Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jeśli w Polsce i krajach bałtyckich znajdą się bazy NATO…

Posted by Marucha w dniu 2014-08-21 (Czwartek)

Wiadomo, że we wrześniu w Walii odbędzie się kolejny szczyt paktu północnoatlantyckiego. Omawiana będzie nie tylko trudna sytuacja na Ukrainie i wokół tego kraju, lecz również polityka organizacji wobec Rosji.

– Jak można ją sformułować już teraz? – to pytanie zadaliśmy profesorowi Borysowi Szmelowowi, szefowi centrum badań politycznych w Moskwie.

Kryzys ukraiński spowodował wydatne zaostrzenie się stosunków Rosji z Zachodem, w czego wyniku współpraca Federacji Rosyjskiej z paktem północnoatlantyckim została zamrożona. W tych warunkach podczas szczytu w Walii odbędzie się dyskusja w sprawie zrewidowania ustaleń doktryny paktu, formy kontaktów z Federacją Rosyjską. Zresztą, wewnątrz NATO w tej sprawie nie ma całkowitej zgody.

Dość ostro i agresywnie wobec Rosji nastawiona jest Polska i kraje bałtyckie. Domagają się rozmieszczenia na ich terytoriach nie tylko jednostek Stanów Zjednoczonych, na przykład lotniczych, lecz zakrojonych na pełną skalę baz NATO posiadających znaczne kontyngenty sił zbrojnych i sprzętu wojskowego. Mówił o tym, między innymi, w tych dniach prezydent Polski Bronisław Komorowski, a także minister obrony Łotwy Rajmonds Vejonis s.

Jednak premier Norwegii Erna Sulberg podkreśliła, że jej kraj, mimo, że również jest członkiem NATO, nie popiera koncepcji zakładania stałych baz paktu na wschodzie Europy. Niektórzy niemieccy eksperci także uważają, że rozmieszczenie wojsk NATO w Polsce i krajach bałtyckich będzie wyglądać na jawną prowokację wobec Rosji [bo prowokacją przecież będzie – admin]i.

Równocześnie niektórzy w Polsce na poważnie szacują, ile dni będzie potrzebować armia rosyjska na wkroczenie do Warszawy. Ponadto w polskiej prasie pojawiają się „sensacje”, że Władimir Putin potrzebuje nie Krymu czy Doniecku, lecz całej Ukrainy. Równocześnie pewien mieszkaniec Litwy umieścił w internecie zrealizowane przez niego nagranie wideo, na którym widać, jak rosyjski samolot wojskowy zrzuca na litewską Kłajpedę bomby, a przy dźwiękach wybuchów dobrze widać, jak padają na ziemię „ofiary”. W takie oto gry bawią się ludzie!

Jeśli przypomnimy sobie atmosferę szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, to stanie się jasne, że właśnie na Polskę i kraje bałtyckie spada cała odpowiedzialność za świadome szerzenie na Ukrainie nastrojów antyrosyjskich, za wciąganie tego kraju w orbitę stowarzyszenia z Unią Europejską, za obietnice przyszłego stowarzyszenia z NATO. Ich poczynania, przy poparciu ze strony Stanów Zjednoczonych, wtrąciły Ukrainę w otchłań wojny bratobójczej, wywołały rozpaczliwą sytuację w gospodarce kraju i przyczyniły się do aktywizacji organizacji pronazistowskich na podobieństwo Prawego Sektora.

Jeśli natomiast będziemy mówić o stosunkach Rosji i NATO, to wkroczyliśmy w etap kryzysu systemowego, w pierwszej kolejności, w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi. Nie jest on tak impulsywny, jak było w 1999 roku, gdy amerykańskie samoloty bombardowały Serbię. I nie jest taki, jaki wybuchł w 2008 roku w związku z konfliktem zbrojnym między Federacją Rosyjską a Gruzją.

Obecnie nasze stosunki przestawiono z torów partnerstwa na tory konfrontacji. Już nie zależą one od wydarzeń na Ukrainie. Jeśli nawet zapanuje tam cisza, stosunki między Moskwą a Waszyngtonem, a także między Rosją a NATO nie powrócą do stanu sprzed kryzysu ukraińskiego. Dyktowane są przecież obecnie inną logiką – nie partnerstwa, lecz konfrontacji.

Jeśli bazy NATO pojawią się w krajach bałtyckich i w Polsce, to będziemy musieli liczyć się z tymi nowymi decyzjami, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa swojego kraju. Zresztą, liczę na to, że zdrowy rozsądek nie opuści polityków zachodnich – podkreślił w wywiadzie dla Głosu Rosji profesor Borys Szmielow [co było zbędną uprzejmością z jego strony – admin].

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 8 do “Jeśli w Polsce i krajach bałtyckich znajdą się bazy NATO…”

 1. maasteer said

  Sprzeciw wobec ekspansji baz NATO niosących wolność i demokracje na wschód
  to oczywisty przejaw sowieckiego imperializmu pod wodza KGB isty Putina

 2. NC said

  Kilka lat temu celem strategicznym było przyjęcie Rosji do NATO.
  Coś nie wyszło?

 3. Romank said

  A wystarczy powiedzic NIE! I przewiezc swinska poczta na szpicu cala tzw polska klase polityczna.

 4. marta15 said

  „..Zatem mówiąc o męczeństwie nie mogę oczywiście mieć na myśli ani pacyfikowanych mieszkańców getta zwanego Strefą Gazy, ani mieszkańców wschodnich obwodów Ukrainy, bo ci to w ogóle sami sobie winni, że na wezwanie prezydenta Petra Poroszenki nie tylko nie pouciekali z domów, ułatwiając w ten sposób przeprowadzenie czystki etnicznej bez konieczności wypruwania nikomu flaków, ale – jak słychać – nawet poprzyłączali się do separatystów.
  Za to wszystko surowa ręka sprawiedliwości nieuchronnie ich dosięgnie przy akompaniamencie oklasków zachwyconego świata, bo – jak zauważył już dawno Adam Mickiewicz – „dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia”. Zatem chodzi tylko o to, żeby sprawa była „dobra”, bo taki charakter sprawy uszlachetnia nawet największe łotrostwa.
  A kiedy sprawa jest „dobra”? No jakże? Wtedy, kiedy opowie się za nią pan redaktor Michnik, to chyba jasne?! ..”
  „..Właśnie pan redaktor oświadczył był, że złowrogiego Putina trzeba zatrzymać „za wszelką cenę”, ale kiedy rosyjski polityk, podobnie zresztą, jak i pan red. Michnik, narodowości prawniczej („matka Rosjanka, ojciec prawnik”) Włodzimierz Żyrynowski powiedział, że w razie czego kraje bałtyckie i Polska będą zmiecione z powierzchni ziemi, trochę się zreflektował, złagodniał i powiedział że konieczne zatrzymanie złowrogiego Putina będzie miało „swoją cenę”.
  To znaczy – jaka konkretnie?
  Ano jakże – przecież wyraźnie powiedział, że „swoją”! Państwa bałtyckie zapłacą swoją, Polska – swoją, a spółka „Agora” będzie stręczyła jabłka, zamiast zwyczajowego makagigi. Więc ani getto, ani separatyści, no może co najwyżej chrześcijanie w Iraku, który po szczęśliwym obaleniu złowrogiego reżymu Saddama Husajna właśnie wpada pod panowanie islamskiego kalifatu, przeciwko któremu Stany Zjednoczone na gwałt zbroją Kurdów.

  Nietrudno się domyślić, że najdalej za dziesięć lat, a może nawet i wcześniej, ci Kurdowie okażą się wrogami całej postępowej ludzkości, na tej samej zasadzie, jak wcześniej afgańscy talibowie, których również nasza niezwyciężona armia wystrzeliwuje, ale nie tak jak inne interwencyjne armie – byle jak – tylko – po Bożemu – a jeszcze wcześniej – wietnamscy komuniści Ho Chi Minha, zbrojeni najpierw przeciwko Japońcom, a potem – przeciwko francuskim kolonizatorom.
  Ale czy tych irackich chrześcijan można uznać za męczenników?
  Pozory, nie da się ukryć, za tym by przemawiały, ale nie można zapominać, że to całe chrześcijaństwo jeśli nawet nie było źródłem, to przyczyniło się do antysemityzmu, więc jeśli nawet jest dzisiaj tępione przez islamistów, to w o s t a t e c z n y m..”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3189

 5. Luxeuro said

  „Jeśli w Polsce i krajach bałtyckich znajdą się bazy NATO…”
  To będą takie operacje,
  http://www.breitbart.com/Breitbart-TV/2014/08/21/Former-CIA-Officer-A-Lot-of-Communication-Between-ISIS-and-Mexican-Cartels
  tylko w naszym wypadku będzie napisane
  „WSI słyszą dużo komunikacji miedzy FSB i Ruch Autonomii Śląskiej „

 6. Romank said

  Nie jestem swinia,,nie lubie sie smiac samotnie:

  http://www.nowakonfederacja.pl/jak-europa-putina-ratuje/

 7. Romank said

  https://syrianfreepress.wordpress.com/2012/03/28/vladimir-putin-russia-issues-international-arrest-warrant-for-rothschild-soros/

 8. wi42 said

  @6 RK
  „Nie jestem swinia,,nie lubie sie smiac samotnie:”
  Rzuciłem okiem na wypociny uczonego – to nawet nie śmiech, bardziej litość lub pogarda, zależnie od nastroju, jak się czyta coś takiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: