Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Tadeusz Iwiński: Ukraina nie wejdzie do UE i NATO nawet za 20 lat

Posted by Marucha w dniu 2014-08-23 (Sobota)

Ukraina nie wstąpi do UE nawet za 20 lat, ponieważ nie zdoła spełnić wszystkich koniecznych norm i wymagań wspólnoty, – oświadczył poseł na Sejm Polski, zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Tadeusz Iwiński [SLD], komentując wypowiedź przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.

Turczynow w jednym z wywiadów powiedział, że w ciągu pięciu lat Ukraina zdoła przeprowadzić reformy niezbędne do wstąpienia do UE.
„Jeśli pan Turczynow mówi, że Ukraina w ciągu 5 lat spełni wszystkie warunki, które są niezbędne do przystąpienia do UE, to, za przeproszeniem, nie wie, co mówi. (…). Ukraina nie zdoła zostać ani członkiem NATO, ani przystąpić do UE nawet za 20 lat, ponieważ nie sprosta wymaganiom”, – powiedział Iwiński.

Mówiąc o ewentualnej pomocy wojskowej i gospodarczej dla Ukrainy, poseł podkreślił, że „nie ma podstaw do tego, aby NATO i UE jako organizacje pomagały Ukrainie, ponieważ nie jest ona ich członkiem”. „Oczywiście, poszczególne państwa mogą pomóc Ukrainie, ale właśnie jako samodzielne jednostki. Ani UE, ani NATO nie mają ku temu podstaw”, – powiedział polski polityk.

http://polish.ruvr.ru

Komentarze 22 do “Tadeusz Iwiński: Ukraina nie wejdzie do UE i NATO nawet za 20 lat”

 1. Moher said

  Komuch, ale swój komuch, na naszej krwi wychowany. Tak panie Tadeuszu, Ukrainy w NATO nie chcemy to bardzo zdradliwa nacja.

 2. Luxeuro said

  Ogłoszono w Holandii ze rozmowy i dane lotu MH-17 nie będą upublicznione.

  ” Will the Dutch Safety Board be publicly releasing the content from the Cockpit Voice Recorder and the Flight Data Recorder?
  Investigative materials and sources of information used by the Dutch Safety Board in its investigations are protected by law. Only information relevant to determining the cause of the MH17 crash will be included in the final report. The available investigative information will not be released publicly in their entirety, except for what is published in the final report. This is in accordance with the Dutch Safety Board Act (Rijkswet Onderzoeksraad voor Veiligheid) and the ICAO agreement.”

  http://www.onderzoeksraad.nl/en/onderzoek/2049/investigation-crash-mh17-17-july-2014/onderzoek/1559/questions-and-answers-concerning-the-investigation-into-flight-mh17#fasen

 3. olagordon said

  Żydowska agresja cz 2

  Jewish Aggression, part 2
  Kevin Alfred Strom – 16.08.2014

  Program radia American Dissident Voices

  WŁAŚNIE TERAZ żydowska struktura władzy jest bardzo zaniepokojona Rosją. Żeby obudzić Rosję i w końcu zainstalować tam prożydowski rząd, żydowska / USA oś zorganizowała zamach stanu na Ukrainie.

  Pod względem historycznym Rosjanie byli wśród najbardziej świadomych o Żydach narodów na świecie. Sto lat temu imperialny rząd rosyjski narzucił wiele ograniczeń na działalność żydowską by zapobiec eksploatacji swoich obywateli. Kiedy ten rząd obalili i Rosję przekształcili w Związek Sowiecki zdominowani przez Żydów bolszewicy w 1917, nastał okres jawnych żydowskich rządów, kiedy miliony najlepszych mężczyzn i kobiet w Rosji wymordowano, więziono i grabiono z majątków. W czasach komunizmu, „antysemityzm” był poważnym przestępstwem. (Zdjęcie powyżej: W obliczu kierowanego przez Żydów zamachu stanu na rosyjskiej granicy, Wladimir Putin podjął kroki by aneksować Krym, i wspiera opór wobec nowego żydowskiego reżimu na Ukrainie.)

  Kiedy nie-Żyd, Stalin, najwyraźniej jeszcze bardziej okrutny gracz polityki siły, niż jego żydowscy „towarzysze”, przejął kontrolę, nie ufał skoncentrowanym plemiennie Żydom i zaczął systematycznie zmniejszać ich władzę, zabijając sporo z nich w tym procesie. W obliczu inwazji niemieckiej w 1942, i zdając sobie sprawę z tego, że więcej niż kilku Rosjan i Ukraińców (Ukraina była wówczas częścią ZSRR) witało Niemców jako wyzwolicieli, Stalin porzucił wiele z poglądów partii komunistycznej i przyjął rosyjski nacjonalizm. W rezultacie, powojenny Związek Sowiecki stawał się coraz mniej kontrolowany przez Żydów, a coraz bardziej przez Rosjan. Pomimo składania gołosłownych deklaracji poparcia marksizmu, do lat 1960 rosyjscy przywódy otwarcie sprzeciwiali się syjonizmowi, i Żydzi, już nie uprzywilejowani, tysiącami ustawiali się w kolejce by opuścić kraj. W późnym okresie sowieckim, ówczesny prmier ZSRR, Leonid Breżniew, powiedział brytyjskiemu przedstawicielowi na spotkaniu przywódców: „Panie premierze, przed nami stoi jedna ważna kwestia: czy biała rasa przetrwa?”

  Szybki przeskok do późnych lat 1980. Upadek komunizmu sprowadził z powrotem tłumy żydowskich oligarchów, kiedy z powodzeniem planowali przejmowanie fabryk, infrastruktury i zasobów naturalnych Rosji za marne grosze – znaczną część bogactwa wtedy ograbili i wysłali z kraju. Ta kradzież majątku narodu rosyjskiego wywołała upadek gospodarczy i cierpienia na wielka skalę – i duży procent rosyjskiego przywództwa i zwykli obywatele dokładnie wiedzieli kto za to odpowiadał.

  Pojawia się Wladimir Putin. W 2000, po usunięciu skorumpowanej amerykańsko-żydowskiej marionetki, Borysa Jelcyna, Putin zwołał spotkanie z niemal wszystkimi zydowskimi oligarchami, miliarderami, którzy wtedy dominowali w Rosji, tak jak inni żydowscy miliarderzy teraz dominują Zachód. Jak ujął to pisarz Justin Cowgill z National Vanguard:
  “…Wladimir Putin zgromadził 18 najpotężniejszych biznesmenów w Rosji na bezprecedensową debatę. Był to początek kampanii Putina osłabiania i zmniejszania siły grupy osób, które zrobiły olbrzymie fortuny na reformach opracowanych dla utorowania drogi do przekształcenia sowieckiej gospodarki planowej w wolnorynkową. W sposób nie budzący wątpliwości, Putin powiedział najbogatszym Rosji, że żarty się skończyły, i skrytykował ich jako twórców skorumpowanego kraju.
  „Bardzo mała liczba osób – teraz znanych jako oligarchowie- mogła zgromadzić w swoich rękach bardzo dużą część majątku narodu rosyjskiego poprzez zakulisowe i wewnętrzne układy. Niektórzy czytający ten tekst mogą mnie potępiać, bo pokazuję żydowską tożsamość większości tych oligarchów. Moim powodem tego nie jest to że jestem niesprawiedliwy wobec Żydów, albo żeby zwiększać wrogie uczucia wobec nich. Tym powodem jest prosty fakt, że czynnikiem tego jest ich żydowskość, i musi być brany pod uwagę przy rozpatrywaniu rosyjskiej polityki. W Rosji, każdy zdaje sobie sprawę z żydowskiej tożsamości tych ludzi, a same działania żydowskich oligarchów trochę zwiększyły tam uczucia antyżydowskie. Oligarchowie sami to uznają, tak jak wielu rosyjskich Żydów, którzy obwiniają oligarchów za nadanie Żydom złej sławy. Moim zdaniem, jest o wiele lepiej być szczerym, niż próbować udawać, że czynnik ten nie istnieje”.

  Wladimir Putin, niezależnie od osobistych poglądów, jest zmuszony koniecznością polityczną chwalić „bohaterskich żołnierzy radzieckich”, którzy „uratowali Ojczyznę przed Hitlerem”. Rosja ma tak wielu patriotów typu „mój kraj ma zawsze rację” jak Ameryka, gdzie bojownicy w „dobrej wojnie” (która nie była w ogóle dobra) muszą być chwaleni w politycznie poprawnych kategoriach przez wszystkich polityków, albo ci politycy staną przed politycznym samobójstwem. Dlatego Putin przedstawia się jako (i może nawet sam tak uważać) „antyfaszysta”, nawet jeśli prowadzi politykę zasadniczo nacjonalistyczną, tylko dlatego, że są to zasady, które są obiektywnie dobre dla Rosji, idąc nawet tak daleko, że potępia niski wskaźnik urodzeń białych i wdraża przepisy by je podnieść.

  Choć Putin dobrze wyraża się o Żydach i lekceważąco o antysemityzmie, choć zachowuje pewnych ulubionych Żydów (bez żadnego śladu realnej władzy) w swoich kręgach, i choć zakazał „ekstremizm” jako wszechstronny sposób cementowania swoich rządów, to jednak obalił żydowskich oligarchów i odebrał im władzę i dużo z ich nieuczciwie zdobytego bogactwa. A w ciągu ostatnich kilku lat, za każdym razem, gdy US / izraelscy podżegacze wojenni próbowali rozpocząć kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie – najpierw w Iranie, a następnie w Syrii – Władimir Putin dał im mata. Tych rzeczy Żydzi nie mogą mu wybaczyć. Są bardzo zaniepokojeni odrodzoną, uzbrojoną w broń jądrową, i świadomą Żydów Rosją – i wszelkimi sojuszami jakie może budować na coraz bardziej świadomym Żydów świecie.

  To dlatego żydowska struktura władzy jest najbardziej zainteresowana tym by osaczyć Rosję, obalić jej rząd, i zainstalować tam nową „demokrację”. To w dążeniu do tego celu, surogat Żydów, waszyngtoński reżim, przyjmuje wschodnio- europejskie państwa do NATO, budując tam bazy rakietowe, i teraz podsyca zamach stanu na Ukrainie.
  Od końca ubiegłego roku, żydowska struktura władzy, przez jej marionetkę, Stany Zjednoczone, próbowała obalić legalnie wybrany rząd Ukrainy, który zajmował pozycję umiarkowanego i konstruktywnego dialogu z Rosją. Setki milionów amerykańskich podatników wydano na werbowanie grupy rzekomo „prawicowych” faszystowskich najemników, których uważnie obserwowali przez cały czas żydowscy amerykańscy agenci wywiadu, gdyż nie ufali im całkowicie. Te grupy politycznie i filozoficznie składały się z Ukraińców, którzy dołączyli do sił niemieckich w II wojnie światowej, by wyzwolić swój kraj spod komunizmu. Poglądy członków tych grup były różne – od pełnej świadomości, że Żydzi odpowiadali za historyczny głód i zniewolenie Ukraińców – do drobnych nacjonalistów, którzy za wszystko obwiniali „Rosjan”. Sfrustrowani polityczną impotencją i długo ogłupiani przez amerykańską retorykę antykomunistyczną, byli gotowi do wykorzystania. Tym najemnikom dostarczono broń i inny sprzęt wojskowy. To oni zapewniali większość „mięśni” w obaleniu w lutym prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

  Jak zauważył pisarz David Sims: Jak tylko sukces odniosła wspierana przez Amerykę rewolucja, Żydzi zaczęli być mianowani na najwyższe stanowiska rządowe w całej Ukrainie. Nowy premier, Arsenij Petrowicz Jaceniuk, był Żydem. Gdy koalicja polityczna Jaceniuka się załamała, on ustąpił, ale jego następca, Wołodymyr Borysowicz Grojsman, jest także Żydem – co potwierdziła Żydowska Agencja Telegraficzna. Nawet wiele ukraińskich prowincji nagle dostało żydowskich gubernatorów – w kraju który ma 0,02% Żydów. To oznacza 500 Ukraińców na każdego Żyda. Jakie są matematyczne szanse, żeby tak wielu gubernatorów i dwóch kolejnych premierów było Żydami, jeśli to nie był żydowski zamach?

  Nowy ukraiński rząd natychmiast przesłał ukraińskie rezerwy złota do nowojorskiego Banku Rezerw – okradając ukraiński naród z bogactwa, tak jak żydowscy oligarchowie i ich marionetka Jelcyn zrobili w Rosji.

  Rewolucyjny rząd natychmiast zorganizował wojskową „pomoc i współpracę” z reżimem w Waszyngtonie – i wziął duże kredyty w żydowskim systemie bankowym, by zapłacić za wojsko i inne operacje. Następnie przywódcy zamachu nałożyli na Ukraińców nowe podatki do „spłacenia” tych fikcyjnych pożyczek – wraz z odsetkami. Następnie rażąco ukradli około połowę funduszy emerytalnych teraz zubożałego ukraińskiego narodu. Można być pewnym, że wkrótce „inwestorzy zagraniczni” (czytaj: żydowscy miliarderzy) będą mogli zakładać gazety i stacje TV na Ukrainie i wmawiać nieszczęsnym Ukraińcom, jakie mają szczęście, że mogą mieć dług, i zapraszać miliony nowych imigrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

  Rosja wie, że poza celem zniewolenia Ukrainy, ten zamach ma głębszy cel: okrążyć i podbić Rosję. W odpowiedzi, obywatele w większości rosyjskiego Krymu, oderwali się od Ukrainy i przyłączyli się do Federacji Rosyjskiej. W całej Ukrainie bojownicy ruchu oporu wspierani przez Rosję walczą o niezależność od żydowskiego nielegalnego rządu w Kijowie. Teraz Ukraina stała się sceną dla rasowego i politycznego dramatu i zmieniającego świat importu.

  Naiwni nacjonaliści ukraińscy dali się nabrać. Podstępem zwabiono ich do walki ze złym wrogiem. Zostali oszukani obietnicami wsparcia przez ich prawdziwego wroga – reżim w Waszyngtonie. Zostali oszukani, bo byli drobnymi nacjonalistami, a nie nacjonalistami narodowymi. Modlę się, żeby niektórzy z nich teraz stali się narodowymi nacjonalistami. Zostali oszukani – nie w taki sposób jak nabrano ich dziadków, by myśleli, że prawdziwym wrogiem byli rosyjscy żołnierze piechoty, którzy rozkazywali Żydom głodzić Ukrainę. Oni nie widzieli dużego obrazu. Duży obraz władzy żydowskiej był przeciwko wolności i samostanowieniu wszystkich narodów – i przeciwko samemu przetrwaniu naszej rasy. Taka jest rzeczywistość tego co dzieje się na Ukrainie – taka jest rzeczywistość tego co się dzieje na całym świecie, od Cleveland do Gazy do Sztokholmu do Władywostoku: wojna żydowska z naszą wolnością, z naszą przyszłością, i z naszą egzystencją. I pokazuje naszemu narodowi, że ta rzeczywistość jest naszym najważniejszym obowiązkiem.

  http://nationalvanguard.org/2014/08/jewish-aggression-part-2/
  cz. 1 wolna-polska.pl

 4. Filo said

  Na razie wszystkie madre glowy w NATO kombinuja jakby tu ominac wymagania. probuja Gruzji, Moldawii i Ukrainie dac jakis nadzwyczajny przywilej, zeby tylko sie dorwac do tej Ukrainy.
  NATO zreszta jest juz na Ukrainie i wojuje. Tyle, ze nie moze dzialac oficjalnie bo akurat brakuje pretekstu: atak na Ukraine ze strony ROsji i fundusze.
  Jest jeszcze jeden wazny powod do zastanowienia:
  Ceny gazu i ropy i w ogole kopalin bardzo spadly. Wiec nie wszystkie naklady na nowe odwierty beda sie oplacac.
  Potrzebna jest wojna zeby utrzymac ceny ropy ale niektorzy twierdza, ze Zachod jeszcze nie konca jest gotowy.
  Nie mam pojecia kto tak naprawde decyduje o rozpoczeciu swiatowej awantury ale niektorym sie bardzo spieszy.
  Zwlaszcza tym co swoich dzieci nie posla na pierwsza linie frontu.

 5. @2 to było do przewidzenia w świetle wszystkich wydarzeń. najprawdopodobniej ukraińcy zestrzelili MH17 i tyle. opublikowanie pogrążających nagrań zdjęło by odium zbrodni z Rosji a tego przecież nikt nie chce…

 6. revers said

  Kosovo spelnilo normy UE inaczej. jako baza usraela, to samo dotyczy ukrainy tylko zamiast Sewastopolem natowszczyki musza pocieszyc sie Odessa – co nie zmienia przewagi strategicznej usraela.

 7. Maciej said

  Jeśli przyjdzie taki przykaz z góry i mądrość etapu będzie tego wymagać to przyjmą Ukrainę i do UE, i do NATO.

 8. Ex said

  Może i Iwiński.

 9. revers said

  po sieci juz krazy mapka kondomium przeciwko Rosji z roku 1914, wtedy tez glowny pas tego kondomium zaczynal sie na sztucznym tworze Ukraina a konczyl na Litwie, Lotwie i Estoni, przez czesc Bialorusi i wschodniej Polski, co dzisiaj dalej obowiazuje w ramach NATO.

 10. Romank said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/9175/zagozda-czy-jan-olszewski-dopuszczal-oddanie-niemcom-czesci

 11. NC said

  „Jeśli pan Turczynow mówi, że Ukraina w ciągu 5 lat spełni wszystkie warunki, które są niezbędne do przystąpienia do UE, to, za przeproszeniem, nie wie, co mówi. ”

  Podobne do Turczynowa mędrki 5 lat temu mówiły, że w ciągu kilku lat Rosja będzie w NATO.
  Potem zadzwoniło i powieidziało, że są już inne wytyczne.
  Zadzwoni i powie znowu.

 12. maurycy said

  Debilizmy opowiada ! Co z tego ze jest profesorem i wlada kilkoma jezykami ! A Grecja to tumanie Iwinski spelniala kryterium ? Nie ! Tu nie chodzi o zadne kryteria ! Kryteria to ustala sobie zydowstwo ! Zeby zalatwic sobie kryminalne geszefty, panowanie nad Europa i kryminalna degeneracje i demoralizacje ludzi ! W tej kryminalnej organizacji nie chodzi i nie chodzilo o zadne kryteia ! O zaden rozum chyba ze rozum zdegenerowanego zydowstwa !

 13. wi42 said

  Wystarczy obejrzec zdjecie na okladce – moze jednak nie jest tak zle?.

  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=65601

 14. maniek said

  Ad 12
  Dokładnie , nasza neokolonia też nic nie spełniła i nigny nie spełni „ale na papierze niby jest tak więc weszła”
  Te ich warunki i normy to śmiech na sali sami ustalają co chcą i jak chcą to liczą.
  Następnie ludowi ciemnemu napiszą ze sukces!!! normy spełnine.
  Lud otumaniony kompletnie będzie klaskał z własnego wyzysku i upadku.

 15. +1+e-mail said

  Nie ma sie z czego cieszyc. Nigdy interes Polski nie byl wspolny z interesem Rosji, tym bardziej Niemiec. Jak ktos mysli po polsku, to powinien brac dobro Polski jako najwazniejsze, a tym jest aby Ukraina istniala i oddzielala nas od Rosji – od dzikiego, barbarzynskiego mocarstwa. Od antycywilizacji i zbrodni. Istnienie niepodleglej od Rosji Ukrainy, to duzy, jak nie wielki problem w imperializmie moskiewskim, bo zanim bedzie mogla polknac Polske, musi uporac sie z Ukraina. Wiec dlatego Putin stara sie to zalatwic teraz. Tylko nierozwazni i pieniacze moga w tym kibicowac Rosji, na wlasna zgube, albo jesli sa rosyjskimi agentami, to na polska zgube. W tym celu baja sie tu i o zydowskich interesach i innych zawisciach antyzachodnich, zeby zagadac i przegadac najwazniejszy interes – bezpieczenstwo i niezawislosc Polski.

  Proszę tu nie przychodzić. PISdzielskie brednie możemy sobie poczytać gdzie indziej – admin

 16. Maciej said

  @ 15

  Pomijając Twoje spojrzenie na Rosję i jej historię, brak empatii wobec narodu, który przeżył najbardziej bestialską rewolucję jaka miała miejsce w historii świata stworzoną przez ”ucywilizowany” zachód rękoma talmudycznych oprawców to co ma imperializm rosyjski połknąć w Polsce ?

  Przemysł i fabryki które składają, montują, na rzecz kapitału obcego rękoma polskiej siły roboczej ?
  Może banki kapitału obcego razem ze skarbcami w których jest rezerwa obowiązkowa rzędu 3,5 procent obrotu ?
  Pewnie połknie groźny Putin galerie handlowe które zamordowały mały handel będąc świątyniami konsumpcjonizmu ?
  Rosjanie, dzicy i barbarzyńscy rzucą się na polski skarb państwa żeby przejąć biliony długów państwa – społeczeństwa polskiego, ponieważ barbarzyńcy nie umieją liczyć.
  Z pewnością Rosjanie zatrzęsą suwerennością kraju, który jest okupowany od 1989 roku przez internacjonalistów nowej doktryny politycznej – GLOBALIZMU ?
  Putin jako cwany kagiebista dobrze wie, że przejąć sprzęt wojskowy polskiej armii to znaczy zwiększyć potencjał militarny FR, tylko to brakuje by z rangi mocarstwa przejść na poziom supermocarstwa, wystarczy wchłonąć polską armię, nie prawda ?

  Zresztą Rosjanie sprytnie oblegają najwyższe polskie urzędy administracyjne, zmieniając swoje nazwiska i przejmują państwo polskie na rzecz szeroko pojętego zachodu, a wszystko po to, żeby tak osłabić polskie państwo by imperializm moskiewski miał łatwiej.

  Człowieku Ty się módl żeby Białoruś nas nie zaatakowała, bo przez oświecony zachód możemy się bronić z dwa tygodnie … Rosja wstała z kolan, my leżymy na łopatkach …

 17. wi42 said

  @+1+E
  Cóż – wszstkie „mądrości” wyłożone: żałosne argumenty, podobne jak u banderowców

 18. Siggi said

  C h w a l a R o s j i !!!
  Boze !!! Chron Rosje i Jej Prezydenta !!!

 19. JO said

  ad.19. Teraz jak na dloni widzimy , ze Zydki sa Przyczyna Nazizmu w tym Ludobojstwa na Wolyniu.

 20. Marucha said

  Re 16:
  Panie Maćku, z debilami się nie dyskutuje. Debilów się izoluje w domach wariatów.

 21. Maciej said

  @ 20

  Faktycznie, tylko chciałem dać szansę na wymianę argumentów … Robię tak ponieważ, gdy zacząłem interesować się rzeczywistością polityczną byłem sercem z prawą stroną, co raczej naturalne … Tylko dla mnie początkowo rzeczywistość zaczynała się wraz z włączeniem telewizora … Książki, internet przyszły później … Trzeba rozróżnić ludzi nieświadomych od głupich trolli …

 22. Pokręć said

  Pomyślałem sobie o tym, jakby ta wypowiedź p. Iwińskiego zabrzmiała po niemiecku i zamiast „Ukraine” było „Polen” a cały tekst wygłoszony zostałby jakieś 20 lat temu. I właściwie dużej różnicy nie ma…
  Fakt faktem – Ukraińcy są zbyt optymistyczni co do oceniania sytuacji u siebie. Bo jak na razie tam nadal bez łapówki nie załatwisz nawet sprawy typu meldunek…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: