Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kwestia żydowska w świetle nauki Kościoła Katolickiego

Posted by Marucha w dniu 2014-08-28 (Czwartek)

Rozdział z książki ks. dr Stanisława Trzeciaka: „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce”, Warszawa 1939

Za rabinem Thonem powtarzają stale żydzi i oddani im masoni, że „nie można być chrześcijaninem i równocześnie antysemitą w jednej osobie”. Co więcej posuwają się żydzi do tego, że Kapłanów Katolickich, wykazujących złość żydowską, odsądzają od katolicyzmu, a innych Kapłanów i wiernych chcą pouczać, jak mają postępować wobec żydów, jak mają żydów bronić, by pozostać prawdziwymi katolikami, bo tego wymaga nauka chrześcijańska o miłości bliźniego.

[Nic się nie zmieniło od tamtej pory – admin]

Wszystko to ma na celu, by wbijać klin między kler katolicki, a wiernych, albo między Władzę Duchowną a działaczy odżydzeniowych, by jednych przeciw drugim nastawić i w zamieszanie wprowadzić. Widzieliśmy wprawdzie, jak Chrystus Pan i Apostołowie chłostali złość żydowską, ale żydzi zbyt często zarzucają nam, że nie rozumiemy Ewangelii lub, że mylnie ją pojmujemy. Wobec tego wskazaną jest rzeczą, przedstawić naukę Kościoła Katolickiego i jego stosunek do żydów, czyli podać zasady etyki chrześcijańskiej wobec kwestii żydowskiej.

Punktem wyjścia w tej kwestii można uważać słowa św. Pawła, który w Antiochii Pizydyjskiej powiedział do żydów, zwalczających go i bluźniących, na widok szerokich mas, słuchających Apostoła narodów:

„Wam należało najpierw opowiadać słowo Boże, ale ponieważ je odrzucacie i odsądzacie się być niegodnymi wiecznego żywota, oto zwracamy się do pogan. Albowiem tak nam rozkazał Pan. Postanowiłem cię na światło poganom, abyś był na zbawienie aż do końca ziemi”.

Ponieważ żydzi prześladowali i mordowali stale i wszędzie chrześcijan będących w mniejszości i wytwarzali przepaść między chrześcijanami, a co więcej starali się, wchodząc do chrześcijaństwa, wywoływać zamieszanie, spory i sekty, by rozsadzać gminy chrześcijańskie od wewnątrz, zmusili chrześcijan, by się od nich oddzielili i co więcej, by ich unikali we wszelkich dziedzinach życia.

Ojcowie Kościoła, których nauka i świątobliwość życia jest dla nas najlepszą rękojmią prawowiernego zrozumienia i wykładu nauki Chrystusowej, tak o żydach mówią:

Św. Hieronim, który znał dobrze żydów, bo z uczonymi żydami zostawał w naukowych stosunkach, tak się wyraża o żydach: „w dziwny sposób mam wstręt do obrzezanych, którzy aż do dnia dzisiejszego prześladują Pana Naszego Jezusa Chrystusa w synagogach szatana”.

„Oni trzy razy dziennie we wszystkich synagogach mają zwyczaj przeklinać chrześcijan pod imieniem nazarejczyków i na nich ściągać przekleństwa”.

Św. Ambroży: „Synagoga jest miejscem przewrotności, domem bezbożności, schroniskiem głupoty, co sam Bóg potępił, tak bowiem przemawia przez usta Jeremiasza: I uczynię domowi, gdzie wzywanym jest imię moje, w którym wy pokładacie nadzieję… jak uczyniłem Silo i odrzucę was od oblicza mego, jak odrzuciłem braci waszych, całe pokolenie Efraim. A ty nie módl się za ten naród i nie żądaj dla nich miłosierdzia i nie przystępuj do mnie za nich, ponieważ nie wysłucham cię”.

Św. Ambroży, przemawiając do szabesgojów, dodaje: „Bóg zatem nie dozwala, by Go proszono za nich, a ty uważasz, że należy ich bronić”?

Na innym zaś miejscu tenże Doktor Kościoła mówi: „Powinniśmy unikać towarzystwa nie tylko pogan, ale także i żydów, z którymi nawet rozmowy są wielką nieczystością”.

Św. Jan Chryzostom: „Synagoga jest miejscem nie łotrów ani szynkarzy wprost, lecz jest mieszkaniem diabłów, co więcej nie tylko synagogi, lecz same nawet dusze żydowskie”.

Wielki uczony Tertulian skarży się, że „synagogi są źródłem prześladowań chrześcijan”. Z tego źródła pochodzą wszystkie prześladowania Apostołów i pierwszych chrześcijan. Stąd również płynie chęć zemsty i nienawiści do świątyń chrześcijańskich. Jak mówi św. Ambroży, „bardzo wiele bazylik spalili żydzi za czasów Juliana Apostaty, dwie w Damaszku, z których jedną zaledwie odnowiono… druga zaś wzbudza przerażenie bezkształtnymi ruinami. Spalone zostały bazyliki w Gazie, Askalonie, Bejrucie i prawie we wszystkich miejscach, a nikt nie szukał ukarania. Spaloną została bazylika w Aleksandrii przez pogan i przez żydów, która wyróżniała się od innych”.

Te i wiele innych dowodów nienawiści do chrześcijan podając, Ks. Stefan Zuchowski nadmienia jeszcze, że „w Czechach żydzi spalili potajemnie około 50 Kościołów, za co ich Książę Czeski ogniem pokarał, a z dóbr ich konfiskowanych, kościoły naprawiać kazał”.

Jeśli dzisiaj świadkami jesteśmy, jak żydokomuna ze szczególną pasją niszczy kościoły chrześcijańskie na olbrzymich, przestrzeniach Rosji i pali kościoły katolickie w Hiszpanii, a jak zapowiedział żyd Jarosławski w Moskwie, „musimy spalić wszystkie kościoły świata”, zaraz zaś za nim żyd adwokat w Krakowie nawoływał do palenia kościołów, to widzimy, że działają tu żydzi na podstawie prastarej swojej i zbrodniczej metody, pochodzącej z nienawiści do chrześcijan i do Chrystusa Pana.

A zatem odżywa w naszych czasach odwieczny program żydowski w całej pełni do walki na śmierć z chrześcijaństwem, bo komunizm nie jest niczym innym, jak odwieczną walką judaizmu z chrześcijaństwem w odmiennej tylko prowadzoną formie.

Nic więc dziwnego, że patrząc się na różne przejawy nienawiści i szkodliwości żydowskiej i na wielkie krzywdy wyrządzane chrześcijaństwu przez żydów, tak Ojcowie Kościoła jak i biskupi zebrani na Soborach i Synodach, a również i Papieże, pomni na wielkie i święte swoje obowiązki i odpowiedzialność przed Bogiem i Chrystusem Panem na Sądzie Ostatecznym, który nieustraszenie złość żydowską gromił, przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwem żydowskim i poskramiali żydów.

Już w Kanonach Apostolskich postanowiono: „aby duchowny z nimi poszczący albo utrzymujący stosunki został zdegradowany” (69). „Chrześcijanin zaś, zanoszący oliwę do synagogi, aby był pozbawiony Komunii” (70).

Sobór Elibertański w kan. 49 i 50 zakazuje „aby chrześcijanie nie jedli z nimi”. Sobór Nicejski w r. 325 nakazuje w kanonie 52, „aby nikt z nimi nie wchodził w żadne stosunki ani dla zysku, ani z powodu jedzenia czy picia”. Podobne również uchwały zapadły i na innych Soborach, jak na trzecim Aurelianejskim w kanonie 13, Agatejskim w kanonie 40, Weneckim w kanonie 28, Lateraneńskim w kanonie 70.

Trzeci synod w Toledo w r. 582 zakazał mieszanych małżeństw żydów z nieżydami i zakazał piastować żydom te urzędy, gdzie jest możliwość karania chrześcijan.

Czwarty synod w Toledo w r. 633 rzuca klątwę na osoby, które udzielają żydom protekcji i opieki.

Powszechny Sobór Chalcedoński zakazał małżeństw mieszanych między żydami i chrześcijanami.

Sobory w Orleanie w r. 533 i 538 zakazały bezkompromisowo małżeństw mieszanych, co zatwierdził Sobór w Rzymie w r. 743.

Sobór w Konstantynopolu w r. 692 i inne Sobory zakazały korzystać z usług żydów lekarzy.

Po Soborze w Orleanie (538 r.) szereg Soborów zakazało żydom utrzymywać służbę chrześcijańską.

Trzeci Sobór Lateraneński, zakazał między innymi chrześcijanom żyć razem z żydami. Świadectwo chrześcijan przeciw żydom uważać za decydujące — żydów tylko brać pod uwagę.

Sobór Lateraneński z roku 1179 zabronił żydom trzymania chrześcijańskich poddanych, służby i rzemieślników.

Czwarty Sobór Lateraneński z r. 1215 w kanonie 67 ustala środki na żydów lichwiarzy. Kanon 69 głosi, że żydzi nie mogą. zajmować stanowisk w administracji państwowej i w ogóle w służbie państwowej.

Sobór Wiedeński (1267) zakazuje żydom uczęszczać do chrześcijańskich restauracji, hoteli i łaźni.

Sobór w Burge (1279) ogranicza miejsce zamieszkania żydów do miast i miasteczek.

Sobór w Rawennie (1311) dozwolił mieszkać żydom tylko tam, gdzie są synagogi.

Synod w Bolonii (1317) zakazuje dzierżawić i sprzedawać żydom nieruchomości.

Synod w Salamance (1335) zakazuje żydom mieszkać koło cmentarzy lub w domach kościelnych.

Synod w Walencji (1388) nakazał żydom mieszkać tylko w określonych kwartałach (dzielnicach).

Sobór Bazylejski z roku 1431 zajmował się kwestią nawracania żydów.

Sobór w Trydencie (1566) przedstawił papieżom wniosek o całkowite zakazanie Talmudu, co zostało częściowo zrealizowane.

Papieże również upominali wiernych bardzo energicznie przed niebezpieczeństwem żydowskim i naśladując Chrystusa Pana surowo chłostali obłudę i przewrotność żydowską. Uważali widocznie, że nie byliby wiernymi sługami Jego na ziemi, gdyby milczeli na to zło, jakie żydzi wśród chrześcijan szerzą i gdyby zamykali oczy na te wrogie knowania, z jakimi przeciw Kościołowi zawsze występowali i występują. Toteż Aleksander III i Innocenty III zakazują pod klątwą i innymi karami kościelnymi wszelkiej łączności z żydami.

http://katolikintegralny.wordpress.com

Ks. dr Stanisław Trzeciak (1873 – 1944) był doktorem teologii, profesorem, działaczem społecznym, wybitnym znawcą Talmudu, członkiem Cesarskiego Rosyjskiego Towarzystwa Archeologicznego, autorem wielu publikacji. W latach 1903-1905 prowadził w Egipcie i Palestynie prace badawcze nad tamtejszą przyrodą, topografią krain Biblijnych, warunkami klimatycznymi i chorobami, zwłaszcza trądem, a także badał psychikę i kulturę narodów Bliskiego Wschodu. Pod jego woływem zakazano w Polsce uboju rytualnego w 1937 roku.

W czasie I wojny światowej był współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Pomocy Ofiarom Wojny. Podczas II wojny światowej również pomagał areszowanym. Zginął zastrzelony przez niemieckiego szeregowca podczas marszu uchodźców po Powstaniu Warszawskim na Wolę.

Admin

Komentarzy 30 do “Kwestia żydowska w świetle nauki Kościoła Katolickiego”

 1. Szymon Klucznik said

  Polecam rowniz tekst z innej ksiazki ks. Trzeciaka http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mowa-rabina-gojach-2014-08

 2. Tango said

  Mam nadzieję że to tylko artykuł służący dyskusji i nie odzwierciedla poglądów właściciela tej strony. Lubię tu czasem zajrzeć:)Przede wszystkim muszę się nie zgodzić z tym tekstem i wytknąć mu grzech przeciwko Duchowi Świętemu.Każdemu chrześcijaninowi, zapewne i wam znane są słowa Pisma Świętego gdzie swoją opiekę,obiecał Kościołowi Pan Jezus:”„Ja będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze — Ducha Prawdy” J 14,16 następnie:„Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i będzie wam przypominał wszystko, co Ja wam powiedziałem” J 14,26 oraz”.(….)..A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.Mt 28 19.Te trzy teksty Pisma św. dowodzą, że Chrystus złożył obietnicę, iż Jego Kościół i Jego w nim obecność będzie trwała aż do skończenia świata. Te obietnice były złożone przez Syna Bożego; i dlatego ma wolę ich dotrzymać i jest w mocy ich dotrzymać.Mimo, że wielu ludzi, duże grupy ludzi i nawet całe narody odeszły od Boga, nie możemy nigdy twierdzić, że Kościół się rozpadł; bo to by znaczyło, że Chrystus nie dotrzymał Swoich obietnic, bo nie był do tego ZDOLNY. Mówiąc zaś, że Papież się myli i jest heretykiem podważacie te słowa Jezusa.Nie da się dwóch srok za ogon trzymać .Albo wierzycie Słowu Pana albo nie.Jeżeli przejdzie mój komentarz napisze coś jeszcze, jeżeli nie to po prostu szkoda mojego wysiłku.Pozdrawiam serdecznie.

 3. Boydar said

  „… , ale podobno co drugi głupi ma szczęście” (to już koniec)

  Panie Tango, jest Pan normalnie eugenialny !!!

 4. „…bo tego wymaga nauka chrześcijańska o miłości bliźniego.”

  Bliźnim jest człowiek, który jest w tym samym zgromadzeniu. Bliźnim NIE JEST człowiek, który nastaje na życie, rabuś, oszczerca, i tak dalej. Żydzi nie są bliźnimi chrześcijan ponieważ są WROGAMI – i tak należy ich traktować. Dlatego też i oni, i jacyś >muzułmanie<, hindusi, blablacy i fartniacy nie są bliźnimi. A jeśli ktoś będzie twierdził inaczej no to oznacza, że pomyliły mu się MNIŁOŚĆ Z MIŁOŚCIĄ…

 5. Lily said

  Re 1;Szymon Klicznik. Pan nie tak dawno zadal mnie pytanie,odpowiedz moze Pan znalesc na tej stronie.

  wellaware1.com

  Prawy rog ekranu,rubryka who’s who pod Vatican.

 6. Boydar said

  Bardzom ciekaw, które z nakazów czy zakazów synodalnych mają do dzisiaj moc prawną. To znaczy które nie zostały odwołane.

 7. revers said

  teraz za zakazy. nakazy placi sie, za talmudyczne mitologie Holocaustu, Bibli na tle 60 milionow ofiar kolejnej zydowskiej wojny, i to grube $$$$.

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/LISTA-POSLOW-ktorzy-glosowali-za-przekazaniem-Zydom-w-USA-65-miliardow-dolarow-1670

 8. Boydar said

  @ Pan Revers (7)

  Coś mi się wydaje, że w tym temacie to wszyscy ślizgamy się po wierzchu. Tu jest jeszcze coś, czego nie wiemy.

  Znany mi osobiście poseł PIS, żyd z dziada i baby, głosował … przeciw. I na pewno nie bał się opinii wyborców.

 9. Szymon Klucznik said

  AD.8 To Pan nie wie, że na dziesięciu żydów, dziewięciu jest za a jeden zawsze jest przeciw? I wszyscy mają rację oczywiście.

 10. revers said

  hehe, panie Boydar on tylko podbijal cene lub zaglosowal za niego pan mordka za hazard.

  W ogoole to cale SLD zaglosowalo przeciw, zeby bylo piekniej i przekonywujaco, a zdyscyplinowana przez PIS Samoobrona i LPR wydala na siebie wyrok.

  Gdyby to byl sejm z ograniczona liczebnoscia gminy do 10 poslow na 260 poslow, taki numer by nie przeszedl, a ze jest Knesejm, jest jak jest wszyscy sa za odbudowa Wielkiego Izraela na terenach od Gazy po Krym i Cymes, akurat starczy $$$$ na odbudowe 4-rech starych rodzin Kolomyjskich lub Walcmanow podobnych, ktorzy bez wachania utopia w morzu krwi niepoprawnych politycznie i wlasnosciowo tubylczych oponentow.

 11. Filo said

  LUDZIE!
  Kochani!
  Nie wazne co sobie zydzi wydumali!
  Szkoda czasu na analizowanie zydow, komunistow, muftich, guru, pastorow, ateuszy, pogan, pederastow, czy ministrow.
  Sral ich wszystkich pies i rozmazal.
  Mnie kwestia zydowska w kosciele katolickim w ogole nie interesuje.
  Kosciol katolicki – to jedno. I tylko to sie liczy. Dla mnie.
  Kwestia zydowska sie wciska w kazda religie i w kazda denominacje.
  Ostatnio wymyslili multi-kulti.
  Szkoda czasu na rozmazywanie co to w ogole jest taki idiotyzm.
  My sie zastanawiamy nad abstrakcyjnymi pojeciami zydowskiej propagandy.
  A dlaczego tak malo poswiecamy naszej (sprawdzonej) i jedynie prawdziwej religii katolickiej???
  Czy juz nic nie mamy do powiedzenia na temat religii naszych praojcow??
  Ja sie nie zgadzam z zydowska infiltracja katolickiej religii bo w Nowym Testamencie Pan Jezus te kwestie rozwiazal bardzo dobitnie i krotko.
  Czemu sie tak upieram przy Ewngelii?
  Otoz zadzwonil do mnie szwagier, ktory jest aktualnie wdowcem i opowiada, ze po stracie zony (mojej siostry) przylaczyl sie do chrzescijanskiej grupy i oni mu wreszczie wytlumaczyli, ze katolicka wiara to zabobon i bzdura bo zydzi wynalezli wlasciwie wszystko lacznie z powietrzem.
  Pedofilia jest strasznym przestepstwem.
  I nie wyglupiajmy sie: KAZDY pedofil: muslim, chrzescijanin, ateist, hindu.,evangelist, atheist, lawyer, politician, scout, MP, soldier or civiian- jest zboczencem i kryminalista.

  http://www.guardian.co.uk/world/2013/may/10/church-england-child-abuse-allegations

 12. NICK said

  Oj! P. Filo, kochany – zwykle b. dobrze Pan prawisz, lecz… .
  Zwrócę uwagę na dwa zdania.
  Otóż WAŻNYM JEST co sobie żydzi wydumali! I, co, jest w talmudzie! I, w jego, pochodnych.
  Secundo: przecież o K. Katolickim w ogóle a przedsoborowym w szczególności – rozmawiamy. I to chyba w odpowiednich proporcjach!
  Więc???

 13. Joannus said

  Ad 2 Tango
  ”Mówiąc zaś, że Papież się myli i jest heretykiem podważacie te słowa Jezusa”
  Intencje pewnie dobre tylko argumentacja szwankuje. Mylil się św. Piotr upomniany przez św. Pawła, mylili się inni papieże niestety. Dlatego mamy taki kryzys Koscioła i wiary.
  Może potrafi pan odpowiedzieć, który papież się mylił,za wysiłki przetrwania nieskażonej wiary, czy Jan Pawel ekskomunikując Arcybiskupa Lefebre i 4 biskupów, czy Benedykt XVI zdejmując.
  Sprawę herezji posoborowych papieży pozostawiam ocenie i orzeczeniom kompetentnych organów kościelnych..

 14. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal i jest bardzo obuszony.

  „Powinniśmy unikać towarzystwa nie tylko pogan, ale także i żydów, z którymi nawet rozmowy są wielką nieczystością”.

  Pszesladowania nasza rasa pszez biale czlowieki jest bardzo dobsze udokumentowana poniszej i tylko dlatego sze nasza rasa jest bardziej utalentowana i zdolniejsza.

  Over a hundred locales expelled Jews before “Zionism” was even a factor.

  http://theuglytruth.wordpress.com/2014/08/15/over-a-hundred-locales-expelled-jews-before-zionism-was-even-a-factor-why/

 15. Author Instinct said

  Ja na temat Żydów się nie wypowiadałem i nigdy nie będę. Moi dziadkowie byli świadkami zimowego pochodu więźniów z Auschwitz. Widzieli jak SS-mani rozstrzelali dwie Żydówki na drodze bo nie umiały już dalej iść. Matka zmarła na miejscu ale córka została tylko ranna i prosiła ludzi o pomoc albo żeby ją dobić. W styczniu, przy 20 stopniowym mrozie. Nikt z miejscowych nie pomógł bo wszyscy się bali kulki w łeb.

  No tak, to wszystko tłumaczy: nienawiść żydów do Kościoła, banksterstwo, Gazę etc. -admin

 16. NICK said

  (15) No…, tak…, taka trauma… .

 17. Staszek said

  Z zadowoleniem czytam, gdy ktoś jeszcze przywołuje słowa mojego Wujka, tak gremialnie skazanego na zapomnienie przez naszych starszych braci i ich trzódkę. Pozdrowienia z Podkarpacia.

  Pozdrawiam wzajemnie!
  Admin

 18. Joannus said

  Ad 15
  A ktoś o to prosił pana, ponadto dziwna pretensja do ludzi, za brak pójścia pod kule, jakby nie mieli potrzeby życia dla swych rodzin.. Mimo zagrożenia karą śmierci Polska uratowała niestety najwięcej Zydów, za co odwdzięczali się po wojnie i nadal to czynią w większości. Dlatego, że ginęli podczas wojny zorganizowanej przez swoich, mają być po wsze czasy świętymi krowami. Ponadto w całym bilansie ofiar wojny, nie stanowili największej liczby. .My Polacy mamy to do siebie, ze nie obwiniamy Niemcow, Ukraińców, Zydow i innych za brak udzielania pomocy, tylko za sprawstwo morderstw na Polakach. .. .

 19. NICK said

  Dobrze, że p. Joannus. Wrócił? Jest? Dobrze.

 20. Tango said

  Joannus said
  Witam.:) Żaden z nich się nie mylił.Po prostu każde zdarzenie,decyzje jakie podejmuje Kościół muszą mieć swój czas i miejsce taka jest Boża wola,wszystko jest po coś i na coś nic nie dzieje się bez przyczyny Widzisz kolego, nawet różnica zdań między Piotrem i Pawłem opisana w Piśmie do czegoś się nam chrześcijanom przysłużyła.:)) Gdy się zastanowisz sam dojdziesz do takiego samego wniosku.

 21. Lily said

  Re 8; Panie Boydar,co to Pan opowiada Pis liczebnosc 155, glosowalo 147, za 147, przeciw -(0), wstrzymalo sie-(0). Polsko- jezyczni, dbaja o interesy swoich,kosztem goi. „Zydy musza sie wspierac”,to ich motto .

 22. Boydar said

  Chyba ma Pani rację Pani Lily. Czyli chciał mnie ktoś oszukać. Jego po prostu na głosowaniu NIE BYŁO !

 23. revers said

  ad15

  Problem w tym czy SS man byl zydem , czy nie, w formacjach SS dobrze sluzyc zydki, tylko od stopnia kapitana wyzej, wystarczy ze byl przelozonym SS wachty i codziennie odbieral raport o higenie w obozie i ilosci podludzi zdolnych do pracy, zreszta w dzisiejszym, Izraelu na codzien czyta sie Mein Kampf i Nitschego by radzic sobie z podludzmi z Palestyny..

 24. Romank said

 25. Filo said

  12
  Nick
  Zgoda. Ma pan racje.
  Zapomnialo mi sie cos bardzo waznego: ze w wydaniach biblijnych sprzed 1820 roku nie bylo takiego wtretu:
  ” Kto obraza synow Izraela – obraza Boga”.
  A teraz na prozno od dawna szukam starych wydan i do wielu nie mozna dotrzec, bo medrcy swiata zydowskiego skrzetnie zacieraja slady historyczne.

  http://www.wprost.pl/ar/338862/Izraelski-naukowiec-poprawil-Stary-Testament-Znalazl-1500-bledow/

 26. NICK said

  O, tak. Nowy Testament, sukcesywnie jest „dostosowywany”.

 27. Marucha said

  Re 2:
  Artykuł bardzo odzwierciedla poglądy właściciela strony.
  Pański wpis natomiast jest nierzeczowy.
  Nikt tu nie mówi o upadku Kościoła, lecz o upadku jego ludzi.
  A papież nie jest nieomylny i proszę nam kitu nie wciskać, Niech Pan sobie lepiej doczyta, w jakich przypadkach istotnie jest nieomylny.

 28. Szymon Klucznik said

  Ks. Sieniatycki, Apologetyka czyli dogmatyka fundamentalna, Kraków, 1932; str. 277-284

  Na kwestię, czy papież, jako osoba prywatna, może popaść w herezję formalną, uparcie twierdząc, co się nie zgadza z prawdą już zdefiniowaną, rozmaicie odpowiadają teologowie. Jedni z Kajetanem przypuszczają tę możliwość, inni ze św. Bellarminem i Suarezem prawdopodobniej przyjmują, że Bóg tak jak dotychczas nie dopuścił, tak nigdy nie dopuści na Kościół takiego zgorszenia, by papież publicznie i formalnie głosił herezję. W każdym razie, gdyby taki wypadek się zdarzył, papież taki przestałby być członkiem Kościoła, a tym samem papieżem, bo nie może być głową instytucji, kto nie jest jej członkiem.

  1. Powiedział Chrystus do Piotra: „A ja tobie powiadam, iżeś ty jest opoka, a na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie zwyciężą go” (Mat. 16. 18).

  Według tych słów Chrystusa Piotr i jego następcy mają być najsilniejszym fundamentem Kościoła, który mu daje całkowitą nienaruszalność. Kościół jest przede wszystkim instytucją prawdy i wiary; będzie tedy nienaruszony, gdy będzie wolny od błędu w rzeczach wiary. Tę nienaruszalność ma mu dać Piotr i jego następcy, więc i oni sami muszą w rzeczach wiary być wolni od błędu, czyli muszą być nieomylni.

  Mówi dalej Chrystus, że bramy piekielne (szatan) nie zwyciężą Kościoła. Zwyciężyłyby go, gdyby Piotr i jego następcy byli omylni i błędu cały Kościół nauczali, bo jako fundament Kościoła mieliby prawo wymagać od całego Kościoła uznania za prawdę swej nauki, a Kościół miałby obowiązek przyjąć tę ich naukę, która byłaby w rzeczywistości fałszem.

  Z dowodu tego jasno też wypływa, że nieomylność papieża i jego następców nie zależy od zgody Kościoła na ich naukę, bo nie dom fundamentowi, ale fundament ma dać domowi nienaruszalność, więc i nie Kościół na Piotrze jako na fundamencie zbudowany ma Piotrowi dawać nieomylność, lecz Piotr Kościołowi.

  Polecam cały rozdział, jest dostępny na stronie: http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/09/04/podmiot-nieomylnosci/

 29. Szymon Klucznik said

  zły link powyżej, poprawny to: http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/09/04/nieomylnosc-papieza/

 30. Toni said

  Ad 2.
  Chrystus dotrzyma słowa. Kościół katolicki nie zginie. Jest bowiem „reszta”, która się trzyma i która w wyznaczonym przez Boga czasie rozszerzy swoje oddziaływanie na innych wierzących, którzy ostatecznie zostaną oszukani przez posoborowie. Zatem, zginie tylko posoborowie, tzn. zostanie z własnej woli, tj. z woli modernistycznie usposobionych hierarchów rozmyte „ekumenicznie” w jednej światowej, „uniwersalnej” i masońskiej religii, łączącej w jeden „kościół” właśnie posoborowie, niedobitki protestantyzmu oraz wszystkie pozostałe, pogańskie religie, włącznie z islamem i wszystkimi tzw. religiami i „duchowościami” wschodu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: