Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja przygotowuje drugi konwój dla Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-08-26 (Wtorek)

Ciekawe, co teraz Rosjanie będą przemycać pod okiem Czerwonego Krzyża… Haubice? Drony? Bombki atomowe?
Admin

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poinformował, że jego kraj w najbliższych dniach chce wysłać drugi konwój z pomocą humanitarną dla mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy.

Ławrow powiedział, że MSZ Rosji wczoraj skierowało już oficjalną notę w tej sprawie do MSZ Ukrainy.

– Wyraziliśmy nadzieję na szybkie załatwienie wszystkich formalności – oświadczył minister na konferencji prasowej w Moskwie, dodając, że strona rosyjska poinformowała o tych planach także Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK).

Ławrow przekazał, że kolumna pojechałaby tą samą drogą, którą w piątek pomoc humanitarną do Ługańska dostarczył pierwszy konwój. – Kryzys humanitarny w południowo-wschodnich regionach Ukrainy nie został zażegnany. Wciąż brakuje tam żywności, wody i lekarstw – podkreślił.

MPA, PAP
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 30 do “Rosja przygotowuje drugi konwój dla Ukrainy”

 1. Agaton said

  //Ciekawe, co teraz Rosjanie będą przemycać pod okiem Czerwonego Krzyża… Haubice? Drony? Bombki atomowe?//

  No jeśli pod okiem CK można było przeprowadzić Holokaust to czemu nie Bombkę.

 2. Zerohero said

  @1, Agaton

  Najpierw zadaj sobie pytanie po co mają przemycać „bombkę” w konwoju, który może skontrolować ukraiński celnik skoro pod nosem mają kawałek zielonej granicy przez którą mogą przemycać co chcą.

  Reprezentujesz nurt typowego żydowskiego zbydlęcenia. Gdy poszły konwoje humanitarne do Gazy, a Żydzi wymordowali część wolontariuszy, dało się słyszeć argumenty mówiące, że w konwoju jest cement, a z cementu można zrobić bunkier, który stanowi zagrożenie dla Żydów. Tutaj jest podobnie. Miliony ludzi można zagłodzić na śmierć. Wystarczy samemu nie wysyłać konwojów humanitarnych, a cudze konwoje uznać za kontrabandę uzbrojenia.

  Już mi taka jedna stara moherowa baba wyjaśniła, że konwój jest niedobry, bo to są ciężarówki WOJSKOWE pomalowane na biało. Nie wiem czy wojskowe czy nie, bo to nie ma żadnego znaczenia. Nie są opancerzone, nie mają slotów na podczepienie uzbrojenia. Po prostu ciężarówki. Nie wiem czy starucha wyobrażała sobie, że na tą okoliczność Rosjanie skonfiskują kilka ciężąrówek prywatnych, czy po prostu kupią ekstra 300 ciężarówek. Ona mi powiedziała z wyraźną satysfakcją, że to są ciężarówki wojskowe. Na pytanie czy tam aby nie głodują ludzie…

  roześmiała się w twarz!

  Stara pie…na ropucha. Do tego doprowadziło żydostwo. Do całkowitego zbydlęcenia opinii publicznej. Człowiek odwiedza rodzinę i widzi przed sobą ludzkie potwory NEGUJĄCE ludobójstwo i reagujące agresją gdy rozmówca zada im kilka niewygodnych pytań. Polacy powoli zamieniają się w g….Jest gorzej niż za komuny.

 3. Premizlaus said

  Re 2:
  Nie dość, że lemingi, to jeszcze ze wścieklizną.

 4. Pokręć said

  „Ciekawe, co teraz Rosjanie będą przemycać pod okiem Czerwonego Krzyża… Haubice? Drony? Bombki atomowe?
  Admin”

  To proste. prof Dakowski na swoim blogu napisał, że paliwo dla separatystów. W bakach Kamazów. Każdy Kamaz to ok. 600 l. oleju napędowego. Tankują na granicy, jadą do Doniecka, tam spuszczają 550 litrów i wracają wjeżdżając do Rosji niemal na oparach. Przy okazji, oczywiście, wiozą zaopatrzenie dla ludności cywilnej.
  Sorry, każda ze stron o swój (albo „międzynarodowy”) interes walczy. To jest wojna.

 5. Pokręć said

  Znaczy – żeby nie było – paliwo i żywność są tak samo potrzebne znękanej ludności cywilnej.

 6. Boydar said

  Hajduka sadystę, utopili zbójnicy w beczce z okowitą. Pyzdra rzekł wówczas „pikna śmierć”. Głupi nie był, szydził z kolei losu. Tak czy siak, żołdak umierać pewnie nie chciał, choć siwuchą zapewne wcześniej nie gardził. Tak mi się tamta scena kojarzy z akcjami Putina. On ich wszystkich banderowców i popleczników zwykłą, normalną, ludzką postawą zajebie. Sami sobie żyły podetną, pikna śmierć … Ja się pytam, gdzie było „duchowieństwo” ukraińskie, gdzie „chrześcijańska” grekokatolicka hierarchia, gdy Poroszenko z Jaceniukiem odmawiali zgody na danie mordowanym wody. Gdzie byli, gdzie są ! Tam kurwa gdzie zawsze, plugawy szatański pomiot. Nie trzeba was przeklinać, wasz bałwan naprawdę istnieje, czeka na was od wieków !!!

 7. Joannus said

  Ad 2 Zerohero
  ”Stara pie…na ropucha. Do tego doprowadziło żydostwo. Do całkowitego zbydlęcenia opinii publicznej. Człowiek odwiedza rodzinę i widzi przed sobą ludzkie potwory NEGUJĄCE ludobójstwo i reagujące agresją gdy rozmówca zada im kilka niewygodnych pytań. Polacy powoli zamieniają się w g….Jest gorzej niż za komuny.”

  Znam to z własnego doświadczenia.

  Słusznie powiedziane, aczkolwiek widzę tu też ogromną rolę ojca manipulatora, przedstawiającego się z uporem maniaka ”apostołem od nowej ewangelizacji”. Czym różni się nowa od starej, codziennie co przytomniejszym daje dowody.

 8. Agaton said

  @Zerohero
  //Reprezentujesz nurt typowego żydowskiego zbydlęcenia.//

  Nie zrozumiałeś aluzji, ale wybaczam Ci.

  Czerwony Krzyż kilkakrotnie wizytował Oświęcim w okresie tzw Holomitu, ostatni raz w ’44 w czasie gdy miało tam trafić ok 400 tys żydów węgierskich.
  W ’44 roku Amerykanie już swobodnie docierali nad Oświęcim i nawet robili fotki, które potem wykorzystali do bombardowania chyba w grudniu ’44 Monowic [obok Brzezinki] gdzie produkowano paliwo do samolotów z węgla. Dlaczego nie zbombardowano Krematoriów w Brzezince?

  Tu niżej dwa linki do żydowskiej Wikipedii.
  Pierwszy z 25 Lipca 2013 gdzie Ben Gurion odrzucił poproszenie Aliantów o to żeby zbombardowali te krematoria
  https://web.archive.org/web/20130725235003/http://en.wikipedia.org/wiki/Auschwitz_bombing_debate

  A tu wersja obowiązująca teraz, gdy przez internet przelewa się fala tzw antysemityzmu

  David Ben Gurion and the Jewish Agency had reversed its opposition immediately upon learning that Auschwitz was indeed a death camp, and urged U.S. President Franklin Delano Roosevelt to bomb the camp and the train tracks leading to the camp.[41]
  http://en.wikipedia.org/wiki/Auschwitz_bombing_debate

  A tu moja opinia o Putinie:
  Najważniejszym celem tej „Wojny Putina” jest konsolidacja Ukrainy, nowego, ułomnego żydowskego potworka i tu PUTIN odegrał niestety najgorszą rolę.

  Rosja już wybrała.
  [co prawda do grudnia jest zawieszona w Radzie Europy, ale to nic nowego już bywała i zawsze wracała do żydowskiej Rady]

  //Rozmowy te zaowocowały przyjęciem w maju 2004 roku kolejnego Protokołu dodatkowego do Konwencji (Protokół nr 14). Jego wejście w życie uniemożliwiała przez kilka lat Rosja, która jako jedyne państwo członkowskie Rady Europy odmawiała jego ratyfikacji, podnosząc wątpliwości prawne co do proponowanych zmian, wskazując także na antyrosyjskie nastawienie Trybunału. W roku 2009 stanowisko Rosji uległo zmianie, a procedura ratyfikacji w tym kraju została wznowiona. 18 lutego 2010 Minister Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej złożył Radzie Europy dokument ratyfikacyjny, a 1 czerwca 2010 roku Protokół 14 ostatecznie wszedł w życie[1].//

 9. Zerohero said

  @Agaton

  W takim razie przepraszam i dziękuję za wybaczenie. Musi Pan jednak brać pod uwagę, że Gajówka przeżywa najazdy trolli i przez to trudno odróżnić subtelne aluzje od ich szczeknięć.

 10. Magda said

  Re 2 Zerohero
  Ja jestem przybita tym, że dwie moje kuzynki, koło 30-stki, uwierzyły propagandzie antyrosyjskiej. Obie są bystre i zaradne życiowo … Mój brat wie co jest grane (a nie dyskutowaliśmy specjalnie w rodzinie nt Rosji). Różnica to wykształcenie rodziców. Znajomość historii nie jest tu kluczowa bo znam ją wyrywkowo i ciągle coś odkrywam …
  Lubię czytać Pańskie posty bo są nadzwyczaj trzeźwe i konkretne.
  Pozdrawiam

 11. marta15 said

  ad 2
  Jak im bomby zaczna leciec na puste , durne , tepe lby to szybko zmienia spiewke.
  a moga zaczac leciec i to szybciej niz sie niektorym wydaje.

 12. marta15 said

  ad 10
  a pani niech nie „bedzie przybita”, bo pani nie odpowiada za czyjes wybory zyciowe i opinie. Szkoda czasu i zachodu na „przybijanie sie” cudzymi , idiotycznymi opiniami. One byly , sa i beda .
  Pani nich trzyma swoja opinie , analizuje fakty i nie da sie (przy-) zbic durniom i krzykaczom z tropu.

 13. marta15 said

 14. Zerohero said

  @10, Magda

  Dziękuję Pani Magdo. Mam podobne doświadczenia. Interesujące, że antyrosyjscy histerycy na polu merytorycznym są absolutnymi zerami i uderzają w tony typu „jak możesz popierać drugiego Hitlera”, a gdy człowiek ściąga ich w stronę konkretów stają się nerwowi, nagle im się gdzieś spieszy itd. Faktycznie są wśród nich osoby zaradne, inteligentne i wykształcone. Zabawne, że ktoś może być całkiem racjonalny zawodowo, a gdy politykuje staje się mało konkretny, nielogiczny i niekonsekwetny. Tak jakby ta dziedzina życia dopuszczała taryfę ulgową. To chyba skutek niskiego poziomu dziennikarstwa i debaty publicznej. Ludzie uczą się, że polityka to krótkie szczeknięcia. Zdarzają się na szczęscie również takie osoby jak Pani brat. Zdarzają się również ludzie otwarci którzy po dłuższej pogawędce zaczynają coś tam jarzyć. Najgorsi są ci którzy uważają się za niezwykle mądrych, określili się, a teraz będą iść w zaparte, bo boją się utraty twarzy. To się nazywa dysonans poznawczy.

  @4, 5, Pokręć

  To niewykluczone. Zwracam jednak uwagę, że jeśli coś nie jest wykluczone, to nie oznacza, że zostało zrealizowane. Pan Dakowski postawił sensowną tezę, ale jej nie udowodnił. To jest poważny błąd metodologiczny. Należy odróżniać hipotezy od faktów. W tekście Dakowskiego jest ponadto zdanie:


  Arek: 280 Kamazów to przynajmniej 280 kierowców (+ tyle samo „konwojentów” ?) – w obecnej sytuacji chyba najbezpieczniejszy sposób na dokonanie „zmiany” zmęczonych specjalistów na świeżych.
  Więc ja bym stawiał jako główny – „czynnik ludzki” … czyli inaczej zwał „humanitarny” – ruscy przeca nie kłamią 😉

  Zamieszczanie takich bredni całkowicie kompromituje Dakowskiego.

  1. Ludzi można spokojnie przeprowadzić przez niekontrolowaną przez Ukrainę zieloną granicę, więc kombinowanie na poziomie serialu Allo Allo nie ma sensu.

  2. Walczą DZIESIĄTKI TYSIĘCY, więc luzowanie 280 ludzi niczego nie zmienia.

  3. Nie wiem o co chodziło temu cymbałowi Arkowi gdy pisał o „zmęczeniu”. Jeśli ktoś jest zmęczony walką, to zaplecze powstańców jest na tyle głębokie, że może wypocząć daleko poza frontem.

 15. Zerohero said

  PS. zwykle nie czepiam się, ale chyba jest teraz dobry moment by w końcu zareagować.

  Dakowski zamieścił tekst w którym Kamaz jest z dużej a „ruscy” z małej. Zauważyłem, że u wielu osobników jest to maniera nagminna. Proponuję porównać tolerancję dla takiej pisowni z tolerancją do pisania o Murzynie czarnuch, o Żydzie żydek itd. Jestem negroscpetykiem i judeosceptykiem, ale nawet w nerwach staram się pisać Murzyn/Czarny, Żyd. Wolę pisać Amerykanin niż jankes albo usraniec. Owszem, czasem coś się wymsknie, ale nie tak nagminnie jak z tymi ruskimi.

  Czy profesor Dakowski byłby zadowolony gdyby napisać o nim pogardliwie

  profesorek dakowski?

  skąd takie zbydlęcenie i upadek dobrych obyczajów? Ja jestem nikt, internauta piszący pod pseudonimem. Mam takie rzeczy tłumaczyć profesorowi?

 16. Boydar said

  Pacta sunt servanda; ta karczma Rzym się nazywa, kładę areszt na Waszeci.

 17. NICK said

  Pacta servanda sunt.
  Pytanie, bez obrazy, bo – ja – to neptek. Któż jest „Waszeci”? Dlaczego areszt?
  „In Rome do as Rome does.” BUT?

 18. Boydar said

  Np. tu Pan znajdzie „source”

  http://literat.ug.edu.pl/xxx/amwiersz/0017.htm

 19. NICK said

  Nie jesteśmy tu sami… .Trzeba wykładać. Ewangelicznie=prosto.

 20. Boydar said

  Murwa Kać, nie mogę prosto !

 21. NICK said

  (20) Musisz !!!Sorry, że na „TY”. Tyczy to wielu. Guru! A, jak powiem ewangelicznie, będziecie??? pieprzyć, trzy po trzy???[mogę zrozumieć, iż jest niełatwo!]??? Cierpliwości, powtarzania, tłumaczenia.
  Przepraszam.

 22. Boydar said

  To nie jest niełatwo tylko mało elegancko, wyciągać komuś brudy publicznie.

 23. Joannus said

  Ad 15
  Niestety ”profesork dakowski” cierpi na typową dolegliwość – rusofobię, co zauważyłem słuchając tyrad w 2010 r,. po rozbiciu samolotu pod Smoleńskiem.

 24. NICK said

  P. Boydar.
  Ja tylko tak wprost, co na duszy leży. Na razie nie wątpię w Pana poczynania i intencje!

 25. Magda said

  re 12 Marta15
  Ja lubię te moje kuzynki i nie podejrzewałam ich o taką podatność na bzdury. Ich przykład unaocznia mi jak można wyprać mózg nawet bystrzakom. Goebbels wiedział co robi.

  re 14 Zerohero
  Teraz myślę, że to chyba kwestia umiejętności myślenia krytycznego. Rodzice nas tego nauczyli. Plus wrodzona niezależność, która zapewnia odporność na pranie mózgu.
  Zaczęłam rozkminiać czy ponadprzeciętne IQ daje tę „odporność” czy jednak instynkt stadny i cechy psychofizyczne wygrają z intelektem.
  Lepiej pójdę już spać bo nic o tej porze nie wymyślę sensownego.

 26. Romank said

  To mowia gupie amerykany…

 27. Boydar said

  Panie NICK, Pan niewłaściwie interpretuje znaczenie słowa [neptek]. Pan nie”wypełnia znamion” –

  http://www.krzyzowki.info/neptek

  Niby żadne źródło, ale sens oddaje.

 28. marta15 said

  ad 25 ja tez lubie moja rodzine i znajomych , ale absolutnie NIE podzielam ich opinii w wielu istotnych sprawach ( oni wierza w Novusa ja nie, np) .I sa to tez niby ludzie nieglupi czesto gesto po tzw studiach.
  Nie boleje nad tym bo jak pisalam kazdy ostatecznei sam odpowiada za sowje opinie i wybory. Ja moge probowac im cos tam podpowiedziec, tlumczyc, wskazac drogi i srodki. ALE jezeli oni je odrzucaja, jawnie to ignoruja albo sobie z tego wrecz kpia., to pies im gebule lizal. Nie moj problem.
  wiekszosc ludzi NIE kocha ( nie pragnie) PRAWDY ,a wrecz sie jej BOI,
  i temu tez jej unika.

 29. NICK said

  P. Boydar. Gdybym nie znał, znaczenia, definicji ‚neptka’… . Uważam, że!!!!!

 30. Boydar said

  Jak teściowa uważa, sprzedała psa, niech sama szczeka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: