Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Koniec mitu filantropii? Owsiak tłumaczy się przed sądem za WOŚP.

Posted by Marucha w dniu 2014-08-21 (Czwartek)

Sąd w Złotoryi zażądał od fundacji WOŚP i „Złoty Melon” przedłożenia odpowiednich wydruków z ksiąg rachunkowych. Choć decyzja została wydana w czerwcu, jednak do dzisiaj jej nie wypełniono.

We wtorek, przed Sądem Rejonowym w Złotoryi, odbyła się kolejna rozprawa w procesie karnym, który Jerzy Owsiak wytoczył blogerowi Matka Kurka. Bloger został pozwany za treści zawarte we wpisie „Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP”.

Wyliczając wątpliwości związane z funkcjonowaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bloger publicznie wezwał Owsiaka do ujawnienia faktur. Matka Kurka miał zastrzeżenia do rozliczeń i finansowania WOŚP, a także jej spółki „Złoty Melon”. W odpowiedzi dostał pozew sądowy. Proces toczy się od listopada 2013 roku.

We wtorek podczas rozprawy okazało się, że fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz spółka „Złoty Melon” nie wypełniły czerwcowego zarządzenia sądu i nie nadesłały kolejnej porcji dokumentów księgowych.

„Dziś pan mecenas tłumaczył się przed sądem, dlaczego WOŚP i „Złoty Melon” złamali prawo i nie dopełnili obowiązku procesowego, poprzez niezrealizowanie zarządzenia sądu dotyczącego przesłania wydruków z ksiąg rachunkowych. W odpowiedzi sąd wysłuchał i obejrzał tańczącego mecenasa, który 156 raz powtórzył serię kłamstw dotyczących stanu mojej wiedzy i po raz 243 oświadczył, że WOŚP i „Złoty Melon” nie mają nic do ukrycia i właśnie dlatego ksiąg rachunkowych nie pokażą, bo inni „blogierzy” będą analizować wydatki” – w ten sposób Matka Kurka skomentował na swoim blogu ostatnią rozprawę. Jego zdaniem „te dokumenty to wyrok, koniec mitu Jerzego Owsiaka jako filantropa”. Kolejną rozprawę wyznaczono wstępnie na 23 września.

Źródło: niezalezna.pl
KRaj
http://www.pch24.pl

*                                *                                     *

WOŚP i Złoty Melon złamali prawo – rozpaczliwa obrona ksiąg rachunkowych

Minął kolejny dzień procesu i kto chce niech mi wierzy, kto nie ma ochoty, daj mu Boże, ale na samą myśl, że mam „enty” raz pisać o manipulacjach i poczuciu bezkarności Owsiaka, cała treść żołądka podchodzi mi pod samą grdykę.

Niestety nie mam wyjścia, bo to co się dzieje w Sądzie Rejonowym w Złotoryi przypomina bieganie po stole z wypiętymi pośladkami, w poszukiwaniu słoika. Sam nie wiem kto w całej tej sprawie jest bardziej groteskowy i żenujący, Owsiak, czy jego mecenas, Jacek Zagajewski, wspomagany przez najwierniejszych propagandystów.

Dziś pan mecenas tłumaczył się przed sądem, dlaczego WOŚP i Złoty Melon złamali prawo i nie dopełnili obowiązku procesowego, poprzez niezrealizowanie zarządzenia sądu dotyczącego przesłania wydruków z ksiąg rachunkowych. W odpowiedzi sąd wysłuchał i obejrzał tańczącego mecenasa, który 156 raz powtórzył serię kłamstw dotyczących stanu mojej wiedzy i po raz 243 oświadczył, że WOŚP i Złoty Melon nie mają nic do ukrycia i właśnie dlatego ksiąg rachunkowych nie pokażą, bo inni „blogierzy” będą analizować wydatki.

Dziękować Bogu sędzia Misiak odpowiedział krótko: „Tak czy nie, panie mecenasie. Proszę o odpowiedź i ma pan na to 14 dni”. Sąd wydał następne zarządzenie dotyczące ksiąg rachunkowych, mają się pojawić w Złotoryi w ciągu 14 dni albo w tym samym terminie Zagajewski ma odpowiedzieć na piśmie dlaczego się nie pojawią. Jeśli dokumenty nie dotrą to sąd rozważy inne kroki, między innymi zwrócenie się do banków i urzędu skarbowego.

Oddzielny kabaret urządza sobie księgowa Pilarska, która w piśmie przewodnim do sądu napisała, że wykonała coś, czego producent programu finansowo księgowego nie przewiduje. Pilarska twierdzi, że wydrukowała rozrachunki w programie Finanse i Księgowość PRO z użyciem opcji: „brakujące i istniejące rachunki”. Demo tego programu jest do ściągnięcia, reszty nie che mi się tłumaczyć. Ale to dopiero początek. Dalej mamy księgowanie na tych samych nr ewidencyjnych różnych kwot, prawdziwy przełom w rachunkowości, zwłaszcza, że spora część dotyczy przelewów bankowych. Takie cuda i wesoła jazda ”bez trzymanki”, tylko u pana Jurka.

Przypomnę dla porządku, że proces zaczynał się od następującego stanowiska: „Jurek Owsiak nie bierze ani grosza z WOŚP, on wszystko robi za darmo i ma do tego chu…e OFE”. Po blisko roku i tylko na podstawie przesłanych „dokumentów” wiemy, że „Jurek” do spółki z żoną z WOŚP i Złotego Melona przelali do własnej kieszeni około 3 milionów złotych, z tego większość zarobiła „Dzidzia”. Około 1,3 miliona poszło do Mrówki Całej, najmniej drugie tyle na wypłaty Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, którą w WOŚP zatrudnił Jerzy Owsiak i do tego ponad 230 tysięcy wypłat dla Owsiaka ze Złotego Melona.

Oczywiście dla wyznawców „Jurka” stwierdzenie „nic nie zarabia” jest tożsame z „co to jest 3 bańki dla filantropów, za tyle dobrego co mistrzu zrobił”. Kłamstwo i manipulacja to ulubione narzędzia tej ekipy, zaczyna się od zera i wcale nie kończy na blisko 3 milionach, bo reszty się zwyczajnie nie pokazuje i tyle. Zaczyna się od mieszkania w bloku na Ursynowie, potem oglądamy skromny apartament za kolejną bańkę. Biedny Jurek jeździ furą za ćwierć miliona, ma do dyspozycji 4 nieruchomości, wszystko dzięki pieniądzom podatnika oraz donatora, ale wara od „źródeł dochodu” pana prezesa. Wara i pod sąd oszołomy!

Zmęczony blisko rocznym pajacowaniem Owsiaka, Zagajewskiego i wierzących w WOŚP, zachowam się naiwnie i przywołam słowo normalność. Przybywaj normalności! Proces w Złotoryi powinien się skończyć, góra na drugim posiedzeniu sądu, po którym z Matki Kurki lecą trociny i to tak, że się z rozumem nie zbiera i we wsi nie ma odwagi się pokazać.

Powiedzmy, że Piotr W. bredził niczym potłuczony, pisał nie mając pojęcia o czym pisze, dysponował szczątkowymi danymi i podparł je serią domysłów. Z drugiej strony wiemy, że Złoty Melon i WOŚP mają wszystkie szczegółowe dane, każdy kilogram cukru, saszetkę herbaty i litr benzyny policzony. Pełna lista dostawców, lista zakupionych towarów, delegacje, słone paluszki, ośmiorniczki, policzki i Coca Cola wypitą na służbowych spotkaniach. Wysoki sądzie! Proszę bardzo! Oto faktura na orzeszki ziemne, za cały rok 75,45 zł. Oto wydatki na hotele – 1200 zł w zeszłym roku. Tutaj mamy delegacje „Jurka” – 2500 zł za ostanie półrocze. Asceza proszę wysokiego sądu i pełna filantropia, wnoszę o 3 lata w ciupie dla oszołoma Piotra W. Proste? Wręcz genialne w prostocie.

To co się dzieje, że nic się nie dzieje? Skąd tańce na stole, pudła na sali sądowej, cały sztab propagandowy piszący coraz większe brednie? Odpowiedź dla każdego, kto potrafi policzyć do 30, powinna być oczywista. Poziom życia takich „filantropów” jak „Jurek” Owsiak zawsze wyznaczała: „fura, skóra i komóra”.

Wskazałem na kwoty, które nigdy nie zostały wydane na ratowanie dzieci i to jest te 46 Złotych Melonów wyjętych z WOŚP na huczne imprezy Woodstock i Finały WOŚP, zabawki obite skórą i okute w alufelgi oraz nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka. Czego broni Owsiak i Zagajewski? Jednostkowych cen za dobrą zabawę „Jurka” z ekipą. Po ujawnieniu ksiąg rachunkowych każdy donator i podatnik mógłby wiedzieć, na co WOŚP i Złoty Melon KONKRETNIE wydają pieniądze.

Tajemnica poczucia bezkarności i łamania prawa przez Złotego Melona i WOŚP tkwi w obronie słodkiego życia. Przypomnę, że bardziej bezczelnych od Owsiaka załatwiła jedna faktura na 1200 złotych. Kto ma rozum i odrobinę odwagi zobaczy gołym okiem z jakimi ludźmi mamy do czynienia i skąd ta determinacja.

Owsiak nie może pokazać na co wydaje pieniądze i nie pokaże, ale to widać gołym okiem. Do Złotoryi wraz z Owsiakiem przyjechał konwój Mercedesów i BMW, z wozów wysiadła drużyna z kamerami i komórami, dzień wcześniej bawili w hotelu i na imprezach lokalnych. Kto za to zapłacił? Zagajewski? Owsiak? Dzidzia? Czy może Ty nieszczęśniku pod drugiej stronie monitora? A to tylko jedna skromna Złotoryja, jeden skromny hotel i kilkaset litrów paliwa. Największe pieniądze robi się na ustalaniu co jest prywatne, a co służbowe.

MatkaKurka
http://kontrowersje.net

Komentarzy 50 do “Koniec mitu filantropii? Owsiak tłumaczy się przed sądem za WOŚP.”

 1. Luxeuro said

  „Choć decyzja została wydana w czerwcu, jednak do dzisiaj jej nie wypełniono.”
  „Kolejną rozprawę wyznaczono wstępnie na 23 września.”

  To jest nienormalne ale jednocześnie jest „normalne” bo dzieje się w nienormalnym sądzie. To daje mi wrażenie że za kulisami idzie negocjacja jak sprawę utopić. Bo w normalnej sytuacji siedział bym w wiezieniu a później była by rozprawa.

 2. NICK said

  Czy to prawda, że w Kostrzyniu, na [tfu] przystanku, wystąpiła „Budka Suflera”?

 3. dejpanspokój said

  Ale po co pokazywać kwity skoro nie wziął z WOŚP ani złotówki? Milicjant nie mógłby ukraść.

 4. Romank said

  Podziwiam Matke Kurke…gdyby co najmniej jeden na milion POlakow byl jak on…mieliby Polacy neizla ekipe…38 chlopa z jajami….

 5. Griszka said

  Wtedy trzeba by było rozdać tej niezłej ekipie po kałachu i wysłać na front ukraiński, póki jeszcze szwadrony śmierci Poroszenki mają jakąkolwiek inicjatywę a separatyści nie ogłosili zawieszenia broni. Na razie widzę tylko wojnę pomiędzy jedną sektą a drugą, która walczy z carem Putinem do ostatniego rolnika.
  Jestem ciekaw czy najbliższej przyszłości doczekamy się podobnego podsumowania działalności Fundacji Kaczyńskiego oraz posiadanych przez nią pałaców wraz z zestawieniem, ile konkretnie do tego interesu dołożył polski podatnik.

 6. Griszka said

  Dziwię się Panie Marucha, że nadal pomaga Pan pisiakowi, który chciał wyrzucać ludzi z prawicy wspierających ks. Isakowicza, bo ksiądz uczciwie wymienił neobanderowców włącznie z Jaceniukiem (za Wikipedią), którzy dorwali się do władzy po Majdanie wbrew propagandzie POPiS. O słodka ironio! Pajac, który wcześniej oburzał się za to, że sam został zaszufladkowany do prawicy teraz przystawia nam cenzurki „prawdziwego prawicowca”. To tak jakby imam albo rabin pouczał plebana komu można udzielić Komunii Świętej a komu nie. Ktoś pomylił lokale. Skoro już zaopiekował się nim parch Sakiewicz, tak jak Tomcia przygarnął ex-esbek Solorz-Żak, teraz pajac według mnie nie potrzebuje ochrony. Szczególnie, że wymyśla Panu od idiotów, bo nie widzi Pan ruskich generałów, którzy działają pod auspicjami NATO itp. Według mnie jest to typowy lachociąg amerykański, który liczy na okruszki ze stołu pańskiego, dlatego tak biadolił, że Obama przywiózł jedynie swój czarny tyłek i puste obietnice. Owsiak okazał się tzw. „easy target” i łatwo można było się na nim wybić jako autorytet moralny ze względu na jego przekręty – co nie udało się kilka lat wcześniej, pomimo podlizywania się Salonowi Michnika. Przeskoki między PO i PiS są tylko wynikiem rachunku opłacalności.

 7. Nemo said

  @4 Romank

  „Podziwiam Matke Kurke…gdyby co najmniej jeden na milion POlakow byl jak on…mieliby Polacy neizla ekipe…38 chlopa z jajami….”

  Taaa. I w dodatku same PiSiury 🙂

  Za tą konkretną sprawę Kurka ma u mnie najwyższą ocenę ale za poglądy polityczne okrągłe zero. Niech on taki jeden już lepiej zostanie.

 8. Marucha said

  Re 6, 7:
  Nie popieram poglądów politycznych MatkiKurki, a jedynie śledzę sprawę Owsiaka vel Siemaka vel Słoika, człowieka któremu życzę jak najgorzej.
  Nb. Owsiak wcale nie jest żadnym „easy target”, przeciwnie ma wpływowych obrońców, do których można zaliczyć także całe rzesze tumanów, powtarzających jak mantrę „… ale Owsiak tyle dobrego robi dla chorych dzieci…”.
  Wynik meczu MatkaKurka kontra Słoik wcale nie jest przesądzony.

 9. NICK said

  Delikatnie zasugeruję, że MatkaKurka też ma „sztab”.
  Wojna? Nie, drobna potyczka, sztabów.
  Składy sztabów? Wielce ciekawe, zapewne.
  Temat dla Nas? Nieco zastępczy.
  Nikomu WŁOS z głowy nie spadnie, mimo „oficjalnych” komunikatów.

 10. Na obrone p. Owsiaka jednak znajduje fakt, ze jego Fundacja spisuje sie w realiach, i chore dzieci rzeczywiscie otrzymuja z jej dzialalnosci realna pomoc. I dlatego, poki sprawiedliwosc jest na swiecie, nie uda sie z Owsiaka zrobic skonczonego drania. Bo nim nie jest. a juz z cala pewnoscia nie umywa sie on do tych najgorszych w skali panstwa.
  Bo np. sa tacy, ktorzy nie tylko, ze biora gigantycznie wieksze apanaze, to do tego … ZERO Z TEGO ZWRACAJA SPOLECZENSTWU! A NAWET NIE UWAZAJA ZA STOSOWNE SIE Z TEGO TLUMACZYC, jak ten glupi Owsiak (ja na jego miejscu w ogole nie wchodzilbym w zadne dyskusje – prowadze dzialalnosc charytatywna – SWIETNIE UDOKUMENTOWANA I POTRZEBNA, Z KTOREJ MILIONY SA ZADOWOLONE – PROSZE ODJECHAC!)
  Ale najgorsi sa ci, co rzetelnie rozliczaja sie ze skarbowka, zarabiaja najwieksze pieniadze z mozliwych do zrobienia, ale za to robia je na przemyslach, ktore… sa zywa promocja LUDOBOJSTWA NA SKALE GLOBALNA!
  Szczekanie na Owsiaka i wydlubywanie, jak gile z nosa, jego „rozlicznych”, a jakze „szkodliwych” spolecznie „niegodziwosci”, to kompletna strata czasu spoleczenstwa, para w gwizdek i koronny dowod na niedojrzalosc polityczna calego systemu RP, co wychodzi jak ssloam z butow prtzy okazjach grubszych, jak chociazby stanowisko w sprawie Usrainy.
  Zamiast tego powinnismy byc na maksa skoncentrowani na RESTRUKTURYZACJI calej naszej cywilizacji, ktora cichcem przeksztalcila sie pod naszym czuyjnie uspionym okiem, w apartheidowy system depopulacyjny, skladajacy sie z legalnie dzialajacych korporacji produkujacych i szerzacych smierc w najprzerozniejszych formach, wlacznie z takimi, ktore wygladaja jak slodkie rajskie wizje!
  Najwieksze korporacje, ktore sa w ogole wzorem rozliczania sie z urzedami skarbowymi, i dajacymi prace milionom obywateli, majacymi pelne wsparcie od panstwa itd itp, niestety produkuja smiercionosne materialy i ludobojcze systemy, a ich wzorcowo legalna dzialalnosc gospodarcza przybliza nas wszystkich do katastrofy jakiej nasza historia jeszcze nie zna.
  Mowie zawsze – zejdzcie z Owsiaka! Nie amcie co robic? On przynajmniej nie zajmuje sie produkcja i wdrazaniem eboli, nie skupuje kolekcji majbachow, i bierze dla siebie smieszna kase, bo zreszta widac, ze gosciu ma za dobre serce, zeby umiec krasc, jak to robi chocby kazdy pierwszy z brzegu oligarcha.

  My dzis mamy O WIELE WAZNIEJSZE, A PILNE! SPRAWY NA GLOWIE, BO OTO WIELKIMI KROKAMI ZBLIZA SIE KOLEJNY, CYKLICZNY, ELEKTRYCZNY KONIEC SWIATA DLA ZYCIA NA ZIEMI.
  PIORUNY SA JUZ Z BURZY NA BURZE CORAZ GRUBSZE – w Londynie zarejestrowano juz piorun o srednicy 1 metra! – BURZE SA I BEDA CORAZ GWALTOWNIEJSZE. STOPNIOWO, W CIAGU TYCH MOZE KILKUDZIESIECIU, MOZE KILKUSET LAT PRZEJDA W GIGANTYCZNE APOKALIPTYCZNE SPEKTAKLE, O JAKICH TYLKO WIEMY Z PRZEKAZOW NASZYCH STAROZYTNYCH, KTORYM CUDEM UDALO SIE PRZEZYC.

  A NASZA OSZUKANA NAUKA NAWET NIE RACZY NAS OFICJALNIUE O TYM WSZYSTKIM INFORMOWAC, ZE O MENDIACH NIE WSPOMNE.
  TUTAJ TRACMY NASZA ENERGIE – COS PRZYNAJMNIEJ ZROBIMY DLA NAS W SAMOOBRONIE PRZED ROZPOASANYM KOSMOSEM, KTORY ZACZYNA POKAZYWAC NAM SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. Nb. wybuchy wulkanow sa w scislej relacji z praca Galaktyki, za posrednictwem Slonca.
  OBUDZMY SIE!
  POZDRAWIAM SERDECZNIE

 11. aaaaaaaaa said

  @9 może włos z głowy nie spadnie,…ale zobaczymy za rok ile zbierze kasy i czy straci głos z podniecenia…..osobiście obstawiam jednak ‚tendencję’ zniżkową ……trochę lemingów się obudziło dzięki akcji M-K…

 12. Marucha said

  Re 10:
  Nie myślałem, że oprócz onetowych trolli znajdę w gajówce obronę złodziejskiej i wielce demoralizującej młodzież działalności Siemaka.
  Bez względu na to, że jakiś tam ułamek swych dochodów przeznacza na dzieci, pozostaje złodziejem i malwersantem, a do tego deprawatorem.
  A ten jego „wkład” to piardnięcie komara w porównaniu z wkładem choćby ZUS czy NFZ.

 13. Re 12.
  Panie Gajowy, nie zrozumial mnie Pan – ja nie bronie Owsiaka – ja tylko namawiam do zajecia sie sprawami waznymi.
  Jak dla mnie sprawa Owsiaka zajmuje nieproporcjonalnie duzo czasu antenowego do jej rozmiarow. Przeciez nie bronie zlodzieja, mowie tylko rozprawcie sie z nim szybko, a jesli sie nie da, to zostawic za soba jak smrod. W UK nie sciga sie przestepstw ponizej 5000 funtow. Mamy na prawde wazne sprawy do scigania – dlaczego nikt nie podal do prokuratury Kwasniewskiego za brudy z oligarchami, do ktorych z kolei caly PiS dolaczyl ze spiewem na ustach o „slawie hierojam”, i to na ziemi, gdzie na sztachetach plotow nabite byly nasze polskie dzieci? O co tu chodzi? O odwrocenie uwagi od rzeczy istotnych? Tu mamy mendialne sukcesy, ale w Gajowce one mnie zaskakuja.
  Pozdrawiam

  Panie Stanisławie, powtórzę powoli, wyraźnie i drukowanymi literami:
  Jeśli dla Pana demoralizacja setek tysięcy młodzieży, wciąganie jej w narkomanię i totalne ogłupianie narodu jest sprawą „nieważną”, to co Pan uznaje za sprawy „ważne”?
  Po drugie – czy Pan sobie kurwa jaja robi z tym 5000 funtów? Przecież tu chodzi o dziesiątki MILIONÓW ZLOTYCH.
  Po trzecie – nie za bardzo lubię, gdy ktoś wedle własnego uznania zaczyna dzielić sprawy na „ważne” i „nieważne”.
  Admin

 14. Romank said

  Panowie…ciotka Tekla powiedziala…kces psa polnuc, posukej se bucok:-)_)__

 15. Piszczała said

  Ad. 10. Owsik nie prowadzi działalności charytatywnej a prowadzi dzialalnośc DOCHODOWĄ.

 16. ad 15.
  Oficjalnie jest to zarejestrowana dzialalnosc charytatywna. Trzymajmy sie ustalen prawnych, tak bedzie wszystkim latwiej. Jesli gosciu rzeczywiscie dopuszcza sie odstepstw od tej dzialalnosci, to po co latac za nim i jego jakimis tam ksiazkami dochodowymi? Zniesc mu status organizacji charytatywnej i jednym nalotem czarnej brygady zastopowac dzialalnosc!
  A rozliczac sie moze przeciez z Guantanamo Bay tez, siedzac tam jak cala reszta bez wyroku – przeciez z Klewek wszedzie jest blisko, a transport i goraca linie mamy zagwarantowana w tym modelu demokracji! W 15 minut na torturze wodnej przyzna sie tam do czego tylko bedzie nam potrzebne i po sprawie:)

  Czy Pan sobie do diabła kpi z nas? O czym Pan bredzi?
  „Znieść” i „zastopować”? To niech Pan tu przyjedzie, weźmie i zniesie i zastopuje.
  Dał Pan d@py po raz drugi.
  Admin

 17. NICK said

  (10) Polak Stanisław znowu dał d.py.
  (11) Wie Pan, wydaje mi się, że to wszystko teatrzyk a owsik-pasożyd jest ustawiony. Jeżeli nie na pier…onej (tfu) „świątecznej”, to, inaczej.
  Włos nie spadnie w znaczeniu finansowym i karnym.

 18. Griszka said

  @8
  Sprawa będzie zamieciona pod dywan jeśli chodzi o wynik rozgrywki. Teraz to widać, że to niekończąca się mydlana opera w sądzie. Z perspektywy czasu też widzę, że chodziło jedynie o rozkręcenie zadymy na sali sądowej i zyskanie rozgłosu oraz wręczenie PiS kolejnej pałki do ręki, żeby miała czym okładać resztę prawicy.
  Nadal twierdzę, że Owsik to łatwy cel, bo łatwo go wywabić z nory na salę sądową – gość jest wyjątkowo wrażliwy na wszelką krytykę, w sieci ma mnóstwo cyngli a jego szwindel widać gołym nieuzbrojonym okiem. Chodziło o zadymę i rozgłos. Tak samo jak wcześniej w przypadku Komorowskiego. Delikwent aż się dopraszał, żeby ciągnąć komedię dalej, chyba tylko dla tego, żeby mógł uzyskać status męczennika w III RP. Osobiście nie widzę innych korzyści z odsiadki czy płacenia wysokiej grzywny szczególnie, że procesy w europejskich trybunałach trwają długie lata.
  Sam się dałem nabrać temu salonowemu prowokatorowi, do czego przyznaję się bez bicia.

 19. ad 17.
  Mala uwaga – ja nigdy nie daje d.py, to tylko wrazenie jakie odnosza ci, ktorzy maja problemy z logika i na hurra chca zbudowac swiat.
  Powtorze – Owsiak jest zbyt mala afera, zeby wchodzila w zakres moich zainteresowan, ot co. Mamy O WIELE powazniejsze sprawy na glowie, a caly ten Owsik powinien byc ew. tematem zastepczym, w razie, gdyby tych powazniejszych zabraklo. Na razie tak nie jest, wprost przeciwnie.

  Jeśli dla Pana „małą aferą” jest demoralizacja setek tysięcy polskiej młodzieży i wciąganie jej w narkomanię – a także ogłupianie społeczeństwa – to co jest „dużą aferą”?
  Admin

 20. Nemo said

  @ Polak Stanisław

  „Mowie zawsze – zejdzcie z Owsiaka! Nie amcie co robic? On przynajmniej nie zajmuje sie produkcja i wdrazaniem eboli, nie skupuje kolekcji majbachow, i bierze dla siebie smieszna kase, bo zreszta widac, ze gosciu ma za dobre serce, zeby umiec krasc, jak to robi chocby kazdy pierwszy z brzegu oligarcha.”

  To znaczy niby co? Niech sobie Owsiak dalej kradnie, bo mamy pilniejsze sprawy? Daj pan spokój. A już w ogóle nie mogę pojąć jakim cudem u tego prostaka i chama dopatrzył się pan oznak dobrego serca. Chyba że w pięcie je ma:/ A może o to chodzi, że ma dobre serce, bo jak by nie miał to więcej by kradł. Św.p. dziadek mej żony zwykł mawiać, że każdy złodziej zaczyna od drobnych przekrętów- niech pan to ma na uwadze. Dobrze, że został zdemaskowany, bo kiedyś jako filantrop mógłby zapragnąć na przykład posadki w rządzie.

  Pan Stanisław dał publicznie DUPY swoim wpisem i kwita. Żyd z dobrym sercem… trzymajcie mnie… „śmieszna kasa”… kilkadziesiąt milionów złotych melonów… i do tego jeszcze jakieś z dupy wzięte kolekcjonowanie maybachów… Niech Pan Stanisław poda ich numery rejestracyjne i powie do kogo należą! Podobnego chujostwa na temat Siemaka dawno tu nie widziałm – admin

 21. RomanCe said

  Czytajcie ten blog, bo pokazuje fragment państwa polskiego , pełnego korupcji i ludzkich tragedii

  NIEWOLNICA Z DOKTORATEM podała Uniwersytet „Damskich Bokserów” do sądu o ..mobbing!

  TO JEST NAPRAWDĘ „MOCNY PRZECIWNIK”. STUDZIESIĘCIU NA JEDNEGO
  PROMOCENZJA
  http://folwarkuwr.wordpress.com Nowy wpis na blogu

 22. ad 19.

  „…demoralizacja setek tysięcy polskiej młodzieży i wciąganie jej w narkomanię ”

  No to ja o tym sie dowiaduje od Pana! W takim razie nie mamy tu do czynienia z przestepca podatkowym (to tylko po drodze), ale z kims podpadajacym pod zupelnie inny paragraf. To po co w ogole tracic czas na jego malwersacje finansowe? I zgoda! bez zajakniecia przyznaje – taki facet na sygnale powinien zjechac z widowni. Jak mowie – nie sledze tego pod mikroskopem, a tylko wiem z mendiow, ze WOSP to jakas akcja dla dzieci, bo w szpitalach brak sprzetu, lekarstw itd, w co wierzylem patrzac na „dokonania” kolejnych nierzadow RP… no tak to slychac z daleka.
  Zdaje mi sie, ze w mafijnej RP, zeby prawdziwego zloczynce zahaczyc, to trzeba mu udowodnic jak w starym dobrym chicagowskim stylu bywalo, np. jego „przejscie ulicy na czerwonym swietle”, albo zalegly rachunek za gaz…:)

  To szkoda w takim razie, że wypowiada się Pan na temat, o którym Pan g..uzik wie.
  A szkoda, bo o żydowskim cwaniaku Owsiaku pisaliśmy w gajówce wiele razy. Nie trzeba było mikroskopu, aby to przeczytać.
  Poza tym – nie chodzi o żadne przestępstwa podatkowe, tylko malwersacje, pompowanie pieniędzy fundacji w kieszenie prywatne, wydawanie pieniędzy na cele niezgodne ze statutem. Czyli normalne złodziejstwo pod płaszczykiem „pomagania chorym dzieciom”, których Siemak ma oczywiście w dupie, choć Panu tego nie powie.
  Admin

 23. ad 20.
  „…A już w ogóle nie mogę pojąć jakim cudem u tego prostaka i chama dopatrzył się pan oznak dobrego serca.”
  Bo ja biore nauke Jezusa po mojemu – doslownie – nawet w najwiekszym zloczyncy trzeba dostrzec serce.
  Ktos nawet powiedzial kiedys, ze ZLO w czlowieku jest skutkiem jego okaleczonego SERCA. Ja dlatego jestem za naprawa serca w celu ograniczenia rozprzestrzeniania sie ZLA na swiecie, bo to jest terapia przyczyny, a nie bieganie za jej skutkami.
  Mamy wspaniale rozwinieta siec zakladow penitencjarnych, z calym „przemyslem sprawiedliwosci”, a widzimy do czego to prowadzi… do nikad! Jedna rozmowa w cztery oczy z czlowiekiem, ktora trafi d ojego serca zrobi 100 razy wiecej, niz armia czarnych brygad w akcji jak zwykle po niewczasie…

 24. Marucha said

  Re 23:
  Mimo najszczerszych wysiłków nie zdołaliśmy dopatrzeć się u żyda Owsiaka oznak „dobrego serca” – natomiast bez trudu dostrzegliśmy lepkie rączki, chamstwo, knajactwo i fanatyczne anty-chrześcijaństwo.

  Oczywiście Owsiak może być zbawiony, jeśli się szczerze nawróci, uczciwie wyspowiada i odbędzie pokutę na Ziemi i w Czyśćcu.
  Dlatego proponuję Panu, aby Pan naprawił okaleczone serce Owsiaka.
  Najlepiej przy pomocy rozmowy z nim w cztery oczy.

 25. NICK said

  Ad.23 – A mnie Pan Jezus uczył czego innego!!! Nie zna Pan..?..
  A w ogóle farmazoni Pan trzy po trzy. Basta.

 26. ad 22.
  „…To szkoda w takim razie, że wypowiada się Pan na temat, o którym Pan g..uzik wie.”
  Przeciez wszyscy to robimy caly czas:) A niektorym nawet sie zdaje, ze wiedza duzo o swiecie, az do momentu, gdy sie okazuje, ze lepsze jest wrogiem dobrego. Jak juz tu kiedys w Gajowce wyszlo np. przy okazji Pasztunow.
  Dyskusja jest po to, zeby sie uczyc i ja sie nie wstydze nauczyc sie czegos, czego nie wiedzialem. Napisz mi to Pan na plus na Boga Panie Gajowy!
  Ale co do malwersacji w organizacjach charytatywnych, to niech mi Pan pokaze jedna taka „prawdziwa instytucje charytatywna”, co na prawde nie robi zadnych przekretow… Wiem to, ze samej Matce Teresie udowodniono przekrety, a skoro tak, to smiem twierdzic, ze nieuczciwosc w systemie finansowym jest regula, a nie wyjatkiem, a caly ten system jest specjalnie po to zrobiony. TO JEST BLAD w projekcie „czlowiek”, a nie BLOGOSLAWIENSTWO, nie mielismy zyc za kase, nie kasa ma byc motywacja do snucia planow na przyszlosc.
  PRAWDA to udowodni, z tym, ze dopiero na samym koncu, bo jest nierychliwa:) Tym nie mniej, ONA zawsze triumfuje.

  I co z tego wynika dla Owsiaka? Amnestia? – admin

 27. ad 24.

  PODOBA MI SIE TA PROPOZYCJA!:)
  Zeby Pan wiedzial, ze zastanowie sie nad tym powaznie. Jestem chwilowo w innych rejonach, ale bede mial to w pamieci. Obiecuje solennie.

 28. ad 25.
  Panie NICK, no nie zgadzam sie z Panska opinia wygloszona tak na goraco. To nie w mojej naturze, zeby gadac bez zastanowienia i brzmi jak wyrok.
  Wobec tego tylko Panu przypomne, ze wskazywanie palcem na kogos powoduje, ze trzy palce ma sie przeciwko samemu sobie.
  Prosze na to zwrocic wieksza uwage, bo zauwazylem u Pana sklonnosci do ferowania wyrokow bez procesu… 🙂
  zycze powodzenia w dociekaniu PRAWDY.

 29. aaaaaaaaa said

  @17

  …. to jest oczywiste ,że obecne sądy pod rządami faszystów głodzących lud krzywdy mu nie zrobią …..ważne jednak w tej ‚akcji’ ,aby ludzie otworzyli oczy ,… bądź bardziej krytycznie podeszli do sprawy – to już i tak będzie duży sukces ..bo do rączek przyklei się mniej kasy …..

 30. NICK said

  (29)
  Myślę, że, faktycznie, część ludzi otworzy oczy – pozytyw, acz, powtarzam, owsik jest ustawiony. Od początku. Także finansowo więc: jeśli nie od głupców – bezpośrednio, to, z naszych podatków finansowany będzie, na poziomie obecnym oraz bez krzywdy karnej. Finito.

 31. Filo said

  23
  Polak Stanislaw zdaje sie nie rozumie o co poszlo.
  Owsiak zaskarzyl Matke Kurka ze go nieslusznie podejrzewa ( i do tego publicznie ) o falszowanie ksiag finansowych.
  Nie ma znaczenia czy chodzi o chore dzieci czy o utrzymanie zdrowej kochanki.
  Owsiak jest zarejestrowany jako Fundacja a odgrywa publicznie role charytatywna i wielkiego filantropa.
  Chodzi o zlamanie prawa finansowego, ktore to prawo obowiazuje wszystkich bez wzgledu na to czy sie ma dobre serduszko dla siebie czy dla innych.
  Dzieci chore nie mają z tym wspolnego.
  Owsiak zarejestrowal firme na podstawie falszerstwa. Byc moze, ze chodzilo o unikanie podatkow. I tym oszukal wladze.
  Z osoby oskarzajacej stal sie oskarzonym. I wynika z tego, ze te biedne chore dzieci staly sie niezlym zrodlem utrzymania pana hochsztaplera.

  Pamietam, ze pewien biznesman organizowal swiatowe turnee ze swoim damskim zespolem artystycznym a na podaniu o wizy do roznych krajow wypisywal, ze jego zespol propaguje kulture jakiegos afrykanskiego kraju, juz nie pamietam ktorego. Zdaje sie ze chodzilo o Gabon.
  Ale potem sie wydalo, ze ten damski zespol artystyczny pelnil role burdelu objazdowego i inaczej zapowiadal sie w bedekerach a inaczej w urzedach emigracyjnych.
  Potem wlascicielowi artystek przylozyli podatek mimo, ze byly zarejestrowane jako zespol folklorystyczny propagujacy tance ludow Gabonu i kulture afrykanska.

 32. ad 26.
  „…I co z tego wynika dla Owsiaka? Amnestia? – admin”
  Alez skad! Juz tu mowilem, ze nie jestem za wybielaniem faceta. Co ma nagrobione to jest jego i powinien za to beknac. Mnie chodzi tylko o sprawnosc i technike samego przewodu w tej sprawie. A pierwszym bledem oskarzycieli jest, traktowanie go jako „prostaka”. Z Panskiej informacji wnosze, ze to przypadek nad wyraz sprytnego oszusta, ktory w dodatku b. umiejetnie potrafi poslugiwac sie „zywa tarcza” zlozona z chorych dzieci. Wielu podchodzi do tematu w ten sposob, jakby w tym przypadku mozliwe bylo osiagniecie werdyktu skazujacego w drodze zwyklej pyskowki. To jest rzeczywiscie skazane na niepowodzewnie, bo to nie ten adres.

 33. Marucha said

  Re 30:
  Oczywiście, Owsik jest ustawiony. Jak bowiem inaczej dostawałby najlepszy czas antenowy w TV, wart chyba więcej, niż efekty żebraniny ochotników WOŚP?
  Jest celowo zaimplementowany w polskiej rzeczywistości, podobnie jak Palikot czy Bęgowski/Grodzka.

 34. Marucha said

  Re 32:
  Panie Stanisławie, można być sprytnym oszustem, biegłym włamywaczem czy uzdolnionym manualnie złodziejem – a przy tym prostakiem.

 35. aaaaaaaaa said

  @33 ……. bo ten czas antenowy jest po to , aby za niego zapłacić , wówczas wszystko się zgadza w fakturach …

  wszystko w myśl praktycznej zasady : „Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno.Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę…..”

 36. Ad 34.
  Zgodze sie z Panem, ale dlatego, ze uwazam, iz osiagnelismy generalna jasnosc w temacie:) Natomiast samo Panskie stwierdzenie wymaga weryfikacji definicji slowa „prostak”:). Moze to raczej kwestia kontekstu? No nie uwierze, ze sprytny oszust, ktory potrafi ograbic bank na miliardy przy pelnej niewiedzy zarzadu, przewaznie jest to jeden z nich, jest prostakiem:) Wprost przeciwnie. Tacy sa ludzmi najwyzszej miary, bo przy okazji niezwyklego poziomu profesjonalizmu przeciez i maniery musza miec dopracowane do perfekcji, zeby dobrze mylic.
  Jak wspominal pewien hotelarz, ktory mial goscic u siebie bardzo nielubianego przez siebie Slowackiego – „kiedy go zobaczylem i odezwal sie do mnie, sam nie wiem kiedy zbieglem pomoc mu niesc walizki” 🙂 Owsiaka nie bedzie wcale latwo scignac, dlatego, ze jego „prostactwo” moze nagle pokazac wszystkim swoje drugie dno. Trzeba mu pogrzebac w zwyklych domowych rachunkach – moze jednak zapomnial zaplacic za ten gaz w ktorejs ze swych posiadlosci?… Pozdrawiam

 37. Nemo said

  @36 Polak Stanisław

  Pan zamula dyskusję niechcący czy z premedytacją, że się tak zapytam? Dodam od razu, iż moje pytanie jest retoryczne. Dobranoc panu.

 38. Dictum said

  Pan Stanisław podchodzi do Owsiaka jak dobra ciocia. Owsiak jest prostakiem, prymitywem i chamem, a Pan Stanisław nazywając jego zachowanie podobne do zachowań ludzi „najwyższej miary”, raczył chyba sobie zażartować. U Owsiaka to jest po prostu chamskie cwaniactwo. Złodziej przygłup przeważnie krótko jest złodziejem, ale złodziej cwaniak potrafi długo – tak, jak Owsiak.
  A jak powołujemy się na Pana Jezusa, to może przypomnijmy, co zrobił z faryzeuszami w Świątyni.
  I my, chrześcijanie, chcielibyśmy zrobić z Owsiakiem to samo, na razie robi to za nas Matka Kurka!

 39. Filo said

  To zydowska koncepcja ze zlodziej to intelektualista z manierami. Takie to siedza w banku

 40. olga said

  Polak Stanisław to raczej prawnik na usługach Owsiaka i nie ma co dłużej z nim korespondować. Niech przekonuje dzidzię.

 41. siekiera said

  no i co? kto zrobił dla szpitali tyle? to państwo powinno zadbać o wyposażenie szpitali.
  Zróbcie przeswietlenie Tuskowi, Wałęsie, Kwaśniewskiemu, Kaczyńskiemu. Zobaczycie ile pieniędzy daliście na jedzenie dla jarka kota
  Tam poszukajcie swoich pieniędzy. ci kolesie tylko kradną i nic wam nie dają. Owsiak ukradł, ale zrobił też dużo dobrego. Zapytajcie matek dzieci, które, żyją dzięki jego aparaturze. jeśli Kurek jest taki mocny, to niech weźmie się za resztę.

  Zrobił „dużo dobrego”… piardnięcie komara w porównaniu z nakładami Państwa, ale za to ile krzyku i hałasu! – admin

 42. NICK said

  Oj, Siekiera.
  Nie jest zbyt ostra… .

 43. Boydar said

  Odpier_dol się od kocinki. I od nas też. My nic nie musimy szukać, ty poszukaj rozumu.

 44. NICK said

  A! I jeszcze jedno.
  Koty to – koty. Nie jest ich winą jakich mają podopiecznych lub, wręcz, pensjonariuszy [vide: kalkstein].

 45. Boydar said

  Słusznie, Panie NICK, bardzo słusznie, to nie wina kocina.

 46. Melchior said

  … Dupek wywalony – admin

 47. ringoo said

  Bardzo dobrze ze zarabia ze pracuje ze dziala. Nie kazdy moze nam zaoferowac tyle co Jurek. Dziwne ze sie dziwicie ze ma z tego kase… jak dla mnie niech dziala jeszcze prezniej. Jeden psuje sobie glowe jak kogos zalatwic a drugi jak zrobic cos fajnego…a zyc za cos musi.

  Witamy kolejnego idiotę.
  Admin

 48. Filo said

  47
  Ringoo
  Kiedy my Polacy nauczymy sie szanowac prawo?
  Owsiak nie moze wykazac sie w sadzie dokumentacja finansowa. Znaczy to, ze klamal w sadzie i podrabial papiery.. No to jesli potrafi zelgac w papierach to wiadomo, ze jest nieuczciwy. A wiec i jego wielka ‚troska’ o te chore dzieci jest tez finansowo podejrzana.
  A i motywy tego ‚pracowitego dzialacza’ pachna oszustwem.
  Co innego gdyby wydawal na cele charytatywne swoje wlasne pieniadze. Ale on wydaje pieniadze podatnika i podatnik utrzymuje tego milionera.
  Milioner nie jest sam. Jest czescia siatki oszustow, ktorzy z jakichs powodow dbaja o jego znakomite dochody.

  Podobnie zachowuje sie junta kijowska na Ukrainie: kradnie gaz przeznaczony dla Europy.

 49. Griszka said

  @48
  Wielu rozumie problem, że junta banderowska i owsik kręcą lody na boku, ale pomimo tego nadal wyglądają dla większości jak święte dziewice, bo mają licznych i wpływowych obrońców. OBWE może sobie pisać raporty, sąd ganić filantropa a mendia i politycy to pominą milczeniem. dzięki czemu smród się nie rozniesie. Tak to działa. Głos krytyczny się nie liczy.

  @41
  Z takimi krytykami Banderosławowi nic się nie stanie. Nawet nie umiesz wyciągnąć nieruchomości Fundacji Kaczyńskiego z rękawa tylko jakiegoś biednego kota męczysz. Tak można obronić każdego: Jaro też „ukradł”, ale zrobił też wiele dobrego’ !!! Tusk też… Wałęsa też… itd. Hitler nawet dzieciom cukierki na święta rozdawał 🙂

 50. […] https://marucha.wordpress.com/2014/08/21/koniec-mitu-filantropii-owsiak-tlumaczy-sie-przed-sadem-za-… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: