Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Boguslaw Jeznach – Acta Diurna 590/591

Posted by Marucha w dniu 2014-08-30 (Sobota)

Poniżej subiektywnie wybrane wiadomości z serwisu Bogusława Jeznacha z dnia 28.08.2014 – admin

* Kijów wprowadza powszechny pobór do wojska w całym kraju i szykuje się na wielką i długą wojnę. Wicesekretarz centrum informacyjno-politycznego Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Mychajło Kowal oznajmił, że jesienią w kraju zostanie wznowiona zasadnicza służba wojskowa. „Rada już tej jesieni postanowiła wznowić zasadniczą służbę poborową w siłach zbrojnych Ukrainy” – oświadczył Kowal po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Według niego, żołnierze poborowi nie będą angażowani w wykonywanie zadań bojowych w strefie operacji zbrojnej. W październiku 2013 roku na Ukrainie odbył się ostatni pobór do wojska.

* W Kijowie odbył się wczoraj po południu wielki wiec antywojenny. Protestujący przeciwko wysłaniu wojsk na wschód Ukrainy zablokowali Prospekt Wozduchoflocki w Kijowie. W akcji protestacyjnej uczestniczyło około 5000 osób. Ruch samochodowy na ulicy został wstrzymany. Powodem do demonstracji jest niechęć władz do wysłuchania żądań protestujących. Wśród uczestników akcji można było zobaczyć przede wszystkim matki i żony, których synowie i mężowie zostali siłą wysłani do Donbasu.

* Trwa ofensywa sił powstańczych Donbasu przeciw armii ukraińskiej. Przez całą noc trwało zaciskanie okrążenia w trzech kotłach gdzie zamknieto duże zgrupowania wojsk ukraińskich. W nocy poddała się kolejna grupa ok. 250 żołnierzy. Ponadto powstańcy prowadzą z dwóch stron – od Jelenówki i od Granitnego – ważne natarcie na miasto Wołnowacha na południowy zachód od Doniecka. Jeżeli uda się zdobyć Wołnowachę, zamknięty zostanie czwarty duży kocioł, w którym znajdą się m.in. ważne części batalionów represyjnych Azow, Dnipro i Szachtiorsk oraz 51.Brygada BTG. Rozwija się także natarcie nad Morzem Azowskim w kierunku Mariupola. Po szczegóły odsyłam do serwisu AdNovum: Ukraina – wojna domowa 29.08.2014 r.

* Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał powstańców Donbasu do otwarcia korytarza humanitarnego dla otoczonych ukraińskich wojsk, aby pozwolić im na opuszczenie rejonu walk – podaje biuro prasowe Kremla. Podkreślił on, że Moskwa gotowa jest i będzie udzielać pomocy ludności Donbasu, cierpiącej wskutek katastrofy humanitarnej. Putin ponownie wezwał władze Ukrainy do niezwłocznego przerwania działań zbrojnych, zawieszenia broni, rozpoczęcia negocjacji z przedstawicielami Donbasu i rozwiązywania wszystkich nagromadzonych problemów wyłącznie środkami pokojowymi.

* Drugi konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla południowego wschodu Ukrainy jest formowany z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców – oświadczył dzisiaj wiceszef Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji Władimir Stiepanow. „Trwają planowe przygotowania. Wzięto pod uwagę wszystko, co jest potrzebne w pierwszej kolejności” – powiedział on, odpowiadając na pytanie dziennikarzy. Według Stiepanowa, już wiadomo, z czego będzie się składał ładunek.

* Oświadczenia Kijowa w sprawie rosyjskiej interwencji zbrojnej mają na celu wprowadzenie w błąd mieszkańców Ukrainy – napisała dzisiaj wiceszefowa Departamentu Informacji i Prasy MSZ Rosji Maria Zacharowa na swoim Facebooku. Przedstawiciel Ukrainy w OBWE Igor Prokopczuk powiedział dzisiaj dziennikarzom, że władze kraju „zarejestrowały bezpośrednią interwencję rosyjskich wojsk na terytorium wschodnich regionów Ukrainy”. Powiedział on również, że Kijów rozpatruje to jako „akt agresji”. Stały przedstawiciel Rosji w OBWE Andriej Kielin zdementował oskarżenia strony ukraińskiej, jakoby rosyjskie kolumny wojskowe wkroczyły na terytorium Ukrainy.

* Przez cały dzień w czwartek trwał ostrzał artyleryjski dzielnic mieszkalnych Doniecka, są informacje o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i kilku rannych. Rano odgłosy wybuchów było słychać w dzielnicy Kijowskiej, na północy prospektu Kijowskiego. Odłamkami został zabity mężczyzna, stojący na balkonie własnego mieszkania. Z powodu zerwania linii energetycznych w pobliskiej kopalni im. Zasiadki pod ziemią zostało zablokowanych ponad stu górników. Po południu ostrzały nie ustały: pociski artyleryjskie wybuchły w dzielnicy Kujbyszewskiej. Pocisk trafił w sklep, zginęła sprzedawczyni. Przechodzień został raniony odłamkami i zmarł na miejscu wskutek wykrwawienia. Dwie kobiety z licznymi ranami zostały przewiezione do szpitala. Ostrzał jest prowadzony głównie z lotniska, gdzie okrążone ale i bardzo dobrze umocnione są spore siły ukrofaszystów wyposażone w duże zapasy amunicji.

* Białoruska snajperka z Borysowa Natalia Krasowska, walcząca po stronie powstańców Donbasu, zginęła w walkach z ukrofaszystami w rejonie Jelenówki. Media elektroniczne informują, że Krasowska z powodzeniem służyła jako snajperka i zabiła niemało ukraińskich żołnierzy. Sławę zyskała, gdy pojawiła się na nagraniu zrobionym przez dziennikarzy „Komsomolskiej Prawdy”. Przyznała się wówczas, że jest z Białorusi, mieszka w Borysowie oraz przekazała „pozdrowienia dla naszego baćki” (tj. prezydenta Łukaszenki).

* Zarząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. praw człowieka zażądał od Kijowa zbadania doniesień o zatrzymaniach, porwaniach i torturowaniu ludzi przez kontrolowane przez MSW i Ministerstwo Obrony bataliony i ukarania winnych. W raporcie misji monitoringowej czytamy, że od kwietnia do sierpnia ukraińskie siły zbrojne zatrzymały w Donbasie około tysiąca osób, często łamiąc ich prawa. Jednocześnie, gdy łamią prawo zwolennicy kijowskich władz, ukraińscy funkcjonariusze przymykają na to oczy. Eksperci ONZ twierdzą, że od rozpoczęcia konfliktu na wschodzie Ukrainy zostało zabitych ponad 2 tys. osób.

* Ambasadorowi Japonii w Moskwie panu Tikahito Haradzie wręczono listę japońskich obywateli, objętych zakazem wjazdu na terytorium Rosji. Jest to odpowiedź Moskwy na sankcje wprowadzone przez Tokio pod naciskiem Waszyngtonu – czytamy w komunikacie MSZ Rosji. Dzisiaj ambasadora Japonii w Rosji przyjął wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Igor Morgułow.

* Siły pokojowe Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym gotowe są do przeprowadzenia wszelkich operacji, także poza terytorium krajów członkowskich, w tym na Ukrainie. Jednak podjęcie decyzji o ich przeprowadzeniu leży w kompetencjach Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego, która obejmuje przywódców państw członkowskich – powiedział sekretarz generalny Organizacji, Nikołaj Bordiuża. W skład OUBZ wchodzą Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan.

* Piąty batalion ukraińskiej obrony terytorialnej „Podkarpacie” w pełnym składzie 400 żołnierzy i z całym uzbrojeniem bez rozkazu dowódcy oddalił się ze strefy „operacji antyterrorystycznej” i przy pomocy sprzętu wojskowego udał się do domu. O sytuacji poinformował ukraiński kanał TSN, a za nim polski portal kresy.pl. Żołnierzy zatrzymano pod miastem Znamienka w obwodzie kirowohradzkim. Na negocjacje z dezerterami przyjechał osobiście sam dowódca Wojsk Lądowych Ukrainy Anatolij Puszniakow oraz pierwszy zastępca prokuratora generalnegoNikołaj Gołomsza. Urzędnicy zażądali złożenia broni. Żołnierze upierali się, że oddadzą ją dopiero tam, gdzie ją otrzymali – czyli w domu. Ostatecznie zgodzili się pozostawić ciężkie uzbrojenie, ale broń strzelecką zachowali przy sobie. Żołnierze opowiadają, że „byli w piekle”. Wpadli pod ciężki ostrzał artyleryjski ze strony Rosji. Twierdzą jednocześnie, że to nie dezercja. Udają się tylko na „rotację” i przegrupowanie bo walczyli już dwa miesiące. Po tym jak jednostka zostawiła ciężkie uzbrojenie – została puszczona w dalszą drogę.

* OBWE zamierza rozmieścić w rejonie Mariupolu i Nowoazowska swoich obserwatorów, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach w tym rejonie Ukrainy – poinformował zastępca sekretarza generalnego Jeffrey Feltman. Wczoraj powstańcy DRL poinformowali, że przejęli kontrolę nad punktami kontroli ukraińskich sił zbrojnych na obrzeżach Nowoazowska, znajdującego się 30 km od Mariupolu, a dziś oskrzydlili miasto od zachodu. Według informacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy siły zbrojne straciły kontrolę nad miejscowościami w rejonie Nowoazowskim, Starobieszewskim i Ambrosijewskim.

* Dowództwo ukraińskiej armii podjęło decyzję, że nie wypuści swoich wojskowych z „kotłów” na wschodzie Ukrainy, i będzie podejmować próby „rozsunięcia” sił powstańców i wydostania się stamtąd walcząc – poinformował Władimir Putin na forum Seliger. Prezydent uważa to za „ogromny błąd”, który doprowadzi do dużych ofiar w ludziach. Wcześniej Putin zwrócił się do powstańców z apelem o otwarcie korytarza humanitarnego dla ukraińskich wojskowych, którzy znaleźli się w otoczeniu. Powstańcy poparli wezwanie pod warunkiem, że żołnierze nie będą mieli sprzętu wojskowego ani broni. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy oświadczyła, że nawet sama propozycja w sprawie „stworzenia korytarzy świadczy o tym, że ludzie są kontrolowani i dowodzeni bezpośrednio z Kremla” [??? – admin].

* Władimir Putin porównał działania ukraińskiej armii na wschodzie kraju do ostrzałów przez Niemców Leningradu oraz innych miast podczas II wojny światowej. Prezydent oświadczył to na ogólnorosyjskim forum młodzieżowym Seliger 2014. Według niego, miejscowości i miasta są otoczone przez ukraińską armię, która atakuje zamieszkałe dzielnice, aby zniszczyć infrastrukturę, stłumić wolę stawiających opór. Nazwał on wydarzenia na Ukrainie wspólną słowiańską tragedią i wezwał do uregulowania sytuacji wszelkimi niezbędnymi środkami.

* Prezydent USA Barack Obama wykluczył wojskową interwencję w obronie reżimu na Ukrainie: „Nie bierzemy pod uwagę wojskowej konfrontacji z Rosją.Waszyngton nie planuje żadnych działań zbrojnych w celu rozwiązania problemu ukraińskiego.To, co robimy, to mobilizujemy miedzynarodową wspólnotę, by wywierać presję na Rosję. Ale ważne, by podkreślić, że nie będzie wojskowego rozwiązania tego problemu”. Wcześniej rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki oświadczyła na briefingu, że Stany Zjednoczone nie dysponują niezależnym potwierdzeniem danych o tysiącu rosyjskich wojskowych na Ukrainie, aczkolwiek nie kwestionują informacji NATO na ten temat. [Kaczyński! Zrzuć tchórza Obamę ze stanowiska! – admin]

* Komentowanie kolejnego oświadczenia NATO w sprawie zdjęć rzekomych rosyjskich wojsk na Ukrainie nie ma sensu – oświadczyło Ministerstwo Obrony Rosji. Sojusz opublikował wczoraj zdjęcia satelitarne, które przedstawiają rzekomo działania rosyjskiej artylerii samobieżnej na Ukrainie, a także zgrupowania rosyjskiego sprzętu opancerzonego niedaleko ukraińskiej granicy. Rosja wielokrotnie twierdziła, że nie ma żadnego związku z wydarzeniami na południowym wschodzie Ukrainy.

* Moskwa otrzymała notę od MSZ Ukrainy ze zgodą na przejście drugiej kolumny humanitarnej na południowy wschód Ukrainy – poinformował szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Podkreślił on, że kwestie gwarancji bezpieczeństwa zostały omówione wcześniej podczas konferencji wideo.Ławrow podkreślił, że Rosja zamierza uzgodnić wszystkie procedury ze stroną ukraińską z udziałem MKCK. Podkreślił on również, że Rosja nie po raz pierwszy jest oskarżana o ingerencję w konflikt na Ukrainie, lecz nikt z tych, którzy mówią o obecności rosyjskich wojskowych w Donbasie nie podał dowodów na potwierdzenie tych słów.

* Również Polska eskaluje sygnały antyrosyjskiej wrogości. Dziś nie wyraziła zgody na przelot nad jej terytorium samolotu Tu-154 ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, który wracał ze Słowacji z uroczystości 70. rocznicy słowackiego powstania narodowego, – poinformował z pokładu samolotu korespondent RIA Novosti. Po starcie z lotniska w Bańskiej Bystrzycy pilot Tu-154 został poinformowany, że Polska nie udostępnia swojej przestrzeni powietrznej dla samolotu rosyjskiego ministra, – powiedział RIA Novosti jeden z członków załogi. Rosyjski samolot zawrócił na lotnisko w Bratysławie. Obecnie w tej sprawie prowadzone są rozmowy.

* Prezydent USA Barack Obama i kanclerz Niemiec Angela Merkel uważają, że USA i UE powinny rozważyć możliwość wprowadzenia dodatkowych sankcji wobec Rosji z powodu sytuacji na Ukrainie – donosi Biały Dom. Rozmowa telefoniczna między liderami dwóch krajów odbyła się we czwartek. Potwierdzili oni także gotowość do kontynuowania poszukiwań dyplomatycznego rozwiązania konfliktu.

* Szwajcaria zaostrzyła sankcje wobec Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie – poinformowano na stronie internetowej Rady Federalnej kraju. Na listę sankcyjną trafiło jeszcze 11 nazwisk i pięć banków. Bankom ograniczono dostęp do rynków kapitału, a z osobami fizycznymi zakazano utrzymywania relacji finansowych. Ponadto Szwajcaria wprowadza zakaz importu materiałów przeznaczenia wojskowego z Rosji, a także zakaz eksportu sprzętu dla przemysłu naftowego.

* Pracownicy rosyjskiej służby celnej i zarządu granicznego FSB Rosji w obwodzie rostowskim przyjęli na przejściu granicznym Kujbyszewo co najmniej 100 ukraińskich uchodźców, którzy zostali ostrzelani przez siły zbrojne. Wśród nich jest wiele dzieci, a także grupa osób niepełnosprawnych. Jechali w kierunku granicy rosyjsko-ukraińskiej 4 autokarami, a później szli na piechotę. Obecnie uchodźcy znajdują się w obozie dla uchodźców pod miastem Matwiejew Kurhan.

Za
http://jeznach.neon24.pl/post/112374,piatek-29-08-2014-cz-i
http://jeznach.neon24.pl/post/112390,piatek-29-08-2014-cz-ii

Komentarze 3 do “Boguslaw Jeznach – Acta Diurna 590/591”

 1. Jozef z Londynu said

  to ten znany T.W

 2. Nekstans said

  Ten sam.W doborowym towarzystwie tj.generałów Ludowego Wojska Polskiego Wileckiego, Dukaczewskiego , obaj po kursach GRU w Moskwie i agentury skupionej wokół Opary też agenta.
  Czyli WSIowy partal patriotyczny neon24 w pełnej krasie.

 3. Joannus said

  Ad 2
  ”obaj po kursach GRU w Moskwie”.
  Oj żeby tylko tam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: