4.1 milionów „zagazowanych” w Auschwitz został nazywany antysemitą lub neonazistą. Po cichu, oficjalna liczba została obniżona do 1,1 mln. Nie wspomniano nic o brakujących 3 mln.

Wywiad Cole’a udowadnia, że ludzie, którzy prowadzili Państwowe Muzeum w Auschwitz praktykowali fabrykowanie „dowodów” morderczego gazowania. Należy pamiętać, że milionom turystów rocznie , mówiono, że „krematorium 1″ jest w stanie pierwotnym, podczas gdy urzędnicy wiedzieli, że „pierwotny stan” to kłamstwo.

Politycznych, religijnych i historycznych konsekwencji tego kłamstwa o morderczych komorach gazowych w Auschwitz nie można zmierzyć. W połączeniu z Raportem Leuchtera, wywiad z dr. Piper Cole na taśmie wideo dowodzi, że to co zachodnie rządy nauczały o komorach gazowych w Auschwitz to kłamstwo.

Nikt, bez względu na rasę, wyznanie, kolor skóry czy kraj pochodzenia nie został zagazowany w Auschwitz. „Mordercze komory gazowe” w Oświęcimiu, były uzasadnieniem do szczególnego traktowania państwa Izrael.

Uwaga – to jest fragmentem znacznie dłuższego artykułu P. Samuel Foner.

Źródło: http://www.rense.com/general53/aauz.htm

Ofiara Auschwitz mówi prawdę o Auschwitz

Poniżej więcej materiałów dotyczących jednego z największych kłamstw powojennej historii – istnienia komór gazowych w Auschwitz oraz sfabrykowania innych dowodów dotyczących Holokaustu.

Artykuł wraz z krótkim materiałem filmowym, zawiera wypowiedzi amerykańskich ekspertów od komór gazowych z USA. Zebrane materiały oraz przeprowadzone przez naukowców badania jednoznacznie wskazują, że przedstawione jako „komory gazowe” obiekty nie były technicznie przygotowane do spełnienia funkcji komory gazowej, była to jedna z największych mistyfikacji w historii powojennej. Więcej w artykule:

Czy w Auschwitz istniały ludobójcze komory gazowe?

Jak podają dokumenty z żydowskich archiwów większość żydów wyemigrowała z okupowanych terenów w głąb Rosji. Więcej a artykule:

Sowieci ewakuują żydów – archiwum żydowskiej agencji prasowej JTA ujawnia, gdzie się “podziała” większość brakujących wybrańców

Ostatnio udostępnione dokumenty Czerwonego Krzyża, zamknięte przez lata, pokazują, że całkowita liczba zgonów w “obozach koncentracyjnych” wynosi „tylko” 271.301. Liczba ta obejmuje wszystkich zmarłych także z przyczyn naturalnych, chorób, epidemii tyfus. Więcej w artykule:

Oficjalne źródła z Międzynarodowego Czerwonego Krzyża dowodzą, że “holokaust” był oszustwem

Historyczne wideo z 1948 r. z posiedzenia sądu w Krakowie nad zbrodniarzami z Oświęcimia. Warto zwrócić uwagę na padającą liczbę ofiar w kompleksie obozowym Auschwitz wynoszącą 300 tysięcy ofiar. Więcej w artykule:

Oświęcim – 300 tysięcy ofiar?

Sfabrykowane zdjęcia Holocaustu. Więcej w artykule:

Mity holocaustu

Wywiad z Joe Cortina, który przeprowadził wieloletnie śledztwo dotyczące obozu w Dachau. Więcej w artykule:

Co naprawdę nie wydarzyło się w Dachau?

W 2013 roku Sąd USA wydał wyrok nakazujący Semenowi Domnitser zapłacić 57,3 miliona dolarów odszkodowania za tworzenie fałszywych wniosków o wypłatę z funduszu holocau$tu. Dyrektor organizacji żydowskiej został skazany na 8 lat więzienia. Więcej w artykule:

Od roszczeń do oszustwa, żydowska metoda

66 pytań i odpowiedzi dotyczących Holokaustu. Więcej w artykule:

66 pytań o Holokaust

Obszerny tekst ze zdjęciami demaskujący Holokaust i przez lata niepodważalną magiczną liczbę 6 milinów. Więcej w artykule:

Mit „6 milionów”

II Wojna Światowa i masowa emigracja Żydów do Izraela oraz rola jaką odegrał w tym procesie rodzina żydowskich bankierów Rotszyld. Więcej w artykule:

Założenie Izraela było przyczyną wybuchu II Wojny Światowej

Herman Rosenblat Żyd który opisywał siebie jako ofiarę holokaustu, na podstawie jego opowieści miała powstać książka i film, dziennikarze stacji ABC TV udowodnili że opisane przez niego historie nie mogły mieć miejsca i zostały zmyślone. Herman przyznał się do zmyślenia historii:

Film dokumentalny Telewizji Polskiej „mydło z ludzi”, badania wykazały że zachowane próbki „Mydła z Żydów” w większości nie były produkowane z ludzi, a te które były produkowane z ludzkiego tłuszczu pochodziły ze zwłok dostarczanych ze szpitala dla umysłowo chorych. Więcej w filmie:

Michał KK
http://wolna-polska.pl

Komentarzy 56 do “Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana”

 1. Kronikarz said

  I co teraz ?

 2. APA said

  Teraz trzeba będzie za to wszystko odpowiedzieć przed Bogiem ,bo RAJ DLA ZYDOW NA ZIEMI SIE KONCZY !

 3. Agaton said

  I co teraz?

  Ja zacząłem od tego kawałka.
  ciekawy krótki film

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oswiecim-300-tysiecy-ofiar-2014-03

  //Historyczne wideo z 1948 r. z posiedzenia sądu w Krakowie nad zbrodniarzami z Oświęcimia. Warto zwrócić uwagę na padającą liczbę ofiar w kompleksie obozowym Auschwitz, czyli w Oświęcimiu. Liczba ta, pierwotna, z biegiem lat ulegała licznym zmianom, najczęściej szybując w górę. Jedna z najbardziej absurdalnych teorii głosiła o rzekomych 9 milionach zamordowanych w Auschwitz. Co prawda dziś takich fantastycznych bajek już się nie snuje, ale o obiektywnym badaniu „holocaustu” ze względu na istniejące prawo mowy być nie może. Nie tylko w Polsce.//

  Ale zaraz powstaje pytanie, co w takim razie stało się z żydami węgierskimi?

 4. Boydar said

  I co teraz ? Nic. Trzeba obejrzeć ten film do końca. Hitchcock nie był jedyny. Wszystkie parchy zostały zinwentaryzowane !!! Kosztowała ta inwentaryzacja 12 milionów Polaków i 60 milionów Rosjan. Pan Bóg osądzi, czy warto było. Módlmy się.

 5. AlexSailor said

  Jeszcze trochę, a dowiemy się, że nie tylko nie było krematorium, komór gazowych, milionów zutylizowanych po spodleniu ludzi, ale że były to sanatoria.
  Ba.
  Tam rodziły się dzieci.
  Taki piękny wynalazek.

  Artykuł jest wyraźnie inspirowany (pieniędzmi??).
  Zadaniem nieudolnie ukrywanym jest zdjęcie odpowiedzialności i hańby z Niemców.
  Czy ten dyrektor jest jakimś autorytetem by mu wierzyć????
  A druga sprawa, czy w Oświęcimiu nie palono zwłok???
  Co się z nimi stało???
  Co z zeznaniami świadków??
  Co z więźniami, którzy przeżyli i świadczą o gazowaniu i paleniu zwłok w krematoriach, a nawet w dołach, gdy krematoria nie nadążały?

  A przede wszystkim co z 10 milionami obywateli Polskich???
  Zostali podczas okupacji niemieckiej wniebowzięci?????

  Nie robiono mydła z ludzi????
  A świadkowie, urządzenia, w końcu próbki tego mydła????
  Przypomnę, że sprawa mydła wypłynęła w latach dziewięćdziesiątych i została ostatecznie sprawdzona przez polski urząd i naukowców.
  I to już w czasie, kiedy nie było „ruskich” a były niemieckie pieniądze.
  Niemcy robili mydło z ludzi i to mydło o cechach użytkowych.

  Po 70 latach wszystko można ludziom wmówić.
  O ileż bardziej wiarygodne są ustalenia z lat 1944-48.

  Zasada kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, ciągle obowiązuje.

  No i dla gospodarza.
  Jeśli nie wymordowano Polaków w obozach, nie zrobili tego Niemcy, to musieli to zrobić Rosjanie na rozkaz Stalina.
  Innej możliwości nie ma.
  Poza obozami i łagrami Polacy nie umierali z głodu, choć byli niedożywieni.

  Jeszcze raz zapytam.
  Co stało się z 10 milionami Polków i obywateli polskich, których w 1938r. naliczono 36 milionów, a w 1945 już tylko milionów 26???
  ???????????????????????????????????????????????????????????????

  Dlaczego Polacy są tak głupi, że sami, za darmo, tylko z inspiracji cwaniaków, wybielają Niemców i dają się nabierać na
  propagandę zgodną z mądrością aktualnego etapu.
  Etapu obierania ich ze skóry, likwidacji Państwa Polskiego i ich samych.

 6. Zac said

  @Kronikarz
  Absolutnie nic

 7. Robią nas w balona? said

  Chyba czas zacząć prostować historię w podręcznikach

 8. Agaton said

  @AlexSailor
  ad4

  Tu znajduje się stenogram z procesu w Norymberdze dotyczący Katynia
  http://avalon.law.yale.edu/imt/07-01-46.asp
  ————————————————————

  Tu [niżej] znajduje się stenogram z procesu w Norymberdze dotyczący Mydła z ludzkiego tłuszczu:

  Z. Mazur [najważniejszy świadek] zeznaje:
  „W Lutym 1944 prof Spanner dał mi przepis na przygotowanie mydła z tłuszczu ludzkiego. Wszystko to ma być gotowane 2 , 3 godziny, a potem ochłodzone. Mydło będzie pływać na powieszchni, a woda i osady pozostaną na dnie. Odrobinę soli i sody dodaje się do tej mieszanki. Następnie należy dolać świeżej wody i to wszystko gotować 2, 3 godz. Po ochłodzeniu mydło jest przelewane do form”

  ” ‚In February 1944 Professor Spanner gave me the recipe for the preparation of soap from human fat. According to this recipe 5 kilos of human fat are mixed with 10 liters of water and 500 or 1,000 grams of caustic soda. All this is boiled 2 or 3 hours and then cooled. The soap floats to the surface while the water and other sediment remain at the bottom. A bit of salt and soda is added to this mixture. Then fresh water is added, and the mixture again boiled 2 or 3 hours. After having cooled the soap is poured into molds.’ ”
  http://avalon.law.yale.edu/imt/02-19-46.asp

  Tu [niżęj] wynik śledztwa prowadzonego przez IPN [proszę uważnie porównać zeznania Z.Mazura z konkluzją prof. Stołhwo]

  //Mydło bowiem powstaje w sposób naturalny przy wygotowywaniu zwłok ludzkich w roztworze sody żrącej – wyjaśniał ekspert prowadzonego śledztwa, prof. dr hab. inż. Andrzej Stołyhwo. – W Gdańsku z całą pewnością były wygotowywane, a to dla produkcji szkieletów jako pomocy naukowych. I to jest dla prof. Stołyhwy proces naturalny, do przyjęcia. Jeśli natomiast do tak powstałej masy dodaje się jakieś środki uzdatniającej ją do użycia, wtedy mamy do czynienia z procederem nieetycznym, godnym potępienia. Profesor w przedstawionym mu do ekspertyzy kawałku mydła tzw. brunatnego odkrył szczątkowe ilości kaolinu, substancji powodującej, że „produkt” posiada lepsze właściwości ścierne. Innymi słowy, nadaje się do zmydlania, mycia i szorowania. Ten kawałek mydła był jednym z nowych dowodów w sprawie. Poniekąd nowy okazał się też inny dowód: słój zawierający próbkę mydła, na pewno pobraną z laboratorium Spannera, przedstawioną przez prokuratora sowieckiego na procesie norymberskim. Odnalezienie go w Hadze było bodaj największym osiągnięciem gdańskich prokuratorów z IPN-u, bo wydawał się zaginiony. On to stanowił matrycę do badań (wykonywanych przez prof. Stołyhwo) innych próbek mydła. Potwierdziły one z kolei niezbicie, że owiane złą legendą mydło z napisem „RIF”, rozprowadzane m.in. w obozach koncentracyjnych, nie było produkowane z ludzkiego tłuszczu i nie ma nic wspólnego z pracownią Spannera.

  Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zakonczono_sledztwo_w_glosnej_sprawie_profesora_spannera_8420.html

  Ja kaolinu w zeznaniach Mazura nie znalazłem.

 9. Yah said

  Wielki ruchy migracyjne i zmiana nazwisk sprawiły, że trudno się doliczyć …….

  Wg spisu z 1931 roku Polacy stanowili 65,7% czyli 20,9 mln osób. Zakładając, że skład narodowościowy się nie zmienił w 1939 Polaków było 22,9 mln. W 1946 Polska była zamieszkana przez 23,9 mln osób z czego 2,5 mln to Niemcy na ziemiach odzyskanych, a Polaków 19 mln. Przyrost rzeczywisty w latach 1946 -1950 wyniósł 1,1 mln i liczba ludności Polski wzrosła do 25 mln. Mniejszości narodowe wg. spisu z 1950 roku było ok. 750 tysięcy – czyli Polaków 24,25 mln. Pytanie skąd się wzięło 5,25 mln polaków skoro zakładając, że w Polsce w 1950 roku mieszkali sami Polacy przyrost naturalny wyniósł 2,1 mln a imigracja ( zakładając, że do Polski napływali tylko Polacy) 1,5 mln co daje 3,6 mln. Skąd nam się wzięło dodatkowo 1,6 mln Polaków? Zakładając , że ilość urodzeń w czasie wojny było o połowę niższa niż po wojnie, w Polsce w czasie wony urodziło się 1,7 mln dzieci, zgonów zakładając lekkie straty wojenne powinno być tyle samo czyli 1,7 mln czyli ….. nadal mapy superatę 1,6 mln osób. Ciekawe skąd ci „Polacy” się wzięli ???

 10. Wosiu said

  Re 4/AlexSailor

  Jesteś pan idiotą. Właśnie w latach 90-tych udowodniono, że żadnego mydła z Żydów nie było. Co do 10 milionów obywateli, oprócz 3-4 milionów zlikwidowanych przez III Rzeszę, sowiety i UPA Polaków oraz ok. 1-2 milionów Żydów zlikwidowanych przez III Rzeszę, obywatelami polskimi było też kilka milionów Ukraińców, Białorusinów i Litwinów, a ci zostali po 1945 w granicach ZSRR. Kilkaset tysięcy Polaków zostało na zachodzie, podobna ilość utknęła w Azji Srodkowej, głównie Kazachstanie. Itp.itd. Suma sumarum, wyjdzie z 10 milionów.

 11. JO said

  ad.7. BZDURA

 12. JO said

  ad.6. NIC sie nie mowi oficjalnie o Desancie Zydow z ZSRR , ktorzy tam mieszkali lub powrocili po ucieczce po inwazji Niemiec na Polske.

  Polska jest ZaZydzona jak niemalze zedne inne Panstwo na Swiecie. Maja oni Polskie nazwiska I Udaja Polakow.

  W ewnym miescie w Polsce mialem konto Bankowe…, po latach zorientowalem sie, ze tam sa zatrudnione SAME ZYDOWKI!!!

 13. Kilka lat temu był w Niemczech skandal, gdyż jeden Niemiec ogłosił, że jako FACHOWIEC był zatrudniony w obozie użytkowanym przez Armię Czerwoną przy budowie KOMÓR GAZOWYCH, gdzie Hitlerowskich komór gazowych NIE BYŁO. Miało to prawdopodobnie związek z ofensywą Armii Czerwonej w Turyngii w VI 1945, gdy na skutek bombardowań amerykańskich zginęło 1,5-2 miliony Niemców. Sąsiad mówił – nazwisko pamiętam – że samoloty amerykańskie, które bombardowały ACz, miały POLSKIE ZNAKI a o pomyłce nie mogło być mowy, gdyż było ich SETKI.
  Wczoraj oglądałem po raz któryś film o ucieczce 200 Żydów z Sobiboru, z których 150 wyłapano. Sobibór i Bełżec były obozami Wehrmachtu, w których obowiązywał oczywiście ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, toteż były tam rozstrzeliwania, ale selektywne. W domu mych rodziców stacjonował pluton ZEMSTY pod dowództwem Grynszpana Chyla, którego syn był u Jaruzelskiego rzecznikiem Drogowej MO i robił mi BARDZO GROŹNĄ wjazdową kontrolę celną. Otóż Pluton Zemsty trudnił się dostarczaniem do Sobiboru CIELAKÓW, które rabował chłopom. Cielęcinę tą dostarczali do HAREMÓW HOLOKAUSTYCZNYCH. Rodzice mówili mi, że Polacy, nawet komuniści PŁACILI, a Sowieci i Żydzi NIGDY.
  W filmie była mowa – co zresztą głoszono zawsze, że PO WYMORDOWANIU ŻYDÓW obozy splantowano, co nie jest prawdą, gdyż w obozach tych – na Milion ludzi – Armia Czerwona więziła Polaków. Poza tym rektor PGd, gdy sobie podpił to lubił opowiadać w Jaki Sposób Został Polakiem. Zapisał się na emigrację do Palestyny, ale do Sobiboru przyjechała delegacja PPR z Gomułką, która obiecała za wstąpienie do PPR-u polskie nazwisko, mieszkanie i pracę a po opanowaniu języka zamieszkanie w Warszawie lub innym prestiżowym mieście. – Tego dnia Pan Rektor wstąpił do PPR-u z 30 tysiącami sobiborskich Żydów i został gdańszczaninem.
  Ciekawe pod CZYJĄ jurysdykcją byli Żydzi węgierscy i rumuńscy? Antonescu podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL a Horti NIE, toteż płynący do HITLEROWSKIEJ Palestyny (Haifa) Żydzi rumuńscy byli traktowani przez Anglików jako hitlerowcy. Linię tą obsługiwało 3 transatlantyki amerykańskie: KOŚCIUSZKO, PUŁASKI i STEUBLER.

 14. Yah said

  Ad 7

  Panie Wosiu to superata robi nam się jeszcze większa, bo nie uwzględniałem ofiar eksterminacji wśród Polaków. Pan Alex chyba nie wybiela Niemców, ale obnaża propagandę powojenną, ktorą nas karmiono w wiadomym celu. Dziwi mnie tylko jedno, jak naród niemiecki, który Nietzsche opisywał jako zgniły naród ciepłych kluch, niezdolnych do niczego, nagle wywołał dwie wojny światowe. Moja znajoma, mieszkająca w Niemczech od wielu lat, opisuje Niemców tak jak Nietzsche – jako stado baranów. No właśnie a stadem baranów łatwo kierować, jeśli się mu da odpowiedniego przewodnika. Obserwując obserwacje fałszywej flagi w ostatnich latach można dojść do wniosku, że cała druga wojna światowa była operacją pod fałszywa flaga pewnego narodu wybranego.

 15. Yah said

  Ad 9

  Panie JO brak słów, widzimy, ze II WŚ wywołana została , żeby sobie uwić ciepłe gniazdka, ukryć się i jeszcze zemścić się na Polakach za kilkusetletnią „gościnę”. Niemcy, jako że posłusznie wypełniły zadania zostały nagrodzone i stały się światowa potęgą.

 16. Luxeuro said

  Ad. 11 – „Dziwi mnie tylko jedno, jak naród niemiecki, który Nietzsche opisywał jako zgniły naród ciepłych kluch, niezdolnych do niczego, nagle wywołał dwie wojny światowe. Moja znajoma, mieszkająca w Niemczech od wielu lat, opisuje Niemców tak jak Nietzsche – jako stado baranów. No właśnie a stadem baranów łatwo kierować, jeśli się mu da odpowiedniego przewodnika. ”
  Ten problem nie dotyczy jedynie Niemców.

  Co więcej, jeżeli dzisiaj miał bym wybrać firmę wykonawczą do jakiejś roboty to wybrał bym firmę „Baranow” and nie Polską. Prawdopodobieństwo kłopotów była by o wiele mniejsza.

 17. Yah said

  ad 13

  Panie Luxeuro i dlatego Niemcy zostali wybrani jako firma wykonawcza przedsięwzięcia pod nazwa II Woja Światowa 🙂

 18. Yah said

  Ad 13

  I rzeczywiście wszystko poszło jak z płatka, bez kłopotów….

 19. Filo said

  Historie o Auschwitz sie zmieniaja nie tylko w ilosci pomordowanych.
  Trzeba sobie przypomniec kto ‚wyzwalal’ oboz.
  Wkroczyla Armia Czerwona na czele z Beria. Beria zabral wszystkie dokumenty. Wiadomo, ze Niemcy byli bardzo skrupulatni w administracji.
  Potem Sowieci podrabiali, manipulowali i dokladali informacji o Auschwitz. Podrabiali tez dokumenty na zyczenie Wiesenthala.
  To Beria pokierowal informacja o obozie tak jak mu bylo wygodnie. I to Beria pierwszy raz uzyl slowa ‚holokaust’ – byla to ofiara calopalna w starozytnosci.
  Tego nie wiem ale powtarzam za Mika Waltari:
  Hebrajczycy w Jerozolimie urzadzali hekatomby z bydla.
  Przed swiatynia staly kramy – kantory pieniedzy gdzie zydzi wymieniali waluty i handlowali bydlem na ofiary.
  Przyjezdni pasterze hebrajscy i rozni roznitacy wedrownicy w wierze wymieniali towar na pieniadze. (To co tak oburzylo Pana Jezusa).
  Swiatynia tzw. dzieci Izraela czyli Jakuba byla w srodku pusta. Nic tam nie bylo. Hebrajczycy palili zywe zwierzeta. Cale. I to nie dwie -trzy krowki, tylko tysiace.
  W Biblii pisze ze na wesele Salomona spalono zywcem 5 tysiecy krow i iles tam tysiecy baranow. Mozna sprawdzic.
  Smrod by w calej Jerozolimie nie do wytrzymania. Mika Waltari opisuje zolnierzy rzymskich ktorzy sie dusili od smrodu i spalenizny. No i bydleta sie darly.
  Byl to jeden z glownych powodow zatargu miedzy administaracja rzymska a religia hebrajska bo w miescie nie dalo sie wytrzymac..

  No wiec zydowi Berii latwo bylo nawiazac, ze to niby tradycje zydowskie z ktorymi sie identyfikowaly i dalej identyfikuje rozne przebierance.

  Dla katolika sam pomysl o paleniu zwlok ludzkich posmiertnie byl nie do pomyslenia.
  W Oswiecimiu zas palili zwloki: i tych pomordowanych i tych ktorzy umarli z innych powodow. Chodzilo Niemcom glownie o zabezpieczenie przed zaraza.
  Zreszta kazdy kogo przywlekli do obozu przechodzil dezynfekcje. Dlatego bzdura jest ze byl to oboz zaglady. No bo po co przed gazowniem mieliby ludzi pucowac do czysta i dawac im czyste ‚pizamy’?
  Przerazala natomiast kremacja zwlok.
  I tak powstala historia o komorach gazowych. Z moich wycieczek do Oswiecimia w latach 50-tych pamietam, ze nikt nam takich kitow o holokauscie nie wciskal.
  W latach 50-tych opowiadali nam przewodnicy o POLAKACH , ktorzy zgineli w obozie.
  Za kazdym przyjazdem do Oswiecimia sluchalismy innych historii. Przede wszystkim w szkole nas uczyli, ze w czasie wojny zginelo 6 milionow Polakow.
  A z tym mydlem to naturalnie bzdura!
  Nie wyobrazam sobie Niemki czy Niemca ktory by sie myl mydlem z zyda!!!
  Juz bez przesady z tymi Niemcami.
  Nawet w tej glupiej Norymberdze pelnej klamstw i przekretow te abazury i mydlo musieli odszczekac. I szybciutko schowac te idiotyczne zmniejszone czaszki z Peru!

  Mydlo z tluszczu ludzkiego?: Bez hec!

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112095,mydlo-z-tluszczu-ludzkiego-historia-mitu

 20. Filo said

  A propos mydla jeszcze to zastanawiam sie jak ze spalonych zwlok mogli Niemcy uzyskac tluszcz na mydlo i abazury?

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=926&Itemid=98

  Peruwianskie czaszki ( czy tez ze spalonych zwlok?)

  http://www.whale.to/b/nazi_shrunken_heads.html

 21. Luxeuro said

  Ad. 15 – Z tym się zgadzam 🙂

 22. Filo said

  4
  Alex Sailor
  Prosze sie nie kompromitowac.
  Niedawno w Izraelu byl zjazd zydow, ktorzy sie urodzili w obozach.
  Polskich dzieci urodzonych w obozach nikt nie zaprosil.
  A sa takie. I zyja w Polsce. I maja nawet wlasna organizacje.
  Tyle, ze nikt sie nimi nie przejmuje bo samym swoim jestestwem zaprzeczaja legendom.
  CO nie zmienia faktu, ze oboz nie byl kolonia letnia. Niemcy faktycznie mordowali niedoleznych i chorych, ktorzy sie do pracy nie nadawali. Ale bardzo potrzebowali zdrowych i niezarazonych niewolnikow do roboty. Bo Niemcy sie tlukli na froncie.
  Akurat oboz w Oswiecimiu byl duzo lzejszy niz np. w Buchenwaldzie. Wedlug D. Dziurskiego (przybrane nazwisko) ktory byl inspektorem sanitarnym w obozach, istnialo 91 podobozow Auschwitz. O tym tez sie nie pisze. Prosze poczytac Grzesiuka. I polecam ‚Freedom Fighter’ D. Dziurskiego – Slazaka, ktorego AK zainstalowalo w GG)
  Natomiast Grzesiuk niczego sie tak nie bal jak wyslania do Buchenwaldu. I tak go wyslali. Przezyl. Napisal kilka ksiazek. (Miedzy innymi ‚5Lat kazetu’ ‚Boso ale w ostrogach’. Bardzo polecam bo to autentyczne wspomnienia) Grzesiuk zreszta byl bardzo znany w Warszawie.
  Z Pamietnikow Cyrankiewicza, ktorych juz nigdzie teraz nie mozna dostac, a kiedys byly szeroko dostepne, wynika, ze tenze pozniejszy premier obozie w Auschwitz szefem podziemia, przemycal ludzi i byl w orkiestrze obozowej.
  Nie chca dranie w Polsce wznowic wydania.

 23. AlexSailor said

  Ad. 7 @Wosiu
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,25511,mydlo-z-tluszczu-ludzkiego-to-prawda-historyczna.html

  I kto jest idiotą, a na dodatek jeszcze zdrajcą działającym wbrew polskim interesom, a wybielającym naszych wrogów?

  Cytuję cały artykuł.
  Chętni pewnie mogą dotrzeć do dokumentacji prawnej.

  ” W Instytucie Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku, prowadzonym przez niemieckiego prof. Rudolfa Spannera, produkowano podczas II wojny światowej dla celów użytkowych mydło z tłuszczu ludzkiego – wynika z zakończonego śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku.”Potwierdziły się tym samym fakty podane w książce Zofii Nałkowskiej +Medaliony+” – ocenia dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Witold Kulesza.

  Zdaniem Kuleszy, działalność Spannera stanowi „jedną z najczarniejszych kart II wojny światowej”. Podkreślił jednak, że gdyby Spanner żył, nie można byłoby mu postawić zarzutu zbrodni hitlerowskiej, lecz ewentualnie tylko zacieranie jej śladów poprzez niszczenie zwłok.

  Śledztwo nie wykazało bowiem, aby na terenie Instytutu Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku dokonywano zbrodni. Zwłoki do eksperymentów pozyskiwano m.in. z zakładu dla psychicznie chorych w Kocborowie, więzienia w Królewcu, a także – czemu kategorycznie zaprzeczał sam Spanner – z obozu zagłady Stutthof.

  Spanner był zatrzymany i przesłuchiwany w Niemczech w 1947 i 1948 r. Podczas zeznań, którymi dysponował także w trakcie śledztwa IPN, powiedział, że mydło z tłuszczu ludzkiego służyło mu jedynie do impregnacji więzadeł stawowych. Śledztwo w jego sprawie zostało wtedy umorzone. Jedyną szykaną, jaka spotkała Spannera, było, po interwencji Brytyjczyków, wydalenie z uniwersytetu w Kolonii. Pracował następnie jako zwykły lekarz w Szlezwiku-Holsztynie. Zmarł w 1960 r. w Kolonii.

  Kulesza podkreślił, że eksperymenty Spannera nie były jak na tamte czasy kuriozalne. Jako przykład podał działalność jednego z niemieckich uczonych z uniwersytetu w Poznaniu, który sprzedał czaszki Polaków i Żydów m.in. Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu w celu eksponowania w tzw. gabinecie ras.

  Prowadzone od września 2002 r. przez gdański IPN śledztwo wykazało, że mydło wyrabiane przez prof. Spannera było używane do mycia pomieszczeń i stołów sekcyjnych. Z racji tego, że jednak miało brzydki zapach – jak zeznawali świadkowie – zaczęto dodawać do niego olejek migdałowy. Ustalono, że ekipie Spannera udało się wyprodukować od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów mydła z ludzkich zwłok.

  Śledczym z gdańskiego IPN udało się dotrzeć do produkowanego przez Spannera mydła, które było jednym z dowodów rzeczowych zbrodni hitlerowskich podczas procesu w Norymberdze między listopadem 1945 r. a październikiem 1946 r. Okazało się, że słoik z mydłem przechowywany jest obecnie wraz z całą dokumentacją procesu norymberskiego w archiwum Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

  Badania próbki zachowanego kawałka mydła przeprowadził prof. Andrzej Stołyhwo ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, specjalizujący się w chemii tłuszczów.

  Stołyhwo wyjaśnił podczas konferencji prasowej, że w trakcie wytapiania ludzkich zwłok dokonywanego np. w celu uzyskania kości na potrzeby edukacyjne dla studentów medycyny, mydło z tłuszczu ludzkiego powstaje w sposób naturalny.

  Ekspertyza próbki mydła z archiwum Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze wykonana przez Stołyhwo wykazała jednak, że dodano do niego kaolin. Ten środek ścierny sprawia, że mydło może być stosowane do celów użytkowych. „Dla mnie jest to naruszenie zasad etycznych” – dodał profesor warszawskiej SGGW.

  Pobrane z Hagi próbki mydła Spannera badało też laboratorium FBI. Amerykanie nie doszukali się jednak w nich żadnego kodu DNA, ani włosów ludzkich.

  Prokurator Piotr Niesyn z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku powiedział, że w trakcie dochodzenia dotyczącego działalności Spannera zgłosiło się ponad 20 nowych świadków, m.in. b. polscy żołnierze, milicjanci i więźniowie z obozu koncentracyjnego Stutthof. Śledczy dysponowali także m.in. dokumentacją z oględzin Instytutu Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku, przeprowadzoną przez komisję polsko-radziecką tuż po wyzwoleniu Gdańska wiosną 1945 r.

  W trakcie śledztwa od jednego z trójmiejskich dziennikarzy IPN otrzymał także kostkę mydła o brązowym kolorze pochodzącego z Instytutu Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku. Dziennikarz dostał to mydło od nieżyjącego już pracownika tej placówki. Zbadane przez prof. Stołyhwo wykazało podobne właściwości chemiczne jak próbki z Hagi.”

 24. Prawda nas wyzwoli said

  re: 19
  „Z Pamietnikow Cyrankiewicza, ktorych juz nigdzie teraz nie mozna dostac, a kiedys byly szeroko dostepne, wynika, ze tenze pozniejszy premier obozie w Auschwitz szefem podziemia, przemycal ludzi i byl w orkiestrze obozowej.
  Nie chca dranie w Polsce wznowic wydania.”
  W roku 2008 w Warszawie poznalem starszego juz Polaka p. Janusza, ktory byl z zydem Cyrankiewiczem w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.
  Powiedzial mi, ze Cyrankiewicz byl tam Kapo, mial kochanke zydowke ktora byla tez kapo w barakach z kobietami. Pan Janusz znal dobrze jezyk niemiecki i kiedys zapytal Niemca protestanta, ktory byl straznikiem w obozie, dlaczego Niemcy obsadzja funkcje kapo prawie wylacznie zydami. Niemiec odpowiedzial mu ze zydzi wykonuja polecenia Niemcow bardziej gorliwie niz Niemcy od nich wymagaja, a Polakom nie ufaja.
  Pan Janusz powiedzial mi ze po wojnie musial sie ukrywac przez zydowskim UB, bo Cyrankiewicz wydal rozkaz zlikwidowania wszystkich Polakow swiadkow kooperacji zyda Cyrenkiewicza z Niemcami z obozie koncentarcyjnym.

 25. Joannus said

  Ad 5
  Zwraca Pan uwagę na możliwość korzystnej dla Niemcow interpretacji opinii i faktów, dlatego należy być czujnym skąd pojawiają się nowe dowody.
  Niemniej jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest docieranie do prawdy obiektywnej.
  Jak dotąd zza oparu kłamstw i dezinformacji wyłania się Oświecim jako mekka religii holocaustu, narzucanej światu aby cały stał się jednym wielkim obozem koncentracyjnym pod ”opieką” i nadzorem właścicieli całego świata z nadania Jehowy.

 26. Filo said

  23
  AlexSailor
  Znaczy sie panie AlexS za przeproszeniem to mydlo bylo z jakich zwlok?
  Tych spalonych w Oswiecimiu czy moze z lapanek?
  Czy w takim razie mozliwe ze i z Polakow produkowano mydlo?
  Ciekawe jaka to technologia pozwala z popiolu wydobyc sadlo.
  Nie lubie tej makabreski i babrania sie w takiej prymitywnej propagandzie.
  Wojna byla, i kazda wojna jest okrutna, paskudna i tragiczna. Nie potrzeba dorabiac dodatkowych emocji zwlaszcza, ze pachna one propaganda. Bo to przeciez tylko zydom sie krzywda dziala. I tylko im sie ta krzywda oplacila!
  I tylko zydzi potrafili z niej zrobic szopke i gescheft.
  Awantura z mydlem i abazurem byla oficjalnie odrzucona w Norymberdze. Bo byla tak nieprawdopodobna, ze rozne inne bzdury o niemieckich wyszukanych zbrodniach wydawaly sie prawda. Zbrodnie niemieckie zas byly okrutne choc malo wyszukane.
  Przeciez my do tej pory kombinujemy jak to naprawde bylo z masowym morderstwem polskich oficerow pod Smolenskiem.
  A tu takie szczegoliki o mydle!

  Bo na ten przyklad teraz na nerkach ukrainskich zolnierzy pani Timoszenko – zydowka zbija majatek.
  Byc moze, ze stare tradycje ozyly.
  Artykul Zygmunat Bialasa ktory wyjasnia nieporozumienie mydlane wydaje sie byc bardziej przekonywujacy. (link powyzej w # 20)

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/julia-tymoszenko-handluje-narzadami-ukraincow-2014-08

 27. Luxeuro said

  Ad. 24 Ta książka ?
  http://allegro.pl/gryps-z-konzentrationslager-auschwitz-jozefa-i4518061401.html

 28. marrkerr said

  To już było w gajówce, ale tu pasuje – prof. Wieczorkiewicz

 29. NICK said

  Liczby się zmieniają.
  Każdy ma swoją ‚prawdę’. Chcecie poznać PRAWDĘ? Nie poznacie.
  [Mętlik zamemłany,
  w wapnie ugaszany.
  Ja, jak muł bagienny
  jestem bardziej senny.]

 30. dejpanspokój said

  Drodzy Gajówkowicze, zgłupieć można od sprzecznych informacji (te z mydłem mnie interesują) i odnośnie tego rzekomego pieca, którego nie było. Ci co przeżyli powinni o tym mówić lub przekazywać dalej, nie? Może ktoś tu uporządkować te fakty i podać ewentualne źródła?

 31. akej said

  @ AlexSailor (23)
  Mydlo z ludzi bylo robione. To, co Pan pisze o laboratorium Spannera jest prawda.

 32. Agaton said

  @akej
  ad 27, 31

  Tu [niżej] znajduje się stenogram z procesu w Norymberdze dotyczący „Mydła” z ludzkiego tłuszczu:

  Z. Mazur [najważniejszy świadek] zeznaje:

  „W Lutym 1944 prof Spanner dał mi przepis na przygotowanie mydła z tłuszczu ludzkiego. Wszystko to ma być gotowane 2 , 3 godziny, a potem ochłodzone. Mydło będzie pływać na powieszchni, a woda i osady pozostaną na dnie. Odrobinę soli i sody dodaje się do tej mieszanki. Następnie należy dolać świeżej wody i to wszystko gotować 2, 3 godz. Po ochłodzeniu mydło jest przelewane do form”

  http://avalon.law.yale.edu/imt/02-19-46.asp

  Z. Mazur nic nie wspominał o kaolinie

 33. Filo said

  30
  Dejpanspokoj
  Wiarygodne zrodlo jest w Raporcie Czerwonego Krzyza. W Oswiecimiu byly trzy komisje miedzynarodowe. .
  Wiarygodne zrodlo to literatura obozowa ta nie pisana na zamowienie. Na pewno nie pamietnik Anny Frank. Dziura Dziurski, Grzesiuk, ktore byly pisane zaraz po wojnie. Potem jak przyszedl mit holokaustu to juz kazdy chcial sie popisac i podpiac pod nowe trendy.
  Ze zrodel mi znanych to niewatpliwie Raport Czerwonego Krzyza – jest w sieci, a w Londynie kiedys wyszedl po polsku w wydaniu ksiazkowym razem z roznymi wspomnienami. Tez juz nie mam.
  Bardzo ciekawe sa szalenie dokladne wspomnienia Teda Kolecka, – bardzo aktywnego w czasie wojny syjonisty, ktory szmuglowal zydow z Oswiecimia a takze organizowal paczki zywnosciowe dla zydow w obozie. Ted Koleck zostal pierwszym merem Jerozolimy i popelnil kilka ksiazek. Z wszystkich byl szalenie dumny bo to jeden z tych natchnionych marzycieli ktorzy tworzyli panstwo dla siebie. Ted napisal taka ksiazke ‚ For myJerusalem, w ktorej bardzo dokladnie opisuje rozne dzialnosci Agencji zydowskiej i dokladnie opisuje co sie stalo z wegierskimi zydami. Okradl ich Soros a zydow puscil bocznym wagonem bez jedzenia i pieniedzy.
  Ksiazke sie bardzo latwo czyta a jest autentyczna.
  Ciekawe ze wyszly wydane ksiazkowo WSZYSTKIE przemowienia Hitlera.
  W zadnym ale to zadnym nie ma wzmianki o zagladzie zydow ani o probie ich wyniszczenia. Hitler sie z nimi dogadal w 1933 roku, ze moga wyjechac z wszystkimi tobolkami i calym majatkiem z Niemiec (Haavard Agreement). Polskie statki wiozly zydow do Palestyny (Znaczy kapitan).

  W Pamietnikach DeGgaulla, Churchilla, Pattena – nie ma nawet wzmianki o holokauscie. Pewnie dlatego, ze bylo za wczesnie na rozdmuchanie wiesci po wojnie.
  Rozni badacze, jak dr. Irving czy Ratajczak badali, dlaczego fizycznie i biologicznie nie moglo zginac tyle ludzi w w obozie.
  Miedzynarodowa komisja prawnikow i architektow robila badania w Treblince. Znam z osobistych przekazow bo akurat bylo tam dwoch moich znajomych, mlodych wtedy, prawnikow. Byli bardzo rozczarowani, ze nic nie znalezli.
  I dopoki ludzie nie uwierza, ze byly to obozy pracy, paskudne ale byly bo Niemcy byli na froncie a zaklady musialy pracowac pelna para na potrzeby wojenne – to w ogole nie ma co pieprzyc o mydlach, trupich czaszkach i innych fantazjach.
  Ja mam dokumenty moich rodzicow. Ale oni nie byli w Oswiecimiu.
  A pod rozne basnie podszywaja sie rozne zlodzieje i zmyslacze. Pamietam ze byla glosna afera o zyda, ktory twierdzil ze mu Mengele wyrabal nerke na przeszczep.
  Ten idiota probowal wyciagnac pieniadze z holokaustu.
  Biedaczek nie wiedzial, ze ma obie nerki i ze Mengele byl…… okulista. Wiekszosc baj o Mengele jest totalna bzdura.
  A pierwsza nieudana probe przeszczepu nerek zrobiono w 1951 roku.
  Polska powinna odzyskac teren obozu i przejac nad nim patronat. Inaczej ten wrzod propagandowy bedzie wysysal z Polakow wszystkie pieniadze, ktore aktualnie ida na jakies zasrane hospicjum- czytaj hotel i pewnie McDonaldsa tam wybuduja. Oboz kosztuje podatnika miliony zlotych rocznie.

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/official-red-cross-records-show-holocaust-was-a-fraud/38006/#comment-386412

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/official-red-cross-records-show-holocaust-was-a-fraud/38006/

 34. plausi said

  „Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał…”

  To co dyrektor przyznał albo powinien przyznać, należało by określić jako

  Fałszywy holokaust

  Byłoby rzeczą niezwykłą, gdyby „starsi bracia naszego ukochanego i świętego w międzyczasie papieża” nie wykorzystali hasła holokaustu do tradycyjnego w ich kulturze hochsztaplerstwa, naturalnie wykorzystali.

  1. Geneza tzw. „holokaustu” i rola kapłanów lichwy w skierowaniu Aszkenazyjczyków (a nie Żydów) *) do obozów jest przynajmniej części czytelników tego blogu znana.

  2. Podobnie kłamliwie zaprzeczana jest rola żydowskich siepaczy i tzw. Judenratów w logistycznym przygotowaniu holokaustu na Aszkenazyjczykach, udokumentowana w tymże blogu wieloczęściowym cyklem: „w odróżnieniu od Polaków, spośród których kolaborantami stawali się męty i margines społeczeństwa, wśród Żydów na kolaborację poszła inteligencja żydowska „, nie bez ironii można stwierdzić, że w czasach tzw. „Solidarności” „na kolaborację poszła inteligencja” polska.

  3. Jest bezprzykładnym wręcz oszustwem lansowana przez wszystkie gadzinówki na świecie tezy, że Oświęcim(Auschwitz) był obozem koncentracyjnym dla Żydów i jest pomnikiem holokaustu. Oświęcim mieścił komendanturę kompleksu Oświęcim-Brzezinka(Birkenau) z wieloma podobozami i był obozem, także tortur, dla więzionych Polaków, jeżeli trafił do Oświęcimia jakiś Żyd, to jedynie przez pomyłkę, gdy wzięto go za Polaka. Obozem holokaustu była głównie Brzezinka/Birkenau.

  Dlaczego stada Żydów pędzone są do Oświęcimia a nie do Brzezinki, faktycznego miejsca martyrium Aszkenazyjczyków ? Odpowiedź jest dość prosta, już w latach 50-tych ub. wieku zarządzająca po wojnie Polską klika żydowska zadecydowała likwidację baraków w Brzezince, zacierając ślady materialne. Już w połowie lat 50-tych nie było widać w Brzezince wg. naocznego świadka żadnych baraków a jedynie sad kominów i obrys baraków można jeszcze było rozpoznać. W Brzezince nie było też żadnych znaków pamiątkowych, widocznie prawda etapu była taka, że należy zlikwidować wszelkie ślady zbrodni, por. pkt. 1. Wg. tegoż naocznego świadka, który jako uczeń zwiedzał obóz w Oświęcimiu, nie było wówczas żadnej mowy o jakimś holokauście

  Tenże świadek potwierdził, że tablica pamiątkowa w Oświęcimiu głosiła, że w kompleksie Oświęcim-Brzezinka zostało zamordowanych 4 miliony ludzi (niemiecka nazwa Auschwitz-Birkenau nie była jeszcze w użytku, jej jaskółką w literaturze było opowiadanie Brychta, jednego z serii „ze WSI i o WSI”, p.t. „Wycieczka Auschwitz-Birkenau”, jak widać literaci zakontraktowani przez służby odgrywają pewną rolę w lansowaniu terminologii etapu). Z biegiem czasu liczba ta została zredukowana do ok. 1 miliona. Liczba 4 milionów z kompleksu O-B powstała gdzieś koło roku 1946 i weszła jako składnik do tej słynnej liczby 6 milionów ofiar holokaustu. „Pomyłkę” odnośnie liczby ofiar skorygowano jedynie dla kompleksu O-B, nie skorygowano 6 milionów i naturalnie wysokości pogłównego wypłaconego za te ofiary.

  Na powyżej opisane fałszowanie liczby ofiar zwrócił uwagę także Roger Garaudy w swej książce „Mythes fondateurs de la politique israélienne.” (Mity założycielskie polityki izraelskiej). Książka znajduje się na indeksie w licznych krajach kontrolowanych przez kliki syjonistyczne, samemu Garaudy wytoczono proces i skazano na karę pieniężną. książka jest dostępna na pewnych serwerach arabskich, o ile nam wiadomo, nie przetłumaczona na polski.

  Przy okazji wskazujemy na opracowania n.t. syjonizmu Tadeusza Walichnowskiego (pracownika MO) z lat 60-tych, tegoż autora tytuł z roku 1982 pod ciekawym tytułem, „„Europeizacja” – doktryna przeciw Polsce „, który zauważyliśmy akurat przeszukując Wikipedia, nam nieznany.

  4. Faza późnego etapu po II Wojnie, faza przemysłu holokaustu i jej efekt ekonomiczny, wymagała skonstruowania miejsca kultu holokaustu, w ten sposób organizacje syjonistyczne ukradły Polakom ich miejsce pamięci polskich ofiar w Oświęcimiu i stworzyły tam miejsce kultu holokaustu, korzystając m.in. z pomocy „naszego ukochanego i świętego w międzyczasie papieża”, który zabronił katolikom ustawienia krzyża ku czci zamordowanych Polaków w Oświęcimiu, gdyż przeszkadzał by on rytualizowaniu gwiazdy Dawida w miejscu kultu holokaustu w Auschwitz.

  W sumie możemy śmiało stwierdzić, że tzw. holokaust jest jednym wielkim hochsztaplerstwem, służącym do łupienia społeczeństw Europy, Polaków w szczególności. Ukraińcy są dziś łupieni w inny sposób, przez utalentowaną ekipę oligarchów żydowskich i ich parobków w rodzaju Kliczko, Jaceniuka czy banderowców.

  5. Wynalazcą cyklonu-B był niejaki Haerdt, współpracownik jednego z dyrektorów IG Farben Haber, Żyda z pochodzenia, odpowiedzialnego m.in. za „zwalczanie szkodników”. Cyklon-B był używany do gazowania statków, zwalczanie m.in. szczurów. Jeden ze słynnych filmów propagandowych Goebbelsa porównywał żydowstwo do epidemii szczurów, być może była to inspiracja do zastosowania Cyklonu B, jednakże pierwszą próbę gazowania ludzi miano dokonanać na jeńcach sowieckich i więźniach obozu bazowego w Oświęcimiu we wrześniu 1941, założonego jeszcze w roku 1940 (maj), dla porównania Konferencja w Wannsee, która przygotowała likwidację Aszkenazyjczyków, odbyła się 20.01.1942 roku.

  Już porównanie tych dat wskazuje, jakim nadużyciem jest kradzież miejsca cierpienia Polaków przez Żydów.

  ——
  *) Przeszło 90% ofiar programu zagłady Żydów pochodziło z Europy Wschodniej i zaliczyć ich trzeba do grupy Aszkenazyjczyków. Ale co jest z Żydami z krajów Europy Zachodnie? Otóż listy więźniów n.p. z Drancy (obóz przejściowy we Francji) wykazują, że znaczna ich część urodziła się też w sztetel Europy Wschodniej, tzn. należy tę część także doliczyć do grupy Aszkenazyjczyków.

  Jest w Polsce mało znane, że zachodni Żydzi na ogół nie byli zagrożeni wywózką do obozu koncentracyjnego, acz byli szykanowani, służyli też w Wehrmachcie i służbach inwigilacji III Rzeszy, bardziej znany przypadek takiego Żyda w Wehrmachcie jest były kanclerz H. Schmidt. Trzeba tu nadmienić, że Żydzi na Zachodzie byli częstokroć daleko bardziej zasymilowani, niż zgromadzeni w sztetel Aszkenazyjczycy, celowo odseparowani od Polaków.

  —-
  Uwaga końcowa.
  Nasza wypowiedź bazuje na opublikowanych dokumentach, w konsekwencji jej rzetelność jest zależna od rzetelności tych dokumentów. Technologii mydła nie znamy, dlatego nie będziemy się na ten temat, z tego co wiemy często uzyskuje się je przez oddziaływanie zasadami na tłuszcze.

 35. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/08/20/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-ze-komora-gazowa-zostala-… […]

 36. Easy Rider said

  Jeżeli ktoś miał cokolwiek do czynienia z przemysłem chemicznym, to dla niego nie ulega wątpliwości, że nie może być „komorą gazową” obiekt murowany, posiadający normalne okna i drzwi, tym samym niemożliwy do hermetyzacji, pozbawiony jakichkolwiek elementów typowych dla instalacji chemicznej, jak: rurociągi, zawory, pompy, zbiorniki, komin do wyprowadzania gazu toksycznego na zewnątrz w wyniku przedmuchiwania „komory” powietrzem, dla zapewnienia wejścia służby obozowej usuwającej zwłoki. Ponadto, do funkcjonowania „komory gazowej” niezbędna byłaby osobna instalacja do wytwarzania gazu toksycznego, tłoczonego później do „komory”, bo opowiastki o wsypywaniu granulek przez dach to są bajki w rodzaju „gejzerów krwi”. Rzadko podnosi się jako argument okoliczność, że „komora gazowa” znajduje się w miejscu, gdzie po drugiej stronie ulicy był szpital dla SS-manów, co – w zestawieniu z ww. „technologią” – czyni tę lokalizację w ogóle nieprawdopodobną.

 37. deV said

  @Easy rider
  Zgadzam się – nie jest możliwe działanie komór gazowych w takiej formie. Każdy, kto miał wykłady z toksykologii, będzie to wiedział. Dodam, że ja np. takowe miałem. Bezpośredni kontakt z HCN (cyjanowodorem, rzekomo użytym do mordowania więźniów) jest śmiertelny dla „obsługi”. Dlatego, komory gazowe to jedna wielka ściema.

 38. NICK said

  Do pre – prawdopodobnie: PRAWDA, poczekajmy. Spece się odezwą.

 39. Easy Rider said

  Ad 37,38

  Powodzenie mitu holokaustycznego było możliwe dzięki temu, że Cyklon B był rzeczywiście powszechnie używany w obozach koncentracyjnych, ale do dezynsekcji odzieży, materacy i koców. Przemilcza się natomiast fakt, że tenże Cyklon B był po wojnie znajdywany również na terenie niektórych jednostek wojskowych Wermachtu, bo to podważyłoby sens istnienia „komór gazowych”.
  A przecież ten sam „holokaustyczny” gaz był powszechnie stosowany w okresie międzywojennym do dezynfekcji i dezynsekcji obiektów użytku publicznego, jak sale teatralne, kinowe, sale gimnastyczne – tylko obowiązywał okres karencji 3 doby. Tak samo powinno być w przypadku rzekomego gazowania w Auschwitz – tylko czy wtedy przepustowość pozwoliłaby na zgładzenie tych circa about 4 milionów?

 40. imvubu said

  Mydlo z czlowieka mozna zrobić. Tylko po co, skoro są o wiele tańsze surowce? Co jak co, ale praktycznego zmyslu Niemcom odmowic nie mozna. Nie wierze w czlowiekowe mydlo, chyba ze w skali laboratoryjnej, nie wiadomo, po co.

  Mydlo sporzadza sie podgrzewając tluszcz (moze byc zepsuty olej) z ługiem, w starożytności z popiołem. A potem produkt wykańcza sie zależnie od przeznaczenia. Mydlo sodowe jest na ogół stałe, mydła potasowe, zazwyczaj maziste.

  Z tluszczu sporzadza sie równiez materialy wybuchowe, przydatne na wojnie. To tez daje do myslenia.

  Jako były chemik, popieram argumenty o niepraktyczności komór gazowych zasilanych cyklonem B. Powtarzac ich nie ma sensu. Komory zasilane czadem to inna sprawa, może ta wersja byłaby i dość prawdopodobna (Bełżec), ale przecież w Katyniu masowego morderstwa dokonano w sposob prostszy i niewymagajacy infrastruktury, sprowadzania legendarnych silnikow od czołgów (według innej wersji od lodzi podwodnej) a w tym przypadku nikt nie buduje historii o wyrafinowanych metodach zabójstwa.

  W temacie holo nie bedzie nam dane poznac prawdy.

 41. Bierut, wysyłając mego dziadka do Waszyngtonu, w sprawie kapitału Amerykańskiego na Górnym Śląsku, dał mu instrukcję, że w SYSTEMIE PRACY NIEWOLNICZEJ OŚWIECIMIA ZGINĘŁO 6 MILIONÓW OBYWATELI RADZICKICH I POLSKICH, ale o Żydach mowy nie było. Dane te pochodziły prawdopodobnie z przejętego przez Armię Czerwona archiwum oświęcimskiego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//.
  Po rzeczonej konferencji Oświęcimskiej prasa moskiewska pisała, że Podobozach Pracy Niewolniczej Oświęcimia zginęło KILKA MILIONÓW czerwonoarmistów, co też może pochodzić z TAJNEGO Archiwum Oświęcimskiego.
  Cyrankiewicz był Selekcjonerem Inteligencji Polskiej Hitlerowsko-Stalinowskiej Konwencji Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego, współwinnym śmierci 20 tysięcy polskich inteligentów. Miał on w Krakowie mieszkanie, ale zatrzymywał się w hotelu Francuskim DLA OFICERÓW NIEMIECKICH, gdzie handlował biżuterią z Oświęcimia. Przed frontem uciekł ze swym majątkiem do Francji, gdzie został aresztowany i odesłany do Polski jako Zbrodniarz Oświęcimski. Tu został komisarzem 500 miliardów $, którymi Stalin zapłacił Goldzie Meir i Menachemowi Beginowi za Złamanie w JEDWABNEM Planu Barbarossa wyznaczając na płatnika Polskę, która ten Dług spłaciła pod komisariatem Cyrankiewicza i Gomułki co do grosza.
  Francuski majątek Cyrankiewicza z Oświęcimia został przejęty przez kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Kapitał Amerykański na Górnym Śląsku wziął się zaś stąd, że Flick kazał polskim kapitalistom górnośląskim obrzezać się i przyjąć paszporty Amerykańskie – toteż Buschowie-Bushowie powinni być obrzezani.

 42. Zbyszko said

  Ciekawe, czy to oświadczenie dyrektora Obozu, będzie tą pierwszą kostaką domina, czy tylko jedną z wielu kostek budowli lego, której wyjęcie nie bedzie miało nawet najmniejszego wpływu na tą budowlę.
  A tak a propos, to chyba Polacy powinni teraz stanąc murem za tym odważnym Dyrektorem, bo znamy np losy dr Ratajczaka

 43. Agaton said

  @Zbyszko
  ad42

  //Ciekawe, czy to oświadczenie dyrektora Obozu, będzie tą pierwszą kostaką domina, czy tylko jedną z wielu kostek budowli lego, której wyjęcie nie bedzie miało nawet najmniejszego wpływu na tą budowlę.
  A tak a propos, to chyba Polacy powinni teraz stanąc murem za tym odważnym Dyrektorem, bo znamy np losy dr Ratajczaka//

  Rewizjonizm od lat ’70 poczynił na zachodzie olbrzymi wyłom w świadomości ludzi odnośnie holomitu. Żydzi zareagowali szybko, zmieniono prawo, za takie jw tematy grożą więzienie, pobicia a nawet śmierć. Ostatnio nawet Putin wprowadził karę więzienia za negowanie holokaustu.
  Ja zauważam ciekawą tendencję w tym temacie. Otóż żydzi stają się nagle rewizjonistami, a co ciekawsze proszę spojrzeć, kto ich w tym promuje:

  Np na NEon24
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112095,mydlo-z-tluszczu-ludzkiego-historia-mitu#comment_1002582

  zygmuntbialas napisał:
  //W latach 80-tych przyszło otrzeźwienie i wycofywanie się z tezy o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego. Znaczącą rolę odegrali tu badacze żydowscy. Mark Weber pisał:….//

  Mark Weber nawet nie jest żydem, jest dyrektorem rewizjonistycznej organizacji
  http://www.ihr.org/other/weber_bio.html

  drugi przykład:
  @zygmuntbialas 10:44:58
  To jest chyba ten sam film, który jest w linkowanym przez Ciebie artykule. Tamten ma chyba polskie napisy, nie sprawdzałem.
  Trwa godzinę ale warto bo ten młody izraelski historyk krok po kroku (całkiem niechcący) demaskuje kłamstwa o tzw. „komorach”.
  A na koniec sam dyr. muzeum potwierdza wszystko.

  Jarek Ruszkiewicz SL 20.08.2014 10:53:44

 44. Zbyszko said

  Dziękuję za te informacje. Martwi mnie że Putin przyłączył się do tego procederu.

 45. Plausi said

  Kodeks karny deiniuje co jest nauką

  @Zbydzko (44) : „Martwi mnie że Putin przyłączył się do tego procederu. ”

  Jak już zwracaliśmy uwagę, a ktoś w tym forum pokazał nawet, że wiadomości w rosyjskiej telewizji są wygłaszane pod gwiazdą Dawida, to Putin, a właściwie klika w okół Putina, jest znakomicie zintegrowana w globalnym systemie, Chiny podobnież.

  Wyobrażenie niektórych, że klika, żeby nie rzec banda, wokół Putina może być dla nas lepsza, jest przejawem naiwności, która może okazać się niebezpieczna. Naturalnie są sytuacje, w których jej działanie może być dla nas korzystniejsze, ale to zależy od sytuacji.

  W Europie obowiązuje następujące przestępstwo w kodeksach karnych kontrolowanych krajów:
  1. PL – „kłamstwo oświęcimskie”, co prawda cała „story” o Oświęcimiu (właściwie Auschwitz, bo taka jest nazwa propagandowa, patrz wyżej Plausi) jest kłamstwem, ale wątpienie w to kłamstwo jest przestępstwem „kłamstwa oświęcimskiego”
  2. FR – „nagationism”
  3. DE – „Holocaust leugnen”

  Chyba wszystkie kraje UE włączyły do sego kodeksu karnego przestępstwo „kłamstwa oświęcimskiego”, każda wątpliwość czy zbyt ciekawe pytanie odnośnie tego zdarzenia jest takim przestępstwem. To jest jeden z rzadkich przypadków, kiedy judy-katywa ustala „naukową” prawdę historyczną, zamykając wszelką dyskusję na ten temat. Zjawisko nie jest nowe, koncepcja o kuli ziemskiej też była kiedyś przestępstwem, patrz Galileo Galileli. Proces kanonizacji wiedzy „naukowej” obserwuje się także w dziedzinie ekonomii, ze znanym zjawiskiem okresowego prowokowania przez tę „wiedzę” ekonomiczną tzw. „kryzysów finansowych” i zapaści gospodarek. Na szczęście zarówno fizyka jak i technika nie dostąpiła do dziś szczęścia kanonizacji wiedzy przez judy-katywę, może dlatego do dziś stoją budynki i mosty, a także inne wymysły techniki funkcjonują, ale nawet to się może w globalnym imperium zmienić.

 46. Mordka Rosenzweig said

  „Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana”

  Ja pan Mordka uwasza sze o takie klamstwa pisane pszez antysemitnikuw jak pan Gajowy i jego czytelnicy to nie moszna pisac ani dyskutowac.

  Pszeciesz wystarczy zapytac jakiegos szlachetnego czlowieka z nasza rasa ktury pszeszyl Auschwitz. A takich czlowiekuw jest jszcze bardzo duszo milionuw i tylko te czlowieki muwia prawda.

 47. Mordka Rosenzweig said

  re 45

  Szanowny pan Plausi,

  Pan napisal:

  „Zjawisko nie jest nowe, koncepcja o kuli ziemskiej też była kiedyś przestępstwem, patrz Galileo Galileli.”

  Szanowny pan nie zna cala historia.

  KK nigdy nie powiedzial, sze uklad heliocentryczny byl pszestepstwem. KK bardzo szanowal pana Galileo i go bronil.

  W tym czasie byly dwie ruwnolegle teorie: od pan Ptolemeusz i od pan Galileo/pan Kopernik.

  KK uznawal obie te teorie, ale pan Mordka ciagle uwasza sze tylko pan Ptolemeusz mial racje.

  Acha, pan Mordka chce jeszcze dodac, sze to nie KK walczyl z pan Galileo tylko kraje protestanckie.

 48. Marucha said

  Re 45:
  koncepcja o kuli ziemskiej też była kiedyś przestępstwem, patrz Galileo Galileli.

  To nieporozumienie. Kościół ze spokojem przyjął do wiadomości zarówno fakt kulistości Ziemi, jak i twierdzenie, że przeniesienie początku układu współrzędnych przestrzennych z Ziemi na Słońce ułatwia wiele obliczeń astronomicznych.

  Natomiast Kościół zaczął zwalczać różne spekulacje teologiczno-filozoficzne, jakie niektórzy ówcześni naukowcy zaczęli wysnuwać z przeniesienia układu współrzędnych z Ziemi na Słońce – które to spekulacje prowadziły do herezji, do dnia dzisiejszego uznawanych za herezje,

  Przeprosiny Kościoła za Galileusza, czy za żydów – to zwykła, poprawniacka szopka. Galileusz nie był przez nikogo prześladowany, złowroga Inkwizycja potraktowała go nad wyraz łagodnie, a jedyną karą było odmawianie modlitw, którą i tak przejęła na siebie jakaś zakonnica.

 49. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka chce powiedziec, sze KK stwierdzil sze nie bylo problemu z tym co Galileusz muwil tylko jak to muwil.

  Galileusz jak inne wspulczesne mu czlowieki mial sklonnosc uwaszac, sze nauka to byla nowa religia co wyszlo podczas jego proces.

  Ruwniesz jako wynik jego procesu bylo stwierdzone, sze Biblia nas uczy jak isc do nieba, a nie jak niebo sie porusza.

  Warto zaznaczyc sze KK bardzo sznowal pan Galileusz i po „skazaniu” mieszkal w piekna willa Medyceuszuw, a potem Sienie na koszt Watykan, gdzie mugl dalej pracowac.

  Jako kara musial odmawiac siedem psalmuw pokutnych raz w tygodniu.

 50. Marucha said

  Re 49:
  Kochany Panie Mordka,
  Ot, do czego to doszło… Starozakonny poucza katolików o ich własnej historii…
  I Pan to pięknie sformułował: Biblia nas uczy jak iść do nieba, a nie jak niebo się porusza, że aż gajowego zazdrość wzięła 😦
  Bo to jest kwintesencją tematu.

 51. Filo said

  49
  Mordka Rozsnzweig

  Pragne wspomniec ze Galileusz odmawial te psalmy juz nawet wtedy gdy mu sie pokuta skonczyla.

 52. Plausi said

  A skoro „starszy brat” Mordka

  i Marucha nas pouczają, wyjaśnijmy.

  Nasza wiedza o Galileo Galilei nie jest zbyt głęboka, znany jest nam tylko „ogólnie panujący pogląd” z tzw. mediów. Jesteśmy gotowi i w to uwierzyć, że władze KK daleko subtelniej się z poglądami GG obeszły, niż ten w/w pogląd wyraża. Tym nie mniej utrzymuje się, że GG za swe poglądy był szykanowany. Zresztą Watykan jedynie niektóre swe decyzje transportuje bezpśrednio do wierny, wiele są okryte dyskretnym milczeniem.

  Co prawda niektóre prace, jak choćby Keplera znalazły się na indeksie, jednakże ani prace Galileo ani nawet Kopernika nie znalazły się na indeksie watykańskim, dzieło Kopernika zostało jedynie „zawieszone”, co potwierdza rozwagę ówczesnych władz w Watykanie i przeczy naszej tezie, że „koncepcja o kuli ziemskiej też była kiedyś przestępstwem „.

  Co prawda „brat” Mordka jest zwolennikiem teorii ptolemejskiej, jak pisaliśmy, wszelka wiedza naukowa jest formą wiary, uważamy, że jest to całkiem rozsądne wierzyć w teorię ptolemejską, skoro nie ma się potrzeby wykraczać za horyzont, a to dotyczy prawdopodobnie większości ludzi na świecie, a nawet jeśli nie dotyczy, to jest dla nich obojętnym, czy ziemia jest płaska czy też jest tworem kulistym. Wiara w Ziemię kulistą może być nawet niebezpieczna, Kolumb wierząca w kulę, padł by z głodu i pragnienia, gdyby rzeczywiście musiał dotrzeć do Indii, uratowało go jednie, że Karaiby stanęły na jego drodze.

  Teoria musi być użyteczna, na co przyda się sadownikowi teoria przyciągania Ziemi Newtona, jeśli musi się wspinać na drzewo, aby zrywać jabłka, a te przyciągane przez Ziemię nie nadają się do sprzedaży ?

  Jesteśmy świadomi, że w KK także w Watykanie, w archiwach, znajduje się wiele wiedzy, niebywałą rolę w rozwoju tej wiedzy ma w końcu średniowiecze., które wypracowało teorie i metody, które gwarantowały funkcjonowanie systemu nawet do XIX wieku. Naturalnie hierarchia katolicka przeżyła wiele faz niszczących, już w XV wieku miała miejsce trójpapiestwo, przy czym kulminacją upadku papiestwa był renesans, a czasy późniejsze nie przyniosły istotnej poprawy. Nie bez znaczenia była też intensyfikacja działalności „braci” pana Mordki, przypadająca na ten okres, którą autor listu, nieważne czy oryginalnego czy sfałszowanego tak przedstawia.

  @Marucha (50.): „Starozakonny poucza katolików o ich własnej historii”, pouczali by tylko w dziedzinie historii, byłoby nieźle, ale nie jest aż tak dobrze.

 53. Boydar said

  Panie Plausi, przecież Oni (Mordka & Marucha Team) robią sobie z Pana JAJA. A Pan tak poważnie ripostuje. Skąd Pan na ten przykład wie, co Pan Mordka najuszanowniejszy miał na względzie optując za Ptolemeuszem ? Czy to że Ziemia jest Centrum Wszechświata jest dla Pana bulwersujące ? Ależ oczywiście, że jest ! Że nie leży w środku geometrycznym, niczemu nie wadzi. Miózg też mamy właściwie na peryferiach, co w innym zupełnie komentarzu podnosiłem. I serce jakieś takie niecentryczne… 🙂

 54. Plausi said

  „Pan Mordka najuszanowniejszy

  miał na względzie optując za Ptolemeuszem ?”

  To nie jest ważne, ważnym jest, że zwrócił uwagę na istotny aspekt wiedzy/teorii, czy lepiej powiedziawszy wiary. Najważniejsze jest, że teoria funkcjonuje. Przytaczaliśmy już przykład teorii światła, są dwie teorie w fizyce: falowa i korpuskularna i proszę sobie wyobrazić, fizykom to wcale nie przeszkadza. W zależności od potrzeb stosuje się jedną lub drugą. W gruncie nie inaczej ma się z teorią ptolemejską i kopernikowską, w zależności od potrzeb można stosować jedną lub drugą. Może to kogoś irytować, ale każda teoria jest formą wiary, ten temat dyskutowaliśmy już bardziej szczegółowo.

 55. Marucha said

  Re 34:
  Ani teoria geocentryczna, ani heliocentryczna nie jest kwestią wiary – lecz wyboru początku układu współrzędnych.
  Można by też opierać obliczenia astronomiczne na wyborze Księżyca czy Plutona jako początku układu współrzędnych. Obliczenia były by bardziej skomplikowane i mniej intuicyjne, ale to w zasadzie wszystko.

 56. Boydar said

  @ Pan Plausi

  No to mamy prawie konsensus. Moim skromnym zdaniem (a nie jestem profesorem od fizyki, słowo humoru !) Istotnym aspektem Pańskiego naświetlenia tematu, jest nazwanie teoriami, korpuskularności lub falowości światła. Ja sam nigdy nie traktowałem ich jako teorii. To jest wpuszczanie w kanał naszego rozumu. Teoria to teoria. Ma wyjaśniać zjawiska i zależności, być wewnętrznie spójna i nie sprzeczna z całą resztą. Zarówno opcja falowości jak i ta druga, warunków powyższych nie spełniają. Są bardzo przydatne w pewnych obserwowanych obszarach właściwości światła i wzajemnie się uzupełniają. Potrzebują również założeń zewnętrznych typu e=mc2 oraz by: E = hv aby wzajemnie współistnieć. Reasumując, są tylko fragmentami, częściami prawdziwej, znacznie szerszej teorii. Rozważanie powyższe nie ma na celu rewolucji w fizyce tylko zwrócenie uwagi czytelnika na dość swobodne operowanie wobec uczniów pojęciami „niezupełnie” precyzyjnymi już od poziomu szkoły podstawowej w celu … różnym 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.