Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  robi za Syzyfa o Wolne tematy (40 – …
  maxi o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Gość o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  Lily o Opłakane skutki dezinformacji
  kontra o Wolne tematy (40 – …
  abdualiwisimulacha o Opłakane skutki dezinformacji
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Olo o Przed Ukraińcami ukrywana jest…
  Krzysztof M o Kartka z kalendarza, ciepło o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 612 obserwujących.

Mario Castellano: tradycjonaliści są jak islamscy radykałowie!

Posted by Marucha w dniu 2014-08-31 (Niedziela)

Mario Castellano

Przedstawiciel nowych władz zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej twierdzi, że katoliccy tradycjonaliści – broniący ten zakon przed represjami – są jak… islamscy radykałowie. Takie zdanie prezentuje „profesor” Mario Castellano, członek triumwiratu narzuconego zgromadzeniu przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego.

„Muzułmańscy fundamentaliści i katoliccy tradycjonaliści nie są jeszcze małżeństwem, ale możliwe jest ich pełne zaangażowania zbliżenie” – twierdzi Mario Castellano, lewicujący nauczyciel akademicki i aktywista, bliski współpracownik o. Alfonso Bruno, lidera frakcji progresywnej kontrolującej aktualnie ten instytut życia konsekrowanego.

Zestawienie katolickich tradycjonalistów z islamskimi radykałami to kolejna odsłona kampanii prowadzonej przez nowe kierownictwo Franciszkanów Niepokalanej.

„Profesor” Castellano – pojawiają się wątpliwości, czy tytuł ten faktycznie otrzymał – znany jest z lewicowych poglądów. Wykładał w Nikaragui na uniwersytecie kontrolowanym przez sandinistów, był zwolennikiem rewolucji nikaraguańskiej, po powrocie do Europy związał się ze środowiskami proislamskimi. Następnie został zaufanym o. Bruniego i zamieszkał w klasztorze będącym główną siedzibą dysydentów wśród Franciszkanów Niepokalanej.

Mario Castellano w artykule popularyzowanym oficjalnymi kanałami społecznościowymi zgromadzenia przeprowadza atak na „tradycjonalistów”. Twierdzi, że Stara Msza związana jest z nostalgią za francuskim ancien regime, antydemokratycznymi resentymentami i prawicowymi odchyleniami – nie zabrakło też oskarżeń o faszystowskie inklinacje. Pozostający w cieniu współpracownik o. Volpiego i o. Bruniego podkreślił, że w czasie, w którym służby specjalne szukają w Europie „uśpionych komórek” islamskich terrorystów, te… tradycjonalistyczne działają jawnie.

To kolejna odsłona kampanii prowadzonej przeciwko wiernym przywiązanym do katolickiej tradycji i nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Jej ofiarami są członkowie zgromadzenia: oskarżani o „lefebryzm”, „tradycjonalizm”, odrzucanie ostatniego soboru itd. Celem ataków są także tradycjonaliści, którzy stanęli w obronie Franciszkanów Niepokalanej. Niedawno o. Alfonso Bruno wobec autorki jednego z włoskich blogów (krytycznej wobec nowych porządków) zaangażował… policję. Funkcjonariusze pojawili się w tej sprawie w domu katolickiego pisarza Francesco Colafemminy – bloga prowadziła jego małżonka.

Pozycja zajmowana przez Mario Castellano jest dobrze określona. W roku 2005 zaangażował się w promocję praw islamskich imigrantów w Europie, bronił multikulturalizmu i dopasowania prawa do oczekiwań muzułmanów. Był też zwolennikiem stworzenia europejskiego superpaństa, chwalił rewolucję francuską, popierał duchownych wymawiających posłuszeństwo papieżowi w epoce napoleońskiej. W roku 2008 publicznie atakował tradycyjną katolicką liturgię, wzywał też do usunięcia z Mszału św. Jana XXIII wszystkiego, co może „obrażać wrażliwość żydowską”. Podkreślał, że wrogość między islamem a katolicyzmem można przezwyciężyć, a pomocna jest w tym tradycja ezoteryczna. Jako publicysta jednego z islamskich serwisów we Włoszech Castellano przekonywał, że meczety (mimo społecznych sprzeciwów) są w tym kraju „czynnikami stabilizacji i bezpieczeństwa”.

Współpracownik o. Bruniego zestawia islamskim terrorystów z katolickimi tradycjonalistami odnosząc się do… działalności Islamskiego Państwa. Później, odnosząc się do krytycznych reakcji czytelników, Castellano rozjaśnia meandry doktryny sprawiedliwej wojny, odwołuje się do marksizmu, w końcu analizuje historyczne relacje między islamem a katolicyzmem. Pojawia się tu ciekawy akcent związany z Polską. Według „profesora” odsiecz wiedeńska miała mieć miejsce w roku 1783. Jak się okazuje, o. Volpi ani o. Bruni nie odczuwają z powodu takiej „publicystyki” żadnego zażenowania. Trudno o lepszy dowód ideologicznego zacietrzewienia.

Przypomnijmy: po wydaniu motu proprio „Summorum Pontificum” Benedykta XVI Franciszkanie Niepokalanej – zgodnie z obowiązującym prawem kościelnym – rozpoczęli regularną celebrację starej liturgii. Równocześnie, zaangażowali się w dyskusję na temat błędnej interpretacji Drugiego Soboru Watykańskiego, zgodnie ze wskazaniami wydanymi wówczas przez biskupa Rzymu.

W gronie ponad 300 braci znalazła się jednak grupka postępowych dysydentów, którym udało się wywołać oficjalną interwencję Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Wyznaczony komisarz dokonał w zgromadzeniu rewolucji, m. in. zakazano sprawowania tradycyjnej liturgii, przerwano formację i studia braci, założyciel Franciszkanów został ukarany aresztem domowym, zawieszono też realizowane do tej pory dzieła apostolskie. Jak się okazuje, ideologiczna kampania trwa nadal.

Źródło: facebook.com, amicideltimoneferrara.blogspot.com
malk
http://www.pch24.pl

Komentarzy 16 do “Mario Castellano: tradycjonaliści są jak islamscy radykałowie!”

 1. Radosław37 said

  Twierdzi, że Stara Msza związana jest z nostalgią za francuskim ancien regime, antydemokratycznymi resentymentami i prawicowymi odchyleniami – za te słowa powinien od razu dostać w pysk.

 2. Dictum said

  „…służby specjalne szukają w Europie „uśpionych komórek” islamskich terrorystów, [a tymczasem] te… tradycjonalistyczne działają jawnie”.
  Trzeba dodać – działają jawnie, uzbrojone po zęby, domagające się władzy itp., itp.

  Św. Maksymilianie, módl się za nimi, za nami i za cały świat.

 3. Dictum said

  PS.
  Autorytetu dodaje temu uczonemu „profesorowi” strój na foto w wymietym podkoszulku.

 4. Premizlaus said

  Po fizjonomii widać, że to żydowina.

 5. Przecław said

  Jakim prawem ta gnida żre polski chleb ?

 6. Dictum said

  Na naszych oczach wypełniaja się przepowiednie – ludzkość nie słucha przesłań Matki Bożej, a kara jest blisko.

 7. Boydar said

  @ Pan Dictum (3)

  Taki podkoszulek któregoś razu się zeźli i wpełznie profesorowi do gardła cichaczem. I tak zostanie. A garniturowi było by znacznie trudniej. Trzeba by najpierw łeb odciąć. Brrrrr …

  Ciekaw jestem czy wannę Filozofa służba już domyła.

 8. Dictum said

  Nie czekajmy na działanie podkoszulka, kiedyś swoim światopoglądem, doktrynami i diabelską działalnością sam się udławi.

 9. JO said

  A my NIC nie robimy, podczas gdy tacy powinni sie Bac Chodzic po polskich chodnikach.

  Coz, MNNNNILOSC JPII robi swoje.

 10. Tralala said

  A kiedy powie, ze tradycjonalisci sa jak „nazistowskie” SS ?

 11. podczaszy said

  Nie warto dawać na tacę posoborową bo wtedy utrzymuje się tego żydofila i jego mieszkanie w klasztorze.

 12. Lily said

  Po twarzy widac,ze Go cos uwiera, wiadomo tradycjonalizm,ale czy tylko?.

 13. Ten obsraniec na 100% jest masonem, który robi Kościołowi katolickiemu koło pióra. Współczuję katolikom obecności takich mendziarzy w ich otoczeniu…

 14. Romank said

  Panie Boydar bez nienawisci plisss:-)) skad sie to u pana bierze….ta ziestokaja primieta…te majtki w gardlo , podkoszulek w gardlo… tego…. w reke…??”? czy pana nie bija w domu???-)))))

 15. Boydar said

  I tak mi Pan nie uwierzy, Panie Romanie. Ja ich wcale nie nienawidzę. Nienawiść jest ślepa, tak jak jej siostra. Ja tylko po chrześcijańsku, dla ich i naszego dobra, chcę żeby ich już nie było. To wszystko.

 16. Lago di Garda said

  Francescani dell’Immacolata. Chi è Mario Castellano?
  http://www.riscossacristiana.it/francescani-dellimmacolata-chi-e-mario-castellano/

  Franciszkanie Niepokalanej. Kim jest Mario Castellano?

  Emmanuele Barbieri, 23 lipca 2014

  Po roku od powolania komisarza, los Franciszkanow Niepokalanej jest juz w rekach triumwiratu zlozonego z ojca Fidenzio Volpi, komisarza wyslanego przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, z ojca Alfonso Bruno, franciszkanina “ojcobojcy”, i z ekscentrycznego osobnika,( ktory do tej pory stal w cieniu), ale nadzwyczaj aktywnego jako konsulent “operacji policyjnej”, “profesora” Mario Castellano. Kimze on jest?

  Castellano urodzil sie w Imperii, w 1949, w w dostatniej rodzinie. Ojciec Adolf, ex agent handlowy ryzu Scotti, byl tzw. bialym partyzantem i radnym miejskim z ramienia DC, natomiast jego wuj Ismaele Mario Castellano byl arcybiskupem Sieny. Castellano, po zakonczeniu studiow prawnych zostal adwokatem, ktorego to zawodu nie uprawia. Jego sympatie polityczne byly zawsze orientowane na lewo. Okreslajac dokladniej pochodzi ze skrzydla lewicowego DC (Demokracji Chrzescijanskiej), i w Imperii jest znany jako “cattocomunista” ( “katolikokomunista”). Mowi sie takze, ze juz od lat ’90, Castellano nalezy do Wielkiego Wschodu w San Remo (Grande Oriente di Sanremo). Oczekujemy iz zainteresowany zdementuje te informacje.

  Mimo iz nigdy nie byl w posiadaniu tytulu profesora, wykladal prawo na uniwersytecie w Managui, zaraz po objeciu wladzy przez sandinistow (dla motywow ideologicznych, na pewien okres czasu wyjechal do Nikaragui, ozenil sie z obywatelka tego kraju, po czym po kilku latach sie z nia rozwiodl). Wspopracowal z roznymi blogami o orientacji ezoterycznej i pro-muzulmanskiej, a teraz stal sie “prawa reka” albo jak niektorzy go okreslaja “lewym sumieniem” ojca Alfonso Bruno, u ktorego mieszka w klasztorze w rzymskiej dzielnicy Boccea, i ktoremu towarzyszyl od od czasu do czasu podczas jego inspekcji w klasztorach “zbuntowanych”.

  Od 2005 Castellano pisze entuzjastycznie biorac w obrone prawa muzulmanow we Wloszech, chce dostosowania prawa wloskiego do prawa musulmanow, jest za multi- kulti i chce tworzyc “wspolny dom” dla wszystkich (wierzacych i ateistow oraz innowiercow) (cfr. I Musulmani e lo Stato, in http://www.ildialogo.org/islam/castellano19082005.htm).

  W 2008 zadeklarowal sie za usunieciem z Mszalu “trydenckiego” wszystkiego, co moze obrazic wrazliwosc zydowska. Autor, ponadto prezentuje ezoteryzm jako pozytywny, dobroczynny, jest on wg niego jednym z 3 motywow, dzieki ktorym my katolicy nie mieli bysmy byc “skazani na wieczna” walke z zydami i muzulmanami (cfr. Fratelli maggiori o “perfidos iudeos”, in http://www.ildialogo.org/Ratzinger/EnciclicheBXVI_1227792181.htm). Na blogu “Islam on-line.it”, w 2010 nazwal meczety “czynnikiem stabilnosci i bezpieczenstwa” (cfr. http://www.islam-online.it/2010/03/ben-vengano-le-moschee-fattore-di-stabilita-e-sicurezza/).

  Dnia 8 kwietnia 2011, biorac udzial w imprezie zorganizowanej przez Lions Club di Sanremo, pro-Risorgimento italiano, Castellano mial konferencje zatytulowana “Aktualnosc (statysty) Cavour” (http://sanremobuongiorno.blogspot.it/2011/04/al-palafiori-la-mostra-itinerante.html). Jest znana sympatia, jaka darzy Castellano hrabiego Cavour, wloskiego statyste, znanego antyklerykala, nalezacego prawdopodobnie do massonerii angielskiej.

  12 czerwca 2012 ukazuje sie na http://www.mediatrice.net posta anonimowy artykul “Europa w kierunku federalizacji?” (http://www.mediatrice.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4858). Jest to rowniez jego artykul, w ktorym entuzjazmuje sie Fewolucja Francuska i mozliwoscia powstania Superpanstwa Europejskiego (….) (staje po stronie francuskich ksiezy schizmatykow)
  (http://www.mediatrice.net/ modules.php?name=News&file=article&sid=4369).

  Mario Castellano zawsze wyroznial sie wscieklymi atakami wzgledem katolikow przywiazanych do Tradycji. Prawdopodobnie dlatego jest tak nadzwyczajnie ceniony przez komisarza Volpi i Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego.

  zrodlo: Corrispondenza Romana

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: