Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Ruska baba, czyli co dale…
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Jak rosyjska ropa umknęła…
  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Facebookowy pokaz mody – łakomy kąsek dla pedofilów

Posted by Marucha w dniu 2014-08-28 (Czwartek)

Portale społecznościowe już dawno zawładnęły życiem nastolatek. Młode dziewczęta szukają w internecie dowartościowania, samorealizacji, poczucia przynależności czy zwykłego uznania.

Jednym ze skutków takiego ukierunkowania potrzeb nastolatek jest popularność facebookowej strony, na której dzieci zamieszczają swoje zdjęcia, niejednokrotnie wyzywające, stając się tym samym łatwym celem dla dewiantów.

Pedofile w Polsce mogą mieć powody do radości. Oto w naszym internecie bez przeszkód i legalnie znajdą coś dla siebie. Wystarczy, że klikną w facebookowy fanpage, a zdjęcia skąpo, nieraz wyzywająco ubranych dziewczynek w wieku 13–14 lat (często też młodszych, wpisujących fałszywy wiek) pokierują ich łatwo w miejsca, gdzie można spotkać młodociane femme fatale. Krótki research, a nawet szybkie rzucenie okiem, pokażą nam, że największa konkurencja wśród dziewczynek jest chociażby w Leżajsku, a głębsze poszukiwania podpowiedzą, do jakiej szkoły dane dziewczę uczęszcza.

Portale społecznościowe, nastawione na tworzenie specyficznych więzi w świecie wirtualnym, niosą za sobą wiele zagrożeń – pokazują również, jak daleko sięga nastoletnia bezmyślność i naiwność. Gdy twórcą wspomnianej strony okazuje się również nastolatka tłumacząca, że tak jej zdaniem „zupełnie naturalny profil” stworzyła z koleżanką, by zyskać popularność, rodzi się pytanie o zasadność istnienia różnego typu zabezpieczeń przygotowanych przez administrację Facebooka, w tym szerzenia treści niewłaściwych. W regulaminie zawarto również punkt stanowiący o dolnej granicy wieku od jakiego w ogóle można podejmować jakiekolwiek działania na FB. Bo choć nie ma tam zdjęć nagich dziewczynek, kontekst moralno-etyczny pozostawia wiele do życzenia.

„Nie robię nic złego”

Zapytaliśmy jedną z nastolatek, która „pokazuje się na stronie”, dlaczego udostępnia swoje zdjęcia wśród „najpiękniejszych trzynastolatek”. Czy nie dostrzega w tym żadnych zagrożeń? Nie obawia się negatywnych konsekwencji? Co na to jej rodzice? Dziewczyna nie widzi jednak najmniejszego problemu. – Nie robię nic złego. Przecież moje koleżanki też tam są – mówi.

To prawda. Szkolna rywalizacja przenosi się także do sieci. Ta z dziewcząt, która zgromadzi więcej „lajków” i pozytywnych komentarzy, bije przecież na głowę sąsiadkę z ławki. Dziewczynki nie zdają sobie jednak sprawy, iż takim zachowaniem narażają się na niebezpieczeństwo. Nawet pomijając fakt, że większość z nich wygląda dużo poważniej niż przeciętna trzynastolatka (niektórym gimnazjalistkom śmiało można byłoby bez sprawdzania dowodu sprzedać piwo w sklepie), wystawiają się na atak pedofilów. Zwłaszcza, że bardzo często przy zdjęciu podpisanym np. „Ania 13 lat, Leżajsk”, dodają własne profile, gdzie informacji na ich temat jest znacznie więcej. Wystarczy poświęcić zaledwie kilkanaście minut, by bez problemu zlokalizować szkoły, do których uczęszczają, miejsca, w których spędzają czas wolny, a nawet adresy zamieszkania.

Gdzie są ich rodzice – czytelnikowi natychmiast nasuwa się takie pytanie. Czy wiedzą, co robią ich pociechy? Pozwalają na takie zabawy/konkursy, czy też po prostu żyją w błogiej nieświadomości? Nasza rozmówczyni twierdzi, że jej rodzice… wspierają ją i cieszą się każdym jej sukcesem. Czy do sukcesu zaliczają wulgarne komentarze dotyczące ciała córki? – Mnie nikt nie wyzywa. Podobam się wszystkim – mówi nastolatka.

Po pierwsze: niedowartościowanie

Psycholog dziecięcy z prywatnego ośrodka leczenia m.in. zaburzeń osobowości w Warszawie twierdzi, że poszukiwanie akceptacji przez dziewczynki w tym wieku jest zupełnie naturalne. Inna sprawa, gdzie te naturalne zachowania znajdują ujście i czym ostatecznie mogą skutkować.

– Na co dzień zajmuję się osobami, u których jedną z cech, jakie chcemy zwalczyć, jest permanentne poczucie niedowartościowania. Takie osoby chętniej wchodzą w niebezpieczne dla nich relacje, ponieważ w oczach innych szukają tego, co nie zostało im dane we wczesnym dzieciństwie: poczucia akceptacji i bezpieczeństwa – mówi pani psycholog. Jej zdaniem zjawiska takie jak strona zrzeszająca „najpiękniejsze 13-latki” oscylują wokół tego właśnie problemu: niedowartościowania.

Fakt, iż dziewczynki, atakowane z każdem strony kultem seksualności, bezmyślnie naśladują zachowania dorosłych sprawia, że później beztrosko wystawiają do zdjęć języki, wsadzają palce w rozchylone usta, wyginają ciała tak, aby być atrakcyjniejszymi dla kolegów ze szkoły.

W sprawie bulwersującego fanpage’u trwa burzliwa dyskusja, coraz więcej osób zgłasza go do administracji Facebooka, żądając jego likwidacji. Skuteczność takich działań jest żadna – portal do tej pory nie dostrzegł w profilu nic niewłaściwego. Osób, które „lubią” i obserwują tę stronę jest już bowiem prawie 40 tysięcy! Taki wynik każe poważne bić na alarm.

Użytkownikom Facebooka podpowiadamy, że w każdej chwili mogą dołączyć do osób, które apelują o usunięcie strony – zgodnie z regulaminem portalu – jako nieodpowiedniej. Ale to nie internauci odpowiedzialni są za losy wdzięczących się w sieci dzieci – ich rodzice muszą wykazać się większą mądrością i kontrolą. Muszą zainterweniować. Zanim będzie za późno.

Magdalena Żuraw

http://www.pch24.pl/

Komentarzy 36 do “Facebookowy pokaz mody – łakomy kąsek dla pedofilów”

 1. Boryna said

  Lucyfer żeruje na najniższych instynktach.

 2. lotus said

  (… brednie autora wycięto – admin)

 3. Wosiu said

  Bez przesady. dzieci i dziewczynki to mogą być do 10 lat, od 11 lat to juz nastolatki. Nastolatki w wieku 13-14 lat to dziewczyny a nie dziewczynki. Wg prawa kanonicznego, 14-latka może za zgodą rodziców wziąć ślub kościelny.

 4. Boydar said

  To tylko jeden Boryna normalny ???

 5. Dziad Wernyhora said

  Działanie złych duchów widać obecnie wszędzie, co więcej, z perspektywy ćwiczeń duchowych św. Ignacego, zachowują się one w sposób wręcz „książkowy”.
  Ateiści „małej nie-wiary” także pobudzani są wrzut typu coment #2 aby ich nie-wiara, chociaz mała, mogła być podtrzymana. Kiedy ateista małej nie-wiary zaczyna myśleć, natychmiast nabiera wątpliwości, wtedy natychmiast włącza telewizor, żeby utwierdzić się w nie-wierze. Skąd bierze się lęk przed wiarą? – z piekła.

 6. Lotus said

  odp.wsp.5 Dziad Wernyhora….to nie lęk przed wiarą tylko fizyka i logika.Człowiek jest tylko odpadem kosmicznym-tak czy inaczej popieram kościół jako przeciwwagę dla wszelkiej maśści lewaków i dewiantów sexualnych-pozdrawiam

 7. Anonim said

  ad. 6 Lotus
  Uważasz się za ekhm odpad kosmiczny cóż więc taki śmieć może zrobić dla innych notabene też śmieci…kosmicznych, czy śmieć jest cokolwiek wart ponad wartość utylizacyjną?
  Ciekawe ma Pan podejście nic złego Pan w nim nie widzi naprawdę nic niewłaściwego?

 8. lotus said

  panie anonim 7….zgadza się…utylizacja to cmentarz komunalny

 9. Anonim said

  ad.8 Lotus
  Smutne ale to przecież pański wybór.
  Smutne i śmieszne zarazem bo gdy takich „bezużytecznych zjadaczy” przekonanych o własnej bezużyteczności jak pan zaprowadzą do rzeźni wtedy dopiero odezwie się jakaś chęć życia i pokazania choćby samemu sobie że nie jest się śmieciem ale no wtedy będzie już za późno.
  Po co czekać ratuj ziemię panie Lotus zabij się.

 10. @4 BOYDAR – nie tylko Boryna – jest jeszcze trochę normalnych ludzi na świecie…

 11. Dziad Wernyhora said

  Ateiści są nielogiczni i irracjonalni. Jeśli w sądzie dwóch świadków potwierdzi jakieś zdarzenie, ateista wierzy że mialo miejsce. Ale jesli dwóch wiarygodnych świadków potwierdza że miał miejsce cud (liczne cuda potwierdzone są formalnie świadectwami dwóch lub więcej świadków), ateista nie jest w stanie tego przyjąć. Nie jest w stanie przyjąć tego nawet w przypadku takiego tłumu świaków jak w Fatimie.
  Ta niekonsekwencja dowodzi że ateista przedkłada swój światopogląd ponad logikę.
  Fizyka w sprzeczności z wiarą? Typowe modernistyczne banialuki.

 12. Berenike said

  W oryginalnym tekscie biblijnym ateista nazwany jest dosłownie celowo głupi. Świadomość istnienia Boga mają wszyscy, powtarzam wszyscy ludzie, mają bowiem sumienie tj. możliwość odróżniania dobra od zła. Sumienie człowieka nie jest wytworem stosunków społecznych, Wybory, których dokonujemy w życiu, mówią innym kim jesteśmy. Dlatego dyskusja z ateistą jest bezsensowna, odrzuca to co oczywiste – celowość w stworzeniu. Dla ateisty wszystko jest przypadkiem, wszystko złudzeniem, nawet tam gdzie idstnieje prawo, nie widzi prawodawcy. Najłatwiej zagłuszyć sumienie, stając się bogiem dla samego siebie – to jest gigantyczna pycha, która niszczy człowieka, siejąc śmierć i zniszczenie wokół nas.

 13. Magda said

  re 6
  Naukowcy już dawno wyliczyli, że prawdopodobieństwo tego, że stado małp napisze na maszynie do pisania dzieło Szekspira jest większe od prawdopodobieństwa przypadkowego powstania człowieka w kosmosie. Pański ateizm wymaga koniecznie pogłębienia aż na drugą stronę …

 14. Boydar said

  Chłe, chłe, „w spadającym samolocie nie znajdziesz ateisty”.

 15. Premizlaus said

  Już w październikowym numerze „Zawsze Wierni” z poprzedniego roku był artykuł księdza z FSSPX, pt. „Niszczycielskie działanie portali społecznościowych”. Szef Facebooka, to Mark Zuckerberg, syjonistyczny żyd.

 16. olagordon said

  Kilka lat temu zaproponowałam gimnazjalistom by codziennie zapisywali czas trwania rozmów z rodzicami. Tygodniowy rekord wyniósł 11 minut. Czego mozna sie spodziewać? Przeważnie rodzice pracują by dziecko miało wszystko własne: pokój, tv, komp, i życie, a tak długo jak siedzą w swoim pokoju, jest spokój i cisza, rodzic może zająć się swoimi sprawami, np obejrzec taniec z głupkami, voice kogos tam. . . Dawniej siedziało się przy jednym stole i więcej się nauczyło niż teraz. Była pomoc wzajemna.
  Kiedy to usłyszeliśmy pierwszy raz słowo ‚korepetycje’? Czy to już za ‚demokracji’? Teraz rodzic musi pracować na owe ‚korepetycje’ np z 5 przedmiotów. Kto o tym słyszał? A potem publikuje się rezultaty egzaminów – czy to są owoce pracy, nie daj Boże, szkoły, czy korepetytorów?

 17. worker1ant said

  Ciekawa sprawa: przyszedl jeden troll i kompletnie zmienil tresc dyskusji. Wiekszosc komentarzy nie ma kompletnie nic wspolnego z trescia artykulu. MIli Panstwo! Nie dajcie sie wiesc.

 18. NICK said

  Tak, kochani rodzice. Cóż wy wyprawiacie ze swym największym i jedynym skarbem – dzieckiem… .
  Nastolatki to już nie aniołki.

  A kometa Lotus już przeleciała? By zaśmiecać inną część wszechświata? Ufff… .
  Ja tam wolę Bożą Ziemię czynić sobie poddaną.

 19. Lotus -trol said

  do 11.Dziad….świadków jak i każde zdarzenie można wykreować-wystarczy trochę iluzji..A propo tłumu o którym pan pisze… każdy tłum jest głupi i ślepy

 20. ojojoj said

  problem: niedowartosciowanie
  rodzaj problemu: psychiczny
  diagnoza: obserwacje – zachowania, ubioru, tatuaze, krowie kolczyki i lancuchy, kumple osobnika, itd.
  konsekwencje: chore relacje z innymi, gwalt, samobojstwo, itd.
  rozwiazanie: pas, ewentualnie kabel od starego zelazka
  skutki uboczne: zmywanie krwi ze scian

  dziekuje za uwage

 21. Boydar said

  Teraz stare żelazko się oddaje przy zakupie nowego.

 22. Ojojoj said

  … wywalono – admin

 23. ojojoj said

  ktos sie podszywa pode mnie we wpisie 22 :/

 24. Romank said

  Lotus..my tu dyskutujemy ogolnie- jak ludzie, stworzeni przez Boga- ze wszystkimi tego konsekwencjkami…Wybacz ale w poszczegolne rodziny w tym te pochodzace od malp, w twoja . z niczego, fizycznych, odpryskowo kosmicznych i wiele innych nie wpychamy nosa.

 25. Romank said

  Ojojoj…nie musisz…przepraszac…nie masz zdolnosci obrazania.

 26. Boydar said

  Booozieeeewicz ???

 27. Dictum said

  ad. 11.
  A ta fizyka też się ze sznurka nie urwała.
  Ktoś ją stworzył.
  Cuda wbrew prawom fizyki zdarzają się co jakiś czas, a ile cudów – zgodnie z fizyką i innymi naukami – obserwujemy codziennie!

 28. Zbyszko said

  Tak samo działają te różne telewizyjne (i nie tylko) dziecięce konkursy w których rodzice przebierają swoje dziecie w jakieś wyuzdane kostiumy i makijaże. Chyba po to właśnie, to telewizyjne środowisko pedofilskie organizuje sobie te konkursy.

 29. towarzysz0 said

  Dlaczego tak uparliscie sie na tym fejsbuku?
  Im mniej stykaja sie nasze dzieci, a rowniez i my sami ze zdobyczami ostatnich kilkudziesieciu lat, tym lepiej. Fejsbuk jest tylko jednym z wielu dziel ciemnosci.

 30. NICK said

  Tak, P. Towarzyszu i dzień dobry. Pamiętam, co kiedyś do Pana napisałem. Spotkanie będzie. „Żarna, miele, młyn” – dość wolno. Pozdrawiam.

 31. towarzysz0 said

  Panie Nick.
  Szkoda, ze nikt z Gajowiczy nie odezwal sie odnosnie pielgrzymki zorganizowanej przez Bractwo Piusa X. Bylaby to tez wspaniala okazja do spotkania. A moze tam kogos spotkalem, ale zakonspirowanego nie rozpoznalem???

 32. NICK said

  Wie Pan, P. Towarzyszu, ta konspiracja – trochę – być musi (choć – prymitywna). Choćby dla żartów. Poza nią wszystko jest poważnie acz czasem nie wyjrzy. Na TEJ pielgrzymce nie byłem… . Powoli. Do przeczytania. Jak się w końcu zniechęcimy – Gajówką – to, a i bez tego, MUSI nastąpić spotkanie LUDZI.

 33. Boydar said

  Zniechęcimy się tylko wtedy, gdy Pan Gajowy zezna pod przysięgą, że przez tyle lat pisał prawdę dla żartu, żeby na złość zrobić Szechterowi i kilku innym magikom. A w domu to ma wenża, dość pierzastego zresztą i ten wenż Mu sssssssyczy. Innych opcji raczej nie widzę

 34. NICK said

  (33) Toż – WIEMY.

 35. NICK said

  A tak, jeszcze po czasie. Wiecie, że jestem przewrażliwiony na punkcie dzieciaków. Powtórzę: dbajmy o WSZYSTKIE dzieci. Sposobnie. Każdy jak tylko umie. Zdarzają się różne sytuacje. U kuzynów, sąsiadów i t.d.. Znam kilka takich, w których-odpowiednia-perswazja, na dzieci i ich najbliższe otoczenie, spowodowała normalność. Wg Naszej definicji. A tych, którzy dobrze wychowują, utwierdzać gorąco. Zagonionym rodzicom – pomagać. Trudne a jedno z najważniejszych zadań – Naszych. Bo, współczesna szkoła, często religia w niej wykładana, są do dooopy. Są na usługach. Służą lucyferowi.

 36. NICK said

  Powtarzam się: kochajmy i pomagajmy WSZYTKIM dzieciakom. Biedne są i nie wiedzą. Uczmy ich opiekunów. Przywracajmy do normalności. Za Nas nikt tego nie zrobi. Prawie żadna szkoła a i większość katechetów (często kobiet). To, tak normalnie: po Jezusowemu. A jak komuś nie starcza to: dla genów. Byle zdrowych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: