Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zaprocesowani na śmierć

Posted by Marucha w dniu 2014-08-28 (Czwartek)

22 maja 2014 roku w efekcie niekorzystnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku odebrała sobie życie Krystyna Chojnacka. Teraz okazuje się, że przy wydawaniu wyroku doszło do szeregu nieprawidłowości i był on orzeczony niezgodnie prawem!

Krystyna Chojnacka od początku lat 90. prowadziła w Kartuzach (woj. pomorskie) firmę Christine, która zajmowała się importem, pakowaniem i sprzedażą kosmetyków. Bardzo szybko, bo już w 1993 roku urząd skarbowy zażądał zapłaty rzekomo zaległej akcyzy. Chodziło o to, że według urzędników fiskusa działalność państwa Chojnackich była produkcją, a nie handlem, więc należała się akcyza, mimo że akcyzę zapłacili oni już w momencie importu kosmetyków. W rezultacie Chojnaccy, kosztem rozwoju firmy, postanowili płacić zaległą i bieżącą akcyzę.

Jednak ponieważ inne firmy, prowadzące dokładnie tę samą działalność, w wyniku innych interpretacji skarbówki akcyzy płacić nie musiały, więc Chojnaccy także postanowili o swoje prawa powalczyć w sądzie. Wtedy w firmie Christina zaczęły się kontrole, przewlekłe i powtarzane procesy sądowe, a spór do dzisiaj nie został zakończony.

– Ministerstwo [Finansów – TC] wydało instrukcję, zgodnie z która urzędnicy mają jak najdłużej przeciągać sprawę na niekorzyść podatnika, kierować ją do sądu. Słowem – robić wszystko, by nie zwrócić mu pieniędzy, które wcześniej niesłusznie zabrali – mówi w tygodniku „Uważam Rze” Jarosław Chojnacki, współwłaściciel firmy i mąż Krystyny.

Toczący się latami spór z władzami skarbowymi doprowadził małżeństwo niemal do bankructwa. W grę wchodzą 3 mln zł.

Wyrok z naruszeniem prawa

Przez lata przedsiębiorcy wygrywali w sądach kolejne sprawy, a Izba Celna… składała odwołania. Już w 1995 roku przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gdańsku zapadł prawomocny wyrok, w którym sąd stwierdził, że firma nie jest w sposób ustawowy zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego. Rok później w odpowiedzi minister finansów podjął decyzję… kasującą niekorzystne dla niego skutki tego wyroku sądu, jednocześnie zobowiązując Christine do płacenia akcyzy!

„W 2003 roku Trybunał Konstytucyjny uznał to działanie za niekonstytucyjne. Pana podwładny Naczelnik Urzędu Celnego w Słupsku w decyzjach z dnia 14.03.2005 wykasował za jednym razem dwa prawomocne wyroki (…), uznał, że jego ustalenia są wiarygodniejsze niż ustalenia sądów administracyjnych. [W 2013 roku – TC] urzędnicy Izby Celnej nie odwołali się także od wyroku (…), który uznawał, że działanie urzędników przy wydawaniu decyzji było nielegalne, a wydali zupełnie nową decyzję w dniu 24.01.2014 rozpoczynającą cały nasz 21-letni koszmar od nowa” – napisał Jarosław Chojnacki w liście otwartym do Mateusza Szczurka, ministra finansów.

W liście Chojnacki stawia także inne liczne zarzuty organom podatkowym: nielegalne działania, łamanie prawa, usuwanie dowodów z akt sprawy, nietrzymanie się przez urzędników przepisów proceduralnych, ustalanie stanu faktycznego w oparciu o błędny przepis prawa podatkowego, swobodne ocenianie materiału dowodowego przez urzędników izby celnej, co było sprzeczne z dokumentami i decyzjami innych urzędów.

21 maja 2014 roku zapadł wyrok oddalający skargę przedsiębiorców na decyzję dyrektora Izby Celnej w Gdyni z 24 stycznia 2014 roku odnośnie zmiany i uchylenia decyzji ostatecznej. W sytuacji, gdy małżeństwo spodziewało się pozytywnego dla siebie finału, sąd postanowił… zbadać ją ponownie (po raz siedemnasty!). Następnego dnia Krystyna Chojnacka, zażywając tabletki, po raz kolejny targnęła się na swoje życie, tym razem niestety skutecznie. Chojnacki jest pewien, że żona popełniła samobójstwo z bezsilności w walce z bezdusznymi urzędnikami i to urzędnicy są bezpośrednio odpowiedzialni za tę tragedię. Sama Krystyna w liście pożegnalnym napisała:

„Nie mam siły walczyć z urzędnikami, którzy za wszelką cenę chronią swoje stanowiska nie narażając się Ministerstwu Finansów, stosując praktyki urągające zasadom obiektywizmu, zaufania i sprawiedliwości”.

Jednak okazuje się, że tamten wyrok z maja został orzeczony z naruszeniem prawa. W skardze do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie pełnomocnik Jarosława Chojnackiego wymienia wiele nieprawidłowości: między innymi, że w rozpoznaniu tej sprawy uczestniczyli sędziowie podlegający wyłączeniu z mowy ustawy, że dyrektor Izby Celnej w Gdyni nie zastosował się do wskazań zawartych w prawomocnym wyroku WSA w Gdańsku, pisze tez o nieprawidłowej ocenie zgromadzonego materiału dowodowego oraz o sprzeczność istotnych ustaleń decyzji ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

„Postępowanie sądowoadministracyjne, w którym zapadł przedmiotowy wyrok jest dotknięte kwalifikowaną wadą nieważności, albowiem w składzie sądu orzekającego zasiadali sędziowie wyłączeni od orzekania z mocy ustawy, tj. sędzia NSA Małgorzata Tomaszewska (sędzia sprawozdawca) i sędzia NSA Elżbieta Rischka (przewodniczący składu orzekającego)” – napisał w skardze radca prawny Sławomir Surdy.

A udział w składzie orzekającym sędziego wyłączonego z mocy ustawy skutkuje nieważnością postępowania sądowoadministracyjnego. – Okazało się, że zgodzie z artykułem 18 § 1 pkt 6a Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi sędziowie, którzy do tej pory orzekali w danej sprawie, z mocy ustawy nie mogą orzekać w tej samej sprawie. W rozprawie, która miała miejsce dzień przed śmiercią pani Chojnackiej dwóch sędziów nie było w związku z tym uprawnionych do orzekania, ponieważ wcześniej orzekali.

Dlatego ten wyrok jest nieważny – komentuje w rozmowie z „Najwyższym Czasem!” Łukasz Gojke ze Stowarzyszenia Niepokonani, którego biznes też zniszczyli urzędnicy. Czyli prawdopodobnie można było uniknąć tej śmierci, gdyby tylko urzędnicy (jeśli już nie chcieli działać w dobrej woli) działali zgodnie z prawem!

Konieczna rewizja nadzwyczajna

– Przez wszystkie te lata pisałem do kolejnych ministrów i rzeczników praw obywatelskich, którzy zawsze odpowiadali mi frazesami. Ale dość tego, zwłaszcza że nigdy nie chcieliśmy z żoną załatwić tylko swojej sprawy. Wykazywaliśmy konkretne nieprawidłowości, których było bardzo dużo i które wszędzie mogą poważnie zaszkodzić polskim przedsiębiorcom – mówi Chojnacki rozmowie z „Uważam Rze”.

Gojke nie jest w stanie przewidzieć, jak dalej potoczy się ta sytuacja. – Nie umiem tego powiedzieć. Nie wiem. Te sprawy urzędnicze toczą się, urzędnicy robią wszystko, żeby udowodnić, że są nieomylni – mówi. – Pani Chojnacka boksowała się 21 lat, aż skończyła tak, jak skończyła.

Ze swoich pieniędzy wspomagała budżet wyimaginowaną akcyzą, której de facto w tym czasie nie było – żadna inna firma kosmetyczna jej nie płaciła. A teraz państwo twierdzi, że wszystko było w porządku – dodaje.

– Podatki państwo chętnie brało, a jak trzeba by firmę bronić przed cwaniakami, którzy ją bezprawnie wykorzystywały, to państwa nie ma, prokuratura umarza sprawy – mówi „Najwyższemu Czasowi!” przedsiębiorca Bolesław Wojtasik, któremu doszczętnie zniszczono Zakłady Mięsne Bolan w Bydgoszczy i który walczy o sprawiedliwość od 14 lat.

Urzędnicy zniszczyli też firmę Irene Janusza Ratomskiego z Kobylnicy spod Słupska, który był producentem zbiorników do samochodowych instalacji gazowych.

– Został wykończony tylko dlatego, że komuś się coś nie podobało – mówi Gojke. – Chcemy nazywać się zaprocesowani, bo niektórzy – jak Chojnacka – po latach ciągnących się procesów zostali po prostu zaprocesowani na śmierć. Teraz chcemy wypełnić testament Chojnackiej, żeby nikt więcej nie został zaprocesowany na śmierć – podkreśla Gojke.

Skąd się bierze taka szkodliwa działalność państwa? – To, że państwo w ten sposób działa jest pochodną tego, że urzędnicy, prawnicy i politycy wzajemnie gwarantują sobie bezkarność. Nawet popełniając błędy, czasem bardzo kosztowne, nie przyznają się do nich. Mogą robić wszystko, bo mają zagwarantowaną bezkarność. Czy korporacja radców prawnych czy adwokatów podała kiedyś do sądu sędziego? Nie. Jest cicha zmowa, że jeden drugiemu nie będzie szkodził, żeby tuszować swoją nieudolność czy też celowe działania – uważa Gojke, przedstawiając jednocześnie pomysł na naprawienie sytuacji.

– Na dzień dzisiejszy bardzo pilną potrzebą jest powołanie instytucji rewizji nadzwyczajnej, żeby chronić ludzi, którzy są bezprawnie pokrzywdzeni. Urzędnicy w Polsce są bezkarni. O tych sprawach, które są kontrowersyjne, powinni wypowiadać się ludzie niezależni, by przywrócić prawo i sprawiedliwość, bo opinia społeczeństwa na temat wymiaru sprawiedliwości jest coraz gorsza.

Prawie 70 procent Polaków uważa, że te instytucje źle funkcjonują, że są skorumpowane. A tak przecież nie powinno być. W takiej instytucji powinni zasiąść ludzie, którzy nie są w żaden sposób powiązani z korporacjami prawniczymi. To powinni być emerytowani sędziowie czy prokuratorzy albo pracownicy naukowi – proponuje Gojke.

Tomasz Cukiernik
Niniejszy artykuł został opublikowany w nr 32-33 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2014 r.
http://prawica.net

Komentarze 34 do “Zaprocesowani na śmierć”

 1. maurycy said

  To jest kolejny przyklad dziaLALNOSC BANDYTOW SADOWYCH WYKONUJACYCH ZaWOD SEDZIEGO ! jEST TEZ PRZYKLADEM JAWNIE KRYMINALNEJ DZIALALNOASCI URZEDNIKOW -BANDYTOW CALKOWICIE bezkarnych ! Bezkarnosc jednym i drugim zapewniqaja bandyci ktorzy rzadza ~! Dopuki nie bedzie wtracania bandytow rzadzacych ,sedziow orzaz urzednikow za przestepstwa do wiezienia nic sie nie zmieni !Oni wszyscy stanowia wrecz czesc mniej lub bardziej zorganizowanych grup kryminalnych ! Tym grupami kryminalnymi rzadza oczywiscie,, une,, ! Dopuki Polacy tym zbrodniarzom bandytom i ordynarnym zlodziejom nie odsuna ryje od koryta nic sie nie zmieni Oni sa absolutnie nie reformowali ! Z bandyta sie nie dyskutuje ! Bandytow sie zakuwa w kajdanki i pala wtraca do wiezienia !

 2. Dictum said

  To już zwykłe rutynowe działania skarbówki i na koniec sądu wobec polskich przedsiębiorców. Nie będzie jakiś byle Polak prowadził działalności, która zarezerwowana jest dla pana Dirka Rossmana w całej Polsce, ba, w Europie pewnie też.

 3. adsenior said

  Kiedy tą bandę, mafię sędziowska postawimy przed trybunałami ludowymi???

 4. janusz wozniak said

  Realizuja plan prf. leszka kulakowskiego i pozosalych koltunow” Polacy maja być Narodem parobkow a zydzi klasa posiadaczy i intelektualna”. Nic dodac, nic ująć.

 5. JO said

  ad.3. Wtedy Gdy Powstana Trybunaly Ludowe. Pan moze mi wskaze z jakim Ludem Mam robic Trybunaly Ludowe?

 6. Agaton said

  Rozdział VIII
  SĄDY I TRYBUNAŁY
  Art. 173.

  Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

  Art. 174.

  Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Tekst przysięgi sędziowskiej:
  „Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości.” ; składający ślubowanie może dodać na końcu zwrot: „Tak mi dopomóż Bóg.”

  To już nawet w takiej III Rzeszy sędzia przysięgał służyć Narodowi, nie III Rzeszy.

 7. imwubu said

  Gdy prawo w całości zastępuje etykę, moralność, wtedy mamy to, co mamy.
  Prawo nie musi odzwierciedlać etyki, jako że stworzyli je ludzie, a ludzie moga być dobrzy albo źli.

 8. ad 7.
  To nie tak.
  Prawo zawiera w sobie wszystko – rowniez etyke i moralnosc (Kod Cywilny np. zabrania obrazania uczuc). Jest tylko kwestia kondycji prawa, a ta zalezy od srodowiska. Wsrod ludzi glupich zadne prawo nie funkcjonuje, a zadne organa nie moga go wyegzekwowac, natomiast srodowisku z przewaga ludzi madrych, prawo ma sie swietnie, ludzie maja poczucie bezpieczenstwa osobistego i sami prowadza sie zgodnie z litera prawa, ew. odstepstwa sa wyjatkiem, a nie regula. Mam porownanie z autopsji.

 9. ALI BABA said

  Do prokuratury w Gdańsku wysłałem tekst ze zdjęciem p. Chojnackiej z Jej grobu z notatką, aby wałkonie prokuratorskie zabrały się szybko do roboty, bo mają pensję z naszych podatków i sprawę należy wyjaśnić.jak najszybciej..!!

 10. Zerohero said

  Faceta mogą usprawiedliwiać zobowiązania typu opieka nad dziećmi. Pomijając ten fakt, prawdziwy mężczyzna wiedziałby co zrobić za śmierć żony. Znamy (nieliczne co prawda) przypadki gdy pognębiony obywatel brał sprawy w swoje ręce, tzn. fizycznie konfrontował się z prześladowcami. Tak należy robić gdy wszystkie legalne środki zawiodą. Te urzędasy to ZABÓJCY w białych rękawiczkach.

 11. Pokręć said

  „W takiej instytucji powinni zasiąść ludzie, którzy nie są w żaden sposób powiązani z korporacjami prawniczymi. To powinni być emerytowani sędziowie czy prokuratorzy albo pracownicy naukowi – proponuje Gojke.”

  Mhm, powinni także nie mieć rodzin, prywatnej własności w zasięgu polskich „służb” i ich kumpli z zagranicy, najlepiej, jakby byli nieśmiertelni i fizycznie nietykalni. Czyli wypisz – wymaluj – atrybuty Przedwiecznego Sędziego.

 12. Dictum said

  ad. 10
  Powinni mieć tylko i wyłącznie charakter uczciwego człowieka i kierować się prawdą. Ale tacy niestety w tym już mocno i sprawnie zorganizowanym sędziowskim świecie przestępczym nie utrzyma się, jeśli nie wejdzie w te ich złodziejskie i zbrodnicze tryby – wylatuje.

 13. Aguirre said

  W ten sposób organy państwowe niszczą konkurencję dla wielkich korporacji, jaka wspaniała komitywa…

 14. Dictum said

  Zastanawiajace jest, jak wielka rzesza zgniłej swołoczy – niestety polskiej zdradzieckiej swołoczy – współpracuje z tym bandyckim systemem. Bez tych – niestety polskich – kanalii pewnie nie udałoby się dokonać tyle zła dla naszego Narodu. O tym zresztą świadczy historia choćby rozbiorów Polski – zdrada Polski przez samych Polaków.

 15. Author Instinct said

  Autor proponuje powołanie instytucji rewizji nadzwyczajnej, która zapewne będzie rewidować aż miło. Potem trzeba będzie powołać instytucję rewidującą instytucję rewizji itd. Powoływanie kolejnych „niezależnych” instytucji ma to do siebie, że tylko pomnaża biurokrację, ponadto nigdy nie są one niezależne.
  Prawo trzeba zmienić. Tak żeby takie sytuacje nie były możliwe.

 16. Zerohero said

  @14, Author Instinct

  Celnie.

 17. Boydar said

  A Pan Dictum słyszał, żeby wróg zdradził ? 🙂

 18. Dictum said

  ad. 16. Wróg nie zdradza, robi, co uważa za swój interes.Dlatego pojęcie „zdrada” stosuje się tylko do swoich, którzy oczywiście z chwilą zadrady przestaja być swoi.

 19. AlexSailor said

  Tak na prawdę, żaden wyrok wydany w sporze z instytucją państwową, a już w zupełniej szczególności podatkową, jest nie do utrzymania.
  Bo sędzia bierze pieniądze od państwa, brał pieniądze od państwa i będzie je brał do końca swoich dni.
  Zatem jest PRZEKUPIONY przez jedną ze stron.
  Zaś wyrok wydany w drodze przekupstwa – wiadomo.
  Sprawa jest prosta.
  Jeśli w budżecie braknie pieniędzy, to nie będzie ich także na wypłatę dla sędziego.

  Dlatego ten problem można rozwiązać jedynie przez sędziów opłacanych po równo przez obie strony – państwo i drugą stronę sporu.
  Na dodatek jeszcze obie strony powinny takiego sędziego zaakceptować.
  Bardzo pomocna jest tu też ława sędziów niezawodowych, może i opłacanych, ale niezawodowych, sądzących pomocniczo i sporadycznie.

  Kolejną zasadą są przepisy podatkowe.
  Każda ich niejasność powinna być tłumaczona na korzyść opodatkowanego.
  A ustalanie co jest niejasnością powinno się odbywać na zasadzie losowania np. dziesięciu do pięćdziesięciu Polaków, podatników,
  którzy musieliby dać swoją interpretację.
  Jeśli nie dadzą jednoznacznej, to przepis jest niejasny.
  Podkreślam – nie prawników ani uczonych w piśmie, ale losowo wybranych, w tym kompletnych głąbów.
  I jestem pewien, że w takim przypadku, przepisy podatkowe byłyby jasne tak, że bardziej by się nie dało.
  A ustawa je zawierająca zmieściłaby się na jednej kartce papieru.

 20. NICK said

  Wlaśnie gdy czytałem artykuł, wszedł do mnie „interesant”.
  Walczy, już przed NSAdministracyjnym, o swój prawowity majątek.
  Wiele opowiedział o sędziach – squrwysynach.
  A, na końcu rzekł: „w końcu moje będzie na wierzchu a wtedy zrzeknę się polskiego obywatelstwa”. A, po chwili refleksji, dodał: „przecież ja nie jestem Polakiem, w tym kraju jestem gojem”.

 21. Boydar said

  Jest dużo prostsza i tańsza metoda Panie Alex, Zulus Czaka miał bardzo przystępnie prowadzone wykłady w tej materii.

 22. AlexSailor said

  @NICK
  Już to właściciele niewolników przewidzieli.
  Zrzeczenie się obywatelstwa nic nie daje, dopóki nie zostanie zaakceptowane przez władze.

 23. Eliza said

  Camorra, to nie tylko włoska organizacja przestępcza, z jej wzorców korzystają również instytucje stojące na straży prawa. Trzeba odważnego Silvy żeby od tym napisał. Z tą niezawisłością sędziów jest coraz gorzej.
  Szczegółowo w tym temacie wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził, że na niezawisłość sędziów składają się następujące elementy:

  •bezstronność w stosunku do uczestników postępowania;
  •niezależność wobec organów czy instytucji pozasądowych;
  •samodzielność sędziego wobec władz i innych organów sądowych;
  •niezależność od wpływu czynników politycznych, np. partii politycznych;
  •wewnętrzna niezależność sędziego.
  Co tu mówić o niezawisłości, bezstronności lub innych cechach, które powinny charakteryzować każdego sędziego, jak coraz gorzej w tym fachu o znajomość prawa ( w zależności od wydziału), podstawowych zasad odpowiedzialności a z sumieniem też mają problem.

 24. NICK said

  Ta unych mafia, nie wiedzieć czemu zwana rządem, władzą, różne takie „prawa” wprowadziła. Niestety, tak, P. Alex.

 25. Filo said

  SKURWYSYNY

  Nie ma innego okreslenia
  Nasz system podatkowy jes PRZECIWKO podatnikom.
  W normalnym, podkreslam- normalnym, spoleczenstwie – staruszki nie powinny placic podatkow.
  DLACZEGO??
  Dlatego!
  Rynek ma tendencje sam sie regulowac.
  Jakby tak powiesic Tuska i pokrake Kaczora
  no to nie byloby samobojsw i kofuzji

 26. Romank said

  A ja wam panowie poprostu wspolczuje.
  Serio,,zwyczajnie po ludzku….no….. jak Boga Kocham -wspolczuje….

 27. Marucha said

  Re 8:
  Panie Polak, twierdzić że moralność i etyka wynikają z prawa – może twierdzić tylko osoba przesiąknięta talmudyzmem.
  Zawsze pierwsza była moralność i etyka – prawo naturalne – a dopiero potem próbowano, z lepszym lub gorszym skutkiem, wywodzić z niej prawo pisane.

 28. Aguirre said

  Tutaj dobry filmik na temat podatków w Polsce

 29. grzech said

  to jest wina braku dekomunizacji w życiu publicznym z lat 90 tych. W sądach dalej są czerwoni lub ich dzieci i nie będą przeciwko swoim występować.

 30. Ex said

 31. Ex said

  Mechanizm mafijnego przejmowania mienia na przykładzie Skawiny

 32. Toni said

  Komunistyczna swołocz dominuje w sądach i urzędach, i ciągnie się to z PRL-u jak smród z latryny. Nawet jeśli jacyś młodzi ludzie, nie mogący pamiętać siermiężnego komunizmu rodem z PRL, dostali się do urzędów i sądów w ostatnim dwudziestoleciu, to i tak wywodzą się oni z komunistycznych klanów rodzinnych, a jeśli nawet ktoś uchował się i rodzinnie nie został zarażony, to przez tryby wychowanych na PRL-u urzędasów został przemaglowany tak, że robi teraz dokładnie to, co tamci go nauczyli…

  Nasz biedny kraj toczy nowotwór, rak. Choroba nowotworowa, jak wszyscy wiemy, polega na tym, że komórki naszego własnego organizmu zwracają się przeciwko temu organizmowi, który je żywi, i niszczą ten organizm, dopóki on nie umrze, a one – oczywiście – razem z nim, ale komórek rakowych to nic nie obchodzi…

  Wszelkie lewactwo społeczne (anarchole, komuniści, socjaliści, socjaldemokraci itp.) i ich poszczególni, jednostkowi przedstawiciele, angażujący się w politykę czy też nie, to po prostu komórki rakowe w zdrowym organizmie narodu. Mają oni np. czelność zarzucać przeciwnikom Unii, że skoro są przeciwnikami UE, to nie powinni startować w wyborach do europarlamentu. A przecież sami są zajadłymi wrogami tradycyjnego, narodowego państwa, więc czemu ubiegają się w wyborach do władz takich państw, by przy pomocy zdobytej władzy niszczyc te państwa narodowe? Ano dlatego, że są to wyhodowane w narodowej społeczności komórki rakowe (nowotworowe) takiej społeczności…

 33. imwubu said

  Jeszcze sie Panu chce wykladac kawę na ławę? Ten temat wyczerpaliśmy na innym Pańskim forum lat temu nie pamiętam, ile, ale około piętnastu. Ale racje, jak Pan wie, mają nie ci, którzy słowami określają obiektywną rzeczywistość (definicja prawdy – Lenin), ale ci, którzy tworzą prawdę mówiąc wiele, szybko i głośno. Dlatego ogół twierzi, że Prawo jest nadrzędnym czynnikiem kształtującym atykę, a Sprawiedliwość jest określona przez prawo, a kto sie nie zgadza z punktem drugim, odeslany jest do punktu pierwszego. I na ten przyklad mamy taki twor demagogiczny jak Prawo i Sprawiedliwosc. Iinne twory, ale szkoda mi klawiatury, cierpliwości Pańskiej i Pańskich gości.

 34. Boydar said

  Nic się Imvubu (chłe, chłe, Imvubu) nie zmienił, ani na jotę. Tylko składniej do kupy słowa lepi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: