Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Mordowanie dziecka

Posted by Marucha w dniu 2014-08-22 (Piątek)

Od dawna zwykłem pisać, iż w dzisiejszych czasach polscy patrioci nie muszą zdejmować niemalże niczyich masek, gdyż większość koncesjonowanej opozycji prędzej czy później odkrywa się sama. Nie trzeba wiele czasu, a V kolumna na prawicy w końcu wypowiada się w temacie polityki zagranicznej, bądź pewnych kwestii historycznych i nam pozostaje jedynie tryumfalnie się uśmiechnąć, raz na zawsze obiecując sobie żadnej współpracy i choćby cienia zaufania wobec takich osób i organizacji.

Nie potrzeba było wiele czasu, a również Pan Adam Danek uważający się za konserwatystę i monarchistę ostatecznie pokazał nam ileż w nim patrioty, a ileż… dzieciobójcy.

W felietonie pod tytułem „Nowa endecja”, dowiadujemy się, iż Prawo i Sprawiedliwość powiela formułę polityczną międzywojennej endecji.

Każdy człowiek po przeczytaniu tych słów może jedynie zaniemówić przez tą olśniewającą myśl Pana Danka. Widać, iż „Myśli nowoczesnego endeka” innego, a równie uroczego Pana z koncesją nie odniosły planowanego skutku, a raczkujące jeszcze dziecko współczesnej endecji musi być ostatecznie zamordowane tu i teraz. To zadziwiające, jak właśnie tą ideę, a nie żadną inną rzekomo opozycyjną wobec panującego systemu (jak choćby liberalizm czy narodowy socjalizm) wszyscy z lewej po prawą stronę starają się zmieść z powierzchni ziemi, zanim w ogóle zdoła podnieść głowę na wysokość ich kolan.

Widać też zatem jak na dłoni, iż współczesna endecja reprezentowana jedynie przez Obóz Wielkiej Polski jest o tyle niebezpieczna, gdyż w pełni nawiązuje do tradycji swych poprzedników, autentycznych polskich patriotów i nacjonalistów, którzy w porównaniu do środowisk PiSułdczkowskich, jako jedyni żądają przywrócenia autentycznie suwerennej i samowystarczalnej Polski, co mogłoby być nie w smak mocodawcą naszych patriotów od grabienia i sabotowania gospodarki. Nikt nie powinien mieć już teraz wątpliwości co do tego, jakie idee reprezentują żywotne interesy Polski i Polaków, a które z nich są jedynie przykrywką dla prowadzenia dalszej neokolonizacji kraju, doprowadzania do masowych exodusów ludności i w czyim celu jest podjudzanie do wojny z Rosją.

Współczesna endecja ma wysoką przewagę ponad innymi formacjami politycznymi, gdyż nie zamyka się w ciasnych ramach własnej ideologii. Autentyczna polska myśl narodowa ma pewne stałe cele, które bez względu na wszystko realizuje i jest to np. ochrona tradycyjnych wartości ortodoksyjno-katolickich, do których nie odwołuje się poza nią nikt inny. Jednakowoż cała reszta linii ideologicznej jest jedną wielką zmienną, dlatego też współcześni endecy nie formułują swych szczegółowych planów i propozycji na bazie tego co tworzyli ich poprzednicy, a prezentują dla Polski te rozwiązania, których realizacja byłaby najlepsza z punktu widzenia całego Narodu, dziś i jutro, a nie przed stoma laty. W tym tkwi właśnie wyższość tej bardzo elastycznej, lecz od zawsze prawdziwie patriotycznej formacji politycznej, a czego nie przejawia nikt inny, zaczytany w pismach filozofów i ekonomistów XIX wieku, bardzo wątpliwego pochodzenia niemieckiego bądź austriackiego.

Porównywanie formacji ideologicznej endecji, która od zawsze analizuje wszystko w perspektywie wielu lat i reprezentuje Polaków, a nie interesy ościennych mocarstw, do partii o jedynym sukcesie współtworzenia ludobójczego systemu, który pochłonął majątki całych pokoleń, jak i zmusił miliony do ucieczki z ich własnej Ojczyzny, w najlepszym przypadku jest co najwyżej idiotyzmem, bądź kompletnym niedouczeniem, podobnie jak i naśmiewanie się z endeckich ostrzeżeń względem Narodu Niemieckiego i pewnych mniejszości, gdyż skutki ignorowania tychże ostrzeżeń są dziś nam znane aż nazbyt szczegółowo.

Chciałbym wierzyć, iż jest to jedynie kwestia braku podstawowej wiedzy Pana Danka odnośnie polskiej idei narodowej, lecz ostatnimi laty nazbyt silne i częste jest uderzanie środowisk PIłSudczykowskich w jedyną istniejąca obecnie formacje endecką. Czyżby powoduje to strach o to, że Polacy mogą się zwrócić w stronę patriotyzmu innego, niźli robienie Unii Berlińskiej i koalicji USraela tego, czego Pan Minister Sikorski aż tak bardzo robić nie lubi?

Dla Kroniki Narodowej
Robert Grunholz
http://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 13 do “Mordowanie dziecka”

 1. Romank said

  Eeeee tam…. raczkujacy nie czynia sobie krzywdy:-)))
  Neoendecja…neologizm… taki sam jak neopijanstwo, neokurestfo, czy neostarosc:-)))
  Tance wokol sa tylko po to, zeby opakowac w nalepki z flaga narodowa- ta sama smierdzaca tresc i zawartosc, jaka serwuja od 50 lat non stop..pod roznymi etykietkami zastepczymi…
  Teraz jest ….Pasztet Neoendecki, z mozdzkow butzow monarchistycznycznych i warzyw z ogrodow jewropejskich konserwowanych w sosie neoupeerowskim”…. szczgolnie zalecany dla Polakow na diecie papki medialnej z objawami wymiotnymi,rozwolnieniem i zalamaniem nerwowym.

 2. Nemo said

  @1 Romank

  Czy dla odmiany mógłby pan panie Romanie bardziej merytorycznie coś raz napisać?

 3. Author Instinct said

  Ja tego artykułu nie rozumiem do końca, bo ja ze wsi jestem. Nacjonalista to jest taki, który uważa dobro własnego narodu za dobro największe. Religia jest tym co trzyma naród w kupie. Tyle wiem i nie zmienię zdania:)

 4. Romank said

  Merytorycznie to nacjonalista nie jest narodowcem. Za to sa narody wyznajace wiele religii….mowiace kilkoma jezykami i roznych ras,…

  Panie Nemo…pan najpierw musi taki pasztet sprobowac.. i ….strawic merytorycznie.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Moim zdaniem naród, narodowość – to wyłącznie genetyka.
  Nikt, kto nawet „czuje się Polakiem”, „myśli jak Polak” i jest Polsce wierny, nie należy do narodu, jeśli nie ma polskich genów (są też osoby pochodzenia mieszanego, ale to odrębny temat).
  Co nie znaczy, że taka osoba nie może być wiernym obywatelem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i mieć dla niej wielkie zasługi.

  Czy sobie wyobrażacie Państwo naturalizowanego w Polsce Wietnamczyka, który będzie myślał o rycerzach spod Grunwaldu jako o swoich przodkach???

 6. robertgrunholz said

  Teoretycznie nacjonalista i narodowiec nie musi koniecznie oznaczać tego samego, lecz w artykule jest to zupełnie kwestią nieważną. Chodzi w nim o to, że w polskich środowiskach patriotycznych mamy aż nadreprezentację V kolumny, karierowiczów, zdrajców, sabotażystów, agentów i poczciwych, lecz głupców. Prym w niszczeniu tego środowiska wiedzie PiS i mu podobni, gdyż nieostrożnym by było, gdyby Polacy patriotyzm kojarzyli z czymś innym, niż z robieniem „laski” USraelowi. Na tym zatem praca pana Danka polega, by Polacy z patriotyzmem kojarzyli wyłącznie Kaczora, ale nie Donalda. Za to autentyczna chęć tworzenia Polski Suwerennej, Samowystarczalnej i Wolnej, to już jakieś brednie oszołomów, bo przecież Wielki Marszałek miał inny pogląd, no i jaki swój chłop z niego był.

  Nikt, kto nie urodzi się Polakiem, nie może się nim do końca czuć. Może być Rzeczpospolitej wierny, może dla jej dobra pracować i naszą kulturę, mentalność czy tradycje zgłębiać, lecz nigdy Polakiem nie będzie.

 7. robertgrunholz said

  A, zapomniałem: koniec, kropka.

 8. Nemo said

  @4 RomanK

  Mnie interesuje wyłącznie jeden naród panie Romanie. Mój. Polski. I ten naród mówi jednym językiem i w większości jedną wyznaje religię.

 9. errata said

  „co mogłoby być nie w smak mocodawcom naszych patriotów od grabienia i sabotowania gospodarki”

 10. Ex said

  @4 >Za to sa narody wyznajace wiele religii….mowiace kilkoma jezykami i roznych ras,…

  Przykłady?

  @5 Genetyka tak, bo w genach („mleku matki”) zapisana jest „informacja” i przekazywana z pokolenia na pokolenie, ale to nie wystarczy. Nie tylko więzy krwi (rodzina -> ród -> naród). Narodowość to też kultura (w tym religia).

  Genetyka jest warunkiem koniecznym, lecz nie wystarczającym – admin

 11. Ludwig von Mises said

  Herr Grunholz, ich verstehe polnisch !!!

 12. Romank said

  Przyklady….Ex
  Szwajcarzy, Wlosi, Rumuni, Amerykanie, Pakistanczycy, Mexykanie, Brazylijczycy, Argentynczycy, Columbijczycy, Wenezuelczycy, Kubanczycy,Libanczycy, Egipcjanie ze o Hundusach nei wspomne, ale za to wymienie Chinczykow….i Aussies…

 13. Marucha said

  Re 12:
  Panie Romanie – naród to wyłącznie geny.
  Te przykłady, jakie Pan podaje, to nie narody, a społeczeństwa. Niektóre z nich, mimo iż są wielonarodowościowe, coś łączy i mogą utworzyć w miarę wspólną całość. Nie ma żadnego narodu amerykańskiego, australijskiego czy nawet szwwajcarskiego.

  Historia wykazuje, że takie łączenie różnych nacji częściej się nie udaje, niż udaje.
  Mógłbym sypnąć jak z rękawa przykładami zamieszek i rewolt właśnie na tle narodowościowym, ale po co, skoro Pan może to zrobić co najmniej równie dobrze, jak ja.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: